Esmaspäev, oktoober 12, 2009

Pullerits: Miks Allan Oras jäi preemiata?

Möödunud nädalal tuli selline teade: kultuuriminister Laine Jänese ettepanekul eraldas valitsus neljapäevasel istungil 450 000 krooni paarisaerulisel kahepaadil Euroopa meistriteks tulnud Kaspar Taimsoo ja Allar Raja ning nende treenerite Matti Killingu ja Ruth Vaari premeerimiseks.

Kust see raha raskel ajal tuli? Vastus on siin: vastavalt valitsuskabinetis kokku lepitud kriteeriumidele võib valitsus premeerida Eestit edukalt esindanud sportlasi Euroopa meistrivõistluse kuldmedali võitmise puhul 300 000 krooniga ning treenereid kuni poolega sportlastele määratud summast.

Aga nagu selgub, ei saa nii suuri summasid siiski igaühele eraldada, tulgu ta või Euroopa meistriks.

Nagu me kõik suurepäraselt teame, tuli 20. septembris siinsamas kodutanumal, Otepää ja Elva vahel Vana maailma meistriks Allan Oras. Ta ei võitnud üksnes Tartu rattamaratoni, vaid võitis ka Euroopa meistrivõistlused maastikurataste maratonis. Aga kuhu jäi tema võidupreemia?

Vastus: ühe sõna taha. Oleks siinne EM toimunud maasikurataste krossis, mis on olümpiaala, oleks Oraski pidanud sadu tuhandeid saama. Aga kuna EM oli maastikurataste maratonis, mis olümpiamängude kavva ei kuulu, ei tulnud tema premeerimine valitsusstruktuurides isegi jututeemaks.

Mis te arvate, on see õiglane ja õigustatud?
******Ellery Lake, Inyo National Forest, California. 18. juuli 2008. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto: Tartu rattamaratoni võitja Allan Oras koos poja Joonatani ja tütre Sabiinega. Foto autor: Andres Ehrenpreis, Scanpix

49 Kommentaarid:

At 11:31, Blogger Kaur said...

No ma arvan, et on. Kui hakata igal alal "euroopa meistrile" pappi köhima, siis tulevad esimese laksuga kiikinguvennad raha järgi... ja teise laksuga tekivad kiikingu kõrvale kööking, kooking ja giiking ja teevad oma EM-i.

 
At 11:33, Anonymous Anonüümne said...

Preemiasaajate ringi piiramine olümpiadistsipliinidega on sisuliselt ainus kõigile osapooltele üheselt arusaadav kriteerium. Kui luua maastikuratta maratoni kohta pretsedent, siis on käsi pikal ka igasugu veemoto, kirikabe ja kurnimängu meestel.

 
At 11:53, Anonymous Anonüümne said...

Täiesti õige

 
At 12:10, Anonymous Anonüümne said...

Jama jutt. Eestis muutuvad preemiajagamise põhimõtted sama kiiresti kui imik jõuab oma lapid täis pasandada. Vaatame konkreetselt 2004 kehtinud põhimõtet : "Autoralli maailmameistrivõistlustel kolmanda koha võitnud Markko Märtin saab 100 000 krooni preemiat.

Kultuuriministeerium esitab Märtini premeerimiseks hiljemalt valitsuse järgmise nädala istungil. Läinud aasta lõpus leppis valitsus kokku, kuidas premeerida reservrahast Eestit edukalt esindanud sportlasi, võttes arvesse saavutatu tähtsust Eesti riigile ja ühiskonnale. Põhitähelepanu on suunatud olümpiamängudel kavas olevatele spordialadele. Teiste spordialade puhul lähtutakse saavutuse olulisusest kogu Eesti spordiliikumisele. "

Siin on selgelt öeldud, et lähtutakse olulisusest, mitte aga sellest, et kas on ainult olümpiaala! Selle põhimõtte järgi oleks pidanud Orasele ca 100000 ikkagi kukkuma. Kui raha vähe siis võiks juanda nt 50000.- kuid täitsa tühjade kätega olulise spordiala esindajat EM tiitli võitmise eest jätta on häbi reformistidele! PP blogis on kah miskid reformistide sabarakud sõna võtma hakanud ja mullitavad omi mõtteid läbi silmaklappide, kahju.

 
At 14:34, Blogger Heiki said...

haige värk et euroopa meistrivõistluse maratonis esokolmik jäi ilma preemiata.

 
At 14:44, Anonymous Anonüümne said...

Veel on meil tublid naistekandjad, auto- ja lennumudelistid, indiaca mängijad, samas interviueeritud Ott Kiivikas, kõik ei tule meeldegi. Eks iga võitja väärib austust aga raha vist kahjuks jah kõikidele ei jätku.

 
At 15:08, Anonymous Anonüümne said...

ja veel on meil mõned võrdsematest võrdsemad

 
At 15:30, Anonymous Anonüümne said...

kulla kommenteerijad! vaadake natuke ikka alade kandepinda ka. kodanik kilk on ju otse välja öelnud sõudmise em'i kohta, et paneme paadi välja sinna, kus on väiksem konkurents, võitmaks medaleid!?!?
mitte et mul selle sõudjate medali üle hea meel ei ole, kuid kui suur on meil siin ja mujal maailmas sõudjate kandepind??? vresus rattaspordi kandepind???
ma usun, et paljuski on kinni kõik need preemiad taotlevate alaliitude lobby töös ja ka sm (ei, mitte härra, vaid sm) Siimani suvas, kas ta ka toetab seda ettepanekut või mitte.
müts maha kodanik Kilgi ees, kes on teinud väga hea töö ja sebinud välja preemia(d)!!! aga rattaliit pole kunagi ju suurt oma hoolealuste eest suutnud-tahtnud-viitsinud seista, sedaenam maastikuratta sõitjate eest. mul üks väike küsimus siis ainult - milleks me üldse taotleme kodukamarale sellised tiitlivõistlusi, kui me sellest ise huvitatud ei ole ja neid ei väärtusta???
ja mingid lapsikud viited mingitele naisekandmise, kirikabe, kiiking jt kas huumoriga pooleks või pigem kultuurivaldkonda (sry, kuid minu jaoks ei kabe ega male pole sport, vaid kõrgkultuur ehk) kuuluvatele aladele pole eriti asjakohane. ja kui kallis on nende alade harrastamiseks vajaminev varustus, laagrid, toitumine jne jne jne
peaks ikka natuke otsa vaatama ka alade kandepinnale nii siin banaaniriigi kamaral ja ka mujal maailmas (antud võitluse kontekstis siis euroopas) ning sellest lähtuma!
mina aga olen väike inimene ja maailma parandamisega hakkama ei saa, kuid pidasin vajalikuks siiski oma seisukoha avaldada. ühel päeval peaks ka siin väikeses solgitiigis (eelkõige eok, kultuuriministeerium ja alaliidud) see s**t loksuma hakkama!!!

 
At 15:34, Anonymous Anonüümne said...

Sorry, mul jäi närima hoopis teine teema. Priit, kirjutad täna Postimehe ilmaloos, et spordiajakirjanikud on ammu aru saanud - point tuleb kohe artikli alguses välja öelda. Loen mina siis eilse kossukarika finaali üllitist (http://sport.postimees.ee/?id=174015, autorid Madis Kalevt (mees on nädalavahetusel nime muutnud!) ja Peep Pahv) ja seal selgub alles teksti viimases kolmandikus, mis tulemusega mäng lõppes. Justkui 1970ndad oleks tagasi tulnud - alguses, et "müta-müta jooksid mehed väljakule" ja siis lõpus mängu tulemus. Tee oma spordipoistele üks loeng ajakirjanduse uuematest suundadest! Või kupata Pahv ETV-sse ilmateate lugejaks.

 
At 16:05, Anonymous Anonüümne said...

Preemiat poleks pidanud saame ei Oras ega sõudjad. Põhjusel, et mõlemal alal on EM mingi X-järguline üritus, kuhu enamus tipud ei lähe. Rattasõidus muidugi eriti.

 
At 17:38, Anonymous Anonüümne said...

Tahaks teada siis, mitme järguline sõude EM Euroopas on?

 
At 18:35, Anonymous Anonüümne said...

Sõude EMi kohta: mulle on jäänud küll mulje, et igasugused Luzerni ja Müncheni regatid on kõrgema tasemega ja tõsiseltvõetavamad võistlused.

 
At 18:45, Anonymous Anonüümne said...

Veel sõudmise EMi jätkuks. MMi finaalis oli ühepaadil kuuest mehest viis Euroopas. EMil ei osalendud neist keegi. See peaks näitama, mis sõudjad ise sellest võistlusest arvavad.

 
At 13:46, Anonymous Anonüümne said...

Tänane seis on rahajagamisel väga lihtne, kellel on saab lisaks, kellel pole, ei hakkagi saama.
Põhimõtteliselt saavad suurima papi olümpiaalad, EOKlt toetus, kulkalt läheb põhiklots sinna, + preemiad, teised alad saavad mingi raha kohalike omavalitsuste kaukast, kui on klubi, kus palju noori. Aga spordialad, kus peaasjalikult täiskasvanud ja klubides noori vähe ning pole tegemist olümpiaalaga, maksavad kõik tegemised omast taskust kinni. Ega siin nutta pole, suusatage või sõduke või hüpake kõrgust, siis miski kolts ikka tilgub.

 
At 11:03, Blogger Unknown said...

Caspar Austa sai Elva linnalt 3000.-eek

 
At 12:04, Blogger Unknown said...

fangyanting20150708
tory burch shoes
ray-ban sunglasse
coach outlet
pandora bracelets
michael kors
ray bans
burberry handbags
rolex watches for sale
chanel outlet
chanel bags
gucci handbags
nike air max uk
replica watches for sale
longchamp sale
true religion jeans outlet
louboutin pas cher
cheap jordans uk
true religion outlet
fitflops shoes
michael kors bags
louis vuitton sito ufficiale
burberry scarf
gucci handbags
michael kors purse
football jerseys
michael kors handbags
soccer jerseys for sale
coach outlet store online
tory burch outlet
michael kors outlet
true religion
kate spade new york
jorda femme pas cher
michael kors bags
prada outlet

 
At 09:13, Blogger oakleyses said...

nike air max, ugg boots, oakley sunglasses, burberry outlet online, tory burch outlet, michael kors outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, uggs on sale, replica watches, cheap oakley sunglasses, louis vuitton, louis vuitton outlet, louis vuitton, chanel handbags, jordan shoes, longchamp, longchamp outlet, michael kors outlet, michael kors outlet, louboutin, louis vuitton outlet, ray ban sunglasses, burberry, oakley sunglasses, nike air max, kate spade outlet, louboutin shoes, polo ralph lauren outlet, tiffany and co, tiffany jewelry, prada outlet, ugg boots, christian louboutin outlet, michael kors outlet, gucci outlet, replica watches, prada handbags, ugg boots, michael kors outlet, nike outlet, polo ralph lauren outlet, longchamp outlet, oakley sunglasses, louis vuitton, michael kors

 
At 09:18, Blogger oakleyses said...

north face, sac longchamp, louboutin pas cher, oakley pas cher, true religion jeans, michael kors, nike air max, lululemon, converse pas cher, coach outlet, ralph lauren uk, michael kors, sac guess, north face, nike roshe run, vans pas cher, hermes, hollister, timberland, coach purses, new balance pas cher, hogan, vanessa bruno, nike free, michael kors, true religion jeans, air jordan pas cher, air force, abercrombie and fitch, true religion outlet, coach factory outlet, ralph lauren pas cher, burberry, kate spade handbags, nike blazer, lacoste pas cher, mulberry, tn pas cher, nike free run uk, longchamp pas cher, ray ban pas cher, nike air max, hollister pas cher, michael kors, true religion jeans, nike air max, air max, nike roshe, coach outlet, ray ban uk

 
At 09:21, Blogger oakleyses said...

coach outlet, supra shoes, ugg pas cher, toms shoes, canada goose, bottes ugg, barbour, moncler, canada goose, swarovski, pandora jewelry, pandora charms, canada goose outlet, juicy couture outlet, doudoune canada goose, louis vuitton, ugg,ugg australia,ugg italia, canada goose uk, moncler, michael kors outlet online, moncler outlet, canada goose, canada goose outlet, moncler, wedding dresses, louis vuitton, pandora charms, ugg boots uk, pandora jewelry, michael kors handbags, moncler, moncler, sac louis vuitton pas cher, louis vuitton, hollister, montre pas cher, barbour jackets, louis vuitton, doke gabbana outlet, canada goose, lancel, ugg,uggs,uggs canada, thomas sabo, moncler, links of london, michael kors outlet, juicy couture outlet, replica watches, karen millen, marc jacobs, moncler, swarovski crystal

 
At 05:22, Blogger 艾丰 said...

jianbin1125
louis vuitton
michael kors outlet store
canada goose jackets
replica handbags
louboutin uk
canada goose sale
michael kors outlet,michael kors outlet online,michael kors,kors outlet,michael kors handbags,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
cheap oakley sunglasses
nike air max 2014
ugg boots
hollister,hollister canada,abercrombie and fitch,abercrombie,abercrombie fitch,abercrombie kids,a&f
hollister pas cher
oakley
ugg boots outlet
adidas jeremy scott
chanel outlet store online
michael kors outlet sale
moncler jackets
cheap uggs
michael kors handbags
links of london uk
the north face jackets
basketball shoes
north face jackets
michael kors outlet
ugg outlet
louis vuitton outlet store
true religion sale
giuseppe zanotti sale
barbour clothing
ferragamo shoes
air jordan shoes
nike trainers uk
canada goose outlet

 
At 06:06, Blogger 艾丰 said...

jianbin1127
san antonio spurs
louis vuitton bags on sale
longchamp outlet online
cheap ray ban sunglasses
canada goose sale
calvin klein,calvin klein outlet online,calvin klein wholesale,calvin klein shoes,calvin klein underwear,calvin klein coats,calvin klein handbags
michael kors outlet sale
tory burch handbags
prada handbags
puma shoes
michael kors handbags wholesale
fitflop outlet
canada goose sale
michael kors online outlet
wedding dresses
michael kors handbags
uggs on sale
ugg clearance
tods shoes
bottega veneta outlet online
uggs outlet
links of london uk
replica watches
nike shoes
arizona cardinals
mont blanc
lululemon outlet store
miami dolphins
basketball shoes
cleveland cavaliers
michael kors handbags,michael kors outlet,michael kors,kors outlet,michael kors outlet online,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
michael kors outlet online

 
At 03:46, Blogger 艾丰 said...

jianbin1211
tods shoes
bottega veneta outlet online
uggs outlet
links of london uk
replica watches
nike shoes
arizona cardinals
mont blanc
lululemon outlet store
miami dolphins
basketball shoes
cleveland cavaliers
michael kors handbags,michael kors outlet,michael kors,kors outlet,michael kors outlet online,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
michael kors outlet online
salomon speedcross 3
abercrombie fitch
iphone cases
cheap oakley sunglasses
louis vuitton uk
nike huarache
woolrich clothing
celine outlet online
ralph lauren,ralph lauren uk,ralph lauren outlet,ralph lauren outlet online,polo ralph lauren outlet,ralph lauren polo
oakley outlet online
tory burch sandals
indianapolis colts
soccer jerseys,cheap soccer jerseys,cheap soccer jerseys for sale,soccer jersey,usa soccer jersey,football jerseys
ugg boots
snow boots outlet
beats by dr dre
ralph lauren polo shirts
ugg outlet
marc jacobs outlet
hermes bags
baltimore ravens
coach outlet store online,coach outlet store,coach outlet
new orleans saints
nike roshe run
coach outlet store
michael kors handbags
uggs outlet

 
At 03:48, Blogger 艾丰 said...

jianbin1211
tods shoes
bottega veneta outlet online
uggs outlet
links of london uk
replica watches
nike shoes
arizona cardinals
mont blanc
lululemon outlet store
miami dolphins
basketball shoes
cleveland cavaliers
michael kors handbags,michael kors outlet,michael kors,kors outlet,michael kors outlet online,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
michael kors outlet online
salomon speedcross 3
abercrombie fitch
iphone cases
cheap oakley sunglasses
louis vuitton uk
nike huarache
woolrich clothing
celine outlet online
ralph lauren,ralph lauren uk,ralph lauren outlet,ralph lauren outlet online,polo ralph lauren outlet,ralph lauren polo
oakley outlet online
tory burch sandals
indianapolis colts
soccer jerseys,cheap soccer jerseys,cheap soccer jerseys for sale,soccer jersey,usa soccer jersey,football jerseys
ugg boots
snow boots outlet
beats by dr dre
ralph lauren polo shirts
ugg outlet
marc jacobs outlet
hermes bags
baltimore ravens
coach outlet store online,coach outlet store,coach outlet
new orleans saints
nike roshe run
coach outlet store
michael kors handbags
uggs outlet

 
At 11:29, Blogger Unknown said...

hollister
lacoste pas cher
cincinnati bengals jersey
ed hardy clothing
chicago blackhawks jerseys
chicago bulls jerseys
chicago bulls jersey
los angeles lakers
golden state warriors jerseys
bills jerseys
cowboys jerseys
ravens jerseys
nike roshe run shoes
los angeles clippers
jaguars jersey
minnesota vikings jersey
eagles jerseys
celine outlet
ed hardy tshirts
redskins jerseys
nike trainers
kansas city chiefs jersey

abercrombie and fitch
converse shoes
denver broncos jerseys
air max 2014
chicago bears jerseys
new york jets jersey
nike outlet store
nike free run
carolina jerseys
los angeles clippers jerseys
chicago bears jersey
marc jacobs sale
linyuan0520

 
At 10:53, Blogger Unknown said...

north face jacket
air jordan 11
true religion jeans
michael kors outlet clearance
louis vuitton handbags
fitflops sale
louis vuitton pas cher
ed hardy tshirts
lululemon outlet
nike store uk
tory burch outlet online
nhl jerseys
marc jacobs outlet
herve leger outlet
cheap canada goose jackets
michael kors outlet store
mulberry outlet
michael kors canada
soccer jerseys
nike uk store
ugg boots sale
canada goose jackets
coach outlet
ferragamo shoes
michael kors handbags
cheap jordan shoes
nike tn pas cher
cheap nfl jerseys
kobe shoes
christian louboutin shoes
the north face outlet
ugg boots
michael kors outlet clearance
fitflop clearance
tory burch outlet
20160812caihuali

 
At 04:44, Blogger chenlili said...

ugg sale
ralph lauren outlet
kate spade handbags
canada goose sale
nba jerseys
louis vuitton outlet
ray ban sunglasses outlet
true religion outlet
chicago bulls jerseys
michael kors outlet
michael kors handbags
ghd flat iron
coach outlet store online
moncler coat
nike roshe run
oakley sunglasses
ray ban sunglasses
asics outlet
ray ban sunglasses uk
uggs for women
pandora outlet
fitflops
oakley outlet
michael kors handbags
copy watches
clarisonic
michael kors outlet clearance
coach outlet canada
coach factory outlet
oakley outlet
toms outlet
ralph lauren
ugg outlet
celine outlet
true religion outlet online
new england patriots jerseys
hollister shirts
cleveland cavaliers jerseys
giuseppe zanotti
chenlili20160829

 
At 03:47, Blogger Unknown said...

abercrombie outlet
mcm outlet
ralph lauren outlet
nike huarache
adidas uk store
puma shoes
ugg boots sale
canada goose jackets
nike soccer shoes
yeezy boost
mulberry handbags
beats headphones
louis vuitton outlet store
louis vuitton sunglasses
nike uk store
coach outlet
nba jerseys
toms outlet
mulberry handbags sale
instyler ionic styler
tiffany outlet
longchamp pas cher
michael kors handbags
christian louboutin outlet
montblanc pens
fitflop clearance
ferragamo shoes
michael kors outlet
ferragamo shoes
swarovski crystal
louis vuitton
coach outlet
ugg outlet online
nike blazer pas cher
michael kors outlet clearance
czq20160908

 
At 16:40, Blogger Unknown said...

Hi, I do believe this is a great site.
https://3kary.com/property-status/rest-houses-for-rent/
https://3kary.com/property-status/rest-houses-for-sale/
https://3kary.com/property-type/rest-houses/
https://decor-ksa.com/iron-fences/

 
At 12:22, Blogger chenlili said...

supra sneakers
adidas yeezy 350
michael kors outlet
michael kors handbags
ray ban sunglasses
fitflops sale clearance
timberland boots
uggs outlet
canada goose sale
true religion jeans
hzx20161226

 
At 09:03, Blogger Unknown said...

toms outlet
true religion jeans outlet
polo ralph lauren
tory burch shoes
fitflops shoes
ferragamo shoes
new balance shoes
north face outlet
thomas sabo uk
polo ralph lauren
20170106caihuali

 
At 18:09, Blogger Unknown said...

nike air max
christian louboutin
fred perry polo
louboutin uk
louis vuitton outlet
hollister co
vans outlet store
pandora charms
cheap oakley sunglasses
ralph lauren sale clearance
20170217caiyan

 
At 10:56, Blogger Unknown said...

rolex replica watches
polo outlet
true religion jeans
kate spade outlet
kate spade outlet
coach outlet
louis vuitton handbags outlet
vans outlet store
adidas nmd
michael kors outlet
20170419caiyan

 
At 08:58, Blogger Unknown said...

ed hardy
ugg boots
nike shoes
kate spade outlet
christian louboutin outlet
kobe 9 elite
ugg boots
pandora outlet
saics running shoes
michael kors uk

 
At 04:07, Blogger chenlili said...

adidas wings
michael kors
canada goose jackets
christian louboutin
polo ralph
ugg
bottega
nike football boots
ugg boots
adidas stan smith shoes
chenyingying20180129

 
At 12:19, Blogger Unknown said...

www0516
prada sunglasses
michael kors outlet
clippers jerseys
polo outlet
wellensteyn jackets
coach factory outlet
coach outlet online
pandora charms
canada goose coats
ugg boots

 
At 05:30, Blogger Unknown said...

nmd
michael kors outlet
nike roshe
yeezy boost 350 v2
adidas outlet online
kyrie irving shoes
van cleef arpels
asics shoes
yeezy boost 500
ray ban

 
At 05:35, Blogger Unknown said...

qzz0606
montblanc pens
coach handbags
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
indianapolis colts jerseys
ugg boots
hermes birkin
polo ralph lauren
canada goose outlet
kate spade outlet

 
At 05:24, Blogger Unknown said...

www0705

pandora charms
ralph lauren polo
kate spade outlet
air max 90
chloe outlet
uggs outlet
isabel marant outlet
coach outlet online
longchamp handbags
toms shoes

 
At 04:31, Blogger jeje520 said...

0706jejemichael kors
ugg boots
nike shoes
ralph lauren uk
adidas yeezy
cheap jordans
nike blazer pas cher
soccer boots
longchamp outlet
vibram fivefingers
uggs outlet
coach factory outlet
uggs outlet
maillot football pas cher
christian louboutin shoes
christian louboutin shoes
pandora jewelry outlet

 
At 10:01, Blogger Unknown said...

qzz0725
coach outlet
canada goose outlet
air jordan 4
lacoste polo shirts
trailblazers jerseys
coach outlet
furla handbags
cheap jordans
adidas uk
pandora jewelry

 
At 06:39, Blogger Unknown said...

www0803off white clothing
moncler jackets
new nike shoes
moncler jackets
nike air max
coach factory outlet
nike huarache
prada shoes
reebok
moncler outlet

 
At 06:07, Blogger 5689 said...

zzzzz2018.8.6
ralph lauren outlet
longchamp outlet
jordan shoes
ugg boots clearance
off white clothing
supreme shirt
true religion jeans
lacoste outlet
michael kors outlet clearance
nike huarache femme

 
At 05:36, Blogger Unknown said...

adidas nmd
michael kors handbags
converse shoes
yeezy boost 350 v2
yeezy
golden goose
adidas stan smith men
michael kors outlet
adidas superstar
pandora bracelet

 
At 05:26, Blogger jeje said...

Une classe énorme d'hommes asics gel lyte 3 homme beige et de femmes pense que ces produits de vêtements sont hors de leur gamme de adidas zx flux blanc pas cher prix et sont généralement vendus à des prix plus élevés, basket nike homme air max pas cher ce qui n'est pas correct. Par conséquent, gardez à l'esprit qu'un asics baskets homme logo d'entreprise est une information qui sert de rappel d'une marque particulière. asics gel lyte v speckle pas cher Du bois aux fers en passant par les coins, la collection adidas zx flux floral femme pas cher VR Professional présente des améliorations significatives par rapport aux clubs de golf basquette hommes nike cortez de l'année précédente et un certain nombre de facteurs à s'enthousiasmer pour Nike air jordan 11 aqua low en 2011.

 
At 13:31, Blogger rehabgad1 said...

Good write-up. I definitely love this site. Keep it up
https://prokr123.page.tl/
http://prokr123.zohosites.com/
https://prokr123.yolasite.com/
http://grooo7.com/
https://www.prokr.net/ksa/jeddah-water-leaks-detection-isolate-companies/

 
At 11:35, Blogger eric yao said...

Coach Factory Coach Factory Outlet Coach Outlet Online Fila Outlet Balenciaga Shoes Cheap Kate Spade Handbag Kate Spade Outlet Air Max Tn Plus Nike Air Max
Victoria Secret Outlet

 
At 10:22, Blogger Unknown said...

www1020

pandora jewelry
off white jordan
jordan 4
louboutin shoes
kate spade outlet
nba jerseys
pandora jewelry
christian louboutin shoes
ecco shoes
moncler outlet

 
At 12:23, Blogger بروكر said...

I definitely love this site.
http://prokr2020.jigsy.com/blog
https://www.tumblr.com/blog/prokr2020
https://prokr2020.doodlekit.com/blog
https://www.prokr.net/ksa/jeddah-water-leaks-detection-isolate-companies/

 
At 10:10, Blogger yanmaneee said...

kobe byrant shoes
lebron shoes
kyrie 4 shoes
offwhite
bape hoodie
kyrie irving shoes
supreme t shirt
supreme
supreme new york
curry 7 shoes

 

Postita kommentaar

<< Esileht