neljapäev, november 19, 2009

Pullerits: Kes röövib spordimehe jaksu?

Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha, pidi olema igavesti lahendamatu küsimus. Aga seesuguste küsimuste hulka võiks paigutada ka spordimeeste oma, et kust tuleb jaks ja kuhu kaob ramm. Ega muidu, nagu räägitakse, Thomas Wassberg (või oli see teine Thomas, Alsgaard?) ilmunud mõnikord trenni, pannud suusad alla, teinud paar sammu ja siis käega löönud: ahh, täna ei tule midagi.

Eile oli mul ligikaudu samasugune päev. Tööpäeva lõpetasin kella viieks, siis koju ja kõht naise maitsvast söögist täis, seejärel ratta selga (milleks sõita autoga, kui jalad veel ringi väntavad?), et käia Lõunakeskuse Hawaii Expressis keppe teritamas - see töö tehti seal pooleteise minutiga ära ja mu käest ei küsitud isegi raha -, ning siis kella poole seitsme ajal lõpuks trenni. Seks ajaks olin juba ausalt öeldes üksjagu väsinud. Ilm oli ju ka niiske ja kottpime. Poolteist tundi rullitamist, siis tagasi koju, ihu puhtaks ning seejärel tudengite töid parandama - noile läks poolteist tundi, aga kõiki ikka läbi lugeda, kommenteerida ja hinnata ei jõudnud. Pool üksteist lõpetasin. Ja nii käib see enamiku nädalast. Pole siis ime, et ühel hetkel jaks katkeb ja ramm haihtub. Igatahes tundsin pärast võrdlemisi rahulikku 25 ringi Tähtvere spordipargi vihmamärjal ringil (21,25 km 1:31.15ga), et kerge nõrkus tuli peale ja pisut pahagi hakkas.

Sel sügisel olen harjutanud ilma juhendajata. Et miks? Aga seepärast, et kui võtan treeneri, kaasnevad kohe kohustused, ja kohusetundliku inimesena on mul kombeks teha asju punktuaalselt, ehk isegi rohkem ja innukamalt, kui ette nähtud. Olen tahtnud endale jätta väikest manööverdamisruumi ja vabadust. Ma ei tea, kas see on õige otsus, ja seepärast panengi siin laiale ringile kritiseerimiseks välja ülevaate sellest, mida sügisel suusahooajaks valmistudes seni teinud olen. Alustan eelmisest nädalast ja sealt liigun ajas tagasi.

46. nädal - treeningaeg 6:43; treeningkordi 5; rullikutega 72 km; jõud 0:47; sõudeergomeeter 11 000 m; suusaergomeeter 2000 m; ratas 19 km

45. nädal - treeningaeg 6:55; treeningkordi 5; rullikutega 69 km; jõud 1:22; sõudeergomeeter 8000 m; suusaergomeeter 2000 m

44. nädal - treeningaeg 7:32; treeningkordi 5; rullikutega 105 km

43. nädal - treeningaeg 7:13; treeningkordi 5; rullikutega 102 km; ratas 45 km

42. nädal (kolm päeva Oslos) - treeningaeg 3:18; treeningkordi 2; rullikutega 47 km

41. nädal - treeningaeg 4:35; treeningkordi 4; rullikutega 66,5 km

40. nädal - treeningaeg 2:37; treeningkordi 3; rullikutega 25,5 km; ratas 20,5 km

39. nädal - treeningaeg 5.13; treeningkordi 6; ratas 132,5 km

38. nädal - treeningaeg (sh Tartu rattamaraton) 6.55; ratas 177,5 km

Nagu näha, pole siin midagi peenmehaanilist ega tippteaduslikku. Mõni küllap ütleks, et puhas mugavussport. Nii see siiski ka pole, higi on kulunud ikka kõvasti. Aga kas sel higistamisel tulemust ehk mõtet on, see on hoopis teine küsimus.

Ent seekordne lisaküsimus on hoopis selline: miks on alloleval pildil tüdrukul tuulevaikse ilmaga juuksed lennus? Palun huupi mitte pakkuda. Nagu ikka, leidub vastus pildil, aga on varjatud.
******
Foto 1: Thomas Alsgaard (nr 1) tuleb 2003. aastal Val di Fiemmes 30 km ühisstardist sõidu maailmameistriks. Andrus Veerpalu tema taga saab 4. koha. Foto autor: Mati Hiis, Õhtuleht/Scanpix
Foto 2: Thomas Alsgaard 2003. aastal Val di Fiemmes pärast 30 km ühisstardist sõidu maailmameistriks tulekut. Foto autor: Toomas Huik, Postimees/Scanpix
Foto 3: Kes kõvasti trenni teeb, võib saada endale samasuguse auto, nagu sai äsja Gerd Kanter. Foto: AS United Motors

68 Kommentaarid:

At 09:26, Anonymous Anonüümne said...

Pakun et lähenemas on äiksepilv?

 
At 09:33, Blogger Priit V said...

Ma arvan, et mööda sõitis suur rekka just.

 
At 10:20, Anonymous Anonüümne said...

Päris nõme elu on su naisel - teeb toidu valmis ja rohkem õhtute jooksul oma meest ei näe. Mees on kas trennis või midagi selleks tegemas või sellest tulenevalt tegemas, teeb lisatööd või haamerdab diivanil.

 
At 10:40, Anonymous Anonüümne said...

"kohusetundliku inimesena on mul kombeks teha asju punktuaalselt, ehk isegi rohkem ja innukamalt, kui ette nähtud". räägi-räägi! viimase aasta üks ostudest raamtupoes purustas küll selle müüdi.

 
At 11:16, Anonymous Anonüümne said...

Ma arvan ka, et õhk on elektrit täis.

 
At 11:20, Anonymous Anonüümne said...

"kohusetundliku inimesena on mul kombeks teha asju punktuaalselt, ehk isegi rohkem ja innukamalt, kui ette nähtud" - aga see pole ju punkuaalselt, vaid plaanidest mööda ehk VALESTI.

 
At 11:31, Blogger Madis said...

Mussoon on vastuseks. Arizona.

Aga alguses mõtlesin hoopis selle peale, et mida see noor naisterahvas üldse seal kõrbes otsis ;-)

 
At 11:33, Anonymous Anonüümne said...

Madis, kas Sa siis ei tunne, kes on pildil???

 
At 11:37, Blogger Madis said...

Ei tunne, pole tutvustatud. Aga arvata ju võib...

 
At 11:44, Blogger Priit Pullerits said...

Ei, siin ei ole tegemist sellega, et õhk on elektrit täis, ehkki tõsi see on, et kui Grand Canyoni serval äikse eel olla, siis tõusevad juuksed püsti - aga mitte nii palju.

Samuti ei ole siin tegemist mussooniga. Täitsa põnev, et vastuse otsimine siin seekord nii kaua aega tikub võtma.

 
At 12:00, Blogger Madis said...

No kui just ventilaatorit kusagil ei käivitatud, siis tuulevaikuses muud õhu liigutamise varianti nagu poleks. Sest juuksed lehvivad. Säriaeg 1/160 ning juuksed lehvivad ei anna staatilise elektri valemisse kuidagi panna. Aga kui on tuulevaikus, siis ei saa ka tuulik töötada. Kui vastus on tuulik, siis on Priidu poolt esitatud info tuulevaikusest ekslik.

 
At 12:05, Anonymous Anonüümne said...

eli kopter?

 
At 12:29, Blogger Priit Pullerits said...

Raske on teil seekord, raske! Hüüdke siinne staarjäljekütt appi, ega vist muu ei aita. Igatahes tehnikaga ega tehnoloogiaga ei ole siin mitte midagi pistmist. Ei mingit eksitamist, kõik on väga aus mäng - fair play.

 
At 12:37, Anonymous Anonüümne said...

Tüdruk liigutab ise pead?

 
At 13:03, Anonymous Anonüümne said...

Modellidele lehvitatakse suurte lehvikutega tuult näkku, et tekiks tuuleefekt juuste sasimisel.

 
At 13:07, Anonymous Anonüümne said...

Seda nimetatakse tuuletõmbuseks miski avause(kaare või tunneli) ees kaljus.

 
At 13:38, Anonymous Anonüümne said...

tegu võiks olla orutuulega aga miks siis PP ilma tuulevaikseks nimetas?
j.

 
At 14:22, Blogger Priit Pullerits said...

Ei, ei, ma ju ütlesin, et siin ei ole midagi tehnilist ega pettust valmistavat. Kuulge, te ei viitsi luuretööd teha, niisama siin pakute nagu kasiinos, et näis, kas näkkab. Nagu teate, siis tavaliselt ei näkka.

 
At 14:30, Anonymous Anonüümne said...

Ear of the Wind

 
At 14:44, Anonymous Anonüümne said...

kaamera on suunatud loodesse

 
At 15:05, Blogger Priit Pullerits said...

Ai-ai-ai-ai. Kas tõesti tuleb nii lihtsa mõistatusega mulle kauaoodatud esimene punkt ära? Isegi 14:44 on kaamera täiesti valesse kohta paigutanud. Asi on selles, et mu fotoseeria eelmistest piltidest, mis tehtud Monument Valleys, pole seekord ilmselt absoluutselt kasu. Olen nihkunud sealt jupp maad edasi. Mis ma siis vihjeks ütlen, et teid aidata?

Ütleks, et Madisel oli ühes punktis ühe sõnaga õigus, ja see ei ole sõna, mis algab sama tähega, millega algab ta nimi. Ja teiseks, siin on ilmselt vaja geoloogide ehk maapõue uurijate abi.

Nüüd peaks teile punkt juba paistma hakkama...

 
At 15:06, Anonymous Anonüümne said...

suht sarnane sasipea hängis just tänaval vastu. seletas, et tegemist pidavat olema retsessiivset tüüpi päriliku omapäraga - kui läheduses on kombisaapaid eelistav blogipidaja, siis tõusevad juuksed iseenesest üles. vaatan nüüd tähelepanelikult pilti - ja tõepoolest - ka fotol viitab üks üllatav detail samale põhjendusele.

loe kokku valgete täppide arv pluusil, võta sellest kuupjuur, sõida kuuvalgel ööl Piibe maantee juurimisega saadud tulemust tähistava kilomeetriposti juurde, sosista läti keeles "pressinõukogu" ehk "prese padome" ja PP küsimuse selgitus ilmub kui nõiaväel sinu ID-kaardi tagaküljele peenes kirjas.

 
At 16:51, Blogger Priit Pullerits said...

15:06 - vaimukas, kahtlemata, aga kas siit kumab läbi meeleheide ning lootusetuse ja alistumise kibedus?

 
At 17:20, Blogger rene said...

Wind Cave?

 
At 17:27, Anonymous Anonüümne said...

Tere,
teadlikus ja õiges toitumises pole seost treenimisega hulluks minemas. Kulutatades nädalas 6-12h treenimisele + ca 25%-50% aega trenniks valmistumisele ning muu sellega seonduvaga on lihtsalt tohutu ajakulu. Siit sooviks lihtsalt niiöelda erinevates valdkondades (trenning meetod, puhkus, toit) hoida ära suured möödapanekud.

Siit ettepanek, et võiks tuua värskust ning uusi mõtteid blogisse. Varasemalt huvitavaid lugusid blogis palju. Sisaldavad häid näpunäiteid... tasub neid vanasid kandeid kindlasti vahest uuesti lugeda, nagu mõnda head raamatutki!:)

Lisaks toitumise sooviks tarkade arvamusi puhkepäeva kohta. Isiklikult märkanud, et puhkepäev mõjub kuidagi halvasti. Peale puhkepäeva just kuidagi loid tunne trennis enamasti. Kerge matk või niiöelda aktiivne puhkus tunduvalt mõnusam, kui osade soovitus a'la trepist ei tohiks ka käia puhkepäeval. Mõjub hästi teha erinevate koormustega nädalaid.

Ehk huvitavaid ideid ja kogemusi kuulda...

S.

 
At 19:27, Anonymous Anonüümne said...

zero meeleheide. oligi koolis huvitav. sai modelli ja tuulekese kohta vaimukusi veeretada ;)

tqsiselt võttes egas ometi fotograafi raju kõhutuul vastuse variantide hulka kuulu?

 
At 22:59, Anonymous Anonüümne said...

Sorry, mul pole täna grammi eest ka aega looduslike tuuletunnelite otsimisega Utahi ja Arizonase osariikites. Homme ka pole. Kui nüüd kohe enne magamaminekut välkanalüüsiga vastust ei tule, siis enne reede õhtut ma asjaga tegeleda ei jõua.

Pealegi oli täna s.gahea selgeltnägijate saade vusserist. Ma lausa ruigasin mõnust.

Seega kiiruse punkti võid Priit endale kohe äravõtta, kui kannatust laupäevani ei jätku siis võid ka terve punni enda nimele võtta. Looduslikud tuuletunnelid on mulle uus kogemus ja selle kräkkimine vajab eelnevalt teatavat eneseharimist, mis loomulikult pikendab vastuse leidmise protsessi. Iseenesest ei ole tegemist väga hullu ülesandega, kuid jah jama on lahendada asja, millest pole näha mittemidagi peale uduse tausta, mille selgemaks tegemiseks ja analüüsimiseks peab eriti vastikult palju aega kulutama. Tüdruku silmadest kahjuks vastust ei peegeldu.

selgeltnägija

 
At 23:46, Blogger Madis said...

Selgelt saab siin vaid seda öelda, et käib üks suur hämamine.

Küsimus oli esitatud: mispärast aga mitte kuspärast.

Teisena tekib küsimus, et miks väidetakse tuulevaikust, kui ca 7 km kaugusel on näha Arizona lõunaosa mussoonile tüüpilist vaatepilti. Pilt ise on tehtud mõned päevad enne mussoonide haripunkti. Ja kui sellist ilmastikunähtust koged, siis tead ka, et ilma tuuleta see ei ole. Mingi pisike hetk võib ju tuulevaikus olla.

Kuna juuksed sellisest suunast lehvivad, siis peab tegemist olema maast tuleneva mõjutajaga. Kui Priit väidab, et mehaaniliste vidinatega pole tegu, siis...

 
At 08:09, Blogger Priit Pullerits said...

Madis, unustage mussoon. Aga ühes teie viimase vastuse komponendis on midagi väga olulist märgitud. Olge nüüd mees ja uurige välja, mis täpsemalt ja kus. Siin on teie suur šanss. Olete seni kõige raskema ülesande lahenduse jälil!

 
At 08:42, Anonymous Anonüümne said...

Kui juba niipalju vihjeid on antud, siis ilmselt ongi tegemist miski maaseest tuleva tuuleaugu või isegi näiteks miski kuuma kiviga, kust tekivad maast tõusvad õhuvoolud nagu Marylin Monroe kuulsas muusikafilmis... Igatahes on tõesti näha juuste asendi järgi, et õhk tõuseb tüdruku alt ja vahetust lähedusest.

 
At 08:58, Anonymous Anonüümne said...

OK kuna küsimus on, et miks siis vastus ongi "Arizona mosoon" tõusva õhukeerisena ehk kõrbes tüüpiliselt enne äikest tekkiv tõusev õhukeeris.

Igatahes tüdruk on Arizonase kõrbes, kus on selle nähtuse esinemise asukoht.

 
At 09:01, Anonymous Anonüümne said...

Üks eneseharimise link veel kõrbe mosoonist ...

 
At 09:25, Anonymous Anonüümne said...

The Arizona Monsoon Season is based on the calendar now, and starts on June 15th and ends September 30th.

Pilt on tehtud juulis. Seega jämedalt on Madisel ikkagi õigus. Ameeriklased kipuvad sel perioodil tekkivaid õhupööriseid liigitama mussooni efektideks ja seetõttu on vastava mussooniga seotud ilmastikunähtuse eestikeelse täpse nimetusega mõningaid raskusi. Eesti mõistes on siis tegu mussooni perioodi nõrga trombiga.

Kui see pole põhjuseks nagu Priidu kirjutisest võib tõlgendada, siis lihtsam on punn äraanda kui aeronautika baasteadmiste õppimisega tegeleda...

 
At 10:04, Blogger Priit Pullerits said...

Ei, see ei ole mussoon ega mosoon ega monsoon ega ka tromb mitte.

Olgu, annan ühe pidepunkti juurde. Kui arvate ära, mis see pildil on, siis see aitab lähemale ka põhiküsimuse vastusele. Staarjäljekütti peaks see pilt eriti palju aitama.

 
At 10:11, Anonymous Anonüümne said...

Olgu võimalik variant on Newspaper Rock, või miski muu kivistunud ürgpuu kogum Petrified Forest National Park's, Arizona.

 
At 10:18, Anonymous Anonüümne said...

Priit see ehitis on ju tuule põhjustaja ja see on INIMESE TEHTUD. Sa eksitasid järjekordselt meile algselt vihjeid jagades.

 
At 11:03, Blogger Priit Pullerits said...

Järjekordne näide, kuidas inimesed tormavad süüdistama ilma, et oleks aimu, millest nad räägivad! Miks see küll on nii tüüpiline? Sel ehitisel ei ole ülemisel pildil näha oleva tuulega absoluutselt midagi pistmist!

Kas oleks palju paluda üks väike nimeline vabandus, et ma ei ole järjekordselt eksitanud?

 
At 11:13, Anonymous Anonüümne said...

Täiesti arusaamatu, täiesti!!! Pealkiri ja teemaarendus on jõust ja jaksust trennis-võistlusel. PP. lisab oma selle aasta treeningute ülevaate ja palub kriitiliselt kommenteerida. Lõppu lisab ka järjekordse pildimängu! Ja tulemus. 36 kommentaarist, ainult üks süübib teemasse, ülejäänud "jahuvad" tüdruku juustega.

Kui see niimodi jätkub, siis palun tehke mingi uus mnemoturniiri blogi, aga ärge risustage oma SPORDIBLOGI, sest mind, vabandage väga absoluutselt ei huvita see Teie pildimäng.

Nüüd minu kommentaar Teie treeningkavale. Siin puudub igasugune loogika ja areng. Raske rattamaratoni järel, teete umbes sama mahuga nädala otsa, selmet kergelt kulgeda 3 tundi ja puhata. Siis hüppab 41 nädalal, võrreldes 40 nädalaga maht 50% kõrgemaks, et siis 42 nädalal langeda 25% Ja kohe 43 nädalal tõuseb 75% kõrgemaks võrreldes 40 nädalaga!!! Ja sealt edasi treenite kuu aega järjest täpselt ühesuguse koormusega, keskmiselt 7h nädalas.

Ma tõesti ei tea mida Teile Hr. Kalmer Tramm möödunud hooajal rääkis, aga meeles pole Teil sellest jutust küll midagi. KT. pole rumal mees, Teie aga järelikult ei suuda süübida tr- metoodika põhitõdedesse või ei saa Te sportliku tegevuse arengust organismile lihtsalt aru! Vabandage minu otsekohesust.

 
At 11:26, Anonymous Anonüümne said...

Olgu Priit, vabandan, seekord sul võib olla ju õigus, kuid ma ütlen, et iseensest on ülesanne mõistliku ajakuluga lahendamatu. Sest nii üldise infoga nagu neilt kahelt pildilt saab väljalugeda on paralleel situatsioone liiga palju. Siin peab juba hakkama arvutama, kuid sellest on ka väga vähe abi.

 
At 11:33, Blogger Priit Pullerits said...

See teine pilt on ju väga spetsiifiline, kui veel tänu Madisele on teada, kus see on tehtud. Selliseid rajatisi teisi ei peaks olema. Lisavihjeks, et see on spordiga (sic!) seotud.

Vabandused süüdistamise eest vastu võetud.

Jah, 11:13 kriitikul on õigus, mu treenigutes puudub loogika. Sest pole tahtnud end teha treeningute orjaks, vaid harjutada nii, kuis aega, tahtmist, jaksu, võimalusi. Ma ei püri ju Eesti koondisse.

Ja see otseütlemine oli igati õigustatud, selle eest ei pea küll vabandama. Sest kriitika oli aus ja põhjendatud. Aitäh!

Aga kui siit lõpuks oma punkti kätte saan, siis võiks vist, jah, pildimängu seekord lõpetatuks lugeda. Mis arvate?

 
At 12:05, Anonymous Anonüümne said...

OK Priit, See on Arizonase Meteor Crater, kust see tuul puhub.

 
At 12:06, Blogger Unknown said...

Nii, et Priit Eesti koondisesse ei pürgi enam? Kahju. Mina lootsin, et Sotsis võib sind ikkagi koondise värvides rajal näha aga parku siis ilmselt mitte?

Jõudu!

 
At 12:34, Anonymous Anonüümne said...

nii, kui tegu on spordiga (sic!), siis peab see olema midagi kõige kõigemat. Kas kõrgeim või suurim või kiirem.
Pildimäng peab ikka jätkuma.

 
At 13:15, Anonymous Anonüümne said...

nowhere

 
At 13:20, Anonymous Anonüümne said...

Nojah, ja kui tuul puhub kraatrist, kas see tähendab, et tuult polegi ("tuulevaikne ilm" by PP )?
Ilmselt vajame siin TÜ semiootikute ekspertarvamust :)

 
At 15:40, Blogger Madis said...

Priit, ei maksa nüüd Teietamise peale küll minna, nii tähtis isik ma ka pole :-)
Vahet pole, kas ma tean vastust või mitte, aga oma viimases postituses kirjutatud hämamine on osaliselt ka minu kaelas :-D

Igatahes minult ei saa vastust siinsetele piltmõistatusele isegi siis, kui une pealt vastust teaksin ja auhinnaraha oleks märkimisväärne. Mulle meeldib mäng ise. Selline strateegia-vedamisevärk nagu see joogikõrte ja kuulidega, kus kõrsi tuleb pundist välja tõmmata, ilma, et kuulid alla kukuks. Seega ma pigem siin provotseerin ja seda parem tunne on, kui ikkagi suudan leida vihje, mille abil vaid vaksakese lahendusele jälile jõutakse aga ära ei lahendata.

OK lõpuks keegi ikka lahendab aga seda siis "omal jõul" ;-D

 
At 15:54, Blogger Priit Pullerits said...

Ei ole see ka Arizona Meteor Crater. Kohe üldse mitte. Paistab, et veelgi uskumatum, kui siinsed varasemad äraarvamised, on see, et keegi ei suuda nüüd tõele juba teits päeva järjest jälile jõuda.

Jah, Eero, koondisse pürgimise lõpetasin ära, sest kannakõõluse trauma muutis suvise ettevalmistuse farsiks ehk mugavusspordiks ehk rattasõiduks. Selle pealt tulemust küll ei tule. Aga see veel ei tähenda, et ma kodustele konkurentidele midagi niisama kingiks.

 
At 16:26, Anonymous Anonüümne said...

See on kõhutuul!

 
At 16:38, Anonymous Anonüümne said...

Aga sellises mahus on mugavussporti hea teha, saab mõnuga võtta. Mulle meeldis Kirsipuu ütlus, et trenni teen ima ja enestunde järgi. Ja peale profi karjääri saab sellise suhtumisega sõita Eestis aastaid täitsa tipus.

 
At 16:38, Anonymous Anonüümne said...

Panen puusalt:
tegevus toimub mingi lenuvälja juures ja juukseid liigutab lennuk.
Või on tegu mingi vana indiaani hookuspookusega.

 
At 16:56, Anonymous Anonüümne said...

Koht Wupatki varemed ja nähtus ära seletatud selles videos:
http://www.youtube.com/watch?v=vkIig2hDlok

 
At 17:16, Blogger Madis said...

Ma arvan, et sellega said nüüd mitmed inimesed palju targemaks :-D

Sedavõrd imelisi nähtuseid ja kohti on meil ilma pääl. Eesti meelevaldne vaste võiks olla Tuhala nõiakaev näiteks. Seega, Priit, pildimängud jätkuvad...

 
At 17:44, Blogger Priit Pullerits said...

Tubli, kes see geenius oli, kes Wupatki National Monumentis leidis üles maa seest puhuva tuule!? Kiitus ja au talle. Nagu näete, ei ole see mussoon ega tuuliku tuul ega ventilaatori tuul ega ka mitte kõhutuul ega ükski muu seni pakutud tuul. Mu tütar seisab maa seest tuleva "korstna" kohal ja nii tal juuksed lendama saingi.

Preemiaks äraarvamise eest panen välja pildi Wupatki indiaanielamise varemetest, et tollest piirkonnast laiemat pilti anda.

Ja too ovaalne rajatis on oletatavasti vanade indiaanlaste spordiplats.

 
At 17:47, Blogger Madis said...

http://www.docstoc.com/docs/7276347/Wupatki-Pueblo-Trail-Guide

Ceremonial Ballcourt - tea kas nüüd ikkagi nimetada spordiplatsiks.

 
At 18:32, Anonymous Anonüümne said...

Iseenesest ju huvitav, et vee, nafta või gaasi asemel tuleb august õhku, kuid ma millegipärast pole oma elus tundnud mingit vajadust isegi Tuhala Nõiakaevu vaatama minna... Aga noh maitseasi ja küsida võib ju kõike.

 
At 20:09, Anonymous Anonüümne said...

mis on ühist wupatki rahval ja pulleritsu priidul?

tuhande aasta pärast kaevatakse ära kuivanud emajõe mudast välja tähtvere spordipargi rulliring. tarkade aparaatide abil tuvastatakse, et üks plond prillidega noormees on seal tiirutanud tunde ja tunde. veelgi nutikamate massinatega rekonstrueeritakse ka suusamehe liigutused paaristõukelise sõiduviisi ajal. tehakse avastusest õppefilm. noormees kallutab ülakeha ette, ajab tagumiku urvi, siis tõuseb päkkadele, justkui tahaks lendu tõusta, ja taas kordub sama rutiin. tarkpead vaatavad filmi, imestavad ja kuulutavad siis - vaadakse, seda nimetasid meie esiisad spordiks. samas on liigutus nii kahemõtteline, et igaks juhuks saab film kleebise "alla 14-aastastele keelatud". tarkpead kirjutavad aga dissertatsiooni teemal "paaristõukelise sõiduviisi kuritarvitamine kui eesti rahvusliku suusatamise kollapsi peapõhjusi XXI sajandi alguses".

 
At 21:08, Anonymous Anonüümne said...

Eelmine kord küsisin, kas see on spordiblogi? Kuigi sain vastuseks, et on, olen aru saanud, et selle nime kasutamine on nagu end võõraste sulgedega ehtimine.
Spordiga on sellel nii vähe ühist, et spordisarnaseid jutte ei vaevuta kommenteerima. Mis sa rumalusi ikka kommenteerid.
Küll aga on huvitav (palju kommentaare) piltmõistatused.
On aeg hakata asja õige nimega nimetama ja sõna "sport" siit nimest välja jätta, et seda sõna mitte lörtsida.

Mike

 
At 21:19, Anonymous Anonüümne said...

Tegelikult on see puhumise info täiesti eksitav ja asjasse mittepuutuv. 1000 aastat tagasi oli seal peal ka puust raketis, kus sees olid mõne sendi jämedused augud. Pallimängu võitjale sportlasele lubati auhinnaks kasutada seda auku suure imejana kuna Wuptakis naisi ei olnud.

 
At 22:20, Anonymous Anonüümne said...

Kas hakkab sporditeema PP-d tüdimust tekitama? Varasemad sissekanded õhutasid näpunäiteid proovima, targemalt treenima, asjasse pühenduma. Praegused sissekanded õhutavad minuteid või lausa tunde internetis pilte taga ajama ja tuvastama.

Võiks naasta spordi juude! Teeme lihtsaid ülesandeid - mitu päeva TM-ni? Vastust kuuldes võiks homme 2h metsajooksu teha ja peale seda analüüsida, kas kulutada aega piltide otsimisele internetis või plaanida pühapäevaks pikem matk?

Tõesti kas peaks hakkama kaaluma uut nime - Pulleritus suusablogi - Pullrtitsu spordiblogi - Pulleritsu blogi?

 
At 22:30, Anonymous Anonüümne said...

Mike

See mis siin toimub on sport ja mahub spordidefinitsiooni ("sport on mänguline kehaline või vaimne võistluslik tegevus ja meelelahutus") alla.

PP pildimäng on loogikasport millel on väga vähe pistmist mälumänguga ja mis pakub kaasalöömise võimalust kui ka kiibitsemist.

 
At 22:54, Anonymous Anonüümne said...

Põhimõtteliselt jagan PP blogi spordi alasuse ja kesksuse kahtluse panijate seisukohta. Piltide äraarvamine ja mõistatuste lahendamine kipub varjutama spordialaseid teema tõstatusi. Need kipuvad üha enam taanduma suusoojaks sissejuhatuseks pildil asuva asukoha äraarvamisele, mis kommentaariumis suure entusiasmiga lahti läheb. Ise-enesest ei saa seda ju pahaks panna, et inimestele meeldivad peamurdmisülesanded, mõistatused jms., aga nagu mainitud, on kurb kui kõrvalprodukt hakkab põhimist varjutama. Aga eks see ole ju siis ka kivi seda blogi spordi pärast lugejate kapsaaeda, et miks me siis ei võta kommenteerida postituse spordi alast teemapüstitust. Seega mina ei söanda küll öelda, et PP ei tohiks/peaks oma postitusi mõistatustega täiendama.

PP ära toodud nädalate treeninguid ei hakanud analüüsima, küll jäi aga silma tööl käiva inimese kohta väga suur harjutamise maht. Ise küll nii ei suuda ja/või viitsi. Omal on kolm (ca 1,5 h) harjutuskorda nädalas normaalne, 4 juba hea. Olen olnud treeningus ja mahtudes mõõdukas justnimelt sel põhjusel, mida PP välja tõi, et andes endale aru, et milleks enda elu liiga ebamugavaks ja keeruliseks teha, seda enam, et kuhugi koondisse enam nagunii asja pole. Minuarust sellises mahus, nagu PP, niisama ja ilma sihita treenida tundub ajaraiskamisena. Ja pole ime kui sellise treeningmahu ja töö tõttu väsimus (nii füüsiline kui vaimne) kumuleeruvad. Kindlasti pole mõtet end iga hinna eest trenni ajada kui enesetunne pole kiita ja väsimus vaevab. See ei anna midagi juurde. Pigem kahjustab või vähemasti ohustab tervist. Trenni tuleb teha ikkagi valdavalt puhanuna ja tahtmist täis olevana. Muidugi mõni mees ei suuda end üldse tagant sundida - kogu aeg tunneb end olevat liiga väsinuna, ilma ebasobivana jne. Aga need on tavaliselt inimesed, kes sporti ei teegi.
Skiwaffe

 
At 23:11, Anonymous Anonüümne said...

Treeningute kohta ütlen, et tõesti maht on päris korralik. Juhul kui sportlik eesmärk puudub, siis pole nii hullusti mõtekas rabada, väsimuse saabumisel tuleks lasta lõdvemalt ja rohkem enesetunnet järgida. Eesmärk mobiliseerib, eesmärgitus kurnab. Kindla eesmärgi olemasolul ja programmi järgimisel on võimalik kannatada suuremaid koormusi. Rahulikult asjasse suhtudes on esmatähtis mitte koormata immuunsüsteemi üle ja väsimuse tundemärkide puhul tuleb rohkem puhata.

S. mainis siin puhkepäeva järgset loidust. Mul on sama asi. Teinekord teengi nii, et puhkepäeva(de) järel teen kerge treeningu lihastele ja vaimule koormuste tutvustamiseks. Itsi annan siis II-l päeval. Treenerid lähevad seda kuuldes tavaliselt näost siniseks, aga mis teha, inimese tunne peab ka olema.

selgeltnägija

 
At 18:29, Blogger Kidra said...

Ja ma koguaeg ootan, millal hakatakse kaagutama PP kallal, et ta käis keppe teritamas, kuigi nüridega pidi nagu ikka õigem olema trennides (raske õppusel - kerge lahingus) või siis vähemalt selle pärast, et talt raha ei küsitud selle eest. Aga ei midagi. Minu meelest on see igati õigustanud end, et PP teeb pildimänge. Võidab sõpru! "Spordijuttudega" ainult vaenlasi. Elu on ikka seiklus! :P

Aga jah - trenni aruannetest on selgelt aru saada et puudub siht. No ja kui sihti pole siis ... nii ongi.

 
At 22:01, Anonymous Anonüümne said...

Heh, minumeelet on see pildimäng geniaalne leiutis. Paljud tuhlavad pilte taga leida ja trenni ei jõua. Priit aga tiirutab ovaalil sel ajal ja muigab habemesse (piltlikult).

 
At 09:13, Blogger oakleyses said...

nike air max, ugg boots, oakley sunglasses, burberry outlet online, tory burch outlet, michael kors outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, uggs on sale, replica watches, cheap oakley sunglasses, louis vuitton, louis vuitton outlet, louis vuitton, chanel handbags, jordan shoes, longchamp, longchamp outlet, michael kors outlet, michael kors outlet, louboutin, louis vuitton outlet, ray ban sunglasses, burberry, oakley sunglasses, nike air max, kate spade outlet, louboutin shoes, polo ralph lauren outlet, tiffany and co, tiffany jewelry, prada outlet, ugg boots, christian louboutin outlet, michael kors outlet, gucci outlet, replica watches, prada handbags, ugg boots, michael kors outlet, nike outlet, polo ralph lauren outlet, longchamp outlet, oakley sunglasses, louis vuitton, michael kors

 
At 09:16, Blogger oakleyses said...

north face, sac longchamp, louboutin pas cher, oakley pas cher, true religion jeans, michael kors, nike air max, lululemon, converse pas cher, coach outlet, ralph lauren uk, michael kors, sac guess, north face, nike roshe run, vans pas cher, hermes, hollister, timberland, coach purses, new balance pas cher, hogan, vanessa bruno, nike free, michael kors, true religion jeans, air jordan pas cher, air force, abercrombie and fitch, true religion outlet, coach factory outlet, ralph lauren pas cher, burberry, kate spade handbags, nike blazer, lacoste pas cher, mulberry, tn pas cher, nike free run uk, longchamp pas cher, ray ban pas cher, nike air max, hollister pas cher, michael kors, true religion jeans, nike air max, air max, nike roshe, coach outlet, ray ban uk

 
At 09:18, Blogger oakleyses said...

ralph lauren, longchamp, ray ban, mont blanc, herve leger, hollister, gucci, vans, birkin bag, nike roshe, iphone 6 cases, celine handbags, hollister, converse, timberland boots, valentino shoes, bottega veneta, abercrombie and fitch, jimmy choo shoes, ghd, north face outlet, nike air max, insanity workout, lululemon, beats by dre, louboutin, nfl jerseys, instyler, asics running shoes, babyliss, p90x workout, hollister, north face outlet, soccer shoes, oakley, baseball bats, reebok shoes, wedding dresses, giuseppe zanotti, nike air max, converse outlet, soccer jerseys, nike trainers, ferragamo shoes, mac cosmetics, mcm handbags, vans shoes, nike huarache, new balance, chi flat iron

 
At 09:21, Blogger oakleyses said...

coach outlet, supra shoes, ugg pas cher, toms shoes, canada goose, bottes ugg, barbour, moncler, canada goose, swarovski, pandora jewelry, pandora charms, canada goose outlet, juicy couture outlet, doudoune canada goose, louis vuitton, ugg,ugg australia,ugg italia, canada goose uk, moncler, michael kors outlet online, moncler outlet, canada goose, canada goose outlet, moncler, wedding dresses, louis vuitton, pandora charms, ugg boots uk, pandora jewelry, michael kors handbags, moncler, moncler, sac louis vuitton pas cher, louis vuitton, hollister, montre pas cher, barbour jackets, louis vuitton, doke gabbana outlet, canada goose, lancel, ugg,uggs,uggs canada, thomas sabo, moncler, links of london, michael kors outlet, juicy couture outlet, replica watches, karen millen, marc jacobs, moncler, swarovski crystal

 

Postita kommentaar

<< Esileht