Neljapäev, november 12, 2009

Pullerits: Miks suusatajad abielluvad?

Paar aastat tagasi kirjutasin statistikale tuginedes loo, kuidas abiellumine teeb Eestis vähikäiku. Ega see nüüdki mingit tõusutrendi näita. Pigem jääb mulje, et ainsad, kes abielluda tahavad, on homod ja lesbid, aga õnneks pole riik neile seda iidse tava rikkumist - et abielluvad üksnes mees ja nine - veel lubanud. Aga arvestades, et riiki ei maksa liiga uskuda, siis tuleb siin end ühel halval päeval ilmselt valmis seada ebameeldivaks uudiseks.

Siiski-siiski: on ühed normaalsed, ehkki ühes mõttes erilised inimesed, kes abiellumisest siiski lugu peavad. Need on suusatajad.

Loodetavasti ei maganud te eile maha Õhtulehe ajakirjaniku Jaan Martinsoni edastatud rõõmusõnumit, et Aivar Rehemaa võttis naise. Ilusasti ja ametlikult, nagu kord ja kohus.

See kõik teeb Eesti suusatajatele üksnes au. Abielus on nii Jaak Mae kui Andrus Veerpalu, nii Kaspar Kokk kui Anti Saarepuu. Ja loomulikult Kristina Šmigun-Vähi. Peeter Kümmel ainsana hoiab minu teada elukaaslase Etheliga tagaust veel lahti.

Siin võib esitada igasuguseid teooriaid, miks Eesti suusatajad abielluvad. Näiteks sellise: suusatamine on pikkade traditsioonidega konservatiivne ala ja ilmselt on ka selle ala harrastajad sellised, kes traditsioonidest (milleks on abiellumine) lugu peavad. Või sellise: suusatajad on kaua kodunt ära, mistõttu võivad nad end kindlalt tunda vaid siis, kui kooselu ikkagi ametlikult registreeritud. Aga minu lemmikteooria on hoopis selline: suusatajad on korralikud ja usaldusväärsed inimesed - seda teab igaüks, kes nendega suhelnud on - ning nagu korralikule inimesele kombeks, oskavad nad ka teistest (sh oma väljavalitust) lugu pidada. Usun, et siin esitatuist on see teooria ka kõige vettpidavam. Või mis teie arvate?

Kõigile, seekord tõesti kõigile, tuleb allpool järjekordne piltmõistatus. Kõigile seepärast, et siinne pilt ei ole tehtud Ameerikas, vaid Eestis. Näis, kas seni mu fotode üliedukas anonüümne äraarvaja ka sellest ülesandest mängeldes jagu saab, sest nüüd ei ole tal loodetavasti abiks võtta ameeriklaste superkaarte ja pildipankasid. Nii et kus on see pilt tehtud ja millise nimega kohaga on pildil tegemist?
******Fotod 1 ja 2: Pulmaautod Tallinnas 07.07.2007. Fotode autor: Teet Malsroos, Õhtuleht/Scanpix

23 Kommentaarid:

At 09:55, Anonymous Anonüümne said...

Helmerseni rändrahnude kogumik Palukülas, Pühalepa vald, Hiiumaa

ain

 
At 09:58, Blogger Madis said...

Priit, kas teil on nüüd uus väike pereliige?

 
At 10:45, Anonymous Anonüümne said...

Muid kive veel Helmersenist, 1 ja 2

Ain oli täna väga nobe...

 
At 10:48, Anonymous Anonüümne said...

Miks Priit ei vasta aini õigele vastusele? vaata minu 10:45 pildil nr 1 on täpselt sama kõverik puu mis siin veebilehelgi.

 
At 11:15, Blogger Priit Pullerits said...

Vähemalt sai Ain seekord anonüümsest supermanist jagu! Asi seegi. Palju õnne talle.

Aga mulle järjekordne õppetund: Eesti-teemalisi pilte välja panna on eriti lihtsameelne ülesanne. Edaspidi tagasi Ameerika juurde.

Madis: jah.

Nüüd, kui ülesanne lahendatud, võiks keegi võtta ette ka suusatajate abiellumise seletamise.

 
At 13:17, Blogger Madis said...

Miks suusatajad abielluvad?
Pakun, et nad on ka ikkagi inimesed, mitte spordikombinaadi toodang.

 
At 16:06, Anonymous Anonüümne said...

Tuleb tunnistada, et mulle PP seekordne talle kerge ja intriigimaiguline iseloomuliku stiiliga postitus isegi meeldib. Võibolla tunnen ka teatud meelekõdi pidades end mingil määral suusatajaks ehkki rohkem küll vast endiseks. Ma usun, et paika peavad kõik PP artiklis toodud suusatajate abiellumise põhjused.
Kõige olulisem on siiski õige partneri leidmine, kes on sinuga heas ja halvas, jõukuses ja viletsuses jne. Et poleks nii, et teine pool on elukaaslane/abikaasa vaid niikauaks kui eksisteerib mingi seksikas nüanss või asjaolu (kasvõi Eesti koondise suusataja staatus), mis teada paelus ja millele tuginedes ta koos elama asumise ja/või abiellumise otsuse tegi.
Skiwaffe

 
At 16:22, Blogger Madis said...

Ja ega abielu pole mingi nipsasjake, et kui enam ei meeldi, siis viskad minema. Sellega tuleb vaeva näha ka.

Aga tegelikult ju inimloom oma ürgloomuses ei ole ju monogaamne. Või kuidas?

 
At 00:01, Anonymous Anonüümne said...

Tänased rändrahnud olid tõsine pettumus - igavad, hallid, tavalised. Küsimuse esitamiseks on nad küsijale loomulikult huvitavad, kuid vastamisel polnud neis seda sisemist ilu, mis esimestes piltides, enne kui sa "raskusastet" üles kruvima hakkasid.

Kuna sa oled nii kuivalt praegu piltidega sisse saanud, siis ma avaldan saladuse, kuidas Rossoni maja üles leidsin:
1. Madis tabas kõige lähemale rakendatud mehaanikale, kuid iva oli selgelt nägemises otseses mõttes vt seda http://www.cool80.com/up_files/image/2009-5-17/bank1one.jpg detaili ja proovi seda leida udusena üles oma pildilt ning mõtle mis tehnikat on vaja selle ilmutamiseks originaalilt.
2. Edasi on juba väga puhas oskusteave, mida pole mõtet pikemalt kirjeldada kui sõnaga "guugeldama".
3. Guugeldamisega sai leitud üles õige linn ja siis tuli juba appi vana tuntud googlemaps ja street view ning panorama. See oli juba tegelikult küll ainult vormistamise küsimus.

4. Shafer Trail ajas omauduse pildiga alguses mind segadusse ja ma vaatasin, et sa istud 5 meetrise astangu all :), kui sain aru, et seee "jalgrada" on hoopis autotee, siis oli ka küsimusel vastus käes, sest üleelmises küsimuses sai Shaferit mitmeid korda iga nurga alt vaadatud.

5. Autoga kaljuserval lahendus oli selles taimestikus, mis oli sellises koosluses kõige iseloomulikum Canyolands maastikule, mis võimalike kandidaatide kohast sundis lähemalt tegelema just sealsete vaadetega.
Guugeldamisega sain teada õige piirkonna 10 km täpsusega. Täpne asukoht sündis googlemapi abil.

6. Too alumine pilt vajas vaid guugeldades Valgerinnatise tee kaardi leidmist ja sealt oli näha see teine ülessõit Taevasaarele. Vormistamisel oli jälle abiks googlemap.

7. Ain oli täna jube kärme. Vast on seal ta ise hiljuti viibinud. Kuid Eestis on kõik rändrahnud katalogiseeritud... Sobilike variantide kontrollimine andmebaasis välistas kõik muu ja üle jäi jälle vaid guugeldada ning leida ainsa võimaliku asukoha pildid...

Tegelikult peab ütlema, et mulle ei meeldi need igavad pildid. Jäta peale lahendamisrõõmu meile ka seda silmailu. Muidu on nii, et ainuke huvitav tegevus on lahenduse otsimine, kuid pilt ise on a'la Maardu karjäär.

 
At 08:03, Blogger Priit Pullerits said...

Selge, nüüd pean ikka tõsiselt mõtlema, mille siin jäljeküttidele nuputamiseks välja panen. Näen, et tase on väga kõrge, aga samas kardan, et kõigist mu piltidest on kontekstuaalne jälg siinsamas blogis kuskil juba maas, nii et see teeb nuputamise nagunii lihtsamaks. Aga proovime veel!

 
At 08:29, Anonymous Anonüümne said...

Ei mina pole isegi Hiiumaal käinud ja Helmerseni rahnudest polnud kah enne midagi kuulnud. Aga guugel abiks ja ajakulu oli mitte rohkem kui 3-5 min, alustasin otsingusõnaga rändrahn.

ain

 
At 11:16, Anonymous Anonüümne said...

Õige teemapüstitus olnuks "Miks suusatajatega abiellutakse?"

Ja õige vastuse saad siis kui leiad lahenduse miks enamuses maailmast naised trügivad just jalgpallurite,golfarite,tennisistide jne külje alla, eestis pääsevad samasse loetellu parimad meessusatajad.

 
At 09:13, Blogger oakleyses said...

nike air max, ugg boots, oakley sunglasses, burberry outlet online, tory burch outlet, michael kors outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, uggs on sale, replica watches, cheap oakley sunglasses, louis vuitton, louis vuitton outlet, louis vuitton, chanel handbags, jordan shoes, longchamp, longchamp outlet, michael kors outlet, michael kors outlet, louboutin, louis vuitton outlet, ray ban sunglasses, burberry, oakley sunglasses, nike air max, kate spade outlet, louboutin shoes, polo ralph lauren outlet, tiffany and co, tiffany jewelry, prada outlet, ugg boots, christian louboutin outlet, michael kors outlet, gucci outlet, replica watches, prada handbags, ugg boots, michael kors outlet, nike outlet, polo ralph lauren outlet, longchamp outlet, oakley sunglasses, louis vuitton, michael kors

 
At 09:16, Blogger oakleyses said...

north face, sac longchamp, louboutin pas cher, oakley pas cher, true religion jeans, michael kors, nike air max, lululemon, converse pas cher, coach outlet, ralph lauren uk, michael kors, sac guess, north face, nike roshe run, vans pas cher, hermes, hollister, timberland, coach purses, new balance pas cher, hogan, vanessa bruno, nike free, michael kors, true religion jeans, air jordan pas cher, air force, abercrombie and fitch, true religion outlet, coach factory outlet, ralph lauren pas cher, burberry, kate spade handbags, nike blazer, lacoste pas cher, mulberry, tn pas cher, nike free run uk, longchamp pas cher, ray ban pas cher, nike air max, hollister pas cher, michael kors, true religion jeans, nike air max, air max, nike roshe, coach outlet, ray ban uk

 
At 09:19, Blogger oakleyses said...

ralph lauren, longchamp, ray ban, mont blanc, herve leger, hollister, gucci, vans, birkin bag, nike roshe, iphone 6 cases, celine handbags, hollister, converse, timberland boots, valentino shoes, bottega veneta, abercrombie and fitch, jimmy choo shoes, ghd, north face outlet, nike air max, insanity workout, lululemon, beats by dre, louboutin, nfl jerseys, instyler, asics running shoes, babyliss, p90x workout, hollister, north face outlet, soccer shoes, oakley, baseball bats, reebok shoes, wedding dresses, giuseppe zanotti, nike air max, converse outlet, soccer jerseys, nike trainers, ferragamo shoes, mac cosmetics, mcm handbags, vans shoes, nike huarache, new balance, chi flat iron

 
At 09:21, Blogger oakleyses said...

coach outlet, supra shoes, ugg pas cher, toms shoes, canada goose, bottes ugg, barbour, moncler, canada goose, swarovski, pandora jewelry, pandora charms, canada goose outlet, juicy couture outlet, doudoune canada goose, louis vuitton, ugg,ugg australia,ugg italia, canada goose uk, moncler, michael kors outlet online, moncler outlet, canada goose, canada goose outlet, moncler, wedding dresses, louis vuitton, pandora charms, ugg boots uk, pandora jewelry, michael kors handbags, moncler, moncler, sac louis vuitton pas cher, louis vuitton, hollister, montre pas cher, barbour jackets, louis vuitton, doke gabbana outlet, canada goose, lancel, ugg,uggs,uggs canada, thomas sabo, moncler, links of london, michael kors outlet, juicy couture outlet, replica watches, karen millen, marc jacobs, moncler, swarovski crystal

 
At 05:22, Blogger 艾丰 said...

jianbin1125
louis vuitton
michael kors outlet store
canada goose jackets
replica handbags
louboutin uk
canada goose sale
michael kors outlet,michael kors outlet online,michael kors,kors outlet,michael kors handbags,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
cheap oakley sunglasses
nike air max 2014
ugg boots
hollister,hollister canada,abercrombie and fitch,abercrombie,abercrombie fitch,abercrombie kids,a&f
hollister pas cher
oakley
ugg boots outlet
adidas jeremy scott
chanel outlet store online
michael kors outlet sale
moncler jackets
cheap uggs
michael kors handbags
links of london uk
the north face jackets
basketball shoes
north face jackets
michael kors outlet
ugg outlet
louis vuitton outlet store
true religion sale
giuseppe zanotti sale
barbour clothing
ferragamo shoes
air jordan shoes
nike trainers uk
canada goose outlet

 
At 10:39, Blogger 柯云 said...

2016-01-15keyun
coach outlet online
uggs on sale
air max 95
louis vuitton handbags
chanel bags
coach outlet online
canada goose outlet
cheap oakleys
louis vuitton outlet online
cheap uggs
coach factory outlet
mont blanc pens
jordan 11
michael kors outlet store
nfl jerseys wholesale
jordan concords
chanel outlet
kobe 8
abercrombie and fitch
oakley sunglasses
true religion
oakley sunglasses wholesale
abercrombie outlet
hollister clothing
oakley outlet
ray ban sunglasses
ugg sale
oakley store
ugg boots clearance
nike air huarache
cheap toms shoes
toms shoes
louis vuitton outlet stores
polo ralph lauren
louis vuitton outlet stores
polo outlet
replica rolex watches
louis vuitton handbags
tory burch outlet online
abercrombie and fitch

 
At 02:52, Blogger 柯云 said...

2016-02-27keyun
concords 11
polo ralph lauren
ralph lauren home
air max 95
coach factory outlet online
air jordans
kd 8
true religion jeans
ugg outlet online
louis vuitton purses
chanel bags
the north face jackets
cheap toms
louis vuitton outlet
ugg boots
hollister clothing
oakley sunglasses wholesale
hollister clothing
concord 11
oakley outlet
canada goose outlet online
christian louboutin shoes
timberlands
ray-ban sunglasses
hollister clearance
louis vuitton outlet stores
michael kors outlet online
toms
replica rolex watches
ray ban sunglasses
air force 1 trainers
retro 11
uggs sale
cheap nfl jerseys
ray ban sunglasses
nike free 5.0
oakley sunglasses
ugg boots
cheap jordans
instyler

 
At 08:50, Blogger 柯云 said...

2016-03-18keyun
true religion jeans outlet
air jordan pas cher
uggs for women
instyler max
louis vuitton
beats solo
jordans for sale
true religion outlet
ralph lauren outlet
ray ban
michael kors outlet
nike huarache
hollister clothing
giuseppe zanotti
christian louboutin outlet
louis vuitton handbags
louis vuitton outlet
coach factory outlet
ray ban outlet
canada goose jackets
louis vuitton
ray ban sunglasses
ray ban sunglasses
louis vuitton purses
gucci shoes
coach factory
uggs on sale
louis vuitton bags
fitflops sale clearance
louis vuitton handbags
ugg slippers
vans shoes sale
michael kors outlet online
michael kors handbags
cheap jerseys
ray ban sunglasses
abercrombie outlet
oakley sunglasses cheap
ray bans

 
At 09:14, Blogger Unknown said...

new york knicks
cheap nfl jerseys wholesale
michael kors handbags
michael kors handbags
fitflops sale clearance
valentino shoes
moncler outlet
nike outlet
cheap jordan shoes
reebok shoes

 
At 10:06, Blogger Unknown said...

cheap nike shoes
moncler online
michael kors outlet
manolo blahnik shoes
coach outlet online
nike air huarache
moncler outlet
valentino
polo ralph lauren
mbt shoes
cheap jordans

 
At 10:50, Blogger Unknown said...

www1020

clarks shoes
canada goose outlet
ralph lauren uk
coach factory outlet
nike outlet factory
dsquared2
canada goose jackets
coach outlet
pandora
true religion

 

Postita kommentaar

<< Esileht