reede, juuli 22, 2011

Pullerits: Kuidas Taaramäe teeb meediaajalugu?

Üks leht teeb homseks Rein Taaramäest nädala portreeloo, kus peaks olema põimunud nii faktid, subjektiivne nägemus kui ka mõningane analüüs. Kuna minult seda ei tellitud, siis otsustasin omal käel konkurentsi pakkuda - vähemalt kiiruse osas saan küll võidu.
***
Tartu Velo klubi iganeljapäevaõhtune treeningseltskond veeres kiirusega 32-33 km/h Alatskivi suunas, kui puna-kollase kirjus võistlusvormis Mihkel Nanits, kes müüs mullu kevadel oma vana Scotti musta-kollase maanteeratta mulle 8000 krooni eest, ajas ühe metsatuka vahelt lagedamale lõigule jõudes vasaku rusikas käe keset gruppi järsku taeva poole ja röögatas: "Jess! Jess!"

Nanits oli terve senise teekonna, ligi pool tundi näppinud pihku mahtuvat juhtmevaba imevidinat, et jälgida rattaproffide veebiküljelt Tour de France'i ühe raskema, rohkem kui kuue tunni pikkuseks veninud kolme ränga tõusuga 18. etapi otsustavaid sündmusi. Kui viimaks selgus, et Taaramäe lõpetas 200,5-kilomeetrise sõidu kaheksandana ning sai viimaks selga parimale noorratturile mõeldud valge särgi, mida ta oli kaks viimast nädalat innuga jahtinud, kuid ikka ja jälle pidanud end leidma selles arvestuses teiselt kohalt, ei hoidnud Taaramäest (24) aasta jagu vanem Nanits, kes Tartu rattarallil ja -maratonil korduvalt esisajas lõpetanud, emotsiooni vaka all.

"Täna tuleb hea uni," lausus ta rahulolust pakatades. "Ma pole juba kaks nädalat magada saanud."

Taaramäe ei tee Tour de France'il üksnes Eesti spordiajalugu, kui tõmbas eile selga valge särgi. Ta teeb lisaks Eesti spordiajakirjanduse ajalugu, sest esimest korda ei hoolitse Eesti sportlane ise üksnes maailmatasemel tulemuse tegemise, vaid ka selle tulemuse tagamaade kajastamise eest. Taaramäe blogi on peamine infoallikas, kust Eesti ajalehed, tele- ja raadiokanalid tema mehiste tegude kohta teavet ammutavad.

Ühest küljest on tegu paratamatusega. Taaramäe on viimastel päevadel kurtnud, et hotellid on viletsad - küll kostavad seinad läbi, küll on madratsid ära vajunud, küll on teki asemel pigem kardin -, mistõttu õhtul on tulnud ennast magama uinutada tablettide abil. Kui ta peaks lisaks viletsaks kiskuvale uneajale näpistama vaba aega ka Eesti ajakirjanike telefonikõnedele vastamiseks, et rääkida neile mitu korda ühte ja sama juttu, poleks ime, kui Eesti ajakirjandus leiaks tema sitkete sõitude kiitmise asemel peagi ainest vähimagi enesekriitikata küsida, kuhu küll ühtäkki Taaramäe jõud ja jaks võis kaduda.

Teisest küljest on hämmastav, kuidas Taaramäe on omaalgatuslike reportaažidega justkui nullinud Eesti ajakirjanduse algatusvõime ja teotahte. Neil, kes on jälginud Eesti ajalehtede kajastusi Tour de France'ilt, pole jäänud küllap tekkimata küsimus, miks pälvivad Taaramäe meelierutavad teod seal teinekord kordades vähem tähelepanu, kui Eesti jalgpalliklubide nutused allajäämised eurosarjade avaringides Vana Maailma absoluutselt marginaalsetele meeskondadele - isegi Luksemburgi tiimile. ETV õhtustes spordiuudistes on sõnumid Taaramäe sõitudest Tour de France'il olnud rutiinselt alles kolmandal või neljandal kohal, ja sedagi videopildita. Ehkki pärast eilset valge särgi saamise päeva tuleb tunnistada, et ETV sporditoimetus oli ainus, kes Taaramäelt otseintervjuu sai. Asi oli varem kokku lepitud, selgitas ETV spordipealik Marko Kaljuveer. Kuid see, et näidata suurtuurilt ka telepilti, käib tema sõnul ETV-le lihtsalt üle jõu. Näiteks turul müüdavate viieminutiliste lõikude hind küünib Kaljuveeri andmeil tuhande euroni, ja uudistesse ei mahuks sellest minutitki.

Kurb oleks see, kui ka teised Eesti sportlased otsustaksid Taaramäe viljeldavast ise-võistlen-ja-ise-kajastan-stiilist eeskuju võtta. Ei, küsimus pole selles, nagu rööviks seesugune asjaajamine ajakirjanikelt nende leiva. Ja samuti ei ole küsimus sportlaste eneseväljendusoskuses ja -võimekuses. Küsimus on selles, et kui palju Taaramäe või kes tahes ka arvutiklaviatuuril ei pingutaks, tervikpilti võistlusest ta huvilistele kokku panna ei suuda. Mis siis, et Eesti inimesi huvitab ennekõike see, mida teeb tuuril Taaramäe, ei saa unustada, et lisaks temale lööb võidusõidul kaasa veel kümneid ja kümneid mehi, kellest paljud oma plaanide ja otsuste ja tegudega selle kulgemisele ja tulemustele olulise jälje jätavad. Neid Taaramäe enamasti näha ei suuda, ja ei peagi suutma - talle on peamine enda eest seista ja võidelda.

Kummatigi on Taaramäe suutnud oma vahetute ülevaadetega pugeda pöidlahoidjaile lähemale naha vahele kui enamik teisi Eesti sportlasi, kes Eesti ajakirjanikele oma võistlemistest aru andnud. Kõik need tema laused, et pange pöidlad pihku, astuge ligi ja öelge mulle tere, tõugake mind tõusul tagant - need on sellised laused, mida palgalised ajakirjanikud kui tühipaljast retoorikat usutletavate suust oma tekstidesse ei laseks. Ent Taaramäe saab jätta enda otsustada, mida ja kuidas ta enda etteastetest kirjutab - ja sedasi, esinedes blogijana hämmastavalt siiralt, on ta suutnud kujundada endast pildi kui vahvast ja sõbralikust, lihtsast ja vahetust spordimehest.

Nii on temast saanud sportlane, kellele ühtäkki enamik Eestit kaasa elab. Ja seda hingestatult ning südamest. Mis siis, et suurem jagu inimesi ei tunneks teda ilmselt isegi pildilt ära ning väga vähesed on teda kunagi üldse rääkimas kuulnud.
***
Ärge unustage ka vaatamast, mida kirjutavad konkureerivad kirjutajad Taaramäe kohta laupäevastes lehtedes palga eest!
******
Saguaro National Park, Rincon Mountain District, Arizona. 2. aprill 2011. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Rein Taaramäe on tõusnud pärast Tour de France'i 18. etappi poodiumile, et võtta vastu parima noore ratturi valge särk. Foto autor: AFP/Scanpix
Foto 2: Rein Taaramäe ees ja Hispaania rattaäss Alberto Contador tema järel - nii rühivad nad Tour de France'i 18. etapi lõpus mäkke. Foto autor: AFP/Scanpix
Foto 3: Rein Taaramäe on pärast Tour de France'i 18. etappi saanud selga parima noore ratturi valge särgi. Foto autor: AFP/Scanpix
Foto 4: Cofidise meeskonnakaaslased (vasakult) Samuel Dumoulin ja Mickael Buffaz aitaval Rein Taaramäel (nr 151) Tour de France'i kaheksandal etapil tõusu võtta. Foto autor: Reuters/Scanpix
Foto 5: Tour de France'i 18. etapi lõpukilomeetrid. Vasakult Alberto Contador, ameeriklane Tom Danielson ja Rein Taaramäe. Foto autor: AFP/Scanpix

100 Kommentaarid:

At 17:16, Anonymous Anonüümne said...

Valus rünnak Pulleritsult! Kui Otepää hotellis ka seinad läbi kostaksid..

 
At 19:20, Anonymous Anonüümne said...

Just, Priit, laused 'vajan teie pöidlaid, tulge öelge mulle tere!' ja õpetus, kuidas õige fänn peab oskama tagumikust lükata, on täpselt õige tähelepanek, miks kõik Vaderile kaasa elavad. Ta on loonud enda ja toetajate vahel suhte.

Panite tähele, siis veel tuuri alguse poole õiendati eht-eesti-stiilis, et mis ta ärpleb oma valge särgi ümber, tehku enne midagi jne. Oi, kuidas ma siinkohal tulen meelde, kui kõvasti kukkus eesti rahva kõige suurem 'tagasihoidlik' iidol. Sportlane ei pea olema tagasihoidlik, eesmärgid peavad olema ning neid peab nautima ja välja ütlema.

Vaderile ala populariseerija särk!
Pöidlad homseks!

 
At 19:25, Anonymous Anonüümne said...

Hea jutt Priidult, kuigi on kirjutatud kaotaja vaatevinklist ja käe läbi, mis jätab natuke ebamugava varjundi artiklile.

 
At 19:25, Anonymous Anonüümne said...

Sõudjad on tülis, et neljases paadis üht meest ei ole
http://sport.postimees.ee/478324/nukker-tosiasi-eesti-soudmises-kaarib
Seal võiks olla ajakirjanik?

 
At 20:14, Anonymous Anonüümne said...

ANAAL-ÜÜS, MIS VÄÄRIB PULLITZERI.

 
At 20:29, Anonymous Anonüümne said...

see on tõsi, et siis kui Taaramäe kombel hakkaksid kõik enamvähem saavutusvõimelised sportlased blogima, oleks see katastroof eesti (kirjutavale) spordiajakirjandusele. Inimesed (ka spordiajakirjanikud, eriti onlines) on nii mugavad/laisad, kui neil lastakse olla. Priit, sa kirjutasid, et olgu sportlane kuihea blogija tahes, ikkagi ei suuda ta lugejale tuua tervikpilti. Tjah, samas pole mulle eesti spordiajakirjanduses selleaasta TdF-i kajastuse juures küll ühegi spordiajakirjaniku lugu silma jäänud, kus seda tervikpilti oleks edastatud. Ikka käib ainult Taaramäe blogi ümberjutustus ja tõdemus (ning varjatud hala), et otse Taaramäele helisatada ei saa... Samas ongi see hea, sest mida sa ikka teada saad, kui ajakirjanik oskab iga etapi järel küsida "kuidas tunne on?" või siis plärab midagi minutitest/sekunditest.

mp

 
At 21:08, Blogger Madis said...

Mis toimub? Postimehe emafirma vastu rünnak?

 
At 21:48, Anonymous Anonüümne said...

Taaramäe ei vasta ju ainult telefonile. Kui keegi viitsiks kohapeale minna ning küsida, siis saaks ilmselt ka intervjuu.
Aga päris naljaks on tõesti kui kõik päevalehed sõna-sõnalt blogi ümber kirjutavad :D
Erki

 
At 21:57, Anonymous Anonüümne said...

Priit tahab kolleege ainult veidi "kiiremale sõidule" ärgitada.
Kolmandas lõigus - mis on kõik üks lause - on epiteete rohkem Le Galibier tõusul käänakuid. Klass!

 
At 22:24, Anonymous Anonüümne said...

ETV peab oma raha hoidma maailma tähtsaima ja põnevaima ala Maailmakarikaetappide, eriti muidugi kõigi poolt üle maailma teada ja tunnustatud ning eeskujukski võetud Otepää suusaspektaakli ülekanneteks.
Tour de France on selle kõrval hale kirbutsirkus. Kes vastu vaidleb läheb Delfisse tööle.

P

 
At 00:01, Blogger GuidoMukk said...

Tark otsus oli saada tüütud ajakirjanikud kukilt ära..kes küsivad mis sõid ja kuidas magasid ja kas täna medal tuleb.
Milleks..korraliku lugu tuuri sõitvast ratturist tuuri ajal nii ehk nii teha ei saa. Vaata või ässasid..kõik mis and ütlevad on väga pinnapealne etteaimatav ja diplomaatiline. Kas sellist Taaramäed me tahamegi?
Mulle meeldib pigem see emotsionaalne sahmakas mis tema blogist saadaval on.

 
At 00:10, Blogger GuidoMukk said...

ERR sporditoimetusel peaks ikka suht piinlik olema et sellise mehe maha on maganud ja totaalselt.
Meenub ka selle looga seoses Raja , kes Sääritsa Live kaamerast (palju selle eest huviutav tuli maksta) mööda jalutas kommenteeri jätmata. (kui ei eksi oli Pekingi Olümpiamängud)
Säärits selgelt pettununa..tõdes vaid et nuuh kui nii peab siis olgu.
Raja tegi väga korraliku võistluse.

 
At 01:44, Anonymous Anonüümne said...

"Berliini ALBA palkas NBA kogemusega tagamehe"
http://sport.err.ee/korvpall/56bbdc23-e6a2-452e-8307-5f881db5f11a
See on hetkel esimene uudis, mis ERR Sport veebilehel vastu vaatab. Tõlgitud EUROBASKET-ist, toimetanud Siim Semiskar. Võib-olla kusagil Kehras või Vana-Antslas on tõesti sihtrühm sellistele uudistele. Aga 15 a kossufänn leiab Eurobasketi ka ise veebist üles. Miks ERR selliseid uudiseid peab massiliselt tõlkima? See konveier tuleks seisma panna. Toimetaja aga nt sõitku bussiga Viimsisse ja tehku reportaaz Urmas Karlsoni - mees on 50 a vana! - (aga samuti Kotsegarovi, Alberti jt) hiilgavast esinemist Fitri eraldistardivõitlusel. Uskuge mind, see pakuks rahvale rohkem huvi kui muudatused Berliini Alba meeskonnas.

 
At 10:41, Anonymous Anonüümne said...

Maarja Värv 1
Priit Pullerits 0

 
At 11:01, Anonymous Anonüümne said...

Ma pean ütlema, et Priidu jutt oli parem kui ta leivaisa lehes kribatud jutt.

Err-i peksmine on siin blogis loomujlikult väga diplomaatiline lähenemisnurk meie meediale. Kahjuks muudes portaalides ja lehtedeson olukord veelgi hullem.

 
At 12:29, Anonymous Anonüümne said...

Arvestades meie spordiajakirjanduse taset, on ainult tervitatav, et Taaramäe ise blogi peab. Isegi tema kirjanduslik pool on kordades üle n-ö profileiba söövatest ajakirjanikest. Blogimine on tegelikult oluliselt päästnud meid saamatute ajakirjanike küündimatuse eest, nüüd saame vähemalt asjalikke kommentaare lugeda otse algallikast. Ja see ERRi mustamine ajab ka juba veidi närvi, hüva tase on seal küll ümmargune null, aga Postimehe enda tase on lausa miinustes. Sel nädalal vaatas ntx kolm korda mulle spordikülgedelt vastu üle kahe külje laiub persoonilugu 43nda kategooria mootorisportlasest. Äkki ht Priit ütleb heale kolleegile Pahvile, et too ka lugeja, mitte ainult enda huvide peale ei mõtleks. Motosport on ilus ja kena asi, aga kaugeltki mitte 90% meie spordist.

 
At 13:50, Anonymous Anonüümne said...

Priidu jutt väga hea, vaid tänase EP lugusedõhhidest Andrus Nilgilt kannatab konkurentsi.
Aga tuleb vist tunnistada PP ebaõnne, suurepärased lood alates rattasõidust peaministriga varjutab mingi muu pirakas muutes need paratamatult vähem väärtuslikeks. Nüüd põhjamaise konservatiivi verepulm. Suisa hämmastav on Schibstedi lehe reageering - mis on tänase PM esilehe "uudis", jah, ei suuda ka mina uskuda, et see on Monoteatri reklaam!? Priidul on õigus, ajakirjandus on eelkõige business.

 
At 14:01, Anonymous Anonüümne said...

Pahv arendab pikalt "mentaalse tugevuse" teemat. http://www.postimees.ee/507312/lahituleviku-kuulsaim-eestlane/
Kuid pangem siia mõned objektiivsed arvud juurde. Taaramäe kirjutab oma blogis, et eile kõige raskematel tõusudel tema pulss oli 153-155. Mina käisin palavaga jooksmas (raske oli!) ja käsitsi mõõdetud pulss lõpus oli 135. Vanust kaks korda rohkem kui Taaramäel.
Harrastaja võib siit vist õppida, et 140 pulss on täiesti ok, ja kõrgemale pole mõtet ajada.

 
At 19:16, Anonymous Anonüümne said...

to 14:01

Mahud on erinevad, tempod on erinevad, alad on erinevad, organismid on erinevad, eesmärgid on erinevad, tasemed on erinevad, eeldused on erinevad.

 
At 19:45, Anonymous Anonüümne said...

Mul on hea meel, et Internet pakub võimaluse minna mööda tavameediakanalitest ja saada oma teemadele kajastust ja piisava kriitilise massi olemasolu korral ka palju tähelepanu.

Miks peab spordihuviline olema ajakirjaniku ori - miks ma peaksin leppima ainult P. Pahvi või P. Pulleritsu vaatenurgaga asjadele - mõlema seisukohad on ju ammu teada - oled lugenud ühte artiklit, oled lugenud neid kõiki. Kogeda korraks vahetut infot allika enda käest ilma et keegi seda eelnevalt sinu eest "terviklikuks teeb" on üsna karastav kogemus.

Miks peab sportlane olema meediakanali ori - vastama telefonile siis kui hr. ajakirjanik helistab, naeratama kaamerasse sõltumata tujust ja enesetundest? Taluma seda, et tema mõtteid, tundeid, tegusid ja kavatsusi vahendab üldsusele keegi teine, kellel on selle vahendamisega omad tahtmised? Eesmärgile keskendumist segavaid tegureid oli Taaramäel ilmselt telefonihelinatagi küll.

Taaramäe blogi lugedes sai toetada sportlast, mitte xyz-meediakontserni. Taaramäe blogi oli ehe rattasport, mitte kajastus sellest, et A võtab B paljaks kui C võistlusel D tulemuse E teeb. Klikkige meie lingil.

 
At 00:29, Anonymous Anonüümne said...

Miks Dmitri Aristov ei esindanud Eestit Euroopa juunioride kergejõustiku meistrivõistlustel Tallinnas?
Aristov on kahekordne Eesti juunioride meister
http://jooksuportaal.blogspot.com/2011/07/selgusid-eesti-noorte-meistrid-1500-m.html
ja paistab, et vägagi andekas.
Prantsusmaa võistkonnas võitis täna Kadriorus üks rastafari soenguga aafrika või kariibi päritolu noormees. Tore on vaadata, kuidas Prantsusmaa võistkonnas on erinevaid rasse umbes pooleks. Migrandid on aktiivsemad, energilisemad..

 
At 08:57, Anonymous Anonüümne said...

Vist Jooksuportaalis oli mainitud, et Aristovil pole Eesti kodakondsust. Muidu hea kuju jooksmiseks pikematel pmaadel ja jõudu passi saamisel.

 
At 11:52, Anonymous Anonüümne said...

Tore näha, et kui Priit tahab, siis tuleb sulest ka spordimehe vaatevinklist hea lugu.

 
At 12:30, Anonymous Anonüümne said...

"Kurb oleks see, kui ka teised Eesti sportlased otsustaksid Taaramäe viljeldavast ise-võistlen-ja-ise-kajastan-stiilist eeskuju võtta. Ei, küsimus pole selles, nagu rööviks seesugune asjaajamine ajakirjanikelt nende leiva. Ja samuti ei ole küsimus sportlaste eneseväljendusoskuses ja -võimekuses. Küsimus on selles, et kui palju Taaramäe või kes tahes ka arvutiklaviatuuril ei pingutaks, tervikpilti võistlusest ta huvilistele kokku panna ei suuda."
Justnagu keskmine spordiajakirjanik suudaks.

 
At 15:16, Blogger GuidoMukk said...

to 12.30
Sa pole sõnagi vist Taaramäe blogi lugenud. Nii vahetut ja siirast ülevaadet sõitudest ei pigista sa ka tugevast ajakirjanikust välja, kui mehelt kes sadulas oli seal kõige sees.

 
At 16:08, Anonymous Anonüümne said...

Guido - sa ei lugenud 12.30 kommentaari lõpuni ;-)

Näide 1. pärisajakirjanike võimest tuuri terviklikult kajastada: http://sport.postimees.ee/507948/taaramae-tunne-on-nagu-tuur-oleks-kehvasti-lainud/

Tegemist on Taaramäe blogi ümberkirjutusega. Selline on olnud kogu Postimehe tuurikajastus. Ei sõnagi tuurist.

Näide 2. pärisajakirjanike võimest tuuri terviklikult kajastada: http://sport.postimees.ee/508042/otse-mida-suudab-taaramae-pariisi-tanavatel/

Juhin tähelepanu pealkirjale, mis osundab justkui toimuks täna Pariisi tänavail meeletu võidusõit, kus kõik võib veel juhtuda. Halloo?

Ilmselt on see asjade loomulik käik - kõigeks ei jätku ajakirjandusel jõudu ja kui on nish, siis see saab täidetud. Rattaprofid, Jooksuportaal, MeieBaruto, Soccernet on head näited.

 
At 17:02, Anonymous Anonüümne said...

Guidole (12:30 asjus) - sry, ma üritasin viisakas olla (mõned spordist rääkijad-kirjutajad ju siiski on, keda kuulata-lugeda).

 
At 18:18, Anonymous Anonüümne said...

GuidoMukk, segast peksad või? Tegemist oli ju PP tsitaadiga.

 
At 04:04, Anonymous Anonüümne said...

Olete vast kuulnud profirattur Jaanus Värgist,
ta mitmepäevavõistlustel jäi ilma oma valgest särgist.
Sest grupi tee vist läbi poriloigu
ja lisaks keegi öökis dopingust või halvaksläinud toidust.
[See on ainus tõene repotaaz sest sõidust.]

 
At 16:31, Anonymous krista1 said...

Ka mulle meeldib blogi rohkem kui emotsioonitu ajakirjaniku 2 rida numbreid kuskil.Etv on ikka nii alla käinud,et kiruda ka ei viitsi.Mõnikord ei olnud Reinust sõnagi.Või kui oli siis viimasena mööda minnes.See on P.Pulleritsu esimene artikkel millega olen nõus!Taaramäe on tegija:)Edu talle.

 
At 17:34, Anonymous Anonüümne said...

Eestis on käesoleval aastal korraldatud neli maratoni (tõelist maratoni - jätame rulli-, ratta jm "maratonid" kõrvale): 1) Otepää-Tartu maraton, 2) Hiiumaa maraton, 3) Salomoni maastikumaraton, 4) Mulgi maraton. Kõik need on võitnud Mario Mustasaar.
ÜKS POLIITILISELT EBAKORREKTNE küsimus: kes on Eesti parim maratonijooksja 2011? Mina arvan, et Mustasaar. Sest teistel võib küll papreid olla ette näidata, et Rotterdamis vm kõvasti joostud, aga Eestis neid ju jooksmas nähtud ei ole!

 
At 23:47, Anonymous Anonüümne said...

Taaramäe blogi lugedes üllatusin meeldivalt, et noorel sportlasel (kes on pealegi aastaid Prantsusmaal elanud) on nii ilmekas, rikka sõnavaraga ja korrektne eesti keel (isegi komavigu peaaegu üldse ei ole). Uurisin internetist tema haridustee kohta ja avastasin ühe Sporditähes 2008.a. ilmunud artikli, kus Taaramäe ütleb enda kohta: Ma polnud motiveeritud koolis õppima. Eesmärk oli hinne kolm ja lõputunnistus kätte saada. Panustasin ainult rattasõidule. Ja ema ütleb: Rein õppis kümme minutit ja kogu lugu. Kahtesid tal aga polnud ja kuidagi vedas end läbi. Kui sellise õppimise pealt kirjutada niisugust blogi, siis peab väga lahtine pea olema.

 
At 10:15, Anonymous Anonüümne said...

to 23:47

VÕibolla on lahtine pea, aga sinul on hariduse ületähtsustamise sündroom.

 
At 22:01, Anonymous Anonüümne said...

Kas austatud blogiomanikul on Writer's block vastu tulnud? Et ei oska nagu paugupealt uut teemat valida, millest kirjutada. Aga millest teised lehed kirjutavad? Ajakirja Tervis Pluss toimetus on juulinumbri "kaanepersooniks" valinud tuntud laulja ja triatlonihuvilise Gerli Padari. Kaante vahel on artikkel, mis valgustab Gerli Padari valmistumist TriStar111 triatlonik.
Ajakirja Kroonika 26.07 numbri kaanepersooniks on - ennäe imet! - ka Gerli Padar. Juttu tuleb enda tasakaalustamisest jm huvitavast.
ERR Spordiveebist leiame, et järelvaadatavana on välja pandud saatesarja "Täär valmistub triatloniks" 7. jagu. Millest jällegi tuleb juttu Gerli Padari valmistumisest juba kõigile tuttavaks TriStar111 triatloniks.

 
At 22:14, Anonymous Anonüümne said...

Et siis Gerli Padari valmistumine on see sündmus, mida kõik lehed ja väljaandjad pikalt-laialt kajastama peavad? ERR veel läbi eraldi seriaali. Mul tekib siin küll küsimus miks avalik-õiguslik ERR peab pikalt-laialt kajastama seda, mida erakapitalil põhinev meedia (nagu Tervis Pluss ja Kroonika) niikuinii kajastavad? Avalik-õiguslik ringhääling peaks ikkagi milleski erinema, mitte erasektori meediat järgi tegema.
Eelmises siinses blogiartiklis kirjutas austatud blogipidaja, et rulluisutamine on naiste ala. Et nagu naistel hea oma pikki sääri demonstreerida. Triatlon peaks siis olema veel rohkem naiste ala olema. Sest kui ikka must kalüpso tihedalt ümber keha tõmmata, siis see toob ikka figuuri kumerused kõik väga hästi esile, eks ole? Sado-maso võdinad tulevad kohe paljudel vastava kalduvustega isikutel peale..
Et siis nagu Gerli Padari, nagu öeldakse - Great Body - on see iluideaal, mis kõik Eesti naised triatlonile toob, et samasugust figuuri endale luua; ja mehed Gerli Padarit triatlonil vaatama. Vaat seda teemat võiks austatud blogiomanik arendada, kui see kõigis teistes väljaannnetes juba nii kuum teema kord on!

 
At 09:35, Anonymous Anonüümne said...

22:1 ja 22:14

Tõsi, tõsi GP ja 3*111 on momendil in. Kuid mina ei paneks seda pahaks kui tuletatakse meile nõukogude aega meelde, mil kõik meediaväljaanded ühtset rivisammu astusid ja Antropovi viinaviskamise või Breznevi poodides luusimise vastu võitlesid. Lihtsalt väga hea on jälle tõestada, et lihtne inimene on sunnitud tarbima manipuleeritud meediat. Ma muidugi olen järjelordselt sunnitud tunnistama, et sellise meedia eest ma ei maksa sentigi, kuigi jah mingi imenipiga maandus ka minule miski ajakiri lauale, mille kaanel GP tegeles higistamisega (muideks kuidas nad selle higi photosoppides talt maha pesid?).

Tulles tagasi 3*111 kampaania juurde, siis pean nentima, et olin kunagi tunnistajaks kuidas selline ajupesu sündis. Aja kokkuhoidmise mõttes võiks tolle kampaania alguspunkti venitada "M Albert olümpiale" juurde ja resümeerida seda kõike nõnda, et rahaga võib meediaga kõike teha, isegi ERR-ga, sest kuidas sa ignoreerid nii suurejoonelist sündmust, kui isegi rahandusminister armastab seda ala. Ja me teame kõik, et milline asutus omab raha jagamisel siin riigis juhtoina rolli ning sellest alateadlikult lähtudes ei ole võimalustki GP ja 3*111 promomises mitte kaasa lüüa!

 
At 12:58, Anonymous Anonüümne said...

9:35, tänu samas suunas mõtlemise eest! Ma ei seaks rahandusministri integrity'id mingil juhul kahtluse alla. Aga tõsi on, et rahandusminister korra ettevaatamatult tegi ERRi suhtes kriitikat, et nagu ei kasutatakse avalikku raha õigete asjade näitamiseks.
Ja manipuleeritud meediat tarbida ei tahaks meist ju keegi. (Mis on hullem: kui meedia manipuleerib tarbijaga või kui meedia endaga manipuleeritakse?). Au ja kuulsus Ain-Alarile igal juhul superosava promo eest.
Mind kui lihtsat spordiharrastajat huvitab aga see, et kas triatloniks valmistumisega saab endale samasuguse figuuri nagu GP-l. Mina ei usu, et saab. Saab hoopis meie rahandusministrist triatloniharrastaja figuuri. Seega GP figuuri ihaldajaid ootab minu arvates eest pettumus.

 
At 14:09, Anonymous Anonüümne said...

Ei saa sellest vingumisest aru. Alati on midagi viga, küll maa külmunud, küll kärss kärnas. Saage suureks ja saage sellest olmeti üle.
Ja mis kuradi figuuri kallal hädaldajad, kes millise saab. Gerli Padar on algaja spordi sõbrast naisterahvas, Ligi oma vanuseklassis Eestis väga tugev ja pikaajaline tegija, kes võistleb väga tihti ka medalite peale. Ja pealegi on see kõik suvine meelelahutus, mida ei peaks nii tõsiselt võtma.

 
At 14:22, Anonymous Anonüümne said...

Okei, kui meelelahutus, siis seda maksustatakse tsipa karmimalt.

 
At 14:44, Anonymous Anonüümne said...

lp 14:9

Ma poleks kaasavingunud kui mul poleks ERR-s GP + Conta trenni vaadates süda pahaks läinud. Noh saan aru küll, et see on seotud märksõnadega promo, meediatäht, terved eluviisid jne. Siiski kört oli vale retseptiga kokku pandud ning fake. Olin seni vait vaid selleks, et see ala on siin loomulikum kui suusatamine. Kahjuks rikub kogu ala rõõmu ära ujumine jahedas vees, mida ilma kalipsota on pea võimatu sooritada. Eesti oludes on see eelkõige tippsportliku kalduvusega ala, mis jääb tervisespordist kaugele eemale.

Seega vastu hakkab demagoogiline ala promo mis on selgelt suunatud ala populaarsuse kasvatamisele, kuid ei valgusta piisavalt kaasnevatest riskimomentidest ja vajalikust rahakoti paksusest.
Muide, kas panite tähele, kuidas algajad Ain-Alarilt laenatud kalipsot selga rabistades ajasid viimasele hirmujudinad üle selja käima? Ei saa märkimata jätta, et Ain-Alar oli ütlemata rõõmus selle üle, et Conta jala ajamisel varrukasse mingeid vigastusi kalipsole ei tekkinud.

 
At 14:59, Anonymous Anonüümne said...

Kuna austatud blogiomanik on ikka veel Writer's Block'is, siis võtaks veelkord sõna. Meelelahutuse vastu mina ei ole, aga kas ei teki segadust, kui ühel üritusel korraldajad tahavad ühte punti panna need, kellele triatlon (või maraton) on eelkõige Fun ja need, kellele sport üldse ei ole ega peagi olema fun.
Rahandusminister - kui temale triatlon oleks fun - võiks ju ka nt Onu Sami kostüümis esineda, iga etapi läbimisel puusatantsu teha, pasunaga tuututada ja pealtvaatajatele lehvitada (mis isegi võiks tõsta tema kui poliitiku reitingut). Kuid rahandusminister vist on pigem selline kiiksuga enespiitsutaja tüüp, kellel päris ebameeldiv grimass ees ja pole tagatud, et suure pingutusega ka soorituse tehnika mõnes lõigus ebaesteetilist pilti võib pakkuda.
Minu ettepanek oleks meelelahutusliku laadi üritused (M) märgisega varustada.

 
At 15:25, Anonymous SB said...

tähelepanek 1
võib-olla just tänu oma blogile on Rein hetkel Postimehe spordilehel oleva gallupi andmetel ülekaalukalt eriti sümpaatsena tunduv sportlane, 46% vs baruto 15% ja Gerd Kanteri 10%
tähelepanek 2
Priit võiks hea seista, et selles gallupis olevad kirjavead ära parandataks ... tegevspotlased, tegevpostlane, karjääri lpetanud :)

 
At 15:46, Anonymous Anonüümne said...

Contra on väga tegija, jookseb vabalt maratone, mida paljud peavad liiga raskeks. Järvedes on vesi 25C, mis kalipsot siin rääkida ja pealegi on vist alates 26C kalipso kasutamine triatlonis keelatud, et kuuma rabandust mitte saada. 1km ujumine on ajaliselt seal kõige marginaalsem. Kas ujuda seda 1km 23 või 29 min omab vähe tähtsust. Olulisem on ratas ja jooks.

"Meelelahutuse vastu mina ei ole, aga kas ei teki segadust, kui ühel üritusel korraldajad tahavad ühte punti panna need, kellele triatlon (või maraton) on eelkõige Fun ja need, kellele sport üldse ei ole ega peagi olema fun."

Selles see pointju on, et tava harrastajad saaks ennest samal võistlusel ja samal rajal tippude ja nn kuulsustega võrrelda.

Neile kõigile kes sportimise eest palka ei saa on see selge sportlik meelelahutus. Ja kui keegi julgeb seda propageerida on kriitika kohe käes. Aga kritiseerijad võiks ise midagi paremat siis korda saata ja eeskuju näidata.

Paljud oma alade tipud ( mitte korraldajatega seotud)on öelnud, et sellist kaasaelamist, melu ja võistlus aurat nagu on TriStar111 ei kohta ühelgi teisel Eesti võistlusel. Miks?

 
At 15:55, Anonymous Anonüümne said...

Minule harrastussport küll meelelahutus ei ole ja meelelahutuslikel spordiüritustel osaleda ei soovi. Eesmärgiks on enese tõestamine, sama eesmärk on muide ka formaalselt palgasportlasel Taaramäel, kes ütelnud, et raha hulk ei ole temale peamine.

 
At 16:00, Anonymous Anonüümne said...

"Paljud oma alade tipud ( mitte korraldajatega seotud)on öelnud, et sellist kaasaelamist, melu ja võistlus aurat nagu on TriStar111 ei kohta ühelgi teisel Eesti võistlusel."

Asi selles, et need "oma alade tipud" teevad Pühajärvel šõud. Neil on aega märgata melu ja kaasaelamist, tavaliselt nad peavad olema keskendunud ja pingutama.

 
At 16:08, Anonymous Anonüümne said...

Olen osalenud Eestis Tartu Maratoni, Elioni, Järvejooksude ja TriStari üritustel ning leian, et TriStari triatlon on mõnusa melu ja kaasaelamise tõttu neist kõige toredam. Lisaks on seal kaasvõistlejate vahel selline toetav ja sõbralik suhtumine. Just see motiveerib mind juba kolmandat korda sellel võistluse startima. Ja mulle meeldib ka viis, kuidas sellele üritusele ETV-s reklaami tehakse, sest sellega reklaamitakse ühtlasi ka triatloni kui inimest tõeliselt mitmekülgselt arendavat spordiala. Gerli Padar on väga õige näide sellest, et triatloni on võimeline läbima tõepoolest igaüks, sõltumata sportlikust tasemest ja figuurist (Gerli figuuril pole häda midagi). Peaasi, et tahet jätkuks. Ja need, kes tahavad, osalevad või elavad kaasa, need, kes ei taha, virisevad siin ja otsivad selleks erinevaid põhjuseid. Muide oma ala maailma tippudega koos osaletakse ka Tartu suusamaratonil ja rattarallil. See vaid innustab inimesi, mitte ei ole takistuseks. Tundke rõõmu selle üle, et meie tublid kaasmaalased sellist üritust korraldavad, ja virisege vähem! Nii on elu ka ilusam.

 
At 16:28, Anonymous Anonüümne said...

Olen ka kõigil suurtel Eesti spordi ürituste sarjadel oselenud, aga Otepää triatloni vastu ei saa neist ükski. Seda fiilingut peab lihtsalt kogema ja seda peaks kogema need virisejad siin.

 
At 16:44, Anonymous Anonüümne said...

to.15:55
Oled siis pro, sest harrastajatele mõeldus võistlused on kõik meemelahutus.
Taaramäel jah pole enama raha hulk oluline, aga samas ei sõida ja võistle ta ka oma tasku pealt. Miks lähevad ratturid esimesel võimalusel Euroopasse, sest siin pole võimalik ratta sõiduga ennast ära elatada.

"Asi selles, et need "oma alade tipud" teevad Pühajärvel šõud"
Nii arvab ainult väga spordikauge inimene. Kas tõesti arvad, et eelmine aasta tegid Kirsipuu, Veerpalu, jne, seal šõud. Et prod panid numbrid selga ja lehvitasid rahvale. Seda ei luba juba nende tõekspidamised ja seda oli ka ilmest näha peale võistlust.

 
At 17:01, Anonymous Anonüümne said...

16:44
Ei ole pro, aga eksid, kui väidad, et kõik harrastajatele mõeldud üritused on meelelahutus. Ei ole. Spordil, sh harrastusspordil on transtsendentaalsed eesmärgid.
Lihtsas keeles öeldult - sport ei ole hea fiiling, melu, meeldiv seltskond - kuigi kõik need on (kõrvalnähtustena) olulised (hea fiiling on ju iga asja juures oluline?).

 
At 17:04, Anonymous Anonüümne said...

ainult väga spordikauge inimene arvab, et ratturid lähevad esimesel võimalusel Euroopasse, sest seal on võimalik end "ratta sõiduga" (sinu väljend) ära elatada.

 
At 17:31, Anonymous Anonüümne said...

17:04 - äkki nimetad mõne proratturite klubi Eestis?

 
At 19:51, Anonymous Anonüümne said...

Point on ehk selles, et puhtalt sportlane ei ela tõesti Eestis ära.
Kuid ära võivad elada luuletaja-sportlane, näitleja-sportlane, ajakirjanik-sportlane. Contra oli muide just ETV mingis mängusaates. Siinsamas blogis on tsiteeritud Tiidrek Nurme ütlust, et Eestis ei ole jooksjat, kellele Eesti võistlustel korraldajad soostuksid maksma esinemistasu. Samas luuletaja-sportlane Contra, näitleja-sportlane ja laulja-sportlane GP lepingutes Tri111ga on kindlasti sees tasu väljatulemise eest.
See paneb ka mõtlema, kui kirjanike (teine napide äraelamisvõimalustega elukutse) poolelt vaadata. Mehis Heinsaar on näiteks peene loojanatuuriga kirjanik, kes nagu Contragi Lõuna-Eestist pärit ja kirjanduses self-made man. Eestis on Heinsaarel kindlasti raske kirjanikuna ära elada. Võib-olla ta peaks ka spordi kõrvale võtma. Füüsilised eeldused tunduvad Heinsaarel igatahes paremad olevat kui Contral.

 
At 21:22, Anonymous Anonüümne said...

Hullem kui suitsunälg! Priit ei ole ikka veel uut lugu välja pannud. Käsin R-kioskis vaatamas mis spordiajakirju saada on. Sportlandi ajakiri, kaanel - lugeja võib arvata kes. Peab vist tõesti ka endale võistluskalüpso muretsema.

 
At 22:40, Anonymous Anonüümne said...

Minugi pärast olgu teadagi kes pildil 3*111 reklaamimisel. No aga saate aru, see ei ole veenev. Suhtumine on nendel maskottidel liiga fake. Ja see pissibki pähe, nad on pro-laulvad-luuletavad-telespordistaarid kellele makstakse saates osalemise, aga mitte arusaadava vaatajat motiveeriva tulemuse eest.

 
At 00:11, Anonymous Anonüümne said...

Kas makstakse?
mina kahtlen.

 
At 00:25, Blogger Madis said...

Otseselt või kaudselt. Makstakse.

 
At 11:04, Anonymous Anonüümne said...

Mart Sander (196 cm, 82 kg) tõmbaks kõige suurema massi kokku. Järv ei mahutaks kõiki äragi 8)

 
At 11:28, Anonymous Anonüümne said...

21:22 ja 22:01 kas sa Pulleritsu P. tead?
Ei ... pole aimu?
Temast rääkida võib nii mõndagi head aga peale selle on tal ka väikesed vead.
Kas ta ohkis või puhkis, ainult tööd teha vuhtis, kuni Tiina lõi meilt üle tema kas tead!

St Pullerits kadus naistesse ja jättis blogikaaslased pika ninaga. Laulus juba on see kirjas. Ja Uno Loop ning Eesti Raadio Meeskvartett selles küsimuses ei valeta.

 
At 12:57, Anonymous Anonüümne said...

Priidul homme sünnipäev,
seda ei juhtu iga päev.

Tervitame hällilast hommikuse lauluga. Meeskooril koguneda raudtee ääres kl 6.55.

 
At 13:26, Anonymous Anonüümne said...

Ja-jah, naised-rullitajad on ilmselt Priidu treeningul rajalt maha võtnud. Ühinen õnnitlejatega ja tervitan Pulleritsu järmise salmiga

DRESS CODE

Enne käisid mehed pintsakus ja lipsus,
nüüd aga liibukates, mõni isegi kalüpsos!

21:22

 
At 14:39, Anonymous Anonüümne said...

P.S. Ja ärge unustage, 6-7.08 Laulasmaa ultra, võimalus läbida 26 h jooksul neli täispikka maratoni (168,8 km). Vahetusalas saab ka telgis magada. Peeter Vennikas: Ultramaratoni läbimine on jõukohane kõigile, ja kes kellele ei ole need on nõrgad!

 
At 15:12, Anonymous Bronislav Botas said...

14:39, palun lõpetage propaganda! PP on selgelt väljendanud oma põlgust taolistesse ettevõtmistesse. PP jüngrid ehk selle blogi lugejad ei ole ultramaratoni sihtgrupp. See on viimane hoiatus.

 
At 10:12, Anonymous Anonüümne said...

Maraton! Maraton! Ultramaraton!

mis nüüd siis saab @ Boriss

PS, palju õnne P.P.'le

 
At 10:23, Anonymous Anonüümne said...

Ta elagu! Ta elagu! Ta elagu!
Ja teine kord: Ta elagu! Ta elagu! Ta elagu!
Ja kolmas kord: Ta elagu! Ta elagu! Ta elagu!
Ja tuhat kord: Ta elagu! Ta elagu! Ta elagu!
Ja Priidu õnn see õitsegu, see õitsegu, see õitseguuuuu.....!

 
At 10:58, Anonymous Anonüümne said...

Ja klaasid* kokku kõlaguuuu!
Ringi käigu klaasike, klaasike,
hüva rüüpi tõmmu.
Kaunis, kallis märjuke, märjuke,
murrab kõigil rammu.


*loomulikult lasteshampuse,limonaadi või spordijoogiga :)

 
At 11:54, Anonymous Anonüümne said...

tänane Arter. järjekordne 3* ürituse promo. autor: Priit Pullerits. naljakas.

 
At 12:00, Anonymous Anonüümne said...

Priit on ikka veel kadunud? Ülemus Muuli jookseb hetkel paduvihmas Keila poolmaratoni. Saame siis ainult palvetada, et väike kõrvalepõige spordi teelt pikaks ei veniks. Ja hea ongi. Sest spordis endas palvetamine ei aita. Nädalavahetuse üks sportlikke tipphetki on kindlasti Eesti kerjejõustiku meistrivõistlustel meeste 5000 m jooks, kus starti tuleb Tiidrek Nurme. ÕL kirjutab (http://www.ohtuleht.ee/436909), et MM-le pääs ei ole Nurmele enam eesmärk omaette - tähtsaim on hoopis hea esinemine universiaadil. "Ega MMi norm nii suur eesmärk pole olnudki," ütleb tõsine spordimees Nurme.
Aga EKJL kestvusalade alarühma (vastutav treener T.Tarm) 2011. a I kv. kokkuvõttes Kegejõustikuliidu veebilehel on kirjas: "Tiidrek Nurme(1500 ja 5000m) - Hooaja peaeesmärgid: parandada isiklikku rekordit 5000m, pääs
ja hea esinemine MMil Daegus."
Mina ootan küll Nurme esinemist suure huviga.
Õhtuleht vahendab: "Meil on jooksuks kindel eesmärk," tõdeb Lemberg, jättes põnevuse õhku.
Mis on mõistev, et kui seatud eesmärke ei ole suudetud saavutada (Nurme isikliku rekordi paranduse üritus Barcelonas teatavasti luhtus), siis ei ole mõtet uusi lubadusi välja käia.
Kas peaksime (kes on usklikud) Tiidrek Nurme eest palvetama? Raske küsimus - pagan seda teab! Võib-olla peakski. Teisest küljest, öeldakse ju: jookseb nagu oleks kurat sisse läinud.

 
At 14:31, Anonymous Anonüümne said...

Tõepoolest, PM pühendab palju tähelepanu 3* üritusele (Paywall'i tagust ei näe), püstitades küsimuse nii, et kas harrastaja peaks osalema SEB Tartu Rullimaratonil või 3* või hoopis mõlemal. Nagu muid spordiüritusi Eestis polekski. Samal ajal peatoimetaja Kalle Muuli ise osaleb meedias väljapaistmatul, kuid teadjate poolt hinnatud Keila poolmaratonil. Huvitav.

 
At 20:03, Anonymous Anonüümne said...

14.31- Ma nimetan seda silmakirjalikuks lömitamiseks reklaamiandjate ees. Ajakirjandus - maiäss

 
At 21:20, Anonymous Anonüümne said...

Kalle Muuli on ebameeldiv inimene. Protokollist nime ei leidnud, vist katkestas.

 
At 21:21, Anonymous Anonüümne said...

Rääkige siis otse, milllistele üritustele peab PM tähelepanu pöörama?

 
At 22:13, Anonymous Anonüümne said...

Kas Õllesummer oma 5000 pealtvaatajaga on parem kui Linnateatri Kammersaali 50 vaatajaga etendus? Ajalehtede kultuurirubriigid kajastavad küll väikeseid, elitaarseid teatrilavastusi.
Samamoodi võiks kajastada ka elitaarseid spordiüritusi, selliseid, kuhu lähevad tõelised entusiastid.
Massiüritusi on ajakirjandusel muidugi kerge kajastada. Osavad korraldajad söödavad valmis info meediale ette, kriba ainult nimi alla ja trükki! See ei ole veel korruptsioon, kuid kergema vastupanu teed minek siiski.
Kalle Muuli (miks ta peaks halb inimene olema?) oli registreerunud, kuid tõenäoliselt ei startinud - mis tänast paduvihma arvestades on täiesti mõistetav tegu. Mina ka otsustasin, et parem mitte startida.

14:31

 
At 22:46, Anonymous Anonüümne said...

P.S.
Huvitav oleks võrrelda läbi Soome jooksnud Keijo Ikäläise (http://www.keski-uusimaa.fi/artikkeli/63301-keijo-ikalainen-juoksi-suomen-halki-22-paivassa) meediakajastust ümber Eesti jooksu meediakajastusega. Soomlane jooksis 22 päeva, kaks maratonipikkust päevas (tegelikult veidi vähem). Eestlane 41 päeva, ehk kaks korda rohkem. Soomlane läbis 1650 km, eestlane 1800 km.
(Kui arvestada, et soomlane on ka juba 44 aastane ja jooksuga alustas alles kuus aastat tagasi, siis võib küsida kelle saavutus tugevam on?)
Aga kohe võib vist meediakajastuse poole pealt ära öelda, et ega meediast meelde küll ei jäänud mis eestlase nimi oligi või mis firma tosse ta kasutas või kes ta sponsorid olidki...

 
At 23:30, Anonymous Anonüümne said...

Toetan 22:13 arvamust. Kahjuks on seda ajakirjanikele aastaid selgitatud aga kahjuks on lehepind nii defka asi, et nishi aladele seda ei jätku. Ja see on ka üks olulisemaid põhjusi miks ma keeldun paywallst läbi tungimast. Mitte üks sent ei kuku minu taskust tasulisele meediale enne kui seal hakatakse kajastama nishigurmaanide uudiseid spordi alal.

 
At 13:47, Anonymous Anonüümne said...

Priidu poolt siin blogis tsiteeritud Vanity Fair'i kolumnist Christopher Hitchens on kirjutanud "ajakirjanike karjainstinktist". Üks hunt võtab ulu üles ja teised tulevad kaasa.. Eile kergejõustiku EMV otsesaate striimi ERR-ist otsides sattusin "Laulame kaasa" saatele - arvake kes sealt vastu vaatas.. Aga aitab,
Priit, kirjuta uus lugu, kui mees oled

 
At 09:35, Anonymous Anonüümne said...

NEKROLOOGI ASEMEL

Tundub, et Priit on suundunud "pikale jooksule", nagu on kombeks öelda tarahuamara indiaanlastel, kes Saquaro rahvuspargis Arizona's paljajalu isegi paarisajakilomeetriseid vahemaid läbi jooksevad. Eks kõigil meil tuleb varem või hiljem seda teed minna. Eesti harrastussportlaste read jäävad Priit Pulleritsu meenutama kui tulihingelist harrastusspordi eestvõitlejat, printsipiaalset bloggerit ja terava sulega ajakirjandusmeest, kes paljudele tee õigete spordialadeni juhatas. Pulleritsu juurutatud buffikandmise, mugavusspordi jt terminus tehnicus'ed on rikastanud meie spordikeelt. Juba 4 päeva pärast asuvad arvukad kestvusspordi harrastajad Laulasmaa Ultra starti. Üritus ei katke!
[Siinkohal mõned soovitused ultrajooksuks valmistumiseks. Küsisin jooksu korraldajalt Peeter Vennikaselt milline suss peaks olema ultrajooksul sobilik. "Ultrajooksu suss peaks olema piisavalt paindlik, hea pehmendusega, aga samas piisavalt kerge", ütles seni ainsa eestlasena Spartathloni läbinud Peeter Vennikas. Ei ole hilja teha täna-homme veel ka viimane ettevalmistav trenn. 5 X 10 km, 5 km käigupausidega annaks organismile teravust ja särtsu juurde. Nii et nädalavahetuse brunch'i, muruniitmise ja veinijoomise juures jätke kindlasti aega ka lõpule liikuva suve ühele väljapaistvamale spordiüritusele.]

 
At 10:02, Anonymous Anonüümne said...

Pullerits seni väitnud, et blogipidamine pole seotud tema töökohustustega Postimehes. Et nagu hobi või nii, tehakse vabast ajast. Nüüd Priit lehest puhkusel. Ja blogi seisab...

 
At 11:21, Anonymous Anonüümne said...

Puhaku rahus, RIP!

 
At 09:38, Anonymous Anonüümne said...

Leidsin oma postkastist kirja, millel all nimi "Priit P." Ei oska sellega midagi peale hakata. Kiri on järgmine:
"Tervitus kõigile!
Olen sattunud päris huvitavasse kohta. Uusi muljeid on nii palju, et kõike ei jaksa kirjeldadagi ja kõike ei ole enam meeleski. Kõigepealt pidime mingist august läbi ronima, hästi kitsas auk oli. Siis sõitsime praamiga (praamimees Haron) üle laia jõe. Paljud hüppasid jõkke (Lethe?), et ujudes kiiremini üle saada. Oleks ka tahtnud ujuda, aga kahjuks mulle polnud ujumiskombet kaasa pandud. Veiko Tääri triatloniõpetused oleks küll marjaks ära kulunud. Muidu käib siin hommikust õhtuni kõva trenn. Pidevalt võistlused ka! Oi-oi-oi, kui teaksite kui kõvu mehi siin kohtab. Endised olümpiavõitjad puha. Süüa saab hästi, olen end juba ka kohalikku lehte tööle munsterdanud. Loodan Vanapaganalt varsti intervjuu saada. Siin mängitakse muide ühte mängu, mida Tartus, Eestis ei kohanud. Veidi golfi sarnane, ainult mängitakse kõvade suurte pallidega.
Olge siis terved ja tehke ikka trenni edasi! Loodan teid ka siin mingi aeg näha. Kui tulete, siis teeme võistluse, vaatama kuidas vorm on!
Teie Priit"
Selline kiri, vot.

 
At 13:20, Anonymous Anonüümne said...

12 points to 9:38

Mul on veel arvutis üks mäng alles kus Herakleseks kehastudes Haronile tuule alla saab teha ja kõik kangelaste hinged ära päästa. Kahjuks puudub mul igasugune mott selle töö tegemiseks.

 
At 23:42, Anonymous Anonüümne said...

Pean tunnistama, et esimene nädal oli ilma Priiduta siin kommentaariumis kõige raskem olla. Nüüd aga hakkab toimuma kohanemis ning blogi autroi unustamise protsess. Veel 2 nädalat ja sellele blogile võib kirjutada nekroloogi, et oli vingelt intrigeeriv paik siin Internetis aga lõpuks kooles seegi. Kutsun üles kadunukest mälestama ja häid sõnu siia nekroloogi jaoks paari nädala jooksul üles tähendama. Kadunutest räägitakse ainult head :)

 
At 11:00, Anonymous Anonüümne said...

Tugev tagasilöök igal juhul, mille tagajärjed annavad juba tunda.
Tallinnas Järvel (Neste bensuka juures) on üles pandud asumit tähistav liiklusmärk "Ülemiste Järv". Järv suure tähega.

 
At 11:41, Anonymous Anonüümne said...

Meie keelekultuur saab nüüd kahtlemata meeletu põntsu pärast keelepolitseiniku taandumist blogirindelt.

Samas on Taaramäe tabanud ära tühjeneva spordibloginishi ja avab oma blogis nüüd telgitaguseid kardinaid, et milliseid legaalseid taastusvahendeid tarbivad profiratturid.

See ei tee küll olematuks meie kaotust keelerindel kuid elu käib ikka nii, et nokk kinni, saba lahti.

 
At 14:59, Anonymous Anonüümne said...

Tänu 11:41-le viite eest. Taaramäe on siis otsustanud kogutud kuulsuskapitali veidi monetiseerida. Loodame, et meie rattakuulsuse kontole SPORDIPARTNER.EE-lt blogikandesse tootepaigutuste lisamise eest ka vääriline tasu laekub.
Muide, kui juba jutuks tuli, siis Spordipartner.ee on üks huvitav firma. Peavad Pääskülast väikest jalgrattaremonditöökoda ja tegelevad väikestviisi ka rattajuppide ja taastusvahendite müügiga. Igati normaalne firma.
Aga meie avalik-õiguslik ERR on laiast maailmast jalgrattauudiste vahendamisel millegipärast just Spordipartner.ee teenust hakanud kasutama. Kui võtta suvaline uudisnupp, http://sport.err.ee/jalgrattasport/94d4507d-bfc9-4e00-82a2-92dc8d52bfb3, siis on viide www.sportpartner.ee-le kui allikale. Veebis jälgi ajades selgub, et Spordipartner.ee on lihtsalt CyclingNews'i uudise eesti keelde pannud. Tihti on uudis veel mitmetest kätest (rattaportaalidest) läbi käinud.
Kui see ei ole Spordipartneri varjatud reklaam, siis mis asi see on?
Palju sellise reklaami eest Spordipartner.ee ERR-ile maksab? Ja kas avalik-õiguslik ERR ei peaks tõlketeenust teisiti sisse ostma?

 
At 15:30, Anonymous Anonüümne said...

ERR peaks palkama sassid kes suudavad iseseisvalt eng-est tõlke ära teha. paha poleks ka tsipa sporti tunda. kaadrid otsustavad kõik.

 
At 15:58, Anonymous Anonüümne said...

Ähh, see pole ERR-i äri. Omal ajal nimetasime sellist asja vene päraselt haltuuraks, mis arvatavasti kajastub sobilikus ales uudisvoo forvardijale. Ärme unusta, et ka tõlkimine on töö ja copy-paste on tunduvalt kiirem lahendus, kui ise transleerimine.

 
At 14:48, Anonymous Anonüümne said...

"Besiktas tegi Kobe Bryantile pakkumise"

Eks pakkumisele järgnevad läbirääkimised ja võib-olla jõutakse lepingu sõlmimiseni. Aga kas ERR ei võiks nende (sisuliselt ju ainult NBA mängijate ametiühingule ja agentide kitsale koorekihile Ameerikas huvipakkuva info) asemel kajastada hoopis rohkem Eesti spordielu, tehes seda mõnevõrra analüütilisemalt, sügavamalt kui faktide esitamisena?
ERR Spordiportaal eesmärgid ja prioriteedid on paigast ära. On arusaadav, et meeskond on väike ja peatähelepanu on teleuudiste tootmisel. Kuid võiks ju kaasata väliseid kaasjõude, on selliseid kes oma blogides lausa tasuta analüütiliselt Eesti spordist - ka tagamaid avavalt - kirjutavad. (Vihje: head lood tunneb ära kommentaaride arvu järgi. ERR parimatel uudistel on 5..15 kommentaari, enamusel - mitte ühtegi..)

 
At 00:41, Anonymous Anonüümne said...

"Võru triatloni võitis nimekas venelane Ivan Sõssojev" (ERR http://sport.err.ee/Triatlon/c7627d69-26c5-4c47-9168-13b862217c32)

Õige on Igor Sõssojev. (Ivan Sõssojev oli hoopis Tõnismäele maetud Nõuk. Armee kapten.)
Soliidsetes väljaannetes on ju faktikontrollijad ja toimetajad?

 
At 21:30, Anonymous Anonüümne said...

Eesti sprindikoondislased Peeter Kümmel ja eelmisel hooajal hemoglobiininäiduga vahele jäänud Kein Einaste on saanud TriStar ja Otepää Seikluspargi korraldatud "linnamäe vallutuse" võistlusel kaksikvõidu. "Omapärasel võistlusel tuleb spetsiaalse rullikuga trossil laskuda, siis joosta üles järsust Otepää linnamäest ja sõita uuesti rullikuga mööda trossi tagasi finishi suunas.", vahendab ERR. Siis võiks juba ka nt Selveri vm kaubamaja ostukärudega sõidu sisse võtta.

 
At 21:02, Blogger Priit Pullerits said...

Hei-hei, pole ma kadunud kuskile ja vara mind maha kanda. Lihtsalt solvusin, et minu hea Taaramäe-loo peale nii vähe tunnustust tuli...

Ei, tegelikult lasin Hiiumaal kaks nädalat rihma lõdvaks. Otsisin ja nautisin privaatrandu, kus saaks rahvast puhata: Palli, Mägipe... Seepärast mind keegi ei näinudki. Ainus sport oli, kui kord otsustasin liival kätekõverdusi teha, aga need jäid ka juba enne kümnendat korda katki, kui koer märkas veepiiril lindu ja läks seda ennastunustavalt taga ajama. Siis oli vaja vaadata, kuhu koer kihutab. Ahjaa, koerale sai palli ka loobitud, aga jooksmist tegi seejuures ikka koer, mitte mina. Vees käisin kaks korda - minu joaks külm, ja kalüpsot ei olnud keegi kaasa andnud - seepärast polnud mind ka erutavas Tristarti või nagu siin märgitakse 3* stardis.

Suur aitäh kõigile, kes mind sünnipäeva puhul õnnitlesid, ja samuti ka neile, kes minust puudust tundsid. Lugesin puhkusel hästi palju ja muide sain teada, miks ma rattarallil ikka nii hea tulemuse tegin. Varsti reedan teile ka.

 
At 22:32, Anonymous Anonüümne said...

Vähemalt elus ja kommenteerimise vormis, hea seegi.

 
At 00:48, Blogger Madis said...

Seal Kõpu lähedal on Rebastemäe õpperada. Päris hea jooksukrossi harjutamiseks.

 
At 10:13, Anonymous Anonüümne said...

Hmm,vaatasin <a href="http://www.virtsu.ee/bka/rebasterada/popup/04.html>Rebastemäe raja</a> siit üle aga ühtegi rebast keda tagaajada küll ei kohanud.

 
At 10:14, Anonymous Anonüümne said...

Hmm,vaatasin Rebastemäe raja siit üle aga ühtegi rebast keda tagaajada küll ei kohanud.

 
At 22:24, Blogger Madis said...

Pilt ei anna seda edasi, mis ise kohal olles koged. Mine ja kae!

 
At 10:04, Blogger oakleyses said...

nike air max, ugg boots, oakley sunglasses, burberry outlet online, tory burch outlet, michael kors outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, uggs on sale, replica watches, cheap oakley sunglasses, louis vuitton, louis vuitton outlet, louis vuitton, chanel handbags, jordan shoes, longchamp, longchamp outlet, michael kors outlet, michael kors outlet, louboutin, louis vuitton outlet, ray ban sunglasses, burberry, oakley sunglasses, nike air max, kate spade outlet, louboutin shoes, polo ralph lauren outlet, tiffany and co, tiffany jewelry, prada outlet, ugg boots, christian louboutin outlet, michael kors outlet, gucci outlet, replica watches, prada handbags, ugg boots, michael kors outlet, nike outlet, polo ralph lauren outlet, longchamp outlet, oakley sunglasses, louis vuitton, michael kors

 
At 10:10, Blogger oakleyses said...

north face, sac longchamp, louboutin pas cher, oakley pas cher, true religion jeans, michael kors, nike air max, lululemon, converse pas cher, coach outlet, ralph lauren uk, michael kors, sac guess, north face, nike roshe run, vans pas cher, hermes, hollister, timberland, coach purses, new balance pas cher, hogan, vanessa bruno, nike free, michael kors, true religion jeans, air jordan pas cher, air force, abercrombie and fitch, true religion outlet, coach factory outlet, ralph lauren pas cher, burberry, kate spade handbags, nike blazer, lacoste pas cher, mulberry, tn pas cher, nike free run uk, longchamp pas cher, ray ban pas cher, nike air max, hollister pas cher, michael kors, true religion jeans, nike air max, air max, nike roshe, coach outlet, ray ban uk

 
At 10:10, Blogger oakleyses said...

north face, sac longchamp, louboutin pas cher, oakley pas cher, true religion jeans, michael kors, nike air max, lululemon, converse pas cher, coach outlet, ralph lauren uk, michael kors, sac guess, north face, nike roshe run, vans pas cher, hermes, hollister, timberland, coach purses, new balance pas cher, hogan, vanessa bruno, nike free, michael kors, true religion jeans, air jordan pas cher, air force, abercrombie and fitch, true religion outlet, coach factory outlet, ralph lauren pas cher, burberry, kate spade handbags, nike blazer, lacoste pas cher, mulberry, tn pas cher, nike free run uk, longchamp pas cher, ray ban pas cher, nike air max, hollister pas cher, michael kors, true religion jeans, nike air max, air max, nike roshe, coach outlet, ray ban uk

 
At 10:15, Blogger oakleyses said...

ralph lauren, longchamp, ray ban, mont blanc, herve leger, hollister, gucci, vans, birkin bag, nike roshe, iphone 6 cases, celine handbags, hollister, converse, timberland boots, valentino shoes, bottega veneta, abercrombie and fitch, jimmy choo shoes, ghd, north face outlet, nike air max, insanity workout, lululemon, beats by dre, louboutin, nfl jerseys, instyler, asics running shoes, babyliss, p90x workout, hollister, north face outlet, soccer shoes, oakley, baseball bats, reebok shoes, wedding dresses, giuseppe zanotti, nike air max, converse outlet, soccer jerseys, nike trainers, ferragamo shoes, mac cosmetics, mcm handbags, vans shoes, nike huarache, new balance, chi flat iron

 
At 10:19, Blogger oakleyses said...

coach outlet, supra shoes, ugg pas cher, toms shoes, canada goose, bottes ugg, barbour, moncler, canada goose, swarovski, pandora jewelry, pandora charms, canada goose outlet, juicy couture outlet, doudoune canada goose, louis vuitton, ugg,ugg australia,ugg italia, canada goose uk, moncler, michael kors outlet online, moncler outlet, canada goose, canada goose outlet, moncler, wedding dresses, louis vuitton, pandora charms, ugg boots uk, pandora jewelry, michael kors handbags, moncler, moncler, sac louis vuitton pas cher, louis vuitton, hollister, montre pas cher, barbour jackets, louis vuitton, doke gabbana outlet, canada goose, lancel, ugg,uggs,uggs canada, thomas sabo, moncler, links of london, michael kors outlet, juicy couture outlet, replica watches, karen millen, marc jacobs, moncler, swarovski crystal

 

Postita kommentaar

<< Esileht