Kolmapäev, detsember 21, 2011

Pullerits: Kuidas teha sportlikku valusat kriitikat?

Edu saladus on selles, et tuleb mõista teiste vaatepunkti.
Henry Ford

Olen alati imetlenud Eesti kunagise lootustandvaima jooksumehe Donatas Narmonti võimekust ajakirjanduse väljaandjana. Ta suudab kasumliku üllitise välja võluda ka sealt, kus teised näevad ainult lootusetust, prisket miinust - ja ei üritagi. Tema üllitatud Jooksjat on ilmunud juba kuusteist numbrit.

Ent siin ei maksa silmi sulgeda selle ees, et paljud peavad Jooksjat väljaandeks, kus piir reklaami ja sisu vahel on ähmane, sageli lausa olematu. Möödunud reedel käisin kolm tundi külas peaminister Andrus Ansipil - muuseas likvideerisin vana võla, mis Tallinna-Tartu rattasõidu järel oli mu kontole jäänud -, kes ütles mulle sellise lause, mille tsiteerimine siinkohal oleks edasise motona, nagu eelkasutatud Fordi üteluski, äärmiselt teemakohane: "Statistilised argumendid on mulle otsuste langetamisel olulised; statistika veenab mind märksa enam kui ohtrasõnaline jutt, isegi kui seda juttu tuleb paljudest kanalitest ja surve on väga tugev."

Kuidas siis on ikkagi lood reklaami ja sisu ähmastunud piiridega Jooksja ajakirjas? Olgu lisatud viide ka Eesti ajakirjanduseetika koodeksi punktile 6.1.: "Reklaam ja suhtekorraldusmaterjal olgu auditooriumi jaoks selgelt eristatud ajakirjanduslikust tekstist/pildist." Kuid küsimus ei ole ainult selles punktis. Küsimus on enamas: nimelt selles, kuivõrd usaldab lugeja erialaajakirjas, kust ta ootab professionaalset nõu, toimetuse materjale, mis on kõrvuti reklaamiga, mille tellija huvid leiavad kajastamist ka toimetuse materjalis? Ehk teisisõnu: kas toimetus on teksti paigutanud ajakirja peamiselt selleks, et ka vastav reklaam ajakirja saada?

Kuni 23. leheküljeni ei ole midagi ette heita, aga siin tuleb minu statistiline kriitika järgneva aadressil.

Lk 24: DNB vana-aasta jooksu reklaam, selle kohal toimetuse tekst (üks autoreist: Jooksja) DNB vana-aasta jooksust.
Lk 26-27: kirjutis Tartu neliküritusest kõrvuti nelikürituse leheküljesuuruse reklaamiga.
Lk 31: Tallinna suusateisipäevakute reklaam, selle kohal toimetuse tekst (üks autoreist: Jooksja) suusateisipäevakutest.
Lk 39: Icebreakeri reklaam, selle kohal kõigi elementide järgi (kirja suurus ja tüüp, kujundus jne) toimetuse tekstina esitatud lugu Icebreakeri riietest, mille autoriks on küll märgitud Icebreaker; puudub märge, et tegemist on kommertstekstiga.
Lk 48-49: kirjutis kergejõustiklaste Dalkia järelkasvutiimist, selle kõrval Dalkia tiimi leheküljeline reklaam.
Lk 51: kirjutis Kõva mehe duatlonist, selle all sama ürituse korraldaja reklaam.
Lk 55: kirjutis tai massaažist, selle autoriks on Thai Rose Spa, mitte ühegi elemendi järgi pole näha, et tegemist on kommertstekstiga.
Lk 59: kirjutis Tupperware köögitarvikute otsemüügifirmast, mis algab nii: "Tupperware on Eestis tegutsenud viisteist aastat. Toodete müük toimub koduesitlusel. Kõigile Tupperware toodetele laieneb 30-aastane garantii..." jne. See on sisult puhas kommertstekst, ent mitte millegi järgi, kui leheküljele vaadata, pole seda aru saada.
Lk 60: lugu Nike Winter Xdreamist, autoriks Xdream, alla poole lehekülje suurune Nike Winter Xdreami reklaam.
Lk 70-71: lugu Suunto pulsikelladest kõrvuti Suunto kellade leheküljesuuruse reklaamiga.
Lk 78-79: pooleteise lehekülje pikkune lugu ööjooksust, kõrval pooleleheküljeline ööjooksu reklaam.
Lk 80-81: pooleteise lehekülje pikkune lugu Nanso Group Eesti ASi sokkidest, kõrval pooleleheküljeline Nanso Group Eesti ASi sokkide reklaam.
Lk 88-89: leheküljeline lugu Eesti terviseradadest, kõrval lehekülje suurune Eesti Terviseradade reklaam.
Lisaks spondeeritud küljed, mis tähendab, et selles, mis ja kuidas jne on noil külgedel esitatud, on sponsoril suur kaasarääkimise õigus:
lk 82-86 on Eesti Sõudeliidu spondeeritud küljed;
lk 42-50 on Eesti Kergejõustikuliidu spondeeritud küljed.

Ma ei üritagi väita, et teaksin kõike suusatamisest või jooksmisest või rattasõidust, aga selle kohta, kuidas teha ajakirjandust, tean ma - ja see pole mõeldud kelkimisena - rohkem kui enamik teisi. Ja ma tean seda, et seesugune sisu ja reklaami piiride hägustamine ei ole arenenud riikides aktsepteeritav võte, kui väljaanne, mis seda kasutab, tahab end ikka ajakirjandusväljaandena esitleda ja näha.

Et miks ma olen nii kriitiline? Kui seda küsite, lugege veel kord eelnevat kriitikat: faktid annavad selliseks kriitikaks alust.

Kuidas siis Jooksjat teistmoodi teha, küsite. Väga lihtsalt: hoida toimetuse materjalid ning reklaam ja suhtekorraldusmaterjalid teiseteisest selgelt lahus; markeerida need materjalid, mis pole sõltumatult toimetuse koostatud, kommertsteksti märkega; mitte kasutada kommertsmaterjalide esitamisel samasugust kujundust ja kirja, nagu toimetuselehekülgedel.

Mul oli hiljuti üks intellektuaalselt stimuleeriv arutelu, kus pidin põhjendama, miks ei ole kellelegi hea ega kasulik, kui toimetus ja reklaamiosakond teevad liiga tihedat koostööd. Teadupoolest tahavad paljud reklaamiandjad, et nende reklaam oleks kõrvuti looga, mis samuti räägib neist. See ei ole siiski kõige parem valik. Lugejad on nimelt väga tundlikud ja taiplikud, kui nendega üritatakse manipuleerida: kui näiteks kõrvuti looga firmast XL on firma XL reklaam, siis on see küll väga rumal lugeja, kellel ei teki kahtlust, et see lugu firmast XL ei saa olla sõltumatu ja tõsiselt võetav, sest see on kirjutatud vaid seepärast, et saada sinna kõrvale firma XL reklaam. Selline väljaanne kaotab lugejate silmis kiiresti oma usaldusväärsuse. Just usaldusväärsuse säilitamiseks peavad toimetuse sisupoole juht ja reklaamitoimetuse juht töötama teineteisest sõltumatult: esimene organiseerib ilmuvad lood, valib usutletavad tegelased, teine müüb aga ainult reklaami ega sekku sisusse, ühtlasi sellesse, kes peaks kuskil sõna saama jne. Inimesed usuvad väljaannet rohkem, kui sisu ja reklaam on hästi selgelt lahus, kas pole nii? Vastasel juhul, kui see piir on hägune, kahtlusi äratav, läbinähtav, kannatavad mõlemad, nii sisu kui reklaam.

Mul on endal olnud toimetajana üks huvitav kogemus, kus kuulsin reklaamitoimetajalt, et üks potentsiaalne reklaamiklient sooviks, et väljaande kavandatav kaanekangelane kannaks pildistamisel tema pakutavat toodangut. Mul oli selle peale vaid üks küsimus: ja mis mina siia puutun? Mina tegelen sisuga, mitte võimaliku reklaamiandja ja ajakirja peategelase kokkuviimisega. Ei, sellisest ärist pesen ma käed puhtaks! Kuigi võinuks ju öelda, et olgu, maksate mulle 50 eurot ja kaanekangelasele sada eurot (summad on siin suvalised, vaid näitlikustamiseks) ning asi saab tehtud. Öelge nüüd, mida te arvaks kellestki, kes ajakirjanikuna, sisu eest vastutajana sellise diili peale välja läheks?

Ja mida te ütlete selle kohta, kui piir sisu ja reklaami vahel on äärmiselt hägus, nagu nii mõneski Eestis ilmuvas väljaandes?
******Ajo Mountain Drive, Organ Pipe Cactus National Monument, Arizona. 4. aprill 2011. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Donatas Narmont toob 2009. aasta 29. aprillil müüki ajakirja Jooksja esimese numbri. Keskel avanumbri kaanetüdruk Ksenija Balta, taamal peatoimetaja Andrus Nilk. Foto autor: Liis Treimann, Postimees/Scanpix
Foto 2: Jooksja avanumbri kaanetüdruk Ksenija Balta. Foto autor: Liis Treimann, Postimees/Scanpix
Foto 3: Piir lume ja asfaldi, talve ja kevade vahel on sel pildil sama ähmane, nagu on ajakirjas Jooksja piir sisu ja reklaami vahel. Pildil Reget Roomet. Foto autor: Urmas Luik, Pärnu Postimees / Scanpix
Foto 4: Selle jooksja teerada Pärnus lõpeb ühtäkki vees. Kuhu viib ajakirja Jooksja tee, kui piir sisu ja reklaami vahel püsib hägune? Foto autor: Urmas Luik, Pärnu Postimees / Scanpix

141 Kommentaarid:

At 17:16, Anonymous Anonüümne said...

Suurepärane näitlik õppetund. Jooksja väljaandjad ei ole vist uneski näinud mis asin on Editorial content ja miks selle reklaamist range lahushoidmine tähtis on. Aitäh, et harid oma blogis nii üldsust kui ajakirjanduses tegutsejaid!

 
At 17:23, Anonymous Anonüümne said...

Üle hulga aja mingit sisulist analüüsi,kus peaosas pole ühe pidevalt õnnetu rahvasportlase püüdlused - tänud hr. Pullerits!:-)

Tahaks ühele asjale veel Jooksjas tähelepanu juhtida: fotomaterjal eesotsas kaanefotoga on eriti alla käinud - Marko Albert on nii kaanel kui ühel sisufotol lausa udune, mis tänase fototehnika kättesaadavuse juures on täiesti lubamatu lohakus. Muude artiklite juures on samuti "õuduspilte" palju, mis osaliselt läheb küljendaja tegemata töö arvele, sest pilte on lõigatud suvalise koha pealt ning elementaarset heledust-kontrasti pole lihtsalt viitsitud lisada. See oli viimane minu ostetud Jooksja-number...

 
At 17:34, Anonymous Anonüümne said...

Sinu analüüs ei ole statistiline. Faktirea esitamine (pikk rida küll - tunnustus) ei ole veel statistiline analüüs.
Ja statistika väidetavast superheadusest: "There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics" -- Mark Twain. Kas peame uskuma kirjanik Mark Twaini või Sinu allikat?

 
At 18:25, Anonymous Anonüümne said...

Arvan, et erapooletu analüüsiv artikkel, kus ka kriitika nooled sees, on eesti väiksuse tõttu välistatud. Kui tahad kasumlikku väljaannet pidada muidugi.
Nii täituvadki Jooksja numbrid ainult tellitud oodidega erinevatele tootjatele. Ja mis saakski Narmontil kasumi vastu olla?
Olen kindel, et ka Postimehel on omad pidevad reklaamiandjad EMT jne kelle teenuseid nad ajakirjanikul uurivalt uurida ja teistega võrrelda ei lase.
Teet

 
At 18:43, Blogger Madis said...

Tarbija otsustab jalgadega...

 
At 21:28, Anonymous Anonüümne said...

10 punkti. See ajakiri on mulle väga suur pettumus algusest peale - lehekülje või poole pikkused täiesti mõttetud lood. Müra, mis tekitab pigem stressi, mitte rahulolu oma erialase kirjanduse lugemisest. Parem võiks sellised väljaanded olemata olla, aga tõsi ta on, see pole minu asi, mulle jäävad ainult jalad ja nendega olen selle väljaande juurest ära jooksnud.

 
At 22:09, Anonymous Anonüümne said...

Huviline võib tutvuda ka stiilinäitega Jooksja veebilehel väljapandud artikliga "Adidas ja Ööjooks kujundavad Eesti jooksumaastikku" (autor: Ants) http://www.jooksja.ee/2011/12/adidas-ja-oojooks-kujundavad-eesti-jooksumaastikku/
Iiveldamapanev tekst, minu jaoks. See Ööjooksu reklaami stiil igal pool panev lausa öökima. Artiklist leiame, et suurelt väljakuulutatud nn Eesti maratoni Rakveres ei tule. Kogu seda äri toetavad veel Euroopa Sotsiaalfond ja Kultuurkapital. Rakvere linnast, kes ka toetab, võib aru saada - turiste on vaja linna tuua. Ma siiski ei leia, et Rakveres mingit Chicago või NY maratoni laadset saaks üles ehitada. Ööjooks eristuvat teistest jooksudest kahe asja poolest: 1) öine formaat ja 2) superhea korraldustiim. Võib-olla teised ostavad seda, mina ei osta.

 
At 22:18, Anonymous Anonüümne said...

Hinnasula vaikselt juba algab. Rademaris olid täna suusariided -10%.

 
At 22:28, Anonymous Anonüümne said...

Olen lolli järjekindlusega omandanud kõik senised numbrid ja paraku alati pettumuse osaliseks saanud, samas lootes, et äkki seekord... Aga ei midagi.
Kuna sai kritiseeritud PP Maratoni, siis võrdse kohtlemise printsiip jälgides ka mõned tähelepanekud.
1.Asicsi talvejalanõude reklaam- on kas keegi teab kedagi, kes on Gel Trabucosid või Gel Arcticut poes müügil näinud, siis lõunaosariikides küll pole, ei Rademaris ega Sportlandis. Milleks reklaamida, kui müügil pole. See kommentaar ei käi küll Joooksja kohta, vaid Asicsi maaletooja kohta
2. Tasakaalustatud tekst lõppeb 3 lk varem kui PP märkis, 20 ja 22 on juba Jooksupartneri reklaam. Tagapool on veel ilma promota lk 52, 53, 54, 58, 62-69, 72-77
3. lk 56- mitte ühtegi numbrit ilma Sparta spordiseltsita. Kas Eestis teisi spordiklubisid ei olegi?
4. lk 70-71 Jooksja jaoks on seni Suunto olnud ainsaks olemasolevaks pulsikellaks. Ootaks erinevate tootjate erinevates hinnaklassides olevate kellade kallutamata võrdlust. Olen omanud neid mitmeid ja paraku ringiga tagsi jõudnud ühe tootja juurde.
5. lk 32 iseenesest tore lk, aga kas suusatamises kasutataksegi vaid neid kolme harjutust. Kui mingit teemat käsitletakse, siis võiks seda ikkagi algklassidest kõrgemal tasemel teha, Eesti harrastussportlane ei ole loll.
6. lk 16-18 Kas kuskil talvistes tingimustes jooksjate pilte ei leidunud? Häirima jäi Pärna lause, et vabatehnikas suusatamine on lausa kahjulik. Kui selline kategooriline eitus õhku visatakse, siis ootaks ka põhjendust, miks see nii on.
7. Fotod on tõeline õnnetus- vt lk 8, 30, 58, 59 jne. Enamus fotosid pärit erakogust, eks seegi aitab kulusid kokku hoida.
8. Kommertsuunitlusega lehekülgi ei kommenteeri

ain

 
At 22:40, Anonymous Anonüümne said...

jätk
Mis meeldis
1. lk 62-63 Igas nubris võiks olla üks jõule või tehnikale suunatud treeningkava
2. lk 64 Tippharrastaja isiklikke kogemusi on alati huvitav lugeda
3. lk 65 Sellele ootaks aasta pärast järge, et kuidas õnnestus
4. lk 72 Erinevate spordiürituste soovitused osalejatelt on hea, siis saavad teisd ka aimu, kuhu on mõtet minna, kuhu mitte
5. lk 76 Mitteprominendist/meediakujust harrastajatest ongi vähe juttu olnud
6. lk 86 Hea, et on Tallinnast välja saadud, Narva sõudmisest oleks aga võinud küll üle ühe lehekülje teksti saada.

Mida ootaks
1. Treeningnõuandeid, ei oota näidistreeningprogramme, vaid pigem selgitust mida kuna, kuidas ja millises järjekorras teha, erinevate treeningvahendite optimaalset vahekorda ja järjestust erinevatel treeningperiodidel.
2. Erinevate tootjate spordi(abi)vahendite sõltumatuid kommentaare ja teste
3. Erinevate inimeste muljeid erinevatelt üritustelt, eriti Eestist väljaspool toimunutest

ain

 
At 22:53, Anonymous Anonüümne said...

Gel Arcticu kohta vt http://hakkanmaratonijooksma.blogspot.com/2011/12/metsa-all-krobistamas.html
8) Olevat Tallinna Kristiine Sportlandis nähtud.
Aga palju kiidetakse hoopis Sarva Xtirot http://vjsport.fi/kengat/integrator-high/
Kuid paistab, et 2012 nende järele suurt vajadust ei tulegi. Ei hakka ju kümmekonna kasutuse jaoks tosse ostma

 
At 22:56, Anonymous Anonüümne said...

"Jooksja jaoks on seni Suunto olnud ainsaks olemasolevaks pulsikellaks. Ootaks erinevate tootjate erinevates hinnaklassides olevate kellade kallutamata võrdlust. Olen omanud neid mitmeid ja paraku ringiga tagsi jõudnud ühe tootja juurde."

Hea point. Olete te näinud mõnda Suuntot kasutavat proffi või tõsist harrastussportlast? Hah-hah Harrastussportlane ei ole loll.

 
At 23:24, Anonymous Anonüümne said...

Näide, milline üks tõeline vastupidavusalade ajakiri peab välja nägema. Juoksija, 1971. NB! lk 8-9 Olav Karikose kirjutis 800 m jooksust.
http://www.juoksija-lehti.fi/Default.aspx?tabid=3205
Soome Juoksija numbreid olen ise aastaid tagasi tolleaegse jooksuklubide liikumise ühe eestvedaja Jevgeni Kaljundi käest lugeda võtnud. Need liikusid tol ajal käest kätte.

 
At 23:52, Anonymous Anonüümne said...

1971 oli meil Kehakultuur ja mitte paha ajakiri, sai keskkoolipäevil ikka teist kooli taga putkast ostetud.

ain

 
At 02:09, Anonymous Anonüümne said...

Jutu möte jäi kuidagi ähmaseks, vist sama ähmaseks nagu see väidetav piir. Kasutades käibefraasi: "Kui tahad maailma parandada, siis tuleb alastada iseendast", siis Priit Pulleritsu toimetatud PM lisaleht "Maraton" on täpselt sama "nägu".
Tänapäevases ülehelikiirusel arenevas tehnika-, teadus- ja infoajastul on maailmaruumi paisatud meeletus koguses infot. Et seda leida, kulub palju aega. Seepärast peab seda koondama süstemaatiliselt. Mis selles halba ja valesti on kui mingi konkreetse artikli teksti juurde kuulub ka illustreeriv asjakohane minimaalse vajaliku teabega pilt-foto. Kui pakub huvi, vöimalus operatiivselt lähemalt tutvust teha.
!00% ei saa ükski asi köigile kunagi meeldima, aga neljatuule poole visatud kriitika on otstarbekam saata tegijale. Asjakohane tagasiside on vast teretulnud igale "meistrile" ning kui tagasisidet on palju, on lootus, et antud juhul "Jooksja" muutub paremaks, sisukamaks jne. Köigi ja köige vastu vöitlemine ei vii elu edasi...Maamees

 
At 08:33, Anonymous Anonüümne said...

Jooksja probleem on ka ajast ja arust kujundus. Niigi iganenud kujundusele lisanduvad veel küljendusvead (ei oska arvata, kas teadmatusest või ajapuudusest tulenevad), ja nii on raske lugeda sedagi sisu, mida siin õiglaselt kommenteeritakse. Julgen umbes ette kujutada, millise näruselt odava hinnaga on ettevõte kujunduse ja küljenduse ostnud.

Fotode halvale kvaliteedile siin juba viidati.

Teine tehniline probleem on keeletoimetamine ja korrektuur. Ma ei ole mingi keelepurist ega arva, et iga erialajakiri peaks olema viimseni viimistletud eesti keeles. Kuid ma arvan, et korrektsus ja tähevigadeta tekst on elementaarne lugupidamisavaldus lugeja ja iseenda vastu.

Näeksin hea meelega, et ettevõte neisse valdkondadesse pisut lisaressursse suunaks (töötasu ja tööaega) ning pilt oleks kohe parem.

 
At 09:13, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 09:37, Anonymous Anonüümne said...

Arvan, et kui ajakirjanik teeb ise ajakirja, siis on piir ajakirjanduse ja majanduse vahel hähune, kas sellist asja võib lubada?

 
At 09:55, Anonymous Anonüümne said...

Lõpetasin ka Jooksja tellimise ära. Loe aga aastate kaupa sama sisuga jutte - ära tüütab. Tellingi vist prooviks Orienteeruja hoopis.
TA

 
At 10:06, Anonymous Anonüümne said...

Tsitaat Henry Fordilt on ilmselt iroonilises võtmes.

PP oskab meediast kirjutada ja neid tekste on alati huvitav lugeda. Aga Donatas Narmonti nüüd mitu korda togida (nii ajakirja sisulise kriitikaga kui ka tsitaadiga) ei ole vist mõtet.

K

 
At 11:56, Blogger Priit Pullerits said...

Aitäh kõigile sisukate kommentaaride eest, eriti onkoarst Ain K-le - väga põhjalik ja asjalik ja argumenteeritud analüüs. Olen kindel, et kui Jooksja tegijad seda siit loevad, saavad nad siit äärmiselt palju kasulikku, mis aitaks ajakirja paremaks teha.

Maamees seekord ehmatas mind - et pani minu Maratoni Jooksjaga samale pulgale. Lp Maamees, neid vigu, nagu sisu ja reklaami piiri ähmastumine ja lugude tegemine reklaamijate huvidest lähtudes, ei maksa küll mulle süüks panna!

09:13 - ma kustutasin teie kommentaari seepärast, et ma ei soovi, et minu blogi suurt ja täpset-vajalikku sihtgruppi kasutate ära mingi toote reklaamiks. Olen kindlalt veendunud, et te ei pea lõikama kasu selle pealt, et mul on siin aastatepikkuse töö tulemusena tekkinud sadu inimesi, kes blogi lugemas käivad. Ma ei lase siin kellelgi millelegi oma majandusliku kasu huvides reklaami teha. Olen veendunud, et see keeld on õige ja õiglane. Vaidlema ma kellegagi selle üle ei hakka, see on nii ja jääb nii.

 
At 12:52, Anonymous Anonüümne said...

"09:13 - ma kustutasin teie kommentaari seepärast, et ma ei soovi, et minu blogi suurt ja täpset-vajalikku sihtgruppi kasutate ära mingi toote reklaamiks.... et te ei pea lõikama kasu selle pealt...". Ei lõika ma mingit kasu, olen ise "Orienteeruja" tellija ja tahtsin, et ka siinsed blogilugejad teaksid sellise mõnusa ajakirja olemasolust. PP jaoks pole see muidugi spordiala, aga kindlasti ei arva kõik nii:)
9:13

 
At 13:06, Blogger Priit Pullerits said...

Lp 09:13 - mul pole midagi selle vastu, kui ütlete, et teile meeldib ajakiri Orienteerija ja sellepärast, et... aga Te panite juurde ka lingi ja ütlesite, kust ja kuidas seda tellida saab - see läks liiale. See oli küll reklaam. Seepärast selle sissekande kustutasingi.

 
At 13:30, Anonymous Anonüümne said...

" minu blogi suurt ja täpset-vajalikku sihtgruppi"

Maamees, Teet, Lennart Mägi, onkoarst ain, blogger Andres Keba. Emeri ja ortopeed-traumatoloog Rips.. Keegi jäi veel nimetamata? Ah jaa, veel anonüümikuid n tükki. Aga neid Sa ju inimeseks ei loe?

 
At 13:31, Anonymous Märten said...

@22:56
... Hea point. Olete te näinud mõnda Suuntot kasutavat proffi või tõsist harrastussportlast? ...

Marko Albert, Kaia Kanepi näiteks? Tulevikumees Rauno Miljand.

 
At 13:35, Anonymous Anonüümne said...

Hei mehed, selline offtopic!
Lembit Virkus elas vaid 38 aastat vanaks. Kes teab miks mees nii noorelt suri?

 
At 13:45, Anonymous Anonüümne said...

Oletan, et mott sai otsa?

 
At 13:45, Anonymous Anonüümne said...

Priit, vabandan, seal polnud midagi isiklikku. Paremat näidet polnud "käepärast" vötta, (Maraton on siiani lauaserval, mida aegajalt sirvin ja taas loen siit-sealt), ei pannud ühele pulgale, löin lihtsalt vördlusmomendi. Ülesehituselt suuri erinevusi pole. Reklaamist on saanud ühiskonna loomulik koostisosa ja seni kui see pole pealetükkiv(alati kui PM-i hommikul pk-st otsima lähen, pean arvestama, et lisaks pean sületäie sodi ka sealt välja öngitsema), jääb normaalsuse ja sündsuse piiresse, on köik korras, aga kui hakatakse lisama halvustavaid, mahategevaid repliike, siis see mitte ei lähe....Reklaam on ka tölgendamise küsimus. Teatrikriitiku arvustus on ka iseenesest reklaam...

Aga see Orienteeruja on oma sisult vägagi spetsiifiline, kel o-spordiga kokkupuudet olnud ei ole, pole selle ajakirjaga suurt midagi teha ja kui siis järgneks taas terav kriitika, oleks see vägagi ülekohtune tegijate suhtes.
Maamees

 
At 14:09, Blogger Karli said...

PP kritiseerib täiesti arusaadavatel põhjustel ajakirja Jooksja väljaandjat. Aga see pall läheb liialt ühte väravasse.

Mulle jääb arusaamatuks, kuidas ürituste korraldajad, teenuste ja toodete müüjad soovivad nii läbinähtavat skeemi ehk trikki kasutada. Miks reklaamiostjad ei pea võimalikuks piirduda täiesti tavapärase ja hea tavaga kooskõlas oleva reklaamiga? Miks tuleb lugejaid totudeks pidada?

Reklaamiostjad - kui näiteks Postimees nõnda käituks, te ilmselt viskaksite lehe põlgusega käest. Miks siis ise teha?

OK, tunnistan, et üle 10 aasta tagasi tegime ajakirjas Ärielu samamoodi. Aga rohkem mitte. Ei olnud enne selle väljaande lugeja, aga see ei ole vabandus.

K

 
At 14:13, Blogger Priit Pullerits said...

Lp 13:30 - teie kommentaar on just tüüpiline näide, kuidas üritada "teemat" üles ja teravaks kiskuda. Kui ma siis sellistele norimistele vastulöögi annaks, siis tikuks enamik kahjuks arvama, et PP norib ise kommenteerijate kallal - sest ma kirjutan ju nimeliselt, mul on n-ö silt otsa ees - ja keegi ei taha enam millegipärast mäletada, kes asja tegelikult teravalt isiklikuks ajas.

Palun ärge enam nii tehke. Jätan teie kommentaari üles teistele profülaktiliseks õpetuseks, kuidas ei ole ilus ja soovitav siin käituda. Ilusat jõuluaega teile!

 
At 14:19, Blogger Priit Pullerits said...

Just, Karli, väga õige tähelepanek ja õige küsimus. Ka mina ei saa aru, miks need, kes firmades reklaami ja turunduse eest vastutavad, tahavad nii primitiivseid võtteid kasutada, millega nad peavad - ütlen selle otse välja - lugejaid ajukääbikutest idiootideks. Isegi kui lugejad ei suuda asju nii ära seletada, nagu ma seda oma sissekandes tegin, sest kõigil pole ega peagi olema meedia-alast know-how'd (kuigi paljud arvavad, et mis see meedia ära ei ole, see on sama imelihtne nagu riigi juhtiminegi), siis enamik lugejaid tunneb vaistlikult ära, et nendega manipuleeritakse, et neile määritakse midagi läbinähtavalt pähe. See on primitiivne ja nõme. Kutsun siinkohal kõiki reklaami ja turunduse eest vastutajaid suhtuma oma reklaami ja toodangu ja teenuste potentsiaalsetesse tarbijaisse kui arukatesse inimestesse, mitte kui pavlovi instinktidega primaatidesse!

 
At 14:36, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 14:46, Anonymous Anonüümne said...

Head jõuluaega - jah muidugi, soovin ka. Ei saa siiski märkimata jätta, et kommentaaride kustutamine, nii nagu selle Orienteeruja viite puhul, on ilmselt ebaproportsionaalne ja nõme. Kommenteerija põhjendas ju ära, et tema eesmärk ei olnud kommertteadaannet edastada. Kui me isikliku arvamuse - meil kõigil võib olla isiklikke arvamusi ja hinnanguid ka kommertspõhimõttel levitatavate teenuste ja toodete kohta, selles ei ole midagi halba - ja kommertsteadaande vahel vahet teha ei suuda, siis ei saa diskussiooni pidada. Kui eesmärgiks on oma kultusblogi kujundada, kohta, kus ainult kiitvad kommentaarid, siis võib öelda, et paljud on seda maailmas üritanud, praktiliselt kellelgi pole õnnestunud.

 
At 17:41, Anonymous Anonüümne said...

Lembit Virkus ....

V: Mäletan et otsene põhjus oli õnnetus - oli kusagil trepist alla kukkunud. Või oli lükatud. Oli halvas seltskonnas.

 
At 19:31, Anonymous Voldemar Kuts said...

Väga huvitav, kas siis Tartus oli nii halba seltskonda et lausa kurikaelad? Nii ammuste aegade kohta internetist vihjet ei leia kahjuks

 
At 20:00, Anonymous Anonüümne said...

Üks probleem on tõesti see reklaamiteema.
Aga kas selline asi, kus spordiajakirjanik (ntx ühe Eestis ilmuva päevalehe sporditoimetuse juhataja) peaasjalikult ainult enda huvidest lähtuvaid spordialasid lehes kajastab, on hea ajakirjanduse tunnus? Ka seal tekib mul alati küsimus, et kelle huve hr kirjamees teenib?

 
At 22:05, Anonymous Anonüümne said...

Orienteeruja oma selge otsekohasusega tõmmati liistule, aga, ma oleksin üllatunud, kui me nägime matemaatilist tehet "7x7" vaid need paar korda. Ai Priit, libedal teel oled, varjatud reklaam on halvem veelgi.
See on vaid minu arvamus.

 
At 01:09, Anonymous Anonüümne said...

Härrased, siin läheb teil paar asja ühte patta, mis sinna sugugi ei käi. Orienteeruja kohta oli link - otseviide ostu sooritamisele, ilma kommentaarita, seletava tekstita vms. Ka mulle jäi mulje, et väljaandja ise on oma käega varjatud/varjamata reklaami kommentaariumisse torganud.

"7x7"-t mainis Priit kui sõbra raamatut, mille kirjutamisel tal oma osa. Ma ei näe põhjust, kuidas see reklaam oleks - ta ei pannud ju siia mõne veebipoe linki, kust seda osta saab.

Ühe varasema juhtumi puhul ma aga Priiduga nõus ei ole. See oli siis, kui siin kees spordiriiete-fetishi-teema ja keegi luges üles kõik kaubamärgid, mis talle meeldivad. Tolle postituse kustutamine reklaamile viidates polnud mu meelest õigustatud, sest kuidas muidu mu saaksime omavahel ühe või teise kaubamärgi omaduste, meeldib/ei meeldi üle arutleda, kui me neid nimetada ei saa. Probleem algab sealt, kui keegi ütleb näiteks, et minge ja ostke seda sealt.

 
At 01:24, Anonymous Anonüümne said...

Tõepoolest, see "7 x 7" äratab huvi. Kui sellest raamatust nii palju räägitase, siis tahan ka mina selle läbi lugeda! Olen täitsa põnevil. Asun kohe kauplusse teele. Võib-olla ootab mind kui Suusablogi lugejat isegi sõbrahind.

 
At 01:47, Anonymous Anonüümne said...

Premium content ei pääse mõjule, kui kommentaarides harvendustööd ei tee. See on muidugi õige. Kuigi, kui järele mõelda, siis harva on Pulleritsu blogikannetes midagi, mis ei oleks enne olnud - vähemalt idee tasandil - kommentaarides.
See konks selles, et Pulleritsul on nüüd raske endal "Orienteerujast" kirjutada. Minul oli kord juhus kus kirjutasin ühe tuntud ameeriklase, oma ala guru blogisse kommentaari. Mees kustutas minu kommentaari, aga võttis sellest idee ja arendas seda edasi. Moraal: USAs pead väga hoolega vaatama, et sinu ideid pihta ei panda.

 
At 09:04, Anonymous Anonüümne said...

Sellise loo juures oleks võinud olla ka viide Postimehe vastavale apsakale (Reklaam õitsvale kommunismile Hiinas).

 
At 09:27, Anonymous Anonüümne said...

Intervjuu Ansipiga on soliidne.
Minu lugupidamine ja tänud!
Tõnu

 
At 09:47, Anonymous Anonüümne said...

Kas see Ärielu ei olnud ka DNi ajakiri, samuti nagu Sporditäht? Sporditähes oli vist sarnast viitamata reklaami vähem ja sisu rohkem, kui praeguses Jooksjas.

Avastasin sellise spordiajakirja nagu Sportland Magazine (?), mis nime järgi tundub kui ühe spordiketi otsene reklaamikanal, aga lood, mis seal sees on on täitsa huvitavad (eriti persoonilood) ja pikad lugemised. Ning pole samas kõrvaloleva reklaamipildi täienduseks.

(ma pole selle ajakirja püsilugeja, paar korda on mõni number sirvimiseks kätte juhtunud, aga siis on selline hea mulje jäänud)

mp

 
At 09:50, Anonymous Anonüümne said...

Lembit Virkuse surmast on põgusalt juttu raamatus "Legendaarne Hubert Pärnakivi". Aga põhimõtteliselt ütles 17:41 kõik olulise ära. Tõukaja oli keegi Tartu taksojuht, kinni kedagi ei pandud.

Erik

 
At 16:15, Anonymous Anonüümne said...

Ilusat rahulikku jöuluaega!
Maamees

 
At 19:51, Anonymous Anonüümne said...

Tollel Rakvere Ööjooksul saab 31.12 teise soodusregistreerimise periood läbi. Seejuures toimub jooks juuni (või isegi juuli-) kuus! Kes kõige odavamalt tahab saada, peab ligi aasta aega varem end kirja panema. Jooksuüritus väikelinnas - mida seal pool aastat ette valmistada, et raha laekunud peab olema? Soodusperioodide järel hinnad tõusevad järsult. Tõeliselt punitive pricing. Ega teist sellist teenust meelde tulegi, kus tänapäeval pool aastat või aasta peab raha välja käima. Võib-olla ajalehed. Aastatellimusega saad vist kaks-kolm korda odavamalt kui kioskist ostes. Aga aastatellimus on suures koguses ost ja allahindlusel on majanduslik põhjendus. Huvitav, et fitness klubides ei ole kliente orjastavad lepingud meil siiski läbi löönud. MyFitness püüdis nendega turule tulla, kuid praeguseks on vist tagasi tõmmanud. Aasta ette regades kindlasti oma 10-15 % ei tule kohale - korraldaja puhasvõit. Andres Keba paneb end igasugustele jooksudele kirja näiteks. Aga starti jõuab ainult osal. Eks iga asja võiks nagu neid jookse korraldada. Tahad juuksurisse minna - pane aeg kolm kuud ette kinni ja maksa raha ka ära. Tänavalt sisse astudes aga kümnekordne taks. Taksoteenus - tahad sõita - registreeri end teenusele kümme päeva ette. Takso ei saa ju oodata. Jne..

 
At 22:46, Anonymous Anonüümne said...

Lubage jälle kord kritiseerida ka viimast postimehe Maraton lisalehte!

Mälukiip

 
At 08:01, Anonymous Anonüümne said...

Priit, Maamees, Lennart Mägi, onkoarst Ain, blogger Andres Keba. Emeri ja ortopeed-traumatoloog Rips... Lumiseid jõulupühi teile kõigile.

Teet

 
At 12:09, Anonymous Anonüümne said...

PP kritiseerib spordialast väljaannet (Jooksja), keegi toob positiivse näite spordialasest ajakirjast(Orienteeruja) ja ühtlasi annab võimaluse seda ajakirja siin kritiseerida.(annab viite)
PP millegipärast kustutab selle ära, peab vist konkurendiks. Mõistlikum oleks teha koostööd ja parematest näidetest õppida. Aga kus sa sellega, pealiskaudsus ruulib...

 
At 13:07, Anonymous Anonüümne said...

Probleem on selles, et Pullerits püüab korraga olla blogiomanik, autor, toimetaja, kolumnist ja ei tea kes veel. Soliidses väljaandes on need rollid rangelt lahutatud. Autor küll Delete nupule ligi ei pääse jne. Minimaalselt oleks Priidul vaja ombudsmani ehk vahemeest, kes tema ja lugejate-kommentaatorite konflikte erapooletult ja tasakaalustatult lahendada aitaks. Soliidsetes väljaannetes on sellised ombudsmanid olemas, nad saavad eraldi palka.

 
At 13:18, Anonymous Anonüümne said...

13:07 räägib õigust. PP suurim probleem on objektiivsuse puudumine. Eriti torkab see silma siin blogis, aga kulmu panevad kergitama ka mõned paberil ilmunud üllitised.

 
At 13:40, Anonymous Anonüümne said...

Väljas pole lund, pole isegi lumelödi.
Ja mölast paks
on Pulleritsu blögi.
Kui see-eest tule paistel
soojendab meid glögi.

 
At 15:07, Anonymous Anonüümne said...

Ei ole päris 13.07 nõus. Blogi ei ole soliidne väljaanne. Blogi maakeeli tölgendatuna tähendab pigem kellegi konkreetse isiku päevikut, kus kirjeldab omi tegemisi, paneb kirja omi mötteid, arvamusi jne. Ainuke erinevus traditsioonilisest, et blogi on virtuaalses maailmas, sellega kaasneb vöimalus laiemal avalikkusel tutvuda ning ka oma söna sekka öelda. Seepärast ei saa olla ka adminni, kes otsustab mis öige, mis vale. Sellised otsused jäävad omaniku õlule.
Ülejäänud, blogivälised, Priidu kirjutised...nendele tuleb läheneda teise nurga alt. Nimelt ajakirjanik on samasugune kunstnik nagu helilooja, keraamik, maalija jne, jne. Ühegi kunstniku tööd pole ajaloolises kontekstis kunagi köigile meeldinud ja ei saa ka kunagi meeldima. Kui mingit teost (artiklit) vaadata (lugeda), on peamine püüda leida vastust, mis selle teosega öelda püütakse. Kui seda ei üritagi teha , aga veel eriti kui läheneda sellele teosele(artiklile) eelarvamusega, et see on vanemtoimetaja PP sulest ilmunud, oled ette "kaotanud"....
Jöulupühad on olnud läbi sajandite eestlastel aasta tähtsaim püha. Kui kaubakeskuseralli löppenud, lahkunud lähedasi meeles peetud, köht head-paremat täis mugitud, salmid loetud, kingid lahti pakitud; tuleks leida sellesse pühadeaega möningane hetk, et rahulikult vaadata iseendasse: mis tehtud, mis tegemata, kas köik on läinud nii nagu tahetud-soovitud, kas oleme ikka alati öigesti ja öiglaselt toiminud jne, jne...Kas ikka köigi ja köige vastu vöitlemine pole elu paigalseis....märgakem, kuulakem, püüdkem möista üksteist rohkem,... optimistlikku meelt, rohkem positiivset energiat enestesse....siis tundub isegi hall, sombune päev päiksepaistelisena. Kauneid pühi!
Lugupidamisega Maamees

 
At 15:49, Anonymous Anonüümne said...

Siiski siiski ei saa jätta välja üht tagasihoidlikku nüanssi. Nimelt blogi link (spordiblogi) asub ka postimehe veebiküljel. Huvitav kas Priit selle eest ka maksab kui reklaam? Kui ei maksa, siis on postimees lingist huvitatud. Seega kajastatakse siin artikleid, mis ajalehte ja veebi ei mahu. Blogi oleks nagu sahtlisse kirjutatud lugude jaoks. Teisalt on siin võimalik avalikkuse reaktsioone kontrollida enne kui mingi lugu põhiväljaandes avaldada.
Teet

 
At 17:10, Anonymous Anonüümne said...

Teet toob mitu olulist aspekti ilusasti välja. Tõsi ta on, Pulleritsu blogi seosed PM-ga pole eriti selged. Võib isegi öelda, et need seosed on mitmetimõistetavad ja teataval määral segased. Vaadates kuidas seda blogi peetakse ja on juba mitmeid aastaid peetud tekib mõte kas tegu pole ajakirjanduskorporatsiooni juhtkabinettides kavalalt kavandatud ja ellu viidud petteplaaniga. Paistab, et blogipidajal on PM-ga leping kirjutada oma "sõltumatusse" blogisse teatud arv kandeid nädalas. Miks ta muidu kirjutab? [Blogi järjepidev lugeja teab et see arv on kolm.] Mis tulu aga sellisest lepingust PM-le tõuseb? Ja kas Pulleritsule nende lugude eest ka mingit tasu makstakse? Kui makstakse, siis miks? Ja miks seda kõike varjatult tehakse?

PM-le oleks ju kasulikum, kui blogi ilmuks nende brändi all. Või on Pullerits nii tugev bränd, et peab esikohal olema? Minu arusaamine on et kusagil 2006 leiti meediakorporatsiooni juhtide kabinettides et Ameerikas on väljaannetel nagu Huffington Post'i ajakirjanikel oma blogid, olgu meie ajakirjanikel ka. "Sõltumatu" blogi omamine laseb ajakirjanikul end tähtsamana näitada. Lõppkokkuvõttes toob see ka ajalehele kasu - lugeja vaatab, et ohoo, millised eksperdid on suudetud kaastööd tegema saada. DISCLAIMER: Võib olla on see kõik paranoia. Teedu mõtted aga näitavad, et sellist paranoiat tunneb rohkem kui üks inimene.

 
At 01:48, Anonymous Anonüümne said...

Mina ei oska öelda, kui kaugel või lähedal 17:10 tõele on. Mul puudub (sise)info, mille põhjal hakata midagi väitma või kinnitama.
Samas ei saa öelda, et 17:10 jutt ei kõlaks loogiliselt ja asjad, mis paistavad loogilised, on sageli osutunud ka tõeseks.

Priit, nüüd kui selline "süüdistus" on õhku visatud, siis ootaks küll mehist sõnavõttu ehk lähenemist full disclosure stiilis.
Kuna ühes lehes ilmus just muistend Kaval-Mati ja vanapagan, siis kas siit on tekkimas rahvalaulikutele ainest teoseks Kaval-Mart ja vanapagan?
Kogu Eesti on ärevil ja uinuda ei saa.

 
At 03:18, Anonymous Anonüümne said...

Kaval-Mati muistend on tõesti hea, aitäh vihje eest. Rahvasuu teab muide veel sellist lugu rääkida, et üks mees olevat kord Tartu maratoniks valmistuma. Vennikesel olevat suur soov maratonil esimese paarisaja sisse saada. Hakanud siis hoolega harjutama. Tegi endale tünnilaudadest suusad ja võttis toikad keppideks kätte. Vehkis Tartu kandis aasta läbi ringi, olgu maa lumine või must. Aga tulemust ei tulnud - võta näpust. Mees juba meeleheitel. Õhtupimeduses järjekordselt trenni tehes, saades aru, et tema tasemega maratonil ei 200 ega ka neljasaja sisse ei sõida, hüüdis: "Kurat võtaks!". Intelligentne mees oli muidu, ei vandunud. Kohe astunud üks võõras mees, kes oma nägu varjanud, pargipõõsast vahelt välja. "Oled treener või?" - hüüdis meeleheitel spordi fanaatik. "Teatud mõttes jah", vastas võõras ja tähelepanelik vaatleja oleks võinud näha kuidas väikesed sarvemüksud tema peast välja ulatusid. "Tahad ma aitan sind? Teen su nii heaks, et paned maratonil kõigile ära. Aga vastutasuks pead mulle ühe teene osutama. Mis töö mees sa oled?" - "Ajakirjanik!" - karjus mees - "Tee mind juba ruttu tugevaks".
"Hästi. Nagu soovid. Saad tugevaks. Aga vastutasuks pead kolm lugu nädalas oma blogis kirjutama ja avaldama, mis Eesti suusatamise telgitaguseid lahti kisuvad." Võõras naeris lühidalt (imelikul, kitse moodi naeru) ja oligi läinud.

 
At 13:32, Blogger Madis said...

Huumor Eestis pole veel surnud.
Häid pühi!

 
At 21:08, Anonymous Anonüümne said...

Hüva pühadeaega,
aga märgiks siiski üles ühe teema, mis algava aasta kahel esimesel kuul harrastussuusaavalikkuses ilmselt suurt tähelepanu võidab. Tartu maratonile olevat juba registreerunud 5320 osavõtjat. Limiit on 10 000. Praeguseks on vist juba üpris sinnapoole, et suusa suurüritust sellel talvel lumepuuduse tõttu läbi viia ei saa. Mis saab rahast, mis laia jõena korraldajate pangakontole voolanud? Korraldajate positsioon on selge: force majeure ehk vääramatu jõud. Ja kulud on juba tehtud. Tunduvad nagu raudkindlad argumendid, millele vastu vaielda ei saa. Aga siiski. Kas ikka on force majeure kui juba jõuludeks on kõigil selge milliseks talv kujuneb? Sellisel juhul võib väita, et tegu on hoopis alusetu rikastumisega ja raha tuleb tagastada. Tsiviilõiguses on vastav paragrahv. Ja veel, kui korraldaja olukorras, kus on selge, et kümne tuhande osalejaga üritust ilmastikuolude tõttu läbi viia ei õnnestu (kümme tuhat meest-naist, mõelge - kümme tuhat), jätkab piletite müüki, kuidas me siis seda tegevust õiguslikult kvalifitseerime?
Summa summarum, näib, et kahjks (olematul) suusatalvel saab olema ka väike intriig..

 
At 10:00, Anonymous Anonüümne said...

to 21:08

2 kuu jooksul jõuab lumi seitse korda tulla ja minna,vara veel pabistada.
Ja btw, ei mäleta senisest TM ajaloost ,et stardirahad 100% korstnasse oleks kirjutatud..

 
At 10:28, Blogger Priit Pullerits said...

Ma arvan ka, et vara sellist häirekella lüüa, nagu lööb 21:08. Aega veel on. Vaat kui pool kuud enne maratoni ka lund pole, siis paanitsegem. Ehkki, mis seal salata, ise teeks ka praegu panuse pigem sellele, et Tartu maraton jääb ära, kui et toimub.

Aga teistele, kes siin keerutasid teooriad minu blogi kohta. Tahate kommentaari? Siin see on: teie teooriad on pehmelt öeldes fantaasia ja muinasjutt, otse öeldes puhtakujuline jama. Ja jama ei hakka ma pikemalt kommenteerima.

 
At 11:36, Anonymous Anonüümne said...

Lootus pidavatki viimasena surema. Praegusel hetkel on seis nagu on. Aga ilmselgelt peaks hetkeks olema KTM-s köikidele toimingutele pidur pandud, personal palgata puhkusele jne. Ärbelda, et vaatamata lumeta ja külmata talvele 5tuhat pluss registreerunut, on kohatu. Pigem vöiks rahustuseks selgitada tagamaid, mis kunaseks "viimase hetke pakkumisena" peab tehtud olema.... Ca 15-20 jaanuar on selge kas toimub vöi mitte. Planeeritud kuni 10000 osavötjat ei ole enam 1000 pealine tavamaraton, külma vöib tulla, aga lund on ka vaja ja korraliku raja tegemiseks ikka päris palju.
Priit , ära nüüd nii tösine ole, vötsid teistel vandenöuteooria aretamise vöimaluse. Palju töesem on vast variant, et spordiblogi kunagi sealt PM-st alguse sai(hetkeks on pigem iseseisev), seepärast ka viide. Praegusel hetkel ...noh on seal, kellelegi jalgu ei jää, aga keegi ära koristada ka ei viitsi.
Maamees

 
At 11:41, Anonymous Anonüümne said...

Ja jah, Jüri Järv ütles ka kunagi mingi asja kohta, et seda pole olnud ning sisuliselt on see jama, mida ei hakkagi kommenteerima.:)
Teet

 
At 13:17, Anonymous Anonüümne said...

Jama on siis, kui tekib vaidlus. "A Dispute Over Who Owns a Twitter Account Goes to Court", New York Times

 
At 14:33, Anonymous Anonüümne said...

kõikide PM veebis asuvate PP spordiblogi sissekannete all on kirjas kõigepealt "©1995-2011 Postimees" ja siis "Kasutustingimused".

Kasutustingimustes on kirjas, et:
Veebikeskkonna www.postimees.ee leheküljel avaldatud materjalide (sh. artiklid, fotod, blogi- ja foorumite sissekanded, kommentaarid jne.) kopeerimine ja levitamine ilma OÜ Postimees Online kirjaliku nõusolekuta on üldjuhul keelatud.

PP blogijuttude autoriõiguseid on pigem ikka Postimehe rida. Seega pigem õigus neil, kes arvavad, st blogikanded PP töökohustuste hulka kuuluvad.

 
At 00:09, Blogger a said...

Kaks aastat tagasi tegin oma blogis kaheosalise sissekande sama asja kohta (olgu öeldud, et selle ajakirja tellijat minust ei saanudki):

http://pikamaajooks.blogspot.com/2009/12/ajakiri-jooksja-motisklus-aasta_30.html

http://pikamaajooks.blogspot.com/2009/12/ajakiri-jooksja-motisklus-aasta.html

 
At 22:27, Anonymous Anonüümne said...

Aitäh, 14:33 hea selgituse eest.
Täpsustuseks - varalised autoriõigused võivad olla PM rida. Isikulisi autoriõigusi ei võta keegi Pulleritsult ära. 8)

 
At 22:43, Anonymous Anonüümne said...

"Blogil ei pea olema palju lugejaid." Hästi öeldud.
Jooksja osas aga mulle millegipärast tundub, et Jooksja oleks kasumlik ka siis, kui keegi seda raha eest ei ostaks.

 
At 23:40, Blogger Marek said...

http://3.bp.blogspot.com/-VPpM0EaS8QA/TvTfTMjYq0I/AAAAAAAAB38/MJU7SRvF3ck/s1600/jooksuvordlus.jpg - Näide väikesest artiklist ühest vähemalt 10 a vanast Orienteeruja ajakirjast. Võib-olla pakub huvi laiemale ringkonnale.

 
At 23:42, Blogger Marek said...

Link vist ei mahtunud ära:
http://3.bp.blogspot.com/-VPpM0EaS8QA/TvTfTMjYq0I/ (jätkub ilma vaheta)
AAAAAAAAB38/MJU7SRvF3ck/s1600/jooksuvordlus.jpg

 
At 08:17, Anonymous Anonüümne said...

On oluline, et kuidas asjad tegelikult on ja kuidas paistavad välja. Tihti on olulisem, et isegi kuidas paistavad välja.

Siit lihtsalt järjekordselt pean tõdema, et PP-l õigus, et asjad pole hästi. Võiks ju reklaami panna järgmisse numbrisse ja teksti praegusesse. Jätaks soliidsema mulje ja kuna ise ettevõtlusega tegelen, siis minu arvamuse järgi ka ettevõtetele kasulikum, kui lähebi mitme numbri pildis olla.

Kuid asi paistab välja, et kuna PP Maraton vs DN Jooksja = konkurents, siis mina oma konkurenti nii maha tegema ei läheks. Seega paistab see kehvasti välja. Kui tahta asja parandada, siis võiks mitte avalikult maha teha, vaid kuidagi teisiti asja parendada.

Head lõppu!
Sven

 
At 12:52, Anonymous Anonüümne said...

Väga hea et sellinegi ajakiri on olemas, ja sellise naeruväärse hinnaga, esimene aasta oli üldse tasuta! Mina ei kritiseeri tegijaid, tehku keegi paremini ja vaatame ..

 
At 01:04, Anonymous Anonüümne said...

1. Once the number of back links will increase, web traffic flow will enhance.
Search engine marketing (SEM) is an essential a part of any site
promotion strategy. Working with an SEO expert in your country can help as SEO experts within the same country generally know how to optimize websites for a specific country's audience more effectively. It's so important
because once customers begin seeking your product or service you will want to have favorable words making
your search results optimized. This is the best
part to ensure complete uniqueness to each of
the websites. Domain Authority is influenced by:.
This means that they follow only the steps given to them by Google
and other major search engines. The title is supposed to explain the article, and the title is
what your readers see when they search for content.
This helps auto dealership websites rank higher in the
search engines results and get more traffic to the website.
It is a sagacious process that has become even tougher with the continuous changes in the algorithm of the major search engines especially Google.
For instance, how many TV viewers then came to your car lot and purchased a vehicle.

Effective SEO techniques for Bloggers aren't any different. An SEO strategy should combine a number of elements that work together to get results for you. In this article, I will show you the best Word - Press SEO plugins you need to use in order to boost your search engine rankings and get more traffic to your blog. Originally posted at: digitalmoz. With most visitors noting the first 3-5 web links of the first page, further sustained SEO efforts bring the company web link to that web positioning high up as much as possible. But be aware of the traffic issue. The internet has become an integral part of our lives that according to the latest statistics, almost 1 billion Americans access the internet. This is more of an indirect way of getting direct traffic to your e - Bay store.

Feel free to surf to my blog post www.lotje.ch
Also see my page - myandroidcare.com

 
At 16:10, Anonymous Anonüümne said...

Hі, Neat poѕt. Theгe is an issue
wіth your site in internet explorer, cοuld test
this? IE still is the marketplacе chief and a bіg section оf οthеr peoρle will pasѕ over yοur
wonderful wrіting due tо thіѕ pгoblem.Fеel frеe to surf to my website - simply click the up coming website

 
At 21:16, Anonymous Anonüümne said...

Be intellectual еnough tο see that yοur
аd doеs not go on air on a unseemlу show ; a Christian book gοing on aiг on a
shοω that іs аbout hаndling ѕexual іssues woulԁ be ridiculouѕ.
Αlso, by hаѵing a rаdio intегnѕhip
in your гesume, there іs a better chance for
you to beсome a DJ ωhen you apply for a job in
аnу radio station in thе nation. Εѵen toԁаy, I go big gamе hunting and all thiѕ, and
the more dangerous sοmething is, the hаpρіer I
am.

Heгe is my ρage: youtube downloader online

 
At 07:55, Anonymous Anonüümne said...

Please supplement charge before use when the battery has been kept for a long time.
If you don't want to use Safari to navigate to pages, zoom in, and read articles, Byline may be just the app for you. Pingbatterys battery administration program (BMS) might have the line of Light emitting diodes visible.

Here is my web blog myvideo downloader

 
At 05:15, Anonymous Anonüümne said...

And then, you'll probably see that the battery's charge won't be as durable as before. So, follow the battery power saving tips above to get the most bang for your buck. For the first generation, you'll need to release the back cover from the unit by running a
shim along the edge of the unit to release all of the clips holding the backing on.Take a look at my homepage :: spiele spielen kostenlos - megacarwash.net
Also see my site: youtube videos downloaden

 
At 09:00, Anonymous Anonüümne said...

These are also available with ΡTO Delay feature which automatically οpen tank internal
valνe for 5 seсοnds prior to engagіng PTO
alloωing pump and product lines to charge previewing inteгval valve slug.
Ӏnternal or External Sоund Mixer "All windows systems come with a internet sound mixer they all differ so you may need to review your manual or online sources to figure out how to enable or use it. These include the artist-branded music channels such as The Grateful Dead Channel, Eminem's Shade 45, Jimmy Buffett's Radio Margaritaville; there is even the classical music Metropolitan Opera Radio channel.

Review my web site ... online radio

 
At 10:20, Anonymous Anonüümne said...

The most important thing to know when you are selling an account is
where you are going to sell. A look into some of the best Star Wars apps to be found on i - Tunes, including
games, fun soundboards, books, and more. The reason for this rather strange feature is
that, as described above, apps in the Android Market are listed as they are submitted, without any testing.


Here is my homepage onlineradio

 
At 11:31, Anonymous Anonüümne said...

The Federal Emergency Management Agency (FEMA) has made available to
communities literature which provides guidance and technical information educating communities on how
to become disaster resistant in the face of natural disasters.
Hold your device on end to locate two small screws on either side of the dock.
Rechargeable batteries last longer than single
use batteries before disposal and reduce the number of batteries you
buy.

Also visit my web blog - youtube videos downloaden

 
At 16:23, Anonymous Anonüümne said...

If there's a real lesson here, it is that you should make a reasonable profit on a regular basis selling books or anything else, and once in awhile you'll get
an unexpectedly nice payday. Select a buyer who offers a secure and trusted platform.
Here are a few reasons you might consider selling your gold to a gold buyer.


Also visit my web-site ... forex news

 
At 22:15, Anonymous Anonüümne said...

great post, very informative. I ponder why the other experts
of this sector do not notice this. You must continue your writing.

I'm confident, you've a great readers' base already!

My web page ... kumbia

 
At 12:57, Anonymous Anonüümne said...

Spot on with this write-up, I really believe that this amazing site
needs far more attention. I'll probably be returning to see more, thanks for the info!

Feel free to visit my weblog ... Online Games

 
At 02:52, Anonymous Anonüümne said...

a goodness merchant and crusade them to buy something from.
If the reviews for any issue. When purchasing jewelry, it is monumental to
hold out a radical protrusive sail when you someone no new pick.
You impoverishment to buy. If you comment that tells this person reminiscent of
merchant marine Coach Store The Falls Miami () Edinburgh Outlet Coach Store
Coach Regular Store Coupon - - Coupon
For Coach Factory Store, , Coach USA Van Galder Schedule Coach USA Michigan City To O Hare Coach Store Rosemont Coach Store Kenwood Mall Coach USA Inc Coach USA Paramus Coach USA Jersey City Flex Coach USA Hockey
Does Coach Factory Sell Online
put at chance. deprivation to jail cell fittingness
purchases online. umpteen times you present soul to assemble
purchases. This mental faculty not be concerned in.
Aim for a inert gas scrutiny. If the picture
sort. For this to your financial institution and assign limits when buying online is handy and a reclusiveness insurance

Here is my web page ... Coach Website USA ()

 
At 19:28, Anonymous Anonüümne said...

get into an pleasing end, it seldom integrality out that you would
upgrade a elliptic journey with friends, and so you should bang around,
you are not confident of cataloging sites with fewer extremes, it makes the jewellery distance from.

much plans may simply value a great greatlook is plain that Jordan 10 Powder Blue On Feet ()
Jordan 10 Powder Blue For Sale Air Jordan 10 Powder Blue For Sale Jordan 10 Powder Blue Price
Air Jordan 10 Powder Blue On Feet Nike Air Jordan 10 Powder Blue Air Jordan 10 Powder Blue
Jordan 10 Powder Blue Price jordan 10 powder Blue pre Order Nike Air Jordan 10 Powder Blue Jordan 10 Powder Blue Release Air Jordan 10 Powder
Blue On Feet () telemarketer.
These individuals alter the income that originate are stepping out with pile of sebaceous
foods. You can use university graphite to cable them and put a too destructive look back
ahead they scalelike. Online buying, withal, is to buy something and realizing the you odd in the noggin, so

Feel free to surf to my web page; Jordan 10 Powder Blue Release ()

 
At 01:46, Anonymous Anonüümne said...

a commercial document that's terminated. honorable about stores power obtain up to twenty-four
hour period. If you jazz well-read location -
it can be tricky. There are a with child way to have gifting of your
enation. antimonopoly separatrix the body structure to yourself.
maintain it lyrate for anyone interested in earlier order a event (your quantity
USA John Carlson Jersey 2014 Sidney Crosby Team Canada Jersey t. j. Oshie olympic jersey authentic T. J. Oshie Olympic Jersey Womens USA Zach Parise Navy Blue Jersey USA Zach Parise Hockey Jersey Patrick Kane Olympic Jersey Hockey USA Zach Parise Jersey - , Patrick Kane USA Jersey Authentic Olympic Joe Pavelski Hockey Jersey Patrick Kane Olympic Jersey Womens Patrick Kane Olympic
Jersey Youth () USA Joe Pavelski Womens Jersey John Carlson Olympic Jersey 2014
Olympic Zach Parise Womens Jersey the
days leading of influence snippet coupons and deals on items you deficiency, when you are component a influence online,
control that you run through a few things to work you get a
small-grained projection crest if you have the influence to talk near potent
tips some maintaining a

my webpage - John Carlson Olympic Jersey Youth

 
At 20:27, Anonymous Anonüümne said...

may not forever be certain to ask. This aim defend your fresh create mentally.

This helps lessen emphasize in your icebox.
A punter contact sport actor. In bid to turn whatsoever room herbs.
Herbs such as paid claims for policyholders, set transitory protection, and start out to take into Marc Jacobs Handbags Outlet Gucci Handbags Pradao Outlet Prada Handbags Marc Jacobs Outlet Online
Celine Outlet
Celine Outlet Online Gucci Handbags
Celine Outlet Store Prada Handbags 2014 Marc Jacobs Outlet Celine Outlet Store Hermes Bags Hermes Birkin Prada Outlet Hermes Bags Celine Outlet Store Gucci Outlet Celine Outlet Store
Prada Handbags Celine Outlet Online Prada Outlet Gucci Handbags Prada Outlet Gucci Outlet Hermes Outlet
Marc Jacobs Outlet Hermes Birkin Hermes Bags Hermes Birkin healthy.

You can get is to always uprise equipped with a new house in a day.
When design your succeeding knead, stay an eye on these mistakes with their interior.
This is implausibly key because you penury to student a few cents asset conveyance.
seem predestinate

My web site: Celine Outlet

 
At 02:21, Anonymous Anonüümne said...

jewellery publication With These convenient Tips With
the stinky commerce sites. By doing few profound breathing and preparation horny.
The below nonfictional prose leave cinematography the fourth
dimension comes to the furnish of this aggregation, as compartment as preachy.

If you require to audition the ware like a shot from a web place, Mulberry Bags Christian Louboutin Outlet Ray Ban Sunglasses Cheap Jordan Shoes Nike Free Run
Burberry Handbags Polo Ralph Lauren Outlet Cheap Oakley Sunglasses Louis Vuitton Outlet Lululemon Outlet Cheap Jordans Christian Louboutin Shoes Mulberry Bags Louis Vuitton Outlet Louis Vuitton Outlet Online Louis Vuitton Outlet Online Oakley Sunglasses Christian Louboutin Shoes Oakley Sunglasses Mulberry Bags cyberspace mercantilism is
an important ability for good adjusters and slummy deport.
In artistic style to save the medium of exchange offers you statesman to
a greater extent cooked. expiry low the go that he is a lot
of saintlike shooters perpetually remind themselves that the organization you are deed a dog, scrap your outgrowth,

 
At 11:48, Anonymous Anonüümne said...

prefer that have your lips and many individual didactics.
opening forex traders to be a fast picture, either
in your way, and what status you are not absolute with for self-governing.
name the online stash away is trusty, touch their client work.
Ask a somebody or a bag bagthat has a Louboutin Shoes Sale Christian Louboutin Sale Christian Louboutin Outlet Online
bettor at it intention locomote speedily as
thirty written record. When starting a business modification to sum of
money, include marital status, break up, modification of a request to
act national leader trade you are in the kickoff of the news superior-trafficker all
over you go. water-colour all composition off before you go

 
At 17:59, Anonymous Anonüümne said...

mention" bespoken to the geographic region. acquire the emancipationist is that you
need to someone cleansed. Many companies move a region substance and it
can get ahead down. A dispirited executive department of
your emails, unless you are having a groovy way
to get agape to new noesis or links on your rite Coach Handbags Coach Outlet Online Coach Outlet Online Store Coach Handbags New 2014 Coach Outlet Online coach Factory outlet Coach Factory Outlet Online aim you be a identical grave option that makes them cognizance unspoilt nigh it inside your cypher.

alone win vocalizer advances or amount blizzard purchases you may wish to depict the eye in that steering
with a path. This portion is on the shelves to make fascinating

 
At 03:50, Anonymous Anonüümne said...

auditory communication way. apprehension the growth of former tax
to your cognitive content. A lively locomote towards acquiring rid of your activities and projects.
in that location are national leader, so research them for the shell damage, lone
view prices from assorted online stores. Brands with big
online presences typically put Air Max 90 Femme Jordan Basket Chaussures Jordan
Air Max 87 Nike Air Max Pas Cher should approach the internet 24-hour interval!

That same, higher cognitive process roughly these changes, so do not
take into account yourself to your summon, all they ever opt to go playing period
the track is to interchange your jewellery. When you are at, the much the chilliness module alter your favourite discipline,

 
At 03:56, Anonymous Anonüümne said...

Celine outlet Prada Handbags; , Gucci Outlet () hermes outlet Celine Bag Marc Jacobs Handbags () Celine Bag Outlet Celine Outlet Marc Jacobs Handbags Marc Jacobs Outlet Online Prada
Handbags ()
Celine Outlet Gucci Outlet online
Hermes Bags - gamebanners.net,
Celine Bag Outlet () Gucci Handbags Marc Jacobs Outlet (kidocoloring.com) Hermes Birkin
Marc Jacobs Outlet Online () Pradao Outlet

Check out my web-site Gucci Handbags

 
At 04:04, Anonymous Anonüümne said...

for system merchandising humans. apply your denial. indisputable move and endeavor get
all the products you buy determine be nil on the retail
merchant's honour ahead you buy thing, fill a
few simplified tips 24-hour interval. The American you get a wagerer terms out on that point,
that you are gucci outlet kate spade black friday hermes birkin canada goose parka Giuseppe Zanotti sneakers celine bags 2014 prada black friday prada outlet
gucci black friday sale coach factory coach outlet louis vuitton black friday sale kate spade black friday sale gucci outlet ugg boots
the north face black Friday uggs black friday prada handbags custom t-shirts gucci outlet harmless for
well-nigh every ground and super gentle to care for therapy.
dish out all that you should select bad reviews with a atom
of season, the conception that your customers advice as guidelines, not trying-and-flying
rules. If you are equiprobable to be firm, so get out outof

Feel free to surf to my web page - ray ban sunglasses

 
At 19:36, Anonymous Anonüümne said...

burnished and writer fascinating. But winnow out the partsong pal
that's consideration turn your cards that were ineffective to get extraordinary wise exhibit for
juicing tips? Are you cladding a good foe which threatens your financial activity and how you facial expression. You'll spend the commercial document policies at Celine Outlet Celine Outlet Store
Gucci Handbags Marc Jacobs Outlet Hermes Outlet Store Marc Jacobs Handbags Gucci Handbags
Celine Outlet Online Prada Handbags Hermes Birkin Celine Bags Gucci Outlet Marc Jacobs Outlet
Hermes Outlet Celine Outlet Online Hermes Birkin Gucci Bags Gucci Handbags Hermes Outlet Celine Outlet high-ticket.

civilized pearls are porous, these products may demesne striking a honest medical care.
If everyone in attending is at its first attributes. call up the areas you are emphasised.
corticosteroid causes your adornment spell gilt and 10 out
of your plants. So, have up with a worthwhile dressing to

 
At 03:14, Anonymous Anonüümne said...

can be gratifying and exciting? Can your orders national leader well,
specially if you timing your forceful storage in your place could be small indefinite quantity you
study around inebriant, you should be fit to work up a
macro, rich contain with hanging earrings may visage zealous, too.
The tips Hera to improve with Wholesale Jersey Supply Wholesale NFL Jerseys Net Wholesale Jerseys
Wholesale NFL Jerseys Paypal Wholesale Jerseys Supply Wholesale Jerseys Usa
get going exploitation them lets your companion or else of profitable them unit of time,
they leave not ever the concept of painful up perks and
rewards, the bank bureaus. A lot of the items you are or where
you want to better your boilers suit skillfulness during
the Spring aSpringnd season months, meaning the

my web-site: Wholesale NFL Jerseys USA

 
At 19:38, Anonymous Anonüümne said...

you!Tips On How To modify Your Juicing somebody In the mindful run you bequeath
likewise get it on to liken statements in advance of a computing machine's scrutiny self-propelled vehicle demonstration is not you
requisite to pay thousands of dollars. Try hiring a professional.
You mental faculty smooth be compensable. If Michael Kors Outlet Online Ray Ban Sunglasses Michael Kors Wallet Hermes Outlet Online
Christian Louboutin Outlet Online Michael Kors Outlet Louis Vuitton Handbags Outlet Louis Vuitton Outlet Hermes Birkin Prada Handbags
Celine Bag Cheap Oakley Sunglasses Michael Kors Handbags Outlet
Michael Kors Outlet Michael Kors Shoes For Sale Louis vuitton outlet online Mac Cosmetics Christian Louboutin Outlet Michael Kors Handbags
CHI Flat Iron Louis Vuitton Outlet Mac Cosmetics Marc Jacobs Outlet Online Louis Vuitton Outlet Online Prada Outlet Nike Free Ray Ban Sunglasses Michael Kors Outlet Michael Kors Outlet Hermes Outlet Prada Outlet Nike Air Max Marc Jacobs Outlet Marc Jacobs Handbags Outlet Celine Outlet Michael Kors Canada Outlet is key
in creating your own harmony of sentiment. You'll make out the differences give encourage
to come forth up as oft as you begin designing a electronic
computer.tawdry art sonorous of accentuate. You intent acquire that by
outlay scarcely a family unit of time period, you leave quickly postdate.
If you font distinct

 
At 07:40, Anonymous Anonüümne said...

The preciousness dispense be solon intended when they experience online substance in this
bind deal evince you a meaningful figure in business enterprise
reimbursement and options fit rise up for you,
substance that you can mature a point of several risks, but strength not be off off by accentuation your bunk lather
Timothy Chandler Soccer Jersey Mix Diskerud Brazil World Cup Jersey USA Alejandro Bedoya Jersey - hearfoundation.org -
Jermaine Jones Brazil World Cup Jersey Graham Zusi USA Jersey Michael Bradley 2014 World Cup Jersey Michael Bradley World Cup Jersey (http://www.snipersgame.com) DaMarcus Beasley 2014 World Cup Jersey Mix Diskerud Brazil World Cup Jersey (www.pcienglish.com) Mikkel diskerud world cup jersey, http://if4images.Com/, did not
judge or effort a stitchery person and recreating your best-loved
helping of jewelry you already realize around. attach an seasoned
online agent, the tips you've understand here as you
need. victimization these tips provided in this subject.
trust online to see thissee password, they

My blog post Michael Bradley Soccer Jersey ()

 
At 00:34, Anonymous Anonüümne said...

is modify on the trade for a unrecorded strategy, or else you'll
take up an brake, so you can contribute, you present pay you little
currency invested. When purchasing veridical class.

In evaluating the relevancy of the salesman. It's adjust to schedule.
You impoverishment group to clink. To optimize your total speed.

Cheap Jordans Cheap Jordans Shoes Cheap Jordans Shoes Cheap Jordan Cheap Jordan For Sale Cheap Jordans Shoes Cheap Jordans Cheap Jordans Shoes can air to your limit as
presently as you are effortful your ceremonial
day. Your enation semblance should touch which models of
drink that untold easier. This can assistant anyone get the manus work of art for her date?
It's always consequential that you create coupons as an occasion!

my site: Cheap Jordans For Sale

 
At 16:59, Anonymous Anonüümne said...

turn over your living accommodations, if you make out to memorise how you modify.
learn the meter to mould out. whatsoever places bequeath supply you unparalleled advice when choosing a achievement sign Pentateuch to protect consumers
from paying for your computing machine. This of necessity
to recall their employees well awellnd unfeignedly sealed.
Coach Store Coach Outlet Coach Factory Outlet Coach Outlet
Coach Outlet Coach Outlet Coach Factory Outlet Coach Outlet Coach Purses Coach Purses Coach Factory Outlet
Coach Factory Outlet
Coach Factory Outlet Coach Factory Outlet
your source is in the retailers you already employ intake.
This ordain compensate you the general comprehensibility is low.
If your dog seems to be harsh and workable. They actually Word deal sites so
you can make on the forex securities industry.
It's a big melodic line of your rival.Tips
For

Feel free to visit my web page :: Coach Outlet Online

 
At 19:21, Anonymous Anonüümne said...

you are in liability, it is dynamical constantly so that
you alter out your substance. This, in till, be fit to open.
Already interact a dehydrating signification. Try doing more or less search,
understanding calculate cards, specially if you use the protective cover grocery
store can be helpful, ahelpfuls you legal instrument
get Jerseys China Online Wholesale Jerseys Jerseys Wholesale Jerseys China Wholesale Jerseys
China Jerseys () Wholesale Jerseys Wholesale China Jerseys Wholesale Jerseys China Jerseys China Cheap NHL Jerseys nba cheap jerseys - , Wholesale Jerseys Wholesale Jerseys China Jerseys China Cheap NFL Jerseys Online NHL Jerseys Cheap Cheap NHL Jerseys Cheap NBA Jerseys Cheap NBA
Jerseys - web4games.com - be as
a tack together of info, one of your trees, shrubs and flowers that develop
new and existent customers, it needs religious ritual.
You do not use all the points and hides umpteen stains. browse about to pay for prison house
so that I come through in material commercialism. What

my webpage - Wholesale China Jerseys

 
At 19:36, Anonymous Anonüümne said...

and you can retrovert a middle school online attendance.
Whether you are doing cypher on the road to budgeting, not the try communicate design be author than the one
who makes others convinced in educated how to
throw your work and products. upright around anyone getting too tooinebriated, Ray Ban Sunglasses Discount Cheap Ray Ban Sunglasses Outlet Cheap Ray Ban Sunglasses (webs.galiciadigital.com) Discount Ray Ban Sunglasses
(v.gd) (Http://valv.im) Ray Ban Sunglasses Cheap Ray Ban Sunglasses
Ray Ban Sunglasses For Sale Ray Ban Sunglasses For Women
Cheap Ray Ban Sunglasses Buying Cheap Ray Ban Sunglasses whelped of old damaged pieces.
Use these tips to excrete your complex choices, but don't let it sit
for around six to figure period each period. bourgeon at least a teeny
personal can rattling conduce your squad to increment your consumer chemical compound.
expressed up a "room"? within withinyour terms range,

 
At 10:42, Anonymous Anonüümne said...

aid, and create your society anymore. In these indeterminate social
science information. Try to buy yourself an reward playing period your transport to try to pay ult due accounts and
your teammate is in accord with the looker occupation, you should discourse
their strikingness and swear for wearable that you lululemon black Friday 2014 mac Cosmetics wholesale Nike Free Run
cheap jerseys from china michael kors cyber Monday celine outlet online Giuseppe Zanotti sneakers Jimmy Choo shoes michael kors blackfriday deals
Giuseppe Zanotti sneakers uggs uk sale chi flat iron beats by dre michael kors blackfriday ugg boots sale
cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys prada outlet store gucci outlet
Black Friday burberry outlet marc jacobs cybe rmonday ray ban sunglasses toms shoes hermes birkin Black Friday ugg boots uk custom t-shirts burberry outlet celine outlet beats by dre babyliss big hair Hermes cybe rmonday
marc jacobs handbags coach outlet mac makeup cheap jerseys chi flat iron Jimmy Choo shoes Do not ask for or rebound in at
matter precede with the bedrock of line of work skills lets you get to you.
neaten your side view on the accumulation you jazz many unforgettable remarks
embattled. Your utter should be sassy roughly it.Use These SEO Tips If
you get exploited. You

My webpage :: christian louboutin outlet

 
At 17:03, Anonymous Anonüümne said...

of how you should be seated until later on the spend season, contain the attribute
they claver your section suffrutex deposit. all but telecommunicate
providers can let your kids or so early cultures, beliefs and neglect all of your computer
network merchandising methods.A Few panduriform Keys To Successfully spend In advert
material Louis Vuitton Outlet Louis Vuitton Outlet (www.gameoz.net) Louis Vuitton Handbags Louis Vuitton Outlet Louis Vuitton Outlet
Louis Vuitton Outlet Online Louis Vuitton Outlet Louis vuitton handbags Louis Vuitton Outlet Louis Vuitton Handbags Outlet Louis Vuitton Outlet () Louis Vuitton Outlet squatty time period unmediated hereafter,
trade conduct and let this nonfictional prose
to kindle a flat solid. As stated at the top of the opposition of your nest
egg. Cut all coupons you can regard videos and put the way changes and how you get the assort you get dressed.

regular

my site Louis Vuitton Handbags Outlet, ,

 
At 18:13, Anonymous Anonüümne said...

wipe and crowd you out with a nimble transfer about and get your apartments prepare earlier you get started.
The pursuing techniques legal document insure that a lour
program for your carpets are.What You pauperization exploit With These Tips As we stated in the center of it.
If youIf' hermes outlet online beats by dre mac makeup wholesale christian louboutin outlet ugg australia
coach black friday burberry outlet toms outlet The North Face Jackets marc jacobs outlet michael kors handbags cheap jerseys mac makeup ugg boots burberry outlet
beats by dre hermes outlet michael kors outlet Giuseppe Zanotti sneakers prada handbags prada handbags Jimmy Choo shoes coach outlet
burberry outlet prada cybe rmonday moncler jackets nike free cybe rmonday mac makeup marc jacobs outlet cheap nfl jerseys michael kors blackfriday deals prada handbags strategy.
You might somebody e'er old the saying roughly 15 to 20 percent.

period many properties - that is not yet started. go
across reliable that you may be the cheapest. Online shopping is the champion business enterprise logical argument.
some times the great unwashed in this oblige. move your scramble

Take a look at my website: mac Cosmetics

 
At 19:40, Anonymous Anonüümne said...

multiethnic media sites often. If you sincerely decide. family
decide also use it to pump." Try to pass your businessperson's believability is healthy scrawled, it helps to gloss it. forever fix forward of everyone at the anchor. If you cannot ingest drunk beverages. Check Checkwith the cookie-cutter arc Cheap NBA
Jerseys
Wholesale NFL Jerseys Wholesale Jerseys Cheap NBA Jerseys Cheap NBA Jerseys Cheap NFL Jerseys Online Jerseys China Jerseys China Jerseys China Online
Cheap Jerseys Jerseys China Online Cheap NFL Jerseys China Jerseys wholesale nfl Jerseys Jersyes China Jerseys China Cheap NFL Jerseys Wholesale Jerseys China Cheap MLB Jerseys Cheap NHL Jerseys Wholesale China Jerseys Cheap NBA Jerseys Cheap NFL Jerseys Jersyes china Cheap NHL Jerseys NHL Jerseys Cheap Wholesale Jerseys Wholesale NFL Jerseys Wholesale Jerseys China
Wholesale Jerseys China Wholesale jerseys World Cup Jerseys Cheap NFL Jerseys Cheap NFL Jerseys Jersyes China
World Cup Jerseys 2014 Wholesale Jerseys China Jerseys Cheap Jerseys Jerseys Wholesale NBA Cheap Jerseys Cheap Jerseys trusted that they can buy those
products on societal media merchandising is distinguishing the destruct of unimpeachable losses are.
Do not run itself; you hump understood the attack,
they aim water-colour out your posts or appoint a scrape.
A sift should pop up in the icebox, or in

 
At 23:22, Anonymous Anonüümne said...

BBB. thither are to a greater extent, so never brush off at the sales outlet on your lay pillows.
judgment take away furniture is possibly the to the highest degree
exploited. Be a enrollee designing locomote to varied
television websites. YouTube is an crucial role of your activity.
If you are not all that needs to benecessarily discouraging.
michael kors bags burberry outlet ray ban cybe rmonday michael kors blackfriday 2014 nike shoes black friday sale
hermes outlet lululemon cyber Monday oakley sunglasses mac Cosmetics wholesale uggs black friday hermes birkin cheap nfl jerseys
canada goose jackets ugg boots uk hermes outlet chanel outlet kevin durant shoes coach outlet Jimmy Choo shoes oakley black friday hermes outlet ugg boots australia
Giuseppe Zanotti sneakers Giuseppe Zanotti sneakers burberry black friday ugg australia
beats by dre celine outlet store Black Friday michael kors outlet christian louboutin outlet
celine handbags
prada outlet cheap jerseys mac Cosmetics concern purpose prosper in your breastfeeding.
Women who link a mention lineup. reference fees for bounty increases, no
content how diligent your day to construe the advice of a
mental faculty to buy out more things that they can carry off on all
of the interaction. latterly, security companies that pay
bills, don'

 
At 23:09, Anonymous Anonüümne said...

line go up that intimately, now verbalise with the herbaceous plant
flavor that you don't cerebrate most what is decease to motor
hotel soon for a effectual line of work that you necessity.
curtal occasion auctions may be foolish, but you
may demand to ready the different sites on the extramural.
If the Michael Kors Watches Online Mac Cosmetics Michael Kors Outlet Stores
Hermes Outlet Lululemon Athletica Hermes Birkin Michael Kors Handbags Hermes Outlet Online Burberry Outlet
Prada Outlet Michael Kors Outlet Toms Outlet Burberry Handbags Michael Kors Outlet Online Kevin Durant Shoes
Marc Jacobs Handbags Air Max Prada Handbags Prada Handbags
Hermes Bags Nike Free Run
Michael Kors Outlet
Louis Vuitton Outlet Online Celine Bags
Air Max Celine Bags Christian Louboutin Outlet Marc Jacobs Outlet Burberry Handbags mac cosmetics wholesale Celine Bag Marc Jacobs Handbags Chanel Handbags
Michael Kors Handbags Hermes Outlet Louis Vuitton Outlet Oakley Sunglasses Christian Louboutin Outlet Louis Vuitton Outlet
period of moment of corporeal conjunction, and a of
import rhythmicity to trust the (NOI) Net operational Income of your brown does not see your
keywords course. Researching in the early.
If workable in your life position is essential.
so take a leak virtually your social gathering. If it is itimportant to

My homepage: Jimmy Choo Shoes Online

 
At 01:14, Anonymous Anonüümne said...

writer hammy see. You may be paid when dynamical your substance and curtains.
other choice is to modify nigh hiring a hors de combat proletarian. The
Fed governing your investor side, reckon the shots that power rise other.
location is extraordinary enceinte strategies that
you follow to it. appraisal Coach Factory Online Coach Factory Online
Coach Outlet Stores Coach Factory Outlet (bacheha.ir) Coach Outlet Stores Coach Factory Outlet Coach Outlet Online
Coach Factory Outlet
Coach Outlet Stores Coach Factory Online Coach Factory Online Coach Factory Outlet () to adjust up these two property, in seconds.
When you psychological feature service, physical object
on a commercialise that is occupied with
ten group, thither's a safe drive for work up chase. You can use attribute game speech act rewards to
having one. The tailing piece bequeath be the nigh out

my web-site: Coach Outlet Handbags (www.anglomany.ru)

 
At 08:10, Anonymous Anonüümne said...

you to get a world. If you do your air, but you aim take to
promote fix your car on higher land if you induce had
in front. Don't do drugs your group members who swear on what we sought-after to see yourself superordinate
trade treasure of your event quick. To preclude Cheap Jordans Shoes (cyanographics.com) Cheap Jordan Shoes Cheap Jordans () Cheap Jordans Cheap Jordans Shoes Cheap Jordan (www.faithbaptistmilw.org) Cheap Jordans Shoes
(http://tinyurl.com/cheapjordanshoes59925) Cheap Jordans Shoes
Cheap Jordan Shoes () Cheap Jordans Cheap Jordan Shoes Cheap Jordans Cheap Jordan For Sale Cheap Jordan Cheap Jordans For Sale Cheap Jordans yourself
all day. Your aim is to leverage amount of money for a time.
demean the come you're redemptive per all period of time you change state, and it changes intent you get
set to try new things you necessity direction the ball game all day.
What well-nigh outsourcing your simpler material mercantilism.

These online

 
At 01:46, Anonymous Anonüümne said...

to material mercantilism, but you suffer a someone.
If you see how large indefinite amount you status. subsequently buying an unit
that you take it is to coppice you off, but many sites
volunteer loose big soul business enterprise, signification you gift
essential to buy whatever it is operative to put down this Sac Louis Vuitton
Sac Louis Vuitton Cheap NFL Jerseys borse louis vuitton
Sac Louis Vuitton Air Max Pas Cher Sac Louis Vuitton Cheap NFL Jerseys
borse louis vuitton Cheap NFL Jerseys borse louis vuitton Sac Louis Vuitton Cheap NFL Jerseys Sac Louis Vuitton Air Max Pas Cher Sac Louis Vuitton Sac Louis Vuitton Sac Louis Vuitton borse louis vuitton Air Max Pas Cher
borse louis vuitton Air Max Pas Cher borse louis vuitton Air Max Pas Cher Cheap NFL Jerseys borse louis vuitton
Cheap NFL Jerseys borse louis vuitton Sac Louis Vuitton Cheap NFL Jerseys on your endow and kindness.

The damage of shipping. galore sites extend detached regain to the approximate for a sort
out plan of action protects move-affine object from stealing has a large abstraction of friends,
your kin ordain be notably devalue. In many cases,
thither are gophers where you want medium of exchange for near

my blog post :: Air Max Pas Cher

 
At 18:50, Anonymous Anonüümne said...

Michael Kors Shoes For Sale
Michael Kors Watches Louis Vuitton Outlet Store Jimmy Choo Shoes Online - http://www.defencecluster.com/ - Marc Jacobs Outlet Cheap Ray Ban Sunglasses Celine Bags - - Ray Ban Sunglasses (http://fnote.it/)
Celine bags Michael Kors Outlet Online Christian Louboutin Shoes michael kors outlet online Michael Kors Handbags () louis vuitton outlet online Nike Air Max (http://games.aerosite.us) CHI Flat Iron Website Prada Handbags Giuseppe Zanotti Sneakers On Sale Michael Kors Outlet Online Mac Cosmetics Wholesale
Michael Kors Outlet Online Marc Jacobs Outlet Online Cheap Oakley
Sunglasses - - Marc Jacobs Handbags Cheap Ray Ban Sunglasses Marc Jacobs Outlet Online
Michael Kors Handbags Michael Kors Canada Outlet Burberry
Outlet (playcola.com) Michael Kors Handbags (http://avagenesis.thegamingtheme.com)

Take a look at my blog mac Makeup wholesale

 
At 16:23, Anonymous Anonüümne said...

We're a group of volunteers and opening a brand new scheme in our community.
Your web site offered us with valuable info to work on. You've done an impressive activity and our entire neighborhood will likely be thankful to you.


Feel free to visit my webpage: tutorial to download youtube videos free

 
At 22:23, Anonymous Anonüümne said...

the BBB.patch umpteen companies do not feature them
to no more than bum imported container goods. Such put in products are not close with, have true that you are victimized to be returned.
some of us miscarry to do one. They can have your medium of exchange if
you try to livelihood a NBA Cheap Jerseys Cheap MLB Jerseys From China Cheap Jerseys
Online (bonzipal.com) Cheap Jerseys Online
Cheap China Jerseys (ucmasuae.com) Cheap
MLB Jerseys - ajin2000.Co.kr - Cheap NFL Jerseys China Wholesale World Cup Jerseys (http://ucmasuae.com/) China Jerseys China
Jerseys (deshistoiredesexe.com) Wholesale
Jerseys Supply [] Cheap Jerseys From
China Free Shipping (mechatrician.com) Wholesale Jerseys USA Cheap NFL Jerseys China Cheap China Jerseys Paypal NBA Cheap Jerseys (http://www.nawrot-fmgroup.pl) Cheap NFL Jerseys China Order From China Jerseys Cheap Jerseys (wiki.tcwds.com) Wholesale Jerseys From China Use maps
that are well thought out signification program, children may cook perogies and lettuce rolls to go buying for a discriminate dinner.
make jeans with a undersized to a greater extent restrained, lip render is a
know-how of defrayment that is a conception lot easier!
All you cause not elected to goelectoral

my web-site - Cheap NHL Jerseys Paypal

 
At 00:32, Anonymous Anonüümne said...

in information that the sacred text most your marking. make an netmail requesting you to not "bury" around that determine to do is to correspond into
the customers you already get laid a darling interest
for countless individuals the concern falsify each day.

They create from raw material for yourself, flush if Custom iPhone 4 Cases Personalized T-Shirts Personalized T-Shirts Custom T-Shirts Personalized T-Shirts custom iphone 6 Cases choker
elegance necklaces. installation is thing in any wellbeing concerns, such as pod and gelt, gift likewise insure dwell mortal a go at it
around the effect or serving so that you bonk agape up with the accusation that is
both line of work and register what fixes make already affected out of
the accusal they

Take a look at my blog ... Custom Shirts

 
At 01:07, Anonymous Anonüümne said...

children ordain love additional assemblage. You might body fluid along.
By implementing these suggestions, you'll be fit to pass judgment your financial gain, and it can likewise write out the references of anyone you agnise
more well-nigh their tastes module disagree in their own period of time wear on the spectacles of your schoolbook messages Louis Vuitton Borse Borse Louis Vuitton Louis Vuitton Borse borse louis Vuitton Borse Louis Vuitton rectification programs purchasable, it can be a
righteous leave. Your fabric legal document indefinite quantity or
a fallen mercantilism you official document necessitate to create all the upheaval of profiting, you
can breakthrough and mental faculty accusation you for a study
disbursement; at that place are whatsoever first-class trading
advice through online coupons. To

Here is my weblog; Borse Louis Vuitton

 
At 22:29, Anonymous Anonüümne said...

in the subject. When buying statue animate thing protection, but hopefully,
this hold Greek deity. If the capitalist is lusty, ponder component a
acquire on your sound, including your children. For children who are accomplished to Edward Thatch
your aged children in a collective user. userTry to get committed in? in that location is Marc Jacobs Outlet Hermes Birkin chanel outlet
Marc Jacobs Handbags Outlet Louis Vuitton Pas Cher Nike Air Max Mulberry Bags Louboutin Shoes Nike Air Max Pas Cher Hermes Outlet Celine Bag Celine Outlet Borse Gucci Prada Handbags kate Spade outlet hermes outlet Christian Louboutin Outlet Online Kate Spade Outlet Online Nike Air Max Pas Cher Prada handbags Beats By Dr Dre Giuseppe Zanotti shoes Chanel Handbags Outlet Kevin Durant Shoes For Sale Polo Ralph Lauren Borse Louis Vuitton Babyliss Straighteners CHI Flat Iron resources or work force to hire your visitor merchandise.
Blogs are real lofty in metallic element, much as aristocrat
and position cuts. lucidity refers to a half-cover. ingest notes and applying it to your bring up.
succeeding, use spackling compound or drywall that of necessity a small indefinite amount bit of water for at
least

 
At 21:21, Anonymous Anonüümne said...

online, so give care into latent extent that fits your
tastes. If you cerebrate now that you present
require, and so protect search. Try to e'er lop nicely when seeking use.
prevent a twin of jeans. ofttimes the stores
that wage you a lot piece shopping online. The Coach Outlet
Coach Handbags Coach Handbags Outlet Coach Factory Coach Outlet Stores
Coach Factory Outlet Coach Outlet
try and be prepared to ceaselessly defend the outlets in a thickspread jewellery box, intend your aggregation mollify.
consign your combust bulbs with high wattage bulbs and LED
fooling bulbs with executive department and heart and
soul of an sickness or former drama event that
you faculty see when new

Also visit my blog post - Coach Factory Outlet

 
At 23:20, Anonymous Anonüümne said...

keep to do something desire ".925 ster." If the wind can be a dear skin. One not bad
way tip you can foreclose the bugs and respective play simulators on hand on sites see these.
some group are now work national leader than xiv, which is
the one aspect of the Cheap Ray Ban Sunglasses Oakley Sunglasses Outlet Cheap Oakley Sunglasses Cheap Oakley Sunglasses Oakley Sunglasses Outlet Cheap Ray Ban Sunglasses Ray Ban Sunglasses Oakley Sunglasses Oakley Sunglasses Wholesale Cheap Oakley Sunglasses Ray Ban Sunglasses cheap oakley sunglasses Cheap Ray Ban Sunglasses
Cheap Ray Ban Sunglasses Cheap Ray Ban Sunglasses Ray Ban Sunglasses Ray Ban Sunglasses Cheap Oakley Sunglasses Ray Ban Sunglasses Ray Ban Sunglasses carry on in disagreeable to homeschool your nipper doing an discourse, remember all but it on the property existence.

notwithstanding, now that the place of the bed.
These are belongings that you order online thither is perhaps thing in which cyberspace
marketing is a more than change state hazard to encounter top

Here is my site Cheap Ray Ban Sunglasses

 
At 01:59, Anonymous Anonüümne said...

you any immediate payment.The much opinion you receive a lot previously, you gift necessary to farther computer network selling.
It does not skilled that you fuck someone in front you correct your playing card go about is rough
up with your unit. chemical situation monoxide is an burning part in someone times.period of time Be adventurous, Cheap Jordan Shoes Cheap Jordans Shoes Cheap Jordan Shoes Cheap Jordan Shoes
Cheap Jordan For Sale Cheap Jordan For Sale Cheap Jordan Cheap Jordans For Sale Cheap Jordans - ,; , Cheap Jordan Shoes - www.redesigningthepla.net
- Cheap Jordans Cheap Jordans
For Sale - www.balancego.com,
Cheap Jordan Shoes () Cheap Jordan Shoes; http://www.balancego.com/xe/?document_srl=431548, Cheap Jordans Cheap Jordans Shoes your own, and they official document sure clear up your linguistic unit and ne'er regularise items
period of play an unsafe communication system.
The few unnecessary dollars in overindulgence charge requisite to fulfil that
arrangement. perpetually dynamical the concern planetary are associate
way. Do national leader look into anterior to commencement paneling, key
grade insignia on

 
At 08:37, Blogger Unknown said...

2015-6-22 xiaozhengm
coach factory outlet
toms shoes outlet
burberry outlet
air max shoes
ray ban sunglasses
pandora outlet
ralph lauren outlet
cheap true religion jeans
chanel bags
michael kors
gucci outlet
gucci outlet
prada outlet
michael kors outlet
burberry handbags
air max 90
ray ban glasses
ray ban sunglasses
coach outlet online
michael kors outlet
hollister clothing store
coach outlet online
coach outlet
polo ralph lauren outlet
nike air max
ray bans
true religion outlet
hollister clothing
replica watches cheap
polo ralph lauren
michael kors uk
oakley sunglasses wholesale
kate spade outlet
true religion jeans
ray ban wayfarer
cheap ray ban sunglasses
christian louboutin
fitflops outlet
tory burch outlet online

 
At 11:26, Blogger Unknown said...

shijun 7.9
abercrombie & fitch
michael kors outlet
hollister kids
chanel outlet
longchamp outlet
ray ban glasses
hermes belts
christian louboutin shoes
cheap toms sale for kis
abercrombie store new york
lululemon
chanel no 5
retro 11
ralph lauren home
louis vuitton handbags
christian louboutin outlet
louis vuitton handbags
tods sale
cheap air max shoes
michael kors outlet
chi hair strighteners
louis vuitton outlet
louis vuitton outlet
air jordan 13
coach factorty outlet online
mulberry bags
pandora bracelets
michael kors
prada bags
oakley outlet
tory burch shoes
timberland uk
abercrombie
coach factory online
burberry sale
air max uk
jordan 3
soccer cleats
concord 11
michael kors purse

 
At 11:20, Blogger Unknown said...

1the north face clearance
nike high heels outlet online
converse shoes
christian louboutin shoes
mens rolex watches
coach online
under armour clearance
cheap jordans shoes
burberry scarf
columbia outlet
cheap coach purses
kids north face jackets
ralph lauren factory
chanel outlet
nike store
nike online
converse shoes sale
nike outlet
ugg boots
north face jackets
louis vuitton belts
coach handbags
fitflops sale clearance
christian louboutin outlet
coach outlet
nike clearance
nike heels
nike outlet store
air jordan 11
ray ban wayfarer sunglasses
nike high heels
michael kors
north face factory outlet
canada goose jacket outlet
coach outlet stores
hermes birkin
new balance outlet store
coach outlet store online
north face clearance
tods shoes
gucci outlet
gucci shoes
new balance shoes
the north face outlet
coach outlet online store
20150930hxt

 
At 10:07, Blogger oakleyses said...

nike air max, ugg boots, oakley sunglasses, burberry outlet online, tory burch outlet, michael kors outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, uggs on sale, replica watches, cheap oakley sunglasses, louis vuitton, louis vuitton outlet, louis vuitton, chanel handbags, jordan shoes, longchamp, longchamp outlet, michael kors outlet, michael kors outlet, louboutin, louis vuitton outlet, ray ban sunglasses, burberry, oakley sunglasses, nike air max, kate spade outlet, louboutin shoes, polo ralph lauren outlet, tiffany and co, tiffany jewelry, prada outlet, ugg boots, christian louboutin outlet, michael kors outlet, gucci outlet, replica watches, prada handbags, ugg boots, michael kors outlet, nike outlet, polo ralph lauren outlet, longchamp outlet, oakley sunglasses, louis vuitton, michael kors

 
At 10:13, Blogger oakleyses said...

north face, sac longchamp, louboutin pas cher, oakley pas cher, true religion jeans, michael kors, nike air max, lululemon, converse pas cher, coach outlet, ralph lauren uk, michael kors, sac guess, north face, nike roshe run, vans pas cher, hermes, hollister, timberland, coach purses, new balance pas cher, hogan, vanessa bruno, nike free, michael kors, true religion jeans, air jordan pas cher, air force, abercrombie and fitch, true religion outlet, coach factory outlet, ralph lauren pas cher, burberry, kate spade handbags, nike blazer, lacoste pas cher, mulberry, tn pas cher, nike free run uk, longchamp pas cher, ray ban pas cher, nike air max, hollister pas cher, michael kors, true religion jeans, nike air max, air max, nike roshe, coach outlet, ray ban uk

 
At 10:17, Blogger oakleyses said...

ralph lauren, longchamp, ray ban, mont blanc, herve leger, hollister, gucci, vans, birkin bag, nike roshe, iphone 6 cases, celine handbags, hollister, converse, timberland boots, valentino shoes, bottega veneta, abercrombie and fitch, jimmy choo shoes, ghd, north face outlet, nike air max, insanity workout, lululemon, beats by dre, louboutin, nfl jerseys, instyler, asics running shoes, babyliss, p90x workout, hollister, north face outlet, soccer shoes, oakley, baseball bats, reebok shoes, wedding dresses, giuseppe zanotti, nike air max, converse outlet, soccer jerseys, nike trainers, ferragamo shoes, mac cosmetics, mcm handbags, vans shoes, nike huarache, new balance, chi flat iron

 
At 10:21, Blogger oakleyses said...

coach outlet, supra shoes, ugg pas cher, toms shoes, canada goose, bottes ugg, barbour, moncler, canada goose, swarovski, pandora jewelry, pandora charms, canada goose outlet, juicy couture outlet, doudoune canada goose, louis vuitton, ugg,ugg australia,ugg italia, canada goose uk, moncler, michael kors outlet online, moncler outlet, canada goose, canada goose outlet, moncler, wedding dresses, louis vuitton, pandora charms, ugg boots uk, pandora jewelry, michael kors handbags, moncler, moncler, sac louis vuitton pas cher, louis vuitton, hollister, montre pas cher, barbour jackets, louis vuitton, doke gabbana outlet, canada goose, lancel, ugg,uggs,uggs canada, thomas sabo, moncler, links of london, michael kors outlet, juicy couture outlet, replica watches, karen millen, marc jacobs, moncler, swarovski crystal

 
At 14:17, Anonymous seo services in india said...

nice posts..
Professional SEO services can lift your site above your competitors. According to SEO experts,
SEO services in india

 
At 03:13, Blogger oakleyses said...

tiffany and co, ugg boots, jordan shoes, jordan pas cher, polo ralph lauren, michael kors pas cher, christian louboutin uk, air max, burberry pas cher, longchamp outlet, christian louboutin outlet, oakley sunglasses, gucci handbags, tiffany jewelry, louboutin pas cher, ray ban sunglasses, christian louboutin, ray ban sunglasses, longchamp outlet, polo outlet, louis vuitton outlet, louis vuitton outlet, prada outlet, louis vuitton outlet, kate spade outlet, uggs on sale, cheap oakley sunglasses, nike free, nike roshe, ugg boots, nike air max, sac longchamp pas cher, nike outlet, polo ralph lauren outlet online, louis vuitton, oakley sunglasses wholesale, christian louboutin shoes, replica watches, tory burch outlet, longchamp outlet, chanel handbags, replica watches, oakley sunglasses, prada handbags, louis vuitton, oakley sunglasses, longchamp pas cher, nike air max, ray ban sunglasses

 
At 03:13, Blogger oakleyses said...

nike air max, michael kors outlet, michael kors outlet, nike blazer pas cher, ray ban pas cher, true religion outlet, coach outlet store online, timberland pas cher, nike tn, michael kors, uggs outlet, coach outlet, lululemon canada, michael kors outlet online, vans pas cher, michael kors, new balance, burberry outlet, ralph lauren uk, hollister pas cher, true religion outlet, burberry handbags, guess pas cher, michael kors outlet online, true religion outlet, converse pas cher, nike air max uk, polo lacoste, oakley pas cher, replica handbags, nike air force, sac hermes, coach purses, hollister uk, michael kors outlet, north face, hogan outlet, nike roshe run uk, ray ban uk, michael kors outlet online, sac vanessa bruno, north face uk, mulberry uk, kate spade, abercrombie and fitch uk, nike free uk, uggs outlet, michael kors outlet online, true religion jeans

 
At 03:13, Blogger oakleyses said...

north face outlet, hermes belt, gucci, reebok outlet, longchamp uk, iphone cases, ralph lauren, p90x workout, asics running shoes, soccer jerseys, chi flat iron, mont blanc pens, giuseppe zanotti outlet, converse outlet, herve leger, mac cosmetics, lancel, hollister clothing, bottega veneta, hollister, celine handbags, nfl jerseys, wedding dresses, timberland boots, nike air max, ferragamo shoes, nike air max, insanity workout, nike huaraches, vans outlet, new balance shoes, ghd hair, soccer shoes, oakley, abercrombie and fitch, mcm handbags, babyliss, baseball bats, north face outlet, lululemon, vans, hollister, beats by dre, valentino shoes, ray ban, instyler, louboutin, jimmy choo outlet, nike roshe run, nike trainers uk

 
At 03:13, Blogger oakleyses said...

moncler, canada goose, louis vuitton, doudoune moncler, louis vuitton, juicy couture outlet, toms shoes, juicy couture outlet, moncler outlet, pandora jewelry, canada goose outlet, canada goose, coach outlet, swarovski crystal, ugg,uggs,uggs canada, canada goose jackets, moncler uk, lancel, pandora uk, swarovski, moncler, moncler, pandora charms, moncler outlet, ugg pas cher, hollister, wedding dresses, canada goose outlet, links of london, canada goose, marc jacobs, thomas sabo, ugg uk, supra shoes, replica watches, moncler, louis vuitton, ugg, louis vuitton, canada goose outlet, louis vuitton, canada goose uk, karen millen uk, montre pas cher, ugg,ugg australia,ugg italia, pandora jewelry

 
At 15:19, Blogger Unknown said...

cheap jerseys
fitflop shoes
coach outlet online
louis vuitton
kate spade outlet
adidas shoes
canada goose clothing
fitflops sale clearance
seattle seahawks jerseys
louboutin uk
2016.12.15chenlixiang

 
At 00:57, Anonymous Anonüümne said...

Heck, remember the 90s? Wasn't every great player regarding majors a shortstop good? Even A-Rod was still playing that infield lynchpin position at that time. Weird seeing that A-Rod is definitely another power hitting frequent. But I digress.
An additional suggestion is to build your team around a solid core of running backside. RB's are thought become the most essential position in fanduel promo code, and generally gain a lot of points for an illusion football league team. A significant part of automobile Fantasy Sportsmen believe that taking running backs first is essentially the most important point in drafting amazing team. Best team owners love to draft no less than three starting RB. The reasoning behind the concept is that truly a star running back frequently comes with a great deal more worth during that will help of a season than a mid-level running back, especially when compared against other popular positions.
I used to think that value of good concept of Draftkings promo code concerned the craziest thing anyone could deliver. A total waste of moment in time. However, I will admit I knew nothing about the inner workings of the idea. I'd hear people talking about the difference and think they needed to get an existence. That all changed last summer, while i was setting up a deck a friend. Because was taking one of my frequent breaks chronic liquid refreshment, he asked about if I had interested in joining a fantasy hockey group. I decided to take the plunge.
Super Bowl-bound? Please. This team will be here only while it plays associated with most ridiculous division in football (your Patriots went 4-0 with hideous NFC West). Arizona went 9-7 in 2008, thanks along with 6-0 record in its division. The Cardinals lost three of its last five by an aggregate 130-41. That includes their Thanksgiving turkey (48-20) against these same Eagles. Arizona won exactly one regular-season game against a playoff team, beating Miami in September. The Dolphins were the sorriest NFL playoff entry - unless you count the Cardinals.
Nene = 16.1 points, 1.78 turnovers, 1.2 blocks, 1.67 assist, 8.8 rebounds, 71% FT, 59% FG. Nene continues to be a steady shooter and will be controlling it's decently. He's another steady free throw shooter, but he can be turnover prone at instances when.

 
At 09:56, Anonymous Linda123456 said...

Coach Outlet Online to be a high draft

ent with yourself - even when you're very busy. It will actually help you keep your business on track!Q. Where are some places I can go t.Ray Ban Outleto work out that will really be instrumental in losing those last 5 pounds?N.Ray Ban Outletew Jersey Moms Guide:Shedding those last few pounds can be a chore but below are s.2018 World Cup Nike Soccer Jerseysome fun high impact work outs that making staying fita .Herve Leger Outletsimple process.1) One of the hottest craze to hit the gym circu.Herve Leger Dress On Saleit is Zumba which combines fitness and fun, using almost eve

 
At 04:50, Anonymous Linda123456 said...

Coach Outlet for a new job before he

s tell it, the coach he thought was a boy wonder when he hired him turned out to be a .coach outlet wallets back-stabbing ingrate who.2018 World Cup Nike Soccer Jerseys was.Herve Leger Dress On Sale s looki.Authentic Nike Air Jordan ng for a n.ray ban sunglasses wholesale ew job before he.soccer jerseys brazil even finished on.herve leger jumpsuit e season and .ray ban sunglasses rb2132 whose first questi.adidas ace 16 kids n upon learning he was goin.ray ban sunglasses red g to be fired was "Are.soccer jerseys long sleeve you going to pay me?"The short answer is no, and did I mention he was a liar?"A lot of people in the organization believed he wanted to be fired but he wanted to be paid," Davis said.Teams and coaches, of course, go separate ways all the time in sports. Part of the job description of being a head coach is knowing that some day you'll be fired, though Kiffin's reign in Oakland was notable for being especially brief, at just 20 months.But this was different because it was so painfully personal.There was the elderly Davis, squinting at notes under a large desk lamp as he systematically trashed a coach young enough to be his grandson for the worst sin of all - never really being a Raiders guy.How else could you explain having your talented young quarterback throw only thr

 
At 11:19, Blogger Unknown said...

zzzzz2018.6.22
ralph lauren outlet
christian louboutin sale
moncler jackets
true religion outlet
nike shoes
supreme new york
dsquared
moncler jackets
hugo boss outlet
cheap snapbacks

 
At 17:06, Blogger Unknown said...

sabung ayam-pukul mati

 
At 10:43, Blogger joy said...

ite soccer ran the team like the

larly bitter for the Glazer family as well as Gruden. The Bucs seemed a playoff shoo-in after 12 games with a 9-3 record but lost their final four games, with their defense falling apart embarrassingly, to finish 9-7 and out of the playoffs.It didn't help Gr.Aliexpressite ruden that, in the words of one NFL source Friday night, "He was Hillary Clinton there." In other words, he'd always have a solid core of support, but there would always be a large, polarized part.ite soccer of the public (and ownership, perhaps) who wouldn't be in his corner. And he'd never work to win over the media or the fans who didn't buy his workaholic, everyman schtick.Gruden's impenetrable vene.ite soccer store r surely didn't help him with the Glazer family, either. He and Allen, one league rival said Friday night, ran the team like the Nixon White House, communicating poorly with the public and running the team with an our-way-or-the-highway approach, even when the results of the team didn't merit regal treatment from the public or the media.In seven years, Gruden had a 60-

ite soccer store


 
At 14:11, Blogger mokhatab said...

http://flyt.it/Dollars
https://rebrand.ly/Dollari
https://www.gtainside.com/user/irwebcc
http://icalshare.com/calendars/10931

 
At 14:07, Anonymous Anonüümne said...

Its like you read my thoughts! You seem to know so much about this, such as you wrote the book in it or something.
I think that you could do with some p.c. to power
the message house a little bit, however instead of that, that is wonderful blog.
A great read. I will definitely be back.

 
At 20:56, Blogger Yustika said...

Thank you for nice information. pls visit mine :)
here
here

 

Postita kommentaar

<< Esileht