neljapäev, juuni 14, 2012

Pullerits: Kas Veerpalule koidab lõpuks võit?

Tänane Õhtuleht ja Postimees jätsid valdavalt advokaat Aivar Pilve räägitule tuginedes mulje, et Rahvusvahelise Spordiarbitraaži kohtus hakkavad kaalukausid tema kliendi Andrus Veerpalu kasuks kalduma.

Kuid inimesed, olge valvsad, ärge laske end nii odavalt lõksu püüda! Säilitage kriitiline meel selle suhtes, mida loete.

Kas panite ikka tähele, et kummaski lehes jagab kommentaare üksnes ühe poole esindaja, Pilv? Mis nii viga rääkida, kuidas kõik läheb hästi ja paremini veel. Ükski FISi esindaja ei saa sõna, mida tema protsessi käigust arvab.

Edasi, Pilve räägitu dešifreerimiseks palusin nõu kahelt juristilt. Nad tegid seda teineteisest sõltumatult. (Vahele reklaami ka - klikkige tingimata järgnevale pildile!)
 Mõlemad juristid avaldasid imestust, kuidas Pilv räägib rõõmustavalt sellest, et sai oma seisukohti kohtule põhjalikult tutvustada. Üks mind konsulteerinud jurist küsis seepeale retooriliselt, et huvitav, kas Pilv on tõesti varem osalenud mõnel protsessil, kus talle pole piisavalt sõna antud. Kohus selleks ongi, tuletasid juristid meelde, et mõlemad pooled põhjalikult ära kuulata. Vastasel juhul rikutaks protsessi reegleid.

Teiseks esitas Pilv justkui töövõiduna seda, et kummalgi poolel tuleb kahe nädala jooksul esitada lõplikud seisukohad. Taas selgitasid juristid, et see on täiesti tavaline kohtupraktika, kui pärast ärakuulamist antakse mõlemale poolele teatud aeg, et oma seisukohad lõplikult sõnastada, ning siin pole midagi pistmist sellega, nagu oleks kohtul alles nüüd silmad avanenud ja nagu kohus muutunud FISi suhtes skeptilisemaks.

Mida siis Pilv täna Eesti ajakirjanduse vahendusel eesti rahvaga teeb? Näitab end kangelasena, kes on ära teinud suure ja lausa võimatuna tundunud töö, on ilmselt veennud selles ka Veerpalu, et tol ei tekiks kahtlust, et suured summad, mis advokaadi palkamisele on kulunud, on läinud ikka asja ette.

Mis siis ikkagi muutnud on? Lõppkokkuvõttes mitte midagi. Veerpalu šansid on endiselt fifty-fifty, nagu on šansid igas kohtuloos: sul on võimalus võita ja sul on võimalus kaotada. Aga ühelgi advokaadil ei maksa sellest, et teda kohtus põhjalikult kuulati, lugeda välja, et nüüd hakkab kohus tema suunas kalduma. Ükski kohtunik ei laseks oma eelistust välja paista, selgitasid mind nõustanud juristid, või nad riskiks enda taandamisega. Ma ei usu eluilmas, et Pilv seda ei teaks. Teab kindlasti. Aga ta teenib oma raha, ja seda teenides peab ta end näitama tegijana. Seda ta igal juhul suudab.

Igal juhul soovin, et lugejail jätkuks kainet meelt siit aru saamiseks, et see kirjutis siin ei pretendeeri rohkemaks kui vaid näidata, mis moodi meedia vahendusel saab soovitud foone luua, ega võta seisukohta, kumma poole võitu rohkem uskuda. Nagu ütlesin, on šansid 50:50.
San Diego Marriott Marquis & Marina, San Diego, California. 7. aprill 2011. Pildistanud Priit Pullerits.

Foto 1: Advokaat Aivar Pilv ja suusataja Andrus Veerpalu on saabunud rahvusvahelisest spordikohtust Tallinna. Foto autor: Teet Malsroos, Õhtuleht/Scanpix
Foto 1: Andrus Veerpalu annab pärast rahvusvahelisest spordikohtust Tallinna saabumist intervjuud. Foto autor: Teet Malsroos, Õhtuleht/Scanpix

26 Kommentaarid:

At 17:46, Anonymous Anonüümne said...

ja kui pilve-varjust piilub veerpalu, siis on ilme tema näol parim kinnitus, et advokaat on oma müügitöö suurepäraselt teinud - nii õndsalt rahulolevat klienti tahaks küll iga teenusemüüa näha.

 
At 18:43, Anonymous Anonüümne said...

Siin on nüüd küll sõpradest ajakirjanike tõlgendamise eksitavasse võrku satutud. Lisaks on Pilv parem PR mees kui allikaks olevad sõltumatud juristid.

 
At 19:42, Anonymous Anonüümne said...

Pilv kasutab võimalust ja lihtsalt müüb ennast järgmistele klientidele. Ajakirjanduse viga, et ta nii lihtsalt liimile läheb.

Veerpalu meeskond on ka olukorraga rahul, sest kasutades argumente, et "nüüd tuleb terve maailma sporti puudutav põhjapanev otsus teha" sillutatakse endale väärikat taganemisteed. Sest juhul kui kaotatakse, siis iga siil saab aru, et ühe pisikese eestlase pärast ei hakata ju suuri maailmaasju muutma.

Väga tore, et PP asjast kirjutab. Kuigi, ega väga hull see kajastus ei olnud. FIS ja kohus said ka sõna, aga Pilve mahu vastu nad muidugi ei saanud. Ajakirjandus oleks vist võinud rohkem kääre kasutada.

K.

 
At 21:13, Anonymous Anonüümne said...

jälle üks muinasjutt Priidult, et tema jälle küsis ühe käest ja teise käest, nii on kuradi hea luuletada igasuguseid lugusid kokku, kõik puha anonüümsed kelle käest küsitakse. Jõudu edaspidiseks.

 
At 21:36, Anonymous Anonüümne said...

21:13, kas teie teada siis kohtutes ei kuulata ära mõlemaid osapooli? Nalja teete või, mis siin luuletada on, need ju puhtad elementaarsused, mida Pilv kui suurt võitu esitab. Justkui oleks ta isiklikult selle kohtu kokku kutsunud ja ennast kuulama sundinud. Naeruväärne oli neid intervjuusid vaadata, isegi jurist olemata.

17:46

 
At 22:10, Anonymous Anonüümne said...

Sisutühi blogi

 
At 23:17, Anonymous Anonüümne said...

http://media.kuku.ee/intervjuu/intervjuu201206141029.mp3

No ei leia küll kuidagi, et Pilv keerutaks. Pigem keerutab PP tolmu tühjast kohast üles.

 
At 01:45, Anonymous Anonüümne said...

Ebaloogiline on väita, et Veerpalu asjas on shansid 50/50 nagu igas teiseski kohtuasjas. Isegi kui me eeldame ainult kahte võimalikku lahendit (võit või kaotus), ei tähenda see, et mõlema tõenäosus oleks samasugune.

Ma ei leidnud selle kohta kohe andmeid, aga allolevalt lingilt nähtub, et see kohus on 1995-2010 menetlenud 1896 apellatsiooni. Kui palju sportlasi on õiguse saanud dopinguasjades (CAS tegeleb ka muuga)? Ei leidnud kohe andmeid. Neid juhtumeid on olnud, aga kindlasti alla poole.

http://www.tas-cas.org/d2wfiles/document/437/5048/0/stat2010.pdf

 
At 08:49, Blogger Priit Pullerits said...

21:13 - ma ei luuleta kunagi mitte midagi kokku. Erinevalt anonüümseist karglejaist esinen ma oma nime all ja see paneb mu kirjutatule sada korda suurema vastutuse, mida te ei oska ette kujutadagi - sest nii hea on ju teil anonüümselt lahmida. Muud ei ole mul teie prõõkamise kohta midagi öelda. Sest sellega sai absoluutselt kõik öeldud.

 
At 09:32, Anonymous Anonüümne said...

Õues käes on juba suvi,
rahval kohtukeisist savi.
Pullerits näeb hapukurki,
tõmbab alla lehe marki.

Keda kotib kui pole otsust,
3 korda langend haamer puust?
Ei ole meil stoorit enne sügist,
ja uudis saabub meil novembrist.

 
At 09:58, Blogger Heiki said...

Tuleks selle varjatud reklaami juurde hoopis :)
Batoonide võrdlus oli väga hea, eriti just asjade kõige-kõige välja toomine.

Siiski ka sellega seoses üks küsimus, miks Snickers välja jäi? :)

Igatahes tekitasid sa mus huvi õhtul poest Marsi ja Snickersit võrrelda. Võibolla tuleb marki vahetada :)

 
At 10:05, Blogger Priit Pullerits said...

Jah, ärge unustage Postimehe vahelt värsket Maratoni vaatamast, mille reklaam on siinse postituse vahel.

Lp Heiki Pruul, suur aitäh batoonide tabelisse süüvimise eest! Võtsin spetsiaalsete spordibatoonide tabelis nn musta hobusena võrdluseks ühe suvalise tuntud nimega maiustuse, ja kuna esimesena sattus kätte Mars, siis läks tabelisse Mars. Iva oli selles, et igaüks saaks võrrelda, kui palju need suhteliselt kalli hinnaga spordibatoonid on sisuldasa rohkem väärt kui harilikud maiustused.

 
At 12:04, Anonymous Anonüümne said...

Hea Priit, süsivesikul ja süsivesikul on oluline vahe. Kui sinu Mars sisaldab põhiliselt lühikese ahelaga süsivesikuid (mono- ja disahhariidid), siis batoonides on enam-vähem pool süsivesikutest saadavast energiast oligo- ja polüsahhariidide kujul. Mis neil vahet on, uuri juba ise, sul ju reporteritöö selge.

ain

 
At 13:25, Anonymous Anonüümne said...

Ain võttis sõnad suust;))

Tuletõrjuja käest päriti, milline erinevus on viiulil ja tšellol. pritsimees mõtles veidi ning vastas:" Tšello põleb kauem..."

 
At 17:31, Anonymous Vambulo Lagunov said...

Ta võib ju kohtu võita aga see ei tähenda et ta poleks meelega dopingut tarvitanud

 
At 18:22, Anonymous Hans Kantoss said...

Tahtsid öelda:
Ta võib ju kohtus kaotada aga see ei tähenda nagu ta oleks dopingut tarvitanud.

 
At 14:47, Anonymous Anonüümne said...

vabandust - aga vastaspoole advokaat ja FIS said eesti meedias sõna enne kui Pilv! Üllatus-üllatus, vastaspoole advokaat ütles, et pole lootustki ja FIS väitis, et nemad võidavad. Pilv ütles et meid kuulati ära. Kas Priit ei ole meediaga kursis (rääkimata sellest, et teemavõõra inimesena on ta endale usinalt haaranud süüdistaja ja kohtuniku rolli- niipalju siis erapooletusest). Ma ei ole advokaat, aga see võimalus on täiesti olemas, et kohtunik teatud teema puhul lubab mõlemal poolel sõna võtta ja hilisemaid kommentaare ei luba - st.vastaspoole eriti nõme argument võib jääda niimoodi ümber lükkamata.

 
At 10:31, Blogger oakleyses said...

nike air max, ugg boots, oakley sunglasses, burberry outlet online, tory burch outlet, michael kors outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, uggs on sale, replica watches, cheap oakley sunglasses, louis vuitton, louis vuitton outlet, louis vuitton, chanel handbags, jordan shoes, longchamp, longchamp outlet, michael kors outlet, michael kors outlet, louboutin, louis vuitton outlet, ray ban sunglasses, burberry, oakley sunglasses, nike air max, kate spade outlet, louboutin shoes, polo ralph lauren outlet, tiffany and co, tiffany jewelry, prada outlet, ugg boots, christian louboutin outlet, michael kors outlet, gucci outlet, replica watches, prada handbags, ugg boots, michael kors outlet, nike outlet, polo ralph lauren outlet, longchamp outlet, oakley sunglasses, louis vuitton, michael kors

 
At 10:31, Blogger oakleyses said...

ralph lauren, longchamp, ray ban, mont blanc, herve leger, hollister, gucci, vans, birkin bag, nike roshe, iphone 6 cases, celine handbags, hollister, converse, timberland boots, valentino shoes, bottega veneta, abercrombie and fitch, jimmy choo shoes, ghd, north face outlet, nike air max, insanity workout, lululemon, beats by dre, louboutin, nfl jerseys, instyler, asics running shoes, babyliss, p90x workout, hollister, north face outlet, soccer shoes, oakley, baseball bats, reebok shoes, wedding dresses, giuseppe zanotti, nike air max, converse outlet, soccer jerseys, nike trainers, ferragamo shoes, mac cosmetics, mcm handbags, vans shoes, nike huarache, new balance, chi flat iron

 
At 10:32, Blogger oakleyses said...

coach outlet, supra shoes, ugg pas cher, toms shoes, canada goose, bottes ugg, barbour, moncler, canada goose, swarovski, pandora jewelry, pandora charms, canada goose outlet, juicy couture outlet, doudoune canada goose, louis vuitton, ugg,ugg australia,ugg italia, canada goose uk, moncler, michael kors outlet online, moncler outlet, canada goose, canada goose outlet, moncler, wedding dresses, louis vuitton, pandora charms, ugg boots uk, pandora jewelry, michael kors handbags, moncler, moncler, sac louis vuitton pas cher, louis vuitton, hollister, montre pas cher, barbour jackets, louis vuitton, doke gabbana outlet, canada goose, lancel, ugg,uggs,uggs canada, thomas sabo, moncler, links of london, michael kors outlet, juicy couture outlet, replica watches, karen millen, marc jacobs, moncler, swarovski crystal

 
At 02:50, Blogger 柯云 said...

2016-02-27keyun
concords 11
polo ralph lauren
ralph lauren home
air max 95
coach factory outlet online
air jordans
kd 8
true religion jeans
ugg outlet online
louis vuitton purses
chanel bags
the north face jackets
cheap toms
louis vuitton outlet
ugg boots
hollister clothing
oakley sunglasses wholesale
hollister clothing
concord 11
oakley outlet
canada goose outlet online
christian louboutin shoes
timberlands
ray-ban sunglasses
hollister clearance
louis vuitton outlet stores
michael kors outlet online
toms
replica rolex watches
ray ban sunglasses
air force 1 trainers
retro 11
uggs sale
cheap nfl jerseys
ray ban sunglasses
nike free 5.0
oakley sunglasses
ugg boots
cheap jordans
instyler

 
At 06:29, Blogger raybanoutlet001 said...

michael kors uk
michael kors outlet
ugg boots
nike roshe
ugg boots
broncos jerseys
cheap ray ban sunglasses
michael kors outlet
49ers jersey
giants jersey

 
At 11:29, Blogger raybanoutlet001 said...

nike outlet store
cheap ray ban sunglasses
nhl jerseys wholesale
ralph lauren outlet
miami dolphins jerseys
saints jerseys
coach outlet
cheap oakley sunglasses
carolina jerseys
ray ban sunglasses

 
At 10:03, Blogger Unknown said...

salvatore ferragamo shoes
salomon
air max 90
nike outlet
moncler jackets
michael kors outlet online
pandora outlet
football soldes
coach outlet store online
canada goose jackets
adidas football soldes

 
At 06:40, Blogger Unknown said...

zzzzz2018.6.12
nike shoes
mlb jerseys
true religion jeans
nike shoes
canada goose outlet
dsquared2
coach outlet
kate spade outlet online
golden goose sneakers
pandora

 
At 10:15, Blogger Unknown said...

qzz0725
coach outlet online
michael kors outlet online
nike shoes
giuseppe zanotti outlet
suns jerseys
merrell shoes
cartier jewelry
76ers jerseys
polo ralph lauren
canada goose outlet

 

Postita kommentaar

<< Esileht