neljapäev, november 21, 2013

Pullerits: Kuidas spordis lähevad asjad minutahtsi?

Õnneks lähevad asjad elus selles suunas, nagu olen neid tõuganud. Mäletate, kuidas rohkem kui aasta tagasi sai kergitatud teema, et ETV peaks üle kandma Tour de France’i. Sai sel teemal mitut puhku sõna võetud ja selle küsimuse otsustamisega seotud inimestega räägitud. Ja ei läinudki palju aega mööda, kui ERR langetaski otsuse, et Tour de France, kus Rein Taaramäe saavutas tunamullu tubli, ütleks isegi, et fenomenaalse 11. koha, jõudis sel suvel ETV ekraanile. Puhas töövõit, kas pole?

Samal ajal sai korduvalt tõstatatud ka küsimus, miks kulutab ETV aega ja raha, et näidata jalgpalli MM-võistlusi. Seal puudub ju igasugune Eesti riiklik ja rahvuslik huvi. Jalgpalli MM-il ei osale ühtegi eestlast (ma ei räägi pealtvaatajatest ega turistidest ega ajakirjanikest, samuti mitte mõnest neljandajärgulisest ametnikust, kes ehk koridoridesse käima lastakse), mistõttu rahvusringhäälingu väärtusliku aja raiskamine sellele, kuidas Nigeeria mängib Paraguaiga või Costa Rica Iraaniga või Sloveenia Austraaliaga, on – ütleme otse! – arulage, mõttetu ja absurdne. Seda eriti veel nüüdisajal, kui telekanaleid on sadu ning igaüks, kel huvi, kas Kolumbia suudab ikka alistada Ghana, võib leida endale küllaga võimalusi, et seda olulist lahingut hinge kinni pidades, silmade põledes, pöialt mudides ja kaasa röökides vahtida.

Seetõttu oli südantsoojendav kuulda, et sel suvel tõotab see jalgpallibakhanaal ETVs ära jääda. Ehk siis on tõepoolest tekkinud lootus, et juhtub see, mille vajalikkusele olen korduvalt tähelepanu juhtinud. Mõelge ise: 600 000 eurot mängude ülekandeõiguse eest on ikka üüratu summa rahvusringhäälingule.

Naljakas on vaadata seda masendust ja hüsteeriat, millesse Eesti jalgpallifanaatikud on langenud – vt Ott Järvela üliemotsionaalne sõnavõtt Õhtulehes –, et äkki nad ei näegi kodumaisel ekraanil võõraste meeskondade väheviljakat ligi kahetunnilist ringisiblimist (aja sisse on arvestatud üleminutid, mängueelsed hümnid jms). Aga olgem sallivad! Nad on ju enamasti veel noored mehed, nagu Järvela, ja noorest peast tehaksegi igasuguseid lollusi. Ma ei kavatsegi salata, et omal ajal, koolipoisina, sai ka jalgpalli tiitlivõistlusi vahitud. Aga inimene areneb ja enamik meist muutub arukamaks, targemaks, kasvab lastehaigustest välja. Nüüd ei ole ma jalgpalli MMi ega EMi juba pikka aega enam jälginud. Mis see minu asi on? Mis see teie asi on? Mis see meie asi on? Mis vahet seal on, mis riik seal võidab ja kes kaotab?

Selles, et jalgpall on totter hüsteeria, veenabki kõige veenvamalt see, et jalgpallihaiged on läinud sõna otseses mõttes hüsteeriasse, kui läheb nii, nagu olen juba tükk aega soovinud – et ETV ei kulutaks meie raske tööga teenitud rahast neile eraldatud maksuraha, 600 000 eurot, välismaa ülemakstud enda-arust-ässade muruplatsil jooksmise näitamisele. Seda veel eriti olukorras – pangem asjad konteksti, sest siis hakkavad arvud eriti kõnekalt rääkima! –, kus samal ajal tuli uudis, et Eesti sport jäi ilma 250 000 eurost. Ühtäkki on kõik jahmunud: see on ju nii suur summa! Ja me räägime meie, Eesti sportlastest. Mis siis veel rääkida 600 000 euro kulutamisest sinna, kus Eesti pole kellegagi esindatud ega pole kunagi olnudki. See on ju üüratu summa sisuliselt mitte millegi eest, kas pole?

Paistab järjekordne töövõit.
******
Poison Spider Mesa jeep road, Moab, Utah. 22. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Eesti tänavused meistrivõistlused jalgratturite grupisõidus. Paremal Rein Taaramäe. Foto autor: Mati Hiis, Õhtuleht/Scanpix
Foto 2: Kõvad mehed omavahel: Tanel Kangert ja Rein Taaramäe Eesti tänavustel meistrivõistlustel jalgratturite eraldistardist sõidus. Foto autor: Mihkel Maripuu, Postimees/Scanpix
Foto 3: Rein Taaramäe Pandivere rattarallil noorte fännide keskel. Foto autor: Arvet Mägi, Virumaa Teataja / Scanpix
Foto 4: Kes siin mängivad? Aga mis vahet seal on? Kelle asi see on? Keda huvitab? Foto autor: AFP/Scanpix

75 Kommentaarid:

At 10:11, Anonymous Anonüümne said...

õige Priit,muudest kanalitest saavad oma laksu kätte nagunii.

 
At 10:51, Anonymous Anonüümne said...

http://eesti.info/uudised/uudis.php?uid=1659898

Võrreldes tavalise suveprogrammiga, oli Tour de France’i üldine vaadatavus keskmisest veidi suurem, kuid ei küündinud populaarsuselt näiteks olümpia või jalgpalli MMi ülekannete tasemele, ütles ERRi meediasuhete juht Anneli Tõevere-Kaur

 
At 11:00, Blogger Priit Pullerits said...

...ERR ei pea ajama taga reitinguid, seda on alati rõhutatud. ERRi eesmärk on rahuldada erinevate vaatajagruppide huve. Arvestades, kui palju on Eestis inimesi, kes harrastavad vastupidavussporti (vt Samsungi sari, Tartu neliküritus, Tallinna jooksud, järvejooksud, maanteratturite sari, X-dreamid ja ärgem unustagem ka Ain-Ivar Tupi üritusi), siis on TdF ainus selle suure huviliskonna huvidele vastav asi ERRis suvel. Jalgpalli näeb niigi aastaringselt (Eesti koondise mängud).

 
At 11:19, Anonymous Anonüümne said...

Olen sama meelt hr. Priiduga: kogu jalgpalli MM näitamise summa on Eesti riigi jaoks üüratu!
Võiks piirduda näiteks poolfinaalide ja finaali näitamisega - sellest oleks küll ja küll!
Samuti võiks riik raha kindlasti palju otstarbekamalt jagada: rohkem spordi alaliitudele, noorte spordile, jne. ja vähem "tugitoolispordile".
Enamus nn "jalgpallihaiged" on ju tugitoolisportlased, kes praktiliselt kogu suve on valmis õlleklaaside ja juustukuhjade vahel teleka ees istuma! Eesti rahva tervisele oleks see järjekordne valus hoop!

 
At 11:26, Anonymous Anonüümne said...

Ilmselt on vähemalt kolmandik jalkahaiged siiski needsamad PP poolt mainitud vastupidavusspordi harrastajad. Pigem ongi probleem tõesti selles "jagamises". Ainult mingid jalkahaiged vahivad kõiki MM mänge, ainult mingid rattahaiged vahivad kogu TDF ülkandeid (no kuulge, tööaeg on ka siis!) jne. Seda ja teist tahaks... Natuke kolmandat kah.

 
At 11:27, Anonymous Anonüümne said...

õige Priit, täpselt minu mõtted
Jalgpall kui pööbli meelelahutus ei sobi eesti juba primitiivsusesse uppuvasse uhiskonda

 
At 12:55, Anonymous Anonüümne said...

selle blogisissekande autor pole mitte spordimees, vaid hoopis keskeakriisis külmakartlik pseudokultuurne äpu tuulelipp-isik.
Jalgpall, eriti MM, on iga endast lugupidava ja spordiprogrammi edastava telekanali prioriteet #1.

 
At 13:21, Blogger Priit Pullerits said...

Kas pole suurepärane - vaenlane välja meelitada ja tema pale paljastada? Õigemini, lasta tal endal see paljastada. Kui selline ongi jalgpallifanaatikute argumenteerimise tase, nagu avalikult näitab 12:55, siis polegi siia rohkem midagi lisada. See oleks liiga ebavõrdsete võitlus.

 
At 13:40, Anonymous Anonüümne said...

Spordi kajastamises võivad asjad sinutahtsi minna, sest seda teevad ju tegelikult teised. Spordis, mida sa ise teed ei lähe ju asjad sinutahtsi, vigastused jne. Sissekande pealkiri on vale, seda tahtsin ma öelda!

 
At 14:02, Anonymous Anonüümne said...

Minu arust on 12:55 argumendid tugevuselt võrreldavad nendega, kus öeldakse, et Jalgpalli MM pole vaja näidata, sest seal ei osale Eestlasi ja "mis see meie asi on, kes võidab". See, et autor ei mõista seda "mis see meie asi on", väljendab üsna tugevat kitsarinnalisust ja tunnelnägemist, ning näitab, et tõelise spordiinimesega tegu ei ole ja ilmselt ei saa ka kunagi olema...
Taavi

 
At 14:07, Anonymous Anonüümne said...

Jalgpalli MMi peab näitama, sest see on enamus ühiskonnast seda tahab. Priidu lemmikalad on marginaalsed - vähemus ei saa dikteerida enamusele, mida peab tegema, samamoodi nagu pederastidega, nii ka spordiga.

Normaalsed mehed ei vaata liibukates kondiklibusi hõõrumas vastu sadulat, vaid vaatavad jalgpalli ning korvpalli.

Küll on siin Priit öelnud, et see jalgpall pööbli ala jne. See on samasugune, nagu see pedepropakanda ma ütlen... vähemused kappi tagasi! Jalgpall teleekraanile ja ta tuleb nagunii!

 
At 14:20, Anonymous Anonüümne said...

http://sport.postimees.ee/2604938/ansip-inimeste-jalgpalli-mmist-ilmajatmine-on-vastuvoetamatu

 
At 14:54, Anonymous Anonüümne said...

Pulleritsu põhjendused on järgmisel viisil mõtlemise tulemus:
1. Ma arvan, et ma olen kultuurne, haritud, laia silmaringa jne.
2. Mulle ei meeldi jalgpall.

J2relikult:

Need, kellele meeldib jalgpall ei ole kultuursed, haritud, laia silmaringiga jne. Ehk nad on rumal pööbel.

Sarnase mustriga kujuneb siin blogis teisigi seisukohti.
1255

 
At 15:07, Anonymous Anonüümne said...

Pullerits, selgita, milles 12:55 eksis. PP poolt siinsamas blogis väljaöeldu põhjal järeldan ka ise - PP on keskeakriisis külmakartlik pseudokultuurne äpust tuulelipp. Ma eksiksin, kui PP oleks hoolt landnud, et ta nimi jääb kestma + ta oskaks riietuda + ta ei vahetaks põhimõtteid nagu aluspükse + ta tagaks oma perele kaasaegsed olmetingimused.

 
At 15:25, Anonymous Anonüümne said...

Muud Pulleritsu intrigeerimist ei viitsi kommenteerida. Aga lihtsalt huvi pärast küsiks Priidu käest, et kui mitut 3-4 tunnist TdF ülekaanet tema vaatas ning mis see tema elule juurde andis?
p.s. Ise muuseas vaatsin suurema osa, aga mul oli sel ajal aega ka vist liiga palju üle

 
At 16:02, Blogger Priit Pullerits said...

Lp 15:25, ma ei ole nii egoistlik nagu paljud teised, et võitlen vaid nende asjade eest, millest ise hoolin ja kus omakasu näen. Võitlesin täiesti omakasupüüdmatult ja ilma igasuguste isiklike huvideta, et teie ja teised saaksid TdF-i vaadata eestikeelsete kommentaaridega.

15:07 on veel üks reljeefne kontra-"argumenteerijate" taseme näitaja.

 
At 16:24, Anonymous Kuiger Mati said...

Priidul on õigus, võta või jäta
Ei ole seal jalgpallis sugugi rohkem vaadata kui jalgrattaspordis. Seega, jalgpall down, jalgratas up
Eriti veel kui arvesse võtta eestikeelsete jalgpallikommentaatorite taset. Tuleb kõigile kasuks kui jalgpalli teles ei näe

 
At 16:30, Anonymous Anonüümne said...

Egoism Pulleritsu moodi: ei, ma pole nii egoistlik, ma võitlen ainult nende asjade eest, kus omakasu näen.

Tubli, Pullerits! Jääme ootama uusi "pärleid".

 
At 17:12, Anonymous Anonüümne said...

Jalkahullud on sõgeduses puhta sassi pööranud, ei oska enam funktsionaalselt tekstiga lugeda. Kui siin midagi irvitada on, siis 16.30 idiootse arusaamatusvõime üle.

 
At 18:08, Anonymous Anonüümne said...

Ajal, millal ainsaks ja määrava tähtsusega küsimuseks on Sirbi ülevõtmise skandaal, avaldab ajaleht Pullerits, endine tippajakirjanik mahuka kirjatõku neljandajärgulisel teemal, tehes seda temale omases nörritavas stiilis. Mõnele poole on vaikiv ajastu juba saabunud?

 
At 19:09, Anonymous Anonüümne said...

PP: "Jalgpalli näeb aastarigselt"

uskumaatu mees on see Pullerits, Et siis mis sellest Bulgakovi lugemisest, kui võib selle asemel Pulleritsu või Miki-Hiirt lugeda.

Ja ise näitab näpuga kellegi argumenteerimise taseme pihta!!

 
At 19:35, Anonymous Anonüümne said...

Priit, püüa nüüd mingilgi määral relevantsel teemal püsida. Oli aeg, kus Pullerits avas teema, teised ajakirjanikud käisid blogi kammimas, et millest kirjutada. Nüüd oled viimaste seas. Torino olümpia proovid võetakse lahti ja analüüsitakse uue supervõimsa meetodiga läbi. Holden korraldab juba ülehomme Pääsküla rabamaratoni. Vahur Teppan õpetab teles kellelegi tšikile suusatamist. Vaata ringi ja näed, millest kirjutada.

 
At 19:43, Blogger Priit Pullerits said...

19:35, aitäh, aga ma ei sörgi teiste sabas.

 
At 19:46, Anonymous Anonüümne said...

Vahur Teppan õpetab teles kellelegi tšikile suusatamist
-------------------------------

see on sarjast "pole mitte kui midagi muud teha"

 
At 20:15, Anonymous Anonüümne said...

Mida kõrgemale mätta otsa ronib konn, seda paremini näha on, et ta on konn.

 
At 20:19, Anonymous Anonüümne said...

Ära siis roni, 20.15!

 
At 20:51, Anonymous Anonüümne said...

Peaminister Andrus Ansip: «Ma olen aeg-ajalt imestanud, kuidas on nii, et raha jagub peaaegu kõigeks, aga kui on jutt laulupeost või olümpiamängudest või jalgpalli maailmameistrivõistlustest, siis just selleks tuleb rahast puudu. Kui teada, et poolfinaal- või finaalmänge vaatab paarsada tuhat vaatajat ja ka juba alagrupimänge vaatab sada tuhat vaatajat suvisel soojal ajal, siis minu meelest päris mõistlik ei ole, et tahetakse nii suure vaadatavusega ülekannetest loobuda. Minu kohta te teate - ma olen spordisõber.
Praegu võibki juhtuda nii, et kui rahvusringhääling ülekannet ei tee, siis jääbki nägemata. See ei ole minu jaoks kindlasti vastuvõetav,»

Suck on that, Pullerits!

 
At 20:58, Anonymous Anonüümne said...

Traagelniidid on näha. Kõne Postimehe ajakirjanikule, et see aitaks probleemi üles lüüa. Ja siis saabub Päästja valgel hobusel, kes elegantse võttega annab rahvale seda, mida nad vajavad.

 
At 21:13, Anonymous Anonüümne said...

jalgpalli osas väga õige asi see mittenäitamine. Keegi võiks umbkaud ka kokku rehkendada, palju läks maksma Seli ja televisiooni Londoniskäik. Mõned teised said asja telefoni või netiga ära aetud. Raha on alati (piisavalt, vähe jms), vahe on mille jaoks

 
At 22:24, Anonymous lihtne eesti mees said...

Ma küll väga kahtleks TdF nätamise kasuteguris harrastusrattureile, seda isegi eestikeelsete kommentaaridega, niikuinii selgub mõne aja pärast, et esikümnest üheksa oli dopsi pannud ja kui Vader ikka ei jaksa, siis suvisel ajal on sada muud asja teha, kui neli tundi tuima rügamist vaadata. Jalgpalliülekanded on aga enamasti õhtusel ajal ja pole meie kommentaatorid nii hullud ühti, kunagi kiruti ka Uba, alles peale surma on temast legend saanud.

 
At 22:35, Anonymous Martin said...

Hr. Pullerits, mainisite hiljuti, et peaminister tülitas teid nõu küsimisega. Ega mitte sellel teemal ometi...? :-)

 
At 22:44, Anonymous Anonüümne said...

Mehed, seni kui te jaurata siin PP poolt heidetud jalgpallikondi kallal on tegelikult juhtumas palju olulisemad asjad.
Jalgpalliteema on PP poolt ülestõstetud ainult jälgede segamiseks.

Tegelikult oluline uudis on hoopis see, et PP on alustanud Rene Mandri juhendamisel jalgrattatreeninguid Tartu Rattaralli võitmiseks. See on ka põhjus, miks PP treeningud on muutunud kaks korda pikemaks ja tema treeningmetoodika on peapealepööratud ning mahukogujate mantra on PP poolt jälle aujärjele tõstetud.

Kas olen siin ainus kes teeb tegelikult uurivat ajakirjandust ja näeb PP hämamise pseudoteemadel läbi?

PP on teid kõiki alistanud jooksu- ja suusarajal ja nüüd tuleb teil kevadel allaneelata järgmine valus kaotus. PP on plaanis teile kõigile Rattarallil kott pähetõmmata.

Nii, et blogi pealkiri on igati asjakohane. PP asjad spordis lähevad tõesti tematahtsi.

 
At 22:59, Anonymous Anonüümne said...

Jäta nüüd, 22:34. Talvel ei tehta mingit rattatrenni.
Aga ikka jalgpallist. ERR nõukogu on juba uudistes meelt muutmas. Ennustaks, et Ansip surub MM-i telesseostu siiski jõuga läbi. Aga see saab ka tema kirstunaelaks. Läheb Lang, läheb ka Ansip. Pullerits sellepeale, et näe tematahtsi.

 
At 23:01, Anonymous Anonüümne said...

P.S. Kas peaminister tohib jalgpalli teleõiguse kohta üldse sõna võtta. Kas see pole mitte räige sekkumine? Äkki siis peaks President ja asjast midagi tarka arvama?

 
At 23:35, Anonymous Anonüümne said...

23:01, president nüüd vaevalt spordist midagi tarka arvata oskab. Las igaüks jääb ikka liistude juurde.
Rohkem nagu umpa-umpa kaerajaanimees ja muud sellised teemad, kes kodus märsilohistajate hingeelu ja sisemaailmaga.
Pealegi, tantsupeoga on ka ju täielik jama, ohh häda ja viletsus!
Seega, vaevalt kõrgkultuurimehel jätkub mahti suurte teemade kõrval proletariaadi meelelahutusele (jalgpall) oma kallist aega raisata. Liiga tühine ja mõttetu teema.

 
At 23:42, Anonymous Anonüümne said...

Tõeliselt vilets sissekanne vanameistrilt taaskord.

Kes küll rattaarmastajatest saab TdFi ülekandeid vaadata? Olen kas tööl või kerin sadulas.
Pseudoteema.

Paari kaadrit nägin. Kommentaatorite tase oli väga nõrk. Vähemalt tookord.

 
At 00:34, Anonymous Anonüümne said...

23:42, iga kell enne TdF kui kogu, mõistate - KOGU(!), jalgpalliturniir.
Alates finaalidest - palun, aga paar nädalat alagruppides nühkimist, kus viimase ringi mängud valdavas osas ei muuda enam ju üldse midagi (tugevad on kahe võiduga nagunii edasipääsu taganud), no milleks?
Üks arutumaid tegevusi, puhas liha- ja vaimu suretamine.
ERRi hakatus MM ära jätta, hea, kuid viimased arengud näitavad, et asi kisub paraku ikka p...e, nagu ikka.
Ja 600 000 eurot + kamaluga veel tuhandeid juurde Kaljuveeri & Co mõnus pikk-pikk puhkusereis...
Rikkas riigis elame.

 
At 00:52, Anonymous Anonüümne said...

President ei vaata soccerit.

Teet

 
At 07:22, Anonymous lihtne eesti mees said...

#iga kell enne TdF kui kogu, mõisate - KOGU(!), jalgpalliturniir.
Alates finaalidest,palun#

Jalgpallis ei ole finaale, austet anonüümne 00:34, on finaal. Näitaks siis TdF-st ka ainult viimast etappi. Tegelikult ma ei vaidle vastu, et kõigi mängude näitamine võib näida mõtetuna, aga kes teeb need valikud, millist mängu näidata, millist mitte. Arvatavasti läheks MM-i üksikute mängude või analoogiat kasutades TdF-i etapikaupa näitamisõiguste ostmine veelgi kallimaks, kui kogu pakett.

 
At 07:28, Blogger Priit Pullerits said...

Kui Ansip surub jalgpalli MMi ETV ekraanile või aitab seda teha, siis ta võib arvestada, et selle blogi lugejate hulgas kaotab ta ka toetust. Näete ise, mis siin enamik jalgpallist ja selle näitamisest arvab. Loodan, et ta konsulteerib enne Jürgen Ligiga, kui hakkab lennukilt raha vutistaadionile külvama.

 
At 07:30, Blogger Priit Pullerits said...

Ahjaa, eile sai ka Hanno Tombergile ERRi juhatusest kiri saadetud, et ta ei laseks langetada raha söövat ja eetriaega risustavat otsust (Tšiili versus Austraalia - who cares?!).

 
At 07:36, Anonymous lihtne eesti mees said...

Informeeritud inimese ja ajakirjanikuna peaks sa Priit teadma või siis vähemalt unes näinud olema, et tegelikult on kogu asja taga Michal ja Rosimannus, Ansip on lihtsalt tanki pandud :=)

 
At 08:43, Anonymous Anonüümne said...

Tingimuste järgi saab osta ainult kogu jalgpalli MM paketi, eraldi mänge ja finaali ei müüda.
Priidu loogikast lähtudes peaks OM, MM näitama ainult neid alasid, kus eestlased võistlevad. Lugema raamatuid, mille eestlased kirjutanud, kinos vaatame ainult filme, mille eestlased teinud või seal mängivad. Edasi minnes saaks hea eestlase käsiraamatu

 
At 08:56, Anonymous Anonüümne said...

Kusjuures Kaljuveer & Co-l on eriline anne valida hipstereid, poosetajaid, olematute teadmistega luftivendi, isikuid, kellel mõte ei jookse, isikuid, kellel lisaks ei jookse ka keel, ilma mingi talendi ja särata isikuid, kes tõsise ajalehe või meediaväljaande praktikandikski ei saaks. Avalik-õiguslik raha..

 
At 09:01, Anonymous Viktor, Võhmameeste klubi said...

Peaministri jutt on ikka ylimalt rumal. Ta ei esine ju eraisikuna kuigi pyyab justkui näidata.
Riigi rahakotimure ei ole ainult rahandusministri mure. Peaministergi peaks hoolt ja muret kandma et maksumaksja rahaga hoolikalt ymber käidaks. Temal aga yksköik.
See raha tuleb meie köigi taskust ning on valusamaid kohti kuhu maksuraha kulutada kui see TV meelelahutus. Vadake internetist kui nii kipitab kuidas Somaalia ja Senegal mängisid.

 
At 09:08, Anonymous Anonüümne said...

Mina poliitikuna distantseeruks brutaalsest spordialast, kus toimub naiste diskrimineerimine (miks naiste MMi pole?), muidugi kui minu eesmärgiks ei ole rahva pööbellistamine ja kultuuritaseme üldine langus. Minister Lang ongi kultuuri langetamise nimel edukalt töötanud. Sotsialistina ütleksin, et annaks jumal, et Ansip oma 600 000 € suruma hakkaks, 19 € lastetoetuste arvelt.

 
At 09:08, Anonymous Anonüümne said...

Katsuks nyyd aru saada et Eesti on pisi ning see 600K mis näiteks saksa prantsus rootsile pole asi käib meile yle jöu. Kes käskis tööstusettevötted laiali peksta?

 
At 09:27, Anonymous Anonüümne said...

Kuule, lihtne eesti mees, mis asjad on siis jalgpalli suurturniiridel 1/16-finaal, 1/8-finaal (ehk kaheksandikfinaal), 1/4-finaal (veerandfinaal), 1/2-finaal (poolfinaal)?
Ja kokku teevad nad mis?
Õige, finaalid.
Rohkem nagu naljamees oled?!
00:34

 
At 09:55, Anonymous Anonüümne said...

00:34 & 09:27 näitab selgelt, kes on praeguseks PP blogi tüüpiline lugeja. Selline kaader kiljub rõõmust, kui PP püstitab Sotši olümpiaraamatus uue maailmarekordi faktivigadest ühe lehekülje kohta.

Aitäh, Priit, nende aastate eest! Jõudu pööbli lõbustamisel!

 
At 10:05, Anonymous Anonüümne said...

Juba hommikul purjus, 09:55?

 
At 10:25, Blogger Priit Pullerits said...

Mis "juba hommikul purjus", 10:05! Ta pole kõigi nende aastate jooksul kaineks saanudki, et keerutab ikka mingit iidvana plaati ega ole märganud, et elu on vahepeal kõvasti edasi läinud, et olen vahepeal kirjutanud peatükke edukalt veel kolme olümpiaraamatusse, kust mitte keegi ei ole mitte ühtegi viga leidnud. Aga noh, ega joobes inimestega (ükskõik, millest joobes, kas või sõgedusest) olegi mõtet vaielda.

Jalgpalli MMile kindlalt ei, seda enam, kui juba tulevad hääled (nt Ain Hanschmidtilt, kes pole suutnud aastaid Tallinkist aktsiahinda kergitada, aga nüüd võtab juba suurematel teemadel sõna!), et riik peaks laenu võtma. Jah, võtke jah, toppige seda laenuraha ka jalgpalli MMi - või sinna, kust raha ära võeti, et näidata toda jalgpalli MMi. Ja Ansip ka oma populismiga... Kus kohas ta elab?! Maailm on kanaleid ja striime täis (küsigu Ligilt, kui ei usu), kust seda vutti, kus ükski meie oma ei mängi, võib vahtida nii palju, kui süda lustib, söögi alla ja peale.

 
At 10:32, Anonymous Anonüümne said...

Mõtled, et koht, kus arukad inimesed käivad kommenteerimas, aga andke andeks, antud blogi on rumalust ning võhiklikkust täis - alustades algpostitusest ning lõpetades kommentaaridega nagu 11:19, 17:12, 00:34,21:13, 09:01, 09:08. Täitsa piinlik!!!

 
At 10:33, Anonymous Anonüümne said...

Priit sa muutud reformi suuvoodriks.
Riik on juba palju laenu võtnud, kahjuks kogu see raha on Kreekasse suundunud. Reformi valitsemise ajal on riigivõlg 3 x kasvanud.
Kõik me ostame kinnisvara, autosid jne laenu peale. Kui selle laenu eest saavad mingid asjad tehtud on OK. Hiljem või oma raha eest tehes on oluliselt kallim. Näide: 90 keskel oleks kogu Tallinn Tartu 4 rajaline tee maknud ca 1 - 1,5 mljrd EEK. Sel nädalal valminud Kose lõik ca 12 km, maksis ca 850 mlj. EEK.
Priit hoia ennast poliitikast eemale, sellest sa väga palju ei jaga, loobid ainult kliśeesid

 
At 11:41, Anonymous Anonüümne said...

Õige Priit! Hoia moraal kõva. Sind toetavad paljud tõsised spordimehed meie kandist ja samuti Võtikverest ja Kernust

 
At 11:41, Blogger Priit Pullerits said...

Hoidke ise end poliitikast eemale, 10:33. "Kõik me ostame kinnisvara, autosid jne laenu peale." - Ärge rääkige minu nimel. Mina ei ole midagi laenu peale ostnud. Võlg on võõra oma, seda ma tean juba lapsest saadik.

Edasi: "Riik on juba palju laenu võtnud, kahjuks kogu see raha on Kreekasse suundunud." Ükskõik, kes valitsuses oleks olnud, oleks sedasama teinud, see poleks Eesti rolli ELis arvestades teistmoodi kõne alla tulnud. Küll aga olnuks vahe selles, kui valitsuses oleks olnud sotsid või kesikud - siis oleks laenu võetud siseriiklikult igasuguste toetuste maksmiseks (mida Reform ei ole teinud!), nad on ju sellest kogu aeg rääkinud, sotsid eriti jõuliselt (toetusi tuleb suurendada!), ja siis oleksime küll täiega mudas - okei, meie just mitte, aga meie lapsed ja lapselapsed küll. Kas te tõesti olete oma laste suhtes nii hoolimatu, et soolate oma heaolu kinnimaksmise nende kraesse?

Te ärge ise poliitikast rääkige, sest rahandusest ei taipa te halli muhvigi.

 
At 12:03, Anonymous Anonüümne said...

Ühte meest olevat eile asfaldi toksimas nähtud.

aink

 
At 12:26, Blogger Priit Pullerits said...

...siis peab ikka suur paanika ja hirm lahti olema, kui minust juba viirastusi nähakse.

 
At 12:37, Anonymous Anonüümne said...

Priit seisa kindlalt kui kalju meie tavaliste väikeste eesti inimeste huvide eest. Koos viskame luutsiferi ukse taha.

 
At 12:49, Anonymous Anonüümne said...

No, krt siis on kellelgi silmad suurest trennist ähmased või on Tartu kloonimismeistrite käsi mängus?

aink

 
At 13:43, Anonymous Anonüümne said...

Mulle tundub üha enam, et see tiheda "minaga" mees on hoopis keegi Hillar Viinahaualt.

 
At 14:19, Anonymous Anonüümne said...

Pulleritsul on vist klikke puudu. Küll märatseb.

 
At 14:35, Anonymous Anonüümne said...

Mehed vötke ennast kokku. Tundke muret Eesti pärast. Riiki enam pole varsti rahvast ka mitte!!!

 
At 14:52, Anonymous Anonüümne said...

hulluga vaidlemine ei saagi kuidagi lõppeda. Jätsid osavalt Tartu mnt. ehituse kommenteerimata. lisaks tead sa kindlalt mida kõike sotsid ja kes veel teevad. Millegi pärast on sellised omavalitsused nagu Viimsi, Kuressaare, Pärnu, Haapsalu, kus juba ristisõdadest saati reform valitseb ennast lõhki laenanud. Oli ju Tartugi mõned aastad tagasi 61 % peal. kuidas seda siis seletada. Ettevõtluses võetakse laenu, et soovitud asju teha ja kasumit teenida. Ainult loll ja pime on sõgedalt laenamise vastu.

 
At 16:31, Anonymous Anonüümne said...

Kuulake seda intervjuud.
Suurepärane näide sellest, kuidas ükski adekvaatne ajakirjanik käituda ei tohi.
Ruussaar ei adu absoluutselt, mis on ajakirjanduse ja eelkõige just ajakirjaniku vastutus. Mees möllab ja räuskab nädalavahetusel eetris nagu metsaline, endal pole aga ühtegi - mitte ainumatki! - faktikinnitust.
Ja selline mees juhib siis täna meil meediaagentuuri ja on lastud veel ka Rahvusringhäälingut juhtima. No comments.

Suuremaid põhulõugu täna suures meedias ja no mis endasse vaatamisest me siin räägime, õigust jääb mehel üle küll ja veel.
On tegu moraalse värdja või maotu limukaga? Polegi vist võimalik eristada...

http://podcast.kuku.ee/2013/11/22/intervjuu-2013-11-221232/

Priit, millise hinnangu meedia õppejõuna kolleegi tegevusele annad?

 
At 16:45, Blogger Priit Pullerits said...

Vabandust, ei jõua tõesti kõike kuulata ja kõike hinnata ja kõigi küsimustele küll Tartu maantee, küll Viimsi eelarve kohta vastata. Laske elada!

 
At 17:17, Anonymous Anonüümne said...

Antud juhtumil siiski tegu otseselt meedia teemaga ehk sinu kompetentsivaldkonnaga, kusjuures väga markantse näitega. Ei mingeid maanteid ega eelarveid.

 
At 17:19, Anonymous Anonüümne said...

to 9:08

"Mina poliitikuna distantseeruks brutaalsest spordialast, kus toimub naiste diskrimineerimine (miks naiste MMi pole?)"

Avardage oma silmaringi palun. Naiste MM on täiesti olemas. Isegi vaatan seda alati suure huviga.

 
At 17:20, Anonymous Anonüümne said...

Mind valdavad ses osas kahetised tunded. Ühest küljest pole kunagi arvanud, et enne veerand (pigem pool-)finaale oleks aja raiskamine jalgpalli MM-ile kuidagigi arukas. Teisalt jälle hirmutab mind Gräzini vaim selle otsuse taga ja seda soovi ka TdF ERR-ist välja saada on ta ju selgelt väljendanud(tuletage meelde). Ja kes siis oleks see MEES kes suutis muuta maailma :). Seega ma ei hüppaks liigselt enne kui on teada otsuse tegelik tagapõhi ja kaugemad mõjud.
Spordivaenulikud jõud kultuuriavalikkuses on ju ammu hädaldanud ETV spordile kallutatuse üle. Eks ikka ole kuskil "kallutatud jõud" mängus aga kes teab kuhu väravasse mäng käib?
Terv.Toomas

 
At 17:30, Anonymous Andres Seljanin, sotsiaal-demokraat said...

Pulleritsu suu läbi räägib parempoolne võimulolija. Ma ei tea vastuseid! Laske valitseda! Ärge tülitage!

 
At 21:13, Anonymous kris said...

Kogu moos ju, Touri ei näidata suvel enam. Kus see vaesus nüüd äkki tuli, varem on ju raha leitud?! :( http://www.ohtuleht.ee/554992

 
At 22:38, Anonymous Anonüümne said...

Niisiis, ei lähe need asjad tepski mitte nii nagu Pullerits ette paneb. Kui nüüd veel jalkat ka näidatakse, siis on fiasko pea täielik kahjuks.

 
At 03:08, Blogger oakleyses said...

new balance pas cher, sac longchamp, hogan, true religion jeans, kate spade handbags, nike air max, air max, north face, ray ban pas cher, air jordan pas cher, true religion outlet, nike air max, ralph lauren pas cher, north face, louboutin pas cher, coach purses, sac guess, lululemon, coach outlet, timberland, nike roshe, longchamp pas cher, michael kors, burberry, air force, true religion jeans, lacoste pas cher, tn pas cher, nike air max, abercrombie and fitch, true religion jeans, hermes, vanessa bruno, michael kors, nike free run uk, michael kors, ray ban uk, ralph lauren uk, coach factory outlet, nike blazer, mulberry, michael kors, coach outlet, converse pas cher, nike free, vans pas cher, oakley pas cher, nike roshe run, hollister, hollister pas cher

 
At 03:11, Blogger oakleyses said...

bottega veneta, giuseppe zanotti, mac cosmetics, nike air max, north face outlet, longchamp, lululemon, soccer jerseys, mont blanc, new balance, celine handbags, baseball bats, oakley, ralph lauren, babyliss, louboutin, valentino shoes, insanity workout, vans shoes, nike trainers, iphone 6 cases, asics running shoes, reebok shoes, mcm handbags, beats by dre, ferragamo shoes, chi flat iron, hollister, jimmy choo shoes, nike huarache, wedding dresses, nfl jerseys, instyler, p90x workout, ghd, north face outlet, herve leger, abercrombie and fitch, iphone 6s cases, iphone 6s plus cases, iphone cases, hollister, soccer shoes, ipad cases, birkin bag, nike roshe, s5 cases, iphone 6 plus cases, timberland boots, iphone 5s cases

 
At 03:15, Blogger oakleyses said...

louis vuitton, converse, canada goose outlet, michael kors outlet, michael kors handbags, pandora jewelry, moncler, hollister, ray ban, sac louis vuitton pas cher, moncler, lancel, ugg boots uk, bottes ugg, doke gabbana outlet, moncler, coach outlet, montre pas cher, louis vuitton, moncler outlet, canada goose, louis vuitton, moncler, michael kors outlet online, doudoune canada goose, thomas sabo, moncler, karen millen, juicy couture outlet, toms shoes, wedding dresses, converse outlet, canada goose, moncler, vans, marc jacobs, links of london, hollister, pandora jewelry, moncler, canada goose uk, ugg,uggs,uggs canada, nike air max, swarovski, canada goose, pandora charms, ugg,ugg australia,ugg italia, swarovski crystal, supra shoes, canada goose, pandora charms, barbour jackets

 
At 14:57, Blogger Unknown said...

michael kors outlet
coach outlet
nike basketball shoes
louboutin shoes
oakley vault
north face
pandora charms outlet
ray ban sunglasses
canada goose outlet
air jordan
2016.12.15chenlixiang

 

Postita kommentaar

<< Esileht