Reede, veebruar 27, 2015

Pullerits: Kellele tasub panustada?

Pärast seda, kui üks Reformierakonna oluline ja nimekas tegelane tunnistas mulle, et olukord enne valimisi on väga närviline ja Reformierakond saab seekord kindlasti vähem hääli kui eelmistel riigikogu valimistel, on mind asutud minu avalduste ja seisukohavõttude pärast juba vaikselt survestama. Kui esitasin siin blogis paar päeva tagasi nimekirja neist, kes hääletasid mullu hilissügisel kooseluseaduse poolt, ja kirjutasin, et «kes tahab, et võimuesindajad talle edaspidigi tünga teevad ehk võtavad vastu otsuseid, milleks nad rahvalt nõusolekut ja heakskiitu pole küsinud, andku riigikogu valimistel oma hääl Reformierakonna või sotsiaaldemokraatide kandidaatidele», võtsid mõned mehed seda silmnähtavalt halvasti varjatud ärritusega. Näiteks Meelis Atonen kirjutas Ameerika suurkorporatsiooni huve teenivas ja rahakotti täitvas Facebookis, et sedasi kirjutades, nagu eelmises lauses tsiteerisin, jäin ma mõnest ajakirjaniku vestluspartnerist kindlasti ilma (see mind küll ei heiduta: nagu näete, saan siin Atonenist pikalt kirjutada ilma, et temaga vestlema peaksin [ja ilma, et ta enda kaitseks midagi öelda saaks] - nii et täiesti sisutühi ähvardus) ja pani pahaks, et ma kujutavat end ette kole olulisena. Aga sel juhul: miks pöörata tähelepanu minu sõnavõttudele ja miks neile reageerida, kui ma olen ebaoluline, nagu Atonen kaude viitab? Ta lisas: «Rahva arvamusega manipuleerivad ikka need, kel mingit mandaati ei ole.» Küsin: kas siis tõesti neil riigikogulastel, kes sügisel kooselu- ehk ühtlasi homoseadusega manipuleerisid, ei olnud tõesti mingit mandaati? Ju siis ei olnud, kui Atonen seda avalikult tunnistab.

Lühidalt, nagu näete, on paljudel tegelastel närvid pingul, ja seda hoolimata sellest, et sügisel palju poleemikat tekitanud kooseluseadust ei ole poliitikud ega selles küsimuses nendega ühes paadis istunud, neile takka kiitnud ning pahatihti erapooletuse minetanud ajakirjandus kramplikult valimiskampaania ajal teemaks võtnud, vaid on hoidunud sellest kui pidalitõbisest. Sel teemal, nagu näete, julgevad nüüd rääkida vaid need, kelle südametunnistus on puhas ning kes on käitunud oma südametunnistuse ajel ning kelle selja taga on rahva enamuse moraalne toetus.

Nüüd mõelge, kas te tahate riigikokku aidata neid reformierakondlasi ja sotsiaaldemokraate ja ka mõnesid keskerakondlasi, kelle südametunnistuse puhtuses te kahtlete, kes ei julge teemat, mis alles hiljuti oli neile nii kohutavalt tähtis, enam poole sõnagagi puudutada? Miks nad ei julge? Aga sellepärast, et nad paaniliselt kardavad inimestele meelde tuletada, et nemad olid need, kes rahva arvamuse peale vilistasid ja sülitasid, ning loodavad, et see on unustatud ja nüüd saavad nad alustada puhtalt lehelt. Kuid ärge unustage: poliitikute eest räägivad nende teod, ja seepärast on igati kohane meelde tuletada - nagu ma lubasin sügisel seda enne valimisi teha -, kes hääletasid kooseluseaduse poolt.

Sotsiaaldemokraadid:
Jaak Allik
Maimu Berg
Tatjana Jaanson
Etti Kagarov
Kalev Kotkas
Mart Meri
Marianne Mikko
Jüri Morozov
Eiki Nestor
Heljo Pikhof
Barbi Pilvre
Karel Rüütli
Indrek Saar
Neeme Suur
Rannar Vassiljev

Reformierakondlased:
Arto Aas
Rein Aidma
Remo Holsmer
Jüri Jaanson
Kalle Jents
Kalev Kallemets
Tõnis Kõiv
Tiina Lokk-Tramberg
Lauri Luik
Rait Maruste
Kristen Michal
Meelis Mälberg
Kalle Palling
Mati Raidma
Laine Randjärv
Valdo Randpere
Paul-Eerik Rummo
Andre Sepp
Imre Sooäär

Keskerakondlased:
Lauri Laasi
Kadri Simson
Olga Sõtnik
Priit Toobal

Fraktsioonitud:
Rainer Vakra
Lembit Kaljuvee

Kinnitan, et minu südametunnistus on igatahes puhas ja see lubab mul kriitiliselt kirjutada ka neist, kes suusavõistlustel reeglitest lähtudes äärmiselt piiripealselt tegutsevad või suisa sohki teevad.
******
The western end on the jeep road over Elephant Hill, Needles District, Canyonlands National Park, Utah. 28. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

159 Kommentaarid:

At 13:13, Anonymous Kallis valija said...

Suurepärane, minu hääl läheb, õigemini juba läks, hoopis teisi väärtusi kandvale inimesele kui siintoodud nimekirjas figureerivad paljud maotud limukad.

 
At 13:19, Anonymous Anonüümne said...

Aitäh meelde tuletamast, soovitan hääle andmise viimasele minutile jätjatel VALIDA kellegi JUST ANTUD NIMEKIRJAST, kui keegi neid parteisid üldse toetab! Isegi, kui võtta arvesse, et see kooseluseadus jäi puudulikuks, ei ole õige kogu muud poliitikat ja programme mingisuguste V-laidude perekonna-arusaamade tõttu eirama hakata. Seepärast boikott kogu kooseluseaduse jauramisele ja hääl poolt hääletanutele!

Esitage argumente järgmise kooseluseaduse eelnõu jaoks, kui elus midagi muuta tahate, mitte ärge jääge V-laidude kasuks kurtma.

PS! Nimekiri jäi kahjuks lühikeseks, loodetavasti on järgmiste valimiste ajaks seadust uuesti arutatud, heaks kiidetud ning samalaadses "panustamisnimekirjas" ka Vabaerakonna liikmeid!

 
At 13:34, Anonymous Anonüümne said...

link

 
At 13:39, Anonymous Kuimet, vana treener (ja isafiguur) said...

Õige mehed, nüüd peab kogu jõu mobiliseerima liberalistide-globalistide hunta minemapeksmisele rahvusriigi tüüri juurest.

ning et seda kergem teha oleks, siis
M-ja-L

(tõnu raadik kääksutab ikka suurepärase viiuli)

 
At 13:46, Anonymous Anonüümne said...

Mäletan, kui säästvalt mõjus suusavarustuse säilimisele see, kui pärast ajutiselt vabatehnikas korraldatud Tartu maratone hakati taas algusest lõpuni sõitma klassikatehnikas. Suusakultuur on küll edasi läinud, aga siiski - see pole Viru ega Tallinna maraton, kus osavõtjate arv ning raja laius rahva kohe suhteliselt kitsasse rivvi ajavad.
See kommentaar on siis Priidu viidatud artikli lõpulausele.

 
At 13:47, Anonymous Pavel Materazzi, samuti isafiguur said...

Asja räägid Kuimet, sa vana dressipüks

Mille panid meie esivanemad lahkunule hauda kaasa?
Tapri.
Ning rääkisid seejuures, et udja ja materda neid rõhujaid (sakslasi) seal teises ilmas kuidas aga jaksad.
Väga eluterve suhtumine. Ma ei saa aru miks seda enam ei harrastata?

Täna peaksime esmajoones materdama oma rahvusest kupjaid ja kintsukaapijaid. Kes meid rahale müüvad.

 
At 13:53, Anonymous Anonüümne said...

Lugupeetud isafiguurid Paavel ja Kuimet!
Ärge te seda tüdrukut küll materdage.
Ta ei ole süüdi
Sevastoopol ja Simferoopol

 
At 14:40, Anonymous Martin, stud. semioticus said...

Järjekordne ämber Pulleritsult.
"EI"-efekt, mis on poliittehnoloogia ja reklaami praktikas end tuhandeid kordi tõestanud - aga mille toimimisele ei psühholoogia ega reklaamiteooria pole suutnud veenvat seletust leida (see-eest semiootikale kerge pähkel!) tähendab, et kui näiteks käia ringi ja korrutada (aga korrutamise peale on Pullerits meister), et "Jaan Kaplinski ei ole Eesti väljapaistvaim elav kirjanik"- kusjuures see on pelgalt näide, millel pole ühist tegelikult elava Jaan Kaplinskiga (kes muide ongi väljapaistvaim elav Eesti kirjanik) - siis korrutamise efekt on loodetule vastupidine: inimeste ajudest pudeneb sõnake "ei" lihtsalt vahelt välja.
Pullerits teeb sotsiaaldemokraatidele, reformierakondlastele, keskerakondlastele ja isegi kahele fraktsioonitule heateo, imprintides need nimed veelkord vastuvõtlike - ja Eesti inimene on vastuvõtlik, räägitagu meie luterlik-ratsionaalsetest kultuurimõjutustest mida tahes- valijate ajudesse. Tulemusi võime näha valimiskastide juures.
Priit Pullerits on kehv poliittehnoloog.

- -
Viktor Kingissepp on tõenäoliselt ainus eestlane, kelle nimi on Venemaal antud linnale. Härra Pullerits, kas Eesti peaks viisakusest tegema vastuteene, nimetades mõne meie linna venelase järgi - nt Putinogorskiks jms - ja mis linn võiks teie arvates sellise au osaliseks saada?

 
At 14:42, Anonymous Anonüümne said...

Me kutsume Tapa kasarmu alabama farmeri poegi täis. Võib-olla ehitame piirile 3m kõrge okastraadi (kui Brüssel raha annab)
Tegelik "töö" aga tehakse selja taga ära nagu naksti.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/irl-i-liige-ladonskaja-oleme-arutanud-vene-saatkonnaga-venekeelsete-koolide-loomist-eestisse?id=70894227

 
At 14:52, Anonymous Anonüümne said...

mu meelest on naeruväärne teha sellest kooseluseadusest peamine diskussiooniobjekt valimiste kontekstis. viitab "roosa kampsuni" homofoobiale. nagu ka kogu kära pehmonduse ümber. väikese inimese hirm ei tea mille ees paistab siit läbi.
Valimistulemused võiks ikka otsustada märgatavalt olulisemate teemade põhjal

 
At 14:56, Anonymous Ants said...

Minu arust ei ole see kusagil ega millegagi ammendavalt tõestatud, et rahvas oli kooseluseaduse vastu. Ma arvan, et paljud olid vastu, aga enamus oli siiski poolt või vähemalt ei olnud vastu. Seega väita, et rahva tahte vastaselt võeti vastu on vale ja ei päde.
Aga valisin siiski uusi tulijaid, et neid toetada. Ükski debatt muidugi ei toeta seda valikut, ainult Helme ehk suudab mingil määral rääkida võrreldavat juttu kui suurte erakondade poliitikud ja omab ka võimet ja ambitsiooni juhina vastutus võtta. Kõik, kelle sõnavaras on debatil "tuleks muuta" ei jaga mitte sittagi, neil puudub arusaam, kuidas riik saab toimida.

 
At 15:04, Anonymous Lindemann, Ph.D said...

Ei Martin sa väike tõhk, kogu punnitamise juures ei ole sinust vastast senjöör Pulleritsule. Teite kirjatööde vahe on ikka nagu öö ja päev. Sinu etteaste järel on tunne, nagu keegi oleks siin kakil käinud. Häbene poja, ise studiosus semiotikus, härra Pullerits peseb su väikese sõrme liigutusega põranda alla nagu haleda sitakoti. Ning ära võta härra Kingissepa nime enam suu sisse. See mees õppis Peterburi Ülikoolis matemaatikat. Sinusuguse tallinna linnaülikooli uusmarksismi õppesuuna haledik ei kannata võrdlust isegi nõrgemate bolševike vastu välja. Jaan Kaplinski. Kirjavahetust peate vene või serbo-horvaadi keeles?

 
At 15:16, Anonymous Anonüümne said...

Ants, kas koopas oled elanud?!
On tehtud mitmeid küsitlusi ja uurimusi viimase aasta jooksul, mis kõik näitavad, et KOGU Eesti rahvast 67-70% on kooseluseaduse vastu.
Ära nii primitiivsete väidetega enam tule, jätad ennast väga lollide hulka.

 
At 15:29, Anonymous Jurgenson said...

Meil Eestis lauldakse seda lugu sedamoodi virtsahvti järgi :
Sev-ja-Sim

 
At 16:15, Anonymous Anonüümne said...

15:16 - laduge oma "67-70%"-uuringud koos allikatega letti, vaadame koos "treenerite" ja "stud-täkkudega" üle.

 
At 16:29, Anonymous Anonüümne said...

Peab ikka tiba rumal olema, kes oma valmiseelistuse vaid kooselukaardile paneb. See on JUBA ÄRA OLNUD TEEMA. Kahjuks või õnneks- kuidas kellele. Keegi kurat ei hakka seda teemat enam tagasi pöörama- ehk vaid EKRE, kui nende võimuses oleks valitsus moodustada.
Selle pedetrummi jätkuva tagumise asemel võiks nüüd keskenduda tulevikuteemadele (julgeolek ennekõike).

Ise andsin oma hääle ühe parempoolse uue jõu poolt, loodetavasti ei pea kahetsema.

Ja pühaba loodan veel kord ka Jõulumäele suusarajale jõuda.

Toits

 
At 16:36, Anonymous Anonüümne said...

Oletame et õnnestunud stsenaariumi korral õnnestub ref ja sde madalana hoida. Siis aga tuleb IRL-i Ladõnskaja ja asub hoogsalt venekeelseid koole looma. Aeglastele eestlastele tüüpiliselt vaatame me näpp suus esimesed 3 aastat seda värki vaikselt pealt.
Kas jääme esialgu äraootavale positsioonile, härrased isafiguurid?

 
At 17:21, Anonymous Rein said...

Kui siia veel üks "isafiguur" ilmub, siis ma tulen ja panen siia pommi. Raisk!
Avaldan oma nime - Rein. Võite mind vangi panna, aga mul on isafiguuridest kõrini

 
At 17:32, Anonymous Voldemar, isafiguur said...

Rein poja! Ma võtan sul kõrvust kinni, tõstan õhku ja udjan nii, et kittel tolmab.
Siis tead et isale üteldakse Teie. Eriti aga siinse kommentaariumi isadele. Ma loodan, et sel teemal enam vestlema ei pea.

 
At 17:33, Anonymous Martin said...

"Pulleritsu blogile tehti pommiähvardus"
-- Kasutage ära, hr Pullerits. Pommiähvardused lähevad hästi kaubaks. Esiküljele!

P.S. Kus Piiroja oma õnge hoiab? (Kas olete mõelnud sellele, et -mingil varjatud eesmärgil- inimesi oma blogis promodes, toote neile vargaid ja õnnetusi kaela?)

 
At 17:52, Anonymous Kamratov said...

sa Martin vist ei saanud aru mida isa Voldemar ütles? Sinu esimene ja ainuke lause siin blogis saab olema:
Lgp. härra Pullerits ja teised austatud senjöörid, kas võin Teid tülitada, kui Teil midagi selle vastu ei ole, andke andeks minu vääritu pealetükkimine?
Kopi see endale kõrvale, et oleks kohe võtta.

 
At 18:17, Anonymous Martin said...

hr Kamratov, Mikhail Bakhtini karnevaliteooria kohaselt pole mingit vahet kuidas inimese poole pöörduda. Me ei pea siin sokraatilist dialoogi -see seltkond pole selleks valmis- vaid kisume subversiivse profanatsiooni abil maha kodanliku enesega rhauloluühiksonna fassaade.

 
At 18:48, Anonymous Anonüümne said...

Väga austatud senjöör Pullerits! Pöördun Teie poole murega. Siin keegi noormees nokunäoga Martin ei võta mitte kuidagi õppust. Olgugi et mitmed senjöörid on püüdnud teda jõudumööda harida. Tegemist on lootusetu olukorraga. Ega vist ei jää muud üle kui jalaga p..sse? Loodan Teie mõistvale suhtumisele selles asjas.
Austusega, E.K.

 
At 18:56, Anonymous Anonüümne said...

Martin tunneb võõrsõnu. Mind ta ei sega. Kes intellektuaalseid komme lugeda ei mõista, mingu mujale.

 
At 19:10, Anonymous Anonüümne said...

Senjöör Pulleritsu blogil on küll kodanlik fassaad, kuid rahvuslik sisu. Kas vasakfašistliku leksikaga zonglöörivad ninatargad studiosused siia areenile sobivad? Ei tea. Seda otsustagu siinsed respektaablid isafiguurid, olgu nende fassaad siis missugune tahes.

 
At 19:11, Anonymous Anonüümne said...

"Semiootik" M võib mõnda võõrsõna teada, igatahes eputama on ta nendega mihkel, kuid tema häda on selles, et ajab kõik lootusetult segi ja ei orienteeru ise juba ammu oma kaootilistes tekstikestes ja mõttekestes.

 
At 19:13, Anonymous Kuuse Taat said...

Härra M. (17:33 ja 18:17) palun pöörduge raviasutusse.

 
At 19:18, Anonymous Kärna Ärni said...

Kellele lüüakse hingekella?
Kas see on meie tippsuusatamine?
Poisid võtku end 50 km distantsil kokku, muidu küll uueks hooajaks autosid ei jagata.

 
At 19:18, Anonymous Rikardo, isafiguur said...

Kuuse Taat ja muud seesugused. Olete ikka viimased jänespüksid, võiks ütelda lausa sitakotid. Viisakalt ja kenasti on siin proovitud juba paar kuud.

 
At 19:21, Anonymous Anonüümne said...

Kaugele pole vaja minna, see siin ongi machode raviasutus! Kõik isa- ja arvamusihalejad saavad nuttu poetada.

Kõnekas, et ühes maailma otsas toimuvad suusatamise MM-üritused, aga suusk...com taga tegeletakse sellega, et kas §1 lõige 1 peaks rääkima lepingu sõlmijatest või isasest ja emasest. Parem võtke siis juba kergejõustiku EM ette, kui lumi pead ei kanna!

 
At 19:35, Blogger Priit Pullerits said...

Las see M-nimeline siin seekord veel võtab paar korda sõna, olen otsustanud, et selle sissekande alt kellegi kommentaare ei kustuta, kui ta ei lähe isiklikult inetuks, sõimlevaks, ropendavaks, verbaalselt vägivaldseks jne, mille üle otsustamise õigus kuulub ainuisikuliselt mulle, ja jutul lõpp. Edaspidi, kui naaseme sporditeemade juurde, saab ka diliitnuppu tugevamini ekspluateerida.

Aga M-nimeline on endast väga väljas. Kust ma seda tean? Seda paljastab tema 18:17 kommentaari suur vigade arv - sellised vigu teeb kirjutades inimene siis, kui ta on ärritunud, kaotanud enesekontrolli, nii et näpud lippavad libedamini, kui kaine pilk ja kriitiline meel neid ohjeldada suudavad, ja soov endast frustratsioon välja lasta on kasvanud üle pea.

Aga peagi läheb andmiseks: praegu just ütles Kärt Anvelt teles, et tema vaatab Mati Alaveri sellise pilguga, et tema (Alaver) ei tohiks Eesti sportlastega tegemist teha. Ohohooo! Eestis on julgeid ja sõnakaid naisi!

 
At 19:36, Anonymous Anonüümne said...

Aga mina tänan jumalat ja tema asemikku maa peal, hr Pulleritsu, et meil on ka üksainumas erakond, kelle liikmed laulavad lahke inglihealega ja lehvitlevad oma helevalgete tiivakestega, ise kaunilt lehates.

 
At 20:24, Anonymous Anonüümne said...

Mina igatahes palun andeks. Esmajoones härra Pulleritsult ja ka kõigilt teistelt austusväärsetelt senjööridelt ja isafiguuridelt, keda siin blogis aastate jooksul solvanud, mõnitanud ja ebatsensuursete sõnadega sõimanud olen. Palun andeks! Samuti luban, et selline enam ei kordu.

Rapla ja Kilingi-Nõmme

/Harald K.

 
At 20:40, Anonymous Anonüümne said...

Aitäh Priidule, et viitsis need tõprad veelkord õigel ajal ära nimetada!

 
At 21:48, Anonymous Anonüümne said...

Vaadake kuidas sitakottidel püksid sõelu püülivad. Postimehes ja Delfis esimene uudis et Reform tõuseb ja EKRE langeb. Vana kulunud tõmmekas.

 
At 21:50, Anonymous Anonüümne said...

Härra Pullerits võiks sitakotid ja isehakanud isafiguurid siit bloogist minema peksta.

 
At 21:54, Blogger AinK said...

Mehed, unustage praeguseks see kooseluseadus, muidu on nii, et Savisaar, Toom ja teised toredad seltsimehed istuvad Mikseri valitsuses ning Tartu maratoni stardis laulate kõik:
On vabade riikide murdmatu liidu
loonud jäädavaks ajaks suur Venemaa hõim...

aikn

 
At 22:04, Anonymous Pukspuu said...

Ei ole vaja. Las nad olla. Isafiguurid Kuimet, Voldemar ja Kamratov on igati lahedad taadid. Kui sa nad minema peksad, tulevad asemele Kenny, Ändy, Marcus ja Deivid. Võid vaid arvata, mis siin seejärel "lõhnama" hakkab.

 
At 22:10, Anonymous Anonüümne said...

Austatud Dr Kaare, kas on parem (kas on vahet), kui presiidiumis istuvad seltsimehed Kallas, Ansip, Reinsalu, sm. Seli, sm-d Kross, Rõivas, Aaviksoo jt? Sm. Lotman, sm Grjäzin jt.

 
At 22:14, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 22:29, Blogger AinK said...

22.10-le
Niipalju on vahet, et sinu nimetatud seltsimeeste puhul me teame, mida oodata, aga minu poolt nimetatud seltsimeeste käitumine on täiesti etteprognoosimatu. Ja kui nende vahel valida, siis mina eelistan stabiilsust, olen elanud sellel ajal kui minu poolt nimetatud laulu lauldi, enam ei taha. Nõukogude armee ja laevastiku naastapäevale pühendatud Tartu Maraton- tänan ei.

aink

 
At 22:38, Anonymous Tamm said...

Valimistulemuste ennustamine
- Reformierakond võidad, sest Edgar on endiselt tegus ja see hirmutab teatuid valijaid
- Reformierakond võidab, sest ei ole alternatiivi kellegi teise poolt hääletada. Vahepeal isegi vb korraks mõtles valija kellegi teise peale, aga ei olnud kedagi võtta aga nüüd on jälle hirm nahas, et äkki see Edgar saab pukki
- Üllatav, et kooseluseadus pole väga pildis olnud. Mis on normaalne. Kaua võib selle teema üle kaaguatada. See, mis toimub kellegi magamistoas pole teiste asi.
- IRL on mängust väljas
- Sotsidel on pühapäeval võimalus
- Edgar teeb oma tavalise tulemuse

 
At 22:48, Anonymous Anonüümne said...

Armas Dr Kaare. Olete aus ja kohusetundlik tööinimene, kuid poliitikas orienteerute halvasti. Kahjuks olete langenud parempoolse ajakirjanduse libekeelse ajupesu ohvriks.
Esiteks, Tartu maraton ei ole kunagi pühendatud Nõukogude armee ja laevastiku aastapäevale.
Teiseks, kui võrrelda tänast Eestit ja nõukogude aega, kas siis militaristlikele sündmustega seotud spordiüritusi praegu pole rohkemgi? Paju lahingu jooks, Võidupüha maraton, ...
Keskerakond ei taha kindlasti Tartu maratoni "Nõukogude armee aastapäevale" pühendada. Keskerakond seevastu on praktiliselt ainsa parteina vastu meie ühiskonna militariseerumisele. Kui mõtlete järele, siis leiate, et nii on.
Ärge laske endale Pulleritsudel parempoolset jampsi pähe määrida. Tehke õige valik.
Kohtumiseni valimiskasti juures, lugupeetud dr Ain Kaare!
Terv.
22:10

 
At 23:04, Anonymous Anonüümne said...

Ei ole ilus lugupeetud isafiguure mõnitada. Aga eks te ise tea.

 
At 23:23, Anonymous Kamratov, isafiguur, 135 kg said...

Võib küll mõnitada. Aga ei soovita tühjas koridoris pihku jääda.

 
At 23:54, Anonymous Paul said...

Ära pahanda, isa Kamratov. Ma palun nende pedede pärast andeks. Loodame et kui senjöör Pullerits tagasi jõuab, teeb ta neil kõrvad tuliseks. Väga tuliseks.

 
At 00:36, Anonymous Ants Käbi, rattaveteran said...

Muide, härra/sm. Kamratov, kas teie osalesite Nõukogude miilitsa 70. aastapäevale pühendatud pidulikul koosolekul Poliitharidusmajas 1987. a? (http://www.ra.ee/fotis/index.php?type=2&id=321795) Oli juba Muinsuskaitse selts ja fosforiidivastased sõnavõtud meedias, kuid teie olite saalis.

 
At 00:40, Anonymous Ants Käbi said...

http://www.ra.ee/fotis/index.php?lang=en&type=2&id=321793,
kas tunnete end ära, hr/sm. Kamratov?
See on foto-tõend.

 
At 01:00, Anonymous Anonüümne said...

Nii! Kas rattaveteran Ants Käbi on paljastanud meie keskel kameeleoni?

 
At 08:57, Anonymous Meediakriitik emeritus said...

Jah, 21:48, see on alatu võte, kuidas meedia valimisi mõjutab: teatada vahetult enne valimispäeva, et kellegi aktsiad kukuvad - kuidas see mõjub? No loomulikult hakkavad inimesed mõtlema, et ei ole mõtet kukkuja poolt hääletada.
Kuid ärge laske end petta! Kas panite tähele, kuidas avaliku arvamuse küsimuse tulemus saavutati? Veebiküsitlus! Hoolimata e-riigi juttudest ei kasuta umbes pooled Eesti inimesed peaaegu üldse internetti. Need on vanemad inimesed maakohtades. Netti kasutavad noored - aga noored on leiged valijad, ei osale. Seevastu maakohtade vanemad inimesed, ilmselged EKRE valijad, on jäänud küsitlusest välja. See Postimehe küsitlus on üks vildakas idiootsus ja vale külvamine.
Ja imelik, et dr Ain Kaare, Eest lugupeetavamaid ja kõvemaid onkoarste, levitab siin nii tõsise näoga tüüpilist reformarite propaganadat ehk hirmutab vene ohuga Keskerakonna kaudu...

 
At 09:00, Anonymous Anonüümne said...

Vana tõbrik on asunud tegutsema...
Tuntud Vene opositsiooniliider ja endine asepeaminister Boriss Nemtsov lasti ööl vastu laupäeva Moskva kesklinnas Suurel Kivisillal maha, teatas korrakaitsejõudude allikas Interfaxile.
Boriss Nemtsov tapeti kaks päeva enne opositsiooni protestmarssi «Kevad», mis toimub pühapäeval.
Veebruari alul teatas Nemtsov ühes intervjuus: «Kardan seda, et Putin tapab mu.»

 
At 09:06, Anonymous Meediakriitik emeritus said...

MU eelmise sõnavõtu põhiväite (veebiküsitlus!) kinnituseks ametlikust teatest:
TNS Emor korraldas alates selle nädala esmaspäevast veebis uuringu, kus küsisid 1116 valimisealiselt kodanikult, kas nad on valimas käinud.
Kunagi tehti USAs enne presidendivalimisi telefoniküsitlus, kes võidab. Võitma pidi, ütleme, X. Aga võitis Y. Miks nii mööda pandi? See oli aeg, mil sugugi kõigil polnud telefoni ja paljud valijad, just vaesemad ja maal, jäid lihtsalt küsitlusest välja. Hämmastav, et TNS Emorile sellise ajakohatu ja vildaka küsitlusmetoodika eest keegi üldse maksab.

 
At 09:25, Anonymous Lisaks said...

„Eesmärk pühitseb abinõu“ teesi kohaselt ei oma tähtsust kasvõi ebamoraalsed viisid, mille abil tahe võidakse saavutada.

 
At 09:55, Anonymous Anonüümne said...

Homme saame hinnata, kes alljärgnevaist on soolapuhujad, propagandistid, kes tõsised tegijad.

Emor: tulemus Eestis – RE 26%, KE22%,SDE 19%, IRL 16%, Vaba 10%, EKRE 6%.

Turu-uuringute AS: tulemus Eestis – KE 27%, RE 22%, SDE 18%, IRL 16%, Vaba 6%, EKRE 6%.

Faktum & Ariko: valimistulemus Tallinnas – KE 39% KE, RE 10%, SDE 6%, IRL 5%.

SAPTK tellimusel tehtud uuring (Emor): 67% elanikkonnast ei poolda homoseksuaalse paari riiklikku tunnustamist perekonnana.

 
At 10:52, Anonymous Kamratov said...

Jah, härra Käbi, teil on õigus. See olen mina seal, paremalt teine, esimeses reas. Kameeleonlusest on asi kaugel. Minust kujunes (aastatel 1985 - 1991) nugaterav. tulikuum, käremeelne rahvuslane. Miilitsamajori pintsaku viskasin kaevu. Kärberi nimelises kutsekas õppisin sepa ameti. Õhtuti tudeerisin rahvuslikku ajalugu (Loorits Masing Peterson Jakobson). Külmal 1987a talvel matkasin jala Tarbatust Riia linna, taskus vaid pakk Ekstra küpsiseid. Sõjasangarite A Rebase ja P Maitla taludes käisin hooajatöödel abiks. Pidasin kirjavahetust vangilaagrimeeste Tarto ja Mätikuga. See olin mina, kes internatside pansseeritud veoautol kummid tühjaks lasi. See olin mina, kes tol sumedal augustiõhtul Teletorni 18.ja 19 korruse vahelisel trepimademel peninukkide vastu verist käsitsivõitlust pidas. Jne jne. No mis ma siin ikka rohkem seletan, härra Pulleritsu blogi saab enne otsa kui minu kangelastegudega lõpule jõuab.

 
At 11:13, Anonymous Anonüümne said...

Vaid härra Pullerits omab piisavalt autoriteeti ja isalikku ettehooldusvõimet siinse blogi isehakanud isafiguuride kahaali laiali peksmiseks ja endise, kõigi poolt aktsepteeritud olukorra, ehk virtsahvti taastamiseks, kus vaid härra Pullerits omas elitaarset õigust öelda, kes siin bloogis on kunn ja kes läheb kulisse vedama.

 
At 11:18, Anonymous Kägu ,kimbatuses said...

Pullerits ajab õiget asja, toetan kahe käega. Asi pole ju ainult selles pederastia legaliseerimises ja meie põliste tavade jalgealla tallamises ,vaid selles et vastuollu mindi põhiseadusega ja selles küsimuses oleks igati korrektne korraldada referendum. Kõrgema võimukandjaks meie riigis on rahvas ja valida tagasi võimule parteisid, kes seda ei tunnista on masohhism. Neid inimesi lihtsalt ei saa tulevikus usaldada. Minu jaoks vähendab reformierakonna usaldusväärsust ka asjaolu,et ta hoiab oma ridades kriminaalse taustaga kodanikke ning paneb riiki juhtima lapsi. Ähvardamine Putiniga on mage ja spekulatiivne. Miks oli meie ida piir aastaid kaitseta ja rohtunud? Alles nüüd kui rahvas jaurama hakkas ja uued valimised tulekul on asjad paremusepoole liikunud.
Kui me elasime n liidus siis tõestati meile pidevalt kui paha on ameerika, nüüd külvatakse pidevalt mingit russofoobiat. Kui ameerika sekkub relvajõul teiste riikide siseasjadesse, siis on nad head, teeb seda venemaa,on ta alati paha. Fakt on , et oma riiki me ära ei koli ja venemaa jääb alatiseks meie naabriks. Tundub, et eestlastel on pugemine veres ja selleks,et eksiteerida tuleb pidevalt niiöelda "rehepapitseda" . Lihtrahva jaoks pole sisulist vahet kelle kintsu kaapida. Pealegi ei taga see NATO sse kuulumine samuti mitte midagi. Suuriikidel on oma huvid ja plaanid. Lõppkokkuvõttes peame Venemaaga kuidagi läbi saama ikkagi meie. Mõtetu on unistada ,et keegi hea ja suur ja tugev tuleb ja lahendab kõik meie probleemid, ning teeb seda puht altruistlikult. Ajad on tõesti rasked, eriti kui läänest pressib peale kombelõtvus, omasooiharus ning lõdipükslus idast aga homofoobne Putin.
Kuidas teha tarka valikut ei tea. Kas leppida taas endiste kommunistidega või pigem loota uutele ja värsketele inimestele ja ideedele.


 
At 11:36, Anonymous Anonüümne said...

Seltsimees Kägult väga selgepiirilised mõtted. Lihtrahva poolt ei ole tõesti vahet, kelle kintsu kaapida. Ega ka "eliidi" poolt. Need on ju tegelikult kupjad. Kui Moskva bojaarid siin oma põlise maa tagasi saaksid, läheks meie kubjaskond esimese vile peale teenistusse.

 
At 11:48, Anonymous Visak Mati said...

Minul isiklikult pole midagi selle vastu, kui etableerunud isafiguurid Kuimet, Kamratov, Kägu, Voldemar siin, ajal kui senjöör Pullerits tagatubades tähtsaid riigi- ja eraasju ajab, korda peavad ja noortel nolkidel kõhtusid sisse ja pükstesse viike peksavad. Armee, isamaa, distsipliin on 3 esimest asja mis sellisel äreval ajal joonde tuleb ajada.

 
At 11:58, Anonymous Meediakriitik emeritus said...

Kooseluseadus on rahvast pettev eufemism. Tegelikult on tegemist homoseadussega. Argument? Palun väga. TV 3s Võrno juhitud debatis ütles Helme seenior, et tema paneks kooseluseaduse rahvahääletusele. Selle peale ütles sotsiaaldemokraat Sven Mikser nobedalt, et Euroopas on tava, et vähemuste küsimusi rahvahääletusele ei panda. Oot-oot-oot! Kooseluseadus, nagu selle kaitsjad on väitnud, ei pidavat ju teenima üksnes homode huve, vaid kõigi elanike huve sõltumata soost ja orientatsioonist. Küsimus: kuidas sel juhul seadusest, mis pidi teenima võrdselt kõigi huve, sai Mikseri käsitluses üleöö vähemuste teema?

Igavene au ja kiitus ja kuulsus ja tunnustus sellele, kes selle ära seletab!!!

 
At 12:53, Anonymous Martin said...

> TV 3s Võrno juhitud debatis

Televisioon on idiootidele - ja sina, 11:58, kinnitad taas seda tuntud meediaseadust.

 
At 12:53, Anonymous Anonüümne said...

Kägu, kas paremat hetke kimbatuses olla ei leidnud? PP on valiku ju puust ja punaseks teinud. Taolise heitliku meelega jorss on peagi meesmassööri muditav.

 
At 13:17, Anonymous Anonüümne said...

Te härra Kamratov olete tubli mees, aga kes te ei karda internatside kättemaksu? Nende käsi on pikk. Nende käsilased patseerivad kui õiged mehed ühe väikse roosat värvi lossi koridorides. Ühel päeval lamate teiegi kõrvaltänavas, auk kõhunaha sees. Ning vaikus katab maad.

 
At 13:41, Anonymous Anonüümne said...

vabadusvõitleja saatus

 
At 15:33, Anonymous Kamratov said...

Saame näha. Ma olen kaks korda haavata saanud. Vasakus küljes on triip nagu oleks Türgi sõjas saabliga tõmmatud. Külm- ega tulirelvaga mind ei võta. Kutuks saate mu teha vaid kägistades, aga nii kanget meest ei ole veel siia ilma sündinud.

 
At 16:38, Anonymous kehakultuurlane, Kägu. said...

To 12.53 Ma olen kimbatuses, sest kõik need inimesed kes nii öelda kanditeerivad,tunduvad järsku nii toredad. Nad jagavad inimestele üksteise võidu raha ja nänni, nagu tegi seda omal ajal püha Martinus. Nad kõik valutavad järsku südant tavalise tööinimese heaolu ja käekäigu pärast. Löövad omale rusikaga rindu ja tõotavad meile tähti kuud ja päikest. Isegi K. Michal kelle arvates tavaline tööinimene oli mingisugune pudulojuse ja raskeveohobuse laadne loll elukas tundub hetkel täitsa tore mees. Mina oma piiratuses muidugi ei mõista mis või kes on takistanud roosal ja lillal erakonnal seda kõike juba teha. Väikeettevõtjana tunnen ma üha enam, et kogu aur mis võiks kuluda tootvale tööle ja riigi õitsengule, kulub suuresti üha kasvava bürokraatia nõudmiste täitmisele. Igasugused aruanded erinevatele instantsidele, mitmekordsed deklareerimised jne. Üks mu tuttav meedik,kurdab, et tehes patsiendile 1 süsti tuleb peale seda ca 20-30 minutit pabereid täita. Krt kas keegi kunagi üldse loeb või vaatab seda meeletut paberi virna. Nõukogude aegne bürokraatia oli kökimöki võrreldes praegusega. Kurb küll, aga igasugu väiksemad ehitajad väidavad, et kõikvöimalike kaeve jm lubade saamine on nii vaevaline ja töömahukas, et odavam on teha ilma loata ja maksta trahvi .Aga no nüüd on see köik õnneks läbisaamas, sest ka rehvivormi erakond kes siiani seda bürokraatiat ainult kasvatanud on lubab asja muuta. Ma mõtlen et need valimised võik kesta igavesti, sest need on nagu jõulud. Ma tunnen ennast nii hinnatuna ja väärtsutatuna,et hakkan varsti seda kõike uskuma.

 
At 16:53, Anonymous Voldemar said...

Kägu sa vana ja väärikas isafiguur! Ega sa ometi nii väikse asja peale haneks ei lähe? Need pole ometi su esimesed valimised? Viska klaas viina hinge alla, lööb pilgu klaariks.

 
At 17:16, Anonymous Anonüümne said...

See kelle poolt hääletad, sellele antud hääl läheb ju niikuinii kellelegi kolmandale. Siis mis mõtet on hääletada? See oleks nagu Järvineni 30% kepiga suusasõit.

 
At 17:33, Anonymous Kustas, sepa poeg said...

Senjöörid, väike audiovideo enne valimisi on alati marjaks. Ning pange tähele missuguseid kuldseid sõnu räägib meile vana austerlane

... kelle heaks töötame väsimata ...

 
At 17:52, Anonymous Kaidi said...

Ma ei saand väga saksa keelest aru, aga hääle järgi ütleks et tegemist on usaldusväärse isafiguuriga. Sellise valiks kõhklemata.

 
At 18:06, Anonymous Anonüümne said...

Huvitav kas semiootik Martin sobib isafiguuriks?

 
At 18:14, Anonymous Anonüümne said...

18:06 ära nalja tee

 
At 18:50, Anonymous Anonüümne said...

Mehed ma ei saa aru kuidas te ei tee vahet tegelikul ja mingil näilisel isafiguuril? Isegi sporditüdruk Kaidi on rohkem isafiguur kui mõni nolkjas martin.

 
At 19:00, Anonymous Artur, krestjanõi otets said...

Meie valimiseelne loosung on:
Свобода народу смерть фашизму!

 
At 19:25, Anonymous Kaidi said...

Olen küll jah.

 
At 19:33, Anonymous Anonüümne said...

Kaidi,kas teie ei võiks olla siiski mönedele siin ema figuuriks?

 
At 19:44, Anonymous Martin said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 20:01, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 21:16, Anonymous Hillar, Viljandi said...

Pullerits on oma blogis kelner, koristaja ja administraator ühes isikus.

 
At 21:22, Anonymous Anonüümne said...

Meie tuttav R Kohtoff on poliitiliselt aktiivne ja igati tegija mees. Härra Pullerits on saamas endale tõsist konkurenti infosõja meediakaevikutes.

Kommenteerib tüüp Õhtulehes ja seletab eesti lugejale Nemtsovi ja Moskva maidani tegelikke tagamaid.

Igatahes, mehed, Putini kättemaks meile saab olema vägev, sest Eesti on usa kannupoisina tegemas kurja suurele vene rahvale ja kõigile neile, kes seisavad vene rahva kaitsva selja taga.

http://www.kohtoff.com/2015/02/blog-post_28.html

 
At 21:35, Anonymous Anonüümne said...

See Kamratov on ikka täitsa isa. Arvan et siin blogis ei ole just palju alfafiguure (peale Pulleritsu ja Piiroja), kes nii palju verd (enda ja vaenlase oma) oleks valanud kui tema.

 
At 21:43, Anonymous Anonüümne said...

Tõsised alfaisased peavadki vere valamise meistrivõistlusi. Või arvad, et nad kabet mängivad?

 
At 22:01, Anonymous Ants Käbi, jalgratta veteran said...

Kamratov töötas Nõukogude ajal miilitsas. Lühikest aega, aga mis siis. Ma tundsin ta ära.

 
At 22:31, Anonymous Volli Vigalast said...

Miilits oli ju väga aus ja auväärne amet! Nõukogude militsionäär, see kõlas suisa uhkelt, ma ütleks. Kihutab, kihutab autoke, kollane. Sinise triibuga, minu järele....

 
At 22:33, Anonymous Anonüümne said...

Käbi ära plädise. Kamratovist sai käre rahvuslane. Palja käsi pani mees 6 raudhammastega interrinde löömameest kasti ja hiljem orgamiseeris isiklikku vaprust ja eeskuju üles näidates Kodukaitse brigaadi, mis 15.juuni varahommikul 1991 pidas Ikla piiripunktis maha eduka lahingu Riia OMON-i kõrilõikajate vastu. Sina aga käid siiamaani CIA-le eesti meeste peale kitumas, veteran või asi.

 
At 23:10, Anonymous Anonüümne said...

Savisaarest on järel ainult riismed. Nii füüsilises, aga mis veelgi üllatavam, eriti vaimses plaanis. Vanuse järgi ei peaks veel nii olema, aga see, mida nägime just ETV valimisstuudios oli masendav ja piinlik hakkas vaadata.
Vanainimene peksis täiega segast ja kohati jooksis ka totaalselt kinni.
Kes saadet ei näinud, soovitan vaadata viimast 20min, see ütleb kõik sm Savisaare tänase päeva võimete kohta.
Sellisele on ka Jõhvi linna juhtimine selgelt üle jõu käiv ülesanne ja mees heietab midagi veel peaministri kohast...
Katus sõidab raugastunud kommunaalpoliitikul sajaga.

 
At 23:12, Anonymous Meinhard, Valgamaa said...

Väärikas mees see Kamratov. Minu poolest võiks selline mees vabalt olla Suusablogi isafiguur, ja mitte tavaline, vaid Teeneline Isafiguur. Loodetavasti ei ole ka härra Pulleritsul suuremaid vastuväiteid.

 
At 23:21, Anonymous Anonüümne said...

Kas on ilmas ametit - peale Tallinna linnapea oma muidugi - millega sm Savisaar veel hakkama saaks? Kas tänavat pühib ära? Ei. Kassas vahetusraha arvutab välja? Ei usu. Auto juhtimisega saab hakkama? Ei usu.

Kõige sirgeselgsema, sõnaselgema ja arusaadavama mulje on jätnud valimissaadetest siiski Mikser. Ta näib olevat ka ainus intelligentne inimene ses kambas.

 
At 12:12, Anonymous Anonüümne said...

"Viimasele kohale jäi kindlalt Edgar Savisaar, kes sai ekspertkogu liikmetelt vaid kaks punkti. Praktiliselt kõik hindajad pidasid Savisaart kõige suuremaks pettumuseks. "Savisaar jääb ikka järjest nõrgemaks, ei suutnud kaasa rääkida põhiküsimustes, samas ei saa ta kuidagi hukka mõista Venemaa agressiooni," nentis Urmas Varblane. Eeva Esse ütles, et Savisaar oli kinni ettevalmistatud tekstis, esitatud küsimustele vastuseid ei andnud ning väljaütlemised jäid segaseks."

Ekspertide hinnang.

 
At 12:24, Anonymous Anonüümne said...

Suhtun pika hambaga sellesse "ekspertide" hinnangusse.
Enne kui härra Pullerits ei ole oma hinnangut andnud, enne ei ole midagi ära hinnatud.

 
At 12:36, Blogger Priit Pullerits said...

Okei, minu hinnang siis:

1. Parts - konkreetne ja selge jutt, punktide kaupa hästi struktureeritud; ma pole nii ladusat ja hästi argumenteerivat Partsi varem näinudki.
2. Helme - ei läinud teiste kaklustega kaasa, ei hakanud kemplema, edastas oma sõnumi, säilitas väärikuse.
Nüüd tükk tühja maad.
3. Mikser - rääkis küll palju, aga loosunglikult ja liiga kiiresti, et jõuda jälgida; palju sõnu, aga vähe konkreetsust; ei mõju 17-aastasena paistes usutavalt ega veenvalt - ärgu unustagu, et tele on 70-80 protsenti imidž ehk pilt ja 20-30 protsenti jutt.
4. Rõivas - jäi selgelt kõigi ühise löögi alla, ja kuigi püüdis säilitada rahu, siis vaataja tundis iga ihukarvaga, et mees tunneb, et on valskuselt ja vassimiselt tabatud. Oli peksupoiss, mitte peaminister.
5. Herkel - millegagi meelde ei jäänud, aga mingit jama ka kokku ei keeranud.
6. Savisaar - algus oli paljutõotav, kui ütles, et ärgu saatetegijad kujutagu ette, et nad on tänase õhtu suured tegijad. Aga poole pealt vajus ära, kui ei vastanud küsimustele, ja kui tuli rünnak, kas ta peab Venemaa tegevust Ukrainas agressiooniks või mitte ega suutnud sellele vastata, vaid hiilis kõrvale, siis tõmbas endale mühinal vee peale. Aga saatejuhid olid ka mökud: kui Savisaar oli lõpetanud oma sisutu vastuse, oleks saatejuhid pidanud veel kord selgelt üle küsimas, mis on tema suhe Venemaa tegevusse Ukrainas, aga nad libisesid sellest üle ning nii võis ikka inimestele jääda mulje, et Savisaarel ei lastud lõpuni rääkida ja ta katkestati ära.

 
At 12:39, Anonymous Robert, jooksusõber said...

Seltsimehed blogirotid! Soovin teile õnne tänase pidupäeva puhul, kuid juhin teie tähelepanu tõsiasjale, et nr.1 isafiguur siin blogis on siiski härra Pullerits, ning mingid isehakanud parunid, krahvid ja kindralid, olgu nad või teenelised, on väga mitte-teretulnud.

 
At 13:13, Anonymous Don Corleone,isafiguur said...

Sina poisiuss ära kujuta asju ette! Järjekordne tõestus sellele,et jooksumehed pole ikka mingid õiged spordimehed,ega üldse mingid mehed

 
At 13:28, Anonymous Martin, semiootik said...

Härra Pullerits, Dr Goebbels oleks teiega rahul.

 
At 13:32, Anonymous Anonüümne said...

Kui siin oli juttu kuidas isa Kamratov on mitu internatsi külmaks pannud ja paljudele Eesti riigi vaenlastele säru saba alla teinud, siis härra Corleone, loodetavasti on ka teil sarnaseid saavutusi ette näidata? Rääkige ära, siis austame teidki samaväärselt Kamratovi ja teiste siinsete teeneliste isafiguuridega.
Paremate soovidega, Kalle, blogirott

 
At 13:53, Anonymous Anton, blogirott said...

Vaid härra Pulleritsul on piisavalt reputatsiooni ütelda, kes siin blogis on rott, kes isafiguur ja kes lihtsalt neeger.

 
At 14:03, Anonymous Volli Vigalast said...

Varsti hakkavad meie ässad Falunis paugutama. Poistel kõigil puhta purakas alles sees. Aivar lubas meile esikümne kohta (tema juba oma sõnu ei söö) ja ju teised ka ikka 30 hulka sõidavad .

 
At 14:23, Anonymous Kägu said...

Pakun, et Olsson Sundby ja Rehemaa rebivad kohe alguses 3 kesi eest ära, söidavad teistel 3 minutit eest ja otsutavad suusakuninga tiitli lõpuspurdiga, kus vaevalt konkurentidel midagi Aivari võimsatele paaristõugetele vastu panna on.

 
At 14:58, Anonymous Loitsu Olga said...

Lugupeetud suusaspets senjöör Kägu, teie meelekindlus teeb teile au. Võtan mütsi maha.
Räägime finišis uuesti.

Aga maarohtude keeduvee jääksoolsus indikeerib selgesti, et Olsson, Cologna, Sundby.
Northugi jaoks läheb rada liiga pehmeks ära ja loodusseaduste vastu ei saa isegi nii kõva mees.

 
At 15:08, Anonymous Kägu said...

Ühest küljest tuleb pehme rada Northugile kahjuks, aga teisestküljest on lumesaju tõttu väga raske kellelgi eest ära sõita. St üsna raske on Northugi maha raputada

 
At 16:04, Anonymous Anonüümne said...

Hull rada on ikka täna meestel suuskade all. Viis korda mörderbakken sellises supis ja laskumised mitmed põlvini supis. Karmid vennad...

 
At 16:06, Anonymous Kuimet, vana treener (isafiguur) said...

isa Võlegzanin paneb selle rotikarja kolinal kotti. Ettevalmistav laager Otepääl härra Pulleritsu sparringupartnerina on vilja kandmas.

 
At 16:35, Anonymous Anonüümne said...

Kes teeb Postimehes OTSE ülekannet? Rida on pool tundi maas, mis mõtet on OTSE ülekandel? Delfi seevastu on peaagu reaalajas.

 
At 16:46, Anonymous Bruuno said...

Kui Võlegzanin need rotid kotti paneb, siis teen isand Pulleritsule pudeli šampust

 
At 16:58, Anonymous Kägu said...

Northug on Kunn! Müstiline vana!

 
At 17:02, Blogger Priit Pullerits said...

Uskumatu lõpp Northugilt tõesti. See mees on teiselt planeedilt.

 
At 17:05, Anonymous Anonüümne said...

Müstilne vana jah. Kahju et ta eesti keelt ei oska, muidu võiks ta siin blogis isatseda.

 
At 17:09, Anonymous Loitsu Olga said...

Northug ei allu loodusseadustele, tõestatud!
Pean siin paja kallal veel vähe kõpitsema...

 
At 17:13, Anonymous Anonüümne said...

Vaid härra Pullerits ütleb kes siin blogis isatseb ja kes mitte.

 
At 17:27, Anonymous Isa Toolik said...

Aga tänase sõidu suurim üllataja oli kindlasti Bauer. Pärast pikka langusperioodi sõita maratonis MM-il hõbedale on vanameistrilt hirmkõva saavutus.
Kindlasti oli oma osa ka enne viimast 5km ainukesena vahetatud libedatel suuskadel, aga see vaid näitab mehe tarkust ja head närvi, et sellele riskile läks. Väga põnev maraton!

 
At 19:13, Anonymous Anonüümne said...

Nii, tehtud!
Valisin oma snautser Reku!
Tema eelised teiste kandidaatide ees: 1. Ta ei valeta.
2. TA ei valeta.
3. Ta ei valeta.
Sellest piisas.

 
At 19:49, Anonymous Tamm said...

Uskumatu sõit.
Northug vaagus hinge seal tõusudel..ja siis paaril viimasel tõusul..
Bauerilt kõva sõit..vahetas suusa ja jäi grupis viimaseks ja palun väga teine koht...
No sellist tralli pole veel enne näinud.

 
At 20:04, Anonymous Anonüümne said...

Northug ei vaakunud vaid sõitis peaga ja säästvalt,lõpus ta oli juba enesekindel-viimasel 2km.

 
At 20:10, Anonymous Risto M. said...

Selle loo pealkiri on maailmaklass.

http://sport.postimees.ee/3107699/koht-esikumnes-jai-tulemata-kuid-rehemaa-sai-kirja-mmide-uhe-parema-tulemuse

 
At 20:46, Anonymous Kägu said...

https://www.youtube.com/watch?v=MHc4XgrINz4
Kas see mida teeb Max Võlegzanin finishisirgel haakub kuidagi klassikatehnikas suusatamisega?
Samas ilmselt maha ei võeta, sest ta sai üldse kõige kehvema koha, st puumedali.

 
At 20:54, Anonymous Feeliks, blogirott said...

Ei leia, et selles loos midagi imelikku oleks. Tavapärane PM noorte spordiajakirjanike toode.

Küll aga oleks kommentaar alljärgnevale loole:
http://sport.postimees.ee/3107657/karjaari-parima-mm-soidu-teinud-karp-minu-starti-joudmine-oli-ime

Haigustest hoidumine kuulub (profi)sportlase professionaalsuse hulka. Kes Kärp kahtlemata on. Enne hooaja tähtsaimat võistlust nohu ja köha kätte haigestumine näitab hoolimatust ja teadmatust. Mäletate kuidas Veerpalu ringi käis? Nagu kubujuss sisse pakituna.

Ning ärge hakake mulle rääkima tippvormis sportlase haigestumise standardset bla-bla-blaad. Northug peaks sellisel juhul üldse detsembrist märtsini haiglavoodis tilgutite all lamama. Aga näe, kütab ringi nagu härg.


 
At 20:59, Anonymous Anonüümne said...

Senjöör Kägu!
Võlegzanin on kunn. Ta on koos härra Pulleritsuga viina võtnud ja juttu puhunud. Mõistate ehk isegi, et sellisele mehele lihtsurelike seadused ei kehti.

 
At 21:12, Anonymous Anonüümne said...

Õige! Homoparteide ja -sõdurite peale ei saa riigi ja rahva tulevikku jätta.

 
At 21:46, Anonymous Anonüümne said...

Valimistulemusi vaadates on nii mõnigi asi selgeks saanud. Esiteks - Priit pole mingi kunn. Ja teiseks - pedendus ruulib täiega.

 
At 22:04, Anonymous Martin, semiootikaüliõpilane said...

"Reetis oma rahvuse, reedab ka meid". Eks need J.V. Stalini sõnad (kui kedagi ületulnut, oli vist poola sõjaväelane, kõrgele ametikohale soovitati) ole ajakohased ka praegu. Reformierakond oli Tallinnas pannud nr. 2-ks Sergei Metlevi.
Venelasi jõuga eestlasteks pöörates oleme lõpuks seisus, kus eestlaste needki head omadused, mille üle võiks ehk uhkust tunda, on lahustunud... Aga sitta kah, nagu ütles surematu Heinz Valk. Enamusel ongi sitta kah.
Otsisin, aga ei leidnud nimekirjast pr Toomi.
Rõõmu tegi Vello Leito. Nr 1 oma nimekirjas. Kahjuks Leitol pole šanssi. Everybody knows..

 
At 22:06, Anonymous Lüllemäe Rein said...

No nii mehed!
Kas meie leeris valitseb lein? Sitt lugu jah, mul pisarad voolavad juba, raisk!
Ega siis ei jää muud kui kuulata Joosep Tasääni lugu
A Toi
Mees pole vähemalt pede. Tal on küll valged püksid, aga tundub et on sellest hoolimata täitsa isafiguur.

Raisk! Rais! Raisk!
Ei ole teist nii lolli, upsakat, totrat ja ajuhaiget rahvast maailmas kui seda on eestlased.

 
At 22:07, Anonymous Anonüümne said...

21.46 Vait sa nurjatu omosooihar!!
Oota ikka lõplikud tulemused ära ja siis hakka siristama

 
At 22:10, Anonymous Anonüümne said...

See oli nendelt erakondadelt, kes olid pedeseaduse vastu, suur viga, et nad pedendust kampaanias teemaks ei tõmmanud. Nüüd ei tulnudki see üles ja selle asemel jahuti peamiselt maksudest, millest absoluutselt mitte keegi mitte midagi aru ei saa, k.a need, kes sellest jahusid. Oleks pedeseaduse vastased pedenduse teemaks tõmmanud, oleks nad sellega kõvasti profiiti lõiganud, aga praegu oli see täiesti out-topic ja tulemus on näha - endised jõud, kellele nii väga vaheldust taheti, on rahva taas ära hullutanud. Valijad on lambakari...

 
At 22:14, Anonymous Anonüümne said...

Ärge nutke, mehed! Hakkab selgeks saama, et pedeseaduse eestvõitlejad reformarid ja sotsid enam uut valitsust kahekesi ei moodusta!!! Hurraa! Rahva häll hakkab ikka mõjuma kah lõpuks! Praegu 83 protsenti loetud ja 48 mandaati neil kokku, selge see, et peavad kellegi kolmanda juurde võtma. Huvitav, kas Vabaerakond müüb end neile odavalt?

 
At 22:14, Anonymous Anonüümne said...

To 22:10 Lambakarja hirmutati ju Putiniga. No et kui te ei vali Lillasid, siis võidab Keskerakond ja on elu maarjamaal läbi

 
At 22:20, Anonymous Anonüümne said...

Läheb vist veelgi rajuma meestevahelise kepi suunas. Sooääred ja Rebased - soorebased.

 
At 22:26, Anonymous Anonüümne said...

Bauer ei vahetanud 45km-l suuski, see kes ainsana vahetas oli Martin Jaks.

 
At 22:29, Anonymous Voldemar said...

Martin sa oled üliõpilane aga loll kui lammas.
Venelaste eestlasteks vaaritamine? Kust sa seda võtad? Saage aru see on Moskva poliittehnoloogide siia veeretatud miin. Toimis klassikaline trikk - panna vastane kasutama vaenlase retoorikat.

Selle lause "eestlased tahavad venelased eestlasteks muuta" ütlesid esimesena venelased. Lollakad eestlased aga leidsid, et näe, ongi nii! Juhmid kaasatundjad leidsid endale nutupuu - vai vai nüüd on ülekohus valla - tahavad venelased vägisi eestlasteks muuta!

Venelased on elujõuline rahvas, ei muutu nad eluilmas eestlasteks. Viimane tainapea, kes sel teemal nuttis oli Laine Jänes PM-i arvamusrubriigis eelmisel sügisel. Oi ma olin tige. Kurat meil on sisuline kakskeelsus, koole ei saa eestikeelseks, ja siis veel see nutujutt venelaste kiusamisest siia otsa.

Rohkem nende venelaste käest ei taheta kui minimaalselt keelt ja seda, et nad vastu ei töötaks iga kell. Garmoškat mängigu kodus palju ise tahavad. Sellele ju kätt ette ei pane.

Metlev on küll asjalikum mees kui enamus eestlasi.
Aga meil on pukki rühkimas noored venelased Ladõnskaja, Ossinovski, Kõlvart, Toom, ..... mis sa nendega peale hakkad? Neid saab rohkem ja rohkem ning pea on neid RK-s 80%. Demokraatia? Kahaneva jõuga väikerahvas rahvusriigis, mille naabriks salakaval suurriik, peab harrastama suletud majandust ja räiget natsionaalsotsialismi. Vaat siis oleks sul Martin veel lootust oma lastega eesti keeles kõneleda.

 
At 22:43, Anonymous Anonüümne said...

Ma ei saa aru Eesti rahvast? Kes annavad sellistele lammastele nagu Jüri Ratas ja Urmas Paet tuhandeid hääli?

 
At 22:45, Anonymous Anonüümne said...

Priit sa pead meile homme midagi eriti head ja magusat kirjutama. Et meid veidikenegi lohutada.

 
At 22:58, Anonymous Paul said...

Priit jätab raskel hetkel oma ustavad jüngrid üksi. Tõsine ristiisa nii ei teeks.

 
At 23:11, Anonymous Anonüümne said...

To 22:26 nr 29 vahetas ja selle numbri all sõitis Lukas Bauer

 
At 23:21, Anonymous Ants Käbi, jalgratta veteran said...

Tere! Lgp. Rein,
te mäletate veel Džoo Dässiini. Aga kas te Mirei Matjööd mäletate? Usun, et mäletate küll!
Toi et moi
Muide, kas Teie ei töötanud "Rahva Võidu" sovhoosis? See oli praeguse Kiili valla ja Saku valla maadel.

 
At 02:03, Anonymous Anonüümne said...

Kolm tõmmist tänasest.
1) sai selgeks, et võistluse jälgimisel Postimehele toetumine on totaalne rumalus. Pahv peaks sporditoimetuse lasteaias elementaarsed reeglid paika panema. Naeruväärne.
2) veelgi masendavam on Partsi munareklaami ja valimistulemuse korrelatsioon.
3) Pulleritsude pere demokraatia ruulis elik Priit jäi seekord tütrele alla elik "Aitäh, aga minu traditsiooniline perekond ei vaja kaitset" tegi Pulleritsu/Scanpixi blogile propagandaga ära.

 
At 08:27, Anonymous Rein said...

Ei kahjuks, härra Käbi. Ma töötasin Vaida sovhoosis. Hiljem kolisin Tallinna ja töötasin Dvigatelis lao valvurina. Aga see meie suusablogi lugejat vaevalt huvitab.
Olen pettunud teie muusikamaitses. Osundatud M Mathieu oli ju pelk estraadilaulja. See on šlaagrid stiilis "jätke võtmed väljapoole". NSVL importis ta küll meeleldi. Prantsusmaal ja suures maailmas oli ta tundmatu. Otsi "best french female singers", mireillet ei ole kusagil.
Normaalse sensitiivsusega rahvas kuulas naist, kelle kunstnikunimi oli Dalida - vaat see on kunzt ja hõrk kaunidus.

 
At 08:45, Anonymous Anonüümne said...

(Eilsele päevale mõeldes)
Vaid härra Pulleritsul piisavalt autoriteeti ütelda paar (või ka rohkem) krõbedat sõna Eesti rahva vaimse kapatsiteedi aadressil. (Loodame, et ta kasutab seda võimalust).

 
At 09:34, Anonymous Anonüümne said...

ja nüüd saab kooeluseadus põlistatud: ref, sots ja vaba on ju kõik poolt. Erti ägedalt esines ju Tõnisson :)

 
At 09:50, Anonymous Anonüümne said...

Ohjah...kartell valiti tagasi, peded abiellu, vihaseadusega kõigil suu kinni ja siis algab neegrite moslemite sissevedu.

Palju õnne kallis rahvas.

 
At 10:02, Anonymous Voldemar, endise Sommerlingi sovhoosi partorg said...

Eesti rahva ees seisab ju tegelikult olulisem probleem kui kooseluseadus.

Kas mäletate mitmeid kirjutisi arvamusrubriikides, mis püüdsid meile kinnitada, et TEGELIKULT on meie venelased Eesti poolt? Üks eredamaid oli eelmise sügise Marju Lauristini arvamus, et tema teadvat päris kindlalt, et oma südame põhjas on venelased Eesti riigi patrioodid. Nad olevat vaid nii tagasihoidlikud, et ei ütle seda kõva häälega välja. Noh, lisame siia veel sajad muidu mullitajad, kelle argument on see, et kuna eesti elatustase on kõrgem, siis on venelased Eesti poolt. jne jne.

Nüüd ütlen mina, et vaatame mida numbrid meile räägivad? Avalikult eestlusevaenulik Yana Toom saab Europarlamendi ja RK valimistel 10 tuhandeid hääli. Oleks KE need valimised võitnud, oleks meil Yana Toom peaminister. Minu küsimus: kus on need tuhanded MEIE venelased nüüd? Kas nad ei käi valimas?

Mitte mingid kuradi nutused arvamusavaldused ei kaalu üles tegelikke numbreid. Valimiskuningatena troonivad Toom ja Kõlvart. Oleks Ladõnskaja Refis või KE-s, oleks temalgi 9000 häält. Võim Tallinnas on venekeelsete käes. Sinna liigub jõudsalt ka Toompea, ehk riikluse poliitiline tuum.

Eestlased peidavad jaanalinnu kombel pea liiva alla. Poliitiline võim liigub kindlalt venekeelsete kätte. Eestlus võib kesta veel Kilingi-Nõmmel ja Kärdlas, aga rahvusriigina ega poliitilse subjektina pole Eestit enam kauaks. Aga mul sellest kahju ei ole. Eestlane on loomult väike-vürtspoodnik, kes oma riiki ei vääri.

 
At 10:09, Anonymous Anonüümne said...

Kas Svan jt. vanakoolimehed sõitsid kõik alu-keppidega?

 
At 10:22, Anonymous Anonüümne said...

Paistab, et need eestlased, kes Tallinna elama asuvad, muutuvad kuidagi ise ka rohkem venemeelseteks. Ja paljud eestimeeelsed on riigist lahkunud.

 
At 11:32, Anonymous Anonüümne said...

Minul on garaažis pilt Mietost, bambuselaadset kepid pihkudes. Mingi uustrükk umbes sellest ajast (?), kui ta Eduskuntas vahelduvat käis laskmas

 
At 11:41, Anonymous Anonüümne said...

Bambus läheb veel moodi.

 
At 12:00, Anonymous Hillar, profülaktik Kuusalust said...

Iseenesest läksid ju valimised korda.

Uue "töökoha" peavad endale esialgsete tulemuste põhjal leidma pedeseadust kummardanud:

REFORM
Rein Aidma
Remo Holsmer
Kalle Jents
Kalev Kallemets
Tõnis Kõiv
Tiina Lokk-Tramberg
Rait Maruste
Meelis Mälberg
Mati Raidma
Paul-Eerik Rummo
Andre Sepp
Imre Sooäär

SOTSID
Jaak Allik
Maimu Berg
Tatjana Jaanson
Etti Kagarov
Kalev Kotkas
Mart Meri
Marianne Mikko
Jüri Morozov
Barbi Pilvre
Karel Rüütli
Neeme Suur
Rannar Vassiljev

KESK
Olga Sõtnik

Fraktsuoonitu Lembit Kaljuvee
Lihtsalt argpüks Erki Nool

Korralik suurpuhastus!

 
At 12:32, Anonymous Anonüümne said...

Iseenesest tore nimekiri, aga kuna reform ja tõenäoliselt ka sotsid jätkavad valitsuses, siis ministrite asemel asendusliikmena saavad nii mõnedki kausi juurde tagasi.
Kuid õnneks mitte kõik ja vähemalt nende osas läksid jah valimised korda.

 
At 13:30, Anonymous Anonüümne said...

12:32
Selles osas, pole eesti keel.

Õige oleks nii - vähemalt selles mõttes läksid jah, valimised korda või / vähemalt seda silmas pidades läksid jah, valimised korda / või sellest johtudes /selles suhtes.

 
At 13:34, Anonymous Bambuskeppidega sõitsin sada viis said...

Mehed, vaadake ikka suurt pilti. No mis vahet kas RK-s on Etti Kagarov ja Kalev Kotkas? Kui seal on otseselt eestlusevaenulikke ideid nii kirjas kui sõnas esitanud Jüri Ratas, Liina Kersna, Laine Randjärv. Ja veel tuhandete häältega! Neid tüüpe ju venelased ei vali. Neid valivad lollid eestlased, kes elavad pimeduses ja ei saa aru kui Eesti poliitilist iseolemist suurte ampsudega süüakse. Meie oma "nunnude" eestlaste poolt! Aga pohh! Valime tagasi!
Mina oleks nende asemel RK-sse kibestunud Hvostovi valinud. Mehel on vähemalt mõistust ja osavust.

 
At 04:16, Blogger oakleyses said...

burberry, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, louis vuitton, burberry outlet online, michael kors outlet, uggs on sale, ugg boots, louis vuitton outlet, nike air max, michael kors, prada outlet, ray ban sunglasses, louboutin outlet, ray ban sunglasses, polo ralph lauren outlet, gucci outlet, nike air max, oakley sunglasses, cheap oakley sunglasses, nike free, louis vuitton, replica watches, longchamp outlet, ugg boots, chanel handbags, ugg boots, oakley sunglasses, tiffany jewelry, longchamp, jordan shoes, polo ralph lauren outlet, replica watches, michael kors outlet, michael kors outlet, louboutin shoes, kate spade outlet, oakley sunglasses, prada handbags, louboutin, ugg boots, christian louboutin outlet, longchamp outlet, nike outlet, louis vuitton outlet, michael kors outlet

 
At 04:19, Blogger oakleyses said...

air jordan pas cher, kate spade handbags, coach outlet, nike roshe, nike air max, abercrombie and fitch, hermes, north face, louboutin pas cher, sac longchamp, true religion jeans, longchamp pas cher, oakley pas cher, nike air max, ray ban uk, sac guess, hollister, nike free run uk, hogan, true religion jeans, ray ban pas cher, nike free, timberland, michael kors, nike roshe run, lacoste pas cher, new balance pas cher, lululemon, michael kors, mulberry, vanessa bruno, nike blazer, coach outlet, michael kors, hollister pas cher, vans pas cher, burberry, coach factory outlet, true religion jeans, ralph lauren pas cher, tn pas cher, air force, ralph lauren uk, north face, coach purses, converse pas cher, michael kors, nike air max, air max, true religion outlet

 
At 04:21, Blogger oakleyses said...

iphone 5s cases, abercrombie and fitch, giuseppe zanotti, ralph lauren, iphone 6s plus cases, wedding dresses, nfl jerseys, soccer jerseys, valentino shoes, asics running shoes, iphone 6s cases, herve leger, hollister, new balance, timberland boots, beats by dre, lululemon, ipad cases, reebok shoes, s5 cases, babyliss, mcm handbags, iphone 6 plus cases, oakley, mont blanc, iphone 6 cases, iphone cases, soccer shoes, north face outlet, ferragamo shoes, nike huarache, jimmy choo shoes, nike trainers, p90x workout, birkin bag, baseball bats, louboutin, hollister, vans shoes, instyler, longchamp, insanity workout, mac cosmetics, celine handbags, ghd, nike air max, bottega veneta, nike roshe, north face outlet, chi flat iron

 
At 04:25, Blogger oakleyses said...

juicy couture outlet, doke gabbana outlet, nike air max, wedding dresses, pandora charms, bottes ugg, karen millen, moncler, gucci, montre pas cher, ugg,uggs,uggs canada, swarovski crystal, canada goose uk, swarovski, pandora jewelry, toms shoes, vans, hollister, supra shoes, canada goose outlet, michael kors handbags, louis vuitton, ray ban, louis vuitton, hollister, moncler, pandora jewelry, ugg boots uk, converse outlet, ugg pas cher, louis vuitton, moncler, canada goose, canada goose outlet, ugg,ugg australia,ugg italia, moncler, canada goose, coach outlet, moncler, michael kors outlet online, canada goose, links of london, barbour, moncler outlet, marc jacobs, michael kors outlet, thomas sabo, pandora charms, lancel, sac louis vuitton pas cher

 
At 02:52, Blogger Unknown said...

ferragamo outlet
tiffany and co
michael kors handbags
north face outlet
ugg boots
rolex watches
ralph lauren outlet
marc jacobs
coach outlet online
abercrombie and fitch
gucci,borse gucci,gucci sito ufficiale,gucci outlet
michael kors outlet
cyber monday 2015
michael kors handbags clearance
cheap jordans
swarovski crystal
uggs outlet
swarovski outlet
cheap ray ban sunglasses
ralph lauren outlet
1205minko

 
At 02:55, Blogger Unknown said...

mbt shoes outlet
beats by dre
ed hardy clothing
longchamp outlet
ugg boots sale
nike air max uk
oakley outlet store
prada outlet online
coach outlet online
air jordan shoes for sale
fitflops sale
longchamp handbags
louis vuitton bags cheap
rolex uk
winter jackets
cyber monday deals
oakley sunglasses wholesale
ray ban,rayban,occhiali ray ban,ray-ban,ray ban occhiali,ray ban sunglasses
michael kors handbags sale
1205minko

 
At 16:05, Blogger رواد الحرمين said...شركة كشف تسربات المياه بالرياض
كشف تسربات المياه بالرياض
شركة عزل اسطح بالرياض
شركة عزل خزانات المياه بالرياض
شركه عزل مائى بالرياض
شركة عزل حرارى بالرياض
شركة ترميم منازل بالرياض
شركة مكافحة حشرات بالرياض
شركة رش مبيدات بالرياض
شركة تسليك مجارى بالرياض

شركة كشف تسربات المياه بالاحساء
كشف تسربات المياه بالاحساء
شركة عزل اسطح بالاحساء
شركة عزل خزانات المياه بالاحساء
شركه عزل مائى بالاحساء
شركة عزل حرارى بالاحساء
شركة ترميم منازل بالاحساء
شركة مكافحة حشرات بالاحساء
شركة رش مبيدات بالاحساء
شركة تسليك مجارى بالاحساء
شركة ترميم منازل بالاحساء

 
At 11:40, Blogger Clipping path Help Zone said...

profile1
profile2
profile3
profile4
profile5
profile6
profile7

 
At 11:42, Blogger Clipping path Help Zone said...

profile1
profile2
profile3
profile4
profile5
profile6

 
At 11:43, Blogger Clipping path Help Zone said...

profile1
profile2
profile3
profile4
profile5
profile6
profile7

 
At 11:47, Blogger al ghadeer said...

شركة غسيل مجالس بالاحساء
شركة رش دفان بالاحساء
شركة مكافحة النمل الابيض بالاحساء
شركة مكافحة النمل الابيض بالاحساء
شركة تنظيف بيوت الشعر بالاحساء
شركة شفط بيارات بالاحساء

 
At 02:20, Blogger Shaimaa Elsadek said...


شركة تنظيف مكيفات بالاحساء
شركة مكافحة حمام بالاحساء
شركة مكافحة صراصير بالاحساء
شركة مكافحة النمل الابيض بالاحساء
شركة مكافحة حشرات بالاحساء
شركة تنظيف شقق بالاحساء

 

Postita kommentaar

<< Esileht