reede, november 11, 2016

Pullerits: Kes on süüdi Eesti suusatamise lõhestamises?

Lihtne on langetada valikut, kui tuleb otsustada, kas pigem suusatada lausikul õhukesel lumel või kulgeda läbi rattahullude pealinna adrenaliiniküllastele MTB-radadele. Valik on päevselge, siin pole midagi kaaluda. Aga hoopis keerulisemaks muutub olukord siis, kui tuleb langetada otsus, kas hoida koduses konkurentsis pöialt Team Haanjale või meestele, kes sinna ei kuulu.

Eesti ühiskond on lõhestunud. Ameerika on lõhestunud. Igal pool on lõhed. Kas suusatamine peaks lõhestumisi eirama? Ei ole nagu põhjust – sest lõhe on seal nagunii. Et see oleks selgem, püüan seda järgnevalt veelgi reljeefsemaks murda.

Niisiis, ühel pool Team Haanja: Aivar Rehemaa, Algo Kärp, Raido Ränkel, Karel Tammjärv, Marko Kilp, Alvar Johannes Alev, Andreas Veerpalu, Triin Ojaste. Kuigi nende treener on Anti Saarepuu, siis vähemalt osasid neist kutsutakse suusaringkondades Matipoegadeks.

Ja ülejäänud: Peeter Kümmel, Siim Sellis, Kein Einaste.

Nagu näete, on jõud ebavõrdsed. Õiglane ja südamega inimene on alati väiksema poolt.

Enne jätkamist olgu öeldud, et mul ei ole mitte midagi Team Haanja ühegi liikme vastu isiklikult ega eraldi võetuna, kuigi Rehemaa oli mullu pahane, et olin ühes usutluses avaldanud arvamust, et tal pole mõtet enam sporti teha. Aga arvamusvabaduse tingimustes on ka Rehemaal õigus öelda, et tema arvates ei peaks Pullerits enam suusatamisest kirjutama. Kuid ma kirjutan – nagu Rehemaa suusatab edasi.

Team Haanja probleem on Mati Alaver. Ja kui siin leidub veel lihtsameelseid, kes asjadest aru ei ole saanud, siis olgu neile selgelt öeldud – ja see tugineb minu salamahti tehtud reporteritööle Eesti suusatamise telgitagustes, kuigi esitan kõik järgneva arvamusena, sest arvamused on kaitstud arvamusvabadusega ning võimaldavad välja öelda kogu tõe: Team Haanja (tundub mulle) on Mati Alaveri kättemaks Eesti Suusaliidule. Ja sellisena, olgu otse öeldud, ei saa ma Team Haanjat kuidagi pooldada. Sest kättemaks on alati õel, vastik ja väiklane.

Kusjuures eriti inetu on see, et, nagu mulle tundub, maksab Alaver kätte mitte oma kätega, vaid sportlaste kaudu. Ehk teeb taas kord, tundub mulle, sportlastest oma heausksed käsilased, hoides ise väga mugavalt varju, tagaplaanile, nagu nägime Team Haanja hooaja-eelsel üritusel Tallinnas. Minu silmis ongi kõige hullemad tegelased need, kes kulisside tagant susivad ja niite tõmbavad, sest kui vastutamiseks lähevad, pühivad sellised tegelased käed puhtaks, ütlevad, et nemad ei tea midagi, mis te minu käest küsite, näe, minge ja küsige Anti Saarepuu või Tõnu Seili või Andreas Laane või Jaanus Teppani käest. Alaver on asetanud end positsiooni, kus Reformierakonnas oli pikka aega Rain Rosimannus – ja me kõik teame, millega see lõppes. Mitte just ilusasti.

Mis veel vähendab sümpaatiat Team Haanja vastu, on see, et tegemist on Eesti suusatamise kontekstis äärmiselt egoistliku moodustisega. Olgu siin tsiteeritud Team Haanjat ennast: «Team Haanja on murdmaasuusatamise tiim, eesmärgiks uute sportlaste viimine rahvusvahelisse tippu ja seniste tegijate püsimine rahvusvahelises konkurentsis.» Teisisõnu, kui keegi veel aru ei saanud: meid ei huvita, kust praegustele tiimiliikmetele järelkasvu tuleb, ja ei huvita ka see, kas seda üldse tuleb, sest meie tegeleme ainult mõne väljavalitud kohaliku tuusaga. Just nii nad ise deklareerivad. Ses osas on isegi minu väike blogi Eesti suusatamise kandepinna eest hoolitsedes palju kordi tulemuslikum kui Team Haanja.

Lisaks sellele olen kuulnud veel jutte, millele ei ole mul faktilist kinnitust, mistõttu olgu juriidilisest aspektist mainitud, et tõenäoliselt võib järgnev olla täiesti vale, kuigi ilmtingimata ei pruugi, ja nimelt, et veel olla lahtine, kas Alaver laseb Team Haanja liikmeil sõlmida ka mingid lepingud suusaliiduga, mis on vajalikud, et sportlased saaksid üldse rahvusvahelistel võistlustel osaleda, ja samuti olla vaidluse all, mida teha lepingupunktiga, mis käsitlevat dopingu tarvitamisest hoidumist ja millest siis tulenevat see, kas vahele jäämise korral peaks võidupreemiad tagasi maksma või mitte. Veel kord: see eelnev ei pruugi üldse vastata tõele (ja ma arvan, et see ei vastagi tõele), aga igatahes on kogu see segadus, mis väljapoole paistab, selge märk, et Team Haanjaga ei ole asjad väga selged ja ilusad. Ja kas sellepärast, et probleem on sportlastes või nende ametlikus treeneris Saarepuus? Ei, mulle tundub, et sellepärast, et probleem on Alaveris.

Nüüd jääb veel küsimus, mida peab sellises olukorras tegema Eesti suusakoondise peatreener Jaanus Teppan. Ja siit saate vastuse: Teppan on nii aus ja õiglane mees, et tema võtab koondisse need, kes on parimad. Iseenesest teatan ma siin justkui endastmõistetavat fakti, aga see ainult tundub teile nii. Uurige veidi tagamaid ja te saate kuulda, kuidas varem olnud paljude arvates koondise moodustamine Alaveri soovide järgi kaldu. (Näiteks Pavo Raudsepp võib teile rääkida, kuidas Alaver olla jätnud ta Salt Lake City olümpial Eesti teatenelikust välja ühe hooletu lause tõttu, mille ta oli mulle pillanud.)

Nüüd, kui Alaver ei ole enam koondise moodustamisel pumba juures, tähendab see, et tema eelistused ja tahtmised palju ei maksa. Mis tähendab, et ka neil, kes ei kuulu nn Alaveri talli, tekivad senisest paremad võimalused. Jah, te saite õigesti aru: Team Haanja moodustamise tagajärg on paradoksaalsel kombel see, et Kümmelil, Sellisel ja Einastel on senisest paremad ja õiglasemad võimalused koondisse saada.

Seetõttu ei varja ma, et olen sel hooajal Kümmeli, Sellise ja Rootsis elava-treeniva Einaste poolt. Iga nende edusamm hoiab Eesti suusatamist tervemana ja konkurentsivõimelisemana ning kahandab halli kardinali mõjuvõimu. Teile võib meeldida hall suusailm, aga ma ei suuda uskuda, et siin leiduks kedagi, kellele meeldib hall kardinal. Või eksin?

Foto 1: Raido Ränkel tänavu jaanuaris Mammastes Eesti sprindimeistrivõistluste finaalis. Foto autor: Margus Ansu, Postimees/Scanpix
Foto 2: Peeter Kümmel (vasakult), Aivar Rehemaa, Siim Sellis ja Marko Kilp mulluse hooaja eelsel pressikonverentsil. Foto autor: Mihkel Maripuu, Postimees/Scanpix
Foto 3: Mati Alaver ja Anti Saarepuu tänavu jaanuaris Mammastes Eesti meistrivõistlustel. Foto autor: Margus Ansu, Postimees/Scanpix
Foto 4: Tõnu Seil, Peeter Kümmel ja Andreas Laane tänavu kevadel eelmise suusahooaja lõpetamisel. Foto autor: Jaanus Lensment, Postimees/Scanpix
Foto 5: Suusataja Algo Kärp perega. Foto autor:Aldo Luud, Õhtuleht/Scanpix
Foto 6: Mati Alaver Mercedesega 2012. aastal Mammastes Põhjamaade meistrivõistlustel. Foto autor: Tairo Lutter, Õhtuleht/Scanpix
Foto 7: Jaanus Teppan, Mati Alaver ja Anti Saarepuu 2003. aasta novembris Eesti koondise laagris Soomes Olosel. Foto autor: Mati Hiis, Õhtuleht/Scanpix
Foto 8: Siim Sellis mulluse hooaja eelsel pressikonverentsil. Foto autor: Stanislav Moshkov, Õhtuleht/Scanpix

92 Kommentaarid:

At 18:14, Anonymous Martin, tudeng said...

V.a hr Pullerits
Suurkapitali omandis oleva "Postimehe" palgatöötajana on mõistetav, et probleemikäsitlustes on teil paratamatult vastav kallak, teatud teemasid ei saa aga üldse tõstatada. Pseudoprobleemiga ja sensatsioonihimulise mulliajamisega (aga ei tõuse!) tegelete siingi.
Suusatajana ja kodanikuna võiksite siiski mõelda, kas ERR Lumeinfo kommentaariumi päevapealt sulgemine (nagu Eesti oleks mõni Erdogani diktaatoririik) ja avaliku ringhäälingu uksele sildi "Suletud. Palun külastage erakapitali teenust" (s.t suunamine Terviserajad.ee saidile) teenib suusarahva huve?

 
At 20:19, Anonymous Anonüümne said...

Vahur Teppan maksis rahas või natuuras?

 
At 20:44, Anonymous Vello said...

Donald Trump asub elama sotsiaalkorterisse, kus varem elasid neegrid.
Kilba, mehed! Küsige

 
At 21:31, Anonymous Anonüümne said...

"kuigi esitan kõik järgneva arvamusena, sest arvamused on kaitstud arvamusvabadusega ning võimaldavad välja öelda kogu tõe"


Sellega on kõik öeldud ))))))

 
At 21:46, Anonymous Anonüümne said...

Priidu tekstist jääb mulje, et kõik need matipojad on parajad ärakasutatavad hullikesed.

 
At 21:49, Anonymous Vello, Aravete kilvaklubi said...

Kes on see täna 195 aastat tagasi sündinud maailmakuulus kirjanik, kelle teost on ühes oma viimastest blogikirjutistest maininud ajakirjanik Pullerits?
Kes teab, mehed?

 
At 22:13, Anonymous Anonüümne said...

https://et.m.wikipedia.org/wiki/Fjodor_Dostojevski

 
At 22:15, Anonymous Anonüümne said...

PP astus nüüd küll kellegi varbale.

 
At 22:20, Anonymous Vello said...

Õige vastus, 22:13! Fjodor Mihhailovitš Dostojevski, vene kirjanik, romaanide "Kuritöö ja karistus" (1866), "Idioot" (1869) ja "Vennad Karamazovid" (1880) autor. Kokku kirjutas ta 11 romaani, 3 novelli, 17 lühiromaani jpm.

Team Haanja klubis pannakse dopingut. Pannakse kõvasti, süstemaatiliselt, Vene-Nõukogude koolkonna parimate traditsioonide viisil. Sest ilma dopinguta ei tule tulemust. Puhtast mängust võib Vahur Teppan oma trennilastele rääkida.
Seda tahab minu arusaamise kohaselt Pullerits artikliga öelda.

 
At 22:21, Anonymous Anonüümne said...

Peremees, kas homses Arteris spordijuttu ka tuleb?

 
At 22:29, Anonymous Anonüümne said...

Arusaamatuks jäi, kas err lumeinfo leht jääb ülesse ja ainult kommentaarium suleti, või on see võõrutuse esimene etapp, et leht tervenisti sulgeda? ��

 
At 22:42, Blogger Priit Pullerits said...

Tuleb, 22.21. Kuidas üks tuntud naine jooksuvõistlusel kokku kukkus.

Vahur Teppan ei puutu siia, 20.19. Hunt kodu lähedalt ei murra, mõistate?

Huvitav, kelle varbale, 22.15!? Ise küll ei tunne.

Vello, see on küll üle võlli järeldus.

Lumeinfo jaur on nii tüütu, ma enam ei viitsi seda kuulata.

Täna õhtul rahulikult 18 km veidi vähem kui 1,5 tunniga.

 
At 22:44, Anonymous Vello said...

Paistab, et tegemist on kellegi testiga, et välja selgitada, mis saab, kui ametlikud infokanalid äkki tummaks jäävad - kas eestlased tulevad tänavale, organiseeruvad jms või istuvad kodus ja lepivad olukorraga.

 
At 22:58, Anonymous Anonüümne said...

Mind ei huvita su isiklik järjekordne ristikäikj Alaveri vastu (Pullerits lihtsalt peab ennast alati vastandama, muidu see mees ei toimi).
Mulle ka Mati ei meeldi ja pean teda räpaseks mänguriks. Mitte just sellepärast et kas ja palju ta dopingu kasutamisest teadis, vaid tema jäledad käitumised inimeste suhtes (naiste koondise, teatud suusatajate jne.) Tugevate isiksuste probleem , ega Armstrongi ka vihata niivõrd sellepärast et ta dopingut kasutas, pigem see kui vastikult ta inimeena käitus ja manipuleeris.

Miks peaks sponsorrahadega eest järelkasvu hakkama kasvatama? Maksa sa ise oma kirjutiste honororarid paljulasteliste perede toetuseks. Tiim Haanja on endale leidnud rahad taha nagu klassikaline profimeeskond mis iganes muus spordi valdkonnas. Oma raha eest ta tahab osta parimat. Me ei saa seda pahaks panna. Rõõm et sellised vahendid me suusatamisele lisandusid.

Mina tahan küll teada et kuis rajal olukord on..kas saab juba klassikasuusaga minna oma lemmik stiili viljelema..või peab jalad harkis uisutades oksapuru vahel hüplema.

 
At 23:46, Anonymous Anonüümne said...

Team Haanja ei teki tühjale kohale, selleks on soodne pinnas. Alustame kasvõi err lumelehe probleemi ignoreerimisest. Üleüldine hall tsoon.
Ps pr Vonn on jälle kondid sodiks saanud. Pilt Instagramis.

 
At 23:59, Anonymous Anonüümne said...

https://www.instagram.com/p/BMrqtQMBxUw/

 
At 00:04, Anonymous Anonüümne said...

MK etapi sprindi kohad jagati Olose kvalifikatsioon põhjal. 3 kohta. 1:2 sai TH pähe.

 
At 00:44, Anonymous Anonüümne said...

Kas Pirital paaristõukeid saab juba harrastada ilma, et kepp ja suusk tammelehtedele kinni kiiluks? Mõistate virisejad? Kui err leht on kinnikiilutud, siis tuleb lumeradade teavet siin blogis jaurama hakata. Simpel!

 
At 07:48, Anonymous Anonüümne said...

Pulleritsul on prl Vonni veebi tasemeni pikk maa minna. PP ei saanud kliinikust oma traumast pilte kätte, Vonnil on pildid üleval veel enne, kui tuimestus jõuab lahtuda.

***
Kas PP ringhäälingu lumeinfot lugenuna on mõelnud sellele, kes on need inimesed, kes seal omakasupüüdmatult kasulikku ja täpset infot kaasteelistega jagavad, ah?

 
At 08:25, Blogger Priit Pullerits said...

Ma ei ole kunagi, mitte kunagi mingit lumeinfot lugenud, aga iga kord, alati, kui on saanud vähegi suusatada, olen ikka ja jälle saanud suusatatud. Ma ei saa teie probleemist aru. Minge rajale, ise veendute, milline on olukord, mingi lumeinfo ei asenda teie silmi. Või vaadake mu videosid lumest ja radadest, need siin lingitud, ja pilt selgem kui mingi jutt kuskil lumeinfos või miskid statistilised andmed kihi paksusest. Dendros nt tõusud väga ebameeldivalt lehti täis ja klassikajälge pole. Sähh teile lumeinfot!

 
At 09:54, Anonymous Anonüümne said...

Palivere, Pirgu, Padise, Pariisi, Lüllemäe, Aravete, Kolgaküla - mis nende radade seisud on, ah? Ise tahate Ida-Euroopa parimat spordiblogi teha. Vohh, saite!

 
At 10:05, Anonymous Anonüümne said...

Suht sitt jutt, sõida ise kohale, võibolla 50km, et oma silmaga näha? On Postimees Terviseradade sponsor? Miks peaks hakkama eelistama ühe isiku, PP, veebi, anonüümsele err saidile? Mis ju maxumaxjate raha eest peaks olema. Pullerits, viime sinu blogi ka mujale, keegi teine hakkab haldama, kellegilt pead hakkama luba küsima. On ikka jobujutt, ta pole mitte kunagi...

 
At 11:02, Anonymous Anonüümne said...

Pullerits mõtleb ise hakata erinevaid radasid tutvustama, siin ja Postimehes, hoida poolteadlikult inimesi infosulus enda huvide tõttu. See on korruptsioon. Ei, tegelikult oli võimu ja meedia koostöö fašism.

 
At 11:18, Anonymous Martin, Media Studies student, Tallinn said...

Hr Pullerits, see on, vabandage, haige mölin, mida ülal suust väljutate.
Rahvas küsib, seepärast seletan.
ERR Lumeinfo sulgemine on sellepärast, et Eestis tugevneb oligarhiline kapitalism. Sõõrumaa, Eesti Energia bossid (maksumaksja raha? mis sest!), Merko bossid, nende kõrgeltmakstud teenerid Aivar Pilved. Sport, ärge unustage, on ka - ja eelkõige - meedia. Ajakirjandusvabaduse reitingutes Eesti kukuk kolinal. Kui oleks kuhu kukkuda.
Suusatamine olevat Eesti rahvussport. Kuidas see ERR-is kajastub? Ei kajastu! ERR on pask!

 
At 11:29, Anonymous Anonüümne said...

Alati peab leiduma keegi, kes on nii nõrk, kelle rind isegi medaleid ei suuda kanda, kes nendele Merkodele ja Eesti Energiatele kõva kaika kodarasse viskab.

 
At 11:29, Anonymous Anonüümne said...

PP blogi ja lumeinfo on nagu öö ja päev, nagu tsirkus ja ajaleht. Kui tahad meelelahutust ja kinu, siis põikad PP blogisse. Kui tahad olulist infot, siis lumeinfost. Nii lihtne see ongi. Ei muuda see 5 tellijaga Youtube'i kanal PP blogi kohe tõsiseltvõetavaks.

 
At 11:38, Anonymous Vello said...

Mehed, kas suudame oligarhide infoblokaadist läbi murda?
Aravetel on lumi maas. Lähen teen vist ka ühe tiiru.
Õhtul teeme siis taas kilba, eks?

 
At 14:53, Blogger Priit Pullerits said...

Ainult et see lumeinfo on kaputt, 11:29, aga see blogi tegutseb edasi. Näete, mis on elujõulisem ja jätkusuutlikum!

Aga olgu, lumeinfot kah teile, muidu te ei saagi rahu. Dendropargis on 6. ja 7. tõus viiesel ringil roppu leherisu täis, sealt on tõeline piin uisku üles punnida - ärge minge sinna. 5. laskumine on ka libedaks hõõrutud, see on kõige ohtlikum ja ebastabiilsem. Täna hommikuks dendroringi hooldatud polnud. Kõige parem on 1,3 km sprindiring, v.a esimene tõus, kus on kõvasti laaste väljas, aga hoidke seal paremale. Muidu on see täiesti ilusti sõidetav. Ovaal on tagasirgel täitsa hea, saate kiirust arendada, aga kurv enne seda on lehti täis. Lauri ringi kaugeima otsa kurv on ka lehti täis, seal peab laveerima, ja Limpa tõus on samuti väikseid piklikke lehti täis. Niisiis: sõitke sprindiringi, see on parim, siis ovaali, kolmas paremuselt on Lauri ring ja dendroring on tõusudel tõeline piin, ei mingit lõbu. Klassikajälge on üritatud ka dendros sisse ajada, aga seda pole kõikjal ja see on õrn.

Saite nüüd lumeinfot. Ärge enam sel teemal kräunuge nagu armuvalus kõutsid, tehke ka oma sõidud ära, nagu ma tegin täna ennelõunal 1:38ga rahulikult 20 km.

 
At 15:08, Anonymous Martin said...

Tagasi tulles blogikirjutise teema juurde, miks te ei taha nimetada oma Tellijat, hr Pullerits? Te ei ole ometi peaks põrunud vms, et oma lõbuks neid TH filippasid treite.

 
At 15:18, Anonymous M said...

Ameerika perestroika - mida see Eestile toob?
Venelased on rõõmsalt üllatunud: Ameerika sai oma Jeltsini.
Trump ongi juba avaldanud soovi Putiniga kohtuda.
Ilmselt aetakse siis ka ärijuttu.
Ka läheme kaubaks, koos oma ERRi suletud kommentaariumiga?
Või see e koti kedagi?

 
At 15:24, Anonymous Anonüümne said...

Vasikas on ka elujõuline.

 
At 15:26, Anonymous Anonüümne said...

Seiklusspordi MM, kaugel kängurumaal, eestlaste osavõtul.

Live: http://live.arworldseries.com/arwc16/

https://www.facebook.com/acesalomonteam/

 
At 15:33, Anonymous Anonüümne said...

Miks Aivar täna ei sõitnud? Kas hoiab purakat katsevõistluseks?

http://data.fis-ski.com/dynamic/results.html?sector=CC&raceid=28761

 
At 15:36, Anonymous Anonüümne said...

Peremees, teise loo: "kulgeda ..." link teksti sees ei tööta.

 
At 15:52, Anonymous Anonüümne said...

Miks võrdled oma blogi lumeinfo lehega?

 
At 15:55, Anonymous Anonüümne said...

Pullerits annab saapaga maaslamajale, see on tõeline "elujõud".

 
At 17:27, Anonymous Anonüümne said...

15:33, kas tänane mitte polnudki katsevõistlus, mille 3 kiiremat lastakse MK-le peale ja viimase neljanda nimetab JT.

 
At 17:54, Blogger Priit Pullerits said...

15:36, vaadake, kas nüüd töötab!
Check it out:
https://www.youtube.com/watch?v=CPYho1_9rus

 
At 18:13, Anonymous margus said...

Priit ju ei käi kuskil mujal suusatamas kui sellel omanimelisel mingil ovaalil. Kuna pole Tartu kandi mees, siis ei tea ka kus see asub ja lumeinfos seda märgitud pole - järelikult pole olemas.
Priidule ainult nii palju, et mõned suusatamisest lugupidavad inimesed võivad endale lubada ka suusatamist erinevatel radadel ja seetõttu on päris hea omada ülevaadet, et kus on üldse rada ja kus lund. Aga no see on nagu hane selga vesi jutt siin ja ei vanale koerale uusi trikke ei õpetda.
Kurb muidugi et ka lumeinfos nüüd kommentaarid kinni keerati eelmine nädal. Terviserajad veeb on lihtsalt kohutavalt kasutajavaenulik. Võiks veidi vähem mõelda ägedtele efektidele ja rohkem päris kasutaja vajadustele.

 
At 18:46, Anonymous Anonüümne said...

Anu Saagim tahtis, et helistaksite - üheskoos oleks vaja asju teha.

 
At 19:32, Blogger Priit Pullerits said...

Vaadake, mis uudise ma üles panin:
http://sport.postimees.ee/3908347/eesti-esindus-liigub-seiklusspordi-mm-il-parimate-seas
Ja mida teie vahepeal tootnud olete?

 
At 20:09, Anonymous Anonüümne said...

- Volodya, what is this?
- Come. I'll show you
(avab ukse)
- Holy cow! Gold! What a marvelous diamond palace!
- It's my personal WC, Donald. See that?
(tõstab WC poti kaane)
- Gold! Brilliants! Holy Shit!
(lühem mees muheleb)
- More vodka?
- That stuff's stronger that Tennessee whiskey! (möriseb) Volodya, we're friends!
- We are. May I mention... a small thing. Baltic states
- What's with them? Our man Ilves sends me reports
- Ilves's a Clintons' man.
- Clinton? Hate them
- Me too. Слушай, Доналд. (läheb üle vene keelele) I want them back. Our old territories, Please, Donald! We're friends
(pours more vodka. Balalaika players raise tempo)
- But Volodya, I cannot give them just so. I'm a businessman
- I'll give you the best I have
(kruvib WC poti kaane lahti). It's yours!
- Okay, okay... (uurib kalliskividega inkrusteeritud rasket kuldkaant)

 
At 21:30, Anonymous Anonüümne said...

Noh. Seiklussport on ikka rahatuulutamise üritus. Sponsorite promosport sitkete jõukate näitlejatega. Tegelikult maailm ootab ammu ala kus saaks raha põletada rohkem kui F1 etapil, kuid raskuskese oleks esmalt inimestel ja samas oleks see vaatemänguline ja eemalt virtuaalselt 360d videoga kaasaelatav otseülekandena. Millal selline ala sünnib? Nt pääsemine põhjapooluselt. Kes saab kiiremini mandrile nii, et mootoritega vahendeid ei kasuta?

 
At 22:24, Anonymous Anonüümne said...

Näiteks Tähtvete raja olukord ei huvita tartlasi, sest seda näeb ta ise ka.
Aga ma pole nagu hull orav rattas, kes tähtveres aina tiirutaks, elu tuleb mönuga võtta.
Hea oleks tead kas homme sõita Vooremäele, Lähtele, Elvasse või näiteks Palule.
Lumeinfos oli operatiivne ja reaalne tagasiside sõitjatelt, terviseradadel see praktiliselt puudub.

Kas pole siis itimeest, kes lumeinfo uuesti taaskäivitaks?

 
At 22:41, Anonymous Anonüümne said...

17:27, järgmise nädalavahetuse Saariselka võistlus on pika distantsi katsevõistlus.

 
At 00:13, Anonymous Anonüümne said...

Väike meenutus hooaja tippsündmusest. Tanel Kangert ja tõus Al Jebeet mäele (Abu Dhabi rattatuur). 7:20 ja 18:30.

 
At 02:24, Anonymous Anonüümne said...

Tour de France 2017 17. etapp. Kommentaator kiidab Tanel Kangerti (nr 25) keeleoskust. Millise keele?
1) inglise keele
2) vene keele
3) eesti keele
4) kasahhi keele

 
At 09:50, Blogger margus Kivirüüt said...

Kasahhi keel
Järgmine nädal jälle lubab 10 kraadi sooja.
Igasuguse suusaisu võtab selline ilmakõikumine ära.
Annan ilmataadile veel aasta-kaks enda tõestamiseks võimaluse kui ei saa hakkama ostan varustuse ja hakkan talvel rattaga sõitma

 
At 12:19, Anonymous Risto M. said...

http://tarbija24.postimees.ee/v2/3906573/mehed-ei-nuta-peep-pahv-testib-lumelabidaid

 
At 12:32, Blogger Andres P said...

22:24 it-mehi on siin ilmselt küllaga, aga kõigil vaja vorsti leivale (määret suusa alla) teenida või suusatamas (sportimas) käia, pole kellelgi aega ise mingit missioonitundest oma rahadega asja püsti panema hakata, eriti kui see juba olemas on. Vooremäe, Elva, Lähet lumeinfo on läbi käinud nii terviseradadest kui FB'st. Seda et Terviseradade kommentaare nii vähe kasutatakse - saate küll ainult peeglisse vaadata...
@Disclaimer - pole kuidagi seotud ei Terviseradade ega ERR portaalidega. Lihtsalt sama moodi nagu Priidul, viskab siibrisse see pidev kriun.

 
At 12:42, Blogger Andres P said...

Lisaks veel, et kuna Lumeinfo oli anonüümne siis sai seal samasuguse süüdimatusega asjasse mittepuutuvat jama ajada nagu siin kommentaarides. sm Putin ja muu kellegi meelest päevakohane sitt, mida muudest kanalitest niigi oksendamiseni tuleb.
Okei, ka kasuliku info postitamine oli 1-2-3, mitte mingi sisselogimise taga. Tehniliselt oli lumeinfo flashis ja seega ei töötanud normaalselt üheski tahvlis/telefonis.

 
At 13:00, Anonymous Anonüümne said...

Andres P, te olete vist mingit muud lumeinfot lugenud, ERRi omas läbustamist praktiliselt polnud - info suusatajatelt suusatajatele. Ma ütleks ERRi lumeinfo oli itimeeste tehtud, Terviseradade lehed marketingi tegelinskite üllitatud.

 
At 13:17, Anonymous Vello said...

Margus, kasahhi keel on õige vastus! Tanel Kangert on kasahhi keeles kõva käsi.
Kui võtate minu nimest ühe tähe ära, saate sõna, mis viitab Tanel Kangerti harrastatavale spordialale. Kui võtate veel ühe tähe ära, saate sõna, mis viitab hoopis teisele spordialale. Millisele?
Vihje: hetkel on käimas selle ala maailmameistrivõistlused

 
At 14:09, Anonymous Anonüümne said...

TH on pesuehtne MA Suusaliit. Miks? Eks ikka sellepärast, et ehtsas Suusaliidus libises kogemata kombel jäme ots käest ning pöörde järgselt oli MA rahade ja otsustega raske kallutatult edasi toimetada. Seda, kuidas kogu mäng vaid omade väravasse käis, peaksid uurima juba vastavad ametkonnad. Fookuse seadmiseks piisab, kui vaadata TH sponsoreid ning isikuid, kes TH ümber tiirlevad. Kuidas sa enam orkestreerid hajusat süsteemi, kus alluvate mälu laenu asjaolude ja omanikku vahetanud tolmuimejate kohta taastub ühel hetkel protsessi juhi, mitte selle teostaja peas? Tõde ja vale kipub sassi minema. Teadjad tuleb koondada ühe mütsi ning valvsa silma alla ja lojaalsus (sh. vaikimine) tuleb kinni maksta - see ongi TH sisu. Kuid kas Eesti suusatamine on ainult TH? Ühe ehitusfirma jaoks on vist küll. Või on MA lihtsalt nõnda armas ja kallis? Või on tal äkki selliseid teeneid, mis igal aastal sadade tuhandete kaupa TH artistide jaoks füüri laskma paneb? Kui varasemalt Suusaliidus toimunud finants ja muud MA poolt kontrollitud ning JM, RO ning ÜV poolt teostatud lükked avalikkusele teatavaks saaksid, ei muretseks enam keegi valitsuse vahetuse või Trumpi/Clintoni duelli lõpplahenduse pärast. Apteeke tabaks iivelduse vastaste rohtude müügibuum. Musta pori näkku müügiedu kahvatuks selle potentsiaalse dokumentaalse bestselleri kõrval. Kahju on sellest, et Eesti suusatamise käekäik ei huvita isegi uut alaliidu võimu. Suured sõbrad, JT ning AT said lõpuks ometi võimaluse oma aastakümneid kogunenud kibestumust MA peale välja elama hakata. Seega on nende fookus kättemaksul, mitte mõistliku töö tegemisel. Isegi JT valdab piisavalt kompromiteerivat informatsiooni, aga räägib oma Lillihammeris saadud psühhotraumast, hämaratest tähelepanekutest ning konkreetsetest nimedest ainult vindise peaga ja asjaosaliste selja taga linna peal. Nii on, kui kahhoones puudub. Teema on põnev, aga tõde valus. Kui mõni ajakirjanik asja tõsiselt ette võtaks ja hakkaks asjaosalistele õigeid küsimusi esitama, variseks lisaks kasvuhormooni majakesele kokku terve kullasajus suusaajastu loss koos selle arhitektide ning gladiaatoritega.

 
At 14:29, Anonymous Martin, imagoloogiatudeng said...

Kui Ehitusfirma kontrollib kogu terviseradade võrgustikku - harrastajad ja profid Ehitusfirma armust ja Ehitusfirmat reklaamivate plakatite vahel seda suusasporti harrastada saavad; kui ehitusfirma kontrollib meediakanalit, kus võrgustiku kohta teavet antakse (ERR-i lumeinfol lükati suu mulda täis), siis on ju loogiline, et Ehitusfirma kontrollib ka mingit armetut ESL-i, vajadusel teeb sinna teise, kuulekama alternatiivliidu juurde; kontrollib Riigikogu poliitikuid ja veel palju muud.

 
At 15:33, Anonymous M said...

VT on vahemees JT ja PP vahel? Pole vahet, need on ainult etturid suuremas mängus. Käsud tulevad ikka ülevaltpoolt. Ehitusfirma, Riigifirma, ... Ravimifirma?
Hr Pullerits, kas te Tamme puiesteel olete käinud? Washington vaikib? Seal on vist suur segadus ja peataolek praegu

 
At 19:32, Anonymous Anonüümne said...

Pullerits, kuidas kommenteerite 14:09 sõnavõttu?

 
At 19:35, Anonymous Anonüümne said...

Kas TH on ustavate jüngrite armee?

 
At 20:45, Anonymous Martin said...

TH paistab olema organisatsioon, kus valitseb kord ja distsipliin. Kus rollid on paigas, liigset juttu ei harrastata, eriti väljapoole.
Hr Pullerits, "valgete inimeste" Ameerikas, Utahis, Omahas, Tennessees, olevat suured rahvapidustused Trumpi võidu puhul. Ehk saaks neist kajastust?

 
At 20:54, Anonymous Anonüümne said...

Ainult üks ajakirjanik saab süüdi olla.

 
At 20:59, Anonymous Anonüümne said...

Võhmamehed ja ka mehed!

Usun, et nõustute, et ei ole kerge nädal olnud, ei ole...
Seda nii Hillary kui Reformaritele ning nende tulihingelistele pooldajatele.
Kas me võiks neile natuke lohutust pakkuda, et nad ei leiaks tröösti ainult viinaklaasist ja jumalasõna seltsist?
Muidugi võime! Meil ju tolerantne ja liberaalne ühiskond.

Nagu teame, siis paremaid hingevalu leevendajaid on hea muusika. Seepärast soovitakski kuulata alljärgnevalt suurepärast pala, mis tuli ettekandele mõned aastad tagasi ameerika folkmuusika ikooni, Pete Seegeri, 90nda sünnipäeva tähistamisel Madison Square Garden'is.
Kaasalaulmiseks (positiivse mõju suurendamiseks) olgu äratoodud ka sõnad.

We Shall Overcome

We shall overcome,
We shall overcome,
We shall overcome, some day.

Oh, deep in my heart,
I do believe
We shall overcome, some day.

We'll walk hand in hand,
We'll walk hand in hand,
We'll walk hand in hand, some day.

Oh, deep in my heart,

We are not afraid,
We are not afraid,
We are not afraid, TODAY

Oh, deep in my heart,

We shall live in peace,
We shall live in peace,
We shall live in peace, some day.

Oh, deep in my heart,

We shall overcome,
We shall overcome,
We shall overcome, some day.

Oh, deep in my heart,
I do believe
We shall overcome, some day.

(aga kahtlemata on terve kontsert kullafondist ja kuulamist väga väärt)

 
At 21:07, Anonymous Vello, mälumängur aastast 1982. said...

Oh, 20:59, ajate pisarad silma! Pete Seeger!. Peeter Tooma! Kuldsed 60ndad! Komsomol - meie noorus. Bill ja Hillary Clinton olid ka komsomolis, ainult Ameerikas omas.
Hr Pullerits: Kas olete tutvunud "Objektiivi" paari päeva taguse juhtkirjaga http://objektiiv.ee/juhtkiri-globaalne-voimuvoitlus-ja-kohalike-asehaldurite-arevad-paevad/? Kas teie arvates "oBjektiiv" suudab jääda objektiivseks? Minule meenutab "Objektiiv" üha rohkem Russija Today vms kanalit (neid põhimõtteliselt ei loe-ei vaata).

 
At 00:39, Anonymous Vello said...

Millist tähtsat päeva tähistavad rattasõidusõbrad üle maailma 3. detsembril?
(Global ___ ____ Day)?
Hoogu, mehed!

 
At 08:31, Anonymous Anonüümne said...

paksu ratta päev

 
At 08:59, Anonymous Vello said...

Absoluutselt täppi pandud, 08:31!
3. destmbril on Global Fat Bike Daya.
Hr Pullerits, kas teie ei tahagi siis fättbaikiga lumes hullata?
Olete nii vanamoeline. Visake suusand nurka, ostke vinge 1000 € fat bike ja andke minna!

 
At 09:29, Anonymous Anonüümne said...

Preili Vonn on kenasti kokku traageldatud.


https://www.instagram.com/p/BMw4KMwhWY1/?taken-by=lindseyvonn

 
At 10:29, Anonymous Anonüümne said...

Kui nüüd tulla tagasi postituse pealkirja (põhiküsimuse?) juurde, siis vastus on ju selge - ei keegi muu kui blogipidaja ise vastandab siin ja mujal meedias kahte erinevat huvigruppi.
Ja seda juba pikemat aega ...

 
At 11:28, Anonymous Anonüümne said...

Pilt saab selgeks?
http://sport.postimees.ee/v2/3908745/suusahooaja-avaloeoek-tehtud-pilt-saab-selgeks-naedalavahetusel

 
At 11:37, Anonymous Anonüümne said...

09:29, aitäh heade uudiste eest!
Kuigi mul on vanust juba omajagu, siis preili Vonni tegemised panevad südame tublisti põksuma, enamgi veel, tuleb tunnistada, pole kunagi neidist nõnda põhjalikult uurinudki - läbi röntgeni.

 
At 11:52, Anonymous Anonüümne said...

🙈😔

 
At 12:35, Anonymous Anonüümne said...

Haah, "koondisesse saab läbi jonni, mitte tulemustega"-jutt olgu alustatud!

 
At 14:06, Blogger Priit Pullerits said...

Ma kuulsin täna hommikul, et Eesti oli kuskil jalgpallis mingilt Belgialt, keda mõni aasta tagasi võideti kodus 2:0, saanud 8:1 kolaka. Masendav! Kuidas on see võimalik? Fääri saared ega Gibraltar ei kaotaks ka nii palju. Jalgpall tuleks Eestis ära lõpetada ja kõik vabanev ressurss suusatamisse või rattasõitu suunata.

 
At 15:14, Anonymous Anonüümne said...

See sõna "mingi" sai vist riigi ette märgitud - Balgia on maailma edetabeli 4. meeskond.

 
At 16:09, Anonymous Anonüümne said...

Aga miskipärats ma ei taha enam olla eesti kodanik, kui mingi Alaver veel kedagi treenib. Tehke oma TH Vabariik.

 
At 17:35, Anonymous Anonüümne said...

Mehed, ekstra-super-Kuu pidi olema.
Saab mingit pulli ka täna?

 
At 17:57, Anonymous Anonüümne said...

See superkuu on tavalisest mingi 0,0..% suurem, ära usu meediat.
Aga lumi sulab, oli mõte ülepäeva suusatamas käia. Mis nüüd teha?

 
At 18:23, Anonymous Anonüümne said...

Ära nüüd põe, 17:57, see nädal saad rahulikult käia ja kui järgmine nädal tõmbabki korraks maa mustaks, siis teed jooksu ja rulle kuni peagi jälle maa valgeks läheb.
Kus see probleem siin on?

 
At 18:42, Blogger Priit Pullerits said...

Limeinfot teile! Tallinna kesklinna tänavail on hea suureteraline jäine lumi nagu kevadel - ai, andke selle peal minna, milline lipe! Kahjuks jäid suusad Tartusse.

 
At 18:54, Anonymous Anonüümne said...

Vaatasin, et täna sagis Tähtvere suusaradadel hulga tehnikat, mis toimus, kas nüüd saab päris (klassika) suusatada ka?

 
At 18:56, Anonymous Anonüümne said...

16:09 - õige! Pöörduge Norra, saate parema elu jaoks digiretseptiravimi.

 
At 19:49, Anonymous Martin, tudeng said...

Kuznetsov -1

 
At 22:51, Anonymous Anonüümne said...

Imelik, et need oma poisid hoopis sellele "persetrukkalile" molli ei anna, vaid täidavad hoopis iga tema käsku alandlikult.

 
At 00:39, Anonymous Vello, Aravete kilvaklubi said...

Mehed, te vist ei tea, et ma olen ka väikselt värsisepp, Aravete pensionäride luuleklubi liige. Siit ka järgmine ülesanne

Ilus oli elu Nõukogude Liidus
armastas öelda Hardi Tiidus
Parem veel olnud Vanas Kreekas
_____________________________

Kes pakub kõige paremini sobiva viimase rea? Pead tööle!

 
At 08:32, Anonymous Anonüümne said...

Mati ei saa end puhtsüdamlikult süüdi tunnistada, kuna tema õpilane käis duši all ja on nüüd puhas.

 
At 10:13, Anonymous Anonüümne said...

Siinse blogi sarikommenteerija tuvastatud: https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/15107303_10209925858974670_1115670658043074531_n.jpg?oh=1aec88f60fd64cbbdef142b6a80946dc&oe=58CE59DC

 
At 10:30, Anonymous Anonüümne said...

Eilne spordifilm

http://sport.err.ee/v/tervisesport/2338567b-9301-4e61-bb1c-f99982bbba90/vaata--kalevipoja-kangelasjooks

 
At 09:53, Anonymous Anonüümne said...

Päris julged kahtlustused. kindlasti võib ka telgitagusi tundmata nõustuda ühes: eesti suusasportlased, kes lasevad endisel peatreeneril endaga spordiliidu ja nüüdse peatreeneri vastu manipuleerida, olgu põhjus milline tahes, ei vääri ka esindusmeeskonnas kohta. suusatagugi haanjas. Iseasi, on probleem, et mati on ka oma nn isiklikud sõbersponsorid toonud tiimi taha ja mitte alaliidu juurde, annab tiimile vähemalt praegu eeliseid juristide ja suhtekorraldusfirmade palkamiseks ja avalikuks tramburaiks. Kas see neid ka MK starti aitab pole enam nii kindel.
PS; kuluaarides räägitakse, et tiim haanjat pole juriidiliselt olemas, tegu olla brändiga, igal sportalasel ikka oma klubi ja oma ametlik treener. kui nii, siis on Mati ametiks brändmanager! edu!

 
At 07:14, Blogger Unknown said...

canada goose outlet
dior sunglasses
valentino outlet
ugg boots
adidas trainers
canada goose outlet
nike roshe
oakley sunglasses wholesale
uggs outlet
ugg boots
chanyuan11.18

 
At 03:10, Blogger Unknown said...

ralph lauren pas cher
michael kors handbags
michael kors
dolce and gabbana outlet
coach outlet store online
nike tn
michael kors outlet
cheap ray ban sunglasses
colts jerseys
michael kors outlet online

 
At 08:10, Blogger Unknown said...

cartier outlet
snow boots
coach outlet
gucci outlet
north face jackets
christian louboutin outlet
michael kors handbags
coach outlet
ugg outlet
oakley sunglasses
20170214lck

 
At 09:03, Blogger raybanoutlet001 said...

new york giants jerseys
michael kors handbags outlet
indianapolis colts jerseys
cheap mlb jerseys
nike outlet store
pittsburgh steelers jersey
nike tn
michael kors outlet clearance
titans jersey

 
At 05:05, Blogger Unknown said...

jordan shoes
michael kors factory outlet
michael kors handbags
yeezy boost 350
cheap jordans
michael kors
nike polo
timberland outlet
adidas tubular runner
lacoste polo shirts
320

 

Postita kommentaar

<< Esileht