Neljapäev, juuni 23, 2022

Pullerits: Kuidas panustada vene sportlaste Eestist eemale tõrjumisse ja venelaste tõelise olemuse paljastamisse?

Meie riigil tikub minema liiga kaua aega, et nullida Venemaa sportlaste tahtmine Eestisse võistlema tulla. Seepärast siis kirjutasingi vabast tahtest ja omal initsiatiivil vastu jaanipäeva loo, et survestada sedasi siseministeeriumi määrama kiiremini sissesõidukeeld Venemaa rallipaarile, kes on siiamaani Rally Estonia stardinimekirjas. Loodetavasti leiab ministeerium on selgroo üles ega hakka põlvi nõtkutama, ehkki FIA, rahvusvaheline autospordiliit, ei ole seadnud venelaste osalusele stopp-märki ette.

Kuid jaanieelne hittlugu on kahtlemata minu intervjuu Ukraina ajakirjaniku Volodõmõr Zolkiniga, kes on intervjueerinud üle 220 vangi langenud Vene sõjaväelase. Lehte ei mahtunud paljutki, seetõttu soovitan seda lugeda veebis, kus on selline absurdsuse piiri ületav lugu:

Käisin haiglas, kus on Vene sõjavangid. Üks neist oli ilma jalata, teisel olid käed täiesti ära põlenud, nii et ta ei saanud nendega midagi teha, ja kolmas oli hädavaevu kokku lapitud. Vestlustest emadega selgus, et kahe noormehe matused olid juba peetud. Neile oli öeldud, et nende pojad ei ole enam elavate kirjas. Ma rääkisin nendega ning emad väljendasid normaalseid inimlikke tundeid: olid väga rõõmsad, tänasid mind. Poisid, 19-aastased, nutsid.

Aga ühe noormehe ema väitis mulle, et Venemaa pole oma ajaloos kunagi kellelegi kallale tunginud. Ütlesin, et teate, ma ei ole ajaloolane ja ei ole vaja siia ajalugu segada, muidu läheb jutt väga pikale, aga räägime sellest, mis praegu on juhtunud – kuidas ei ole Venemaa kellelegi kallale tunginud? Näitasin telefoni videopildis talle tema poega. Küsisin, kas see on tema poeg. «Jah, minu poeg.» Mina: «Poeg, ütle, kus sa olid ja mida sa tegid.» «Ma olin seal ja seal automaadiga tanki peal.» Ütlesin, et näete, ema, ta on automaadiga tanki peal Ukrainasse tulnud, kas pole nii? Ema vastus: «Ma ei tea.» Kuidas sellisega rääkida?!

Ütlesin veel kord: «Siin on teie poeg, kes oli Ukraina territooriumil tanki ja automaadiga. Kas ta tungis siia või mis ta tegi?» Ja seal tulid sellised vastused: me ei tea kogu tõde; poliitika mind ei huvita; televiisorist räägitakse meile teisiti.

Ütlesin, et mis iganes teile televiisorist räägitakse, aga see on siin teie poeg minu kõrval Ukrainas vangis, ta tuli siia automaadi ja tankiga – mida ta tuli siia tegema? «Tuli kaitsma venekeelseid inimesi.» Küsisin: «Kes palus tal siia tulla neid kaitsma?» «Meile öeldi, et Donbassi elanikud palusid kaitsta venekeelseid inimesi.»

Ütlesin, et hästi, oletame, et ta tuli kaitsma Donbassi elanikke – aga mida tegi ta sel juhul Harkivi oblastis? Sest poeg oli öelnud, et ta oli Izjumis, ja Izjum asub Harkivi oblastis. Ta vastas, et tal on kooli lõpetamisest palju aega möödas, ta ei mäleta geograafiat hästi.

Ütlesin, et hästi, mu kolleeg võtab Ukraina kaardi ja näitab nooltega, kus on Harkiv, kus Donetsk, kus Luhansk ja kust teie poeg siia tuli. Isegi 5-aastasele on seda asja kergem seletada. Ema vaatas, vaatas ja ütles: «Need teie faktid ei ütle mulle midagi, mul on teistsugused faktid.» Nii vestlesime temaga 25 minutit.

«Mõttetu ju!» ütlesin seepeale.

Zolkin vastas: «Võimalik. Aga seda näevad ka teised venemaalased, kes saavad aru, milline lollpea ta tegelikult on. Kõik seal pole nii lollid. Ja kõigile, kes pole päris lollid, jõuab tükihaaval midagi kohale.»

Ei tea, kas Aare Tammele ka asjalood kunagi kohale jõuavad?

Foto 1: Ott Tänak tänavu mais Portugali rallil. Foto autor: EPA/Scanpix
Foto 2: Kalle Rovanperä tänavu aprillis Horvaatia rallil. Foto autor: Zumapress.com/Scanpix
Fotod 3 ja 4: Vene sõdur 13. juunil Mariupolis Azovstali tehase territooriumil. Fotode autor: EPA/Scanpix
Foto 5: Sõjakuritegudes süüdistatud Vene sõjaväelased Aleksander Vladimirovitš Bobõkin (vasakul) ja Aleksander Aleksejevitš Ivanov 26. mail kohtus Ukrainas. Prokurör nõudis neile 12 aasta pikkust vangistust. Foto autor: AP/Scanpix

19 Kommentaarid:

At 12:01, Anonymous Anonüümne said...

Kes on nende nn paljastuste sihtrühm ja milline on selle tulu eestlastele? Burjaadid lasevad ennast piiri ületamata omadel maha lasta kristlikust alandlikkusest või? Neil pole seal isegi õigeusku, tantsivad tootemitega lihtsalt ümber lõkke. Sellised on esmalt vaja ära ristida. Oled sa Priit kiriku liige üldse,et loodad Venemaa halastusele?

 
At 23:55, Anonymous Anonüümne said...

Siseministeeriumi ülesanne on keeruline, tuleb leida põhjus, miks just rallimeestest venelased on teistest viisaga sisenejatest venelastest ohtlikumad. Näib, et FIA soristab meile varbale.

 
At 13:42, Anonymous Anonüümne said...

Vot see on jutt - https://www.postimees.ee/7551162/mart-helme-peaministri-intervjuu-valguses-kallas-alles-hiljuti-raakis-et-eesti-on-kaitstud

Reffide plaan on ju hoida evakuatsiooniks Utahi piisav lennukite park töökorras sest kuidas muidu seletada lennunduse toetamist dotatsioonidega. Meeleheitlikult panna nädalake vastu ja hoiduda lennukeelutsooni kehtestamisest. Sellega jõuab VIP-d siit ära saata.

 
At 17:26, Anonymous Anonüümne said...

Mis mõtet on Utahi lennata kui Utahi kunn jääb Eestisse?

 
At 19:03, Anonymous Anonüümne said...

Kremli ruupori Mart Helme ila koht on tedagi kus. Miks Postimees seda valdama peab, jääb saladuseks.

 
At 20:25, Anonymous Anonüümne said...

Hea küsimus tõesti, et kuhu jääb raketiväelasest kunn kui kirsad Jurjevist läbi jalutavad, kas Köningsbergi või Utahi asumaadele?

 
At 22:18, Anonymous Anonüümne said...

Asukoht on teisejärguline, oluline on informatsiooni jätkuvus. Padre käsulauad võivad kostuda Ameerika Häälest, Vabast Euroopast või mujalt. Kui otsustatakse kasutama hakata põrandaalust ajakirjandust, siis sobivaid kohti kindlustuseks ja lehe väljaandmiseks võib leida lähedalt Betooni tänava tööstuskompleksist. Sealsetest loodavatest punkritest oleks vaenlasel vastupanuaktiviste väga raske välja suitsetada, nagu Ukraina kogemus näitab.

 
At 22:57, Anonymous Anonüümne said...

Oh sa pergele küll kui vastupanuliikumise tikkudeks läheb peab kontakteeruma Käguga temal on resistansi võrgustik juba valmis punutud ja arvata et salajase raadioside sagedused installeritud betooni sisse turvaliseks kasutuseks a na trau binee

 
At 14:10, Anonymous Anonüümne said...

Kas Uibo, Erm, Lillemets ja Tšernjavski ületavad 8350 punkti piiri (MM norm) või välja ravimata vigastused ning meeste osade alade kehv tehniline sooritus nullib kõigi võistluse?

 
At 16:24, Anonymous Anonüümne said...

Kas tänapäeval keegi veel raadiot näpib? Olen üle 20 aasta seda vältinud ja ei tunne miskit puudust. Kõik helid mis vaja saab nüüd internetist. Betooni varjumisel peab ikka hoolitsema, et allmaavõrk oleks tasemel, soovitavalt fiiberoptiline. Kiirused võiks ka olla vähemalt 100 mega. Siis saab kvaliteetset propat edastada.

 
At 18:23, Anonymous Anonüümne said...

Õige tähelepanek, kiire WiFi on inimõigus!

 
At 18:26, Anonymous Anonüümne said...

Oi, oi, patareidega raadio peab praeguses julgeolekuolukorras olema töökorras.
Betooni tn tööstuskompleks Tartus oli Olari Taali ajal nii võimekas, et valas betooni terve Annelinna, kus uued tartlased end oma kultuuriruumile kohaselt sisse seadsid. Betooni toodetakse seal ka täna, see on strateegiline paik.

 
At 18:52, Anonymous Anonüümne said...

Kas Õiglane paneb Kirdile pähe?

 
At 23:27, Anonymous Anonüümne said...

Uibo jooksuvorm on olematu, seetõttu võib ta homne 110m tõkkeid juba näidata, kas MMi väärilisi mehi on või ei. Kümpi-meeste kaardimaja kukub kokku.
Odas 3. koht 70m kätte ei saanud. Peaasjalikult võistlevad 50- ja 60-meetri mehed. Kurb oleks näha Kirdi ja Värniku 70m võistlust. Pigem loobuda, millele vihjas ka Kirt ise.

 
At 23:58, Anonymous Anonüümne said...

Olari muidugi oskas semmida ja kapitaliseerida. Betoon see on raha. Kas aga seal Betoonis ka punkreid on kus piisavalt tunneleid Emajõeni viib?

 
At 15:08, Anonymous Anonüümne said...

Juhul kui peame betooni minema siis kellest saab resistanssi liider? Padrest või Kägust?

 
At 18:41, Anonymous Anonüümne said...

Padre on liiga hea südamega selleks, et olla sõja-aja pealik. Kägu on samas aga liiga toore iseloomuga. Ehk Soonets võtab juhtimise enda kanda?

 
At 20:23, Anonymous Anonüümne said...

Padre olgu natšalnik štaba tal käskude jagamine käpas ja positsioonide rivistamine

 
At 20:47, Anonymous Anonüümne said...

Betooni ei saa kõiki karvaseid ja sulelisi koondada. Tavatsivilistid hoidku eemale. Soonets kuulub kindlasti punkrisse. Kägu, too lastud vares, kes praeguse režiimiga piikidel, saab idahordiga mõne sovhoosi spordiorganisaator-külvivolinikuks ja ühtlasi inimväärse elu tagasi.

 

Postita kommentaar

<< Esileht