esmaspäev, aprill 28, 2025

Pullerits: Kas Eesti laskesuusajuhtidel on aeg (ja võimalus!) koondise peatreener vallandada?

Täna on siis see päev, kui Eesti Laskesuusatamise Föderatsiooni president Tarmo Kärsna peaks oma juriidiliste nõustajatega saama kokku plaani, mida teha edasi Eesti laskesuusakoondise peatreeneri Stefan Lindingeriga (vasakpoolsel fotol vasakul tahvli ees).

See on selge, et ELSFi ja peatreeneri teed lähevad lahku. ELSF on juba alustanud uue peatreeneri otsimisega. Ent lepingut Lindingeriga pole õnnestunud lõpetada. Kui see teema hooaja lõpus päevakorda kerkis, taandus Lindinger oma kodumaale Austriasse ning suundus haiglaravile. Vähemalt nii ta väitis ja esitas selle kinnituseks ELSFile 2. maini kehtiva haiguslehe.

Kuid nagu ma eelmise töönädala lõpu eel teada sain, siis ei viibinud Lindinger sugugi haiguslehel, vaid osales IBU rahvusvahelisel treenerite koolitusel, kus pidas umbes kahekümnele osalejale auditooriumis tahvli ees ettekande, milles rääkis tulemust kujundavatest teguritest laskesuusatamises. (Pärast seda, kui sellest reede pärastlõunal kirjutasin, avaldas sel teemal kuus tundi hiljem loo ka Delfi.) Laupäeva hommikul viis ta läbi praktilise tunni, kus kursusel osalejad korraldasid näidistunni ja tema andis tagasisidet. Lindingeri osaluse kohta koolitusel ettekandjana on mul ka mitu fototõendit (vt fotod ülal).

Siin on kaks teemat. Esiteks see, mille pärast Kärsna konsulteerib juristidega: mida ütleb Eesti seadus haiguslehel olles töötamise kohta, ja küllap ka see, mis rolli mängib asjaolu, kui Lindinger töötas välismaal ehk kas ja kuidas laieneb Eesti seadus sinna. Teine asi on see, et Lindingeri käitumine lõhnab valetamise järele: ta on väitnud teisele lepingu poolele, ELSFile, et ta on haige, mis takistab tal lepingulise töösuhte lõpetamist, aga samas on ta teinud ikkagi tööd. Kui see on nii, siis minu meelest peaks ELSF loobuma senisest positsioonist, mis on lepingu lõpetamine poolte kokkuleppel, ning minema Lindingeri vallandamise teed, sest peatreener on ELSFile vassinud, mis on piisav, et tuua vallandamise põhjuseks usalduse kaotus.

Sõna juriidilistele asjatundjatele!

Fotod erakogust

4 Kommentaarid:

At 10:19, Anonymous Anonüümne said...

Üks tööamps pole paha mõte, kui pole just voodihaige ja kui maailma alaliidus su teadmistest lugu peetakse (võrreldes PP allikate mahategevate targutustega).
Nüüd tuleb ajakirjanikutööd teha ja selguse huvides tööleping või muu kokkulepe IBU-ga kätte saada, on keegi selleks võimeline?

 
At 18:23, Anonymous Anonüümne said...

Maaletooja, Sina või?

 
At 10:46, Anonymous Anonüümne said...

Ma olen alati Priidust lugu pidanud, aga laskesuusaga peab olema mingi isiklik trauma või miks selline EKRE peade veeretamise mode sisse pandud? Parem mine Aderiga kohvile ja saa sellest maailmast targemaks. Tõid lahkhelid koondises päevavalgusele ja tegid ajakirjaniku tööd, aga kuskilt jookseb piir, kust ajakirjaniku huvi muutub isiklikuks sõjakäiguks. Tõmba korraks pidurit ja ole muhe mees edasi!

 
At 11:18, Blogger Priit Pullerits said...

Ajakirjanduse üks hädasid on mõnikord see, et alustatud teema jäetakse sinnapaika ja sellega ei minda edasi, ammugi mitte lõpuni. Ja siis imestatakse, miks ajakirjandusel mõju ei ole. Aga sellepärast, et see, mis eile tehtud, jäetakse juba homme unarusse.

Siin ei ole tegemist isikliku ristiretkega, sest tean tänu reporteritööle ja suhtlusele, et need mured, mis siin välja toon, on tegelikult ka ELSFi ja vähemasti osade sportlaste (ega ma kõigiga ole ju rääkinud) mured, mis ootavad lahendamist. See ei ole minu väljamõeldud teema.

Antud juhul on teema see, et seni on ELSF pakkunud peatreenerile sõbralikku lahkuminekut. Aga tean ka, et ega ELSF ole selle üle õnnelik, et peatreener nende eest ära jookseb. See ju kõik segab uue peatreeneri leidmist - ja seda kümme kuud enne olümpia algust -, sest kes saab ELSFiga käed lüüa (ja ega ELSF ise ka kellegagi käsi lüüa saa), kui koht ei ole vabastatud.

Lisaks on antud juhul tegemist ju vassimisega, kas pole? Vana leping on lõpetamata seetõttu, et peatreener on olnud haiguslehel ja sel ajal ei saa keegi sundida teda lepingut lõpetama, on ju nii? Aga tuleb välja, et pole see haigus sugugi elu ja tegutsemist segav, kui ta saab viia läbi rahvusvahelist koolitust.

Toome paralleeli: ütlen tööandjale, et ma ei saa paar nädalat ühtki lugu teha, sest olen nn sinisel lehel, aga ise sõidan samal ajal Tartust Tallinna, et seal mingi seminar või koolitus läbi viia. Mis te arvate, mida tööandja selle peale ütleks? Oleks ju loogiline, kui ta usalduse kuritarvitamise ja valeandmete esitamise pärast vallandaks?

 

Postita kommentaar

<< Esileht