teisipäev, detsember 04, 2012

Pullerits: Miks suusaradadel käib venimine?

Siinse blogi kaasosanik Art Soonets Scanpixist läks pühapäeval Tartus dendroparki suusatama, aga sai peagi aru, et sealsed mäed käivad talle üle jõu ning siirdus spordiparki lausikule liuglema.

Plastpõlvega Arvi Suurpere, sitke rattur, käis samuti pühapäeval dendropargis, aga nägi, et seal hüppab pulss kohe üle 150 ning suundus Vorbuse poole luhale ja kraaviveertele matkama.

Estoloppeti alguseni jääb ainult poolteist kuud – esimesena on kavas Viru maraton juba 19. jaanuaril –, aga nii mõnedki mehed, näikse, et laovad alles põhja. Arvestades, et põhja ladumiseks kulub kaks kuud vähemalt, siis hooaja keskpaigast saavad nad ehk hakata lõpuks ka erialast trenni tegema ja aegamööda vormi timmima, nii et heal juhul saavad märtsi alguseks tippvormi kätte. Ehk Tallinna ja Haanja maratonil, resp. 3. ja 9. märtsil, on oodata kõva konkurentsi.

Aru ma ei saa! Juba ammuilma räägitakse, et välismaa tipud treenivad intensiivselt – sellest on rääkinud üksjagu imestades ka Mati Alaver –, aga ikka valitseb Eestis talupoeglik hoiak, et astume tasa ja targu. Niiviisi venides, nagu näitab praktika, mis on tõe kriteerium, et jõua mitte kusagile. Jah, Karel Tammjärv sõitis Kuusamos 30 hulka, aga kus olid teised Eesti suusatajad? Kus on Eesti suusatajad oma tasa ja targu taktikaga olnud juba aastaid?

Ma saaks veel aru, kui olete samuti käinud põlvelõikusel nagu mina või mõnel muul operatsioonil, et siis sõidate aeglaselt ja hoolitsete ennekõike selle eest, et endale uuesti haiget ei tee. Minusugune ühejalasuusataja võib endale lubada rahulikku pühapäevatempot. Teistel oleks tagumine aeg juba panema hakata.

See, mida eelmises sissekandes mainitud nelik teadis ja aumehelikult salajas hoidis, oli tõsiasi, et olen käinud väljas proovimas, kuidas opereeritud parem jalg peab. Aga vaadake, millise tempoga ma seda tegin: neljapäeval ja reedel läbisin 11,4 km 1:21 ja 1:11ga. (Olgu, kogu tõe huvides olgu tunnistatud, et mul olid all sinihallid alla tuhande krooni maksnud ilma igasuguse määrdeta ja kriibitud põhjaga SC Fischerid, mida Suusavendade tiimi liikmed keeldusid üleüldse suuskadeks nimetamast, ja reedel ei olnud klassikajälge maaski, lisaks tuiskas.)

Laupäeval sõitsin rahulikult 14,8 km – kolm 4,7 km pikkust (Soonets mõõtis selle pikkuse oma navigatsiooniseadmega) dendropargi ringi ja umbes 700 meetrit spordipargis lisaks – 1:16.20ga. Pühapäeval lisasin veel ühe 4,7 km ringi ja kulutasin 19,5 km peale 1:39.25. See teeb ühe 4,7 km pikkuse ringi keskmiseks ajaks 23.45. Ma pole dendropargis vist elu sees nii aeglaselt liikunud.

Minusugune, kel on esmaülesanne traumast ja lõikusest taastuda – ja kes ei ole operatsioonil käinud, võtku teadmiseks, et taastumine on väga pikk protsess, kestes nädalaid, kusjuures sihiks ei ole mitte treenimine, vaid operatsionieelse liikuvuse ja painduvuse ja funktsionaalsuse taastamine –, võib endale nii aeglast kulgemist lubada. Teised ei peaks seda tegema mitte.

Eile, esmaspäeva õhtul oli olukord soodsalt ebaõiglane. Sama maa, mille läbimisele kulutasin laupäeval 1:16.20, sõitsin läbi 1:09.25ga. Rada läikis ja oli libe, sellepärast.

Aga need sõidud, olgu korratud, ei ole treeningud. Need on suuskadel liikumisega harjumiseks, tasakaalu saavutamiseks ja põlvesidemete tugevdamiseks tehtud sõidud, kus jalgade töö on peaaegu olematu. Tõusud kõnnin, lausikul kasutan vaid sammuta paaristõukeid. Ega kiiret ole.

Kuid eesmärk on. Estoloppeti alguseks jalgele ja kui seal hästi läheb, lollusi ei tee (näiteks kurviga laskumistel nõrga põlvega äkkliigutusi ette ei võta) ja õnnetusi ei juhtu, siis peaks ründama 400. koha piiri murdmist.
******
Gemini Bridges Road, Moab, Utah. 18. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks kikkida piltidele.)

Fotod 1-3: Petter Northugi paaristõukenäited Kuusamo MK-etapil. Fotode autorid: Scanpix Sweden / Scanpix (ülemine) ja Lehtikuva/Scanpix (kaks alumist)

83 Kommentaarid:

At 09:03, Anonymous Anonüümne said...

Usun, et enamus inimesi käib lihtsalt suusatamas, mitte treeningus. Samamoodi on kaks väga erinevat asja jooksmas käimine ja jooksutreening. Jooksuhuvilisena olen kaht viimast tegevust ka ise harrastanud ja pean ütlema, et on öö ja päev vahet, kas minna lihtsalt jooksma või minna jooksutrenni.

Marek

 
At 09:46, Anonymous Anonüümne said...

Jutt läheb blogis 100-ga sado-masoks. PP tervise nimel tuleb lõpetada selle blogi lugemine. See on ikka hull lugu küll mida üks inimene suudab oma edevuse rahuldamiseks ettevõtta. Kõigepealt treenib ennast sandiks ja seejärel sandina püstitab eesmärke mis tähendavad tema oludes sandistumise riski. Eks neid ekstreemratturite videoid mida edevusest üles pandud on nähtud küll. Need aga on tehtud noorte kukkede poolt, siin kahjuks üritatakse keskea piiri ründava kodaniku poolt tõestada, et tervisesport ongi enesesandistamine ja ilma vigastamiseta pole sellel kõigel mingit mõtet. Teate, isiklikult ma ei fänna alasid, kus inimesed hukuvad või sandistuvad ei millegi nimel. Oleks siis lootust mingile väärtuslikule trofeele veri ninast väljas käpp peale panna ka teise sajandal kodanikul no siis oleks olukord terake teine, mingi aeg vaataks pealt kuni vereni aga siit läheb piir. Enesesandistaja eksibisionismi jälgimine ei ole kuidagi asi mis pakuks huvi. Ja ärge hakake rääkima, et 10 km/h on väga madal taastustreeningtempo laudadega, mida aasijad isegi suuskadeks ei nimeta.

 
At 11:12, Anonymous Anonüümne said...

Millist unerohtu sportlased kasutavad enne võistlusi magamajäämiseks?

 
At 11:14, Blogger dr Holden said...

Autor on selle kommentaari eemaldanud.

 
At 11:22, Anonymous Anonüümne said...

Kas blogi on suurem kui Pullerits? Surve on peal jah?

 
At 12:03, Anonymous Anonüümne said...

Priit - sellise tempoga treenides sa küll see aasta Estoloppeti esimese 300 hulka ei sõida - sa pead oma trenni tempot vähemalt 20% tõstma!

 
At 12:45, Blogger Tauno said...

Kust tuleb intensiivsema treeimise mantra?
Kas inimeste taastumisvõime on vahepeal kasvanud, või võetakse rohkem organismi reserve kasutusele või veel midagi?

 
At 12:50, Anonymous Anonüümne said...

A ma nägin sind küll pühapäeval sammuga paaristõuget sõitmas ja suusasaabaste küljes tundusid rippuvat kollast tooni lauad.

 
At 13:14, Anonymous Anonüümne said...

Pole Fischerit poodiumil!

 
At 13:17, Anonymous Karvajalg said...

Fischeri keskendumine murdmaale mängib neile kurjalt kätte - lisaks komposiitmaterjalide tehase eraldumine on valus hoop!

PRIIT

Räägi nüüd mis suusa sa ostsid? (saladus mida teavad vaid 4 meest)

Kas oma vanadest suuskadest said lahti (otsin omale mullasuuska)

 
At 14:59, Anonymous Anonüümne said...

See, et Art Soonets ja too plastpõlvega mees Sinu meelest liiga aeglaselt sõidavad, et anna Sulle õigust siin pröögata ja kõiki suusatajaid solvata. istusid kodus ega tea kuidas mehed juba asfaldil rullidega trennisid. Koti Soonetsit, jäta mehed rahule!

 
At 15:06, Anonymous Anonüümne said...

Kas lõigati ainult põlve? Viimaste sissekannete puhul kahtlustaks vähemat kerget narkoositüsistust.

Mo

 
At 15:17, Blogger Priit Pullerits said...

...nagu ma ei oleks asfaldil rullidega treeninud, 14:59. Paar päeva enne oppi tegin 29 km Tartust mööda Jõgeva maanteed Mullaverre. Aga teie?

 
At 16:36, Anonymous Anonüümne said...

PP jutt on omandanud oravate retoorika. Imelik, et see juhtus mehega, kes lubas Meikari teemat ülal hoida. Mis toimub?

 
At 16:40, Anonymous Anonüümne said...

PP sai omale 1 neljast suusapaarist mis olla 1 MK tipule tehtud suusad. nei dei suuda ta ainult k asirgel mal kinni astuda ,kui ta kurtis et vandega oli hädas mä'el

 
At 16:55, Anonymous Anonüümne said...

Priit,
400. kohale punnitades jätad endast vaid koomilise mulje. Tagapool ei sõideta nii nagu United Bakeries mehed esimes otsas panevad. Arvamus, et tipp-profid kogu aeg, ka trennis alati täiega panevad, näitab kui vähe sa tipp-spordist (ja üldse spordist) tead. Karel Tammjärv sõitis jah end MK etapil 30 sisse, aga seal tagapool võetakse asja tsipa rahulikumalt kui Northug, Võlegžanin, Poltoranin seal ees.

 
At 17:05, Blogger Priit Pullerits said...

...et siis Tammjärv jättis endast koomilise mulje, kui 30 sekka punnitas - nii saan mina sellest aru.

Minu arust küll ei jätnud. Ja ma ei usu, et kõigil teistel meestel peale Eesti omade on suva, et kas 29. või 31.

 
At 17:22, Anonymous Anonüümne said...

Karel 30 seas? Pole paha. Samas OK Rakvere poisid tulid just Soomes suusaorienteerumise paarissprindis tublile 17 kohale 42 mansa seas. Eesti naised aga 10 kohale 24 mansa seas. Lihtsalt infiks. Ega Pahv ju neist miskit ei räägi, rääkimata PP-st...

 
At 17:39, Anonymous Karvajalg said...

Kuna libisemine on erinev, siis ei saa võrrelda kui intensiivselt keegi trenni teeb - seda saab võrrelda vaid indiviidile omase pulsisageduse järgi!

Seda aga paraku Priit ei usu!

 
At 18:19, Anonymous Anonüümne said...

Orienteerumine ei ole olümpiaala. Samamoodi ei ole seda ka saapavise ja köievedu. Seega polegi sellest midagi rääkida.
Teet

 
At 19:05, Anonymous Anonüümne said...

Lumi tuli maha, uue kliimaga ja uute tingimustega harjumiseks kulub vähemalt nädal. Seda aega on mõtet rahulikult võtta. Tuletame meelde, mida Raul Olle Veikko Tääri saates ütles: Suusasamm tuleb hooajal alguses rahulikult paika saada. Hüsteeriaga ja massipsühhoosiga kaasaminekuga teete endale karuteene. Põhja ladumisest veel niipalju, et seesama dr Holden on hea näide kuidas järjepidevalt harjutades kujunebki põhi alla, ühelt alalt teisele lülitumine toimub valuta ja hüsteeriata.

 
At 21:49, Anonymous Anonüümne said...

Kas Priidu meelest peaks suusaradadel käima armutu võitlus?

 
At 22:42, Anonymous Anonüümne said...

"Pullerits: Miks suusaradadel käib venimine?"

Sest paljud, eelkõige ratta- ja jooksuraffas on pidanud pikema pausi ja nüid on kohe hambid laiali kui natuke tugevamalt pedalit vajutavad.

 
At 22:51, Anonymous Anonüümne said...

to Teet
Rootsi orienteeruja Martin Johansson sõitis suusatamise MK-l Gällivares punktidele. Meie tublid olümpial käinud mehed seda ei suutnud. Mis tase saapaviskajate seast võib veel tulla?

 
At 23:01, Blogger dr Holden said...

Autor on selle kommentaari eemaldanud.

 
At 23:17, Anonymous Anonüümne said...

Orienteerujad tulid nibin-nabin, vähemalt rongi alt, välja.
Aga mida on Eesti Saapaviskajate Liidul ja Eesti Köievedajate Liidul öelda.
Hetkel nigu niru seis ja saabas väga ei lenda, köiest rääkimata...

 
At 23:19, Anonymous Anonüümne said...

Tõelised mehed ei ole veel suuski alla pannud.

 
At 23:26, Anonymous Anonüümne said...

Et tõelised mehed pilluvad saabast? Lumes?

 
At 23:49, Anonymous Anonüümne said...

Ei, uus pop ala on hoopis saapaorienteerumine. See on kombinatsioon traditsioonilisest saapaviskamisest ja orienteerumisest.

 
At 00:17, Anonymous Anonüümne said...

Kas Priit tahab, et suusaradadel käiks tõsine töö?

 
At 00:30, Anonymous Tripperililla said...

Õiged sportlsed on suvel põhja ära ladunud, mitte 1h kaupa kimamas käinud, ja ei paanitse selle pärast.

 
At 02:47, Anonymous Anonüümne said...

Priit tahab, et ta konkurendid ennast ära kõrvetaks hooaja alugsega ja siis saaks ta paremad kohad maratonidel. Kas mul on õigus?

 
At 08:05, Anonymous Anonüümne said...

Priit,
ma saan aru sinu haiglasest huvist inimesi intrigeerida ja üleskihutada. Tunnen siiralt kaasa, sest see meditsiiniline seisund ei allu ravile ...
Aga ma ei saa aru, miks sa mõnitad oma käitumisega sulle head nõu andnud tipptegijaid? Dr. Rips ütleb millal tasuks trenni minna, aga sina teed omamoodi, Teppan ja Olle räägivad tehnikast ja intensiivsusest, sina raiud oma ...
Selle käitumisega - kiidan aga ei usalda - solvad mehi. See, et nad sulle seda välja ei ütle, võib tähendada mitut asja: a) nad on sinust intelligentsemad; b) nad ei usu sinu vaimsesse paranemisse; c) ...

 
At 08:09, Blogger Ain Veemees said...

Priit, kui sa "treenisid" härra Trammi näpunäidete järgi, kas siis sul ei tulnud teha suuskadega kohanemiseks rahulikke liigutusi? Lisaks on nädalake kaks just tasakaalu harjutamiseks/meeldetuletamiseks paras aeg, et mitte maratonidel kusagil X kurvides hanges istuda.
terv Ain

 
At 08:11, Blogger Priit Pullerits said...

Eile oli hea meel näha, et paljud olid mind juba kuulda võtnud. Tartus dendropargis lendas arvestatav arv mehi - ja need ei olnud Algo Kärp või Siim Sellis jts - ikka väga hoogsa sammuga, muudkui vups ja vups minust mööda. Vähem kui 5 km ringil sain neilt rohkem kui km sisse, arvan, et vähemalt 1,5, kui mitte lausa 2. Tubli! Tak deržat! Kui nad nüüd veidi seda viimast lihvi ka veel peale keeraks, siis võiks juba öelda, et molodtsõ, rebjata, idealno!

 
At 08:32, Anonymous Anonüümne said...

Mis karavan edasi liigub, kus on karavan?

 
At 08:33, Anonymous Anonüümne said...

Ma ei saanud eile suusarajal pauku lahti.

 
At 08:34, Anonymous Anonüümne said...

Lumelaagerdajad hakkavad koju jõudma, neil rahulik osa ja sissejuhatus kiiremasse tehtud ...

 
At 08:45, Blogger Priit Pullerits said...

Õige, 08:32, mul tekib ka alati, kui seda väljendit kasutatakse, küsimus, et kus on karavan ja kes sinna kuuluvad. Mul on väga kindel tunne, et see karavan on vähemalt minust kaugel tagapool. Sealkohas, kus ma sõidan, ei ole ma küll mingit karavani kunagi näinud, seal käib halastamatu mees-mehe heitlus, kus ühte kohta ka niisama naljalt ära ei anta (kui pole just haamrit saadud). Karavan on äkki seal 400.-600. koha kandis?

Ain, 08:09, kahjuks ei mäleta. Mäletan ainult seda, et koormused olid suured, puhas trenniaeg küündis üle 10 tunni, ligi 12 tunnini nädalas. Nii see baas tuli. Kui nüüd mõned mehed räägivad, et laovad rahulikult põhja, siis saab ainus küsimus olla: milliseks, mitme aasta pärast algavaks hooajaks? Sellel, kes sel talvel sõita tahab, 00:30, ei pea põhi olema laotud suvel, vaid ikka hea mitu aastat tagasi.

 
At 08:54, Anonymous Anonüümne said...

Helistasin siis Tartu Suusaklubi treenerile ja tunamulluse Tartu maratoni 16. mehele Jaak Teppanile, Türgi koondise juhendaja Jaanus Teppani pojale, et las tema nõustab. Nii ta siis ütleski – ja jätke see siin meelde –, et suusatamisest naudingu saamiseks tuleb täita kaks tingimust: arendada aeroobset vastupidavust ja omandada korralik sõidutehnika.

Vastupidavuse suurendamiseks soovitas Teppan teha rahulikke treeninguid, kus pulsisagedus ei kerki rohkem kui 140-150 löögini minutis. (Võru legendaarne suusatreener Laur Lukin pidas seda pulsisagedust lihtsale harrastajale liiga suureks, väites, et sealtmaalt algab juba anaeroobne töö. Lukini sõnul on tavainimesele sobiv pulsisagedus 120-130 lööki minutis.) Harjutuskorrad peavad kestma vähemalt poolteist tundi, lisas ta, sest vastasel korral ei tõuse südame-veresoonkonnale märgatavat kasu. «Alla ühe tunni pole küll mõtet välja minna,» sõnas ta tagatipuks, et jahutada nende tuure, kes arvavad ekslikult, nagu mina veel möödunud talvelgi, et mida kiiremini ja kõvemini treenida, seda parem – sest siis ei pea kaua õhtupimedas müttama.

Vastupidavuse arendamiseks sobivad seni, kuni maa püsib must, kõige paremini kas sörkjooks või matk, kus kümme minutit jooksu vaheldub kümneminutiliste kiirkõndidega. Suusatamise paremaks imiteerimiseks võib kätte võtta ka kepid, ent sel juhul hoiatas Teppan, et õlavöötme aktiivsema liikumise tõttu võib algaja suusahuvilise treening liiga intensiivseks muutuda.

Kui võtta treeningmarsruudil sisse ka tõusud ning rühkida neist üles pöiatööd rõhutades, nagu teevad suured sportlased, siis selline treening võib tavainimesele, kel kopsakas suusapagas puudub, minna Teppani hinnangul ülemäära pingeliseks. Seetõttu ei soovitanud ta rohelistel (mitte poliitilises, vaid kogemuslikus mõttes) tõsist imitatsioonitreeningut teha – või kui, siis alles pärast piisava vundamendi ladumist, ja siis ka mitte rohkem kui kord nädalas.

Suusatalveks tasapisi valmistudes on optimaalseim harjutada kolm korda nädalas, väitis ta. Neist kaks harjutuskorda olgu rahulikud aeroobset võimekust edendavad treeningud ning kolmas jõutrenn. Ent jõusaali rassima ei maksa tema sõnul minna, vaid piisab kõhu ja käte tugevdamist oma keharaskusega tehtavate harjutuste abil, sest hambad ristis kangi sikutamine ei anna vastupidavusalal erilist kasu. Kangitrenn kasvatab pigem sprinterile vajalikke muskleid.

Alles siis, kui kuu-poolteist rahulikke treeninguid tehtud, soovitas Teppan programmi lülitada ühe aeroobse harjutuskorra asemel intensiivsema trenni. Selleks sobivad algul lühikesed kiirendused või hüpped tõusudel ning veidi hiljem võib juba üle minna täielikule imitatsioonitreeningule. «Aga aeroobne põhi peab olema ennem all,» hoiatas ta, «sest kui süda ja veresoonkond pole ette valmistatud, teete endale rohkem kahju.»

PP blogi 28.11.2006

 
At 09:02, Anonymous Anonüümne said...

Aga kas ei ole nii, et ootamatult järgi jättes premeerib keha sind ca 10 kg rasvaga? Ma ikka mõtlen, et ma pole sportlane, et ma lihtsalt teen sporti. Ei suuda võtta seda kui mingit sunnitööd. See 10 kg rasva tulevikus hirmutab.

 
At 09:03, Anonymous Anonüümne said...

08:05 paneb õige diagnoosi. Sedatüüpi käitumise taga on alati alaväärsuskompleks. Sügav alaväärsuskompleks on aga oi-oi-oi kui raske asi.

 
At 09:10, Anonymous Anonüümne said...

Kahju Priidust,,,
Selle asemel, et normaalselt paraneda ja taastuda, raiub tegelinski trenni täiega selle nimel, et mingis veebruarikuu blogis üllitada tekst a´la "mina oma haige põlvega saavutasin nii ja niipalju, teie, kel jalad terved, ei saa haisulegi! Pehmod!;))))

Nii üllatav ,kui see Sulle ka ei tundu, usu, et kui 2013.a. suusasõidud number seljas vahele jätad, ei juhtu midagi, enamus ei märkagi seda.

 
At 09:13, Anonymous Anonüümne said...

Seesama arst peab hakkama ju uuesti opereerima, kui miski peaks purunema liigvarase alustamise tõttu..
Nüüd arst peab esitame endale lisaküsimuse, kas ta teeb tööd ainult raha pärast või hoolib lisaks siiski inimestest? Aga kuidas hoolida lollidest?

 
At 09:21, Blogger dr Holden said...

Autor on selle kommentaari eemaldanud.

 
At 09:26, Anonymous Anonüümne said...

Alles blogipidaja võitles ilusa keele püsimajäämise eest, nüüd aga pillub russitsismi...Miks? Meest sõnast.....


"Eile oli hea meel näha, et paljud olid mind juba kuulda võtnud. Tartus dendropargis lendas arvestatav arv mehi - ja need ei olnud Algo Kärp või Siim Sellis jts - ikka väga hoogsa sammuga, muudkui vups ja vups minust mööda. Vähem kui 5 km ringil sain neilt rohkem kui km sisse, arvan, et vähemalt 1,5, kui mitte lausa 2. Tubli! Tak deržat! Kui nad nüüd veidi seda viimast lihvi ka veel peale keeraks, siis võiks juba öelda, et molodtsõ, rebjata, idealno!"

 
At 10:04, Blogger Priit Pullerits said...

Kuulge, 08:54 ja ka 09:26 - kui teil endal väärt mõtteid ei ole, siis ärge tulge minu kirjutatut enda nime alt esitama. Tegemist on tsiteerimisega mittepõhjendatud mahus - eriti käib see 08:54 kohta - ja see teema läheb juba Postimehe juristide tööpõllule.

 
At 11:03, Anonymous Anonüümne said...

Kas nendesamade juristide lauale, kes Avaliku Sõna Nõukogus häbisse jäid Kanepi kaasusega?

 
At 11:09, Anonymous pastakatint said...

-> PP 10:04

Minu meelest on 8:54 oma kommentaari lõppu ju ära märkinud, kust see jutt võetud on, või tuleks edaspidi härrale sellises mitteametlikus keskkonnas näiteks ISO 690 vastavat viitamist kasutada?

Mis nende Postimehe juristidega ikka ähvardada, äktsionit paluks.

 
At 11:13, Anonymous Anonüümne said...

Minu meelest kuulub Plleritsu blogi natukene vaenuõhutajamise kilda.

 
At 11:30, Anonymous Anonüümne said...

Et Postimehe juristid tegelevad Pulleritsu blogiga...

Siin on korduvalt viidatud asjaolule, et Pulleritsul on kohustus n postitust teha nädalas. Seni jäi mulle arusaamatuks, kes seda kohustust peale paneb. Nüüd hakkavad silmad avanema...

 
At 12:20, Anonymous Anonüümne said...

10:04 Pullerits, kas te teete nalja.
Nüüd asjast, vassimine tuleb ära lõpetada, Priit see kuidas sa luegejaid suunad valedel treeningutele, st ületreenigutele oma intensiivse trenniga, USA-s oleks see juba ohtlik, seal kaevatakse sind kohtusse, kui mõne ületreeninu otsad annab.
Olgem normaalsed, harrastajad ei peagi mingeid intensiivseid trenne paugutama, neil ei ole seda vaja, nad ei ole suutelised neid tegema nii et nad ära taastuksid normaalselt. Seega tehke rauhulikku tehnikat, pikki otse, et kõik kinnistuks ja siis läbi esimeste maratonide tõusetegi vaikselt Tartuks vormi.
Tipp

 
At 12:29, Anonymous Anonüümne said...

"mittepõhjendatud mahus"
-- kui Pullerits ärritub, siis löövad russitsismid välja. (Huvitav millest?) Eesti keeleehituse kohaselt ütleme eesti keeles "põhjendamata mahus".

 
At 12:31, Anonymous Anonüümne said...

Priit,
Haigekassa ei maksa Sinu järgmist op-i kinni, kui Dr Ripsi ettekirjutustest kinni ei pea. 28. detsember (mitte november!) - jäta meelde. Ära ürita ettekirjutust rikkuda, rajal on nägijaid.

 
At 12:48, Anonymous Anonüümne said...

Pulleritsu blogist treenimiseks nõuandeid kuulda võttes peab arvestama, et tegu ei ole rahvusvahelise 4. kategooria treeneri Harri Lembergiga, tegu ei ole üldse treeneri kvalifikatsiooni omava isikuga. Pulleritsu treeningufilosoofiale on alus pandud Nõukogude armees Kandalakšas taktikaliste rakettide väeosas talvises fizpodgotovkas, kus põhiline meetod oli "Davai, davai!" ergutamine, Molotsõ! kõrvale hulgem hoopis krõbedamaid sõnu.

 
At 13:20, Blogger Priit Pullerits said...

...mitte Kandalakšas, vaid Alakurttis. Jäägem ikka faktidega täpseks!

 
At 13:28, Anonymous Anonüümne said...

Milleks venida suuskadel kui lumel võib vändata rattaga keskmiselt 68km/h ja tippkiirusega 124.9 km/h?
Vaadake ja nautige lingitud videol, kuidas seda teeb 10-s finišeerija.

 
At 15:11, Anonymous Anonüümne said...

Huvitav, et Priit parandab ainult eksimuse, mis on seotud nimega. Sellest võib teha järelduse, et muud esitatud väited peavad paika.

 
At 17:34, Anonymous Anonüümne said...

Priit ei ole hea argumenteerija.

 
At 19:08, Anonymous Anonüümne said...

Kas keegi soovib vahetada Fischeri uisusuuska? Mul on 2011/2012 aastakäik RCS Skating cold NIS plaadiga 192 cm pikad ja kaaluindeksiga 080. Ühesõnaga sobib 70 kg suusatajale.
Mulle sobiks paremini indeksiga 095 või 100 suusad.
Teet

 
At 19:09, Anonymous Anonüümne said...

Vabandust parandan, kaaluindeks 090 või 095.
Teet

 
At 19:35, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 20:49, Anonymous Anonüümne said...

HI, I'M HÄNDRJU
I'm gay. And You?, küsib Händrju.
Ja ei aimagi enam Andrest
samasoolisest Händrjust.
Ja mis sest!

 
At 22:06, Anonymous Anonüümne said...

Jääb mulje, et PP pole mingil opil käinud ja veab meid kõiki ninapidi oma põlvega.

 
At 22:19, Anonymous Anonüümne said...

Väga hea lugu, 19.35. Huvitav, kas Postimehe juristid juba tegelevad asjaga? :)

 
At 23:11, Anonymous Anonüümne said...

“Ma väga loodan, et ta hakkab doktoritööd tegema ning raamatuid lugema ja silmaring läheb ehk laiemaks. Endakriitiline vaatenurk, ma arvan, see kulub ka Priidule ära" - niipalju, kui mina olen seda blogi lugend, siis julgeks väita, et selles Marju lauses on omajagu tōtt, pealegi selle lause teine pool pädeb ilmselt enamuse inimeste osas. Vaatamata kōigele kinnitas kasvōi viidatud artikkel, et blogi osaniku näol on tegemist ereda tähega muidu tuhmil meediamaastikul.

Martti

 
At 00:11, Anonymous Anonüümne said...

Marju Lauristin, esirinnas iga riigikorra ajal - Priit "Tuulelipp" Pulleritsu mentor ja vaimne eeskuju? Kui järgi mõelda- polegi üllatav!

 
At 07:51, Blogger Priit Pullerits said...

19:35 - olen siin korduvalt kirjutanud, kuidas too olukord tegelikult oli, otsige üles ja saate teada. Ma ei hakkas siin oma väärtuslikku aega sellele enam kulutama. See, mis tolles viidatud artiklis on kokku kirjutatud, on anonüümsete allikate ja kuulujuttude põhjal koostatud linnalegend, millel on tegelikkusega väga vähe pistmist.

 
At 08:30, Anonymous Anonüümne said...

Lauristin ja anonüümne allikas! Hmm. Pole küll ajakirjandust õppinud, aga võibolla siis tõesti...

 
At 08:51, Blogger Priit Pullerits said...

...Loll! Kuule, põmmpea, sul on artikli viide olemas, mine ja loe, mida räägib Lauristin ja mida anonüümikud, mitte ära mölise.

 
At 09:03, Anonymous Anonüümne said...

Viide kustus ära vahepeal http://www.epl.ee/news/kultuur/priit-pulleritsu-unikaalportree.d?id=51008899

 
At 09:07, Anonymous Anonüümne said...

19:35 tsiteerib vaid üht Eesti väga tuntud ja mõjukat väljaannet. Tsitaadis esitatud Pulleritsu kohta teatud väited. Kui need väited on nii valed (?) ja väärikust solvavad (?), miks siis lugupeetud blogiautor kohtu poole ei pöördu ega nõua tsiteeritud teksti ümberlükkamist, vabandamist ja laimajate internetist kõrvaldamist? Kommentaaride kustutamine on väga halb meetod, mis jätab mulje- tahaks loota, et see nii ei ole - nagu oleks blogipidaja ajakirjandusvabadusega pahuksis.

 
At 09:28, Blogger Priit Pullerits said...

Loll jutt, eelmine! Kommentaaride kustutamine on täiesti tavaline meetod nii Postimehes kui New York Timesis jne jne. Teiseks, debiilsete kommentaaride kustutamisel pole midagi ühist ajakirjandusvabaduse piiramisega. Vabadusega kaasneb vastutus, aga kuidas saavad siinsed anonüümikud millegi eest vastutada, kuidas saab neilt vastutust nõuda? Saab näiteks kustutamisega. (Kõrvalargumendid: see pole siin ajakirjandus ja mina teie vabadust ajakirjanduses ei piira; ajakirjanduses, arvestage, on teil veel vähem vabadust kui siin!)

 
At 09:36, Anonymous Anonüümne said...

"Vabadus on tõepoolest hinnaline — nii hinnaline, et seda tuleb anda jaopärast." Vladimir Lenin

 
At 10:16, Anonymous Anonüümne said...

Kui ülekoormuse all kannatav äsja opereeritud põlv uuesti oppi vajab, siis maksumaksja raha eest seda teha ei või. Vaata ette dr. Rips

 
At 01:57, Anonymous Anonüümne said...

Hi colleagues, its enormous paragraph about cultureand fully defined, keep it up all the time.


my page ... bombardier

 
At 22:02, Anonymous Anonüümne said...

Ahaa, its pleasant conversation regarding this piece of writing here at this blog, I have read all that, so now me also commenting at this
place.

My webpage - twitter retweets free way to get more instagram followers

 
At 02:35, Blogger oakleyses said...

tiffany and co, christian louboutin outlet, longchamp, oakley sunglasses, michael kors outlet, michael kors outlet, replica watches, nike air max, michael kors outlet, louis vuitton, michael kors outlet, prada outlet, cheap oakley sunglasses, oakley sunglasses, gucci outlet, prada handbags, michael kors, polo ralph lauren outlet, kate spade outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, ugg boots, jordan shoes, ugg boots, nike outlet, burberry outlet online, longchamp outlet, ray ban sunglasses, oakley sunglasses, louis vuitton outlet, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, ugg boots, louis vuitton, louboutin, nike air max, louboutin outlet, chanel handbags, longchamp outlet, louboutin shoes, burberry, tiffany jewelry, nike free, uggs on sale, oakley sunglasses, replica watches

 
At 02:38, Blogger oakleyses said...

new balance pas cher, sac longchamp, hogan, true religion jeans, kate spade handbags, nike air max, air max, north face, ray ban pas cher, air jordan pas cher, true religion outlet, nike air max, ralph lauren pas cher, north face, louboutin pas cher, coach purses, sac guess, lululemon, coach outlet, timberland, nike roshe, longchamp pas cher, michael kors, burberry, air force, true religion jeans, lacoste pas cher, tn pas cher, nike air max, abercrombie and fitch, true religion jeans, hermes, vanessa bruno, michael kors, nike free run uk, michael kors, ray ban uk, ralph lauren uk, coach factory outlet, nike blazer, mulberry, michael kors, coach outlet, converse pas cher, nike free, vans pas cher, oakley pas cher, nike roshe run, hollister, hollister pas cher

 
At 02:50, Blogger oakleyses said...

bottega veneta, giuseppe zanotti, mac cosmetics, nike air max, north face outlet, longchamp, lululemon, soccer jerseys, mont blanc, new balance, celine handbags, baseball bats, oakley, ralph lauren, babyliss, louboutin, valentino shoes, insanity workout, vans shoes, nike trainers, iphone 6 cases, asics running shoes, reebok shoes, mcm handbags, beats by dre, ferragamo shoes, chi flat iron, hollister, jimmy choo shoes, nike huarache, wedding dresses, nfl jerseys, instyler, p90x workout, ghd, north face outlet, herve leger, abercrombie and fitch, iphone 6s cases, iphone 6s plus cases, iphone cases, hollister, soccer shoes, ipad cases, birkin bag, nike roshe, s5 cases, iphone 6 plus cases, timberland boots, iphone 5s cases

 
At 02:55, Blogger oakleyses said...

louis vuitton, converse, canada goose outlet, michael kors outlet, michael kors handbags, pandora jewelry, moncler, hollister, ray ban, sac louis vuitton pas cher, moncler, lancel, ugg boots uk, bottes ugg, doke gabbana outlet, moncler, coach outlet, montre pas cher, louis vuitton, moncler outlet, canada goose, louis vuitton, moncler, michael kors outlet online, doudoune canada goose, thomas sabo, moncler, karen millen, juicy couture outlet, toms shoes, wedding dresses, converse outlet, canada goose, moncler, vans, marc jacobs, links of london, hollister, pandora jewelry, moncler, canada goose uk, ugg,uggs,uggs canada, nike air max, swarovski, canada goose, pandora charms, ugg,ugg australia,ugg italia, swarovski crystal, supra shoes, canada goose, pandora charms, barbour jackets

 
At 09:44, Blogger Yuanyuan Lin said...

5.05lllllyuannew york jets jerseys
pittsburgh steelers jersey
seattle seahawks jerseys
washington redskins jerseys
arizona cardinals jerseys
baltimore ravens jerseys
denver broncos jerseys
chicago bulls jersey
cleveland cavaliers jersey
golden state warriors jerseys
los angeles lakers jerseys
oklahoma city thunder jerseys
san antonio spurs jerseys
new york knicks jersey
miami heat jersey
boston celtics jersey
los angeles clippers jerseys
cincinnati bengals jerseys
carolina panthers jersey
bears jerseys

 
At 08:24, Blogger jing dong said...

adidas yeezy
nike polo
yeezy boost 350
nhl jerseys
adidas eqt
ray ban sunglasses
yeezy boost
adidas superstars
nmd
kobe sneakers

 

Postita kommentaar

<< Esileht