reede, detsember 27, 2013

Pullerits: Imeline paranemislugu

Imelikke ja imelisi asju juhtub. Minuga võttis jõulude eel ühendust mees, kes kunagi aastaid tagasi, kui tegin debüüdi Tartu nn jooksumaratonil, andis mulle oma stardinumbri, sest ta ise ei saanud haiguse tõttu osaleda (kas nüüd tõstavad mõned taas kisa taevani, kuigi kõik oli legaalne?). Ta oli siin blogis lugenud minu randmevalust, millega seoses tuli tal meelde üks lugu elust enesest. "Vaevalt, et sellest otsest abi on, kuid pakub mõtlemisainet," lisas ta.

Siin see lugu on.

Aastat 5-10 tagasi, täpselt ei mäleta, kukkusin rattamaratonil ning tegin randmele haiget. Eeldades, et küll see üle läheb, jäin ootama. Läks kuu, läks kaks, läks vist isegi kolm, kuid mis ära ei kadunud, oli randmevalu. Asi läks hoopis aina hullemaks, sest ei saanud enam öösel korralikult magada, kuna käe valesse asendisse sattudes äratas mind terav valu üles.

Läksin Gunnar Männiku juurde, kes lasi teha magnettomograafi uuringu. Selgus, et mingi kõhr oli puruks ning Männik kirjutas välja mingi vägagi kalli ravimi, mida tulnuks võtta umbes pool aastat (!). Kusjuures täielik taastumine olnuks ka sel puhul tema sõnul välistatud.

Läksin siis kurva moega koju ja kurtsin oma rasket saatust abikaasale. Mõne aja pärast pistis ta mulle pihku kolm homöopaatilist terakest ja palus need sisse võtta. Kuna, erinevalt minu naisest, püüan üldjuhul abi leida tavameditsiinist, siis ega mul sellesse erilist usku polnud, kuid järgisin soovitust.

Tulemus oli see, et hommikuks oli randmevalu kadunud ning ranne pole enam kunagi mitte vähimalgi määral valutanud.

Inimene on saladus. Nii ütles vist Dostojevski.

Kahjuks pole ei minul ega mu abikaasal vähimatki aimu, mis terakestega oli tegu, kuid ilmselt pole see ka oluline, sest imesid juhtub ikka vaid kord elus...
*
Et keegi ei kahtlustaks, et äkki on tegemist väljamõeldud jõulumuinasjutuga, siis olgu siin lisatud, et eelkirjeldatud lugu juhtus Toomas Jõgevaga.
*
Ja minu poolt üks väike vaade teemasse, miks meie suusasprinterid siplevad tupikus.
******
Jaanus Laidvee standing on Little Arch, Moab Rim parking lot seen through it, Poison Spider Mesa Trail, Moab, Utah. 22. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Vabanenud Mihhail Hodorkovski näitab oma tervet rannet. Foto autor: Reuters/Scanpix
Foto 2: Kui ranne on valulik, võib see segada isegi tantsimist. Vastabiellunud Kiievis pulmatantsu keerutamas - ju on neil randmed korras. Foto autor: AFP/Scanpix

34 Kommentaarid:

At 12:38, Anonymous Anonüümne said...

Soomlaste mõtlemapanev uurimus, mis väidab, et osteoartroosiga kaasnevate meniskirebendite puhul kirurgiline sekkumine ei oma mõtet:
http://www.nytimes.com/2013/12/26/health/common-knee-surgery-does-very-little-for-some-study-suggests.html?ref=health&_r=0

 
At 12:42, Anonymous Anonüümne said...

Priit, tegemist oli ilmselt homöopaatiliste teradega. Täpsemalt saab lugeda http://www.homoopaatia.ee/
Olen ka ise kuulnud nende kohta palju head, kuid kahjuks isiklik kogemus puudub.

 
At 13:30, Anonymous Anonüümne said...

Ajakirjanik: - Hr President, kuidas kommenteerite kuuldusi, et EOK lähetavat sportlasi ja Suusaliidu ametnikke Šotsi OM-le n-ö. "turistidena"?
Seli [ärritudes]: - Mis jamajutt? Kõigile on ostetud äriklassi piletid!

**
Petsil on BMW [tegelikult vist küll Honda]
viib ta Pühajärvele
Petsil on kepid veel
need on Šotsi poole teel
Petsil on polaroidid ees
Pets on 30-ne sees...

 
At 13:38, Anonymous Anonüümne said...

DNB-le lihtsalt jooksma läinud, "treeningute pealt ilma erilise ettevalmistuseta maratoni jooksnud" [Jooksuportaal] Ando Õitspuu edestas "tavalisest veidi pikemat ja tugevamat otsa" jooksma läinud Kristo Reinsalu veidi rohkem kui minutiga. Vastavalt 1. ja 2. koht.

 
At 20:34, Anonymous Anonüümne said...

Priit, milline on sinu seisukoht särgiga jooksmise küsimuses?
Särgita või särgiga? - kas selles on üldse küsimus või mitte. USAs on särgita jooksmine ülikoolides vägagi levinud.
Võib-olla meie jooksude korraldajad peaksid ka palja ülakehaga (naistel - jogbra-ga) jooksmist propageerima. Kusagil Lõuna-Eesti kuplite vahel oleks ehk isegi nudist-jooks mõeldav. Või on meie meessugu sellisteks asjadeks juba liiga ära rikutud ja pehmoks muutunud?

 
At 20:46, Anonymous Anonüümne said...

L.Kaun kui tegi 1950-60ndatel suvel maanteedel pikki otsi, siis alati särgita. Juhtus mõni noormees vastu tulema, hüüdis alati "Kui hea on joosta ilma särgita!". Heina tehes võeti alati end vööni paljaks.

 
At 13:06, Anonymous Anonüümne said...

See võib küll juba läbikäinud idee olla, aga miks ei esita Pulleritsu/Scanpixi spordiblogi enda eelistusi aasta sportlaste suhtes?

 
At 13:44, Anonymous Anonüümne said...

Teen ettepaneku kokku panna edetabel kümnest tähtsamast trendist, mis saavad mõjutama Eesti kestvusharrastussporti 2014. aastal.

 
At 14:48, Anonymous Anonüümne said...

1. Tanel Kangerti dramaatiline võitlus esikümnekoha eest Tour de France'il (millest Eesti televaatajad ilma jäävad) toob teedele uusi rattaharrastajaid.

2. Adidas viib kogu oma tossuvaliku üle Boost-tehnoloogiale - mille tulemusel SEB Tallinna sügisjooksul tulemused paranevad keskmiselt 0,001%.

3. Jooksuringkondades käiakse jätkuvalt välja mõtteid, et rohkem tuleks harrastada staadionijooksu. Kuid staadionitele ei ilmu jooksjaid.

4. Estoloppeti suusamaratonid lumepuudusel ära ei jää, vaid lükatakse 2015. aastasse.

5. Ortopeedid hakkavad rääkima nn "Jooksjana sündinud" sündroomist, selle all mõeldakse patsiente, kelle hädad saanud alguse samanimelise raamatu lugemisest.

6. Jooksuhullude liikumine jõuab peavoolumeedia tähelepanuvälja, liikumisele avaldavad toetust peaminister ja president.

7. Gerd Kanteri suure konkurendi Robert Hartingu komme võistluse lõpu märgiks oma särk lõhki rebida levib ka Eesti rahvajooksuvõistlustele.

8. Põrumine Šotsi OM-l tekitab nurinat. Mati Alaver tõestab arvude abil ära, et olukord ei olegi nii hull.

9. Algatatakse üldrahvalik korjandus "Eesti jooksu kullafondist" kahetsusväärsel moel väljajäänud L. Kauna elulooraamatu väljaandmiseks.

 
At 15:21, Blogger Priit Pullerits said...

Ei tea, kas see sadu ja soe viib nüüd lõpuks ka kunstlumeradadelt suusatatava lume, nii et kõik on viimaks võrdses seisus ning enam pole elukohajärgset eelist ega fossiilset kütust oma egoismi rahuldamise eesmärgil arulagedalt põletajate ja keskkonnast mittehoolijate eelist?

 
At 15:47, Anonymous Anonüümne said...

Priit esimene maraton on 3 nädala pärast. Ilmselt satun Tartu kanti järgnevals 3ks päevaks. Kas Pulleritsu nimeline ovaal asub Dendropargi eraldistardi maailmameistrivõistluste radade juures? Tahaks natuke suusarulli lükata kurikuulsal rullirajal.

 
At 18:22, Blogger Priit Pullerits said...

Rada asub sada meetrit otse laululava taga.

Juhtusin täna vaatama Tour de Ski finaale, täiesti juhuslikult. Hämmastas see, et nii meeste kui naiste võitja, mõlemad rootslased, rääkisid väga viletsat inglise keelt. Minu meelest on hea inglise keele oskus tänapäeval sama elementaarne, nagu saja piires peast arvutada või autot juhtida. Sest pool elu, kui tahad laiemalt ringi vaadata, käib paratamatult inglise keeles. Ja siis mõtlesin, et huviav, kas need suusatajad on tõesti oma haridustee nii laokile jätnud, et inglise keel nii puine ja napp oli. Piinlik...

 
At 18:51, Anonymous Anonüümne said...

USA ja EL positsioonid maailmas on 2013. a nõrgenenud. Seevastu Hiina, aga ka Venemaa on tugevnenud. Mida on selgelt näha ka Eesti poliitikas. Priit, miks sina Sotši ei sõida. Keeleoskuse, kontaktide ja kirjutamisoskuse poolest peaksid OM-l kindlasti kohal olema. Aga sõidavad ERRi - ja siin on viletsa haridustee sõnad õigel kohal - täiesti ilmetud tegelased..

 
At 19:29, Anonymous Anonüümne said...

Heategevuslikud rahvaspordiüritused on lõppeva 2013. a üks tähtsamaid trende. Kui igasuguseid maratone ja rallisid on juba nagu kirjusid koeri, siis heategevuslike ürituste osas on turg veel üpris tühi. Heategevusüritused on kõige kiiremini kasvav rahvaspordiürituste liik...
Head ürituste korraldajad! Kui mõni jooks, matk või sõit veel heategevus-kasusaajat leidnud pole, siis võiks toetada ajakirjanik Pulleritsu sõitu Sotši OM-le.

 
At 19:40, Anonymous Anonüümne said...

Üks õige sportlane peaks ikka alati lõpuni võistlema, mitte nagu Northug täna. Onju Priit? Isegi siis, kui sellest enam midagi ei sõltu, isegi siis, kui ei libise või pole tulemus see, mida alguses loodeti. Või mis, Priit?

 
At 20:00, Anonymous Anonüümne said...

keeleoskusest: Olen õppinud koolis I võõrkeelena saksa keelt, lisaks oskan veel 5 keelt, millede hulgas ka inglise keel. pean tunnistama, et just inglise keel on mul nendest kõige nõrgem, kuna ma olen seda kõige vähem vajanud. Keelena on inglise keel minu jaoks palju igavam kui nt rootsi keel.
Priit, maailm ei alga ega lõpe inglise keelega ja kellegi haritust selle järgi arvestada näitab sinu enda harimatust. kuidas on sul lood näiteks meie ajalooliste naabrite keeltega?

 
At 20:07, Anonymous Anonüümne said...

väga hea küsimus, 20.00. ootan ka huviga priidu vastust.

 
At 20:59, Anonymous Anonüümne said...

Mina määrin oma suuski ise. Minu meelest on hea suusamäärimise oskus tänapäeval sama elementaarne, nagu saja piires peast arvutada või autot juhtida. Sest pool elu, kui tahad laiemalt ringi vaadata, käib paratamatult suuska määrides ja libeda suusaga. Ja siis mõtlesin, et huviav, kas need ajakirjanikud on tõesti oma haridustee nii laokile jätnud, et suusamäärimine nii puudulik ja napp on. Piinlik...

 
At 22:43, Anonymous Anonüümne said...

Miks maailma riigijuhid Sotši ei taha sõita? Tuuakse igasuguseid ettekäändeid, et mitte sõita. Ometi on OM-il imekaunis Kaukaasia loodus ja ülihuvitavad tippsportlaste etteasted. Isegi suurimad diktaatorid, kes peaksid olema "Putja" head sõbrad, ei sõida. Põhjus, kui järele mõelda, on proosaline. Kõik kardavad võimust ilma jääda. Nikita Sergejevitš Hrustšov otsustas 30. detsembril 1964. a Sotšis puhkuse ette võtta. Tagasi tulles oli võim vahetunud. 1991. a augustis otsustas Mihhail Gorbatšev, et sobiv aeg on Musta mere kuurordis natuke puhata. Jäi mehe viimaseks puhkuseks riigipeana. Neid näiteid on ajaloos palju. Selle taustal paistab A. Ansipi sõit Sotši väga ettevaatamatu. Kindlasti on ka meie peaministril vaenlasi ja konkurente (kellel poleks?). Kas poleks ajakohane sellel teemal "Postimehe" veergudel natuke arutleda?

 
At 23:37, Blogger Priit Pullerits said...

Aitäh, 18:51. Paraku ei tööta ma ERRis. Sõidavad need, kes on ERRis palgal.

Tänan, 19:29. Kuid arvata võib, et ajakirjanike akrediteerimine Sotši on juba lõppenud, nii et isegi heategevuslikus korras ei pääseks seal löögile. Ja kas tahakski pääseda? Eestile tulevad need vist kõigi aegade kõige nukramad talimängud, millest seal ikka nii väga kirjutada...

19:40, Touril on veel mitu etappi ees, ei olnud Northugil mõtet seal lõpuni ponnistada, ta oli selgelt finaali autsaider.

20:00 - naabrite keeltest on oluline ja vajalik vaid vene keel; rootsi ja soome ja norra keel on maailmas mõttetud ja tarbetud. Vene keel on mul täitsa hea, sest sain kaks aastat kõva kooli vene armees, lisaks hea baasi KTVst (noored ei teagi, mis on KTV) hokit ja jalgpalli (sic!; algul kirjutasin kogemata jalglappi!) ja muid alasid vaadates. Vene keele oskus, arvestades, et eesti noored on selles vallas puupead, on kõva eelis, arvestades Venemaa positsioonide tugevnemist maailmas, nagu viitas 18:51.

Jajaa... 20:59.

22:43, te olete teema juba piisava põhjalikkusega ette võtnud, enam pole midagi lisada.

 
At 23:50, Anonymous Anonüümne said...

Siiber toksimisest. Siiber tiksumisest. Ka kilomeetrikogujatel ja jooksuhulludel saab lõpuks siiber. Mis siis saab?

 
At 00:16, Anonymous Anonüümne said...

23:50, naabrinaisest järgmise naabriga oled proovinud?

 
At 00:39, Anonymous Anonüümne said...

Miks ei ole norra, rootsi, soome keelel tähtsust? On küll:
bra resultat - hea tulemus
bra jobba - hea töö
lykke til - õnne kaasa!
bra løp - hea sõit
en topp dag - top päev
smøretip - määrdenõuanne
Gott med lite rött nederst på pallen för en gång skull! - Hea on lõpuks ometi poodiumil punased! /Google tõlge
jne

 
At 03:57, Anonymous Anonüümne said...

Kui peaminister Ansip sõidab eraviisiliselt, miks siis ajakirjanik Pullerits ei või sõita ka eraviisiliselt? Raja ääres kokku sattudes võiksid siis peaminister Ansip ja Postimehe ajakirjanik Pullerits üksteisele silmapilgitamisega märku anda või isegi mõne sõna vahetada - eraviisiliselt.
"Vene mat Punasel lagedal"
"Siin suvitas Tammsaare".
"End. Punane Lageda, nüüd Krasnaja Poljana - ajalugu kordub, halva naljana"
"Punased poodiumil"
"Musulmanid mõõdavad kaugusi Mekast, meie - Ameerikast. Millised on Sotši koordinaadid?"
-- oleks, millest kirjutada.
Praegune väljavaade kahjuks on aga tavaline Piirsalu russofoobia või "Kuuse Lempsi" naiivtekst..

 
At 12:18, Blogger Xianjun Ranqin said...

qihang0904,coach outlet online
michael kors bags
jordan 3 infrared
discount oakley sunglasses
ralph lauren
cheap oakley sunglasses
coach factory outlet
louis vuitton outlet
ncaa jerseys
air jordan 11
louis vuitton purses
oakley sunglasses
hollister uk
adidas trainers
uggs australia
abercrombie fitch,abercrombie and kent,abercrombie & fitch,abercrombie outlet,abercrombie kids
gucci shoes
michael kors uk
michael kors outlet online
louis vuitton outlet
louis vuitton
ray ban wayfarer
"hollister,hollister co,hollister jeans,hollister.com,hollister ca,hollister clothing
"
abercrombie and kent,abercrombie fitch,www.abercrombie.com,abercrombie fitch,joe abercrombie,abercrombie uk
louis vuitton
coach factory outlet
louis vuitton outlet
uggs for women
louis vuitton outlet
ray ban aviators
timberland uk
mcm bags
michael kors handbags
michael kors handbags
michael kors
michael kors handbags
nike free runs
q

 
At 03:05, Blogger oakleyses said...

tiffany and co, christian louboutin outlet, longchamp, oakley sunglasses, michael kors outlet, michael kors outlet, replica watches, nike air max, michael kors outlet, louis vuitton, michael kors outlet, prada outlet, cheap oakley sunglasses, oakley sunglasses, gucci outlet, prada handbags, michael kors, polo ralph lauren outlet, kate spade outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, ugg boots, jordan shoes, ugg boots, nike outlet, burberry outlet online, longchamp outlet, ray ban sunglasses, oakley sunglasses, louis vuitton outlet, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, ugg boots, louis vuitton, louboutin, nike air max, louboutin outlet, chanel handbags, longchamp outlet, louboutin shoes, burberry, tiffany jewelry, nike free, uggs on sale, oakley sunglasses, replica watches

 
At 03:08, Blogger oakleyses said...

new balance pas cher, sac longchamp, hogan, true religion jeans, kate spade handbags, nike air max, air max, north face, ray ban pas cher, air jordan pas cher, true religion outlet, nike air max, ralph lauren pas cher, north face, louboutin pas cher, coach purses, sac guess, lululemon, coach outlet, timberland, nike roshe, longchamp pas cher, michael kors, burberry, air force, true religion jeans, lacoste pas cher, tn pas cher, nike air max, abercrombie and fitch, true religion jeans, hermes, vanessa bruno, michael kors, nike free run uk, michael kors, ray ban uk, ralph lauren uk, coach factory outlet, nike blazer, mulberry, michael kors, coach outlet, converse pas cher, nike free, vans pas cher, oakley pas cher, nike roshe run, hollister, hollister pas cher

 
At 03:12, Blogger oakleyses said...

bottega veneta, giuseppe zanotti, mac cosmetics, nike air max, north face outlet, longchamp, lululemon, soccer jerseys, mont blanc, new balance, celine handbags, baseball bats, oakley, ralph lauren, babyliss, louboutin, valentino shoes, insanity workout, vans shoes, nike trainers, iphone 6 cases, asics running shoes, reebok shoes, mcm handbags, beats by dre, ferragamo shoes, chi flat iron, hollister, jimmy choo shoes, nike huarache, wedding dresses, nfl jerseys, instyler, p90x workout, ghd, north face outlet, herve leger, abercrombie and fitch, iphone 6s cases, iphone 6s plus cases, iphone cases, hollister, soccer shoes, ipad cases, birkin bag, nike roshe, s5 cases, iphone 6 plus cases, timberland boots, iphone 5s cases

 
At 03:15, Blogger oakleyses said...

louis vuitton, converse, canada goose outlet, michael kors outlet, michael kors handbags, pandora jewelry, moncler, hollister, ray ban, sac louis vuitton pas cher, moncler, lancel, ugg boots uk, bottes ugg, doke gabbana outlet, moncler, coach outlet, montre pas cher, louis vuitton, moncler outlet, canada goose, louis vuitton, moncler, michael kors outlet online, doudoune canada goose, thomas sabo, moncler, karen millen, juicy couture outlet, toms shoes, wedding dresses, converse outlet, canada goose, moncler, vans, marc jacobs, links of london, hollister, pandora jewelry, moncler, canada goose uk, ugg,uggs,uggs canada, nike air max, swarovski, canada goose, pandora charms, ugg,ugg australia,ugg italia, swarovski crystal, supra shoes, canada goose, pandora charms, barbour jackets

 
At 05:18, Blogger 艾丰 said...

jianbin1125
louis vuitton
michael kors outlet store
canada goose jackets
replica handbags
louboutin uk
canada goose sale
michael kors outlet,michael kors outlet online,michael kors,kors outlet,michael kors handbags,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
cheap oakley sunglasses
nike air max 2014
ugg boots
hollister,hollister canada,abercrombie and fitch,abercrombie,abercrombie fitch,abercrombie kids,a&f
hollister pas cher
oakley
ugg boots outlet
adidas jeremy scott
chanel outlet store online
michael kors outlet sale
moncler jackets
cheap uggs
michael kors handbags
links of london uk
the north face jackets
basketball shoes
north face jackets
michael kors outlet
ugg outlet
louis vuitton outlet store
true religion sale
giuseppe zanotti sale
barbour clothing
ferragamo shoes
air jordan shoes
nike trainers uk
canada goose outlet

 
At 12:24, Blogger Mie Helal said...


I truly like your technique of writing a blog
http://www.prokr.net/2016/09/rat-control-companies-12.html
http://www.prokr.net/2016/09/rat-control-companies-11.html
http://www.prokr.net/2016/09/rat-control-companies-10.html

 
At 03:18, Blogger Lamiss Ibrahim said...

احب اشارك معاكم موقع متخصص في اعمال الحديد والاستانلس
ايه رايكم فيه؟
http://decor-ksa.com/

 
At 02:46, Blogger raybanoutlet001 said...

hugo boss outlet
yeezy boost 350 white
houston texans jerseys
cincinnati bengals jerseys
nike blazer low
nike store uk
ravens jerseys
nike huarache trainers
minnesota vikings jerseys
adidas nmd r1

 
At 05:29, Blogger Yaro Gabriel said...

www0525

ugg boots
longchamp pliage
polo ralph lauren
polo ralph lauren
uggs outlet
ugg outlet
cheap jordans
air huarache
moncler outlet
true religion jeans

 

Postita kommentaar

<< Esileht