reede, jaanuar 17, 2014

Pullerits: Kuidas hoida moraali kõrgel?

Art Soonets Scanpixist teab üht sellist lugu. Läheb vallaline naine arsti juurde, kaebab, et on jube närviline. Arst ütleb, et kõige paremini aitaks selle vastu, kui ta endale normaalse mehe leiab. Leiabki. Kui asi sealmail, saate aru, läheb naine aga taas närvi: «Kuule, mees, otsusta ära, kas tahad olla sees või väljas, mis sa rabeled niiviisi edasi-tagasi!»

See lugu tuli meelde seoses tänavuse talvega. Või «talvega». Või n-ö talvega. Külmakraadide poolest seda juba justkui oleks, aga lume poolest, vähemalt Tartu kandis, küll mitte. Otsustagu siis ilmataat (või kes iganes) lõpuks ära, kas ta annab meile korraliku talve või ei anna.

Senine kahevahelolek, selge perspektiivi puudumine, on demoraliseeriv. Peaks ju tõsiselt maratonideks valmistuma – aga mis mõte on tõsiselt valmistuda, kui maratone võib-olla ei tulegi? Kuid katsu sa jätta valmistumata! Piisab, kui paks lumi mõni päev enne mõnda maratoni maha tuleb, kui korraldajad kuulutavad, et nüüd kõik see mees starti – ja siis ei ole küll mõtet suuski joonele panna, kui tõsine ettevalmistus tegemata.

Liiati peaks praegu tegelema juba korraliku erialase ettevalmistusega, aga tingimused selleks on kasinad, õigupoolest olematud. Eile, neljapäeva õhtul, kui rattaga kella kuue ajal töölt koju sõitsin, nägin Tähtvere pargi kesklinna-poolses nurgas üle Tallinna maantee (tõsi, [faktipuritaanidele], seal kannab see siiski Fr. R. Kreutzwaldi tänava nimetust) jooksmas umbes kahekümneliikmelist seltskonda, MK-punktidega endine tippsuusataja Vahur Teppan oma rihma otsas hundikoeraga kõige ees. Mõnel olid ka kepid käes. Aga ainult mõnel. Suuski ei olnud küll kellelgi. Nii et käib endiselt asendustegevuse otsimine.

Sellega on tulnud endalgi tegelda. Jaanuari esimesel nädalalõpul sõitsin mõlemal vabal päeval Tartu ümbruse asfaltteedel poolteist tundi maastikurattaga. Enne seda, pärast rängast seljatraumast paranemist, olin käinud Arena jõusaalis. Tavaliselt sõitsin alustuseks wattbike’iga 25-40 minutit, seejärel sikutasin suusaergomeetrit (tavaliselt 2x5000 meetrit 8. käiguga à 25 minutit) ja sõudeergomeetrit (tavaliselt 3x2000 meetrit 7. käiguga à veidi alla 9 minuti või 5000 meetrit 22 ja poole minutiga). Hoidsin hoolega selga, nn korsett, mis maksis üle 40 euro, oli kogu aeg peal, et mingil juhul liiga ei teeks.

Möödunud nädala neljapäeval, kui nädala kolm esimest päeva ei teinud mitte midagi (ent ka puhata peab oskama, sest areng siis toimuvatki, väidavad teadjamehed), otsustasin, et ega midagi muud üle jää, kui tuleb ikka Frode Estili sissesõidetud Swenori vanad klassikarullid kapist välja otsida ja Tähtvere spordipargi omanimelisele ringile minna. Teipisin vasaku randme tugevasti kinni. Veendusin silmaga, et OneWay keppide teravikud polegi kõige nürimad. Aga kui neid asfalti lõin, siis rannet hoides tikkusid kepid ikkagi tagasi lipsama.

Alustasin rahulikult, tegin algatuseks 16 ringi. Nädalavahetusel, laupäeval, tegin juba 24 ringi, ja leidsin, et ei ole mõtet rulle-keppe käe otsas spordiparki tassida, vaid sama hästi võib need ju maja taga resp. jala ja käe otsa kinnitada – nii saab mööda Fr. Tuglase tänavat treeningupaika ja tagasi rullitades rohkem kui kaks kilomeetrit veel juurde. Veetsin laupäeval rullidel 1:50, selle ajaga läbisin 22,6 km. Nagu näete, olen varasemate aastatega võrreldes kiirusi vähendanud, nagu teadjamehed on taas soovitanud – eks siis näis, kuidas see tulemustes kajastub.

Vastu pühapäeva tuli aga öösel kerge lumekiht maha. Spordipargis sain kahe ringiga aru, et seal on liiga libe. Ei soovinud vigastusega riskida. Suundusin Supilinna peatänavale, Herne tänavale (pildil ülal paremal), ning sõitsin seal 11 korda edasi-tagasi. Tänava pikkus on 850 meetrit, tänava otsast mu maja taha on 1,4 km, nii et kokku läks 1:58ga kirja 23,2 km.

Üks asi on sõita rullidega vabal päeval päevavalgel ja nullilähedase temperatuuriga, aga hoopis teine lugu on sõita pärast tööpäeva õhtul pimedas ligi kümne miinuskraadiga. Kuid just seda tegin esmaspäeval. Ja kolmapäeval. Ja neljapäeval, eile ka. Esmaspäeval sõitsin piki Herne tänavat kümme korda edasi-tagasi, lisaks 2x1,4 km kodu vahet – 19,8 km 1:40ga. Kolmapäeval tegin sama, aga aega kulus pool minutit rohkem. Eile, neljapäeval (foto ülal vasakul), kattis Herne tänavat imeõhuke sopakiht. Sellest piisas, et tunda, kuidas rullid lipsavad ühesammulise paaristõuke ajal tagasi – see on seal olnud valdav sõiduviis, sest ainult paaristõukeid raiudes kahjustaksin ilmselgelt randmeid ja küünarnukke. Igale edasi-tagasi lõigule (tegin neid kokku kaheksa) ehk 1,7 kilomeetrile kulus pool minutit rohkem kui eelmistel kordadel. Kokku 1:28ga 16,4 km. Pärast olid Bjørn Dæhlie kaubamärgiga pükside sääred paksult tumedat soppa täis – läksid joonelt pesumasinasse.

Jah, jälgisin rullitades ka kvaliteeti. Alates sellest, et puusad õigesti töötaksid (tänavavalgustuse heidetavad varjud aitasid jooksvale analüüsile pisut kaasa), ja lõpetades sellega, et käed ei oleks laiali, et tõuge läheks õige nurga alt, et kõhulihased oleks lukustatud.

Ometi ei saa lahti kahtlusest, kas sel kõigel on olnud mõtet ja kas sellest on tolku. Ja see, olgem ausad, on kõige suurem probleem. Uskuge mind, see nõuab kõva tahtejõudu ja enesesundi, et minna õhtul pärast kella seitset kümne külmakraadiga üksinda linnatänavale edasi-tagasi rulle lükkama. Mitu õhtut järjest. Poolteist tundi ja enamgi. Arvata võib, et enamik teist seda ei suudaks. Annaks juba kodus alla.

Jah, tubli töö, ütlen ma endale. (Ja mind ei morjenda absoluutselt, mida keegi teine arvab ja ütleb – selge see, et arvama ja ütlema on eriti kõvad need, kes isegi kodus endast võitu ei saa.) Aga kui kaua suudan minagi end käima tõmmata ja tagant sundida, kui õige talv, see lumega, ei tule ega tule ega paistagi tulevat...
******
Utah State Route 128, Moab, Utah. 23. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Kolmapäevahommikune lumepilt Tartus Tähtvere spordipargi lähistel Supilinna tiigil. Foto autor: Kristjan Teedema, Postimees/Scanpix
Foto 2: Lumekahur tootmas kolmapäeval Emajõe ääres suusalund. Foto autor: Kristjan Teedema, Postimees/Scanpix
Foto 3: Priit Rooden tegemas kolmapäeva hommikupoolikul Tartus Tähtvere spordipargi lähistel Supilinna tiigil paaristõuketrenni. Foto autor: Kristjan Teedema, Postimees/Scanpix
Foto 4: Herne tänav Tartus. Foto autor: Aldo Luud, Õhtuleht/Scanpix
Foto 5: Neljapäevahommikune lumesadu Tartu kesklinnas. Foto autor: Kristjan Teedema, Postimees/Scanpix
Foto 6: Esimene Tartu maraton aastal 1960. Foto: Klubi Tartu Maraton

59 Kommentaarid:

At 10:10, Anonymous Anonüümne said...

Põhjarannikul lumeprobleemi pole, oma paarkümmend senti tuleb ära ja praegugi pudeneb vaikset lumekõst alla :))

 
At 10:23, Anonymous Anonüümne said...

Õige Priit, näita neile jorssidele kuidas tartu mees suuska libistab

 
At 11:14, Anonymous Anonüümne said...

Tubli, õige suhtumine, talv tuleb ükskord niikuinii.

 
At 11:15, Anonymous Anonüümne said...

muljetavaldav!!

 
At 11:36, Anonymous Anonüümne said...

Kui su rolleritel on siiani tüvikoonuseks kulunud rattad all, siis palun ära hiljem hädalda, et põlved või muud liigesed valutavad.

aink

 
At 11:43, Anonymous Muinasjutuvestja said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 11:44, Anonymous Muinasjutuvestja said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 11:54, Anonymous Annes said...

Ida-Virumaal on eelmisest nädalavahetusest peale lund sadanud. Iga päev toob natuke lisa. EMHI lumekaardi põhjal on lumikatte paksus Jõhvi ümbruses 27 cm, väljas avanev pilt kinnitab seda. Pannjärvel ja Mäetagusel on suusarajad nädala algusest olnud ettevalmistatud ja sõidetavad. Eile toimus Mäetagusel Ida-Virumaa argipäeva suusaõhtute 1. etapp. Nädalavahetus on ees, kes Tartust ja lõuna poolt ei viitsi enam Otepää rada nühkida ega oodata, millal Emajõe veest valmistatud kunstlumi Tähtvere ovaalil rajaks vormitakse, saab Ida-Virumaal haruldaselt häid tingimusi nautida. Hetkel on ilm selge, päike paistab, õhutemperatuur -9.

 
At 11:55, Anonymous Lepo S said...

no mida p... tagumikku? Krafomaanid tee meie PP blogisse leidnud on

 
At 12:15, Blogger Priit Pullerits said...

...lõin platsi neist puhtaks (11:43 ja 11:44).

 
At 12:20, Anonymous Anonüümne said...

Pärast tööpäeva lõppu õhtul pimedas ligi kaks tundi kümne miinuskraadiga piki tänavat rullidega edasi-tagasi nühkida. Võimas!!!

Inimvõimetel ei ole tõesti piire. Ilma igasuguse irooniata ma imetlen PP tahtejõudu ja meelekindlust. Kuid teisalt liigitub seda laadi tegevus minu jaoks samasse kategooriasse nagu tsirkus, kus saab näha habemega naisi, kahepealisi vasikaid ja tantsivaid karusid, kel seelik seljas.
Ei tahaks kuidagi PP solvata, aga ega see mingi mõistlik tegevus küll ei ole, millega sa seal õhtuses Supilinnas tegeled.

 
At 12:39, Anonymous Anonüümne said...

Priit on ratsionaalne, ta on nagu Muhamed, et mägi tuleb tema juurde tuua. :)

 
At 12:40, Anonymous Kaarel said...

Mina hakkan veebruaris Tartu rattaralliks valmistuma. Õnneks pole selleks tänavu Hispaaniasse sõita vaja.

 
At 13:03, Anonymous Eldur, Põltsamaa said...

Tegeleb Priit seal supilinnas millega tahes, peaasi et meile blogi kirjutab. Küsiks veel austet kommentaariumi käest kui tohib et kas härra Antsipi olümpiale minek on teite arvates igati ok? Tallinna linnapea läheb ja riigi tasandit esindab härra välisminister et kas juba küllalt ei saa? Ansip võib ütelda et kuna vabast ajast siis tema läheb eraisikuna. PM positsioonis ei ole sa kunagi eraisik. Väh?

 
At 13:27, Anonymous Anonüümne said...

Pole kordagi "mast maha" kukkunud pelgalt seepärast, et mõni number seljas suusasõit ära võiks jääda. Ilmagarantiisid meil pole. tean paljusid (ennast ka;)), kellel 350+ suusakilomeetrit läbitud ja miks see mahavisatud aeg peaks olema?? Mulle lihtsalt meeldib suusatada. Ka on õues suurepärased ilmad uisutamiseks. Ratta-ja rullisõit on kaunis tobe tegevus hetkel..

 
At 14:31, Blogger Priit Pullerits said...

Remargi korras neile, kes arvavad, et nirudes oludes ei saa treenida: kus Oleg Ljadov oma sportlikule suutlikkusele ja hilisematele medalitele aluse pani? Olid tal mõned head ja avarad tingimused? Ei. Vanglas pani. Ja see ei olnud mingi eurovangla, kus nüüdisajal kaabakaid poputatakse. Nii kirjutas EE 2 a tagasi:

"Täisealiseks saanuna toodi Ljadov Rummu vanglasse, kus ta hakkas end rattasportlaseks treenima. Kaasvangid keevitasid Olegile metallist puki, millel sai kohapeal sõita. Kui ta 1975. aastal 20aastasena vanglast välja sai, läks otsejoones jalgrattasporditreenerite Väino Lippardi ja Mati Taburi juurde. Kaks aastat hiljem sõitis Ljadov NSV Liidu koondisega juba Venezuelasse MMile."

 
At 16:38, Anonymous Anonüümne said...

OneWay kepid, Frode Estililt järelejäänud rullid,... Mehe varustus on lipp lipi, lapp lapi peal. Süsteemset lähenemist ei ole.

 
At 16:45, Anonymous Anonüümne said...

NB! LOE Holdeni blogist milleks tegelikult osutus 12 Eesti suusamehe Tšehhi-reisi kirjelduse lõpus ülespandud fotol olev fallose-kujuline objekt!

 
At 17:13, Anonymous Anonüümne said...

Keda see Holden kotib? Teemaks on moraal.

 
At 18:10, Anonymous Anonüümne said...

Teemaks on üle piiri läinud sõltuvus, mis on muutunud juba inimesele endale ohtlikuks.

 
At 19:53, Anonymous Anonüümne said...

Priit, kas oled juba jõudnud pilku heita ERR Spordi internetiportaali uuele näole? [Maailma liigub visuaalsuse poole = hiigelsuured pildid] Kas ei teki küsimust, et see asi tuleks ära lõpetada?
Milleks seda andetute hipsterite seltskonda maksumaksja raha eest ülal pidada? Milline oluline avalik ülesanne jääks täitmata, kui me Schumacheri seebiooperit ja NBA uudiseid ERR Spordist ei saaks?

 
At 21:00, Anonymous Anonüümne said...

esimese hetkega ehmatas ikka väga. et kas olen ikka õiges kohas. pullerits räägib endaga seoses moraalist?! siis sain muidugi aru et jälle kasutusel seesama vana nõks klikkide saamiseks.

 
At 21:05, Anonymous Anonüümne said...

hm, kui nalja teha ei oska, pole mõtet ka juttu lameda naljaga alustada. ja ma ei tee nalja :)

 
At 23:18, Anonymous Anonüümne said...

Juba saab Tartus ka suusatada, tänasest kella 15:30-st on Lauluväljakutagune ovaal avatud, 875m, kivikõva kunstlumi, kummaski servas klassikajälg, rahvast murdu.

 
At 23:47, Blogger Andres P said...

Priit, ole hea ära sõida rullsuuskadega liikluseks avatud tänavatel - see on ohtlik. Eriti veel pimedas ja korraliku helkurvestita. Nii Sulle kui autojuhtidele. Ei olnud hea tunne kui K vastu tuiskasid Hernes.

 
At 07:48, Anonymous lihtne eesti mees said...

#Ometi ei saa lahti kahtlusest, kas sel kõigel on olnud mõtet ja kas sellest on tolku. Ja see, olgem ausad, on kõige suurem probleem.#

Tore, et hr. Pullerits oma ilmeksimatuses mõnikord ka kahtleb, ehk kahtleks ka selle, siinses blogis käsitletud, ning talle rahandusministri poolt edukalt maha müüdud teema puhul ja kuulaks ka vastaspoolt:
http://www.ohtuleht.ee/561142/kalevcramo-president-valdmaa-eesti-klubisport-vajab-uut-sotsiaalset-kokkulepet

 
At 07:59, Anonymous Anonüümne said...

Sõbrad, pidagem ikka meeles, et Priit ei treeni. Mis sest, et Priit selle ka ise vahel ära unustab. Nii on ta öelnud ja nii peab see jääma. Sest mis treeningud need ka on.

 
At 09:02, Anonymous Anonüümne said...

§ 22. Jalakäija asukoht teel
(1) Jalakäija peab liikuma temale ettenähtud teel või teeosal. Rula, rulluiske või -suuski, tõukeratast või -kelku või muid sellesarnaseid vahendeid kasutav jalakäija ei tohi ohustada kõnniteel ning jalgratta- ja jalgteel jala käijat või ratastoolis liikujat.
§ 25. Sõidutee ületamise nõuded
(1) Sõiduteed ületades ei tohi jalakäija asjatult viivitada ega seisma jääda. Rula, rulluiske või -suuski, tõukeratast või -kelku või muid sellesarnaseid vahendeid kasutav jalakäija peab sõidutee ületama jalakäija tavakiirusega.

 
At 12:34, Anonymous Anonüümne said...

Pullerits vilitab ohutusreeglitele ja treenib valesti. Mõtetu mees.

 
At 13:37, Anonymous Anonüümne said...

Austatud 12:34! Argumente tundub olevat vähevõitu, et väita nagu Pullerits oleks mõttetu mees. Väljakäidavaid seisukohti tuleks rohkem põhjendada ja esineda argumenteeritumalt.

 
At 14:58, Anonymous Anonüümne said...

13.37. Teeks õige seekord nõnda, et kahtlusalune ehk mõtetu mees PP, tõestab hooüpis ise, et ta seda pole. Mitte 12.34 ei tõesta, et on. Noh, et oleks nagu eesti ajakirjanduses kombeks. Nagu Olle kaasuses, et paneme ta ühe ropu laulu sisse ning jääme ootama Ollelt tõendeid, et see laul tõsi ei ole. Mängiks seda äraspidist kohtumõistmise mängu, mis?
Priit, nüüd on sinu etteaste.

 
At 16:57, Blogger Priit Pullerits said...

16:45 - jah, see räägib nii mõndagi, millest keegi räägib: kes moraalist, kes fallosest...

19:53 - nõus, inimeste infantiilistamine, nende lugemissuutlikkuse alahindamine on masendav. Aitäh ja tunnustus kõigile neile, kes siin käivad lugemas ja kirjutamas - siin on ikka võimekas ja arenenud publik. Olge kiidetud!

23:47 - tänan väärt tagasiside eest! Tõesti, helkurvest oleks vajalik. Ilmselt jäi mu helkuritest säärtel ja dressidel väheks.

07:48 - jah, nägin ka EPLis lugu, et Cramoga on köögavõitu. Aga eks sinna see asi tüüriski, kui pikka aega rehepappi tehti. Ja keda üldse kotib mingi Cramo, mis pole mingi Eesti klubi? Mul ei ole küll sooja ega külma, kas see leegionäride värbamiskeskus eksisteerib või mitte.

07:59 - ei treeni, jah. Treenimine on läbimõeldud ja süsteemipärane tegevus, mida minu tegevuste kohta ju öelda ei saa, nagu te olete juba aastaid väitnud.

09:02 - olge mureta, ma ei sõida rullidega kõnniteel, vaid sõiduteel.

12:34 - nii lühike sõnavõtt ja nii palju vigu... Mis ma oskan kosta?... Ega midagi. Proovige veel kord, paremini.

14:58 - annan alla. Teie võit.

 
At 17:39, Anonymous Anonüümne said...

16:57 - kui te oleksite 09:02 teksti funktsionaalselt läbi lugenud, mõistaksite, et rullsuuskadega on kõnniteega piirneval sõiduteel LS järgi keelatud liigelda muul otstarbel kui tee ületamiseks. Tuleb kobida kõnniteele, kui Tähtvere parditiik ei kõlba! Ja seda nii, et ühtegi poekotti ei müksa ega mitte kellegi vanaema insuldi äärele ei vii.

 
At 20:22, Anonymous Anonüümne said...

Lugege SEDA! http://sport.delfi.ee/news/korvpall/kml/fotod-kalevil-uus-mees-kohal-ja-teisipaeval-kindlasti-valjakul.d?id=67635824

Delfi Sport teatab, et järjekordne "stipendiaat" on maale saabunud. Minul ei ole selle vastu midagi, kui neeger teenib. Aga ta tarbib meie heaoluühoskonda - nii palju, kuid seda siin on. Seetõttu peab ta kohalikega võrdselt makse maksma! Millal see bardakk lõpeb?

 
At 00:24, Anonymous lihtne eesti mees said...

Rahunege anonüümne 20:22, bardakk lõpeb juba üsna varsti. Kui Rahandusministeeriumi plaanid teoks saavad, siis pole meil varsti ei spordiklubisid, ega ka bardakki. Audenteses on juba bardaki lõpetamiseks laste treeningrupi kuutasu tõusnud 60 euroni, see on peaaegu 1000 EEK-i , ei ole vist palju peresid, kes sellist raha välja käia suudavad, eriti kui lapsi peres on rohkem kui üks. Mis profiklubidesse puutub, siis tähendab bardaki lõpetamine neile palgakulude kasvu rohkem kui 50%, tegelikku tulu teenib Eestis spordiga aga ainult ehk Eesti meistermeekond jalgpallis, nii et ka seda bardakki ei pea te kaua kannatama. Ja tulebki välja, et Eestis on sport keskealiste valgete kraedega meeste, nagu hr.Ligi ja hr.Pullerits privileeg, kes selle ise kinni maksta jõuavad.

 
At 00:31, Anonymous lihtne eesti mees said...

Ja veel tahaks anonüümselt 20:22 küsida, et miks peaks paariks kuuks siia saabuv võõrmängija maksma sotsiaalmaksu, tema tervisega tegelevad klubi arstid ning vähegi tõsisema vigastuse puhul kupatatakse ta kohe koju, nagu juhtus eelmise "Kalevi" leegionäri Hartiga ja vaevalt, et nad kunagi Eesti riigilt pensioni tahavad saada.

 
At 08:44, Anonymous Anonüümne said...

Mida kostab PP 00:24 jutu peale?
Nii see saab olema ja PP on selle üle ainult hea meeö!?

 
At 10:30, Anonymous Anonüümne said...

Kas keegi oskab vastata mu eümoloogilisele küsimusele sõnade "leegionär" ja "võõrleegionär" päritolu kohta. Kes ja millal j ja miks neid sõnu on kasutama hakanud ja kas nende kasutamine teie meelest jaburavõitu pole? Mid nende tähenduslik vahe on?

 
At 11:34, Anonymous Anonüümne said...

Priit vaatab alati asju oma mätta otsast, tal lapsed suured, pole vaja neid trenni panna, ühesõnaga võõras probleem.

 
At 12:55, Anonymous Anonüümne said...

Pulleritsul on õigus, tahab teid moraalselt tõsta, aga teie - fallose pildid..

KLASSIKANÄLG
Kuidas rahuldada klassikanälga,
kui näha pole klassikajälge?
Käige suusatamas,
aga klassikajäljes ärge käige!
Veebruaris kõrgemalt käib päike
ja klassikajälge ilmub läige.

 
At 17:55, Anonymous Anonüümne said...

Klassikanälga sai täna ideaalsetes oludes kustutada küll ka küll! Rada 5+, külmakraade 13-14, päikeseline, tuttavaid nägusid igas rajalõigus- ühesõnaga täiuslik suusapäev;)))

 
At 18:13, Blogger Priit Pullerits said...

17:39 - mina ei ole 16:57, et te minu poole niiviisi, nagu koonduslaagri nummerdatud vangi poole pöördute. Mul, erinevalt teist ja sadadest teistest siin, on nimi selgelt kirjas. Minu nimi, nagu te väga hästi ka iga mu kommentaari juurest näete, on Priit Pullerits. Mina ei ole mingi 16:57, nagu teie olete 17:39 - taguge see endale igaveseks oma peakolu sisse!

Nii palju siiski olgu teile lisatud, et pühapäeval sõitis mulle päevavalges Herne tänaval vastu politseiauto, kuid kumbi autos istunud politseinik ei pidanud vajalikuks mulle rullidega sõiduteel sõitmise pärast märkustki teha, trahvist rääkimata. What's your problem, man? Olete kade, et teil ei jätku tahtejõudu sellist trenni teha ja siis hakkate teise trenni mingi seadusetähega ründama?

20:22 - väärt tähelepanek! Kindlasti peab see leegionär maksma makse samamoodi, nagu maksan mina ja teie ja loodetavasti sajad teisedki ausad inimesed. 00:24 ja 00:31 arutlusest on raske aru saada: veel kord, kuigi see küsimus on juba korduvalt üleval olnud: miks peaks mingid sportlased saama maksueeliseid? Mis on see ühiskonnale niivõrd väärtuslik, möödapääsmatu ja eluline, mida nad annavad, et nemad ei peaks makse maksma? See hädakisa, et makse makstes lõpeb sport otsa, on hüsteeriliste eitede kisa. Eestis on sadu firmasid ja ettevõtteid ja asutusi pankrotti läinud, sest pole suutnud end majandada - ju siis on see kaup või teenus, mis nad on pakkunud, rahvale ebavajalik, sest keegi ei ole neid ostnud ja seetõttu on jäänud saamata nii tulu kui ka raha, mida maksudeks maksta. Ja kui spordivõistkonnad või sportlased ei suuda end ausalt, makse makstes ära elatada, ju siis ei ole neid ka vaja. Nii lihtne see ongi. Kui tahate, et teie armastatud Kräämu ellu jääks, siis minge mänge vaatama, võtke sõbrad ka kaasa ja ostke piletid - see on lihtsaim viis tagada, et te meeskond ellu jääks. Niisama ei ole mõtet siin kraaksuda. See on ühtlasi vastus on 08:44-le.

 
At 18:59, Anonymous Anonüümne said...

Tundub, et ei saa ikka asjast aru, jutt käib noortetreeneritest ja juhendajatest, kuna riik piisavalt ei toeta, siis makstakse neile stippi.

 
At 20:17, Anonymous Anonüümne said...

to PP 18.13 - kas sellest kommentaarist võib järeldada, et kui politsei ei sekku, siis võib seaduste peale sülitada?

 
At 20:42, Anonymous Anonüümne said...

See "trenn" linnaliikluses on ikka jaburus kuubis! Enamikul ei jagu tõepoolest tahtejõudu ja enesesundimise võimet, et midagi nii idiootlikku ette võtta.

 
At 20:43, Anonymous lihtne eesti mees said...

Oma eelmist blogipostitust tehes küsis hr.Pullerits kolleeg Peep Pahvi nägemust, soovitaks sama teha ka selle stipendiumiteema puhul, millegipärast arvan, et see erineb hr.Ligi omast diametraalselt, aga eks uuriv ajakirjandus peabki tuginema erinevatele allikatele. Ei tahaks küll lõhkuda hr.Pulleritsu must-valget maailmapilti, aga sportlastele stipendiumite maksmist praktiseeritakse kogu arenenud maailmas ja äkki me ei oleks kunagi kuulnud hr. Pulleritsu iidolist Sir Sebastian Coest, kui paruness Thatcheri valitsuses oleks olnud hr.Ligi taoline rahandusminister, kes stipendiumite maksmise ebaseaduslikuks ja selle saajad petisteks oleks tembeldanud.

 
At 21:16, Anonymous Anonüümne said...

206 cm pikk neegermees, kes Kalev/Cramo-sse "stipile" võeti, on tore mees. Teda ei saa süüdistada. Küll aga tahaks teada, kes need vöörleegionäride stipilevõtjad on. Need peavad olema eesti mehed. Samuti Schenker ja Rauta-Ruukki ja kes need välismaised firmad-reklaamiandjad seda vöörleegionäride tsirkust rahaga toidavad - nende firmade Eesti osakondades ilmselt ka ikka eesti mehed on asju otsustamas. Kas neil patriotismi ja kaas-eestlaste vastu kaastunnet kübetki ei ole. Lõpuks maksame ju neegermehe maksuvaba stipi kinni meie - läbi oma tulu- ja käibemaksude. Aga näe, neeger ei maksa.

 
At 21:25, Anonymous Anonüümne said...

Maratonitiimi blogis kirjutatakse huvitavalt: "Praegune aeg tundub soosivat „ärategemist“ – meenutame näiteks Priit Pulleritsu, kes omaenda sportimist kirjutades alati pärast osaletud võistlust loetleb üles tuntud inimesed, kelle ta „kotti pani“."
-- Tore ju, kui kleenukese õlavöötme ja nõrkade randmetega harrastussportlane võib loetleda tuntud inimese, kellele "ära pani". Millegipärast saavad aga meie tippsportlased väga harva loetleda kellele ära panid. [Võib-olla nad polegi nii kehvad, aga tundub, et polegi enam kombeks võitlusele nii vaadata. Meie tipud võistlustel "teevad trenni", "täidavad normi", "testivad vormi" jne. Erandiks on ehk Tiidrek Nurme, kelle puhul tõesti tuleb meelde, et Nurme on kirjutanud, kuidas ta kellelegi belglasele "ära pani"]
-- Miks aga harrastussportlane Pullerits võistlustel "ära panemisest" huvitub? Ärapanemine tõstab organismis testosteroonitaset, see on aga mehe psüühika ja vaimse tervise korrashoidmiseks äärmiselt vajalik.

 
At 22:59, Anonymous Anonüümne said...

Jüri Ratas: profi- ja noortesport võivad Eestis kokku kukkuda

http://sport.postimees.ee/2666754/juri-ratas-profi-ja-noortesport-voivad-eestis-kokku-kukkuda

 
At 00:13, Anonymous Anonüümne said...

Ratase kaks argumenti on, et sajad praegu spordisaalides hõivatud füüsiliselt tugevad, agressiivsed mehed, aga samuti tuhanded poisid ja noormehed sportlaste maksuvabastuse kaotamisel väljuksid bandedena tänavale röövima ja purustama.. ühiskonnale on odavam seda kontingenti spordis ülal pidada. Teiseks, spordiringide tasu tõuseks 10 € - mis käiks paljudele perekondadele üle jõu.

 
At 08:45, Anonymous Anonüümne said...

Lugesin delfit ja tuleb välja, et keegi Priit on ka Vitalile väidetavalt dopingu eest ülekandeid teinud.

 
At 08:53, Anonymous Anonüümne said...

8.45 - või oli see Tanel. Ah pole vahet, ütles ajakirjanik ja kirjutas edasi.

 
At 10:12, Anonymous Anonüümne said...

Tõesti pole vahet, sest see järjejutt ei vii kuhugi. Avaladgu kõik nimed, aga nii tilgutades muutud see nalja rubriigiks ja keegi ei pööra sellele enam tähelepanu. Vastused ülekannetel on kõik ette teada, need võib ka ilma küsimata ära trükkida. Surnud ring

 
At 12:35, Anonymous Anonüümne said...

206 cm pikk neegermees, kes Kalev/Cramo-sse "stipile" võeti, on tore mees. Teda ei saa süüdistada. Küll aga tahaks teada, kes need vöörleegionäride stipilevõtjad on. Need peavad olema eesti mehed. Samuti Schenker ja Rauta-Ruukki ja kes need välismaised firmad-reklaamiandjad seda vöörleegionäride tsirkust rahaga toidavad - nende firmade Eesti osakondades ilmselt ka ikka eesti mehed on asju otsustamas. Kas neil patriotismi ja kaas-eestlaste vastu kaastunnet kübetki ei ole. Lõpuks maksame ju neegermehe maksuvaba stipi kinni meie - läbi oma tulu- ja käibemaksude. Aga näe, neeger ei maksa.
---------------------------------------

väga hea küsimus. Nõus asjaga. Küsiksin laiemalt et kus näiteks Starmani juhtide (eesti mehed) patriotismi ja kaastunne oma rahva vastu on kui Starmani tv-pakettide sisu on vägagi meie rahvuse vaenulik ja kremlimeelse propaganda sõbralik

 
At 12:40, Anonymous Anonüümne said...

aga sportlastele stipendiumite maksmist praktiseeritakse kogu arenenud maailmas

--------------------------------------------

üks asi on oma noorsportlastele ja juhendajatele,
teine asi on maksta stippi leegionäridest võistkondadele,
sel puhul on tegemist omanikule tulu teenijatega. Neile ei tohi mingil juhul maksumaksja taskust stippi maksta. Maksku klubi omanik aga leegionärile maksustatav palk, mitte mingi stipp

 
At 03:36, Blogger oakleyses said...

tiffany and co, christian louboutin outlet, longchamp, oakley sunglasses, michael kors outlet, michael kors outlet, replica watches, nike air max, michael kors outlet, louis vuitton, michael kors outlet, prada outlet, cheap oakley sunglasses, oakley sunglasses, gucci outlet, prada handbags, michael kors, polo ralph lauren outlet, kate spade outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, ugg boots, jordan shoes, ugg boots, nike outlet, burberry outlet online, longchamp outlet, ray ban sunglasses, oakley sunglasses, louis vuitton outlet, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, ugg boots, louis vuitton, louboutin, nike air max, louboutin outlet, chanel handbags, longchamp outlet, louboutin shoes, burberry, tiffany jewelry, nike free, uggs on sale, oakley sunglasses, replica watches

 
At 03:45, Blogger oakleyses said...

new balance pas cher, sac longchamp, hogan, true religion jeans, kate spade handbags, nike air max, air max, north face, ray ban pas cher, air jordan pas cher, true religion outlet, nike air max, ralph lauren pas cher, north face, louboutin pas cher, coach purses, sac guess, lululemon, coach outlet, timberland, nike roshe, longchamp pas cher, michael kors, burberry, air force, true religion jeans, lacoste pas cher, tn pas cher, nike air max, abercrombie and fitch, true religion jeans, hermes, vanessa bruno, michael kors, nike free run uk, michael kors, ray ban uk, ralph lauren uk, coach factory outlet, nike blazer, mulberry, michael kors, coach outlet, converse pas cher, nike free, vans pas cher, oakley pas cher, nike roshe run, hollister, hollister pas cher

 
At 03:48, Blogger oakleyses said...

bottega veneta, giuseppe zanotti, mac cosmetics, nike air max, north face outlet, longchamp, lululemon, soccer jerseys, mont blanc, new balance, celine handbags, baseball bats, oakley, ralph lauren, babyliss, louboutin, valentino shoes, insanity workout, vans shoes, nike trainers, iphone 6 cases, asics running shoes, reebok shoes, mcm handbags, beats by dre, ferragamo shoes, chi flat iron, hollister, jimmy choo shoes, nike huarache, wedding dresses, nfl jerseys, instyler, p90x workout, ghd, north face outlet, herve leger, abercrombie and fitch, iphone 6s cases, iphone 6s plus cases, iphone cases, hollister, soccer shoes, ipad cases, birkin bag, nike roshe, s5 cases, iphone 6 plus cases, timberland boots, iphone 5s cases

 
At 03:51, Blogger oakleyses said...

louis vuitton, converse, canada goose outlet, michael kors outlet, michael kors handbags, pandora jewelry, moncler, hollister, ray ban, sac louis vuitton pas cher, moncler, lancel, ugg boots uk, bottes ugg, doke gabbana outlet, moncler, coach outlet, montre pas cher, louis vuitton, moncler outlet, canada goose, louis vuitton, moncler, michael kors outlet online, doudoune canada goose, thomas sabo, moncler, karen millen, juicy couture outlet, toms shoes, wedding dresses, converse outlet, canada goose, moncler, vans, marc jacobs, links of london, hollister, pandora jewelry, moncler, canada goose uk, ugg,uggs,uggs canada, nike air max, swarovski, canada goose, pandora charms, ugg,ugg australia,ugg italia, swarovski crystal, supra shoes, canada goose, pandora charms, barbour jackets

 

Postita kommentaar

<< Esileht