teisipäev, veebruar 11, 2014

Pullerits: Kuidas teatemeeskond mind süüdlaseks tegi?

Psühholoogiline rünnak algas kohe pärast laupäevase Alutaguse maratoni lõppu. Määrdetelkide lähedal astusid mulle ootamatult ligi kolm sportlikku noormeest ja küsisid, millised on plaanid järgmise päeva Tartu teatemaratoniks. Ütlesin, et plaanid on suured, sest meie meeskonna PSJJ esimest vahetust sõidab endine Eesti koondislane Vahur Teppan (pildil paremal).

Noormehed, kes, nagu peagi selgus, olid ilmselt kohalikku masti, kuulutasid enesekindlalt, et ega Teppan Alutaguse meeskonnale ikka vastu saa. Enamgi veel: nad teatasid, et Teppan pole üldse mingi sõidumees, olla jäänud eelmisel päeval Alutagusel peetud võistlusel viimaseks.

«Viimaseks?!»

«Jah, viimaseks.» Täiesti lootusetu juhtum, võis resümeerida nende hinnangut.

Mõni minut hiljem nägin söögilauas Eesti Terviseradade juhti Jaak Teppanit, kes kaotas mulle Alutaguse maratonil üle 11 minuti ja sai 220. koha. Kurtsin: «Jaak, mingid mehed rääkisid, et Vahur pole üldse sõidumees, et mingi Alutaguse lubas ta kotti panna.»

«Ähh,» ei lasknud Jaak Teppan end häirida. «Minu vend tuleb esimesest vahetusest niikuinii esimesena.»

«Ausalt või?»

«Ausalt. Ära põe! Kindel värk.» Ja sõi suppi edasi.

Nojah, aga kui päev hiljem on teatemaratoni stardini veerand tundi ja Vahur Teppan ikka kohale pole saabunud, mis sellest kindlusest tema sõiduvõimekuse kohta kasu on?

Aga siis ta lõpuks saabus. Jõudis parklast kümme minutit enne starti staadionile. Siis leidis, et vaja oleks suuskadele ka õige struktuur alla tõmmata. Stardini veel umbes viis minutit. «Kas ma peldikus jõuan ära käia?» mäletab kolmanda vahetuse sõitja Jaanus Laidvee Teppani küsimust. Jõudis. Kaks minutit enne stardipauku sisenes ta stardialasse, eelviimasesse ritta. «Rahulikult, külmalt, ei mingit sooja, ei mingit rapsimist,» kirjeldab Laidvee.

Teppan kihutas kohe suure jõu ja hooga «Indiast» läbi grupi. Neljasaja meetri järel esimese suure tõusu otsas oli ta jõudnud esikümne piirile. «Sealt edasi oli juba lihtsam,» meenutab ta. «Natuke veel ja kilomeetri pärast olin kõige ees.» Ees Alutaguse maratoni kolmandast Eeri Vahtrast, kes on MK-sarjas saavutanud kogunisti 18. koha, ees Karel Kulbinist, Kristjan Oolost, Timo Juursalust, Siim Lehismetsast, Raido Nottonist, Rando Kaljuveest, teistest kõigist rääkimata.

Teppan märkas enda sõnul, et esiteks olid kõik peamised konkurendid tema kiirest tulekust üllatunud, ja teiseks olid saanud väga kurjaks, kui ta peagi 500-meetrise kiirenduse ette võttis ning teiste ühtlast liikumist häiris. Aga ta tahtis tekitada elevust. Sedasi saigi ta koos Vahtraga poolel maal ülejäänuil eest. «Võrdlemisi rahulikult kulgesime lõpuni,» lausub Teppan.

«Jah, Vahur on jätkuvalt väga heas hoos,» nendib Laidvee. «MK-klassi mees on MK-klassi mees. Loputab nii vanu kui noori kõrvalt vaadates mängleva kergusega. Au ja kiitus!»

Vahetusalasse jõudis Teppan esimesena (vt fotod!), enne Vahtrat. «Mul on patt tunnistada, et jätsin mõne minuti rajale,» avaldab ta. «Ma ei vedanud täiega. Oleks võinud tulistada torust nii, kuis annab. Oli hoogsa tempoga loksumine, väga sitket andmist, hambad ristis, ei toimunud.»

Aga on üks asi, millest Teppan ei taha kõva häälega rääkida. See juhtus siis, kui kõik teised peale Vahtra olid temast maha jäänud ning ühtäkki sõitis talle rajal vastu kiirabiauto. See, mis edasi sai, on tragikoomiline. Kuid Teppan palus, et jätaksin selle enda teada. Kuna ma loodan edaspidigi temalt suusa- ja muud väärt nõu saada, siis pole mul antud juhul valikut. Ent kui juhtunule mõtlen, siis tõmbab jätkuvalt suunurgad muigvele.

Ahjaa, kuhu see Alutaguse paljukiidetud mees siis jäi...? Ei tea, pildil pole näha, igatahes kahele esimesele Timo Juursalu konkurentsi ei pakkunud. (Ja see pole tema süü, et ta siin nimeliselt sellisesse kahtlasse valgusse langeb; selles süüdistagu ta noid noormehi, kes teda taevani kiitsid; vihjeks: ühel noist oli erkkollane puhevil jope.)

Teine meie meeskonna PSJJ debütant Andreas Kraas, Viru maratoni 34., kes ometi pole ju mingi suusataja, tuli oma vahetusest ikkagi tublil viiendal kohal. «Oli hea ja intensiivne pingutus,» kirjeldab ta. «Minu jaoks oli rada kohati liialt jäine ja ebatasane. Lihtsalt tehnikat jääb sellise raja jaoks väheseks, enamus energiat läheb tasakaalu hoidmiseks, mitte edasi liikumiseks. Tänu Vahurile sain mõned hetked koos liikuda Eesti rahvasuusatamise tippudega. Nad tegid kõik ebatasesed ja tehnilised kohad minust oluliselt osavamalt. Ei aidanud ka «suusaorienteerumise» lõik (muigab). Aga usun, et sõitsin suhteliselt maksimumi lähedase soorituse. Minu kell näitas raja pikkuseks 11,6 km, ajaks 31.30.» See teeb kilomeetri keskmiseks ajaks 2.42.

Kolmanda vahetuse sõitja Jaanus Laidvee oli üllatunud, et temast möödus vaid kaks konkurenti. «Üks tuli raja esimesel ja teine tuli raja teisel poolel järele,» täpsustab ta. «Ma arvasin, et neli-viis meest läheb ikka mööda. Väga kiirelt nad mul eest ära ei saanud. Mu suusad libisesid paremini kui neil, pulber töötas väga hästi, aga tõusudel said nad siiski veidi eest ära.»

Seitsmes koht oli käe ulatuses, kui ankrumees Indrek Teppo, kannul Team Kollode viimase vahetuse sõitja Toomas Kollo, kukkus kolm kilomeetrit enne finišit kitsal rajaosal pehmes lumes ühtäkki ninuli. Kollo sai paarkümmend meetrit ette ja ette ta jäigi. Teppo kartis enda sõnul pigem Vanamõisa Suusaklubi lõpuvahetuse sõitjat Alar Savastveri. Kuid Savastver jäi üheksandana ligi kolme ja poole minuti kaugusele. Kollode meeskonnale, seitsmendale, tuli kaotust kõigest üheksa sekundit. Võitjale, Rümena Teamile kaotas meie PSJJ kümme minutit ja 45 sekundit.

«Kokkuvõtvalt tegime ära enda võimetekohase tulemuse ja 7. koht oleks olnud tänase päeva maksimum,» resümeerib PSJJ-i eestvedaja Laidvee. «Indrekuga arutades jõudsime seisukohale, et see jäi saavutamata ainult «tänu» treeneri ülejala suhtumisele. Ta ei viitsinud raja äärde vaheaegasid karjuma tulla, mistõttu Indrek pideva üle õla tagasivaatamise tõttu lõpuks tasakaalu kaotas ja kukkus ning konkurendi mööda pidi laskma.
Ei hakka salgama, et ka endal jäi kael samal põhjusel väga kangeks. Priit, tasuks sügavalt mõelda kaitsekõne peale!»

Teppo, erinevalt Laidveest, ei näinud kaheksanda koha põhjust mitte minu puudumises raja äärest, vaid otsis lahendust paremaks tulevikuks parimast meeskonnaliikmest ning iseendast: «Kui õppetundi otsida, siis järgmine kord tuleb meil teha nii, nagu Vahur tegi: vaatas ainult ette ja unustas taha vaatamise!»
******
Professor Valley, Utah State Route 128, Moab, Utah. 23. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Endine Eesti koondislane Vahur Teppan, PSJJ meeskonna trumpäss, Tartu teatemaratonil Alutagusel. Foto autor: Jaanus Laidvee
Foto 2: Tartu teatemaratoni stardiala Alutagusel. Foto autor: Mari Luud, Õhtuleht/Scanpix
Foto 3: Tartu teatemaratoni start Alutagusel. Vahur Teppan (pildil taga keskel nr 82 hwxprss-i vasakpoolse plagu all) alustab peaaegu kõige lõpust. Foto autor: Mari Luud, Õhtuleht/Scanpix
Foto 4: Vahur Teppan, PSJJ meeskonna sõitja (taamal keskel tumedas dressis), siseneb Tartu teatemaratonil Alutagusel avavahetuse lõpukurvi. Tema kannul Eeri Vahtra. Foto autor: Jaanus Laidvee
Foto 5: Vahur Teppan, PSJJ meeskonna sõitja, võidab Tartu teatemaratonil Alutagusel avavahetuse. Tema kannul Eeri Vahtra. Foto autor: Jaanus Laidvee
Foto 6: Andreas Kraas, PSJJ meeskonna teise vahetuse sõitja, valmistub Tartu teatemaratonil Alutagusel oma etteasteks. Foto autor: Jaanus Laidvee
Foto 7: Andreas Kraas ja Indrek Teppo, PSJJ meeskonna teise ja neljanda vahetuse sõitjad, Tartu teatemaratonil Alutagusel. Foto autor: Jaanus Laidvee
Foto 8: Lennumees Vahur Teppan, PSJJ meeskonna kõvim liige, Tartu teatemaratonil Alutagusel - alati valmis konkurentidele mängeldes kohta kätte näitama. Foto autor: Jaanus Laidvee

45 Kommentaarid:

At 21:36, Anonymous Anonüümne said...

Vanameistrilt väga hea sissekanne.
Lahe ja hoogne lugemine, aitähh!

 
At 22:01, Anonymous Anonüümne said...

Andreas Kraas
kombe: Craft
müts: Craft
kindad: Hestra
saapad: Salomon
suusad: Fischer

Indrek Teppo
kepid: Swix
buff: Hawaii Express
jope: ???

 
At 22:23, Anonymous Anonüümne said...

Pigem vastasena tuleb tunnistada ka tänast head teleesinemist. Enamgi veel, sellele olümpiale paremat nö olümpiaraamatu (kaas-)autorit annab otsida. Tuleb edu soovida! :)

 
At 22:40, Anonymous Anonüümne said...

Natuke närvi ajab see vahetegu Andruse ja Kristiina vahel. Mis meedia lollitamine? Mis valetamine? See on ju nii teisejärguline. Kristiina puhul räägitakse ju olümpiakuldade äravõtmisest, mis on oluliselt hullem, kui lihtsalt vahelejäämine. Nagu tänases saates ka üks vanem härra mainis, on vahe iseloomus ja soovitustes. Igal juhul pole mingit mõtet neid juhtumeid niivõrd erinevalt käsitleda. Kui sa, Priit, usud Kristiinat, usu ka Andrust!

 
At 23:47, Anonymous Anonüümne said...

Priit, kas järgmine blogikanne tuleb pealkirjaga "Kuidas minust sai Putinist?"
Tehke Jürgen Ligiga kohe oma partei. Kunts astub partei liikmeks

 
At 04:09, Anonymous Anonüümne said...

Aitäh, Priit asjaliku jutu eest saates.

Tarmo

 
At 05:18, Anonymous Anonüümne said...

Kas Pullerits on näinud näiteks filmi "Putin's Games"?

Lühendatud ingliskeelne versioon:
http://www.youtube.com/watch?v=H59qzY_8XbM#t=71

 
At 08:28, Anonymous Anonüümne said...

23:47- ma olen kuulnud, et Jürgen olla endale asjakohasema nime võtnud. Et ta olla nüüd Jürgen Higi. Et sportlikum või nii. Siis sobiks Priiduga üht parteid tegema küll.

 
At 08:31, Blogger Priit Pullerits said...

Kust selline rumal retooriline küsimus, 05:18? Seda, mis te teete, nimetatakse pärani uksest kolinal sissemurdmiseks. Kõik vähegi lugevad inimesed teavad, et kirjutasin viidatud filmist laupäeval, olümpia teisel päeval. Te vist ei loe mitte midagi... või vähemalt ei tee eeltööd, enne kui suu paksu täis võtate.

 
At 08:46, Anonymous Anonüümne said...

Lisaks härralt ka hea etteaste raadios.
http://podcast.kuku.ee/2014/02/10/pressiklubi-2014-02-10/
Mees nagu orkester!
Priit on laineharjal praegu.

 
At 09:28, Anonymous Anonüümne said...

No ja siis ka veel säärane info:

Pressipreemiate nominentide hulgas on ka Postimehe ajakirjanikud Tuuli Koch ja Priit Pullerits

Olemusloo nominendid on ... Priit Pullerits 9. veebruaril Postimehe Arteris ilmunud looga «Sitke spordihundi äkksurm».

 
At 11:43, Anonymous Anonüümne said...

Heeros on sündinud.

Aga tuleme tagasi Toompeale. Andruse spordilembusest teame kõik, aga mida Siim toob? Ja kas Siim üldse Priidu kõnesid spordiga seoses vastu võtma hakkab?

 
At 12:16, Anonymous Anonüümne said...

Peab rõõmuga täheldama, et PP siiski oleks nagu midagi elult õppinud, eilaste Kodanike põhjal.
Ja hämmastav, kuidas inimesed saavad aru, et kohtuasjade puhul ei ole lubatud enne otsuse teatavakstegemist kedagi süüdlaseks kuulutada või spekuleerida, aga sportlane oleks nagu mingi virtuaalartist, kes inimesena üldse arvesse ei lähe. Kuidas muidu seletada, et isegi Rannamäe-sugune vana hai ei suuda hoiduda heietustest a la "Aga KUI peaks selguma, et..."

 
At 13:13, Blogger Priit Pullerits said...

Olles sattunud eilse teleesinemisega uudiste keskmesse, on huvitav jälgida, kuidas inimesed nii veendunule ja enesekindlalt kõike tõlgendavad, mida ma rääkisin, ja sellest aru saavad. Jälgige show'd:
Kommentaarid

 
At 13:16, Blogger Priit Pullerits said...

...ja hämmastav on ka toetavate sõnumite ja meilide laviin ning saabunud on hunnik sõbrakutseid võhivõõrastelt, kuid nondega ma ei tegele, sest ma põhimõtteliselt ei toeta FB maailmavallutuslikke ja meie elu allutavaid plaane.

Aga teistele: siin on ju teemaks teatemaraton ja meie meeskonna üllatavalt sitke sõit! Mis kostate?

 
At 13:27, Anonymous Anonüümne said...

See vanahärra Remsu läks veidi närvi ja pahuraks, aga muidu oli okaaa. Kuigi ma päris kõigega ei saa nõustuda, et näiteks riigipoliitika oleks kuidagi spordiväline teema, siis nii see ei ole. Riigipoliitika, eriti totalitaarsetes riikides on kõikide teiste poliitikate ülene. Sport on ainult vahend kuidas seda saavutatakse. Selline riik nagu Venemaa teeb alati panusee spordile, varjamaks riigis valitsevaid tegelikke probleeme. Spordi vahendusel püütakse maailmale demonstreerida majanduslikku, sotsiaalset ja hariduslikku heaolu. Ja seda peaksid sellega seotud riigid ja sportlased arvestama.

 
At 14:05, Anonymous Anonüümne said...

Meestelt sitke sõit tõesti ja paistab, et oma võimed realiseeriti maksimumi lähedaselt, vist siis ainult VT jättis väikse reservi sisse.

Aga mis selle kiirabiautoga ikkagi oli? Tekitati nagu huvi... Kui täpselt rääkida ei lubatud, siis äkki nii palju ikka, et kas tegemist oli fantoom või päris autoga?

 
At 14:36, Anonymous Anonüümne said...

Maraton toimub:

http://suusahullud.ee/index.php/toimumas/suusahullude-maraton

 
At 15:36, Anonymous Anonüümne said...

Tere. Teema oli naa kuumaks eile aetud, et lõpetasin Nõmmel suusatreeningugi 15 minutit varem, et vanameistri esinemist näha/kuulda... ainult kiidusõnu jagub.
Alutaguse oli raske, eriti klassika taustaga ja rasketele meestele.
Axel

 
At 15:56, Anonymous Anonüümne said...

Ja nüüd.. Vabariigi Valitsuse liikmed!
..
haridusminister pr Bigi
justiitsminister hr Jigi
kaitseminister hr Kigi
keskkonnaminister hr Pigi
kultuuriminister pr Rigi
maaminister hr Higi
majandusminister hr Migi
rahandusminister hr Ligi
informaatikaminister hr Digi
sotsiaalminister pr Gigi
lõimumisminister hr Nigi
rahvastikuminister pr Sigi
välisminister hr Vigi
teadusminister pr Tigi!

 
At 16:27, Blogger AlarS said...

Au ja Kuulsus Teie tiimile!
Me olime selgelt kehvemad...
Startisime ka tagareast, aga meie suusaklubi juhtfiguur Andres pole päris sellise taustaga kui VT ja talle esimesel tõusul äärest pehme pealt sappa ei jõudnud võtta, kuigi tegi meist parima sõidu. Teised lihtsalt ei ületanud ennast (eelmisel päeval haigestunud originaal-sõitja asemel saime 3. vahetusse asendaja hommikul kell 07.15 otse töölt - selle 2h autos magamise kohta tegi ta tubli soorituse) ja mul oli u. 4 min vahe startides Indrekuga. Proovisin, mis ma proovisin, kiiremini lihtsalt ei osanud -jaksanud. Eelmisel päeval maratonisgi alustasin kiiremini.... ja kustusin ka kiiremini. P oli 4.etapi sõitjatel vähemalt nagu "alpipäike" väljas - hea soe. Metsa vahel aga seda pehmem. Täiesti objektiivne sõit meie tiimilt, kuigi eelmine aasta olime kolm kohta kõrgemal.

 
At 21:05, Anonymous Anonüümne said...

Alar, siis läks teil ju väga napilt, et üldse startida saite ja 2h magamise pealt on tegu tubli sooritusega kahtlemata!
Eks kord Vestmann all ja Piibeleht peal... ja see aasta jäi siis sedapidi.
Aga ega me saanud ka sellist avavahetuse meest kasutamata jätta, kui võimalus avanes. :)

Lõpus oli rada kindlasti juba tublisti pehmem, kuid üldiselt oli pühapäeval rada parem ja kõvem kui laupäeval.
Öine maapinna miinus koos tuulega oli korraliku kooriku peale tekitanud, mis veel kolmandaski vahetuses ka vähe raskemat meest päris hästi peal kandis. Kuid need kitsad lõigud metsa vahel olid jah ka pühapäeval pehmed ja pudrused.
Kuid rada oli ikkagi niipalju hea, et silmad lahti sõites õnnestus suusad peaaegu kahjustamata tagasi tuua, ühest servast siiski sai väike kild küljest lükatud.

Järgmine aasta aga loodetavasti pikal trassil tagasi ja mõõdame jälle. Edu!
Jaanus

 
At 21:07, Anonymous Anonüümne said...

Teatemaratoni liidrid arvatavasti eksisid korra rajalt ja kohtusid vilkuritega autoga. Või oli vastupidi.Autojuht eksis, kuna suusarada kulges kohati mööda autoteed. Kiirabiauto oli reaalselt olemas.

 
At 22:18, Blogger Priit Pullerits said...

Ohh johhaidii, täna õhtul väänasin Tähtvere ovaalil süütus olukorras jala valusasti välja. Kuidagi koperdasin, lõin vist kepiga parema suusa pihta või lausa suusa ette, lendasin kõhuli, aga nii, et parem auguga Fischer rammis nina ees rajakattel lumme, lõikas sinna nagu noaga sisse ja fikseerus, minu keha aga väändus inertsist maas edasi ja kuna jalg oli õhus, aga lumme kinnitunud suusaninaga kindlalt fikseeritud, rebis pahkluu ja sääre alaosa piirkonnas valusalt kõiki parema jala sidemeid. Kaputt. Võtsin küll peagi saapa ja sokid jalast ja panin külma jäist lund peale, aga kahju oli juba tekitatud. See hooaeg kohe üldse ei vea. Järjekordne trauma...

 
At 02:51, Anonymous Anonüümne said...

Priit, mis sa jamad, tule jõusaali üle. Kui head tehnikat vallata, on vigastuste esinemise sagedus alade lõikes üks madalamaid, teeb isegi jooksule ära.

 
At 09:37, Anonymous Anonüümne said...

Ai-ai, Priit, siis tegid ju eile Cologna't! Nii kõva mees sa siiski ei olnud, sest tema suutis kahe minuti sees seda isegi 2 korda teha...
Aga kuidas seis hommikuks on, jalg kui puupakk? Peale toetuda kannatab?

 
At 11:27, Anonymous Anonüümne said...

Mind huivtab ikka see kiirabiaauto seal teatesõidul?! Kas mõni ebaõnnestunud sõidumees, nähes, et tulemust ei tule, viskas pikali ja haaras jalast.

 
At 12:00, Anonymous Anonüümne said...

PP, millest jutt, code braker'it oleks vaja!?

 
At 12:04, Anonymous Anonüümne said...

sorry, code breaker ikka.

 
At 12:14, Anonymous Anonüümne said...

kui Thomas Vi-Sa oli kerge auru all aastaid tagasi öelnud, et Toolick on meil kõige kõvem keemik.


väga huvitav. Tooliku suunas ikka väga kange piik pandud? Kas Toolik üksinda oli parem kui Alaveri v timmimise seltskond.

Julgen seda kirjutada, sest mäletan ajakirjanduses toodud Alaveri ütlust et "meiegi oskame v sättida"

 
At 12:18, Anonymous Anonüümne said...

Väga muhedad suusakaadrid on praegu Sotšis, suusadaamid kõik puha paljalt rajal! Igati meeldiv vaatepilt.

 
At 12:22, Anonymous Anonüümne said...

Selliseid meesnaisi (ilma rinnata) nagu daamideks ei nimetaks esimese hooga. Sport muudab mehelikuks.

 
At 12:31, Anonymous Anonüümne said...

Kuuse arvas et Triin Ojaste võiks ehk järgmisel olümpiale tulla paremale kohale kui 37

 
At 12:41, Anonymous Gentleman said...

12:22, rindadega seal üldiselt ei hoobelda küll, kuid iga kell vaatan enne trimmis keha kui pekist lödipüksi. Seal ei päästa ka suur päts enam midagi...
Suusadaamid on nad aga kindlasti.

 
At 12:49, Blogger Priit Pullerits said...

Jala olukord on selline, et suusatamine ei tule lähiajal kõne allagi. Kuidagi ikka sain loengu ära antud - ülikoolis algas ju semester, mul seekord ligi 90 tudengit, jõle palju. Tagasi põhitööle liikusin hästi ettevaatlikult. Valu teeb.

 
At 14:54, Anonymous Anonüümne said...

Andke andeks Tehvandi mehed ...

http://etv.err.ee/arhiiv.php?id=146392

 
At 15:40, Anonymous Anonüümne said...

Eesti naissuusatajad pole konstruktsioonilt suustajate moodigi. See on üsna harilik, et noored neiud ülemäärase koormuse tagajärjel vett täis paisuvad ja kaalus seeläbi juurde võtavad.

 
At 16:52, Anonymous Anonüümne said...

Koormus nüüd vaevalt et vett täis paisutab :).
Pigem võib-olla põhjus-tagajärg taoline: noorelt koormus taha > kalorivajadus lakke ja harjumus süüa suureks. Nüüd vanemaks saades ei hoita sama treeningumahtu kõrvaltegevuste lisandumisega (ehk sisse ahmitud kalorid hakkavad ladestuma) mis omakorda demotiveerib ja käivitab nõiaringi.
Võimalik, et süüdi on ka rahvuslik genofond.

 
At 20:51, Anonymous Anonüümne said...

selles suhtes on üks erand Eveli Saue. Kahju, et ei leitud stiimuleid/vahendeid, et ta jätkaks. Geenid paistavad tal head olevat

 
At 22:23, Anonymous Anonüümne said...

Ka Pormeister on õbluke. Pikk küll, aga üsna vähe toitunud.

Ojaste best before on läbi, sünniaastad loevad vähem kui saavutuskõverad. Kusjuures Ojaste kaotas sel aastal Eestist väljaspool Pormeistrile viiel! võistlusel.

Alaver ja Kuuse võivad Ojasted promoda, pigem seob midagi Triinu isa kui treenerit ja Alaveri, aga Triin peab treenima hakkama kui midagi saavutada soovib.

Tal on vaja treenerit. Lehes kurdab isa, et ei oska; Schmid ei ole sprinterite arengusse suurt midagi andnud. Kutsuge poolaka juurest Vertelnõi ära kui poolakas peaks lõpetama. Triin, Piret ja Anett võiksid kõik paari-kolme aasta pärast sõita 30 hulka, töö, mis vaja teha, on kõigil erinev. Tegelikult on kõik kolm asjalikud.
Ning vaadates, kuidas Eveli Saue paneb koondislased Raju ja Vahtra rahvamaratonidel kotti, oleks-oleks Eveli potentsiaalselt neljas. Või isegi esimene.

Materjali on, kuid see vajab tööd ja raha töö tegemiseks. Ning praegused suusaliidu kunnid seda värki ei jaga.

 
At 14:37, Anonymous Anonüümne said...

Olen Mavis Calos, esindaja Aiicco kindlustus plc, anname välja laenu individuaalsed
erinevused usalduse ja au. anname laenu intressimääraga 2%. kui olete huvitatud võtke meiega ühendust selle ettevõtte e-pos (amaah.credit.offer@gmail.com) nüüd jätkata oma laenu üleminekudokumendi ok. kui teil on vaja laenu, et luua ettevõtte või kooli te olete väga teretulnud Aiicco kindlustus plc. Võite meiega ühendust võtta ka selle e-post: ( maviscalos_laen_laenamine@outlook.com ). saame üle kanda summa, mida taotletakse enne nädalas.

DO YOU NEED LOAN FOR PERSONAL BUSINESS? IF YES CONTACT OUR EMAIL ABOVE TO PROCEED WITH YOUR LOAN TRANSFER IMMEDIATELY OK.

 
At 03:37, Blogger oakleyses said...

tiffany and co, christian louboutin outlet, longchamp, oakley sunglasses, michael kors outlet, michael kors outlet, replica watches, nike air max, michael kors outlet, louis vuitton, michael kors outlet, prada outlet, cheap oakley sunglasses, oakley sunglasses, gucci outlet, prada handbags, michael kors, polo ralph lauren outlet, kate spade outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, ugg boots, jordan shoes, ugg boots, nike outlet, burberry outlet online, longchamp outlet, ray ban sunglasses, oakley sunglasses, louis vuitton outlet, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, ugg boots, louis vuitton, louboutin, nike air max, louboutin outlet, chanel handbags, longchamp outlet, louboutin shoes, burberry, tiffany jewelry, nike free, uggs on sale, oakley sunglasses, replica watches

 
At 03:45, Blogger oakleyses said...

new balance pas cher, sac longchamp, hogan, true religion jeans, kate spade handbags, nike air max, air max, north face, ray ban pas cher, air jordan pas cher, true religion outlet, nike air max, ralph lauren pas cher, north face, louboutin pas cher, coach purses, sac guess, lululemon, coach outlet, timberland, nike roshe, longchamp pas cher, michael kors, burberry, air force, true religion jeans, lacoste pas cher, tn pas cher, nike air max, abercrombie and fitch, true religion jeans, hermes, vanessa bruno, michael kors, nike free run uk, michael kors, ray ban uk, ralph lauren uk, coach factory outlet, nike blazer, mulberry, michael kors, coach outlet, converse pas cher, nike free, vans pas cher, oakley pas cher, nike roshe run, hollister, hollister pas cher

 
At 03:48, Blogger oakleyses said...

bottega veneta, giuseppe zanotti, mac cosmetics, nike air max, north face outlet, longchamp, lululemon, soccer jerseys, mont blanc, new balance, celine handbags, baseball bats, oakley, ralph lauren, babyliss, louboutin, valentino shoes, insanity workout, vans shoes, nike trainers, iphone 6 cases, asics running shoes, reebok shoes, mcm handbags, beats by dre, ferragamo shoes, chi flat iron, hollister, jimmy choo shoes, nike huarache, wedding dresses, nfl jerseys, instyler, p90x workout, ghd, north face outlet, herve leger, abercrombie and fitch, iphone 6s cases, iphone 6s plus cases, iphone cases, hollister, soccer shoes, ipad cases, birkin bag, nike roshe, s5 cases, iphone 6 plus cases, timberland boots, iphone 5s cases

 
At 03:51, Blogger oakleyses said...

louis vuitton, converse, canada goose outlet, michael kors outlet, michael kors handbags, pandora jewelry, moncler, hollister, ray ban, sac louis vuitton pas cher, moncler, lancel, ugg boots uk, bottes ugg, doke gabbana outlet, moncler, coach outlet, montre pas cher, louis vuitton, moncler outlet, canada goose, louis vuitton, moncler, michael kors outlet online, doudoune canada goose, thomas sabo, moncler, karen millen, juicy couture outlet, toms shoes, wedding dresses, converse outlet, canada goose, moncler, vans, marc jacobs, links of london, hollister, pandora jewelry, moncler, canada goose uk, ugg,uggs,uggs canada, nike air max, swarovski, canada goose, pandora charms, ugg,ugg australia,ugg italia, swarovski crystal, supra shoes, canada goose, pandora charms, barbour jackets

 

Postita kommentaar

<< Esileht