esmaspäev, veebruar 10, 2014

Pullerits: Mis hinnang anda Alutaguse maratonile?

Alutaguse maraton algas juba pool tundi enne ametlikku starti. Need, kes olid veidigi kodutööd teinud – st lugenud minu blogi, kus oli üksikasjalik ülevaade eesootavatest oludest (aga ikka leidub neid, kes tahavad isetarka mängida ehk langetada informeerimatuid otsuseid) –, teadsid, et rada on vabatehnika jaoks kitsas ning möödumisvõimalusi napib, mistõttu tuleb suusad varakult joonele panna.

Seda arvestades õnnestus saada vahetult enne stardipauku, kui lint eest tõmmati, teise grupi esireast esimese grupi viimaste sekka, otse Jaanus Laidvee (nr 98) kõrvale. Pärast 200 meetrit paaristõukesõitu avanes vasakul vaba ruum, kus sai ka jalad tööle panna. Stardi eest võib sedasi endale julgelt viie panna.

Umbes kilomeetri järel sai Laidvee uuesti mööda. Võtsin tema kannule. Nii nagu eeldada võiski, moodustusidki peagi pikad rongid. Neljanda kilomeetri ebatasase laskumise järel said mõned pikas paremkurvis mööda, sh Peip Reedi (nr 120). Ent kasutasin ühe peatse uue laskumise hoogu ning sööstsin pärast järjekordset parempööret väliskurvist tõusul temast ette. Esimesel pikal laugel sirgel leidsin end pikas rongis, mida vedas Alar Nigul (nr 140), umbes viiendal-kuuendal kohal. Kuid Niguli tempo langes ning pikkamisi sain eessõitjaist, ka Laidveest mööda. Peagi olin mina see, kellest oli saanud umbes 20-mehelise rongi vedur.

Aga just siis läks rada metsa vahel halvaks: laineliseks, auklikuks, liivaseks, risuseks. Olin juba varem märganud, et ebatasasused lõid mehi tasakaalust välja, ja nüüd lõid mind ka. Vahepeal tundsin end väga ebamugavalt, kohati lausa saamatult. Ilmselt vaatas nii mõnigi tagumine mees, et too tüüp seal ees küll suurt sõita ei oska. Ometi jätkasin vedamist. Nägin, et umbes sada meetrit eespool liigub ligi 15-meheline rong. Proovisin tollele järele saada, kuid mitte ei õnnestunud. Aeg-ajalt tulid tagant mõned üksikud, kes paaristõugetega raiudes või veidi laiematel lõikudel ka uiseldes möödusid ja eesmised kinni püüdsid, kuid enamik püsis leplikult minu tuules.

Oletan, et tegin pika rivi ees tööd vähemalt kümme, kui mitte tosin kilomeetrit. Siis, kui rada kulges enne teist toitlustuspunkti jõekese kaldal, sain oma kuulsad auguga Fischerid lõpuks korralikult tööle ehk pikalt libisema. Olin veel nädala keskel seisukohal, et stardin Atomicega, kuid hooldemees Jaanus Kunts Suusavendade tiimist ütles, et suusad on sõitmiseks, mitte klaaskapis hoidmiseks, ja pärast seda, kui peakorraldaja Robert Peets reedel kinnitas, et lumeolud on üsna head, tegin otsuse, et stardin siiski Fischeritega. Paljudele, nagu Alutagusel kuulda sai, tuli see üllatusena. Kuid nagu peaminister Andrus Ansip on korduvalt öelnud: olukord oli muutunud.

Niisiis, enne teist toitlustuspunkti vedasin oma rongi eelmisele rongile üha lähemale ja lähemale. Enne punkti jõudmist haarasin vöötaskust Dexali geeli, pigistasin selle sisu suhu ning krahmasin käigult topsi jõujooki peale. Minust möödus ilusa pika libistava sammuga Cardo Soosaar (nr 185), kellele haakisin tuulde – ning veendusin, et kellegi teise taga on vähemasti hea pinnasega rajal palju kergem liuelda, kui ise ees tempot kühveldada. Kui paremale metsa vahele kitsale rajale pöörasime, saigi eesmine rong kinni püütud ning edasi tuli mitu kilomeetrit lihtsalt omal kohal sõita.

Rivis sõitmine on siiski veidi imelik. Sageli kukub tempo nii aeglaseks, et aja selg sirgu ja lõpeta kätega töötamine. Teinekord tuleb aga küngastel või tõusudel peaaegu elu eest punnitada, et vahet mitte sisse lasta. See ei ole ökonoomne sõiduviis. Sellised tempoga jõnksutamised on tegelikult kokkuvõttes kurnavamad, kui pidevalt ühtlase kiirusega liikumine.

Avatud vastutuulelõigul nägin rivis umbes kümnendalt kohalt, et Laidvee on lahti rebinud. Seda võiski eeldada, sest jõudu on tal tuule murdmiseks kõvasti. Loodetavasti ma kokkuvõttes talle siiski üle kahe-kolme minuti ei kaota, prognoosisin.

Tasapisi hakkasid mõned mehed minust eespool kustuma, näiteks Roman Hvalõnski (nr 124) ja Mihhail Gorlovitš (nr 621). Võtsid kõrvale ja lasid teisi mööda. Seda võiski arvata, et alates teisest sõidutunnist hakkab üldtreenitus järjest määravamaks saama. Ent mis seal salata, endalgi liikus peas küsimusi, mis mõte on siin kihutada ja võidelda, lõppeks ei ole ju mitte midagi olulist mängus. Nii lihtne ja ahvatlev oleks ju samuti tempos järele anda ja raja äärde tõmmata. Aga kui mõnest jälle mööda saad, siis see annab tahtmist juurde.

Pärast viimast toitlustuspunkti, kus sain Laidvee kannule, võttis ka tema peagi rahulikumalt – ootas ju teda järgmisel päeval nädalavahetuse põhisõit, teatemaraton. Läksin mööda. Püüdsin järsematel tõusudel mitte rabistada, sest seal võib kulutada liiga palju energiat, kuid võita sellest hirmus vähe. Sageli käis tõusudel kohutav džunglemine. Üks sõitja langes umbes 13 km enne lõppu minu ees põlvili ega saanud tükk aega püsti, kuigi julgustasin teda kannatlikult, et võtku rahulikult. Ühel järsul tõusul astuti mulle kaks korda kepiotstele. Aga kui tagant kostub seepeale viisakas «Vabandust!», annad koheselt andeks – ikka juhtub.

Laugeid tõuse püüdsin nii palju kui vähegi võimalik sõita «üks samm, üks kepitõuge»-stiilis, panustada libistamisele, et säästa sedasi energiat, mitte «kaks sammu, üks kepitõuge»-stiilis, mis kulutab märksa rohkem. Laugetel üritasin töötada maksimaalselt palju mogreni stiilis – kui kiirus on üleval, on see säästlikum sõiduviis kui wassberg. Küll aga märkasin laskumistel, et kui sõita läikivas jäljes, siis polnud libisemine suurem asi. Ilmselt oli suusajälg liiga märg. Ent keegi tagant mööda ka ei tuisanud. Küllap olid teisedki neis jälgedes veidi «kinni». Tagantjärele tarkusena oleks pidanud eelistama jäljetut pinnast. Ühel laskumisel suutsin kahe jala vahelt haarata kaasa ka kellegi kaotatud suusakepi. Laskumise all selgus, et see oli Terje Piirmanni (nr 97) oma. Ta sai selle minu hoo pealt ilusasti kätte.

Kuus kilomeetrit enne lõppu, kui rada läks viimaks laiemaks, hakkas ka kiirus tõusma. Lugesin ära, et olen rivis üheksas. Seadsin eesmärgiks kohta hoida, et eks näis, mis siis viimastel kilomeetritel saab. Kuid kolm kilomeetrit enne lõppu hakkas rong vaguniteks lagunema. Tagant tulid mõned kiirendavad mehed, sh vägagi ellu ärganud Alar Nigul (nr 140). Ent veelgi pöörasemat minekut näitas M60 vanuseklassi sõitja, «Alati kohal» numbriga Kaarel Toss, kes juba viis kilomeetrit enne lõppu minust ühe raske tõusu harjal mööda tuiskas. Ta oli minust mõni kilomeeter varem juba korra möödunud, kuid põrutas siis vasaku suusaga hange ning tegi rajal ilusa, ligi 360-kraadise uperpalli. Endal õnnestus sõit lõpetada kordagi lumes püherdamata, ehkki korra olin sellele väga lähedal: siis, kui hakkasin ühel laskumisel suusamütsi sügavamale pähe tõmbama, kuid rada muutus künklikuks. Napilt jäin püsti.

Umbes 2 km enne lõppu sööstis tagant mööda M50 vanuseklassi sõitja Aare Kuuseoks (nr 169) ning peagi seejärel kaks mereväe esindajat, Lars Riisalu (nr 181) ja Rasmus Pruul (nr 111). Aga kaugele ma neid ei lasknud. Ühel tõusul üritasin isegi kontrasse minna, aga see, tunnistan, ei olnud piisavalt otsustav rünnak, ning eks nad kolmekesi blokeerisid ka kogu raja. Viimasel 300 meetril töötasin mogreni stiilis oma arust üksjagu hoogsalt – ei kuulnud, et tagant keegi lähenenud oleks – ja püüdsin ees sõitvat kolmikut, ent kuna olin eelnevalt paarkümmend meetrit vahe sisse lasknud, tuli lõpujoon enne vastu, kui nad kätte oleksin saanud.

Seekord 117. koht, aeg 2:21.26, M40 vanuseklassis 40., kaotust võitjale Eno Vahtrale 27.11. Võrreldes Viru maratoniga üldarvestuses kuus kohta eespool, oma vanuseklassis 13 kohta eespool. Tookord kaotasin võitjale Morten Priksile 35.45. Nii et selge edasiminek, kas pole? Liiati oli konkurents Alutaguse maratonil palju tihedam kui Viru maratonil, millega samal ajal toimus ju Kõrve suusasõit.

Vaatame ka selja taha. Seekord kaotasid mulle näiteks Venemaa (Lukoili) dressis sõitnud Anti Arak (122. koht, +0.15), Liibanoni ekspantvang Andre Pukk (124., +0.18), endine Eesti tippsuusataja, nüüdne Pelotoni klubi kõva harrastusrattur Peip Reedi (126., +0.28), sageli mulle teravat konkurentsi pakkunud Indrek Karolin (131., +0.56), Ivar Heinola (135., +1.41) ja Heigo Paglant (146., +2.10). Jaanus Laidvee sai 147. koha (+2.15), nr 95 all startinud Mihkel Laur 148. koha, Tair Anton 151. koha, Indrek Pak 153. koha, Margus Kaur 155. koha, Talis Nurk 158. koha, Kalle Kiiranen (kes võitis mind Viru maratonil rohkem kui viie minutiga) 164. koha, Ahto Vink 165. koha, Viru maratonil minust napilt maha jäänud Tiit Kollo 194. koha jne.

Nüüd saab pikalt puhata. Tartu maraton jääb ju ära.

HOMME REPORTAAŽ TARTU TEATEMARATONILT!
******
Red Cliffs Lodge / Castle Creek Winery at Utah State Route 128 on the banks of Colorado River, Moab, Utah. 23. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Fotod 1-6: Tartu maratoni avatud raja sõit, teatemaraton ja naiste sõit pühapäeval Alutagusel. Fotode autor: Mari Luud, Õhtuleht/Scanpix

44 Kommentaarid:

At 11:32, Blogger Priit Pullerits said...

Nii, nüüd on see kindel: Tartu maraton jääb ära. Head puhkust!

 
At 11:37, Anonymous Anonüümne said...

Kurvad on suusatajad. Nutavad määrdemehed.

 
At 12:05, Anonymous Anonüümne said...

Suur rahalaev jääb L-Eestisse tulemata. Kahju väga kahju! Aga see ongi suusatamise võlu, järgmine aasta tahad veel rohkem seda!

Loodame et Vasaloppet nüüd ära ei jää, sest tõelin Eesti mees on seal ju kohal!

 
At 12:09, Anonymous Toivo, Pagarimeeste määrdemees said...

ei mina ei nuta. Jumalast mõnus on, saab kinno ja õhtal kõrtsi minna.

 
At 12:27, Anonymous Anonüümne said...

Ma siin arutlen, et tea kas Priidul on rajal märkmik kaasas, kuhu kõikide möödujate, kepimurdjate, kukkunute, määrdega alt läinute numbrid kirja paneb, või mis sellega on. Ehk on Priit moodne mees ja ohib sõidu ajal need numbrid endale diktofoni, et pärast selline faktitäpne postitus üles kirjutada. Võta nüüd kinni.

 
At 12:45, Blogger Priit Pullerits said...

...ei diktofoni, ei märkmikku. Ainult oma mälu.

 
At 12:49, Blogger Priit Pullerits said...

Aga nüüd kella 13ks (pluss mõni minut üle) Kuku raadiosse dopingust ja Sotši olümpiast rääkima!

 
At 12:50, Blogger Tauno said...

Oh jah, see Vasaloppetile saamine on omaette ooper kuubis. Seekord müüdi 15 minutiga läbi. 2015 aasta sõidule saamiseks tuleb vist registreerimise eelset ootejärjekorda kasutama hakata...

 
At 12:51, Anonymous Anonüümne said...

PP-l on treenitud organism, kaasaarvatud pea ja pigem valdab sugereerimispraktikaid. Võib-olla isegi Zen Zen tehnikaid.

 
At 13:13, Anonymous Anonüümne said...

Kuidas Finlandiahiihtoga on, kas seal ka kiire läbimüük tavaliselt?

 
At 14:03, Anonymous Anonüümne said...

Ühtlasi soovitage soodsaid majutusi Lahti kandis, (hooajaks 2015)

 
At 16:04, Anonymous Anonüümne said...

"Kuidas Finlandiahiihtoga on, kas seal ka kiire läbimüük tavaliselt?"

Ei ole.

Vaasale regamisega on veel see asi, et kui kirja olete saanud, siis ei tuleb turboga majutus ka ära sebida. Muidu peate kaugelt starti/finishisse sõitma.

 
At 16:41, Anonymous Anonüümne said...

> ...ei diktofoni, ei märkmikku.

Fenomenaalse treenitud mäluga Pulleritsul ei ole märkmiku järele vajadust. Tema tähelepanu keskendub 100% intervjueeritavale või sündmusele endale.
Noored ajakirjanikud ei tea aga tähelepanu ja mälu professionaalsest treeningust midagi. Nemad plõksivad oma iPhone ja panevad pilte toimetuse poole teele.

 
At 17:09, Blogger AlarS said...

2014a. Vasa registreerimine oli "hullumaja puhvet" seepärast minu teada, et on tänanu 90. kord ehk juba pisike juubel. Ma muidugi pole 2015 reg.-mist veel uurida viitsinud.
Pakun, et Finlandia'le võetake iga kell avasüli vastu, ainult kas võimetele vastavasse stardigruppi saad?.

 
At 17:09, Blogger AlarS said...

Autor on selle kommentaari eemaldanud.

 
At 18:46, Anonymous Anonüümne said...

> "Üks sõitja langes umbes 13 km enne lõppu minu ees põlvili ega saanud tükk aega püsti, kuigi julgustasin teda kannatlikult, et võtku rahulikult"

Tegi Holdenit 8)

 
At 19:33, Anonymous Anonüümne said...

Finlandiahiihto huvilistele....Sommid lubavad igal juhul et maraton toimub, kuid kui pikal distantsil, see selgub lähiajal (32-40km tavalise 50km asemel).
Seapõrna või kohvipaksu pealt ennustades loodavad sommid nädalalõpus hulgim lund ja järgmise nädala alguseks külmakraade.
Teine võimalus on et maraton toimub Vesijärvel ja siis on distantsid 20km ja 38km. Sel nädalal algab jää paksuse mõõtmised ja iagaks juhuks ka raja ettvalmistus jää peal.
Lõplik rajavalik 17.02.
KÕik info http://www.finlandiahiihto.fi/.
Keegi küsis odava majutuse kohta http://www.lahdenkansanopisto.fi/fi/palvelut/majoitus_ja_hostelli. Olen olnud seal 5a (mitte õpilane vaid Finlandiahiihtol), kuid praegu enam vabu tube ei pidavat olema. Minu teada on seal kõik kahesed toad, (kuna ise olen seal üksi)võin soovi korral küsida kas sinna tuppa veel mahub.

 
At 20:07, Blogger Priit Pullerits said...

Aga Alutaguse maratoni kohta ei ole kellegi mingeid oma muljeid ega tähelepanekuid? Või on kõik mehed, kes mind lüüa üritasid, allajäämisest löödud, et hoiavad targu madalat profiili?

 
At 20:28, Anonymous Anonüümne said...

Vanameister sõitis ju tegelikult hästi, koht esi100 piiril pole paha. Loodame, et Haanja toimub.

 
At 20:36, Anonymous Anonüümne said...

PP on homme kell 20.00 vabariigi kodanik.

 
At 20:47, Anonymous Anonüümne said...

Grandmaster sõitis tõesti tublilt, sest konkurents oli pigem üle keskmise. Enam-vähem kõik uisumehed, kes kaela kandsid ja kodumaal viibisid, ka stardis olid, kuna tõenäosus on suur, et Alutaguse jääb selle talve ainukeseks küllaltki korralikes lumeoludes sõidetud uisumaratoniks.

 
At 21:23, Anonymous Anonüümne said...

Poleks uskunud,et vabastiil seda maratoni nii palju muudab aga muidu kummardus Peetsi ees, kes nigelate olude kiuste asja ära tegi ja PP'le, tõestas, et Viru ei olnud ainus selle aasta kodumaine suusamaraton. Kuntsilt ka kuldsed sõnad, suusad on tõesti sõitmiseks.

 
At 22:47, Anonymous Anonüümne said...

Mis ühele on force majeure,
teisele toob kõva portsu eure..

Paar asja, mis Kelgu jutus ei klapi.
1. Stardipakid olevat valmis ja lähevad hävitamisele - no neid saaks ju tuleval aastal tarvitada?
2. Rada nõudvat hooldust aasta läbi - milles seisneb suusaraja suvine hooldus?
3. Kontorile vaja palka maksta aasta läbi - nad teevad ju veel 3-4 üritust?
4. Pangad küsivad masinate liisingut, olgu lund või mitte - pahad pangad, ehk Jürgen Ligi aitaks neid korrale kutsuda

 
At 00:09, Anonymous Anonüümne said...

lisaks jäävad ju ära toitlustamise kulud, ära jäävad transpordi kulud, radade hoolduskulud, mõningased tööjõu kulud jne. Nõus et palju kulutusi on tehtud, aga siiski arvan et kui maraton toimuks oleks kulutused oluliselt suuremad. Tartu maratoni trassile pole see hooaeg vist küll mingeid erilisi rajahoolduskulusid tehtud. Aga noh Parem hädaldada ja rääkida hirmsatest miinustest, muidu ajab veel keegi käe talle tasku.

 
At 00:34, Anonymous Anonüümne said...

Algas juba hädaldamine, pole ju veel otsust tehtud.

 
At 00:51, Anonymous Anonüümne said...

Lugege juhendit.

 
At 08:17, Anonymous Anonüümne said...

to 22.47

1. Saaks ilmselt kasutada ka järgmisel aastal aga jama tekiks ilmselt rohkem kui kokkuhoiust tõuseks.
BTW-kunagi(vist eelmisel sajandil) oli võimalus ära jäänud maratoni järgselt oma stardipakett välja võtta.
2.Suusarada peab niitma ja võsast puhastama (mine vaata mis kunagisest stardikoridorist Matu väljal on saanud),parandatakse sildu,täidetakse mudaauke jne.

 
At 09:14, Anonymous Anonüümne said...

PP: "Nüüd saab pikalt puhata. Tartu maraton jääb ju ära."

Priit, midagi ei puhka, selle aasta talvine laulupidu tuleb siis Haanjas.
Libedat suuska!

 
At 12:53, Anonymous Anonüümne said...

Meie "mahesportlased" dopingut täis maailma eliidiga konkureerida ei suuda. Masendav kaotus.

 
At 13:37, Anonymous Ivar Heinola said...

Vastuseks Priidule: ei ole löödud kuna ei õnnestunud kandadelegi jõuda. Aida juurest startides võttis veidi aega, et viisakalt ettepoole triivida. Samas on sellesuunaline liikumine alati meeldivam, saab teisi innustada ja puha. Alutaguse on minu lemmik Eestis, tänud tegijatele!

 
At 15:10, Anonymous Anonüümne said...

Lihtsalt tekkis töökaaslasega mõte - arusaadav, et FIS maratonisarja jaoks on Tartu Maraton läbi ja seda enam ringi ei keera. Aga kui veebruari lõpus - märtsis peaks siiski lund tulema (ei taha nii naiivne olla, et nüüdsest ongi kevad, ei mingeid külmakraade ega lund enam), siis Eesti sisese sõidu võiks/saaks ju ikka ära pidada. Kelgu selgituste järgi numbrid, asjad kõik valmis, vaid korra rajatraktoriga läbi sõita ja maraton võib alata. Usun, et enamikele siiski palju söödavam variant, kui lihtsalt ära jätta. Ainuke "AGA" on selles, et jah, lähima kuu jooksul peaks siiski lund tulema.

V

 
At 16:15, Anonymous Valdemar said...

Kui te lgp kommijad ja Priit telekat nägite siis mida ütlete meie meeste esinemise kohta. Nii rajal kui intervjuud andes. Siim Sellis on ikka päris "intelligentse" jutuga noormees

 
At 16:16, Anonymous Anonüümne said...

No nii - vene rulett Šotsi sprindis läbi, meie omad ilusasti 100 parema seas. Finaal nagu teatrietendus - draamat ja traagikat palju rohkem kui sporti...

 
At 16:27, Anonymous Anonüümne said...

Kaljuveer ja Tiisler väga kehvad kommentaatorid. Midagi omaast arust spekuleerivad, kuid midagi olulist ei julge "välja kakida". Jonsson andis alla juba enne starti, kuid pidi ikka oma tobeda valestardi tegema. Konkurentide suhtes on see ülekohtune. Täitsa paras et viimaseks jäi ja sõita ei jaksanud.
Ustjugov jäi medalist ilma, võib-olla kullastki

 
At 16:34, Anonymous Anonüümne said...

Emil ju medalil lõpuks!

P.

 
At 17:01, Anonymous Anonüümne said...

lugupeetud spordivõhik, kes sa kirjutasid 16:27 vaata vähemalt lõpuprotokolli, enne kui rumalusi kirjutad.

 
At 17:11, Anonymous Anonüümne said...

16:15 näitab kommentaatorite taset. Selgitab nii mõndagi spordijälgijate kohta!

Tehke seda, mida soovite veel enam näha ja soodustada! Ja Sellest saavad teie päevad.

 
At 18:01, Anonymous Anonüümne said...

Üks Delfi kommentaator pakub hea põhimõtte: Iga olümpial osalev rahvasportlane katab oma kulud ise.
Käi see õhtul saates välja! Sul on juba närv sees? Teame, et TV-s ei tunne sa end kindlalt.

 
At 11:24, Anonymous Keith Marcus said...

16:15 näitab kommentaatorite taset. Selgitab nii mõndagi spordijälgijate kohta!

mida 16:15 valesti ütles?
Teatud sportlased ei suuda juba vaimsete omaduste tõttu tippspordis kaasa rääkida (Sellis, Tiirmaa, Gaim)

 
At 14:32, Anonymous Anonüümne said...

Olen Mavis Calos, esindaja Aiicco kindlustus plc, anname välja laenu individuaalsed
erinevused usalduse ja au. anname laenu intressimääraga 2%. kui olete huvitatud võtke meiega ühendust selle ettevõtte e-pos (amaah.credit.offer@gmail.com) nüüd jätkata oma laenu üleminekudokumendi ok. kui teil on vaja laenu, et luua ettevõtte või kooli te olete väga teretulnud Aiicco kindlustus plc. Võite meiega ühendust võtta ka selle e-post: ( maviscalos_laen_laenamine@outlook.com ). saame üle kanda summa, mida taotletakse enne nädalas.

DO YOU NEED LOAN FOR PERSONAL BUSINESS? IF YES CONTACT OUR EMAIL ABOVE TO PROCEED WITH YOUR LOAN TRANSFER IMMEDIATELY OK.

 
At 03:37, Blogger oakleyses said...

tiffany and co, christian louboutin outlet, longchamp, oakley sunglasses, michael kors outlet, michael kors outlet, replica watches, nike air max, michael kors outlet, louis vuitton, michael kors outlet, prada outlet, cheap oakley sunglasses, oakley sunglasses, gucci outlet, prada handbags, michael kors, polo ralph lauren outlet, kate spade outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, ugg boots, jordan shoes, ugg boots, nike outlet, burberry outlet online, longchamp outlet, ray ban sunglasses, oakley sunglasses, louis vuitton outlet, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, ugg boots, louis vuitton, louboutin, nike air max, louboutin outlet, chanel handbags, longchamp outlet, louboutin shoes, burberry, tiffany jewelry, nike free, uggs on sale, oakley sunglasses, replica watches

 
At 03:45, Blogger oakleyses said...

new balance pas cher, sac longchamp, hogan, true religion jeans, kate spade handbags, nike air max, air max, north face, ray ban pas cher, air jordan pas cher, true religion outlet, nike air max, ralph lauren pas cher, north face, louboutin pas cher, coach purses, sac guess, lululemon, coach outlet, timberland, nike roshe, longchamp pas cher, michael kors, burberry, air force, true religion jeans, lacoste pas cher, tn pas cher, nike air max, abercrombie and fitch, true religion jeans, hermes, vanessa bruno, michael kors, nike free run uk, michael kors, ray ban uk, ralph lauren uk, coach factory outlet, nike blazer, mulberry, michael kors, coach outlet, converse pas cher, nike free, vans pas cher, oakley pas cher, nike roshe run, hollister, hollister pas cher

 
At 03:48, Blogger oakleyses said...

bottega veneta, giuseppe zanotti, mac cosmetics, nike air max, north face outlet, longchamp, lululemon, soccer jerseys, mont blanc, new balance, celine handbags, baseball bats, oakley, ralph lauren, babyliss, louboutin, valentino shoes, insanity workout, vans shoes, nike trainers, iphone 6 cases, asics running shoes, reebok shoes, mcm handbags, beats by dre, ferragamo shoes, chi flat iron, hollister, jimmy choo shoes, nike huarache, wedding dresses, nfl jerseys, instyler, p90x workout, ghd, north face outlet, herve leger, abercrombie and fitch, iphone 6s cases, iphone 6s plus cases, iphone cases, hollister, soccer shoes, ipad cases, birkin bag, nike roshe, s5 cases, iphone 6 plus cases, timberland boots, iphone 5s cases

 
At 03:51, Blogger oakleyses said...

louis vuitton, converse, canada goose outlet, michael kors outlet, michael kors handbags, pandora jewelry, moncler, hollister, ray ban, sac louis vuitton pas cher, moncler, lancel, ugg boots uk, bottes ugg, doke gabbana outlet, moncler, coach outlet, montre pas cher, louis vuitton, moncler outlet, canada goose, louis vuitton, moncler, michael kors outlet online, doudoune canada goose, thomas sabo, moncler, karen millen, juicy couture outlet, toms shoes, wedding dresses, converse outlet, canada goose, moncler, vans, marc jacobs, links of london, hollister, pandora jewelry, moncler, canada goose uk, ugg,uggs,uggs canada, nike air max, swarovski, canada goose, pandora charms, ugg,ugg australia,ugg italia, swarovski crystal, supra shoes, canada goose, pandora charms, barbour jackets

 

Postita kommentaar

<< Esileht