teisipäev, detsember 09, 2014

Pullerits: Eesti inimese test - kuidas vastu pidada ja ellu jääda?

Nagu öeldakse: need koerad, kes kiviga pihta saavad, hakkavad kiunuma. Kaks nädalat tagasi, nagu kuulda-näha sai, oli neid kiunujaid Eestis ehmatavalt palju. Nüüd on küsimus järgmine: mida on selliste meestega peale hakata Eestis, kui tegelikkus, kus meil tuleb hakkama saada, on jahmatavalt polariseeriv – vaadake allpool, kas te mõistate seda! Kui tunnistate ja mõistate, siis on teiesugusel Eesti jaoks mõtet, kui ei tunnista ja ei mõista, siis olete... mõttetu mees.

1. Venemaal on suur idee – olgu see oma riigi uhkuse ja väärikuse taastamine või endise NSV Liidu aladel oma mõjuvõimu uuesti kehtestamine –, aga mis on Euroopa Liidu seesugune mobiliseeriv idee? Mis on Eestit innustav idee? Peaminister ütles ju isiklikult, et Eestil pole suurt narratiivi vaja...

2. Venemaal ja vene rahval on rahvuslik uhkus. Kellel on Euroopas rahvuslik uhkus? Euroopa peab ju rahvuslikkusest üle olema, selle ajaloo kolikambrisse heitma, sest rahvuslikkus tähendab reaktsioonilisust, äärmuslikkust, tagurlikkust. Euroopas peab saama valitsevaks multikulturalism ja kosmopoliitsus. Euroopas võrdub rahvuslikkus natsionalismiga, mis on otsast lõpuni taunitav. Ent rahvus on igaühe identiteedi orgaaniline, oluline osa. Kui see ära võtta, kui seda kärpida, kui see taunitavaks kuulutada, siis...

3. Venemaa ajalugu võib olla verine, aga Venemaa tunneb uhkust oma ajaloo üle. Kuid Euroopa ajaloo üle valitseb üha rohkem kollektiivne süütunne – süütunne üksteisega peetud sõdade ja samuti pikaajalise koloniaalpoliitika pärast. Isegi Eestit, kes pole Euroopa ajaloolistes suursigadustes osalenud, vaid on olnud selle ohver, tahab Euroopa oma kollektiivse süütunde kandjaks teha...

4. Venemaa oskab tunda uhkust oma ajalooliste võitude üle, tähistades neid suurejooneliste paraadidega. Arusaadav: kes minevikku ei mäleta, elab tulevikuta. Millised on Euroopa ühised suured võidud? Isegi Teist maailmasõda mälestades tuntakse kahjatsust, et selline asi üldse juhtus, samal ajal kui Venemaa muudab selle sündmuse isamaaliseks suurpeoks, mis rahvas vere uhkusest keema paneb. (Muide, kes on lugenud Tolstoi "Sõda ja rahu", loodetavasti mäletab, kuidas Kutuzov tegi prantslastele une pealt lahinguväljal ära!)

5. Venelased on suur rahvas, velikii narod. Nad tajuvad seda ja on selle üle uhked. Euroopas, tulenevalt ajaloost, tekitab aga mingi rahva suurus teistes ainult hirmu. Sakslased, tulenevalt viimasest suurest sõjast, ei saa olla suured. Prantslased ei ole enam ammu suured, nagu ka inglased. Hispaanlased kaugeltki mitte. Tulemus on see, et Euroopas ei tohi keegi olla suur ega tunnetada end suurena – aga kui sa pole suur, siis kuidas sa palju suuremale üldse vastu saad?

6. Euroopa kardab Venemaad, isegi kui mõned selle liidrid üritavad mängida kõvameest ja Venemaaga teravalt käituda, nagu hiljuti Austraalias. Kas Venemaa kardab Euroopat? Nalja teete või!

7. Kelle taha koondub Euroopa, kui olukord peaks teravaks ja kriitiliseks muutuma? Nende nimetute-näotute Brüsseli junckerite ja vanrompuyde ja ashtonite taha? Või Eestis – kas Ilvese ja Rõivase taha? On keegi sellele üldse mõelnud? Vähemalt on Venemaal selge, kelle taha seal koonduda: president Putini taha.

8. Venemaal on tugev, sitke, rahvuslik hing – russkii duhh, russkaja duša. Hing on samuti see, mis teeb tugevaks, mitte ainult musklid või tankid. Kas keegi on kuulnud midagi Euroopa hingest?

9. Usu tähtsust ei maksa alahinnata – see seletab, miks Venemaal on kirik taas olulisele kohale tõstetud. Euroopa aga põlastab usku – muudab kirikuid mitte ainult ladudeks, vaid meelelahutusasutusteks (mõni aasta tagasi oli Newsweekis sellest pikk lugu). Eesti on samuti väljendanud uhkust eestlaste ilmalikkuse ja kiriku pea olematu mõju üle.

10. Tartu Ülikoolis omal ajal kuulatud vene kirjanduse loengutest (Valeri Bezzubov, Peeter Torop) mäletan hästi Venemaa ja venelaste kannatamise (stradanije) teemat. Jah, venelastel on kannatusvõimet, mistõttu neid ei murra ka mingid lääne sanktsioonid. Pigem on noil vastupidine efekt. Aga milline on eurooplaste kannatusvõime? Karta võib, et see lõpeb niipea, kui mingi Prantsusmaa kolmandajärgulise linna butiikpood lõpetab Austria kitsepiimast juustu müügi.

11. Eurooplast tuleb kaitsta igasuguste inimlike ebamugavuste eest. Eurooplane ei tohi haiget saada, sest haiget saamine on valus ja lubamatu. Aga näidake mulle venelast, kes poeb peitu ja jookseb minema, sest kardab paaniliselt haiget saada?

12. Euroopa on jõudnud oma nn progressiivse filosoofiaga nii kaugele, et elab lausa utoopias: kujutleb ette kõigi võrdsust ja vendlust. Kõige hullem on see, et paljud ei saa aru, et see ei olegi tegelikkus, vaid ongi utoopia. Venemaa aga ei ole lasknud end igasugustest vasakliberaalsetest ideoloogiatest eksitada, hullutada ega nõrgestada, vaid püsib jalad kindlalt maas. Euroopas seevastu laiutab dekadents.

13. Venemaa ei põlga ega põlasta jõudu – seepärast Euroopa teda kardabki. Euroopas on jõud aga samavõrd taunitav nagu rahvuslikkuski. Tulemus on see, et Euroopa seisab püsti peamiselt vaid Ameerika najal.

14. Euroopal puudub otsustavus. Mäletate, kuidas 1990. aastate keskel endise Jugoslaavia rahvad Euroopa kõhu all üksteisel lusikaga silmi peast koukisid ja Euroopa seda pikka aega lihtsalt pealt vaatas (või pea ära keeras, et mitte näha). Sadismile saabus lõpp alles siis, kui Ameerika oma lennukitega kohale saabus. Millal on viimati Venemaal otsustavusest puudu tulnud? Endistel Gruusia aladel? Krimmis?

15. Viimaks: isegi eurooplaste spermatosoidid on nõrgad. Kui ei usu, küsige Eesti uroloogide ja meestearstide käest. Ida pool on spermatosoidid tugevamad kui läänes. Sel skaalal, muide, kuulume me, eestlased, itta. (Loodan, et need, kes nende 15 punkti peale kiunuma pistavad, ei takerdu sellesse 15. punkti, mis on lisatud eelmisele 14-le pelgalt vürtsiks, kuigi on tõsi.)

Nüüd lugege kokku, kui mitmest võrdlusest te aru saite ja kui mitut neist tunnistate. Kui neid on vähem kui tosin, olete naiivne ja sinisilmne eurooplane, kes elab oma väljamõeldud kookonis ega tunneta elu tegelikkust. Edasi mõelge, kui palju on siinkirjeldatud Euroopa-Venemaa vastasseisus kasu noist, kes püüdsid siinset kõva mehe testi nr 2 naeruvääristada ja oma madala punktisumma üle uhkust tundsid.

Kas teie usute, et toosugustest on Eestile raskes, kriitilises olukorras kasu?

Ja miks on nii, et peamiselt vaid spordimeestes on säilinud tahet ja jõudu Eestit kaitsta?
******
Salt Creek Wash seen from Colorado Overlook Road, Needles District, Canyonlands National Park, Utah. 27. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Vene lipp lehvib Kanadas. Vancouvri olümpia lõputseremoonia. Foto autor: PA Wire / Press Association Images / Scanpix
Fotod 2 ja 3: Tänavune võidupüha paraad Moskvas. Fotode autor: TT News Agency / Scanpix
Foto 4: Värvikirev Euroopa protestimas mullu Stockholmis Venemaa saatkonna ees. Foto autor: Scanpix Sweden
Foto 5: Vene tulevik, vene laps. Vihm ja kaks lemmiklooma. Foto autor: Jelena Šumilova / Mercury Press / Caters News Agency / Scanpix
Foto 6: Euroopa tulevik, Euroopa lapsed. Stockholm. Foto autor: TT News Agency / ScanpixFoto 7: Venelannad vormel-1 MM-etapil Sotšis. Foto autor: James Moy Photography / Press Association Images / Scanpix

150 Kommentaarid:

At 12:26, Anonymous Anonüümne said...

Ja mis selgus äsja taas: kui mõni neist 15-st punktist pead vangutama paneb, selgub, et ainult PP-l on õigus. Alati ja kõiges:). Vähemalt PP enda kriteeriumite järgi. Võrdusmärk Chuck Norrisega (aga viimane pole pooltki nii kõva mees kui PP)

Mida Sa sellest Venemaast nii paaniliselt kardad, Priit? Selle peale idanaaber mängibki, et neid kardetaks. Sinu kirjutisest tuleb see nõrk eurooplase hing praegu kõige paremini välja.

poolpehmo Toits Pärnust

 
At 12:36, Anonymous Anonüümne said...

Väga õiged punktid kõik. Nendest välja kooruv psühholoogiline pilt on meile suures laastus teada. Ega vene juhtkond lollid ole. Hoopis meie oleme need, kes lolliks jääme. Vene pehme jõud (Russki Mir) teeb ebatavaliselt edukaid samme. Meie elu siin eestis on sisuliselt kakskeelne. 90 alguses sellist ei olnud. Vene arstid, insenerid, lihttöölised, kõik saavad Eestisse elu ja tööloa. juba praegu on eesti keel ja -meel vähemuses. Miks? Kuidas sai see juhtuda? Aga näed juhtus.
Kõige paradoksaalsem on see, et valged eurooplased ootavadki vene hordide sissetungi - see oleks nende arvates ainuke vasturelv poliitkorektsusele see oleks ainuke vastupanu multikultile.

 
At 12:39, Anonymous Anonüümne said...

See kõik on teada, ning enamuses vene lihtrahvale propaganda abil pähe pekstud.

 
At 13:36, Anonymous Anonüümne said...

kas sellel vene jõul ja kannatustel lõpuks mingi tulemus ka on? ok, võtavad kõik naaberriigid ära, võtavad euroopa, aasia, kogu maailma ära. ja siis? kellele siis jõudu näidata? mille nimel siis kannatada? või siis on aeg oma kodust elu korda seadma hakata? veavad kõik moodsad tehased venemaale kokku, nagu peale sõda saksamaalt jnejne?

 
At 14:02, Anonymous Anonüümne said...

Propaganda ja trummilöömine on kõva, kuid Venemaa saab tagasi vaid ja ainult Baltikumi. Leedu ehk ainsana suudab vastu panna. Näiteks Poola (suurriik 40 milj inimesega) ning Soome äravõtmiseks ei ole lihtsalt ressurssi. Kelle sa pärast vallutust juhtima paned? Pealegi Soome ja Poola on nö. kaubamärgid. Nende ründamine põhjustaks maailmas kohutava infomüra. Isegi mõned peded rootslased ja norrakad läheksid appi (saamaks oma sisutusse ellu veidigi sisu). Baltikum seevastu on maailma silmis "former sovjetjuunion" (Eesti it-eduga ei maksa ennast petta). Lisame veel et Eestis ja Lätis on kaader olemas kes värskelt pööratud riiki juhtima ja majandama hakkab.
Eesti juurde tagasi tulles, siis meil võib kogu parimas eas mees ja naissoost elanikkond sportlased olla, kuid muskliga soomuse ja kuuli vastu ei lähe. Lisagem veel lapsemeelse ja naiivse juhtkonna. Rõivas ja Terras oleksid ründe korral tipp-management. Kuid, vene luurele ei ole kindlasti saladuseks, kus elavad võtmetähtsusega inimesed. Sealt edasi mõelge juba ise. Meie ainukeseks lootuseks oleks see, kui saadaks piisava varuga teada MILLAL tehakse järgmine pronksiöö. Selle hetke aimaks loodetavasti ära meie liitlaste luure. Kaapo peale ei saa lootma jääda. Kas aga liitlased meid sellest tingimata teavitavad? Ei ole üldsegi kindel.

 
At 14:15, Anonymous Anonüümne said...

1.

Союз нерушимый республик свободных
Сплотила навеки Великая Русь.
Да здравствует созданный волей народов
Единый, могучий Советский Союз!
ПРИПЕВ:
Славься, Отечество наше свободное,
Дружбы народов надёжный оплот!
Партия Ленина — сила народная
Нас к торжеству коммунизма ведёт!
2.

Сквозь грозы сияло нам солнце свободы,
И Ленин великий нам путь озарил:
На правое дело он поднял народы,
На труд и на подвиги нас вдохновил!
ПРИПЕВ
3.

В победе бессмертных идей коммунизма
Мы видим грядущее нашей страны,
И Красному знамени славной Отчизны
Мы будем всегда беззаветно верны!
ПРИПЕВ

----
On vabade riikide murdmatu liidu
loond rahvaste tahtel suur Venemaa hõim.
Nüüd jäädavalt õitsegu võidule viidud
Nõukogude Liit, tema ühtsus ja võim!

Refrään:
Au Sulle, Isamaa, vaba ja võitmatu,
rahvaste vennalik sõprus seob meid!
Meid kommunismi viib rahvajõud mõõtmatu
Lenini rajatud võimas partei!

Meil tormidest helendas vabaduspäike,
suur Lenin me rahvale valgustas teed.
Ta õiglasse võitlusse tiivustas kõiki,
tööks, kangelastegudeks ühendas meid.

Refrään

Me kodumaa tulevik kuulutab võitu,
mis ootamas ees kommunismi ideid.
Me jäägitust truudusest kantud ja hoitud
nüüd Isamaa punane lipp kutsub meid!

Refrään

 
At 14:16, Anonymous Anonüümne said...

Lisaks veel niipalju et Eesti riik pööratakse vaikselt ja kiirustamata meie endi kätega - kakskeelseks ja 0-kodakondseks. Sisuline kakskeelsus juba kehtib. Indrek Tederi, Laine Jänese, Rait Maruste, Ainar Ruussaare, Iiris Pettai, Liina Kersna ja paljude teiste arvamusartiklid onlain meedias näitavad suunda et oleme liikumas sinna "kuhu vaja". Postimehe juhtkirjad ja positsioon on vägagi nwo kallutatud. Isegi kui astuksime õigeid samme, siis me ei saa füüsiliselt ega vaimselt idast ja läänest tuleva laine vastu. Selle mass ja kõrgus on liiga suured. Meil ei ole inimmassi vastu seista maailma rahvusetuks muutumisele. Liivlastest järgmised on lätlased ja eestlased. Teised rahvad peavad veel vastu.

 
At 14:30, Anonymous valdi said...

Tegelikult on PP-l sageli õigus, kui kõrvale jätta dopingusõpradest jalgratturite jalgpalluritele eelistamine :) Aga paljud sportlastest kuuluvad Kaitseliitu? Paljud kaitseliitlased on sportlased?

 
At 14:32, Anonymous Anonüümne said...

Euroopa homodele võib ju viidata, kuid samal ajal on vikerkaare skandinaavias mehelikud spordialad jalgpall ja jäähoki väga hinnas. Eestis aga kus 3/4 mansast juba venekeelsed, ei saa nendele aladele kuidagi jalgu alla. Pigem on meie rahvas pehmo kui skandinaavia?

 
At 14:39, Anonymous Anonüümne said...

Priit, ei korja seda lugu keegi peale Juure ja Kivirähu üles. Kõik need 15 punkti on mõtlevale rahvale ammu teada. Pettumus on seekordne sissekanne. Palju huvitavam oleks kui paljastaksid rotid meie endi keskelt. Paljud teevad kaastööd lihtsalt rumalusest (üks endine kultuuriminister) paljud aga teadlikult (samuti endine kultuuriminister, korpulentne selline). Esiteks tuleb omad stirlitsid kinni saada, alles seejärel võib rind kummis välisvaenlasele vastu astuda. Muidu ei ole asjal ju erilist mõtet.
Eesti ja eriti eestluse olukord on vilets. Oleme ideoloogilise pressingu all nii idast kui läänest, lisaks veel objektiivsed majanduslikud, ressursside lõppemine, võlgu elamine, digilõhe ....

 
At 14:45, Anonymous Anonüümne said...

to 14:30
olen aktiiivne kaitseliitlane ja tegelen aktiivselt ka tervisespordiga. Ja arvan, et Venemaa "suurusest, vägevusest ja russkii duhh-ist" lastakse end liiga kergelt heidutada. Ei ole vaja täis kusta end iga ida poolt tuleva plõksu pärast. Usun, et meil on piisavalt mehi, kes hoolimata sellest, et nad PP kriteeriumitesse ei mahu, ehk iga jalgratturit nimepidi ei tunne ja Tartu Maratonil esimese kolmesaja sisse pole sõitnud, on piisavalt mehed, et vajadusel relv kätte võtta. Ja on seega rohkem mehed, kui paljud end igal spordivõitlusel tatt ninast väljas pooleks rebestavad keskealised kõhukad härrad (kes esimese paugu peale Rootsi laevale pagevad)on.

Toits Pärnust

 
At 15:05, Anonymous Anonüümne said...

Sputnik on lootusetult hiljaks jäänud - Pulleritsult puhas vuuk.

 
At 15:19, Anonymous Anonüümne said...

Kallis Priit (kallis siinkohal selles tähenduses, et sinu isik läheb mulle korda). Sinu seisukohad on põhjendatud, aga põhjendamatud. Elu on läinud edasi. Inimesed ei ela enam minevikus, kus toores jõud on eksisteerimise alus. Tänapäeval on selleks eelkõige koostöö. Euroopa saab lubada endale inimlikkuse piiride otsinguid, sest iseenda võrse - USA - seisab tal selja taga. Meie maailm on valvatud. Ja valvavad seda muide ka sinu mõistes pehmod, või kuidas teisiti nimetada joystickiga vendi, kes juhivad distantsilt droone, mis reaalselt inimesi tapavad. Kui USA - Euroopa vaheline olukord muutuma peaks, muutub ka Euroopa valmisolek rakendada rohkem sõjalist jõudu.

Vene ideoloogia idealiseerimine sinu poolt on ohtlik, jabur ja mõttetu. Küsid kindlasti, et miks? Et põhjenda. Jah, lisaks lihtlabasele sisetundele (või loomuomasele tunnetuslikule arusaamale, mis eurooplasi ja muid haritud rahvaid ühendab)võiks välja tuua mõned põhimõtted - humaansus, väärikus, eneseteostus, õiguskindlus. Eks sisusta neid mõisteid ise, kui neist aru saad.

Vahel tundub seda blogi lugedes, et Priit trollib täiega. Provotseerib mõtlema, ärgitab inimlikke põhiväärtusi tunnetama. Sest kui Priit oma juttu päris tõsiselt võtaks, oleks tal ilmselgelt midagi viga.

Juhin veel tähelepanu, et kui Eestis valitseks Vene riigikord, oleks see blogi juba ammu suletud ja sa ise vireleksid kuskil kongis, kust sa ei saaks enda lennukaid mõtteid kuhugi saata. Arvamusvabadus ei kuulu totalitaarses riigis lubatud atribuutika sekka. Lubatud on ainult orjameelsed arvamusliidrid. Priit, kas sina tahaksid olla orjameelne arvamusliider?

 
At 15:59, Anonymous Anonüümne said...

Kes vene sõjaväes käinud, need teavad et väga suur protsent selles vene duhhis on lihtne, idamaine ähvardamine ja hirmutamine, millega meie siin harjunud ei ole. Mingil määral see küll mõju avaldab - vastasele negatiivset ja venelasele endale positiivset.
Aga tagasi teema juurde. Priit ei ole ise vastanud pealkirjas esitatud küsimusele, kuidas ellu jääda? Sest kahtlemata, meie vastas seisab rohkem kui üks vastane. Eesti vaevaline riiklus võib küll alles jääda, kuid sisuliselt on siis tegemist LõunaOsseetia tüüpi "riigiga", - Moskva vasalliga. Kellel oleks huvi meie vastu läänest? Saksa ja Prantsus ja Itaalia näeksid meelsasti igavest sõprust Venemaaga, meie siin oleks ju heaks vahendiks selle saavutamisel. Lääne Euroopa ripub praegu noateral. Kas majandusik õitseng või idaeuroopa segunenud väikerahvaste rahvusromantilised ideaalid? Mis jääb nende silmis peale? Ega Moskva nupumehed lollid ole. Sõjaline rünnak ärataks ju tõesti vastujõu. Saksa ja võibolla isegi Holland saadaks mingit vana sõjavarustust, sähke poisid, me "kingime" teile, sõdige ägedalt, meil telekast huvitav vaadata.
Tegelik stsenaarium saab olema keskerakonna, sotside ja reffide "vikerkaare" valitsus, kes orienteerub Moskvale ja teeb kähku ära 0-kodakondsuse ning seaduse, mis lubab RK valimistele kõik "kodakondsed". Järgmine RK saab olema nagu meie jalgpallimeeskond - 65% idapoolsete juurtega rahvas. Mida siis teha? Võtta oma relv ja joosta koos 4 sõbraga Toompeale tormi?
Rahvuslased on aastaid hoiatanud meie enda, eestlastest johanneslauristinide eest. Nende hulka kuuluvad ka reffidest mogrimärdid. Just nemad, mitte puutinlased idast või soroslased läänest on suurimad süüdlased eestluse hukkumisel.

 
At 16:06, Anonymous Anonüümne said...

Ei no Priit, su oma ajalehe ajakirjanik seostas ühes hiljutises arvamusloos Perekond ja tradidsioonide kaitse SA Putiniga. Kritiseeris teravalt A. Luukase preemia andmist nimetatud sihtasutusele. Selle peale Hr Korv ütles, et see oli vaid tema arvamus, kuid lisas, et Putini elemente oli nende tegevuses ikkagi.

 
At 16:21, Anonymous Anonüümne said...

15:19 tabas pihta.

 
At 16:23, Anonymous Anonüümne said...

Esineja 15.19 on kahtlemata intelligentne, kuid elab Sotši olümpia eelses ehk Krimmi-eelses ajas. Nüüd on olukord muutunud. Seda maailma, millest 15.19 räägib, ei ole meie ümber enam olemas. Huvitav, miks ta seda olukorra muutust eitada püüab, sellest mööda vaatab? Niimoodi elada ja maailma näha, nagu pakub 15.19, võis varem, aga nii ei tohi maailma vaadata nüüd, sest nõrkade koht on kaduda ajaloo areenilt.

"Kui USA - Euroopa vaheline olukord muutuma peaks, muutub ka Euroopa valmisolek rakendada rohkem sõjalist jõudu." Tõesti või? Kui kiiresti see juhtub? Kolme aastaga? Viiega? Kümnega? Pigem kümnega. Aga selleks ajaks peab olema Putin oma suured plaanid ammu realiseerinud. Kui me nii kaua ootame, siis ootame sama hästi kui enda hukku. Samuti on arusaamatu, kuidas peaks praegu Venemaaga koostööd tegema, nagu õhutab 15.19 - kuidas on see võimalik?

Blogipidaja kirjutis on võimas äratuskell Eestile, kui mitte lausa Euroopale. Ta on konkreetselt, lihtsalt toonud esile selle, mis Euroopat ja ühtlasi meid ohustab. Igasugused lobjakaahtod ja remsuolevid, rääkimata väiksematest vendadest, nagu parisekrister, võivad ju ka sõna võtta, mida nad ongi teinud, aga nende lood on ühed pikad heietused, milles puudub igasugune mobiliseeriv jõud, isegi selle alge. Siin on nendes 15 punktis see jõud olemas. Nüüd on meie asi, Eesti asi, Euroopa asi, kas seda tahetakse märgata või mitte või eelistatakse edasi elada enda valmismõeldud sinisilmses maailmas, nagu näib propageerivat 15.19.

PS: ma ei näe kuidagi, kuidas blogipidaja idealiseeriks vene ideoloogiat, nagu 15.19 talle pahaks paneb. Kahju, kui tõmmata vastuväited niisugusele demagoogilisele argumentum ad hominem pinnale. Huvitav, kuidas teistmoodi oleks blogipidaja pidanud praegust olukorda käsitlema, kui asju õigete nimedega ja otse nimetades? Kas ka läbi roosa udu sõnadega vingerdades, nagu siinsed eurokommunistid a la lobjakaahtod?

 
At 16:47, Anonymous Anonüümne said...

Hea lugu, hädad ilusasti reas ja veel ära kah nummerdatud.

Aga kui midagi sellist ilmub, siis kohe pisavad mõned kisama, et Putinoidid ja russofiilid.

Kas need kisajad on tõesti nii naiivsed, et aravad, et keegi lähed sõtta homobaaride ja kanepi ja muu rõveduse kaitseks. Muidugi mitte. Ja seda teab terve maailm. Spectator sõnastas ilusasti, et Euroopas pole midagi mille nimel surra.

Jätame laibad kõrvale, mina isiklikult ei annaks kooseluseaduse ja muu säärase eest mitte ainult elu vaid üleüldse midagi ära.

 
At 16:59, Anonymous Anonüümne said...

Tuletame meelde, millest Paet veel mõni aeg tagasi rääkis, viisavabadus Venemaaga. Poliitik suure algustähega. Sellised need meie riigimehed on, nüüd redutab Euroopas - tehtud! Eks maailm vaja aegajalt kataklüsme, et juurte juurde jälle tagasi jõutaks. Euroopa rahvad on mandunud ja selles on süüdi suur raha ja lõbujanu.

 
At 16:59, Anonymous Anonüümne said...

Siiski ei saa süüdistada lääne euroopa pehmust (rohkem kui ehk arutus immigratsioonis).
Igaühele on särk ihule lähemal. Otse loomulikult, meile on Krimm ja Ukraina õudus. Samas Euroopa otsustajad riigid prantsus, saksa, nemad ju teavad, et Venemaa poolt neile ohtu ei ole. Pigem tellimused ja hea turg.
Mäng käib üle meie peade. Kas arvate et kevadine Reinsalu esinemine NATO tegeliku omaniku ees oli Eesti diplomaatia võit? Arvake veel kord. Eesti võib ju naatos olla, kuid meist palju suuremad poola ja rumeenia on ka naatos. Ometi ei arva me, et neil sõnaõigust oleks.

USA ja Venemaa vastasseis. Tegemist on sama finantsperekonna tüliga. Pigem sellega, et sõjatööstust üleval hoida. Töökohad, tellimused. Afganistani avantüür lõppes, Süüria ja Liibüa Egiptus jäid vinduma. Nüüd siis loodetakse ida-euroopa peale. Näe tore uudis et Eesti ostab 113 miljoni euro eest sõjatehnikat. Väike suts, aga asi seegi. Omariiklus on väga kallis. Eriti venemaa külje all. Mida siis teha? Sõprus Venemaaga? Lubadus mitte naato vägesid tuua? Väga võimalik et sellest poleks piisanud. Venemaa oleks meid ikka kottinud kasvõi selle kodakondsuse teemaga. Ühesõnaga, häid lahendusi meil praktiliselt ei ole.
Priidult oleks oodanud poliitilise plaani arvamust. Me võime ju väärikalt püss seljas metsas surra, kuid kuna meil on oma riik, seega nõutakse meilt rohkem. Poliitikud ja ahtolobjakad, kes peaks meile meie ellujäämisstrateegiat kavandama, seda ei tee, sest mõistust ei piisa. Kardan et ka kavalusega ei saa. Sest rahvad, kellele me ette jääme on meist tegelikult palju kavalamad ja ettenägelikumad.

 
At 17:08, Anonymous Anonüümne said...

Venelastel on Juri Bashmet.
Eestlastel on heliloojad, kes enne kirjutasid oratooriume V.I. Leninist, nüüd Raoul Wallenbergist.

 
At 17:12, Anonymous Anonüümne said...

Paet, viisavabadus ja eesti välispoliitika on lootusetu tsirkus. Siis oli veel mingi 50km piir kuhu lubatavat ilma viisata? Kes oleks seda piiri kontrollinud, kui ei ole esimestki piiri? Räägitakse mingist eestlaste talupojamõistusest. Hullumeelsus pigem!
Panite tähele hiljuti oli KESKUS lehes intervjuu Paedaga. Mees ütles seal oma kreedo, et peaasi et tal isiklikult huvitav oleks!?
Eesti rahvas on välja suremas ja Paedale oli see vaid "huvitav elu"? Põlgan seda meest väga. Mäletate kuidas Paet süstis kevadsuvel nagu susla euroopa ja usa vahet organiseerides mingit vasturinnet ukraina ja krimmi asjas? Kutsus veel pooled välisministrid Narva lõunasöögile? Rahva raha põles nagu säraküünal, ometi tolku ei mingisugust. Lõpuks kui Lavrov ja Kerry kokku viitsisid saada, sai Krimmi küsimus lõpetatud. Sinnamaani aga Paet lendas Pariisi Brüsselisse New Yorki ÜRO asjapulkadega kohtuma.

 
At 17:20, Anonymous Van Rümp Hui said...

Ma ei näe ka kuidagi, kuidas PP idealiseeriks vene ideoloogiat, blogipidaja fookuses on ju hoopis Euroopa ning tema järjepidev mandumine ja lödipüksistumine maailmaareenil. Õigemini suur mure selle olukorra kestmise pärast.
Aga kahtlemata on ka Ida pool nii mõndagi positiivset ja üle võtmist väärivat (elu pole kunagi nii ühene, et kõik - ka riigiti - on kas täielikult pos või neg) ja Euroopas palju negatiivset, idiootsetki, ja just viimaste väljatoomisele ning muutmisvajadusele on PP kirjutises rõhk asetatud.
Enne kui on juba lootusetult hilja...

 
At 17:26, Anonymous Anonüümne said...

Vana sõjasaladus on see, et väga tähtis on hoida sõda oma kodust eemal. Venelased on selle ammu ära tabanud. Kuidas meie vaprad kaitseliitlased sõdivad Eesti eest näiteks ida või lõuna eestis teades et naine lapsed jäid koju Mustamäele Lasnamäele. Nendes piirkondades organiseerivad naashi ju kohe "omakaitsesalgad". Nemad jäävad ju tagalasse. Neid ju sõjavägi ei kutsu. Ometi on nad noored, tegutsemisvalmid, relvastatud. Helistab sõjamees koju naisele et kuidas teil seal. Telefon aga ei vasta. Nii nagu pole tsiviilkaitset, ei ole meil mõeldud sellele aspektile. Või kui on, siis andke teada.

 
At 17:42, Anonymous Anonüümne said...

17:20 Euroopa mandumisel on põhjus. See on just naato ja soojad lubadused. Suured Lääne euroopa sõjalised jõud, ka britid, jäid lootma usa rusikale, väiksemad vennad veel eriti. Kui kommunismitont NSVL näol ära kadus.
Ning uuesti nad ei relvastu sest nad loodavad kavalalt, et ida-euroopa rahvad oma lihakere mängu pannes kurnavad Venemaa välja. Raud ameerika poolt ja veri ida-eurooplaste poolt. Mina sakslasena oleksin väga nõus.

Ajalugu kordub, olid balti riigid ohvritalled 1945, on nad seda ka praegu ja tulevikus. Ega mure meie pärast pane lääne-eurooplasi sporti tegema. Teevad nad seda niigi, kuid igavusest, mitte hoolest meie pärast. Seda homode hosiannat võime ju laulda, kuid kes on maailma parimad rägbis? Britid ja prantslased. Me võime ju euroopalt nuruda, et aidake. Nad võiva vastata et poisid, teil oli 23 aastat aega relvastuda. Aga teie ei julenud isegi oma Pronkssõdurit supiks keeta. Vaid viisite selle oma esimese riigi kaitsjate kalmule. Kes on siis lõpuks pehmod? Nemad või meie? Spordis ja metsas roomamises võime me ju kõvad olla, kuid omariiklus vajab vaimset kõvadust, mis on palju raskem ja keerulisem.

 
At 18:00, Anonymous Anonüümne said...

Miks Priit arvas et tema seekordne lugu on mingisugune skändäl?

 
At 18:08, Anonymous Anonüümne said...

Kahtlustan, et probleem on silmade taha koljuluusse peidetud hallolluses. Kas kõigil, kes kõva mehe testi positiivselt täidavad, on sealsed asjad korras? Ja neil, kes testis põruvad, korrast ära? Ehk tuleks otsida kõiki neid asjaolusid, mis ajutegevust vussi keeravad? Priidu 15 punkti on hea stardipakk ajugümnastika ergutamiseks.

 
At 18:12, Anonymous Anonüümne said...

Enne seda teemat kokku ei võta kui Karvajalg pole sekka öelnud.

 
At 18:22, Anonymous Anonüümne said...

Väga hea sissekanne!
Loodetavasti kainestava mõjuga ka igasuguste multikulti tolerastide ja peeseksisõpradele, kes - kui jälgida laiatarbemeediat - heljuvad siiamaani oma pedeseadusõhinas nagu mingis joovastavas fluidumis, saades reaalselt mitte halligi aru kui seitsmendajärguline on see "probleem" vahepeal muutunud maailmas, eriti veel meie regioonis.
Ehk ka nende vaimujõud peaks olema suunatud hoopis isamaa tegelike probleemide lahendamisele, mitte mingisugusele asendustegevusele.
Valusad ja kurvakstegevad arengud...

 
At 18:50, Anonymous Anonüümne said...

18:00, mulle tundub, et Priit olles kogenud, kui juba elu põhiväärtuste esiletõstmise peale olid pehmoeluviisi evijad suisa hullumas, siis sellelt pinnalt võib täiesti arusaadavalt tekkida arvamus, et lödipüksid tõmbavad kiunu üles ka siis, kui neile nii armsat multikultit ja ebaadekvaatset tolentsipüüdu (ebaadekv. selles mõttes, et selline käitumine juba teisest otsast kahjustab ühiskonda tervikuna) julgeda kritiseerida.

 
At 19:31, Anonymous Karvajalg Harku Vallast said...

Mehed, mis te jauarate nüüd siin, minge tehke parem trenni ja kõvasti. Kui meil on tahe oma riiki kaitsta, küll siis see õnnestub ka. Muidugi, kui sellised ahvid meie riiki valitsevad, siis on raske seda tahet kõrgel hoida.
Mina astusin ka näiteks kuu tagasi kaitseliitu, seni olin niisama oma brigaadiga metsas taktitat lihvinud. Nüüd nagu asi ametlik noh. Ehk kunagi Toits Pärnust trehvame.
Trenni juttu kah: Pühapäeval ostsin suure resti kanamune, tulin koju viskasin särgi maha ja pigistasin kõik munad puruks. Meremehe lihast peab ka treenima, naistele meeldivad, kui mehel on tugevad käed.
Talu munadega, nii ei teeks!

 
At 19:41, Anonymous Anonüümne said...

Kõik need 15 punkti on ju varem teada. Uudist ei ole. Mitmed neist punktidest on linnalegendid (venelaste duhh, kõik venkud kes saadavad panevad väljamaale putku, kus see duhh siis on?) ja muidu suurustamine, ...
Priit küsib et mis Euroopal vastu panna, kus on euroopa hing ja narratiiv. Vastus on väikekodanlik elulaad. Hea elu ja vaba aeg. Nagu me näeme siis vahetaksid venkud selle heameelega oma duhhi vastu välja.

See venelaste "võitlev duhh" on alaväärsuskompleks. Kui balti riigid võeti EL-i siis terve suure duhhiga vene rahvas kiunus, et miks nemad ja mitte meie. See tegi neile hirmsasti haiget ning süvendas alaväärsustunnet.
Videotuubist Zirinovski esinemisi olete vaadanud? See lubab Euroopa verre uputada ja kogu saal rõkkab rõõmust. Alaväärsus mis muud.
Euroopa pedendus ja multikulti on vana hea frankfurdi filosoofide koolkonna kavalus, kui häda käes, viskavad euroopa rahvad selle üle parda.
Kui küsiks eesti inimestelt? Ka paljud spordimehed kannataks pigem multikultit ja pedendust kui vene ja eesti ühiskonnale omast teineteisele ärapanemist.

 
At 19:42, Anonymous Anonüümne said...

Kõik need 15 punkti on ju varem teada. Uudist ei ole. Mitmed neist punktidest on linnalegendid (venelaste duhh, kõik venkud kes saadavad panevad väljamaale putku, kus see duhh siis on?) ja muidu suurustamine, ...
Priit küsib et mis Euroopal vastu panna, kus on euroopa hing ja narratiiv. Vastus on väikekodanlik elulaad. Hea elu ja vaba aeg. Nagu me näeme siis vahetaksid venkud selle heameelega oma duhhi vastu välja.

See venelaste "võitlev duhh" on alaväärsuskompleks. Kui balti riigid võeti EL-i siis terve suure duhhiga vene rahvas kiunus, et miks nemad ja mitte meie. See tegi neile hirmsasti haiget ning süvendas alaväärsustunnet.
Videotuubist Zirinovski esinemisi olete vaadanud? See lubab Euroopa verre uputada ja kogu saal rõkkab rõõmust. Alaväärsus mis muud.
Euroopa pedendus ja multikulti on vana hea frankfurdi filosoofide koolkonna kavalus, kui häda käes, viskavad euroopa rahvad selle üle parda.
Kui küsiks eesti inimestelt? Ka paljud spordimehed kannataks pigem multikultit ja pedendust kui vene ja eesti ühiskonnale omast teineteisele ärapanemist.

 
At 19:55, Anonymous Anonüümne said...

Raske pähkli, väga raske pähkli on Pullerits seekord blogi lugejate ette heitnud. Enamusele - oh, mis enamusele - kõigile, v.a üksikud erandid, käib teema lahtimõtestamine üle jõu. Karvajalg ei ole välja ilmunud ja parem kui ei ilmu ka.
Milles on siis asi? Oleme piiririik, on Tõnu Õnnepalu tõdenud. Oleme paljukannatanud rahvas, kes end lauluga ülal hoidnud, oleme edukas IT-riik, meil on olümpiavõitja kergejõustiku kuningalal kümnevõistluses jne.
Kõik see ei ole siiski piisav, et end täieväärtuslikuna tunda. Eduriigi mainele vaatamata on Eesti sisemiselt ebakindel, võib-öelda, et lõhestunud. Ühtepuhku lööb see ebakindlus välja ja siis tõdetakse, et seis on sitt. Ka tipp-intelligentide ja tipp-poliitikute suust.
Pulleritsu puhul on määrav see, et Nõukogude armeest ja Washingtonis eriväljaõppe läbiteinud ajakirjanikus on sisemiselt maad võtnud kahtlused. Ühelt poolt Vene sõjaväe peldik ja raketiseadeldise otsas passimise absurdsus, 1989. aasta ENSV trööbatud reaalsus. Teiselt poolt kapitalismi vaateakende sära, 500-dollarised ülikonnad ja õhtusöögid Maailmapanga presidendi Wolfowitziga. Kõik oleks nagu selge.
Aga osutub, et asjad ei olegi nii ühesed. Lääne ühiskonna vaikne, aga järjepidev pehmostumine, traditsiooniliste väärtuste lahustumine - need on protsessid, mida enamus inimesi, mass, vn k быдло, ei taju. Ainult üksikud, enesetäiendamise raskele teele asunud kindlameelsed kestvusspordialade entusiastid suudavad kõikjaleimbunud allakäiguprotsessidele vaimselt vastu hakata.
Vastupanu ei ole aga lihtne. Idas on tõusnud uus tsaar, Vladimir Putin, kelle poole on pööratud miljonite inimeste ootusrikkad pilgud Vladivastokist Haiitini. Paradoksaalsel kombel on just seal - vähemalt näiliselt - vastused mitmetele Lääne allakäiguprotsessidele.
Kuidagi peab see konflikt lahenema. Kas aga Eesti seejuures üldse alles jääb? Kuhu Eesti langeb? Mis meist saab?
Need on küsimused, mis vääriksid mitte vähema kaliibriga kirjaniku kui Andrus Kivirähna sulge.
Mida tähendaks piiririigi ajakirjanikule "kapist välja tulemine" (Putini suhtes). Psühholoogiliselt ülikeerukas dramaatiline situatsioon, kus põimuvad nii üksikisiku, ühe väikese rahva kui ka kogu Maailma saatused.

 
At 20:16, Anonymous Anonüümne said...

Kas pildil 41 olev mees on lätlane?
https://plus.google.com/photos/+Jan%C3%95iglane/albums/6090093354172601953

 
At 20:34, Anonymous Anonüümne said...

Pilt 7 - ohhoota! PP - ten points!

Neiku, vana spordimees on kaitseliitlane, nagu ka nüüd Karvajalg.

Jõutrenni tehes, taktika arendamist mitte unustada.

 
At 20:42, Anonymous Anonüümne said...

19:55 Anonüümne spetsialist on asja säsile pihta saanud - ta küsib: Kas aga Eesti seejuures üldse alles jääb?

Kui Vene impeerium (enne lõplikku langust nagu me väga loodame) ennast veel hetkeks sirgu ajab ja oma vanad alad tagasi vallutab (milleks tal võõrandamatu õigus) - Eesti rahva jaoks saab see olema fataalne. Maailma jaoks aga oleks see lihtsalt nö möödapääsmatu sündmus nagu Berliini müüri pulbriks lammutamine.

Kommentaaris on viide meie tipp-poliitikutele, tipp-intelligentidele. Nemad pidi ju ometi ette nägema Venemaa tugevnemist ja revanšihimu, ehk siis impeeriumi straikbäkki. Kindlasti selliseid inimesi leidus, kuid ... nende tarkus jäi kasutamata. Kui meie oma vabaduseuimas nägime vaid uut tulevikku, siis Moskva pani rebaselõksud tuleviku tarvis valmis juba 1987.

Minu ettepanek on et uue impeeriumi peremeestele Brüsselis oleks tulnud selgeks teha meie kui piiririigi ja endise okupeeritu eriline positsioon. Ning see, et iseseisvalt Moskvaga asjatades ei saa me hakkama. Näiteks piirilepingu läbirääkimistesse oleks tulnud kaasata mõni euro tipp-poliitik. Saate ehk isegi aru miks. Meie poisikesed olid aga nii äksi täis ja lootsid omaenda jõuga Moskva satraapidega hakkama saada. Järjekordne kaotus, nagu meie diplomaatial Moskvaga suhetes on palju olnud. Kõrvalepõikena küsiks et miks meie suursaadikud Moskvas on nii lühiajalised? Moskva nätsutab nad läbi? Kui jaa, siis on selline tegevus sihilik.

Kõik see eelnev konstruktsioon on ümberlükatav faktile rõhudes, et tegelikult ei ole me Brüsselile tingimata vajalik ja huvipakkuv. 1991 olime värske pruut, kuid aeg on möödunud. Enam ei ole.
Idapoolsele impeeriumile oleme aga jätkuvalt huvipakkuv oma geograafilise asendi tõttu. Kuri saatus.

 
At 20:46, Anonymous Anonüümne said...

20:16-le lisaks.


Pilt nr 101 - David Tartust

Pilt nr 124 - Contra Urvastest

Mõlemad on koloriitsed kujud.

 
At 21:08, Anonymous Anonüümne said...

Korvpalli Balti liigas peeti tänane ainus mäng Rakveres, kus kohalik Tarvas võõrustas Juventust. Tarva meeskond pidi kodusaalis vastu võtma 82:88 kaotuse.
Võõrustajate parimana viskas Brandis Raley-Ross 28 punkti, külaliste poolt oli suurimaks korvikütiks Rashaun Broadus, kelle arvele jäi 19 silma.


vaadake nüüd "eesti korvpalli". Ja siis räägivad õhinal kuidas läheme EM mängudes võidu järele. Ikka võidu järele.

 
At 21:36, Anonymous Anonüümne said...

26 kandidaadist 12 meest on 2 või rohkem meetrit.

http://basket.ee/?mid=1117

Ükskord me võidame niikuinii.

 
At 21:43, Anonymous Anonüümne said...

Pikkus ei loe (eriti on seda näha miskipärast eesti meeste juures). USA-tapja Jasikevičius oli vaid 192, aga need aastad kui vormis oli võttis pikkade eest lauda maha.
Priit Pullerits on veel vähem, 188, aga vaata kui paljud teda kardavad.

 
At 21:48, Anonymous Anonüümne said...

Tšiili rahva suur poeet Pablo Neruda oli vaid 152, aga plantaatorid ja orjapidajad kartsid teda nagu tuld. Vaat oli mees! Povvarit täis!
Ega Karvajalg vist ka ülipikk ei ole. Aga vajadusel lammutab Türisalu panga siledaks.

 
At 21:56, Anonymous Anonüümne said...

Karvajalg on 203. Aga tal on nii laiad õlad et seda ei pane enne tähele kui alles ligi tuleb. Väga povvarful mees.

 
At 22:08, Anonymous A7K said...

Muinasjutublogi :)

 
At 22:18, Anonymous Anonüümne said...

19.41 räägib õiget juttu.
Idanaabril on kitsas käes ja aina kitsamaks kisub.
Vanemad mäletavad, millega eelmine suur vastatasseis lõppes.

 
At 22:25, Anonymous Anonüümne said...

Nimemüsteeriumi uskuja, tea et
välisminister Eestil - Meri ja Paet
(Uuemal ajal ka Rosimannus
hea veel, et mitte Liiva-Annus)

 
At 00:16, Anonymous Anonüümne said...

Punapõseline Sven Mikser meenutab väga tüüpilisi taani prillidega noormehi. Taani pidas II maailmasõjas Saksamaa vastu 1 päeva (Poola 18 päeva). Pärast sõda pole Taani noormehed aga üldse sõjaga tegelenud. Nende seas on populaarne hoopis peeseks.
Sotsialist Mikser on aga kõrgele soomuki otsa roninud ja sõidab uhkelt nina taeva poole (reaalses situatsioonis saaks nii küll kohe valangu kerre).

 
At 09:54, Blogger Priit Pullerits said...

Kas te Tolstoi kirjutatud "Sõda ja rahu" olete lugenud. (Noored mehed vist pole sellest isegi kuulnud; kahju). Kes on lugenud, see küllap mäletab, kuidas Kutuzov tegi Napoleoni prantslastele une pealt lahinguväljal ära.

 
At 10:10, Anonymous Karl Joakim Tillenbäk said...

Oli jah, kunagi vene ajal kohustuslik kirjandus.
Napoleoni armees oli rahvusi kogu Euroopast. Enim oli vististi itaallasi. Seejärel horvaate ja ungarlasi. Prantslased ju nadid sõdurid. Vana kaval korsiklane teadis seda ning ei usaldanud.

Priit, ära lase oma tähel kustuda. Viimane kõva lugu ei õnnestunud kahjuks. Aga hoia napooleon kõva! Austerlitzi all kohtume, raisk. Ning peded hoidku oma nahk!

 
At 10:33, Anonymous Anonüümne said...

""....Kui küsiks eesti inimestelt? Ka paljud spordimehed kannataks pigem multikultit ja pedendust kui vene ja eesti ühiskonnale omast teineteisele ärapanemist.....""

Selle küsimusele andis keegi tark juba 90date alguses vastuse. Et siis mis eestlaste-venelaste tüliga teha. Tuleb tuua siia 10 000 neegrit ja poleks enam mingeid rahvusvahelisi konflikte.

Ma ise käin pidevalt Euroopas ning iga kord lennukist tulles jalutan üle öise Lasnamäe koju. Multikultuurset Euroopat nähes tunduvad Lasnamäe pätid nii nunnud ja armsad, et anna või põselemusi Euroopa parimate traditsioonide kohaselt.

Ega kui meedia ei räägi, ei tähenda et probleemi pole. Multikulti ja homotüranniaga võrreldes peab siinne Vene kogukond ennast ikka väga enasti üleval. Meil on 22 aasta jooksul olnud netisõimu, üks pisuke märul, mida Euroopas juhtub vaat et iga päev.

Noh, Suurbritannias on sõduritel väljaspool väeosa vormi kandmine keelatud, et pead maha ei löödaks ning tänane Daily Mail pajatab meile, et ka politseil keelati tööle minnes-tulles vormi kanda.

Krt nad ei suuda omaenda kodumaal iseenda turvalisust tagada ning meie loodame, et säherdused löövad Vene Karu tagasi.

 
At 10:37, Anonymous Anonüümne said...

Wana Hans 7 minutit tagasi
Postimeest ei tunne enam ära. Tuim ja jõhker kustutamine käib. Selge signaal lugejaile: "kui on must (loe, ideoloogiliselt teist värvi), - näita ust!".


Mida arvab härra vanemtoimetaja asjast?

 
At 10:48, Anonymous Anonüümne said...

Aga Priit, millises ühiskonnas sa tahaksid elada, kas Euroopas või Venemaal? Kus sa tahaksid, et sinu lapsed ja lapselapsed elaksid?

 
At 11:04, Blogger Priit Pullerits said...

...mida loeb siin minu tahtmine, kui need, kes Eestit tüürivad ja juhivad, muudavad Eesti selliseks, et Eesti võib allakäinud hoiakute ja mentaliteedi tõttu libiseda sinna, kuhu ma ei taha.

 
At 11:10, Anonymous Anonüümne said...

"""...Aga Priit, millises ühiskonnas sa tahaksid elada, kas Euroopas või Venemaal? Kus sa tahaksid, et sinu lapsed ja lapselapsed elaksid?..."""

Oi, tere hommikust, seltsimees kommunist. kas siis rohkem valikuid polegi????

Euroopa väljub muide ise Euroopast nii et Sinu Euroopast pole 10 aasta pärast pussuhaisugi järel.

Mina tahaks eladaq Lääne tsivilisatsioonis, mis baseerub rahvuslusel ja kristlusel, kus pole vähemusi ja erinevusi, kus pederastia on erinevate meetmetega kontrolli all, kus valge inimene võiks oma normaalsuse ja tsiviliseerituse üle uhke olla ja kus rassismist homofoobiast ja muust säärasest rikastataks erinevusega ära, et siis lennuki peale ning kas moslemitele või neegritele või mõlemale.

Millist erinevust Sina sooviksid...Kas Sa soovid elada ntx Araabiamaades või siis äkki eelistad Jamaicat, ilm on ilus, narkots legaalne. Euroopas varsti enam Sulle kohta pole ning Venemaa Sulle ei meeldi nagu ma aru sain,ning ilmselt ei meeldiks Sina neile ka.

 
At 11:43, Anonymous Anonüümne said...

Kas kümpi-Erki tahab saada EOK juhtoinaks? (eilne sõnavõtt AK-s)

 
At 12:40, Anonymous Anonüümne said...

Oi on hea lugemine..

Teeb meele alati röömsaks..

Täielik komöödia:)

 
At 13:34, Anonymous Anonüümne said...

üksviiskümmendviiskomaüheksa ütleb:
see ei lähe küll teemasse, aga täna on siis ühe mugavusspordialategija ja kunagi selle vöimsa nsvliidu eest võistelnu Enn Selliku 60-s sünnipäev.
Ratta- ja suusaspordiga võrreldes on jooksmine muidugi apsoluutne mugavusala, aga mäletame ja õnnitleme ikkagi!

 
At 14:27, Anonymous Anonüümne said...

Õnnitlused! (Mida varjutab siiski teadmine, et Enn Selliku, aga ka mõne teise meie jooksu suurkuju kaanepildiga raamatut ei ole meie kultuur suutnud tekitada.)

 
At 14:32, Anonymous Anonüümne said...

Nimeta siis mõni jooksu suurkuju Selliku kõrval?

 
At 14:50, Anonymous Anonüümne said...

Lembit Kaun.
Ilma Kaunata ei ole ükski Eesti jooksu ajaloo käsitlus täielik.

 
At 14:57, Anonymous Anonüümne said...

Kaun, Karvajalg, Pärtel, Pullerits - nende meestega läheks kasvõi paljakäsi austerlitzi alla. Tulgu mis tuleb aga langeme nagu kangelased. Ei ole suuremat kui väärikas surm!

 
At 15:02, Blogger Priit Pullerits said...

Jah, 13:34, ma olen vist ainuke, kes seda suuremas plaanis märkas ja tähistas. Kirjutasin tartu Postimehesse Selliku 60. sünnipäeva puhul isegi väikse juubeliloo:

Enn Sellik 60!

 
At 15:09, Anonymous Anonüümne said...

Enn Sellik on kõva mees!
(Muide, tähelepanelikul vaatlusel võib märgata teatud sarnasust Selliku ja loo autori vahel.)
Ainult selle viimase, Marko Alberti tsitaadi asemele oleks võinud otsida mõne tõelise tänapäeva jooksumehe. Lambi Allar või Priit Aus näiteks.
Triatlonimehed panevad vahepeal konna, see pole ikka päris õige sport. )

 
At 15:22, Anonymous Anonüümne said...

Kas punast passi cccp kirjadega läheb veeel tarvis? Omalajal ei visanud ära.

 
At 16:35, Anonymous Anonüümne said...

Kuhu Otepää MK etapi pikad distantsid kadusid?
Lume- ja rahapuudusesse vää?

 
At 16:50, Anonymous Anonüümne said...

"Bingolotot" ostma!

http://sport.postimees.ee/3021415/tartu-maratonil-osalejad-on-arajaamise-eest-rohkem-kaitstud

 
At 17:48, Anonymous A7K said...

Tere Priit, kirjutate oma blogiloos: "Kelle taha koondub Euroopa, kui olukord peaks teravaks ja kriitiliseks muutuma? Nende nimetute-näotute Brüsseli junckerite ja vanrompuyde ja ashtonite taha? Või Eestis – kas Ilvese ja Rõivase taha?"

Mis jääb teie meelest Ilvesel ja Rõivasel puudu, et nende taha ei taha eestlased koonduda?

 
At 17:49, Anonymous Anonüümne said...

Tartu Postimehes on Priidu artikkel Enn Sellikust.
Millest aga kirjutab "suur" Postimees?
http://elu24.postimees.ee/3021793/video-sekspomm-kate-upton-hullab-rannas-ja-paljastab-taas-kehavolud

 
At 18:09, Anonymous Anonüümne said...

Mis jääb teie meelest Ilvesel ja Rõivasel puudu, et nende taha ei taha eestlased koonduda?

Tõsiseltvõetavusest loomulikult. Ning paljudest muudest asjadest. Täiskasvanud mees ei tee kõike mida massiline noortekultuur ette paneb - tvitterdamine, pusside ülestõus, mingi noortereiv Lätis, jääämbriga ülevalamine, jms. meediaklouniks olemine. Massikultuuris osalemine ei tee sind veel "popiks ja noortepäraseks". Riigi juhile ja mingil määral vaimsele liidrile on teised rollid. Eriti kui arvestada et oleme piiririik, ning naabriks pole mitte mõnusad Belgia ja St.Vincent.
Kainenemine võib tulla külma dušina kasvõi näiteks uue Pronksiöö kujul. Rivipolitseinikud saavad kehalisi vigastusi, meie juhid aga esinevad tv-s kulm kortsus mingi mää-mää jutuga. A la lisa demokraatiat ja lisa miljoneid integratsioonile.
Usaldaks ikka veel Laaneotsa, kuigi temagi on ennast REF-ile maha müünud ja ajab hoaxi suust välja. Usaldaks Sinimägede osalist Trivimi Vellistet, mitte kunagi aga igavesi "kokkuleppesilujaid" Paeti ja Mihkelsoni. Mis juht oleks kriisi korral Paet?
Oli see Meri mis ta oli aga sooja sõbra pidi leidma Saksast. Kas oskate nimetada mõnda olulist lääne poliitikut, kes oleks väga hea tuttav Paeda või Ilvesega? Barrooso ja Ashton? van Rompuy? Saate isegi aru kui naeruväärne. Ilves on semminud viimasel ajal Poolaga, ning õigesti teeb, kuid kas poolakad usaldavad Ilvest?

 
At 18:15, Anonymous Anonüümne said...

Ansip oli vähemalt oma hundi pilgu ja kommu minevikuga lääne liidritele mingigi autoriteet. Broiler Rõivas on aga nende silmis puhas mtv põlvkonna beebi. Sellisega ei viitsi isegi selfit teha.

 
At 18:41, Anonymous Anonüümne said...

Poolakad ei ole rahul oma praeguste piiridega. Putin ütleb, okei, valige, milliseid piire tahate. 1832, 1870 või 1913. a piire. Neid võib Putin poolakatele pakkuda.

 
At 19:55, Anonymous Jürto said...

Peep Pahv, mis teil toimub seal?!
Raske uskuda, et need on üksikjuhtumid, pigem tegu süsteemse ja läbimõeldud tegevusega. Kes vastutab ja tagasi astub?
Eesti Korvpalliliit: pooled võetud dopinguproovid olid positiivsed.

 
At 21:17, Anonymous Anonüümne said...

„Ärge viige asja sõjani, kui see algab, ei tuleta teid, Lätit, Leedut ja Eestit, keegi meelde. Ja teil hakkab sellest väga halb. Milleks te provotseerite seda kaklust?“ küsis Markov Moskvas Leedu Delfile antud intervjuus.

Praegu tuli informatsioon, ma ei tea, kas see leiab kinnitust või mitte, et riigiduuma saadikutele korraldatakse õppusi, kus nad peavad kella kahe ajal öösel pommivarjendisse jõudma. Me mõistame, et oleme sõjaseisukorras. Sõjapartei Washingtonis, mida juhib, ma pakun, mitte Obama, vaid Joe Biden, on võtnud Obama loal kursi riigipöördele Venemaal,“ ütles Markov."
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/va...d=70326289

Pole ju tegelikult tähtis, kas tal (Markovil) on õigus või mitte. Nii venelased, juudid, ameeriklased, sakslased ja kõik teisedki rahvused ohverdaksid koheselt need väikesed balti rahvad ...omaenda maa huvides.
Kas me saame seda süüks panna? Ei. Kui oleksime suurrahvus, teeksime vist samuti.
Kuid oleme väikerahvas, seega peaksime olema paindlikum, kavalam... mida iganes, et ikka alles jääda rahvusena...või ma eksin?

 
At 22:03, Blogger Priit Pullerits said...

Aitäh meestele, kes vastasid A7K küsimusile Ilve ja Rõiva kohta.

Ent!

Nii edasi minna ei saa, nagu seni. Vaja on kursimuutust. Seda tuleb hakata tasapisi ette valmistama. Homme kohtun USA teatud teenistuse esindajaga. Pidin kohtuma Postimehe Tartu toimetuse lukustatavas kaminasaalis, kuid seal I would have blown my cover, sest uurisin välja, et samal ajal on seal plaanis PMi bosside salakohtumine. Pidin leidma avalikus kohas uue koha. Hoidke faking kausikujulises kalurikülas (K. Rakke) silmad lahti alates kl neli ruudus-t.

 
At 22:15, Anonymous Anonüümne said...

Mis on uudist meie "lemmikmeeskonnas" Astanas? Teoreetiliselt peaks infokanaleid sinnapoole olema, ning ehk oleks ka infot mida päris "top secret" labeliga klassifitseerima ei pea?
http://www.cyclingnews.com/features/astana-timeline-eight-years-of-shadows

Varem nii jutukas Rein, kas kogenumad seltsimehed on uudiste jagamise ära keelanud?

 
At 22:24, Anonymous Anonüümne said...

Kui see Ferrari uudis tuli, ... väga tõenäoline et Vino saab eluaegse banni, ning Astana litsentsi kah ei saa.

 
At 22:46, Anonymous Anonüümne said...

Õpitud vastus:

«Mul pole asjade seisust pädevat ülevaadet, seega ei oska ma esitatud väiteid ka piisava täpsusega kommenteerida. Teen praegu rahulikult trenni ja valmistun eesootavaks hooajaks,» sõnas Taaramäe.

 
At 22:55, Anonymous Anonüümne said...

22:46, mõtle nüüd natuke uuesti.
Kuidas saakski Taaramäe teada konkureerivas meeskonnas toimunud asju, mis leidsid aset aastaid enne tema liitumist, pealegi asjades, millest Vino ei räägi väljaspool siseringi isegi mitte oma naisele.

Aga Kanks ja Jass, vaat need mehed võiks küll olla üht-teist märganud, kasvõi läbi hägu-häguse uduloori, aga midagi arvatavalt siiski... :)

 
At 23:37, Anonymous Anonüümne said...

JÜRI HEINLA JA MEHIS SIHVARTI FANTASTILINE REIS

Postimees kirjutab (mitte ulme leheküljel), et elektroonilist Riigi Teatajat väljaandva asutuse ametnikud talitusejuhataja Jüri Heinla ja direktor Mehis Sihvart uurivad koostöös tarkvaragigandi Microsoftiga võimalusi Riigi Teataja aga ka teiste riigi andmebaaside välismaale kolimiseks. Juhul kui selline vajadus peaks tekkima.
Riigi Teatajas hoitakse Eesti põhiseadust aga ka kõiki teisi Eesti seadusi.
Uuritakse mitmesuguseid tehnilisi lahendusi ja otsitakse kohta, kus Eesti seadused ja muud andmed oleksid kõige kindlamalt kaitstud. Üks võimalus ilmselt on jagada seadused üle maailma Microsoft või muudesse serveritesse laiali. Või siis teha võimalikult palju koopiaid ja salvestada need erinevatesse kaugetesse maadesse.
Kui peaks mingil põhjusel juhtuma, et Eesti pinnal Eesti seaduste hoidmine ei peaks enam olema võimalik, siis Eesti seadus - kui sellest on välismaale varukoopiad tehtud - kehtiks ikkagi. Eesti territooriumi (ajutine) kaotus ei oleks häving, lõpp.
Kas Eesti seadus oleks kindlalt kaitstud näiteks Marsil või Kuul? Seda artikkel ei ütle. Arusaadavalt ei saagi selliste analüüside üksikasjust ajakirjanduses täiel määral rääkida.
Delfi samal ajal intervjueerib Venemaa hästiinformeeritud tegelast, kelle sõnul "riigiduuma saadikutele korraldatakse õppusi, kus nad peavad kella kahe ajal öösel pommivarjendisse jõudma."
Kui nüüd peavoolumeediast sellised uudised tulevad, et Riigiduuma treenib pommivarjendisse minekut ja Eesti riigiametnikud Eesti põhiseaduse ja kõigi muude seaduste mälupulkadel välismaale viimist, kas see ei tee ärevaks? Isegi - kas see ei ole õõvastav?
Kas meil ei tuleks mõelda pigem vastu hakkamisele? Eesti seadus kas kehtib Eesti pinnal - või ei kehti üldse? Ainult seni, kuni suudame siin pinnal vastu panna, saame rääkida Eesti õigusest üldse mingis reaalses mõttes. Kui me just ei taha kolida oma riigiga fantaasia ja ulme maailma.
Kas Eesti õigus oleks kindlalt kaitstud Marsil või Kuul? Venemaal on riiklik programm Kuu koloniseerimiseks lähema paarikümne aasta jooksul.

 
At 08:15, Anonymous Anonüümne said...

23:37 väga asjalik jutt.
Oleme oma e-eluga ikka täiesti lolliks läinud. Paneme oma seadused, raha, riigi ja lipu välismaa pilve. Aga inimesed? aga eks nemadki ole välismaa pilves juba. Laulupeo saab ka e-pilves ära peetud. Milleks siis need tankid ja raketid osteti? Kogemata?

 
At 08:48, Blogger Priit Pullerits said...

Jah, mis kuradi vahet on sellest mulle ja teile, kui Eesti seadused on kuskil kuradi kohas pilves, aga Eestis de facto kehtib vene võim? Elama peab ikka siin kehtima pandud vene seaduste järgi. Rsk, selle asemel, et tegelda tegeliku riigikaitse tugevdamisega, kulutatakse aur mingitele arvutimängudele, nagu see tanke peataks ja Eestit reaalselt vabana hoiaks. Lasteaed, ma ütlen.

 
At 08:52, Anonymous Anonüümne said...

Show must go on!
Ka meie mehed päästetud.

UCI halastas: Astana sai järgmiseks aastaks World touri litsentsi.
http://m.sport.delfi.ee/article.php?id=70339889

 
At 13:10, Anonymous Anonüümne said...

Vahet pole kas Austerlitzi, Leipzigi või Keila all, lahingu anname kõva. See on ainuke strateegia ellu jäämiseks. Karvajalg oma eliitleegioniga läheb otse, meie kui lõuna ja lääne-eesti poolkõvad vennad toetame külgedelt.

 
At 14:29, Anonymous Anonüümne said...

Priit sinu 08:48 komm on väga viis. Rohkem sellist konkreetset juttu. Mida oled sina teinud Eesti kaitse kindlustamiseks, eks? Ja kõike sinna peale.

 
At 14:55, Anonymous Anonüümne said...

Paari blogipostituse taguse võlana õiendaks ühe asja sirgeks. Sai kirutud terviserajad.ee kasutuskõlbmatust.

Piisab kui avalehel klõpsata ülemises reas "Lumerajad" ning avaneb lehekülg, mille puudumist kirutud saigi ning mis tegelikult ärapeidetuna olemas oli.

Panin kohe "lemmikute" alla ning enam ei pea mingeid naljaplikasid ega reklaamiribasid vahtima!

Säh! Suusasõpradele oluline kindlasti.

Talve ootel,
Tõnu

 
At 15:23, Anonymous Anonüümne said...

Sada kommi pole kaugel

 
At 19:25, Anonymous Anonüümne said...

http://www.telegraph.co.uk/sport/othersports/athletics/11285428/Revealed-how-Olympic-champions-three-Britons-and-39-countries-have-been-dragged-into-doping-scandal.html
Mis nüüd saab?

 
At 20:17, Anonymous Anonüümne said...

Erakordseid tüüpe on olemas kuid sellised 3-5-7 kordsed võitjad on kindlasti kõik dopingusööjad.

 
At 20:30, Anonymous Anonüümne said...

Priit, Tähtvere ovaali vist idapoolses otsas oli see kõrgendik, talviti laste kelgumärgi (seesama, kus mõni aasta tagasi tuntud intsident signor Petronega juhtus).
See on õige koht. Võta kepp ja suusad ning sea need kolmnurkselt kokku. See on sinu kaitseaed. Teine kepp võta kätte.
Jälgi hoolikalt ka Emajõe teist kallast. Nad võivad tulla ka teiselt poolt jõge.
Kui ringil on teisi mehi, siis pea nad kinni. Koos saate moodustada pikema kaitsetara.
Peamine on tahe vastu panna. Ka siis, kui Tallinnast Läände evakuatsioon juba käib.

 
At 20:54, Anonymous Anonüümne said...

Kas see Paula Radcliffe ka dopsi sõi? Jooksis paaril aastal kõik oma maratonid 2:15 - 2:19
Täna ei saa mustad tüdrukud mitte alla 2:20

 
At 21:33, Anonymous Anonüümne said...

Kas kevadel läheb siis uue hooga tsiklismiks lahti kui meie mehed ikka sõita saavad? Ma ei kuule vaimustunud kilkeid. Magama läksite vä?

 
At 22:53, Anonymous Ugri äss said...

Trennis olime loomulikult, 21:33. Ja vaevalt et me nüüd magasime, praegu käib kibe töö ja vaimu teritamine.
Aeglane, sekka paar teravat, siis aeglane-aeglane, jälle sekka paar teravat. Sellised harjutused.
Kuuris pärast trahh-trahh-trahh kangiga kiiret peale. Siis saun, toop õlut lihashoolduseks, uni nagu lapsel.

 
At 23:57, Anonymous Anonüümne said...

Venelaste rahvusluse otsingutes ja suurriigi ihaluses iseenesest pole midagi halba aga ei üht ega teist EI SAA üles ehitada mingile kuradi eelmise sajandi kahekümnendate-kolmekümnendate vanglakultuurile, millel püsis N Liit ja millel ikka veel püsib praegune venemaa.
Tsaari-venemaal oli olemas intelligents ja aristokraatia. Mis on Putini venemaal? Kes on vene eliit praegu? Oligarhid, kagebiidid ja muidu ambaalid vor v zakone mentaliteediga. Suur osa viimase saja aasta parimast genofondist on kas jalga lasknud või puhkab siberi mullas.

 
At 00:11, Anonymous Anonüümne said...

20:30, alahindate meest, kes on läbinud raketiväelase väljaõppe ja käis kohtumas suurriigi teenistuse esindajaga.

 
At 00:12, Anonymous Anonüümne said...

Loid, väga loid arutelu, pole meist fundamentaliste ega isegi jobbikuid. Oleme treenimise maailmameistrid, ja see on kõige tähtsam.

 
At 00:38, Anonymous Anonüümne said...

00:12, otsin ja otsin, aga ei näe sinu sõnades kuskil seda teravust. Vastupidi, kisub selliseks memme põlle ees halavaks kõneviisiks kätte.
Et siis, mis on sinu Suur Narratiiv?
Seni on kostnud ainult pehmet, et mitte öelda pehmot, mokaplaginat...

 
At 02:38, Anonymous Anonüümne said...

23:57 on viimaks ometi üks avarama mõtlemisega mees siin joobikute, karvajalgade ja muu bõõdlo hulgas.
Väga õiged mõtted. Mitte punapõselised kaitseministrid ega tüsedad brigaadikindralid kusagil Euroopa väikeriikides ega ka mitte ameeriklaste lennukikandjad ja tõrjeraketid ole need tegurid, mis praeguse Venemaa valitseja PUTINi ambitsioone piiravad. Venelaste tahtelis-moraalsete, intellektuaalsete ja füüsiliste võimete - need asjad on kõik üksteisega seotud - allakäik on olnud pidev ja kohutav. Joodik ja riigi laialilammutaja Jeltsin - kellele õigusega on püstitatud ausambaid Ida-Euroopa riikides.
Õnneks - siis Venemaa õnneks - on PUTINil ettekujutus, kuidas impeeriume üles ehitatakse. Rooma impeerium, Portugali impeerium (esimene globaalne impeerium), Hispaania, Hollandi, Inglise, Prantsuse, Jaapani impeerium. Viimane küll suurte mööndustega. Hitleril ebaõnnestus.
Tänapäeva Euroimpeerium.
Toimivad impeeriumid on alati "karjääriliftid" äärealade andekatele, noortele, edasipüüdlikele inimestele. Bagration ei oleks Armeenia vürstiriigikeses kunagi saanud Euroopa saatust mõjutanud feldmarssaliks. Mannerheim ega Laidoner poleks tsaariarmee kogemuseta olnud need, kes nad olid. Vene impeeriumita oleks marssal Šoigu vaid altai lambakasvataja. Minevikust leiame läti punased kütid ja lätlase Pelše, Impeeriumi tähtsuselt 5-6. mees. Eks olnud seal ka eestlasi nagu Kork jt, kes Impeeriumi "punases faasis" karjääri tegid. Rahvastiku kvaliteeti saab Putin reaalselt tõsta vaid erinevaid rahvaid (nende rahvaste energilisemaid ja talendikamaid osi) "Russkij Mir"-i vihmavarju alla tõmmates ja neid integreerides. Seda on ka praegu näha. Osseedid, tšetšeenid jt väikesed rahvad mängivad Venemaal mitmetes sfäärides olulist rolli.
Imperiaalne mõtlemine muidugi jääb maavillasele eestlasele väga-väga kaugeks.
Pullerist, ka üks võimekas, auahne, suurepärase sulega, energiline mees, Tartu üks elegantsemalt riietuvaid mehi - kohtumas oma handler-ga. Väidetavalt. Igaüks väidab. Aga see pole see. Tartu on väga väike, provintsiaalne linnake.
21. sajand saab olema impeeriumite aeg. Avaramat pilku ja maailma asjadest arusaamist omamata jääme muutuste ja vastuolude pillutada rahvakilluks.

 
At 07:25, Anonymous Anonüümne said...

Olukord on küll hull, aga mitte lootusetu, Pulleritsu kõva mehe testis teeks näiteks Alexander Stubb ja Taavi Rõivas Putinile pika puuga ära.

 
At 08:50, Anonymous Anonüümne said...

Päris asjalikku aruteleu veavad mõned öised kirjutajad. Eks ta ole, ilma Suurde Vene Impeeriumisse kuulumata oleksid Saaremaa mõisnike pojad Bellinghausen ja Krusenstsern jäänud ajaloole tundmatuks. Täna on aga Suured Vene Meresõitjad ja Maadeavastajad.
Täiesti asjata laulis Eesti rahvas end vabaks. Priit P on täna provintsilehe vanemtoimetaja, teistsuguse poliitilise arengu korral aga Moskva Rahvusvaheliste Suhete Intsituudi Ajakirjandusfakulteedi Dekaan. Karvajalg oleks Harku külanõukogu asemel istunud suurriigi Relvajõudude Peastaabi Strateegiliste Toimingute Direktori toolil. Lampassidega pükstes ja kulla- ja teemanditükkidega läbiõmmeldud pagunitega pintsak üll. Me kõik näeme vaimusilmas kuidas tassi teed keedab talle väääga pikkade jalgadega noor naisterahvas kelle reied ei puutu kokku kui ainult põlvede kohal siivsalt kanapeel istudes.

 
At 09:27, Anonymous A7K said...

07:25-le - kõik kõva mehe testid ja muud geniaalsed mõttevälgatused näitavad üheselt ära põhimõtte: "Vastupidav võib olla, aga tugev peab olema."

 
At 09:31, Anonymous Anonüümne said...

Olümpial esinemine tunnistati "veidike" ebaõnnestunuks. Kesse seal eestlastest parima koha saigi, kas oli Smith või Robinson? Kodanike tõnisete, selide ja co juhtimisel tehakse titaanliku tööd viimaks eesti sporti üha lähemale ideaalile ehk Nauru ja Mosambiigi spordisüsteemile. Mis selles siis halba on, küsite. Midagi. Aga kui keski miski eest ei vastuta, siis pole ka Pulleritsu kombel mõtet teemasid püstitada, nagunii on see mõtetu õhuvõngutamine. Eile tehtud jahimehesuuskadega 15 km. kaks karu ja neli hunti,. kes teele ette jäid said korraliku koslepi.

 
At 10:00, Anonymous Anonüümne said...

02:37 kirjutab:
Venelaste tahtelis-moraalsete, intellektuaalsete ja füüsiliste võimete - need asjad on kõik üksteisega seotud - allakäik on olnud pidev ja kohutav.

Vaidleks vastu. Šotsis said vene suustajad viimasel päeval 50km suusatamises 1.,2. ja 4.koha. Kus siin allakäik? Hoki oli katastroof, kuid tegu pigem taktikalise veaga. Moraalselt pehmeid NHL-i tähtesid poleks pidanud meeskonda kaasama. Need viisid meeskonnahinge alla.

 
At 11:02, Anonymous Anonüümne said...

Anonüümne 10:00 ütles ...
#Vaidleks vastu. Šotsis said vene suustajad viimasel päeval 50km suusatamises 1.,2. ja 4.koha.#

Kas gaasidopingu kasutamine näitab tõesti venelaste tahtelis-moraalsete, intellektuaalsete ja füüsiliste võimete üleolekut "manduvast läänest"? Kas me peaks Teie ja isand Pulleritsu arvates tõesti võtma eeskujuks režiimi, mis oma küsitava väärtusega eesmärkide saavutamise nimel vahendeid ei vali?

 
At 11:47, Anonymous Anonüümne said...

Noh aga näitabki. Lääne poisid oleks ise heameelega võitnud. Oma viga et uut dopingut ei osanud välja nuputada. Venelased aga nuputasid.

Kui teised vennad kõik dopsi panevad ja Nibali puhta mehena neid võidab nagu oleksid teised puha amatöörid? Kuidas see võimalik on? Oletame et Nibali lihtsalt on nii võimas talent. Mis on ta teised sportlikud tulemused? Jooksus neid vast pole, sest ratturid ei jookse, kuid füsioloogilised parameetrid? VO max, hemoglobiin, kopsumaht jms. mõõdetavad asjad? Need peaks tal paremad olema kui Dählil?

 
At 11:58, Anonymous Anonüümne said...

Kellest saab "märter" Neiku mantlipärija ja millal?

 
At 13:14, Anonymous Anonüümne said...

Sada kommi silmas, aga kus on vastus pealkirjas esitatud küsimusele? Seda ju ei ole.
Vene impeeriumisse me kuuluda ei taha, selge see. Aga EL-i või maailma impeeriumisse? Elama hakkame sõbralikult koos moslemite ja neegritega kõrvuti? Keel on juba täna uue impeeriumi keel ja lapsed Cathyd Kennethid Richardid Edwardid Stevenid? Muide see imelik lootus, et mustade importimine muutvat eestlased ja venelased omavahel suureks sõbraks, see ei päde. Miks peaksid venelased meid hakkama päästma? Nad kimavad edasi läände või tagasi Venemaale. Neil on väljapääs olemas. Eestlastest pensionärid saavad tänavatel uute "eestlaste" poolt terroriseeritud.

 
At 15:09, Anonymous Anonüümne said...

Valimised tulekul, iga hääl on rahvasaadikule oluline.

http://publik.delfi.ee/news/inimesed/foto-toeline-jouluime-seni-avalikult-tuline-homofoob-erki-nool-seljatas-meeltesegaduse-ja-klopsas-foto-marko-reikopiga?id=70350839

 
At 16:23, Anonymous Anonüümne said...

Pullerits, tuleb ilma sadulata MTB-ga sõita, mitte olla lödipüks.

 
At 22:37, Anonymous Anonüümne said...

Nii kõvad mehed, nagu Pullerits, sõidavad MTB-d sadulata ja lahtise amordiga.

 
At 01:21, Anonymous Anonüümne said...

Seltskonnalõvil ja endise sprindiässal Roman Kohtovil (Kohtoffil), keda muuhulgas siin blogis samas artiklis märksõnadega "doping" ja "Ilja Nikolajev" on nimetatud, jääb pidutsemisest palju aega üle. Sisustab seda kirjutamisega. Baltija veebis ja oma blogis.
Eesti ühiskod, see mis siin toimub, olevat vähkkasvaja. Ja varsti tulevat suur sõda.
Omamoodi loogiline. Vähkkasvaja efektiivseimad ravimeetodi on kiiritusravi ja kirurgiline ravi.

 
At 12:11, Anonymous Anonüümne said...

Kui 18. sajandil oleks Eesti olnud iseseisev (siis mitte Vene impeeriumi lahutamatu osa), siis Fabian Gottlieb Benjamin von Bellingshausen oleks oma Pilguse mõisas vaikselt kasvatanud ube. Antarktika oleks jäänud avastamata.
Samuti Tuamotu saared.
Ferdinand von Wrangel oleks vaikselt libistanud maaõlut ja sõimelnud talupoegadega Roela mõisas. Hiljem oleks end täiesti põhja joonud.
Wrangeli saar oleks jäänud avastamata.
Adam Johann von Krusenstern oleks elanud Kiltsi mõisas, kohalikud talupojad oleksid pidanud teda Lõunamere ja ümber maailma reisimise juttude tõttu nupust nikastunuks.
Eduard Gustav von Toll oleks elanud Kukruse mõisas ja kord aastas reisinud Revalisse. Kotelnõi saar Uus-Siberi saarestikus puuduks kaardilt.
Krahv Friedrich Benjamin von Lütke Avanduse mõisast. Kamtšatka rannik oleks kaardistamata.

 
At 13:22, Anonymous Anonüümne said...

Blogikrahv Priit Pullerits Supilinnast. Utah-Moab oleks blogilugejate jaoks tume maa.

 
At 13:48, Anonymous Anonüümne said...

Poleks oodanud, et Dr Holdenil ka sellised harrastused.
Foto: Holdeni blogist

 
At 14:00, Anonymous Anonüümne said...

Holdeni outfit meenutab imperaator Aleksandr III poolt armastatud Leibgarde sapööripataljoni vormi, kuid on medalite poolest täiesti lage. Petlik mulje, nagu mehel polekski teeneid.

 
At 15:21, Anonymous Anonüümne said...

Aivar on meie lootus.

 
At 16:36, Anonymous Anonüümne said...

Eestlane hetkel Eurosport2 lives vutti tagumas - see on tase!

 
At 16:37, Anonymous Anonüümne said...

Taset ei ole ollagi. Isegi nišialadel ei ole eesti mansadest asja. Saalihokis Eesti Läti 1:6 , aga enne matši käis küll kõvatamine

 
At 18:42, Anonymous Anonüümne said...

Postimehes ilmunud, ent loetav ka otse blogist:
http://mihkelkunnus.blogspot.com/2014/12/koik-noored-elumalevasse-pehmod-ja.html

Ja natuke poeesiat:
http://ekspress.delfi.ee/news/areen/nadala-luuletus-priit-pulleritsu-spordiblogi-ainetel?id=70250827

 
At 18:54, Anonymous Anonüümne said...

Aivar oli parim (meie omadest).

Meie pikamaa-poisid võiksid keskenduda Estoloppetile(tuleks vaid lund).

Aga homme on ka päev ...

Kuskil oli uudis, et meie naisi enam sel hooajal MK starti ei lasta, aga võta näpust... Tubli osavõtt.

 
At 20:53, Anonymous Anonüümne said...

Muide, Priit, teine maailmasõda kirjutatakse juba ammu väikese algustähega.
Aga Twitteri-Pullerits meeldib mulle siiski rohkem.

A.K.

 
At 23:03, Anonymous Anonüümne said...

Kunnuse plaan ei ole teostatav. Eesti on liiga väike ja inimmaterjal suhteliselt kehv.
Kunnus ongi näide inimestest, kes impeeriumis teeksid karjääri - või vähemalt leiaksid oma mitte eriti suurtele, kuid siiski tavapäraseid ületavatele võimetele ning tugevasti üle keskmise ambitsioonidele suhteliselt hea rakenduse. Eesti suguses peamiselt rahale orienteeritud väikeriigis, absoluutselt ilma mingi maailma-eesmärgita, välisilma ees vaid punkte teenida püüdva ühiskonna tingimustes aga viskleb erinevate eluvaldkondade vahel, saavutamata tõelist edu mitte üheski neist.
Võib väita, et Kunnuses, nagu Pulleritsuski, on peidus latentne puutinlane. On see hea või halb, on raske öelda. Kuid nii see on.

 
At 01:32, Blogger CasadeEspañaenManitoba said...

On behalf of the Casa de España of Manitoba i salute you for this webpost!

Feel free to visit us anytime at the following URL:

http://casadeespanamanitoba.blogspot.ca/

¡Que Viva La España!

 
At 02:12, Anonymous Anonüümne said...

Pullerits ei ole vist kunagi söandanud MTB-l ilma sadulata sõita, kahju! MTB toru hirm on tema nõrk koht, kahju!

 
At 13:56, Anonymous Anonüümne said...

Tuleks, jah, ära proovida. Mõjub stimuleerivalt. Hakkab veel meeldima.

 
At 15:14, Anonymous A7K said...

Ülimagedad kommentaarid 02:12 ja 13:56. Võibolla peaksite ise seda tegema, mida blogipidajale soovitate.

 
At 16:29, Anonymous Anonüümne said...

Latentses puutinluses pole midagi halba. Aga ärge hakake seda Kunnust siin haipima. See ei ole meie blogi mees

 
At 17:27, Anonymous Anonüümne said...

Mis nad siis tulevad meie õue peale inimesi võrdlema!

 
At 17:42, Anonymous Anonüümne said...

Siin PP suusablogis on kõik mehed latentsed puutinlased. Kes vähegi mehed tahavad olla. Isegi kadunud Kaidi oli latentne puutinlane, sest ta imetles meiesuguseid hakkajaid poisse.

 
At 18:13, Anonymous Anonüümne said...

Huvitav kas meie bloogis siin äraandjaid kah on? Nagu see Puusepp?

 
At 18:27, Anonymous Anonüümne said...

Kättemaks saab kuri olema

 
At 18:50, Anonymous Anonüümne said...

Kättemaksu vitsad on magusad
http://sport.postimees.ee/3025881/bengalsil-elutahtis-kattemaksumang-hunt-ei-osale

aga sellegipoolest mul on tunne et Priit peaks kommentaariumis suurema puhastustöö ette võtma. Tekkinud on jäle delfi-efekt - vanad filligraansed kommentaatorid on kadunud ja asemele tulnud ühepäevaliblikatest kintsukaapijad ja petturid. Me oleme väärt paremat!

 
At 19:27, Anonymous Anonüümne said...

Blogi lugejad on väärt parimat. Kintsukaapijaid ja eneseupitajaid, joobareid ja joobikuid jagub. Enamus neist ei jõua sõnadest kaugemale.

http://blogger-holden.blogspot.com/2014/12/milking-cash-vol2.html
Vot see on mees! 1350 € heategevuseks (lastele spordilaagri toetuseks).

 
At 19:33, Anonymous Anonüümne said...

Priit, aeg on uus lugu lagedale tuua!!!

 
At 19:42, Anonymous Anonüümne said...

Mehed! Kas on teis moraalset selgroogu või olete tühipaljad musklid (ilma sisemise väärikuseta)? Nagu seda on UCI, rahv. jalgrattaorganisatsioon, kes, Bernard Hinaulti hinnangul oleks pidanud Astanale bänni panema, kuid lasi endal suu rahaga kinni toppida ja tegeleb silmakirjateenerlusega. Kaua me tegeleme endale valetamisega, küsib siinkohal Eesti amatöörsportlane Endel.

 
At 19:48, Anonymous Anonüümne said...

Kuniks meie poisid Astanas elavad võib vabalt pool silma kinni pigistada. Üldse ei tasu liiga palju möliseda. Las poisid sõidavad ja harjutavad. Ei see neil tükki küljest võta

 
At 19:52, Anonymous Anonüümne said...

Endel Puusepp või?

 
At 21:32, Anonymous Anonüümne said...

Ma saadaks nahhuj selle Astana, see firma on jube ette meie poisse mõnitanud. Väärikus juba maha müüdud. Ilma väärikuseta mäest üles ei jaksa minna.

 
At 00:14, Anonymous Anonüümne said...

Väike lugemissoovitus sulle Priit, Mart Poomi elulugu. Sobib ka jalgpallivõõrale inimesele ning hea näide, kuidas raske tööga võib kõike saavutada. Kahtlemata saavutanuks Poom edu mistahes elualal, mida ta ette võtnuks.

 
At 00:22, Anonymous Anonüümne said...

Vaidleks vastu.

1) Poom is so boring.

2) Juba see, et elutegevuseks valitud futboll näitab, et inimene ei ole edukas.

Samas, aastaid on mehel veel ees. Kõik on võimalik.

 
At 03:11, Anonymous Anonüümne said...

18:13, küsite, kas blogi luehate hulgas on äraandjaid.
Kui blogi lugejate hulgas on luurega või vastuluurega tegelevate organisatsioonide (nagu CIA, MI6, MI5, BND, FSB, Vnežnjaja Razvedka GRU jne) palgal olevaid töötajaid, siis ei ole välistatud, et nende seas on ka äraandjaid.
Mida luure/vastuluurega tegelevad isikud Pulleritsu blogist leiavad, mis neid siia tõmbab, seda ehk kommenteerib blogiomanik.

 
At 08:09, Anonymous Anonüümne said...

Ma ütleks ka et Poom on boring. Kui ta nii super hüber mees on, siis miks Pohlak teda koondise treeneriks ei pannud, vaid mingi rootsi poisikese, kes ei tea eesti jalkast ja olukorrast ööd ega mütsi? Kui Poom nii kange mees nagu räägitakse, siis oleks ta ju autoriteetsem pallurite hulgas kui nii mõnigi nimekas väljamaa treener?
Kui Poom nii kõva mees, siis miks me ei näe teda rootslase kõrval seismas ja kaasa aitamas, kui too ilmselgeid taktikalisi vigu teeb mängijate valikus ja paigutuses? Kui Poom nii kõva mees, siis miks ikka veel seisab väravas oma aja ületanud Pareiko, ning noored kasvavad vahid istuvad pingil?

 
At 04:01, Blogger oakleyses said...

tiffany and co, christian louboutin outlet, longchamp, oakley sunglasses, michael kors outlet, michael kors outlet, replica watches, nike air max, michael kors outlet, louis vuitton, michael kors outlet, prada outlet, cheap oakley sunglasses, oakley sunglasses, gucci outlet, prada handbags, michael kors, polo ralph lauren outlet, kate spade outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, ugg boots, jordan shoes, ugg boots, nike outlet, burberry outlet online, longchamp outlet, ray ban sunglasses, oakley sunglasses, louis vuitton outlet, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, ugg boots, louis vuitton, louboutin, nike air max, louboutin outlet, chanel handbags, longchamp outlet, louboutin shoes, burberry, tiffany jewelry, nike free, uggs on sale, oakley sunglasses, replica watches

 
At 04:02, Blogger oakleyses said...

new balance pas cher, sac longchamp, hogan, true religion jeans, kate spade handbags, nike air max, air max, north face, ray ban pas cher, air jordan pas cher, true religion outlet, nike air max, ralph lauren pas cher, north face, louboutin pas cher, coach purses, sac guess, lululemon, coach outlet, timberland, nike roshe, longchamp pas cher, michael kors, burberry, air force, true religion jeans, lacoste pas cher, tn pas cher, nike air max, abercrombie and fitch, true religion jeans, hermes, vanessa bruno, michael kors, nike free run uk, michael kors, ray ban uk, ralph lauren uk, coach factory outlet, nike blazer, mulberry, michael kors, coach outlet, converse pas cher, nike free, vans pas cher, oakley pas cher, nike roshe run, hollister, hollister pas cher

 
At 04:02, Blogger oakleyses said...

bottega veneta, giuseppe zanotti, mac cosmetics, nike air max, north face outlet, longchamp, lululemon, soccer jerseys, mont blanc, new balance, celine handbags, baseball bats, oakley, ralph lauren, babyliss, louboutin, valentino shoes, insanity workout, vans shoes, nike trainers, iphone 6 cases, asics running shoes, reebok shoes, mcm handbags, beats by dre, ferragamo shoes, chi flat iron, hollister, jimmy choo shoes, nike huarache, wedding dresses, nfl jerseys, instyler, p90x workout, ghd, north face outlet, herve leger, abercrombie and fitch, iphone 6s cases, iphone 6s plus cases, iphone cases, hollister, soccer shoes, ipad cases, birkin bag, nike roshe, s5 cases, iphone 6 plus cases, timberland boots, iphone 5s cases

 
At 04:03, Blogger oakleyses said...

louis vuitton, converse, canada goose outlet, michael kors outlet, michael kors handbags, pandora jewelry, moncler, hollister, ray ban, sac louis vuitton pas cher, moncler, lancel, ugg boots uk, bottes ugg, doke gabbana outlet, moncler, coach outlet, montre pas cher, louis vuitton, moncler outlet, canada goose, louis vuitton, moncler, michael kors outlet online, doudoune canada goose, thomas sabo, moncler, karen millen, juicy couture outlet, toms shoes, wedding dresses, converse outlet, canada goose, moncler, vans, marc jacobs, links of london, hollister, pandora jewelry, moncler, canada goose uk, ugg,uggs,uggs canada, nike air max, swarovski, canada goose, pandora charms, ugg,ugg australia,ugg italia, swarovski crystal, supra shoes, canada goose, pandora charms, barbour jackets

 
At 02:58, Blogger Minko Chen said...

mbt shoes outlet
beats by dre
ed hardy clothing
longchamp outlet
ugg boots sale
nike air max uk
oakley outlet store
prada outlet online
coach outlet online
air jordan shoes for sale
fitflops sale
longchamp handbags
louis vuitton bags cheap
rolex uk
winter jackets
cyber monday deals
oakley sunglasses wholesale
ray ban,rayban,occhiali ray ban,ray-ban,ray ban occhiali,ray ban sunglasses
michael kors handbags sale
1205minko

 
At 11:49, Blogger Gege Dai said...

cleveland cavaliers
ysl outlet online
browns jerseys
new balance outlet
chiefs jersey
philadelphia eagles jerseys
seattle seahawks jerseys
mizuno shoes
san antonio spurs
san diego chargers jersey
new york giants jerseys
supra shoes
green bay packers jersey
arizona cardinals jerseys
oklahoma city thunder jersey
nike outlet store
tennessee titans jerseys
miami heat jerseys
miami dolphins jerseys
boston celtics jersey
miami heat jersey
instyler ionic styler
pittsburgh steelers jerseys
pittsburgh steelers jersey
ferragamo outlet
cheap nike shoes
colts jerseys
seahawks jersey
saints jerseys
air jordan 4
nike mercurial
puma outlet
los angeles clippers jersey
cincinnati bengals jerseys
steelers jerseys
linyuan0520

 
At 06:49, Blogger raybanoutlet001 said...

ralph lauren polo
polo ralph lauren
nike air force 1
dolphins jerseys
cheap ugg boots
colts jerseys
michael kors outlet
ugg boots
nike air max 90
nike outlet
2017.7.19

 
At 15:37, Blogger Pouillet Jean954 said...

Tere, proua ja sir
Ma olen finantsekspertide üksus, kes suudaksid teile laenu maksta alates 2000 € 25 000 000 € -ni 2% aastas kõigile, kes saavad tagasi maksta, ja tingimustega, mis muudavad teie elu lihtsamaks. Siin on need valdkonnad, kus ma saan teid aidata:
* Rahaline
* Hüpoteeklaen
* Investeerimislaen
* Auto laen
* Konsolideerimise võlg
* Krediidiliin
* Teine hüpoteek
* Krediidi tagasivõtmine
* Isiklik laen
Sa oled kinni, keelatud pangandus ja teil pole pankade eelist, või kui parem on teil projekt ja vajate rahastamist, halb krediiti või raha vaja maksta arveid, investeerimisfondid ettevõtetes. Nii et kui teil on vaja raha laenu, ärge kartke minuga ühendust võtta, et saada mulle rohkem teavet väga soodsate tingimuste kohta. Keegi pole tõsist hoidumist hääletamisest. Tänan teid, et võttis mind e-posti teel: jean954pouillett@gmail.com või minu number WhatsApp +504 3336-6357

 
At 16:10, Blogger Pouillet Jean954 said...

Tere, proua ja sir
Ma olen finantsekspertide üksus, kes suudaksid teile laenu maksta alates 2000 € 25 000 000 € -ni 2% aastas kõigile, kes saavad tagasi maksta, ja tingimustega, mis muudavad teie elu lihtsamaks. Siin on need valdkonnad, kus ma saan teid aidata:
* Rahaline
* Hüpoteeklaen
* Investeerimislaen
* Auto laen
* Konsolideerimise võlg
* Krediidiliin
* Teine hüpoteek
* Krediidi tagasivõtmine
* Isiklik laen
Sa oled kinni, keelatud pangandus ja teil pole pankade eelist, või kui parem on teil projekt ja vajate rahastamist, halb krediiti või raha vaja maksta arveid, investeerimisfondid ettevõtetes. Nii et kui teil on vaja raha laenu, ärge kartke minuga ühendust võtta, et saada mulle rohkem teavet väga soodsate tingimuste kohta. Keegi pole tõsist hoidumist hääletamisest. Tänan teid, et võttis mind e-posti teel: jean954pouillett@gmail.com või minu number WhatsApp +504 3336-6357

 

Postita kommentaar

<< Esileht