esmaspäev, jaanuar 26, 2015

Pullerits: Kuidas ma valisin vale võistluse?

Olin laupäeva hommikul poolel teel Viru maratoni starti, kui helises telefon. Tohoh, mis nüüd nii vara lahti? «Tere, Priit!» hüüdis reipalt kõrva Vahur Teppan. «Ma loodan, et sa ei sõida põhja poole Mõedakule, vaid lõunasse Haanjasse.» Haanjasse?! Miks ma sinna peaksin minema? Seletus järgnes ilma küsimatagi: «Haanjas on täna Eesti meistrivõistlused suusavahetusega sõidus. Seal on stardis kuus meest, nii et sul on šanss esikümnesse jõuda.»

Ja seda teatab ta mulle nüüd, nii eelviimasel tunnil?! Oli liiga hilja ringi keerata, seda enam, et rool ei olnud minu kätes.

Ega kaks eelmist päeva polnud trenni ka teinud. Kukkumine kolmapäevasel Tartu suusatalve etapil osutus nii tõsiseks, et neljapäeval ei lubanud valutavad roided õieti hingatagi. Ega reedeks olukord suurt paranenud. Kõik, kellelt küsisin nõu, mida teha, soovitasid, et jälgi enesetunnet ja ära liigseid riske võta. Aga laupäeva hommikul avastasin lisaks, et parem puus on samuti valus. Heitsin siis pilgu valutavale kohale – oh jeerum, see oli sinine. Nii väike kukkumine ja nii palju probleeme!

Mis seal muud kui pool tundi enne starti Ibumetini tablett kurgust alla (soovitatud Ibumaxi kodusest apteegist ei leidnud), ehk peidab see valu ära ja laseb normaalsemalt hingata.

Kohe stardijärgsel tõusul oli näha, et kõik on tulnud võistlema vana kooli pealt. Mitte keegi polnud pildi järgi, mis avanes, kuulnud sellest ega näinud seda, kuidas laugeid tõuse sõita. Kõik ajasid oma jalad ja suusad harki, nagu konnad ajavad oma koivad laiali, ja vehkisid oma kätega, nagu toonekured vehivad tiibadega. Ilmselgelt polnud keegi võtnud eratunde, nagu võtsin nädala eest pärast Otepää MK-etappi Teppanilt, mis moodi tuleb nüüdisajal tõuse sõita. Sedasi, arhailises stiilis rassides, rikkusid kõik paratamatult ka minu uue kätteõpitud rütmi, sest niipea, kui üritasin kaasaegsemalt sõita, tuli keegi kõrvalt oma laialiaetud suuskadega, nagu kuuluks kogu rada talle.

Raja laineline osa, nagu paistis, kujunes paljudele omajagu katsumuseks. Näiteks üks rahvusvaheliselt tituleeritumaid mehi, kes laupäeval startis, kirjeldas sõidu algust nii: «Minema sain esimesest grupist võrdlemisi hästi, arvan, et paari kilomeetri järel olin umbes 60. Ja siis oli ka minu kiirem sõit tehtud - ebatasane rada põllul käis selgelt üle võimete, kuidagi ei suutnud ennast libisema saada. Parem tundus lükata paaris, mis on ju vabatehnikamaratonil idiootsus. Nii ma siis ootasin ronge järele ja lasin neid viisakalt raja kõrval surudes mööda, endal jalad säärest ja puusast kanged.» Ühel sellisel lõigul möödus koos paari mehega minust ka maratonijooksja Evelin Talts (nr 68). Samas sain ise ka nii mõnestki mööda, näiteks Ulvar Pavlovist (nr 55), Pihkva mehest Aleksei Sergejevist (nr 30) ja kui õigesti mäletan, siis ka Tarvo Klaasimäest (nr 64).

Raudtee-äärsel sirgel ja kõrgepingeliinide alusel sihil tundus, et tempo on liiga aeglane. Aga mööda ka ei pääsenud, esimesed olid tropis ees. Tõesõna, tekkis matkamise tunne. Vahepeal ei pidanud üldse vaevagi nägema. Kuid ei hakanud närveldama ega rabelema. Kummaline oli see, et too kergus kadus kohe kiiresti, kui tulid pehmed tõusud. Siis tekkis ka väike vahe eelnevatega. Jäime, nagu mulle tundus, Haapsalu mehe Mardo Moumetsaga (nr 171) peaasjalikult kahekesi, kord üks ees, siis teine. Kuid Delfi video esimesest vaheajapunktist kinnitab, et tegelikult oli minu selja taha tekkinud umbes kümneliikmeline rong (vt video alates 45.15). Seda rongi on näha ka videol, mille tegi teise ringi alguse esimesel pikemal tõusul Rene Kundla (vt video alates 8.05).

Esimesel raudtee-äärsel sirgel nägi eeltsiteeritud tiitlitega võistleja veel ühte tuntud võistlejat. Ta kirjeldab toda olukorda nii: «Raudtee ääres läks mööda rong [endise jalgpalluri Raio] Piirojaga. Kurat, mul ei olnud midagi vastu panna, võimsalt läksid. Langesin ja langesin, ringi lõpu poole tundus ka libisemine järjest rohkem kinni olevat.»

Arvestades lumeolusid olid korraldajad teinud fantastiliselt head tööd, kuid ebatasasused olid siiski sellised, et kahel korral oleksin peaaegu «oma võttest» selili lennanud ning korra rammisin kepiga suusa pihta. Kui olin teist korda selili kukkumas, lähenes selja tagant koos kahe kaaslasega Tartu mees Andres Pae (nr 127) ja manitses, endal naeratus näol: «Ole ettevaatlik!» Võtsin neile sappa, aga paari kilomeetri järel hakkasid nad eest libisema.

Teise ringi raudteeäärse sirge algul lasi Moumets mind mööda, sest lootsin umbes 50 meetrit eespool kulgeva 6-7-liikmelise rongi kinni püüda. Andsin mogreni stiilis hoogu, siis hõikas minu tuulest viisakalt Assar Tops (nr 149), kas võib ka vahepeal vedada, mille peale ütlesin, et loomulikult, palun väga. Paraku vedas ta minu jaoks liiga kiiresti. Ta ise püüdis eesmise rongi kinni, mina sain ainult Moumetsast lahti ja tulemus oli see, et jäin kõrgepingeliinide all, kus teiseks ringiks tõusis tuntav vastutuul, täiesti üksi. Alles tüki aja pärast võttis kandadele Tanel Uudeberg (nr 145), kes paistis olevat tempoga rahul. Aga kui hõikasin talle üle õla, et ma tõusudel liiga rapsima ei hakka, vaid võtan rahulikult, ütles ta mõnekümne sekundi pärast kergelt jäise tõusu keskel, et läheb siiski mööda. Palun väga – võtsin kõrvale.

Siiski hakkas mullegi eestpoolt paistma äralangejaid. 5 km enne lõppu, kui algasid järsemad ja pikemad tõusud, möödusin Tõnu Reinovist (nr 162) ja Daniel Vasserist (nr 102). Aga vist ei sõitnud siiski piisavalt agressiivselt. 4 km enne lõppu kuulsin raja äärest hüüet: «Priit, tee vihasem nägu pähe!» 3 km enne lõppu sain ühe tõusu all kiirendades ette ka Viktor Mazkost (nr 87).

Ent tõus, mis algas 2 km enne finišit, osutus hämmastavalt raskeks. Ütlen ausalt: ei jõudnud seda üles sõita. Lihtsalt ei suutnud suuski libisema panna. Sisuliselt astusin. Tagant tulid kaks meest jõuliste sammudega. Lasin nad heaga mööda, ei üritanudki järele minna. Teadsin, et kilomeeter enne lõppu ootab veel üks tõus – midagi peab seetarvis ka varuks jätma.

Paraku kaotasin kilomeeter enne lõppu staadionilähedasel paunal veel kolm kohta. Tagasi võitsin ühe, kui möödusin viimase tõusu all Bruno Lippurist (nr 79), kes oli päris kustunud olekuga. Tõusu lõpus suutsin siiski nii palju tempot lisada, et Aigar Raja (nr 173), kes oli mulle täitsa kannule saanud, õnnestus kuue sekundi kaugusele maha raputada. Kuid Villu Klesmann (nr 215), keda üritasin viimasel 200 meetril püüda, jäi siiski vähem kui kolme sekundiga ette. (Minu finišit näeb Delfi videos vilksamisi 1:58.55 kohal ja Kundla videos 24.21 kohal.) Tulemuseks 117. koht ajaga 1:49.02,9. Omas vanuseklassis 11. koht.

Pärast võistlust ei olnud puudu neist, kes tulid küsima, kumb lõpetas enne, kas mina või Piiroja (nr 91). Fakt on see, et Piiroja oli kiirem: ta sai 1:45.28,4ga 86. koha. Ju jääb mulle lohutuseks see, et tema oli oma vanuseklassis alles 52. Pole kahtlustki, et Piiroja on võrreldes eelmise hooajaga teinud suure arenguhüppe ning ei kujuta ohtlikku, võib-olla koguni alistamatut vastast mitte ainult mulle, vaid ka väga-väga paljudele teisetele, sh esisajasse sõitjatele. Liiati alistas ta ju rohkem kui 20 sekundiga ka naiste arvestuses võitnud Terje Piirmanni (nr 61). Aga küllap nõudis see parasjagu vaeva, sest eeltsiteeritud tituleeritud mehe kommentaar kõlas nii: «Piiroja vaakus keppide najal finišis hinge, oli viimastel tõusudel surnud.»

Nagu ikka, vaatame ka selja taha – ehk kes mulle kaotasid: nende hulgas oli 18, kelle stardinumber oli väiksem kui 100; samuti kaotasid mulle (vähemalt nime poolest) tuntud tegelastest Margus Kaur (125.), Tair Anton (131.), Ulvar Pavlov (133.), Alar Nigul (140.), Tiit Kollo (143.), Kalev Vunk (150.), Heigo Paglant (151.), Kaupo Jalasto (159.), Kalle Kiiranen (160.), Toomas Jõgeva (165.), Kaarel Toss (166.), Arvi Suurpere (190.), Hannes Hermaküla (207.).

Huvitav, kas keegi lõpetajaist pani tähele, et pärast finišijoont suskas neile (mulle mitte!) glükoositableti suhu valges kitlis ja punase ristiga valge peakattega Kristiina Ojuland?

Pärast tunnistas Teppan, et ta teab, miks mul sõit välja ei tulnud. «Nooh, miks siis?» pärisin. Sellepärast, seletas ta, et ta tõmbas mind kolmapäevasel Tartu suusatalve teisel etapil, kus oli kavas 5,2 km (paaristõugetega), tühjaks, kui lubas võita mind tol rajal rohkem, kui nädal varem Lemeksi suusasarja avaetapil. Aga ta ei võitnud. Panin endast rohkem välja ning kaotasin hoopis pool minutit vähem.

Jah, ega kerge ole, kui kõik, isegi tipud – Teppan sai Viru maratonil 6. koha – võistlevad sinu vastu.

Tegelikult oleksin ise ka pidanud Viru maratoni asemel võistlema vähemalt Eesti tippude vastu. Oleksin läinud laupäeval Haanjas starti, oleksin saanud meeste arvestuses kindlalt vähemalt neljanda koha. Kuigi neljas koht on jama, on 117. koht veelgi suurem jama.
******
Jaanus Laidvee at Devils Kitchen, Needles District, Canyonlands National Park, Utah. 27. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Viru maratoni stardipaik Mõedakul mullu. Foto autor: Marianne Loorents, Virumaa Teataja / Scanpix
Foto 2: Osaleja mullusel Viru maratonil soojendusdressiga jändamas. Foto autor: Marianne Loorents, Virumaa Teataja / Scanpix
Foto 3: Maraton - see on suusahulludele. Foto autor: Marianne Loorents, Virumaa Teataja / Scanpix
Foto 4: Priit Pullerits (nr 154) vedamas konkurente Viru maratoni teise ringi algul tõusul. Foto autor: Rene Kundla
Foto 5: Siit saab süüa - hapukurki. Foto autor: Marianne Loorents, Virumaa Teataja / Scanpix
Foto 6: Maraton - see on pidu! Maskotid mullusel Viru maratonil. Foto autor: Marianne Loorents, Virumaa Teataja / Scanpix
Foto 7: Maraton võtab võhmale. Osaleja mullusel Viru maratonil. Foto autor: Marianne Loorents, Virumaa Teataja / Scanpix
Foto 8: Pärast võistlust kuivad riided selga. Osaleja mullusel Viru maratonil. Foto autor: Marianne Loorents, Virumaa Teataja / Scanpix

79 Kommentaarid:

At 13:05, Anonymous Rene said...

siin 24.21 ka vilksamisi finišis

 
At 13:05, Anonymous Rene said...

link ka https://www.youtube.com/watch?v=KxcQAuRnErk

 
At 13:20, Blogger JaanusJohanson said...

Olen oma elamusi seekordsel Viru maratonil paar päeva seedinud aga tunnen, et tahaks mõnda asja öelda.
Nimelt sain seekordsel sõidul 3 korda šoki osaliseks.
Esimene kord oli siis kui kuskil esimese ringi keskel, seal kusagil liinialusel lõigul sõitsime pikas rongis, kus ma oli üks tagumisi, nägin eemalt, et üks kaasvõistleja lamab liikumatul raja kõrval. Tõsiselt hämmastas ja ehmatas see, et mitte keegi ei teinud temast välja ja sõitsid edasi.
Mõtlesin, et no ei ole vahet, kas ma olen siin või 100 kohta tagapool, kui inimene on hädas. Ei ole ju olümpiamängud vaid rahvamaraton. Ja ei tahaks ka, et kui endaga peaks samas olukorras midagi juhtuma - jääd ei te, kui kauaks vedelema.
Jäin seisma, et uurida, mis juhtus.
Teise ehmatuse sain siis kui kuulsin mis probleem mehel on. Võõra inimese terviseprobleeme ei taha suurel areenil arutada - seega las see jääda - aga asi oli piisavalt tõsine.
Hea maaslamaja, kui sa juhtud lugema, mõtle kas asi on ikka sellist rabelemist väärt.
Ja kolmas ehmatus tuli siis, kui sama mees tuiskas teisel ringil minust mööda nagu postist - justkui poleks midagi olnudki.

 
At 13:29, Blogger Priit Pullerits said...

Ohohoo, vaat see on lugu, Jaanus Johanson! Väärite kõigi osalejate ja siin selle juhtumi lugejate tunnustust sellise teisest inimesest hooliva käitumise pärast!

 
At 13:38, Anonymous Anonüümne said...

elementaarne treeningtsükkel aga ju nii ongi, et kolmapäeval tuleb teha tühjendustrenn! No vähemalt siis oli nii, kui veel tulemusi saadi. Neljapäev jalutuskäik, reedel lahtisõit ja laupäev-pühapäev võistlus. Elementaarne ju!

 
At 13:45, Anonymous Edmund said...

Eestlase hoolimatus ja ükskõiksus ligimese vastu on ju teada-tuntud. Olen aja jooksul tähele pannud, et paljud kardavad võõrast inimest isegi kõnetada ja neilt nõuab suurt pingutust, kui see vältimatuks osutub. Mis siis veel rääkida kaasinimeste murede või hädadega tegelemisest, eriti kui see eeldab ka füüsilist sekkumist (abi, kaitsetegevus).

Mida me kardame, eestlased? Kas jäämegi aegade lõpuni selliseks alaväärsuse all kannatavaks toss-rahvaks?!
Õnneks on siiski veel meeldivaid erandeid, võib-olla meil on veel mingi lootus.

 
At 14:11, Anonymous Anonüümne said...

Siin on hästi näha, kuidas professionaalne spordimees töötab, ei ühtegi armulikku hetke.
Puhkuseks ja olesklemiseks on sauna eesruum.
Profi suhtumise stiilinäide.

 
At 14:15, Blogger Priit Pullerits said...

...jah, kõigub hullemini kui mina, aga hambad on ristis. Noor mees veel, peavadki olema. Vanemaks saades hakkab loodetavasti elu rohkem väärtustama, mitte seda niimoodi põletama.

 
At 14:24, Anonymous Anonüümne said...

Priit, 14:11 link polnud lisatud sinu nn mahategemiseks, vastupidi, kui vaatame sinu pilte Virus, siis suhtumine ei erine Raio omast.
Sellega tahtsingi öelda, et kui õige spordimees tõmbab numbri selga, siis vahet pole, mis alaga tegu, annab ta alati maksimumi.

Kui tervis pole korras või on huvi niisama sõita, siis milleks võistlustele ronida, niisama kulgemiseks on metsas radu piisavalt.

 
At 14:33, Anonymous Prakku sisse said...

Õige maraton algab vähemalt 4-5-6 tunnist. Maksimumimehed sõitku mööda, mitte tagant sisse.

 
At 14:35, Anonymous Anonüümne said...

Varsti peab igaks juhuks suure pussi vööle panema maratonil, enesekaitseks.

 
At 14:40, Anonymous Anonüümne said...

Piirojal on tehnikaga vaja veel kahtlemata tööd teha, aga see on ka täiesti normaalne, et nii kiiresti pole võimalik tehniliselt väga heaks saada. Mees tegi oma esimese suusamaratoni ju alles täpselt aasta tagasi.
Aga kui mees suuski nurka ei viska (sõna otseses tähenduses) ja ka tehnikaga edasi vaeva näeb, siis võib ennustada, et paari aasta pärast on harrastussuusatajate teravamasse tippu või sellele väga lähedale lisandunud uus kohanõudleja.

 
At 16:02, Anonymous Aschenbach, Hans-Georg said...

Kõva sõit ka PP poolt.

 
At 16:10, Blogger Priit Pullerits said...

Tuleb välja, et Piirojal oli reserve veel kuhjaga - aga jättis geelid maha (ma ka - üks oli küll kaasas, aga ei tarbinud seda):

«Võistlus läks enam-vähem,» kommenteeris pärnakas oma sooritust jalgpalliliidu pressiteate vahendusel. «Jätsin spordigeelid maha ja lõpus sai energia otsa. Viimased viis kilomeetrit olid väga rasked, lasin endast 15-16 meest mööda. Enne seda oli kõik väga korras. Eesmärk oli mul 100 parima hulka jõuda.»

 
At 16:29, Anonymous esisaja mees said...

Seda, et glükoosi Ojuland jagas ei pannudki suures väsimuses tähele :)

 
At 16:36, Anonymous Mr Kägu said...

Ojuland võib pingutada palju tahab, oleks võinud kasvõi alasti kraami jagada - sisse saamiseks jääb ainult sellisest pagasist kaugelt väheks.
Aga inimene püüab, kõvasti. :)

 
At 17:44, Anonymous Anonüümne said...

Pullerits, ära alahinda paarstõukeid! Ma olen ülemöödunud talvel sinust vist kahel vabatehnika sòidul trenni mõttes vaid paaris surudes sust kiirem olnud.
Ja undamise ennetamiseks- vanust pea samapalju.

 
At 17:59, Blogger Priit Pullerits said...

Tubli, 17:44! Jätkake samas vaimus ja küll näete, et ega kaks kolmandata jää. Ise paaristõukeid rammida ei saa, põrutatud ja valutavad roided ei luba.

 
At 18:07, Anonymous Karvajalg Harku Vallast said...

Paaristõuge on minu LEIB!

 
At 18:10, Anonymous Anonüümne said...

Egas midagi Priit, ravid roided korda, siis asud "paarima". Võimled suvel kangil nagu vana Andrianov, ja talvel paned ka norrakatele suhkamit. See eelmises postituses viidatud Marcialonga maraton oli äge, lõputõus pandi ainult paaristõugetega. Mäletan seda aega kui mehed tõusu all seal kiirelt pidamist määrisid.

 
At 18:12, Anonymous Anonüümne said...

Karta on jah, et kui Karvajalg paaristõukeid laduma hakkab jääb Narva SEJ teiseks.

 
At 18:19, Anonymous undamise spetsialist said...

Te nüüd muidugi liialdate ja suuga ehitate õhulosse, senjöör 17:44. Aga sellest pole midagi, hea huumor on ikka käinud tugeva pingutuse juurde ja spordimehed ei pahanda.
Visake edaspidigi villast, tsirkus kosutab väsinud keha.

 
At 18:21, Anonymous Anonüümne said...

Karvajalg on riiki esindamas käinud ja väikse blogipostituse kah oma muljetest kokku pannud: http://www.ohtuleht.ee/659867/valdo-jahilo-trepijooks-kui-tousev-ala

 
At 19:18, Anonymous Ennu, Vana-Vigala said...

"Andi Nooda sõnul jäi Eesti noorsoo siserekord 3000 m distantsil seekord sündimata mäestikulaagris tehtud tugeva treeningtsükli tõttu." /JOOKSUPORTAAL
Pagana kahju, nagu ütleb L. Kuuse. Poleks trenni teinud, oleks Rein Valdmaa rekordi üle jooksnud!

 
At 20:05, Anonymous Anonüümne said...

Arvan (ja loodan) et ei jookse üle. 6 sekundit on pikk maa minna. Kivistik ka kehva. Mehel areng seisma jäänud juba kaua. Istuvad laagrites, aga tulemust ei ole.

 
At 20:07, Anonymous Mai said...

Priit Pulerits noorena ei käinud välismaal laagrites - tublid ajad aga jooksis ikka, maladets!

 
At 20:33, Anonymous Anonüümne said...

Eelmise kevade lugu, aga aktuaalne ikka.
http://www.ohtuleht.ee/578937/euroduell-vello-leito-putin-voitleb-edukalt-oma-foderaalriigi-hea-kaekaigu-eest

 
At 20:38, Anonymous Anonüümne said...

PP ja teised tublid mehed näitasid Viru maratonil üles putinlikku kvaliteeti - sitkust jõudu vastupidavust sihikindlust kannatlikkust ning usutavasti ka patriotismi.

 
At 20:58, Anonymous Kuno, Haapsalu, jooksumees said...

Kas 33 aastat vana (aastast 1982) rekordit on noormehel üldse võimalik üle joosta? Arvestades seda pulli, mis seal Kenya ja Portugali laagrites tehakse, arvestades jooksutossude arenguid, elektromüostimulatsiooni, kompressioonpõlvikuid jne ja unustamata ka - last yet not least - tänapäevaseid taastumisvahendeid. Kõike neid Rein Valdmaal edukalt arenenud sotsialismi etappi jõudnud Nõukogude Eestis ei olnud.

 
At 21:03, Anonymous Anonüümne said...

Sellest Keenias (mitte Kenyas) laagerdamisest ei saa ma aru. Noh pluss on võibolla see, et toit on naturaalne, muus osas aga? tolm, sabas siblivad lapsed? vaba aeg?

 
At 21:16, Anonymous Kuno, Haapsalu said...

Eks ta üks Tiidrek Nurme järele ahvimine ole. Nurmel on mingi isiklik usu värk, Mukunga jms. Teistel aga - võid Nurmega samal tolmusel hurtsikute tanumal kükitada - ega sa siis sellepärast nagu Nurme jooksma hakka.

 
At 21:21, Anonymous Karl Joakim said...

Ei saa noored generatsioonid meist jagu ma ütlen teile sitakotid otse näkku. PP oma 800m ajaga igal aastal esikuuikus, Valdmaa lausa rekordimees uhkes üksinduses, Karvajala vastu ei saa mitte üks noorkoll olgu tal või topingud hinge all. Mehed raisk! Mis on meie fenomen? Breeznevi ajal oli toit sitane, aga see eest puhas? Mida ütleks Vootele? Mida ütleks Kägu Jaan? Mida ütleks kodanlik filosoof Pärtel? Mida ütleks PP ise?

 
At 21:32, Anonymous Martin said...

Hea 20:33!
Tänu viite eest. Vello Leito neid sõnu ei saa mitte tsiteerimata jätta: "[Peame] minema üle geopoliitikapõhisele poliitikale. Selleks tuleb kõigepealt läbi töötada EIPi majandus- ja geopoliitilised käsitlused, meie valimisprogrammid, minu raamat „Eesti & geopoliitika", Vello Leito, Tallinn 2002. Raamat on paljudes kohtades kasutusel õpikuna. Kui algharidus on omandatud, siis saab ka selgeks, miks Venemaa ja Saksamaa käituvad nii, nagu nad käituvad ja avaneb võimalus riigi enesekaitse huvides olukorras orienteeruda."

Pullerits kirjutab Veerpalu õigustuseks, et mis Veerpalul üel jäi, tema aja tingimustes. Ja siit edasi loogilise jätkuna - mis Ansipil üle jäi, tolle aja tingimustes. Ja mis Pulleritsul, aga samuti Pärtlil üle jääb - praeguse aja tingimustes. Vello Leito näitab, ei Veerpalu, Ansipi, Pulleritsu tee pole paratamatu.

 
At 21:34, Anonymous Anonüümne said...

Kui juba Brežnevi peale jutt liikus - näha, et laud on nagu äke -
http://www.ohtuleht.ee/602701/noukogude-liidu-ladviku-toitumissaladused-breznev-kallas-supid-wc-potist-vaikselt-alla

 
At 21:36, Anonymous Anonüümne said...

Martin sa vana pujään! Vahel paned täitsa asjalikku juttu.

 
At 21:42, Anonymous Kuno, Haapsalu said...

Vaadake seda Jan Õiglase videot Jooksuportaalis. Pauk läheb lahti ja Kivistik-Noot lähevad kohe 50 m teistel eest. Edasi Kivistik teeb jänest. Mingi punt jookseb tükk maad tagapool (trenn?). Mees-mehe võitlust pole. Nii ei tule ka rekordeid. Vanasti sellist avalikku jänesjooksu ei tehtud. Ei peetud mehelikuks.

 
At 22:09, Anonymous Anonüümne said...

Ajad on edasli liikunud, nüüd on mees-naise võitlus, finišis 69. Mille peale need kaks meest võitlevad, ütle üks abstraktne motivatsioon? Et olla kõva mees? Kõva mees ei sobitu selle suure mugavuselainega, mis inimkonda on tabanud. On "nagu" võistlus, ausam oleks tõesti lihtsalt trenni teha.

 
At 22:20, Anonymous Anonüümne said...

Kivistik on üle 23 aasta vana. Ehk oleks ta võinud seal väljaspool arvestust joosta, kuid mitte mingil juhul jänest etendada. See on nagu maratonidel, kus tipus konkureerivad naised sebivad endale meestest jänesed, et nende abil edu saada.

 
At 22:30, Anonymous Kuno said...

Päev varem oli noorsoo 800 m jooks. Protokoll näitab, et kõva jänesetöö tegi hoopis vanem (ja tugevam) jooksumees Raimond Valler, sünd 1989. Tartus käib kahtlase maiguga mäng. Nii noori võitlejaks ei õpita.

 
At 23:42, Anonymous Anonüümne said...

Norwegian Indoor Championship 800m 03.02.2013

1. Thomas Roth 1,51,82
...
4. Henrik Ingebrigtsen 1.52.88

Oh, poleks olnud kaht kurnavat aastat Nõuk. Armees ega USA kapitalismi ahvatlusi..

 
At 01:00, Anonymous Anonüümne said...

Mehed, kohati räägite nagu spordimehe- aga siis jälle udujuttu – laagris käimine tähendab ikka eelkõige vaikset perioodi (kuu või kaks) enne tiitlivõistlusi. See on aeg, mil spordisangarid saavad viimast lihvi sellistes kohtades nagu näiteks Bakurian, Kislovodsk või Otepää. Kõiksugused kontrollid ja sportlaste eluruumide uste taga piidlevad žurnalistid on siis persona non grata.

 
At 01:50, Anonymous Anonüümne said...

Kui Noot oleks ka Valdmaa aja üle jooksnud, ei oleks tema aeg rekordikõlbulik. U23 võistlustel osales vedurina vanem jooksja.

 
At 07:25, Anonymous Karvajalg Harku Vallast said...

Mehed raisk! Täna öösel võtsime metsas brigaadiga vastu otsuse. Lähen Alutaguse maratonile uisusuusaga ja laksan selliseid paaristõukeid, mida pole Kuuse Lemps ka veel näinud. Kui kuulete,et tagant keegi hullu piitsaga tuleb, siis oleks hea,kui ei hakkaks seal rada katma. Muidu võib asi lõppeda vabavõitlusega ja hangest lahkub ainult üks!
Edu mehed ja ikka edasi!

 
At 08:13, Anonymous Anonüümne said...

Edu sulle Karvajalg.

 
At 08:34, Anonymous Anonüümne said...

Go, Karvajalg, go! Näita neile s**a- ja p**akottidele, pehm*dest rääkimata! Hoia eesti meeste lippu kõrgel!

 
At 09:51, Anonymous SK Pirita Purakas said...

Karvajalg, mis keppe kasutad? Kas raudkange või kasemalakaid? Millest kepi rihm on tehtud või pigistad lihtsalt kõvasti? Kas paned ainult kätega või vibutad ka varvastele ennast?
Pirita 800m grupi treeningud lähevad hästi. Kogu grupp tegi eile Lükati sillast ülesvoolu Pirita jões 10x400 lõike. Vesi töötas vastu ja jalg pidi kivisel põhjal pidevalt kohta otsima, kurat hea trenn oli.

 
At 10:26, Anonymous Eugen said...

Tubli-tubli. TM läheneb ja mehed muutuvad järjest aktiivsemaks ning fokusseeritumaks.
Andke aga kõvasti pihta, muidu saate PP käest terve kalendriga ja see saab väga sitt tunne olema.
Seda, et ära saate niikuinii, me ei pea ju isegi üle kordama, eks.
Aga Karvajalg ja puraka grupp teevad tänuväärset tööd, silm puhkab kirjeldustel ja süda on rahul.

 
At 10:29, Anonymous Anonüümne said...

See norrakas Ingebrigtsen jookseb Pullritsu stiilis.

 
At 10:51, Anonymous Anonüümne said...

SK Pirita Purakas - ega vahendeid ei valita, näide on siin - kõik kõlbab!

 
At 11:45, Anonymous Endel said...

Suurepärane, puraka grupp! Kas näen õigesti, et olete tööhoos möödaminnes ka karu sisuliselt paljaste kätega (suusakinnaste ja pillirookeppidega) kätte saanud? Ei, asjalikud mehed.

 
At 12:12, Anonymous Anonüümne said...

Marcialonga ässad olid Pulleritsu soovitusel oma klassikasuusad maha müünud, missest, et lõputõusu kurvides "pormeistrit" tegid.

Juba laste suusavõistlusel kasutavad tugevamad klassikadistantsil uisusuuska, isegi tüdrukud.(viimane ETV Suusaajakiri)

Karvajala masti mees peaks sõitma ikka tõrvatud puusuuskadel, kas siis Tallinna suusavabriku või Pärnu metsakombinaadi toodanguga.

Laupäeval on Kõrvemaal Harjumaa meistrivõistlused. Kas Karvajalg Harku vallast on stardis?

 
At 12:19, Anonymous Anonüümne said...

Mida Karvajala brigaadi mehed ja Pirita Puraka grupi liikmed söövad-joovad, et sooritused nõnda vägevad?

Suure mõõduvõtuni on aega 19 päeva.

 
At 12:33, Blogger Priit Pullerits said...

Eile, esmaspäeval oli puhkepäev. Vaja oli roietele aega anda, et valu pisutki taanduks. Täna, teisipäeval väike EMSi ehk elektromüostimulatsiooni seanss jala- ja kõhulihaste arendamiseks ja tugevdamiseks. Suusakilometraaži koguda pole enam mõtet, see töö peab olema nüüdseks ammu lõpetatud. Võib-olla peaks Jaak Teppaniga Suusavendade tiimist veidi suuski testima, et leida järgmisteks võistlusteks parim variant.

 
At 12:44, Anonymous Karvajalg Harku Vallast said...

9:51-le. Pigem olen sellise kõvema kepimees, vahest teen pehmema kepiga ka sõitu. Oleneb rajast, kui on väga kurviline,siis pehmega!
Kasemalakaga saab ainult lapsele malakat anda, muuks ei kõlba. Metsseapõrnast on käerihmad ja metsseakihvad on otsteks. Ja loomulikult ainult kätejõul.
12:12-le Laupäeval olen kahjuks Käärikul 14km vabastiili sõidu stardis. Kaitseliidu meistrivõislused ikkagi.
Põhi toit on ikka liha ja mõned toored munad peale

 
At 13:33, Blogger Andres P said...

See viimane komm (12:44) oli nüüd tore lugemine :) Üldiselt on see meeldiv, kui inimesed sporti teevad, see võib minu pärast olla midagi muud peale suusatamise olla.PP Joogalugu oli hea, jooga kuluks Priidule endale ka siselihaste tugevdamiseks (rajal vähem koperdamist) ära. Seega rohkem erinevaid spordialalugusid PM'is , minpärast kasvõi Karvajalaga.

 
At 13:47, Anonymous SK Pirita Purakas said...

Erinevalt Karvajalast, kes Harku valla kiviselt pinnalt metsloomi ja linnumune hangib, on meil Pirita jõeoru viljakatel luhtadel ikka kartul maha pandud. Sügisel võtame üles ja ka meresilgud paneme pütti. Talvel siis kartul ja soolasilk ja kevadel, kui hambad hakkavad loksuma vitamiinipuudusest ja hambaid krigistavast treeningust sööme värskest naadist ja nõgesest rohelist salatit peale. Kastmeks kopranõre, mida pigistame Botaanika aiast veidi allavoolu umbses jõesopis elava vana isakopra kerest. Eks enne on kõva solberdamist ja maadlemist, kuni selle kätte saab, aga kurat on sellel mahlal alles ramm sees!

 
At 13:48, Blogger Priit Pullerits said...

Andres, jooga on nii tüütu, ma ei läbe mingeid staatilisi poose mitmekümne minuti kaupa hoida. Kas ma pühapäeval ka koperdasin? Sellest lugu veel tuleb, nii et pane aga aegsasti omapoolsed selgitused valmis! (naerusuu märk siia otsa) Ja ära neid siin enneaegselt ära raiska. (jälle naerumärk)

 
At 13:51, Anonymous Meinhard said...

Sa Andres P oled ikka nalja mees. Kuidas saaks senjöör Karvajalg anda mingi intervjuu? ja veel PM-ile? Mis tema immitsist järele jääks? Kas August Sabbe andis Rahva Häälele intervjuu?

 
At 13:55, Anonymous Mägra Märt said...

Hakkajad ja toimekad mehed elavad Pirita luhtade, ei ole midagi öelda. :)
Ja jääme lootma, et rammus isakobras elaks üle ikka veel vähemalt ühe talve.

 
At 13:56, Anonymous Anonüümne said...

Viru Maraton 2015
Andres P. - 1970 - 106. koht(M40 - 31.koht)
Priit Pullerits - 1965 - 116. koht(M50 - 10.koht)
Tundub, et pada sõimab katelt:)

 
At 14:00, Anonymous Anonüümne said...

Tuled õhtul koju, iga õhtu saad hoida kolm erinavat poosi 3 tunni jooksul, siis magama. Sööd ka asendis ja blogi pead, kogu aeg asend sees. Kerge.

 
At 14:38, Blogger Priit Pullerits said...

13:56 elab üleüleeilses päevas. Aga üleeile oli ka päev!

 
At 14:41, Anonymous Anonüümne said...

PP on võimas mees ja ükski haledik ei takista tema minekut.

 
At 15:03, Blogger Andres P said...

Ma olen seda kenasti varemgi tunnistanud, et ma ka ei valda uisku. Retooriline küsimus - kes valdaks?
Ja sõimust on asi kaugel, see Priidu paar ebakindlat sammu mida ma kõrvalt nägin mind Virus ei seganud. Siledal rajal on tal tüki parem minek, ehk - väikeste tasakaalu- stabiilsusharjutustega saaks potentsiaali ka künklikul rajal paremini realiseerida.

 
At 15:30, Blogger Priit Pullerits said...

Jah, Andres, mulle endale tundub ka, et kui maa on siledam - ikka selline korralikult ettevalmistatud rada, nagu suurte ässade tähtsatel võistlustel -, siis on mul palju parem minek kui amatööridele mõeldud sea songermaal.

 
At 16:00, Anonymous Anonüümne said...

Vaatan, et mehed siin nii väge täis kurat.
Ise olen nüüd Jõulumäel käinud paaristõukeid tegemas, ajab ka asja ära. Kuna ilmselgelt on tegemist Edela-Eesti parimate radadega, on sealkandis kõvasti spordihärgasid praegu liikvel.
Ja üritan end tasapisi enne Suurt Starti alkost ja tubakast võõrutada. Või mine sa tea, keerab äkki südame ja kopsud pekki, kui maha jätta? Eks tõde ole kusagil vahepeal.

Toits Pärnust

 
At 16:17, Anonymous Klunker P said...

Karm vana oled Toits sinagi. Meheks saanud. Alles olid lödipüks. Aga suusablogi kommentaarium kasvatab ja karastab.

 
At 16:37, Anonymous Anonüümne said...

Ma loodan, et suusablogi lugejad on oma natsi mineviku otsustavalt seljataha jätnud. Kes ei ole, tegelge sellega iga päev ja iga tund.
http://pluss.postimees.ee/3069759/teadur-natsiminevik-valmistab-sakslastele-siiani-peavalu

 
At 16:51, Anonymous Anonüümne said...

What a shit/fuck/heck are you talking about, man (16:37)?

 
At 17:03, Anonymous Anonüümne said...

Toitsist hakkab asja saama tõesti. Lisaks lobedale jutule, tuleb välja, on siiski ka tegude mees, et kui juba ka Suur Start (SS) silmapiiril.
Tubakas jäta muidugi maha, aga õlut, viina, veini nõuab ikka üks treenitud organism. Siin pole vastuolu.

 
At 18:42, Anonymous Anonüümne said...

Tore et noored mehistuvad. Tänud selle eest PP eestvedamisele ja härra Karvajala brgaadi teedrajavale entusiasmile.

 
At 19:01, Anonymous Anonüümne said...

Kas blogipidajale tundub ka, et suurem enamus kommentaaridest on natuke kohtlased?

 
At 19:22, Anonymous Ants said...

Või on hoopis küsija ise loll? Paistab noorem mees olevat?

 
At 19:43, Anonymous Anonüümne said...

Kas blogipidaja tõemeeli tahtis eestikatele minna?

 
At 00:29, Anonymous Anonüümne said...

proovisin täna Jõulumäel ka paaristõukeid. 2,3 km rajal on peale starti, peale tunneli silda esimene tõus igatahes alistus. Ise arvan, et polnud paha :)
Kukus Pahv jt ilkusid SV ENV üle. Aga nad on seal korvpallurid, kes ei viitsinud elementeaarsid asju enadle selgeks teha. Pahv vöi kes iganes, pakkus et oleks saanud 6. koha, teadmata et oleks saanud 4. koha. Kus siis alles oleks olnud alles vauhthi saatel! Möeida vaid, Pahv EMV suusatamises 4.koht. Ise olen nüüd Otepääl treeningraagris. Sai vaadatud ka Euroopa MV laskesuusa avamist. Saab huvitav olema: meestest meie vanad euroopa teise ešeloni vastu!!! Kahjuks küll peame pärast jälle nentima ... Töenäoliselt keegi noortest mingil distantsil vöi teates mingil vöistkonnal joppab ja köik on happy, Ring FM teeb ülekandeid ka muide, kommenteerivad eks-sportlased Saue ja Viks muide.

 
At 00:31, Anonymous Anonüümne said...

EMV - suusavahetusega söit

 
At 01:38, Anonymous Osmo-Petri, Helsinki said...

http://yle.fi/urheilu/vahapukeinen_juoksija_keraa_katseita__autoilija_hakeltyi_ja_oli_ajaa_kolarin/7762746
Bloody Estonians! Niin juostaan Helsingissä!

 
At 10:01, Anonymous Anonüümne said...

FOSTI TREENIB AHVIDEGA
Fosti läheb treenima Aafrikasse mäestikugorillade juurde.
"Pekingis lubas ta joosta otse mäestikulaagrist tulles." "Mäestikulaagrisse Fosti talve-kevadperioodil enam ei lähe. Lume vähesuse tõttu kannatab praegu ka Eestis joosta. "Keenias pingutasin end üle," tunnistas Fosti. "(JOOKSUPORTAAL)

 
At 02:54, Blogger Minko Chen said...

mbt shoes outlet
beats by dre
ed hardy clothing
longchamp outlet
ugg boots sale
nike air max uk
oakley outlet store
prada outlet online
coach outlet online
air jordan shoes for sale
fitflops sale
longchamp handbags
louis vuitton bags cheap
rolex uk
winter jackets
cyber monday deals
oakley sunglasses wholesale
ray ban,rayban,occhiali ray ban,ray-ban,ray ban occhiali,ray ban sunglasses
michael kors handbags sale
1205minko

 

Postita kommentaar

<< Esileht