esmaspäev, jaanuar 19, 2015

Pullerits: Kuidas ma saavutasin Otepää MK-etapil parema koha kui Eesti esindusmeeskond?

VÕISTLUSE VIDEOÜLEVAATE LEIATE SIIA KLÕPSIDES!
Seljas sinised joped suure kirjaga «Estonia», nägid need kaks välja nagu mingid tähtsad ametimehed. Nad kõnetasid mind Otepää MK-etapi Lemeksi harrastajate sõidu eel hooldebokside juures ja pakkusid diili. Ütlesid, et ärgu ma liiga kiiresti sõitku, võtkem asja ikka mõnuga.

Seda, et mõned MK-etappi mõnuga võtavad, oli Otepääl eelmisel õhtul niigi küllalt nähtud. Näiteks hotellis, kus peatus Saksa koondis, oli saanud ühe toa ka eesti seltskond, kelle joviaalne olek oli nii kõvahäälne, et sakslased pidi käima nende toa uksele koputamas ja öörahu nõutamas. Aga veelgi uljamaks läks situatsioon ühes kesklinna pitsatoidukohas, kuhu astus sisse ülakeha suureks pumbanud 20ndates eluaastates noorsand, pelgalt spordisärk seljas. Miski talle seal ei meeldinud, nii et läks teistega ülbama. Kuid sai kiiresti paugu sisse, nii et lendas põrandale. Suust hakkas verd jooksma ja vahtu ajama. Mees ei tõusnud ega tõusnud. Totaalne nokaut. Kümne minuti pärast saabus kiirabi. Veidi hiljem saabusid ka politseinikud.

Ma tundsin neid kahte, kes mind veerand tundi enne Lemeksi võistluse starti kõnetasid. Nad olidki asjamehed. Nende suured plakatid rippusid Otepääl. Üks oli Riigikogu liige Meelis Mälberg, endine Otepää vallavanem. Teine oli Hanno Pevkur, sise- ja regionaalminister. Nende pakkumine oli, et harrastajate võistlusel võiks kõik sõbralikult koos ühel joonel finišeerida.

Eesti vajab uusi novaatorlikke ja julgeid ideid. See tundus ühena sellistest. Aga kas tasub poliitikuid alati uskuda?

Ühtlasi sain aru, et olin toiminud poliitilistes ringkondades kavandatut arvestades sobimatult. Saabusin nimelt juba kaks tundi enne starti Otepääle. Enne linna sisenemist tahtis politsei suunata mind põllule tasuta parklasse. Sest parkimisluba mul polnud. Ütlesin, et lähen võistlema. Politsei palus oodata, võttis raadio teel kellegagi ühendust ning lubas kahe minuti pärast mul linna sõita. Seal oli kõikjal ruumi maa ja ilm.

Üllatus tabas siis, kui võtsin suusad-kepid käe otsa ja sammusin Tehvandi staadionile. Seal teatasid peaväravas piletikontrollid, et suuskadega kahjuks sisse ei pääse. Osutasid sellekohasele keelule pääsla kõrval telgi seinal. Tõepoolest, seal seisiski kirjas, et lisaks lemmikloomale ei saa tõepoolest staadionile suusavarustusega. Huvitav, küsisin neilt, ma olen siia võistlema kutsutud, aga nüüd ei pääse võistlusvarustusega võistluspaika – kuidas sellest aru saada? Nemad ka ei teadnud. Ma edasi täpselt ei räägi, mis sai, et neile kahele, tegelikult väga lahkele ja vastutulelikule piletikontrollile mitte probleeme tekitada, mistõttu hüpakem ajas paar minutit edasi hooldebokside juurde.

Boksidest 149 ja 150 pidi saama rinnanumbri. Kui sinna saabusin, olid mõlemad uksed suletud. Seejärel saabusid peagi «Ringvaate» mehed Hannes Hermaküla ja Jüri Muttika ning jäid samuti nõutult ringi vaatama – no ei saa kuskile sisse. Kolme minuti pärast saabus võti. Pääsesime ühe laua ja kahe tooliga boksi, asetasime asjad põrandale. Kohe lülitati ka radiaator tööle. Muidu oli ruumis kõle nagu laudas.

Ei, kõik see eelnev ei ole vähimalgi määral mõeldud kriitikana korraldajate pihta, sest korraldus oli eeskujulik, nagu alati Otepääl. See kirjeldus on mõeldud näitamaks, et kui saabud elus esimest korda suurele võistlusele osalejana, ei ole kõik sugugi nii lihtne ja harjumuspärane, nagu Estoloppeti maratonide stardi eel.

Kavas, mis poliitikute sõidame-rahulikult-plaanidega ei tahtnud hästi sobida, oli korralikult sooja teha, et nahk ikka märjaks saaks. Sõitsin bokside juurest üles soojendusrajale, kui kollases vihmakeebis turske mees mu kinni pidas. Ta seletas, et ilma numbrita rajale ei pääse. Number oli mul juba võistlusvormi peal, soojendusdressi all. Pidin selle tõmbama soojendusdressi peale, et see oleks pidevalt nähtaval. Ausalt öeldes oletasin, et selline reegel peaks kehtima, kuid ei soovinud end avalikult nummerdatuna liiga tähtsaks teha. Riietusin sealsamas ümber. Läksin sooja tegema staadionilt kaugemale, hüppemäe torni poole, kus askeldas peale minu vaid üks tegelane, Andrus Veerpalu, Kasahstani dress seljas. Ta testis laskumisel suuski.

Olin eelmisel õhtul helistanud meeskonnakaaslasele Jaanus Laidveele, kellega käisime kolm aastat tagasi Utah’s Moabi kandis ratastega seiklemas, ja pakkunud pärast Lemeksi harrastajate teatesprindi osalejate nimekirja uurimist, et parimal juhul pretendeerime umbes 7. kohale. Esimese hooga, ise teemasse kaevumata, ei tahtnud ta sellega päris nõusse jääda, ent tutvunud minu ülevaatega, märkis, et päris adekvaatne prognoos.

Laidvee, arvestades, et ta on peamiselt klassikasõitja, tegi avaetapil hea etteaste. Tänu sellele, et Rally Team Estonia liige Sander Pärn enne teda teatevahetuse alasse sisenemist kukkus, sain oma etappi sõitma seitsmendana. Aga enne, kui jõudsin Suusahullude meeskonna teise vahetuse sõitjale Arne Türksonile järele, kihutas minust nagu kahurikuul mööda Ain-Alar Juhanson, kes muudkui läks ja läks ja läks, kuni viis TriSmile’i võistkonna lõpuks esikohale. Ta kiitis pärast, et suusad olid jube head ja et laskudes andsid tema 105 kilo väga hea hoo.

Sander Pärn sai isa Aivolt, endiselt suusatajalt, pärast mitu minutit karmilt võtta, et miks ta valis trajektoori, kus oli palju paksu lund. Aga kui nad poolteist tundi hiljem staadionilt hõbehallis autos minema sõitsid, oli olukord rahulik ning sõlmisime kolmekesi ühe eelleppegi.

Pärast võistlust, mis lõppes Laidvee ja minu meeskonnale võistlejaterivi keskel (kui täpne olla, siis esimese poole lõpus) kaheksanda kohaga - seega saime Otepää MK-etapil parema koha kui Eesti esindusmeeskond Raido Ränkel - Peeter Kümmel (jäid kümnendaks) -, otsustasin kasutada võimalust ning harjutada Tehvandi headel radadel uisutehnikas sõitu. Veerpalu oli selleks ajaks oma suusapaarid kokku pakkinud ja lahkunud. Kuid trehvasin raja ääres Vahur Teppanit, kel oli hundikoer Lucky kaasas, nagu sageli. See oli hea, et teisi polnud, sest kasutasin juhust ja palusin Teppanilt väikest tehnikatundi. Ta näitas ette, kuidas tempovarianti sõita, kuidas puusad ja reied tööle panna, kuidas sättida õlad õigeks ja kuidas töötada kätega. Tema näitas, mina proovisin järele teha, tema vaatas, siis korrigeeris järgmisi asju, siis näitasin taas ette, kuni lõpuks tundsin, sai põhiasend sai märgatavalt paremaks. Mis loomulikult ei tähenda, et oleksin kümne minutiga ehk üleöö tipptasemel sõitma õppinud, kuid nüüd vähemalt tean, millele tähelepanu pöörata ja kuidas.

Olin Muttika ja Hermakülaga üks viimaseid, kes Tehvandi staadionilt kella kolme paiku lahkus.
******
A primitive road from Elephant Hill to Devils Kitchen, Needles District, Canyonlands National Park, Utah. 27. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Priit Pullerits Tehvandi staadionil Lemeksi harrastajate MK-etapil teist vahetust sõitmas. Foto autor: Tairo Lutter, Postimees/Scanpix
Foto 2: Lemeksi harrastajate MK-etapi start. Vasakult: Ago Markvardt, Jaanus Laidvee, Sander Pärn, Meelis Mälberg, Eveli Saue. Foto autor: Tairo Lutter, Postimees/Scanpix
Foto 3: Lemeksi harrastajate MK-etapi avavahetuse sõitjad lahkumas staadionilt. Veab Sander Pärn (nr 2), vasakul Jaanus Laidvee (nr 10), paremal Eveli Saue (nr 12). Foto autor: Tairo Lutter, Postimees/Scanpix
Foto 4: Lemeksi harrastajate MK-etapi teise vahetuse sõitjad ootamas oma võistluskorda. Keskel Priit Pullerits (nr 10), Kaspar Taimsoo (nr 6) ja Sandor Liive (nr 1). Foto autor: Tairo Lutter, Postimees/Scanpix
Foto 5: Sander Pärn (nr 2) kukub Lemeksi harrastajate MK-etapi avavahetuse lõpus. Paremal kihutavad vahetusalasse Eveli Saue (nr 12) ja Revo Raudjärv (nr 11), vasakul ootab Priit Pullerits. Foto autor: Tairo Lutter, Postimees/Scanpix
Foto 6: Jaanus Laidvee (paremal) saadab Lemeksi harrastajate MK-etapil teele Priit Pulleritsu. Foto autor: Tairo Lutter, Postimees/Scanpix
Foto 7: Ain-Alar Juhanson toob Lemeksi harrastajate MK-etapil võitjana üle lõpujoone TriSmile'i võistkonna. Tema järel ületab finišijoone jalgpallurite esinduse teise vahetuse sõitja Raio Piiroja (nr 3). Foto autor: Tairo Lutter, Postimees/Scanpix
Foto 8: Veiko Täär toob Lemeksi harrastajate MK-etapil viiendana üle lõpujoone sportlike saatejuhtide esinduse. Taamal ületab finišijoone kuuendana Sandor Liive (nr 1) suusaliidust. Foto autor: Tairo Lutter, Postimees/Scanpix
Foto 9: Priit Pullerits lähenemas Lemeksi harrastajate MK-etapil lõpujoonele, tema järel Arne Türkson Suusahullude meeskonnast. Foto autor: Tairo Lutter, Postimees/Scanpix
Foto 10: Priit Pullerits (vasakul) ja Jaanus Laidvee (paremal) koos Lemeksi harrastajate MK-etapi kangelase ja võidumehe Ain-Alar Juhansoniga (keskel). Foto autor: Tairo Lutter, Postimees/Scanpix

83 Kommentaarid:

At 12:33, Anonymous Anonüümne said...

Et asi eelmises teemas ära ei vajuks http://forums.fitness.ee/index.php?/topic/31657-vend-vaehk-team-fast-mida-uetles-raadios-priit-pullerits-kulturistide-kohta/page-276#entry409051 Vabandan risustamise pärast, kuid rahvas nõuab meelelahutust.

 
At 13:06, Anonymous Anonüümne said...

On kuidas on selle sprindivõimekusega, aga kirjutada ja lugu vesta vanameister oskab, paganama hästi. Kõrgem tase - au ja kiitus!

 
At 13:12, Anonymous Anonüümne said...

Ümmargune aiaaugu jutt.

 
At 13:18, Anonymous Anonüümne said...

Minu poolt aplaus vanameistrile.

 
At 13:30, Anonymous Anonüümne said...

Priit-vana valdab teemat. Loo pealkiri viitab võidule ("ma olin parem kui elukutselised"), aga postituses ei sõnagi sellest, et Priit-vana sai oma vihakõnede põhisubjektidelt ehk jalgpalluritelt SUUSAVÕISTLUSEL kalendriga pihki vahtimist nii, et tolmujutt oli Põltsamaale näha. Võimas, võimas, Priit, aplaus vanameistrile tõepoolest!

 
At 13:35, Anonymous Anonüümne said...

Siin on kirjamehel klahvid sassi läinud:
"kaheksanda kohaga - saage saime Otepää MK-etapil parema koha kui Eesti esindusmeeskond"

 
At 13:44, Blogger Priit Pullerits said...

Aitäh, 13:35, teraste silmade eest! Selle osa, kus viga märkasite, lisasin loole siis, kui kõik oli juba valmis - ja nii lipsaski viga, va sindrik, sisse. Aga lõpuni see viga läbi ei läinud - tänu teile! Aitäh!

 
At 14:01, Anonymous Anonüümne said...

Amatööride võistlusel sai Priit 22. koha, MK-etapil oli Peeter Kümmel alles 33. Seega edestas Pullerits Kümmelit 11 koha võrra. Nojah, naljameeste võistlusel oli vaid 32 osalejat, nii et see päriselt see võrdlus ei päde.

 
At 14:06, Anonymous Anonüümne said...

14:01 - no miks ei päde, ega ta pääse, küll ta päeb! MK-etapi protokollis http://www.owc.ee/ on muuhulgas ka kirjas, et Revo Raudjärv sõitis nii 5. kui ka 9. koha tiimides.

Olgu, päris must-valgel seda kirjas pole, protokolli tabel on mingites kirjutes toonides. Aga ikkagi kirjas! Tänan!

 
At 14:08, Anonymous Anonüümne said...

Oh, ära sa pädemise pärast küll muretse. Priidule pädeb kõik, mis veidigi teda ilusamaks teeb.

 
At 14:09, Blogger Priit Pullerits said...

Nalja ei teinud sel võistlusel küll eriti keegi peale Urmo Aava, kes tuli starti kiivriga ja rallikostüümis ega läinud ilmselgelt võistlema. Teised võtsid võistlust ikka väga tõsiselt - vaadake kas või piltidelt, millise otsustavusega rajale mindi.

Esimese kommentaari kirjutajale ja teistele ka: Sky Plusi reporter vahendas mulle kutse kevadel fitnessi festivalile, et seal võetakse keha peaaegu paljaks ja kreemitatakse see pruuniks, mille peale ma ütlesin, et see üritus on minu jaoks sel juhul liiga geilik. Kui keegi üritab siit skandaali või sensatsiooni välja pigistada, siis jõudu sellele õnnetukesele kivist vee välja pressimisel.

 
At 14:19, Anonymous Anonüümne said...

14:06, vaata eelmise sissekande kommentaariumis olevat tabelit, seal on Revo ja ka mõni muu viga ära parandatud.
(ainult Raja ja Taimsoo on vahetuses.)

 
At 14:35, Anonymous Anonüümne said...

Priit,minu küsimus on käesoleva postituse kõrvalteemast.On keegi kunagi teie suusatamist filminud?Pärast saaksite ise ka vaadata,kuidas sõit välja näeb ning siis saaks mõni asjatundja puudusi kommenteerida.

 
At 14:40, Anonymous Karl Joakim said...

Härra Pullerits, kas te Käärikul suusapeol käisite?

 
At 14:41, Anonymous Anonüümne said...

Etappide ajad - peaks õigete nimedega olema.

Rank Name Time
1 Gert Kams 2:52.48
2 Allar Raja 2:53.05
3 Ain Alar Juhanson 2:56.03
4 Rait Pallo 2:57.14
5 Eveli Saue 3:00.11
6 Revo Raudjärv 3:02.10
7 Janar Tatomir 3:02.67
8 Jaanus Laidvee 3:07.75
9 Sander Pärn 3:09.20
10 Kunnar Zirk 3:11.12
11 Magnar Freimuth 3:12.49
12 Ago Markvardt 3:17.92
13 Meelis Veilberg 3:18.79
14 Veiko Täär 3:19.31
15 Silja Suija 3:20.64
16 Marii Raudsepp 3:21.02
17 Raio Piiroja 3:21.11
18 Sandor Liive 3:27.82
19 Kaspar Taimsoo 3:28.00
20 Hannes Hermaküla 3:33.71
21 Kristjan Savisikk 3:38.25
22 Priit Pullerits 3:38.75
23 Meelis Mälberg 3:38.76
24 Õnnela Raudsepp 3:45.70
25 Arne Türkson 3:46.18
26 Miina Pruuli 3:58.67
27 Annela Orav 3:59.33
28 Margus Pirksaar 4:09.54
29 Hanno Pevkur 4:11.53
30 Jüri Muttika 4:29.07
31 Jaanus Adusoo 4:30.37
32 Urmo Aava 5:09.95

 
At 14:55, Anonymous Anonüümne said...

No mida sa nende etappide aegadega vehkled? Kas juba ei piisa?

 
At 14:57, Anonymous Anonüümne said...

Kui Priit võistelnuks naiste konkurentsis, olnuks ta keskmik - kolm õrnema soo esindajat olid temast eespool, Õnnela, Miina ja Annela jäid tahapoole.

 
At 15:14, Anonymous Anonüümne said...

14:55, korrektsuse huvides, kuna nn ametlik lõpuprotokoll sisaldas vähemalt 5 vale nime.

 
At 15:26, Anonymous Anonüümne said...

Miks harrastajate pull nii palju tähelepanu viib? Arutleks hoopis miks suur suusatamine põhjas on? Isegi Õhtulehes on asjalikumad kommid kui siin.

 
At 15:35, Blogger Priit Pullerits said...

Etapiajad on selles mõttes juhuslikud, et need olenevad, nagu Tanel Ojastelt järele küsisin, sellest, millal toimus teate üleandmine ja millal seda jälginud kohtunik vahetuse fikseeris. Selles sõidus tehti seda Ojaste kinnitusel käsitsi, päris-MK-etapil kasutati selleks kiipe. Vahetusala oli vähemalt 40, kui mitte 50 meetrit pikk, nii et palju olenes sellest, kas vahetati ala alguses või lõpus. Ala läbimiseks kulub vähemalt 6-7 sekundit. Kes vahetas ala alguses, sellel sai esimese etapi sõitja 6-7 sekundit kiirema aja kui see, kes vahetas ala lõpus, ja teise etapi sõitja vastavalt 6-7 sekundit aeglasema ja vastavalt sama palju kiirema aja. Ses mõttes on minu ja Mälbergi aega lahutav sajandik küll ilus detail, aga tegelikkusega ei ole sellel midagi pistmist. Sama hästi võis Mälberg sõita minust hoopis 6-7 sekundit... kiiremini!

Selle kõigega ei taha ma öelda, et need ajad ei näita absoluutselt mitte midagi, aga kindlasti ei tasu 3-4-sekundilisi ajavahesid ületähtsustada. Lisaks ei ole kellelgi, isegi mitte Ojastel täpset infot selle kohta, kumb etappidest oli pikem ja kumb lühem (algus oli ju stardialaga ja lõpp jälle finišialaga) või olid nad siiski ühepikkused.

14:35 - ei, keegi mind filminud ei ole. Tean, et see on hea moodus vigadele jälile saamiseks, aga ütleme nii, et pilt võib osutuda sedavõrd kohutavaks, et kaob igasugune suusasõiduisu ja eneseusk - seetõttu võib olla parem end mitte šokeerida.

14:40 - ei, ma pole party animal. Aga nagu näete, siis kirjutamaks sellest, mis pidudel juhtub, ei pea ise pidudel käima (vt sissekande 2. lõik).

 
At 15:36, Anonymous Anonüümne said...

Aga seepärast, lp 15:26, et siin arutavad mehed seda, mida nad ise teevad või saaksid/tahaksid teha, mitte ei targuta asjade üle (Nagu ÕLis), millest neil tegelikult aimu ei ole ja millele neil hammas peale ei hakka.

 
At 15:47, Anonymous Anonüümne said...

15:36 ütleb kulda!

 
At 16:32, Anonymous Anonüümne said...

Kuulge, aga Delfis on nii ilusad pildid osalenud preilidest, miks meie siin ühe fookusest väljas seelikuga peame piirduma?!

 
At 16:43, Blogger Priit Pullerits said...

Laekus olulist suusainfot!
Viru maraton TOIMUB! Vaatamata nädalavahetusel olnud sulale leidub Mõedaku suusaradadel endiselt piisavalt suusalund, et maratoni korraldada. Korraldajatel on järgnevatel päevadel tõsiselt tööd radade ettevalmistamisega ning täpsem info lõpliku distantsi ja ringide arvu kohta edastame hiljemalt kolmapäeva hommikuks. Maratoni teine registreerimise voor lõpeb kolmapäeval kell 24.00.

 
At 16:56, Anonymous Anonüümne said...

aga kas mõni rein käis suusapeol ja võiks rääkida et kuidas tümps oli?
Endine Kääriku pops

 
At 19:10, Anonymous Mardo, Põlvamaa said...

Seal pitsabaaris... Pulleritsu füüsisega ja erutuva närvisüsteemiga on targem sellistest kohtadest eemale hoida.

 
At 19:24, Anonymous Ennu, Vana-Vigala said...

See-eest Holden on Tšehhimaal kõvasti laamendanud. http://blogger-holden.blogspot.com/2015/01/boheemsuusatamisest-boomimaal.html

 
At 19:42, Anonymous Anonüümne said...

Priidul ei ole erutuv närvisüsteem, vaid rikutud närvisüsteem. Kujutage ise ette, kui tumedad jõud (veel on selgusetu, kelle poolt palgatud) püüavad võistlejat juba enne starti kõrvaldada konkurentsist:
1) linna ääres püüdis politsei kõrvaldada Pulleritsu isegi avalikult kasutatavalt teelt ja suunata teda põllule;
2) võistluspaika läbi staadionivärava teda ei lubatud minna, sest tal oli suusavarustus kaasas (oleks pidanud vist süsta õlale võtma -- oleks läbi saanud).
3) viimane katse tehti turske kapi poolt siis, kui Priit tahtis rajale soojendust tegema minna -- polevat numbrit. Tegelikult oli number küll ja õiges kohas: võistlusdressi peal. Krt! Andku siis 2 (või rohkem) numbrit, saaks ühe ka maika peale panna. Äkki hakkab palav...
No püüa Sa siis hästi võistelda, kui Su ajud enne rajale mineku katseid ära kepitakse.
Priidul on siiski kõva närv, aga tunda on, et see teda mõjutas (märkis ju ära, et V.T. oli oma hunduga rajal -- meil keelatud tegevus. Vanasti, kui mul veel koer rajal (Vooremäel ja Käärikul, mitte Otepääl) kaasas oli, suhtuti inimese sõpra leebemalt).

 
At 20:19, Anonymous Anonüümne said...

Mul on 12 sõpra. Neist 3 lödipüksid, kes oleks suure tõenäosusega Pulleritsust veel aeglasemad olnud. Teised kõik oleksid sõitnud alla 3.30

 
At 20:40, Anonymous Kalmer, turvamees said...

Oodake vaid esimese maratonini. Saate Priidu käest nokki kõik!

 
At 21:44, Blogger Priit Pullerits said...

19:42, te unustasite selle, et lisaks ei tahetud mind ka hoolderuumidesse lasta, et külmetagu väljas tuule käes. Ainus, kes toetavalt suhtus, oli Jaak Teppan, kes laupäeval suusad ette valmistas ja tuletas isegi meelde, et neile järele tuleksin.

 
At 22:16, Anonymous Vahur, 32, Raasiku, Harjumaa said...

Ehk oleks hea mõte külastada veidi jõusaali ja õlavöötmele mingigi muskel kasvatada? Siis ei jäetaks kiitsakat spordimeest ukse taha.

 
At 22:21, Anonymous Martin said...

Get ripped, man, so you won't be pushed around

 
At 23:28, Anonymous Anonüümne said...

Mõnele mehele meeldis siin fitnessi foorum, eelpool mainitud teemast siis tuli ka selline tore leid: https://www.youtube.com/watch?v=hchVguwspnY

 
At 06:18, Anonymous Volli Jõgevalt said...

Nüüd oli hea jutt Pulleritsult, et pehmel rajal on raskel mehel hoopis eelis. Tore vabandus.

 
At 08:20, Anonymous Anonüümne said...

Proffe tunned käekirjast ehk “Ringvaate“ meeskonnalt väga heal tasemel tehtud reportaaž.
Tunnustame, Hermaküla ja Muttika!

http://etv.err.ee/v/meelelahutus/ringvaade/ringvaate_lood/96681db8-11a2-4893-af2a-24664382492d

 
At 08:34, Anonymous Anonüümne said...

Mulle ka meeldis ERR-i reportaaž asjast Ringvaates, mõnusas huumorivõtmes. Isegi Pullerits ise üritas nalja visata, natuke õnnestus ka.

Toits

 
At 08:53, Anonymous Kiiruisutaja said...

Vanameister rääkis televiisuris ju suisa kulda, et sellel [pehmel] rajal oled kui baleriin, pooljoobes olekus. :)

 
At 09:01, Anonymous Priimabaleriin, poolkaine said...

Tean-tean, mehed, millest räägite...

 
At 09:14, Anonymous Anonüümne said...

23:28, see on ju suurepärane leid: Dimitri saab teada, et ta ei olegi pehmo.
Tegijatel annet jagub.

 
At 09:20, Anonymous Anonüümne said...

:) - tea, kas vanameister ikka märkas, et see ei olnud harrastajate maailmakarikas? Ehk siis saaks ka aru, miks nende seltskonna asjamees jalalt-jalale tammudes teda hooldeboksi uksel ei oodanud... ja rajal numbreid nõuti. Päris esimene WCup see siinkandis ju ei olnud, ei maksa naiivitari mängida.

 
At 09:35, Anonymous Anonüümne said...

Priit, teie nn suusatehnika õppimine on muutunud juba huumoriklassikaks. Kümme minutit raja kõrval "spetsialisti" nõuandel käsi - jalgu liigutada ja tehnika omandatud nigu niuhti?
Saadate siin miljonitele suuskuritele valet sõnumit, nagu oleks suusatehnika mingi korrutustabel, mida saab kolme minutiga selgeks õppida.
Kui te oleksite professor Hans Grossi tehnika aluseid mõttega uurinud, teaksite, et sporditehnika ei asu mitte teie mälus, vaid lihasmälus. Seda aga tuleb sinna tampida tuhandete ja kümnete tuhandete õigete liigutuste kordamisega, et see ei kaoks ka absoluutse väsimuse taustal ega mingite ilma - rajaoludega. Seepärast suusatajad unustavadki esimesel lumel kella ja lihvivad kümneid tunde erinevates oludes erinevaid tehnikavariante...

 
At 10:27, Anonymous Käo Jaan said...

Eks ta ole! Tõlgendamise küsimus. Oponendid näevad näiteks Savisaare tegevuses ka sulaselget riisumist ja rahvale pähe soristamist. Samas ta ise ning tema pooldajad leiavad, et ta on altruist, päästja ja õnnistus kogu riigile. Sama teema on ka hr. Pulleritsu puhul. Paljud üritasid siin Pulleritsu hiigelsõitu ja filigraanset suusaoskust naeruvääristada ning pildusid kriitikanooli. Nüüd peate te oma sõnu sööma ja lugema kuidas asjad tegelikult olid. Hoopis Priit saab panna oma kontosse kirja järjekordse vägiteo ja suursaavutuse. Vot nii, õppige töllid !
NB!! töll on lühend suusasõbra hellitusnimest suusatöll.

 
At 10:34, Anonymous Anonüümne said...

Nõus seltsimees Käo Jaaniga.

 
At 10:34, Anonymous Anonüümne said...

vist ka kägu on
töll suusameeste ringis
hellitushelin

 
At 11:00, Anonymous Anonüümne said...

üksviiskümmendviiskomaüheksa ütleb:

veidi teemast välja, aga siiski puudutab kaudselt kõiki suusasõpru ja suusa.edesid. nimelt esbl.ee-s selline teade:
1921 korraldati Tartus Emajõel esimesed suusavõistlused Eestis. Startis kümme suusatajat, võistluskavas oli 1500 ja 5000 m.
vot sealt emajõe ateena kallastelt kogu see vaimustus meil siis alguse saigi. head libisemist Priidule, kui ka kõigile teistele!

 
At 11:03, Blogger Priit Pullerits said...

Mehed, nüüd tuleb ajakirjandusest arusaamiseks isegi minu mõistusest ja kogemustest puudu. Palun aidake mul asjast aru saada! Tänane Õhtuleht kirjutab lk 19 spordiküljel, pealkiri:

Taaramäe Tour de France'ile ei lähe

Tekst ütleb:

Kuigi käesolevast hooajast Astana meeskonnas sõitev jalgrattur Rein Taaramäe pidi esialgsete plaanide kohaselt tegema kaasa Giro d'Italial, siis nüüd valmistub ta siiski Tour de France'iks.

Läheb ta siis Tourile või ei lähe? Otsustagu ükskord see asi ära... Õhtuleht!

 
At 11:14, Anonymous Anonüümne said...

A midagi on ikka seal emmkaal juhtunud. Igatahes ei kustuta PP enam nii kergekäeliselt enda isiklikust blogist vähemsõbralikke kommentaare. Või oli selle muutuse tingijaks hoopis kirjeldatud vahejuhtum söögikohas. Tundub, et värske õhk on lõpuks mõju avaldanud.

 
At 11:32, Anonymous Anonüümne said...

Taaramäega on asi selge läheb Tuurile. Selgusetud on see kas pehems luems on siis kergel mehel eelis või hoopis raskel megel. Otsusta see ära ükskord Priit.

 
At 11:36, Anonymous Mumunga said...

Ju siis plaanid muutusid. Uus klubi soovis Reinu Touril näha ja kõik. Aga panustavad ikka itaallastele, hollandlastele, .... Meie mehed peavad olema tublid abilised. Kuniks Nibali ees, ei pääse ka Kangert liidriks. Mõne väiksemal tuuril ehk lastakse preemiaks tulemust teha.
Oma jutu järgi lõhub Rein kõvasti trenni teha, aga nagu usku ei ole. Mille pealt varasem edu tuli? Nooruse uljus või kofidise spordipulber? Peale seda kui kellegi autost ports leiti, kadus kofidis ja selle sõitjad pildilt.

 
At 11:58, Anonymous Anonüümne said...

Justnimelt. Mitte kõik, aga suur osa suusasõpru on tegelikult, nagu mainib eespool ka senjöör Kägu - suusatöllid.

 
At 12:07, Anonymous Käo Jaan said...

To 11:03. Kuigi ma ei saa sellest artiklist samuti informatiivses mõttes ööd ega mütsigi aru, meedlib mulle see, et ka hr Pullerits ei saa. See näitab, et ta on maist päritolu ja miski inimlik pole talle võõras.

 
At 12:08, Anonymous Anonüümne said...

Siit jällegi see (spordi)alade erinevus. Olgugi et jalgrattas aafrika ja aasia konkurentsis pole, siis ega kergelt staariks pääse. Ala spetsiifika tõttu meeskonnasport ja Eesti väiksusest tingituna võistkonnaspordis meil raaskem konkureerida kui individuaalselt. Panustada eraldistardivõistlustele? Suurtest riikidest leidub alati mõni talendikas noor, kes antud võistluseks tippvormi timmitakse. Raske on Taaramäel Kangertil staariks tõusta. Nad ei ole ju kehvemad kui näiteks Novosjolov, kuid üks mees on tiitlitega ja teised ilma. Ebaõiglus? Jah, aga mis teed (oleks tulnud valida *kasulikum* ala)

 
At 12:11, Anonymous Anonüümne said...

Läheb ta siis Tourile või ei lähe? Otsustagu ükskord see asi ära... Õhtuleht!

Mis on siin Õhtulehel otsustada? Kui asjalood muutuvad, keegi haigestub, jääb dopsiga vahele etc etc, siis läheb jälle Girole ja Tourile mitte.

 
At 12:23, Anonymous Anonüümne said...

Maksurahad ikka kommerts-spordi toetuseks,
noortesport ja rahvatervis saagu ise hakkama

http://sport.postimees.ee/3062089/ott-tanak-saab-tallinna-linnavalitsuselt-toetust

 
At 15:43, Blogger Priit Pullerits said...

Üks väga mõtlemapanev arvamusavaldus - kes sellega ei nõustu, on reeturlik:

Austus Eesti vastu algab meist endist! **

Karm tõde, kas pole?

 
At 15:58, Anonymous Anonüümne said...

eks ta nii ole muidugi, kuid ei ole näha samme mis tehtaks massiivse venestamise VASTU. Meie oma armas Postimees on asunud ägedalt eestlasi integreerima. Postimehes aken rus postimehesse on? On. Rus Postimehes aga aken t eestikeelsesse PM-i? Ei ole. Postimehes venelased karavahev Garandza jne omi tõdesid levitavad? Jah. Eestmeelsed kommentaarid artiklite alt kustuvad? Absoluutselt. No mida me tahame kui esimene eesti ise ägedalt vastavasuunalist tööd teeb. Isenesest ei parane miski. Praegu käeb kõv avenestamine ja ma ei näe et asi parameks

 
At 16:13, Anonymous Martin, vaimumees said...

Härra Pullerits ajab segamini, mis aastal praegu elame. Lubage meelde tuletada, praegu pole 1942. aasta. Ehk Pärtel aitab orienteeruda?

 
At 16:47, Anonymous Karvajalg Harku Vallast said...

Ma ka nüüd skandinaavia Somaaliast tagasi ja pisut Priidu sõidus pettunud.
See, et Priit nii kesise etteaste tegi võib hoopiski olla klamüüdia süü. Mäletate, kui aastaid tagasi oli klamüüdia kuum teema sportlaste seas. Ja kuna Priit siin tunneb peaaegu kõiki Eesti tippe, siis ime pole et keegi blogikunni ära nakatanud on.

 
At 16:47, Anonymous Anonüümne said...

Martin on puhta lolliks läinud! Loll-Martin. Vasakpoolne sinisilmne intelligendiniru, nagu kõik temasugused. Need tüübid on ohtlikud, need tuleb esimesena elimineerida. Muidu me Eesti läheb. Martini-sugused lollid annavad ära.

 
At 17:08, Anonymous Martin, intellektuaal, eestlane said...

16:47 jt ajukääbikud.
Täiesti ebareaalne poliitika -
mis saab viia ainult eestlaste mandumisele ja väljasuremisele globaalses konkurentsis.
Helme ja Pulleritsu taolised natsionalistid KIIRENDAVAD eestlaste väljasuremise protsessi. Kes tõesti seda soovib, laske valimistel käia.
P.S. Mina valdan 5-6 keelt. Sealhulgas loen-räägin vene keeles. Paljusid keeli valdate teie, ajukääbik?

 
At 18:32, Anonymous Anonüümne said...

Kääbikuid ei tohi diskrimineerida, Martin. Välja arvatud raamatutes.

Mina aga sain täna EMS ehk elektromüostimulatsiooni trenniga tuttavaks - väga mõnus karaokeaeroobika, oleks varem teadnud, oleks kohe tutvust teinud - siinsed tutvustused olid kahjuks veidi liiga kuivad olnud ja polnud huvi tekitanud.

Rahvusvaheline musklielektritrenn teistelegi huvi tekitamiseks: https://www.youtube.com/watch?v=yZ15vCGuvH0

 
At 18:36, Anonymous Anonüümne said...

Jaa, Helme käsitlus lähiminevikust tänapäeva on üsna täpne, kuid selleks, et ületada 3% valijate toetust, on vaja dekoloniseerimise programmi, muu kribu-krabuga, mis seal artiklis välja toodud, saab ka iga kartellipartei hakkama.
Kokkuvõtvalt: petserlastele eesti keele õpetamise idee jätab ERKE endiselt karjamaale.

 
At 19:04, Anonymous Anonüümne said...

Lugupeetud Martin, vaimumees-intellektuaal,
kas olete ka spordimees, et spordiblogis liiga tihti sõna võtate.
Või olete eksinu, kes leidnud Eesti loetavaima "peldikuseina", kuhu kraapides oma tähelepanuvajadust rahuldada?

 
At 19:45, Anonymous Martin, pole eriti spordimees (proud of it) said...

Riigikogu liige Yana Toom
on ka osav anatoom.
Lahkab, õõvastav on tulem, toom -
eestlane on väljasurev loom!

19:04, spordimees, kas eestlaste eksistentsiaalne probleem teile ei paku huvi?

 
At 19:49, Anonymous Anonüümne said...

ei puutu ka eriti teemasse, kuid PP kirjutas värvikast pildist pitsapoes. Kas asi varjati kohaliku politsei poolt maha nagu raremgi juhtunud? Ei leidnud kohalikus ajakirjanduses ainsatki viidet.
Mis puutub PP suusastiili, siis oli teine telekast vaadates natsa imelik jah. Aga ka näiteks Silja S. tegi lõpusirgel ketsakaid liigutusi, võitis siiski jala ettesirutamisega

 
At 20:02, Anonymous M. said...

... või ajakirjanik tegi "Jayson Blair'i" ehk kirjeldas sündmusi, mida ta ise ei näinud ja mida ei toimunudki. Aga ma pean nüüd minema-Kaplinski "Neljakuningapäev" ilmus raamatupoodides müüki.
Kohtumiseni tolerantsuse tunnis! (Teatavasti see toimub siin blogis igal õhtul.)

 
At 21:48, Blogger Andres P said...

No nii, kaaslased kommenteerijad - tulge võtke Priiduga Virus mõõtu. :) On ikka natuke sõidu moodi pikkus ja muutlikul rajal saab erinevaid oskuseid kasutada. Muidu läheb lihtsalt vastatikuseks plõksimiseks.

 
At 22:59, Anonymous Martin, paar suusasõitu paari aastaga said...

Andres, praegu Tallinnas aknast välja vaadates tundub suusasõit Virus kahtlasena. Usute, et TM, juba 15.02, ikka toimub?

Kaplinski: "Saaremaal/räägivad naised/põlvest põlve/lastele,/et kord/ pöörduvad/taevas ja maa/alam ülemaks,/ülem alamaks,/must valgeks,/valge mustaks,/saksad orjadeks/ja maarahvas saksteks."

 
At 00:15, Anonymous Anonüümne said...

Martin, toksi seent. Virus lõhume paepinda paaristõugetega mõrad sisse kui vaja ilma lumeta ennast puhtal õhukesel mullakihil edasi lükata! Kaplinski kiidab.

 
At 00:26, Anonymous Rähn, seekord emane küll said...

Lödipüks Martin, ma kohe õpetan kuidas see käib - toks, toks, toks, toks, toks, toks...
3 aeglast, 3 kiiret, jälle 3 aeglast, ja siis 3 hästi kiiret!

 
At 07:51, Blogger Indrek Sarapuu said...

Tore, et vähemalt üks mees, Urmo Aava, ürituse olemuse ära endale ära mõtestas ja tabas :)

 
At 08:22, Anonymous Anonüümne said...

Virus tuleb vist pehme rada ei soosi kergeid sõitjaid vaid selliseid raskeid 100 kgseid mehi, kes vajuvad lumest läbi ja saavad tõuke :).

 
At 08:57, Blogger Priit Pullerits said...

Teisipäeva õhtul Tähtvere spordipargi 1,3 km pikkusel sprindirajal kristallsuhkruses lumes 18 ringi ehk 23,4 km mõnusas ja mõõdukas tempos 1:29.35-ga, keskmine kiirus 15,67 km/h.

 
At 09:36, Anonymous Anonüümne said...

Kapist välja ja maratonile:

http://www.estoloppet.ee/et/uudised?news_id=60

 
At 09:49, Anonymous Anonüümne said...

Rada oli süüdi!

 
At 10:00, Anonymous Anonüümne said...

Laupäeval 2x20 km.
Pullerits või Piiroja, kes keda ...

 
At 10:38, Anonymous Isa Toolik said...

10:00, PP paneb lõdva randmega ära, Piiroja tehnika veel liiga algeline ja ebastabiilne (vt Ringvaate videot).

 
At 11:46, Anonymous Martin, kultuuriteooria studiosus, TLÜ said...

Muide - ja teemaga haakuvalt - Kaplinski on "Neljakuningapäevale" (Loomingu Raamatukogu 2015/1) kirjutanud ka järelsõna, mille viimasel leheküljel ütleb üht-teist ka vene keele kohta. Nii hirmsat, et ei julge seda siin reprodutseerida.
Kui Kaplinski enam eesti keeles ei kirjuta, kas eesti keel surutakse siis taas - nagu "Neljakuningapäeva" sündmuste toimumise ajal - köögi- ja tänavakeele staatusse? S.t tänavatel on Helme plakatid (kes need kinni on maksnud?) eesti e maakeeles (nüüd pigem - tänavakeeles), kõrgkultuuri tehakse aga teises keeles.
Kes on süüdi? (Kto vinovaat?)

 
At 12:52, Anonymous Anonüümne said...

Hähh, ka mõni kultuuristudiosus või asi. Kto vinovat ei ole lõpus kahe a-ga - seal viimases silbis hääldatakse lühidalt täishäälikut. Loll-Martini õhuke kultuurikiht paljastatud!

 
At 02:54, Blogger Minko Chen said...

mbt shoes outlet
beats by dre
ed hardy clothing
longchamp outlet
ugg boots sale
nike air max uk
oakley outlet store
prada outlet online
coach outlet online
air jordan shoes for sale
fitflops sale
longchamp handbags
louis vuitton bags cheap
rolex uk
winter jackets
cyber monday deals
oakley sunglasses wholesale
ray ban,rayban,occhiali ray ban,ray-ban,ray ban occhiali,ray ban sunglasses
michael kors handbags sale
1205minko

 
At 04:41, Blogger dong dong23 said...

adidas originals shoes
oakley sunglasses wholesale
louis vuitton
louis vuitton
air jordans
fitflop sandals
true religion outlet
polo ralph lauren
toms shoes
oakley sunglasses
jordan 4
oakley sunglasses
coach factory outlet
nike free run
fitflops
michael kors outlet
longchamp outlet
michael kors outlet
louis vuitton handbags
nike air max
louis vuitton outlet stores
ed hardy clothing
michael kors outlet
michael kors outlet
louis vuitton bags
kobe bryant shoes
cartier watches
louis vuitton outlet
toms shoes outlet online
ray ban sunglasses
ray ban sunglasses
coach outlet
hollister clothing
gucci outlet
air jordan retro
louis vuitton handbags
michael kors handbags
timberland boots
nike outlet
20165.13wengdongdong

 
At 06:19, Blogger 郑佳颖 said...

adidas stan smith uk
under armour curry 3
adidas ultra boost
yeezy shoes
michael kors handbags
michael kors outlet
cheap jordans
lacoste outlet
ultra boost 3.0
fitflops

 

Postita kommentaar

<< Esileht