kolmapäev, jaanuar 28, 2015

Pullerits: Mida jahmatavat sisaldas ootamatu saadetis?

Nädala algul saabus mulle kodusel aadressil suur valge ümbrik. Huvitav, mõtlesin, mis selles küll sisalduda võiks, kas:
- kirjastuse leping Eesti suusaspordi skandaalidest rääkiva raamatu avaldamiseks;
- alusdokumendid stipendiumi taotlemiseks Columbia ülikooli ajakirjanduskoolis New Yorgis;
- akrediteerimismaterjalid suusatamise MM-võistlustele Falunis;
- kohtu lahend järjekordse identiteedivarguse süüdimõistva otsusega;
- Tartu Ülikooli leping peagi algaval semestril tudengite õpetamiseks;
- Tamsalu maratoni rinnanumber;
- või hoopis midagi muud?

Esimese hooga ei osanud midagi kindlat oletada ega arvata. Nagu ei osanud ma arvata ka seda, kuidas võiks õnnestuda vähem kui ööpäev pärast Viru maratoni läbimist Lemeksi suusasarja teine etapp, mis liiati toimus veel paigas, kus mitte ainult mina, vaid ilmselt enamik teisigi suusatajaid pole eales sõitmas käinud. Kavas oli 9 km vabatehnikas ühisstardist Vedu radadel (fotol vasakul ja ka kolmel järgneval fotol). Need jäävad umbes 15 km Tartust Jõhvi poole. Ja olgu ette öeldud, et nood rajad erinevad Viru maratoni radadest nagu päev ööst. Olin sattunud justkui MK-etapile.

Ainus häda: Viru maraton oli eelmise nädala keskel kukkumise tagajärjel põrutada saanud parema külje roideid taas valusamaks teinud. Egas midagi, tablett Ibumetini pool tundi enne starti kurgust alla. Ja siis unustada valu!

Vedu sõit, hoolimata eelmisel päeval läbitud Viru maratonist, oli sootuks teine sõit. Seal ei pidanud n-ö lainetel ja luidetel tasakaaluharjutusi sooritama. Seal sai normaalselt sõita. Pigem oli oluline oma suutlikkust kainelt tunnetada ning hurraaga mitte ülepingutada. Näiteks Andres Kübar maksiski liigselt tormaka alguse eest lõivu ja jäi 2,2 km pikkuse ringi teisel poolel pikal tõusul jalgu. Seal sain sappa Rein Kullamaale, kellele olin nädala keskel Tartu sprindirajal 5,2 km paaristõukesõidus kaotanud ligi 20 sekundiga.

Nagu Lemeksi sõitudel tavaks, tuli SI-pulgaga iga ringi järel ise oma vaheaeg fikseerida. Ajamõõdukohale järgnes lühike tõus (selle otsas puu keset rada!) ning siis, pakun, et vähemalt poolekilomeetrine lauge laskumine, kus saab valdavalt ainult jalgadega, keppe kasutamata, ilusasti head kiirust hoida. Ainus pingeline koht rajal on tolle laskumise lõpus, kus tuleb teha teravnurkne vasakkurv metsa sisse, kuid sellega saab kiiresti sina peale. Minge proovige, tõesti lahe rada! Ka metsasisene tõus on ilusasti sõidetav, mitte ei pea ebaesteetiliselt ronima ja kangutama.

Poolel maal jätsin Kullamaa aegamööda selja taha. Ees paistis Suusahullude esindaja Andres Pae, kes oli Viru maratonil möödunud minust poolel võistlusmaal ning edestas mind seal lõpuks ligi pooleteise minutiga. Ent nüüd näis, et tal ei jagu raja raskematel osadel jaksu. Sain ta kolmanda ringi tõusu lõpuks kätte ja läksin mööda. Kuid selgus, et ta ei kavatsegi maha jääda, vaid haakis sappa. Kuigi järgnenud viimases vaheajavõtupunktis ergutati meid, et pangu me juurde, ees on terve hulk väga väsinud mehi, paistis vahe nondega siiski liiga suur, mis tähendas, et tuli pühenduda duellile Paega.

Ta istus aga kindlalt minu tuules. Viimase ringi tõusul tekkis korraks tunne, et vist jääb veidi maha – aga ei! Seega jäi asi lõpu peale. Pae tunnistas hiljem, et oli valmis haudunud plaani, kuidas mind võita. Aga ega ma ka päris peata sõitnud. Pärast metsast väljuvat laskumist, mis lõpeb all vastu mäge sööstva vasakpöördega, panin tõusule minnes käigu põhja, surusin end kiirete sammudega mäest üles, seal andsin mogreniga veel hoogu juurde, siis heitsin pilgu üle õla ja nägin, et vähemalt 15-meetrine vahe oligi sees. Edasine oli ainult vormistamise küsimus: selles mõttes, et finišieelsel laskumisel ja kurvis ei tohtinud liiga uljaks minna, sest siis võinuks tekkida oht, et sõidad mööda «postidest», kuhu pead SI-pulka susates oma lõpuaja fikseerima.

Tulemused tulid sellised (absoluutarvestuses):
13. Pullerits (1965): 6.36-6.50-6.53-6.48=27.07
14. Pae (1970): 6.23-6.50-7.04-6.53=27.10
15. Kullamaa (1969): 6.35-6.52-7.06-7.10=27.43

Võitis Sander Linnus (1991), kes sai väidetavalt 36 km pikkusel Viru maratonil 14. koha ning edestas mind seal ligi 16 minutiga. Tema vaheajad Vedul: 6.01-5.58-6.04-6.10=24.13. Nüüd kaotasin talle ligi 9 km peale veidi alla kolme minuti. Seega oli kaotus Vedul talle suhteliselt väiksem kui Viru maratonil: 4x3minutit teeks 36 km kaotuseks 12 minutit.

Järeldusi saab teha kaks:
- suutsin taas süvenenud roidetraumast hoolimata Viru maratonist paremini taastuda;
- kiiremad sõidud heas korras rajal sobivad mulle paremini kui sõidud ebaühtlasel, konarlikul, pehme lahtise lumega ja lainelisel rajal.

Kuuldavasti pidid Tamsalu maratonil ootama märksa paremad rajaolud, kui olid Viru maratonil. Samas tunnen, et mingi vastik vimm närib juba teist päeva kurgu kallal. Kahel päeval pole seetõttu trennis käinud ning on küsitav, kas lähen sinna tänagi.

Aga kas selle ajaga, kui Vedu võistlustest ülevaate andsin, jõudsite mõelda küsimusele, et mis saabus mulle eile suure valge ümbrikuga? Ümbriku järgi ei osanud midagi arvata, sest saatja nimi ja aadress sellel puudusid.

Tegin ümbriku lahti. Selles oli Estoloppeti maratoni number. Tohoh, imestasin, kas Tamsalu maratoni korraldajad on otsustanud mulle rinnanumbri lausa koju saata? Võtsin numbri välja. Ei, see ei olnud Tamsalu maratoni number. See oli Viru maratoni number 91. Numbrile oli suurte mustade trükitähtedega kirjutatud: PRIIDULE RAIOLT :-), lisaks allkiri ning selle alla aeg 1.45.28, koht 86.

!!!

This, gentlemen, is not the act of utmost arrogance. This, gentlemen, is the act of war!
******
Devils Kitchen, Needles District, Canyonlands National Park, Utah. 27. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.) Leia pildilt jalgratas!

Foto 1: Kahevõistleja Risto Raudberg (nr 6) taandus XII Euroopa noorte taliolümpiafestivalil hüpete 6. kohalt 10 km pikkusel murdmaarajal 27. kohale, kaotades lõpuks võitjale üle kolme minuti. Foto: Eesti Olümpiakomitee
Fotod 2-5: Vedu suusarajad. Fotode autor: Sille Annuk, Postimees/Scanpix
Foto 6: Tänavuse Tour de Suusahullude lõputõus Väiksel Munamäel, pildil Aimar Hussar (vasakult), Tiit Orlovski ja Raivo Pärnpuu. Foto autor: Margus Ansu, Postimees/Scanpix
Foto 7: Tänavuse Tour de Suusahullude lõputõus Väiksel Munamäel, pildil Kalev Vunk (esiplaanil) ja Cardo Soosaar. Foto autor: Margus Ansu, Postimees/Scanpix
Foto 8: Raio Piiroja rinnanumber Viru maratonil, saadetud Priit Pulleritsule. Foto autor: Priit Pullerits

74 Kommentaarid:

At 11:56, Anonymous Anonüümne said...

Cool!

 
At 12:03, Anonymous Anonüümne said...

Jaa, sellises ähvardavas sõjaolukorras läheb õige mees lahingusse, ehk Tamsallu maratonile. Pakitsus kurgus või küljel peab ootama oma tundi, kuniks vaenlane on lahinguväljal purustatud. Samas oleks lahingust olulisem võita sõda. Ootame strateegiat, kuidas vanameister noortele riiukukkedel koha (ka sõna otseses mõttes) kätte näitab. See lisab meile kõigile vajalikku indu enne Suurt Sõitu.

 
At 12:12, Anonymous Anonüümne said...

Viimastes postitustes on tunda mingit allaheitlikku morbiidset halamist sinikate ja haigete roiete teemal. Jättes kõrvale nende tekkimise põhjuste süvaanalüüsi peaks ka juba algaja suuskur teadma, et kõikide vigastuste korral, kus on oht verevalumi tekkeks, aitab väga efektiivselt külmaravi - kas geelikott sügavkülmast, mis igal suuskuril oleemas on või praegusel aastaajal lihtsalt lumi räti vahel.

 
At 12:45, Anonymous OW said...

Antud zhesti näol on tegemist tõsise provokatsiooniga vanameister!
Tamsalu-Neeruti maratoni tõeline maiuspala: kogenud vanameister vs. nooruslik uljus!
Kuid pakuks, et seekord võtab Priit revanshi. Arvestades seda, et distants on 12km pikem (Virus siiski 34km), olud saavad olema keerulised ning Raio olevat pealtnägijate sõnul Viru finishis suht hinge vaagunud. Julgeks isegi kahelda, kas Raio esisaja sisse jõuab.

Aga kogu see maiuspala saab olema vaid juhul, kui Priit end ei vigasta, keegi ta auto peale võtab või Suusavennad suuski kinni ei määri:)

 
At 13:15, Anonymous Anonüümne said...

Jalgratta tagajooks ja sadul on näha pildi paremas servas.

 
At 13:20, Anonymous Anonüümne said...

Estoloppeti korraldajad peaksid GPS seadmed nende kahe härrase külge panema, et oleks pinget ka arvutist võistluse jälgijatel.

 
At 13:35, Anonymous Anonüümne said...

Raiol on nüüd aega muude aladega tegeleda (erinevalt varasematest jalgpalliaastatest) ehk iga trenniga saab suusatamine rohkem kätte. Priidu jaoks on see mees igavesti läinud, kui nüüd mingit tehnilist viperust või jama ei juhtu. Pinge on ainult Priidul...

Eelmine suvi oli näha Raio areng triatlonis - kevadel suhteliselt kandiline, aga iga võistlusega ühe parem ja parem ning nüüd peavad juba enamik teda tõsiselt võtma.

 
At 13:41, Anonymous Ants, veteran said...

Karta on, et härra jalgpallur leiab oma postkastist peale Suurt Mõõduvõttu ühe ajakirjaniku rinnanumbri.
Vanameistrile edu!

 
At 13:49, Anonymous Paul said...

Hoian samuti pöialt Priidule. Aeg on nolkidele koht kätte näidata!

 
At 13:54, Anonymous Tagaranna Sulka, Villastemäe küla said...

Elan kaasa Pärnu Toitsile tubaka ja liigse viina unustamisel! Südame ja kopsude pärast ei ole karta midagi, süda võib kolm-neli päeva natuke seda uimasolekut taga nutta ja köhides paarkümmend korda ilma määrdeta jäänud tõrvatükke tulla, aga kolme nädala pärast Stardis oled juba 7% nobedam! Pärnu mereõhk aitab kaasa!

 
At 14:28, Anonymous Anonüümne said...

Priit on kunn ja mite üks käopoeg ei tule siia vastu väitma!

 
At 14:46, Anonymous Suure Käo poeg Jaan, teise järgu suusamees. said...

Erinevalt mõnedest seltsimeestest, kes on absoluutselt veendunud, et Priit võtab Tamsalus Raiolt revanshi, olen mina siiski suhteliselt kahtleval seisukohal. Radadel on praegu kohati üsna jäised olud ja Tamsalu maraton sisaldab mõningaid võrdlemisi keerukaid laskumisi ( eriti Pariisi kandis). Teatavasti Priit pole just kõige osavam laskuja. Loodan muidugi, et sõit laabub Priidu jaoks valutult. Olen üsna veendunud, et hiljemalt Tartu maratonil tuleb kindel revansh. Kes on Tartu maratonil eespool, see on ongi kunn. Ise otsustasin, et ei viitsi see aasta neid väikseid maratone üldse nühkida ja panustan ühele ja peamisele.

 
At 14:50, Anonymous Anonüümne said...

Kas väiksem maraton teeb siis kokkuvõttes nõrgemaks Suurt silmas pidades? Noh, tegelikult peaks talvel üldse puhkama ja vitamiinivarusid säästma päevast-päeva lesides.

 
At 14:57, Anonymous OW said...

Jaan, Sa ei tea millest Sa räägid. Pole siin Tamsalus ja Neerutis mingit jääd. Rajad on suurepärases korras ning eespool ei sahatata laskumisi väga ära kah!

Mina usun Priidikusse!

 
At 15:04, Anonymous Kristobald said...

Olen päri. Priit on kunn ja tema adjudandid Vootele, Pärtel, Käojaan, Paul ja teised on samuti tublid mehed. Kohati lausa kõvad mehed.

 
At 15:30, Anonymous Anonüümne said...

Kuulge, te ei tunne ikka üldse Priidu tiimi! Sinna ei kuulu mingid vooteled ja käojaanid jms libategelased, sinna kuuluvad Jaanus ja Silver ja Indrek, ja need, kallid kaasvõitlejad ja -kannatajad, on ikka kurradima sitkest puust ja halastamatu silmavaatega mehed. Kui Priit ise Raiolt ka Tamsalus skalpi ei võta, siis mina panustan Jaanusele, et tema teeb seekord selle, mis Silveril Virus tegemata jäi, igal juhul ära.

 
At 15:35, Anonymous Käo Jaan, kehakultuurlane ja seltsimees. said...

Ei Seltsimehed,te tõlgentate mu sõnu tiba valesti. Lugupeetud OW Neeruti täpseid olusid ma tõesti ei tea. Arvamus oli spekulatiivne. Vaadates ilmakaarti tundus , et sealgi on hetkel plussid. Kõrvemaa radadel olid näiteks mõned laskumised üsna jäised nädalavahetusel. Tulihingelise Priidu fännina teeb igasugune info Neeruti headest rajaoludest mulle ainult rõõmu.
LP 14.50 Ma ei halvusta väikseid maratone selles mõttes ,et neid ei peaks sõitma. Lihtsalt enamusele on need olnud rohkem ettevalmistus Suureks maratoniks. Mul olid sügisel probleemid liigestega ja tõmbasin tiba hoogu maha, sest kahjuks pole tervis enam see mis noorena. See kui osaled vähem massispordi üritustel, ei pruugi tähendada veel seda, et üldse sporti ei tee. Kuigi su jutt sisaldab selles mõttes tõde, et nüüd kus teen vähem kõrge pulsiga trenni on tervis parem. Pole juba 8 kuud ühtegi külmetust, ega viirust. Varemalt oli alati nii, et jalg tõusudel väga kergeks muutuma hakkas siis hankisn kohe ka alati omale mingi viiruse või külmetuse. Et, siis nagu ka Suur Priit Pullerits oma vigastuste perioodil tõdes ja kirja pani, saab suusatada suurepäraselt ka ilma numbrita. Kui võtta kaasa joogipudel ja pisut ampsamist, siis miks mitte 50-60 kilti korraga.
Muide mina ei suru oma retsepti kellelgi peale kui mingit ainuõiget. Igaüks tunnetagu oma keha ja võimeid ise. Point on selles , et olen ka seda meelt , et kui number selgas, siis ei peaks niisama ilueedit mängima, vaid õige spordimees annab ikka oma hetke parima.
Põhimõtteliselt tegelen ma hetkel spordi asemel kehakultuuriga. Kosun ja kogun jõudu. Ärge pidage viha.

 
At 15:41, Anonymous Valdek, Doonau jõe kallastel said...

Seltsimees Käojaan ole mureta, me ei pea viha. Me anname sulle andeks sinu pahad eksimused. Ah et PP adjudandid on hoopis Silver, Jaanus ja Indrek? Huvitav kes on Karvajala adjudandid? Või on ta nii kõva mees, et võitleb üksinda? Kah võimalik.

 
At 16:08, Anonymous Anonüümne said...

Priit võib olla kasvõi 156. Moraalses plaanis on ta aga alati võidumees. Sest Suur Tüürimees on asjad nõndamoodi seadnud.

 
At 16:11, Anonymous Anonüümne said...

Tartu tulemus on stardigrupiga paigas juba kui ikka jama suusaga ei juhtu või meeletut jõu demostratiooni ei tee. Vaadates Piiroja ja Pulleritsu gruppe, siis vahe on veidi suur juba alguses. 300-400 meest vahepeal võrdsete heitluses on liiga palju.

 
At 16:13, Anonymous Jimmy G said...

Ilma härra Pulleritsu ettevõtliku karakterita oleksite te kõik suvalised sitakotid. Nüüd ja siin aga senjöörid ja adjudandid. Mõned lausa aadlikud.

 
At 16:24, Anonymous Siiri, filoloog said...

Väike ääremärkus, eesti keeles on siiski adjutant ja adjutandid.
Mõnus blogi teil, spordimehed, pange edasi, meil naistega vahetundidel hea lugeda.

 
At 16:29, Anonymous Anonüümne said...

Sitt ei saa olla sitakott, selles on fakti eksimus.

 
At 16:32, Anonymous Anonüümne said...

Siin kusagil oli viide Sportfoto keskkonnale, kus ühel pildil Piiroja on särgi üles tõmmanud.
Pilt kohe selge. Pulleritsust pole asja. Spetstrenn jõusaalis VÕI kehavalitsemist kõvasti treeniv spordiala (riistvõimlemine, profitasemel jalgpall).

 
At 16:40, Anonymous Kaarel, spordimees ja antropoloog said...

Ole Siiri ise ka mõnus. Kui aega saad, kirjuta ja saada pilte. Tüdrukutele palju tervisi!

 
At 16:50, Anonymous Kaidi said...

Saatke see pilt kus Piiroja on särgi üles tõmmanud! Samuti kõik need teised pildid kus kunnid ja adjutandid oma muskuleid näitavad.

 
At 16:59, Anonymous Anonüümne said...

Norras on riistvõimlemine paljudel spordialadel keskvöötme ja mitte ainult arendamisel profitiimides tähtsal kohal. United Bakeries mehed, norra suusanaised, ka teised alad.
Tulemus see, et ja, kui Piiroja riidevahetamisel särgi üle pea ära tõmbab, vajuvad igasuguste kohalike ovaalide ja radade kunnid kössi.

 
At 17:10, Anonymous Anonüümne said...

Piiroja võiks järgmiseks saata Pulleritsule selfie - en face - oh-jaa, siinne seltskond vajab ju selgitust - en face tähendab otsevaates - ülestiritud särgiga.
Või pigem ei? Pullerits langeb ära ja ei tulegi välja.

 
At 17:18, Anonymous Anonüümne said...

Ärge nüüd hirmutage. Miks peaks PP kartma mingeid palja torso pilte? Kui Priit avalikustaks oma vennaskonna, siis lööksite kõik lausa lõdisema. Vaat see on jõud, mitte poisikeste kõhupildid.

 
At 17:26, Anonymous Anonüümne said...

Pärast maratone minnakse ikka koos sauna. Lugejatel on meeles David Arutyunyani värvikad jutustused riiete segiajamisest jm seiklustest Gatšina, Piiteri jt Venemaa saunades.
Pulleritsu blogikirjutised millegipärast sellest aspektist viakivad. Tundub, et Pullerits üldse pelgab end meeste seltskonnas riietest vabaks võtta.

 
At 17:37, Blogger Priit Pullerits said...

Miks saata selfie en face ainult mulle?! Ma vean kihla, et Raio Piiroja jälgib siin seda diskussiooni ja vastukajasid huviga, seega üleskutse talle: ma usun, et tema lihaselist torsot tahaksid näha kõik, seega siis ettepanek, et ta saadaks sellest ülesvõtte minu meilile priit.pullerits@postimees.ee ja mina paneks ta siia kõigile isehakanud suuskureile võrdluseks ja eeskujuks, et teataks, missuguse torso poole püüelda, kui tahad Estoloppetil saja sekka sõita! Niisiis, Raio, las tulla!

 
At 17:47, Anonymous Anonüümne said...

http://www.team-united-bakeries.no/langrenn/wp-content/uploads/2014/10/DSC01354-1024x680.jpg

En face, muide, hääldatakse [anfaass], n läbi nina

 
At 17:49, Anonymous Anonüümne said...

Postimees.ee kogub Ohhoota-Raio alastipilte? Mnjaa, huvitav mõte, aga tänan ei. Saatke ikka parem otse Kaidile koos lilledega!

 
At 18:02, Blogger Priit Pullerits said...

Ärge erutuge ja liialdage, 17:49, siis kaob kaine mõtlemisvõime. Igaks juhuks olgu kinnitatud: postimees.ee ega keegi teine, kellega olen seotud ja keda tean, ei kogu Raio palja torso pilte ja ammugi mitte alastipilte. Teie küsimus on koolieeliku taset demonstreeriv idiootne provokatsioon. Minge nüüd nurka, häbenege pisut ja mõelge oma käitumise üle järele. Ja tehke sinna korrektiivid. Teised kõik: marss, suusatama! Täna tempo üles, sest pühapäeval tuleb tulistada. Sest Piiroja ei näi halastavat meist kellelegi.

 
At 18:25, Anonymous Anonüümne said...

Kommentaariumis on hoogu ja särtsu. Kui veel Karvajalg särgi maha ajaks, oi sõbrad, blogger sulgeks suusablogi kui liiga populaarse potentsiaalse rahvarahutuste allika kohemaid.

 
At 18:58, Anonymous Käo Jaan, kehakultuurlane. said...

Kui ma loost õigesti aru sain, siis Raio juba tegi Priidule kingi. Kui nad tahavad siit arendada võrdsetel alustel toimivat suhet, siis on nüüd hoopis Priidu kord teha vastu kink. Seda muidugi juhul, kui ta ei taha minna uude suhtesse sellise nn "tibi mentaliteediga".

 
At 19:05, Anonymous Ants, veteran Assamallast said...

Härra Pullerits on Eesti Vabariigi suusaradade kroonimata kuningas. Nii lihtsalt on.
Mõnel noorhärral on kodus igav (pole vist kalailma) ja kas teadlikult või teadmata viskas härra ajakirjanikule kondi järada.
Edu! Nagu ämeerikas öeldakse, show must go on!
P.S.Tore, et sportlikud naisterahvad ka ikka blogil silma peal hoiavad.

 
At 19:08, Anonymous Arno, Kilingi Nõmme said...

Härra Pullerits on Eesti Vabariigi suusaradade kroonimata kuningas.
Härra Pullerits on Eesti Vabariigi suusaradade kroonimata kuningas.
Härra Pullerits on Eesti Vabariigi suusaradade kroonimata kuningas.
Härra Pullerits on Eesti Vabariigi suusaradade kroonimata kuningas.
Härra Pullerits on Eesti Vabariigi suusaradade kroonimata kuningas.

 
At 19:16, Anonymous Anonüümne said...

Valdek, 15:41, Karvajalg läheb Kaitseväe meistrivõistlustele Kekkose ringi paaristõugetega võtma. Tema meeskond ei koosne kolmest mehest.

 
At 19:22, Anonymous Olavi Obukak Obinitsast said...

Lugupeetud teadjamees Ants Assamallast, Kui Priit on kuningas, kes on siis kuninganna? Prints? Printsess?

 
At 19:41, Anonymous Ants, veteran Assamallast said...

Olavi, liiga raskeid küsimusi esitad.
Kuninganna või printsessi pead ise üles leidma.
Priit käskis trenni minna, käsk on vanem kui meie ...

 
At 21:13, Anonymous Anonüümne said...

Krt , kas kõik on trennis vä? Õige tehke parem trenni, sest jutt hakkas teil ikka väga pedeks kätte ära minema.

 
At 21:33, Anonymous Anonüümne said...

Pulleritsu pisikesse hinge ei mahu, et jalgpallur soovis peale võitlust särki vahetada. Pullerits võtab kohe isiklikult, tegelikult lihtsalt lahe JOKE Raio poolt. Iga etapp on ju uus pingutus. Priit peab kindlasti pikki aastaid viha:) Aga ise ta kergitas selle nn. vastasseisu üles juba enne.

 
At 21:34, Anonymous Martin, ei meeldi sõda said...

Kuulsite - Putin kutsub mobilisatsiooniealisi mehi, Ukrainast ja mujalt. Kes tahavad NATO mopist kõrvale hoida.
Uskuda võib, et neil seal Venemaal niisama lebotada ei lasta. Saavad teatud liiki ettevalmistust. Kes nõrk, neile aga teada -Siberis on tööd kõigile!
Take note. Take note, mehed...

 
At 21:49, Anonymous Ants, Otepää said...

Paar posti tagasi väitis vanameister ise nii: Gert Kams, Raio Piiroja – Kams võitis aastaid tagasi mind 100 meetri sprindis veenvalt, järelikult kiire mees suuskadel. Piiroja peaks olema aeglasem, peamiselt tehnika puudujääkide tõttu. Šansid: 55:45.

Eks see läks Raiole hinge, pealegi panid vutimehed Otepää sprinditeates Postimehele särgi ikka sügavalt püksi! Virus kah veel kott ja nii see käib!

Panustan, et ei sel ega tuleval talvel PP RP-le suusas vastu ei saa!

 
At 21:57, Anonymous paluküla suusakunn said...

Ants, miks sa arvad et see juhtub alles tuleval talvel? Minumeelst on ju tore kui keegi sellele kiidukukele koha aegaajalt kätte näitab. Siin käib ju sihukesi suurte munadega mehi haruharva.

 
At 21:59, Anonymous Anonüümne said...

21:33, provotseering on asjatu. Ega's õige suusamees anna särki või numbrit seljast vabatahtlikult. Veel vähem konkurendile. Kõva suusataja ei mõista sääraseid nalju ega tee suuremeelseid pillavaid žeste. Suusarajal tehakse sotid selgeks mees mehe ja silm silma vastu, viimse jõuraasuni, nagu muiste linnuse all. Kaotaja kibedat kaotusvalu ei leevenda ükski ohverdus, tulgu see või kõige kardetumalt konkurendilt halastuse märgiks. Õige suusamees korjab alistatute numbreid nagu skalpe.

 
At 22:01, Anonymous Anonüümne said...

Aga nüüd teemasse ka. Nimelt asub ratas pildi paremas servas, ülemise tee peal.

 
At 22:03, Anonymous paluküla suusakunn said...

Vabandust Ants lugesin kogemata , et panustate sellele, et tuleval talvel PP RP le vastu ei saa. Seega olen Teiega 100 % nõus ja kiidan heaks !

 
At 22:07, Anonymous Anonüümne said...

To 22:01 Mis krdi ratas? Mis krdi pilt? Kodanik kas te ikak teate, et te viibite Priit Pulleritsu blogis?

 
At 22:24, Anonymous Isa Toolik said...

Braavo, 21:59. Suusatamine pole jalgpall ning siin kehtivad teised reeglid ja tavad.
Aga, Piiroja žest oli teravmeelne ja sobis tegelikult hästi nn skenesse. Olen kindel, et varem või hiljem saab noorsuusataja vanameistrilt samasisulise meene tagasi. Andke aega atra seada.

 
At 22:38, Anonymous Arbiiter said...

22:07-l on enne Suurt Sõitu juba adrenaliin nii laes, et möirgab kui möirapull, aga funktsionaalse lugemise oskus on..., kahju küll..., alla arvestust.
Võtke ennast kokku, härra, tehke mõni tund joogaharjutusi ja lugege PP postitus veelkord läbi, aga nüüd mõttega ja täie tähelepanuga.
Praegu paraku DNQ.

 
At 23:07, Anonymous Karvajalg Harku Vallast said...

Pakun, et Raio paneb Tamsalus Priidu siiski kotti. Priit paneb oma vanuse kohta ikka tuusalt aga siiski noorte härgade vastu ei saa.
Raio on teinud ikka korraliku hüppe suusas! Eelmine aasta kõrvemaal tegin Raiole suhkamit aga Alutagusel sain juba ise. Ma pole mingi vaba mees ka muidugi. Paaristõuge on minu LEIB! Minu eesmärk on suusas Tartu Maratonil 200 sisse sõita, mitte küll see aasta aga ehk järgmine. Plätt, kui ma ikka oma raudlattidega paugutama hakkan, siis lumi sulab taga.
Vähe sellest, et mul jalad karvased olen ülevalt ka nagu jeti.
http://g1.nh.ee/images/pix/file17993030_karvane375.jpg
mitte muidugi nii hullult!

 
At 23:13, Anonymous Anonüümne said...

Karvajalg, ai see oli valus praegu, täna öösel me ei maga!

 
At 23:22, Anonymous Hillar, profülaktik Kuusalust said...

Tamsalu olgu siis PP ja RP omavaheline jõukatsumine, kuid juba Alutagusel annan mõlemile suhkamit! Ja seda uisusuusa ja paaristõugetega!

 
At 23:36, Anonymous Anonüümne said...

Nagu analüüs näitab, on mida vanameistrilt õppida! Võid küll suusarajal korra uljalt kihutada, kuid päeva lõpuks on su särk ikkagi vanameistri toa seinal trofeeks. Vaat millisel tasandil ja milliste peente võtetega käib tõeline lahing! Nii võidetakse respekti meeste seas.Aga meie asi on muudkui valget lund edasi künda, kuniks omandatud tõeline taktikaline küpsus.

 
At 00:18, Anonymous Anonüümne said...

Ove Aunli oli teravam lühematel distantsidel, Nikolai Zimjatov aga pikematel, pakun, ka Pullerits on pikematel klassikasõitudel (TM) Piirojast kiirem.

 
At 08:52, Anonymous Anonüümne said...

Huhh, Karvajalg on ikka jõhkard. Aga mis seal salata- siinsete seltsimeeste manitsev-hoiatavad, võiks suisa öelda et karmid ja isalikud õpetussõnad aitavad tõesti mehistumisele kaasa.
Aitähh, seltsimehed!

Trenniga olen nüüd tiba üle pannud, väike reielihase vigastus vaevab. Tiba jooksmas olen ikka käia saanud. Ent loodan nädalavahetusel taas Jõulumäe nõlvadel ringi tuhiseda. Peamine, et kepist ilma ei jääks.

Toits Pärnust

 
At 09:05, Anonymous Anonüümne said...

Toits, maladets!

 
At 09:40, Anonymous Anonüümne said...

Toits - see on paaristõukevigastus. Head lahmimist!

 
At 09:55, Anonymous Hillar, profülaktik Kuusalust said...

Kusjuures ma täitsa mõistan Toitsi hirmu kepist ilma jääda, kui kõige soodsamal innaajal (ndl-vahetusel) suusarajal mässata.

Aegu tagasi meenutades on endalgi juhtunud, et sai mässatud veidi kogukama "lumeoluga" ning kepp kippus läbi vajuma. See omakorda võimendub tõesti reielihasele...

Pea vastu Toits!

 
At 12:29, Anonymous Hugo Lillekülast, Homofoob ja alfaisane said...

Mehed mis toimub? Kas see on siin mingi homoportaal vöi tösiste ja mehiste spordimeeste portaal? Mingid torsopildid , vastastikused kingitused jne. Olete köik ära pedestunud vä?

 
At 12:48, Anonymous Sadulamees Erki said...

Hea Hugo!
kas sina polegi veel eurooplaseks saanud? Meie, eilsed alfaisased ja homofoobid juba oleme. Kas sina siis ei taha kingitust saada? katsu nüüd ikka.

 
At 12:56, Anonymous Chryslin said...

Karvajalg - go brazilian!

 
At 13:11, Anonymous Anonüümne said...

Hea sadulamees, räägi ainult enda eest.

Alfaisane,
kindlalt edasi!

 
At 13:59, Anonymous Tiit, transvestiit ja keeglimängija said...

Rohem tolerantsust ja sallivust!

 
At 14:26, Anonymous Anonüümne said...

Kingime Priidule sünnipäevaks rööbaspuud. Kui see ka ei aita, siis Raio number ööseks padja alla panna, ja hommikul ärgates on ka Priidul kaluri ülakeha.

 
At 14:51, Blogger Priit Pullerits said...

Ärge nüüd Raio kiitmisega mõõdutunnet ka kaotage! Kohe kirjutan teile uuriva loo, kuidas ma tema ettevalmistuses suured, hirmus suured puudujäägid avastasin. (Ja teie kõigi omas samuti, muide!) Ja ma ei räägi siin vähesest kilometraažist.

 
At 16:22, Anonymous Käo Jaan, kehakultuurlane. said...

Pakuks Priidule, kui uurivale ajakirjanikule välja ka järgmise teema: „ kuidas mõjutab kepist ilma jäämine suusasportlase sportlikke saavutusi ?“.

 
At 17:08, Anonymous Gelmut said...

Kulla Käo Jaan, siin pole midagi uurida. Kõik vähegi suusamehed teavad, et mõjutab väga negatiivselt.
No kuidas sa saad normaalselt sõita kolme kõva kaikaga?! Ei tule nii head sõitu...

 
At 17:20, Anonymous Anonüümne said...

Kulla Gelmut Jaan räägib ilma jäämisest,aga teie hoopis lisa kepist.

 
At 17:38, Anonymous Hillar, profülaktik Kuusalust said...

Mulle tundub, et te räägite siin seksist!
See on ju tõelise spordiblogi ja alfaisaste kogunemiskoha räige ning amoraalne risustamine.

Tõeline maratoonar ja suusahunt elab kogu lumeaja või siis äärmisel juhul kogu Estoloppeti hooaja tsölibaadis.

 
At 17:43, Anonymous Anonüümne said...

Käo Jaani ettepanek kaaluks mõnele kehakultuuri- intelligendile suisa doktoritöö teemaks pakkuda. On, mida uurida!

Toits

 
At 02:54, Blogger Minko Chen said...

mbt shoes outlet
beats by dre
ed hardy clothing
longchamp outlet
ugg boots sale
nike air max uk
oakley outlet store
prada outlet online
coach outlet online
air jordan shoes for sale
fitflops sale
longchamp handbags
louis vuitton bags cheap
rolex uk
winter jackets
cyber monday deals
oakley sunglasses wholesale
ray ban,rayban,occhiali ray ban,ray-ban,ray ban occhiali,ray ban sunglasses
michael kors handbags sale
1205minko

 

Postita kommentaar

<< Esileht