esmaspäev, aprill 20, 2015

Pullerits: Mida näitas Tartu rattaralli eelluure?

Värsked pildid laupäevase Allan Oras Cupi rajast ehk Kõlleste rattamaratonist leiab siia klikkides!

Samal ajal kui Scanpixi Baltimaade pealik Art Soonets läks laupäeval koos hinnatud ortopeedi-traumatoloogi Leho Ripsiga sajakilomeetrisele veesõidule, mis, nagu te isegi mõistate, ei saanudki teistmoodi lõppeda, kui et mehed läksid umbes 45. kilomeetril ümber, said läbimärjaks ja katkestasid, sest Tšehhi päritolu kanuu (rendihind 50 eurot) olnud Soonetsi sõnul täiesti sõidukõlbmatu vann ja prügikast, tegelesin ma üldiseks hüvanguks millegi märksa kasulikuma. Istusin ratta selga ja tegin Tartu rattaralli rajal luuret.

Laupäeval sõitsin n-ö vasturada: kõigepealt suundusin Räpina maanteed pidi Luunjasse ja sealt keerasin Aovere peale ning liikusin mööda rattaralli rada Luuani, kus keerasin enne sügavat orgu rattaralli rajalt maha Keerepere peale ning sõitsin maale, kus isa oli ahju juba sooja pannud, et teha praekartuleid. Kokku läbisin 75 km. Aega kulus 2:31.50, mis teeb keskmiseks kiiruseks 29,6 km/h. Arvestades, et Luunja ja Luua vahelisel trassil ehk vähemalt kahel kolmandikul rajast tuli murda üksinda vastu tugevat tuult, polegi kiirus väga kehv.

Pühapäeval sõitsin üksinda Tartust mööda rattaralli rada vastutuult Tabiverre (Lähtel tuli vastu kümnene gruppetto). Tabiveres keerasin Elistvere peale ning tulin sealt rattaralli trassi pidi Aoverre, kust keerasin Jõhvi maanteele ja naasesin Tartusse. Kokku läbisin 70,3 km. Aega kulus 2:19.25, mis teeb keskmiseks kiiruseks 30,25 km/h. Seega läbisin kahe päevaga terve rattaralli pikkuse maa ja pisut pealegi. Ei mäleta, et oleks kunagi kahel päeval järjest nii palju trenni teinud.

Mis meid siis Tartu rattaralli tagasiteel, tundmatul trassil, ees ootab? Alustame Palamuselt ja sellele järgnevast orust (fotol ülal vasakul), mis ei vaja tutvustamist, sest on ju kõigile Jõgeva rattarallil osalenuile hästi tuttav. Toda lõiku tuleb ju ühe Jõgeva ralli jooksul läbida tervelt kolm korda. (Järgneva rajakirjelduse paremaks jälgimiseks avage siin rattaralli marsruudi kaart!)

Orust väljuv tõus on kergem kui Jõgeva rattarallil, sest nüüd tuleb suunduda hargnemisel vasakule, Luua peale, ja pärast hargnemist läheb tõus väga laugeks. Enne Luuat (fotol paremal) tuleb kerge, ehk protsendi-kahene langus, mille lõpus peab olema ettevaatlik, sest järgneb täisnurkne parempööre. Siis aga sadulast ja gaas põhja! Järgneb kiire langus, kust edasi saab kihutada umbes 2,5 km vähemalt 60ga. Kuid ettevaatust: metsa vahel järgneb täisnurkne keerak vasakule kitsale asfaltteele. Seal järgneb taas kerge langus, mis tähendab, et tempo püsib kõrge.

Edasi järgneb pärast kerget, vaevalt protsendist tõusu mitmekilomeetrine lauge, tuultele avatud lõik (fotol vasakul). Asfalt on krobeline ja kohati kergelt hüpitav, kuid aukudeta. Oluliseks saab positsiooni valik, et leida grupis väikseim tuuletakistus.

Kui näete umbes 4-5 km järel vasakul vaatetorni (fotol paremal), siis sellele järgneb – ettevaatust! – teravnurkne parempööre. Enne seda tuleb kiirus kindlasti maha võtta. Siis sadulast püsti, umbes 150 meetrit veidi ülesmäge ja siis kiire lühike laskumine, kus saab hoo ilmselt taas 60 km/h ligi. Kuid taas ettevaatust: laskumise all asfalt lõpeb ja tuleb 850-meetrine kruusalõik. Kohe pärast asfaldi lõppemist on tee keskel muidu kõvas kruusas mitu ohtikku auku! Kruusalõik on tugeva kattega ja sile, kuid siiski leidub seal ohtralt väikseid auke. Mulle tundus, et parempoolne teeserv on parema, auguvabama pinnasega.

Pärast kruusalõiku keerab asfalttee vasakule ja siseneb Elistverre (fotol vasakul). Umbes sajaks meetriks saab nautida taas siledat asfalti, seejärel tuleb kihutada mööda krobelist asfaltkatet. Elistveres läheb tee veidi kitsamaks, seal tuleb vaadata, et ära mahud.

Pärast Elistveret järgneb ligi kilomeetri jagu vaevumärgatavat tõusu, mis grupis sõites pole ilmselt mingi probleem. Kui too vaevutajutav tõus läbi saab, järgneb pikk laugem laskumine, kus, oletan, tõuseb kiirus vähemalt 50 km/h kahti. Hõreda asustusega Juula külast läbi sõites hoidke silmad lahti, sest keset asfalti on mitu päris sügavat auku: kes seal pudelit haarama hakkab ja ühe käega leistangist hoiab, lõpetab suure tõenäosusega külili maas.

Pärast külakest keerab tee aegamööda paremale ja järgneb meeldiv kerge laskumine. Hoiatan, et ärge seal gaasi väga põhja vajutage ja üksinda tööd rassige. Sest pooleteise kilomeetri pärast, kui tee suundub metsa vahele, järgneb tagasitee küllap raskeim tõus. See vaatab teile otse vastu, aga on petlik. Sest tõus jätkub kurvi taga. Ja kui seal vaatate, et pole hullu, tõus hakkab peagi lõppema, saate uue petteka. Kui olete justkui üles jõudnud, avastate, et tõusunurk muutub üksnes laugemaks. Tõus jätkub veel umbes 250 meetrit. Kokku, mõõtsin ära, kestab tõus kilomeetri.

Kohe üleval tuleb olla valmis kiirendamiseks, sest järgneb raja üks kiiremaid laskumisi Saadjärve poole. (Tähelepanu: rannas võib olla fookust nihutavaid näitsikuid - vt foto vasakul.) Kiirus tõuseb seal arvatavasti üle 60 km/h. Ilmselt püüavad kõvemad mehed eelneval tõusul ja sel laskumisel gruppi lõhkuda, seda enam, et järve äärest, pärast vasakpööret, algab uus kerge tõus, mis poole kilomeetri järel lõpeb veidi tõsisema tõusunurgaga. Sel lõigul tuleb jõud mobiliseerida ja hästi tähelepanelik olla.

Edasi, kuni Veduni ehk Tartu-Jõhvi maanteeni kulgeb sõit krobelisel laugel asfaldil, kuhu pärast eelnimetatud tõusu jääb üks väike sügav org, kuid sealt saab grupis hooga läbi.

Kui lähenete laskumisel suurel kiirusega Tartu-Jõhvi maanteele, ei ole vaja hoogu väga maha pidurdada, sest maantee on lai ja sinna mahub hästi paremale pöörama. Siis olge valmis poolekilomeetriseks spurdiks vastu kerget mäge, misjärel järgneb vana kõrtsihoone tagant vasakpööre, kus kiirendage taas maksimaalselt, sest järgneb pikk laskumine, kus kiirus jääb ilmselt kaheks kilomeetriks 60 km/h kanti. Järgnev 5 km pikkune sõit Kallaste maanteeni on lihtsal ja võrdlemisi laugel trassil, kuid endiselt krobelisel asfaldil. Enne Kallaste maanteed ronib tee kergelt mäkke, mistõttu olge taas valmis pingutuseks.

Pärast Kallaste maanteele (fotol all paremal) keeramist läheb asfalt siledamaks ning järgneb kerge langus, kus kiirus taas tõuseb. Aga pooleteise kilomeetri pärast, alates Väägvere sildist järgneb pikem tõus – mitte järsk, aga vaeva tuleb näha. Mäe tipus tuleb uuesti laskumine, siis pisut laugemat sõitu ning seejärel paistab raja viimane tõsisem tõus, ligi pool kilomeetrit Aovere risti bensiinijaamani. See on küllap viimaseid kohti, kus tugevamad võtavad ette rünnaku – see tuleb hambad risti, maksku mis maksab, ära kannatada. Sest edasi Aoverest Luunjani järgneb tosin kilomeetrit kerget sõitu mööda väga head ja siledat asfalti, mis vihmase ilmaga võib olla siiski üksjagu libe; tõuse seal pole.

Nagu aru saate, on Tartu rattaralli tagasiteel palju huvitavaid ja pingelisi kohti, kus tuleb jõudu mobiliseerida, kiirendada, positsiooni valida. Igav seal olema ei saa, pidevalt peab olema aktiivne. See ei ole mingi Elva-Tartu või Otepää-Tartu laia trassi pidi kulgemine. Seekord tuleb rattarallil igaühel tööd teha ja vaeva näha, niisama grupis loksudes ei jõua kusagile.

Seega soovitus: lõhkuge trenni teha! Võtsin mõlemal trennipäeval tõuse rünnates, hooga. Ja mis seal salata, pärast pühapäevast sõitu olin üksjagu kulunud. Või küpse, ütleks mõned mehed. Aga nagu ütleb üks klišee, mille autoriks on Friedrich Nietzsche: mis meid ei tapa, teeb meid tugevamaks.
******
Jaanus Laidvee at the edge of Chesler Park, Needles District, Canyonlands National Park, Utah. 28. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Mullune Tartu rattaralli Elvas. Foto autor: Aldo Luud, Õhtuleht/Scanpix
Fotod 2-6 Jõgevamaalt. Fotode autor: Priit Pullerits
Foto 7: Tüdruk rannas. Foto autor: Karli Saul, Charliemedia/Scanpix 
Foto 8: Maastik Aovere lähistel. Foto autor: Raimu Hanson, Postimees/Scanpix
Foto 9: Kivi talu Tartu-Kallaste maantee 14. kilomeetril. Pildil Kivi talu grillmajake forellitiigi ääres 2004. aasta suvel. Foto autor: Ove Maidla, Postimees/Scanpix

57 Kommentaarid:

At 08:06, Anonymous Anonüümne said...

Misasi on täisnurkne keerak?

 
At 08:54, Anonymous Anonüümne said...

Keha on täisnurkses aasendis ja toimub tahakeerak.

 
At 09:51, Anonymous Anonüümne said...

Jess tuli teine mill ära http://counter.zone.ee/stats.php3?rid=8VF57dR2

 
At 14:18, Anonymous Anonüümne said...

Arvestades, et tegemist on vabariigi populaarseima spordikeskkonnaga, sooviks kaastreenijatelt nõu küsida. Oskab keegi ehk hüva nõu anda, kuidas leevendada "siilide" teket jooksmisel?
Kuigi probleemi tekkepõhjuseks on suhteliselt jämedad reied (jalatrennid jõusaalis), ei soovi kangiga kükkimist unarusse jätta, sest kui siinsete härraste kartused tõeks osutuvad, ei piisa edukatele sõjarditele ainult vastupidavusest, vaja on ka tugevat karkassi. Alles paar aastat tagasi juhtus üks olukord, kus ajateenija murdus sõna otseses mõttes täisvarustusega metsas rassides.

Ette tänades

 
At 15:02, Anonymous Anonüümne said...

Siil puudutavatele küsimustele saab vastuse kirjutades sõnumi Siili lehel Facebookis, helistades numberile 717 1900 või kirjutades aadressile mil[at]mil.ee

 
At 15:20, Anonymous Vanem spordimees said...

14:18, mida sa täpsemalt mõtled, et joostes hõõrduvad reite siseküljed marraskile?
Ja seda nimetatakse moodsal ajal siiliks?

 
At 15:26, Anonymous Anonüümne said...

15.20-le just nii, kõnekeeles on moodsal ajal tavaks saanud seda nähtust "siiliks" kutsuda.
Äkki vanema ja ka noorema generatsiooni jooksusõpradel on häid nippe, kuidas seda leevendada.

Kevadise suurõppusega pole antud juhul tegemist.

 
At 15:31, Anonymous Anonüümne said...

aa no siis on naisteka teema - http://naistekas.delfi.ee/foorum/read.php?1,12354023

 
At 15:46, Anonymous Vanem spordimees said...

No sel juhul saan lausuda järgmist.
Minul (ka keskmisest jämmem reis) kadusid siilid jalgevahelt siis kui asendasin liblikad torudega.
See võis nüüd kõlada natu kentsakalt, aga tegelikult naerda pole siin midagi. Ütlen üle.
Liblikad on siis need jooksupüksid, mis on lühikesed ja küllaltki lotendavad (samadega jooksis omal ajal nii sir Coe kui ka PP oma rekordid) ja kus sees ka kõik küllaltki lotendab.
Tugevamale mehele on see aga vale valik ja pärast piinarikast jooksuperioodi tõmbasid liibukad e torud jalga. Olen kuulnud, et mõned peavad seda liiga geiks, aga seda ei tasu peljata. Mehest ei tee geid püks, vaid ikka mees ise.
Ning sellest tähelepanuväärsest päevast alates kadusid kõik siilid ära metsa.

 
At 15:56, Blogger Priit Pullerits said...

Kubet rõhutavad torupüksid on lihtsalt rõvedad. Tuletan meelde, torupüksid (jah, tuleb välja, et on ka sellised lisaks lödipükstele), et klassikalistes jooksupükstes, millega jooksid mehed siis, kui mehed veel joosta jõudsid (eelkirjutada viitab tabavalt ajale, mil jooksurajal tegid ilma sir Coe ja PP), on ka sisemised kitsad püksid, mis kogu kaadervärgi n-ö keha ligi suruvad. Aga palun, ärge rikkuge oma kubemepükstega jooksu kui spordiala esteetikat. Eriti rõvedad, muide, on torupüksid neegrite jalas.

 
At 16:00, Anonymous Selma said...

Ooo need olid ilusad ajad kui mehed liblikates jooksid. Näen vahest unes 80 aastate kergejõustiku võistlusi. Kaunid noormehed Paalberg, Apivala, Pullerits, Veilberg, Valdmaa oma parimais aastais ja kenade reite välkudes. Kui saaks neid aegu tagasi!

 
At 16:02, Anonymous Anonüümne said...

Pantaloonid on väga pika ajalooga. Sa Priit ära tule siin kekkama oma naiste pseudoseelikpükstega. Pealegi on ratta seljas sul kah torud jalas.

 
At 16:11, Anonymous Anonüümne said...

Priit, aga kui liblikatega siilid tekivad ja sa torudega ei luba joosta, siis mis oleks sinu lahendus?
Ja võtame eelduseks selle, et jooksust ei loobu.

 
At 18:06, Blogger Priit Pullerits said...

Ärge jookske, sõitke rattaga! Ma esitan eile siin pika ja põhjaliku ülevaate Tartu rattaralli trassist, sõidan seda läbi nii- ja naapidi, et teile täielikumat infot pakkuda, aga teie erutute mingist suva tüübi siiliprobleemist! Halloooo! Aga okei, ma siin ükspäev teile veel kirjutan ja näitan, kuidas Pullerits ja Apivala võidu jooksid, nii et tuul kõrvus vilistas. Siis näete, kuidas tegelikult jooksmine käib. Te vaid kujutate ette, et jooksete. Ei jookse te s*ttagi, loivate siin heal juhul 3.45 tempos, kui sedagi.

 
At 18:26, Anonymous Anonüümne said...

Õige Priit!

 
At 18:38, Anonymous Anonüümne said...

Ega jah, peenemad vennad, kelle jaoks lihas(jõu)trenn piirdub kallima patterflaiääbsi-laadsete (loe: elektrivoolu abil pepu väristamisega) pehmorakenduste kasutamisega, mitte õigete meeste kohaselt raua kasutamisega, saagi aru, mida siilid endast kujutavad...

 
At 19:05, Anonymous Anonüümne said...

neid kitsaid pükse nimetati ka susbeteks (susped). Nendega käidi ka ujumas. Nende peal olid siis jooksupüksid

 
At 19:07, Anonymous Janne said...

Vahel tuleb ka häid uudiseid:
http://sport.postimees.ee/3163481/putiniga-kohtunud-blatter-jalgpalli-mm-venemaal-tuleb-koigi-aegade-parim

 
At 19:25, Anonymous Anonüümne said...

Hall teip aitab igas olukorras.

 
At 19:56, Anonymous Kärna Ärni said...

Kroonus panid suurte kelladega sellid sinna talki vahele.

---
Braavo, vanameister PP. Ohhoota kiidame heaks. Karvajalg, mis arvad?

Vanameistrite auks tuleb vist minna ja veel täna õhtul kaks kiiret staadioniringi teha.

 
At 20:45, Anonymous Allikas said...

Priidult päris asjalik kirjutis muidu. Ehki tõepoolest, mis loom see keerak on? Kas tegemist on mingi uudissõnaga või?
Pisut poliitikat ka. On alust arvata ,et reformi erakond tegi valimistel kõvasti sohki. Nimelt on sahinad, et päris mitu protsenti reformierakonnale antud häältest pärineb raukadelt, st 80-90 aastastelt inimestelt ja sisuliselt kõik need on antud eelhääletusel ja digitaalselt. Ilma nende kahtlaste häälteta oleks valimised võitnud Keskerakond ja reform oleks kas kolmandaks või napilt teiseks jäänud. Tõestada on muidugi suhteliselt raske, aga teistele erakondadele antud häälte puhul on nii vanade inimesete puhul E hääletamise protsent praktiliselt 0. Eks seni hoiti asja vaka all. aga reformierakond oma rahvavaenuliku tegevusega ei võida just inimeste südameid.

 
At 20:59, Anonymous Anonüümne said...

keerak on hea sõna ja lihtsalt arusaadav. Mis siin imelikku? Kas peab eraldi seletama, et risteel keera paremale, rada keerab hargnemisel paremale, on järsk kurv paremale. Piisab: parem keerak!

 
At 21:04, Anonymous Sherlock said...

Kui 20:45 öeldu tõele vastab, siis siin on korralikult tööd kaevuritele ja refi tegu ise kvalifitseerub SENSATSIOONIKS.
Nüüd tuleks tuvastada karjääri asukoht ja alustada kaevetöid.
Ajakirjanikud-kaevurid riigi suurimast lehest, kas kopp on juba maasse löödud?

 
At 21:26, Anonymous Anonüümne said...

Pole oluline kui kiiresti kunagi jooksid.Oluline on see kui kiirest praegu joosta jõuad.Ja kui praegu eriti ei jookse,siis oled midagi valesti teinud.Ise samavana ja lühema otsa loivamised natuke kiiremas tempos kui 3.45.

 
At 22:32, Anonymous Anonüümne said...

"Te vaid kujutate ette, et jooksete. Ei jookse te s*ttagi, loivate siin heal juhul 3.45 tempos, kui sedagi", ütleb mees, kes oma viimase (kordan, viimase) jooksu läbis 7:47 tempos (allikas: Tartu Jooksumaratoni finišiprotokoll)!!!

Resümee: Kuidas saab uskuda meest, kes väidab, et üle 3:45 tempo on loivamine, aga 7:47 on OK?

 
At 22:40, Anonymous Paul said...

Hankisin endale maanteeratta. Tea, kas sellise käigu põhjustas just käesoleva blogi lugemine, aga kindlasti aitas see kaasa. Mis ma sellest räägin? Tahan vaid öelda, et lihtsad väikesed elu rõõmud, mida võib tekitada ka jõletuma kiirusega pedaalimine, teevad olemise mõnusaks. Ja edasi, palun kaaslugejatelt vähem mölisemist ja irooniat, aga rohkem empaatiat seesinatse blogi autori ja tema kirjutiste suhtes.

 
At 23:33, Anonymous Anonüümne said...

Valimistel oli selge sohk. Nii kiiresti valijate meelsus ei pendelda nagu ta tegi refi puhul valimiste ajal.

Aga õnneks seletas asja ära tänane Kadõrovi film. Siin ju kõik nagu seal, ainult füüsilise jõu ja relvadeasemel kasutatakse pehmo veenmist ja kübermadinat. Huvitav kas&kuidas selliste rünnetega Eesti kotti võtmisel PP pikk rännak aitaks?

Tegin kriitilisel perioodil läbi fakultatiivsed riigijuhtimise kursused ustavate mentorite juhendamisel ja julgen väita, et PP pikk rännak aitab vaid kaasa väljasuremisele ning alistumisele. Need kes rappa ei upu või ei uputata, need saavad valgustatuteks ja lakuvad rõõmuga meie valitsejate jalge vahel olevaid siile, et valitsejate paksud reied ei kannataks kellade kolisemisest tekkivate kannatuste pärast.

 
At 23:57, Anonymous Anonüümne said...

Meenutaks Hr. Kelgu lohutust..et asfalt kasutaval rajal hea. Nii palju kui mina seal sõitnud olen on pinnas krobeline asfalt mis nõuab heaks liikumiseks lisatööd.

 
At 00:02, Anonymous Anonüümne said...

Minu isiklik arvamus on, et Karli Saul ahistab Eesti piigasid rannas ja need ei saaseetõttu kuidagi vastu OXXOTA prinkrindadele.

 
At 08:23, Anonymous eesti-hindu-araabia keel said...

Hr. Pullerits, Postimehe kommentaariumis võiks kommentaarid õigetpidi olla loetavad, nii nagu siin - ülevalt alla, nii nagu Eestis kombeks. Keegi "tarkpea" on uuendanud veebilehte. (ERR veebist ei maksa rääkidagi).

 
At 08:35, Anonymous Anonüümne said...

08:23 sul on õigus.
Postimehe veeb on katastroof. Nende loendurid/kaunterid näitavad suvalist numbrit, Arvamusrubriigist kustuvad kõik kommentaarid. Uus "moodne" veeb ei lase normaalselt kommentaare lugeda. Kommentaare on niigi vähe, kui kommentaare on sadu, siis on mõtet hakata lugema värskemast otsast. Vähese arvu kommide korral on hea lugeda vanemast alates, see funktsioon "uuemad/vanemad" postimehel ei tööta. Tundub, et veebimeistrid kopeerivad kuskilt läänest uue layouti, kuid pea ei jaga funktsioonide kopeerimist.

 
At 08:38, Blogger Priit Pullerits said...

22:32 arvab, et on leidnud suure vastuolu, aga pole tuhkagi! Kõik vähegi eluga kursis olevad mehed teavad, et tolle viimase jooksumaratoni aastal 2013 läbisin ainult ja üksnes kõndides, ilma ühtegi jooksusammu tegemata. (Ei, mitte kepikõndides, vaid ilma keppideta.) Kes arvab, et läbida Tartu nn jooksumaratoni rada kõndides alla kolme tunni on käkitegu - andke minna ja lööge mu aeg üle! tahaks näha.

 
At 08:40, Blogger Priit Pullerits said...

PM veebi kritiseerijad - mina ei vastuta PMi veebi eest! Aga kui soovite midagi asjalikku kirjutada, siis teie kommentaarid siin on alati teretulnud. Näha on, et teil on asjalikke arvamusi, sest muidu te nii asjalikult ja asiselt sõna ei võtaks.

 
At 08:56, Blogger Priit Pullerits said...

Topeltkustutatud mehele: anonüümne lahmimine ei ole kriitika. ka edaspidi lähevad kõik seesugused anonüümsed halvustavad sõnavõtud prügikasti. Ma tean kirjandust ja muid humanitaaralasid õppinuna väga hästi, mis on kriitika. Te ärge ajage oma iba ja möla kriitikaga sassi, on parem nii teil kui teistel.

 
At 09:17, Anonymous Kustas, sepa poeg said...

Spekulatsioone meie meediast:
http://sport.delfi.ee/news/jalgrattasport/uudised/kangert-saab-voimaluse-astana-liider-jaab-trentino-velotuurilt-korvale?id=71290599&com=1&no=0&s=1&r=1205&reg=0#c50346109

Tere,
miskipärast arvatakse, et meie rattapoisid on hierarhias kohe pärast Nibalit. Olles lugenud väljamaist rattameediat, siis ega ikka ei ole küll.
Astana on itaalia klubi Kasahhi rahadega. Enamus tüüpe on itaallased, sekka mõni taanlane, hollandlane ja meie mehed tööloomadeks valitud. Neid selliseid keskmikke itaalosid on seal terve punt. Alati leidub mõni keda meie meestele eelistada. Meie mehed saaksid välja paista vaid TT sõitudes. Kahjuks jääb neid aina vähemaks. Neidki väheseid asendatakse meeskonna TT-ga. Meie mehed peaksid minema mujale klubidesse. Italiaanode juures ei ole erapoolikus tagatud. Aga ikka ja jälle kargab selline ülioptimistlik arvamus meie tumbadelt spordiajakirjanikelt, et NÜÜD lõpuks saavad meie Rein ja Tanel liidriks. Itaalod ja hollandlased hakkavad meie poiste heaks tööd tegema. Väga naiivne uskumine.

 
At 10:59, Anonymous Vändameister, linnuvaatleja said...

Ära põe Kustas, ajakirjanikel on vaja ka leib spekulatsioonide kribamisega lauale võluda. Loeb tähemärkide arv, mitte jutu sisukus.

Mind hämmastab, et PP on sellise rahvaliku eelluure kokku kribanud mis sobib hästi osaluseksperimentaalsete reisikirjade sarja ja mida on ohtrate spekulatsioonidega täis pikitud.

Tegelikult, paljudel saavutussportlastel on siis aega seda lugeda. Aega on muidumeestel. Mina näiteks oleks väga huvitatud, et kus tasuks jala maha panna ja linde või muid karvaseid ja sulelisi jälgida ning emotsionaalseid pilte klõpsida. Vot sellist luuret oleks vaja. Sportlastel on poogen, kus on kurv ja kus on küngas, need annavad koguaeg pärast Raadit mõõduka tempoga. Siin ei tasu spekuleerida, et kus peagrupp ribadeks tehaske. See sõltub tuulesuunast pigem.

 
At 11:09, Anonymous Anonüümne said...

Panin naise salaja Viljandisse kirja nüüd ei jää tal muud üle kui trenni teha. Olen oma pulsikat laenanud jookseb (mitte ei kõnni) vast 4-5 km. korraga keskmine kiirus tuleb ca 8:00/km. Selles kontektsis 7:19 kõndides keskmine on hea kiirus.
Muidugi kui natuke intrigeerida siis Priidu parim tulemus 1:33:56 Tartu nn. jooksumaratonilt- keksmine kiirus tuleb ca. 4 min./km. mis on rohkem kui viidatud 3:45 loivamine

 
At 11:10, Anonymous Anonüümne said...

Terane pilk sul, vändameister.
Aga PP mõtleb ka tippudele, ei pea pahaks panema.

 
At 11:34, Blogger Priit Pullerits said...

Lp 11:09, see 1:33.56 oli ikka 46-aastaselt joostud. Kahekümnendates olid kiirused ikka hoopis teised, nüüdisaja noored mehed näeks hirmsaid näguripäevi, et mõnda aegagi mu tuules püsida. Kus juures ega ma suurt trenni teinud. Vaatasin vanu treeningpäevikuid, kuu (!) kilometraaž jäi sinna 120-140 km kanti.

 
At 13:14, Blogger Priit Pullerits said...

Lugesin just, et kütuseaktsiisi tõstmisele olla leitud paslik alternatiiv - tõsta lahja alkoholi aktsiisi.
Toetan kahel käel!

 
At 13:30, Anonymous Anonüümne said...

olla leitud? teised on seda ammu leidnud, ref ei leia kuidagi :D

 
At 15:05, Anonymous Pulju said...

Kurat kas on meil siin prohvessionaalseid ratta spetse või ei ole?
The road to Giro starts in Trentino!

 
At 15:21, Anonymous Anonüümne said...

Mine mees kah tead! Mis on tähtsam, kas pidu Moskvas Punasel Väljakul või mingi itaalia kelminägude võidusõit auklikul asfaldil?

 
At 15:44, Anonymous valdi said...

Lahe! Kui ma pühapäeval Võhandu maratoni protokolli lugesin, tekkis kohe küsimus, et kuidas hr. Pullerits nimetab dr. Leho Rips'i katkestamist? Läks ümber - ikka juhtub, miks tal kuivi riideid kaasas polnud, nagu reeglid ette näevad? Puudulik ettevalmistus? Ma pole kahjurõõmus, ümberminek +5 vees pole naljaasi, kuid varustus peab kaasas olema!

 
At 17:53, Anonymous Paul said...

Astana poisid 3 ndad Trentino TTT-s

 
At 18:30, Anonymous Anonüümne said...

Priit, kui Kremli bojaarid sind Moskvasse peole kutsuvad, siis ära mine. Lääne liidrid kah ei lähe.

 
At 11:51, Anonymous Anonüümne said...

Tartu mehed, soovitage mõnusat rattaringi maantekaga sõitmiseks pikkusega 40-60km.

 
At 22:44, Anonymous Anonüümne said...

Priit, loodan, et teed millalgi rattaralli rajale ka teistpidi "tiiru" peale (ja kui puudu jääb, võid juba terve raja läbi sõita!), saaks ülevaate vähe täiuslikumaks. Ja arvestades, et tegu on uue rajaga, mis sisaldab ka palju tähelepanu vajavaid kohti (kasvõi pöörded ja augud teel!) siis ehk leiad võimaluse endale GoPro või mõne teise looma kiivrikülge aretada ja terve raja eetrisse võtta? Oleks ehk abiks, kui kasvõi 1% osalejatest seda vaataksid ning suudaksid rajal olles ohtlike olukordi ja kohti meenutades ette näha. Rääkimata siis taktikalistest eelistest. Tõesti ei tahaks, et uuel rajal sõidetavad 142 km saaksid rikutud mingi tobeda kukkumise pärast, sest inimesed pole rajaga kursis ning põrutavad täie lauluga kuskile kurvi-auku sisse! Priit, leiad ehk selle võimaluse - ohutuse nimel?!!!

 
At 11:54, Blogger Lin Shijun said...

shijun 7.9
michael kors outlet
jordan 6s
hollister kids
hollister kids
white timberland boots
ray ban sunglasses
hollister co
coach outlet online
jordan 4 retro
coach factory outlet
longchamp handbags
ray ban sunglass
jordan 13s
oakley frogskins
cheap chanel handbags
michael kors outlet
louboutin femme pas cher
abercrombie & fitch
louis vuitton outlet
louis vuitton
coach factory outlet
michael kors
chanel outlet online
michael kors handbags
air max shoes
louis vuitton purses
true religion sale
abercrombie store new york
michael kors outlet
mont blanc pen
michael kors uk
cheap jerseys wholesale
michael kors outlet online
chanel bags
hollister outlet
louis vuitton handbags
louis vuitton outlet
louis vuitton outlet
pandora rings
polo ralph lauren

 
At 04:15, Blogger oakleyses said...

burberry, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, louis vuitton, burberry outlet online, michael kors outlet, uggs on sale, ugg boots, louis vuitton outlet, nike air max, michael kors, prada outlet, ray ban sunglasses, louboutin outlet, ray ban sunglasses, polo ralph lauren outlet, gucci outlet, nike air max, oakley sunglasses, cheap oakley sunglasses, nike free, louis vuitton, replica watches, longchamp outlet, ugg boots, chanel handbags, ugg boots, oakley sunglasses, tiffany jewelry, longchamp, jordan shoes, polo ralph lauren outlet, replica watches, michael kors outlet, michael kors outlet, louboutin shoes, kate spade outlet, oakley sunglasses, prada handbags, louboutin, ugg boots, christian louboutin outlet, longchamp outlet, nike outlet, louis vuitton outlet, michael kors outlet

 
At 04:17, Blogger oakleyses said...

air jordan pas cher, kate spade handbags, coach outlet, nike roshe, nike air max, abercrombie and fitch, hermes, north face, louboutin pas cher, sac longchamp, true religion jeans, longchamp pas cher, oakley pas cher, nike air max, ray ban uk, sac guess, hollister, nike free run uk, hogan, true religion jeans, ray ban pas cher, nike free, timberland, michael kors, nike roshe run, lacoste pas cher, new balance pas cher, lululemon, michael kors, mulberry, vanessa bruno, nike blazer, coach outlet, michael kors, hollister pas cher, vans pas cher, burberry, coach factory outlet, true religion jeans, ralph lauren pas cher, tn pas cher, air force, ralph lauren uk, north face, coach purses, converse pas cher, michael kors, nike air max, air max, true religion outlet

 
At 04:20, Blogger oakleyses said...

iphone 5s cases, abercrombie and fitch, giuseppe zanotti, ralph lauren, iphone 6s plus cases, wedding dresses, nfl jerseys, soccer jerseys, valentino shoes, asics running shoes, iphone 6s cases, herve leger, hollister, new balance, timberland boots, beats by dre, lululemon, ipad cases, reebok shoes, s5 cases, babyliss, mcm handbags, iphone 6 plus cases, oakley, mont blanc, iphone 6 cases, iphone cases, soccer shoes, north face outlet, ferragamo shoes, nike huarache, jimmy choo shoes, nike trainers, p90x workout, birkin bag, baseball bats, louboutin, hollister, vans shoes, instyler, longchamp, insanity workout, mac cosmetics, celine handbags, ghd, nike air max, bottega veneta, nike roshe, north face outlet, chi flat iron

 
At 04:24, Blogger oakleyses said...

juicy couture outlet, doke gabbana outlet, nike air max, wedding dresses, pandora charms, bottes ugg, karen millen, moncler, gucci, montre pas cher, ugg,uggs,uggs canada, swarovski crystal, canada goose uk, swarovski, pandora jewelry, toms shoes, vans, hollister, supra shoes, canada goose outlet, michael kors handbags, louis vuitton, ray ban, louis vuitton, hollister, moncler, pandora jewelry, ugg boots uk, converse outlet, ugg pas cher, louis vuitton, moncler, canada goose, canada goose outlet, ugg,ugg australia,ugg italia, moncler, canada goose, coach outlet, moncler, michael kors outlet online, canada goose, links of london, barbour, moncler outlet, marc jacobs, michael kors outlet, thomas sabo, pandora charms, lancel, sac louis vuitton pas cher

 
At 02:48, Blogger Minko Chen said...

coach handbags outlet
true religion jeans sale
mlb jerseys
cheap jordan shoes
michael kors uk
michael kors outlet
coach outlet store
louis vuitton outlet store
lacoste pas cher
michael kors handbags wholesale
coach outlet online
michael kors outlet
true religion outlet
cheap ugg boots
michael kors handbags
rolex watches,rolex watches,swiss watches,watches for men,watches for women,omega watches,replica watches,rolex watches for sale,rolex replica,rolex watch,cartier watches,rolex submariner,fake rolex,rolex replica watches,replica rolex
oakley sunglasses
cheap ray ban sunglasses
longchamp handbags outlet
giuseppe zanotti outlet

 
At 04:36, Blogger chenlina said...

kate spade
coach outlet
tory burch outlet
louis vuitton handbags
adidas yeezy
toms outlet
michael kors outlet
jordan shoes
kate spade
louis vuitton outlet stores
adidas shoes
vans shoes sale
kevin durant shoes 7
timberland boots
polo outlet
tory burch outlet
louis vuitton handbags
fake watches
coach factory outlet
cheap oakley sunglasses
christian louboutin outlet
coach factory outlet
polo ralph lauren
giuseppe zanotti
true religion jeans sale
replica watches
coach outlet
jordan 3 white cenment
air jordan 13
coach outlet store online
michael kors outlet online sale
fitflops shoes
tory burch handbags
ray ban sunglasses discount
replica watches
gucci handbags
christian louboutin shoes
michael kors outlet
nike roshe run women
cheap ray ban sunglasses
chenlina20160729

 
At 03:39, Blogger chenlina said...

mlb jerseys
jordan shoes
cheap nhl jerseys
uggs
ugg outlet
pandora charms
ugg slippers
michael kors
pandora jewelry
nfl jerseys wholesale
chenlina20180106

 
At 05:50, Blogger chenminghui said...

kate spade outlet store
coach outlet online
pandora charms
kate spade outlet
coach outlet
pandora outlet
kate spade outlet
nike shoes outlet
snapbacks wholesale
canada goose outlet store
chenminghui20180322

 

Postita kommentaar

<< Esileht