Esmaspäev, oktoober 12, 2015

Pullerits: Kas raha tekitab viimaks paugu ka Eesti spordis?

Uskuge mind, ausõna, ma ei tekita seda teemat siin tühja koha peale. Nagu ikka, on teema rahas. Eestis on viimasel ajal kõik teemad rahaga seotud: kas ja kui palju võttis Edgar Savisaar altkäemaksu, kas ja kui palju kasseerisid raha sisse Tallinna Sadama juhid, kes ja kui palju maksab kinni immigrantide sisseveo ja sisseseadmise.

Õnneks on mõned dokumendid avalikud.

Väga paeluvad andmed on need: Eesti Kergejõustikuliidu tänavune planeeritud eelarve on pisut alla 1,339 miljoni euro, millest halduskulud moodustavad ligi 360 000 eurot ehk peaaegu 27%. Seega üle neljandiku. Teiste seas on alaliidus palgal kaks sekretäri ja kaks statistikut.

Dokumentidest nähtub, et EKJL-i tänavuseks kavandatud eelarve on võrreldes mulluse tegeliku eelarvega suurenenud 55 000 eurot. Aga kust see suurenemine tuleb? Tuleb sellest, et EOK toetus EKJL-ile on tänavu üle 73 000 euro suurem kui mullu.

Kellele raha kulub? Nagu öeldud, moodustavad halduskulud 359 900 eurot. Aga kui palju saavad sportlased? Siin on huvitavaid arenguid.

Mullu said kiirjooksjad 22 000 eurot. Aga tänavu – üle kahe korra rohkem, 50 900 eurot. Eesti ja kiirjooks?!

Kestvusalad said mullu 36 000. Ka neil on tänavu raha rohkem – 41 000. Suurenemine kõigest 5000 euro võrra, kuigi kestvusjooksus on minu arusaamist mööda küll tulemused paremad kui kiirjooksus.

Treenerid ja sportlased on mures. Juba räägitakse, et järgmisel ja ülejärgmisel hooajal, kui asi rahaga nii jätkub, osa sportlasi enam Eesti eest võistlema ei lähe. Treenerid helistavad ning muretsevad ja kurdavad ja küsivad, kas tõesti on see tõsi, et EKJL sai EOK-lt olümpiasportlastele toetust, kuid tahab 40% sellest ära võtta.

Milline tõde ka poleks, ei pea olema Sherlock Holmes, et haista siit skandaali. Pange tähele: ma haistangi skandaali. Omal ajal haistsin seda ka seoses Andrus Veerpalu ja kasvuhormooniga, aga enamik ei tahtnud uskuda. Ütlesid, et ajan jama. Pärast, kui läkski nii, nagu kirjutasin, siis ütlesid, et näete, olin pannud puhast kulda. Mul on tunne – mis ei ole pelgalt tunne, vaid tugineb ka eelteadmistele –, et siin on oodata peagi mingit vapustust. Sest ärge unustage: kus raha liigub, seal jagub neid, kes piskust enda hinnangul piisavalt osa ei saa, ning nood on süsteemile eriti ohtlikud vaenlased. Mõned sellistest on liikvele läinud ja rääkima hakanud. Ja nad on leidnud tänuväärseid kuulajaid. Muide, ma ei räägi endast.
*
Eelmises sissekandes küsisin, mida on ühist Fred Kudul, Mati Alaveril ja Edgar Savisaarel. See küsimus käis kõigile üle jõu. Või ei suutnud enamik minu rattahuvi tagant enam suuremaid teemasid nähagi. Ahas silmavaade, mis muud.

Õige vastus on loomulikult see, et mitte ükski neist ei hoolitsenud ega pole hoolitsenud oma järeltulija eest, selle eest, kes nende alustatud töö edukalt ja võidukalt edasi viiksid, kui nemad ühel hetkel areenilt taanduvad. See on vist suurte egodega meeste üldine häda: krabada kogu aupaiste endale ning kui mind enam ei ole, jääb teistele üle vaid taga nutta, et vaat kus olid vägevad ajad, kui mina vägesid juhatasin – et nemad jääks igaveseks postamendile, üksinda ajaloo aupaistet nautima.
******
A small creek in the sandy bottom of Horseshoe Canyon, Canyonlands National Park, Utah 30. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Gerd Kanter 6. septembril heitjate seeriavõistlusel Kohilas. Küsimus: kas keegi peale minu ka teab, kes on mees paremal? Foto autor: Albert Truuväärt, Scanpix
Foto 2: Tanel Laanmäe viskas 6. septembril heitjate seeriavõistlusel Kohilas oda 83.82. Foto autor: Albert Truuväärt, Scanpix
Foto 3: Maratonijooksja Roman Fosti audiitoribüroos Deloitte Eesti. Foto autor: Liis Treimann, Postimees/Scanpix

56 Kommentaarid:

At 14:21, Anonymous illuminatsi said...

Kõigil on meeles, et Pullerits ennustas eelmises postituses euro devalveerumist - eesmärk oli/on hirmu külvata?

 
At 16:03, Anonymous Anonüümne said...

Priit, kui nüüd võrrelda kiirjooksu (100-400m ?) aeglase jooksuga (800 -...?), siis ega hetkel peale Mägi teisi sellisel tasemel jooksjad pole ning tema stipendium ja võistlused võtavad ära kogu lisaraha.
On muid arvestusi?

 
At 19:29, Anonymous Martin said...

Euro krahhist oleks tõesti huvitav kuulda. hr Pullerits, teil on kindlasti mingi varuplaan euro devalveerumise juhuks.

Ei pea aga olema Deloitte audiitor Roman Fosti, et öelda: te ei tea finantsjuhtimisest mõhkugi, ajakirjanik Pullerits. Pidage siis parem suu kinni.
Halduskulud 27%? Mis seal imelikku. Aga kui palju saavad sportlased? Palju saavad remondimehed, kassapidajad, lüpsjad, koristajad? Saavad täpselt nii palju, kui nad tööturul väärt on. Mis turg? Kust raha tuleb? 73 000 € tuleb EOK-lt. Kust ülejäänud miljon € tuleb? Sponsorilt? Saku Õlletehaselt? A Le Qoki õlletehaselt? Sportlased on selles äris lihttöölised. Ei meeldi? Toome neegersportlased. TLÜ peahoone fuajees ping-pongi laud üles pandud. Aafriklased on seal juba kõvad käed. Nõtkelt mängivad.

 
At 20:05, Anonymous Vähja Teet said...

Riigi spordipoliitika on vildakas, selmet riiklikult premeerida Tuulbergi kestvusjooksu finantseerimise, selle elus hoidmise eest, pannakse heategija arvatavasti hoopis pokri.

 
At 21:09, Blogger Priit Pullerits said...

Kõiki huvitab nüüd, et kust ma seda kõike tean. Väga lihtsalt: vaatan dokumente. Aga kes EKJLi asja menetleb? Ka seda võin öelda: tal on kummalisel kombel sama perekonnanimi, nagu oli Schibstedi töötajate nõukogus ühel norrakal. Peilige välja! Aga veel huvitavam on, kes on vilepuhujad. Need on heitealade sektorist tuttavad tegelased. Nõiajaht alaku!

 
At 22:42, Anonymous Anonüümne said...

Peilida välja teie tellijad? Kas see oleks seda väärt? Eelmine rünnak oli Teigamägi vastu oli teil kevadel. Rattaraha varsti koos?
EKJL-s on kaks statistikut? Mis statistikas halba on? Ise olete samuti oma kirjutistes kasutanud EKJL statistikat. Ei, teil ei ole seal midagi. Puhas mull. Võitlemised mingite sadade eurode pärast.

 
At 23:13, Anonymous Kaarel, Nõmmküla said...

Kas teile tundub ka, et vanameister on jäetud nüüd lõplikult toimetuse põhimisest toorinfo hekseldusest kõrvale. Sest mida meile pakutakse? Muutusi kehva struktuuriga asutuse eelarves; halb analüütiline leid järgus 10 tuhhi...

 
At 00:30, Anonymous Juhani said...

Kaarel,
10 tuhhi on tõesti naeruväärne raha.

 
At 07:59, Anonymous Anonüümne said...

Mees Kanterist paremal on Mati Lilliallik, kes lisaks spordiürituste läbiviijana on "kuulsust" kogunud ka dopingupatusena.

I.A.

 
At 10:12, Blogger Priit Pullerits said...

Palju õnne, jalgpallifännid! Vaadata rohkem kui 90 minutit hilisõhtul palli tagaajamist ja siis näha, kuidas kõige viimasel minutil oma mees selle seni tulemusetu kohtumise vastaste kasuks otsustab - paremat lahendust oleks raske välja mõelda. Õel? Jah. Aga on ka põhjust.

 
At 10:42, Anonymous H ja K said...

mitte õel, vaid lihtsalt loll. selliseid asju juhtub. ja seepärast ongi jalgpall kordades põnevam, kui sinusuguse trennis tehtud maailmarekordid ja oma naba imetlemised. õige spordisõber oli eile staadionil koha peal. kui mälu ei peta, oli meid 7 304.

 
At 10:53, Anonymous Anonüümne said...

Holy cow! EKJL-s naerdakse täna pisarateni. Isegi koosseisulised statistikud naeravad. 55 000 €. 70 000 €. "Sportlased" vist passisid nurga taga, kui Pullerits oma paljastuslugu kirjutas. Savisaar? Jah, Teigamäel on küll teatud sarnasust Savisaarega, kui hästi otsida.

 
At 11:11, Anonymous Anonüümne said...

OK, kui Pullerits ei taha, siis ta tellijat seekord ei avalda. Aga siiski sooviks teada 2015 sügise hinnakirja.

 
At 12:20, Anonymous Anonüümne said...

10:53 sõeluvad ju püksid nii püüli, et varsti lähevad ka vist põlema.
Take it easy! You can't? Oh I see... :))

 
At 14:53, Anonymous Anonüümne said...

Žanri loogika kohaselt peaks hr Pullerits nüüd "hagu juurde viskama". Uusi korrumpeeruvaid "tõendeid" (või vähemalt midagigigi, mida vihjenagi võiks võtta) diskussiooni juurde lisama.
Martin

 
At 15:50, Blogger Priit Pullerits said...

Kui oled alla 26 aasta vana ja oled korralikul tasemel Eesti sportlane, siis just sulle on välja pandud aastaks 20 000 eurot. Kellel on vaja? Viimane päev kandideerida on homme, kolmapäeval. http://tradehouse.ee/stipendium/

 
At 16:03, Blogger Priit Pullerits said...

Kõige hullem EKJLi seisukohalt ongi see, et see, kes asja uurib, on karm ja kartmatu tüüp, kes on liistule võtnud tegelinskeid ka sellisest maailmast, kuhu Martini jt sugused pehmest maailmast tulnud ei julge oma ninagi pista. Täitsa huvitav, mida õnnestub välja õngitseda. Mitte et ma kellelegi paha tahaks, sest lõppeks olin ma ju üks neist, kes aitas EKJLile uue juhi saada, aga ka selgus asjades, on kõik on selge ja keissi polegi, on hea tulemus. Ehkki ei usu, et too uurija võtaks asja siis kätte, kui sealt miskit ei paistaks, ta ei raiskaks aega, sest tal niigi tuli takus ja palk tulemistele orienteeritud.

 
At 17:06, Anonymous A7K said...

Lugesin jutu läbi, aga ei saa aru, milles on probleem või millest tekitatakse skandaali? Kas selles, et kiirjooksjatele on rohkem raha eraldatud kui kestvusjooksjatele?
Kuhu EKJL selle 40% siis on plaaninud panna?

 
At 19:05, Anonymous Anonüümne said...

Nõrk. See 20 000 faktoid on, saan aru, neilt nurga taga passivatelt sportlastelt pärit? Loevad lehti, otsivad, kust raha saada.
EOK ei toeta olümpiasportlasi. EOK toetab alaliite ala arendamisel. Viimane tegevus on väga mitmeplaaniline, suunatud erinevatele vanuserühmadele. Kaugeltki mitte ainult saavutussport. Jne jne. Te teate ise seda kõike suurepäraselt, hr Pullerits.
Seni seisab see keiss küll SAVIJALGADEL (ilus irooniline troop, kas pole?)

 
At 19:21, Anonymous Anonüümne said...

Eks mõni mees võib kauna kanda küll. Kui tunneb, et on rahast ilma jäänud või vähem saanud. Samas, kui on tõesti kõva mees, siis peaks EKJL toetuse peale köhima.
Kas aga teil endale, Pullerits, polnud mitte suvel EKJLga mingi jama? Tahtsite mingile tiitlivõistlusele VIP-piletit, aga teile ei antud? Peaks teie blogis kaevama.

 
At 19:35, Anonymous Anonüümne said...

Sellest ei tule keissi. Selge ammu juba.

 
At 01:45, Anonymous Anonüümne said...

Kiirjooksjad peavadki kiirkäijatest rohkem saama.
Muide, teie väide, et Eesti kestvusjooksjad on kiirjooksjatest kehvemad, on väga küsitav. Kuid - keda see nii väga huvitabki.
Vahetate ehk teemat? Endise raketiväelasena Alakurttis põhjapolaarjoone taga nuusutasite püssirohtu. Kirjutage venelaste SS-N-27A Sizzler raketist. See on kuratlik relv, Kaspia merelt Süüriasse lendas 50 m kõrgusel ja tegi 180 pööret.

 
At 08:29, Anonymous Anonüümne said...

Odott, mehed, me oleme ikka kõvamees Pulleritsu blogis? Ma pole küll suurem asi jalkafänn, aga mullegi on selge, et see PP komm on eidelik parastamine. Lihtsa ja inimliku õelusega ei maksa ennast siin kaunistada.

 
At 09:08, Blogger Priit Pullerits said...

Kas selliste teiesuguste lugemisoskuseta, et mitte öelda lollpeadest tüüpidega saab üldse millegi üle arutleda ja vaielda?! Ma kirjutan:
"kestvusjooksus on minu arusaamist mööda küll tulemused paremad kui kiirjooksus."
Ja 01.45 keerab selle pea peale ja kirjutab mulle:
"Muide, teie väide, et Eesti kestvusjooksjad on kiirjooksjatest kehvemad, on väga küsitav."
Kuulge, idikad, olge vait pigem, ärge raisake minu aega.

 
At 09:11, Blogger Priit Pullerits said...

Ja siis veel teine enda arust kõva mees, kuid tegelikult lollpea, kuulutab:
"Kas aga teil endale, Pullerits, polnud mitte suvel EKJLga mingi jama? Tahtsite mingile tiitlivõistlusele VIP-piletit, aga teile ei antud? Peaks teie blogis kaevama."
Kaevake blogis või kus iganes. Näidake siis mulle ja teistele ka oma hiilgavaid kaevetöö tulemusi.

 
At 16:24, Anonymous Anonüümne said...

Pullerits, it's yours:
http://www.postimees.ee/3360695/talendid-koju-beebibuum-sisserandajad-ainus-pidur-eesti-rahvaarvu-kahanemisele

 
At 16:48, Anonymous Anonüümne said...

Hr Pullerits! "Uskuge mind,..." alustate oma blogikannet. "Uskuge mind, ausõna, ..." lisate oma pöördumisele veel kraad kõvema sõna. Miks peaksin neid ühest küljest intrigeerivaid, samas aga väga uduseid mõistaandmisi (mille udusust juurdelisatud faktide soust varjata ei suuda) uskuma, küsib lugeja. Muide, lugejate lollusest rääkides - kas lugeja kasvatamine ei ole mitte iga kirjutava ajakirjaniku enda ülesanne eelkõige?

 
At 18:18, Anonymous Anonüümne said...

14.10.2015 läheb ajalukku. Pullerits kustutab meeltesegaduses juba ka enda kommentaare.

 
At 19:31, Blogger Priit Pullerits said...

Aga sellepärast, 16.38, võiks uskuda, et rääkisin täna uurijaga, tean, mis faasis asjad on ja millal, kui nii öelda, tuleb üleriigiline väljund. See ei ole sugugi kaugel. Jutt ei ole kuudest, jutt ei ole isegi mitte nädalatest.

 
At 21:45, Anonymous Ahto, Vorbuse said...

Usk hakkab tasapisi tõesti kaduma. Kas ikka tuleb sellest, ei tea millest, üleriigiline väljund? Nõnda palju initsiatiive ja võimalusi on lörri läinud. Noh nagu tänagi, Pulleritsu asemel möllab Toompeal Lall. Pole otsustavust.

 
At 22:17, Anonymous Anonüümne said...

Üleriigiline väljund - huvitav millises meedias?

 
At 22:37, Anonymous Anonüümne said...

Delfis? Jooksuportaalis? Marathon100.com-s? Irja ja Inno blogis?
Egas ometi "üleriigiliselt tuntud peldikuseinal"? (Dr Holden)

 
At 22:51, Anonymous Anonüümne said...

"Seda oleks võinud teha ka Pullerits." -- Hr Pullerits! Kas tohin pakkuda teile ühe mõistatuse? Kes nii on kirjutanud? Avalikus meedias, neljapäeval, 1. oktoobril 2015. Teid on seejuures seostatud Edgar Savisaarega. Tean, et jälgite tähelepanelikult meediat, enda mainimisi, nendest raporteerite alati ka oma blogis. See on teil aga märkamata jäänud. http://innojairja.blogspot.com.ee/2015/10/mis-juhtus-savisaarega-2.html -- Inimene, kes külastanud kohvikut, võib seejärel tunda vajadust peldiku külastamiseks. Või vastupidi. /M

 
At 17:44, Anonymous Anonüümne said...

Üleriigiline väljund on see, et kui asi siia lartsatada ja siis lasta Martadel sellest sisu välja pigistada.

 
At 17:51, Anonymous Marta said...

Õige! Kohe tunda, et 17:44 jagab asja.

 
At 17:52, Anonymous noh said...

Eelmine kirjatükk rääkis teiste meeste riistadest, see räägib mingist paugust.

 
At 23:43, Anonymous Priimabaleriin Maige said...

Aga kas elus mitte nii ei olegi, 17:52.
Et kõigepealt tulevad riistad - ees, ja seejärel paugud - järel. See ju nagu 1x1.
Või ega te juhm ole ometi?

 
At 09:18, Anonymous Anonüümne said...

Maigel hakkas Priidust hale, ;)

 
At 09:26, Anonymous Anonüümne said...

Maige on naisenimi vist? Priit on mehenimi, eks ju.

 
At 04:16, Blogger oakleyses said...

burberry, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, louis vuitton, burberry outlet online, michael kors outlet, uggs on sale, ugg boots, louis vuitton outlet, nike air max, michael kors, prada outlet, ray ban sunglasses, louboutin outlet, ray ban sunglasses, polo ralph lauren outlet, gucci outlet, nike air max, oakley sunglasses, cheap oakley sunglasses, nike free, louis vuitton, replica watches, longchamp outlet, ugg boots, chanel handbags, ugg boots, oakley sunglasses, tiffany jewelry, longchamp, jordan shoes, polo ralph lauren outlet, replica watches, michael kors outlet, michael kors outlet, louboutin shoes, kate spade outlet, oakley sunglasses, prada handbags, louboutin, ugg boots, christian louboutin outlet, longchamp outlet, nike outlet, louis vuitton outlet, michael kors outlet

 
At 04:19, Blogger oakleyses said...

air jordan pas cher, kate spade handbags, coach outlet, nike roshe, nike air max, abercrombie and fitch, hermes, north face, louboutin pas cher, sac longchamp, true religion jeans, longchamp pas cher, oakley pas cher, nike air max, ray ban uk, sac guess, hollister, nike free run uk, hogan, true religion jeans, ray ban pas cher, nike free, timberland, michael kors, nike roshe run, lacoste pas cher, new balance pas cher, lululemon, michael kors, mulberry, vanessa bruno, nike blazer, coach outlet, michael kors, hollister pas cher, vans pas cher, burberry, coach factory outlet, true religion jeans, ralph lauren pas cher, tn pas cher, air force, ralph lauren uk, north face, coach purses, converse pas cher, michael kors, nike air max, air max, true religion outlet

 
At 04:21, Blogger oakleyses said...

iphone 5s cases, abercrombie and fitch, giuseppe zanotti, ralph lauren, iphone 6s plus cases, wedding dresses, nfl jerseys, soccer jerseys, valentino shoes, asics running shoes, iphone 6s cases, herve leger, hollister, new balance, timberland boots, beats by dre, lululemon, ipad cases, reebok shoes, s5 cases, babyliss, mcm handbags, iphone 6 plus cases, oakley, mont blanc, iphone 6 cases, iphone cases, soccer shoes, north face outlet, ferragamo shoes, nike huarache, jimmy choo shoes, nike trainers, p90x workout, birkin bag, baseball bats, louboutin, hollister, vans shoes, instyler, longchamp, insanity workout, mac cosmetics, celine handbags, ghd, nike air max, bottega veneta, nike roshe, north face outlet, chi flat iron

 
At 04:25, Blogger oakleyses said...

juicy couture outlet, doke gabbana outlet, nike air max, wedding dresses, pandora charms, bottes ugg, karen millen, moncler, gucci, montre pas cher, ugg,uggs,uggs canada, swarovski crystal, canada goose uk, swarovski, pandora jewelry, toms shoes, vans, hollister, supra shoes, canada goose outlet, michael kors handbags, louis vuitton, ray ban, louis vuitton, hollister, moncler, pandora jewelry, ugg boots uk, converse outlet, ugg pas cher, louis vuitton, moncler, canada goose, canada goose outlet, ugg,ugg australia,ugg italia, moncler, canada goose, coach outlet, moncler, michael kors outlet online, canada goose, links of london, barbour, moncler outlet, marc jacobs, michael kors outlet, thomas sabo, pandora charms, lancel, sac louis vuitton pas cher

 
At 05:32, Blogger 艾丰 said...

jianbin1125
louis vuitton
michael kors outlet store
canada goose jackets
replica handbags
louboutin uk
canada goose sale
michael kors outlet,michael kors outlet online,michael kors,kors outlet,michael kors handbags,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
cheap oakley sunglasses
nike air max 2014
ugg boots
hollister,hollister canada,abercrombie and fitch,abercrombie,abercrombie fitch,abercrombie kids,a&f
hollister pas cher
oakley
ugg boots outlet
adidas jeremy scott
chanel outlet store online
michael kors outlet sale
moncler jackets
cheap uggs
michael kors handbags
links of london uk
the north face jackets
basketball shoes
north face jackets
michael kors outlet
ugg outlet
louis vuitton outlet store
true religion sale
giuseppe zanotti sale
barbour clothing
ferragamo shoes
air jordan shoes
nike trainers uk
canada goose outlet

 
At 02:39, Blogger Unknown said...

kobe 9
nhl jerseys
nike air max
air max 90
mcm backpack
ugg outlet online
hermes belt for sale
ugg outlet store
ralph lauren outlet
louis vuitton outlet store
ralph lauren uk
juicy couture tracksuit
coach outlet
lacoste shirts
abercrombie and fitch
snow boots
true religion jeans
longchamp handbags
hermes outlet store
1205minko

 
At 03:35, Blogger 艾丰 said...

jianbin1211
tods shoes
bottega veneta outlet online
uggs outlet
links of london uk
replica watches
nike shoes
arizona cardinals
mont blanc
lululemon outlet store
miami dolphins
basketball shoes
cleveland cavaliers
michael kors handbags,michael kors outlet,michael kors,kors outlet,michael kors outlet online,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
michael kors outlet online
salomon speedcross 3
abercrombie fitch
iphone cases
cheap oakley sunglasses
louis vuitton uk
nike huarache
woolrich clothing
celine outlet online
ralph lauren,ralph lauren uk,ralph lauren outlet,ralph lauren outlet online,polo ralph lauren outlet,ralph lauren polo
oakley outlet online
tory burch sandals
indianapolis colts
soccer jerseys,cheap soccer jerseys,cheap soccer jerseys for sale,soccer jersey,usa soccer jersey,football jerseys
ugg boots
snow boots outlet
beats by dr dre
ralph lauren polo shirts
ugg outlet
marc jacobs outlet
hermes bags
baltimore ravens
coach outlet store online,coach outlet store,coach outlet
new orleans saints
nike roshe run
coach outlet store
michael kors handbags
uggs outlet

 
At 10:16, Blogger 柯云 said...

2016-01-15keyun
louis vuitton outlet
ray ban outlet
hollister kids
kate spade handbags
michael kors outlet clearance
ray ban sunglasses outlet
cheap ugg boots
michael kors outlet clearance
michael kors outlet online
uggs on sale
tory burch outlet
canada goose
air jordans
oakley sunglasses
ugg outlet
nike air max uk
nike free 5.0
pandora charms
oakley sunglasses sale
ugg outlet
louis vuitton handbags
nfl jerseys
fit flops
lebron james basketball shoes
louis vuitton bags
tiffany and co
ugg boots
louis vuitton bags
the north face jackets
fake oakley sunglasses
ugg boots on sale
retro 11
ugg boots outlet
coach outlet
louis vuitton handbags
nike roshe run mens
concords 11
discount ugg boots
ugg boots
ralph lauren sale

 
At 08:36, Blogger 柯云 said...

2016-03-18keyun
coach factory outlet
jordan 4
jordan retro 3
christian louboutin shoes
toms shoes
pandora outlet
christian louboutin outlet
kate spade handbags
cheap nfl jerseys
true religion outlet
nike uk
jordan 3 white cenment
basketball shoes
gucci belt
ugg boots
nike huarache shoes
louis vuitton outlet
oakley sunglasses
burberry outlet
adidas originals
michael kors outlet
jordan retro 11
coach outlet online
michael kors outlet online
ugg outlet
ralph lauren uk
louis vuitton
caoch outlet
louis vuitton outlet
coach factory
christian louboutin shoes
coach factory outlet
ray ban sunglasses
louis vuitton
michael kors outlet
longchamp outlet
ed hardy clothing
michael kors handbags
toms shoes

 
At 08:54, Blogger 柯云 said...

2016-03-18keyun
hollister outlet
coach factory outlet online
cheap jordans
louis vuitton outlet online
louis vuitton handbags
oakley sunglasses
coach outlet store online
louis vuitton outlet
ugg outlet online
asics shoes
burberry scarf
ugg boots
kate spade outlet
pandora jewelry
ray bans
louis vuitton handbags
coach outlet store online
mcm
lebron shoes
ugg outlet store
louis vuitton
christian louboutin outlet
coach outlet store online
louis vuitton
coach factory outlet
replica watches
louis vuitton outlet
louis vuitton handbags
longchamp handbags
celine outlet
toms wedges
true religion jeans
coach outlet
nike sb shoes
michael kors outlet online
polo ralph lauren
coach factory outlet
p90x
michael kors handbags

 
At 13:25, Blogger Unknown said...
Lucky me I discovered your website by chance
https://decor-ksa.com/
http://caravank.com/factory/
http://caravank.com/for-sale-in-riyadh/
http://caravank.com/withdrawn-for-sale/
http://caravank.com/withdrawal-rooms/

 
At 12:10, Blogger Unknown said...

بک لینک

بانک مقاله

دانلود آهنگ

تبادل لینک

ساخت وبلاگ

ابزاردهی

 
At 21:19, Blogger Unknown said...

tnx very good
آموزش افترافکت
آموزش آنریل انجین
آموزش ساخت بازی
دانلود فیلم
دانلود رایگان فیلم و سریال با لینک مستقیم
دانلود سریال
آموزش یوگا
آموزش حرکات یوگا
آموزش یونیتی
پکیج یونیتی
یوگا صورت
آموزش یوگا مبتدی

 
At 12:19, Blogger Marco said...

Do you need non drop Instagram, Facebook, SoundCloud followers, likes, share, plays and video views? all marketing trends can help. This is the leading digital marketing agency since 2012 and largest Social Media Services provider in the world. They can help you to build your brand on every social media. They has thousands of happy customers and offer cheapest service in the world. Why no give a visit their website now?

 
At 16:29, Blogger Marco said...

The Viral SMM is the #1 destination for all social media users and managers. Where people buy followers and engagements for Instagram, Facebook, Twitter, YouTube, SoundCloud, Spotify, Twitch and many more! This is the best smm panel in the world.

 
At 04:21, Blogger John Williams said...

I wish more authors of this type of content would take the time you did to research and write so well.I am very impressed with your vision and insight.
ufabet.
ufabet168

 
At 11:49, Blogger Alexander Debrah said...

This is just the information I am finding everywhere. Thanks for your blog, I just subscribe your blog. This is a nice blog..

ufabet
ufa
sexy baccarat
slotxo
sagame

 

Postita kommentaar

<< Esileht