reede, september 25, 2015

Pullerits: Kes jäid Tartu rattamaratonil selja taha? (Kommenteeritud väljaanne)

Nüüd on viimaks aeg vaadata ka selja taha. Tartu rattamaratoni legendaarsel sõidul kujunes siis sedapuhku murdetähiseks 300. koht. Sinna jõudmine kulges vaheajapunktide kaupa nii.

Stardinumber 558, stardikoht grupi 501-700 esireast. Esimene vaheajapunkt – 375.; teine punkt – 338.; kolmas – 315.; neljas (50,6 km)– 329. (ilmselt lihtsalt grupisisene nihkumine); viies – 313.; kuues – 304. Seega möödus sõit stabiilselt, kerges tõusvas joones.

Aga kes siis seekord mulle alla jäid?

305. Tiit Lehto – Tartu mees, kelle stardinumber oli 95. Järelikult kõva mees.
308. Küllo Linnupuu – mees, kes tõi mulle Lõuna-Eestist Barutolt ratta – suur tänu! Kodumaa ei unusta (kuid ega tal meeles püsi).
310. Toomas Viigipuu – mees, keda on ikka näha Tartu Velo Klubi nn vanameeste trennis ja keda olen viimasel ajal näinud alatihti ka võistlustel endaga samas grupis. Kui mälu ei eksi, tuli ta mullu Tartu rattarallil oma vanuseklassi võitjaks.
313. Maido Mesipuu – mees, kes on saanud A&T Spordis varasematel aastatel mu rattaid remontida; mees, kes oskab oma kätega ka lootusetuna paistvast olukorrast toimiva lahenduse (uhh, milline kantseliit...) välja võluda; mees, kes on esinenud minu palvel isegi spordiriiete modellina. Ütles pärast seekordset sõitu, et ei jaksanud viimastel kilomeetritel mulle järele tulla.
346. Gabriel Leppik – veel üks Tartu mees, stardinumber koguni 80. Järelikult väga kõva mees.
349. Raul Kaldre – Tallinna mees, kes kinkis aastaid tagasi mulle oma kasutatud pulsikella. Paar korda isegi kandsin, aga kasu ei leidnud ja sinnapaika see jäigi. Kuid lahket kingiakti jään ilmselt igavesti tänuga meenutama.
360. Ole Petter Haugen – mul pole aimugi, kes ta on, aga iga eesti mees võib tunda heameelt, kui norrakale pähe paneb.
362. Toomas Jõgeva – Tallinna mees, kes andis mulle minu esimesel nn Tartu jooksumaratonil oma stardinumbri, sest oli haige ja ei osalenud, mistõttu sain hea stardikoha esimeses grupis (või oli see teises?) ja jooksin kohe oma debüüdil esisaja sisse.
371. Alar Nigul – eakaaslane, kes oli üks keskseid tegelasi minust rääkivas kuulsas spordifilmis «Kellele lüüakse pulsikella».
377. Geir Suursild – Londoni olümpial kahepaadil võistelnud sõudja.
383. Indrek Pungar – mees, kelle pääsemisest Estonia parvlaevalt kirjutasin oma elu ühe kaasahaaravaima ja traagilisima loo «Isa! Kuhu jäi isa?».
386. Martin Metspalu – Liibanonis pantvangistatud jalgrattur.
402. Janek Vana – suusaradadelt tuttav endine maadleja.
404. Raul Arula – omaaegne väga tugev rattur, minu teada tulnud isegi Eesti meistriks.
410. Karl Juudas – Tallinna noormees, stardinumber oli 87. Mul oli ülikoolis kevadsemestril sama haruldase nimega tudeng, paraku ei õnnestu Sportfoto piltidelt prillide tagant tuvastada, kas tegemist on ühe ja sama või eri isikutega.
431. Daisi Rist – aga ei ole vist härrasmehelik siin naiste skalpe lugeda, ega ju?
451. Oleg Ragilo – kuulus suusamäärdemees.
462. Madis Rahu – kas hinnatud ortopeed ja artroskoopilise kirurgia spetsialist, mitte nimekaim?
481. trummipõrin, trummipõrin – Raio Piiroja! Raio Piiorja!!! Eesti jalgpallikoondise kauane kapten, mees, kes talvel võitis mind igast asendist, aga nüüd, mu nõrgimal alal, maastikurattasõidus... kuhu sa jäid, Raio? (Stardinumber 711 polnud nii lootusetu, et poleks saanud konkurentsi sekkuda, aga kaotust kogunes ikkagi üle seitsme minuti.)
507. Marek Lemsalu – veel üks kuulus Eesti jalgpallur. Saime kolmekesi, Lemsalu, Piiroja ja mina enne starti kokku, jagasime nõu ja tegime prognoose – aga kus olid fotograafid, et selle kogunemise maha magasid?!
510. dr Leho Rips – mees, tänu kelle osavatele kätele on mu parem põlv igati sõidukõlbulik ja kes on mind aidanud muudelgi puhkudel; mees, kes on öelnud, ja seda korduvalt, et ma ei hakka mitte kunagi maastikul sõitma. Aga huvitav, mida ütleb dr Rips nüüd, pärast Tartu rattamaratoni 300. kohta, kui ta kaotas mulle ligi kaheksa minutiga?
5** XXXX YYYY – mees, kes ei lubanud oma nime siin blogis enam avaldada; mees, kes ootas mind Elvas parklas pikka aega kannatlikult, kuni ma usutlesin VIP-telgis rattamaratoni võitjat Peeter Tarvist; mees, kes ütles, et kui ta nime blogisse panen, siis ta mind enam Kr***a peale ei võtta (Kr**t võib olla naise nimi, aga ta ei ole naine).
535. Jaanus Järveoja – Nõo reaalgümnaasiumi direktor.
542. Steve Astok – sagedane trennikaaslane, arstitudeng, kes järgmisel aastal teeb kõigile, kes siin oma nime näevad – ja paljudele neile ka, kes 300. kohast ettepoole tulid –, tuule alla. Kindel see. Tema seekordne stardinumber oli 2801.
557. Raul Soome – mees, keda tuntakse Barutona, aga keda mina pean pärast Tartu rattamaratoni nimetama edaspidi Masteriks. Suur aitäh, Master, ratta eest!
558. Peeter Tarvis – ei, siin ei ole trükiviga. Tegemist on rattamaratoni võitja isaga, kellel on pojaga sama nimi.
589. Kristjan Savisikk – maanteel olnud viimasel ajal tugev, minust alati pikalt ja kindlalt ees, aga mis juhtus seekord maastikul?
601. Rivo Saarna – Eesti Rahvusringhäälingu sporditoimetuse juht. Osavate näppudega mehed leiavad kindlasti veebiavarustest loo, kus Saarna pärast ERRi sporditoimetuse pealikuks saamist ütles intervjuus, et ta ei kaota mulle mingil juhul rattamaratonis. Huvitav, mida ta nüüd ütleb, kui kaotas mulle tosin minutit? (Ja sõitis isegi aeglasemalt, kui ma mullu!)
602. Toomas Pindis – Art Soonetsi suur sõber, piirivalvur, kes mullu lõpetas minust selgelt eespool.
618. Gaspar Sukk – suusaradadelt tuttav mees, kes aastaid koostas mulle huvitavaid ja värvikaid analüüse minu suusahooaja tulemustest, mida siin kõigiga ka jagasin.
642. Margus Kelk – Tartu rattureile väga tuttav mees.
680. – Art Soonets, kes siin tutvustamist ei vaja. Ütles eile, neljapäeval, et tahaks ka sõita Tartu rattamaratoni kunagi alla kolme tunni. Tahtmisest on vähe – trenni tuleb teha. Aeg 3:13.46 on selline, mille kohta Eesti sportlased ütleksid, et siit on hea edasi minna, kuid mille kohta realistlikumad inimesed nendivad, et mnjaa, siin tuleb ikka midagi tõsiselt ette võtta.
686. Anti Oot – tartlastele tuntud veteran, ja arvestades vanust, mida on üle 60, siis igati aukartustäratav tulemus ju.

Tõmbame siinkohal joone alla, sest kaugemalt kui 700. kohalt, tunnistagem ausalt, võltsuhkuseta, ei maksa konkurente otsida.
******
Horseshoe Canyon, Canyonlands National Park, Utah 30. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Priit Pullerits pärast Tartu rattamaratoni lõpujoone ületamist. Foto autor: Ivo Kraus

54 Kommentaarid:

At 18:29, Anonymous Anonüümne said...

Kas järgmine lugu tuleb ka nendest, kellele
Sina alla jäid? Mitmes Sa oma vanuseklassis olidki?

 
At 19:46, Anonymous Anonüümne said...

Miks P.L oma nime avaldada ei luba? Trennis hakatakse kiusama?

 
At 19:51, Anonymous Anonüümne said...

Hea nimekiri. Häbi, mehed!

 
At 20:26, Blogger KP said...

Korralik sõit seda tuleb tunnistada. Ei hakanud sõidu alguses kaasa kaasa minema, sest enesetunne polnud kõige parem. Tore oli minekut vaadata, sest oli näha, et "silmad põlesid" ja tahtmist oli. Aasta tagasi võitsin nelja ja poole minutiga ja nüüd kolm ja pool minutit aeglasem. Tekkis hoopis küsimus, et palju rattatrenni enne RM'i oli kokku tehtud (km või tunde)? Edu edaspidiseks!

 
At 20:58, Anonymous Anonüümne said...

See on tõesti hea küsimus,et kuhu sa jäid Piiroja? Aga oleks natuke rohkem asja uurinud,peaks vast ise vastust teadma.Nimelt jooksis mees nädal varem Tallinnas maratoni ajaga alla kolme tunni.Palju on neid,kes suudavad peale sellist pingutust nädalase vahega teisel alal veel ühe korraliku tulemuse teha?Sest tulemus ju täitsa korralik.Ja mis see blogiautori enda parim tulemus sellelt jooksudistantsilt on?

 
At 21:52, Anonymous Anonüümne said...

Ja see ületamatu vahe jääbki aegade lõpuni PP ja Raio (ja teiste raiode)vahele , et Raio võib kasvõi üle nädala joosta maratoni 3 tunni ringis ja siis jälle järgmine nädal sõita ratast rattameestega enamvähem võidu, aga PP ei saa kuidagi 10 kilomeetritki normaalse ajaga joostud, vaid kelgib ja vahutab blogis selle oma rattasõidu üle paar aastat!

 
At 22:10, Blogger Priit Pullerits said...

Et Piiroja jooksis enne maratoni alla kolme tunni? Aga mina sõitsin nädal enne 89 km ligi kolm ja pool tundi. Ja ma küll ei kurda, et oi, tegin nii pika pingutuse, sest too 89 km oli suuresti üksinda sõidetud, mitte grupis loksutud. Ma võin nädalas kolm temposõitu teha ja ei kurda kordagi, ei olin kahest väsinud, kui kolmanda kallale asusin.

KP, 20.26 - umbes 5000 km, sellest kõik peale kolme sõidu maanteel.

 
At 22:26, Blogger soul said...

PP võrdleb nüüd jooksmist ja mugavussporti?

 
At 22:44, Anonymous Anonüümne said...

Ega Raioga kõik korras polnud. Nägin teda finishis ühte teist inimest "karguna" kasutades komberdamas.

 
At 23:20, Anonymous Anonüümne said...

Pikast jooksust ikka suht raske kohe teise ala peale üle minna.Erinevad lihased teevad tööd,see teebki selle raskeks.Nädal varem tehtud pikk rattasõit ei ole kuidagi võrreldav maratonijooksuga.Kui asi nii lihtne oleks,siis võiks ju blogiautor seda tulevanädala Tartu jookumaratonil tõestada.Võistluste vahe on nädala võrra suurem,kuna jalad õrnad,jookse lihtsalt läbi, piiraega seadmata.Endal hakkasid jalad alles selle nädala keskel enam-vähem liikuma,nii kaua võttis taastumine aega.

 
At 00:15, Anonymous Isafiguur Roobert said...

Härra Emmil on ikka seda südikust! :))
Kriitika poole pealt ei või jätta aga märkimata, et PP nimekiri oli oluliselt informatiivsem ja huvitavam.

Härra Emm, teil on veel pikk maa minna, ainult püüdlikkusest jääb väheks.
Minge ja arenege veel! Õppige, õppige, õppige.

 
At 13:01, Anonymous H ja K said...

aga miks pole esimese kolmesaja seest välja toodud neid tublisid inimesi, kes priidule ära panid?

 
At 13:12, Anonymous Kärna Ärni said...

Kas vanameister läheb täna pressikale või teeb selle asemel trenni?

 
At 14:31, Anonymous Anonüümne said...

Vanameister sõidab rattaga pressikale ja teeb märkmeid otse sadulast, aeglaselt sõites (madala pulsiga), ühe käega, lõdvalt, pingavabalt, aga samas... tulemuslikult!

 
At 15:31, Anonymous H ja K said...

ega ma ei ole ise ka näinud kedagi teist, kel rattasärk ja -püksid lotendavad. tegu ju tegelikult liibuvate riietega. teoorias. :)

 
At 15:46, Anonymous Anonüümne said...

Eks sitad mehed räägivad ikka muust, nagu sellest, kas keegi sõitis vana või uue vormiga. Kõvad mehed nagu Priit teevad tulemuse, ükskõik mis seljas. Huvitav, mis tulemuse pasapeetrid M ning H ja K ise välja sõitsid? Vean kihla, et need mehed ei suuda Priidul isegi kilta tuules püsida, olgu neil kui kintspüksid jalas, kaovad kohe tema tagant nagu soe sitt lehma ihust. Nii vist ütleb Soonets? Hästi ütleb.

 
At 16:00, Anonymous H ja K said...

olin priidust paar tuhat kohta tagapool. täpset numbrit isegi ei mäleta, kuna ma olen niisama matkaja seal rajal. viite tuhandet kilomeetrit ei ole ma viimase kümne aasta jooksul kokku ka päris kindlasti sõitnud. vaevalt et huumoriblogis lugemiseks ja kommenteerimiseks peab priitu edestama.

 
At 16:04, Anonymous Anonüümne said...

Siis oledki sportlikult sitt mees, H ja K, nagu ennist öeldi. Nii et ära siin sõna võtma tule, kui ise bussumees oled. Kui sõitma õpid ja sõita jaksad, siis tule teisi kritiseerima. Seni püsi vait. Sinusugused nõrgad ei ole kellelegi autoriteediks, nii et ära hüppa.

 
At 17:32, Anonymous Anonüümne said...

paneb mõtlema, et Pulleritsu sõbrad ei soovi oma nime avaldada blogis. kõik need jutud tagajärgedest vastavad vist tõele.

 
At 18:59, Anonymous Anonüümne said...

to 16.04 -
pole see H ja K nii sitt mees midagi. Kui pikalt sa ise rajal vastu pead?
Pikemaajaline pingutus on sageli raskem kui kiire kähkukas.
Priit peaks enne Haanja100 läbi sõitma, kui hakkab mehi kõvadeks ja pehmodeks lahterdama. Kardan, et alla 6 tunni ei tuleks kuidagi.

PS. Aga arvestades seda, kuidas ta dr.Holdenit siin halvustanud ja mõnitanud on, siis võib-olla teda ei lastagi rajale ...

P.S.P.S Priit - doktoriks nimetatakse inimesi ka lugupidamisest teenete eest, mitte ainult väitekirja kaitsemise või ameti tõttu! Nägu näiteks sina nimetad Barutot Master-ks. Mis alal ta meister on?

 
At 19:43, Anonymous Anonüümne said...

Kui keegi küsib, et kui pikalt ise rajal olin, siis alla kolme tunni.
16:04

 
At 21:38, Anonymous pl said...

Paul Lõiv on XXX-mees? Võtame teadmiseks. Audiovärki saab ka mujalt osta kui Lõunakeskusest.

 
At 12:14, Anonymous Anonüümne said...

Eales varem ei ole kontrast olnud drastilisem:
Dr Holden: sajad ratta joonele ajavad maastikuratturid (Haanja100), meedia positiivne tähelepanu, majanduslik kindlustatus, vaba lõunalaagrimehe elu...
Pullerits: jutt kuidas võiks teha (Dr Holden TEEB), mingi omakuvandi ehitamine blogis, mis ikka-jälle kaardimajakesena variseb...

 
At 16:26, Anonymous Anonüümne said...

Jooksid vastu tellist, 12:14?
Täiesti suvalist p...a, mida sülg vähegi suhu toob, pole ikka mõtet välja ajada!
Saan aru, et sellise p..a sees vegeteerimises seisneb kogu su eksistents, aga katsu saast siiski koduseinte vahel hoida, mitte ümbruskonda laiali laotada. Meid ei huvita karvavõrdki, kui s....ti sul asjad kodus on ja millist stressi põed. Selleks on teised saidid.

 
At 18:05, Anonymous Anonüümne said...

PP nüüd ka anonüümikuna kommimas?

 
At 18:19, Anonymous Anonüümne said...

mul ammu selline tunne.

 
At 19:27, Blogger Priit Pullerits said...

Milleks mul vaja anonüümsena siin oma blogis sõna võtta? Kui midagi ütlen, teen seda oma nime alt, ma ei ole argpüks erinevalt teist, 18.05 ja 18.19.

 
At 19:50, Anonymous Anonüümne said...

hr Pullerits, aga Delfis väidetakse, et te ise ei julgevat Dr Holdeni Haanja100st osa võtta.
http://sport.delfi.ee/news/jalgrattasport/uudised/taispikkuses-rankraske-haanja100-rattamaratoni-voit-laks-soome?id=72545169&com=1&reg=0&no=0&s=1
(kommentaarides)

 
At 20:49, Blogger Priit Pullerits said...

Mind ei huvita Haanja 100. Nagu mind ei huvita veel sajad muud võistlused, mis Eestis toimuvad. Ma tean ikka ise, mida ma julgen ja mida mitte, mis mind huvitab ja mis mitte. Teisi suvalisi, eriti anonüümikuid ei maksa küll kuulata. Nemad ei tea otse öeldes sittagi.

 
At 21:42, Blogger Priit Pullerits said...

Taaramäe kaks ringi enne lõppu 15. kohal, aga seitse meest on ligi 20 sekiga eest. Peame pöialt Reinule!

 
At 22:03, Blogger Priit Pullerits said...

Taaramäe ring enne lõppu kaheksas, suur grupp saanud kokku. Go, Rein, go!!!

 
At 22:05, Anonymous Anonüümne said...

gõu-gõu?? piinlik ei ole eesti keelt mitte rääkida?

 
At 22:06, Blogger Priit Pullerits said...

Taaramäe viimasel ringil koos nelja kaaslasega veidi eest ära!!!!

 
At 22:29, Blogger Priit Pullerits said...

Taaramäe 14., Kangert 24., mõlemal suures grupis kaotus võitjale Peter Saganile Slovakkiast kolm sekundit. Pole paha.

 
At 22:30, Anonymous Anonüümne said...

Mehed 14 (Vader) ja 24. Pole paha, vist parim MM-sõit ever. 3 sek Saganile.

 
At 08:14, Anonymous Anonüümne said...

Sagan sõitis Specialized Venge ViAS rattal. Integreeritud Shimano Dura-Ace 9000 pidurid, aerodünaamiline handlebar. 40 km distantsil annab see ratas teiste tippklassi pillide ees 2 minutit edumaad. See on tohutu vahe. FSA K-Force Light carbon crankset and 53-39t Vision Alloy TT chainrings- http://roadcyclinguk.com/gear/tour-de-france-bikes-2015-peter-sagans-specialized-venge-vias.html#CqaKmWSvYL5KSjmH.97
Sama rattaga sõidab Mark Cavendish.
Usun, et Specialized Vengel teekisin ülalolevatele fekalistidele pähe küll.

 
At 11:13, Blogger Priit Pullerits said...

Mõttekoht, 22.30. Kolm sekundit võitjale rohkem kui kuuetunnise sõidu peale tundub muidugi imevähe, kuid kes sõitu nägi, see nägi ka seda, et ega lõpus Sagani vastu shanssi polnud, ei meie meestel ega kellelgi teisel. Sagan läks lõpus väga võimsalt, lõi teisi ikka pika puuga. Selles nimelt asja paradoks seisnebki: et kaotad mingi 0,00n+1 protsendiga, kella vaadates sisuliselt olematu vahega, aga reaalsuses kaotad nii, et pole mingit lootustki. Asi oleks ehk õnnestunud siis, kui Taaramäe oleks saanud tosin kilomeetrit enne lõppu paar kõvemat meest kaasa ja minek oleks olnud otsustavam. Too väike lahtirebimine oli tehtud tundega, et näis, mis saab, vaatame, kes kaasa tulevad või ei tule. Otsustavust ei olnud. Ega saanudki olla, kui kaaslasi pole ja lõpuni jääb nii palju.

 
At 11:22, Anonymous Anonüümne said...

Kuulge kruusaralli ja kruusaralli.. Samal ajal on Harku Karvajalg Haanja100 ajal karude kätte jäänud! Metsavennad, sarvehüüd! Lenksudele!

 
At 12:24, Anonymous Anonüümne said...

Sagani ülekaal lõpus oli võimas ja kellelgi polnud enam tema vastu jalga, kuid üllatav on see, et Astana meeste pika ja teeneka rivi kaks paremat olidki meie mehed.
Nibaali näiteks alles 42.
Kõvad mehed!

 
At 14:04, Anonymous Anonüümne said...

Haanja100 oli paras porr. Mudaporr. Haanjas on ilusaid radu ja paiku küll ja küll, aga jääb arusaamatuks, miks peab korraldaja rattureid mudaaukudesse ajama. Pakub see talle mingit sadistlikku mõnu või? Tean küllaga mehi, kellele see porr enam ei meeldi ja kes juba küsivad, et milleks neile selline püherdamine, mil pole rattasõiduga enam suurt mingit pistmist.

 
At 14:18, Anonymous Anonüümne said...

Oli huvitav sõit, erandlik ses mõttes, et kalastajad, üksiküritajad panid meeskondadele pähe. Kes ülekannet jälgis, nägi, kuidas võimsad Belgia ja Hollandi koondused (nn. klassikute spetsid) kurja vaeva nägi kogu 260 km. Ja lõpuks on Navardauskas see, kes pronksi saab. Vader põrutas liiga vara atrõõvi, Kanx passis kogu see aeg peagrupi tagaosas, aga lõpuks oskab mees ikkagi ette "veereda". Mis oli võidu võti? Sõit laskumisel!

 
At 14:32, Anonymous Anonüümne said...

18:59 - le
Klassikalises tõstmises
http://www.spordiinfo.ee/esbl/tulemused/sportlased/122807/raul_soome

 
At 16:05, Anonymous Mati Karlovitš said...

Rahu, poisid!
Sagan oli tugev ja laskus plastiliselt, nõtkeltki, aga meie mehed olid siiski vaat et tugevamadki. Kaotust 0,013346977% võib pidada pigem võiduks. Tubli.

 
At 16:45, Blogger Priit Pullerits said...

Mati Karlovitš, tuhat ja tuline, nii suur see kaotus ka nüüd ei olnud. Palun arvutage uuesti! Kontrollige oma meetodit! Või nii saavutategi need imelised protsendid, millega oma poiste sõite kommenteerides uhkustada saate?

 
At 17:04, Anonymous Mati Karlovitš said...

Ah sa mait, sai tõesti liigselt hoogu mindud.
Õige number on mitte 0,013346977%, vaid 0,01334697%.
Mul on kahju ja ma vabandan.

 
At 17:12, Anonymous Anonüümne said...

PP, kas Harku Karvajalale Tartu poisid appi saatsite?
Mati Karlovitš, kas endise sprinteri Kusti edu Haanjas oli suusaringkondades juba ette teada?

 
At 17:29, Anonymous Mati Karlovitš said...

17:12, kahtlemata!

 
At 04:16, Blogger oakleyses said...

burberry, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, louis vuitton, burberry outlet online, michael kors outlet, uggs on sale, ugg boots, louis vuitton outlet, nike air max, michael kors, prada outlet, ray ban sunglasses, louboutin outlet, ray ban sunglasses, polo ralph lauren outlet, gucci outlet, nike air max, oakley sunglasses, cheap oakley sunglasses, nike free, louis vuitton, replica watches, longchamp outlet, ugg boots, chanel handbags, ugg boots, oakley sunglasses, tiffany jewelry, longchamp, jordan shoes, polo ralph lauren outlet, replica watches, michael kors outlet, michael kors outlet, louboutin shoes, kate spade outlet, oakley sunglasses, prada handbags, louboutin, ugg boots, christian louboutin outlet, longchamp outlet, nike outlet, louis vuitton outlet, michael kors outlet

 
At 04:18, Blogger oakleyses said...

air jordan pas cher, kate spade handbags, coach outlet, nike roshe, nike air max, abercrombie and fitch, hermes, north face, louboutin pas cher, sac longchamp, true religion jeans, longchamp pas cher, oakley pas cher, nike air max, ray ban uk, sac guess, hollister, nike free run uk, hogan, true religion jeans, ray ban pas cher, nike free, timberland, michael kors, nike roshe run, lacoste pas cher, new balance pas cher, lululemon, michael kors, mulberry, vanessa bruno, nike blazer, coach outlet, michael kors, hollister pas cher, vans pas cher, burberry, coach factory outlet, true religion jeans, ralph lauren pas cher, tn pas cher, air force, ralph lauren uk, north face, coach purses, converse pas cher, michael kors, nike air max, air max, true religion outlet

 
At 04:20, Blogger oakleyses said...

iphone 5s cases, abercrombie and fitch, giuseppe zanotti, ralph lauren, iphone 6s plus cases, wedding dresses, nfl jerseys, soccer jerseys, valentino shoes, asics running shoes, iphone 6s cases, herve leger, hollister, new balance, timberland boots, beats by dre, lululemon, ipad cases, reebok shoes, s5 cases, babyliss, mcm handbags, iphone 6 plus cases, oakley, mont blanc, iphone 6 cases, iphone cases, soccer shoes, north face outlet, ferragamo shoes, nike huarache, jimmy choo shoes, nike trainers, p90x workout, birkin bag, baseball bats, louboutin, hollister, vans shoes, instyler, longchamp, insanity workout, mac cosmetics, celine handbags, ghd, nike air max, bottega veneta, nike roshe, north face outlet, chi flat iron

 
At 04:25, Blogger oakleyses said...

juicy couture outlet, doke gabbana outlet, nike air max, wedding dresses, pandora charms, bottes ugg, karen millen, moncler, gucci, montre pas cher, ugg,uggs,uggs canada, swarovski crystal, canada goose uk, swarovski, pandora jewelry, toms shoes, vans, hollister, supra shoes, canada goose outlet, michael kors handbags, louis vuitton, ray ban, louis vuitton, hollister, moncler, pandora jewelry, ugg boots uk, converse outlet, ugg pas cher, louis vuitton, moncler, canada goose, canada goose outlet, ugg,ugg australia,ugg italia, moncler, canada goose, coach outlet, moncler, michael kors outlet online, canada goose, links of london, barbour, moncler outlet, marc jacobs, michael kors outlet, thomas sabo, pandora charms, lancel, sac louis vuitton pas cher

 
At 02:42, Blogger Minko Chen said...

cheap nike shoes
adidas outlet
soccer jerseys wholesale
michael kors handbags
mulberry outlet store
prada outlet
cheap nba jerseys
ralph lauren uk
swarovski crystal
oakley sunglasses wholesale
chanel handbags outlet
ralph lauren outlet
cheap jordan shoes
canada goose coats
toms outlet store
puma outlet
north face outlet store
ugg boots
black friday deals
ugg outlet
1205minko

 
At 04:15, Blogger 艾丰 said...

jianbin1211
tods shoes
bottega veneta outlet online
uggs outlet
links of london uk
replica watches
nike shoes
arizona cardinals
mont blanc
lululemon outlet store
miami dolphins
basketball shoes
cleveland cavaliers
michael kors handbags,michael kors outlet,michael kors,kors outlet,michael kors outlet online,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
michael kors outlet online
salomon speedcross 3
abercrombie fitch
iphone cases
cheap oakley sunglasses
louis vuitton uk
nike huarache
woolrich clothing
celine outlet online
ralph lauren,ralph lauren uk,ralph lauren outlet,ralph lauren outlet online,polo ralph lauren outlet,ralph lauren polo
oakley outlet online
tory burch sandals
indianapolis colts
soccer jerseys,cheap soccer jerseys,cheap soccer jerseys for sale,soccer jersey,usa soccer jersey,football jerseys
ugg boots
snow boots outlet
beats by dr dre
ralph lauren polo shirts
ugg outlet
marc jacobs outlet
hermes bags
baltimore ravens
coach outlet store online,coach outlet store,coach outlet
new orleans saints
nike roshe run
coach outlet store
michael kors handbags
uggs outlet

 
At 06:12, Blogger raybanoutlet001 said...

pandora jewelry
moncler outlet
michael kors outlet
baltimore ravens jerseys
louboutin shoes
manolo blahnik
browns jerseys
canada goose outlet
coach outlet online
red bottom
zzzzz2018.5.19

 

Postita kommentaar

<< Esileht