kolmapäev, september 23, 2015

Pullerits: Kuidas teha spordiüritustel revolutsiooniline uuendus?

Mulle tundub, et Klubi Tartu Maraton, kes, olgu kohe rõhutatud, korraldab Eestis väga häid ja menukaid massispordiüritusi, on ühes asjas siiski ajast maha ja muutustele jalgu jäänud.

Alustame veidi kaugemalt, tagantpoolt. Äsjane rattamaraton, mille 300+ kohtadele jäänud sõitjate kohta koostan peagi kommenteeritud ülevaate – ärge siis enda mainimist maha magage! –, oleks kindlasti olnud veelgi emotsionaalsem, kui oleks saanud aimu, kes sõidavad parajasti minu või teiega ühes pundis. Ega selja tagant ja riiete järgi enamikul vahet tee ja kedagi ära tunne, eriti kui kiiver silmini peas ja päikseprillid ees. Ainsaks pidepunktiks oli see, et esimesel kolmesajal oli selja peal number ja järgmistel mitte – selle järgi võis oletada, kes on kõvem mees ehk keda tasub grupis rohkem jälgida.

Sel rattamaratonil jutus järgmine situatsioon. Sattusin enne Puka TPd sõitma kõrvuti sinises vormis mehega number 251. Ta ütles, et oli näinud meie grupis ühte Postimehe särgis sõitjat ja ehmatanud, et tohoh, kas Pullerits on järele jõudnud. Siis oli siiski järeldanud, et too ei olnud mina, sest kehakuju oli kogukam. Kindlasti tahtnuks ta teada, kes see on. Oleks tollele sõitjale kirjutatud selja peale Joel Zirel, ei oleks sõitja nr 251 pidanud algul ehmatama, kas mina juba ta kinni püüdsin, ja ta oleks saanud kohe vastuse, kellega tegelikult tegu. Minagi sain alles pärast sõitu teada, kes oli number 251, kui uurisin protokollist: Aarne Tiit.

Aga kas kergejõustiku MM-võistlusi Pekingis vaatasite? Kas nägite, et seal ei olnud sportlastel rinna peal number, vaid rinna peale oli kirjutatud nende nimi? Kõik sai kohe selgemaks: sest nimi on ikka inimese esmane tunnus, number on aga suvaline ja muutuv suurus.

Nagu teate, ei vaata ma jalgpalli, ent sellegipoolest tean, et jalgpalluritel on särgi seljaosa peale kirjutatud suurte tähtedega nende nimi. Sama on jäähokis. Korvpallis samuti.

Ainult loll ei saa aru, kuhu oma jutuga tüürin. Nimelt, et ka massispordiüritustel võetaks kasutusele osalejate identifitseerimine nime järgi, mitte mingi numbri alusel. Võistlus muutuks kohe palju sisukamaks ja huvitavamaks ja paeluvamaks. Ja see, et Tour de France’il või Tour de Skil pole nimelised osalejamärgid kasutusel, ei ole mingi argument. Keegi peab ju olema teenäitaja, pioneer, ning miks ei võiks selleks saada Klubi Tartu Maraton?

Mõned võivad vastu vaielda, et siis on raske kontrollida, kas starditakse ikka õigest grupist. Hüva, jätame siis numbri ka alles, aga trükitagu see väiksemalt nime alla – probleem lahendatud.

Jalgrattavõistlustel ei ole nimelisel osalejatähisel, mis kinnitatakse leistangi külge, muidugi erilist mõtet, sest kes see ikka hakkab suurel kiirusel üle õla uudistama, mis nimega mees talle tuulde hoiab või tagarattasse sõidab. Sellegipoolest võiks seal samuti olla numbri asemel nimi, sest see on informatiivsem pealtvaatajaile ning pärast on ka näiteks Sportfoto galeriis kohe selgelt näha, kes on kes.

Ilmselt tuleb veel ühe vastuväitena, et nimeliste osalejatunnuste (ei saa ju enam öelda «numbrite») tegemine läheb keeruliseks ja problemaatiliseks ning laotakse letti n+1 põhjust, miks seda ikkagi teha ei saa. Kuidas ei saa! Ameeriklased saatsid juba ligi pool sajandit tagasi inimese Kuule, aga meie massispordiürituste korraldajad ei saa tehtud nimelisi rinna-, selja- või juhtraua-«numbreid»?! Kui Allan Oras korraldas kevadel Põlvamaal Kõlleste rattamaratoni, tegi ta mulle nimelise juhtrauale kinnitatava «numbri» nagu naksti. Kõike saab!

Mina olen nimeliste «numbrite» poolt. Sada protsenti. Aga teie? Ja kui olete vastu, siis millega argumenteerite? Lõppeks, numbri alusel, on te nimi nagunii ju tuvastatav, ainult lisavaeva tuleb näha, et seda välja otsida. Ja mälu, isegi minu oma, võib alt vedada, kas too, kes algul ohtlikult sõitis, oli number 106 või 108 või hoopis 109? Kui kasutada nimesid, ei pea te pelgama, et minu inimliku eksituse tõttu siin kriitika alla satute, sest teie olite 106 ja sõitsite vagusi hoopis teises grupis, mitte 108, kes riskantseid manöövreid tegi. (See viimane näide ei ole muidugi peamine, nii et ärge selle kommenteerimisele oma auru ja aega kulutage.)
******
A trail (on right) to the bottom of Horseshoe Canyon, Canyonlands National Park, Utah 30. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Mida ütleb selle Postimehe särgis sõitja kohta tema leistangile kinnitatud number? Peale selle, et ta osaleb lühikesel distantsil, mitte midagi. Kes ta on? Foto autor: Kristjan Teedema, Postimees/Scanpix
Foto 2: Kes kihutab Tartu rattamaratoni lühikesel rajal cyclocrossi ratta seljas? Foto autor: Kristjan Teedema, Postimees/Scanpix
Foto 3: Isegi neil, kes käinud Tartus Velo Klubi nn vanameeste trennis, võib tekkida raskusi tuvastamaks, kes on see sõitja. Kes teab? Foto autor: Kristjan Teedema, Postimees/Scanpix
Foto 4: Priit Pullerits nimelise juhtraua-«numbriga» Kõlleste maratonile siirdumas. Foto autor: Siim Ausmees

50 Kommentaarid:

At 18:15, Anonymous Anonüümne said...

Mitmetel muudel Eesti suurtel rahvaspordiüritustel on nimed ka numbritel kõrval.

 
At 18:16, Anonymous Anonüümne said...

Nimede kasutamine võiks ju iseenesest tore olla, aga nimed on ju nii erineva pikkusega. Mõnel nimi nii pikk, et kui see numbri peale ära mahutada, siis jääks lõpuks üks kirbusitt alles ja ei saaks ikkagi nimest suurt midagi aru. Ja mingi A3 plakatit ma ka endale lenksu külge ei tahaks. Ainult eesnime või perekonnanime ei saa ka kasutada, eriti veel sellisel suurel võistlusel. Jääb minu meelest ainult üks normaalne võimalus nime kaasamiseks ja see oleks number, mille alla on veidi väiksemalt ka nimi kirjutatud.

 
At 18:43, Anonymous Anonüümne said...

Nime pikkus küll ei määra. Vaadake kasvõi seda pilti: http://media.aws.iaaf.org/media/LargeL/cc594c83-5f12-402f-bcb6-d75b53b45f5a.jpg?v=-756592761

Kirja suurust saab ju muuta ning vajadusel saab nime kirjutada ka kahes reas, nii nagu antud pildil ka näha. Sama loogika alusel ei ole keeruline seljale numbrit panna.

Maratonidel lähevad ju mingil hetkel lühikese ja pikamaa osalejad sassi, mind näiteks väga huvitas, kas eespool on lühikese või pikamaa konkurendid. Aga no mitte mõhkugi ei saa selja tagant aru. Kas tasub lõpuspurti teha või ei tasu. Mis ma ikka end pildituks sõidan, kui eesolev võistleja võistleb hoopis teisel distantsil.

Väärt mõte!

 
At 18:58, Anonymous Anonüümne said...

Nagu pildilt näha, siis naistel top ei ole väga suur, aga ometi mahub sinna A4 paber ära ja seda kannavad ka suured staarid. Toyota kirja kohal võiks olla vabalt nr ja sama asi selja peale ja olekski elu ilus :) Kui neid numbreid saavad kanda olematatute riietega naiskergejõustiklased, siis peaksid kõik sellega hakkama saama.

 
At 19:26, Anonymous Martin said...

Hr Pullerits!
Hr Kelk ei vaja teine nõuandeid. Kuidas üritusi paremaks teha - las see jääb ärisoonega tegijate pärusmaaks.
Paljude muude põhjuste kõrval on nimede puudumise põhjus ka osalejate ohutus.
Seate end ühele pulgale nende vanemate härradega, kes regulaarselt oma prožekte asjade korda ja paremaks tegemiseks toimetusse saadavad. Nagu hästi teate, on nende tüütustega omajagu häda.
Teie ampluaa on väntadele surumine, keel suust väljas...

 
At 21:24, Anonymous Anonüümne said...

Huvitav, miks Vader täna Kasahstani/Astana värves sõitis? Poliitiline protest? Kodumaale ununenud sini-must-valge maika?

 
At 22:03, Blogger Priit Pullerits said...

Lp 18:15 - jooksuüritustel on vist kirjas sageli eesnimed? Ma pidasin silmas ikka perekonnanime avaldamist numbril.

Aitäh, 18.43 ja 18.58, et argumenteerite asjalikult vastu 18.16-le.

Üldiselt, nagu näha, siis protestihääli eriti ei paista, nii et võin selle blogi lugejate ühise pooltseisukoha edastada KTM-ile, eks?

 
At 22:06, Blogger Priit Pullerits said...

Oeh ja uhh, nüüd tuli üks tööandja inside-uudis, väga-väga üllatav ja ootamatu, aga ma olen lojaalne ja seda siin ei edasta, nagu Savisaare advokaadid edastasid proksi vale kirja meediale.

 
At 23:34, Anonymous Anonüümne said...

1. Kannupoisi nimega ei tohi eksida - Joel Zirel on õige.
2. TdF numbritel ju on nimi peal, mida Pullerits sinna veel tahab saada?

 
At 00:26, Anonymous Anonüümne said...

Mis nalaja see Pajula teil seal tegi?
Äripäev ütles juba varem, et see on huvitav eksperiment.

 
At 01:05, Anonymous Anonüümne said...

Oi, bljäät, PP loeb mu mõtteid. Pidin juba peaaegu sellise ettepaneku korraldajatele tegema, et nimi numbrile, siis näed kah kellega sõidad. Samas palju tähtsam on, et siis näevad teised hoopis, et kes neist mööda sõidab ja kelle järel nad sõtkuvad. Edevus ju nõu! Ettepaneku jätsin vormistamata ainult põhjusel, et tegelikult võib igaüks vabalt oma nime ise numbrile kirjutada kasvõi markeriga. Seega pole põhjust korraldajaid nuiata. Pealegi saab ju eraviisilise algatuse korras oma nime maalides suurema edevuse osaliseks, kuna oled ju nö väljavalitu ja kõik vaatavad suunurgast ila tilkumas, et kes see selline väljavalitu on. Tegelikult aga noh ma pole nii edev, et liigset tähelepanu endale võtta. Seetõttu ei osale ma ennem kuubiku üritustel kui kõikideosalejate nimesid suurelt seljal olevale numbrile ei kirjutata, punkt.

 
At 01:49, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 07:28, Anonymous Anonüümne said...

Millisest inside infost PP blogib, kas 5 minutit enne tema piuksu ERR-s maha öeldud Pajula uudisest või on sellele miskeid pikantseid avaldamata detaile lisada? ERR valguses pole PP informeeritud, et mis on inside ja mis public st ta ei ole usaldusväärne PM-i töötaja. Võiks öelda, et PM ei usu PP-d ehk lausa lojaalsuskriis.

 
At 07:57, Anonymous Kunstisõber said...

Sellest on muidugi tuline kahju, et mister Pajula show nii lühikeseks jäi.
Kui räme korruptant Savisaar ütles eile, et tema show alles algab, siis Pajula oma ei jõudnud õieti alatagi.
Avavaatuse esimesed pildid olid nii paljulubavad ja kõnekad, et sai ennast juba vägagi meeleoluka spektaakli jälgimisele häälestatud, kuid paraku jah, seekord ei saanud suurest kunstist asja.

Aga elus läheb vahel nii, et tähtede seis ei osutu soodsaks geniaalsetele lahendustele. :)

 
At 09:09, Anonymous H ja K said...

Pullerits on mures, et kõik ei tunne teda ära rajal? Või mis muud selle ettepaneku taga olla saab? Mis vahet on, kes seal sõidab?

 
At 09:37, Anonymous Anonüümne said...

To 21:24 Starti ei näinud, aga pärast lõpetamist istus mees pikka aega liiderkolmiku toolidel eesti kombes. Ilmselt ajad kellegagi segi. Kanks startis samuti eesti kombes ja ainult kiiver ja vist ka kindad olid Astana tiimi värvides. Eesti pole nii rikas, et üheks sõiduks meestele kiivreid tellida. Ka teistel meestel oli kombe riigi sümboolikaga ja kasutati tiimide kiivreid. Näiteks Smukulis sõitis samuti Katjuša OW neoonkollaste saapakatetega. Rattad samuti tiimide omad.

 
At 10:12, Blogger Priit Pullerits said...

See on tõesti rumal viga, et Joeli perekonnanime tekstis valesti kirjutasin. Vabandan Joeli ees. Vea loomulikult kõrvaldasin.

 
At 10:15, Anonymous Anonüümne said...

Aastaid tagasi ühel Eesti jooksumaratonil võttis veidikeseks kukalt kratsima, kui võhivõõrad inimesed nime hõigates kaasa elasid... Alles veidi aega hiljem jõudis kohale, et "numbril on ju nimi peal" :) Aga siis hakkas see trend ka laiemalt levima...
Perekonnanimi ka numbrile, ei saa aru, milleks? Aga ka seda on tehtud, kasvõi Tallinna jooksumaratonil.

 
At 10:45, Anonymous Anonüümne said...

Priit,
Nimi numbril ei ole päris informatiivne, eriti kui seda peab jagama mitmele reale.
Number jääks numbriks (ilusalt kõlab, mis?) ja asuks lenksul nagu praegu (kiibiga tagaküljel) ning neid võiks peale lõppu taaskasutada järgmisel rattasõidul. Lenksul asuvat nime näeks sõidu ajal ainult üle õla vaadates (suures grupis ja kiirusel?).

Nime seljale panemise vastu poleks midagi (vaatad ju ees sõitvat ratturit!) ning kui minult keegi selle eest ka 2 eurot rohkem küsiks, ega sõitmata ei jätaks. Samas saaks hiljem teha ka NIMELISE NOOMITUSE igasugustele ohtlikele laaberdajatele.

 
At 11:09, Anonymous Margus said...

Üldiselt väga ei tunne puudust, et nime ja numbrit ei näe. Üldiselt ei pane ka tähele ümbritsevat loodust jms. Tähelepanu tuleb hoida rajal ning eessõitjatel üldiselt. Ja kui jääb nii palju jõudu üle, et aega ka terve sõidu aja ringi vaadata, siis ilmselt ei pinguta piisavalt. Sõbrad/Tuttavad tunned niikuinii ära iseloomulike liigutuste jms järgi.
Kui numbril on nimi, siis see on lihtsalt veidi suurema väärtusega mälestus.

- Suusatamises asi väga lihtne, vestiga on probleem lahendatud. Case closed.
- Jooks - no enam vähem kannatab panna ka numbri seljapeale. Lisakulu ja riietele see pole ka kõige jätkusuutlikum.

- Kergejõustiku MM-i ei saa üldse võrrelda massispordiüritusega. Ühel on eesmärk, et kõik (miljonid) vaatajad aru saaks, mis toimub ja ka järgmine kord vaataks. Uskuge on neid, kes tunnevad Usain Bolti ainult tema nime järgi ja vaatavad MMi 100m finaali sest see on jutu järgi kõige kõvem sündmus MM-l. Rahvaspordiüritusel on aga eesmärk saada rahvas liikuma ning nii mõnelegi on see 2 euri määrav!!!

- Lisaks tuleks lahendada ära probleem, et kuidas neid numbreid nii panna, et nad riideid ei lõhuks. Enamus spordiriideid on juba pisikeste aukudega, mis on tekkinud haaknõeltest (mul on kodus neid juba sadu!!! Keegi võiks nad tagasi korjata kuskil). Rattal kindlasti selja taha ei tahaks seda panna, sest tuul veidi ikka rebib tugevamalt ja taskud jms jamad. Ehk rattal mõelge välja sellinesüsteem, mis ei lõhuks ja segaks - keeruline!

 
At 11:15, Anonymous Anonüümne said...

Eelmise postituse alt:
"Anonüümne ütles ...
kui 40 ndates. mees 183 keskmise pulsiga esimese 150 sisse junnib ei pea mina seda normaalseks. See keskmine pulss näitab et tegu kellapommiga.
Pulsikellast juba niigipalju kasu et mõistlikkuse piir ära näha. Koha eest 300 sees ei pea ennast ära tapma..paremal juhul sandustama.

17.35"

17.35 seletas väga hästi ära, miks mõni numbreid kardab ja uusi silte tahab!

 
At 11:16, Anonymous Anonüümne said...

Ära soga Margus. Vaata Eestikate fotot parem ja ära keera käru palun.

 
At 12:08, Anonymous Anonüümne said...

Ärge mängige Linnamäe kannatusega, teie Robinsoni-mäng lõppeb varem või hiljem halvasti. Kui tahate ise ninamehi valida, pange raha mängu, ostke PM välja. Võõra varaga laiamine tundub PMis sümptomaatiline olema.

 
At 13:23, Anonymous Margus said...

11:16 toob jälle mitte võrreldava seose. EMV maanteesõidus on ka vähe teine teema kui meie bike rahvaspordi üritused.

TRR-l on ka esimestel ratta numbrid nii toru küljes kui ka seljal. Tore, need kes võidu peale sõidavad miks mitte.
Bike puhul on sellest tagumisest numbrist vähe kasu. Kes sõidab porilauaga, kes nii suure raamiga, kellel suur sadulakott jne jne Seal tekiks rohkem probleeme selle numbri panekul ning poriste sõitude puhul ilmselt seda kauaks seal ei ole ka. Ehk siis korraldajad on suure tõenäosusega mõelnud asjale, kuid lisaväärtust ilmselt rahvaspordiüritusel ei ole piisavalt.

Riiete seisukohalt endiselt, et mitu rattasärki on pidanud Kangert ise ostma viimase 10a jooksul?

 
At 13:44, Anonymous Anonüümne said...

Margus - TRM on VÕISTLUS. Vaata kuidas selle võistluse kohtasid tähtsustatakse kasvõi siin blogis. Selja number on vajalik võistlejate ohutuse tõstmiseks kitsal rajal - ükski särk ei lähe numbri pärast katki, ega sa pulma või presidendi vastuvõtule minekuks mõeldud triiksärgiga sinna rajale ju ei roni. TRM muutub numbrite abil ohutumaks. See võimaldab esitada proteste ebakorrektselt trügivate ullunud pilkudega ratturite vastu. Nime kaudu saab veel kodanikku rajal ka otsekõnes korrale kutsuda ja häid kombeid õpetada. Raaminumber on Margusel puhas demagoogia. Sellest pole keegi iitsatanudki.

 
At 13:44, Blogger Priit Pullerits said...

Margus, Margus, te jutt pole tõsiseltvõetav. Rattarallidel Eestis on alati üks ja sageli kaks numbrit seljal. See on nii meie rahvaspordiüritustel, on ka TdF-il. Jutt, et lõhub särki, on kentsakas - kui nõeltega hoolikalt ringi käia, ei lõhu need midagi. Samuti olen näinud, et kui kellelgi seljakott seljas, siis on number olnud kinnitatud seljakotile.

Palun, Margus ja küllap mõned teised ka, ärge kujutage meie inimesi ette nii abitutena ja meie elu nii ilmvõimatuna, et seal miskit muuta ei saaks.

 
At 13:58, Blogger Priit Pullerits said...

Mehed, ärge selliseid kommentaare küll kirjutage, nagu 01:49 öö pimeduses, mul võib jama tulla. Ärge nii pahatahtlikuks, olgugi ilmselt tahtmatult, ka muutuge. Mõelge ikka oma sõnade tagajärgedele ka.

 
At 14:40, Anonymous heasoovija said...

Priit hiljaks jäid kustutamisega. Google cache's on jama sind veel alles ootamas. Huvitav kas kõik PM ülemused on nii targad, et pole kuulnud miskit Google cache'st?

 
At 15:27, Anonymous Margus said...

TRM on võistlus nõus. Ise ka seal ja mujal võistlustel sõitnud kiiremini kui Priit, ehk siis päris ees. Saan aru, et võimaldaks muuta ohutumaks, kuid vaadake seda läbi Kelgu ja teiste korraldajate silmade. Ma püüan siin avada just teie silmi ja vaadata probleemi laiemas võtmes.

Rallidel on numbreid põhjusega mitu ja igal pool. Grupifinish ja seal cm-de mäng on ikka vähe teine kui meie TRM. Ehk numbril ja numbril on erinev eesmärk! TdF vs TRM nojah, jälle üks väga võrreldav võrdlus. Priit sa ise pigem tulid selle lisanumbri teemaga välja kontekstis TRM. Peale teisi võistlusi pole see sind seganud. Seega mõtleme TRMi võtmes miks see nii on.

TRM on rahvaspordi üritus eelkõige! Kui 1000 asemel tuleks 900 inimest, sest hinda tõstetakse X euri, et saaks veel üks number trükkida ei ole ilmselt ärilistel kaalutlustel kõige mõtekam. Lisaks väga raske on ka tõestada selle numbri mõju võistluse ohutusele. See oleks puhtalt tunde järgi tehtav järeldus. Jah nüüd tuuakse välja argument, et aga seda saab hiljem ju protesti avaldamisel mõõta. Saab - aga so what? Pole ju varasemaid andmei millega võrrelda. Ja kui palju varasemate aastate proteste on jäänud seepärast esitamata, et numbrit ei tea - seda me ka ei tea.

See numbri teema tuli jutuks ikkagi TRM raames ja oleme nüüd selles kontekstis. Vaadake selle võistluse ja korraldamise eripärasid.

Enamus (need kes sõidavad seda lõbu pärast) ei oska teha niikuinii sobivaid märkusi sõidu ajal. Sõidavad kas piiri peal või üle selle ning kaine mõistus on veidi kaugenenud. Ja kui raske on öelda, et "sina Postimehe särgis" (lihtsalt näide :) ära sõelu jne.

Ehk siis see selja number on küll tore ja ilus, kuid eraldi blogi postitus, et see nüüd ongi see pääste vahend, see küll ei vääri. Kindlasti on tõhusamaid viise selleks.

Nimi vs number on eraldi teema kui me võtame selle kontekstis "mida pingutav inimene paremini märkab". Miks autodel on seierid mitte numbriline skaala. Lihtne vastus inimene saab kiiremini aru hetke nö kiirusest. Kui nüüd numbri asemel veel nime hakata panema ainult selleks, et keegi kuskil saaks lugeda seda. Ei kõla väga efektiivne lahendus. Pigem number + nimi niisama väikselt alla. Samas kohtunike tööd ainult nimi kindlasti ei parandaks.

 
At 15:51, Blogger Priit Pullerits said...

Ohh, miks küll inimesed on alati muudatuste vastu?...
Ja miks räägitakse numbrist+nimest ainult ohutuse kontekstis? Minu arvates on see seitsmendajärguline. Huvitav ja ka vajalik on teada, arvestades, et sõidetakse ikka kohtadele ja selgitatakse paremusjärjestus, kes on ees ja kõrval. See on vajalik informatsioon, väga kõnekas. Kas teile ütleks rohkem, et ees on võistleja nr 134 või et ees on Priit Pullerits?
Veel: võistlused tuleb teha osalejaile ning kõiki muudatusi vaadata osalejate vaatepunktist. Osalejaile tuleb nimeline "number" ainult kasuks.
Ja seda vaatan, Margus, TRMi seisukohalt ainult seepärast, et just oli TRM ja mul polnud aimugi, kellega ma seal grupis koos sõidan. Samavõrd huvitaks see mind ka kõigil teistel võistlustel.

 
At 16:32, Anonymous Margus said...

Priit kui sa vihjad minu kommentaarile, et miks inimesed vastu on, siis võiksid sa kõik uuesti läbi lugeda ja saad aru, et ma pole vastu olnud. Esimeses vaid väitsin, et ei tunne sellest lisa numbrist puudust. Vastu pole kunagi olnud :)

Olen toonud välja ainult aspekte korraldaja seisukohast, et millist mõju see avaldaks. Siin varemtoodud seisukohad on lihtsalt väga ühele poole kaldu ning ei arvestata korralduse poolt.

Kui sa arvad, et see teema ohutuse kontekstis on alles 7nda järguline, siis eks see veidi kahju ole.

 
At 16:51, Blogger Priit Pullerits said...

Hüva, Margus, võib-olla tõesti olen oma seisukohta kaitstes teisi liiga rünnanud. Usutavasti siiski hea maitse piiresse jäädes.
Korraldajate pärast ei maksa muretseda. Korraldajad on selleks, et korraldada üritus meie, osalejate jaoks. Osalejate tahe ja soov ja vajadus peab neile olema primaarne. Korraldajate asi on seda rahuldada.
Olen igal juhul nimeliste "numbrite" poolt, usun, et selle idee toetajaid on palju teisigi. Ja kui selgub, et on, on korraldajate asi see soov ellu viia. See ei ole, nagu klišee ütleb, mingi raketiteadus.

 
At 19:26, Anonymous Anonüümne said...

Universaalkerega Volvo juba toimetuse ees.
Vaimude tund Gildi tänaval.
Õudne!

 
At 19:32, Anonymous -M. said...

Eile jõudis Hardo Pajula igapäevasele hommikusele toimetuse koosolekule. „Nad olid väga vaenulikud mu vastu,“ märkis Pajula.

Prillidega, lakutud seitliga vibalik, valge särk, lips ees - kas tema ka oli vaenulik?

Hr Pullerits,kuidas kommenteerida Pajula sõnu? Need heidavad varju nii teile kui kogu toimetusele.

 
At 21:23, Anonymous Anonüümne said...

Hr Pullerits, kas saaks teilt kommentaari Postimehe toimetuse olukorra kohta. Schibstedi päevil olite töötajate esindajana korporatsiooni nõukogus.
M.

 
At 21:28, Anonymous Anonüümne said...

Päris hea pareering konkurendi väiksele urgitsemisele. Samas kahtlemata ka asjakohasele, sest korraldatud jamale põhjenduseks (isegi õigustuseks) ratsionaalsete argumentide leidmine on praktiliselt lahendamatu ülesanne.
Priit Pullerits: lugejal kama kaks

 
At 21:47, Blogger Priit Pullerits said...

Aitäh, et viitasite, 21:28, oleks just tahtnud sama teha.

 
At 22:30, Anonymous Anonüümne said...

"Eesti Ekspress imetleb tubli Merit Koplit, Postimehe paljukannatanud peatoimetajat, kes tegi veel ühe pirueti, lastes hetkeks peatoimetaja kohale Hardo Pajula."

http://ekspress.delfi.ee/news/paevauudised/nadala-tegija-peatoimetaja-suurte-vallandamiste-kiuste-merit-kopli-postimehest?id=70941603

Väljast vaadates ei tundu see päris kama kaks. Mis toimub?

 
At 22:52, Anonymous Anonüümne said...

22.30, kas siin pole küsimus mitte selles, et Linnamäe sai ikkagi midagi muud, mida Kadastik talle müüs. Nüüd tulebki vaimudel ajakirjanikele selgitada, mis (kes) te tegelikult olete. Oh oleks Schibsted omal ajal kindlameelsem olnud ja selle vahelüli, millele ka PP viitab, katki murdnud.

 
At 08:45, Anonymous Anonüümne said...

Eks Merit Koplil ole seal osavaid nõuaandjaid. Nõuaandjaid, kõrvasosistajaid ja nööritõmbajaid. nagu Pajula välja ütles, kommunistliku aja ajakirjandusest kantud õhkkond. Lauristini vaim hõljub toimetuses. Vaatamata demonstratiivsele parempoolitsemisele (töötajate esindaja nõukogus!)
Muide, kommentaaride kustutajad on armetud könnid. Kui tegu on kunstiväärtusega teosega - kuritegu kultuuri vastu.

 
At 09:22, Anonymous Anu Nüüm said...

oh sa püha vits
sealt tuleb pullerits
nagu rakett kiire
nihutab inimvõimete piire

viieteistkilose rattaga
valguskiirusel matkab ta
igas trennis see mees
uue rekordi teeb

võistlusel ei mõista nalja
sõidab kapsad ninast välja
alla sajakaheksakümnene pulss
on pehmode paarisvalss

stardis järgmisel aastal
ei leia number kaheksat
hoopis vaadake siit
tuleb kiireim PRIIT

 
At 09:43, Anonymous Anonüümne said...

Ei ole midagi öelda, Anul on lisaks (loodetavasti väga sportlikule kehale) siiski ka luuleandi. Kiidame!

Siia lõppu paneme: pöial püsti.

 
At 16:22, Anonymous Anonüümne said...

42km ja 21km distantsil on nimelised stardinumbrid kui üritusele on registreeritud enne 25.09.2015.

https://tartumaraton.ee/et/yritused/linnamaraton/4/maraton/

Nimelised numbrid on juba täitsa olemas.

 
At 16:57, Anonymous Anonüümne said...

Nimi kas on või ei ole, tore oleks kui saaks numbrit valida. Näiteks 666 või 007 sobiks . Stardigrupp võib ju olla ikka eelmise aasta tulemuse järgi. Nimelised numbrid kindlasti tulevad, aga pange tähele, lisaraha eest.
Teet

 
At 04:16, Blogger oakleyses said...

burberry, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, louis vuitton, burberry outlet online, michael kors outlet, uggs on sale, ugg boots, louis vuitton outlet, nike air max, michael kors, prada outlet, ray ban sunglasses, louboutin outlet, ray ban sunglasses, polo ralph lauren outlet, gucci outlet, nike air max, oakley sunglasses, cheap oakley sunglasses, nike free, louis vuitton, replica watches, longchamp outlet, ugg boots, chanel handbags, ugg boots, oakley sunglasses, tiffany jewelry, longchamp, jordan shoes, polo ralph lauren outlet, replica watches, michael kors outlet, michael kors outlet, louboutin shoes, kate spade outlet, oakley sunglasses, prada handbags, louboutin, ugg boots, christian louboutin outlet, longchamp outlet, nike outlet, louis vuitton outlet, michael kors outlet

 
At 04:18, Blogger oakleyses said...

air jordan pas cher, kate spade handbags, coach outlet, nike roshe, nike air max, abercrombie and fitch, hermes, north face, louboutin pas cher, sac longchamp, true religion jeans, longchamp pas cher, oakley pas cher, nike air max, ray ban uk, sac guess, hollister, nike free run uk, hogan, true religion jeans, ray ban pas cher, nike free, timberland, michael kors, nike roshe run, lacoste pas cher, new balance pas cher, lululemon, michael kors, mulberry, vanessa bruno, nike blazer, coach outlet, michael kors, hollister pas cher, vans pas cher, burberry, coach factory outlet, true religion jeans, ralph lauren pas cher, tn pas cher, air force, ralph lauren uk, north face, coach purses, converse pas cher, michael kors, nike air max, air max, true religion outlet

 
At 04:20, Blogger oakleyses said...

iphone 5s cases, abercrombie and fitch, giuseppe zanotti, ralph lauren, iphone 6s plus cases, wedding dresses, nfl jerseys, soccer jerseys, valentino shoes, asics running shoes, iphone 6s cases, herve leger, hollister, new balance, timberland boots, beats by dre, lululemon, ipad cases, reebok shoes, s5 cases, babyliss, mcm handbags, iphone 6 plus cases, oakley, mont blanc, iphone 6 cases, iphone cases, soccer shoes, north face outlet, ferragamo shoes, nike huarache, jimmy choo shoes, nike trainers, p90x workout, birkin bag, baseball bats, louboutin, hollister, vans shoes, instyler, longchamp, insanity workout, mac cosmetics, celine handbags, ghd, nike air max, bottega veneta, nike roshe, north face outlet, chi flat iron

 
At 04:25, Blogger oakleyses said...

juicy couture outlet, doke gabbana outlet, nike air max, wedding dresses, pandora charms, bottes ugg, karen millen, moncler, gucci, montre pas cher, ugg,uggs,uggs canada, swarovski crystal, canada goose uk, swarovski, pandora jewelry, toms shoes, vans, hollister, supra shoes, canada goose outlet, michael kors handbags, louis vuitton, ray ban, louis vuitton, hollister, moncler, pandora jewelry, ugg boots uk, converse outlet, ugg pas cher, louis vuitton, moncler, canada goose, canada goose outlet, ugg,ugg australia,ugg italia, moncler, canada goose, coach outlet, moncler, michael kors outlet online, canada goose, links of london, barbour, moncler outlet, marc jacobs, michael kors outlet, thomas sabo, pandora charms, lancel, sac louis vuitton pas cher

 
At 02:42, Blogger Minko Chen said...

cheap nike shoes
adidas outlet
soccer jerseys wholesale
michael kors handbags
mulberry outlet store
prada outlet
cheap nba jerseys
ralph lauren uk
swarovski crystal
oakley sunglasses wholesale
chanel handbags outlet
ralph lauren outlet
cheap jordan shoes
canada goose coats
toms outlet store
puma outlet
north face outlet store
ugg boots
black friday deals
ugg outlet
1205minko

 
At 04:15, Blogger 艾丰 said...

jianbin1211
tods shoes
bottega veneta outlet online
uggs outlet
links of london uk
replica watches
nike shoes
arizona cardinals
mont blanc
lululemon outlet store
miami dolphins
basketball shoes
cleveland cavaliers
michael kors handbags,michael kors outlet,michael kors,kors outlet,michael kors outlet online,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
michael kors outlet online
salomon speedcross 3
abercrombie fitch
iphone cases
cheap oakley sunglasses
louis vuitton uk
nike huarache
woolrich clothing
celine outlet online
ralph lauren,ralph lauren uk,ralph lauren outlet,ralph lauren outlet online,polo ralph lauren outlet,ralph lauren polo
oakley outlet online
tory burch sandals
indianapolis colts
soccer jerseys,cheap soccer jerseys,cheap soccer jerseys for sale,soccer jersey,usa soccer jersey,football jerseys
ugg boots
snow boots outlet
beats by dr dre
ralph lauren polo shirts
ugg outlet
marc jacobs outlet
hermes bags
baltimore ravens
coach outlet store online,coach outlet store,coach outlet
new orleans saints
nike roshe run
coach outlet store
michael kors handbags
uggs outlet

 

Postita kommentaar

<< Esileht