reede, september 18, 2015

Pullerits: Kuidas rattamaratoni erand tekitab paksu verd?

Jälle on intriig õhus. Ja jälle loodavad spordimehed selle klaarimisel minu peale. Mõni neist on jõudnud juba uurida Tartu rattamaratoni stardiprotokolli ja avastanud, et ohohoo – rulluisutajana tuntud Kert Keskpaik, kes püüab kindlustada Kuubiku üldvõitu, on saanud stardikoha teises grupis numbri all 492. Selles ei oleks midagi tähelepanuväärset juhul, kui...

...Keskpaik ise ei tunnistaks Klubi Tartu Maraton lehel uudises: «Eesmärk on endast maksimum võtta ja hea tulemus ära teha. Ma pole kunagi varem ühtegi maastikurattamaratoni läbinud, misõttu on väga raske tulemust prognoosida, aga jääksin rahule kohaga teises sajas.»

Need sõnad, mis tähelepanu väärivad, on: «Ma pole kunagi varem ühtegi maastikurattamaratoni läbinud.»

Kui nüüd täpsustada, kasutades selleks Sportose andmebaasi, on korrektne öelda, et viimased rattasõidutulemused pärinevad tal 2012. aasta suvest, mil ta tegi kaasa kahes temposõidus. Maastikusõidust pole seal tõesti jälge.

Pole ilmselt põhjust kahelda, et Keskpaik jõuab ratast sõita, aga küsimus on muus. Küsimus on kõigi osalejate võrdses ja ühetaolises kohtlemises. Konkreetsemalt: kas see, et Keskpaik on võimalik pretendent Kuubiku üldvõidule, annab alust paigutada teda stardikoridoris ettepoole, kuigi Tartu rattamaratoni debütandina peaks ta alustama tagumisest grupist?

Tegelikult on siiski põhjust ka küsida: kuna Keskpaik pole kunagi ühtegi maastikurattamaratoni läbinud, kas me siis ikka saame uskuda, et ta on maastikul hea sõitja? Faktilist alust selleks ju pole.

Veel üks paralleel: minu parim tulemus Tartu nelikürituselt on kokkuvõttes 29. Pole ju paha, eks? Nelikürituse viimane ala oli maastikurattasõit. Küsimus: miks ei paigutanud korraldajad mind kui top-30 kandidaati rattamaratonil samuti ettepoole, näiteks teise gruppi? Kas ainult seetõttu, et mul olid varasemast kirjas tulemused esimese tuhande teises pooles? Aga igal juhul ja igatahes olid need maastikurattasõidus paremad tulemused, kui on ette näidata Keskpaigal.

Minu info kohaselt tegid korraldajad Keskpaigale eriotsuse. Jah, see on korraldajate õigus. Aga iga erandi puhul on halb see, et need tekitavad paksu verd – ega ma sellest juhtumist siin muidu kirjutaks, kui paksu verd juba poleks – ning annavad alust nõuda teisi erandeid. Näiteks, võttes arvesse, et Postimees on Klubi Tartu Maraton koostööpartner, poleks vist liiast, kui läheksin korraldajailt küsima, et tahan teha reportaaži esimese grupi stardist ning palun mind kui hea koostööpartneri esindajat paigutada esimesse stardigruppi, et reportaaž tuleks ehe. Kujutame ette, et see soov täidetakski – korraldajate eriotsus. Otsus, mis tuleneks pelgalt sellest, et kasutaksin ära oma erilist positsiooni – koostööpartneri esindaja. Mida ütleksid selle peale teised, kes samasuguse erikohtlemise osaliseks ei saa? Nad oleksid väga kurjad, ja õigustatult.

Praegu on küsimused, mis on teiste osaliste keelel-meelel, järgmised.

1. Kuidas suhtuvad Keskpaigale tehtud erandisse teised Kuubiku favoriidid, kui nende konkurendile antakse juhendiväliselt parem stardipositsioon?

2. Kuidas suhtuvad sellesse teised osalejad, kes oma vere ja higiga iga kord oma stardipositsiooni välja teenivad (osad isegi katkestavad, et mitte kaotada järgnevaks aastaks stardigruppi või mitte langeda tahapoole)?

3. Kui mängureeglid on sätestatud juhendis, siis kas mäng ei peaks alati siiski nende järgi käima?
***
Homse Tartu rattamaratoni eel lõpetuseks ka midagi lõbusat. Lugege siit mu lugu tänases Postimehes, kuidas rattamaraton on pakkunud naeru läbi pisarate, ja paraku valu ka.
***
Aga kes rattasõidust ei huvitu, vaid keda paelub jooksmine, lugegu Postimehe Arteris minu pikka lugu Eesti parimast maratoonarist Roman Fostist, kuidas ta on üle olnud hullumeelsest vigastuste perioodist (nagu näete, ei põhjustanud jooksmine vigastusi ainult mulle, vaid põhjustas ka palju kõvemale jooksumehele), majanduslikest raskustest ja Enn Selliku pakutud talle sobimatu treeningumetoodika tagajärgedest. Õpetlik lugu ilmselt paljudele! Ka sellest, mida põhjustab uisapäisa tehtud treenerite vahetus.
******
Horseshoe Canyon seen from above, Canyonlands National Park, Utah 30. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Kert Keskpaik, tänavuse Tartu rulluisumaratoni võitja. Foto autor: Margus Ansu, Postimees/Scanpix
Foto 2: Kert Keskpaik võitmas tänavust Tartu rulluisumaratoni. Foto autor: Margus Ansu, Postimees/Scanpix
Foto 3: Kert Keskpaik mullu augustis. Foto autor: Jaanus Lensment, Postimees/Scanpix

90 Kommentaarid:

At 20:14, Anonymous Martin said...

Palatis 13 on ka järjestus vale. Ja see tekitab paksu verd.
Hr Pullerits, te kirjutate järjest paremini. Peaaegu nagu Antošha Tšehhonte juba.

 
At 20:29, Anonymous Märt, hobikorras riistvõimleja said...

Ai-ai-ai, kusine lugu.
Eesti spordirahvale on seekord küll krae vahele lastud...

 
At 20:52, Anonymous Robi said...

Kusine jah! Sulepead imev leheneeger, teksti järgi kergelt screw loose, kes ise temposõidule nina pista ei julge.

 
At 21:04, Anonymous Anonüümne said...

Teised osalejad toetavad Kelku. Juhendile viitamine tuletab meelde, kuidas Priit ise omal ajal juhendit eiras. Mage ja sulepeast imetud lugu.

 
At 21:32, Anonymous Anonüümne said...

Priit sa võid ka lindi eest minna..aga lõpetad ikka 500 teisel poolel. Mis vahet seal on? Räägiks sa kuubiku arvestuset saaksin aru, aga sinu jutud fomineeriv kadeduse motiiv nullib kogu su vaeva.
Ole mureta uisutajale rattasõit sobib..pool saksa DDR kiiruuistujad tegid suvel ratast ja mõned üsna edukalt.
Selle 15-20 sekundit mis Keskpäeval eduks litid sa tuntud metsasõitjana 3km. tasa.

 
At 21:38, Anonymous Anonüümne said...

millest küll selline haige vingumine?
osaleks PP siis ise ka kuubikus, aga ei
suuda, kade vist!

 
At 21:40, Anonymous Anonüümne said...

Korraldajal on see õigus, neid erandeid tehti ja tehakse ka edaspidi ja õigustatult.

Kui PP sõidaks kuubiku esikohale saaks ta sama õiguse.

Peab ikka väiklane olem, et siin mingit intriigi näha.

 
At 21:46, Anonymous Anonüümne said...

"3. Kui mängureeglid on sätestatud juhendis, siis kas mäng ei peaks alati siiski nende järgi käima?"

Mäng käib reeglite järgi, erandid on lubatud. Milles küsimus?

 
At 22:52, Anonymous Anonüümne said...

Ääri-veeri võib veel aktsepteerida, et naine on kuubikus hetkel kolmandal kohal, kuid naistesõitu viljeleval Keskpaikil ei tohiks mingit varianti olla koondtulemustes kõrgel kohal, igatahes edu PP-le.

 
At 23:12, Anonymous Anonüümne said...

Nimeta nimesid kah. Kelles tekitab paksu verd? Muidu kirjutatakse iga mehe ette ja taha pikad epiteedid, et kes ja mil viisil Pullele teeneid teinud. Nüüd järsku anonüümsed paksuverelised.

 
At 23:22, Anonymous Martin said...

Hr Pullerits, Keskpaik on ettepoole paigutatud Teie enda ohutuse huvides. Teiesugused peenereielised litsutakse lihtsalt puruks.

 
At 10:32, Blogger Priit Pullerits said...

Pange tähele, millest ja kuidas te räägite: tulevikust ja tingivas kõneviisis. Sama hästi võiks öelda, et arvestades mu viimaseid temposõidutrenni keskmisi kiirusi, peaksin (tingiv kõne, tulevik!) olema pretendent esisaja kohale ning sellest tulenevalt peaks mind paigutama esimesse stardigruppi. (Räägin endast seepärast, et näidet konkretiseerida, mitte seepärast, et ma ennast isiklikult puudutatuna tunneksin; ei tunne, aga ebaõiglus kui selline on mulle äärmiselt häiriv.) Selleks ei ole sugugi vähem alust kui Keskpaiga (-paigi?) paigutamisele kõige tagant, kus on tema tulemustejärgne koht, tunduvalt ettepoole. Tema ettepoole paigutamiseks ei ole muud alust kui tema jutt, et tahaks pretendeerida esikohale. Nii võib igaüks öelda: vaadake, ma olen kõva jooksja, mul küll rattamaratonidelt kohta pole, aga ma tahaks pretendeerida rattamaratonil 300. kohale, pange mind vähemalt 500-700 stardigruppi.

See, mis siin halvasti haiseb, on see, et osasid peetakse teistest võrdsemaks, kusjuures faktilist alust, nagu olen korduvalt kirjutanud, selleks ei ole. Kõigile teistele ütleks korraldajad samasugusel juhul: okei, tahad Kuubikus etteotsa püüelda, aga rattamaratonil kohta pole - ega midagi, alustad see aasta tagant, sõidad järgmiseks aastaks oma koha välja ja küll siis saad ka Kuubikus kõva kohta püüelda. Nii käiks kõigi teistega lugu, ka teiega, kes te siin püüate teha nägu, et kõik on okei ja õige ja ilus. Minu arvates ei ole ja seda ma siin ka julgelt, avalikult, oma nime all (erinevalt mu oponentidest, kes isegi korraldajaid kaitstes ei julge nime alla panna) ka väljendan.

 
At 11:28, Anonymous Anonüümne said...

Just, kui inimese nimi vastab eestikeelsele sõnale, siis käändub see nagu eestikeelne sõna, ehk siis Keskpaiga on õige. Ametlikus dokumendis tuleb muidugi välja tuua nime algvorm.

 
At 11:38, Anonymous Martin said...

Hr Pullerits, te kõnelete juba peaaegu nagu sotsialist. Nõuate võrdsust ja ühetaolist kohtlemist. Kas korraldajad on seda teile lubanud? Et võimsalt voolitud reielihastega, ülihea koordinatsiooni ja vaieldamatult kehaliselt andekat Kerti koheldakse stardijärkekorra koostamisel võrdsel teiega - ka kahtlemata väga andeka, kuid maastikusõidus siiski kord-aastas-sõitjaga, nagu te ise blogi veergudel tunnistate? Korraldajad ei ole seda lubanud. Mis teile aqa kuidagi hinge ei mahu, on, et olete sellel võistlusel, selles meeste keskkonnas keskpaigast tagapool. II poolikus. Ja kitsal rajal pole mingitki lootust end korrakski grupi ette poogeldada.

 
At 12:11, Anonymous Filoloog Mirjam said...

11:28 räägib õiget juttu: paik, paiga, paika.
Käändub kui 22. tüübi käändsõna.

 
At 12:47, Anonymous Martin, eestlane said...

"Vastuvõttev riik" (praegune maraton-"diskussioon" Delfis)
abi vastuvõttev riik; Ameerika sõdureid vastuvõttev riik; pagulasi vastuvõttev riik.
Ärge olege nii tagasihoidlik, hr Pullerits!
Rääkige oma teenetest olukorra kujunemisel!

 
At 13:28, Blogger Sulev Kraam said...

Priit, kokkuleppel korraldajaga on erandlikult numbri 1000 all rajal mingi känguru, kes samuti varem pole osalenud. Samas osales tema sõber sebra, kuid jäi alles 3ndasse tuhandesse. Tee sellest ka lugu. Thx.

 
At 14:17, Anonymous Anonüümne said...

Klubi Tartu Maraton on kui Albaania statistikaamet - kui ninamehega lahkesti kõnelda, siis meelepärane number ikka leitakse.

P.S. Tänan, Mirjam! Kuid mis on korrektne (korrektsem):
Kas Paeda või Paeti?
Kas Lobjaka või Lobjakase?
(blogilugejate ees vabandan kehvade näidete pärast)

Või mis on mehe perekonnanimi, kui me kõneleme "Ülo Jalaka valitud sahinatest"
On see Jalak, Jalakas või, välistada ei saa ka, Jalaka?

 
At 14:19, Anonymous Robi said...

Kelgu suusõnaline korraldus oli paigutage Pullerits keskpaigast tahapoole. Hüppab oma blogis, ise pole TT-d kunagi sõitnud. Nii tehtigi.

 
At 14:26, Anonymous Martin, TLÜ 3. kursus said...

Paetist saaks hea pagulaste minister.

 
At 14:40, Anonymous Spordipsühhiaater said...

Ma ei tea küll, kui korras ja tugev on hr Keskpaiga närvisüsteem, aga professionaalsest kretinismist tean hästi, et mees on pandud juba kõva surve alla.
Tugevad selle all muidugi ei murdu, nõrgemad...
Aga kui abi peaks vaja olema, võib alati lahkesti pöörduda.

 
At 16:05, Anonymous Anonüümne said...

Lugege üldjuhendit ja näete, et korraldajad jätavad endale õiguse ükskõik milliste "ohutust tagavate" otsuste tegemiseks: Tartu Rattamaratoni stardigruppide koostamise põhimõtteks on osavõtjate ohutuse tagamine, milleks paigutatakse ühesuguste võimetega ratturid võimalikult lähedastesse stardigruppidesse.

Seega on õige, et pole PPd varem kusagile teise gruppi pandud?

 
At 16:36, Anonymous Anonüümne said...

Lugesin juhendit ja sain aru, et Pullerits ei ole dokumendiga tuttav. Teine võimalus on see, et ta ei suuda teksti mõista. Minu kommentaaris pole ei tingivat kõneviisi ega tulevikku.

 
At 16:43, Blogger Priit Pullerits said...

Kui asi on ohutuse tagamise sildi all ühesuguste võimetega ratturite võimalikult lähedastesse stardigruppidesse paigutamine, siis miks on kümned mehed, keda on kunagi tabanud ebaõnn ja kes on pidanud kummi purunemise või kukkumise tõttu tahapoole jääma, otsustanud saada kirja katkestamise? Neil poleks ju vaja "katkestada", kui ühesuguste võimetega ratturid paigutatakse järgmisel aastal nagunii võimalikult lähedastesse stardigruppidesse. Lühidalt: see ohutuse tagamise jutt on jama!

Ja nüüd pommküsimus: miks on sel juhul JK Paralepa esindaja Steve Astoki stardinumber 2801, kuigi tal, erinevalt Kert Keskpaigast, on tänavu ette näidata näiteks Läänemaa maastikurattasarja üldarvestuse teine koht? Miks korraldajad teda ettepoole ei pane? Sest selge on see, et see EI taga ohutust, kui nii kõva sõitja peab nii tagant startima (sest pole varasemast kahest aastast tulemust nagu Keskpaigal). Astoki koht peaks samuti olema vähemalt teises stardigrupis.

Nii et hämate oma vildaka loogikaga, nagu näete. Ja korraldajaile: igasuguste erandite tegemise toob neile ainult jama kaela. Nagu see teema püstitus siin.

 
At 17:36, Anonymous Anonüümne said...

Astok oleks võinud juhendi enne läbi lugeda ja kirjutada korralaldajatele, et tulemused sellised. Juhendis oli juba rattarallil punkt, mis lubas isegi arvestada mtb sõidu tulemusi. Arvestati seda mõnel juhul juba siis ja arvestati ka nüüd. Tuli ainult korraldajatele sellest märku anda. Korraldajad ju ise ei jõua kõiki inimesi läbi kontrollida. Ilmselt Astokit see lihtsalt ei huvita, sest tagant startida on ka vahest väga huvitav. Proovi ka Priit mõni võistlus trenni mõttes täiesti viimasena läbi sõita. Päris huvitav ja mitte lihtne :)

 
At 18:23, Anonymous Anonüümne said...

Huvitav, kuidas ainult ühel mehel tekitab nii palju paksu verd ?
Teistest pole nagu midagi kuulnud, et tekiks mingi probleem, kui
kellelegi antakse number paarsada kohta ettepoole.
Ega number ei sõida, selleks peab ikka musklit olema.

 
At 18:25, Blogger Lauri said...

Tegelikult peaks kõik katkestamised põhjustest olenemata võrdsustama viimase kohaga. Kui oled spordimees, siis sõida lõpuni. Jääks vähemalt ära ebaspordimehelikud katkestamised, et järgmiseks aastaks endale soodne stardikoht tagada. Jah see on korraldajate õigus kasvõi põnevuse säilitamiseks erandeid teha.
Näitena võib tuua kasvõi Viljandi järvejooksu, kus eliitgrupist alustab märkimisväärne osa jooksjaid, kes oma võimete poolest sinna kuuluma ei peaks. Aga see on nii korraldajate poolt lubatud ilmselt sellepärast, et kuna Viljandi järvejooks on ühtlasi ka pika krossi EMV, siis et kõik meistrivõistluste arvestuses osalevad jooksjad saaksid alustada võrdselt lähtepositsioonilt ning võimaluse end tõestada.

 
At 18:26, Anonymous Anonüümne said...

Mis pommküsimus? Mis maastikuratta etapi koht? Tartu maratoni üritustel loeb ikka Kelgu sõna ja juhendi punktid. ja koht kuubiku üldarvestuses.

 
At 19:22, Anonymous Anonüümne said...

Ei uskunud varem neid jutte et bartertehinguga on võimalik sobiv "uudis" osta

 
At 19:23, Blogger Priit Pullerits said...

..."Teistest pole nagu midagi kuulnud, et tekiks mingi probleem, kui
kellelegi antakse number paarsada kohta ettepoole." -- Kahjuks see enamikuga nii ongi, et kirutakse omaette ja nurga taga, aga avalikult sõna võtta julgen ainult mina. Küllap olete isegi seda märganud. Olete ju ise, 18.23, üks sellistest, ega te muidu end varjaks, kui siin sõna võtate.

 
At 19:24, Anonymous Anonüümne said...

No johhaidii. Pullerits on varem Kelgu käest ju inffi otse küsinud, mis siis nüüd häda on, et siin blogis naiste saunajutte ajab? Küsige korraldajalt ja küllap teile vastatakse, miks Keskpaik on just seal kus ta on ning tema võimalikud konkurendid mitte. Aga no ikka mõnus on ju spekuleerida ka.

Toits, jooksusõber Pärnust

 
At 20:31, Anonymous Anonüümne said...

Heips!
Siin lihtsalt ei ole küsimust, loomulikult on väga paljud Kuubik sarjas osalejad ikkagi
ebavõrdsesse olukorda seatud ja ma ei lahmi huupi. Olen ka ise sarjas (ka endine Neliküritus) suht ees olnud ja ka praegu, ning aastaid võitlesin paremate stardigruppide nimel. Kindlasti pooldan korraldajate tehtavaid erandeid samuti, kuid noo mitte sellisel moel...hea, et eliit
gruppi meest veel ei pandud. Igatahes soovin mehele head sõitu, aga seda olukorda jääb varjutama ikkagi ebaaus käitumine korraldajatelt, tõlgendagu seda juhendit kuidas soovivad...

 
At 21:28, Anonymous Anonüümne said...

Astokil peaks ju TT-ga mingil määral kokkupuudet olema. Saabki näha, kuhu PP kompanjonid ennast tagant poolt sõita suudavad.

 
At 23:38, Anonymous Anonüümne said...

Kopin eelmisest teemast väga tabava postituse PP olemuse kohta, mida see teema järjekordselt ja vankumatult kinnitab.

"Pulleritsu blogist tõde otsida on naqgu heinakuhjast nõela taga ajada. Niiet, palun, ärge ise üle mõelge, hr. Pullerits.

Mina arvestan alati, et tegemist on väga sügavalt meelelahutusliku blogiga. Pulleritsul on oma lähenemine, kõikide asjaolude avalikustamine ja faktitruudus jäägu teistesse blogidesse. Jutt jookseb hr. Pulleritsul suurepäraselt, on ületamatu selles kategoorias, sellest ka arvukas auditoorium. Protsentuaalselt domineerivad aga selgelt lugejad, kes ise ratast ei sõida, seega kaasaelamine ei ole kindlasti suhestumises endaga, vaid ikka selles mõttes, et mis seekord onuga juhtus.

Pullerits kirjamehena on nagu Peeter Oja näitlejana - läheb väga hästi rahvale peale, on vaieldamatult andekas, talle antakse andeks nii teksti unustamised, lohvakad pintsakud kui kohati lapsikud väljaütlemised. Kuid paljud meist suudaksid Oja Petsi võtta tõsiselt mingis sügavas draamatükis või filmis? Pinguta palju tahad, paratamatult tuleb muie suunurka. Oja Pets teab, et iga kingsepp jäägu oma liistude juurde ja naudib elu oma nišis. Ka Pullerits peaks omaks võtma, et kloun olla pole häbiasi, siis kaoks tekstidest kohatine liigne püüdlikkus ja/või kommerts."

 
At 07:30, Blogger Martin said...

Juhendis selgelt kirjas, teiste tulemuste põhjal on võimalik ette poole saada, tuleb ainult kiri saata. Saatsin ja sain kahe grupi jagu ette poole, kahju neist kellele sellega nüüd ülekohut tehti.

 
At 09:44, Anonymous Anonüümne said...

Läks, nagu karta oli - Vader puhkab tänase TTT ajal jalga, oleks võinud ikka TRM-ile tulla.

 
At 10:49, Anonymous Anonüümne said...

Otseülekandest Matu järel: "Kuubiku võitu jahtiv Kert Keskpaik on Matu punkti läbinud 304. kohal."

 
At 11:15, Anonymous Anonüümne said...

Jälle ümbertsiteerimise koht (allikas https://tartumaraton.ee/et/uudised/2015/09/18-1/): Allar Soo ja Rait Pallo hoiavad üksteisele ligi ja asuvad hetkel vastavalt 49. ja 51. kohal. Kert Keskpaik on Andes 275. kohal, sellise seisu jätkumisel oleks meeste kuubiku võit Kerdil käes. Pullerits alla neljandat sada. Ohutus paistab rajal olevat tagatud.

 
At 12:07, Anonymous Martin said...

Kert Keskpaigaga võrreldes on arstiteaduskonna üliõpilane Steve Astok mittekeegi.
Korraldaja tahab loomulikult, et meedias näidatakse, et avaliku elu erinevate alade esindajad ka tema üritustel osalevad. Ja mitte tagaotsas. Kert Keskpaik on kuju, kelle fotot avaliku elu kroonikasse, publiku rubriiki võib täiesti panna. Arstiteaduskonna üliõpilast, kedagi Tartu tänavatel rattaga hullu panejat - mitte iialgi. Ei aita ka Läänemaa maastikuratta sarja 2. koht [Oli see irooniana mõ3eldud, hr P?]
Meediaväärtust on - saad esigruppi. Pole? Mine tagaotsa.
Sama lugu Raio Piirojaga ja Pulleritsu endaga. Üks on avaliku elu tegelane, teine mitte.

 
At 15:09, Anonymous Anonüümne said...

Vanameister on täna teinud super sõidu, võib isegi öelda, et elu sõidu.
Koht 300, aeg 2:59:31. Kogu trass ainult tõusvas joones.

Palju ei puudunud, et lutti oleks saanud ka Kert Keskpaik, koht 289, 2:58:42, kes vahepeal oli juba üle 3 minuti PPst ees, aga lõpus kustus või põles siiski täna kergelt läbi (tehnilist riket ei saa ka muidugi välistada).

Well done!

 
At 16:06, Anonymous Vana pedaalimees said...

Lutti saanud mehi on täna siis ju hulkade kaupa. :)
Kiitus hea sõidu eest ka minu poolt.

 
At 16:20, Anonymous Anonüümne said...

Kert Keskpaik lõpetas 18. Tartu Rattamaratoni 289. kohaga. Sellega saab ta juurde ligikaudu 950 punkti ja ühtlasi tähendab see ka, et Keskpaik on üks etapp enne Kuubiku lõppu kindlustanud omale Kuubiku üldvõidu.

 
At 18:10, Anonymous Anonüümne said...

Kert Keskpaik 289, Steve Astok 542. Nagu näitavad tulemused, siis on kõik on korraldaja poolt õigetesse stardikoridoridesse pandud. Milleks panna Astok ettepoole, kui ta hiljem nagunii tahapoole vajub? Vahe Keskpaigaga on pea 10 minutit!

 
At 18:21, Blogger Priit Pullerits said...

Pean'd hoogu, 18.10. Astok startis džunglist, numbri 2800+ alt. Ta oleks igal juhul Keskpaigale pikalt pähe teinud, kui oleks saanud startida temaga samast grupist. Sõita 2800+ koha pealt nii ette - see on ikka müstika!

 
At 18:29, Anonymous Anonüümne said...

18:10, rattaga oled üldse kunagi sõitnud?
Kuna jutt on nii loll, siis tõenäoliselt mitte.

Võiksid aga proovida, tead, päris mõnus tegevus on.
Ainult alguses soovitan abiratastega varianti.

 
At 18:31, Anonymous lauri said...

mis seal müstikat on, sõita oli vaja. tulid mehed veelgi rohkem tagant ja rohkem ette, ise sain Astokist kolmandiku peal mööda, lihtsalt lõpus vedas tehnika alt... vaata protokolli, täitsa mitu lätlast ja leedukat olid numbritega 3000+ ja sõitsid ennast esiviiesaja sisse...

 
At 18:55, Anonymous Anonüümne said...

Aplodeerin Priidule, tulemus räägib enda eest. Rattahoidlas oli sul aga selline püss, et noh tead kehvemat tulemust ei kannatakski sõita. Kes siis ratta ohverdas või sponsoreeris?
Teet

 
At 18:59, Anonymous Anonüümne said...

Mehed magama ei lähe, ETV 2 näitab 20:30 Artur Rinnet, pärast on kontsert.
Teet

 
At 19:03, Anonymous Anonüümne said...

Tjah, seitsmevärvilist Rubiku kuubikut kokku juba ei pane. Mõni mees sai aga ühevärvilise...

PP tegi tõesti võimsa sõidu!

 
At 19:41, Anonymous Priimabaleriin Maige said...

Väga õige tähelepanek, Teet.
Kui onu Artur hakkab õhtul laulma "Mets mühiseb ja kägu kukub raal, aas haljendab ja lilled õitsvad seal... " ja siis näed majaaknast musta pagulast luusimas...
Nutt tuleb kurku ja pisar tungib silma, oijah.

Tänane õhtu on aga sellele vaatamata onu Arturi päralt, kindlalt! Õigemini, just eriti veel selle olukorra tõttu, kuhu inimkond oma "oskusliku maailmavalitsemisega" on jõudnud.

Priidult tähelepanuväärne sooritus!

 
At 20:03, Anonymous Filoloog Mirjam said...

Käisin seenel ja seetõttu läks natuke rohkem aega. Annate ehk andeks, 14:17. Seeni polnud.

Aga vastused siis siin.
Paet on Paet, Paeti, Paeti.
Paeda jätaks inimesest väga kohtlase mulje.
Lobjakase puhul õiget varianti polegi. Kogu pakett kokku on kui loodusõnnetus ja suur arusaamatus.
Jalaka kohta ei oska öelda, kuna pole passi näinud. Pildi järgi sobivad kõik teie variandid.
(Selles osas, et küsitud näited on kehvad, nõustun teiega täielikult.)

Priit oli täna väga hea!

 
At 20:28, Anonymous Anonüümne said...

Kas hea tulemus tuli pongestamata? Palju üldse nendest tuhandetest meestest aja peale sõitis? 200? 300? 400?

 
At 20:31, Anonymous Anonüümne said...

Palju minuteid PP ratta arvele paneb?

 
At 21:05, Anonymous Anonüümne said...

Priidult hea tulemus, tubli! Üleshaibitud Astok hävis, võtku madalam profiil.

 
At 21:10, Blogger Priit Pullerits said...

Homme siis lähemalt, kuidas see tulemus tuli. Seni võite pakkuda ja spekuleerida. Esimest korda pakkus see võistlus lõbu ja pinget, kõik senised sõidud olid olnud üks lõputu tüütus.

 
At 21:12, Blogger Priit Pullerits said...

Kuulge, 21.05, miks te nii räägite? Astok oleks mulle ja paljudele pika puuga teinud, kui poleks pidanud startima džunglist, vaid oleks saanud startida nagu Keskpaik. Keskpaigale oleks ta korraldanud totaalse hävitustöö.

 
At 21:41, Anonymous Anonüümne said...

Oli jah saade enne Artur Rinnet, sama süžeega ja sama igav nagu HEC ja muud spordisaated, mille taga ETV tiim. Kuuse tsunft jälle paari kilo võrra asisem, ERR ja ka maksumaksja jälle veidi vaesem, sest võttegrupi varustus ja transport ju tasuta olemas. Käsi peseb kätt!

 
At 22:01, Anonymous Anonüümne said...

Aga kes krt oleks pidanud Astoki eest avalduse parema stardigrupi saamiseks tegema?

 
At 23:04, Anonymous Anonüümne said...

Tere!
Ei hakka halvustama, kuid mulle tundub, et Priidu väited no ikka need teemakohased sel korral
on ikka väga õigustatult ja põhjendatult öeldud. Kuubiku sari on muutunud põnevaks ja kindlasti on ootuspärane ausus ja aumehelik käitumine nii korraldajatelt, aga ka sportlastelt endilt ennekõike. Noormees Astok tegi aga sisupoolest hea sõidu, nagu ka Priit ja paljud teised, kuid ikkagi Hr. Liider oleks pidanud väljateenitult, loe: põhjendatult väljateenitult oma stardigrupi saama. Tean paljusi, kellele on tuldud ka vastu, aga mitte sedavõrd soodsat pinnast luues...

 
At 23:12, Anonymous Anonüümne said...

PP musta püssiga.
http://www.sportos.eu/ee/et/priit+pullerits

 
At 23:31, Anonymous Martin said...

Seda "püssi" asja võiks mõni asjatundja kommenteerida.
Hirmsat pongestamist on nendelt fotodelt näha.
Edukad mehed valmistuvad pühapäeval, et esmaspäeval karmis konkurentsivõitluses tööl ja äris Head Start-i saada. Neile on tähtis stardipositsioon äris, kultuuris, teaduses, millisel tegevusalal iganes.
Teised aga kulutavad end kusagil rattamaratonil.

 
At 23:43, Anonymous Anonüümne said...

Osavõtutasu maksis Postimees.
Tasudes selle pealt vist isegi erisoodustusmaksu?
Ah et ei maksinud. Tööülesande täitmisel.
Kes siis töösõiduks selle "Maserati" andis?

 
At 08:15, Blogger Priit Pullerits said...

23:31 - rattamaratonil, nagu suusamaratonilgi, käib isaste hierarhia paika panemine. Kes kohal pole, pole üldse konkurentsis.
23:31 - Sportose pildid on tehtud esimene stardikiirenduse ja teised finišikiirenduse ajal. Seal ei ole tarvidust naeratada, seal tuleb panna.

Ent peamine, 23:04 - jah, Keskpaiga puhul oli tegemist karjuva ebaõiglusega. Soo ja Pallo ja teised on pingutanud aastaid, et oma koht auga välja võidelda, aga siis tuleb mees, kellel pole midagi ette näidata, ja korraldajad annavad talle lambist lihtsalt ülihea stardikoha, et ta saaks Soole ja Pallole pähe teha. See on täpselt sama, kui on 800 meetri jooks ja üks mees, kes pole distantsi kunagi jooksnud, alustab sealt, kui lõpuni jääb 700 meetrit, et ta teistele jooksjatele ikka kandu näitaks. On see teie arvates tõesti aus ja õigustatud?

 
At 08:23, Anonymous Anonüümne said...

Kuidas oli sõita kõvakahvliga?
Teet

 
At 09:03, Anonymous Anonüümne said...

Priidu meelest oleks Gert Jõeäär alustama ka viimasest reast. On ju ometigi karjuv ebaõiglus asetada ta liidrite gruppi, kui ta ometigi pole varasemalt tõstanud enda suutlikkust TRM-l! Miks sa tema kallal ei võta (ei ole vaja ka ajada pada, et tal on UCI litsents - see annab vaid võimaluse eliitgruppi saada)? Tuletan meelde, et selleks need grupid ongi, et igaüks eeldatavalt jõukohasesse gruppi saaks. Ajakirjanik peaks ometi oskama lugeda, mitte plähmima niisama. Varasem tulemus TRM-l on vaid üks indikaator. Igaks juhuks kopin siia väljavõtte ka maratoni juhendist, sest mingisugust anonüümikut Priit nagunii ei usu. Asi algab ikka ohutusest, mitte kellelegi ärapanemisest.

"Tartu Rattamaratoni stardigruppide koostamise põhimõtteks on osavõtjate ohutuse tagamine, milleks paigutatakse ühesuguste võimetega ratturid võimalikult lähedastesse stardigruppidesse. Parim indikaator osalejate võimekuse kohta on tema varasem tulemus Tartu Rattamaratonil."

Mis isaste hierarhiasse puutub, siis rattavõistlust seda küll ei näita. Pigem tasuks vaadata ikka mees-mehe-vastu spordialasid (prollidega läheb seal muidugi raskeks - võivad puruks minna).

 
At 09:07, Anonymous Anonüümne said...

Nice reply, 8:15. Nii on, kõikide punktidega saab ainult nõustuda.
Antud olukorras (võistlus Kuubiku üldvõidu peale) anti Keskpaigale põhjendamatult liigne eelis.
Kelgu tsunft sellise lükkega spordimeeste seas populaarsust kindlasti juurde ei võitnud, risti vastupidi.
Jah, halb mekk jääb sarja esimesele võidule juurde...

 
At 09:20, Blogger Priit Pullerits said...

No kui võistlejad tuleb paigutada eeldatavalt võimetekohasesse gruppi, nagu 09.03 raiub, siis miks mina pidin startima 500+ kohalt, kui, nagu tulemustest näha, olid mu võimed täpselt 300. koha piiril? Miks seda ei eeldatud, aga eeldati, et Keskpaik peaks eespoolt sõitma? Mis oli alus keskpaigalt üldse mingit tulemust eeldada? Kokkuvõttes: igasugune eeldamine on kohvipaksu pealt ennustamine. Reeglid peavad olema kõigile ühesugused, siis ei ole ka seda jama, nagu praegu üle Eesti, et kõige erutavam ja kirgi kütvam teema seoses Tartu rattamaratoniga on korraldajate poolt ühele mehele võrreldes tema pearivaalidega põhjendamatu eelise loomine.

 
At 09:20, Anonymous Anonüümne said...

võiks juba üle saada. ja kas nad mitte ei olnud samades stardigruppides. hoopis imelik oleks olnud ta viimasesse gruppi panna vaid seetõttu, et pole varem käinud sõitmas. nagu tulemus näitas, oligi see õige koht startimiseks. võib-olla siis peaks rulluisumaratoni ära keelama, sest nüüd on uus sarja üldvõitja ja priit nagunii seda eitede ala ju ei harrasta.

 
At 09:34, Anonymous Anonüümne said...

Mo meelest ei loodud Keskpaigale mitte põõhjendamatut eelist, vaid võeti ära põhjendamatu takistus ehk ohtlikult möödumine tuhandetest karvajalgadest.

 
At 09:44, Anonymous Anonüümne said...

Ohutuse kohapealt julgen kahelda, sest mida võrdsemad on mehed, seda kauem püsivad suures pundis koos. Nii rattarallil kui -maratonil on kõige hullemad matsud ikka eespool, mitte tagapool. Ka eile möödusin väikeste numbritega sellidest kes võsast välja ronisid.
Teet

 
At 09:56, Blogger Priit Pullerits said...

09:20: "võiks juba üle saada." Seda te ootategi. Et jääksin vait, et teema sumbuks ja kaoks, et keegi ei võtaks vastutust ega peaks midagi selgitama, et ebameeldiv hais hajuks. Ei! Seda "lõbu" ei saa kinkida. Inimlik õiglustunne ei luba anda võitu tumedatele jõududele.

09:34: "võeti ära põhjendamatu takistus ehk ohtlikult möödumine tuhandetest karvajalgadest." Keegi siin eespool viitas, kui paljud 2000+ numbriga mehed lõpetasid 500. koha piiril ja eespoolgi. Näiteks number 3190 Gintaras Svetikas sai 411. koha. Miks lubasid korraldajad noil väidetavaid ohtlikke olukordi luua? Ja teiseks: no kui mitu õnnetust siis põhjustasid need 2000+ numbriga sõitjad, kes eelmistest möödusid? Ahh? Saate ju isegi aru, kui teil on kaine mõistus peas, et see jutt ohutusest on suitsukate põhjendamatute erandite õigustamiseks.

 
At 10:13, Anonymous Anonüümne said...

priit, sest sul ei olnud ju šanssi üldvõidule. nii lihtne see ongi. seega vahet pole, kustkohast sa stardid.

 
At 10:18, Anonymous Anonüümne said...

Mida te hädaldate siin nagu eided, olnud mees ja kirjutanud korraldajale avaldus paremasse gruppi saamiseks. Või peab korraldaja teid hädaldajaid omal algatusel ja käekõrval ettepoole talutama? Lasteaed!

Kas see ei olnud "karjuv ebaõiglus" kui PP-le anti suusamaratoni korraldajate poolt luba paremast grupist startimiseks?

 
At 10:23, Blogger Priit Pullerits said...

Ja millisel Tartu maratonil olen ma saanud parema stardikoha, ah?

10:13 - on vahe! Minu jaoks väga suur vahe. Ka sadade mu konkurentide jaoks on väga suur vahe. Ja see pole sugugi väiksem vahe, kui see, mitmendana startis või mitmendaks tuli Kekspaik. Hoopis vastupidi - on suurem vahe. Keskpaiga koht läheb otseselt korda ehk tema maksimaalselt tosinale konkurendile, aga kui mina saaksin sellise eelise, siis oleks vihased sajad. Ent ega see, et Keskpaiga parem stardikoht puudutab vahetult väheseid, tee tema eelist nonde väheste jaoks olematuks - ei, noile on see suur ebaõiglus. Ja universaalse õigluse seisukohalt vaadates on see ebaõiglus nii või naa, igal juhul. Konsulteerige filosoofidega, kui ise hammas sellele peale ei hakka.

 
At 10:24, Anonymous Anonüümne said...

Veel üks fakt. Allar Soo, kes samuti oli peafavoriit Kuubiku üldvõidule, sai käesoleva aasta Tartu Rulluisu maratonile samuti koha teise stardigurppi, hoolimata, et eelnevaid tulemusi ette näidata ei ole!

 
At 10:31, Anonymous Anonüümne said...

eks me siin enamus lugejatest, ma ju võin üldistada, nagu priitki, saame aru, et korraldajad ja kert ei eksinud kuskil millegi vastu. selline on elu. ja sel teemal virisemine jätab lihtsalt väga halva mulje. mitte et see mulje enne palju parem oleks olnud. ma võiks ju ka kurta, et keegi ei andnud mulle 7kg kaaluvat ketaspiduritega karbonratast, vaid pidin oma üheksa aastat vana puudase vokiga rassima. ja kui karjuvalt ebaõige on see, et loodus on andnud mulle teistsuguse ainevahetuse ning ma kaalun poole rohkem kui priit? seda hala võiks siin lõputult jätkata.

 
At 10:39, Blogger soul said...

"Ja millisel Tartu maratonil olen ma saanud parema stardikoha, ah?"

See ei olnud Tartu maraton. Aga lugu on blogis olemas.

"...Soo ja teised on pingutanud aastaid, et oma koht auga välja võidelda..."
PP kaitseb keda... ja üllatus ka Soo on "teenimatult" parema stardigrupi saanud.

Ja neid on veel...


 
At 10:40, Anonymous Anonüümne said...

Kuubiku korraldusmeeskond võiks teha juhendis väikese muutuse. Kogu stdardigruppide loogika jäägu samaks, täiendaks ainult nii palju, et üldarvestuse esimesed 50 nägu pääsevad alati esimesse stardigruppi. Kui suusatamaratonil olin 49s , aga eelmine aasta Tartu jooksumaratonil olin 500s, siis pääseksin ikka jooksumaratonil esimesse stardigruppi. Kuubiku aastakokkuvõttes esimesed 50 nägu pääseksid järgmise aasta suusamaratonil ka esimesse stardigruppi. See arv ei pea olema 50, asi on põhimõttes. Siis ei peaks tegema mingisuguseid "x" erandeid. Erandeid teeks ainult nendele, kes on vastaval alal olnud Eestis täiskasvanute arvestuses esikolmikus nt viimase 3 aasta jooksul. See on selge, et Rein Taaramäe ei peaks startima 2000+ koha pealt, kui ta tahab ainult ratast sõita ja ei pretendeeri kuubiku üldarvestuses. Iga mees tahab Jõeäärt, Kangertit ja Taaramäed stardis näha, aga nad on meie mõistes suured staarid. Eelnimetatud kolmikule teeks erandi siiski ainult rattavõistlustel, mitte nt suusatamises. Kogu austuse juures Kert Keskpaiga vastu, siis tema ei ole kohe kindlasti see a-kategooria staar, keda kõik starti igatseksid. Reeglid tuleb täpsemalt paika panna ja siis ei oleks seda janti.

Ma võiks ju ka kirjutada korraldusmeeskonnale, et olen usinasti trenni teinud, küll mitte suusatamist, aga palun pange mind esimesse stardigruppi, sest ma usun, et suudan kuubiku üldarvestuses võita :) Või see kiri toimib alles siis, kui on otsustav etapp kätte jõudnud? Teen ettepaneku, et suusamaratoni 20 esimest meest peaks tegema avalduse korraldusmeeskonnale, et soovivad konkureerida kuubiku üldarvestuses. Kõik need mehed peaksid ju loogiliselt võttes saama võimaluse startida ülejäänutel võistlustel esimesest stardigrupist ;)

Millegi pärast ma arvan, et järgmine aasta enam sellist erandit ei tehta :)

 
At 10:55, Anonymous lauri said...

Gintarasega sõitsin ma mitmeid, et mitte öelda kümneid kilomeetreid paarisrakendis, koostöö sujus nagu kellavärk ja võtsime skalpe ikka sadu, kuniks minu sõit otsa sai. miks nii tagant tulema hakkasime? välismaalased arvatavasti sellepärast, et nad ei tahtnud/osanud/viitsinud korraldajatele kirjutada ja paremat stardikohta küsida; ise tahtsin sportlikust huvist näha kui kaugele päris tagant alustades võimalik välja sõita on.

kas oleks olnud mõistlikum paremat stardikohta küsida ja eest startida? jah oleks küll, sest masinaklassides oli ikka vahe suur sees, meie tuulde ei suutnud ei kruusal ega metsavahel sisuliselt keegi haakida (kui paar erandit välja arvata). ise suuri kukkumisi ei näinud (kui see rolleriraja oma välja arvata), pisemaid rüselemisi oli (eriti alguses) ja need olid just möödasõitudest põhjustatud. möödasõidud olid aga valdavalt ikka sellest tingitud, et ettejääjad olid aeg-la-sed, kiirete poiste grupis sõites ei oleks seda muret olnud, et peaks kogu aeg mööda pressima, pigem vaata ette et ise kellelegi jalgu ei jää.
tegin kiired tehted, kuna kõik võrdlevad ennast Priiduga, siis võrdlesin ma ka meie sõite:
TP1: PP 00:25:56, LP 00:32:12
TP2-TP1 sõiduaeg: PP 00:23:24, LP 00:23:46
TP3-TP2 sõiduaeg: PP 00:23:13, LP 00:22:54
TP4-TP3 sõiduaeg: PP 00:29:56, LP 00:28:49

nagu näha, siis stardiga läks tubli 6 minutit kaduma, puhta sõiduga (sajad möödasõidud kaasaarvatud) õnnestus sellest ~60 km-ga minut tagasi sõita kuniks tehnika alt vedas. lisaks võin oma vanade sokkide peale kihla vedada, et Priit pidi sõidu vältel oluliselt vähem jõudu raiskama, sai ta ju mõnusalt kiirete poiste sabas istuda ja vahetevahel ehk tirrigi lasta. sõit oli aga lõppkokkuvõttes ikkagi äge, nüüd kui DNF pettumus lahtuma hakkab…

PS. ma olen jätkuvalt seisukohal, et nii suurte ürituste puhul oleks lainestart mõistlik, nii saaks ka tagant tulijad sõita oma sõitu ja oma aega, mitte anda alguses kümneid minuteid ära nõlva peal suitsu tehes ja tropi kadumist oodates... lisaks ei oleks siis muret ka erandite tegemisega, et kes nüüd kuhu stardigruppi milliste teenete alusel saab. vahet pole, kust grupist alustad, sõit on ainult sinu enda teha…

 
At 11:14, Anonymous Anonüümne said...

Priit,
Kui sa nii väga õigust taga ajad, siis võiks võidelda palju suurema ülekohtu vastu!

Kuubiku arvestuses võsteldakse sel aastal ka lühikestel distantsidel. Kui võrdled lühikese distantsi osaleja keskmist kiirus pika distansi võistleja keskmise kiirusega, siis lühikese raja läbinu saab rohkem kohapunkte kui sama kiire pika raja võistleja!!!

Mõista,mõista - kumb on tugevam, kas 89 km rattur või TÄPSELT SAMA KIIRE 40 km rattur?

 
At 11:20, Anonymous Anonüümne said...

Lauriga päri. Laine start oleks veidi ohutum ja tagaks ka tagumistele parema sõidumõnu. Esimesed 500 meest võiks ära lasta ning seejärel juba järgmised grupid. Ka iga järgneva grupi sees võiks olla selline väike paigutamine lubatud, et kiiremad ette ja kes arvab, et pole vormis, see tahapoole. Uskuge see enamjaolt toimib! Siis saaks kohe alguses ka sõidumehed eest ära sõita ja on ühe sõiduga kohe esimeses grupis.

Teisalt praegune juhend, mis lubab teisi eesti suuri MTB sõite kasutada stardigrupi määramiseks on tegelikult ka piisav. Kui sa ikka enne oled harjutanud mõnel väiksemal maratonil ja seal end tõestanud, siis oled sa ka ohutu suuremal sõidul.

NB! Neid keda tõsiselt huvitab stardigrupp, need loevad ka juhendit. Ise aitasin ka selles osas mõnda inimest, kellel varem puudus kogemus TM stardigruppidega.

 
At 11:47, Anonymous Anonüümne said...

Vanameister oli eile kiire. Palju õnne

 
At 12:01, Anonymous Anonüümne said...

Priit,
Täpsustus minu kommentaarile 11.14 :
tegelikult võrdlesin keskmisi kiiruseid suusamaratonilt, jooksumaratonilt ja rattarallilt. Rattamaratoni punkte pole veel võrrelnud.
Esimeste meeste kohal on vahe kümmekond punkti lühikese raja kasuks, tagapool on juba erinevus paarisaja punkti ligidal.

Miks minul selline mure?
Rakendatud koefitsientide pärast on juba mitmed "härjad" läinud pikalt rajalt lühikesele ja sel aastal on lühikestel radadel palju rohkem ohtlikke trügimisi.

Teie 11.14

 
At 12:08, Anonymous Anonüümne said...

Pigem toimugugi Kelgu üritused vaid bütsantslike avalduste alusel.
Kuubiku juhendil sellisel kujul puudub mõte, on üleliigne.

 
At 22:38, Anonymous Anonüümne said...

Aga äkki Hr. Pullerits osaleks järgmine aasta Tartu Rattarallil ja Tartu Maratonil EMV arvestuses ning võtaks endale rattaliidust M-Eliit litsentsi. Oleks samuti koht garanteeritud esimesse stardigruppi mõlemal võistlusel.

 
At 04:16, Blogger oakleyses said...

burberry, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, louis vuitton, burberry outlet online, michael kors outlet, uggs on sale, ugg boots, louis vuitton outlet, nike air max, michael kors, prada outlet, ray ban sunglasses, louboutin outlet, ray ban sunglasses, polo ralph lauren outlet, gucci outlet, nike air max, oakley sunglasses, cheap oakley sunglasses, nike free, louis vuitton, replica watches, longchamp outlet, ugg boots, chanel handbags, ugg boots, oakley sunglasses, tiffany jewelry, longchamp, jordan shoes, polo ralph lauren outlet, replica watches, michael kors outlet, michael kors outlet, louboutin shoes, kate spade outlet, oakley sunglasses, prada handbags, louboutin, ugg boots, christian louboutin outlet, longchamp outlet, nike outlet, louis vuitton outlet, michael kors outlet

 
At 04:18, Blogger oakleyses said...

air jordan pas cher, kate spade handbags, coach outlet, nike roshe, nike air max, abercrombie and fitch, hermes, north face, louboutin pas cher, sac longchamp, true religion jeans, longchamp pas cher, oakley pas cher, nike air max, ray ban uk, sac guess, hollister, nike free run uk, hogan, true religion jeans, ray ban pas cher, nike free, timberland, michael kors, nike roshe run, lacoste pas cher, new balance pas cher, lululemon, michael kors, mulberry, vanessa bruno, nike blazer, coach outlet, michael kors, hollister pas cher, vans pas cher, burberry, coach factory outlet, true religion jeans, ralph lauren pas cher, tn pas cher, air force, ralph lauren uk, north face, coach purses, converse pas cher, michael kors, nike air max, air max, true religion outlet

 
At 04:20, Blogger oakleyses said...

iphone 5s cases, abercrombie and fitch, giuseppe zanotti, ralph lauren, iphone 6s plus cases, wedding dresses, nfl jerseys, soccer jerseys, valentino shoes, asics running shoes, iphone 6s cases, herve leger, hollister, new balance, timberland boots, beats by dre, lululemon, ipad cases, reebok shoes, s5 cases, babyliss, mcm handbags, iphone 6 plus cases, oakley, mont blanc, iphone 6 cases, iphone cases, soccer shoes, north face outlet, ferragamo shoes, nike huarache, jimmy choo shoes, nike trainers, p90x workout, birkin bag, baseball bats, louboutin, hollister, vans shoes, instyler, longchamp, insanity workout, mac cosmetics, celine handbags, ghd, nike air max, bottega veneta, nike roshe, north face outlet, chi flat iron

 
At 04:25, Blogger oakleyses said...

juicy couture outlet, doke gabbana outlet, nike air max, wedding dresses, pandora charms, bottes ugg, karen millen, moncler, gucci, montre pas cher, ugg,uggs,uggs canada, swarovski crystal, canada goose uk, swarovski, pandora jewelry, toms shoes, vans, hollister, supra shoes, canada goose outlet, michael kors handbags, louis vuitton, ray ban, louis vuitton, hollister, moncler, pandora jewelry, ugg boots uk, converse outlet, ugg pas cher, louis vuitton, moncler, canada goose, canada goose outlet, ugg,ugg australia,ugg italia, moncler, canada goose, coach outlet, moncler, michael kors outlet online, canada goose, links of london, barbour, moncler outlet, marc jacobs, michael kors outlet, thomas sabo, pandora charms, lancel, sac louis vuitton pas cher

 
At 02:43, Blogger Minko Chen said...

cheap nike shoes
adidas outlet
soccer jerseys wholesale
michael kors handbags
mulberry outlet store
prada outlet
cheap nba jerseys
ralph lauren uk
swarovski crystal
oakley sunglasses wholesale
chanel handbags outlet
ralph lauren outlet
cheap jordan shoes
canada goose coats
toms outlet store
puma outlet
north face outlet store
ugg boots
black friday deals
ugg outlet
1205minko

 

Postita kommentaar

<< Esileht