reede, mai 05, 2017

Pullerits: Ohoo, jalgrattamaks - miks meil seda vaja on?

Nüüd, kui maikuu oodatuima ja põnevaima rattavõistluse, Jõgeva rattarallini jääb vaid napilt kaks nädalat, on liikvele läinud idee, et ei piisa ainult sellest, kui ratturid maksavad osavõtumaksu. Sellest olla vähe ja liiati ei aita see Eestit paremaks teha. Vaja olla jalgrattad kui sellised üldse maksustada.

Tõepoolest, see võiks anda riigikassasse tuntava panuse. Eile neljase grupi liikmena Tartu ümbruses 50-kilomeetrist ringi tehes (mõnel hea asfaldiga lõigul arendasime kiirust 45-47 km/h) möödusime pärast Jõgeva maanteelt Kukulinna poole keeramist tõusul umbes 20-pealisest ratturite treeningurühmast ning Jõhvi maanteed pidi Aovere suunas sõites tuli vastu hinnanguliselt kahe tosina sõitjaga grupp, lisaks kohtasime vähemalt kümmet üksi või paaris sõitjat. Ainuüksi nii saame kokku umbes kuuskümmend ratturit ning kui igaüks panustaks neist jalgrattamaksu kaudu näiteks 20 eurot aastas, oleks koos juba 1200 eurot. Aga nii, üksikute eurode kaupa, koguneb raha ühiskassasse ka muude maksudena.

Kui jalgrattamaksu idee põhjustatud esimesest jahmatusest üle saada ja seda kaine pilguga vaadata, siis on asjas ju sügav ja tõsine loogika. Jalgratturid ju tahavad, et neil oleks linnas oma teed ja linnast väljas samuti. Aga mis raha eest peaks neid ehitama? Loomulikult kogutavate jalgrattamaksude eest. Oleks igati õiglane, et jalgratturid panustavad samuti sellesse taristusse, mida nad kasutavad ja mida nende tarvis rajatakse. Aga see, mööngem, on siiski kitsas ja vaid kildkondlik vaade.

Idee palju laiem mõõde seisneb selles, et jalgrattaga liiklemine on muutumas üha soositumaks ja see on levinud isegi hipsterite hulka. See tähendab, et autoga sõidetakse üha vähem. Vaatan töökohalgi, kuidas autoparklasse on kevade tulles saabunud üha rohkem jalgrattaid. Tulemus on see, et jah, fossiilset autokütust kulub küll vähem ja keskkond jääb puhtamaks, kuid ärgem seejuures unustagem, kui suure osa moodustavad kütuse hinnast igasugused maksud ja aktsiisid. Kuidas nende alalaekumist asendada?

Vastust ei tule kaugelt otsida. Alalaekumise peavad kinni maksma need, kes sellele kaasa aitavad. Meie riigieelarve, nagu ju teame, peab hea tava järgi püsima tasakaalus (Jüri Ratase valitsus esindab siinkohal laiduväärset anomaaliat).

Mind ei saa selle teema raames mingil juhul süüdistada kellegi eest lobitöö tegemises või erapoolikuses, sest sõidan ka ise jalgrattaga. Ehk oleksin antud küsimuses n-ö kannataja. Sõitsin rattaga talv läbi isegi tööle ja koju tagasi. Koguni Tallinnas sõitsin. Aga erapooletu ja ratsionaalse pilguga vaadates on tõepoolest raske leida kaalukaid argumente, miks jalgrattamaksu idee maha tõmmata.

Siiski, annan aru, et paljud jalgratturid oleksid valmis selle idee rakenduma hakkamise puhul minema oma ratastega Toompeale või Stenbocki maja ette või kuhu iganes protestima. No on ikka sotsiaalse vastutustunde ja närvita kopikakoid! Õige rattur ei pea paljuks soetada kümne euro eest Eesti Jalgratturite Liidu hobiratturi litsentsi, mida tal hooaja jooksul võib-olla et vajagi ei lähe. Aga see on toetus Eesti rattaspordi arengusse, ja seda ma paar nädalat tagasi ka tegin, saades litsentsi 007 omanikuks. Loovutada 20 või 30 eurot aasta läbi rattaga sõitmise eest pole ju põrmugi palju. Vaadake ise, kui palju maksate peale (aktsiisid, kindlustused, ülevaatused, kulukad remondid ja hooldused jne), et autoga sõita saada – ja keegi ei nurise.

Kes aga jalgrattamaksust pääseda tahab, tehku oma sõidud mujal kui Eestis. Näiteks siin või siis siin.

Foto 1: 142 km pikkuse Tartu rattaralli starti aastal 2015. Keskel kollase kiivriga Priit Pullerits. Foto autor: Margus Ansu, Postimees/Scanpix
Foto 2: Jalgrattur Pühajärve lähedal Poslavitsa tõusul. Kes on see jalgrattur? Foto autor: Priit Pullerits, Postimees/Scanpix
Foto 3: Teeviidad jalgrattureile Tallinnas. Foto autor: Heiko Kruusi, Õhtuleht/Scanpix
Foto 4: Jalgrattapood Pärnus. Foto autor: Urmas Luik, Pärnu Postimees / Scanpix
Foto 5: Poliitik Olga Sõtnik 2006. aasta septemberis Vana-Narva maantee ja Randvere tee vahelise kergliiklustee avamisel Pärnamäe ristmiku juures. Foto autor: Peeter Langovits, Postimees/Scanpix

73 Kommentaarid:

At 10:34, Anonymous Anonüümne said...

"Kui jalgrattamaksu idee põhjustatud esimesest jahmatusest üle saada" - kõrgetasemeline teemade käsitlus Sinu blogis on vanu lugejaid juba karastanud aga ikkagi jahmatab!

 
At 11:27, Anonymous Anonüümne said...

Kahju et Taaramäe väljas. Ainuke mees kes suutis põnevust luua ja sitakottide massi ribadeks tõmmata. Olgu Giro Vuelta või TdF. Mees juba põnnama ei löönud. Tema tegemisi oli huvitav vaadata. Sama klassi mees on härra Pullerits. Vanemast generatsioonist vaid. Kahju et selliseid mehi nii vähe on.

 
At 12:17, Anonymous Anonüümne said...

IKS § 33. Õigus nõuda kahju hüvitamist reglementeerib, et siin blogis nimetatud isikutel on õigus blogiperemees kohtusse kaevata ja talt oma nime kasutamise eest raha küsida. IKS ei luba avaliku elu tegelase nime kasutada juhtudel mis ei ole seaduses kajastatud ilma andme subjekti (nime omaniku) nõusolekuta. Näri seda! Ajakirjanikud võib IKS alusel otse trellide taha saata, nad ei jõua ju kõike trahve kinni taguda. Vot see on tegelik riigikassa päästeplaan - iga kohtus vaidlustamine toob ju riigitulu hagi esitamise maksu näol.

 
At 13:03, Anonymous Anonüümne said...

Ainult 17 kodanikku on teinud endale hobilitsentsi?!

Kui palju on Eesti hobijalgrattureid, kes võidu kihutamas käivad?

 
At 13:24, Anonymous Anonüümne said...

Ma arvan, et 17-18 ongi. Ülejäänud tuleb juurde värvata teistelt aladelt, jalgpallist vms.

 
At 13:29, Anonymous Anonüümne said...

Pullerits, kas homne Arter spordist ka kirjutab?

 
At 14:03, Blogger Priit Pullerits said...

Jah, 13:29, kirjutab küll. Kirjutan koguni kaks lugu. Neist üks läheb rattureile väga korda!

 
At 15:50, Anonymous Anonüümne said...

Igakord kui kütuseaktsisis tõstetakse väidetakse et see läheb teede korrashoidu ja ehituse tarbeks. No hui läheb!
Me peaks kullast teedel liikuma juba ammu. See retoorika ei müü juba ammu.
Keegi ei keela rattasporti toetamast. Selleks on 50 muud võimalust ja kindlamat moodust et see raha ka kindlalt kohale jõuaks.
Mai kuu olulisem maanteesõit on Tartu rattaralli...fakt. Kõik ei pea sellepärast ploome vihkama et sul ühekorra kõhu lahti lõi.

 
At 15:52, Anonymous Anonüümne said...

11.27 Nimeta kord kus Taaramäe Vueltal ja Girol grupi tükkideks tõmbas?
Pigem on see Kangerti töö olnud , kes grupi ette asudes mägedes pundid pilbasteks kiskunud.
Priit peeretab võistlusel üksi vastu tuult. Täiesti tulutu tegevus.

 
At 15:55, Anonymous Anonüümne said...

Väga ootame Priit. Loodame et lugudes on palju intriigi ja elektrilist särtsu. Võib ka olla ärapanemist sitakottidele ja isamaa reeturitele.

 
At 15:55, Anonymous MargusM said...

Priit, kuidas suhtute jalakäijate maksustamisse? kas loomade eest peaks topelt maksma, neil jalgu 4 ja koerad kuramused kraabivad muru üles, kuidas seda veel maksustada?
Kas on oodata keniaalseid ideid loomade ja inimeste gaasilaskmise maksust?

 
At 16:13, Anonymous Anonüümne said...

Senjöör Margus, kas midagi on juhtunud? Varem kirjutasid asja, nüüd aga selline m*** suus vigin pidevalt. ???

 
At 16:35, Anonymous Anonüümne said...

Jalutan promenaadil ja koera kusetaja toimetab teepeal. Inimesed peavad oma kusemise toiminguid sooritama kas putkas või nurga taga, kuid koerakusetajal pole selle loomuliku vajaduse rahuldamisel mingit piinlikust. Kuidas nii? Võiks olla koerakusetamise luba, vastava äpi abil valideerid loa, raha läheb maha ja siis lähed uksest välja linna täis kusema. Situtamise taks on kõrgem. Eriti krõbe on tariif neile kes ise ei suuda oma koera junne haljasaladelt koristada. Kas Priidul on hommikuti koerasitutamise kilekott taskus ja kas ta ka seda kasutab? Tuginedes Endomondo andmetele võib julgelt öelda, et ta ei tee seda, seega rikub Tartu linna heakorra eeskirja. Iga endast lugupidav mupsik võtaks Endomondo abil Priidu vahele ja teeks näidistrahvimise! Aga Priidul on katus, indulgents, teda ei puututa.

 
At 17:00, Anonymous Martin, üliõpilane, Tallinn said...

15:52, väga õige ja asjatundlik kommentaar. Rattaspordist vähe teadvale inimesele võivad Pulleritsu "trennirekordid" jätta mulje, et see ongi rattaspordis oluline.
- Peter Sagani laskumine TdF 2015 16. etapil
- Tanel Kangerti võit STRATA etapil (Al Ain – Jebel Hafeet) 2016. a Abu Dhabi Tour-il
- Julian Alaphilippe järgivõtmine jälitajate grupist liidrite sekka Rio 2016 olümpiamängude maanteesõiduvõistluse lõpukilomeetritel.
Need on sooritused, mida iga noor rattasportlane peaks väga tähelepanelikult uurima ja eeskujuks võtma. Pulleritsu trennikiirused eksitavad nii noori kui ka vanemaid harrastajaid. 
At 17:04, Blogger Priit Pullerits said...

Lp 16:35, te eksite! Mina koristan alati meie koera tagant. Alati! Ka neist kohtadest, kuhu muist inimesi ei satu, isegi võsa alt lehtede vahelt. Asi on põhimõttes. Ja ka selles, et väga piinlik oleks vahele jääda, kui keegi - nagu teie - peaks märkama, et näe, koeraomanik jättis koera tagant koristamata.

Lp 15:50, ei, ma ei vihka Tartu rattarallit. Lihtsalt Jõgeva rattaralli on palju huvitavam ja põnevam, seal on ikka korralikud tõusud ka sees ja valusad küljetuuled.

 
At 17:10, Anonymous Anonüümne said...

Hea uudis tuleb Jüri Mõisalt. Tsiteerime Priidu tööandjat ja rõõmustagem:

Samuti on Mõis kohtunud EKRE juhtide Mart ja Martin Helmega. Mõis ütles eile õhtul TV3 saates «Kolmeraudne», et Helmed jätsid talle kohtumisel hea mulje. «Nad tahavad saada oma natsikuvandist lahti, esialgu neil on venelastega veel raske koos eksisteerida, aga kui nad majanduspoliitikasse ka suudavad mingeid konkreetseid lauseid öelda, siis nad võivad olla väga võitlusvõimelised,» rääkis ta.

Mõisa sõnul on EKRE Eesti üks väheseid erakondi, kus pole praegu lõhet. Samal ajal teeb nende reiting tema sõnul ilma. «Nad vajavad selgelt vormimist, aga nad võivad meid kõiki veel üllatada, muuseas ka mõlemas suunas,» ütles ta.

 
At 17:26, Anonymous Anonüümne said...

Miks peaks rattamaksu maksustama läbi riigi,et bürokraate ja bürokraatiat juurde tuleks?Kõige pealt peaks ikka täpselt teada olema ,mis selle maksu eest saab-projektid,projekti maksuvused,projekti alustamise aeg jne,jne ,muidu ei näe küll et see maks kõnetaks.Kui läheb nii nagu tavaliselt nende maksudega siis hakkab maksu loojatega minema nii nagu Brad Pittiga selles klipis https://www.youtube.com/watch?v=5luqqt6Ly_o

 
At 17:28, Anonymous Anonüümne said...

Mõis ei ole ekre ega nende kuvandi kohta mingi ütleja. Tooge Mõis ja vana Helme tv-sse väitlema. Mõis kaotab 0:1500. Mida on tal ütelda peale peale tühja pateetika?
Kas leidub siinsete senjööride listis mõni vanamees, kes mäletab veebisait TMS kirjutisi? Seal kirjutasid Helme, Põlluaas ja mõned teised. Mida on Mõis kirjutanud? Samal tasemel kodukootud "filosoofiat" nagu näiteks A Pohlak.

 
At 17:37, Anonymous Anonüümne said...

See on rüve ning otsene vale süüdistada rahvuslikku erakonda olgu see või super konservatiivne selliste sõnadega nagu "natsikuvand", "nad ei saa venelastega läbi".
Ma loodan et ekre peab selle meeles kui nad kord valitsuserakond on ja ...sarnased limukad külje alla hakkavad roomama.

 
At 17:55, Anonymous Anonüümne said...

"Natsikuvand" sobib neile väga hästi kui kopeeritakse tõrvikutega jalutuskäike ja võõraviha.
Kui kristalli öö, või ekre jugend ka tuleb, kas siis võime alles neid natside kopeerijaks nimetada?

Mis valu on Mõisa ja Võrno sugustel nende külje alla pugemisega? Jahh tõesti "üli tark" Helme ju ütles et rahvakunstiansambleid on vähe. Äkki saame siis esimese tehtud.

 
At 18:05, Anonymous Anonüümne said...

Pean jälle vastu vaidlema.
Tartus näitab tõusu meetreid Strava 988m
Jõgeval jääb see 400 ja 650m vahele.
Jääb vaid tuul ja rohkem selekteeritud startijad

 
At 18:12, Anonymous Anonüümne said...

Tõrvikutega rongkäike tehakse ka mujal maailmas. See EI OLE natsism ega võõraviha.

Sa oled selline lihtne nagu nõukaja venelane kes leidis et kui sa teda ei armasta, siis JÄRELIKULT vihkad teda.

 
At 19:08, Anonymous Reimo said...

MargusM -i kass sittus voodisse. Sellepärast on ta nii hapu.

 
At 20:50, Anonymous Anonüümne said...

Aga mis siis kui Kangertist saab mansafti liider ja ta tuleb näiteks 8.kohale? Kas härra Pullerits kirjutab meile siis magusa, telgitaguseid paljastava loo? Tore oleks.
Kerge ei saa see muidugi olema. Enne Kangertit pretendeerivad kapteni kohale Cataldo ja Bilbo.

 
At 21:44, Anonymous Martin, tudeng, TLÜ said...

Pullerits kontrollis gruppi esimestest viimaste meetriteni. Grupp allus liidrile, tõstes ja siis jälle vähendades tempot, kadentsi, sõiduasendit. Ilma, et Pullerits oleks tarvitsenud sõnagi ütelda. Niivõrd tunnetati liidri domineerivat kohalolekut - ja alistuti liidri tahtele.

 
At 21:52, Anonymous Anonüümne said...

Ma ei ole rattur. Sõidan rattaga lihtsalt tööle ja tagasi. Eelmisel aastal läks mul Pärnu linnas 3 sisekummi terve aasta jooksul, õnnetu klaasikild vms. Sel aastal, kahe esimese rattahooaja kuuga olen lõhkunud 5 siselohvi. Tänavapuhastusmasinaharjade traadijupid, graniitgraanulid, klaasikillud. Asi ei ole 4 euros, mis maksab uus lohv. Asi ei ole ka veerandtunnises töös, kui ma sisekummi ise ära parandan. Asi on selles, et viimati tulin ma ratas käekõrval 7 km koju, tund ja veidi peale. Selle tunni ja rohkema jooksul jõuan kogu meie tänavapuhastustehnika, mis traate maha jätab; meie tänavahooldusvahendid, mis teravaid graniitgraanuleid rattateedele poetab; meie eesti inimeste, kes tänaval pudeleid puruks loobivad, korralikult omaette läbi sõimata. Kergem ei hakka, aga muud ka teha ei oska. Selle, eest, et need põhjused, mis mu elust tunni ja rohkem ühe korra eest võtavad, maksaksin küll 20 eurot aastas.

 
At 22:26, Anonymous Anonüümne said...

TRR on tõusumeetreid poole rohkem, kui Jõgeva rallil, kus registreerunuid 14 osalejat)))

 
At 00:30, Blogger Priit Pullerits said...

Sel juhul peaks ju Jõgeva ralli küll kõigile sobima. Distantsid ka konti mööda paslikud. Tule ja võta minuga mõõtu, ratas ratta vastu!

 
At 09:13, Blogger Priit Pullerits said...

Selliste seisukohtadega inimesed, nagu 17:55, ongi Eesti mürgitajad. Näha tõrvikuid ja seostada neid kohe natsidega - no selleks peab ikka peast haige olema. Minu põlvkonnast on kõik tõrvikutega käinud, kui üliõpilased olime. Ma olen osalenud isegi tõrvikutega läbi linna võidujooksus. Olime siis kõik natsid või?!

Edasi - EKRE-l ongi juba oma jugend - nii et ses osas olete lahingu ette kaotanud. Palju õnne, 17:55 ja teie mõttekaaslased! EKRE noorteühendusest Sinine Äratus olete midagi kuulnud? Kuid ka Keskerakonnal ja reformikatel ja teistel on oma noorteühendus. Nii et kõik erakonnad on natsistunud, eks? Sest neil on ka oma jugend, nagu 17:55 noori nimetab.

Ja seegi pole veel kõik. 17:55 ei saa aru, miks üha rohkem tuntud inimesi seostab end EKREga ega siuna seda. Ma siis seletan talle. See kõik on just 17:55-suguste meeste lolluse tagajärg. Aga te jätkake samas vaimus, väljendage veel rohkem sõgedat viha nende suhtes, kes teie antirahvuslikke ja ultraliberaalseid vaateid ei jaga! Te võite ju hõisata, et Hollandis ei võitnud Wilders ja Prantsusmaal vist võidab Macron, mitte Le Pen - aga vaadake trendi! Ja trend ütleb seda, et nn EKREd igal pool Euroopas astuvad traditsioonilistele erakondadele ja nende kloonidele (Macron) järjest lähemale. Wilders sai kohti juurde, võiduparteil aga kohtade arv vähenes. Ka Le Pen on neil valimistel olnud palju edukam kui eelmistel. Muutus ei toimu üleöö, see toimub pikkamisi, ja samamoodi tasapisi toimub see ka Eestis. (Muide, kas teate, et viimaste küsitluste andmeil jagas EKRE eestlaste seas toetuselt teist kohta! Nii et ainult see, et meil on venelasi, hoiab EKRE-t veel tagumises ešelonis.)

Huvitav, kas 17:55 on saanud koolitust Sorose ülikoolist? See ülikool on üks kurja juur, on mürgitanud paljude inimeste isamaatunnetuse. Kunagi, poolteist kümnendit tagasi tahtsin sel teemal loo teha, hankisin isegi nimekirja (nimekirja!), kus olid kõik Sorose ülikooli kasvandikud üles tähendatud. Neid olid üle kahesaja ja enamik neist oli ühiskonnas küllaltki määravatel kohtadel. Kuid muud tööd tulid peale ning see suurt taustatööd nõudev kirjutis jäi ajanappusel lihtsalt tegemata. Kuid ungarlased, kes on ka pööranud selja euroliberalismile ja hindavad oma rahvust, on aru saanud, mida kurja Sorose rakuke nende ühiskonnas on teinud ning tahavad selle likvideerida. Mul on raske leida argumente, miks peaks ungarlaste initsiatiivile vastu astuma. Pigem peaks ungarlastelt küsima: what took you so long?

 
At 09:23, Blogger Priit Pullerits said...

Rattamehed, siin teile tänases Arteris minult kohustuslik lugemine (link lisatud), kus üks mu hea nõuandja nelja mehes seas on kõigile tuntud Kodanik Männik:

http://pluss.postimees.ee/4098705/pange-ise-kokku-ideaalne-moodne-jalgratas?_ga=2.194681773.149501635.1494051580-1107269603.1479062068

 
At 10:03, Anonymous Anonüümne said...

Rattarohkes Taanis arvestatakse, et rattaga sõitmine on riigile juba iseenesest rahaliselt kasulik. Rattur ei koorma/ummista tänavaid ega ühistransporti, ta on vähem päevi aastas haige jne. Mõeldud on muidugi igapäevarattasõitu, mitte fanaatilist rattasporti, mis võib tõesti olla pigem riigile koormaks (võistlejad sõidavad autodega ühelt maratonilt teisele, võistlusteks suletakse muu liiklus, haigekassa peab tasuma nende kontide lappimise eest jne). Aga noh, väga eestipärane oleks spordihullude pattude pärast lüüa maksukirves tavaratturite kraesse, kes tegelikult on maksumaksjale niigi kasutoovad.

 
At 10:18, Anonymous Anonüümne said...

Noh, rattaostmise protseduuri abil sai ka ühe lobedalt vormistatud palgalisa ära tehtud. Tubli! Tak terzat!

 
At 10:42, Anonymous Anonüümne said...

20-eurone rattamaks tähendaks neljaliikmelise perekonna puhul 80 eurot. See pole summa, mida enamik peresid no möödaminnes näppude vahelt pillata võiks. Suure tõenäosusega võib selle tagajärjeks olla: 1) huvi vähenemine rattasõidu vastu, nt pere vanemad loobuvad rattast, et maksuraha kokku hoida, seega hakkab nende füüsiline vorm alla käima; 2) maksuraha hoitakse kokku ratta hoolduse ja varustuse arvel, see aga halvendab liiklusohutust. Mõlemad variandid on riigile ka rahaliselt kahjulikumad kui see närune 20 eurot, mida teenida loodeti.

 
At 10:49, Anonymous Anonüümne said...

Härra Pullerits räägib õigust.

 
At 11:37, Anonymous Anonüümne said...

Soroslased valisid (ühehääleslt) aasta eurooplaseks MEP Marju Lauristini! Palju õnne! Õnne ka tema õpilasele PP-le!

 
At 12:40, Anonymous Anonüümne said...

Priit -
Õige mõõduvõtmine, ratas ratta ja mees mehe vastu, on temposõidul.
Grupisõit on viilimine ja finišis enamusest ajast vedanutele tünga panek.

 
At 13:04, Anonymous Martin, geobiopolitoloogia tudeng said...

Pullerits 09:13, te olete halb kaotaja. Olete endistele kolleegidele Marko Mikhelsonile ja Urmas Paetile kade. Nemad oma Europarlamendi, ministri ja Riigikogu tasude ja pensionitega on elu lõpuni kindlustatud. Teil pole isegi raha, et korralikke rattapükse osta. Paet ja Mihkelson on meedia tähelepanu keskpunktis. Teie rabate väikese mutrikesena, et seda meediamasinavärki õlitatult töös hoida. Vanemtoimetaja! Just teil olid kõik eeldused olemas. Hea, aglosaksilik välimus, ameerikalik naeratus, spordisaavutused, inglise keele ja kultuuri hea tundmine. Pin-stripe pintsak ei istunud teie seljas nagu oleks s*tahunnikule present üle peale tõmmatud. Ka Lääne ühiskonnas nii vajalik perselakkumise oskus, ei isegi teatud talent oli teil olemas. Ometi oli ülikooli- ja hilisemad toimetusekaaslased edukamad. Senaator McCainiga peavad sõjaplaane ja Venemaale näitavad kohta kätte nemad. Teie võite "paugutada" oma klantsnädalalisas, mida keegi ei loe. Seetõttu on mõneti arusaadav, et sore loser nagu teie triivib kõva käe pooldajate, paremäärmuslaste ja lihtsalt fašistliku rämpsu poole. Kuid ega teil sealgi erilisi väljavaateid ole.

 
At 14:11, Anonymous Anonüümne said...

Hr Pullerits, lugege tänast Jaan Martinsoni lugu raskejõustikust. Miks teie sulest taolist kulda ei tule, miks? Mida rahvuslikult meelestatud spordimees teie "rattasõpru rõõmustavast" artiklist kasulikku peaks leidma, ah? Ja veel - CrossCore on huinjaa.

 
At 14:45, Anonymous Martin said...

Giro tänase 2. etapi lõpuosas: 25 km järjest tõusu (Passo Genna Silvana), siis allamäge 20 km, lõpus 10 km siledat finišini. Tanel Kangertil, usume, on head võimalused Catalgod ja Bilbaod kannult maha rahutada. Tõusul või langusel, kusagil nad peavad maha jääma. Paolo Tiralongo oli juba eilse etapiga küps. Kangert on Girol Astana meeskonna liider.

 
At 14:59, Anonymous Anonüümne said...

Koolilaps Martin on ilmselgelt õpingutega aega raisanud.No üldse matsu ei jaga, võibolla lihtsalt kõva pea.Priidule jõudu rattasõidul ja blgi ohjamisel!

 
At 15:20, Anonymous Anonüümne said...

Kilba.
Mis imeloom on CrossCore?
Lisapunkt - kes on sellega seotud tänane "kaanepoiss"?

 
At 15:41, Anonymous Anonüümne said...

"Blogi nii suveks, kui talveks"
"PP tunnistab, et ärritab lugejaid meelega, kuid ei ole päriselt see inimene, kes blogist välja paistab"

Värskes Jooksjas.

 
At 16:44, Blogger Priit Pullerits said...

Ohh, Martin, Martin... No mõelge ise: mida on Mihkelsoni ja Paeti puhul kadestada?
Kui keegi on lakei, kelleks te näite armastavat inimesi tembeldada, siis kindlasti poliitikud, kes on ELi lakeid, eriti sellised, kes seal tegutsevad ja kellel on vastav amet. Mina olen nendega võrreldes ikka täitsa vaba radikaal (pean silmas keemia mõistet, aga teie kui humanitaar selle peale vist ei tule, et sõnal "radikaal" on ka reaalteaduses kindel tähendus).

Muide, kas mainisin, et eile tegin väikse sõidu, vaid kolmveerand tundi, aga lõpus kütsin üksi kõvasti üle 45 km/h?

 
At 18:08, Anonymous Anonüümne said...

Ohh, Priit punnitab praegu ratta seljas otseülekannet teha oma kiirusest. Täna pole lend see mis eile, praegu veab vaevalt 30km/h välja. Jälgime edasi.

 
At 19:50, Anonymous Anonüümne said...

Kilba kah veel.
Kui suur oli Team Haanja käive perioodil 01.12.2016 - 28.02.2017?
Vihje: summa on törtsu väiksem välja hõigatud sadadest tuhandetest.

 
At 21:18, Anonymous Anonüümne said...

Kus on Giiro 2 etapi kokkuvõte? See et onlain portaalides pole piuksugi ei tähenda et keegi kuskil cyclingnewsi ei loe. Greipel võitis aga kus on Kangert ja kunn Taaramäe?

 
At 21:50, Anonymous Anonüümne said...

Annuse annetus pole käive. Elementaarne. Ja mõni ei viitsi isegi emakeelseid rattauudiseid lugeda. Blogi on alla käinud. Mingi sihilik õõnestustegevus?

 
At 21:57, Anonymous Martin said...

Katjusha-Alpecini tiimi treenerid leiavad, et sprinter Alexander Kristoff on ülekaalus. http://www.cyclingnews.com/news/katusha-alpecin-say-kristoff-is-too-heavy/ Piltidel ongi Kristoff paras paksuke ratta seljas. 181 cm juures on 78 kg liiga palju.
Palju Eesti noortel rattameestel kaalunäitajad on? Või on need salastatud? Sprinteril võib olla rohkem, aga all-rounder Peaks Kristoffi pikkuse juures võistluskaalus olema kindlasti 60ndates. Ilnur Zakarin 187 cm, kaal - 68 kg.

 
At 22:08, Anonymous Martin said...

Liha vitsutades võitjaks ei saa.
Hoolimata sellest, mida mõnedes blogides ja pühapäevalehtedes kirjutatakse. CyclingTips.Com on uurinud Zakarini (Rein Taaramäe ennustab Zakarinile Giro 2017 3. kohta) toitumist: "From his early results as a time trialist, Ilnur Zakarin had evolved to become one of the most promising all-round riders in world cycling. The secret? His wife, Viktoria. “She is a nutritionist and helped me to do a good and well-balanced diet. I spent around two years to lose 10 kilo,” said the 187cm, 67kg rider. “This helped me to become lighter and stronger in the climbs"
Kümme kg on võidusõidus päris kaalukas handycap, kas pole? Võib-olla oleks Jaan Kirsipuu tulemused õige toitumise korral olnud veel säravamad?

 
At 22:25, Anonymous Anonüümne said...

Näe EJL ongi jalad P**** alt välja võtnud ja hobiratturi litsentsi taotlemise peaaegu kaasaegseks teinud. Tublid! Kui nüüd kuskil oleks kirjas, mis hüvesid/võimalusi see annab, siis oleks neid taotlejaidki rohkem. See kosmiline soodustus, mis siin mõned artiklid tagasi kommentaarides kirjeldati oli küll kellegi vigurvända (mitte segi ajada ühe Haanja tubli ratturiga) naljaheitmine.

 
At 22:52, Anonymous Martin said...

- Veloplussi kauplustes hobiratturi litsentsi ettenäitamisel teenindamine eelisjärjekorras
- tasuta kohv (espresso, cappuchino, regular) Statoili tanklates (skeemiga ühinenud müügipunktides)
- A & T Sport rattateenindustes hobiratturitele sisekummi rõhu mõõtmine - tasuta
- Holdeni Haanjareisid lõunalaagrites hobiratturitele majutamine merevaate ja balkoniga tubadesse (24-inimese majades)
- kutse EJL aastalõpu galaüritusele (kaaslasega) Nordea kontserdimajas
- Tanel Kangerti või Rein Taaramäe autogrammiga Astana või Katjusha-Alpecini värjudes lühikese varrukatega rattasõidusärk
Need on ainult mõned hobiratturi litsentsiga kaasnevatest hüvedest.

 
At 23:11, Anonymous Anonüümne said...

Täna Kuusalu RR-l toimus verepulm.
Miks pole PP veel kõiki liistule tõmmanud (korraldajad, osalejad, salatsejad ja loomulikult Kelk)

 
At 23:41, Blogger Priit Pullerits said...

Mis juhtus? Ärge varjake tõde!

 
At 00:29, Anonymous Anonüümne said...

Kirjelduse, v-o isegi GoPro video eest "Postimehelt" väike hüvitis?

 
At 08:43, Blogger Priit Pullerits said...

Rääkige video osas Kaljuveeriga.

 
At 09:48, Anonymous Anonüümne said...

21:57 pakun et see kaalunäitaja pole oma teha.Ühed sünnivadki sprinteriteks teised allround meesteks.Vaatame või Greipeli jalga ,vaevalt ta saab seda allaroundi mehe jalaks formida toiduga.Isegi mitte trenniga.Mõned asjad siin ilmas lähevad omasoodu,ja inimese tahe ei mängi vähimatki.

 
At 09:52, Anonymous Anonüümne said...

Giro 2 etapi allrounder meeste poolt kehv esitlus kui sprinteril lasti võit kotti panna

 
At 11:35, Anonymous Anonüümne said...

Kas generalissimus Pullerits peab tõesti seda pennihoora rahvuslaseks?! Vaatasin kalendrisse ja veendusin, et tegu pole 1. aprilliga. Tunnistan, et olen hämmingus. Ilmselt on Soros ja üleilmne juudi vandenõu mu mõistust ähmastanud.

Andres

 
At 12:05, Anonymous Anonüümne said...

Ära vigise Andres. Kindral Pullerits on Isa ja sina tema kõrval tühi õhk. Kui ise oled loll siis loe targemate kommentaare tänasest oludest Le Peni suhtes ja teistest. Rumal käpiknukk oled, aga kohe esimese asjana senjoöör Pulleritsu süüdistama.

 
At 12:33, Anonymous Anonüümne said...

Neeger pani täna valgetele 4 minutiga kotti. bazoor. Ega neeger ju rasva ei lähe, tal on tänase ilmaga külm. 9 kraadi paneb hambad plagisema ja jalad veelgi kiiremini toimetama. Valge inimene aga praeb isegi sellise temperatuuri juures omas rasvas ja ei jõuagi liikuda. Äkki siit tulebki medalite vähesuse põhjust otsida? Rasv teeb mugavaks ja laisaks. Põhjamaalane vajab ju talve üleelamiseks mingitki rasvakihti. Aafriklastel pole seda kihti vaja, nemad jooksevad. Valgel inimesel lihased kuumenevad ja lakkavad kiiremini liigutamast ning nad lasevad seasörki tagapool ja kipuvad musta kamandama nagu nt pea veerand tunniga kotti saanud kuradi m**n, et oma olemasolu kuidagi õigustada. Eesti värk. Kui joosta ei jõua, siis möla ikka jookseb.

 
At 12:59, Anonymous Anonüümne said...

Mis on saanud Kerstist 1470? Alustas tõusvas joones: 5km - 1025, 11km - 991, 15,6km - 965 kus ta oli 33 minutit tagasi. Nüüd 19,6 km ehk 4 km hiljem, ei ole tast kippu ega kõppu. Kas tõesti võeti rajalt maha, Priit teab, seal on metsad, kus kõrvalistel "abistajatel" on hea passida ja reglemendi vastaselt kõrvalist abi pakkuda. Ootame edasi.

 
At 13:12, Anonymous Anonüümne said...

Ohh 1470 ikkagi sai finišisse. Tehnika ei pidanud vastu, kuid Presidenti see ei vääratanud. Finish 23,3 km 905 02:09:46.

 
At 13:14, Anonymous Martin said...

Hea 9:48,
Greipeli jalga ei tea, aga 12:33 ütleb välja olulise tõsiasja. Põhjamaalane vajab ju talve üleelamiseks mingitki rasvakihti. "Vatikuuega" on raske spordis toimetada, kuigi alti leidub ka nišše ja erandeid. Kaido Höövelson, kes vabavõitluses üritab oma massiga vastast lämmatada. Kuidas Kaidol läheb? Heaks positiivseks näiteks kaalu osas on meie meesodaviskajad. Ala, kus nagu maksaks lihas. Kuid Risto Mätase ja Magnus Kirdi kaalunäitajad (pikkuse suhtes) on head. Stabiilselt korralikud on ka tulemused. Kuigi ega odamehi EKJL juhtkonna poolt eriti sallita. Juhtkonnas näib valitsevat mentaliteet paks sportlane - hea sportlane. Mida teha asjade parandamiseks? Üleüldine suur kaalulangetamiskampaania. Laager, mis avatud kõigi alade sportlastele. Toitumisspetsialistide abiga kaalulangetamisprogrammid sportlastele, kes seda vajavad.

 
At 13:23, Anonymous Anonüümne said...

See, kes täna tõmmut meest saboteeris ja talle jooksusussid toomata jättis, lasi endale jalga, valgesse jalga. Kelgu korraldet jooks sai ühe legendi juurde - sokkides võitja. PP, kes selle intsidendi taga on? Mida aasta spordisündmusest toimetuses sahistatakse?

 
At 15:05, Anonymous Anonüümne said...

Kes pidi tooma? Mehel peavad ikka endal jooksusussid olema, tuli harjumusest paljajalu ööbimiskohast välja?

FOTOD: Ibrahim Mukunga läbis Tartu Jooksumaratoni olude sunnil sokkides, kuid võttis ikkagi võidu

 
At 17:51, Anonymous Anonüümne said...

Oo, põnev viimased 13km giro d'italia täna, tugev küljetuul.

 
At 17:55, Anonymous Anonüümne said...

Ole meheks kirj pärast Kangerti kohast. Muu meedia magab, millest juttu tuleb siis vaid eurovisioonist ja neegrite korvpallist.

 
At 18:25, Anonymous Anonüümne said...

Kangert üldarvestuses 44. 58 sek liidrist

 
At 18:55, Anonymous Anonüümne said...

Kes siis Astana brigadiriks kujuneb? Cataldo või Bilbo?

 
At 10:57, Anonymous Anonüümne said...

Põlvekahjustustest olin kuulnud, aga jalgratuuri maksakahjustusi puudutavad teated on uus info.

 
At 00:49, Anonymous Anonüümne said...

Huvitav idee. Sisuliselt leiab 45-47 km/h sõita armastav Pullerits, et tema ja kõik teised inimesed võiksid maksta 20 eurot aastas, et igale poole tehtaks jalgratturitele eraldi kitsad teed, kus ohutult ja teiste inimestega arvestades saab sõita nii umbes 15-20 km/h ning suures grupis kihutamine ei tule üldse kõne alla.

Sellist avaldust oleks oodanud pigem kõnniteeratturist hipsterilt kui treenivalt sportlaselt.

Minu rattakasutuselt muuseas riik saab käibemaksuna niikuinii igal aastal 20 eurot või rohkem. Kui ratast rohkem kasutada, siis see ei ole täiesti tasuta lõbu.

 
At 05:54, Blogger 郑佳颖 said...

chrome hearts online
air jordan shoes
harden shoes
yeezy boost 350 v2
michael kors outlet
http://www.nikedunks.us.org
asics running shoes
adidas outlet
led light up shoes
lebron 13 low

 
At 06:29, Blogger raybanoutlet001 said...

tennessee titans jersey
nike outlet
true religion outlet
cheap nfl jerseys
ugg boots
jerseys wholesale
ugg outlet
michael kors bags
ray ban sunglasses
true religion outlet store

 

Postita kommentaar

<< Esileht