teisipäev, aprill 18, 2017

Pullerits: Tahate hobiratturi litsentsi? Õnn kaasa!

Olen sõnapidaja mees. Paar päeva tagasi lubasin, et taotlen hobiratturi litsentsi. Täna asusin tegutsema. Ja mis juhtus!

Nüüd vaatame, kui kiiresti Eesti Jalgratturite Liidu esindajad probleemile reageerivad või ei tegutse nad seal üldse mitte – aeg läks teisipäeval kell 10.15! Seni lühike ülevaade, mis juhtus.

Esiteks, minge EJLi kodulehele. Aga kus on litsenti taotluse link? Siin lendate kohe esimese orgi otsa. Vähemasti ei ole see EJLi unikaalne probleem. Sama on enamiku veebikülgedega. Sa pead raiskama kuradi kaua aega, et leida, kus miski asub. Seetõttu, nagu olen avastanud, on sageli palju kergem helistada asutusse ja lasta seal kellelgi end juhatada – nii läheb palju kiiremini ja palju väiksema närvikuluga.

Aga vaatame, kuidas ise hakkama saada. Sest alati ei ole inimesi telefoni otsas ja noilgi, kes on, pole pahatihti aega. Niisiis, kust ma litsenti-teemalise lingi leian?

Otsisin ülalt ribalt. «Liikmete» alt leidsin tillukese viite «Litsentsid», läksin sinna. Vasakul ribal ilmus tohutu rida igasugu litsentside nimetusi, nende hulgas «Hobirattur». Hurraa, leitud! Oh ei... Klikkisin peale ja mis sealt avanes – ainult viis nime, kes on litsentsi taotlenud. Tupik!

Tagasi avalehele. Jätkasin otsinguid.

«Dokumentide» alt leidsin hobiratturi litsentsi taotlusvormi. Avasin selle. Täitsin väljad ära. Peaaegu kõik väljad. Kuidas Excelisse allkirja kirjutada, siin tunnistan, et jäin jänni. Aga nime kirjutasin trükitähtedega ilusasti alla ja salvestasin taotluse ära. Mis edasi?

Mul polnud aimugi, mis edasi. Sest edasisi juhiseid ei leidnud ega leidnud. Klõpsisin igale poole.

Lõpuks leidsin «Arhiivi» (!!!) alt 13. aprilli kuupäevaga hobilitsentsi teemalise teate. Selle sees on kirjas:
«KUIDAS SAADA HOBIRATTURI LITSENTSI OMANIKUKS?
Selleks registreeri ennast Eesti Jalgratturite Liidu veebilehel
Hobiratturi litsentsi maksumus on 10 eurot.»

Kas registreerimine on taotlusvormi täitmine või on registreerimiseks veel eraldi koht – aga sel juhul kus?

Kui taotlusvormi ära täitsin, siis mis ma sellega edasi teen? Saatsin selle EJLi väljakuulutatud meiliaadressil ejl@ejl.ee. Aga teate, mis juhtus? Sealt tuli e-kiri koos mu taotlusega tagasi teatega «Undelivered Mail Returned to Sender». Proovisin uuesti. Sama vastus. Uurisin vastuse sisu. Seal oli kirjas:
«Kasutaja e-posti konto suurus on yletanud lubatud piirmahu ning Teie kiri ei joudnud kohale.»

Kurat, kas nii on võimalik hobiratturi litsentsi taotleda või?

Vaatame nüüd, kui kaua kulub EJLil aega, et probleem saaks lahendatud – ikka positiivselt. Aeg läks!

Foto 1: Rein Taaramäe võitmas mulluse Giro d'Italia 20. etappi. Foto autor: LaPresse/Scanpix
Foto 2: Finišispurt. Kes on fotol kes? Foto autor: AFP/Scanpix
Foto 3: Lihtne küsimus, lohutuseks: kes need on? Foto autor: AP/Scanpix
Foto 4: Ratturid mulluse Giro d'Italia 20. etapil Col de la Bonette'il. Foto autor: AFP/Scanpix

122 Kommentaarid:

At 10:52, Anonymous Anonüümne said...

Takistused on selleks et neid ületada!

 
At 10:54, Anonymous Anonüümne said...

Nii see enamikul juhtudel on nagu hr Pullerits kirjeldab. Üks häkk ja taga ajamine. Midagi ei leia üles.

 
At 11:00, Anonymous Anonüümne said...

Kuidas anda digiallkirja

Lisaks võib põnevaid nõuandeid leida ka naistekas.delfi.ee või Perekooli foorumites.

 
At 11:24, Anonymous Martin said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 11:27, Blogger Priit Pullerits said...

Martin, 11:24, palun valige sõnu, ma ei luba siin ka kolmandate isikute kohta midagi inetusti öelda. Palun käituge viisakalt! Tegelikult kaitsen ju teid ennast - niisuguseid sõnu kasutades teete vaid oma margi täis.

 
At 11:35, Anonymous Anonüümne said...

Õige Priit! Nahker! Mart ja Josh võivad teineteise kõrva limpsida aga oma omoerootilised statementid tehku mujal.

 
At 11:50, Anonymous Ratta 17 kevadist hetke said...

Mingi trall läks EJL-s lahti trekiga pärast seda kui sai siin tehtud ettepanek kinnistule Presidendi residentsi ehitamiseks. Rattale otsustati 8.03 toimunud koosolekul teha ülesandeks sellelt puudunud Erkkile kirjutada toetuskiri:
"7.1. Pp. Treki seisukord
KUULATI: Juhatuse liige EV rääkis kohtumisest JR-ga, kes
oli Pirita Velodroomi ja treki uuendamisest väga huvitatud. PM soovib saada EJL-i
juhatuse toetuskirja antud temaatikal.
OTSUSTATI: EJL-i juhatus otsustas, et juhatuse liige ja trekiga tegeleva töögrupi esindaja
ER teeb toetuskirja põhja märtsi kolmandaks nädalaks valmis ja teised juhatuse
liikmed lisavad sinna omapoolsed ettepanekud, allkirjad" (ilmselt peeti silmas digiallkirju, mida iga ärimees oskab erinevalt ajakirjanikust ka une pealt anda).

Paistab, et Presidendi kantselei peab otsima äkki muu paiga.

 
At 12:01, Blogger Andres P said...

Orienteerujatel on mõnevõrra lihtsam - viide all olevale lingile kohe avalehel. http://www.orienteerumine.ee/litsents/index.php
Jalgratturite juhendist loen välja et , skaneeri endast pilt, skaneeri allkiri ja siis mängu ilu mõttes digiallkirjasta see (pole kuskil nõutud otseselt) ja saada tekkinud digidoc konteiner sinnasamasse aadressile (mille postkast on täis).
(see on muidugi põnev mõte oma allkirja skaneering mingile x asutusele usaldada). 
At 12:19, Anonymous Anonüümne said...

Aga näe PP leidis kohe praagi üles. Seda ma olen alati rääkinud. Stagneerunud EJL laiali saata ja asised mehed pukki asetada. PP ja tema adjutandid. Muidu pole arengut ega järelkasvu loota.

 
At 13:52, Anonymous Anonüümne said...

Spetsialistid, mis siis vastu saab, kui selle paberi endale 10 eur eest ostad?

 
At 13:55, Anonymous Anonüümne said...

Pilt 3 - Kangerti treeningpartnerid?


Kas Mukungast on uudiseid? On tagasi Maarjamaal?

 
At 13:59, Anonymous Anonüümne said...

Tere Priit!
Suur tänu sulle heade märkuste eest. Sinu blogi on alati nii sisukas ja - erinevalt tavalistest blogijatest ja riigikogulastest - on sul ka head mõtted. Korrigeerisin vorme. Proovi nüüd. Ühtlasi ka natuke sulle kasulikku teavet EJL hobilitsentsi liikme eelistest. Hobiliikme litsentsiga koos saad uue Castelli kevad-sügisese rattasõidu-jersey, ette on õmmeldud kiri EJL ja selja peale "Hobirattur". Jersey saad kätte Hawaii Expressi post. A & T Spordist saad hobiliikme litsentsiga kõik rattad 50% hinnaga. Liidu poolt paneme sulle veel kaasa rattavarustust 200 € väärtuses (minipump, komplekt KHS heebleid, ketipuhastusvahend Morgan Blue ja Hi Viz ratturivest. Viska vest alati üll, siis oled teedel tutvaliselt kaitstud. Samuti kehtivad sulle kui EJL hobiliikmele erinevates spaades ja massaažiparlöörides suured allahindlused. Küsi konkreetsest asutusest, mida külastada. Lisaks loosime kuni TRR-ni hobilitsentsi omandajate vahel välja 3 reisi Vueltale 2017 e Hispaania velotuuri vaatama, Hispaaniasse, koos Malaga lõunalaagrite piirkonna külastamisega. Sa pole seal käinud, oled kindlasti huvitatud. Reisile võid kaasa võtta veel 3 rattasemu ja kui huvitab, siis naise-nooriku või partneri (ütlen ette - pole vajadust).
Ole siis tubli ja teeb regamine kiiresti ära. Teised blogis ka!

Rene

 
At 14:24, Anonymous Anonüümne said...

Mis loom on rattasõidu-jersey?

 
At 14:24, Anonymous MargusM said...

..saadame aga kõik kümnekad teele siis saab EJL adminnile palka maksta ja ehk tehakse koduleht toimivaks : )) Amatööride kari.

Trekk tehtagu korda, presidendi residentsi jaoks on ju ilus koht Rocca Al Mares olemas!

 
At 14:38, Anonymous Anonüümne said...

M****M - viidatud ilusas kohas on miski tareke ees. Olen teinud sellele tiiru peale. Ämma ka ei soovi sellisesse panna. Isegi siis kui seda kõpitseda. Pole nii rikas, et mõttetu arhitektuuritu majalaadse onni eest kõpsu taguda nagu surnud obesesse. EJL-s pole adminnil palgaprobleemi. Hoopis rõõmusõnum on saabumas. Adminn paljuneb ja on puhkeseisundis. Igati patriootlik Eesti kogukonna laiendamise tegevus. Sellest ka väike ummik üldmeilis. Ühtlasi täidab ka mode ülesannet, kuid puhates pole selleks aega ja seetõttu on uudiste rubriigis tekst nagu Delfi kommentaariumis. Kül selle erisusega, et sisu ja mõte on OK aga kui koolipapa PP neid lugema hakkaks, siis praegune blogipostitus oleks tulevase blogipostituse kõrval naljanumber.

 
At 15:32, Anonymous Anonüümne said...

Rene, kas kogu see tore EJL-i litsentsiga kaasnev pakett on vaid Pulleritsu moosimiseks või saavad teised taotlejad ka oma osa?

Toits Pärnumaalt

 
At 15:44, Anonymous Anonüümne said...

Ma pole elu sees 10 euro eest saand sellise kuhja nodi ja alet, kui asutuselt, mille aupresident on J.Toots, juhatuse liige Putinilt Sõpruse ordeni saanud E.Veskimägi ja president korruptsioonikahtlustusega firma juht R.Rand. Võimas! Pole ime, et e-postkast täis on meeste isikuandmeid ja fotosi.

 
At 16:01, Anonymous Anonüümne said...

Nodi, nänni ja meelehead. Mida me kõik saada tahame. Preemiat ja üllatusi. Nüüd küsime et päeval mil Anu S lahkus toimetusest ja ukse pauguga kinni tõmbas, siis kelle klaviatuuri peale jättis ta spetsiaalse nänni, ehk oma kevadtalvised aluspüksid? Sest uues töökohas soojas maikuus neid enam vaja ei lähe. (ning ega toimetuse poisid omistusõiguse pärast kaklema ei läinud äkki?)

 
At 16:25, Anonymous Anonüümne said...

P.S. Igale hobiratturi litsentsi omandajale sertifikaat Priit Pulleritsu signeeritud fotoga (alu raamis) ja äge suvine EJL bandana!

R.

 
At 16:26, Anonymous Anonüümne said...

16:01, eks ta jättis sellele, kes sarnaseid asju kollektsioneerib.

 
At 17:29, Anonymous Harrastuskilvar said...

Pildil 3 on nibaali ja... noo... siis vast ta poisssõber.
Peaks küll olema pihtas-põhjas!

 
At 18:10, Blogger Priit Pullerits said...

Mehed, hea uudis: on toimunud teatav areng. Saatsin veel kord avalduse meilitsi teele - ja ei tulnudki tagasi! Kas see tähendab, et keegi oli meilikastis vahepeal puhastustööd teinud? (Või ei viitsinud meilikast enam kolmandat korda mulle "mine kukele"-sõnumit saata?)

Nüüd jääb oodata saabuvat arvet ning ka seda, et järgmistele litsentsi taotlejatele see protseduur palju lihtsamaks tehtaks. Äkki homme?

 
At 19:43, Anonymous Anonüümne said...

Härra Pullerits, aga kes on meie sideohvitser profitsiklistide leeri suunas? Kelle vastutusalasse kuulub raporteerida senjööride Taaramäe ja Kangerti tervisest, olukorrast ja plaanidest? Mis toimub EJL-s, seda me juba teame. Mis toimub suures maailmas ja kes sööb mannavahtu ajal kui meie siin kartulikoori? Mida sööb Ansip Brüsselis? Nendele ja paljudele teistele küsimustele ootame vastuseid pikisilmi riigi kõige aktiivsemas spordiblogis.

 
At 21:32, Anonymous Anonüümne said...

Aga see ei ole veel kõik! Omandades EJL hobiratturi litsentsi (10 €/aasta) kinnitad oma kuulumist rattasportlaste ekslusiivsesse klubisse, valitud meeste sekka, kes lisaks spordiharrastusele on edukad äris, teaduses, poliitikas, kunstis. Uhkusega võid näidata litsentsitunnistust oma töökaaslastele, sõpradele ja majanaabritele. Oma CV-sse võib harrastuste rubriiki lisada EKL litsentseeritud rattur ja avada endale uued perspektiivid karjääriredelil. Otsusta kohe! EJL hobiratturi litsentsiga rajad vundamendi oma tervisele ja edule for many years to come.
Rene

 
At 21:55, Anonymous Anonüümne said...

http://arvamus.postimees.ee/4083929/priit-pullerits-vaata-kellega-sa-paati-istud?_ga=1.10817460.1840390504.1476255210

Peremees, kas kommentaarium aitas selle loo sünnile kaasa?

 
At 21:59, Blogger Priit Pullerits said...

Jah, otse loomulikult! Nagu eelmise sissekande 123. kommentaarina märkisin, siis aitas küll, ja tõin esile ka mehe, kelle sõnavõtt mõtted liikuma pani. Tunnustus neile, kes oskavad siin vaikselt mõtteid liikuma panna ja tegevusi suunata - vaat see on kõrgeim tase!

 
At 22:06, Anonymous Anonüümne said...


Mõned aastad tagasi oli rahakorjandus vandamehed.ee-s. Kuhu see papp kadus, kodulehest pole haisugi ja profiteami kõrvu ka ei paista.

http://sport.postimees.ee/2655750/vandameeste-sopruskond-unistab-eesti-oma-profitiimist

 
At 22:18, Blogger Priit Pullerits said...

Mehed, osalege Eesti spordi- ja olümpiamuuseumi korraldatud Eesti parima spordiraamatu valimisel:
http://www.spordimuuseum.ee/mis-toimub/sundmused/osale-aasta-parima-spordiraamatu-valimisel
Teksti all on link oma hääle andmiseks.

 
At 22:32, Anonymous Anonüümne said...

Alus nr 683 - hoiame noorhärradele pöialt ja loodame, et tõeline maraton neid enne Võõpsu silda ei murra.

http://www.vohandumaraton.ee/?page=osalejad&ln=ee

 
At 23:10, Anonymous Anonüümne said...

22:06, Vändameeste Sõpruskond oli 2014. a hea idee, but its time got over long time ago. Täna on aast 2017 ja teemaks on Hobiratturi litsents.

 
At 08:09, Anonymous Raamatupido Raits said...

inforegister.ee vändameestest 2015: Bilansimaht (2015) 2 €

Rahad liikusid veits ära.

 
At 08:45, Blogger Priit Pullerits said...

Huvitavat infot lisaks seoses "Pealtnägija" ja Võhandu maratoniga:
täna hommikul kuulsin ühelt tuntud raadiohäälelt, et kõigepealt oli tahetud Jürgen Ligi panna ühte paati Anna Gavronskiga, aga Ligi oli loobunud. Nii et Ossinovski jälle alles teine valik, ei enamat, nagu ka kõigi seniste valitsuste puhul. Ikka on keegi temast ees. Taevale tänu!
Vt mu lugu:
http://arvamus.postimees.ee/4083929/priit-pullerits-vaata-kellega-sa-paati-istud?_ga=1.21150843.1107269603.1479062068

 
At 08:50, Anonymous Anonüümne said...

Head rattasõbrad!
Annetage Priidule uue ratta ostmiseks! Igaühelt ainult 5 €. Käite ju igapäev siin blogis lugemas, mõelge, kui palju siit saate. Raha on parim jätta/saata kinnises ümbrikus Postimehe toimetusse, Priit Pulleritsu nimele.
Mõnusaid veeremisi!
Priit

 
At 09:24, Anonymous Anonüümne arvamusliider said...

Priit, väga hea arvamuslugu tänases Postimehes.
Ütlen lühidalt, aga kõikeütlevalt: meister on ikka meister.
Õppige sitakotid!

 
At 09:31, Anonymous Anonüümne said...

Hea artikkel Priidult, aga ütleme, et miks ei võiks kasvõi oma venda avalikult kritiseerida, kui ta nõrk on? Kõike saab teha nii, et ei jää hülgaja tunnet. Nii et veidi on see ka kritiseerija nõrkus ja mitte ühte paati asumine on stagnatsioon konnatiigis ehk huumorimeele puudumise tunnistamine. Nt Martini kadumisega siin on ka huumorit poole vähemaks jäänud.

 
At 09:41, Anonymous Anonüümne said...

Väga nõus 9:24,
Õppige sitakotid, kuidas kirjutama peab

 
At 10:02, Anonymous Ratta 17 kevadist hetke said...

Elus on nii, et kui Martin kaob siis Ivo alias Rene tuleb tagasi. Imelik seaduspära.

Vaatan, et Äripäevas on pliiatspiha kultuse jumaldajad kes promovad surnud anoreksikutest rattureid. Lihtsalt huvitab, et kas keegi on oma silmaga ka ise elusat ratta seljas püsivat anoreksikut kelle piht on peast kolm korda peenem. Õpetuseks panen siia Äripäeva nekrofiilidele pildi, et kuidas näeb välja ilma nekrofiilsete liialdusteta kevadine naisrattur.

 
At 10:05, Anonymous Priit on ülelibiseja said...

Eesti on liiga väike, et siin absoluutselt eralduda. Eesti on talguvärk, sotsiaalne sidusus. Aga loodan, et Jossinovski ei lõpeta, sest tal on liiga tõsine nägu.

 
At 10:13, Anonymous Anonüümne said...

Foto 3 -
vasakul Fabio Aru
paremal Vincenzo Nibali

või vastupidi?

 
At 10:34, Anonymous Anonüümne said...

10:13 proovige parem arvata, kes Monarkiga bulevaardivõidusõidu võitis: http://3.bp.blogspot.com/-Jf3zqYZX7vc/UceFumkFQKI/AAAAAAAADzg/kKPp-xw-aLo/s1600/tumblr_mn5asaDsl41qf6o97o1_1280.jpg

 
At 11:06, Anonymous Anonüümne said...

Susan Peters, sai kuuli kerre 2 aastat pärast õnnelikku hetke bulevaardil, suri 31 aastaselt, 9 aastat pärast seda fotot, olles naelutatud ratastooli.

 
At 13:42, Anonymous Märt, hobikorras riistvõimleja said...

Kui nii, 11:06, 10:34 ja 10:02, siis muidugi väga kehv lugu...
Nendelt piltidelt paistab, et tegu oli väga ilusa ja ka sportliku neiuga.
Usun, et kõik spordimehed langetavad koos siinkirjutajaga pea.
On inimestel saatused...

 
At 13:55, Anonymous Martin, tudeng, TLÜ said...

@17 hetke,
Ei ole ma kuhugi kadunud. Semestri lõpp läheneb. Palju tööd.
Ratta arenguid tahan küll jälgida. Millised on ennustused Giro-ks?
Joshiga käime Kadriorus jalutamas. Kevad!

 
At 14:24, Anonymous Kärna Ärni said...

Jürgen ei tahtnud Annaga ühte paati istuda?
Võhmamehed, kas kiidame heaks või laidame maha?

 
At 14:25, Anonymous Anonüümne said...

Väga tore et Martin ja Josh ikka alles ja kevadet ootavad.
Rattaga tüdrukud kah sobivad heasti kevadesse. Ameerika liberaalsemates osariikides sõidavad trikoo seljas jõe äärde sulpema. Ilus vaadata kui päikesekiired prinkidel reitel vastu peegeldavad.
Giro võidab Kruytzwijk. Kangert 26.

 
At 14:29, Anonymous Anonüümne said...

Kiidame heaks küll. Anna leiab nooremaid mehi. Jürgen istugu üksi omas paadis kuniks õpib emakeeles kirjutama.

 
At 14:51, Anonymous Jörmid isamaalased Ülu ja Uunu, kaksikvennad said...

Jürgeni poolt muidugi seatemp. Sedasi järsult, et mitte öelda (peaaegu) vägivaldselt käituda noore, õblukese ja alles oma kujunemisteel ettevaatlikke sammukesi tegeva õrna ja hellitusi vajava neidisega ei ole kindlasti vanema senjööri vääriline tegu. Häbi, Jürgen!
Ning parafraseerides tuntud folkloorset ütlejat, siis: matsid jäävad matsideks...

Tegelikult nii kurb lugu, et meie tunneme Annale südamest kaasa. Istume praegu vennaga metsatukas külmunud kasetohul kätest hoides, jutt ammust kinni kännu taga ja silmad mõlemil kalkvel. Oleme väga mures.

 
At 14:53, Anonymous Anonüümne said...

Olles eila näinud Ossi vette plärtsatamist ja esimeses kaadris prillide ära uputamist - olete ikka kindlad, et oleks parem olnud Jürkat näha?

 
At 15:02, Anonymous Anonüümne said...

Anna on Kristjani tüdruk, loomulikult Jürgen aumehena ei hakanud kiilu vahele lööma.

 
At 15:49, Anonymous Anonüümne said...

Kas keegi oli tõesti nii naiivne ja lootis, et Jürka mingi sisserändaja tütrega ühte paati istub?

 
At 16:41, Anonymous Anonüümne said...

Mina olin.

 
At 16:52, Anonymous Anonüümne said...

Palju ägedam on kui mõni ajakirjanik suudab kõrgelennulise poliitiku ära rääkida, et koos tandemhüpet teha (ilma instruktorita). Alguses hoiab ohje ajakirjanik ja seejärel teine katse, kus ohjad on poliitiku käes. Kolmandat katset ei ole vaja.

 
At 16:56, Anonymous Mati said...

Mögisete niisama siin, mehed. Teeksite parem väljas ühe rattasõidu.

 
At 17:33, Anonymous Uduvere Ärni said...

Noorhärradel tuleb kummipaadiga jõele minna - jäävad munad kuivaks ja prillid alles.

 
At 17:45, Anonymous Anonüümne said...

Aga palun kõrgelennulist poliitikut (Ligi on yesterday, Oss on muidugi tegija, kui joodikutele ja paksudele maksu kehtestab), pr Frederica Mogherini on 12. mail siinmail, PP võtku võluv ja särtsakas itaallanna käevangu (mis tost et sots) ja tehku kena jalutuskäik pargis, kus Martin ja Joch tavatsevad jalutada. Digivolinik, kelle peost PP on pizzat söönud, võiks meie mehe kasuks paar head sõna kosta ja kokkusaamisele usaldusväärset tausta luua. Hr Pullerits on Vene teemas kodus ja no öelge, milline itaallane Vene teemast ei huvituks, olgu ta punane või pruun, ja vastu saaksime ehk teada, kes on pr EL välisministri soosik tänavusel Girol.

 
At 17:53, Anonymous Anonüümne said...

Mister Pullerits ja preili Mogherini kohtumine on väga intrigeeriv stsenaarium välja pakutud - küll aga peab hoolas olema härra Pulleritsu tausta mitte-ilmsikstulekus ja nimelt fakti et härra PP Rockefelleri Fondi ja mitte Sorose Ülikooli kasvandik on mis meie poolt hoolsalt plaanitud kohtumisele kiilu sisse lööks.

 
At 18:10, Anonymous Anonüümne said...

Koos preili välisministriga saabub Tallinnasse seltsimees Paet usaldusväärset tausta looma, jälle üks jõujoon millest sõltub kas härra Pullerits pääseb preili Mogherini isikliku perimeetri lähedusse. Kusjuures tõsine küsimus püstitub kui heades halbades suhetes seisavad hr PP ja hr Paet. Koos spordilaagris ja sõjaväes pole igatahes soolapuudasid söödud.

 
At 18:50, Anonymous Anonüümne said...

Priit on kollaborist. Tegi litsentsi. Nt Bostoni maratonil mis oli üleeile, peetakse kangelasteks bandiite, keda ametlikult osalema ei lubata, kuid kes siiski omavoliliselt läbivad raja ja ületavad finishijoone. Muide, kuni 1972 aastani oli naistel ametlikult sellel jooksmine keelatud. 50 aastat tagasi näitas kodanikuallumatust üles ajakirjanik Catherin Swizer, kes rajal kakles korraldajatega kes tahtsid talt numbrit ära rebida, kuid intsidendile vaatamata lõpetas esimese naisena Bostoni maratoni. Üleeile läbis ta taas raja 4 t 44 m 70 aastasena. Tehke järgi sitakotid.

 
At 19:24, Anonymous Filoloog Mirjam said...

Tere ka teile, mehed!
Loodetavasti pole siiski viimseni s*takotistutud.

Lp 18:50. Sellist sõna kui kollaborist pole olemas. On kas kollaborant või kollaboratsionist.
Soovitan kasutada esimest, sest teisega ei saa te nagunii pideva eduga hakkama.

Aga meie läheme nüüd jooksma ja loodan, et ka siinsel auditooriumil on aktiivne meel säilinud. Head trenni!

 
At 19:31, Blogger Priit Pullerits said...

Mehed, mis puudutab minu ja Paeti suhteid, siis sinna lööb ilmselt jõulise kiilu järgmine lugu, mis, arvan julgelt, on üks extra real journalismi parimaid näidiseid idapool Washingtoni viimasel kümnendil. Nautige, kuidas tuleb reality-lugu teha:
http://www.postimees.ee/2984645/suured-lootused-purunevad-kildudeks

Aga eelneva taustal ärgem unustagem, mis on ikkagi peamine, ja selle defineeris hr 17:45: kes on pr EL välisministri Mogherini soosik tänavusel Girol.

 
At 19:33, Anonymous Anonüümne said...

Saite jälle filoloog Mirjamilt pasunasse, seltsimehed anonüümikud. Aga paras teile, s*takotid!

Kah s*takott

 
At 19:59, Anonymous Anonüümne said...

Väga meeldiv et preili Mirjam meid siinseid meeles peab. Tema suust kuulaksin ma sitakoti-solvangut lausa mitu korda päevas järjepannu. Kui on seesama Mirjam-neid kellega koos mul oli au samas kõrgkoolis käia siis tegemist väga kauni naisterahvaga kes ilus kui suvine päike ja tema hääl selline hele viib lausa unedemaale ära unelema. Kõike paremat kevadet temale, härra Pulleritsule uusi töövõite ja sitakottidele mida iganes.

 
At 22:04, Anonymous 18:50 said...

Armas Mirjam! Kas teile ei tundu, et keelesepad on lõpu nudimisega reeturi nimetuse sotsiaalselt sidusaks ja justkui väga vajalikuks ametiks nudinud, justnagu laborant? Kahtlemata on teie armast seisukohta lugedes mul külmrelvad langenud kuid siiski sees pulbitseb ja tahaks tuliselt siinkohal relvaga täristada. Antud kontekstis, ainult selle kommentaariumi raames seotult, palun alandlikult võimalust väljenduda karmilt, võõrapäraselt, keeleseadusi ignoreerivalt ja nimetada Priidu tegu litsentsi taotlusel kollaborismiks ning ainult antud kontekstis Priitu kollaboristiks.

 
At 22:15, Blogger Priit Pullerits said...

Mis nüüd minu litsents äkki kõigil hambus on? Kadedad olete või? Ostke endale ka, kõigest kümnekas.

 
At 23:43, Anonymous MargusM said...

Priit, milleks sulle see litsents?
Et saaks korra aastas Jõgeva RR sõita?
#absurd

 
At 00:35, Anonymous Vello, Hardi Tiiduse mälumänguklubi said...

Mehed, mis asi on "Velokauss"?
1. rattaosa
2. taktikavõte trekisõidus
3. teatud võidusõit
4. rattavarustuse ese

Esimesena õigesti vastanu sõidab velotuurile "Belõje Notši" Peterburi.

 
At 01:11, Anonymous Anonüümne said...

Ei leia PP-d?

https://www.sportos.eu/ee/et/ii-ulenurme-haaslava-rattaralli/registreerunud/

 
At 06:03, Blogger Priit Pullerits said...

Huvitav.... eile õhtul panin kirja, maksin veel 15 eurotki.

 
At 06:56, Anonymous Filoloog Mirjam said...

Teie asi, 22:04, nimetage kuidas tahate, ega minu vägi teid keelata suuda, ma lihtsalt harin teiste seas ka teid, kuidas asjad eesti keeles ja grammatikas käivad. Äkki osatakse midagi siiski ka kõrva taha panna.

Aga eile tegime tüdrukutega 15 kilomeetrit jooksu. Mis on teil, luhvtikustidel, vastu panna?

 
At 07:01, Anonymous Anonüümne said...

Hei Priit Pullerits, pakun ühe kõrvalteema selle Ossinovski ja Võhandu loo juurde, mida Postimees võiks edasi uurida. Jevgeni Ossinovski sai ajateenistusest vabastuse tervislikel põhjustel, mis justkui peaks välistama sellisel raskel üritusel nagu Võhandu maraton osalemise. Seega on kaks võimalust. Kaitsejõud kas jagavad välja tervislikel põhjustel vabastusi tegelikult täiesti tervetele meestele või sai Ossinovski vabastuse mingitel kahtlastel asjaoludel.

 
At 08:57, Anonymous Anonüümne said...

Kas pole mitte nii, et lampjalgadega saab ka sõjaväest vabastuse. Äkki on Ossinovskil lampjalad?

 
At 09:02, Anonymous Anonüümne said...

Vello, 00:35, kas kuuevarbaliste rattasõit on õige vastus?

 
At 10:00, Anonymous Anonüümne said...

15 € 41km händikäp rahvasõit,litsentsi ei ole vaja.
Pikale sõidule saamiseks tuli 5.- rohkem tasuda.

 
At 11:08, Anonymous Anonüümne said...

Jevgeni oli lapsepõlves ujuja.

http://menu.err.ee/590797/pealtnagija-laheb-koos-jevgeni-ossinovskiga-sustamaratonile

 
At 11:36, Anonymous Valdek said...

Mirjami ja tüdrukutega koos tahaks jooksma minna küll. Kuigi 15km on esialgu liiga pikk. Aga kui ma iseseisvalt trenni teen et järgi jõuda?

 
At 11:45, Blogger Priit Pullerits said...

Ja lp 07:01, mu tähelepanu juhiti ka sellele, et kuidas koos Ossinovskiga pikaks päevaks Võhandule mineval Kristjan Pihlil kaitseväeteenistusega lood on:
http://ekspress.delfi.ee/elu/kindral-kerdi-loogiruhm-ehk-miks-me-ei-kainud-sojavaes?id=70129723

Kui keegi minu arvamust soovib, siis kõik need mehed, kes saavad osaleda rattarallil ja sõudemaratonil ja kus iganes rahvaspordiüritustel, tuleb ka püssi alla võtta - suudavad küll, pole nad nii äpud midagi.

Mis on teie arvamus?

 
At 11:51, Anonymous Anonüümne said...

Karu sai ka sõjaväest vabaks lampjalgade tõttu, nagu selgus arstlikus komisjonis (pärast seda, kui jänes oli tal sõjaväest pääsemiseks suu hammastest puhtaks löönud).

 
At 12:02, Anonymous Anonüümne said...

Eesti sõjaväega on asi veidi teisem.
Vene kroonusse jätsin tormamata sellepärast, et okupeeriv võim ei või sundida okupeeritud maa-ala elanikke teenima oma relvajõududes (12. augusti 1949 Genfi (IV) konventsioon). Hiljem võib ju inimese tervis paraneda. Nii olen minagi osalenud üle 30 korra Tartu 3-ik üritustel (s.h. 16 korda suusamaratonil).

 
At 12:35, Anonymous Anonüümne said...

Üldiselt on need, kes vene ajal kroonust minema ei suutnud vingerdada, kas kahuriliha, kollaborandid, naiivikud, iga võimu lükata tõugata või nannipunnid. Oli võimalusi ja kõik sõltus sellest kas tahad või ei taha ja hakkad põdema karjääri pärast lagunevas kommunistlikus riigis. Sellest vaatenurgast vaadates võiks Priit üldse sõjaväeteemal moka koos hoida. Tõeline eliit on see, kes vingerdas ennast sõjaväest mööda. 90-date aastate Eesti sõjavägi aga ei olnud ajaraiskamise poolelt mõistlik valik. Olematu võimekusega, mille ainus idee oli teha sümboolsed paugud kui jamaks läheb. II maailmasõda näitas kuidas natsid jalutasid loetud päevadega üle isegi Eestist suurematest riikidest. Suurvõimu vastu ei saa. Sõjavägi on praeguseks pigem eneseteostuse viis. Kes soovib sel auväärsel alal tegutseda, peab seda saama teha. Kahjuks puudub sõjaväelisel korraarmastusel ja võimu näitamisel reaalelus rakendus ning ajateenijatele on tegemist raisatud eluaastatega. Nende aastate asemel võiks õppida midagi kasulikku, mida elus ka vaja on. Praegu aga on elu nii, et sõjaväeteenistus on võtnud usukultuslikud mõõtmed. On hulk reformimeelseid sõjaväeväeteenuistuse vastaseid ja mass eluga kohanenud mugavustsoonis istujaid, kes ei suuda näha elu ilma sõjaväeteenistuseta. Üldiselt ma jätaks need rahule , kes tänaseks on üll 22 aasta vanad. Nendega on klaar ja hukka neid ei mõistaks, pigem eriti vene ajal kõrvale hoidnud mehi peaks hoopis kangelasteks, kes on teeninud mõne aumedali ära. Kes aga noortest täna üritab kõrvale hoida, sellele vaataks nii, et see ajateenistus on nigu väike treeninglaager. Kerge vaimne puhkus , mõned kuud. Teate see 8 kuud võiksite noorsandid ikka läbi teha. Saate nats paugutada ja värsket õhku hingata. Õlgõla tunnet tunda ja nautida.

 
At 12:48, Anonymous Anonüümne said...

PP, mis hüved kaasnevad 10 raha eest soetatud litsentsiga.

http://www.ejl.ee/index.php?page=179

Agent 007

 
At 13:15, Anonymous Filoloog Mirjam said...

Valdek, kas te olete päris tohman, et meie - auditooriumi - käest sellist asja küsite?
Leidub ikka kääbikuid siin...

 
At 13:23, Anonymous Anonüümne said...

Reklaamiga on raskesti. Pikk postitus, kümned kommentaarid, tuhanded lugejad... aga sellele vaatamata teeb endale litsentsi lisaks reklaamimeistrile - tunneme teda nüüd ejl numbri 1711007 all - on ainult kaks tüüpi ennast hobiratturiks munsterdanud.

Suurenenud käibega on väga raske tekkinud reklaamkulutusi tasa teha. Miks ejl elu nii raske on?

 
At 14:07, Anonymous Anonüümne said...

Priit, mida pekki?
Ostsid litsentsi ja sõidad Haaslava Rattarallil poisikeste ja muidumeeste klassis lühirajal, mitte litsentsi-meestega pikka otsa?
Kui juba selline isake aste allapoole pehmode juurde ronib, siis peaks vist ise "lootuste lühirajale" hakkama ümber registreerima?
Arumaeisaaaa...

 
At 14:12, Anonymous Anonüümne said...

Valdek va päntajalg hoia heaga eemale. Tüdrukud saavad isekeskis jooksmisega hakkama küll. Ei ole sinusugusel sitakotil vaja vahele segada.

 
At 14:27, Anonymous Anonüümne said...

Oot, aga kuhu need Väntajalgade annetused siis ujusid?

 
At 14:36, Anonymous Anonüümne said...

Kas litsentsi peab sõidul kaasas kandma? Et saaks igal hetkel tõendada. Kuhu mõtlete selle kile sees pakendada, kas ümber kõhu sobib? Või saab suruda lenksutoru sisse?

 
At 14:45, Anonymous Martin, üliõpilane, Tallinn said...

Kas EJL-is mõjuvõimu omandanud Mandri näol on tegu skeemitaja ja aferistiga? Rahakogumiskampaania Pro tiimi jaoks. Rahad kadusid musta auku.

Profitasandi rattasõit on äri. Vändameeste Sõpruskonna näol on tegu investorite klubiga. Küsimus hr Mandrile. kuhu kadusid investorite rahad? Parem oleks saata annetused Venemaa ärimehele Oleg Tinkoffile. Tinkoff teatavasti lasi oma World Tour tiimi laiali. Saatkem oma rahad Olegile. Oleg on aus mees, kindlasti teeb ta uue tiimi.

Haaslava rattarallil osalemine oleks enne maksnud 15 €.
Nüüd maksab 15 € osavõtutasu + 10 € litsents. Kas see teeb kedagi

 
At 14:48, Anonymous M. said...

noorratturit õnnelikuks? Ei näe, et teeks. Rattasport on kallis ala. Ratas vähemalt 1000 €, särgid-värgid. Lõunalaagrid! Kas Aavo Pikkuusile ja Oleg Ljadovile tehti lõunalaagreid? Taaramäe käis lõunalaagrites? Ei näe seost lõunalaagrite ja tulemuste vahel.

 
At 14:50, Anonymous Anonüümne said...

Kas Mirjam teeb pigem põlvetõste- või pigem sääretõstejooksu? Noh, et teaks kuidas ka kiireks saada.

 
At 14:57, Anonymous Anonüümne said...

Eestis läbib ajateenistuse umbes 30-40% meestest, ülejäänud vabastatakse tervislikel põhjustel. Soomes läbib teenistuse 80%. Ma pakun, et need Eestis vabastuse saanud ongi pea kõik just sellised Ossinovski tüüpi tegelased. Ega neil tervisega tegelikult suurt midagi häda pole. Ja paljud neist teevad eraelus füüsilist tööd, osalevad spordivõistlustel jne. Võrdlus Soomega näitab pigem seda, et meil saab teenistusest vabaks ülikergelt. Köhi korra arstlikus komisjonis ja palun, vabastus käes. See üldlevinud ettekujutus põduratest kutsealustest on puhas müüt.

 
At 15:12, Anonymous Anonüümne said...

to 14:57 -
need põdurad ei ole müüt.
Lihtsalt "põdur" tuleneb sellest, et meedikud on ajanud selle tervise lati üle mõistuse kõrgele.
On mehi, kes ei saa raskusi tõsta, kuid kõnnivad pikalt ja toimetavad raadioga, samas võhmamehe kere on liig peenike mürsukasti tõstmiseks.
Eriti loll lugu on spordipoiste traumadega, paljud need ei sega trenni ega võistlemist, kuid arstlikus komisjonis visatakse ukse taha. Ja siis veel ärahellitatud pehmod, kes saavad šoki, kui peavad ise voodit tegema...
Asja sab korda, kui lasta latt natuke madalamale (erialade kaupa) ja vaimult nõrkadele keelata autojuhtimise load - mida nad liikluse stressis ikka peale hakkavad?

 
At 16:11, Anonymous Martin, infobiopolitoloogia magistrand, Linnar Priimägi nim. Semiootikakeskus, TLÜ said...

"Ajateenistusest vabastatud mees" on oksüümoron?

 
At 16:54, Anonymous Isafiguur Roobert said...

Seekord pani Martin-poja küsimust formuleerides ju otse kümnesse, ei, kaheteistkümnesse!
Tubli, mehehakatus, tuleb küll, kui oma hallollust vähegi rohkem pingutad.

Õpi nüüd rahulikult edasi, tänane päev on juba korda läinud.

 
At 17:03, Anonymous Anonüümne said...

Vaadake sitakotid ei ole vaja siin hüpata oma litsentsi ja tite võistlustega. Härra Pullerits on nagu legendaarne itaalia võidusõitja Fausto Angelo Coppi- vajadusel võidab ta teid kõiki.

 
At 17:04, Anonymous Anonüümne said...

Mis te nende sõdurposte kallal ikka nokite kui isegi kaitseväe juhatajaks olev parketikindral pole enam aastaid suutnud kohustuslikku üldfüüsilist testi ära teha.

 
At 17:10, Anonymous Anonüümne said...

Martin pidas silmas eruväelasest meest? Isafiguur ilmselt ei taba pointi.

 
At 17:14, Anonymous Anonüümne said...

Eriti kõvad mehed peavad medalite arvestust oma tittede medalitega. Mida rohkem tittesid ja seda rohkem medaleid. Kõvad mehed, igalt ühelt vähemalt 2 medalitega titte!

 
At 17:43, Anonymous Anonüümne said...

Kas kaitseväeks mittekõlbulikud suudavad laupäeval tõelise maratoni läbi teha?
Mitu korda poiste munad märjaks saavad?
Reportaaz järgmisel kolmapäeval.

 
At 17:49, Anonymous Anonüümne said...

NBA-s keelati "suurte munade tants" ära. Eestimaal peaks see vabalt lubatud olema. Loodame siis et nii mõnelgi tublil meie kommjuuniti tsiklistil on laupäeval põhjust sedasama tantsu tantsida.

 
At 18:03, Anonymous Anonüümne said...

Jätke sisserändaja poeg rahule. R.... kool ei koolita riigi jaoks kahuriliha, vaid ajudega inimesi(, kellest mõni on otsustanud asendusteenistuse kasuks). Igaühel võib olla oma valik!
https://www.kra.ee/ajateenistus/asendusteenistus/

 
At 18:30, Anonymous Anonüümne said...

Ma, mehed, ei mäleta, et Mirjam varemalt nõnda palju krõbedaid sõnu oleks kasutanud. Eks me muidugi ole üsna lootusetud kah, aga ikkagi. Seda esiteks, teiseks: öelge, mis trenn see 15 km jooksu on? Kas kena piiga pole mitte nonde tobedate hobimaratoonarite peibutuslaulu mõju alla sattunud? Treenib maratoniks? Ilmselt küll, see seletaks stressitaseme tõusu; vigastustelaine on järgnemas. Naisterahvas, hirvejalg tehku 3 km varieeruva tempoga kena tehnikaga pargijooksu, pärast paenutab peale - kõik on rahul. On nii mehed?

 
At 19:20, Anonymous Isafiguur Roobert said...

17:10, ära üldse üritagi nii keeruliste sõnadega lausest aru saada, nagunii ei taba biiti. Tekitab ainult ülemäärast stressi.
Keera Mega FMi peale tagasi ja naudi täiuslikku elu.

 
At 20:08, Anonymous Anonüümne said...

Mehed, käituge viisakalt ja väärikalt, ärge solvake teineteist ja Papa Pulleritsu. Ta võiks teile pooltele bänni panna, aga ei pane sest on lahke ja suuremeelne. Kujutlege kui te peaks Mirjami ja tüdrukutega kokku saama. Siis häbeneksite silmad peast oma mühaklikkuse pärast. Kasvatage ennast ja oma kamraade. Et ei peaks sitakoti tiitliga pensionile minema. Jätke oma suurte munade näppimine ja lugege rohkem populaarteaduslikku kirjandust. Nii viime Eestit edasi ja arendame kommentaariumi.

 
At 20:29, Anonymous Uduvere Ärni said...

Tervitame suuremunatantsuga mirjameid ja kaidisid. Võhmamehed, kevad on jooksu aeg!

https://www.youtube.com/watch?v=EL-nITp_hlI

 
At 21:18, Anonymous Anonüümne said...

Võhmameestel on väiksemad või keskmised munad et poleks raske kaasas vedada. Mõned kõvemad võhmamehed kes siin mängu juhivad, neil on muidugi suured munad ette näidata.

 
At 23:02, Anonymous Anonüümne said...

Priidu jõmmist sõber Art on Võhandul joonepeal koos Ossiga aga Priitu pole. Mis viga? Käed nõrgad? Siin ei ole hullu kui kukud.
Tegelikuld häirib Priidu suhtumine Tartu Rattaralli teemadel. Ise oskab ka üksinda Valgas külje maha panna nii et kiirabi laks. Häbi Priit. Sellised ei ole eesti mehed.
Ma ei ole robot

 
At 23:42, Anonymous Anonüümne said...

23:02 ei ole ikka aru saanud, et Rattarallis on vigastuste oht 10 korda suurem kui liikluses aga korraldajad lähevad vaikides ja meetmeid kasutusele võtmata mööda. Nt lennukis tehakse iga kord enneõhkutõusmist turvainstruktaaz. Vaja läheb seda infot 1-l juhul 1000000 lennust. Aga säästetavate hingede nimel seda siiski tehakse. Rattarallidel on heal juhul peenes kirjas juhendis 1 lause, et ole ettevaatlik! Priit tabab matsu ja sellepärast õiendabki. Paljud siin kommentaatoritest ikka 1.klassis reisivad aga ka neile loetakse 5 minutit seda ohutuse õpetust. Ja Priit on seda oma silmaga näinud ja kuulnud. Ta kuulutab siin seda tõde, et teavitustööd ei tohi unarusse jätta ja sellesse tuleb panustada, et hullunud pilguga panema kippuvad mehehakatised ei rikuks ära enda või teiste sõite. Ambaalide jaoks on teised võimalused.

 
At 00:05, Anonymous Martin said...

Hea 23:42, seal ei ole sellist lauset. Seal on lause, et sõit toimub omal riisikol. TRR-l näeme darvinismi puhtal kujul. Verised "känad" on meediale tähtis müügiartikkel. Ei saaks müüa kui poleks nõudlust.

Tuleks aga veelkord sõjaväeteenistuse juurde tagasi. "On hulk reformimeelseid sõjaväeväeteenuistuse vastaseid ja mass eluga kohanenud mugavustsoonis istujaid, kes ei suuda näha elu ilma sõjaväeteenistuseta," kirjutab lugupeetud 12:35. Miks on Kaitseväe kolonelid ja kindralid, aga samuti Kaitseliidu juhtivad tegelased nii ülekaalulised?

 
At 00:33, Anonymous Anonüümne said...

Hei Martin 00:05, üks EKV kindralitest on läbinud 57 maratoni, parima neist ajaga 3:36! Nii et sinu väide ei päde! Punkt!
Tõestus: http://marathon100.com/tulemused/jooksuhullud?sport=jooks&page=2
Martin Herem

 
At 01:07, Anonymous Martin, geobiopolitoloogia tudeng said...

Jah, see on hea sportlik tulemus sellel ühel. Samas tekitab küsimusi. 57 maratoni? See nagu viitab mingile hälbele või probleemile. jooksuHULLUD. OK, vähemalt ei satu see mees piiramisrõngasse.
Usun, et nende parketikindralite, aga ka jooksuhullude seas on nii mõnigi, kes õppusel, paraadil, kamraadidega nalja visates säravad, REAALSES olukorras aja juhivad nii, et pataljon võetakse Debaltsewo kotti. Ja siis ei päästa ka kiired jalad. Õigemini, päästavad ainult hea õnne korral.

 
At 01:51, Anonymous Anonüümne said...

Priit, Martinilt õiged tähelepanekud, miks on kaitseväe juhtkond rammusalt ülekaalus? Kas neil ka iga aastane sportlik normtest on?
Ja milline on nende rasva% Dexa järgi? Arvan et ületab siinset blogiseltskonna keskmist..

 
At 09:13, Anonymous Martin, tudeng, TLÜ said...

Edward Lutwak on armeesid liigitanud 3-4 tüüpi. Armee kui poliitiline jõud. Tseremoniaalarmeed. Võitlev armee (Fighting Army). Enamus maailma u 140 armeest on tseremoniaalarmeed. Parketikindralid jms. Mõneski riigis on armee valitsev riigivõim. Võitlusvõimelisi armeesid olevad ainult mõned. Eesti kaitsevägi paistab aga olevat koht, kus, nagu 12:35 kirjutab, "mass eluga kohanenud mugavustsoonis istujaid". Käivad ametis, kasseerivad palka, näpivad relvi. Mõni hull teeb igavusest trenni. Kinnitage või lükake ümber.

 
At 09:32, Blogger Priit Pullerits said...

Lp 23:42 on eile õhtul kirjutanud väga tabavalt Tartu rattaralli probleemidest, sh korraldajate hoolimatust vastutuse lükkamisest üksnes osalejate kraesse ning enda puhtaks pesemisest igasugusest kaasvastutusest. Kusjuures, pange nüüd tähele, ei ole ses osas toimunud mingeid muutusi ega arenguid, kuigi sellele on viimasel ajal korduvalt ja jõuliselt tähelepanu juhitud, nt minu intervjuus ajakirjale Ma Olen Jalgrattur. Aga vastus on sisuliselt selline, et ise oled loll ja süüdi, kui mingi õnnetus juhtub. Seda, et TRR on puhas darvinism, ütleb õigesti Martin ja seda kinnitavad ka nood, kes on TRRil osalemisest loobunud või kes lähevad sinna vaikselt partisanisõitui tegema - sest miks toetada üritust, kus korraldajad panus osalejate eest hoolimisse piirdub sellega, et võistluse ajaks aetakse välja umbes viis kiirabibrigaadi.

 
At 10:11, Anonymous Anonüümne said...

09:13 - esimest kolme rida vaše postjitutsest ei ljugenud, aga igal juhul andsite omaenda üli-organisatsiooni kohta hea kirjelduse!

 
At 10:13, Anonymous Anonüümne said...

Pärast musculus supraspinatus katki kukkumist (9 nädalat haiguslehel, s. h. 4 nädalat käsi „lennuki“ peal), millest jäi jääv tervisekahjustus, ei ole enam võlunud Tartu RR-l osalemine.

 
At 10:17, Anonymous Anonüümne said...

Härra Pullerits räägib asja. Mitte ainult TRR, vaid nii mõnigi muu nähtus koduses euroopas on darvinism ja metsavendluse kergem variant. Käisin eile Pariisi linnas patseerimas kui järsku läks verevalamiseks. Trahh trahh trahh ja ohvrid ühise asja nimel olidki toodud. Pealtvaatajad rääkisid et oli järjekordne partisanide demo võimuleroninud ülekohtu ja alanduse vastu.

 
At 10:57, Anonymous Anonüümne said...

Mitte üks meede ei hoia TRR_l külakuhajsid ära, kui te tahate panna ja naabriga võidu sõita ja seda seal tahetakse, te võite siin kasvõi peapeal seista.

Ka üksinda kulgemine võib kurvalt lõppeda, seda tõestas PP Valgas.

Homme on külm, märg ja tuuline võistluspäev, pole eriti mõnus. 
At 11:05, Anonymous Anonüümne said...

Kummaline olukord: mine ükskõik millisesse saematerjali müüvasse poodi ja osta näiteks 100 kahemeetrist prussi. Sulle antakse ette pakk pikkusega 5.10 m ja nüri käsisaag. Mootorsaagi kasutada ei tohi. Isegi mitte enda oma sest kui peaks juhtuma mingi õnnetus siis vastutama peab ka territooriumi valdaja. TRR korraldajad aga ei pea vastutama millegi eest. Valikulised seadused meil.

 
At 11:06, Anonymous Anonüümne said...

Peaks vist suusahüppajatega nõu pidamna, kuidas kukkumiseks moraalselt valmis olla. Iga kukkumine ei pruugi veel häving olla.

 
At 11:26, Anonymous Ratta 17 kevadist hetke said...

Tegelikult peaks ratta võistluse numbri andmine ilma litsentsita ratta huvilistele käima pärast arve tasumist läbi kadalipu spaleeri, kus tõugatakse, aetakse kaikaid kodaratesse, astutakse ette, sõimatakse, aetakse õpetlikku mulli kuidas püsti jääda või kukkuda ning lõpuks aetakse hunnikusse ja kui siis veel vaim virge, et jätkata, siis alles saad stardinumbri.

Tegelikult aga käib roosa marketing, kus promotakse seda kui ägedat koosliikumise vormi milles osalejad lobisevad rõõmsalt üksteisega ja imetlevad kaunist loodust ning kaasrattureid ehk siis kõike seda mida ratta gladiaatorite võistlus ei ole.

Korraldajatele on vaja ju raha maksvat kahuriliha, kes teevad annetuse võidufondi ja enda veristamise ja varustuse lõhkumisega toidaksid meedia uudislugusid, rattapoodide ja eraarstiabi käivet. Sellist privileegi nagu on ajakirjanikul riikliku arstiabi saamisega, tavalistele rattasõpradele ju ei jagata.

 
At 11:39, Anonymous Anonüümne said...

11:05 just käisin puitu toomas, müügiesindaja läks lao- ja tootmisruumi ning tuli +/-1.5mm täpsusesse lõigatud kraamiga välja. Teie "ükskõik millisesse saematerjali müüvasse poodi" lööb jutul jalad alt, proovige millegi siiraga tegeleda.

 
At 12:21, Blogger Priit Pullerits said...

Hästi ja karmilt kirjutatud, 11:26.

 

Postita kommentaar

<< Esileht