neljapäev, märts 30, 2017

Pullerits: Kuidas spordimehed tulise 58% küsimuses õiget teed näitavad?

Me oleme kohale jõudnud. Kohale jõudnud sinna, kus ebasobiva tõe kuulutajad tuleb porri tallata, nii et enam nad sealt ei tõuseks ja keegi ka neile abikätt ulatada ei tihkaks. Alanud on pesuehtne nõia- ja klapperjaht MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut vastu, ja kõigest sellepärast, et nad julgesid avaldada oma uuringu tulemuse, et 58% Eesti inimestest ei pea seksuaalsuhteid omasoolistega mitte kunagi õigustatuks.

Puhkenud nõia- ja klapperjahi seletamisel ning loodetavasti ka tõrjumisel on oma oluline osa Eesti spordimeestel, vähemalt jalgrattureil ja suusatajatel. Kuid kõigest järjekorras.

Välispidiselt üritavad nõia- ja klapperjahi pidajad jätta muidugi muljet, et probleem pole «lubamatus» 58%-s, vaid on selles, nagu kuulutavad sotsioloogid oma ühispöördumises, et alust on kahelda MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut inimeste eesmärkides ja/või kompetentsuses. Sel juhul küsin nõia- ja klapperjahi käivitanuilt: kus te varem olite? MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut avaldas esimesed uuringutulemused juba rohkem kui aasta tagasi, aga millegipärast seni ei näinud mitte keegi nende eksistentsis ohtu ega probleemi, rääkimata nende eesmärkides ja/või kompetentsuses kahtlemisest. Miks nüüd kisa äkki taevani löödi?

Ikka selle «lubamatu» 58% pärast. Aga meile on siin huvitavam küsimus, kuidas saab nimetatud protsent olla mõnele nii jahmatav, et sellepärast nõia- ja klapperjahti alustada. Sellele on ilmselge vastus – ja siin tulevadki selle vormistamisel appi spordimehed, jalgratturid ja ka suusatajad.

Esimene kisatõstja oli selle nädala algul Ahto Lobjakas, tuntud äärmusvasakpoolne ja nihilist. Nädala keskel liitusid temaga veel mitmed samameelsed. Kui nimetatud protsent, 58, neid jahmatab ja endast välja viib, siis saavad nad süüdistada ainult iseennast. Sest nad ei tunne tegelikku elu. Nad ei tunne Eesti inimesi. Ja just siinkohal liitubki minuga tsiklistide ja velosipedistide ning skiierite ja lõõžnikute armee.

Kõik need, kes nõia- ja klapperjahiga on liitunud, elavad oma akadeemilises elevandiluutornis. Ja see on nende kohta viisakalt öeldud. (Aga miks peakski minema ebaviisakaks?) Nad käivad mööda oma heledate seinte ja suurte akendega büroomajade koridore, kus kohtuvad samasuguse mõttelaadiga inimestega, käivad ühesuguse agendaga väliskonverentsidel, loevad ühesuguste vasakule kaldu liberaalsete autorite töid ning võimendavad oma sõnavõttudes nonde seisukohti ning pälvivad sedasi sama meelt olevalt publikult innukat kaasanoogutamist ja tugevaid aplause. (Echo chamber, öeldakse selle kohta inglise keeles.) Nii on kerge tekkima väärettekujutus, et tegelikult – jääme keskse küsimuse, 58% raamesse – peab enamik Eesti inimesi sekssuhteid samasoolistega õigustatuks.

Noil eluvõõrastel tegelastel pole aimu, et on teisi inimesi, on palju teisi inimesi, on koguni väga palju teisi inimesi – lausa 58%! –, kes niimoodi ei arva; on inimesi, kes arvavad täiesti vastupidi. Aga nad ei ole neid kunagi näinud, sest nad ei satu nendega kokku. Ja miks nad ei satu nendega kokku? Sest nad on päriselust irdunud, võõrandunud.

Hea, võib-olla parim võimalus Eesti inimesi kogu nende mitmekesisuses ja tõelisuses kohata on spordivõistlutel. Sest spordivõistlused toovad kohale kogu ühiskonna laia spektri, alates ministritest, ettevõtete juhtidest ja koolidirektoritest kuni kõige tavalisemate töömeesteni tillukestest kohtadest, kuhu ahtolobjakad mitte kunagi ei satu. Seda esiteks.

Teiseks: spordivõistlustel langevad muud rollid ja maskid heidetakse kõrvale. Spordivõistlusel on tavaline, et ka tudengipoiss ütleb ministrile «sina» (ja finantssektori esindaja jobule «kuradi m***»). Spordivõistlusel on kõik inimestena võrdsed, olgu nende roll sotsiaalsel redelil ükskõik kui erinev. Mis tähendab, et sportides näeb inimeste tegelikku palet.

Ja las ma nüüd ütlen teile seda, mida ahtolobjakad ja teised eluvõõrad ei tea, sest pole seda kunagi näinud ega kuulnud ega kogenud: tavalised inimesed spordivõistlustel ei arva enamasti nii, nagu arvavad ahtolobjakad ning teised nüüdsed nõia- ja klapperjahi korraldajad.

Ma olen spordivõistlustel sõitnud küll suuskadel, küll rattaga igasuguste meestega nii suurtest linnadest kui väikestest kohtadest nii treeningul kui võistlustel külg külje kõrval ja hammas hamba vastu sadu, isegi tuhandeid kilomeetreid, aga ma ei ole veel kordagi kohanud kedagi sellist, kes langeks nende 17% hulka, kes MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut uuringu järgi peab pigem või täiesti õigustatuks seksuaalsuhteid omasoolistega, nagu peab Lobjakas ja peavad nood, kes on Lobjaka käivitatud nõia- ja klapperjahiga ühinenud. Lööge näiteks Sportose keskkonda otsing «Ahto Lobjakas» ja vaadake, kui mitu vastust saate. Null! Mitte ainsatki. Pole spordimees. Sellega on kõik öeldud.

Kõigi nende sotsioloogide ning teiste nüüdsete nõia- ja klapperjahi korraldajate probleem on see, et nad tegelikult ei tunne meie Eesti inimesi. Muul moel lihtsalt ei saa seletada nende jahmatust nimetatud 58% üle. Mulle oli too tulemus igati loogiline ja ootuspärane, sest ma tean, mida enamik Eesti inimesi arvab – sest ma suhtlen nendega, ja mitte formaalselt, vaid informaalselt. Ilmselt võiks mindki kummitada sama oht, mis on eluvõõrandanud Lobjakal ja Ko-l, kui ma piirduksin ainult nende kuulsate, ilusate, rikaste ja mõjukate intervjueerimisega, mida tööl enamasti teha tuleb. (Ei, ma ei kurda selle üle!) Aga siis võtan õhtupoolikul või nädalalõpul oma suusad või istun ratta selga ning lähen treenima või võistlema ja kohtun inimestega ning aastate jooksul olen kuulnud ja näinud ning mõistnud, et see maailm, kus elavad need, kes ajakirjanduses suurelt pildile ja pealkirjadesse ei satu, on hoopis teistsugune kui see, mida püüavad siinmail kujundada Lobjakas ja muu nn Twitteri ehk säutsujate avangard jms, kes on haaranud ruupori ja kehtestanud avalikul areenil oma väidetavalt justkui progressiivse, ent tegelikkuses üdini sallimatu ja otsatult repressiivse ideoloogilise diktatuuri.

Ja veel, lõppakordina: kas te teate, miks need, kes usuvad end olevat humanistid ja sallivuslased, on tegelikult nii kurjad, õelad, karistamishimulised, teisi allasuruvad? Aga sellepärast, et nad on frustreeritud. Nad on frustreeritud ja stressis, sest olenemata nende raudsest veendumusest, et nemad teavad, kuidas asjad õigesti on ja kuidas peab õigesti mõtlema, ei ole nad suutnud kõigist oma suurtest pingutustest hoolimata enamust panna endaga samal lainel elama, olema, arvama, mõtlema. See võib ajada ikka närvi küll, eks ju? Ja selle närvimineku kinnituseks ongi 58% asjus käivitatud halastamatu nõia- ja klapperjaht.

Aga meie, spordimehed, võtame oma ratta ja teeme oma ilusa sõidu, kus närv puhkab – ja mis peamine: jääme endale kindlaks. Või kavatsete alluda Lobjaka-suguse ja teiste selliste diktatuurile?

Foto 1: Teineteist õnnitlevad Volta Ciclista a Catalunya 7. etapi järel Barcelonas Alberto Contador (2.) ja Alejandro Valverde (1.), Marc Soler (3.) vaatab kõrvalt. Foto autor: GodingImages / PA Images / Scanpix
Foto 2: Klapperjaht Volta Ciclista a Catalunya 7. etapi võidule. Foto autor: GodingImages / PA Images / Scanpix
Foto 3: Jalgratturite vahetu side rahvaga on sportlaste seas üks tihedamaid. Pildil Alejandro Valverde. Foto autor: GodingImages / PA Images / Scanpix
Foto 4: Mulluse Tartu rattamaratoni start. Foto autor: Elen Kontkar, Õhtuleht/Scanpix 
Foto 5: Mulluse Tartu rattamaratoni stardi eel Tehvandi staadionil. Foto autor: Margus Ansu, Postimees/Scanpix 
Foto 6: Massid mulluse Tartu rattamaratoni stardi eel Tehvandi staadionil. Foto autor: Margus Ansu, Postimees/Scanpix 
Foto 7: Mullusel Tartu rattamaratonil osalejad kilomeeter enne Puka toitlustuspunkti. Foto autor: Margus Ansu, Postimees/Scanpix
Foto 8: Nacer Bouhanni Cofidise meeskonnast tähistamas etapivõitu Volta Ciclista a Catalunyl. Foto autor: GodingImages / PA Images / Scanpix

165 Kommentaarid:

At 17:08, Anonymous Tambet, tsiklist ja lõõžnik Issanda armust said...

Kõik õige härra Pullerits. Toetame ja avaldame meelt normaalse heterofiilse ühiskonna poolt ja perverssuste vastu. Võite arvestada meie sooneliste käsivartega. Kanname sinimustvalge lipu kasvõi paduliberalismi lõvikoobastesse berliini pariisi njujorki, tallinna ja tartu nihilistlikesse väikerahvuse vsenulikesse kõrgkoolidesse.

 
At 17:24, Anonymous Martin, infobiopolitoloogia magistrand, Linnar Priimägi nim. Semiootikakeskus, TLÜ said...

Hr Pullerits,
Teil on kahjuks vale kategooria.
Keegi ei keela teil oma blogis ühiskondlikus debatis sõna võtmast. Arvestage aga seda, et Lobjakas võistleb kõrgemas liigas kui teie.
Rattamaailmast võrdlusabi otsides Lobjakas on nagu Martin Loo. Jaan Kaplinski ja Linnar Priimägi on nagu Tanel Kangert ja Rein Taaramäe. Tanel Kangert sõidab õlg õla kõrval Vincenzo Nibali, Fabio Aru, Alberto Velasco Contadoriga. Rein Taaramäe poogeldab kord paari aasta jooksul Giro etapil poodiumile ja vahepeal on lihtsalt blogis kõva mees. Teie olete aga nagu Mihkel Räim. Või Aksel Nõmmela. Räim ja Nõmmela pedaalivad ka, Belgias ja kusiganes oma liigades, saavad 5-ndaid jm häid kohti - oma liigades.
Palun pidage pecking order-st kinni!
Varro Vooglaid täidab rolli, mida kangesti tahate täita, ilusta ja teist paremini ära. Meedias ei ole vaja kahte Varro Vooglaidu. Pealegi oleksite VV hale ja kahvatu koopia.

 
At 18:03, Anonymous Anonüümne said...

«Лучше быть диктатором, чем голубым.»
Tsitaat mitte ainult tublilt spordimehelt, vaid ka riigimehelt Aleksandr Lukašenkalt.
Aga Priit, kuidas selle asjaga nüüd ikkagi on. Loost selgub, kuidas Ahto Lobjakas ja ahtolobjakad vastavad küsimusele:
Kas seksuaalsuhted omasoolistega pole mitte kunagi õigustatud, on alati õigustatud või jääb tõde kuhugi vahepeale?
Kuid ei selgu, kuidas teie sellele küsimusele vastaksite. Kuidagi hoiate spordimeeste selja taha varju. Enesetsensuur? Ähvardused? Midagi vahepealset?

 
At 18:11, Anonymous Anonüümne said...

Vale härra Magistrant, vale kõik. Härra Pullerits on meile, tuhandetele võhmameestele ja -naistele ukumaasing ja oskarloorits ühes isikus, lootus rahvuslikule eneseväärikusele ja rahvuslikule taassünnile.

 
At 18:34, Anonymous Anonüümne said...

Ee, vikerkaart rahastavad ju Rockefelleri fondid? Uus maailm tugineb sallivusel ja võitluslikkuse allasurimisel. #singularity saabumisel massidesse dekaadi jooksul, muutume kõik sisuliselt imbetsiilideks kelle ainus ülesanne on olla arvutile terminaliks reaalsusega. Terminsliks kelle tahtest ei sõltu midagi ja kelle ainsaks lohutuseks on omasoolisele kanni karata.

 
At 19:38, Anonymous Anonüümne said...

Paistab, et ükski jalgrattur ega suusataja soovi seda Pulleritsu homofoobset haiget jampsi toetada. Mis teeme? Prügikasti?

 
At 19:40, Anonymous Anonüümne said...

Täna 25 km rattal. Priidu rusikahoop vastu tühja tünni lõi Martini kõmisema.

 
At 19:54, Blogger roba gad said...

Very nice post. I definitely appreciate this site. Stick with it!
http://www.emirates.prokr.net/
http://www.kuwait.prokr.net/

 
At 20:29, Anonymous Anonüümne said...

Homod raiskavad, kuritarvitavad naisaspekti endas, seda armastust, mida nende emad on neile jaganud. Hea soovitus, ärge alustage hullusega, sest see on tupiktee.

 
At 20:48, Anonymous Anonüümne said...

Nõus 20.29
See pole mitte ainult tupik, see on Patt

Patt

Patt

 
At 21:29, Anonymous Anonüümne said...

Herr Pullerits, võite arvestada ka mittemugavusspordiala esindajatega staieritega, ei omasooiharusele ja pedendusele, sellega iivet ja Eestlust edasi ei vii. Viva la Eesti !

 
At 21:42, Anonymous Anonüümne said...

Mis tegevus see "klapperjaht" on? Kas saksa keeleruumist pärit jaht lobisejatele ja keelepeksjatele - "klappern"? Keegi oli siin filoloog...

 
At 22:01, Anonymous Tõnn said...

Mehesõna! Kuna meie peres on naised kah sellega nõus (üks sotsioloogia mag), siis ka naisesõna!

Kuna 58% on Õige Tõe vale-eetikutele liiga valus, on nad seni ainult küsitluses olevat ühte õ-tähega sõna püüdnud õõnestada ja käivad muudkui ringi, õõ-õ, õ-õõ! Jalgealust neil ei ole ja Brüsseli kapsamiljardiga seda ka ei tule - näitavad ainult oma roosat poolt. Ja rahvas isegi 800 aastaga valega kaasa ei tule, kindlalt ei tule. 2/3!

 
At 22:07, Anonymous Anonüümne said...

Klapperjaht on klapiga purjekas, maakeeli.

 
At 22:10, Anonymous Anonüümne said...

Täna oli juttu Soome murdmaa ja kahevõistluskoondise eelarvetest.
Murdmaakoondise eelarve 1.8m€ ja kahevõistlusel 400k€.

Jah, ka olümpia- ja mm-medaleid tuleb.
Aga siiski. Kordades vähemaga ei ole võimalik saada rohkem.

 
At 22:22, Anonymous Anonüümne said...

21.42
jäta varastamine.

 
At 23:15, Anonymous Kägu, kehakultuurlane said...

Väga hästi kirjutatud hr Pullerits. Hakkasingi juba kahtlema kas teil ikka on munad alles. Martin teis olen ma küll sügavalt pettunud. Kolige selle Joshi asemel parem mõne tütarlapsega kokku. Kui pea pedemõtetest puhas, siis te saate aru, võrreldes Pulleritsuga on igasugu lobjakad amööbi seisuses ja üks õige Eesti mees ei arva neist rohkem kui kärbsemustast saali seinal.

 
At 23:42, Anonymous Anonüümne said...

Braavo PP, aplaus, lõpuks ka mehejuttu.

 
At 01:53, Anonymous Martin said...

Hr Pullerits,
Miks teete oma blogis pedepropagandat?
Jah, Teie!
Mitte, et mull või Joshil pedepropaganda vastu midagi oleks. Fotol 1 - selge pedepropaganda. Aktis osalevad hispaanlased Alejandro Valverde ja Alberto Velasco Contador. Silmitsege ka järgmisi fotosid. Rõve pedepropaganda!
Mis mul selle vastu on? Ei ole. Aga te olete ise deklareeritud, et pedepropagandat oma blogis ei luba.
Josh: The guy is a damned hypocrite and a coward. A hypocrite who turns out homophobic shit every month in his damn blog. He's also a coward who's got no balls to come out finally. Sick Estonians should get over their complexes. Don't read this blog.

 
At 08:41, Anonymous Anonüümne said...

Tuleks ikkagi nõuda Reimo Mõtsa "abielu" lahutust, kuna see pole seaduslik. Martin, võtad enda peale? Pühendad lõputöö sellele teemale.

 
At 08:45, Anonymous Anonüümne said...

Martin, tõsi, häbitunne pidi täitsa ära kaduma, enne ilmalõppu.

 
At 09:31, Anonymous Anonüümne said...

Üks põhjusi on muidugi ka see, et meestel munad toodavad iga päev teelusikatäie spermat. Kuhu nad selle panema peavad, kui naisi kätte ei saa?

 
At 10:06, Anonymous Kusta, Kadjaste külavanema nõunik said...

Hr Martin lugedes teie viimaseid kirjutisi, tuleb nentida, et teie ja teie põlvkond olete pedepropaganda ohvrid! Võibolla oleks õige sellelteemal jurist Ivoga vestelda, sest tema leiaks kindlasti mooduse juhtumist majandusliku kasu saamiseks.

 
At 10:46, Anonymous Anonüümne said...

Martin: "Mitte, et mull või Joshil pedepropaganda vastu midagi oleks."

Ma arvan, et ei peaks olema mingi häbiasi selline tegelane ära blokeerida interneti risustamise ja ülekoormamise eest.

 
At 13:29, Anonymous Lisette Kimpus, seksuaalvähemuslaste toetaja. said...

Kes vastutab siinsete homofoobsete ja vihaõhutavate kommentaaride eest?

 
At 13:34, Anonymous Anonüümne said...

Krt.!
Kas perekool kolib ka Priidu blogisse?
Kinni panna!

 
At 13:43, Anonymous Studiosus blogisticus said...

Mis vihaõhutamine?!? Meid ei ole siin vaja vihale õhutada! Me olemegi juba vihased! Juba ammu oleme.

Aga kui tahate otsida vihale õhutajaid, siis leidke üles need, kes meid on siin vihale ajanud. On Lobjaka Ahto ja teised, kes on MTÜ Ühiskinnainstituudi vastu viha üles kütnud.

Vaat nii, Lisettekene.

 
At 13:47, Anonymous Anonüümne said...

Kuule Lisette, kas sa tahab 58 prossa eesti inimesi vangi panna ja gulaagi saata, sest just nii palju on uuringu järgi sinusuguse mõistes meil homofoobe!!!!

 
At 13:57, Anonymous Anonüümne said...

Mina langen nende 17% hulka, kes peavad seksuaalsuhteid omasoolistega õigustatuks. Täpsustuseks veel nõndapalju, et küsimus ise on minu jaoks mõtetu ja niivõrd totrale küsimusele ma pigem jätaks isegi vastamata.
Erinevalt priitpulleritsudest pole mul soovi hakata korraldama täiskasvanute inimeste elu ning ma ei arva, et mul oleks õigust hakata tegema nende eest valikuid.
Muuseas, mitmetel spordivõistlustel olen ka Priit Pulleritsuga kohtunud, mõnel neist isegi õlg-õla kõrval rattaga sõitnud. Vist isegi paar lauset vahetanud. Seksuaalselt sättumuselt olen hetero.

Kahe mehe või kahe naise omavaheline seksuaalne läbikäimine mind ei häiri ja ma ei pea vajalikuks ka neile mingeid piiranguid seadma hakata või neist kuidagi halvakspanevalt mõtlema.

Milles PP on õigus. Ahtolobjakad ongi kohati oma mõtetes liiga elukauged ja see konkreetne juhtum näitab väga ilmekalt nende kapseldumist oma maailma dogmadesse, kuid samamoodi näitab see juhtum ka PP kapseldumist oma maailmatajumise õigsusesse.

Mis puudutab seda, et kus on tõde ja kas tõde on ühes või teises ääramuses või kuskil keskel, siis arvan, et enamasti mingit tõde polegi. On vaid arvamused. Vähemalt selles juhtumis küll.

Lõpetuseks. Hiljuti jäi üks uudisnupuke Eesti pornohuviliste kohta silma. Uudis puudutas märksõnu mida pornosaitidelt enim otsitakse. Tipus troonis otsingusõnana anaalseks. Siit ka küsimus, et kas peate õigustatuks mehe ja naise vahelist anaalseksi? Kas ja kui ranged peaksid olema karistused sedasorti tegevuse harrastamise ja internetist vaatamise eest? Ja kas karistus või halvakspanu sõltub ka sellest, kui mees teeb naisele, naine mehele, mees iseendale või naine naisele?

 
At 14:11, Anonymous Anonüümne said...


Inimene püüab ju ikka aru saada, mis seal on, uudishimust. Inimene, kui ta ei leia partnerit, võiks jääda üksikuks seksuaalses mõttes, mitte teha karuteene järgmisele põlvkonnale halba eeskuju andes. Ei ole ainult mina ja maailm, täna. On minevik, olevik ja tulevik.

 
At 14:44, Anonymous Anonüümne said...

13:57 - omate seisukohta, tore. Küsitlustes vastatakse vastavalt oma seisukohale, vastatakse vastavalt skaala ulatusele või jäetakse vastamata. Pärast arvutatakse kokku 58%. Avaldatakse tulemus. Ja las olla siis küsitlusele nii vastatud. Aga siis tuleb punkt, millest on raske aru saada - küsitluse tulemusi hakatakse eitama läbi arusaamatute ad hominem ja discriminibus ad indolem ja nii edasi, Pullerits kirjutab sellest, aga Teiesugused hakkavad jällegi Pulleritsust rääkima (mitte sellest, miks kaks kolmandikku rahvast nii küsitlusele vastas) ja loote oma poliitika alusel mingi omadussõna-sildistuskategooria "priitpulleritsud". Kas sallivussättumuselt olete rangelt liberaal-tehnoloog?

Ja veel 13:57 - kas heterona oma viimases lõigus Teid paeluva küsimuse polli tellite Saar & Polli, EMORi, Wõrdzhin Wolf-Wolf või mõne muu organisatsiooni käest?

 
At 14:48, Anonymous MargusM said...

Kaks üksikut olid juba varem üksteisele silma jäänud, klappisid omavahel kultuuris ja sportlikes arusaamades.. Ei olnud enam üksikud, kolisid kokku ja sai paar. Sissetulek üle keskmise, ilusad ja targad inimesed, saavad aru ka endi minevik-olevik-tulevik ajateljest.. Milles seisneb karuteene? Kas selles et nad naisterahvad ja kohe üldse ei tõmba neid meeste poole? Mind ka ei tõmba, hirmvähe on neis elementaarset inteligentsustki.. Täiesti mõistan neid naisi, võibolla peaks alustama sellest otsast et endid paremaks muutma mitte nii jobud olema? Inimhingede spetsialistid siin kindlasti teavad.

 
At 15:05, Anonymous Anonüümne said...

Täpipeale kommentaar!

 
At 15:40, Anonymous Anonüümne said...

Paned tonksu kodus perse ja teed õues lastele head nägu?

 
At 16:04, Anonymous Martin, biopolitoloogia ja -semiootika eriala tudeng, TLÜ said...

Austatud pr Lisette Kimpus!

Kas Teie meelest on õige, et homofoobseid ja vihaõhutavaid kommenteere kultiveerivat blogi pidav ajakirjanik õpetab ka Tartu ülikoolis?

 
At 16:55, Anonymous Anonüümne said...

Aga meie meelest ei ole õige ega õigustatud, et mingi pärapalu martin tegeleb siin sildistamise ja viha õhutamisega ja normaalfoobia pealesurumisega.

 
At 17:35, Anonymous Anonüümne said...

Lgp 16.55
Martin ei ole pärapalust vaid Tallinnast. Ta ei tegele sildistamisega vaid harib ja koolitab sinu ja minusuguseid tölle kes pole elu sees kuulnud Focault'ist ja Horkheimerist. Härrased Martin ja Pullerits on nagu jin ja jang, dualistlik kaksik. Pulleritsu poleks Martinita ja Martinit poleks ilma Pulleritsuta. Millest on tingitud tuhanded kommentaarid iga sissekande all? Otse loomulikult Pulleritsu ja tema toetajate ja Martini (ja Joshi)vahelisest vägikaikaveost. Kord Piibeleht peal ja vastupidi. Loodame väga et lõpuks jääb peale Pullerits oma kitsarinnaliste rahvuslike tsiklistide perekonnaga. Sest meie jaoka on primaarsed kitsad rahvuslikud huvid. Kuidas ameerikamaa gringod toime tulevad klobaalse multikulti pitsituses pole meie asi enam ega mure.

 
At 17:50, Anonymous Seenior semiootik said...

Martin on lahe säga, lisab asjale värvi ja vunki, aga vahel tuleb teda siin ohjeldada, tikub teinekord liiga loppama minema. Ja siis olen ma märganud, et ega see Josh talle ka oma jänkistani seisukohtadega head mõju avalda, kipub teda ikka liiga vasakule sohu ära kallutama, kuigi meie töllid oleme siin Martinit juba mitu aastat harinud ja õigesse suunda vedanud ja poisist on hakanud juba mees kasvama, teab peale Marcuse ja Fukoo ja Habermassi ka juba tsikliste nimetada. Pole paha, ütleks Mati, kui tema sõna veel keegi kuulaks.

 
At 17:57, Anonymous Vanem meesterahvas said...

Ühiskonnauuringute Instituudi Omnibuss-meetodil saadud 58% on suurepärane tulemus. Kuid Pulleritsu Gruppetto-meetodil suuskadel ja rattasadulas tehtud uurimuse tulemus on veelgi parem – 100%, pole uuringus osalenut, kes geide sekssuhteid õigustatuks peaks!

 
At 18:00, Anonymous Anonüümne said...

Ai kurat, see oli vanemalt semiootikult väga kõva kokkuvõte, väga kõva ja überaalne. Vanameister Aabernass poleks ka paremat suutnud. Jah, aastatepikkune koolitamine. Vaev ja töö. Nii on ja nii jääb. Härra Pullerits ja tema pooldajad taas jämeda otsa enda kätte haaranud. Pole paha.

 
At 18:02, Anonymous Lisette Kimpus, seksuaalvähemuslaste toetaja. said...

Austatud Martin(16.04) Te olete intelligentne noormees ja mõistate, sellised hr Pulleritsu taolised homofoobsed ja alfaisase suhtumisega inimesed ei peaks tänapäeva koolides noori juhendama. Täiesti mõistetamatu on TÜ juhtkond sellist asja lubab. Minule isiklikult jääb ka mõistetamatuks, kuidas muidu nii tore ja mõistliku suhtumisega ajaleht hoiab palgal sellist töötajat.

 
At 18:30, Anonymous Anonüümne said...

Lgp. Pr. Kimpus
Vastus teie küsimusele on lühike. Härra Pullerits on nii isa mees et mitte keegi, mitte keegi ei kamanda ega käsuta teda. Meie tsiklistide seas peame teda kunniks ja mõistate isegi et ükski lehetoimetuse punnsilmad ega erakonna tagatoa uimarid kuningat ei oma.

 
At 19:09, Anonymous Anonüümne said...

V.a Lisette,
Kas Pulleritsu/Scanpixi spordiblogi homofoobsete kirjutiste taga on Rootsi kapitali omanduses olev rahvusvaheline meediaettevõte Scanpix? Homofoobsed, seksistlikud ja vihaõhutavad kirjutised Pulleritsu sulest ja samasuunalised kommentaarid ei saa ilmuda ja blogis püsida ilma mõlema blogiomaniku heakskiiduta.
Scanpix Eesti peakorter on Tallinnas Maakri tänaval. Lähme piketeerime seal, nõudes Scanpixi homovastase tegevuse lõpetamist.
Martin

 
At 19:18, Anonymous Anonüümne said...

Toetame Priit Pulleritsu!

 
At 19:29, Anonymous Anonüümne said...

Toetame ka Martääni ja Lisette'i sest nemad annavad meile eesmärgi ja fokusseerivad meie võitluse teraviku. Lobjakat küll ei toeta, too on puhta soodoma-ja-gomorra kehastus.

 
At 19:42, Anonymous Seenior semiootik said...

Püha püss, puhta lolliks on siin mõned läinud! Mis krdi pikett ja Lisett. Tulge mõistlusele! Ja sina ka, Martin, kust poolt tuul puhub, sinna suunda sina oma meele ja n*** pöörad.

Üldiselt teadmiseks arusaamatuile, et meil on võrdsuse ja tolerantsuse ajastu, kui te veel aru pole saanud, mis tähendab, eriti postmodernistlikul ajal, kus lõplikke tõdesid ja väärtusi ei ole, et ühtviisi head on nii homnofiilsed kui homofoobsed sõnavõtud, ja vaid kõige kitsarinnalisem tagurlane tormab ühtesid, antud juhul homofoobseid, teistest halvemaks pidama. Rohkem sallivust, seltsimehed vasakliberaalid ja kultuurimarkskistid, samuti Lisetted ja Martinid!

 
At 19:58, Anonymous Anonüümne said...

Koondume õiget asja ajava PP taha, selge see.

 
At 20:07, Anonymous Anonüümne said...

Jah loomulikult, koondume härra Pulleritsu selja taha. Lääne perverssustega ärge meid meelitage.

 
At 21:28, Anonymous Anonüümne said...

Pikk jutt millest, eelkõige mille seostest eii saanud ma pikalt mitte midagi aru.
Lõpus sain juba. Lühidalt
Eesti teine homofoob (Varro vaieldamatu liider) proovib kaaperdada kõik eesti suusa ja rattamehi enda selja taha kooris määgima et omasoolistega asjad on värdjalikud nähtused.
Kus on jultumus. Minu nimi on sportose nimekirjas ja aasta lõikes ikka kordades rohkem kui loo autori oma. Mina laseksin omasooiharajatel oma asja edasi ajada. Ilma kusjuures ise selle vastu huvi ülesse näitamata. Perse mul nendest.
Mõtetu äärmuste vaheline meedia läbu ja laamendamine. Millest keskmine eestlane, kelle nimel Priidul pole mingit õigust rääkida ei saa rahumeelselt otsust langetada
Ma võin ka ükspäev keelata inimestel vasaku jalaga voodist välja astumise. Ja kleebin endale kohe ka pool eestit selja taha.

 
At 21:34, Anonymous Anonüümne said...

Ei ole äärmuste vaheline.

 
At 21:53, Anonymous Anonüümne said...

Homod arvavad, et nad ongi need, keda nad mängivad, paraku kui oled mehe tagumikku paugu lahti hõõrunud, on juba hilja, pole enam kusagile taganeda, inimeste ees. Ei osata enam elada, elamine on kompromisside kunst. Homod ei oska leida enam kompromissi, sest on Eksinud inimväärikuse vastu! Nende ainus tulevik on elada domineerivalt kellegi arvelt!

 
At 21:55, Anonymous Roberto said...

Pullerits tõmbas kommentaariumi kihama ja ise istub nüüd nagu kult rukkis. Samas ega ta ise väga sõna võtta ei saa ja ei tohigi. Ega tööandja sellist asja heaks kiida kui avaliku elu tegelane siin asju vale nurga alt lahkab.

 
At 22:09, Anonymous Anonüümne said...

21:28, ära aja iba, polnd mingit su nime Sportoses! Või eksisin? Mis nime pa pidingi seal otsima, ehh, palun täpsusta! Tühi mölalõug oled, mitte spordimees.

 
At 22:12, Anonymous Anonüümne said...

58 protsenti ei ole äärmus, lollpea 21.28. Arve ei tunne või? See on ouhas enamus. Tegelt ju 71 protsenti!

 
At 22:20, Anonymous Anonüümne said...

Tüdrukud tüdrukutega ja poisid poistega, nii me välja suremegi.

 
At 23:42, Anonymous Martin, tudeng said...

Lisette, Josh tuleb ka!
"This bigot must be stopped," ütleb Josh.

 
At 00:19, Anonymous Anonüümne said...

22,09 Ime muda
Võta minuga ühendust mikk.mae@gmail.com
Ma näitan sulle kes siin ilalõug on.
Võid oma protsendid sisse soolata. Samasugune jabur jutt nagu EKRE 82% ..kus kuradi kohast te numbreid võtate?
Vähe sellest et 82 % ise oli lora. Keerame veel juurde..82% eestlastest valiks täna meid.
Tõesti. Tule taevas appi!

 
At 00:22, Anonymous Anonüümne said...

mina teie meeldivast seltskonnast lahkun. Ilus intrigeeriv jutt, samas kommentaarium?
Nagu delfi dibiikikute armee oleks eluruumi vahetanud

 
At 01:23, Anonymous Martin said...

"Eesti teine homofoob (Varro vaieldamatu liider)"

Eesti 1. ja 2. homofoob võiksid üksteisega paari astda.

Mikk, kas teie tulete ka meiega, mina, Lisette ja Josh, vahetusüliõpilane Ameerikast, Maakri tänavale Scanpix-i ja Postimehe homofoobse ja vihaõhutava Pulleritsu/Scanpixi blogi vastu piketile? Panete ehk Nike-i jalga ja jooksuriided selga.

 
At 07:53, Anonymous Anonüümne said...

Millega sa rahul pole , Martin?

 
At 10:23, Anonymous Anonüümne said...

21.28 vaeseke on päris oimetuks löödud.

 
At 11:29, Anonymous Anonüümne said...

Ära nüüd nii nõrk ole. Mis kommentaariumil viga? Me kõik siin tsiklistid, keegi ei ole delfist. Jätad meid üksi siia soroslaste vastu võitlema? Südametunnistus ei valuta?

 
At 11:33, Anonymous Anonüümne said...

21.28 on tõesti häbiplekk meie kogukonnale. Nii vedel ja võimetu ei saa üks inime olla. Iga lause on alla andmine

 
At 11:52, Anonymous Anonüümne said...

Mehed ärge siis püssi kohe esimesel võimalusel põõsasse visake! Vaadake Priitu, nälgis 4 kuud aga tõi lõvinaha koju ning hiljem peale pikki vintsutusi tõusis tsiklistide kuningaks ja kogukonna liidriks. Nüüd mõned ei kannata kommiumi välja. Nõrk!

 
At 11:57, Anonymous Anonüümne said...

58% on üle poole igal juhul, kui see protsent pole mitte suurem. Kõvasti suurem.

 
At 13:31, Anonymous Anonüümne said...

Minu hääl läheb Priidule.
Ühtlasi edu ja vastupidavust vasakliberalismuse ja -tolerastiaga võitlemisel ning ohjamisel!
Südamega ja kodumaa-armastusega head eesti inimesed oskavad seda hinnata.

Lugupidamisega,
Valge normaalne (loe: mitte pede) mees, abielus valge normaalse (loe: mitte lesbi) naisega, keda pole kordagi peksnud ega vägistanud, 2 last.

 
At 15:52, Anonymous Anonüümne said...

Ärge mehed araks lööge. Magister Martin on tegelikult samuti meie poolel, ta laseb vaid aegajalt võrgu vette et moraalselt ebakindlaid rajalt noppida.

 
At 16:47, Anonymous Kägu, kehakultuurlane said...

Tundub küll, et selline intelligentne ja laia silmaringiga noormees , ei valiks endale tupikteed, vaid võtaks elult kõike head mida see pakub. Isegi kui nad on selle Joshiga natuke vallatlenud ja pede värki proovinud, saab Martinist kindlasti tulevikus ontlik pere isa ja väärt riigikodanik! Just selline tugeva selgrooga mees suure M iga nagu meie kõigi suur juht ja õpetaja hr Pullerits.

 
At 16:56, Anonymous Kägu, kehakultuurlane said...

Üllatuslikult kohtan ma siin palju ebakindlat kontingenti, kellele ma soovin õelda vaid üht, kui te ei taha tühjast tüli ja pasa pärast pahandusi, siis ärge ronige siia blogisse kirjutama, sest nagu ütleb hr Pullerits , käivad siin vaid tõelised mehed! Te ei leia siin iialgi mõistmist, ei pedofiiliale, zoofiiliale, ega muudele perferssustele !

 
At 17:34, Anonymous Anonüümne said...

Härra Kägu, olge hea võtke vastu minu rohkelt respekti!
Te olete küll väike kehakultuurlane, kuid kirjutate nagu suur meister - hoogsalt ja suursuguselt. Teie sõnum on terav täpne ja fokusseeritud, geniaalne oma sisus, paindlik ja elegantne vormis. Teie kommentaari põhjal võib julgesti väita, et Eesti filosoofilis-teaduslik mõttelugu elab oma kõrghetki. Põhimõttelislt tuleks teid rekrüteerida TÜ doktoraati ja jagada teie kas ülikonnas või rektuusides raamitud fotot parimatele esseistidele (ja miks ka mitte tublimatele tsiklistidele) auhinnaks koos rahalise preemiaga.

 
At 17:43, Anonymous gaal said...

Nii nad välja suridki: "Varasemad uuringud maailmas on näidanud, et meeleolu- ja ärevushäired ning suitsidaalne
käitumine on meestega seksivate meeste seas sagedasemad kui heteroseksuaalsete meeste
seas."
http://dspace.ut.ee/bitstream/handle/10062/48754/valk_anti_ma_2015.pdf

 
At 17:44, Anonymous Anonüümne said...

See on tõesti hästi öeldud et ma kopi peistin lausa uuesti --- siin blogis käivad vaid tõelised mehed (ning igasugu nannipunnid hoidku eemale). Periood!

 
At 17:56, Anonymous Anonüümne said...

Ära sa ütle! Vaid puhast kulda tuleb siinses kommentaariumis. On näha, et spordimeeste mõtetel on strateegilist sügavust ning pole kinnijäädud ketiõlitamise madalasse kunsti. Sedasorti peenekoelist piloteerimist saab õppida vaid üksildastel pimedates sügisõhtutel tehtud pikkadel treeningutel, kus vihmas ja tuules karastub vaim ning samaaegselt kui vormuvad silmailu pakkuvad lihased, küpsevad meeste meeltes õige ilmavaade ja siht selgineb. Vaid nii sünnib tõeline eesti rass, kes hakkab meie põlve uueks looma ja õnne meie õue peale tooma.

 
At 18:45, Anonymous Anonüümne said...

Jääb selgusetuks, mida need nn seksuaalvähemused oma paraadide ja vulgaarse käitumisega taotlevad? Nuruvad heakskiitu? Tahavad maailmale näidata kuidas neid diskrimineeritakse? Krt kõigile hakkab vastu, kui sulle midagi vägisi peale surutakse ja aksepteerima sunnitakse.Absoluutselt kõiki inimesi siin maailmas mingil viisil diskrimineeritakse. Alati võib öelda, et mulle tehti mingi trahv, jäeti töökoht andmata jne, sellepärast, et ma olen venelane, naine, liiga vana jne. Oleks Pullerits homo, siis ta saaks prõõgata, et Kelk diskrimineeris teda selle pärast, et ta on seksuaalvähemus. Kõik Kampused, Vakrad jne.oleks kohe hulgakesi vaesel Kelgul turjas. Valge nahalise heteromehe puhul aga on kõigil pohui. Vaadaku ise kuidas hakkama saab. Sellepärast dikrimineeribki maailm just neid kõige rohkem, sest seda saab ju suht karistamatult teha. Ainus küsimus on siin muidugi kas mehel on munad ja ta annab vastulöögi või mitte. Seda , et mingit organisatsiooni või instantsi see huvitaks, küll ei ole. Tegelikult oleks seega valgetel heteromeestel kõigist erinevatest huvigruppidest põhjust kõige enam kiunuda ja paraade pidada ning loosungitega vehkida. Loomulikult nad ei tee seda, sest nad on mehed. Meheks olemise üks eeldus ongi see, et mees on tugev ja ei vingu iga väntsutuse peale mis elu ta teel veeretab. Kokkuvõttes selle pedepalagani juures häiribki see palagan ise. See, et mind sunnitakse vägisi kellegi nn "peremudelit" heaks kiitma ja tunnustama. Tänan väga , aga mind tõesti tegelikult ei huvita kes keda ja kuidas "trukib".jätku oma suguelu magamistuppa ja olgu lihtsalt inimene ! Jutt, et on vaja mingisugust kooselu seadust varade jagamiseks ja krt teab milleks on tegelikult puhas mõtetus. Kui palju on inimesi, kes elavad koos, neil on ühised lapsed, soetatud vara jne, aga kellel puudub igasugune seaduslik tugi või registreerimine. Nad ei tunne mingit vajadust selle järele, sest nad usaldavad teineteist. Oluline, on saada lapsi ja hakata koos elama inimesega keda sa usaldad ja armastad. Kui puudub austus ja usaldus või veel hullem , inimesed ongi petmise peal väljas, siis ei päästa ka kõige paremini sõlmitud leping. Ilmekas näide sellele on kuidas igasugu Holliwoodi staarid ja staarikesed pidavalt mööda pükse ja peed saavad.
Kehakultuurlane Kägu, uhkusega homofoob ja rassist.

 
At 19:01, Anonymous Anonüümne said...

Siin voolab tõesti puhast kulda. Paljudes tsiklistides on õrn poeet kaduma läinud. Aga mida teed kui ketiõlitamine küsib oma? Õnneks on härra Pulleritsu blogi ja tema kanged adjutandid nagu Kudjape külavanem, hr.Kägu, magister Martin ja kümned teised, kes vajalikul hetkel tuge pakuvad. Vaid siin blogis materialiseerub aksioom "Standing on the shoulders of the Giants".

 
At 19:34, Anonymous Lisette Kimpus said...

Nüüd küll aitab! Keegi peab selle viha õhutamise eest maksma. Arvan see keegi on see kes sellise sigaduse organiseeris ja kes võimaldab avalikus blogis anonüümselt seksuaalvähemusi halvustada. Martin võibolla Teie plaan minna scapixi ette piketeerima ei olegi nii halb. Oleks tore, kui lisaks Joshile saaks protestiaktsioonile kaasata veel silmatorkavalt tumedama nahavärviga persoone. See lisaks meie nõudmistele kaalu. Minul oleks lisaks enesele võimalik protestiaktsioonile koheselt ca 200 inimest kaasata. Lasen plakatid valmis teha.

 
At 19:49, Anonymous Vello, Aravete kilvaklubi said...

Mehed, Putin pakub tasuta kodakondsust. Riigiduumas on eelnõu, mille kohaselt Vene kodakondsust hakkab saama lihtsustatud korras - piisab endise Vene impeeriumi või Nõuk. Liidu piires sünnist. Vene keel peab ka suus olema. Tasuta saab ja teisest kodakondsusest ei pea loobuma.
Mehed, ega siin mingit konksu sees pole?

 
At 20:04, Anonymous Anonüümne said...

Konks on Balti 5-kolonnis, kellel on Eesti kodakondsus. Seega kampaaniast alates 3 aasta pärast tehakse baltlastele Krimmi laadne ettepanek millest pole võimalik loobuda.

 
At 20:50, Anonymous Anonüümne said...

Aga järsku on asjal jumet? Infiltreerume nagu nõuka ajal? Vaenlase ridadesse? Kuidas suutis Leedu nsv säilitada oma rahvuskehandi kompaktsena? Eesti ja Läti ei suutnud, ning see on suur protsent võõraid saab meile pikas plaanis saatuslikuks. Leedukad sibasid komparteisse. Kindlasti oli ka muid aspekte.
Vene kodakondsus lubaks kõvematel võhmameestel käia talveti üle Peipuse järve jää Piiterburgi linnas EU asja ajamas.

 
At 21:02, Anonymous Anonüümne said...

Härra Pullerits vist vene kodakondsust niisama lihtsalt ei saaks. Mees on liiga kuulus ning sagedased külaskäigud ameerikamaa pinnale tõmbavad kriipsu peale. Pole välistatud ka reeturlikud ettekanded härra Pulleritsu kultuurialastest sidemetest mõjukate finantsoligarhia tippu kuuluvate perekondadega. Seega jäävad vähem nimekad mehed sõelale. Kes võtab koorma oma õlule? Magister Martin? Samuti vist raskendatud läbiminek tänu aktivismile LGBT rindel? Kas leidub siin blogis mõni tasasem mees kes saaks vene kodakondsuse nagu libe lutsukala?

 
At 23:48, Anonymous Martin said...

Hr Pullerits saaks Vene Föderatsiooni kodakondsuse paugust. Tal on - s.t Pulerits väidab ise nii - suurepärane - Pulleritsu väitel NL armeeteenistusest omandatud - vene keele oskus. Kui aga kodakonduse tasuta pakkumine on nii ohtlik relv, miks siis Eesti seda ise ei kasuta?

 
At 00:24, Anonymous Anonüümne said...

Martin, kas teie kavatsete kasutada seltsimees Putini pakutavat võimalust?

 
At 09:09, Anonymous Anonüümne said...

00.24
Putin pole sul mingi seltsimees, Putin on gospodin pea see meeles mats!

 
At 09:44, Anonymous Anonüümne said...

Martinil silm kergelt vidukil või isegi punnis, tal pole vahet, kui mitte kakaauku vaheks nimetada.

 
At 11:05, Anonymous Anonüümne said...

Saage vabaks!

 
At 11:21, Anonymous Anonüümne said...

Senjöör Ligi tõstatab aktuaalse küsimuse miks on meie korvpallurid neegrid? Aga emake Lauristin rääkis et Eesti peab olema avatud ühiskond. Nüüd jooksis küll mõte kinni.

 
At 11:33, Anonymous Ludvig said...

Tsiklist = mootorrattur.
Mehed, olgem korrektsed ka detailides, kui peame otsustavat võitlust vasakliberalismuse vastu.
Kui jalgrattur või rattur sõnana ei passi, siis kasutagem näituseks sõna "velosipedist". Ilmselt russitsism, kuid antud teema valguses igati õigustatud - suurimad liitlased homode ja mustade vastu leiame paraku endise NLi aldelt.
Ja lõpetuseks, miks mina Mirjami tööd pean siin tegema, ah?

 
At 11:50, Anonymous Anonüümne said...

Senjöör Ludowik, tõstatate nii mõnegi aktuaalse valupunkti.
Tsiklist ja tsiklismus on anglitsismid. Olles patrioot ja pidades inglissit vaid mereröövlikeeleks (kultuurkeeled on vene saksa ja kreeka) nõustun siiski meeleldi enda ja PP vennaskonna tsiklistideks nimetamisega. Olgu sellega. Täna ju pool eestikeelset teksti võõrkeelne. Otsige delfist toiduvalmistamise rubriik Maitsed.ee, seal kasutati hiljuti sõna "blenderdada". Niipalju siis ilusa emakeele hoidmisest.

Teil on õigus et liberalismuse limuka vastu on meie ainus tugi idapoolne õigeusklikkus.

Jällegi on teil õigus et kaunis filoloog Murjam võiks tulla ja siinsetele pujäänidele säru teha. Üks korralik peapesu kulub alati marjaks.

 
At 12:49, Anonymous Sööge Seda said...

11:50 tugineb oma arvamuses Huno Rätsepa 1976 aasta rahvusliku eneseteadvuse tõusuperioodil tehtud fifty-fifty "loendusel" kus teadlikult oli loendamisel kõrvale jätnud rahvusvahelise sõnavara, mille suuremalt jaolt vanakreeka- ja ladinalähtene aines on eesti laensõnavara ammusi osi. Niisiis on selle väljajätu tõttu tublisti väiksem nii kirjakeele lihttüvede koguarv kui ka laentüvede arv ning just see väljajätt kallutab vaekausi põlistüvede kasuks. Reaalsus on aga nii, et 2/3 mujalt ja 1/3 uraali-soome-eesti päritolust. Millest puhtasteks eestile omasteks sõnadeks peetakse vaid 1111 sõna ehk ca 11% põhisõnavarast. Jätke meelde russo- ja anglofiilid! 90% meie keelest on anastatud teistelt rahvastelt ja lõimitud ajas muutuvasse Põhja-Eesti grammatikasse.

 
At 12:52, Anonymous Martin said...

00:24, kas ma räägin zemljak-iga?

Tsiklismi juured on vahemerelises, romaani kultuuriruumis. Sakslastel on väljapaistvaid tulemusi füüsikas, keemias, filosoofias jne. Kuid rattasõit ei ole kitsarinnalises ja preisilikult militariseeritud bürger-keskkonnas kunagi olnud rohkemat kui sõdurite edasitoimetamise vahend. Itaalias seevastu rattaga kihutamine on dell’epopea sportiva. Lõunapoolsetele maadel on ka percorso (marsruut) vaheldusrikkam ja esteetiliselt kaunim. Kõik see ei ole saanud mõju avaldamata jätta unikaalse spordil põhineva elu- ja mõtteviisi - tsiklismi (it (bi)ciclismo) väljakujunemisele.

 
At 13:17, Anonymous Anonüümne said...

12.49 milleks minna äärmustesse?
Jutt on tänadest keelest, kus küll eestikeelne sõna olemas, kuid kasutatakse vägisi anglitsismi.
Lõvid liiguvad praidis (tänane delfi) , kui saab öelda et karjas.
Blenderdage suhkur ja vahukoor jne jne.
Eestikeelne sõna moslem muutus sajandi alguses muslimiks.
Vaadake kui palju on Colombia ja Canada, kuigi eestikeelne nimetus on täitsa olemas. Kaua me veel kasutame riiginimesid Rootsi ja Hiina? Maakad oleme või?
Kõige rõvedam on pusle - sõnast puzzle.

 
At 13:30, Anonymous Anonüümne said...

12.49 said nüüd oma targutusega maha? Oled rahul? Sa panid ju teemast täiega mööda. Küsimus oli tänapäevasest veiderdamisest, millest viitab 13.17
Muide Martinilt elegantne esitus nagu alati. Kui sakslased võidavad robotliku temposõidu, seevastu itaallased aga majesteetliku mägietapi. Samuti nagu härra Pullerits esindab kuninglikku tsiklismust kui mõtteviisi ning põlgab maalähedast temposõitu.

 
At 13:48, Anonymous Anonüümne said...

Martin paneb kulda ja teemantipuru. Õppige kohalikud ketiõlitajad kuidas tuleb argumenteerida ja verbaliseerida unikaalse elu- ja mõtteviisi poolt.

 
At 13:51, Anonymous M. said...

Aitäh, 13:30. Märkigem, et "lühikeste sutsakatega" saab teie alandlik teener siin blogis rohkem tähelepanu kui blogiperemees ise oma lohisevate homofoobsete rant-idega. Seejuures, positiivset või vähemalt neutraalset, samas kui väga suur osa kommentaatoritest suhtub Pulleritsu negatiivselt, märkimisväärne osa - väga negatiivselt.

 
At 14:10, Anonymous Anonüümne said...

Ei ole seda nagu täheldanud. Homoküsimuses on küll enamik Priidu poolt ja Martini iba vastu. Ka THaanja materdamisel ühineb enamik Priiduga. Ja sõjas Kelguga oli ka enamik Priidu poolt ja pidas Kelku väiklaseks. Aga muidugi on enamik Priidu vastu, kui läheb panemiseks, sest keegi ei taha siin kaotada talle. Sinn on spordimehed, pisiMartin, mitte mingid Linnari tühisemiootikud.

 
At 14:15, Anonymous Anonüümne said...

Mister M esineb edevate sutsakatega tõesti. Muus osas aga ei saa nõustuda. Senjöör Pulleritsule (itaalipäraselt Padre, hispaaniapäraselt Papa Pulleritsule) oleme me lõpmatult tänu võlgu. Ning suhtume väga positiivselt. Sest pange tähele, ilma Isata olete hallid hiirekesed, tavalised nimetud velosipedistid, koos Padrega aga eesõiguslikud tsiklistid, Vahemereäärse elu- ja mõttestiili elitaarsed esindajad. Mõelge siinkohal järele. Näiteks advokaat Ivo Oberschneider seisab tsiklistide seaduslike õiguste kaitsel 24/7, suvaliste ketiõlitajate eest aga ei anna ta punast krossigi.

 
At 14:50, Anonymous Anonüümne said...

Loogiline jutt 14:15. Pullerits on meie Juht ja Isa. Krestjanõi Otets. Kes pole sellega rahul võib oma kuiva sadulanurka närida. Head isu!

 
At 14:57, Anonymous 12:49 said...

Nagu 14.45 viitab on sõna papa papi hispaania päritolu võõrsõna. Samuti on seda 13.30 sõna kari kuna saabus korilaste sekka karjakasvatajatega. Eesti keele viljelejad on alati muutustega kaasas käinud, et mitte paista ürgse väljasureva reliktina. Selline litsilik emakeele arendamine tagab jätkusuutlikuse ning haruldase võimaluse pidada suurrahvaste seas omavahel salakeeles aru, millest teised muffigi ei jaga. Pragmaatilisest seisukohast lähtudes on oluline mitte arhailise sõnavara kaitse (ega me 200 aasta tagust keelt täna suurt ju ei mõista) vaid sujuv suhtlusvahend, mis katab kergelt mõistetavalt ka kuumad üleilmsed teemad. Keel on nagu tarkvara opsüsteem. Keegi pole meist nõus kasutama nt Win 3.1 süsteemi, samas valdav enamus on rahul W7 või W10-ga. Elu läheb edasi. Karjakasvatus on out - tsiklistid armastavad liikuda metsikus praidis. Just praidilik higi, veri ja pisarad annavad tsiklismi huvilistele sära silmi.

 
At 17:06, Anonymous Anonüümne said...

Martin kirjutab (bi)ciclismo, aga mõtleb tahakeeramist. Ei taha selle tolerasti iba enam lugeda.

 
At 17:25, Anonymous Anonüümne said...

17:06 ära siis nii lihtne ka ole. Aga kui Martin kaebab su kohtusse? Kust sa tead mida Martin mõtleb? See et sa interpreteerid tema sõnu meelevaldselt ei tõesta midagi. Martin võib vabalt härra Oberschneideri sulle kraesse saata. Mis sa siis teed? Kohtukulusid 18 000 eurot oled valmis maksma?

 
At 17:31, Anonymous Anonüümne said...

Eks homod või endale ju ette kujutada, et läheb veits mööda, aga vast ikka läheb sisse ja täpselt kohe. Tolerast, tolereerib geipropagandat, nii on kirja pandud. Ise pani.

 
At 18:06, Anonymous Anonüümne said...

Ju siis on liiga tõsine teema, et veendunult selle üle nalja heita. Mõjub eksitavalt.

 
At 19:11, Anonymous Martin said...

Phil Gaimon - tsiklist. No doubt.
Peter Sagan - tsiklist.
Hr Pullerits - tsiklist. Kahtlemata.

 
At 22:05, Anonymous Kusta, Kadjaste külavanema nõunik. said...

Härrased on jäänud ainult üks retooriline küsimus: " Kus on Pullerits?"
Suur Juht ja Õpetaja pole juba mitu päeva elumärke ilmutanud ja see paneb muretsema. Viimati jäi "homorongi" alla. Homod, kui kõige kättemaksuhimulisem ja verejanulisem inimgrupp on viimati ajakirjanikuhärra oma raudsesse haardesse saanud. Olen kindel, et hr Pulleritsu kui suurepärases füüsilises vormis mehe jaoks on naljamäng 10 homoga toime tulek, aga kui neid oli 12 või veel hulgem, koguni 20 ? Seesugune kokkupÕrge võib ka meie liidri jaoks ohtlikuks saada. Iseäranis kui ründajad kasutasid ootamatuse effekti. Asi on naljast kaugel, sest homod sõdivad mitmel rindel ja kõik, kes neile selles ideoloogilises sõjas jalgu jäävad need kõrvaldatakse. Isegi naisterahvad väikelinnades ei ole kaitstud!
No lugege ise http://uueduudised.ee/intervjuu/intervjuu-veendumuste-tottu-toolt-vallandatud-rakvere-linnakodaniku-innele-oispuuga/

 
At 22:08, Blogger Priit Pullerits said...

Meeldiv on saada sellist tagasisidet - ja miks mitte seda jagada. Mulle kirjutas üks tuntud ja vastutusrikkal kohal inimene nii:

"Meil on siin sel nädalal mitmeid kirjutavaid ajakirjanikke käinud, on olnud võimalus võrrelda ja sinu töösse suhtumine on hoopis teine klass kui enamikel."

Head uue nädala algust!

 
At 23:42, Anonymous Vello said...

"Kevadkilb 2017"
Tähelepanu, mehed! Valmis olla! Küsimus!
Rattur sõidab kiirusega 30 km/h. Milline on pöia kiirus jooksu kõige ülemises punktis?

 
At 08:43, Anonymous Anonüümne said...

30 km/h

 
At 10:09, Anonymous Anonüümne said...

Vello on esitanud umbluu küsimuse. Iga rattur teab, et ratas ei sõida ilma rehvita. Rehvi kõrgusest sõltub aga ka pöia kiirus. Pealegi saab jooksu puhul rääkida hoopis nurkkiirusest, seega on ka küsimus esitatud nii, mis näitab, et Vello ei tea tsiklismist muhvigi. Kitsamas mõttes mõeldakse kiiruse all liikumiskiirust – füüsikalist suurust, mis näitab, kui palju muutub liikuva keha asukoht ruumis ajaühiku jooksul. Järgnevas artiklis mõeldaksegi kiiruse all liikumiskiirust.
Kiirus liikumiskiiruse mõttes võib tähendada
keskmist kiirust antud ajavahemikus või
hetkkiirust – iseloomustab erinevalt keskmisest kiirusest keha liikumist ühel hetkel, mitte ajavahemikus.
Kummalgi juhul võidakse kiiruse all mõelda
vektorit (kolmemõõtmelises ruumis), mille suunaks liikumissuund ja mille moodul näitab liikumise intensiivsust,
mittenegatiivset reaalarvu – kiirusvektori moodulit,
märgiga reaalarvu – kui keha liigub mööda sirget või muud joont ning sellel joonel on kokku lepitud "positiivne suund".

Relatiivsusteooria järgi on suurim võimalik kiirus valguse kiirus vaakumis (c). Selle väärtus on 299 792 458 m/s (täpselt).

Universum laieneb aga valguse kiirusel.

Kuna Vello ei tea, mida küsib, siis avatud küsimusele saab olla õige vastus, et universumi ääre suhtes on pöia kiirus kõige ülemises punktis alati valguse kiirus - 299 792 458 m/s (täpselt). Võta või jäta Vello või mine füüsika tundi!

 
At 10:22, Anonymous Linnar, kasvatusteadlane said...

Vello, no mida m***i!
Nüüd läks see asi ikka vähe viltu teil...

 
At 10:25, Anonymous Anonüümne said...

Mehed, kui kirjutate, siis kirjutage nii, et oleks huvitav lugeda. Ei ole vaja igast paska paberile panna. Võtke eeskuju, vaadake kuidas kirjutab Padre Pullerits. Puhas Šeikspiir. Kuidas kirjutavad Kägu, Kudjape külavanem ja nii mõnigi teine sulemees. Puhas anton-hansen. Põlatud Martin demonstreerib klassi, L Priimäe koolkonna parimaid esindajaid. Kusjuures aimespekter on tal ületamatu.

 
At 10:45, Anonymous Anonüümne said...

10:09 - jätsite tähelepanuta, kuna vist pole ratturite pundist, et Vello on küllaldaselt andmeid täpsustanud - sõna "rattur" oma päris tähenduses ja tänases ajakontekstis sõidab päris kindlalt 29x2.1" Tündru Peeru-nimelise Šfälbi rehviga ja rehvirõhk on muidugi 1.8. Igaüks teadnuks, aga nüüd tuli alustav hobifüüsik ja proovis kraavi keerata. Pöia kiirusega universumuse ääre suhtes panite sama moodi teelt välja. Oleme vist tuttavad, see lugu on juba kuuldud.

 
At 11:03, Anonymous Anonüümne said...

Härrased te kipute teemast kõrvale kalduma! Liiga palju füüsikat! Panna on vaja mehed, mitte targutada!

 
At 11:20, Anonymous Anonüümne said...

Lg 11.03 Teie moto on lihtsalt suurepärane ja märkus igati õigustatud. Kiidan sellise suhtumise 100% õigeks, sest see pärineb justkui Suure Juhi ja Õpetaja enda sulest. Tagasihoidlikult mainin vaid, et lgp ajakirjaniku hr soovis sedakord arvamusavaldusi homo teemal. Kuna aga teema on suht ammendatud ja homod pole väärt, seda teemat pikemalt käsitleda, siis on mõistetav, et jutt mujale tüürib. Soovin siia lõppu vaid lisada ühe mõttetera mis kunagi noore poisina kuuldud meeste saunas. Võibolla aitab see paljudel homode kohati närvilist, kentsakalt vastikut käitumist mõista. "Te proovige endale midagi suurt tagumikku toppida ja peale seda kenasti käituda."

 
At 11:29, Anonymous Anonüümne said...

10:45 - teete omale sobivaid kallutatuid järeldusi. Pealegi on nimetatud parameetritega blogiperemehe kiirus siiski praegu üldfüüsilise krundi ladumise perioodil ikkagi alla 30 km/h. Sellise kiiruse saamiseks peaks täna istuma maantee hirmu selga. Kevadisel auklikul ajal aga normaalne inimene võistlusrehviga maanteele ei roni, samas vaevalt ratturi rahkott SVittoria Zaffiro Pro treeningrehvi 700x32mm (310g) välja kannatab. Seega on tegelik ratas ja rehv siiski lahtised küsimused.

 
At 11:44, Anonymous Anonüümne said...

Väljendid nagu "üldfüüsilise krundi ladumise periood" ja "kiirus alla 30 km/h" on Pulleritsu blogis kohatud. Palun 11:29 kommentaar kustutada.

 
At 12:15, Anonymous Anonüümne said...

Kuramuse mehed, kõnelege ratta puhul ikka uhkelt ja sirge seljaga kummist! Ega te masina-traktorijaama kummiboksi jorsid ole, kes ajaviiteks alaväärsuskompleksi all kannatavad ja rehve käitlevad.

 
At 12:31, Anonymous Anonüümne said...

Vastus: vabajooksul (ei vändata, joonkiirus ja nurkkiirus = 0) ja jalapöia kiirus = ratta kiirus ehk 30 km/h

 
At 13:21, Anonymous prääks said...

12:31 - kas te pole arvestanud võimalusega, et rattur vabajooksu ajal tegeleb jala lõdvestamiseks tagurpidi keirmisega, palju neid ikka on, kes rattasõidu ajal tirri lasevad 30 km/h. Aktiivsel laskumisel on pöiad kesjooksuga ühel kõrgusel, et tagada parim manööverdatavus ning ilusa pardi kujuline aerodünaamiline laskumisasend. Ei õnnestu teil kilva Vellot häbist päästa.

 
At 13:31, Anonymous Anonüümne said...

forum called at kummiboxi.clubbers.net
define kumm = rehv failed, returned 'rehv Racing Ralph' or 'rehv Thunder Burt'
speed integer value 30 returned for Apr 3 2017 10:09 EET.AllowDeviance(-3, 3)

 
At 13:46, Anonymous Vello said...

Mehed, võtke end kokku!
30 km/h on vale vastus, 8:43. Vihjeks niipalju, et pöia (ja rehvi, kui soovite, siis ka kummi) kiirus kõige ülemises punktis on palju suurem. Vihjeks veel niipalju, et kõige alumises punktis on kiirus 0!

Esimest õiget vastajat ootab "Postimehe" toimetuses paar suurepäraseid Continental Grand Prix 700 x 28C maanteesõidukumme (rehve). Rehvid on väga hea veerevusega ja spetsiaalse auguvastase kaitsega.

 
At 13:57, Anonymous Vello said...

12:31 (ja 13:21),
30 km/h võtate juba pardi asendi sisse????
Tutvuge palun, ülevalpool on keegi pannud lingi stiilinäitega, kuidas tuleb laskuda (P. Sagan, kahekordne maailmameister).

 
At 14:05, Anonymous Ats, 5 klass said...

Alumises punktis on ka 0

 
At 14:07, Anonymous Anonüümne said...

Ülemises st.
Ats

 
At 14:14, Anonymous Vello said...

Hea üritus, Ats! Kahjuks vale vastus.
Füüsikaõpik kätte, mehed! Ja internet abiks, kui muidu ei saa.

Conti-d ootavad teid!

 
At 14:22, Anonymous Ratta 17 kevadist hetke said...

Vello jah aus vastus, 30 km/h panen parti enne järsku laskumist (eesolijatele tuleb turvaline edu anda) ja 60 km/h lähen üle viidatud Sagani stiilinäitele ning jätan pelotoni seljataha. Abiks on siin mõõdukas keha- ja rattakaal (113 kg ja 20 kg vastavalt).

Ja kui sa jääd endale kindlaks, siis sinu küsimuse vastus on 26" fatbike puhul, millel on 4" rehvid(kummid) 30 km/h + 30(33/43)km/h = 53 km/h 33 ja 43 on vastuses vastavalt pöia kaugus ja Fatrehvi kaugus rummust. Ülejäänud arvutused sulle sobivale pöia ja rehvi kombinatsioonile tee juba ise.

Kuna küsimusele ei ole üheselt määratavat vastust, siis soovitan annetada auhinna seekord Priidu rattafondi.

 
At 14:28, Anonymous Anonüümne said...

Füüsikuid ja lüürikuid on siin juba enam kui 58%, mõni üksik kehakultuurlane, võhmamees. Kurb.

 
At 14:34, Anonymous Vello said...

Okei, 14:22, paar GP 28 mm Conti-sid on teie. Pullerits paneb teile valmis. Pärastlõunal saate kätte.

Ta sõidab küll tühja kummiga (just läks katki), nii, et kiirus pöia (ja rehvi) ülemises positsioonis praktiliselt 60 km/h. Miks? Vt siit.

Ääremärkusena, ega Eestis "parti panemise" kohti vist palju ei ole. Meil Aravetel küll mitte.

 
At 14:45, Anonymous Anonüümne said...

Öelnud kohe, et maapinna suhtes.

 
At 14:46, Anonymous Ratta 17 kevadist hetke said...

Vello 14:34, väga asjalik link. Tänud Priidu rattafondi toetamise eest! Juhin siiski tähelepanu, et ingliskeelses tekstis pasundatakse rattast kui pöia ja kummi kombost. Seega isegi tühja rehvi puhul esineb äsja tühjenenud rehvil jääk elastsuse tõttu "surnud kassi põrke" laadne efekt, mille tõttu on velg siiski maast vähemalt 2 kordse rehvi paksuse võrra teest kõrgemal. Seega mitte 0 cm (mm). Ja nüüd oleneb kõik rehviomaniku rahakoti paksusest, kui palju pöid teest kõrgemale jääb. Siin kehtib üldiselt reegel, et mida paksem rahakott, seda lähemal teele. Samas kõik oleneb tüübist ja lõpptulemus ei sõltu ka sellest, et kas rattur alles kerjab omale rattaostmiseks raha või on juba staazikas pederiietuses oma liikuva kaherattalise varanduse ekshibitsonist.

 
At 14:51, Anonymous Anonüümne said...

Vello 13.34!! Palun ärge propageerige zoofiiliat!

 
At 15:06, Anonymous Anonüümne said...

See oli trikiga küsimus, mõte kiilus kinni ratta keskjooksule. Ei tulnud selle pealegi, et maakera seisab sel sõidu hetkel paigal.

 
At 15:10, Anonymous Vello said...

Need on asjakohased märkused, 14:46.
Siinkohal blogiomanik Pullerits (kes vist elus pardiasendit sisse võtnud ei ole) on blogis kirjutanud, et temposõiduvõistlustel tema ei osale aerovarustuse puudumisel. Aerodünaamika aga aitab watte säästa ka tavalises sõidus. Mina oma rattaga sõites püüan otsin alati võimalust aerodünaamilisemat asendit võtta, eriti vastutuult sõites. Ei tohi lipendavate riietega sõita.

 
At 17:51, Anonymous Anonüümne said...

Mister Pullerits!
Aeg oleks uus lugu silma virutada. Kommentaarium siin läheb lõdvaks kätte. Mehed kaotavad teravust. Manduvad pedeteemasse ja nurkkiiruse arvutustesse. Ootaks midagi šokeerivat. Tsiklistide kogukonna vabariiklik eliit väärib kõrvust tõstmist! Aitäh juba ette.

 
At 18:13, Anonymous Kaera Jaak said...

Härrased kas teadsite, et meie endine soovolinik Mariliis Sepper on lausunud kuldsed sõnad:" Subjekti seksuaalne identiteet on valik, soovin uskuda, üha vabam vanuse lisandudes ning hoolimata üha jôulisemalt pealetungivast heterofašistlikust poliitsurutisest." Magister Martin võiks meile selgitada, mis on heterofašistlik poliitsurutis?

 
At 18:20, Anonymous Anonüümne said...

Aga mehed! Kas teile ei tundu et me oleme härra Pulleritsule tänu võlgu? Ning seekord tühipaljast "aitähhist" jääb väheks? Ah? What do ya think? Tema näeb vaeva pikkade lugudega meiesuguste matside harimisel ja tänu mitte kuskil? Väike rahakorjamine ja tore üllatuslik kingitusepoig oleks vast tore akt? Kõigil rõõmus meel. Kas on häid ideid? Juba küpsemas.

 
At 18:56, Blogger Priit Pullerits said...

No olete siin täna alles teksti ladunud! Nii kui selja pööran, hakkate.... Sepperit tsiteerima! Mida järgmiseks?! Leidke esmalt oma nurkkiirus üles.

 
At 19:07, Anonymous Anonüümne said...

Ennetades Martinit peab vist mainima (kuigi ei tahaks) et PP on heterofašistide ninamees. Ning vabal ajal SURUB oma ideoloogiat süütute tsiklistide kogukonnale kaela kasutades oma eeliseid meediamaastiku strateegilistel positsioonidel.

 
At 21:00, Anonymous Leemet, maamõõtja ja kepikõndija said...

Austet Kaera Jaak,
paluks mitte siinses härrasmeeste õdusas õhkkonnas sedasi robustselt läbustada.
Süda läheb pahaks ja väikemees tõmbub nii krimpsu ja kipra ainuüksi selle hullunud tegelase nime peale nii et hirm tuleb peale, kas ta ürgne funktsioon üldse enam kunagi taastub...
Olge siiski nii kena mees ja säästke meid sellistest hädadest.
Ühtlasi tahtsin öelda, ärge rõvetsege!

 
At 21:49, Anonymous Kägu, kehakultuurlane said...

Lgp Leemet katsuge nüüd ikka elu reaaliteediga harjuda.Kaera Jaak kõigest tsiteeris lugupeetud soovolinikku. See nüüd mõni rõvetsemine või asi!

 
At 22:00, Anonymous Anonüümne said...

Hr Pullerits, mis te arvate tõsiasjast, et maailmakuulus transeksuaal Gigi Gorgeus tuli juba 3 ndat korda kapist välja? Mitu korda üldse on inimesel elu jooksul kapist välja tulla?
Mati, lihtne töömees ja hull jalgratta fän

 
At 22:35, Anonymous Anonüümne said...

Lp võhmamehed, füüsikud, lüürikud! Kui lubate, ma tooksin mõttetöö ergutamiseks keskustellu veel ühe tsitaadi, millele mõeldes saaks hr Pullerits koos kuldaväärt blogilistega valmistuda vastulauseteks hr Lobjakale, kes, erinevalt PPst, laiutab oma arvamustega lehtedes, raadios, teda tsiteeritakse, kuid pelgalt meie trumbile, 58%-le keskendudes võime omast võttest selili lennata. Eesti Houellebecq, austatud moralist M. Mutt on LR60s ilmunud vihikus „Mõtted“ öelnud järgmist (101. Lk): „Kui ka miljon inimest ütleb midagi tobedat, on see ikkagi üksnes tobedus.“

 
At 23:38, Anonymous Rein U Vader said...

Ei no tõesti, Gigi juba 3 korda, tema vanuses? Ta veel jõuab palju, vähemalt 3-4 korda veel nii palju. Muide täna sai Vikerraadio poolesajaseks. Ma sain viimast korda neilt honorari (no vist ikka oli Vikerraadio, tänase päeva puhul ikka ilus mõelda nii) veel enne kui Gigi oli sündinud. Ega seda summat ei mäleta aga spordimehele anti ikka kas siis 3 rutsi ja 62 kopikat või 4 rutsi ja 12 kopsi. Ehh, ega ma mäletagi enam, et kuidas selle sirgeks lõin. Eks ta üllatus oli, et selle raha eest sai toona lausa pooliku osta. Mina aga olin siis spordimees ja täiskarske. Ei piiskagi. Usute?! Miski pudipadi peale see raha kulus. Hiljem, tuleb sünnipäevaga meelde, et üks tänaseks meie seast lahkunud toonane andekas tudeng palus mul aidata tal diplomitööd ära vormistada. Kasutas ära- sindrinahk - ega raha ei pakkunud vaid tänutäheks tõi nagamann jõupaberist peenes kotis pooliku. Raip, ma spordimees, oleks tal sellega mööda pead lasknud aga noh kiristasin kihvad kokku ja lasin tal minna. Korra vist tegin mitu aastat seda kapis hoidmise järel sellega omale viinasokke, kui pärast sportimist tervis nigelaks läks. Noh oli kapist ikkagi hea võtta. Aga osav poja oli, tegi särava ja kiire lennu, ikka väga kõrgelt, müts maha, õiget inimest sai raskel hetkel aidatud , nüüd hea meenutada raadio ja mingi Gigi abil...

 
At 23:58, Anonymous Martin said...

23:38, hr vanemtoimetaja Pulleritsu asemel ma kaaluksin tõsiselt teie kirjatüki avaldamist. Autorikommentaari, "Mõtleme veel" vm nime all. Nii hea on teie nostalgia noodiga analüütiline jutustus.
Igal juhul parem kui need smulevitšid ja alatalud, kes kes Delfis iga päev Venemaa kokkuvarisemist posivad ja Putini vaimuga astraalsidet üritavad luua.

 
At 02:01, Anonymous Anonüümne said...

Õppevideo, kus Pullerits sai uskumatult tugevalt stardipositsioonilt ometi Lobjakalt suhkamit.

http://arvamus.postimees.ee/3402563/paevaintervjuu-ahto-lobjaka-sonul-pole-ta-kunagi-uritanud-oma-kirjutistega-sopru-voita

 
At 07:55, Anonymous Kägu, kehakultuurlane said...

To 2.01. Vaatasin seda nn "suhkami" video 2 korda, aga mida ma ei näinud see oli suhkam. Lobjaka argument on, et tema teab, et tal on õigus ja see mida arvavad teised, teda ei huvita. Tuginedes Lobjaka enese egoistlikule loogikale arvan mina, olles selles 100% veendunud,et ta on töllmokk, kes ei vääri eestlaseks olemist .

 
At 08:20, Anonymous Kägu, kehakultuurlane said...

Tuginedes Lobjaka loogikale võib minna suvalisse võõrkeelsesse keskkonda,näiteks Lätti ja toota verbaalselt suvalist bitijada ala Lobjakas. Lätlaste probleem, et nad sellest aru, ei saa, loeb, see et üks raudse loogikaga mees peab ennast ise lätlaseks ja oma läti keelt veatuks

 
At 09:22, Anonymous Isafiguur Roobert said...

Härra Kägu ütleb asja! Õppige, mehed, ja jätke meelde.
Eestluse ja oma riigi ühed suuremad õõnestajad on sellised limukad nagu ahtolobjakad, (misiganes-see-nimi-oligi)karnaud, kristerparised jne jne.

Tubli, Kägu, selge ja konkreetse seisukoha eest!

 
At 10:00, Anonymous Anonüümne said...

Õige Roobert! Kägu on terava sõnaga mees. Lausa legend.

Tahtsin korraks viidata keelekõrvale ja -teadmistele meedias. Võtame näiteks tuntuma onlain portaali Postimees. Teemaks Peterburgi metroo terror. Juba teist päeva ja kuuendat artiklit järjest viidatakse pealtnägija tvitterile. Mille esimene lause on "Kak pizdets v Pitere ..." Mnjah, .... olgu siis nii.

 
At 10:10, Anonymous Anonüümne said...

Eestluse õõnestajaid on palju, teame nende ilusaid eestikeelseid nimesid. Neid on üllatavalt palju. Eestlaste rahvuslus on nende arvates maailma suuremaid jõude ja ohtlikemaid nähtusi.

 
At 10:27, Anonymous Kusti said...

Aga palun, keda tänases PMis tsiteeritakse, loomulikult Lobjakat. Miks me ei näe raudse loogikaga rahvuslikult meelestatud mehi oma argumente esitlemas? Kallutatud jõud toimetuses? Nõrgad argumendid?
Hr Pullerits, teie olete paslik päälik meile, kuid meie ootused on kõrged - teil tuleb võidult võidule marssida. Saate te sellega ikka hakkama? Hr Kägu on kah okei, kuid ta on ikkagi juba pisut liiga vana.

 
At 10:36, Anonymous Karla, Tustivõhma said...

Kuulasin pühabä, kuidas üks A. lobistas raadios oma tüüpilist propagandasaadet. Saatekaaslane ütles "kogemata" poliitiliselt sobimatu väite, sai sellest poole lause pealt aru ja hakkas järsku argumente tühistama, vabandama ja endale tuhka pähe raputama. Selline ajakirjanduslik vabaduse erivorm. Kõik kukkus nii läbipaistvalt ja haledalt välja, et propameister hakkas saatekaaslase tuhka ise laiali ajama...

Arvake ära, kas panin raadio kinni?

 
At 11:03, Anonymous Anonüümne said...

Karla, kas mõtlete Karnau paika panemist ja verbaalset lõastamist sõnadega "ma muidugi ironiseerisin, et keegi ei kahtleks, tegelikult sa ei ole vene propaganda ohver" või mingit muud lõiku?

 
At 11:29, Anonymous Anonüümne said...

Jah, vaenlane on meil tugev, paljaste kätega teda ei püüa. Sirgjooneline taktika siin ei toimi. Ise näete, et parimad pojad langevad väitlustes üksteise järel kui küpsed õunad. Kui su vastu astub Bologna või mõne Sorbonne'i ülikooli diplomiga humanitaar, siis põllukooli papraga pole midagi teha. Mitte, et maamehed kasutud oleks, oh ei, Käo taolisi mehi läheb alati tarvis, nn kehad rahvusliikumises on sama olulised kui geniaalsed liidrid. Aga meil, mehed, on liidri kriis. Päälik ei saa meilt piisavat toetust ja meie ei saa selgeid instruktsioone. Seda peame alustuseks tunnistama, et otsustavalt edasi minna.

 
At 11:36, Blogger Priit Pullerits said...

Vperjod, tolko vperjod? Ne šagu nazad! Ponjatno?

 
At 12:01, Anonymous Kägu, kehakultuurlane said...

Haridus on küll tore asi, aga kas ta ka ,matsi rikub. Ei ta riku öeldakse. Samas tuleb tõdeda, et pole hullemat olevust maamunal , kui haritud ja paberitega loll. Spekuleerides haritud inimese definitsooni üle, siis olen seisukohal, et pigem, on haritud inimene, see kes suudab arusaadavalt väljenduda ja teha seda ka oma emakeeles, ilma ohtra võõrsõnade voolavuseta, vastukaaluks inimesele, kes vaatamata oma kõrget haridust tõendavatele dokumentidele, ei suuda ennast enamusele inimkonnast kuidagi arusaadavaks teha. Ärge laske ennast eksiteele viia seltsimehed kaasvõitlejad! Ohtrate võõrsõnadega vürtsitaud sisutühi tekst ärgu tekitagu teis paanikat. See on kogemustega poliitiku mula pööblis aukartuse äratamiseks. Meie kodukootud EPA haridus on hoopis enam väärt peenetest ülikoolidest, kus peamiselt pede kombeid ja multikultuuri õpetatakse.

 
At 12:02, Anonymous Anonüümne said...

Väga hästi formuleeritud, austet 11.29
Meil on iseõppinud (ja hästi õppinud) filosoofid ja sõnameistrid senjöörid Kägu, Roobert, Leemet, Kusti, Lembit, Kudjape külavanem ja kümned teised rahvuslikult meelestatud austusväärsed mehed kes meeleldi käised kääriksid kui leiduks keegi tubli sportlik rühikas geniaalne liidriomadustega mees kes selle üllasüdamelise pundi ühtseks löögirusikaks mobiliseeriks võitlemaks natsiooni ideaalide ja huvide eest täna ja homme õhus maal ja merel. Murdmaks läbi reeturlobjakate -sutropite -kristerpariste -raimopoomide -remsujevite etc ja nende mahitajate ühisrinde.

Unustasin lisada et tallinnatsentristlik magister Martin on ka meite ühisrinde mees kõigest geimöginast ja solvangutest provintsitsiklistide aadressil hoolimata. Temale kui ladina keele ja moodsate teadusvoolude tundjale sobiks hästi staabikirjutaja koht. Kuigi paguneid ja lampasse on vist vara jagada.

 
At 12:09, Anonymous Anonüümne said...

Härra Kägu kommentaar 12.01 jälle otse silmaauku. Ai kurram kibe ja valus aga samas magus. Härra Pullerits palume teha kindlaks kas nii sõnavalmis mees ka liidriomadusi evib.

 
At 12:14, Anonymous Anonüümne said...

Ne panimaju?
Palun eesti keeles, mis tegema peab, kuhu joosta tuleb?

 
At 13:12, Blogger Priit Pullerits said...

Just nii, kehakultuurlane Kägu 12:01. Kui kuulate päeva alguses siia riputatud minu intervjuud Lobjakaga, siis veendute ise, et Lobjaka jutust ei ole võimalik isegi ingliskeelses keskkonnas õppinud ja magistrikraadiga inimesel (jah, räägin endast) aru saada. See on enesekeskne targutav mula, mida ei ole küll kellelgi vaja kummardada ega selle ees aukartust tunda. Tark inimene on see, kes suudab end teistele ka mõistetavaks teha. Lobjakas enamasti ei suuda. ta võib olla ajus tark, aga hinge- ja südametarkust pole tal kopka eestki.

Ütleks siin ka ühe teise eelpool nimetatud mehe kohta - minu arvates konjunkturistlik grafomaan. Olin temaga ühes sporditeemalses teledebatis. Sinna helistas sisse ka olümpial 800 meetrit jooksnud Rein Tölp, kui õigesti mäletan. Ja ütles, kui kaamera toda meest just suures plaanis võttis, et teie härra, kes te suures plaanis olete, ei tunne sporti essugi ja teie mõtlemine on täiesti vildakas. Ja soovitas otsesõnu, et võtku ta eeskuju minust. Too oli võimas hetk ETV ajaloos. Mõned mehed oskavad ka seda kindlasti siin viidata

 
At 13:45, Anonymous Martin said...

Huvitav miks Peterburi tragöödiat käsitledes Delfi ei maini Balti riikide versiooni? Eestis ollakse relvi täristamas, kulutused militarismile on EL ühed suuremad, ametlik propagandajoon on soovida Putini Venemaa hukku, raamatukaupluste vitriinides aga ilutsevad esindusliku köited fašistliku Saksamaa aumärkidega dekoreeritud sõjardite glorifitseeritud elulugudega? Sama ka Lätis-Leedus.

 
At 13:58, Anonymous Anonüümne said...

Martin vana m...n, sind võeti isegi kampa. Räägi kuidas kavatsed võidelda Eesti asja eest, va tõhk ja sitakott, et sust vähegi kasu oleks? Küll see delfi varsti balti riikide osalust mainib ole selle pärast täitsa mureta.

 
At 16:40, Anonymous Anonüümne said...

Loen Delfist, et PM toimetusele ei sobi Washington Postis kasutatav miljardärilik juhtimisstiil. Proled tõstavad pead. Äkki PP seletab, et mis toimub, kas toimetuse eriteenistuste sidemehed on mässuässitajad ja kes võidab?

 
At 16:41, Anonymous Anonüümne said...

No nii! Hakkab peale: "Postimehe ajakirjanikud saatsid dikteeriva juhtimise vastu juhatusele märgukirja".
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/postimehe-ajakirjanikud-saatsid-dikteeriva-juhtimise-vastu-juhatusele-margukirja?id=77780436
On ikka erilised tüübid sinna PM etteotsa pandud. Võtke lahti laupäevaste PM-e telekava ja vaadake, millises järjekorras on TV programmid:
1) Kanal 2;
2) Kanal 11;
3) Kanal 12;
4) ETV;
5) ETV 2;
6) ETV +;
7) TV 3;
8) TV 6;
9) Tallinna TV.
Kogu aeg on olnud ja on teistes väljaannetes järjestus etv, kanal 2; tv 3, etv 2, etv + jne. Ma ei tahaks siin kirjutada, mida see tähendab. Aga nagu ütles klassik: "Ütlen Teile selgesõnaliselt, et kõik on sõnadetagi selge!".
Vabandan kommentaariumi risustamise eest, aga kahju on paljudest tõsistest ajakirjanikest...

 
At 23:13, Blogger rehabgad1 said...

Good write-up. I definitely love this site. Keep it up

https://www.tumblr.com/blog/rehabgad
https://robagad2.wixsite.com/website/blog
http://publish.lycos.com/rehabgad
http://andemh.com/

 
At 08:52, Blogger Stjsrty Xtjsrty said...

zzzzz2018.7.13
canada goose jackets
michael kors outlet
fitflops sale
polo ralph lauren
polo ralph lauren
uggs outlet
christian louboutin outlet
moncler outlet
off white clothing
pandora jewelry

 

Postita kommentaar

<< Esileht