pühapäev, märts 26, 2017

Pullerits: Kuidas ma USA asepresidendi perre pääsesin ehk sitkete jalgade muljetavaldavast tähtsusest

Ah et kuidas pääsesin (vt pealkiri!)? Lihtsalt.

I just showed up. Ja lasin siis uksekella.

«Good morning! My name is Priit Pullerits.»

«Hi! Come in!»

Küsimus oli selles, kuidas jõuda õige ukseni USA pealinna Washingtoni (fotol paremal) nooblis linnajaos.

See polnud mingi argine uks. Selle ukse tagant 1816 Lamont Street NW viis otsetee ja -kanal USA kõige kõrgemasse võimuladvikusse. Mu eestkostjad ja abilised tagasid, et saaksin võimalikest parimad sidemed.

Ülesanne oli pealtnäha lihtne. 1990. aasta novembri algul sõitsin New Yorgist Washingtoni. Odavaim moodus selleks, arvestades mu konservatiivset rahapoliitikat (vt eelmine sissekanne), oli Greyhoundi buss (fotol vasakul). Ühe otsa pilet, pakun, et maksis umbes 20 dollarit. Startisin öösel kella viie ajal. Sõit pealinna vältab umbes neli tundi. Bussijuht oli suur ja tüse neeger, kes kohe algul korra majja lõi. Buss on Ameerikas, olgu see saladus siin paljastatud, madalama klassi liiklusvahend. Selles, mäletan, saatsid reisijad ükskord käest kätte bulvaritabloide, nagu Globe või National Enquirer, kuid mille sirvimisest, nagu arvata võite, ma keeldusin. Üks tüüp istus pikas bussis tagaistmele, kõrvaklapid peas, mille peale sohver valjul häälel korralduse andis: «Keera oma heli vaikseks, see on isegi siia ette kuulda!» Pärast seda said kõik vaikselt ja rahulikult sõita. Kord oli majas.

Mul olid kaasas juhised, kuhu Washingtonis minna. Aga ka hoiatus, et niipea, kui bussijaama jõuan, katsugu sealt metrooga (fotol paremal) kohe kiiresti edasi saada, sest too kant, Kapitooliumi-tagune, on ohtlik, igasuguseid tegelasi liigub ringi. Vaevalt jõudsin metroopeatusse, kui kaks neegrit haistsidki minus ilmselt saaki ja nihkusid ligi. Võtsin kähku oma pileti ja kadusin maa alla. Kui maa alt välja sain, avastasin end suures segaduses.

Nimelt ei ole Washingtoni tänavate numeratsioon sugugi nii loogiline nagu New Yorgis. Seega oli väga raske aru saada, mis suunas tuleb üldse liikuma hakata. Inimestelt küsides sain New Hampshire'i avenüül õige otsa siiski kätte ning hakkasin astuma. Seljas oli ülikond, kaasas spordikott muude asjadega. Saabusin Washingtoni ju ikkagi kolmeks päevaks. Pidin metroojaamast suunduma algul kirdesse ja siis mööda 16. tänavat põhja poole Lamonti tänavale. Seal pidin saama öömaja USA asepresidendi venna juures.

Walter Mondale (vasakpoolsel pildil keskel) oli Jimmy Carteri ajal Ameerika tähtsuselt teine mees. Enne teda täitis asepresidendi kohuseid Nelson Rockefeller, pärast Mondale’i George H. W. Bush, kellest oli selleks ajaks, kui ma Washingtoni jõudsin, saanud Ühendriikide president.

Naine, kes mulle Lamonti tänava townhouse’i number 1816 ust tuli avama, tutvustas ennast Virginiana. Just, nii oli mulle ka öeldud, et vastu võtab mind Virginia. Mehega oli lugu keerulisem.

Walter Mondale’i vend Clarence Mondale, kelle poole ma sisse astusin, ei olnud, nagu selgus, pereringis mingi Clarence. Teda kutsuti palju lihtsamalt: Pete. Olgu, kui Pete, siis Pete. Virginia juhatas mind mu tuppa maja teisel või kolmandal korrusel, enam ei mäleta, et saaksin koti ära panna, ja kutsus siis kööki sööma, mis, arvestades mu konservatiivset toitumisprogrammi Ameerikas, oli kui taeva kingitus. Ja siis ütles, et kui tahan minna linna, kus asuvad Valge Maja ja muud tähtsad asutused, saan Pete’ga kaasa – ta läheb autoga ja viib mind ära. Pete pani mind maha Foggy Bottomi piirkonnas (fotol ülal paremal) – Foggy Bottomit võiks tõlkida kui Udune Perse –, mis on nüüseks saanud Department of State’i ehk välisministeeriumi metanüümiks.

Mu kolm olulist päeva pealinnas Washingtonis said seega hoogsa stardi.

Mõned detailid, kus käisin ja mida tegin, peavad jääma siin saladuseks. Aga kui õhtul pimedas Mondale’ide juurde tagasi jõudsin ja Virginiale ette kandsin, kuidas päev möödus, hüüdis ta ülakorruselt Pete’i, kes töötas George Washingtoni ülikoolis American Civilizationi professorina: «Pete, sa pead siia tulema! Kuula, kus Priit kõik päeva jooksul ära käis!»

Teine päev oli ametliku missiooniga: pääsesin Washington Posti toimetusse (fotol vasakul), kus pidin veetma terve päeva. Seal oli mu kontakt huvitava nimega Lionel Neptune, kelle hankis mulle Eli Spiegel, kes oli mu kontaktisik New Yorgis International House’is, Rockefellerite rajatud Columbia ülikooli suures ühiselamus, ning kes elas New Jerseys Leonias, kus kasvas üles ka Eesti president Toomas Hendrik Ilves.

Mustanahaline Neptune oli pikk, minust (tollal 187 cm) üksjagu pikem, tumedad lakk-kingad jalas, lumivalge mansettidega särk seljas ning laiad traksid üle õlgade. Ta oli Washington Posti omaniku ja juhi Donald Grahami n-ö parem käsi. Ta oli lõpetanud Harvardi ärikooli ja enne seda Duke’i ülikooli, mis on tuntud tugeva korvpallimeeskonna poolest. Korvpallist me siiski ei rääkinud. Neptune pani käigult paika, mida ma peaksin Washington Postis tegema ning kellega kohtuma. Aga enne, kui ta kabinetist väljusime, ilmus selle ukse peale minust õige pisut lühem keskealine mees.

Ega ma teda tundnud. Siis polnud ju internetti, et guugeldad, kes on kes. Ta oli sõbralik, naeratas, tundus isegi pisut malbe. Ta tumedad juuksed olid korralikult paremale kammitud. Ulatas tervituseks käe ja ütles: «Donald, Publisher». (Vasakpoolsel fotol vasakul.) Või umbes midagi sellist. Igatahes sain käigult aru, et siin algab asjaajamine kohe ikka kõige kõrgemalt tasandilt. Oma mõningases lihtsameelsuses arvasin, et eks ta tegelikult tuli ja tahtis oma silmaga näha, milline üks Ida-Euroopast, et mitte öelda Venemaalt tulnud noor mees välja võib näha. Arvata võib, et võib-olla vaid NSV Liidu suursaadik Washingtonis oli kommunistlikust impeeriumist seni Ameerika ühe tähtsaima ja mõjusaima lehe – Watergate’i ikka mäletate? – omaniku jutule pääsenud. Sedasi oletasin, et esindan teatavat eksootikat.

Tüütamata siin muude nimede ja ametipostidega, olgu materjali tasakaalustamiseks pigem välja toodud, mis oli Washington Postis (fotol paremal) suurim pettumus. Kas keegi oskab arvata?

Need olid toimetuse suured koosolekud hommikul ja pärastlõunal. Nõupidamisruumi kogunes laua ümber ja seinte äärde tavalistele toolidele umbes kaks tosinat inimest, kuid suurt midagi ei toimunud. Mõlemad koosolekud jätsid üksjagu uimase ja letargilise mulje. Mingeid vaidlusi ega arutelusid ei tekkinud. Näisid pigem kui kohustuslikud formaalsused.

Trampisin õhtuni Washington Posti toimetuses ringi, aga ära ei väsinud. Nagu ka eelmisest päevast mitte, mis oli proua Mondale’i mu suure kilometraažiga vapustanud. Selge see, et kui minu asemel olnuks mõni treenimata mees, oleks liikumiste kasutegur jäänud palju palju väiksemaks.

Samas näitasin ka initsiatiivi. Olin juba koolipõlves, kui lugesin kätte sattunud ajakirju National Geographic (fotol vasakul), märganud impressumis nimekaimu: Priit J. Vesilind. Ta avaldas aastal 1980, mõni kuu enne Moskva olümpiat, ajakirjas 26-leheküljelise loo «Return to Estonia», mis oli nõukogude julgeolekuaparaadi suurde ärevusse ajanud. Kuuldavasti oli tolle numbri levikut Eestisse otsustavalt takistatud. (Enamasti saatsid National Geographicut Eestisse siinsete inimeste Ameerikas elavad sugulased.) Igatahes otsustasin ajakirja toimetuse üles otsida ning Vesilinnuga kokku saada.

On ikka jultumus, võiks tagantjärele öelda. Toimetuse vestibüülis oli sekretäril esimene küsimus, kas mul on kokkusaamine kokku lepitud. Muidugi polnud. Aga seletasin, kes ma olen ja mida tahan. Nii sain kaasa soovituse, et tuleksin järgmisel päeval tagasi.

Priit J. Vesilind (vasakul ülemisel fotol) võttis mind lahkelt vastu. Ta vestles minuga terve tunni, võib-olla rohkemgi. Rääkisime inglise keeles. Ta lasi mul endast toimetuse laua taga ka pilti teha ning kinkis lõpuks oma kuulsa Eesti-looga ajakirjanumbri. Kirjutasin meie kohtumisest hiljem suure loo ühele Eesti ajalehele.

Kui kõik ülesanded Washingtonis (fotol vasakul) said täidetud, saabus aeg naasta New Yorki. Sel puhul kutsusid Mondale’id ka kaks või kolm oma seitsmest lapsest õhtusöögile. Õhtusöögiks oli kana. Ega ma seda muidu mäleta, aga mind jahmatas, et üks poegadest, minust ikka mitu head aastat vanem, sõi kana nii innukalt ja isuga, et pärast oli terve taldriku ümbrus laual kanatükke täis. Vastu õhtut, kella kaheksaks, sõidutas ta mind autoga Greyhoundi bussijaama Kapitooliumi taha – jälle money saved.

Ja mission accomplished.

Foto 1: Endise Utah' osariigi kuberneri Jon Huntsmani maja Washingtronis Kalorama linnajaos. Foto autor: NYTNS/Scanpix
Foto 2: Greyhoundi liinibuss. Foto autor: AP/Scanpix
Foto 3: Washingtoni metroo. Foto autor: Reuters/Scanpix
Foto 4: Walter Mondale ja Geraldine Ferraro 1984. aastal. Foto autor: NYT/Scanpix
Foto 5: Saudi Araabia suursaatkonna hoone Washingtonis Foggy Bottomi piirkonnas. Foto autor: AFP/Scanpix
Foto 6: Washington Posti toimetus. Foto autor: Reuters/Scanpix
Foto 7: Donald Graham (vasakul) suurfirma Procter & Gamble nõukogu esimehe Alan George Lafleyga 2009. aastal. Foto autor: AP/Scanpix
Foto 8: Washington Posti esikülg teatab 2013. aasta augustis Washington Posti müügist. Foto autor: Reuters/Scanpix
Foto 9: Ajakiri National Geographic. Foto autor: AP/Scanpix 
Foto 10: Priit J. Vesilind esitlemas 2004. aasta kevadel Rahvusraamatukogus oma eestikeelset raamatut "Eestlane igas sadamas". Foto autor: Peeter Langovits, Postimees/Scanpix
Foto 11: Washingtoni monument Washingtonis Tidal Basini ääres. Foto autor: AFP/Scanpix

115 Kommentaarid:

At 19:13, Anonymous Anonüümne said...

Väga kõva. Väga innustav. Nii võideldi Eesti maailmakaardile. Noor ajakirjanik andis jalgadele valu, kannatas nälga, madistas neegritega. Ja mille nimel? Tänase Eesti Vabariigi nimel kus kommarlus korruptsioon ja kohtunike ringkaitse (hiljutine Helme keiss) ja räige ebaõiglus valitsevad.

 
At 19:47, Anonymous Anonüümne said...

Aga millest räägiti asepresidendi vennaga? Või polnud viimasel aega lobiseda ida-euroopa esindajaga?

 
At 21:21, Anonymous Anonüümne said...

Tubli töö Priit, hea jutt. VP venna Mondale elu kahjuks enam pärast sinu lahkumist imedemaalt nii hästi ei läinud. Ta oli sunnitud jätma maha oma townhouse ja siirduma elama omale armsa Dupont Circle piirkonna servas T streetil asuva Hiltoni hotelli, mille ees tehti 30 märtsil 1981 Ronald Reaganile atentaadi katse, taga asuvasse kortermajja 2022 Columbia Rd NW Apt 311.
.

 
At 22:03, Anonymous Martin, vegan raamatupood-kohvik REaD, Maakri, Tallinn said...

Eli Spiegel, Eli Wiesel... huvitav nimi. Sarmaatia kommunistliku nomenklatuuri kõrge tegelase - ei pigem väikese klannikese - Johannes, Olga, Marju - sidemed ja soovitus avas täiesti tundmatule noormehele teisel pool maakera kapitalismi kõige sisemiste kantside uksed. Poleks osanud arvata!
KGB tegutses tollal muu hulgas välismaal hoitava "partei kulla" eraettevõtlusse suunduvatele endistele nomenklatuurimeestele kanaliseerimisega. Ega teile mingit kohvrikest või kotti edasitoimetamiseks antud?

 
At 23:32, Anonymous Proosat said...

Astusin Dupont Circles asuvas Hiltoni hotelli (550m Eesti saatkonnast 22 st-l) fuajeest minema ja 2m pikkune 130kg neegerteener küsis sõbralikult kas soovid taksot. Ta astus tänavale viipas käega ja lasi kuuldele kõrvulukustava 130dB vile. Takso oli kohal loetud sekunditega. Palusin taksojuhil sõidutada end Union Stationisse, kus asuvad New Yorki reisimiseks avarad võimalused. Valik jäi eelnevalt pidama Greyhoundil, kui ainsal bussiteenuse osutajal kellelt oli pileteid saada ja ajagraafik sobis. Üllatus saabus bussi sisenemisel, kus mitte ainult bussijuht vaid ka 95% reisijatest olid neegrid. Õnneks polnud ma üksi ja bussijuht ei pidanud ka kedagi korrale kutsuma. Samas buss oli väljast viks ja viisakas, seest aga meenutas Tallinnasse Rootsist toodud linnaliini bussi. Aeg oli teinud kõvasti tööd. Sõit kulges mööda ameerikalikku betoonteed, kus kõik vuugikohad rütmilise kõvema kolinaga kõik kenasti ära loendati. Jee, see ongi II ameerika! Tee oli pikitud täis ummikutega ning viimane ja umbseim (ooteaeg ca 6km/60 min) neist oli tekitatud kitsast Lincolni tunnelist läbisõidust (kuhu peale maandus 8 aastat tagasi Airbus A320-214) seega tegelik sõiduaeg Manhattani sadama bussiterminali kestis pea poolteist tundi kauem. Edasi läks juba lõbusamalt. Astusin tänavale ja võtsin rajalt maha kollase takso, kust just kunde oli välja astunud. Seekordne taksojuht oli noor sõbralik hindu kelle aktsent oli meeldivalt tuttav juba Eestis hindude poolt kasutatava aktsendi tõttu. Esitasin soovi sõita Upper West Side Riverside pargi (Upper West Side) äärsesse hotelli, kust toaaknast paistis kenasti ka US Airwaysi lend 1549 crashsite ning eemalt oli aimatav ka Leonia (ikkagi Presidendi kodulinn) ja taksojuht üllatus, et ta just oli eelmise kunde sealt samast hotellist bussijaama toonud. Hotell oli suht kitsas aga õnneks OK. Taksoga hotelli sõites Taamal paistis eemal Rockefellerite ühikas, milles Priit oli 26 aastat tagasi elanud,One Small World.

 
At 23:57, Anonymous Proosat said...

Ahjaa, pilti kah US Airlines reis 1549-st Hudsoni jões, taamal Riverside Pargi taga vasakus servas paistab Priidu NY elukoha vastas olev kirik.

 
At 01:05, Anonymous Vello said...

See Donald Graham põlvneb Strasbouri rabidest, ütleb Wikipedia.
Kas siin on Washington Posti lugejaid või vähemalt kilvamehi?
KÜSIMUS:
"Postimehe" omanik Margus Linnamäe teatavasti pani oma kapitalile aluse ravimiäriga.
Mis äriga on aga tuntud "Washington Posti" praegune omanik?

Auhinnaks raamitud Pulleritsu foto autograafiga.

 
At 10:01, Anonymous Anonüümne said...

Oh neid aegu, kui rohi oli rohelisem ja põlved terved! Hakkame vist vanaks jääma . . .

 
At 10:20, Anonymous Ratta 17 kevadist hetke said...

2012 kevadel tabas Arizonases asuva Glendale edukat 68 aastast rattapoe omanikku valus löök minevikust. Ta leidis oma kadunud poja keda ta nägi viimati 47 aastat tagasi. Ta poeg oli nagu isa suust kukkunud, kuid pühendunud rataste äri asemel tegeles ta hoopis tulusamate äridega ja hoopis suuremalt kui 68 aastane taat. Kuna leidmine toimus massimeedia uudiste vahendusel, siis pole taat kunagi oma silmaga oma poega näinud ega ka kätt surunud. Samas pole ka pojal sentimentaalsusteks aega. Tal on käsil järjekordne äri laiendamise plaan. Järgmine aasta ostab ta Donald Grahamilt 250 miljoni taalaga ära Washington Posti. Sellega algab Washington Postis uus aeg. Uus omanik on Bilderbergi Grupi liige ja Amazoni valitseja, miljardär (Forbes andmetel praegu 73 miljardit $) Jeff Bezos.

PS. Mul juba üks Pulleritsu raamitud foto on soolas. Teist ei soovi. Annetan selle heategevuseks.

 
At 11:57, Anonymous Anonüümne said...

Pete tütar Sarah on ettevõtnud ristisõja miljardäride Gatesi ja Waltonite poolt algatatud hariduse erastamise vastu filmiga Backpack Full of Cash, mis eeldatavasti jõuab see aasta ekraanile, millele on oma heakskiidu andnud ka Pete ise.

 
At 13:54, Anonymous Anonüümne said...

Igatahes, huvitavad ajaloolised lugemised. Aga miks trennijuttu enam pole? Mõni vigastus? Vana ratas maha müüdud, uut pole? Naine ei luba? Rattapüksid läbi kulunud, uusi ei raatsi osta ja keegi pole nõus oma vanu loovutama? Mis lahti?

 
At 14:23, Anonymous Anonüümne said...

Peaasi et kontaktid idaranniku mõjukate perekondadega ka täna jätkuksid. Muul pole tähtsust. Kuhu aga on kadunud ida-euroopa mõjukas mees rabi poeg härra Kadastik? Kas on Tartust lahkunud ja elab kus? Riias või Washingtonis? Londonis?

 
At 14:58, Anonymous Vello, Hardi Tiiduse nim. mälumänguklubi, Järvamaa said...

"17 kevadist hetke" 10:20,
Õige vastus! Saate juba *kaks* Priit Pulleritsu raamitud fotot seinale riputada.
Täpselt nii see oli. Märkigem veel, et Donald Graham on/oli samuti Bilderbergi Grupi (kutsutud) liige. Tehing toimus seega klubiliikmelt klubiliikmele. 8)
Laiale ringile siit küsimus: Kas Marju Lauristin oli/on Bilderbergi Klubi liige?

 
At 15:05, Anonymous Anonüümne said...

Postimehes on J Piirsalult huvitav artikkel. Olukorrast Valgevenes ja Valgev - Venemaa suhetest. Militarismi vaatevinklist on maad nagu sukk ja saabas, ülimalt integreeritud. Kreml ei saa mingil juhul Valgevenet minema lasta. Edasi spekuleerides - Putin tahab kindlasti näidata kellele läänemere idakallas kuulub. Eriti tänases haiges olukorras kus naato praguneb ja EL mädaneb. Et juhul kui juba sel sügisel pauk ära käib nagu targemad analüütikud ennustavad, siis kuhu peaksid varjuma mõjukamad mehed? Need kes hiljem Eestimaa jälle üles ehitavad? Priit Pullerits Zürichisse? Või Oslosse? Vahur Teppan Münchenisse? Üliõpilane Martin terav noormees, keeled suus ja sidemed Tallinna futuristide ringkonnas. Kas saaks temast efektiivse sidemehe? Kuhu paigutada? St.Peterburgi? Polaarjoone taha? Jääb vist liiga kaugele. Võtmemehed vaja piisavalt kaugele aga võimalikult lähedale paigutada? Kes on arhitekt kes tuleviku-Eesti peale mõtleb?

 
At 16:27, Anonymous Karla said...

Uskumatu. Tehvandil on veel üle poole meetri paksune rada maas, aga noorhärradel (hakkasin kirjutama: meest... aga ei suutnud lõpetada) on kõht juba nii lahti ja suusad kadunud. Soovitan liituda mõne feministide polgu või salgaga, saate mõtlemisaega ja menetlust, on pilt varsti selgem ja kõht kidedam. Järgmise kevade esimesed päevad elate juba tahke toidu peal üle.

Jääge meesteks!

 
At 17:54, Anonymous Martin, spordisemioloogia tudeng said...

15:05, Marie Le Pen ütleb, et "Evrosojuz ne žilets".
Õõvastav! Pr Le Pen käis just Putiniga Moskvas privaatkohtumisel. Olukord on väga ärev!
Samas on meil Pulleritsu taolised sisemised Euroopali Liidu õõnestajad. Ja nende õõnestustöö mõju pole väike.
Nagu ütlete, pole välistatud, et pauk võib tõesti ära käia. (Milline pauk?)
Tuleviku-Eesti arhitekte meil napib, Oi-oi-oi, kuidas napib!

- -
Kas nii?

Postimees 00h 30m: "Venemaa agressioon! Vallutajate hordide valgumine Luhamaal üle piiri"

Postimees 03h 00m: "Sissetungijad hõivasid Tartu. EV vägede kangelaslik vastupanu.

Postimees 06h 45m: "Suured lahingud Adavere joonel valitsusvägede ja Venemaa vägede vahel"

Postimees 12h 00m: "Ägedad lahingud Paide ristis nn "Eesti Vabariigi" ja Venemaa vägede vahel"

Postimees 16h30m: "Iseseivuslaste sissisalgad taganenud Ardu joonele. Vihased lahingud"

Postimees 18h00: "Tallinn tervitab vabastajaid!"

- -
"Litsid mehed", ütles kirjandusklassik. Nii ongi. Kahjuks.

 
At 18:37, Blogger Priit Pullerits said...

Uudiseid ka loete? Tähtvere Spordipark kuulutas välja juhataja konkursi, senise juhatajaga lepingut ei pikendatud. Aga senine juhataja kandideerib taas. Kes talle vastu läheb?

 
At 18:39, Anonymous Anonüümne said...

Priit, räägi parem, mis teil sporditoimetuses toimub! Miks kaks reporterit ära saadeti?

 
At 18:45, Anonymous Anonüümne said...

Just Priit! Mis Postimehe onlainis toimub? Andropovi aegses nsvl is oli ka rohkem sõnavabdust kui Postimehes, kus asjalikud kommentaarid kaovad kui tina tuhka! Miks V Vooglaid ei saa ps-i oma kommentaari jätta?

 
At 20:46, Anonymous Ants said...

Suur Meister on nii käpuli, et peab tiluliluga leiba lauale tooma. https://www.facebook.com/PetterNorthugjrOfficial/videos/720768901435740/

 
At 21:00, Anonymous Anonüümne said...

Sügisel võib internet täis saada, ma usun küll, et on mingi füüsiline piir olemas... kui enam ühtki tähemärki ei mahu. Vot see oleks üllatus!

 
At 23:31, Anonymous Anonüümne said...

Oi ära räägi, 21:00. See oleks ikka totaalne saatuse nöök! Paljud valiksid vabasurma...

 
At 00:27, Anonymous Vello said...

Bilderbergi klubisse ei ole teadaolevalt veel ühegi eestlase jalg ulatunud. Küll aga ühte teise, Bilderbergi sõsarklubisse. Ja see klubi on asutatud David Rockefelleri poolt 1973. a. Heinz Dutheli 2010. a ilmunud raamat "The Trilateral Commission And The New World Order" avab Kolmepoolse Komisjoni telgitaguseid.
Nüüd aga RASKE KÜSIMUS: Kes eestlastest on Kolmepoolse Komisjoni liikmetena olnud või on ehitamas Uut Maailmakorda?

Vähemalt kolm nime nimetanule auhinnaks kuldraamis foto Priit Pulleritsuga tumesinises ülikonnas.

 
At 03:20, Anonymous Anonüümne said...

Ants, oled sina ikka tohmakas.
Suur Meister tähistab hooaja esimest võitu teiste Norra ässade ees ehk tegu on meistri võidutantsu ja joviaalsushetkega, mitte mingi tilu...
Rohkem süvenemisvõimet!

Aga vaadakem seda nõtket sooritust siis veelkord. Neiud ja noorikud ei pea pettuma!

Ehh, antsud...

 
At 08:51, Anonymous Anonüümne said...

http://www.cccski.com/getattachment/Media/Haywood-Race-Report/Haywood-RACE-Report--Alex-Harvey-claims-World-Cup-/Podium2-(3).jpg.aspx

Kas mitte uisusuusa pikkus ei peaks olema 10-15cm sõitjast pikem? Mingi amatööride reegel?

 
At 09:11, Anonymous Seenior semiootik said...

SEE, MILLEST PEAVALUAJAKIRJANDUS EI KIRJUTA:

Samasooliste suhteid ei pea enamus Eesti kodanikest mitte kunagi õigustatuks

Ühiskonnauuringute Instituudi ja Turu-uuringute AS-i poolt 2017. aasta jaanuaris läbi viidud uuringust selgus, et koguni 58% inimestest ei pea seksuaalsuhteid omasoolistega mitte kunagi õigustatuks. Uuringu eesmärk oli kaardistada Eesti kodanike väärtushinnangud ning 795 Eesti Vabariigi kodaniku käest uuriti muude küsimuste seas ka suhtumist homoseksuaalsusesse.

„Kuigi Olev Remsu kirjutas 24. märtsil Postimehes, et me täpselt ei tea, kuidas ühiskond suhtub homoseksuaalsusesse, siis reaalsuses on inimeste vaateid selles küsimuses kaardistatud küll,“ ütles Ühiskonnauuringute Instituudi analüütik Art Johanson. Selle aasta jaanuaris paluti inimesel vastata skaalal 1-10, kas seksuaalsuhted omasoolistega pole mitte kunagi õigustatud, on alati õigustatud või jääb tõde kuhugi vahepeale. Uuringust selgus, et koguni 58% inimestest valis skaalal punkti 1, kelle meelest seksuaalsuhteid omasoolistega ei ole mitte kunagi õigustatud.

Seksuaalsuhteid omasoolistega pigem mitte õigustatuks peab kokku 71% vastanutest, kes paigutavad end skaalal punktidele 1-4. Pigem või täiesti õigustatuks peab antud nähtust aga 17% vastanutest, kes paigutavad end skaalal punktidele 6-10.

Aasta varem läbi viidud esimeses Ühiskonnauuringute Instituudi poolt tellitud väärtushinnangute uuringus paluti sarnaselt hinnata homoseksuaalsust kui nähtust ning siis selgus, et 53% inimestest on seisukohal, et homoseksuaalsus ei ole mitte kunagi õigustatud. „Need andmed näitavad, et ühiskonna suhtumine homoseksuaalsetesse suhetesse on selgelt negatiivne,“ ütles Johanson.

Homoseksuaale ei sooviks endale naabriks 38% vastajatest, aasta varem arvas sama 39%. Seega homoseksuaalsust ei peeta küll õigeks, kuid suurem osa inimesi talub omasoolisi inimesi enda kõrval.

Uuringu viis läbi 2017. aasta jaanuaris Turu-uuringute AS ning kokku vastas silmast-silma intervjuudes küsimustele 795 18-aastast ja vanemat Eesti Vabariigi kodanikku.

 
At 09:20, Anonymous Ratta 17 kevadist hetke said...

Kuldraamiga Priidu pildi toovad Toomas Hendrik Ilves, Harri Tiido ja Raivo Vare.

PS Annetan, 2 tavalist raamitud pilti TÜ ajakirjandusteaduskonnale. Muide Priit ei le ikka veel teada andnud, et kus tema kätt saab suruda ja talle 5-ka anda (ikka ratta jaoks).

 
At 10:47, Anonymous Anonüümne said...

Nagu A Pohlak jalgpalli, nii on P Pullerits spordibloginduse konkurentsitu kuningas ja valitseja.

 
At 13:00, Anonymous Gelmut, Ida-Euroopa parim suusaanalüütik said...

08:51, esiteks on meestel lauad tsuti kaldu (optiline pete).
Teiseks pole neil ametlikul poodiumipildil pea mitte kunagi just võistluse lõpetanud suusad, vaid uued ja täiesti impersonaalsed paarid ja kepid antakse neile kätte pildistamise ajaks nii suusa- kui kepimeeste (sponsorite) esindajate poolt, kes pärast kohe show-off kraami jälle ka kokku korjavad.
No ja kolmandaks on Harveyl peas ka kolesuur, et mitte öelda kole suur müts.

 
At 13:13, Anonymous Anonüümne said...

Keegi kiusab kustutamisega?

 
At 13:22, Anonymous Anonüümne said...

Kes on eesti koondise varustaja? Fischer? Või on igal mk suusatajal personaalne varustaja?

 
At 13:39, Anonymous Anonüümne said...

Eesti koondisega on moodsal ajal aga paraku sedaviisi, et nemad peavad oma paarid ise raha eest ostma.
Maailma tippudel on jah oma personaalsed varustuslepingud ja suusatajal on võimalik konkreetne valik teha kümnete ja kümnete (mõnedel ka rohkemate) paaride hulgast.

Samast klassist ja hüvedega sõitjad olid aga AV, JM ja KŠ.

Gelmut

 
At 13:49, Anonymous Anonüümne said...

Aitüma Gelmut, olete asine mees. Mis veel see talv silma jäi et sahistati mingist pahandusest suusavabrikutega. Et olevat mingit varustuse edasimüümist jms? Kuidas selline inff avalikuks tuleb ? Kas siis ei tohi edadi müüa kui endal vaja ei lähe?

 
At 14:53, Anonymous Vello said...

Õige vastus, "Ratta 17 kevadist hetke"!

Endine USAID propagandaraadiojaama "Ameerika Hääl" ajakirjanik ja EV President Toomas Hendrik Ilves, endine kommertsraadiojaama "KuKu" ajakirjanik, EV saadik NATOs Harri Tiido ja endine transiidiärimees Raivo Vare on need kolm eestlast, kes Kolmepoolses Komisjonis uue maailmakorra loomisel abiks on.

Priit Pulleritsu kolm fotot, 3 X 25 € raamimistasu, pluss 5 € ratta ostmiseks annetus, see teeb 80 €.

 
At 14:59, Anonymous Anonüümne said...

13:49, sõltub, kuidas tootja on lepingus sätestanud, aga ringkondades on levinud teadmine, et tootja üldjuhul on keelanud sponsorlusega antud varustuse edasimüümised. Vähemalt mingi perioodi jooksul.
Samas on seda varustuse edasitoimetamist hiljem müügina pea võimatu tõestada. Välja arvatud muidugi juhul, kui minnagi selle peale välja ja koos ettesöödetud huvilisega spordimees otse teolt tabada.
Pole aga kuulda olnud, et nii oleks Fischer, Madshus või keegi kolmas käitunud.
Gelmut

 
At 15:09, Anonymous Ratta 17 kevadist hetke said...

Ole sa tänatud Vello!

Siiski luba täpsustada, et annetan kuldse raamiga pildilt isegi 3 5-kat Priidule ratta ostmiseks. See teeb kokku 95 € kõvas rahas. Kahjuks on pildil igasugused luuserid, kas ilma nendeta kuldse hetke pilti ka saab?

 
At 15:30, Anonymous Meelis said...

Ühiskonnauuringute Instituut on tegija. Sellist sotsioloogiat on praeguses pinevas julgeolekuolukorras hädasti tarvis. Ülo Vooglaiu loodud TRÜ sotsioloogia laboratooriumi vaimsus ja väärtused elavad edasi! Sealt sai tuule tiibadesse ka Pr Lauristin, kes on üles kasvanud ja töötanud erinevate riigikordade ajal nomenklatuursetes struktuurides, ja kes on teinud Eesti lähimineviku ühe olulisema otsuse, saates Ameerika Ühendriikidesse mitme sportliku, keeli mõistva ja välismaal käituda oskava meestudengi seast selle ainuõige.

 
At 15:53, Anonymous Anonüümne said...

Tõsine blogi on PP suusablogi. Siin saavad ilustamata SÕNA edasi anda informeeritud, rahvuslikult meelestatud mehed ja naised. Samal ajal kui Postimees onlain lubab kommenteerima vaid haledaid võimudele meelepäraseid konformiste. Näiteks sõna luuser satub seal kohe tsensori hambusse.

 
At 17:09, Anonymous Martin, tudeng said...

Kas Varro Vooglaiu (Ülo Vooglaiu poja) kommentaaride kustutamise tegelikuks põhjuseks "Postimehes" pole mitte kriitika "Geiropa" suhtes, vaid see, et rahvuslikult mõtlevale V. Vooglaiule, 6 lapse isale ei meeldi itta veerevad ešelonid sõjatehnikaga, ettevalmistused Lehaim Navalny ja/või Mikhail Khodorkovsky võimuleupitamiseks Venemaal - eesti sõdurite (elu) hinnaga?
Litsid mehed "Postimehe" arvamustoimetajad ja kommentaarivalvurid.
Lits mees Pullerits!

 
At 17:17, Anonymous Anonüümne said...

PP bloogis võtavad sõna tõsised mehed, kes pole küll ameerikas käinud, kuid hoiavad enda käes võtmepositsioone Eesti ja Baltikumi regioonis.

 
At 17:28, Anonymous Anonüümne said...

Martin ära nüüd latti alla lase siin kommenteerivad ikka haritud mehed, ega sa ometi irli noorteorganisatsiooni liige ole? Ameerikas käisid? Kuigi, tänapäeval pääsevad sinna ka tattninad.

 
At 17:49, Blogger Priit Pullerits said...

Siin olid vanasti mehed, kes suutsid ainuüksi Utah kanjonite piltide järgi anda täpsed koordinaadid, kus ma olin viibinud ja käinud, aga seekord ei ole kedagi, kes suudaks tuvastada täpse aadressi, kus perekond Mondale Washingtonis ikkagi elas. Siiralt, tahaks ise ka tagantjärele tuvastada, kus täpselt. nagu sissekandes ütlesin, oli see kuskil R, S või T tänaval, aga need jooksevad nii pikalt, et enam ei mäleta... Näidake, palun, oma kübervõimekust, kõik lähteandmed on teile ju olemas! Rahalist preemiat ei jaga, aga siira tänu teenite küll. veel meenutuseks, et siin peilisid mehed välja ju täpselt, kus mu vend Rootsis elab ning kus ma elasin, kui Washingtonis elasin - ja nüüd te ei leia USA asepresidendi venna endist elupaika...

 
At 17:54, Anonymous Anonüümne said...

Priit, vana rebane, tühja sest asepresidendi venna elupaigast. Kes on hooaja 2016-2017 parim murdmaasuusataja? Kui mitte V Teppan, siis kes?

 
At 18:01, Anonymous Anonüümne said...

Kokkuvõtted on ju tegemata!! Kes on selle hooaja Eesti parim määrdemees? Kes kirjutas parima probleemartikli? Kelle isiklik eeskuju innustas enim?

 
At 18:16, Anonymous Anonüümne said...

Just. Eesti toimib ainult kõrgel tasemel. Aga veidi madalamal? Kohe on kisa lahti.

 
At 18:17, Anonymous Vana Reinuvader said...

Priit, saab selle toonase elukoha teada küll aga see teadmine on kahjuks peivooli taga kinni. Kätte saaks info küll tasuta aga nii kaob mängust anonüümsus. Me ju ei taha, et igasugused saaksid lõhna ninna kes see vana rebane on.

 
At 18:21, Anonymous Anonüümne said...

Parim määrdemees oli V Teppan. parim artikkel ei tea, kuid parim kommentaar oli stud. Martinuse jaanuarikuine lugu kus ta seletas tsivilisatsioonide kokkupõrget aborigeenide vaatevinlist lähtudes, ning selle järelmid ja tulemid uus-eesti kontinendi kontekstis. Suurim innustaja oli P Pullerits (mis pole ehk üllatus).

 
At 19:12, Anonymous Martin said...

In your service, 18:21! Tänan~! Chapeau!

Hr Pullerits kirjutab siin oma New Yorgi-päevist.
Linnar Priimägi on rõhutanud, et sügav mõtlemiskultuur saab areneda ja jõuliseks paisuda eelkõige saksa kultuuriruumi pinnalt. Husserl, Feuerbach, Hegel, Schopenhauer, Immanuel Kant. Anglosaksi "kultuur" on liiga kergekaaluline. Sõin pitsat, sõitsin bussiga... Jah, see on isegi mingis mõttes huvitav. Olustikulisi pinnavirvendusi ja muljeid. Sügavaid mõtteid inglise keele põhjalt väljendada aga on raske.

 
At 19:25, Anonymous Anonüümne said...

PP, kas Mehine Risto sai ka sporditoimetusest kinga või lahkus omal soovil?

 
At 20:18, Anonymous Anonüümne said...

Martin, millist sügavat mõtteavaldust silmas pead? Epileerin anuse, kõrva ja nina karvad ning elu muutub oktaavi võrra erksamaks ja vähem häirivamaks - kas selline mõte on juba sügavama sisulisem kui sõitsin või sõin?

 
At 20:43, Blogger Priit Pullerits said...

17.54, kus te elanud olete?! See sai juba enam kui nädala eest välja kuulutatud, et parim suusataja oli Vahur Teppan. Parim määrdemees ka tema, sest tema suusad sõitsid kõige kiiremini.

Vana Reinuvader, teile tuleb öelda nagu Ronnie ütles Gorbale: tear down that faking wall.

Kommide kategoorias, jah, lööb stud Martin kõiki, eriti muidugi kvantiteediga, kuigi ka kvaliteet on tõusnud, eriti arvestades, mis tasemelt ta alustas. Aga eks teda ole siin suunatud ja juhendatud ka.

19.25, Mehise Ristost pole kuulnud eriti. Oletan, et lahkus ise vaikselt. Vist on süüdi Ronaldo, kelle pruudil vähenesid kurvid.

 
At 20:49, Anonymous Anonüümne said...

Loll oled sa küll, lisaks veel kepileeritud urruauguga. Martini diskurss on ülikõva. Leibniz, Nietsczhe, Luther, Marx ... kes saab sellise patarei vastu? Mitte keegi.

 
At 20:50, Anonymous Anonüümne said...

Kas Priit täna ka jalgpallist räägib :) ?

 
At 20:58, Anonymous Anonüümne said...

Martin pakub katust?

 
At 21:10, Anonymous Anonüümne said...

Kommentaarium on isakese Pulleritsu juhenduse all kasvanud küll, kuigi esineb ka tagasilööke. Ei ole midagi, peab harjuma. Martini edusammud ja tema vanakreeka patriarhismil põhinev hegellik filosoofia maitsestatuna uuskantiaanilises soustis on kohati nauditav. Tore et sadamalinn Tallinn edumeelsemat haridust pakub.

 
At 22:11, Anonymous Anonüümne said...

Priimägi pakub jällegi Martinile katust, aga kes Priimäele pakub? Mulle näib, et vennike liigub ühesuunalisel teel, samastab end nagu ajatu tegelasega. Olen kuulnud, et ta pidavat kassaneiusid kiusama mõnel pühapäeva hommikul poest keefiri ostes.

 
At 22:31, Anonymous Martin, tudeng, TLÜ said...

Hr Pullerits!
Miks teie alma mater, Eesti "vanim ja mainekaim" (tänane Delfi - Delfit ei saa vist pidada kvaliteetväljaandeks) ülikool, Universitas Tartuensis ei ole andnud teile audoktori kraadi?
Olete selle kindlasti ära teeninud. Eelkõige on teil suuri teeneid tsiklismi ja laiemalt - kogu kestvusharrastusspordi ideede kujundamises ja arendamises. Olete loonud unikaalse kehalise ja ideoloogilise süsteemi, milles on ühitatud rahvuslik ideoloogia, kõrged vaimsed-tahtelised väärtused ja kehaline valmisolek. Olete aastate jooksul oma õpetust lihvinud ja levitanud, lähtudes meie rahva eetilis-moraalsest palgest, kultuurilisest pärandist ja meie kliima omapärast.
Teie kujunemine ja arenemine Eesti mõttes žurnalismi ja tsiklismi suurmeheks on veel täiesti läbi uurimata. Teadlastele avaneb siin rikas uurimispõld. Kuid juba nüüd võib teie loomingus ja tegevuses laias laastus eristada kolme perioodi.
1) Ajateenistus Nõuk. Armees põhjapolaarjoone taga - 1980ndate keskpaik;
2) õppimine Columbia ülikoolis Rockefelleri Fondi stipendiumiga - 1980/90ndate vahetus;
3) kujunemine tsiklismiks, orginaalse ja omanäoliselt harrastusspordi kontseptsiooni ja filosoofia väljaarendamine 1996.. -> 2016. a.

Kergelt see ei tulnud. Esmakordne hoomamine, et naise Maximast ostetud odavratta Optima selga istumine ei käi kokku tõelise mehe eneseväärikusega. Esimesed kontaktid veloharrastajate üle Eesti hajutatud rühmadega. Eriti väärib märkimist Tartu Veloklubi harrastajate panus Eesti tsiklismi rajaja Pulleritsu kujunemisse. Rattaringkonnis hästituntud maître Pauli rattatrennides õpipoisina kogemuste omandamine. Seejärel juba tõsisem süvenemine rattaspordi saladustesse Eesti rattavõistlustel. Esmakord Tartu rattaralli kogemus. Seal nähtu, ka kukkumised, veri, higi ja pisarad. Kõige selle vormumine unikaalseks, meie kliimasse ja meie rahvusliku mentaliteediga kõige paremini sobivaks terviklikuks kestvusharrastusspordi filooofiaks võttis aastaid.
Nüüd on aeg meie tsiklismi ja kestvusharrastusspordi suurmehe tegusid tunnustada.
Loodame, et Tartu Ülikooli Nõukogul jätkub Lääne kummardamise kõrval ka julgust kodumaiseid suurkujusid tunnustada ja peagi saame Dr Holdeni kõrval kõnelda Dr Honoris Causa Pulleritsust!

 
At 23:51, Anonymous Jörmid isamaalased Ülu ja Uunu, kaksikvennad said...

Studioosus Martin, poisiraisk ja nolk, ja mis kõik veel sa oled!
Aga kritseldasid seekord küll nii armsasti, et meil tulid vennaga mõlemal pisarad silma... Nii ilus.
Ülul läks meel isegi nii härdaks, et jooksis just trööstiks metsatukka kepiga nugiseid taguma. Vahel hing kohe nõuab kosutust.

 
At 07:46, Anonymous Karla, Litsmõtsast. said...

Martin poiss kirjut, nii kenasti raisk, et ma lukesi ja nakkasi koe ommuku varra suure jaalege itkma.

 
At 08:37, Anonymous Anonüümne said...

Ma arvan et härra Pullerits ei vaja formaalset tunnustust. Talle piisab kui meie, kommentaariumi intelligentsem osa tunnustame teda kui oma vaimset liidrit ja austatud esimeest.

 
At 09:00, Anonymous Anonüümne said...

Palju need Ühiskonnauuringute Instituudi anaalüütikud ka palka saavad? Juba see, et niisugusel asutusel on Faceboogi leht, näitab õhu olemasolu organismis.

 
At 09:47, Anonymous Reinu Vader said...

Noh, Priit kui sa just soovid seda kohta siin näha, siis siin see koht Washingtonis ongi.

 
At 09:55, Anonymous Anonüümne said...

Kas asepresidendil oli ka 26 tolline mtb keldrinurgas?

 
At 09:56, Anonymous Anonüümne said...

Washington Post kirjutab 16.01.1982: "B. L. Ayres and others sold a residence at 1816 Lamont St. for $136,700 to Mr. and Mrs. Clarence C. Mondale. Standard Federal Savings and Loan Association placed a 30-year, $106,000 loan on the property.", kus Mondale elas 1993 aastani. Kõik on avalik, ja summad ka avalikustatud. Ei mingeid mahhinatsioone. Õppige Toompea rotid!

 
At 09:57, Blogger Priit Pullerits said...

Braavo, Reinu Vader! This is the place! Kohe, kui nägin nime Lamont Street, oli selge, et see on õige koht. Kust ma aga need R, S ja T tänavad võtsin? Uurisin kaarti ja meenus, et ju läksin mööda New Hampshire Avenue'd kirdesse ja nägin tänavate nimesid tähestiku lõpu poole suundumas, mis pidi kinnitama, et suund on õige. Jah, nüüd tuleb meelde, kuidas läksin edasi mööda 16. tn põhja poole ja siis keerasin Lamontile, tõepoolest vasakule.

Tänu teie heale juhatusele leidsin ka sellise huvitava info Washington Postist aastal 1982 - olid siis ikka odavad kinnisvara hinnad:

B. L. Ayres and others sold a residence at 1816 Lamont St. for $136,700 to Mr. and Mrs. Clarence C. Mondale. Standard Federal Savings and Loan Association placed a 30-year, $106,000 loan on the property.

 
At 10:36, Anonymous Reinu Vader said...

Huvitav on veel mainida, et tänaseni elab samas paigas 4 boksi vasakul pool Clarence'i vennapoeg ehk siis asepresidendi poja Theodor Mondale.

 
At 10:51, Anonymous Anonüümne said...

Lolliks olete läind oma asepresidendiga. Mida see meile annab? Lisa vett? Lisa suhkrut? Kus on analüüs korruptsioonivastase võitluse meetmetest ida-euroopas? Kus on teesid Eestimaisele murdmaasuusatamisele uue hingamise andmisest? Kus on tänu doktor Pulleritsule nähtud vaeva eest tsiklistide koolitamisel ja motiveerimisel? Millal lülitatakse studiosus Martin auhinnasaajate nimekirja? Jne jne jne

 
At 11:37, Anonymous Anonüümne said...

Hr Pullerits, ajate siin mingit prahti. Miks te ajakirjanikutööd ei tee?

MIDA TEEB KANGERT?
Volta Ciclista da Catalynial osalemisest kehvade verenäitajate tõttu loobuma pidanud Astana Proteam värvides pedaaliv Eesti parim profirattur Tanel Kangert teeb praegu trenni Sierra Nevada mägedes Hispaanias. Koos meeskonna liidri Fabio Aru jt tiimi tuumiku liikmetega. Järgmine etteaste saab olema Tour of Alps, endine Trentino velotuur - mis ühtlasi on viimane etteaste enne 4. mail algavat Giro d'Italia-t (Girol on 100. aastapäev!).

 
At 11:46, Anonymous Anonüümne said...

11.37 väga õige tähelepanek!

 
At 11:48, Anonymous Anonüümne said...

Õilis tsiklismuse sport jätab kõige muu tahaplaanile ja õige ongi!

 
At 12:10, Anonymous Reinu Vader said...

Ametis olev asepresident pole mitte lihtsalt sõnakõlks, mehed. Tema ametimaja on teine oluline vaatamisväärsus Valge Maja kõrval. Kui vaatate tema elukohta kõrgemalt, siis näete, et see asub kenasti raudaiaga ümbritsetud suure ratta sees. Seega on tal oluline side tsiklissimusega.

 
At 12:16, Anonymous Karla, kokukamees said...

Kus treenides Kanksil verenäidud ära kontamineerusivad!?

 
At 12:29, Blogger Priit Pullerits said...

Ja USA asepresidendi residentsist Naval Observatorys umbes kilomeetri jagu kagusse jääb Massachusettsi avenüüle Eesti suursaatkond:
https://www.google.ee/maps/@38.9117015,-77.0487304,3a,75y,30.72h,99.02t/data=!3m6!1e1!3m4!1shQpu3_pirElkPlT7wXVqoQ!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1

Teile huvitav küsimus: kas teate, mis on tolle maja ajalugu ehk kellele ja milleks too maja sai ehitatud? Eesti suursaatkond kolis sinna sisse 1995. aasta sügisel, millest ma samuti osa võtsin.

 
At 12:39, Anonymous Anonüümne said...

Mehed, austatud tsiklistid!
Mis mõtet on uneleda kauge ja sooja Washingtoni kinnisvara teemadel. Te olete ju kuulnud ja lugenud et lähitulevikus tekivad muudatused kinnisvara omanikusuhetes Tallinnas ning ka Tartus. Üleeilne EPL uudis et Ratas kavandab EW kaitsekontseptsiooni backbone'i Prantsuse-Saksa teljele. Seetõttu tuleks huvi tunda missugusse ringi kuuluvad edukamad kinnisvarakunnid Moskvas ja Peterburgis. Et pärast poleks tühjad pihud.

 
At 12:45, Anonymous Anonüümne said...

12:39, see on huvitav. Kuhu joonele on kavandatud Eesti kaitse pealiin? Loodetavasti see ei kulge mööda Wisla jõge ja Gotlandi saart.

Lgp hr Pullerits, kas teil on töö juures igav?
Ehk kribate ühe uudisloo või featuuri, kuidas opositsiooniliidrit Varro Vooglaidu Eesti peavoolumeedias tsenseeritakse?

 
At 12:50, Anonymous Anonüümne said...

1905. aastal hambaarsti töö- ja eluruumideks.

 
At 13:07, Anonymous Anonüümne said...

Priit on suurusjärguga natuke mööda pannud, aga täpsematel andmetel on asepresidendi residentsini pea 2 km. Natuke siis saatkonna majast. Esmalt on see ehitatud kirjastaja doctor George Barriele, kes publitseeris mahuka raamatu "The Army and Navy of the United States" (muide tsiklist Enn Veskimägi on avaldanud kah sõjandusteemalise vene-eesti sõnastiku). Seejärel kolis sellesse majja Peruu saatkond ning seejärel 1929 aastal sai see Landoni kooli omandiks. Enne kui Eerik Niiles Kross sellele jaole sai ja Ilvesega kohalikke elanikke saatkonna rajamisega nõusse rääkisid, seisis maja 5 aastat tühjalt. Hoone läks Eesti riigile maksma 1 578 521 dollarit. Ilves on majaostu muigamisi nimetanud oma suurimaks diplomaatiliseks saavutuseks. (PM)&(PP)2006

 
At 13:15, Anonymous Anonüümne said...

12.45 väga hea ettepanek. Doktor Pullerits peaks üle pika aja kirjutama uudisloo, mis raputab meie konnatiigiühiskonna alustalasid. Valetamine petmine ja korruptsioon kasvab üle pea. Artikleid milles nutetakse M Helme "šokeeriva" sõnakasutuse üle on kümneid. Mis seal siis nii ülekohtust oli? Ilma krõbedate väljenditeta püünele ei pääse. See võib ka olla ekstra sepitsetud "mängu ilu", kuid ootaks siiski et doktor Pullerits meid, oma sõpru ja seltsimehi veidi asjasse pühendaks. Et kus ikkagi jookseb see Eesti kaitsmise piir. Kus füüsiline ja kus psühholoogiline?

 
At 13:59, Blogger Priit Pullerits said...

13.07, hea töö. Omal ajal, kui Washingtonis selle maja elulugu siit-sealt uurisin, siis käis läbi ka, et rikas doktor olevat maja oma armukesele rajanud. Aga kust sa sellist asja ikka kontrollid. Kuid igal jhul huvitav, kui Eesti saatkond Washingtonis asub in a previous love-nest. But it should be checked! Ega siis muud midagi, kui kutsume appi jälle küberuurijad, kes ehk leiavad küberruumist kinnitust tolle väite kohta Washingtoni kuluaarides.

 
At 14:42, Anonymous Kusta, Kadjaste külavanema nõunik. said...

Mehed 12.45 ja 13.15, kas te olete aru kaotanud või?!! Selliseid artikleid mida te tellite ei tohi Eesti (Vaba!?) Riigis üldse kirjutada, sest need klassifitseeruvad kui vihakõned ja pealegi veel sellises multikultuuri ja homoliikumist idealiseerivas välja andes nagu "Postimees". Hr Pullerits võib sedaviisi töötuks jääda. kas teie hakkate teda siis toitma või?

 
At 14:47, Anonymous Anonüümne said...

http://elu24.postimees.ee/4041879/homod-tulevad-augustis-tallinna-tanavale-kas-lahed-ka?_ga=1.154903032.1161677950.1448918914.
Härra Pullerits, kas te plaanite sellest üritusest osa võtta ja kas pärast tuleb ka arvamuslugu

 
At 14:53, Anonymous Anonüümne said...

Härrased, te võiks ikka kodutööd ka pisut teha. Lp blogipidaja ütles oma seisukoha välja juba 13 aastat tagasi, kui kirjutas PMis loo "Odava sõnumi triumf. Tõelised ja pseudouudised seksuaalvähemustest".
Siin see teile on:

Eestis on uskumatult lihtne uudist teha. Saab X baaris kokku n arv Y tüüpe, korraldavad küsitluse, saadavad selle arvutist laiali ja ennäe – Kroonika paiskab selle üle kolme lehekülje. Seejärel löövad kampa raadiojaamad, kes paiskavad üle maa teate, et homod on valinud oma lemmikuks teletegijad Tuuli Roosma ja Vahur Kersna.
Millegipärast jäi aga sügisel vähimagi meedia tähelepanuta materjal, mis heidab homotemaatikale palju teaduslikuma pilgu. Uuringufirma Saar Poll viis läbi üle-eestilise küsitluse, kus selgitas muu seas, milline on inimeste suhtumine seksuaalvähemustesse.
Eesti Kirikute Nõukogu tellitud uurimus selgitas, et tervelt 41 % Eesti inimestest ei soovi naabriks homoseksualiste. Nendest vastumeelsemad naabrid olid vaid mustlased (53 %). Näiteks moslemeid ja immigrantidest võõrtöölisi ei tahtnud enda kõrvale elama kõigest neljandik. Teise rassi kuuluvate inimeste vastu andis hääle kõigest iga seitsmes.
Saar Poll uuris ka seda, milline on Eesti inimeste suhtumine homoseksualismi. Neid, kes ütlesid, et homoseksualismi ei tohiks kindlasti lubada, oli 40,5 %, ja neid, kes ütlesid, et kindlasti võiks olla lubatud, oli 5,8 %. Kui liita homoseksualismi kategooriliste mittelubajatega ka need, kes on pigem selle vastu kui lubamise poolt, saame tulemuseks, et kümnest Eesti Eesti inimesest suhtub seitse omasooihalemisse taunivalt, kaks pooldavalt ja üks ei oska oma seisukohta öelda.
Suure uuringu tulemuste ilmnemisest möödunud kolme kuu jooksul ei ole ükski väljaanne vaevunud neid vaatlema. Ometi peitub just nendes tulemustes, mitte X baari populaarsustabelis, ühiskondlikku debatti vääriv uudislikkus – mida ikkagi arvavad eestimaalased, kui samasoolised tahavad ühte heita või lapsi adopteerida.

 
At 15:01, Anonymous Anonüümne said...

Aiaiai, vale viide, eelmine mees!
Härra Pulleritsu palju värskem ja rohkem teemasse seisukoht on siin ja see on tehtud 10 a tagasi loos Omasooiharate provokatsioon.
Õppige, s*ta- ja ki*makotid, kuidas tuleb argumenteerida. Meistriklass!!

Nüüd on see jälle pihta hakanud. Aga suurema survega kui eales varem. Surve all on koguni president ja peaminister, rääkimata siseministrist ja õiguskantslerist, Tallinna linnapeast ja politseiameti peadirektorist. Nõudmine kõigile on üks: aidake korraldada Tallinna vanalinnas seksuaalvähemuste paraadi.

Kui humanistlike ja demokraatlike argumentidega homoaktivistid rongkäigu korraldamise soovi ka ei looritaks, ikka jääb neil kinni katmata tõsiasi, et 11. augustiks kavandatud Pride 2007 on provokatiivse iseloomuga. Mis sellele viitab?

Esiteks, ürituse koht. Korraldajad näevad ainsa variandina riigi üht käidavamat kohta, Tallinna vanalinna. Neile ei sobi hõredamalt rahvastatud paigad, mis kütaks vähem kirgi.

Teiseks, ürituse vorm. Paraad tähendab pidulikku ülevaatust. Selle eesmärgiks on enda uhkeldav demonstreerimine. Arusaadav siis, miks homoaktivistidele ei kõlba vaiksed metsaalused kauni järve kaldal, kus saaks kedagi häirimata üksteise seltskonda nautida.

Kolmandaks, ürituse sisu. Tegemist on seksuaalse sättumuse kõvahäälse kuulutamisega avalikus ruumis. Seksuaalsed eelistused võiks siiski jääda igaühe intiimasjaks, mida ei peaks kaaskodanikele nina alla hõõruma.

Neljandaks, ürituse eesmärk. Selle eestkõnelejad on kuulutanud, et paraad on vajalik homoseksuaalsete inimeste olemasolust teada andmiseks. Ei usu, et Eestis leidub ühtainustki inimest, kes kahtleks omasooiharate eksistentsis. Tegelik eesmärk näib olevat pigem ažiotaaži üleskütmine, et üldsuse vastureaktsiooni foonil kinnistada oma ohvristaatust ja sellest tulenevalt astuda järgmise aasta paraadi eel üles veelgi jõulisema survega.

Viiendaks, vahendid ürituse läbisurumiseks. Käiku on läinud isegi ähvardused. Olete ju kuulnud hoiatusi, et kui homoparaadi läbi viia ei lubata, satub Tallinn kõrvuti selliste linnadega nagu Riia, Varssavi, Moskva ja Budapest, kus seksuaalvähemuste rongkäigud on sattunud rünnaku alla või suisa keelatud.

Seksuaalvähemuste paremat mõistmist ja sallimist, nagu paraadi eestvedajad taotlevad, ei saa saavutada rahva enamikku ärritades. Arvestades viimaste aastate avaliku arvamuse küsitlusi, on eestlaste vähene omasooiharate lembus fakt.

Seksuaalvähemuste esindajad kindlasti teavad seda, nagu ka asjaolu, et tugevaid hoiakuid ei saa muuta väljakutsuva käitumise abil. Kuid tõsiasi, et omasooiharad vastu igasugust loogikat seda nimme oma paraadiga teha soovivad, kinnitabki, et nad kavatsevad minna välja kõige ehtsamale provokatsioonile.

 
At 15:05, Anonymous Kägu, kehakultuurlane said...

Ma siiralt usun, et hr Pulleritsu aktsiad tõuseks oluliselt, kui ta isiklikult osaleks sellel augustis toimuval üritusel. Sellega näitaks ta kogu eesti rahvale ja ühtlasi postimehe juhtkonnale, et ehki ta veel mõned aastad tagasi elas vaimses mõttes kivi ajas, on temast nüüdseks saanud arenenud ja intelligentne vaba euroopa kodanik. Selline, kes on tolerantne ja eelarvamustevaba ja kelle üle kogu euroopa võib uhkust tunda. Selline, keda president ja peaminister ei peaks häbenema pigem rahvale eeskujuks tuua. Tegelikult võiks me kõik koos sellel toredal üritusel osaleda ja suurt juhti ja õpetajat toetada. Riietuse osas ei oleks samuti vaja väga muretseda maika särk, must soni ja kitsad jalgratturi püksid, mis kubeme esile toovad ja tagumikule volüümi lisavad, peaksid sobima. Tean, et hr Pulleritsul on sellised olemas. Teeme ära?

 
At 15:11, Anonymous Anonüümne said...

Valejutt hr.Kadjaste külavanem
Hr.Pullerits kirjutab mida südametunnistus ütleb, sest ta on mõjukas mees ning tema seljatagust suppordivad väärikad ringkonnad millistest sina undki pole näinud.

 
At 15:20, Anonymous Anonüümne said...

To 15:11 Kahjuks on teie andmed vananenud ja isegi oma blogis ei ole hr Pullerits enam peremeees. Niipalju on tal muidugi (seni)veel voli ja vabadust, et ta võib neil teemadel lihtsalt vaikida. Veel ei sunnita multikultuuri ja homo liikumist ülistama, aga kindlasti pole kaugel see päev, kus oma igapäevase leivapalukese nimel tuleb hakata seda tegema. varrovooglaiudude ja marthelmete aeg saab peagi läbi ja algab õnnelik vikerkaare ajastu.

 
At 15:29, Anonymous Anonüümne said...

Vikerkaar, tuletame meelde, on loodusnähtus ja vanem kui peded. Palun vikerkaart austada sellisena nagu ta on. Me peame pederastid selle "lipu" küljest kirurgiliselt vabastama.

 
At 15:35, Anonymous Anonüümne said...

15.20 ka teie andmed on vananenud. Aastaks 2021 prevaleerib euroopa tänasel territooriumil islamism ja õnnelik vikerkaareajastu jääb ajalukku. Hr.Pulleritsu krestomaatilised arvamuskolumnid raamitakse kulda ja neist juhenduvad tulevad põlvkonnad. Valmistugem selleks ajaks.

 
At 15:44, Anonymous Anonüümne said...

Kas tõmmu islaminaine on mehele parem kui valge naine, kes tahab salaja musta meest?

 
At 15:49, Anonymous Studiosus blogisticus said...

Tak totshno, 15.35. Enne kui saabub meie ajastu, peame korra liberastlikust pasamülkast läbi käima, et tunnetada, kui sitt see on ja osata seejärel paremini väärtustada seda uut puhast ja määrimata aega, mis meile peagi kätte jõuab. Ja see kõik, pange tähele, käib kurja irooniana tänapäeva uusmarksistide pihta justnimelt marksistliku dialektika järgi, lainetena. Mehed, ma tunnen tõusulaine hoovust lähenemas!

 
At 15:53, Anonymous Kägu, kehakultuurlane said...

Spordihärgadele pisut kultuuri ka. Abiks pagulaste euroopa ühiskonda integreerumisel. Sobilik enne homoparaadi külastamiseks. http://kultuur.postimees.ee/4061269/marko-maetamm-muutub-uhiskonnakriitiliseks

 
At 15:58, Anonymous Anonüümne said...

to 15.35 Usun, et ka vikerkaarelipu rahvale jääb oma õnne hetk, sest praegu ju alles 2017. Pealegi keegi peab selle Euroopa ju kenasti moslemitele üle andma, kes sobivad selleks paremini, kui "refugees wellcome" loosungiga pepupoisid

 
At 16:01, Anonymous Anonüümne said...

Kena ju sellist naist musitada ja kodustada, naeratab ja igati hakkaja.
http://www.coloradoemployerslaw.com/wp-content/uploads/sites/339/2015/06/EEOC_Abercrombie.jpg
(Pärast rebib noaga riista otsast võibolla ainult) Aga võibolla hakkab paganaks, kui eesti mehed teda õpetavad.

 
At 16:20, Anonymous Anonüümne said...

Kommentaarium väga kaootiliseks muutunud. Ootaks mida on öelda stud. Martinusel, tema sealt Tallinnast ehk oskab öelda mis aastal enam vikerkaart ei paista otse aknasse ja kas on lootust et õigeusklikud massid gosp. Putini või kellegi teise juhtimusel päästavad kristliku õhtumaa euroopa tarvis.

 
At 16:48, Anonymous Haugi aju said...

Tervemõistusega inimesele tundub, et nii lolli juttu tõe pähe võtta on võimalik ainult buratiinode maal. Aga näed, ei, ka mustakullamaal on kõik korras nigu Norras!

Suurte jõududega musta valgeks rääkimine ja uriinitopside puhtakspesemine käib, kõige kõrgematel tasemetel...

Norra antidoping: Johaugile dopingukreemi andnud arst ei ole süüdi

 
At 17:07, Anonymous Anonüümne said...

Kaootilise ja plaanimajanduslikkuse tunnustega koondisest arvavad seltsimehed siis fraasi "ei tegutsenud sihilikult, mistõttu ei ole süüteokoosseis täidetud" abil puhastatuks tegevat.

 
At 17:29, Anonymous Anonüümne said...

Priit, millal oma blogilugejate jalgrattavõistluse korraldad?
Idee missugune, kas pole ?

Osaleda võivad kõik, kes teavad nt sinu 800m jooksu rekordit :)

 
At 17:31, Anonymous Anonüümne said...

Jama seal Norras nagu alati!
Eesti suusakoondise arst Tarvo Kiudma oli vähemalt nii aus, et ei hakanud hämama ja ei ole Andrus Veerpalu dopinguskandaali puhkemisest saadik ühtki lauset avalikkusele öelnud.

 
At 17:31, Anonymous Anonüümne said...

Oleks ju väga uhke üks blogilugejate kokkutulek korraldada. Saad ise ka näha oma silmaga neid anonüümikuid seal siis :))

 
At 17:35, Anonymous Anonüümne said...

Korrat küll ei saa nüüd seda asja sirgeks Norral küllalt rahvast medalikandidaate asi see Johaug ohverdada ei ole. Ei ole johaugi siis võtab Maaaritt kulla või keegi muu. Mõni mõis.

 
At 18:00, Anonymous Martin said...

Hr Pullerits,
Teie olete vist mitte ainult Utah liivakivikaljude vaid ka New Yorgi Manhattani ja Washingtoni kesklinna väga hea tundja? Oskate vajadusel kasvõi kinnisilmi Battery Parkist Harlemisse- ja kui vaja, siis kaugemalegi, Washington Heightsi ja Van Cortlandti pargini välja jalutada. Kas teate, mis meetodid KGB/GRU agendid New Yorgis kasutasid? Kui teiesugusel oli saba taga, siis mitte samas, vaid paralleeltänavas. Liikusid teiega paralleelselt, ristmikel kontrollisid, et jälitatav ikka alles.

Küsin ka Teie käest: kus peaks olema Eesti peakaitseliin? Kas siin või sealpool Emajõge?

Ja üks palve: Palun koristage see homoteemaline haige jamps ära. Nende tegelaste õige koht on Wismari haigla.

 
At 18:05, Anonymous Anonüümne said...

Kokkutulek jah ning võistlused, tsikkel, granaadivise, tireltõusud ja hoota kaugus. Osa võtavad need kes ei kaota Priidu 800m ajale rohkem kui 10 sek.

 
At 18:18, Anonymous Anonüümne said...

Martin sa vana rebane,
aga mis kui kaitseliini asukoht on saladus? Mööna et meie hõredas geopoliitilises situatsioonis võib see info vabalt olla saladus. Härra Ansip teab ja PP teab, peaminister ja kaitsejõudude staap.

 
At 18:22, Anonymous Anonüümne said...

Martin teeks sellest staabist koostöös Priimäega endale mugava taevatrepi.

 
At 20:07, Anonymous Kägu, kehakultuurlane said...

Martin, sinusugune intelligentne
Ja ambitsioonikas noormees ei ole ju ometi homofoob?! Miks see homoteema sul harja sedaviisi punaseks ajab?

 
At 20:14, Anonymous Edgar said...

Usun ,et enamusele siit lähevad, meie kohalikud homod rohkem korda kui mingid ameerika rikkurid ja New Yorgi tänavad

 
At 20:27, Anonymous Anonüümne said...

Martin lihtsalt ei kannata, et homode kallal ilgutakse. Ta ise ju ka elab miskise Josh iga kokku.

 
At 20:38, Anonymous Anonüümne said...

M & J ei ole homod vaid täiesti ontlikud sõjaväekõlbulikud noormehed. Kristlased, käivad kirikus ja avavad daamidele uksi. Ärge solvake.

 
At 20:47, Anonymous Anonüümne said...

Äkki on kapihomod ja kirik ning daamid on vaid konspiratsioon?

 
At 10:27, Anonymous Anonüümne said...

"Sõjaväekõlbalikad" Brüsseli-propagandaväeüksuse mõistes. Laigulistes alukates otse Supilinna kööktoast ja nii...

 
At 10:29, Anonymous Anonüümne said...

Kui palju on hukkunuid, palju haavatuid, hirmust ülejooksikuid? Kas solvumisnoodi kui põhirelvastuse kasutamine on endiselt juhuslik või võib kartograafilise analüüsi käigus juba märgata rindejoonte kujunemist?

 
At 03:54, Blogger susu ultra024 said...

judi sabung ayam BOLAVITA

 
At 17:43, Blogger Lily Ten said...

ayambangkok

 
At 02:56, Blogger vivi mitzuka said...

agen taruhan ayam sabung filipina s128 terbaik

 
At 03:04, Blogger vivi mitzuka said...

link saung ayam paling baru

 

Postita kommentaar

<< Esileht