kolmapäev, märts 29, 2017

Pullerits: Kas surnud hobustel saab rattaga sõita?

Keeruline küsimus pealkirjas? Vastus lihtne: jah, saab küll. Tean, sest olen seda teinud.

Hobuste saatus oli muidugi karm. Kauboid ajasid nad üle kitsuse kaljuneemele (fotol paremal) kokku, aga esiteks polnud seal varju ja teiseks juua ning nii seal paljud hobused koolesidki. Ja nüüd sõidavad üle nende jäänuste ja nende vahel maastikuratturid.

Sõit on lihtne ja mõnus ning vaated maailma ühed võimsamad.

Paraku on Eesti rattahooaeg veel mägede taga. Mullu ja tunamullu toimunud Kõlleste rattamaratoni ehk Allan Oras Cupi võistlust kalendrist ei leiagi. Ülenurme-Haaslava 2. rattarallini jääb üle kolme ja poole nädala. Jõgeva rattarallini jääb ligi kaks kuud.

Kuid ega Eesti sõite anna looduse poolt sellega võrrelda, mida Utah pakub (fotol vasakul). Peaks kevadel orientiirid äkki mujale ümber tõstma?

PS. Muide, riigikogust anti teada, et eile sinna läkitatud dokumendid jõudsid kohale.

Fotode autor Priit Pullerits. Esimene foto tehtud Dead Horse Point State Parki vaateplatvormil, taamal all Colorado jõe kanjon, teisel pildil ratturid Big Chiefi rajal, taamal La Sali mäed.

21 Kommentaarid:

At 18:29, Anonymous Anonüümne said...

Surnud hobune on hoopis Eesti kaitsetahe - peksa palju tahad, jalgu alla ei võta.

Hr Pullerits, plahvatusohtlik geopoliitiline olukord, kevadine olukord Teile ei lähe vist üldse korda?

Kolite Utahi? Kes siis Eestit kaitseb?

 
At 18:55, Anonymous Anonüümne said...

Väga hea küsimus 18:29
Olgugi et tänapäevaste tehniliste vahendite juures võib juht olla ka teiselpool maakera, kuid ... Lembitu oli esimene kes mõõga paljastas, Tasuja ratsutas vägede eesotsas pimedas Jüriöös, Kuperjanov viis isiklikult poisid rünnakule ... seega siin otsene vihje et tänases ärevas geopoliitilises olukorras tuleb Utahi reis edasi lükata.

 
At 19:52, Anonymous Anonüümne said...

Kas isand Kelguga olete juba rahupiipu popsutanud? Kas TRR-ile saate tasuta peale?

 
At 23:21, Anonymous Anonüümne said...

Ilma verepulmata sari Tartus, kus ei pea tuules passima.
Ehk keegi laenab PP-le ka ratast osalemiseks.

http://temposari.ee/

 
At 00:13, Anonymous Martin said...

Ei tohiks küll olla ühtegi põhjust, miks hr Pullerits Transtari temposarjas ei võistleks. Distantsid 21, 22, 24 ja 41 km, Tartust lühikese autosõidu kaugusel kohad, nominaalne osavõtumaks... Hr Pulleritsu rattatreening oleks just nagu temposarja silmas pidades tehtud: tunnised kiired-energilised sutsakad. Transtari sari pakub ka spetsiaalselt harrastajatele mõeldud võistlusklassi, kus aerovarustuse kasutamine on keelatud. Sõidab mees, mitte varustus, ütlevad korraldajad. Kuigi tõeline sõidumees hangib ikka endale korraliku varustuse ka. Hr Pulleritsu väljavaated Transtari sarjas poodiumikohtade pärast võidelda on head. Vähemalt, kui trennikirjeldusi blogis lugeda...
Kokkuvõttes, kui hr Pulleritsu 26.04 Rahingel stardis ei ole, siis on ilmselt tegemist argpükslusega..

Eestis on siis juba vähemalt kaks korralikku temposõidu sarja (Filter ja Transtar). Temposõit kogub populaarsust. 20..40 km tundub harrastajale just paras distants.

 
At 01:49, Blogger roba. gad3 said...

Great article! We are linking to this great article on our site. Keep up the good writing.

http://www.prokr.net/2016/09/cleaning-villas-and-houses-company-in-yanbu.html
http://www.prokr.net/2016/09/cleaning-company-al-madina.html

 
At 07:28, Anonymous Anonüümne said...

Nüüd, kui suvised kelgusõidud ära jäävad, kas on lootust Pulleritsu boshi või havaii sarjas rajal näha? Peremees, kas uus mtb on soetatud?

 
At 10:47, Anonymous Anonüümne said...

Uudist kuulsite! Kindral Einselnist jäi järele veel üks päevakäsk. Kinnitpitseeritud ümbrikus. Ümbrikul on suurte tähtedega "Kõigile rahvuslikult mõtlevatele meestele".
All väiksemalt "Avada juhul, kui olen sunnitud lahkuma".
Kas teeme ümbriku lahti?
Mida arvate, mehed?
Mis te arvates, kas kindral Einseln suutis ära näha vaenlase pealöögi suuna?

 
At 11:34, Anonymous Anonüümne said...

Hr Pullerits, kas teie meelest Ühiskonnauuringute Instituut, PhD Espak, instituuti toetavad ärimehed, kaitseliitlased, korporandid on šarlatanid? Vastake keerutamata ja konkreetselt skaalal 0-10, kus "0" tähendab "ei, ei ole" ja 10 on "jah, on küll šarlatanid", vahepealsed numbrid on "pigem jah" ning "pigem ei".

http://www.err.ee/587088/sotsioloogide-uhisavaldus-ajendatult-mtu-uhiskonnauuringute-instituudist

 
At 11:41, Anonymous Anonüümne said...

Priit, kui te ei taha, et samal ajal, kui te unelete Moabi radadel ja riputate oma hirmigavaid rattasõite veebi, ründab teie nutikülmik koos Fancy Bear'i ja vikilekitajatega Pentagoni, siis riisuge aega-ajalt oma blogi saastalinkidest puhtamaks.

 
At 12:11, Anonymous Anonüümne said...

Kindral Einseln kindlasti teadis kes on haritud sportlikud rahvuslikult mõtlevad eesti mehed ja kes niisama sitakotid nagu enamus siinsest kommentaariumist nagu selgelt näha. Kindrali ümbrikust kahjuks vähe kasu tugevad mehepojad kaugel.

 
At 12:16, Anonymous Anonüümne said...

Loagapeetud MTÜ Sjebreleek Eesti esindajad siin kommentaariumis, teie tolerasmi on märgatud! Sallime niskest jama ajamist-sütitamist nagu 11:34 (täpselt sama "palju" nagu kogu muud radikalismijama), aga ei austa seda mitte üldse!

Kirjutage suusatamisest ja teenite ka grammike austust.

 
At 12:26, Anonymous Anonüümne said...

Priit peaks blogi kokkutuleku tegema. Seal siis võtame natist kinni nendel kes bloogi risustavad ja muidu eksitavad.

 
At 13:37, Blogger Priit Pullerits said...

Sellest me veel kirjutame siin, 11:34, järgmine sissekanne tuleb sel teemal ja tsiklismuse seome ka asjasse. Ausõna, see ei ole bluff. Ja Lobjaka paneme ka paika.

 
At 13:40, Anonymous Anonüümne said...

Mis võib olla kindral Einselni järelejäänud paberite hulgast leitud ümbrikus? Ümbrikule on vildikaga kirjutatud "Päevakäsk", "KÕIGILE RAHVUSLIKULT MÕTLEVATELE MEESTELE" ja märge "Avada juhul, kui minuga peaks midagi juhtuma".
Ümbrik ja kirjad tunduvad autentsed.
Kas peaks kirja andma muuseumi?

 
At 13:58, Anonymous Anonüümne said...

Armeekindral Einselni ümbrik on püha reliikvia, mis tähendab iga mats seda puutuda, ammugi veel avada ei tohi. Ma loodan et nõustute minuga et ümbriku võib avada usaldusväärne austatud inimene, rahvuslik julge ja südametunnistusega. Kuna meil siin omainimeste kommentaarium, siis võib avalikult välja ütelda et PP või keegi tema siseringi meestest (V Teppan, A Soonets ...) võib see olla. Tähtis on kindlustada et keegi kolmas enne jaole ei saa.

 
At 14:07, Anonymous Anonüümne said...

Rõõm kuulda härra Pullerits et haarate sarvist, nagu lubate kl.13.37 See on väga motiveeriv ning meie, endiste sitakottide, tänaste isamaaliste võitlejate hinge ja moraali ülendav.
Blogi päises leiduv disklouser "Kuniks veel põlvepikkune poisike jaksab taprit keerutada" elab täisverelist elu!

 
At 15:32, Anonymous Anonüümne said...

Kevade puhul sooviks ka õppevideot, kuidas ratta seljas vett lasta.

 
At 16:08, Anonymous Ärni, keeglimees ja seksuaalvähemuse esindaja said...

Hr Pullerits, kui peaksite " Postimees"-st oma homofoobse suhtumise pärast kinga saama, mis ametit te siis pidama hakkaks?

 
At 10:52, Blogger Meiqing Xu said...

hollister clothing store
fitflops shoes
new england patriots jerseys
polo ralph lauren outlet online
cheap mont blanc
nike shoes
christian louboutin shoes
louboutin shoes
coach outlet store online
ralph lauren uk
20170419caiyan

 
At 12:47, Blogger happy home said...

تقدم شركة مكافحة الحشرات بالقصيم العديد من خدمات الابادة و التخلص من الحشرات المختلفة و هي شركة تابعة للبيت السعيد كبري الشركات المتخصصه في الخدمات المنزلية فلديها شركة عزل اسطح بالقصيم و بها يتم تقيدم كل انواع العزل الخاصة بالاسطح اما عن الخزانات فلديها شركة عزل خزانات بالقصيم لكل ما يخص الخزانات من عزل و تنظيف و غيرها و لخدمات معالجة التسريبات فاحصل عليها من شركة كشف تسربات بالقصيم لمعالجة التسريب باضمن الطرق و اسرعها

 

Postita kommentaar

<< Esileht