reede, juuli 28, 2017

Pullerits: Kuidas ma alistasin vehklemise maailmameistri - vehklemises!

Sai kolm suve tagasi Julia Beljajevaga, äsja Eesti epeenaiskonnaga maailmameistriks tulnuga (lisaks individuaalne pronks!) Tartus mõõgad ristatud (fotol vasakul). Päris tõsiselt. Et ma terveks jääksin, selleks andis Ruslan Eskov, parim epeejuunior, mulle oma varustuse. Ja et ma kohe päris orki ei lendaks, näitas Beljajeva ette paar nippi ja nõksu. Seejärel tegime üheskoos sooja ka (fotol all paremal).

Siis mask pähe ja seejärel läks vastastikuseks susimiseks.

Leppisime kokku, et matš kestab 15 torkeni, nagu ikka. Ainult selle klausliga, et matši pikkus on kaks minutit ja kui mul õnnestub teha kaks torget (üks torge võib ju olla pime juhus), enne kui Beljajeva 15 täis saab, tuleb tal tunnistada kaotust; või kui Beljajeva kahe minutiga mulle 15 torget ei tee - et vältida passiivsust ja venitamist -, on kaotaja samuti tema.

Millise taktika te valiksite? Eriti olukorras, kus hoiate mõõka elus esimest korda käes (fotol all paremal). Ja olukorras, kus ausalt öeldes on esiteks maski taga raske hingata, sest hapnikku napib, ning teiseks, ega läbi tolle sõrestiku vaade just kõige selgem ole.

Püüdsin oma arust Beljajevat segadusse ajada, imiteerides rünnakualgatusi küll jalga, küll kätte. Mu tegutsemine kandis isegi vilja, sest etteruttavalt olgu öeldud, et Beljajeva tunnistas pärast, et tal oli raske vehelda, sest olin vastasena tundmatu ning ta ei saanud aru, mida ma teen.

Esimese torke sain sisse umbes viie sekundiga. Nagu ka kaks järgmist. Aga siis läks õnneks: topelttorge! See tähendab, et rohkem Beljajeval, kes oli aasta varem tulnud individuaalselt maailmameistriks ja võitis tol, 2014. aastal Eesti naiskonnaga MMil hõbeda, enam eksimisruumi polnud. Mis omakorda tähendab, et tal oli sein vastu selga. Ei, ikka vastupidi: selg vastu seina.

Ometi leidsin end (vasakpoolsel fotol vasakul) kõigest 40 sekundi järel kaotusseisus 1:7. Edasine, ajalooline asjade kulg on Eesti spordiannaalidesse talletatud sedasi.

"Kuna kokkulepitud kahest minutist on kulunud vaid kolmandik, aga Beljajeval on ligi pooled võiduks vajalikud punktid käes, muudan taktikat. Otsustan aega venitada. Seni on ta lasknud mul lahkelt initsiatiivi näidata ning, nagu asjatundjad pärast seletavad, rünnanud kiirelt ja tulemuslikult vastu just siis, kui olen vaid mõne tolli jagu taandunud. Nüüd võtan rahulikuma asendi ja proovin teda hoida distantsil. Las aeg töötab minu kasuks.

Ei too see plaan edu. Beljajeva (parempoolsel fotol paremal) torkab mängeldes 8:1. Seejärel kohe 9:1.

Egas midagi, tuleb naasta endise taktika juurde. Panustada sellele, et kui sihtida tema mõõka hoidva käe õlga, siis kes teab, äkki läheb juhuslikult õnneks. Sest igasugused teadlikud üritused läbimõeldud tegevusega torkeni jõuda, nagu olen mõistnud, lõpevad täiesti tulutult.

Järsku juhtubki midagi ootamatut. Beljajeva sööstab pärast lühikest luuramist rünnakule, sirutan oma mõõga võimalikult kaugele ette, hetke pärast heidan pilgu tabloole ja näen, et seal süttib roheline tuli.

9:2. Olen küll suurelt kaotanud, aga kokkulepitud reeglite järgi võitnud."

Maailmameister (parempoolsel fotol vasakul) - nüüdseks juba kahekordne maailmameister - on alistatud. Ja tema omal, mitte suvalisel alal. Kes teeb järele?

Kõigi fotode autor Margus Ansu, Postimees/Arter/Scanpix

56 Kommentaarid:

At 10:24, Anonymous Anonüümne said...

Aga aastal 2017? Mingi trenn või intekas ei tule enam kõne alla, sest meistrite aeg on alati limiteeritud. Tuleks osta kallis kingitus ja avalikkuse silme all galantselt üle anda. Otse loomulikult oleks aktsioonis tsiklistide kogukonna liider härra Pullerits. Tervituste saatel üle antav kingitus oleks tugev signaal sellest, et Eestis on vaid kaks eliitspordiala - fehtovanie ja velosipedismus.

 
At 11:00, Anonymous Anonüümne said...

See oleks tõesti tõsine signaal. Avalikkus mõistaks et Eesti suguses konnatiigis vääriksid toetamist vaid kaks kuninglikku spordiala ja need on vehklus ja tsiklismus. Priit võta kätte ja tee ära. Et mimgid jullaveeretajad ette ei jõuaks.

 
At 12:33, Anonymous Anonüümne said...

Taktikaliselt kavalam oleks olnud alistuda. Oleks ehk kutsutud medali peole. Ja mine tea kuhu veel.

 
At 17:32, Anonymous Anonüümne said...

Igal juhul oleks tulnud alistuda. Oleks täna saanud eksklusiivse intervjuu. Võibolla veel midagi magusat.

 
At 22:43, Anonymous MargusM said...

Priit, see ärplemine ajab südame pahaks, no kuidas on võimalik võita 9:2 kaotades?? Selliseks fiktsiooniks on vist võimeline ainult kõrge iq-ga inimene.. Mul jääb natuke puudu...

 
At 08:45, Anonymous Anonüümne said...

Margus, sul jääb päris palju puudu. Sa ei ole siiani aru saanud et hätra Pullerits ei ole tavaline inimene. Olgu skoor milline tahes, tema võidab alati, sest ta on kunn ja liider. Ning meil pn selle üle ainult hea meel.

 
At 09:50, Blogger Priit Pullerits said...

Mul täna sünnipäev, võtame rõõmsalt.

 
At 10:00, Anonymous Anonüümne said...

Palju õnne!

 
At 10:26, Anonymous Anonüümne said...

Kas läheb täna viina ja šampust?

 
At 11:21, Anonymous Anonüümne said...

Palju õnne härra Pullerits ja soovime kõike paremat!

 
At 12:21, Anonymous Anonüümne said...

No ei või olla. Palju tiksus? Täitsa unustasin ära. Palju õnne!Ahh tõesti, 52. Kadunud Ummi ütles ikka, et kui sellises vanuses midagi viga pole, siis oled surnud. Noh saame aru. Margus arvab küll viga olevat oma IQ-s aga noh. Sünnipäeval me pidulise tervisest ei räägi, tervist!

 
At 12:58, Anonymous Anonüümne said...

Härra Pullerits! Kuigi teil on sünnipäev, siis kirjutage ikka meile midagi. Juhi- ja isafiguuridest on meil alati puudus käes.

 
At 13:10, Anonymous Anonüümne said...

Kas meie kunn ja Moabi vallutaja mitte 53 ei saanud?

 
At 13:28, Anonymous Anonüümne said...

Härra Pullerits, rohkem kriitilisi ja meediaportaalide alatut valetamust paljastavaid lugusid tahaks kuulda. Nagu talvel oli.

 
At 16:04, Anonymous Isafiguur Roobert said...

Padre Pullerits on 1965 aasta mehi.
Selle aja peale peaks seda teadma juba isegi sitakotid!
Mehed, et mitte öelda sitakotid, olen teis pettunud.

 
At 16:05, Anonymous Anonüümne said...

Austatud suusablogi pere, kas tunneli lõpus paistab valgus või jääme lõpuks tiblade hammaste vahele nagu suur Nostradamus ennustas? Kuidagi ei tahaks uskuda. Senjöör Pulleritsule aga palju õnne ja viljakat tegutsemist Rahvusliku Vabastusrinde juhina.

 
At 16:10, Anonymous Bukk said...

Väga hea et vanad tegijad tagasi on. Isafiguure ja targemaid mehi pole kunagi üleliia. Tänases ärevas maailmas kus iga nurga taga betoon ja eriüksuse täpsuskütid varitsevad.

 
At 10:39, Anonymous Anonüümne said...

Vaatasin täna ommikul peeglisse ja - isafiguur Roobertil täiesti õigus - nägin seal sitakotti. Väga kurb.

 
At 11:13, Anonymous Anonüümne said...

Sitt lugu siis, 10:39.
A vahest annab siiski midagi ette võtta?
Tahaks ikka nagu loota ja uskuda, et olete veel arenemisvõimeline.
Võtke end kokku ja kätte!

 
At 11:18, Anonymous Anonüümne said...

Padre Pulleritsu ja teiste tublide tsiklistide aadressil siin on loobitud tohutu hulk solvanguid. Millal saabub kättemaksu tund?

 
At 13:15, Anonymous Anonüümne said...

Kas Pullerits oli ka järjekorras?

http://www.postimees.ee/4195297/piinarikas-paev-praamijarjekorras-8-tundi-kuumuses-ootamist

 
At 13:48, Anonymous Anonüümne said...

Padre Pullerits ja 50+?
Ooo, aeg lendab. Aga noorte naistega saab jutule. Nemad vajavad isalikku hoolitsust.

ps. Solvajatele peab kõva keretäie korraldama.

 
At 15:27, Anonymous Anonüümne said...

Võhmamehed, täna saab veel soodushinnaga Kelgu rullisõidule.

 
At 16:23, Anonymous Anonüümne said...

Peremees, kes Teile selle SUPO, suusapolitsei, särgi kinkis?

Takkajärgi palju õnne!

 
At 16:37, Blogger Priit Pullerits said...

Kinkis KTM. Praamijrk-s polnud. 52. Vendetta tuleb karm.

 
At 17:05, Anonymous Anonüümne said...

See on hea et Padre Pullerits on tagasi ja pakatab energiast. Koos võtame sitakotid ette ja vaatame kas võhmamehed on tõsised mehed või pelgalt jutumehed.

 
At 18:10, Anonymous Anonüümne said...

Väga nõus Priidu ja teiste tublide võhmameestega. Ning vendetta tuleb. Stalingrad tundub lapse lalinana selle kõrval.

 
At 18:53, Anonymous MargusM said...

kuulge mehed, tehke see oma unistuste kuningriik juba ära! Kaua te siin sussi lohistate!
Nimeks pange Karmid Kaisukarud, Klähvivad Toakoerad, Vegeteeriv Vendettaklubi vms..

PS. Minuga ärge arvestage, IQ ei luba..

 
At 19:12, Anonymous Anonüümne said...

Võhmameeste Vendetta Klubi tuleb. Väga võimalik et asutakse jälitama madala iq -ga kodanikke kui aega üle jääb.

 
At 19:34, Anonymous Anonüümne said...

Margus, ära ülba, rsk!

 
At 22:34, Blogger Priit Pullerits said...

Suur tänu kõigile rattameestele - ja neid oli meeldivalt ning simapaistvalt palju -, kes ei pidanud paljuks mulle sünnipäeva puhul õnne soovida. Üks helistas koguni Abrukalt! Kerget jalga neile kõigile!

 
At 09:56, Anonymous Anonüümne said...

Vehklejad on ikka ilged pugejad. Kaotasid meelega, sisuliselt on tegu altkäemaksuga ajakirjaniku emotsionaalseks äraostmiseks. Nupukad tädid. Leidsid üles ajakirjaniku nõrkuse. Oleks siis, et artikkel oleks jäänud sündimata, et oma lõbuks tõesti. Igatahes isegi sünnipäeval keksitakse selle "saavutusega" kuidas altkäemaksu võetakse. Oleksime siis ette teadnud ja spordiennustuse keskonnas saanud panuseid ausalt teha aga ei. Kogu üritus oli ka veel salaja, väljaspool plaanilist treeningut. Aga lärmi kui palju.

 
At 10:34, Anonymous Aadu, metsavaht said...

09:56, lartsatasid moluga vasta jämmemat tüve?!

 
At 10:46, Anonymous Anonüümne said...

Vaatasin õhtul siidri kõrvale Eurospordist veidi Tour of Utah kulgu, no ei ole midagi seal ikka Alpide vastu pakkuda, eksole?

 
At 10:51, Anonymous Anonüümne said...

Vaata 10:34 - händikäppi antakse ikka nii, et võetakse arvesse kõiki faktoreid. Antud juhul tehti händikäpi diil selgelt kobakäpa kasuks. Tegemist oli sulaselge pugemisega või lausa imemisega.

 
At 11:12, Anonymous Anonüümne said...

Siin ju eespool seletati et Padre Pullerits ei kaota kunagi. Tema tase ei luba seda. Vaadake noormehed, isegi kaotuse 0:20 korral tõi härra Pullerits sisulise võidu koju. Kogu aktsiooni mõte oli selles, et elegantse lükkega ühendada elitaarsed vehklejate ja tsiklistide kogukonnad. Juba tollest 2013 aastast alates teab vehklemise juhtkond et suusa ja rattamehi võib usaldada. Nendega on turvaline luurele minna ja õlg õla kõrval lahingut pidada. Tulevat Suurt Vabadussõda silmas pidades on see väga oluline teadmine. Aga teie pupujukud arendage vahepeal üldistusvõimet.

 
At 11:22, Anonymous Anonüümne said...

Sa 11:12 mine puu taha oma luure jutuga. No mis luurajat on vehklejast? Naisvehklejast, oleme täpsed! Tänapäeval vajatakse paremal juhu tulejuhti aga mitte onsite tagalas kooserdavat mutti. Kattevarjuks sobib vehklejate varustaja amet palju enam. Kuigi geishadena oleks vehklejatel kah luure alal kõvasti tööd.

 
At 11:33, Anonymous Anonüümne said...

Arteris ilmus peremehe tehtud mustanahaliste neidude kannipilt. Kas pildistatavad lubasid ilma rahata taguotsadest pilti teha?

 
At 12:00, Anonymous Anonüümne said...

Mis rumal küsimus see on 11.33.Te olete küll vist kuu pealt kukkunud? Loomulikult neidised maksid Priidule! Padre Pullerits ei hakkaks iial tasuta neegriprset pildistama ja reklaam ajalehes maksab raha, mitte savitükke!

 
At 13:40, Anonymous Anonüümne said...

Palju õnne härra Pullerits, Eesti kunn ja tsiklistide liider tagantjärgi!

 
At 15:22, Anonymous Anonüümne said...

.. st. peaaegu nagu postuumselt?
Lõpp on juba lähemal kui algus..

 
At 16:27, Anonymous Anonüümne said...

Loen õpetajast rännuselli memuaare ja mõtlen, et miks inimene on nii rumal ja ei põruta Moabi vaid rändab rattaga üleilma ringi?

 
At 16:42, Anonymous Anonüümne said...

Sul on õigus 16:27, maailmas on vaid kaks paika mis on väärt rändamist - Moabi mäed ja Jeruusalemma linn. Sellest rääkis juba suur juudi filosoof Alfred Camus II.

 
At 18:28, Blogger Priit Pullerits said...

Hästi panete, mehed. Jätkata!

 
At 09:41, Anonymous Anonüümne said...

Artiklit lugeda ei viitsi, aga võtan teadmiseks, et Pullerits on nüüd lisaks sellele,et on riigi parim luksep, ajakirjanik, keevitaja ja teistele arvukatele tiitlitele ka maailma parim vehkleja. Kes alistab maailmameistri, see ilmselgelt seda ju ka on!

 
At 15:48, Anonymous Anonüümne said...

Sitakotid, jätke see endale nüüd meelde ja kui on kehvem mälu, siis kirjutage üles.

Priit Pullerits ongi kõigist meist parem. Ta on isegi iseendast parem ehk lühidalt öeldes - mees, kes ei tunne piire.

 
At 17:00, Anonymous Anonüümne said...

15:48, väga hästi öeldud.

 
At 05:28, Blogger عبده العمراوى said...

شركة الصفرات لتنظيف المنازل بالرياض
شركة مكافحة النمل الابيض بالقطيف

 
At 05:27, Blogger 郑佳颖 said...

kobe sneakers
true religion jeans
michael kors outlet store
pandora charms
longchamp handbags
dior sunglasses
michael kors factory outlet
adidas yeezy boost
yeezy
tory burch shoes

 
At 06:06, Blogger raybanoutlet001 said...

ugg boots
nike factory outlet
gucci shoes
ralph lauren
ray ban sunglasses
ugg outlet
jordan shoes
nike tn
christian louboutin sale
ugg boots
2017.8.26

 
At 11:04, Blogger raybanoutlet001 said...

michael kors handbags
coach outlet
ray ban sunglasses outlet
cheap ray ban sunglasses
coach outlet store online
salvatore ferragamo shoes
michael kors handbags
michael kors handbags
michael kors outlet clearance
replica watches

 
At 04:30, Blogger 吥離吥棄 said...

chrome hearts
adidas outlet
nmd
kobe byrant shoes
moncler outlet
yeezy shoes
air max 95
cheap nhl jerseys
irving shoes
light up shoes

 
At 10:06, Blogger raybanoutlet001 said...

cheap ray bans
oakley sunglasses
coach factory outlet
michael kors
nike trainers
nike soccer shoes
cheap ray bans
nike air jordan
oakley sunglasses
nike trainers

 
At 04:04, Blogger adidas nmd said...

christian louboutin shoes
jaguars jersey
coach outlet online
ed hardy outlet
arizona cardinals jerseys
michael kors canada
skechers shoes
tods outlet
michael kors handbags
jordan shoes

 
At 05:32, Blogger Yaro Gabriel said...

cheap nfl jerseys china
moncler jackets
adidas nmd r1
pandora bracelet
kate spade handbags
kobe basketball shoes
nike zoom
adidas nmd
michael kors factory outlet
ysl handbags

 
At 08:16, Blogger Lilyh Gibsonc said...

armani outlet
oklahoma city thunder
polo ralph lauren
ugg outlet
instyler max
christian louboutin sale
ferragamo shoes
nike air max
coach outlet online
mbt shoes

 

Postita kommentaar

<< Esileht