reede, september 29, 2017

Pullerits: Kas jalgpalli kajastamine on Eestis liiale läinud? (Jah, kahjuks küll!)

Tahtsin kirjutada pühapäevasest 54 km pikkusest Sõprade sõidust, kus lähen kiireima ratturite grupi tempomeistriks ja mille tutvustamiseks pidin salvestama koguni videopöördumise, aga jalgpalliajakirjanikud, need parandamatud jalgpalli kummardajad viisid mu fookuse teisale. Tekitasid lausa frustratsiooni. Niigi ei tule AK spordiuudistest viimasel ajal, pärast Aivar Pohlaku ERRile antud miljonit eurot, suuresti muud, kui peaaegu mitte kedagi huvitavat kohalikku jalgpalli - aga see-eest tuleb seda palju, kikalt ja pidevalt. Kas te pole märganud?

Ja nüüd on otsustanud kirjutavad ajakirjanikud ka oma sõna sekka öelda, mõõdutundetult. Saamata aru, et jalgpall - nüüd lähen nimme irooniliseks - on meie ninnu-nännuks muutunud oleme-kõik-sõbrad-maailmas esiteks tribalistlik, teiseks natsionalistlik, kolmandaks sügavalt ebavõrdsust süvendav (tippjalgpallurite arulagedalt suured palgad!) ning neljandaks vägivaldne (fännide kaklused on jõudnud Eestissegi) ala. Ehk esindab kõike seda, mida poliitilisel areenil nn euroopalikud väärtuskummardajad avalikult põlastavad ja vaenavad.

Eesti suurima päevalehe tänases, reedeses spordirubriigis on pikk, kolmveerand lehekülge kattev lugu «Saksa võim sobib Ken Kallastele», mis ülapealkirja järgi räägib sellest, et «Poola klubis Kielce Korona toimunud suured muutused on Eesti koondise vasakkaitsjale igati meele järele». Ja imestasin, keda küll huvitab mingi Poola klubi sisemine elu. Üks noor kolleeg vaatas seda ja imestas siiralt, et «kas see on ikka päris lugu?». Poola jalgpalliloo all on lugu, et «Bayerni häbistav kaotus maksis Ancelottile töökoha». Tõesti, väga huvitav ja vajalik teadmine. Läheb tuhandetele Eestimaal sügavalt korda.

Kui kasutada kainet mõistust, laia pilku ja kriitilist meelt, ei saa jätta küsimata, miks jalgpall niimoodi laiutab. Ja see ei ole ju selline jalgpall, mis enamikule lugejaist korda läheks. Ken Kallaste (fotol paremal sinises) Kielce Koronas – who cares?!

Päev varem, neljapäeval, oli Postimehes terve küljene lugu Eesti jalgpallifännidest Moskvas: «Eestlaste punalipp v. Moskva politsei».

Teisipäeval laius üle pooleteise külje «Moskva valmistub inglaste rüüsteretkeks» ülapealkirjaga «Liverpool ja Manchester United kohtuvad täna ja homme vastavalt Moskvas Spartaki ja CSKAga. Piletid on välja müüdud». Nii et meile peaks Moskva sündmused sügavalt korda minema? Kas nõukogude/vene aeg on tagasi? (Jah, ma tean, et eestlane Ragnar Klavan (parempoolsel fotol vasakul) mängib Liverpoolis, aga see pole neis lugudes olnud keskne.)

Lisaks on teisipäevase Moskva-loo all lugu «Kas Real on Dortmundis Dr. Jekyll või Mr. Hyde?». Tõepoolest, äärmiselt huvitav küsimus. Väga tahaks teada saada. See on küsimus, mis piinavalt põletab.

Esmaspäevase lehe spordirubriigist saame lugeda aknalugu, kuidas «Karol Mets aitas NAC Bredal teha klubi ajalugu, kui 49. katsel alistati võõrsil esimest korda Hollandi meister Rotterdami Feyenoord» (Karol Mets vasakpoolsel pildil maas nr 18). Vaat, kui põnev saavutus, kas pole? Arusaadav, miks NAC Bredast on kirjutatud üle poole külje ulatuv lugu. Ja vähe sellest, allpool saame teada, et «Liverpool väljus hullumeelse võiduga mõõnast».

Minu arust on see hullumeelne, kui palju trükipinda kulub mingisugusele välismaa jalgpallile, kus eestlastel mõnikord on, aga mõnikord ka pole mingitki osa. Positiivne on see, et vähemasti ei kirjuta jalgpalliajakirjanikud Eesti meistriliiga jalgpallist, mis ei huvita, pisut liialdades öeldes, absoluutselt mitte kedagi. Negatiivne on see, et kirjutades pikalt välismaa jalgpallist, jääb nii palju olulist ja huvitavat Eesti spordis – mitte jalgpallis! – kajastamata.

Järeldus: meisse mittepuutuva jalgpalli kajastamisega on liiale mindud. Iga eestlane, kes kuskil välismaal mängib, ei tee seda välismaa meeskonda meile kordaminevaks ega huvitavaks ega tähelepanu väärivaks. Või üritate väita vastupidist?

Foto 1: Vahur Teppan (vasakult), Kein Einaste, Reimo Leol ja Tanel Veski mullu oktoobri keskel esimese Sõprade sõidu rajaga tutvumas. Foto autor: Margus Ansu, Postimees/Scanpix
Foto 2: Ken Kallaste Eesti koondise mullukevadises maavõistlusmängus Serbia vastu. Eesti kaotas 0:1. Foto autor: Tairo Lutter, Postimees/Scanpix
Foto 3: Ragnar Klavan (vasakul) Eesti koondise 0:2 kaotusmängus Belgia vastu. Foto autor: Tairo Lutter, Postimees/Scanpix
Foto 4: Karol Mets (maas nr 18) kevadises Eesti 3:0 sõprusmängus Horvaatia vastu. Foto autor: Erik Prozes, Postimees/Scanpix

44 Kommentaarid:

At 15:40, Anonymous Anonüümne said...

Ohh see vana teema. Nii ongi nagu PPP kirjutab. Keda kotivad artiklid teemal mitu minutit mänguaega sai Zenjov või Dmitrijev kuskil Poola või Moldova teises liigas. Viimasel ajal ka Soome liigas. Jalgpalli mõõdutundetu pressingu tagamaad on teada, rikkad rahvusvahelused organisatsioonid puistavad raha et meist oleks niigi paljugi et õigetele jalkamaadele peksupoisiks olla. Isegi sellega ei saa me hakkama. Enne EMi valis Portugal meid sõprusmängu vastaseks, et oma meestele suurelt võidetud mängu näol positiivne psühholoogiline müks anda. Kunagi mängis Eesti Põhja-Iirimaaga. Enam ei võeta meid sealgi jutule, nüüd tuleb Gibraltariga võistelda ja treenida. Piinlik, aga näe tõsise näoga vaetakse meie proffide võimalusi Gibraltari taksojuhtidega mõõduvõtmisel.

 
At 15:44, Anonymous Anonüümne said...

Priit, oled sa minuga nõus, et siin on ikka asi selles, et Eesti kahe juhtiva päevalehe sporditoimetust (ÕL ja PM) veavad sellised mehed nagu Järvela (lehte), Kaljuveer ja Kera (kõik rõvedad jalkafanatid)?

 
At 16:23, Anonymous Anonüümne said...

Absoluutselt liiale läinud. Jalgpall ei ole meie mäng ega saa selleks kunagi. Punkt.

 
At 16:48, Anonymous Anonüümne said...

Kahju et Eesti parim spordiametnik A Green meie hulgast lahkunud. Ta oleks jalka alla uputatud rahad korvpalli ahju susanud ja Eesti oleks EMil Serbiaga poolfinaali mänginud. Küll meil oleksid ninakesed püsti olnud.

 
At 16:52, Blogger Priit Pullerits said...

Eriti hull on veel see, et Pohlaku mehed tahavad piltlikult öeldes katta kogu Eesti jalgpalliplatsidega ehk panna kõik lapsed varakult jalgpalli mängima. Jalgpall laste liikuvuse ja spordiharrastuse edendajana on väga hea - no näidake mulle last, kes tahaks teha 7-aastasena mingit maastikurattamaratoni! -, aga hull on see, et nad kinnistuvadki jalgpalli külge. Nii lähevad kaduma talendid, kellele sobib mõni muu ala, näiteks võrkpall või korvpall või 400 m tj. Martten Kaldvee viitab ka oma palju viidatud Delfi kirjutises väga selgelt, et see klubiline tegevus lasteaiaeas tuleb ära lõpetada. Jalgpalli arendamine tapab sõna otseses mõttes muud sporti.

Kõige hullem on see, et jalgpalli arendamine ei vii meid mitte kuskile. Jalgpalli on arendatud alates aastast 1991. Tollal kaotasime Šveitsile 6:0. Nüüd kaotame Belgiale 8:1. On edasiminek? Tollal kaotasime Itaaliale 0:2 ja Šotimaale 1:3. Nüüd kaotame Bosniale 0:5 ja oli see vist 0:7 või mis - ei mäletagi, sest vastane lõi väravaid nii palju. Vaatame Eesti kohta FIFA edetabelis - kui palju on see viimasel kümnendil üles liikunud? Ei suurt midagi, kui üldse. Ehk Eesti üritab vägisi tulemust teha seal, kus see on võimatu. Olgu, üritagu, aga ärgu röövigu selleks teistelt aladelt maast madalast võimekaid lapsi.

Edasi: ma ei ole jalgpallispets, ma isegi ei vaata jalgpalli, aga nii palju saab isegi minusugune aru, et kui Eestil on ainult üks mängija, Ragnar Klavan, kes küündib rahvusvahelise taseme äärele (ega ta ju väga sageli Liverpoolis platsile saa, ja Liverpool ei ole kaugeltki Euroopa tugevamate klubide seas), ja üks mängija, Konstantin Vassiljev, kes võib-olla ka ei jää tipptasemel hätta, siis öelge, kellele lootes võib üldse loota, et Eesti koondis jalgpallis kunagigi kusagile jõuaks? Jah, võib sähvatada korra, võib-olla ka kaks, aga selleks, et pääseda suurturniirile - ja alla selle on kõik mõttetu -, on vaja võita või viigistada tugevate vastaste vastu palju rohkem kui üks-kaks kohtumist kümnest.

Viidata, et Island ju suutis - tuli EMil kaheksa hulka - ei puutu kuidagi pidi meisse. See ei tähenda, et ka Eesti peaks suutma. Sellise argumendi kasutamine on lollitamine. Sama hästi võiks öelda, et meil on Kelly Sildaru, miks Islandil ei ole? Miks Lätil ei ole? Miks Leedul ei ole? Ei peagi olema!

Ja see väide, et jalgpall on maailmas suur mäng, seepärast peame meie ka sinna panustama, on kahest otsast jama. Esiteks seepärast, et kui jalgpall on mujal Euroopas ala number üks, siis ei tähenda see kuidagi, et see peaks tingimata olema number üks ka Eestis. (Liiati, paljud Eesti inimesed ei tahaks üldse Euroopasse kuuluda; nad nõustuvad kuuluma üksnes seepärast, et kõrval on hull Venemaa ja valikut lihtsalt pole - paratamatus.) Teiseks seepärast, et isegi kriket on suurem mäng kui jalgpall - seda vaatab Indias ja Pakistanis ja Inglismaal igaüks, kokku kõvasti üle miljardi inimese. Seda on pea kaks korda rohkem kui eurooplasi. Aga me ei leia ju seetõttu, et kuna kriket on nii popp mäng - või nagu on popp mäng ameerika jalgpall või pesapall USAs, meie julgeoleku põhigaranteerija juures -, peame ka meie seda harrastama.

Ma olen rääkinud.

 
At 17:22, Anonymous Kalmer, nukker mees rohelisel niidul said...

Hr Pullerits, 16:52 on kõva kommentaar.
Omalt poolt lisaks veel meie ebasoodsad klimaatilised tingimused. Euroopale ja maailmale on jalka sügisest kevadeni tegevus millega aega surnuks lüüa. Meil septembrist maini tribüünil poolteist tundi ikka ei passi. Mängida saab, aga pärast oled külm ja porine. Soome Rootsi Norra on igas külas suured sisehallid kus isegi pealvaatajale ruumi. Meie nii suure rikkuseni ei jõua.
Sellest on kahju kui lapsed varakult jalgpalliga ära tinistatakse. Selmet normaalset, mõõdetavat sporti harrastada. Valdav enamus täiskasvanute sporti ei jõua. Suurena sul polegi muud mälestust kui jah, tegin sporti, mängisin vutti. Kergejõustiklasel pidepunkte rohkem, hüppasin 107 ja jooksin 200,3. Tiitlitest pühi suu puhtaks kui kõvasse võistkonda ei satu. Bale ei pääse isegi EMile kuna on nõrga Walesi esindaja.
Milleks jalgpalli panustada kui jääme ajutistest õnnestumistest hoolimata teiste naerualusteks oma 0:8 kaotustega?
Meid ühendab siiski laulu ja tantsupidu, mitte jalgpall. Euroopas üritatakse ka naiste jalgpalli upitada, aga kõigest hoolimata, naiste jalkal puuduvad pealtvaatajad ja sinnapaika see jääb.

 
At 17:38, Anonymous Anonüümne said...

Jalgpall on ka äri. Ole tipu lähedal ja sportmängudes, tennises, golfis võid oma elu ära kindlustada. Kergejõustikus ja vehklemises mitte. Seega tänases kapitalistlikus ühiskonnas on noorele soovitav kergej asemel jalgpalliga proovida. Järsku näkkab!

 
At 17:43, Anonymous Anonüümne said...

See ähkimiseni minev jalgpalli meediakajastus on haige. Lapsed mõtlevad et jalgpall ongi kogu sport. Rõve!

 
At 18:21, Anonymous Anonüümne said...

Suurem jalkauudis ongi tulemas. Kui Klopp Liverpoolist suuska saab, siis on ka Raggy'l minek. Aga kuhu?

 
At 19:04, Anonymous Anonüümne said...

Ma arvan et kõige halvem jalgpalli puhul on, et see spordiala ei paku eluaegset harrastamisvõimalust. Paljude põhjamaiste vastupidavusalade kõige konkurentsitihedamad vanuseklassid on pigem MN40-MN55, aga enamik jalgpalluritest on juba 25 a jalad hullemas seisus kui ülekaalulisel maratoonaril ja kui kiirus/koordinatsioon kaob pole ses mängus enam ka sisu ja lusti.

 
At 22:43, Anonymous Anonüümne said...

Mis hala peab siit ilusal reede õhtul lugema?
Kas Pohlaku mehed peaksid koolide juures tablette müüma?
Teistele aladele, leidke endale omad Pohlakud, ehitage basseine, trekke...kes keelab, ega raha pole ilmast otsa saanud, aga eks diivanil ole parem viriseda ja teisi staadionite ehitamises ja noortele treening võimaluste loomises süüdistada)))

 
At 11:08, Anonymous Anonüümne said...

Vuti eestikad toimuvad tûhjadel väljakutel. See ütleb kõik. Pohlaku elutöö on zombi.

 
At 12:51, Anonymous Anonüümne said...

Enamus alade eestikad toimuvad tühjadel väljakutel.

 
At 13:55, Anonymous Anonüümne said...

Palju mõttetuid mänge kus pealtvaatajateks mängijad ise - jalgpall, käsipall, võrkpall, saalibandy. Spordimeedia on muidugi ülekäte läinud ammu. Milleks kõik need kohalike kohtumiste ja väljamaa profiliigade tulemuste ülelugemine? Kes mingi kraamu või mäntšesteri fänn, see nokitsegu internetist ise tulemus välja. Ainukesed õilsad spordid mis märkimist väärivad on maanteetsikkel, murdmaasuusk ja autoralli. See viimane muidugi irooniaga.

 
At 14:32, Anonymous Anonüümne said...

Öelge, miks Kuku raadio 'eesti lipu reklaamis' mees karjub nagu poolearuline? Või nagu pidalitõbine, või nagu narkar? Kas selline tõmblemine peaks nagu südamesse ära mahtuma kuidagi?

 
At 15:38, Anonymous Anonüümne said...

Mu mõlema poja esimeseks spordialaks oli jalgpall. Alustasid vist kuueselt. Nüüd teevad suhteliselt edukalt teisi alasi.
Peale mõneaastast trenniskäimist, kui oli näha, et jalgpall ei ole nende jaoks päris õige ala, mõtlesin, et millisesse trenni võiks poisse saata. Mis trenn see oleks, kus praktiliselt aastaringselt toimetataks õues ja mis ala see oleks, mis poistele reaalselt huvi pakuks. Sellist kombinatsiooni ei leidnudki. Nüüd toimetavad peamiselt sisetingimustes.
Minu arust on jalgpall ideaalne ala laste sportimisharjumuse tekitamiseks. See huvitab lapsi, trennid toimuvad peamiselt õues (minu jaoks väga oluline, et lapsed liigutaksid end just värske õhu käes). Kui lapsevanemal on piisavalt mõistust, oskab ta 10-12 aastase lapse temale sobivale alale edasi suunata. Enamuse spordialade jaoks ei ole see vanus alustamiseks liiga hiline. Aga jalgpallist saadud baas on juba olemas. Mida suurema arvu lapsi suudaks jalgpall endaga siduda, seda parem kogu eesti spordile.
PS. Need noored kümnevõistlejad, kes sel aastal mingitel noorte tiitlivõistlustel medalitele tulid, alustasid mõlemad jalgpallist.

 
At 16:20, Anonymous Anonüümne said...

PP-lt 100% õiged tähelepanekud. Kas on oodata ka sel teemal kirjatükki lehte?

 
At 17:32, Anonymous Anonüümne said...

Vaadake PP-d peab toetama, mitte niisama lollakaid küsimusi esitama? Ajame ju ühist asja.

 
At 21:53, Blogger Priit Pullerits said...

Sõitsin täna, laupäeva õhtupoolikul Sõprade sõidu rajast homseks kolm viiendikku treeninguna läbi. On kohti endiselt, kus tuleb olla ettevaatlik ja silmad lahti hoida.

 
At 22:15, Blogger Priit Pullerits said...

Lugege minu sulest ka seda, miks te peate treeneri võtma:

http://pluss.postimees.ee/4257889/treeneri-lollus-viib-hoolealuse-kliinikusse?_ga=2.133394951.861904366.1506798691-1107269603.1479062068

 
At 22:17, Blogger Priit Pullerits said...

Ja väärt lugemine on ka reportaaž sellest ekstreemvõistlusest, mille kõrval kahvatub isegi Haanja 100:

http://pluss.postimees.ee/4257099/haiglajuht-pani-alpides-kannatuse-proovile

 
At 23:30, Anonymous Anonüümne said...

Lugesin läbi. Mitmed ultramehed räägivad, et peab edasi liikuma, ei või seisma jääda. Kus see võimete piir siis asub, pildituks jäämisel? Või kui toitu jätkub, siis sõltub millestki kosmilisest? Et kui sind ei takistata, on kõik võimalik. On meil takistajaid? Tavapärases keskkonnas.

 
At 01:47, Anonymous Anonüümne said...

Miks on jalgpall nii populaarne - sest see on oma põhiolemuselt lihtne seltskondlik mäng, mille eesmärk on pall väravasse saada - lihtne, ainult palli on vaja. Väravateks sobivad torbikud, puud, kivid, toolid, tossud, mida iganes millega saab poste imiteerida ja rohkem polegi lõbusaks ajaviiteks vaja. Korvpalli jaoks on vaja korvi, võrkpallis peab kuidagi võrgu leiutama, kriketi vahendid? jne.
Ja nüüd vastuväited.
Esiteks, kohalikku jalgpalli on AK spordisaates (ja ajalehtedes) kajastatud juba väga ammusest ajast, mitte ei ole see pärast Aivar Pohlaku rahajagamist suurenenud.
Teiseks, millest siis spordilehekülgedel kirjutada kui mitte meie sportlastest, ju siis see läheb rahvale peale, kuidas meie välismaal mängivatel sportlastel läheb. Lugusi tehtud ka ju võrkpalluritest ja muude pallimängude sportlastest. Jah, tõesti oleks tore lugeda Harju keskmise suusa/rattaharrastaja lugusid erinevatelt võistlustelt (see ei olnud öeldud irooniana- tõesti võiks AK spordisaates pöörata rohkem tähelepanu nendele kes maratonist maratoni teevad - tavaharrastajad, mitte näidata videolõike lätlastest ja Kanksist), aga kui suurele massile see korda tegelikult läheb?
Kolmandaks, välismaa jalgpalli uudised on seotud taasalanud Meistrite liigaga, mis on üks vaadatumaid võistlusarju maailmas (ning mida ka paljud Eestis jälgivad) sellest ka need lood.
Neljandaks, see on juba alaliitude enda viga, et neil oma Pohlakut ei ole, kes teeks, arendaks, organiseeriks. Või mis see Pohlak peab siis Euroopa jalgpalliliidust saadud raha annetama teistele alaliitudele, et näe sähke, orgunnisin jalgpallile raha, aga annan hoopis teile selle, tehke igasse külasse üks korralik 400 meetri ring.
Teema lõpuks tekkis selline mõte, sul Priit, on ju blogipoeg heaks sõbraks. Mis oleks kui sa teeksid ühe mõnusa väitlusloo Raioga. Tema kaitseb jalgpalli toetamise seisukohti ja sina siis argumenteerid vastu?
Seda lugu loeks..

 
At 08:56, Blogger Priit Pullerits said...

Jah, 01:47, sellised väitlused oleks huvitavad teistele ka. Kunagi paar aastat tagasi juhtusin Tartus TÜ juures kokku Indrek Schwedega, kes käib doktorantuuris, ja tekkis väitlus jalgpalli teemal. Väitlesime umbes minutit kümme ja siis pärast ütlesin, et pagan, pidasime maha nii sisuka ja põneva dialoogi, seda oleks tasunud raadios üle kanda, nüüd jääb see siiasama tänavale ja haihtub õhku.

 
At 10:33, Anonymous Anonüümne said...

Jälle üks mõttetu uudis millel pole mingit pistmist ei meie spordi ega meie eluga.
http://m.sport.delfi.ee/jalgpall/article.php?id=79688376

http://m.sport.delfi.ee/jalgpall/article.php?id=79688376

 
At 11:15, Anonymous Anonüümne said...

Seda jalgpalli kui mängu lihtsust teame ammu, kaltsukuhilad postideks ja läheb. Siit tuleneb ka see efekt et miljonid vaesed rahvad just vutti harjutavad ja sealt ka "pallivõlurid" sünnivad. Meie väikerahval pole mõtet nendega siin võistelda. Kuna on populaarseim sport, siis selle ümber ka ažiotaaži ja seejärel meedia kajastust. Meedia muidugi otsib vägisi uudist. Näiteks Perssoni edasine käekäik peaks olema täiesti out. Oli meil siin korraks tööl ja ei elanud meie skoupi sisse. Samuti meie poiste tööotsad kuskil Euroopas. Kui meie mees just väravaid ei löö, siis ju uudist pole. Muidugi Raggy Liverpoolis on teine uba. Euroopa eliitmansades mängimine on juba uudisväärtust omav. Sinna pole midagi parata.
Igal juhul, kuningas Pulleritsul on taaskord õigus. Te võite ju kokku kirjutada mida iganes, aga hammustate tema tuules tolmu ikka. S...kotid!

 
At 11:31, Anonymous Ahto Mobjakas said...

No nii, pühapäeva hommik ja kataloonlased saavad molli eriüksuse käest. Need on siis euroopa väärtused, mille poole pürgimine meile nii ihaldusväärne on ???

 
At 12:14, Anonymous Anonüümne said...

Kes on hr Pulleritsu juures soosingus ei pea tolmu hammustama. Molli ka ei saa.

 
At 13:45, Anonymous Anonüümne said...

Mina olen hr Pulleritsu juures soosingus ja mul on väga hea elu.

 
At 19:24, Anonymous Anonüümne said...

Priit, aeg unenäo asjus vihjeid anda? Kas TRM-l möllas poltergeist?

 
At 19:58, Anonymous Anonüümne said...

Kataloonia maakonna elanikud said täna korraliku seljapeksu osalisteks. Härra Pulleritsu soosingus olevatel seltsimeestel ei pruugi nii halvasti minna.

 
At 23:05, Anonymous Anonüümne said...

väga lihtne ..raha otsustab kõik.
Sellist täissöönud struktuuri nagu jalgpalli liitu muudel aladel vastu panna ei ole. Miks teie arvates äästavad dopingu skandaalid jalgrattureid ja tõstjaid, kergejõustikut (täiesti õigustatult muidugi). Sest puuduvad rahalised vahendid seda kinni mätsida , nagu on seda jalgpallil või ükskõik millisel ameerika kuulsal liigal NBA, NFL, MLS jne. Samas tõestas meile Armstrong kuidas ja raha ja mõjukusega saab pikalt kõik ümberringi enda järgi tanstima panna.
2006 aasta Puerto skandaal rattaspordis, mis kustutas ratturite rivist paljud nimed ja meeskonnad eriti valusa litaka said sakslased kes jäid ilma Ullrichist, T-Mobilest ja Tour de francist peaaegu 10 aastaks.
Selle sama kuulsa hispaania arsti verepakkide nimekirjas oli pool Madridi Reali ja Barcelonat. Milleks jalgpallurile doping? Sama mis ratturile, taastumine. Et üle päeva platsile joosta ja täiega panna.
Eestis jutt sama , mitte dopingust aga rahaliselt. Vaatame võrdluseks millised rahad liiguvad jalgpallis (kus emafirma maksab üüratuid summasid ei millegi eest) ja millised kergejõustikus ja rattaliidus.

 
At 13:19, Anonymous Anonüümne said...

Asjalik arvamus 23:05.
Jalgpallis ei ole üksiku mehe super sooritus nii oluline. Vastupidiselt NFL ja NBA osas, kus mänguspetsiifiliselt saab üks jõujuurikas üksi, ilma eriliselt kombineerimata, puhtalt füüsilise üleolekuga skoori teha. Ammu teada, et ameerika profiliigad ei luba wadat sinna lammutama. Nende äri seisneb selles et maksev publik tuleb üleinimlikku sooritust vaatama. Eks wada mõistab ka et suurt äri ei saa segada.
Kaldun arvama et tõsiselt suurte tähtede dopingujuhtumid "ostetakse ära", tava vennad saavad oma karistuse kätte.

 
At 12:23, Anonymous Anonüümne said...

Nagu ma antud postitusest aru saan, siis ei tohiks see kellelegi korda minna.

 
At 12:26, Anonymous Anonüümne said...

palun näidet alast, mille võistlus toimub kord nädalas ja pealtvaatajaskond on üle jalgpallipubliku.

 
At 21:20, Blogger Naaber Margus said...

Selle blogipostituse ja enamus kommentaarid võib väga lühidalt kokku võtta - arusaamatu kadedus jalgpalli vastu. Jalgpall ON populaarne ja on seda terves maailmas. Kas te olete lehitsenud nt Itaalia/Hispaania või mõne muu Euroopa suurriigi spordilehti? Otsast ääreni jalgpalli täis. Lahatakse peensusteni. Itaalia korvpallikoondis võib teha EM-il suurepäraseid mänge, aga seda kajastatakse ikka vähem kui viimast Torino - Palermo reamängu jalgpalliliigas. Eesti spordilehed-portaalid on ikka äärmiselt mitmekesised ja lausa jalgpallikauged võrreldes nendega.

Ja te küsite irvitades, et keda kuradit huvitab Ken Kallaste käekäik kusagil Poola klubis või Karol Metsa koduklubi võit Feyenoordi üle? Ma võin teile vastata - Üsna paljusid huvitab. Seevastu "Pühapäevane 54 km pikkune Sõprade sõit" läheb korda kordades väiksemale seltskonnale. Ausalt ka.

 
At 04:30, Blogger Unknown said...

yeezy boost
nike polo
hogan outlet online
lacoste online shop
yeezy boost 350
nike air max
adidas tubular
moncler
kyrie 4
adidas stan smith men

 
At 10:09, Blogger raybanoutlet001 said...

pandora outlet
kate spade outlet
polo outlet
oklahoma city thunder jerseys
gucci outlet
polo ralph lauren
oklahoma city thunder
new york knicks jersey
pandora outlet
cheap nhl jerseys

 
At 04:06, Blogger adidas nmd said...

air max 2015
michael kors uk
michael kors handbags
gucci sito ufficiale
cheap oakley sunglasses
hugo boss outlet
cleveland cavaliers
ugg outlet
uggs outlet
ray ban sunglasses

 
At 07:40, Blogger Unknown said...

yeezy boost 350 v2
russell westbrook shoes
adidas yeezy
ferragamo belt
new england patriots jersey
crazy explosive
jordan retro 6
adidas yeezy
pandora charms
nike zoom

 
At 10:50, Blogger Unknown said...

www0416pittsburgh steelers jersey
christian louboutin outlet
coach outlet
tory burch outlet
ralph lauren outlet
nike roshe run
kate spade handbags
bears jerseys
cheap ray ban sunglasses
longchamp handbags

 
At 08:53, Blogger Unknown said...

zzzzz2018.7.13
huaraches
jordans
kate spade outlet online
true religion outlet
ray ban sunglasses
christian louboutin outlet
hugo boss sale
off-white clothing
fitflops sale clearance
ugg boots on sale 70% off

 
At 06:12, Blogger 5689 said...

zzzzz2018.8.6
coach outlet
ugg boots
moncler online outlet
coach outlet
reebok
mlb jerseys
ralph lauren uk
louboutin shoes
nike requin
yeezy boost 350

 
At 04:37, Blogger Unknown said...

jinyi921
christian louboutin
north face
ray ban sunglasses
moncler outlet
canada goose outlet
christian louboutin outlet
air max 90
ralph lauren
off white clothing
clarks shoes

 

Postita kommentaar

<< Esileht