kolmapäev, november 15, 2017

Pullerits: Mis kasu on raskel tõusul eessõitjast Tanel Kangertist? Kas üldse?

Me saame ju kõik aru, et siledal maal on eessõitjast kasu. Murrab tuult ja teeb tempot. Teadlased on isegi välja arvutanud, kui palju peab tuules sõitja pingutama tuule murdjast vähem. (Need, kes teavad, andku teistele ka teada!) Aga mägedes – mis kasu on seal eessõitjast? Mis tuult tema murrab, kui minnakse kiirusega hädavaevu üle 20 km/h?

Me oleme ju korduvalt näinud televiisoris seda vaatepilti, eriti Giro d’Italial, aga mõnikord ka Tour de France'il, kuidas Tanel Kangert pressib tõusul kõige ees ja Vincenzo Nibali väntab tema selja taga (vt foto ülal vasakul). Ja kuulnud kiidusõnu, et küll Kangert teeb ikka head tööd ja on Nibalile väärt abimees.

Kas see kiitus liialdus pole? Kas Kangertist on üldse mingit kasu seal ees?

«Palju kasu,» väitis Kangert «jänese» rolli kohta rasketel tõusudel.

Aga olgu nii lahke ja põhjendagu!

Palun väga. Ta seletas, et kasu on kas või sellest, et keegi seab ees kaaslasele tempo tõusul sobivaks; ja samuti sellest, et kui keegi konkurentidest tagant ründab, on tuules sõitjal loota abimehele (st Kangertile), kes ta ründajale järele veab. «Kui ise korraks tsoonist välja minna, et [üksi] järele tõmmata, siis teedki oma lõpu ära,» rääkis ta. Pealekauba, lisas Kangert, annab eessõitja ehk meeskonna liidri abiline tõusul tollele kindlust, et kui tema rattaga peaks midagi juhtuma – tehniline rike vms –, siis on kiire abi kohe võtta. (Mäletate, kuidas Chris Froome sattus Tour de France’il paanikasse, kui ta ratas katki läks, ja hakkas tõusul ilma rattata jooksma - vt foto ülal vasakul -, mis on reeglite rikkumine, sest tehnilise abi masinat tuleb tee äärde seisma jäädes järele oodata.) Samamoodi on eessõitjast abi, kui tuules püsival liidril peaks näiteks vesi otsa saama – siis saad talle oma pudeli anda, märkis Kangert.

Ja tagatipuks on ka tõusul tuules sõita kergem, kinnitas ta.

Näete, jälle saite tänu minu vahendatud Kangerti (fotol paremal) kogemustele rattasõidus veidi targemaks.

Vaatame, millega üllatab Kangert meid siin homme!

Foto 1: Vincenzo Nibali väntamas Tanel Kangerti sabas 2015. aasta Tour de France'i 11. etapil (188 km) Paust Cauteretsisse. Foto autor: AP/Scanpix
Foto 2: Vincenzo Nibali (taamal) ja Tanel Kangert 2014. aasta Tour de France'i teisel puhkepäeval Lignan-sur-Orbis Lõuna-Prantsusmaal. Foto autor: AP/Scanpix
Foto 3: Liidrisärgis Christopher Froome jookseb 2016. aasta Tourde France'i 178 km pikkusel 12. etapil Montpellier'st Chalet-Reynardi pärast ratta riket ilma rattata mäest üles. Foto autor: AFP/Scanpix
Foto 4: Tanel Kangert tänavuse Tartu rattamaratoni lõpetamise järel Elva lähedal. Foto autor: Aldo Luud, Õhtuleht/Scanpix

64 Kommentaarid:

At 10:37, Anonymous Anonüümne said...

Uskumatu, et Priit alles nüüd sai teada, mida mägedes liidri heaks töötav "mesilane" teeb!!!

Tavalisele inimesele on piisavad Eurospordi kommentaatori selgitused - igal aastal räägitakse uutele noortele vaatajatele üle. Räägitakse ka treeningutest, toitumisest ning muust olulisest. Eriti mõnus on siis kui selgitusi jagab Sean Kelly! Statistikute arvestuste põhjal läbi ajaloo Kannibalist järgmine mees!

Aga ega Priit rattasõitu telest ei vaata, ta on ise tark ja teab...

 
At 11:24, Anonymous Toits Pärnumaalt, ratta- ja jooksusõber said...

Isand Pullerits, ärge alahinnake oma blogi lugejaid!

 
At 11:29, Anonymous Anonüümne said...

Priit viljeleb sisutühja uudisväärtusega pehmet korrutavat propaganda ajakirjandust. Eks ta ole, kõik on juba ära räägitud ja ajakirjanikel ei jäägi muud üle kui papagoidena korrutada. Mõelge noored, et kas te ikka tahate õppida ajakirjandust. Hea , et Kanksil naljasoont on ja fänne ajakirjanikuametiga lõbustas. No aga millest siis nädal aega jahuda Kanksist?

 
At 12:07, Blogger Priit Pullerits said...

Meil oli kokkulepe, et väga spetsiifiliseks ei lähe. Et ma ei hakka küsima, et kui tõusunurk on 12,7 protsenti ja tõus vältab 2,35 km, puhub vastutuul 5,5 m/s ja sõidetud on juba 183 km keskmise pulsiga 167 ja 37 km jääb lõpuni ning tuuril on tosin etappi selja taga ja kaheksa veel ees, siis miilise ülekandega peaks sõitma tolle tõusu tipu poole viimased 500 meetrit, et jõuda seejärel kiirendada 3,25 km pikkusel laskumisel keskmise protsendiga 9,6, et saada jooksikud, kes on tõusu all minuti ja 15 sekundiga atrõõvis, kätte nii, et jääks aega vähemalt 15 km, enne kui algab lõpuheitlus, finišikiirenduseks taastuda, kusjuures hõõrdetegur on tõusul 0,13 ja laskumisel 0,07 ning järgneval siledal 0,95.

Või oleksin ikka pidanud neid asju uurima?

 
At 12:12, Anonymous Anonüümne said...

Ikka telgitaguseid lootsime kuulda, tiimi käsuliini järjekorda ja siseelu omapärasid.
Kui Nibali koju peret vaatama sõitis kas siis kamandas Kanks vägesid? Vaevalt mõni treener või kasahhi kilu sõnaõigust omas?
Mis väljendid moodustasid Astana salakeele? Nagu teame tuli Dünamo laagritest eesti ratturite kõnekeelde tšainik, ubljuudok ja fafnaagina. Igal tiimil oma märksõnad.

 
At 12:22, Anonymous L said...

Priit, palun näita kus on kirjas, et tehnilise abi autot tuleb seistes oodata? Froome'i viga oli ainult selles, et ta hakkas jooksma ilma rattata, oleks ratta selga võtnud, siis võinud kasvõi finišisse põrutada. Oled ju ehk isegi näinud, kuidas finišijoont ületatakse jalgsi, ratas peakohal?

 
At 12:44, Anonymous Anonüümne said...

Täismeestele pakutakse lasteaia teksti. Krt, võiks ikka hr. Kangerti ees niipalju lugupidamist olla, et siin midagi põnevat pakkuda. Ju siis ei osanud küsida...

 
At 13:51, Blogger Priit Pullerits said...

Vaadake, see oli avalik üritus, sinna võis igaüks kohale tulla, rohkem kui poolsada inimest tuligi, ja igaüks sai küsida, mida tahtis, ei olnud see nii, et ainult minul oli küsimise õigus. Miks te siis ise kohale ei tulnud? Oleksite saanud küsida kõike seda, mis teid huvitab! Miks te loodate, et kõik peab teile kandikul keegi teine kohale tooma, ah?

 
At 13:57, Anonymous Anonüümne said...

kui pole asja "seest poolt" katsunud, siis tulevadki taolised pindmised küsimused.
aga kehval ajal on ka PP Sean Kelly

 
At 14:04, Anonymous Anonüümne said...

Vale jutt 12:12
Tšainik tuli eesti keelde Cofidise tiimist.

 
At 14:26, Blogger Priit Pullerits said...

Sel juhul on mul hea meel, 13:57, et siin käivad ka mitmed teiesugused (endised) rattaprofid, kes asja seest poolt katsunud, maad kuulamas ja asju arutamas.

 
At 16:02, Anonymous Anonüümne said...

to L
Lära Pulleritsu kallal (teen seda isegi vahest) aga siis juba ka põhjendatud. Mäest ülesse ei tohi hakata liduma Toruil ilma rattata. Selline on reegel.
Froomel vedas sea moodi et sellle miskit karistust ei jälgnenud. Komissaaridel oli niigi palju tegemist keerulise tekkinud olukorrale lahendi leidmisega. Ja Brailsford hakkas boksialal kõikidele ustele koputama kiirelt et Froome vaid puhtalt pääseks.

Nagu ka Cape Epicu paarisõidul sama asi, kui paarilisel miski tehniline vms. apsakas. Ei tohi sa minna tagasi ja uitama , vaatama mis tal juhtus, vaid pead ootama teda millal ja kas ta tuleb. Kui koos olete, võite loomulikult koos ratast parandada.

Igal sõidul omad reeglid. Nii on. Kuni absurdeteni välja. A la cyclocrossis ,kus ei tohi anda sõidu ajal joogipudelit. Mõni siis vahetab ratast sellepärast et saada täis joogipudeliga ratas.

Huu

 
At 16:15, Anonymous L said...

No aga kas sa mu vastust üldse lugesid? Selgelt ju kirjutasin, et Froome'i viga oli ilma rattata jooksus, kohapeal seistes abi ootamist aga ei ole kuskil kohustuslikuks tehtud. Tahad, seisa, tahad, sõida, tahad, võta ratas kukile ja jaluta-jookse edasi.

 
At 16:36, Anonymous Anonüümne said...

Kui hästi peegeldab Eesti olematut sporti onlain meedia: üks artikkel räägib lahkuvast Bamba Fallist ja teine sellest miks ütles Ogier ära C wrc tiimi pakkumisest.

 
At 17:17, Blogger Priit Pullerits said...

Lp L ja Huu (no on ikka nimed! kas vanematel oli nii vähe fantaasiat?), palun tehke siin meile ka lõplikult ja selgelt selgeks, mida ja kuidas ikkagi käituda, kui Touril ratas tõusul enam töökorras pole: kas siis tohib joosta või ei tohi, kas tohib rattaga ja ilma ei tohi või ei tohi ka rattaga koos (nt rattal kett puruks, aga lükkad käe kõrval ja jooksed mäest üles)? Siin on ju nii palju (endisi) proffe koos, kes kõik peaks seda une pealt teadma selliseid elementaarseid asju - asju, mille mitteteadmist mulle siin Kangerti usutluse varjus muudkui ette heidate. Aga tuleb välja, et pole te ise kõik ühti targemad midagi!

 
At 17:29, Anonymous Indrek, the Shark of Mustamäe said...

Mis on Nibali, Messina Hai fenomen? Kõrgustes ta sündinud ei ole nagu kolumbialased. Aga mägesid sõidab nagu mitmendat põlve alpilane. Metsik hapniku tarbimine? Kõva ättitjuud? Nooruses tehtud tark trenn?

Mis saab Astanast? Kui sponsor enam ei viitsi kas siis on laiali minek või ehitatakse mansa riismetest mingi Itaalia Põllumajanduspanga šefluse all olev vaevu hingitsev pro tiim?

 
At 18:09, Blogger Priit Pullerits said...

Ahaa, 17:29, kas see on siis teema, mida peaks teile homme valgustama?
Nojah, aga kuidas see meisse puutub...
Mind küll suurt ei huvita, kes kuskil sõidab, see ei aita mu sõite kuidagi paremaks teha...

 
At 19:11, Anonymous Anonüümne said...

Keda eestlastest huvitab spekulatsioon mis saab kui? Kas tõesti on selline jama väärt online trükimusta? Tehke parem midagi. Kas keegi suutis ettenäha Savisaare häälte kadu? Isegi rattasõber Jüri ja spordifänn Urmas ei suutnud. Astana saatus on väljaspool meie ettekujutlusi. Parem küsige, et mitu suhet Kanksil on olnud. See huvitab kõiki.

 
At 21:12, Anonymous Anonüümne said...

Mehed, kus on teie suur pilt Eesti rattaspordi tulevikust? Seda tuules sõitmise matemaatikat loed vajadusel vikipeediast. See pole asi mille pärast Kangertit intervjuuga pinnida? Aga kuidas kasvatada staarist superstaar? Nagu Pikkuus, nagu Taaramäe, nagu Nibali? Kuidas "joosta" profitiimi? Umbes sellist nagu Astana. Järsku on meil geniaalne mänedžer sirgumas kes infotükid kokku seob ja ära teeb? Rootsi suurkapitali rahad ja itaalia rattatreeningu nõu-hau ühte löögirusikasse õmbleb? Kirsipuu direktoriks ja Kangert mänedžeriks? Vana võhmaprofessor MA tsüklite nõunikuks.
Näe Cretu teeb võrkpallis B koondise. Aga mis on võrkpall kuningliku tsiklismispordi kõrval? Õige, null! Aga mis on tolmune saalipõrand Dolomiitide 3km kõrguste päikeseliste niitude ja serpentiini tõusude kõrval? Õige, null. Kas tifoosid ja frantsöösid teavad midagi võrkpallist. Muidugi ei tea. Aga seda mäletavad küll kui sinimustvalges särgis poiste rong Col du Captaini tõusul kõigil teistel hapniku kinni tõmbas. Kas Eesti jõuab võrkpalli ja naiste jalgpalliga Eurospordi esimesele lehele? Ega ikka küll. Kui, siis kuulsa ja erakordse rattatiimi abil. Ning ajalugu mäletab et kõik sai alguse Kangerti ja Pulleritsu kohtumisest 2017 aasta novembris. Kus räägiti vähe aga otsustati palju.

 
At 21:51, Anonymous Silvio Bartorelli said...

Johahaa, viimane mees jagab matsu ja teeb meile ka asja selgeks, miks oli PP -l ja Kanxil vaja kohtuda suure massi varjus, et jälgi segada ja mida tõeliselt arutati. Ma imestasin juba pikka aega, et Kanx polnud veel Padre jutule ilmunud. Või tehti nüüd alles asi avalikuks?

 
At 21:57, Anonymous Anonüümne said...

TH jätkab vana tsirkust.Kaua võib? Mitu turisti jätkavad pärast OMi tippspordis? Mis juhtus Aivariga, et esimesele lumele ei jõudnud? Kui palju sel hooajal kurikuulus ehitaja pappi välja käib?
Millal suusablogi ellu ärkab? Kas Pullerits Estoloppetitel stardib? Kas keegi on peremeest ovaalil asfalti toksimas näinud?

 
At 22:25, Anonymous L said...

aga palun:
Classification
1.2.108 Unless otherwise stated, each rider shall, in order to be classified, complete the race
entirely through his own effort, without the assistance of any other person.
1.2.109 The rider may cross the finish line on foot, provided that has his bicycle with him.

ehk siis kui ajalimiidi sees, ratas kukil, finishisse jõuad, siis anna aga hagu.

 
At 08:23, Anonymous Anonüümne said...

Ratta võib suus ju kukile võtta 5m enne finišit ja terve tee joosta ilma? Keegi toob autoga ratta.

 
At 08:23, Anonymous Anonüümne said...

siis

 
At 08:36, Blogger Priit Pullerits said...

L ei oska reegleid rakendada. Kumbki tema esitatud punktidest ei käsitle olukorda, mida me siin arutame seoses Froome'i jooksuga TdF-i tõusul ilma rattata. L rattakohtunikuks igatahes küll ei kõlba.

 
At 10:45, Anonymous Anonüümne said...

Meie president on hetkel Aafrikas, jutleb neegritega.

 
At 11:40, Anonymous Anonüümne said...

No ja siis et Aafrikas? Arvad et me ei tea seda? Mis on sinu kommentaar asjale?

 
At 11:54, Anonymous Anonüümne said...

Mina ei ole Aafrikas, mina ei tea, ei pea vastama.

 
At 12:23, Anonymous Anonüümne said...

Kus on tänane Kangerti lugu? Kas härra Pulleritsul on kiire?

 
At 13:03, Anonymous Anonüümne said...

Kommentaarides tõmmati Kanksu lugudele vesi peale. Peremees on nördinud ja ei soovi midagi enam kirjutada. Kas üldse?

 
At 13:34, Anonymous Anonüümne said...

Kurat Priit ei viitsi lugeda mis talle kirjutatakse.
Või ajab oma seosetut joga vastu , kekeseldes samas nagu oleks uuesti lambipirni leiutanud.
Loe uuesti mis L kirjutas:
1.2.109 The rider may cross the finish line on foot, provided that has his bicycle with him.

Ehk ratas selga ja jookse, mitte ilma nagu hr. Froome. Kes oleks pidanud saama selle eest karistatud (jälle Priit ei loe vaid plähmib tühja)

Nibali fenomeni imestan ka ise. Teda nimetatud kontrollimatuks tüübiks kellel peab näppu perses hoidma et ta keskenduks sellele millel tal võimas anne olemas on. Küsitagu ka see väide üle.

L ja Huu, nu mis teha. Vanematel polnud fantaasiat. Nu ega Priidu nimelistel ka uhkustada pole.

Huu

 
At 15:32, Anonymous MargusM said...

Priit ei oska vist L kommentaari lugeda, niimoodi meile hinnangut andma igatahes küll ei kõlba. Kui Froome oleks ratas käekõrval edasi jooksnud oleks kõik OK olnud.
On olnud ka juhuseid kus ratast on pealtvaatajatelt laenatud kuid see pole enam lubatud, isegi teine võistkond ei või sind rajal aidata.

..et siis toimus samm edasi, nüüd pannakse hinnanguid ka kommenteerijate vanemate kohta?
Kuna see puudutab meid kõiki siis kas oleks võimalik Arteris üllitada mingi nimede fantaasiarikkuse juhend? (hiljutine eestlaseks olemise test oli küll mage.. proovige paremini!)

 
At 17:06, Blogger Priit Pullerits said...

Huu (ja MargusM ka), vana kurramid, kus Froome'il see jalgratas oli, halloo???
Vaata veel kord lisatud pilti, sa pimeloom, ja näed, et pole tal mingit ratast kuskil.

MargusM, kas põrusite tõelise eestlase testis?

 
At 17:07, Anonymous Anonüümne said...

Kui hr Pullerits tagasi tuleb teeb ta teile kõigile säru. Eriti MargusM-le.

 
At 17:47, Anonymous Anonüümne said...

Priit -
Huu-l ja MargusM-l on mõlemal õigus.
Froome oleks pidanud diskvalifitseeritama, kuid võistluste kohtunike kogu koos peakohtunikuga tegid ühekordse otsuse ERAKORRALISI ASJAOLUSID arvestades:
1)tegemist hetke liidriga,
2)süüdi oli TV-mootorrattas, mille tegevuse eest vastutavad korraldajad, ja
3)korraldajate poolse apsakana ei lastud Sky teenindusautot liidrile järgi.

Simple! (uuriv ajakirjanik ja rattasõidu fan oleks seda muidugi juba ammu teadnud...)

 
At 17:57, Anonymous Anonüümne said...

Mis mõttes kus see ratas oli?:) - Froome viskas selle lihtsalt külmalt tee äärde ja jooksis ilma rattata edasi, kui selgus et see on viga saanud pärast mootoratta intsidenti. Ehk siis Froome läbis osa distantsist ilma jalgrattata ja oleks tegelikult pidanud disklahvi saama. Aga vähe sellest - Froome mitte ei pääsenud karistusest, vaid talle kingiti lisaks ka see kaotatud aeg tagasi.
Video https://www.youtube.com/watch?v=HHfKHpurzR8

 
At 17:57, Anonymous MargusM said...

Priit va düsleksik, ise kirjutasid: "..sest tehnilise abi masinat tuleb tee äärde seisma jäädes järele oodata."
See mida L, Huu ja mina üritame väita on: et ei tule teeääres seistes oodata võid ka ratas kaasas edasi liikuda, ilma kõrvalise abita.
Ja ole hea viita nüüd kus on kirjas et peab teeääres seisma.. faktid?

 
At 18:57, Blogger Priit Pullerits said...

MargusM: "ei tule teeääres seistes oodata võid ka ratas kaasas edasi liikuda".

Veel kord - no ei olnud Froome'il mingit ratast kaasas! Pimedad olete või? Isegi kui ratas oli katki - kas või ribadeks -, oleks ta pidanud seda kaasa lükkama. Aga Froome, kuramus, jättis selle kraavi vedelema. Ja see on proff, kes peaks asja tundma??? Kahju, et siin leidub hulk neid, kes tema reeglite rikkumisest siiamaani aru ei suuda saada.

Õnneks pole kõik sellised, nt 17:57 jagab asja väga ilusti ja räägib tuumast, teised lihtsalt keerutavad ja opereerivad pooltõdedega. Kahju.

 
At 19:24, Anonymous Jesper said...

Priit, mis juhtunud on? MargusM, Huu ja L ju nõustuvadki, et Froome oleks pidanud disklaffi saama. Mida nad aga sulle üritavad seletavad (ja mille vastu sa eksid) on see, et sa ei pea tee äärde seisma jääma ja ootama, nagu sa väidad, vaid võid edasi jala liikuda, kui sul on ratas kaasas. Ehk äkki nüüd saad oma veast aru Priit.

 
At 20:16, Blogger Priit Pullerits said...

No mis mõte on seletada siin seda, mida ei olnud. Froome liikus rattata ja seda olen ma algusest peale rääkinud, lugege mu lugu ja vaadake pilti, mitte ärge looge siin ise mingeid oma fantaasiaid, et siis neid kangelaslikult, kuid narrilt kaitsta.

 
At 05:28, Blogger Yaro Gabriel said...

cheap nfl jerseys china
moncler jackets
adidas nmd r1
pandora bracelet
kate spade handbags
kobe basketball shoes
nike zoom
adidas nmd
michael kors factory outlet
ysl handbags

 
At 05:33, Blogger Lilyh Gibsonc said...

ray ban sunglasses
michael kors handbags
mont blanc outlet
nike shoes
kate spade outlet
soccer shoes
nike huarache
pandora outlet
49ers jersey
michael kors outlet

 
At 07:25, Blogger Laural Anthonyh said...

birkin bag
pandora jewelry
nike foamposite
kobe shoes
curry 4
true religion jeans
adidas stan smith shoes
kobe byrant shoes
supreme clothing
nike outlet

 
At 10:30, Blogger Yaro Gabriel said...

www0416lacoste polo
hermes belt
supreme clothing
prada outlet
nike blazer pas cher
cheap snapbacks
ray ban sunglasses outlet
ferragamo outlet
cheap jordan shoes
texans jerseys

 
At 12:13, Blogger Fghkfhk Dfgaert said...

qzz0419
coach outlet
cheap ray bans
ralph lauren outlet
nfl jerseys wholesale
rayban sunglasses
nba shop
christian louboutin
canada goose uk
coach factory outlet
nike outlet

 
At 04:11, Blogger raybanoutlet001 said...

zzzzz2018.4.27
coach outlet online
bottega veneta
kate spade outlet online
true religion jeans
colts jerseys
coach factory outlet
red bottom shoes
coach outlet
jordan shoes
salomom shoes

 
At 05:16, Blogger dongua xie said...

adidas superstar shoes
longchamp bags
nike free run
timberland boots
lebron soldier 11
calvin klein outlet
adidas stan smith
gucci belt
nike max
nike air force 1

 
At 10:46, Blogger Yaro Gabriel said...

www0525

michael kors outlet
moncler outlet
coach canada
ralph lauren polo shirts
soccer shoes
michael kors
michael kors outlet
kobe shoes
swarovski outlet
herve leger outlet

 
At 06:37, Blogger abc123 said...

nike factory store
nike outlet
nike air max
nike huarache
jaguars jersey
michael kors handbags sale
air huarache
miami dolphins jerseys
moncler outlet
moncler jackets

 
At 05:32, Blogger Fghkfhk Dfgaert said...

qzz0606
coach handbags
michael kors handbags
moncler outlet
oakley sunglasses
bulgari jewelry
dior outlet
visvim shoes
nba jerseys
knicks jerseys
coach outlet

 
At 05:18, Blogger Yaro Gabriel said...

www0705

polo outlet
kate spade outlet
fitflops sale clearance
ugg boots
cheap snapbacks
canada goose jackets
michael kors outlet
nike foamposite
furla handbags
michael kors outlet

 
At 08:56, Blogger Stjsrty Xtjsrty said...

zzzzz2018.7.13
off white jordan 1
jordan shoes
ralph lauren outlet
ralph lauren uk
coach outlet
ralph lauren outlet
nike requin
vibram fivefingers shoes
ugg boots clearance
valentino

 
At 05:27, Blogger jeje said...

ray ban sunglasses
nike outlet
canada goose jackets
nike shoes
pandora jewelry
ugg boots
mbt
ugg boots clearance
ugg boots
ferragamo shoes

 
At 10:23, Blogger Pansys Silvaz said...

qzz0725
longchamp bags
jordan 32
canada goose outlet
jerseys from china
reebok trainers
carrera sunglasses
swarovski outlet
coach outlet online
stussy clothing
wizards jerseys

 
At 06:04, Blogger 5689 said...

zzzzz2018.8.6
salomom shoes
off white clothing
chrome hearts
pandora jewelry
jordans
ultra boost 3.0
dsquared
jimmy choo outlet
ralph lauren uk
true religion outlet store
christian louboutin shoes

 
At 06:18, Blogger ww we w said...

michael kors factory outlet
nike dunk low
lebron soldier 10
christian louboutin
yeezy boost
michael kors
adidas iniki
kd 10
fitflops sale
tory burch outlet

 
At 05:35, Blogger Yaro Gabriel said...

www0820

kate spade outlet online
salomon
nike air max 2017
fitflops sale clearance
cheap nba jerseys
uggs outlet
coach factory outlet
skechers shoes
reebok
moncler online

 
At 05:45, Blogger Yaro Gabriel said...

www0912
true religion jeans outlet
off white outlet
christian louboutin outlet
ralph lauren polo
michael kors outlet
coach outlet online
dsquared2
true religion jeans
champion clothing
canada goose outlet 
At 04:12, Blogger Lilyh Gibsonc said...

jinyi921
longchamp outlet
coach outlet
ralph lauren polo
converse trainer
moncler outlet
coach factory outlet
ralph lauren polo
ultra boost 3.0
pandora charms
pandora outlet

 
At 08:57, Blogger Yaro Gabriel said...

www1006
true religion
ugg outlet
ray ban sunglasses
mbt shoes
ugg outlet
soccer shoes
canada goose jackets
nike tn
moncler outlet
ralph lauren uk

 
At 03:22, Blogger Lily Ten said...

situs sabung ayam

 
At 03:30, Blogger vivi mitzuka said...

aduan ayam di kota makasar paling keren

 
At 04:15, Blogger angka main said...

sabungayam.net

 
At 05:35, Blogger Sylvia ANg said...

Download Aplikasi Untuk Nonton Video sabung ayam peru secara live di Agen BOLAVITA

 

Postita kommentaar

<< Esileht