laupäev, november 11, 2017

Pullerits: Kuidas ma avastasin uue rattatreeningu koha ja võtsin pihtide vahele presidendi?

Reede õhtul pärast tööd jõudsin rattaga sõita ligi poolteist tundi. Siis läks pimedaks. Täna, laupäeval, sajab. Poleks mingit sõidumõnu. Mis on väljapääs? Kus on väljapääs?

Umbes kuu aega tagasi kohtusin Jano Lepikuga, kes on edukas headhunter, talendikütt. Ja kõva jalgrattur. Minust kõvem. Kirjutasin temast ajakirja Ma Olen Jalgrattur (fotol all paremal) rubriiki «Pullerits tutvustab kõvasid harrastajaid» loo. Olen seni iga harrastaja puhul püüdnud leida ja välja tuua selle, mille poolest ta teistest eristub. Sedasi tuleb esile ratturite kogukonna mitmekesisus.

Lepik lisas harrastajate galeriise täiesti uue dimensiooni.

Ta rääkis, kuidas on käinud pimedal, vihmasel, tuulisel aastaajal koos Kurmo Neemela, Tõnu Ordi, Jaanus Linkgreimi ja Jaan Krelaga harjutamas. Leedus. Panevežyses. Cido Arenal. See on 250-meetrise ringiga puittrekk, Baltimaade parim. Ja rääkis, kui emotsionaalne trekisõit on. Kuidas kogu aeg peab olema valmis teistele reageerima, sest kui midagi pisutki maha magad, oled kohe kaotaja.

Lepiku kogemustest trekil treenimises saate, nagu ütlesin, lugeda ajakirja Ma Olen Jalgrattur järjekordses, juba kümnendas numbris. Seal on juttu veel järgnevast.

Kolm eestlast jagavad muljeid, kuidas on sõita maailma ühe kuulsaima klassiku Ronde van Vlaanderen Cyclo munakivitõusudel (fotol vasakul).

Haanja100-st, mis mõeldud ainult hulludele, kirjutab üks hulludest, Villu Zirnask – ta on läbi teinud kõik sõidud.

Reiko Rosenthal Rein Taaramäe rattaklubist jagab kogemusi mees mehe vastu sõidust, cyclo-crossist, ja tutvustab nippe, kuidas seal püsti jääda.

Alo Jakin seletab, miks ta usaldab ennekõike enesetunnet, mitte elektroonilisi vidinaid. (Rene Mandri: «Paljud tänapäeva noored ei oska ilma Quargi võimsusmeetrita üldse enam sõita.»)

Maailmas kogub populaarsust kruusasõit ehk gravel. Leiame sellise sõidu Eestist, Itaaliast ja USA-st. Kaks Eesti matkajat tegid läbi 700-kilomeetrise Torino-Nice Rally. Ajakirjanik Alo Lõhmus, kes võitnud koguni aasta ajakirjaniku auhinna, ütleb: «Mulle tundub üha rohkem, et tegeliku Eestini jõuab ainult kruusateid mööda.»

Liisi Ristil on rattaorienteerumisest kirjutamisel isiklik kogemus – sel aastal osales ta Eesti koondisega rattaorienteerumise maailmameistrivõistlustel.

Enne jalgratta talvekorterisse panekut on vaja liikuvad osad ja süsteemid lahti võtta ja üle kontrollida, et niiskust sees ei oleks, ütleb õpetusloos rattapoe RedBike mehaanik Veiko Põder.

Tähelepanelikele lugejatele küsimus:
rattaajakirja värskes numbris on ühes loos mainitud ka mind. Kas märkasite,  millises loos ja mis hoiatus mulle anti?

Aga nädalavahetuseks, kui te just Panevežyse trekile treenima ei sõida, leiab vihmaste ilmade sisustamiseks veel väärt lugemist, sedapuhku minu sulest.

Eesti president Kersti Kaljulaid (fotol vasakul) on eestlaseks olemise lati häirivalt madalale lasknud. Koostasin tosinast küsimusest koosneva tõelise eestlase testi. Esimese hooga arvasin, et kes teab, äkki peetakse seda nüüdisajal natsionalistlikuks, aga näete – see läks Postimehe Arteris trükki ilma ühegi vastuväiteta! Kontrollige järele, kui palju on teis tõelist eestlast, ehkki test on mõeldud ennekõike neile, kes on siia mujalt tulnud, näitamaks noile, et kui tahate eestlaseks saada, siis selleks tuleb ikka väga pikka aega väga roppu vaeva näha. Ei saa nõustuda president Kaljulaidi hirmus madalale lastud latiga.

President Kaljulaidi võtsin veel teiseski loos luubi alla. (Siin on mõned juba tormanud arvamust avaldama, et ma ei julge presidenti puutuda – ma mõtlen sõnaliselt, mitte nii, nagu neid puutumisi nüüd maailmas paljastatakse; viimati sai Hope Sololt, USA jalgpallikoondise väravavahilt süüdistuse Sepp Blatter [fotol paremal], maailma jalgpalli korrumpeerunud juht.) Küllap märkasite, et Ameerika majandusajakiri Forbes valis president Kaljulaidi maailma saja võimukaima naise hulka. Aga kas ta koht seal edetabelis on põhjendatud? Või pääses ta sinna tänu Eesti eelmise riigipea teenetele? Või on põhjus lihtsalt selles, et ta pakkus pingerea koostajatele nende jaoks nii jumaldatud diversityt, mitmekesisust?

Postimehe teisel, arvamusküljel avaldan kolumni, kus seletan, miks maailmas kerkib üha rohkem esile jõude, kes tahavad senisele poliitilisele süsteemile miini alla panna, ja panevadki – ja miks Eestis seda paraku mitte kunagi ei juhtu, kuigi see kuluks ka meil siin ära.

Kes lugeda ei viitsi, aga ometi igatseb ilusat ilma ja kaunist loodust, siis ka neile olen mõelnud - vaadake seda! Minu teada on ka sitked vennad Eensaared, Silver ja Rain, selle asja läbi teinud. Aga kes veel?

Foto 1: Trekisprint. Foto autor: Imago Sport / Scanpix 
Foto 2: Ajakirja Ma Olen Jalgrattur kümnes number. Kaanepildi edastas peatoimetaja Vahur Kalmre
Foto 3: Ronde van Vlaanderen. Foto autor: AFP/Scanpix 
Foto 4: Kruusasõit Itaalias. Foto autor: AFP/Scanpix
Foto 5: Šveitslane Gregory Rest trekil Zürichis. Foto autor: Imago Sport / Scanpix 
Foto 6: Eesti president Kersti Kaljulaid Jüri Gümnaasiumis ühiskonnaõpetuse tundi andmas. Foto autor: Liis Treimann, Postimees/Scanpix 
Foto 7: Endine FIFA president Sepp Blatter kallistab Hope Solot, USA jalgpallikoondise väravavahti. Foto autor: Imago Sport / Scanpix

25 Kommentaarid:

At 16:15, Anonymous Anonüümne said...

Aeg teeb oma töö. Kõik geniaalne on tegelikult lihtne. Varsti võidab ta oma esimese suurturniiri. Tore lugeda suuri sõnu. Andres Vaher teeb tänuväärset tööd uute kangelaste rahvale tutvustamisel. Tuleb tugevalt ja täpselt lajatada.
Ehk oleks siiski pidanud veidi tagasihoidlikumalt "lajatama"? Saame aru küll et ülemused käskisid reklaami teha.
https://m.postimees.ee/section/293/4307435

 
At 19:11, Anonymous Anonüümne said...

täiesti haige promo

 
At 19:20, Anonymous Anonüümne said...

19:11 kes se teine koera saba ikka liputab?

 
At 19:57, Anonymous Anonüümne said...

Priit Padre Pulleritsu teravat kirjutist viidatakse Objektiivis, ning see on kõva sõna. See on ülikõva sõna. See näitab et Padrest saab uue maailma kapten ja admiral.

 
At 22:38, Anonymous Anonüümne said...

Siin blogis kirjutab Postimehe ajakirjanik Priit Pullerits spordist ja sportimisest, keskendudes talvel suusatamisele, suvel jalgrattasõidule ja jooksmisele. Samuti leiab siit intrigeerivaid teemasid Eesti spordi tagatubadest. Piltidega lisab visuaalset paeluvust Scanpix.

Kogu sellest ilusast jutust vastab praeguseks tõele ainult see, et Scanpix annab pilte tasuta kasutada.

 
At 22:59, Blogger Priit Pullerits said...

Nädalavahetus, võtke lõdvalt. Uuel nädalal läheme edasi Eesti spordi väga kõva tegija, kõigi lemmikuga. Ja ta ei ole jalgpallur! Vaid on...!

 
At 23:27, Anonymous Anonüümne said...

Korralik trekk on kahtlemata suur eelis.
Vaatame kuis inglaste rattasõit õide puhkes peale Manchesteri treki ja keskuse loomist. Ennem oli ka seal maal edu saavutamine rohkem üksiküritajate lõbu.
Loomulikult ei saa me selliseid rahasid, ajusid taha nagu seal maal, kuid vastu külge ei saa selline ettevõtmine maha joosta.
Milleks metsameestele või maanteemeestele trekk?
90-95% kõvadest Suurbritannia maantee meestest samalt trekilt pärit.

 
At 23:30, Anonymous Anonüümne said...

..ja mees trekil on Gregory Rast, mitte Gregory Rest. Jälle üks kõva maantee kuli trekil.

Huu

 
At 00:49, Anonymous Anonüümne said...

Enne kui Priit paiskas testi ringlusesse pidi ta seda ka enda peal testima. Huvitav mis tulemus oli?

 
At 08:17, Anonymous Anonüümne said...

to 22:59
Kanks?

 
At 09:11, Blogger Priit Pullerits said...

Ohoo! Ja, ikka!

Minu skoor - 12 punkti.

 
At 11:31, Anonymous Anonüümne said...

Ma loodan ka et kuuleme Astaana-tiimi eksklusiivseid saladusi! Oli see mansa ju meie lemmik.

 
At 12:22, Blogger Priit Pullerits said...

Oojaa, see saab oleme huvitav ja sisukas nädal siin meie rattatuusa seltsis.

Next: a whole week with Tanel Kangert - how is he doing and what's there up for him!

 
At 12:23, Anonymous Anonüümne said...

Kas polnud nii et kui tiim võistlustel seanahka vedas rivistas Vino öösel kogu manschafti üles ja kupatas krossi jooksma. Vaid Nibali ja Tannu said oma sooja koikusse põõnama jääda sest üks oli äss ja teine dembel.

 
At 12:54, Anonymous Anonüümne said...

Milleks inglise keel? See on idaeuroopas alles kolmas pärast vene, serbia ja poola keelt.

 
At 15:18, Anonymous Anonüümne said...

Lõpuks jõudis Pullerits Kangerti juurde. Aastaid proovinud talle siin vihjata. Ja-jahh Taaramäe on tore avatud poiss, aga Kangerti stabiilsus on hämmastav fenomen ja tegu ihaldusväärse mehega igale pro teamile.
Ei tea kas Kangert kinnisem ja pole Priitu ligi lasknud. Nüüd tänu-kahjuks kukkumisele mehel rohlem aega kodus olla, kõikvõimalike promo üritusi külastada, oma rattapood avada, perega tegeleda ja ka ajakirjanikega suhelda. Ka mina teda mitmelgi sündmusel näinud. Tüütama ja tänama tehtu eest pole tihanud minna. Mis ma ikka inimest segan.
Rõõm et Priit lõpuks tee Kangerteni leidnud.
Minu poolt edu talle paranemisel ja loodaks väga teda samal tasemel veel mõnedki aastad näha.

Huu

 
At 18:27, Anonymous Anonüümne said...

Teema väliselt. Vaatasin Eesti Korvpalliliiga statistikat. Ei tea ise ka miks see ette sattus. Skooritegijad mustad mehed. Mõtlesin mida kuradit. Küsi või Priidu sõber , korvpalli guru Pahvi käest. Kas see on normaalne?! Et murjanid meie mehe leiva ära võtavad, üle platsi mehed on ja arvatavasti ka klubides suurimat palka saavad. Käibki võistlus kes hooajaks tublima murjani endale saab.
Kes tema lödi kätt küll suruda tahaks? (küsiks Võrno)

 
At 18:47, Anonymous Anonüümne said...

Nõus eelmise kommuteerijaga. Midagi kapitaalselt krussis on eesti spordiga.
Käsipallis ja võrkpallis vast saab lõunanaabrite vastu aga see on ka kõik. Õigetes sportmängudes korv- jalg- ja jäähokis saame neilt nagu mõni gibraltar - pika nulliga.
Herr Pullerits peaks meie spordijuhtidelt väga valusaid küsimusi esitama. Isegi niikaugele välja et mis mõtet on harrastada vabariigis jäähokit? IdaViru poiste hõlvamiseks või? Aga milleks? Togigu jalgpalli. See mäng saab väljamaalt mingit halastustoe rahasid. Jäähoki aga viib niigi nappe maksumaksja veeringuid. San Marinos minu teada jäähokit ja korvpalli ei harrastata ja katki pole midagi! Elavad edasi nagu miškad! Eesti jäähoki on Leedus juba naerualune. Omal pool riiki venkusid täis aga šaibatki!

 
At 03:57, Blogger adidas nmd said...

ralph lauren outlet
ralph lauren outlet
coach outlet online
new york jets jerseys
nike tn pas cher
cheap nba jerseys
nike outlet
cheap ray ban sunglasses
fitflops sale clearance
jimmy choo outlet

 
At 05:26, Blogger Unknown said...

michael kors uk
jacksonville jaguars jersey
eagles jerseys
cheap ray bans
nike outlet store
skechers outlet
uggs outlet
new orleans saints jerseys
fitflops shoes
ralph lauren outlet

 
At 09:25, Blogger Unknown said...

yeezy boost 350 v2
adidas store
michael kors factory outlet
michael kors handbags
yeezy boost
huarache shoes
vibram fivefingers
longchamp handbags
nike mercurial vapor
moncler outlet

 
At 04:07, Blogger raybanoutlet001 said...

zzzzz2018.4.27
supreme clothing
louboutin shoes
red bottom
ralph lauren uk
nike trainers
saics running shoes
coach outlet
san antonio spurs jerseys
nike tn pas cher
coach outlet

 
At 10:15, Blogger Unknown said...

qzz0725
coach outlet online
michael kors outlet online
nike shoes
giuseppe zanotti outlet
suns jerseys
merrell shoes
cartier jewelry
76ers jerseys
polo ralph lauren
canada goose outlet

 
At 04:36, Blogger Unknown said...

jinyi921
christian louboutin
north face
ray ban sunglasses
moncler outlet
canada goose outlet
christian louboutin outlet
air max 90
ralph lauren
off white clothing
clarks shoes

 
At 13:28, Blogger samaher said...ارخص شركة نقل عفش بالرياض


 

Postita kommentaar

<< Esileht