kolmapäev, november 01, 2017

Pullerits: Kuidas ma avasin jalgpallisõjas uue peatüki!

Kui suve lõpus tuli teade, et jalgrattur Karl Patrick Lauk läheb Astana profimeeskonda stažööriks, ilmus sellest vaid tühiseid pisiuudiseid. Aga kui Eesti jalgpallikoondis valmistus sügisel mänguks jalgpalli seisukohast mõttetu Gibraltariga, tegi ETV oma spordisaates pika avauudise, kuidas Mattias Käit võib äkki saada Inglismaa tugevuselt teise liiga keskmike sekka kuuluvas Fulhami meeskonnas peagi varumeeste pingile.

Mis on Fulham jalgpallis võrreldes Astanaga rattaspordis? Tühi koht ju. Olematu meeskond. Kusjuures, pange tähele, Lauk on Astana eest ikkagi sõitnud, erinevalt Käitist, kes pole Fulhami põhirivistuses veel sekunditki mänginud.

Olin lubanud, et võtan jalgpalli upitamise teema suuremalt üles. Täna võtsingi.

Postimehe arvamusküljel ilmus minu kolumn, kuidas jalgpalli laiutamine on jõudnud Eestis nii kaugele, et see kompromiteerib juba avalik-õiguslikku ajakirjandustki.

Selle kolumni tugevus ja meisterlikkus seisneb selles, et on võimatu mulle argumenteeritult ja veenvalt vastu vaielda. Sest mu argumendid on lihtsalt sedavõrd ümberlükkamatud. Kaua tehtud, kaunikene, öeldakse selle kohta.

Foto 1: Karl Patrick Lauk võitmas kaks aastat tagasi augustis Lauri Ausi mälestusvõistlust Tallinnas Pirital. Foto autor: Jaanus Lensment, Postimees/Scanpix
Foto 2: Karl Patrick Lauk (keskel) Tartu GP võitjana tänavu mai lõpus. Foto autor: Sille Annuk, Postimees/Scanpix

42 Kommentaarid:

At 11:03, Anonymous Anonüümne said...

Väga hästi kirjutatud arvamus. Oleks võinud pikemaltki tümitada. Eestis ei ole jalgpall kunagi kogu rahva mäng olnud ning eesti klubid oma jaapani brasiilia ja kust iganes tulnud leegionäridega ei paku laiemat huvi. "Rahvustelevisiooni" ajuhiiglased võiks sellega arvestada. Välisriikide jalgpalli või näiteks Ibrahimovici triki näitamine jätab etv sporditoimetajatest ikka väga lapsiku mulje. Nõuka aeg on ammu möödas kus iga väljamaalt hangitud videolõik mingi kommertsnimega meeskonnast oli kohe sensatsioon.

 
At 11:19, Anonymous Anonüümne said...

Ka jalgpall integratsiooniprojektina ei võtnud vedu. Ning miks oleks pidanud?

 
At 11:27, Anonymous Anonüümne said...

Härra Pullerits, kas teie sidemetega saaks rohkem teada Astana siseelust? Nimedega mehed Nibali Landa Aru on hiljuti lahkunud. Kas don Vinokurovi täht on langemas või ei suuda Astana enam "atraktiivset" palka maksta? Või intrigeerivad seal keskastme ametnikud?

 
At 11:35, Anonymous Anonüümne said...

Kas selle pulli (uudistesaates otselülitus Narva, kohaliku klubi ja "Jõhvi Lokomotivi" 7:0 lõppenud mängule, et üleanda parima mängija käekell) maksab härra Jalgpall kinni?
Sellise tsirkuse võiks jätta uudistesaate lõppu, et saaks varem kanalit vahetada.

 
At 13:04, Anonymous Ainar K said...

Härra Pullerits! Andke tuld!

 
At 17:03, Anonymous Anonüümne said...

Eesti spordi kajastatus alates Eesti taasiseseivumisest ongi rajatud ajakirjanike suvale,meeldivusele ja tont teab veel millele. Tõsine sport on jäänud selgelt tahaplaanile, kuna enam pole ajakirjanikke, kes ala mõistaks, kes näeks suurt pilti. Lugegu omaaegseid lugusid, analüüse, on millest või kellest õppida. Tänastelt tegijatelt ma suunamuutust ei näe.

 
At 17:39, Anonymous Anonüümne said...

Kus on jalgpallisõda, PP suurusehullus ei muud, mida olgem ausad ei panna isegi tähele)))

 
At 18:11, Anonymous Anonüümne said...

Uudised on et venelased jäävad oma 50km Šotsi kullast ilma. Hõbe oli ka vist nende. Putingi oli tribüünil võitu ootamas.
Kes mäletab Salt Lake City aegu? Ivanov lubas 50km võidu ära tuua ja nii läks. AV ütles ka vist et nii läheb. Nad siis ikka vastastikku teadsid kellel kõvad tropid sees?

 
At 20:39, Blogger Priit Pullerits said...

Tohoh!
Andres Jõesaar kirjutas mu tänase jalgpallikolumni kohta nii:
Priit Pulleritsu needus - tuleb kirjutada asju, mida tööandja käsib? Täna on paraku nii, et PP lugu paistab välja ühena väga mitmest PM-is viimasel ajal ilmunud kindla suunitlusega nuppudest, mille käivitajateks tundub olevat tööandja soov. Tööandja, kes teatavasti jäi suurest lepingust ilma ja paistab, et ei suuda sellega leppida.

Tohoh tonti!
Vastasin talle nii:
Andres Jõesaar eksib rängalt, öeldes, et see kirjutis on kuidagi mu tööandjaga, Postimehega, kooskõlastatud või tööandja survel või käsul kirjutatud. See, kinnitan siin oma perekonna nimel - sellest peaks ehk piisama? -, on täiesti minu sõltumatu, rõhutan, sõltumatu ideega ja minu sõltumatul tahtel ja minu sõltumatul initsiatiivil valminud kolumn. Pidin isegi arvamustoimetuse juhti Neeme Korvi, jalgpallisõpra, paar korda veenma, et ta mind mu ideega löögile laseks (kindlasti poleks Postimehe juhtkond jätnud Neeme Korvi instrueerimata, kui ta oleks mul käskinud/lasknud/soovitanud/jne selle kolumni kirjutada, et mu arvamusloole tuleb arvamusküljel anda pikema jututa roheline tee!). Ja pole ju saladus, et minu võitlus jalgpalli laiutamise vastu ning jalgpalli salakavala mõju kasvatamise vastu Eesti avalikus ruumis on kestnud juba tükk aega, sellele on möödunud nädalatel viidatud ajakirjanduses mitu korda. Selle tõestuseks on ka mu arvukad selleteemalised sõnavõtud minu spordiblogis suusk.blogspot.com, mis on kergelt leitavad.

 
At 20:57, Anonymous Anonüümne said...

Oleks Postimees lepingu saanud kõlaks jalgpalli tunduvalt rohkem kui hetkel ETVs ja PP oleks nagu kult rukkis kuss. Nii lihtne see on.

 
At 22:14, Anonymous Anonüümne said...

Reklaami kuldreegel- iga jutt on hea jutt. PP promob vutti ja dopingumänge xgames. Ta tahab rahastajatele silma paista. Igatahes on nad kajastuse eest õnnelikud. See on PP valik.

Mis on meie valik? Jutustamise asemel toetada kõnetavat teemat kasvõi annetusega. Toetada isata noori toetava ja mitte mõnitava sõnaga. Seda saame teha kõik. Kas toetada rikast sõpra tema vanast saastast vabastamisega ja sellele meeletult peale makstes on kah võimalus. Vähemalt jääb raha inimese kätte kes oskab seda kulutada oma huvide peale.

 
At 00:43, Anonymous Anonüümne said...

Kas Pullerits sõidab olümpiale?

https://om2018.postimees.ee/4296239/galerii-vaata-eesti-olumpiakoondise-uut-voistlusvormi

 
At 09:11, Blogger Priit Pullerits said...

Ei, ei sõida. Ei kvalifitseeru.
Aga ega see tähenda, et ma olümpiaraamatu kirjutamiseks oma panust ei saaksa anda.
Selleks, et olümpiast kirjutada, ei pea ju seda oma silmaga nägema.
Kui palju üldse ajakirjanikud kirjutavad asjust, mida nad on oma silmaga näinud?...

 
At 11:06, Anonymous Anonüümne said...

Kui millestki kirjutada pole, siis millestki ikka kirjutame. PM-is kuulutatakse Kardo Ploompuu osavõtt taliolümpiast "ajalooliseks". Et esimest korda proovib suuski veebruaris Saksamaal. Eestil on sportlane kes osalenud suve ja taliolümpial. Otse loomulikult on see ajalugu. Noh jah.
Mida Uba Tomm oleks sellise meediatrikitamise kohta öelnud?

 
At 11:16, Anonymous Anonüümne said...

to 11:06 -
tegelikult on Kardo Kõva Mees. Just suurte algustähtedega!
Kas sa tema puudeid (mitmuses!)tead? Nägin ise teda Ühel aastal lendamas Tenerifele treeninglaagrisse ja ajasin mõne sõna juttu.
Ilma selliste puueteta on meil nn. profid sageli äpumad ja varmamad vabandusoi otsima kui see sell.
Mees proovib hobi korras kõike mida võimalik - aastaid purjetab, sõidab mäesuuska, lainelauda, sõidab rattaga jne.jne.
Meie siin oleme tegelikult pehmod tema kõrval. Müts maha.

Padre peaks just selliste meestega intervjuud tegema.

 
At 11:18, Anonymous Anonüümne said...

Kae imet!
ERR-i tümitamise postitus (mille sisuga olen 100% nõus) pole kuidagi tööandjaga kooskõlastatud aga imelisel kombel läheb see kokku Postimehepoolse viimaste päevade üldise teemakäsitlusega.

 
At 11:28, Blogger Priit Pullerits said...

Andres Jõesaar on aumees ja saatis mulle vabanduse oma eilse sõnavõtu pärast. Mille ma ka vastu võtsin. Eks inimesed ikka lähe mõnikord liiga emotsionaalseks ja ütlevad hooga välja asju, mis pole õiged. Inimese suurust näitab võime oma eksimust tunnistada - ja samuti eksijale andeks anda. Kas pole nii?

 
At 11:39, Anonymous Anonüümne said...

Ka Padre on aumees ja annab andeks lollkommijate kommentaarid. Aga tuleks üks korralik keresaun teha. Profülaktika mõttes.

 
At 12:10, Anonymous Anonüümne said...

Ujujad korjavad petitsioonile allkirju uue 50m basseini ehitamiseks?
Tegelikult ka või? Mis on rahva tervisele tähtsam, lumine jalkastaadion või bassein. Eelmine impeerium ehitas basseini. Tänane liit vaatab pealt kuidas allkirju korjatakse?

 
At 12:41, Anonymous Kalmer, suusapede ja noorte sõber said...

Viimaste aegade pikimaid nutulaule ja kõik see eesti keelde tõlgitud. Ai valus! Aga kas me vajame sellist? Tundub väga suunatud propagandana.

https://m.postimees.ee/section/3507/4296957

 
At 13:34, Anonymous Anonüümne said...

Lugeisn.
Kus kurat olid need ümberlükkamatud faktid. kas: "Olen kaugel väitmast, Pohlaku eraldatud summaga käis kaasas salalepe, et ERR peab näitama jalgpalli senisest rohkem. Võimalik, et jalgpallikajastuse maht pole mullusega võrreldes üldse suurenenud." ?
Vastu argumentideks ruumi rohkem kui küll.
Tee test.
Sul rikkaid sõpru. Las ostavad kevadeks Giro, vaata kas hakkavad rohkem rattaspordist rääkima.

Jalgpalli, kettaheite, pargisõidu, ralli mullid su enda tööandja ja muu meedia poolt genereeritud. Ei maksa ei Ott ega Kelly, ega alaliit midagi peale. Pole millestki muust rääkida.

Pole hullu varsti hakkab talv, saate jälle team Haanjat tümitama hakata.

Huu

 
At 13:45, Anonymous Anonüümne said...

Huu ei taba biiti. Mulli genereerimine on põhimõte aga mitte alternatiiv uudiste puudusele. Mull aitab konsolideerida pappi. Nii nagu padre Jannseni ajal aeti mulli rahvusriigist, eesmärgiga vaesem elanikond innukamalt tuleviku nimel tööle panna, nõnda on ka kaasajal , et mulliga suunatakse masse mõtlema oma olmeprobleemide asemel pseudoprobleeme ja nende pseudojamade nimel ennastohverdavalt rabama. Kogu selle mullinduse peal on hea ülematel liugu lasta. Lausa selline evergreen lifestyle.

 
At 13:56, Anonymous Anonüümne said...

Mull on sellepärast, et ei ole korralikku omamaist sporti. Vehklejad ju kogu aeg võistelda ei jõua. Jääbki siis üle Ronaldo ja Neimari eraelu ja Ott Kelly igasse päeva vägisi välja kiskuda. Lehtede onlain versioonid tahavad täitmist. Kapitalismi seadus. Isegi suur Padre ei saa selle seaduse vastu. Sõitis Tallinnasse Kellyt intervjueerima. Õigem oleks sel ajal Haanjas suusapoisse piitsutanud rohkem trenni rassima.

 
At 14:19, Blogger Priit Pullerits said...

Jah, Huu ei taba üldse biiti.
Kui mu jalgpallikolumnile on nii kerge leida oponeerivaid väiteid, miks siis te seda ei tee? Miks seda ei ole eilsest saadik suutnud Eestis mitte keegi? Andres Jõesaar proovis, üritas argumentum ad hominemi, aga kukkus orki ja pidi pärast eksimust tunnistama.
Vaadake, Huu jt, lugege veel kord toda jalgpallikolumni. Jälgige selle ülesehitust, sõnastust, esituse käiku. Ega ma ilmaaegu öelnud sissekandes, et see on üks ääretult meisterlik, nutikas ja kaval kolumn, millele ei ole võimalik kellelgi vastu argumenteerida.
Kui te sellest võimatusest aru ei saa, siis te ei ole suuteline üldse väitlema. Nii on.

 
At 16:03, Anonymous Anonüümne said...

Kolumn on väga kõva. Mõni ime et nannipunnid ei suuda vastu väidelda.

 
At 16:36, Anonymous Anonüümne said...

Kolumnis on ainult üks arutelu punkt - see on raha, mis oleks pidanud tulema PM-i gruppi aga läks hoopis ERR-i. Loomulikult on ilmajääjad nüüd aktiveeritud olekus ja nutavad seda raha taga. See ongi loo motivaator. Lugu ise on riukalik nagu vutt. Igaüks näeb selles seda, mis teda kõnetab ja seejärel kaob pilt silme ees adrekast mustaks. Normaalne vutisõber artikli lõpuni ei jõuagi. Emotsioonid keevad aga tegelikult pole kellegile turja karata. Loll on see kes Priitu süüdistama hakkab. Siin saab ainult ilkuda, et näete mida kadedus kirjutama paneb.

 
At 17:57, Anonymous Jesper said...

No see "sõda" jalgpalli vastu on ikka maru lahja. Padre võib ju arvata ja grandiooseid arvamusartikleid treiata , aga no olgem ausad, mis sõjakäik see ka on. Tegusid oleks vaja, ega nende arvamistega nagu näha pole küll midagi muutunud.
Nagu Padre ütleb, panna on vaja!

 
At 18:27, Anonymous Anonüümne said...

Mitte keegi ei kirjuta teravamalt ja täpsemalt kui Padre Pullerits.

 
At 18:46, Anonymous Anonüümne said...

see kuulus kolumn on ju kõige ehtsam ülemlaul eesti jalgpalli nutikale arendamisele. Hoobi sai ikka ERR.
kah Priit

 
At 19:13, Blogger Priit Pullerits said...

16:36, mõnes on teil õigus (silme eest must, adrekas, lõpuni ei jõua), aga selles, et motivaator on kadedus, panete küll täiega mööda. Mina ei tegele kellelegi raha väljapumpamisega, isegi oma tööandjale mitte.

 
At 22:02, Anonymous Anonüümne said...

Kui Postimees oleks lepingu saanud, poleks PP arvamus suures lehes ilmunud ja mingit sõjakuulutus sellisel juhul siis Postimehe vastu poleks võimalik.

 
At 08:28, Blogger Priit Pullerits said...

Oleks... Mis mõte on mingil oleksil?
Oleks ma Jossif Stalin, oleks kõik siinsed targutajad juba ammu suu mulda täis.

 
At 09:34, Blogger Priit Pullerits said...

Üks lugeja kirjutas mu kolumni peale mulle väga nutikalt:

Unustasite kirjutada, et äkitselt leidis Jalgpalli Liit ligi miljon eurot, et ERR saaks näidata jalgpalli, aga paar aastat varem oli vaja 5 miljonit Lilleküla staadioni juurdeehituseks hoopis riigi käest nuiata. Sellest küsimus: kui riigil on raha anda Lilleküla staadionile, miks siis pole raha ERR-ile? Ja kuidas on Jalgpalliliidul raha ühele, aga teisele mitte.

Kirjutate mh: võimalik, et jalgpallikajastuse maht pole mullusega võrreldes üldse suurenenud. Kui ma vaatan õhtust sporti, siis käib mulle juba pikka aega närvidele enne spordiuudiseid üks kõva heliga reklaam. Jah, see on kohaliku liiga reklaam. Aga välja näeb selline, nagu jookseksid platsile Messi ja Ronaldo ning Eesti mudaliiga ei olegi mudaliiga, vaid mingi tõsine rahvahulki kokku toov üritus. Väidan, et kohaliku jalgpalli reklaamimise ja uudistes kajastamise hulk on kindlalt kasvanud.

 
At 09:38, Blogger Priit Pullerits said...

Ja veel tollelt lugejalt terav küsimus:

Tegelikult pole spordiajakirjanike sõltumatuse jutt enam ammu tõsiseltvõetav. Selle tehinguga vaevalt see kuidagi muutub. Aastaid oli suusatajate suuvooder ja pressiesindaja Lembitu Kuuse. Isegi kuumal suvepäeval rääkis ta, kuidas Veerpalu valmistub Ramsaul hooajaks. Kõik need sinavormis intervjuud, sportlaste kallistamised intervjuude ajal, jpm isiklikku on ammu teinud selgeks, et kadunud on kriitiline ja sõltumatu spordiajakirjandus ERR-ist. Millal viimati üldse keegi rääkis sügavatest probleemidest Eesti spordis. Ja ma ei pea silmas mingit pseudoteemat suusatajate omavahelisest kismast.

 
At 09:52, Anonymous Anonüümne said...

Priit 19:13 - nagu sa kirjutad kolumnis, et oluline pole mis on, vaid see kuidas asi näib! Langesid ise oma kolumni väite ohvriks. Ahahahaa

 
At 10:09, Anonymous Anonüümne said...

2011 aastal otsustas Harju maakohus, et ERR sporditoimetus on oma uudistes sõltumatu ja mingit "meelehead" nad uudiste kajastamise eest ei soovi ega võtakski, kui ka pakutaks. Vot nii!

 
At 01:50, Blogger Naaber Margus said...

Hr Pullerits, te olete üsna klassikaline vandenõuteoreetik. Usute jäigalt oma teooriat ja vastulausetest sõelute välja sobivamad millele vastata. Lisame juurde veel arusaamatu viha teatud ala vastu ja saamegi Teie diagnoosi kätte vaikselt. Üks ajakirjanik ja rahvasportlane võiks oma ressurssi natuke mõistlikumalt kasutada.

Aga ma esitan sulle väljakutse. Palun tööta läbi kasvõi paari kuu lõikes spordiuudised enne/pärast jalkaliidu rahasüsti ERR-ile. Nii saame kõik lõpuks teada kas jalkat surutakse rohkem peale kui enne. Aga ilmselt sa lihtsalt ignoreerid mu postitust kuna nii on lihtsam oma mulli sees elada.

 
At 10:49, Anonymous Anonüümne said...

Hr Pullerits, Te lähete ärplema selle üle, mis toimub ERRis. Vaataks esmalt koduõuel ringi!
Viimase nädala Postimehe paberlehe spordilehekülgedest ligi kaks täislehekülge on stabiilselt pühendatud jalgpallile. Paraku ka mingi mittejalgpalliriikides mängivatele kaasmaalastele jms.
Postimehe spordiportaalis on asi veelgi hullem. Jalgpall, aina jalgpall...
Isegi kirglikule spordisõbrale on see liiast.

Jah, sõjakuulutamise mõte oli erapooletuse eest seismine. Postimehelt ootaks nagu ka, et oleks erapooletu. Olete päri? ML omanduses olev Postimees kihutab tuulekiirusel erapooletusest eemale - on kujunenud tabuteemad kaitstud isikute ja äriettevõtete näol.

7. novembril, SSOR 100. aastapäeval

 
At 03:49, Blogger adidas nmd said...

coach outlet store online
oklahoma city thunder
coach factory outlet
nike huarache
michael kors outlet
coach outlet
polo outlet
oakley sunglasses
nike roshe
oakley sunglasses

 
At 05:19, Blogger Yaro Gabriel said...

converse outlet store
air max
yeezys
chrome hearts
jordan shoes
hermes belts
hermes birkin
adidas nmd
led shoes
supreme clothing

 
At 05:24, Blogger Lilyh Gibsonc said...

michael kors uk
jacksonville jaguars jersey
eagles jerseys
cheap ray bans
nike outlet store
skechers outlet
uggs outlet
new orleans saints jerseys
fitflops shoes
ralph lauren outlet

 
At 10:10, Blogger Pansys Silvaz said...

qzz0725
coach outlet online
pandora charms
coach outlet
moncler outlet
longchamp handbags
balenciaga sneakers
canada goose jackets
air huarache
tory burch outlet
longchamp handbags

 

Postita kommentaar

<< Esileht