reede, aprill 13, 2018

Pullerits: Kuidas ma tegin olümpia***rekordi?

LÕPPU LISATUD REEDESE SUPERSÕIDU TULEMUS!
Võimas – ma tegin seda jälle! Gunnar Pressi arvepidamise järgi juba kaheksandat korda. Ei, see ei ole siiski Eesti rekord, aga tubli tulemus sellegipoolest. Eespool on Sven Sommer tosina korraga, Andrus Nilk ja Ants Põldoja 11 ning Jaan Martinson üheksa korraga. Jagan viiendat kohta Andres Vaheri ja Tarmo Pajuga. Vähemalt olen eespool raskekaallasest Peep Pahvist, kes on teinud seda seitse korda.

Just nii palju, kaheksa korda, olen andnud oma panuse maailma ühe unikaalsema, kui mitte suisa unikaalseima traditsiooni – ja mis oluline: üdini eesti kultuuri kuuluva traditsiooni! – kestmisse. Kaheksandat korda kuulusin Gunnar Pressi toimetatud Eesti olümpiaraamatu autorite hulka. (Debüüdi tegin 2002. aasta Salt Lake City olümpiaraamatus.) Aga ärge arvake, et olin värskelt, eile ilmunud olümpiaraamatus statist. Kaugel sellest, väga kaugel!

Siit tuleb teile üks tummine küsimus: kes autoritest andis suurima panuse Pyeongchangi taliolümpiaraamatu valmimisse?

Loomulikult, ma ju ei küsiks seda, kui vastus poleks: mina andsin! Jah, see on tõsi ja faktipõhine, mitte mingi hinnang. Kui loete kirjutatud tähemärke või täidetud lehekülgi, siis veendute, et olen tõepoolest Pyeongchangi olümpiaraamatu suurim autor.

Ja mis seejuures eriti kurioosne: ma pole isegi spordiajakirjanik!

Otse loomulikult sain ma oma panuse ja pingutuse eest tasu. Väärilist tasu. See annab vajalikku ressurssi edasisteks seikluslikeks ettevõtmisteks.

Kuid nondeks ettevõtmisteks tuleb ka treenida. Ja eile seda sel kevadel teist korda tegingi. Möödunud pühapäeval tegin maanteel avasõidu, läbides 50,8 km mõnusas tempos 1:38.45ga, mis teeb keskmiseks kiiruseks 30,85 km/h. Eile, neljapäeva õhtul, kui olin saanud pika pingsa tööpäeva lõpuks valmis kapitaalse intervjuu Rail Balticu juhi Baiba Rubesaga (fotol paremal) – ta eraldas mulle Tallinnas Swissôtelis Rail Balticu kahepäevasel foorumil tunni, aga rääkis minuga poolteist tundi (see on Rubesa usutlemisel Eesti rekord!), sest, nagu ta ütles, küsisin temalt küsimusi, mida mitte keegi ei olnud temalt varem küsinud, mistõttu tal oli huvitav vestelda (ja las investorid ja muud rahakad ärimehed ootavad, võisin tõlgendada tema mitteverbaalset hoiakut) –, sõitsin 1:22.35ga 44,4 km, mis andis juba märksa suurema keskmise kiiruse 32,25 km/h. Aga sõidu ajal ilmnes üks uudne probleem. Ja siin saate nüüd juba paremini oma tarkust välja näidata – kui teil seda ikka on.

Tempo, nagu aru saate, oli pigem mõõdukalt tugev, kuid mitte pingutust ega ähkimist põhjustav. Ent täiesti uudne kogemus oli see, et sääremarjalihased kippusid krampi minema. Selle vältimiseks hakkasin pedaalides kandu rohkem alla suruma, et sääremarjalihast venitada. Veidi aitas, aga mitte nii palju, et probleem oleks kadunud. Tunde järgi ütleks, et lihased olid vägagi lõdvestunud olekus; ei tajunud, et sinna oleks vändates pinge sisse läinud. Samuti, olgu lisatud, ei olnud ma muutnud varasemaga võrreldes possatkat ehk asendit, nii et sellest ei saanud probleem samuti tekkida. Ainus, mille oskasin ise välja pakkuda, oli see, et ju on lihtsalt liiga vähe pedaalitud ja lihased pole väntamisega harjunud. Sest veel eelmise nädala esimesel poolel tegelesin ju suusatamisega.

Kes on sellise sääremarjalihaste probleemiga kursis, st on seda samuti kogenud, ning oskab välja pakkuda, mida selle vastu ette maksab võtta?
*
Kõigest tööpingest ja -koormusest hoolimata reede õhtupoolikul, pärast seda, kui olin kirjutanud laupäevase Postimehe väljapaistvale, kolmandale küljele perspektiivse portree Kaja Kallasest, sõitsin 44,7 km veelgi kiiremini kui neljapäeval - 1:20.20ga. Mis teeb keskmiseks kiiruseks lausa 33,4 km/h. Kas vorm on tõest juba varakult nii hea? Jah, on küll! Tänu millele? Tänu sellele, et ei hakanud kevade hakul liiga vara pedaalima, vaid kogusin suusatades üldvastupidavust. Mäletate, mis ma rääkisin teile, kuidas tuleb rattahooajaks valmistuda?

Foto 1: Saskia Alusalu ja Karel Tammjärv eile Tallinnas Pyeongchangi olümpiaraamatu esitlusel. Foto autor: Tairo Lutter, Postimees/Scanpix
Foto 2: Pyeongchangi olümpiaraamatud. Foto autor: Tairo Lutter, Postimees/Scanpix Foto 3: Rail Balticu juht Baiba Rubesa andmas intervjuud Priit Pulleritsule. Foto autor: Mihkel Maripuu, Postimees/Scanpix
Foto 4: Saskia Alusalu eile Tallinnas Pyeongchangi olümpiaraamatu esitlusel. Foto autor: Tairo Lutter, Postimees/Scanpix

39 Kommentaarid:

At 12:47, Anonymous Anonüümne said...

Miks baltlaste ettevõtmist juhib torontolane, kas viide sellele, et EU on ameeriklaste marionett? Sellist küsimust muidugi meie spordiajakirjanik ei küsinud. Miks eitada mustvalgelt kirjas olevat fakti millega reklaamitakse raamatu müüki? "Pyeongchang 2018
Tegemist on traditsioonilise olümpiat kokku võtva väljaandega (304 lk, kõvad kaaned), mis järgib olümpiaraamatute tava tuua lugejani sügavamad emotsioonid ja põhjalikumad kommentaarid. Lisaks antakse ülevaade Pyeongchangist kui olümpialinnast, mängude põhjalik statistika, oma loo räägib Eesti 12 olümpia logistik Martti Raju, kirjutame ka dopinguteemadest, suur lugu Kelly Sildaruga ja palju muud põnevat. Raamat ilmub koostöös Eesti Olümpiakomiteega ja selle autoriteks on Eesti juhtivad spordiajakirjanikud Ville Arike, Ott Järvela, Kristi Kirsberg, Jaan Martinson, Andrus Nilk, Peep Pahv, Priit Pullerits, Märt Roosna, Sven Sommer, Deivil Tserp, Andres Vaher. Lisaks neile teeb paralümpiast ülevaate Are Eller ning spordikolumnistidena astuvad üles Mart Mardisalu ja Tarmo Paju. Raamatu koostab Gunnar Press. " https://www.ajakirjad24.ee/products/pyeongchang-2018

 
At 13:31, Anonymous Anonüümne said...

Suur lugu Kelly Sildaruga? Raamatus Phönjang 2018? Näete kui väikeseks me oleme jäänud? Mida kõike veel?
Eesti parim suuskur on kanada eestlane. Eesti parim ujuja keegi Sheena kanadast. Parim kümnevõistleja on Shauna abikaasa. Jaaniiedasi.

Õnneks on PPP kelle sõnal on kaalu nii kodus kui välismaa finantsoligarhia dinosauruste kabinettides.

 
At 14:01, Anonymous Anonüümne said...

Mis tobe küsimus marioneti kohta? Kui THI poleks nii määritud rinnaesisega. Ehk oleks siis tema RB etteotsa pandud?

 
At 14:17, Anonymous Anonüümne said...

Ahaa!!! THI ei saa panna baltlaste ettevõtmise juhiks. Who the f are balts?

 
At 16:07, Anonymous Anonüümne said...

Kas
Padre ütles Baibale et eesti rahvas on väsinud? Eesti rahvas ei jaksa enam joosta rahameeste vankri taga ling ümber kaela.
Kõva argument on see et tänu brexitile jääb suurem osa kulutustest kõhnaks hööveldatud eesti maksumaksja kanda. Ärinaine Baiba R teab seda ehk isegi? Kas Baiba R Priidule siseringi infot tilgutas?

Kas on loota vastuseid?

 
At 16:24, Anonymous Anonüümne said...

Mul on tunne et Postimees petab kommentaarides plusside miinustega. Vaadake mis praegu Süüria ümber toimub. Tehakse järgmine Iraak. Meile on selline asjade areng väga ohtlik. Ometi leidub pm-i kommentaariumis kümneid tüüpe kes hääletavad kategoorias "peaasi et Venemaale ära tehakse.

 
At 18:08, Anonymous Anonüümne said...

Hakkab tasapisi hoogu koguma. PM is reklaamitakse Big Boss Baiba eksklusiivset intervjuud Priit The Big Shark Pulleritsule. ... Gigantide mõõduvõtt ...

 
At 18:59, Anonymous Anonüümne said...

Ei tea, mis kolmetäheline (hui näiteks?) end seal tärnide all peidab?

Tõsisemalt rääkides - kuival asfaldil pedaalimise asemel väiksel ovaalil suusatamine pidi olema ju parim ettevalmistus rattahooajaks, kuidas need sääred siis nüüd nii? Ei tea, tundub, et kuskil on oma ettevalmistusega vähe mööda pandud, ehk oleks pidanud rohkem klassikat sõitma, oleks sääred rohkem tööd teinud.

 
At 20:53, Anonymous Anonüümne said...

https://sport.postimees.ee/4470369/soome-murdmaasuusatajad-kompasid-inimpiire-ja-pustitasid-kaks-maailmarekordit

 
At 10:11, Blogger Priit Pullerits said...

Kõigest tööpingest ja -koormusest hoolimata reede õhtupoolikul, pärast seda, kui olin kirjutanud laupäevase Postimehe väljapaistvale, kolmandale küljele perspektiivse portree Kaja Kallasest, sõitsin 44,7 km veelgi kiiremini kui neljapäeval - 1:20.20ga. Mis teeb keskmiseks kiiruseks lausa 33,4 km/h. Kas vorm on tõest juba varakult nii hea? Jah, on küll! Tänu millele? Tänu sellele, et ei hakanud kevade hakul liiga vara pedaalima, vaid kogusin suusatades üldvastupidavust. Mäletate, mis ma rääkisin teile, kuidas tuleb rattahooajaks valmistuda?

 
At 10:38, Anonymous Anonüümne said...

Hommikut! Mulle tundub, et see RB juht on selline mutike, kes räägib musta valgeks. Mis viga on kogu õnne abstraktse tuleviku peale veeretada? Point on selles, et käed sügelevad, keegi ei taluks mittemidagi tegemist, nõutust tunda end ideedest tühjana. Oled hakanud juba lõuna paiku tinutama, siis sobiks ju veel paar õlut ka õhtusse, no kuidas sa lähed juba kell 4 päeval teki alla!

 
At 11:09, Anonymous Anonüümne said...

Baiba kiidab ülevoolavalt eestlasi. Priit kirjutab hoolikalt üles ja valab magusaks tekstiks. Kas pole siin tegemist mee moka peale määrimisega?
Kas Priit on läinud kaukameeste rekke? Õigustama nende kala püüdmist sogases vees?
Kui asjalugu on vastupidine, siis andke märku. Tänan.
Meinhard

 
At 12:05, Anonymous Anonüümne said...

Postimehes ikka ja jälle ülikõvad spordiuudised :::
https://m.postimees.ee/section/3345/4470849

 
At 12:43, Anonymous MargusM said...

Jah, Priit sul on nii suur tööpinge et sellest sääred krampi kisuvadki.
Loomulikult pole võimalik rattaga üldvastupidavust treenida, selleks tuleb suusatada, eriti uisku, ja siis kohe rattapeal jalgadele valu anda.. #tule taevas appi!

 
At 15:03, Anonymous Anonüümne said...

"Kes on sellise sääremarjalihaste probleemiga kursis,"

Sa koormuse järk-järgulisest tõstmisest oled midagi kuulnud!?

 
At 16:32, Anonymous Anonüümne said...

Elu on selleks liiga lühike, et raisata aega koormuse järk-järgulise tõstmisega, kohe on vaja panna. Panna on vaja nii kõvasti, et lamades surnukirstus poleks häbi tasa ning targu elatud elu pärast.

 
At 16:33, Anonymous Anonüümne said...

Jahh lugesin ka mina seda joga, kuidas suusaga (uisusuusaga) ratta hooajaks tippvormi saab.
Kui Priit nii arvab, siis jumal temaga, ärgu ainult propageerigu sellist laus lollust. Kas enam ratta häid nõuandjaid pole, kes mõistuse pähe paneks? Limpa suusaboxi juurest sa ratta nõu vast ei leia.
Et lemmik ring tehtud lennukalt , nüüd rajast tüdimus peal?
Enda viga! Otsi uusi teid, neid on.
Miks sa arvad miks sajad lõunamaades käivad? Pole vaja tühja lahmida, kiui ise proovinud pole. Siin saab silma särama ja motivatsiooni lakke.
Huu (Mallorcalt)

 
At 19:48, Anonymous Anonüümne said...

Hea Mahorcal abielurikkumisi tootmas ja teiste poolt vaevaga ringi aetud SKPd maha laristamas käija, proovige üks kord elus seda suusatamist enne kärkima hakkamist. Liht-parafiinivennad on rattarallist alates alati neid "lõunamaatajaid" luftitanud.

Patriootlik termomeeter näitab 21C, abikaasa lõi grillile pilpad valmis.

 
At 20:11, Anonymous Anonüümne said...

Priit, kas Sa suudad kuni rattahooaja lõpuni igas trennis enda keskmist kiirust parandada? Selline tulemus läheks Eesti rattaspordi ajalukku!

 
At 20:56, Blogger Priit Pullerits said...

Hea küll, hea küll, teie meelerahuks võtsin täna, pühapäeval kiirust veidi maha, aga eks aitas ka vastu- või küljelt vastu tuul, mis puhus kolmel neljandikul distantsist. 1:49.30ga 56,4 km, keskmine kiirus 30,85 km/h. Olete nüüd rahul?

Tegelikult saan aru, et ajab teid ikka närvi küll, kui üks mees, kes hüppab kevadel alles teist või kolmandat korda ratta selga, paneb paugust 32-33 keskmist, millest "järk-järgult" sõitjad vaid und võivad näha, eriti veel arvestades, et vanust nii palju, et mõni "järk-järgutaja" sobiks pojuks ning lisaks arvestades, et see kõik on tehtud, kui nädala jooksul on võetud kaks kõva "skalpi", esiteks Rail Balticu juhilt ja teiseks Reformi uuelt juhilt. Jah, ajab ikka marru küll, saan teist aru. Nüüd jääb vaid loota, et neil mallorkatajatel jääb üle aisa paneku kõrvalt (uskudes 19:48-t, aga miks ei peaks sukuma, sest anonüümsed on kogu aeg uskunud anonüümseid, rohkem isegi kui mind, nimelist) mahti ka tõsist trenni teha, mitte ei juhtu nii, et varsti tulevad võidusõidud ja siis istuvad minuga, kes väidetavalt nii valesti treenib, samas grupis ega suuda minu ees midagi korda saata, pean silmas eest ära sõitmist.

 
At 21:04, Anonymous Anonüümne said...

20:11 ole täitsa mureta, Padre The Big Shark Pullerits läheb rattaspordiajalukku, samuti suusa ja jooksuspordi ajalukku. Lisaks kui mees kes isikliku charismaga tõmbas liistule nii mõnegi maailmaajalugu mõjutanud persooni. Ärme hakka siin nimesid nimetama. Neid on palju. Madame Baiba A Rubesa kui põhja alliansi koordinaator ja SCAFTA esimene sekretär oli viimane on the list.

 
At 22:12, Anonymous Anonüümne said...

Te ikka ei saa üldse aru mis teiega räägitakse?
Me räägime rattassõidust ku naudingust, mitte 32,3 ja 34,1 keskmist. Mida kulli see peaks mind erutama. Uha või 50 keskmisega. Eks esimene võistlus ikka annab aru mis see vorm tegelikult meil on ja eelkõige tahaks teada , kas selle aasta moto on et panna on vaja!! või siiski ei ole vaja. Otsustagem ära presiidiumis ja fännklubi foorumis.
Sama hästi võiks küsida mida Priit Moabis tegi, mida suusarajal kompenseerida ei saaks? No just, aimate ise vastust sellele küsimusele.
Veel idiootsem on Moabi, Mallorca mägede ja Tartu väljade keskmisi kiirusi võrrelda.
Tekib ka küsimus milleks Priidule see jura ja keskmise kangutammine suusa ja rattarajal. Mees ei võistle ju enam kusagil (p.s. ma ei jaga seisukohta et kui Priitu kohal ei ole siis tuhanded jätavad tulemta).
Abielu rikkumisi tootmas?
Milllest selline trauma , reaktsioon?

Huu

 
At 23:56, Anonymous Anonüümne said...

Pommiaugu sündroom.

 
At 07:47, Anonymous Anonüümne said...

Härra Huu, kas te olete homo? Vabandage väljendi eest, aga sellist memmekat teksti suudab vaid lauspede kirjutada!

 
At 09:45, Anonymous Anonüümne said...

Ei tea, kas Huu on homo, kuid tean, et Padre võib edaspidi suht kiiresti minna ajalukku. Mitte küll nii nagu 21:04 arvab, vaid oma liikluskultuuriga.
Oleme siis korduvalt lugenud, kuidas Priit rattaga sõites liiklusseadust eirab. No eile suutis Padre sõita tuima näoga üherealisel teel 80 alas 60-ga ja tekitada lühikese ajaga enda taha suure järjekorra närvilisi juhte. Varem või hiljem võib nii talle keegi vihaselt käru keerata...
Kas oli nii? No oli - Tartu ringteel 11:55 ennem Ilmatsalu ringi, auto 27XXX. Kehahoiakust oli näha, et nägemisega on probleemid ja seega oleks Suurel Isal viimane aeg osta endale fotokroomsete klaasidega prillid.
Turvalisus eelkõige!

 
At 11:00, Anonymous Anonüümne said...

Otsene küsimus nõuab otsest vastust.
Ei ma ei ole homo.
Kas sellise küsimuse tekitas see et ma rattalaagris võõraid naisi ja prostituute taga ei aja?
Samuti ei vaata Kanal2 ja TV3 saateid , ei loe Postimehe ja Delfi igapäeva uudiseid (piirdun spordiga). Ülesanne: Sildistage ka see tegevus, tegevusetus.

Huu

 
At 11:12, Anonymous Anonüümne said...

Jaa, Mallorca on mnt-meeste Utah. Priit, kui korra proovid, siis enam ei tauni.

 
At 12:44, Anonymous MargusM said...

Härra Huuga läheks atrõõvi küll, Priiduga seda vajadust pole finišis saab ikka lutti.

Priit, kui sa niiväga tahad joonele tulla siis palun väga, kohe algab Transtar Temposari 2018 , ole kohal ja saad kõigile ära panna.

Sattusin ühel sõidul vestlema ühe kõva nüüdseks mittevõistleva ratturiga kes tegutseb siiski rattakogukonnas aktiivselt edasi ja ta ütles et kui peaks valima kas sõita kevadel Hispaanias või suvi läbi siin siis tema valib Hispaania, seal on lihtsalt niipalju parem kliima ja olustik.. Karm tõdemus.

 
At 14:06, Blogger Priit Pullerits said...

09:45, see ei olnud küll mina. Ma ei sõitnud eile, üleeile ega üldse sel nädalal kella 12 paiku nimetatud teedel. Eile sõitsin seal õhtul enne kella seitset.

Patriootlikud mehed, need, kellele Eestimaa saab loota ja kelles kindel olla, ei ülista mingit Hispaaniat ega ammugi ei treeni seal. Sest mis on meile Hispaania... Ameerika - see on ikka hoopis teine lugu, kui vastu hakkate õiendama. Tundke reaalsust ja geopoliitikat - kes on Eesti julgeoleku peamine garanteerija? Muidugi mingi Huu seda ei tea, sest ta lollil kombel oina moodi ise deklareerib, et tema Eesti ajakirjandusest uudiseid ei tarbi (loeb ainult sporti - oh jeerum, milline kitsa silmaringiga inimene), mida ongi näha, et elab pimedas. Seetõttu täidan tema ja teiste temasuguste harimatute, elust võõrdunute ja rumalate teadmistes lüngad - see garanteerija on USA, mitte EL ega muu Euroopa. Ma räägin siin ametlikust doktriinist, millest on Eesti ajakirjandus korduvalt kirjutanud. Aga mõni oinas, nagu ütlesin, kekkab, et tema Eesti ajakirjandust ei loe. Näha on! Ma ei tuleks oma debiilsust siin niimoodi kõigile demonstreerima, pigem hoiaks vaikset joont ja tagaritta.

 
At 16:27, Anonymous Anonüümne said...

Kas see ei ole debiilne, et säärelihased, mis rattasõidus on puhkeasendis, hakkavad ühtäkki sõidust valutama? Pigem tselluliit.

 
At 16:34, Anonymous Anonüümne said...

Priidul tundub endal olevat probleeme funktsionaalse lugemisoskusega. Ega hr. Huu pole öelnud et ta Eesti ajakirjandust ei loe. Üles loetud allikad pole õnneks kogu Eesti ajakirjandus. Mis puutub USA julgeolekugarantiid, siis tuletame siinkohal meelde, et suurriikidel on vaid omad huvid. Kas need mõne pisiriigi omadega kattuvad mitte ei sõltu mitte karvavõrdki sellest, kas mõni meie jalgrattur vms turist sõidab Moab-i või Mallorcale.
Tartz

 
At 17:02, Blogger Priit Pullerits said...

...Kas sa kae, siin mõni mees saanud suuvoodri endale. Et Postimees pole kogu ajakirjandus, nõus. Et Delfi pole korralik ajakirjandus - nõus. Et Kanal 2 ja TV3 on peamiselt kommerts - taas nõus. Mis meil üle jääb?

Eesti Päevaleht - ideoloogiliselt ülikallutatud, vasakule; maht kokku kuivanud.
Sirp - keskendunud vaid kultuurile, samuti ülikallutatud vasakule. Keegi ei loe, isegi kultuuriinimesed (sellest oli paar aastat tagasi suurem lugu.)
Õhtuleht - puhas sotsiaalporno ja kõmu ja klatš.
ETV - televisioon ei saa küll olla ühegi intelligentse inimese peamine infoallikas, sest teles on kõik nii lühildane (AK uudiste mahte sisuline maht on Postimehe 2-3 aknaloo kogumaht, ei enamat).
Ega te ometi mulle Telegrammist või Müürilehest kui tõsiseltvõetavast infoallikast taha rääkida??
Ja välismeedia teid ka ei aita - see kirjutab Eestist väga vähe.
Maakonnalehed? Liiga lokaalsed, et saada suurt pilti.

Teistele - rahu! Sääremarjalihased osutusid ühekordseks probleemiks. Rohkem pole esinenud. Nii et ärge erutuge, unustage ära. Probleemi pole.

 
At 17:12, Anonymous Anonüümne said...

Miks Priit tood näiteks punaste anarhistide müürilehte? Või juba ammu oma renomee solgiämbrisse lasknud Telegrammi? Alguses oli seal paar asjalikku lugu, kuid tegijad olid mingid ullikesed, poliitiliste lugude kõrvale toodi ufod ja reptiilid ja oligi asi surnd.

Aga Objektiiv, Priit? Ainus sait praegu mis aus, rahvuslik, vaba poliitkorrektsusest.

 
At 17:21, Anonymous MargusM said...

Priit, mis sa plörised, vaata parem Amstel Gold klassikut seal huvitavam osa just algamas.
Ehk jääb midagi külge või on vähemalt huvitav..

Tõsi on ega eesti ajakirjanduses polegi eriti midagi lugeda- ERR, põgusalt Postimehe onlaini ja Ekspressi. ETV-s on ikka sisulisi saateid ka kuid loomulikult ei saa PP konkurente tunnustada, jääb preemiast ilma.
Seda võib küll öelda et ega see Artergi muud pole kui keskmist sorti bellertsistika.

Tundub et pole usinamat Ameerikaste tallalakkujat kui eesti valitsus, nüüd siis võib nimeliselt ka Priidu nende hulka lugeda.

 
At 17:25, Anonymous Anonüümne said...

Delfi sugust ajupesurit me siiski vajame, sest seda loevad kõik.
Väga jälk karakteristik on seal artiklite kaalukategooria puudumine. Ehk siis KÕIK lood langevad ajaskaalas allapoole. Teravad kahjuks liiga kiiresti. Toon näite. Hetk tagasi ilmus lugu Totaalsest Russli Diktantist, millele tuli hulk häid kriitilisi kommentaare. Kohe hakkas asi langema allapoole. Esimeste seas on praegu artiklid Buffoonist, filmi Müllerist ja muidugi Tänakust. Need olid delfis ajaliselt ENNE vene etteütluse nuppu. Ehk siis peaksid põhimõtteliselt olema praeguseks allpool. Aga ei ole.
Hea oleks et sisepoliitiliselt olulised artiklid seisaksid esireas, et rahvas loeks, aga kus sa sellega, matame selle kiiresti kollase sotsiaalporno info alla.
Pole mõtet süüdistada Toomi Kõlvartit või Puutinit riigi venestamises. Suurem süü lasub omamaisete omanikega meedial.

 
At 18:27, Anonymous Anonüümne said...

Postimees kirjutab kõigest kõigest kõigest .....
kuid mitte sõnagi riigi pealinnas toimunud tugevast eestlusevastasest üritusest, mida oma kohaloluga väärindas nii kõrge poliitik kui eurosaadik Yana ise.

 
At 18:34, Anonymous Anonüümne said...

I Raag statueerib, et totaalse vene etteütluse näol oli tegemist puhtalt kultuurilise sündmusega. Poliitikaga siin pistmist ei ole.

//////////////////////////

Kuigi kultuurinähtusest poliitilises kontekstis rääkimise katsed on Raagi arvates kahetsusväärsed, pole tema meelest vaja sellest ennast tingimata heidutada lasta. "Me ei pea kultuurist jätma rääkimata selle pärast, et keegi tahab seda oma poliitilistel eesmärkidel ära kasutada," leidis Raag.

No mida jura? Mida silmamoondust?!? Justkui kultuurinähtustel poleks poliitiliste nähtustega vähimatki seost? Et kultuur ja poliitika olla jüsku "kärbsed ja katletid", mida paljalt kätega vehkides lahus saab hoida.

Häbitu silmamoondus - aga nii iseloomulik juba enam kui sajand traditsioonilise Euroopa ja traditsioonilise euroopluse vastu käivale lakkamatule KULTUURISÕJALE, õelale poliitilisele, uusmarksistlikule õõnestustegevusele, mis käivitati ja käibki justnimelt kultuuri kaudu: nii läbi traditsiooniliste formaalsete kultuuriinstututsioonide (akadeemia, kirjastused, galeriid, teatrimajad - isegi kirik!) ülevõtmise kui kõige sügavamate kultuuriliste mehhanismuste (näiteks loomulik igapäevakeel) ülelöömise ja iseenda vastandiks perverteerimise.

Ajastul, mil isegi USA asepresident (Joe Biden 2013. aasta mais) AVALIKULT tänab ja ülistab hollivuudi läägeid homoseriaale Ühendriikide ja ühendriiklaste mentaalsuse ümberkujundamise eest, rõhutades justnimelt samuse kultuurakujundusapraadi primaarsust politikaanide ees, tuleb Ilmar Raag sihukest lammajuttu läälutama?!?

 
At 19:24, Anonymous Anonüümne said...

Jah härra Pullerits, loomulikult usa. Ei tule meid ükski prantsuse või saksa näss käitsma. Siin oleme ühel meelel - staars and straips forever !!

Aga Baiba Rubesast eesti rahva heategija maalida? Loodame et see piinlik asi vajub unustusse.

 
At 21:51, Anonymous Anonüümne said...

Kui online meediat sirvida, siis seda teha err.ee lehel. Jahh nad pole kõige äkilisemad, aga info saab kätte ilma et piinlik oleks.
Ajalehtede koha pealt ei ütle midagi. Postimees, päevaleht, Sirp, Äripäev..väga tubli.

Huu

 

Postita kommentaar

<< Esileht