esmaspäev, aprill 02, 2018

Pullerits: Uus tark nipp - kuidas suusatades rattahooajaks põhja laduda?

TÄIENDATUD VÄRSKEMATE ANDMETEGA ALANUD NÄDALAST!
Ma ei kavatsegi teie ees vabandada, et olen teid viimased kuu aega, isegi rohkem, hoidnud pimeduses – et mida olen teinud ja kuidas harjutanud. Polegi teil vaja kõike alati teada, mõelge oma peaga ka, ärge otsige kogu aeg minult pidepunkte ja enesekindlust. Ent ma ei ole kade. Annan siin lakoonilise ülevaate tehtust ning seejärel põhjendan, miks mu tehtu on õige ja kasulik, ning seletan, milles paljud on rängalt eksinud.

Niisiis, viimase kolme nädala tegevus suusaradadel.

11. nädal – 86,1 km (5:18.02, viis treeningut)
12. nädal – 70,4 km (4:32.44, neli treeningut ja üks võistlus [Vahur Teppani vastu])

13. nädal:
E – tööpäev Tallinnas
T – 21,7 km (1:09.02, keskmine kiirus 18,97 km/h!)
K – 18,9 km (1:02.32, keskmine kiirus 17,75 km/h
N – 18,6 km (1:04.34, keskmine kiirus 17,2 km/h)
R – 20,5 km (1:16.25, keskmine kiirus 15,95 km/h)
L – 24,4 km (1:30.26, keskmine kiirus 16,2 km/h)
P – 25,2 km (1:35.26, keskmine kiirus 15,75 km/h)

Kokku 13. nädalal – 129,3 km (7:38.25, kuus treeningut; nädala keskmine kiirus 16,9 km/h)

14. nädal:
E – tööpäev Tallinnas
T – 21,4 km (1:12.22, keskmine kiirus 17,66 km/h)
K - 20,6 km (1:13.12, keskmine kiirus 16,9 km/h)

Ilusad arvud ju, kas pole? Ometi on 7:38.25 treeningutundi – selle talve nädalarekord! – vähem, kui mul kulus lõppenud nädalal TÜ tudengite kodu- ja kontrolltööde parandamiseks. Sinna läks tervelt 8:04, rääkimata loengu ja tööde ettevalmistamisest ning loengu pidamisest (1:30). Siiski-siiski, mäletan, et eelmisel kümnendil kogusin juba Tartu maratoni ajaks rohkem kui tuhat suusakilomeetrit. Mati Alaver oli öelnud, et neil, kel pole tuhandet suusakilomeetrit koos, pole üldse mõtet Tehvandi radadele sõitma minna.

Igatahes on selle talvega alates jaanuari teisest poolest kogunenud suusatades 781,3 km. (Paraku kärpis kilometraaži kahenädalane paus veebruari lõpus ja märtsi alguses, mis oli tingitud organismis rändama läinud neerukivist, mis tekitas pöörast valu ning nõudis lõpuks päevakirurgia sekkumist.) Viimasel, äsja lõppenud nädalal suusatasin kogu talve kilometraažist tervelt 17,5 protsenti ehk pisut rohkem kui kuuendiku. See ei näita muud kui seda, et talv on muutunud Eestimaal hiliseks (mida tõestavad ka ilmaolud) ning et parim suusatunnetus ja suusavorm saabub ikka pärast vähemalt kahekuulist harjutamist, mitte varem. Mis tähendab, et arvestades talve hilist algust toimuvad suusamaratonid Eestimaal liiga vara. Ehk teisisõnu: minu tänavused suusatulemused, veebruari algul saavutatud 123. koht Tamsalu-Neeruti vabatehnikamaratonil Alutagusel ning 144. koht Alutaguse klassikamaratonil ei peegelda mu tegelikku võimekust suusatajana. Nood tulemused said saavutatud sama hästi kui olematu treeningu pealt.

Aga küsimus on nüüd selles, mis saab edasi. Ilmselt jäi pühapäevane suusasõit juba püdelaks muutunud pehmes lumes selle talve viimaseks, kui just teisipäeva hommikul ei avane veel üks võimalus. Seejärel tulevad prognoosi järgi soojakraadid ning aeg on ratas välja tõugata (enne tuleb lasta rehvid kusagil täis lüüa; mul pole peenikese ventiili otsa).

Nüüd küsivad loomulikult paljud, kas pole mitte liiga hilja rattaettevalmistust alustada. Hooaja avastardini, milleks olen planeerinud III Kõlleste rattamaratoni Allan Oras Cupi (see nimetus vajab toimetamist, sest kõlab kentsakalt ja ebaloogiliselt) kolme nädala pärast – eks see sõltu ka korraldajatest, kas nad läkitavad mulle kutse, nagu tegid esimesel korral –, on jäänud alla kolme nädala. Et miks raiskasin aega suusatamisele, kui maanteed olid juba kuivad, küsite.

Rumal küsimus. Esiteks, mida hiljem ratta selga istuda, seda hiljem saabub rattaga sõitmisest tüdimus. (Sest see saabub niikuinii.) Kes on juba märtsi algusest vändanud, sel on ilmselt hiljemalt jaanipäevaks mott maas ja kopp ees – aga siis alles panemiseks läheb. Teiseks, suusasõit pakub palju paremat üldkehalist ettevalmistust ehk baasi ladumist kui üksluine rattasõit. Jalad töötavad, käed töötavad, õlad töötavad, kere töötab. Jalgrattasõidus, kui veidi liialdatult öelda (aga ainult veidi!), on üksnes monotoonne reite töö. Kolmandaks, nagu vanad suusahundid teavad, siis pole emotsionaalselt midagi ergastavamat kui varakevadised suusasõidud. Taevas on enamasti juba sinine ja päiksenegi, rajad tugevad ja hea libisemisega, päevad pikad ja valged – see kõik teeb suusatamisest väga emotsionaalse tegevuse. Seevastu rattasõit on samal ajal lihtsalt nüri: kõle ja pruunikashall maastik, talvest hall asfalt, külmad tuuled, pori... Ja neljandaks: suusatamine on ikkagi tehniline ala, aga rattasõit – no mis tehnika seal on?! (Ma ei pea tehnika all silmas varustust.) Väga huvitav on suusatades liigutusi viimistelda ja timmida, neid saab alati ja lõpmatuseni täiustada. Lõppenud nädalal tundsin ja tajusin, et vabatehnikas saavutasin uue taseme: kitsama sõiduasendi, keharaskuse parema ülekande jalalt jalale ehk «kiikumise», tõhusama jalgade töö jne. Rattasõit ei paku midagi sellega võrreldavat – ainult vänta ja vänta, kummardu vaid leistangi kohal võimalikult madalale.

Niisiis, nagu näete, sai lõppenud nädalal tehtud rattahooajale meeldiv ja tulus sissejuhatus – kilometraaž ja aeg kogunes ning tunne ja meeleolu püsisid värske. Eks see ole aastatepikkune kogemus, mille pealt need tarkused on tulnud. Lihtsameelsed on aga asunud ilmselgelt liiga varakult end sadulas trööpama, maskid peas. Kuid loodetavasti nad õpivad sellest.

Foto 1: Suusataja 21. märtsil USA pealinnas Washingtonis National Mallil. Washington oli minu kodulinn 1995. aasta juunist detsembrini ning 1997. aasta augustist 1998. aasta jaanuarini. Foto autor: Reuters/Scanpix
Foto 2: Kevadine ilus suusasõit Rootsis Falunis 17. märtsil. Esiplaanil Calle Halfvarsson. Foto autor: AFP/Scanpix
Foto 3: Paraolümpia suusavõistlus 17. märtsil Pyeongchangis. Foto autor: AFP/Scanpix
Foto 4: Saksamaa meistrivõistlused murdmaasuusatamises Reit im Winklis. Teatesprint. Foto autor: imago / Ernst Wukits / Scanpix

67 Kommentaarid:

At 08:52, Anonymous Michel, šokiterapeut said...

Nii sisukaid lugusid kirjutatakse postimehe spordiosas:

Paljud suusasõbrad said eile šokeeriva teate osaliseks, kui viimaste aastate Eesti paremaid murdmaasuusatajaid Karel Tammjärv avaldas, et lõpetab karjääri. Tegelikult tegi suusataja muidugi aprillinalja.

 
At 08:55, Anonymous Anonüümne said...

"mul pole peenikese ventiili otsa"

Vana lugu..Astu töölt tulles läbi Jalgrattast-nad müüvad sulle adapteri, mis käib tavalise autopumba otsa, 1-2 eurot, tasub kohe mitu võtta.

http://fixus24.ee/?st=5;info=jalgrattad;toode=03-PU-ADAPTER;/Ventiiliadapter_Schwalbe_AVPV.html

"mida hiljem ratta selga istuda, seda hiljem saabub rattaga sõitmisest tüdimus."
Selle vastu aitab mitmekülgsus-mis takistab sul suvel vahelduseks ovaali toksimas käia?
Esiteks-teiseks ja kolmandaks-kõik jumala õige-toimetaks siis ometi ka ise oma mõtete järgi..

 
At 09:08, Anonymous Anonüümne said...

Muidugi täieliku profaanina, aga olles jälginud proffide tegemisi ja teooriast ühtteist teades, tundus pühapäeval Priidu järel mõned ringid ringid sõites, et suusatehnika on tal rahvasportlase kohta täitsa normaalne. Ette - taha tasakaalu osas pole midagi ette heita, aga samm kipub küll laiaks minema, nii et selle kallal peab veel töötama. Aga külalisena põhja poolt pani mind imestama, et nii Tehvandi kui Tähtvere suusarajad olid nädalavahetusel praktiliselt inimtühjad. Isegi varbaid ei pidanud appi võtma, et kulgejad kokku lugeda. Suusatamine on vist tõesti hääbuv ala...

 
At 09:22, Anonymous Anonüümne said...

Krt üldse aru ei saa kui harrastajad ja tipud räägivad koguaeg hooajaeelsest põhjaladumisest. Mis kuradi põhja? Sellel, kes tegeleb regulaarselt spordiga, on koguaeg põhi all ja tase olemas ja teatud võistlusteks vaja lihtsalt tipunurka lihvida. Või olen ma lihtsalt valesti aru saanud???

 
At 09:29, Anonymous Ratturi asend said...

Jõulised numbrid.

Hea ajakirjaniku tunnus on faktitäpsus. Alzheimeri tõbi on õudne haigus ja kahju kui ajakirjanik selle ohvriks satub. Tuletame siis meelde, et tegelikult hakkas kevad see aasta 20 märtsil ja nn 7+h rekordnädal on siiski kevade rekord, mitte talve oma. Võimalik, et Priit pidas silmas talvist hooaega, mis võib ju lõppeda ka suvel või ka järgmisel talvel, kui põhialaks on suusatamine ning ühed harjutused vahelduvad lihtsalt teistega uue hooaja valguses.

Siiski õpetame selgeks Priidule ka rattal suuna näitamise. Jah ka keerates õigele poole, peab suunda näitama!

 
At 10:44, Anonymous Anonüümne said...

"... Ja neljandaks: suusatamine on ikkagi tehniline ala, aga rattasõit – no mis tehnika seal on?! (Ma ei pea tehnika all silmas varustust.)..."
Pole tükk aega nii lolli juttu lugenud.
Kui sa Priit ise ei tea, siis küsi targematelt, kuidas nad oma tehnikat lihvivad, mis harjutusi kasutavad.
Näiteks pedalleerimise sujuvus, väntamised eri kiirustega, tõusud püsti ja sadulas, sõit lahtiste kätega, jne.
Miks kasutatakse tehnika treeninguks rulle, mitte tavalist pukki?
On veel palju mida õppida ...
See, et sa jõuga murrad, viib ka jõuliselt edasi, kuid kahjuks ka piirdeaeda või kaasvõistleja tagarattasse.
Muuseas, kas sa tead, et on olemas spetsiaalne tehnika kuidas vältida tagarattasse sõites ülekaela lendamist?

 
At 10:49, Anonymous MargusM said...

Kõik oleneb millised on hooaja eesmärgid, hinge värisedes mingeid tasuta kutseid oodates küll vormi ei ajastata : )
Ütlen ausalt et sinu rattasõidu tehnika on ka piisavalt lopergune, on mida lihvida, ja ma mõtlen lisaks jalgadele ka keha tööd..

Palun tee üks postitus kus mõtestad lahti oma rattaeesmärgid ja kuidas plaanid need saavutada, vaat see oleks lugemine. Eks siis pärast ole näha kas suudad ka eesmärgipäraselt tegutseda või tulevad ainult vabandused.

PS. Kui ilm on ilus siis ikka kõigile ühtemoodi, nii suusatajatele, ratturitele kui lihtsalt jalutajatele!

 
At 11:00, Anonymous Anonüümne said...

Miks eelmise artikli juurest Priidu hoolikalt valitud pilt tussist kadunud on?

 
At 11:53, Anonymous Anonüümne said...

Sellepärast et Priit pandi tsölibaati ja peab pool aastat kodus naistetöid tegema, siis oskab väärtustada ka "nähtamatuid taustajõudusid"

 
At 11:56, Anonymous Anonüümne said...

Skandaalne olukord, kuna tussu pilt sai disklafi!!!

Kas eesti kuulub läände? Muidugi kuulub! See ei ole isegi vaidlemise koht. Järelikult on tussu pilt integraalne osa meie tänasest komberuumist.

Või vaidleb keegi vastu?

 
At 13:32, Anonymous Anonüümne said...

Vaata 11:56. Meie blogikomberuumis saavad sinusugused s...kotid disklafi. Kohe kui šeff tagasi jõuab.

 
At 14:31, Anonymous Anonüümne said...

Nii ei sobi! Padre teeb Tormise Taneli Eesti spordimeeste jaoks tähtsaks isikuks ja siis kaotab pildi temast oma blogist. Ilma Padre promota ei hooliks keegi meist sellest prouast, kuid nüüd, kui Padre on põrguväravad valla päästnud, ei saa enam selliseid pilte vaka all hoida.
Nõuame rohkem alasti pilte naisest, kes viimase nädala jooksul Padre jaoks internetis suurimaks kõneaineks on olnud!

 
At 16:56, Blogger Priit Pullerits said...

Mina näitasin enda omi, olge nüüd ausad ja näidake enda omi ka. Treeningkilometraažide kokkuvõtet, pean silmas.

 
At 17:11, Anonymous Anonüümne said...

Ei ole millegagi kiidelda. Kõik treeningud on olnud mõnusad matkad, looduse ja ümbritsevate suusatajate nautimisega. Pilte ka ei ole. Ega kaifimisest polegi mõtet pilte teha. Või mis see õues viibimise mõte siis ongi?

 
At 17:11, Anonymous Anonüümne said...

No peale eelmist blogipostitust sai mingi aeg mitu kilomeetrit riistvõimeldud. Aega ei võtnud. Praegu on tehnilistel põhjustel paus, loodetavasti saab siit blogist varsti jälle motivatsiooni.

 
At 18:29, Anonymous MargusM said...

Priit, see juba siin läbi käidud teema, sai kord numbreid jagatud ja siis oli reaktsioon tormiline et keda need tühisuste andmed huvitavad.. otsi oma kommentaar ise üles.
Mingi data võrdlemisel on mõtet ainult siis kui on sarnaste eesmärkide ja tasemega vastane.

 
At 18:30, Anonymous Anonüümne said...

Ikka saab motivatsiooni. Vaata kui palju motivatsiooni tekitas küsimus Trumpi sõbranna ümber.

 
At 18:35, Anonymous Anonüümne said...

MargusM sina ka naiivne vennike. Asi selles ongi et on väga vähe Padre tasemega vastaseid. Eriti siin kommentaariumis. Luhvtivennad ju kõik. Kui mitte suisa s...kotid.

 
At 18:43, Anonymous Anonüümne said...

Jah, kui kogu aeg tiirutada ovaalil nagu karussellihobune, tulebki tülpimus peale. Ega su rattaringidki varieeruvusega hiilga. Ja muud tegevust nagu polegi. 50+ mehikese kohta suisa hämmastavalt ühekülgne ja nüri liigutamiste kooslus. Harjuta vahelduseks kasvõi tagurpidi suusatamist- saad oma olematule koordinatsioonile vbl. tuge ja lõbus ka.
Mis on nende ringide, kilomeetrite, kiiruste ja aegade arveametniku kombel üles lugemise mõte? Mõttetu edevuse laat.

 
At 19:20, Anonymous MargusM said...

Nõus eelnevaga, üksluine on see IQ168 elu. Isegi M-s käimised on muutunud rutiiniks.

18.35 ma siiski loodan et tugevaid mehi ka siin, kuid milleks ennast võrrelda PP-ga.. Saab ka ilma ja pole ka vajadust. Kui elus juba ühtteist saavutatud siis mõikad et ei pea ennast teistele tõestama.
Kas keegi üldse peab, selles on küss.

 
At 20:40, Anonymous Anonüümne said...

Margus, keegi peab eeskujuks olema ja Padre "The Man With Steel Balls" Pullerits seda kahtlemata on. 50+ tulemused lähevad alla kõigil, kuid vaimne kangus ja kõvadus püsib veel kaua ning just siin on PP meile tavalistele päntajalgadele kui Siriuse täht taevas.

 
At 21:01, Anonymous Anonüümne said...

On jah Sirius ja Põhjatäht. Mehed, ilma Priidu "vedamiseta" teeksite te kõik kui mitte just füüsilist, aga vaimset vähikäiku küll.

 
At 21:16, Anonymous Anonüümne said...

18.dets-24.märtsini tuli 47 suusapäeva, kogu km oli 1001 ja aega kulus selleks 59h40min, sisaldab 4 maratoni. Sai piisavalt.

 
At 21:33, Anonymous Anonüümne said...

Kes müüb PP Cube sarnast rattast, nii hinna, kui kaalu poolest, pikkust 184cm?

 
At 23:53, Anonymous Anonüümne said...

Ma pole nii rumalat postitust ammu lugenud.

Suusatamine on tore , aga miks lägas nühkida kui jägmine võistlus suusal on 8-9 kuu pärast?
Ratas pole tehniline ala ja tugevdab vaid reisi?
Tule taevas appi. Ma ei räägi juppidest ja kassettdest. Räägib mees kel on olematu tehnika rattasõidus, ei tõmba jalga kaasa kui teine pool alla läheb. Torso nõrk et metsas hakkama saada. Metsas rohkem pikali kui püsti.
Kui Fausto Coppi ja Anquentil jne olid näited ajaloost kuis rattur ja ratturil võib vahe olla. Kui täiuslikuks suutis mõni mees lihvida oma tehnika sadulas.
Ka rattasõidus vaja tehnilist oskust ja tasakaalu (käi talvel paar korda rullidel ära, õpid ennat ja oma ratast kõvasti paremini tundma).
Km suusas uhked , kuid palun too fakt palju sellest uisku ja palju klassikat? See räägib nii mõndagi võrreldes kasvõi eelmise aastaga.
Allan Oraseks sa rattavormi ennast ei saa. Unusta ära. Arvad et sõidad hea suusavori pealt ka ratast hästi. Unusta ära.
Küsi mõne ratamehe käest kui ei usu. Ei mitte sealt limpa putka juurest, nemad on seal enamus suusatajad.

Huu

 
At 23:54, Anonymous Anonüümne said...

Eks need Cube rattad ongi peremehele nagu pärlid sigadele. Süüa ei kõlba ja enese ehtimine nendega ei tule kah hästi välja. Midagi jääb puudu. Just kui oleks tegemist ajaloolise eksponaadi presentatsioon. Tulemus ei parane. Tegelikult käib vähikäiku. Nägime, kuidas sumoka ratas veeres aga Cubel polnud särakat. Sarnast trendi olen märganud avalikes riigi subsiidiumitel tegutsevates asutustes. Justkui ürtitatakse moodsaid asju demonstreerides näidada eesrindlikust. Tegelikult aga lähemal vaatlusel osutuvad sellised ekspostitsioonid saastaks, millega on ärikad julmalt raha välja lüpsnud. Rumalukestele esitletakse eilset päeva. Midagi, mis on pankrotimeistritele riiulile tolmuma jäänud. Tehnoloogiaevangelistid peaksid selliste porride peale marru minema ja tormama ise orgunnima asendusrekvisiite. Pasa demomine on nagu käsikiimlus, pauk tuleb aga jookseb maha. Demoda tuleb ikka tippu. Seda mida keegi osta ei jõua ja mis jõuab massidesse mõnede aastate pärast. Ja siis on tipu visiooni kaenutel hea võimalus anda oma rahaline panus, kasvõi panga laenu abil, tehnika edasisse arengusse. Teisisõnu, oleks pidanud ka peremees raha kokku kraapima ja sumoka kondimootorist parema ja uuema kondiraputaja soetama ning siis ta poleks pettunud ja ei müüks seda kola täna maha vaid kiidaks, et see on parem kui miski muu.

 
At 07:58, Blogger Priit Pullerits said...

Tere.
Rattamehed on juba varakult kuidagi närvilised, hakkavad õiendama ja halvustama ja maha tegema. Ei mäleta, et suusamehed nii õelad ja kibestunud oleks olnud.

Baruto ratas on kahtlemata parim, millega võistelnud olen. Eks tulemus kinnitas seda: TRM alla kolme tunni, koht 300., paljudel siinsetel sõnavõtjatel suu ammuli ja silmad punnis - kust see pauk küll tuli?! Aga olen realist: eks tookordne rada, mis oli kuiv ja soosis kiiret sõitu, mis on mulle alati meeldinud, mitte uimerdamist ja müttamist - ratas on ju kiirelt sõitmiseks! -, oli ka mulle kui loodud. Mullusel TRMil oli muda- ja muid takistusi, kust alalhoiuinstinkt (ärme unusta rangluu ja viie roide murdu!) soovitas rahulikult läbi minna, isegi kõndides. Eks sinna need minutid ka kadusid.

Sellist Cube'i, nagu Artilt sain, sellise hinnaga ei saa, kui keegi siin eespool küsis. See on eridiil. Aga kui ka eridiileri leiate, siis ehk saate samuti.

Et miks Cube, aga mitte Baruto ratas? Sellepärast, et Baruto rattal pole amorte. Cube'il ees on. Aga mis sa teed Moabis ilma amordita? Seal on enamikul koguni kaks amorti, üheamordilised on selges vähemuses. Nii et saate ehk aru, millega seal tegu. Isegi vaatasin imelikult, kui nägin San Flats Roadil Manti Las Sali National Foresti piiril, kust singel keeras Porcupine Rimi rajale, kahte ratturit, meest ja naist, kel olid mitte ketas-, vaid v-pidurid (nii vist neid nimetatakse, rattapeded, eks?), ning mõtlesin, et oeh, kuidas need küll sellistega nii raskel ja hullul rajal hakkama saavad. Need hullemad kohad algavad siin 7:40-st:

https://www.youtube.com/watch?v=LFtBmqDAeUA

 
At 08:35, Anonymous MargusM said...

Priit, kas selleks et teha vahet ketas- ja v-piduritel peab olema rattapede?
Ei tee sulle keegi siin liiga, pole mõtet solvates enesetunnet tõsta.

 
At 09:09, Anonymous Anonüümne said...

Priit, kas te ei tahaks endast niisugust fotot lasta teha ja meesnaiste, meeste ja naiste rõõmuks blogisse panna? Võite Cube kukile võtta.
http://vapsid.weebly.com/uploads/1/5/2/9/1529337/333637_orig.jpg

 
At 09:41, Anonymous Anonüümne said...

George pildi asend on parem https://images.fineartamerica.com/images/artworkimages/mediumlarge/1/george-hackenschmidt-english-school.jpg

 
At 11:30, Anonymous Anonüümne said...

Jaa. Priit valab kulda. Miks ratturid on kriitilised? Juba selline küsimus viitab, et Priidul on käinud klikk Rudolf Steineri süsteemi suunas ja loobunud riiklikult tunnustatud võitlevast paradigmast. Jah, PISA järgi annab võitlev süsteem perfektse tulemuse, kahjuks ei kajastu see kõva areng kuidagi SKP kasvus. Nagu ei ole panemise tulemusel tervist pole PISA testi tulemusel kõrgepalgalisi töökohti. Kasvatame endiselt orje. Vanas Roomas peeti gladiaatorite võitlusi kah rikaste lõbustamiseks. Vaatamata ühiskonna arengule, peame nentima, et elu ei ole oma loomuses muutunud. Sama jätkub ka täna ja ikka õhutatakse panema. Ainult, et kui kellegil on vaja panna, et jõuda maailma jaoks tundmatule OM ala pjedestaalile, siis miks ülejäänud peavad kaasa panema? On aeg restardiks. Tulles tagasi PISA tulemuste juurde, siis miks me laseme on tarkadel lastel vaesuse piiril vinduda? Äkki teeme arvestused, et palju on meil vaja kapitali, et tagada 50% suurem SKP ja 4 korda suurem mediaanpalk nagu meie põhjanaabril ning seejärel vaataks oma rikkused üle ning kevadel sulatame selle varanduse jäätunud paradigmadest välja! Meil on vaja 8 korda vähem pingutada, et saada normaalset töötasu võrreldes SKP kasvuga. See on aga võimalik tootlike tehniliste vidinate kasutusele võtuga. Meie noortel on PISA järgi rohkem taipu, kuidas neid vidinaid kasutada kui mujal maailmas. Täna takistab seda tegemast võimule jäänud ekskommarite ja nende pärijate klikk, kes lihtsalt kardavad hea ja libeda elu reelt maha langeda. Me ei pea võitlema aja äraelanud päevi näinud vidinate otsas, vaid soetama normaalse tippteholoogia, millega on vaja oluliselt vähem pingutada parema tulemuse saavutamiseks.

 
At 12:56, Blogger Priit Pullerits said...

Seni kui te sõnu teete, käisin ma panemas. Täna hommikul suusatasin 21,4 km ajaga 1:12.22, mis teeb keskmiseks kiiruseks 17,66 km/h. Ainult nii saab võitlusvaimu kõrgel hoida, muu on tühi õhu võngutamine. Mis on teil täna võitlusvõime arendamiseks ära tehtud?

 
At 13:42, Anonymous Anonüümne said...

See aeg kui mõni mees raiskas oma niigi lühikesest elust jälle 1:12:22, arvestamata minekut, tulekut ja muud kaudset ajakulu, tegin ise kogu aja silmaga nähtavat tööd. Ikka Eesti riigi ja rahva hüvanguks. Õhku ma ei võngutanud ja tühja ei paugutanud. Rääkimata suusatamisest. Endiselt olen erk, valvas ja teguvõimas. Valmis kodumaa kaitseks ja vaenlaste, olgu nad kas verbaalsel või füüsilisel kujul, tõrjumiseks.
Suusatamine, kui kiirelt hääbuv anakronism, mis ammugi on nii suures plaanis kui kaduva talve kontekstis muutunud ussripatsiks, on võitlusvaimu kasvatamise seisukohalt tagurlik. Aeg on suusad ahju ajada ning ratas aujärjele seada.

 
At 13:54, Anonymous Anonüümne said...

13:42 on tubli mees, kuid 1:1 võitluses jääb Padrele selgelt alla. Kõigest võitlusvaimust hoolimata.

 
At 14:44, Anonymous Anonüümne said...

Aktifoto: Atleet keppi maha surumas

 
At 16:26, Anonymous Anonüümne said...

Selline huvitav paradoks et meil Eestis on Lurich absoluut ja teised maadlejad justkui tema väikesed vennad. Kui nüüd Revali linnast veidi kaugemale minna siis pöördub asi pea peale. Lurichit ei tunne/tea keegi, Hackenchmidt on hoopis maailmakuulus ja laiemalt tuntud. Väga huvitav. Vaadake kuuglist ja vikipeediast järele.

 
At 17:00, Anonymous Anonüümne said...

Padre Pullerits on nagu Lurich ja Hackenschmidt kokku - kuulus kodus ja kuulus ka välismaal, kaugel väljaspool Reveli ja Liivimaa piire. Mida te s...kotid nüüd ütlete?

 
At 21:14, Anonymous MargusM said...

s**akott oled siin ainult sina, Anonüümne!

Priit on muidugi tubli, liigutama peab kuid see mõtestatus meenutab pigem õukonna narri, tsiteerin Postimeest:
«Igal rahval on oma ratsionaalsus ja oma hullus.»
Kremli lemmikfilosoof Aleksandr Dugin

 
At 23:45, Anonymous Anonüümne said...

Ajal mil sa oma mõtetut hääbuvat suusatamist harrastasid sain mina teha oma lemmik tööd.
Peale tööd võtsid kuurist cyclocrossi ratta ja sõitsid nauditavad 1.45h päikseloojanguga koos. Mööda kergliiklusteed, sulavat kruusateed. Homme plaanis poole pikem sõit.
Teie Priit võite homme..minna suusatama. Ja mõõta kui kiiresti liigute.
17.00 mine otsi oma isa ülesse. Padre joga muutub tüütuks s...tt! Pullerits on Hackenschmidt? Kes suudab veel idiootsema võrdlse tuua saab preemia.

Huu

 
At 08:20, Anonymous Anonüümne said...

to lgp. Huu:
Tahan preemiat - Padre Priit on meie Kalevipoeg!
Saarepiigat küll ei vägistanud, kuid ameeriklanna Stormyle pani pilgu peale! Loodame, et keegi tal salamahti jalgu murdma-lõikama ei hakka - ikkagi oma jope Jõgevamaalt ja jalgupidi kahtlasesse jõkke ei roni (nagunii ei oska ujuda).

 
At 09:54, Anonymous Anonüümne said...

Ameerikas teatakse Eestit kui Hackenschmidti, Erki Noole ja Priit Pulleritsu sünnipaika.

 
At 10:49, Blogger Priit Pullerits said...

Täna, kolmapäeva hommikul suusatasin 1:13.12ga 20,6 km. Keskmine kiirus 16,9 km/h. Asi selles, et iga kilomeetriga läks rada aina pehmemaks ja lõpus tuli juba kangutada. Kui esimestel kilomeetritel oli keskmine 17,6-17,9 km/h, siis viimastel langes juba 16 peale.

 
At 12:18, Blogger Priit Pullerits said...

Väga huvitav suusainfo Eesti noorte suusatajate ja Andrus Veerpalu kohta:
https://www.facebook.com/raul.kalev.3/posts/10156194336713486

 
At 15:18, Anonymous Anonüümne said...

Alates sellest postitusest tuleb jagada:

A peenikese ventiili mehed
B teised

 
At 15:42, Blogger Priit Pullerits said...

Ei saa nii jagada. Mina kuulun näiteks mõlemasse gruppi.

Samuti ei saa jagada mehi tubelessi ja sisekummi meesteks. Sealgi kuulun mõlemasse gruppi.

Mis näitab, et liigitamine on üks kahtlane tegu.

Siiski, ühte moodi saab ikkagi liigitada: mehed, kes loevad seda blogi, ja mehed, kes ei loe. Noid teisi on rohkem. Mis aga ei näita ega kinnita kuidagi, et nad oleks paremad ja tugevamad. Sellega olete ometi ju nõus?

 
At 16:17, Anonymous Anonüümne said...

Noid teisi võib olla rohkem, kuid vajadusel murrame nad maha. Siinse blogi mehed (mõned üksikud välja arvata) on kõik Väike-Maarja juurtega, ehk siis Lurihi geenidega, tunnistavad oma juhiks Padre "The Sharkman" Pulleritsu ja seisavad ühise rindena Eesti kaitsel kui ameerikast veidi relvaabi ka juurde saab.

 
At 17:53, Blogger Priit Pullerits said...

Sattusin oma kirjutisega "Priit Pullerits: õnneliku lapsepõlve ihaluse valus kättemaks" https://arvamus.postimees.ee/4453577/priit-pullerits-onneliku-lapsepolve-ihaluse-valus-kattemaks sotsiaalmeedia arutelu keskmesse ja imestasin, kui palju seal on selliseid pehmosid, pealtnäha tarku, kuid sisult täiesti mõttetut iba ajavaid pidetuid mehepoegi, ja mõtlesin, kust küll sellised maotud isendid meie sekka on tekkinud. Tõesti, enne kümme korda MargusM kui nood sotsiaalmeedia libamehed!

 
At 19:02, Anonymous Kägu, kehakultuurlane said...

Härra Pullerits, ei oska 100% veendumusega. vastata, kust need pehmod tulevad, aga teie kirjutis on hea, sest te olete kirja pannud mõtted, mida olen isegi vahel mõelnud. Mulle tundub, et selliste pehmode kasvatamisega tegeleb meie riik ja haridusüsteem. Mina olen oma küünilisuses läinud isegi nii kaugele, et mõelnud, et kellele on kasulik , et meie mehepojad on nõrgad, ( nii vaimult kui kehalt) ülitolerantsed, neis puudub igasugune patriotism ja rahvuslik uhkus ja nad lömitavad kõige lääneliku ees. Mõned aastad tagasi kurtis mu oma poeg, et nad peavad cooperi testis jooksma 3000 meeetrit miskise minumeelest suht nalja ajaga. gümnaasiumi lõpuklassi poisid, aga aeg oli selline, et minuajal oleks paremal juhul 3 saanud sellise seasörgi eest. Küsisin poisilt veel, et kas lõunapaus jooksuajal on kohustuslik või võib ühe jutiga joosta. Poiss muidugi, et eks tule ja näita siis, mis sa papi jutustad. Ütlesin et võta sõbrad kokku ja ma teen teile staadionil tempot. Löntsin vaikselt ees ja poistekari seljataga jäi järjest väiksemaks. viimasel ringil tegin kerge kiirenduse, siis kadusid kõik seljatagant. Minu poiss ja veel üks poiss mahtusid napilt ajalimiiti. 9, st jooksjast 4 suutis jooksu lõpetada. Ma olin siis ise mingi 44 aastane ja pole ka mingi eriline jooksumees kunagi olnud. See muu õppimine tundub ka kuidagi selline naljanumber olema, hinded on lastel väga head, aga teadmisi nagu pole. Päris tükk aega olin veendumusel, et seal koolis, kus minu lapsed käivad saabki hindeid enam vähem nii, et lastakse aknale hingata ja kui see uduseks läheb, siis on väga hästi. Mingil hetkel sain teada, et seal koolis pannakse kahtesid ja jäetakse isegi suvetööle. Olin selle peale tõeliselt üllatunud. Sama üllatunud olen ma kui kuulen raadios või teles ohkimist kui raske ikka lastel on ja milline kohutav koormus neil on. Niipalju kui mina neid tatte tean, siis läheb enamusel neil küll kogu aur arvutites ja nutiseadmetes mängimise ja muidu totutamise peale, kuigi mis seal salata see võib päris väsitav olla ja õppetükkide tegemiseks, enam tõesti jaksu ei ole.

 
At 19:06, Anonymous Anonüümne said...

Priit promob, et seadused on saatanast ja ühiskond peab arenema darvinistlikult. Noh nii nagu vanglates. Jõud määrab kes on juht ja kes lakub varbaid. Uskumatu, et sellise mentaliteediga ajakirjanik võtab sõna. Mida muud see pehme lapsepõlve eitamine on? Inimkond on darvinistliku arenematuse probleemi läbi elanud. See tee ei võimalda arenguhüpet kuna aur läheb ellujäämisele aga mitte piiride nihutamisele uutesse kõrgustesse. Laiskuse võimaldamine on inimarengu peamine mootor. Sealt tulevad realiseeritavad ideed. Juhul kui lillelapsed peavad kaklema ahistajatega ei jäägi aega arenguks. Kaob mott. Ahistajaid tuleb muuta tolerantseteks ja mitte õigustada nende soovi ennast darvinistlikult kehtedtada. See ongi tuleviku võti. Kui seda ära ei lahendata, siis varem või hiljem pannakse maakerale olulises osas inimese poolt tuumatuli otsa. Selle vältimiseks on vaja inimeste tolerantsust tõsta. Konfliktid tekivad vähesest teineteise mõistmisest ja ülemäärastest egodest.

 
At 19:13, Blogger Priit Pullerits said...

Väga õige kriitiline jutt, hr Kägu. Väga hea, et tattidele joostes koha kätte näitasite. Kas nolkidel piinlik ka pärast oli?

Ja seda juttu ei kannata ma silmaotsaski, et küll noortel on tänapäeval raske. Mis kuradi jutt see on?! Si**agi ei ole raske! Eksameid saavad valida? Saavad. Minu ajal said? Ei saanud. Kõik tegid keskkooli lõpus seitse eksamit - seitse, mitte kolm või neli. Ja tegime juunikuus, mitte hajutatuna kevade peale. Ülikooli tahtsid saada? Nüüd saab igaüks sinna sisse, aga minu ajal oli ainuüksi ajaloo eksami programm (!) 30 lehekülge hästi tihedas kirjas - kõike pidid teadma, sest kui ei teadnud, põrusid eksamil ja siis... siis oli ikka päris kuri karjas, sest siis tuli vene armee sind endale nõudma, ja mitte 11 kuuks, vaid kaheks või lausa kolmeks aastaks, ja sind ei viidud Tapale, kust said igal teisel nädalavahetusel koju, vaid kurat teab kuhu, halvimal juhul Afganistani, kust mõned said koju tinakirstus. Aru ma ei saa, mis kuradi ving see noortel on, et küll on raske. Memmepojad sellised.

Ja finale ultimo: minu ajal ei päästnud ka ülikooli saamine vene sõjaväest. Kaks aastat tuli ära olla, ei mingit pääsu. Kui tänapäeva noored vene armeesse võetaks, siis laseks pooled neist endale seal kuuli pähe - ei peaks vastu.

 
At 19:15, Anonymous Chuck Morris-Norris jun. said...

Ma loodan, 19.09, et see, mis te kirjutasite, oli ikka nali. Või mõtlesite tõesti seda tõsiselt???

 
At 19:37, Anonymous Anonüümne said...

Tuleb meelde. Stalin pani teadlaste naised kolooniatesse, et stimuleerida ajutegevust. Ainult, et tuumapommi väljamõtlemiseks oli vaja kriitiline know-how jänkidelt pihta panna.

Nt sisepõlemismootori leiutaja oli autodidakt, iseõppija,pehmo, omas tempos kulgeja. Järgmine kord kui spordivõistlusele sõites autot käivitate, mõelge korraks, et palju te tänu sellele leiutisele punktist a punkt b kiiremini liigute.

 
At 20:22, Anonymous Anonüümne said...

Keegi "lumehelbeke" ajab siin pehmojuttu väänab fakte ja üritab autoriteeti õõnestada.
Hea juht peab tugev olema ja ka tark. Tugevus tähendab eelkõige vaimset tugevust ja stabiilsust. Heas vormis terve juht mõjub alluvatele igakell usutavamalt kui vedela kehaga kallerdis. Austus ja lugupidamine tuleb välja teenida. Küsimus on, et kas paljude väikeriikide käpiknukud kes näiliselt riiki juhivad on üldse juhid? Üldlevinud arvamus on, et heast käsutäitjast ei saa iial head juhti, küll, aga võib tema pugemis oskus püüdlikus ja ustavus juhile aidata ta kõrgele kohale. Häda kõigile, kui ta peaks järsku hakkama ise tegeliku juhtimisega tegelema.
Pole mingi jutt, et leiutaja või teadlast takistaks tema hea füüsiline vorm. Maailm tunneb küllalt kunstnike näitlejaid, kirjanikke, teadlasi jne, kes on väga heas füüsilises vormis ja tulnud mingil spordialal ka omariigi meistriks. Hakata taas ajama mula, kuidas spartas kõik nõrgad tapeti ja et seal polnud kunstnike, kirjanikke jne plaplaplaa, pulli kaka. Sellel mulal pole mingit dokumentaalset tõestust ja teiseks selles riigis lihtsalt olid hinnatud teistsuguseid isiku omadused, mida ka igakülgselt arendati. on loomulik, et heade füüsiliste omadustega lapsed investeerivad rohkem füüsisesse ja põduramad üritavad vaimsematel aladel läbi lüüa. Inimene võib olla küll kehaliselt nõrk, põdeda mingit haigust jne, aga teenida ikka kõigi lugupidamise oma järjekindluse julguse ja visadusega. Hr Pullerits ei kritiseeri ju ainult noorte kehva füüsilist vormi vaid lodevust laiskust, tahtejõuetust jne.

 
At 20:36, Anonymous Kägu, kehakultuurlane said...

To 19:37 Kas te Ise ka mõtlete, mis jama te kirjutate? Kuidas saab olla keegi, kes ennast ise koolitab ja mingi leiutise kallal fanaatiliselt vaeva näeb pehmo? Olen lugenud Nikolaus August Otto elulugu ja minul erinevalt teist, ei tekkinud küll kordagi mõtet, et ta pehmo oleks. Olen pidanud neid iseõppijaid, kes julgevad mingi tobeda süsteemiga pahuksisse minna ja oma tee valida, alati kõige vintskemateks vendadeks

 
At 20:41, Anonymous Anonüümne said...

To 20:22 Suurepärane näide, sellest kuidas terves kehas terve vaim saab olla, on näiteks Paul Keres

 
At 20:49, Anonymous Anonüümne said...

https://et.m.wikipedia.org/wiki/Nikolaus_Otto

Lugege ja ärge süüdistage. Inimkonna arengut on mõjutanud roomlased tänu impeeriumi loomisele, mis võimaldas ühendada maid ja tarkusi jõuga. Tänapäeval tegelevad sama tegevusega intellektuaalse omandi vargad. Teisisõnu pehmod, võimalik, et lausa homod kes juriidika veskites suudavad libedalt liikudes vastutusest kõrvale hiilida. Seega pole vaja enam jõulisi tüüpe. Jõujuurikate vajadus on väike, kuna pehmed meetodid on nii heidutavad, et keegi ei hakka jõuga enne prõmmima kui kõik muud meetodid on ära proovitud. MOTT. Las pehmod arenevad. Keegi Eestis ei usu, et venelasi heidutavad treenitud eestlased. Targad eestlased omavad palju suuremat heidutusvõimet.

 
At 21:03, Anonymous Kägu said...

Anonüümne ütles ...

https://et.m.wikipedia.org/wiki/Nikolaus_Otto

Lugege ja ärge süüdistage. Inimkonna arengut on mõjutanud roomlased tänu impeeriumi loomisele, mis võimaldas ühendada maid ja tarkusi jõuga. Tänapäeval tegelevad sama tegevusega intellektuaalse omandi vargad. Teisisõnu pehmod, võimalik, et lausa homod kes juriidika veskites suudavad libedalt liikudes vastutusest kõrvale hiilida. Seega pole vaja enam jõulisi tüüpe. Jõujuurikate vajadus on väike, kuna pehmed meetodid on nii heidutavad, et keegi ei hakka jõuga enne prõmmima kui kõik muud meetodid on ära proovitud. MOTT. Las pehmod arenevad. Keegi Eestis ei usu, et venelasi heidutavad treenitud eestlased. Targad eestlased omavad palju suuremat heidutusvõimet.

Kas teie meelest eksisteerib maailmas ainult 2 äärmust. Pehmo ja jõujuurikas? Minu õnnis onu ütles mulle ikka, tore on, kui inimesel on mõistust ja hea on kui inimesel on füüsilist jõudu, aga kui tal on mõlemat, siis on ta kuningas. Nii lihtne see ongi

 
At 21:23, Anonymous Anonüümne said...

Kägu tahtis seda küsimust küsida Priidult. Kuningate juttu pole mõtet rääkida. Kägu variant on darvinlik. Kuningad on vereliiniga seotud. Kuningate tüüpiline surm on atendaat. Ei midagi meeldivat.

 
At 07:12, Anonymous Olen enne ka kommenteerinud said...

On mis on aga ennem olgu Georg Otsas, kui Paul Keres.

 
At 12:56, Anonymous Anonüümne said...

07:12 kas on naljakas nali?

 
At 10:03, Blogger Yaro Gabriel said...

www0416fitflops sale clearance
ray ban sunglasses
salomon shoes
ray ban sunglasses outlet
converse trainers
new york knicks jersey
mbt shoes outlet
cheap nike shoes
ferragamo shoes
polo ralph lauren outlet

 
At 12:02, Blogger Fghkfhk Dfgaert said...

qzz0419
nike outlet
oakley sunglasses
christian louboutin outlet
kate spade outlet
coach outlet online
rayban sunglasses
ralph lauren outlet
san antonio spurs
chrome hearts clothing
polo ralph lauren

 
At 03:57, Blogger raybanoutlet001 said...

zzzzz2018.4.27
nike outlet store
boston celtics jersey
oakley sunglasses
nike huarache
air max 90
ralph lauren outlet
nike shoes
christian louboutin shoes
bengals jersey
mulberry uk

 
At 08:59, Blogger raybanoutlet001 said...

zzzzz2018.5.14
true religion outlet
louboutin shoes
nike blazer pas cher
air jordan 4
oakley sunglasses
nike shoes
bottega
true religion jeans
salomon
moncler jackets

 
At 05:06, Blogger dongua xie said...

balenciaga shoes
bape hoodie
ferragamo belts
lebron james shoes
michael kors
westbrook shoes
nike sneakers for women
yeezy shoes
oakley sunglasses
links of london

 
At 09:02, Blogger Stjsrty Xtjsrty said...

zzzzz2018.7.13
giuseppe zanotti sneakers
adidas yeezy
nike air max 95
ugg boots clearance
polo ralph lauren outlet
ugg boots clearance
off white nike
ralph lauren uk
mlb shop
saics running shoes

 
At 05:17, Anonymous Obat Tradisional Benjolan di Selangkangan said...

This article is interesting and useful. Thank you for sharing. And let me share an article about health that God willing will be very useful. Thank you :)

Penyebab Sering Nyeri Ulu Hati
Obat Penyakit Crohn
Obat Migrain Tradisional
Obat Penyakit Anemia Aplastik
Cara Menghilangkan Benjolan di Ketiak
Obat Untuk Miss V Gatal dan Perih/Nyeri

 

Postita kommentaar

<< Esileht