reede, märts 23, 2018

Kas sina oled Priit Pulleritsule väljakutse juba esitanud?

President Kersti Kaljulaid (fotol paremal keskel) ei hakanud eile varasel pärastlõunal mingit sissejuhatust tegema. Niipea kui oli mind kätt pidi tervitanud, kummardus mulle lähemale ja ütles: «Priit, kui sa võidad mind suusatamises kilomeetri kohta minutiga, siis tule parem Kõrvemaa jooksule ja vaatame, kuidas seal läheb!» (Tsiteeritud peast mälu järgi.)

Mis see siis nüüd olgu? Et igaüks tahab minuga omadel tingimustel mõõtu võtta? (Jürgen Ligi [fotol all paremalt teine] vist ainsana ei taha, aga tal, nagu ta eile mulle tunnistas, on selleks tervislikke põhjusi.) Eriti innukas mõõduvõtja on muidugi Vahur Teppan, kes on lubanud mind võita isegi tagurpidi suusatades. Temaga arenes kaks päeva tagasi koguni selline terav dialoog. (Tsiteeritud ülitäpselt!)

Nimelt teatas Teppan, kui läksin õhtul pimedas pärast tööpäeva suusatama, et tema läbis Tähtvere spordipargis umbes kilomeetrise Lauri ringi tagurpidi ilma keppideta suusatades 3.53ga. Ütles, et mõõtku ma ka õiget pidi sõites oma ringiaeg, aga ilma keppideta.

Sõitsin 23 ringi, misjärel kandsid Teppanile ette: «3.36 ja 3.38 ilma keppideta vastupäeva. Keep on working on your goal!»

Teppan: «15 sekundit. Arvestades taganttulija eelist, siis saab olema sekund-sekundis mäng. Mul homme testvõistlus Lüllemäe kooli staadionil. Mul on arenguvaru meeletult, lihas hakkab vaikselt harjuma.»

Pullerits: «Mul olid kepid nii kaasas, et pidemetest hoidsin neid, tilbendasid õhus ja vedasid inertsiga siia-sinna. Kui need päris käest pannuks, saanuks paar sekki juurde veel. No ja ega ma võtsin lõdvalt ka muidugi.»

Teppan: «Ja suusasidemeid pole veel pöörama hakanud.»

Pullerits: «Suusasidemete pööramine läheb FISi reeglitega pahuksisse. Saad DSQ, ära jama!»

Teppan: «Sinul tuleb piir 3.30 peal ette.»

Pullerits: «Ei, 3.30 barjäärist murran iga kell läbi. Pühapäeval tegin seda 20 korda järjest.»

Teppan: «Võistluseelne liigne ärevus lisab sulle veel sekundi iga saja meetri kohta juurde...»

Pullerits: «...mul pole mingit ärevust. Pärast tänast olen kindel, et sa ei võida. Mina võidan.»

Teppan: «Rääkimata mees mehe vastu sõidus toimuvast trügimisest, mis võib su täitsa rivist välja lüüa. Rattameeste käest uurisin, pidid pelotonis ärev mees olema. Talvel testisin ka dendropargis teadlikult su närvi ühel laskumisel. Seal värelesid kui sügistuulte käes heitlev haavaleht.»

Pullerits: «Ärevus tuleb enne starti kasuks. Kunagi ei maksa minna mütsiga lööma, isegi tagurpidisuusatajat mitte. No jah, kui muidu jagu ei saa, siis hakkad toorutsema...»

Teppan: «Ma ei pane seetõttu isegi mütsi endale pähe, kümne meetri läbides hoopis sulle.»

Pullerits: «Mul on Team Haanja müts juba olemas, tahad enda omast ka lahti saada või? Tegelikult mul isegi kaks Team Haanja mütsi. Võin teise sulle anda, tõmban juba enne starti mütsi pähe. Silmini.»

Teppan: «Tuled äkki homme [neljapäeval] Lüllemäele kaasa, kell 14 paneme suusad joonele, staadioniring! Nagu kiiruisutamine, ilma keppideta. Mul staadioniringi läbimiseks pole isegi silmi vaja, kõik lihasmälus.»

Pullerits: «Ma homme Tallinnas, arvamusliidrite lõuna, selline valgekraede ja valitud eliidi üritus, mõistad?»

Teppan: «Mõistan, mõistan, sinna pole minusugustel lihtsurelikel asja.»

Pullerits: «Ma olen staadioniringe pannud kaks tükki järjest, 1.55,9ga.»

Teppan: «Aga tagurpidi?»

Pullerits: «Milleks?»

Mõelnud pisut, lausus Teppan: «Ma pean ilmselgelt oma töökoormust suurendama, siis jääks vähem aega selliste kollaste teemade arendamiseks.»

Pullerits: «Sport on meelelahutus, Vahur!»

Teppan: «Spordi tugitoolist või tribüünilt vaatamine on meelelahutus, sportimine ise ikka palju enamat.»

Aitab jutust. Nüüd haiglasse. Kuigi parema meelega läheks hoopis mujale...

Foto 1: President Kersti Kaljulaid (keskel) 25. veebruaril Aegviidus presidendimatkal. Foto autor: Marianne Loorents, Virumaa Teataja / Scanpix
Foto 2: President Kersti Kaljulaid (paremalt) ja riigikogu liige Jürgen Ligi eilsel Postimehe arvamusliidrite lõunal SAS Radissoni hotellis Tallinnas. Vasakul Tartu Ülikooli rektoriks kandideeriv Margit Sutrop. Foto autor: Tairo Lutter, Postimees/Scanpix
Fotod 3-5: Ilma keppideta õiget pidi suusatamine tänavusel Viru maratonil. Fotode autor: Marianne Loorents, Virumaa Teataja / Scanpix
Foto 6: Vahur Teppan valib kollaseid suuski, Kati Tammjärv naerab millegipärast... Foto autor: Kristjan Teedema, Postimees/Scanpix

37 Kommentaarid:

At 09:56, Anonymous Anonüümne said...

Pärast selle dialoogi lugemist kõverdan naerdes kõhtu kaks korda väändunuma nurga all kui Kati! ==)

 
At 10:31, Anonymous MargusM said...

kõige kindlam on vastast tabada Achilleuse kanda, ehk siis kõik kes tahavad Priidult saada kindla loobumisvõidu võivad teha väljakutse jooksualadele. šahh, matt : )
..ega ta vist ujuda ka väga oska?

Mis kell Suur Suusaheitlus algab?

 
At 11:20, Anonymous Anonüümne said...

Ladna. Mis selle väljakutse idu on, kas paraneb eestlaste tervis või pikeneb eluiga või suureneb ühiskondlik litakas moraal? Ah lihtsalt kuulsaks saamine hoopis, aaaa. Oot Kersti on juba niigi kuulus. Kas pole mõte hoopis selles, et kes on kõige kuulsam inimene kes julgeb Priidule väljakutse esitada? Septembris saabub siia visiidile paavst Franciscus. Soovitan Priidul kärmelt lasta Franciscusel endal talle väljakutse esitada. Väike ametlik palvekiri ja küllap orgkomitee teeb asja ära. Ainult, et mis alal see väljakutse võiks olla?

 
At 11:32, Anonymous Anonüümne said...

Priit, kui nagunii arsti juurde minek, palu neil endast ka liigne õhk välja lasta. Usu, tuleb kasuks kõikidel rinnetel.

 
At 12:35, Blogger Priit Pullerits said...

Ära loodagi! See pole see protseduur.

 
At 12:46, Anonymous Anonüümne said...

Hoidke ikka õhk sees, tõesti! Muidu ei jõua need Teppani naeruplahvatustega torked lugejateni.

Kordan: hoidke suusateemasid rõhu all!

 
At 13:35, Anonymous Anonüümne said...

Ei ole intriigi minu jaoks, ka kogu väändus olekus, ega ka küsimus kes võidab jätab leigeks. Vabandust Priit oleks Pidanud Tartu Maratoni ikka suusatama. Oleks millest kirjutada ja lugeda.

Huu

 
At 13:36, Anonymous Anonüümne said...

P.s. president on meil tore. Äkki saad oma Ekre poistelt küsida, miks nemad teda südamest vihkavad?

 
At 14:39, Anonymous Anonüümne said...

Kumb juba väristab, Priit või Vahur?

 
At 15:26, Anonymous Anonüümne said...

Viimane lumi Tartus - 25.märtsil 2018

Viimane lumi Tartus!
Kogu pere suusapäev Tähtvere spordipargis!

10:30 hooaja viimane uisutehnika tund lastele
11:00 hooaja viimane Limpa suusakooli tava suusatund lastele
12 - 14 Limpa suusakooli vigursõit, 3 katset, igale lapsele auhind. Lisaks loosiauhinnad Tartu suusaklubilt

12:00- 13:00 Viimase Suusahullu sõit suurtele
14:00 autasustamine

Eraldi start naistele ja meestele!
Ühisstardist sõit ~500m pikkusel ringil, kus iga ring langeb sõidu viimane välja!
Registreerimine www.Suusahullud.ee (eelnevalt 3€/ kohapeal 5€)

 
At 17:37, Blogger Priit Pullerits said...

Täna oli haiglas ka üks kuulsa rattatreeneri Jüri Kalmuse endine õpilane. Ta oli käinud suusatamas. Ja selle tagajärg? Ta oli Eesti tuntud suusakeskuses (mitte Otepää) uisku sõites täiesti tavalisel lausikul nii takerdunud või komistanud, et kukkus ja tulemus oli see, et rebestas õlas kahte liigest, nii et need tuli opiga kokku tõmmata. Vaat siis, mis kõik suusatades võib juhtuda - seega olge ettevaatlikud!

 
At 18:06, Anonymous MargusM said...

Kas Verepulma seeria saab nüüd järje, seekord siis lintšime suusatamist?

 
At 21:07, Anonymous Anonüümne said...

Nomaeivõi, jälle Kelk...

 
At 21:34, Anonymous Anonüümne said...

Priit, uuri palun oma sõprade käest, millal Suusahullud ringmängud ära lõpetavad ning muu rahvas ohutult sõita saab. Või siis vähemalt hoki mängimiseks suusarajalt näiteks Anne kanalile kolivad. Ja sõbralik soovitus järgmisteks aastateks: lisage oma õppekavasse ka suusaetiketi õppeaine.

 
At 09:31, Anonymous Anonüümne said...

9:56, esimene, on jaanusenimeline kommentaator

 
At 18:12, Anonymous Anonüümne said...

Endomondos on näha, et haiglavisiidil dopingu manustamisest oli abi. Hooaja rekordtulemused annavad aimata, et kivikeste alistamine sujus. Tervis nigu noorel sälul. Peaasi, et süda vastu peab sellele panemisele. No ja kus ta pääseb. Tahaks kuulda lakoonilist emotsiooni. Küll aga mitte pikka heietust kuidas suusk suusa ette kurvides liikus. Sihuke verbaalne porr on oma aja äraelanud. Meid huvitavad retseptid ja panemise tunde kirjeldus. Mis sai piirajaks? Oli see hingeldamine, südamelöökide kurdistav kõmin, või toores lihasväsimus? Või oli asi lihtsalt keemias mis suuskadele pandi?

 
At 20:59, Anonymous Kusta, Kadjaste külast said...

Ei mingit informatsiooni selle kohta kumb siis ikkagi aasta tähtsama võistluse võitis? Kas Pullerits või Teppan? Siiralt loodan, et kumbki osapool ei lõõnud vedelaks ja võistlus ikkagi toimus ning parim mees võitis.

 
At 21:02, Anonymous Anonüümne said...

Üks tundub olemast ilmselge, et Pullerits igatahes täna ei võitnud, sest muidu oleks blogi hooplemisest pungil

 
At 21:06, Anonymous Kägu, kehakultuurlane said...

Seltsimehed, hoobelda saab ju ikka! Pullerits saaks ju kirjutada värvika ja pika loo sellest, kuidas ta tulises heitluses endise Eesti koondislasega, saavutas hinnatava teise koha, jättes oma tavapärases tagasihoidlikuses mainimata, et osalejaid oligi vaid 2.

 
At 21:48, Blogger Priit Pullerits said...

Jaa, ainult kaks. Mõelge ise, miks mitte keegi teist MK punktidega Teppanit ei huvita ega koti, vaid kõigist Eesti harrastajatest tahab ta võistelda just ja üksnes minuga.

 
At 22:49, Anonymous Anonüümne said...

Padre vihjab millelegi. Pange nüüd pead tööle sitakotid.

 
At 22:57, Anonymous Anonüümne said...

Meie ju ei saa oma jutte siin ilma blogiomaniku heakskiiduta postitusena avaldada. Elementaarne! Kuulsusehullus on karm kirg. Kas pole Eestis mitte nii, et näitlejad saavad meediast tuntuse ja seejärel vahetavad nad oma tuntuse rahaks kommertstegevusega. Seega tuleb alandlikult suudelda nobedaid sõrmi mis kuulsuse koju toovad. Mis see diil siis oli? Edaspidi on igal korral pandud ka vedelat lippemääret suuskadele korraliku stardikiirenduse saavutamiseks?

 
At 00:22, Anonymous MargusM said...

Priit, ka mina arvan et kehkenpüksidele tuleb koht kätte näidata..
Edu homseks, Teppanile.

 
At 14:51, Anonymous Anonüümne said...

Miks just sinuga?
Sest tilberdad jalus. Oled väga lahe kutt kellega koos midagi teha.
Olete samast "Tartu suusakambast" ja oled juba aastaid pushinud tervet Teppante peret igal võimalusel.

 
At 23:24, Anonymous Uugametsa Kolla said...

Veebikolumnist Priit Pullerits ütles ...

Jaa, ainult kaks. Mõelge ise, miks mitte keegi teist MK punktidega Teppanit ei huvita ega koti, vaid kõigist Eesti harrastajatest tahab ta võistelda just ja üksnes minuga.

21:48
Ma ei mõista muud arvata, et äkki sellepärast, et sa alul küll kekutad kõvasti , aga kui asjaks läheb hüppad alt ära?

 
At 00:10, Anonymous Anonüümne said...

Kes kellele ära pani?

 
At 08:02, Blogger 风骚污男 said...

20180328 xiaoou
longchamp bags
new balance outlet
canada goose jackets
michael kors outlet online
ray-ban sunglasses
ray ban sunglasses
barbour outlet store
polo ralph lauren
polo ralph lauren shirts
louboutin pas cher

 
At 10:21, Blogger Yaro Gabriel said...

www0416true religion jeans
true religion outlet
washington redskins jerseys
kate spade outlet
bills jerseys
san francisco 49ers jerseys
nike store
chargers jerseys
jaguars jersey
ed hardy clothing

 
At 12:13, Blogger Fghkfhk Dfgaert said...

qzz0419
christian louboutin shoes
tory burch shoes
coach factory outlet
jordans
fitflops sale clearance
true religion jeans
adidas superstar
prada outlet
coach outlet
golden state warriors

 
At 04:04, Blogger raybanoutlet001 said...

zzzzz2018.4.27
nike tn
ralph lauren outlet
nike outlet
kate spade outlet
nike roshe
kate spade outlet online
skechers outlet
jordan 8
nike shoes for men
ralph lauren uk

 
At 08:52, Blogger raybanoutlet001 said...

zzzzz2018.5.14
moncler outlet
christian louboutin shoes
nike trainers uk
ultra boost 3.0
pandora jewelry
jordan shoes
louboutin shoes
ralph lauren outlet
jets jersey
christian louboutin shoes

 
At 10:06, Blogger Pansys Silvaz said...

qzz0725
oakley sunglasses
longchamp outlet
moncler outlet
prada sunglasses
manchester united jersey
mulberry handbags
moncler jackets
ugg outlet
chelsea jersey
canada goose outlet

 
At 06:11, Blogger 5689 said...

zzzzz2018.8.6
prada handbags
kate spade outlet
superdry clothing
polo ralph lauren outlet
nike air max 95
cheap basketball shoes
ray ban sunglasses
moncler jackets
polo ralph lauren outlet
snapbacks wholesale

 
At 05:44, Blogger Yaro Gabriel said...

www0820


hugo boss sale
adidas ultra boost
ugg boots clearance
pandora
christian louboutin sale
ugg boots clearance
louboutin shoes
ultra boost 3.0
ralph lauren outlet
kate spade outlet

 
At 05:54, Blogger Yaro Gabriel said...

www0912


red bottom shoes
coach outlet online
nike outlet factory
vibram five fingers
louboutin shoes
red bottom shoes
ray ban sunglasses
soccer shoes
supreme
true religion

 
At 04:25, Blogger Lilyh Gibsonc said...

jinyi921
coach outlet
canada goose outlet
nba jerseys
ray ban sunglasses
nike air max
christian louboutin outlet
canada goose
coach outlet
clarks outlet
hugo boss

 
At 09:48, Blogger eric yao said...

Coach Factory Coach Factory Outlet Coach Outlet Online Fila Outlet Balenciaga Shoes Cheap Kate Spade Handbag Kate Spade Outlet Air Max Tn Plus Nike Air Max
Victoria Secret Outlet

 

Postita kommentaar

<< Esileht