neljapäev, veebruar 22, 2018

Pullerits: Kas Tartu maratonil võeti netoaega, nagu korraldaja oli lubanud?

Detsembris 2015 avaldas Klubi Tartu Maraton teate, et Tartu maratonil hakatakse alates 2016. aastast arvestama osalejate netoaega. «See tähendab, et suusataja jaoks läheb aeg käima sel hetkel, kui ta ületab stardijoone,» andis klubi teada. «Seni on kõigi jaoks aeg hakanud tiksuma hetkest, mil kõlab stardipauk.»

2016. aastal jäi Tartu maraton ära. Eelmisel aastal oli kavas lühike, 34-kilomeetrine ringisõit. Mul puuduvad igasugused andmed, et seal oleks kasutatud netoaega, nagu Klubi Tartu Maraton oli seda veidi enam kui aasta varem lubanud. Ma ei osalenud alatreenituse ja piisava suusavormi puudumise tõttu tänavusel Tartu maratonil, seetõttu pean paluma teilt, kes te osalesite, et jagaksite teistega ka oma kogemusi ja teavet, kas tänavu võeti ja arvestati netoaega, nagu Klubi Tartu Maraton oli 2015. aasta lõpus lubanud, või mitte. Pilk protokollile klubi leheküljel viitab pigem sellele, et netoaega ei võetud.

Kui ei võetud, siis eks see ole ka ootuspärane, sest suusatajate vastusurve, mida siin blogis juhtisin, suunasin ja vedasin, oli netoaja kasutamisele suur. Kui nüüd õigesti mäletan, sai selle vastu sõna võetud ka ajakirjanduses, vist ajakirjas Jooksja (viide sellele on teretulnud, kui keegi leiab).

Aga võib-olla tegi Tartu maratoni peakorraldaja Indrek Kelk (fotol ülal vasakul keskel) netoaja vaikselt ikka ära ehk võttis selle kasutusele ja te ei teagi, et olete reastatud mitte stardipaugust käivitunud aja, vaid hoopis netoaja järgi? Lõppeks ta seda klubi avalikus teates ju lubas.

Foto 1: Suusataja tänavusel Tartu maratonil Postimehe reklaami taustal. Foto autor: Kristjan Teedema, Postimees/Scanpix
Foto 2: Mis aega näitab see kell tänavusel Tartu maratonil? Foto autor: Kristjan Teedema, Postimees/Scanpix
Foto 3: Klubi Tartu Maraton juhataja Indrek  Kelk tänavuse Tartu maratoni finišialas. Foto autor: Kristjan Teedema, Postimees/Scanpix

80 Kommentaarid:

At 21:38, Anonymous Anonüümne said...

Puhka jalga, Priit! See teema peaks ainult TM-st osavõtnuid puudutama :)

 
At 21:54, Anonymous Anonüümne said...

Jep, ära tüütab juba su isikliku vimma väiklane eksponeerimine.

 
At 21:58, Anonymous Anonüümne said...

blä-blä
See teema muutus siis muudab nüüd olukorda. Pasarahe mis jälle lahti oled päästnud.
Netoaeg?! Kas tõesti on see se teema mis praegu aktuaalne on?
Tegelt , kui eesmärk Kelku kottida, siis kõlbab ka netoaja teema.
Haige mees.

 
At 22:47, Anonymous Anonüümne said...

Mis sul Priit viga on?

 
At 22:50, Anonymous Anonüümne said...

On ikka jälle teema!?

 
At 22:55, Anonymous Anonüümne said...

Mul küll netoaega ei võetud. Tahtsin küsida teie arvamust kas minu klassikasuusad on sobilikud aja peale maratoni sõitmiseks? Mudel on fischer cr classic nis ii.

 
At 22:58, Anonymous Anonüümne said...

Jah muidugi tänu PP suurele ja raskele tööle jäi netoaeg äkki võtmata seekord!!
TM korraldajate ajavõtusüsteem lausa tõrkus seda registreerimast, sest kõrgemalt poolt oli tulnud karm käsk!

 
At 23:04, Anonymous Anonüümne said...

Kas OMi võib kokku võtta nii:

«Erki Nool palus sportlastel end ületada, meil ei tulnud see välja.»
KAREL TAMMJÄRV, SUUSATAJA

«Koju võiks minna.»
RAIDO RÄNKEL

«Kaks vahetust sõidab ta kindlasti ära ja eks ta kannatab ka kolmanda.»
ANTI SAAREPUU SPRINTER MARKO KILBI SEISUST SPRINDITEATES 
At 23:48, Anonymous Anonüümne said...

Mul bruto ja neto mõlemad purgis ja paberil.

 
At 05:18, Anonymous Anonüümne said...

Neto võistlus võiks hakata pärast Harimäe teist võtmist. Siis saavad viimased ka panema hakata. Ja auhinnad võiksid olla väärikad. Netoarvestuses.

 
At 07:31, Anonymous Anonüümne said...

Mis krdi ajakirjanik sa oled, kui ei suuda käbi töötada otsest allikat, 45. Tartu maratoni juhendit? Seal on ju öeldud, et aeg läheb käima stardipaugust. Piinlik, piinlik, et peab seda osundama ...

 
At 07:52, Anonymous Anonüümne said...

Eelmises blogipostituses Priit kustutas hulganiselt komme. Lõpuks ei vaatas ise kõik kommid üle, mida avaldada mida ei. Nii kui kommentaarium vaba. Siis on kommenteerijatel ikka sama joon. Et mis sa mees jaurad selle teemaga.

 
At 08:09, Anonymous Anonüümne said...

Kui OMi sprinditeatest rääkida, siis see näitas ju edukalt ära, et Kilp võib küll ühes kahes sõidus kiire olla, aga ei enamat. Ehk siis, laktaadi taluvus on null. Sageli Kilp ongi individuaalses sprindis ju eelsõidust edasi saanud, vahel väga harva ka teisest sõidust edasi saanud. Enne eelsõitu pole sportlane ju üldse pingutanud. Enne esimest veerandfinaali on ju ka päris pikk paus, tunnike kindlasti, vist isegi rohkem. Aga veerandi ja poolfinaali vahe on oluliselt väiksem ja 2 sõitu seljataga ka ja kui sinna otsa peaks ka finaalis pingutama, siis jh. Mehed ei nuta saates ka kommenteerisid seda Kilbi valikut, no mees oli kaotanud reaalsustaju. Läinud kindla peale välja, läinud püüdma kohta poolfinaalis ja esikümnes, olekski ju hästi olnud. Olgem realistid, ta tase pole OMi medal. OMile minnaksegi tulemust tegema. Aga Kilbi jaoks olnukski eneseületus, kui ta tulnuks sealt 8. või 10. kohaga tagasi, kui aluseks võtta eelmised hooajad.

Ma küll aegu kokku ei löönud, aga mulle tundus, et Kilp oli oluliselt aeglasem kui Tammjärv sprindis.

Tänapäeval sprinti juba ei sõida, kui vastupidavust üldse pole. Sprindteateformaat on siiski suusatajatele mõeldud.

Eesti sportlaste probleem, ei osata panna omale adekvaatselt kõrgeid eesmärke. Kas antakse endast parim või siis võetakse Noole sõnu üks ühele ja olenemata tasemest minnakse medali järgi. Oma peaga võiks ju ka mõelda :)

Ma võiksin panna suusatajatele eesmärgid.

Laskesuusk:

Lessing TOP 20
Ermits TOP 15
Kõiv TOP 20
Zahkna TOP 20
Talihärm TOP 20

Need pole ju medalid, samas piisavalt kõrged eesmärgid. Kui ikka mitmel viimasel hooajal kamba peale vaid paar korda 20 sisse tuldud, siis ei saa ju kõrgemat eesmärki panna.

Kristjan Ilvese puhul ma isiklikult arvasin, et kui TOP 10sse tuleks, siis oleks ülikõva.

Samas mõned laulsid, et äkki isegi TOP 6

Teatud aladel ei saa unistada sellistest kohtadest, kui sõita ei jõua. Kui ikka kahevõistluses ja laskesuusas on su suusaajad pidevalt 30+, siis TOP 10 kohast unistada on suht ebareaalne. Spordis 99,9 juhtudel ei saa loota imedele. Eile Dorothea Wierer tuli 1:20 teistest hiljem lasketiiru, ees oli pea 10 naiskonda, läks tiirust esimesena minema. Selliseid asju ei saa planeerida. Need on imed, aga meie sportlased loodavad imedele.

Mu meelest mu öeldud numbrid on adekvaatsed ja piisavalt kõrged. Peab arvestama eelnevat tausta ju ka. Samas kas keegi nendest sportlastest julges välja öelda, et sooviks 20 sekka tulla?

MIngis mõttes on see sõnade mäng, kas annan endast parima või lähen tulemust tegema. Sisuliselt ei tohiks ju vahet olla. Aga.....miskipärast on nii, et kõik endised medalistid läksid tulemust tegema. Alateadvuses on siiski vahe suur, nii lihtsalt on.

 
At 09:28, Anonymous Anonüümne said...

Ei no mis te mehed jaurate OM-i kallal? Tublid mehed, las teevad mis tahavad. Niigi riskivad nad äkksurmaga. Iga panemise start kustutab eluküünalt samuti nagu 3 sigaretti. Mõelge sellele mehed. Lisaks hulk akuutseid tervise probleeme. Nad ohverdavad oma elu vaatemängu pakkumise nimel. Oleks siis profi liigas aga amatööride seas, sõltudes annetajate heldusest. Targem oleks neil kossu mängida. Seal saab palka ei millegi eest, lihtsalt platsile minemise eest. Kossu mäng ja treenerid - Peep Pahv on lati nii alla lasknud, et nutt on kõik pisarad juba välja võtnud. Jäänud on räme lörin.

Ja selle võistluste netoajaga on ju lihtne. Netoaja arvestus tuleb käima lüüa esimesest teeninduspunktist. Täna saab seda teha tabeli abil. Vaja on leida helded sponsorid, kes tulemused kokku löövad ja auhinnad võitjatele omal initsiatiivil välja jagavad. Ajakirjanikud saavad teha algust kasvõi oma blogis netoaja võitjate avaldamise ja kiitmisega. Küll siis tekib ka üleriigiline nõudmine.

Netoaja küsimusega motivatsioon paika pandud, saame asuda põhieesmärgi, rahvamasside mobiliseerimise juurde. Väga uhke oleks kui korraga asub joonele kohustuslikult 150000 sportlast. Siis saab stardikõnes uhkelt maha öelda, et ilusat teed teile! Täna jääb see teekond stardist finishi suunas ühele teist viimaseks teekonnaks elus. Alustame lahkuja auks teekonda minutise leinaseisakuga. Loosiratas on juba käimatõmmatud ja lahkuja nimi selgub enne esimest finisheerijat. Pange kõik lahkuja auks täiega, et lahkumine oleks ikka kiire!

Ja mõelge kui sellist võistlust sellise rahvamssiga õnnestub teha iga nädalavahetus kaks korda suurema rahvahulgaga. Sellisel juhul lahkuks spordivõistlutel äkksurmaga rohkem inimesi kui liiklusõnnetustes. Selliseid üritusi saab siis reklaamida, et tulge viimse teekonna võistlusele. Ühele osalejale maisest elust lahkumine on suure tõenäosusega garanteeritud.

Selliste mastaapide korral saame lisada kõik korraldajad eesotsas EOK-ga ja üritusele kutsujad ning spordiüritusi promovad blogijad ka karistatamatute massimõrvarite uhkesse nimekirja. Oleme uhked.

 
At 09:48, Blogger Priit Pullerits said...

Ärge ärrituge, 07:31. Küsimus ei ole selles, kas aeg läheb käima paugust või millest iganes, vaid küsimus on - lugege veel kord pealkirja! -, kuhu kadus Tartu maratonil netoaeg, mida korraldaja nii suure suuga lubas?

09:28 humoorikas must iroonia meeldis mulle.

 
At 09:55, Anonymous Anonüümne said...

Nuuh, tühjatuuletallajad, mis oma tugitoolides arvate -- kas nädalavahetusel kõlab poodiumilt jälle legendaarne "*****, govorite slishkom bõstro, ne ponimaju"?

 
At 11:00, Anonymous Anonüümne said...

Kas Kelk lubas Tartu maratonil aja arvestamist netoajana või pakkus välja, et maratonil võiks arvestada aega netoajana? Kui Kelk üksnes pakkus välja, et võiks netoaega kasutada, kuid osavõtjad selle ideega kaasa ei läinud, siis ei ole paanikaks põhjust. Tegelikult ei ole paanikaks põhjust ka juhul, kui Kelk lubas netoaega, kuid seda siiski ei rakendanud. Maratonist osavõtjad on rahul ja need, kes ei osalenud, ei peaks sellel teemal üldse sõna võtma.

 
At 12:00, Blogger Priit Pullerits said...

Eelmisele:

Indrek Kelk lubas netoaega, mitte ei pakkunud seda välja. Täpne tsitaat: "Tartu Maratonil hakatakse alates 2016. aastast osalejatele arvestama netoaega."

Teiseks: osalesin Tartu maratonil eelmisel, 2017. aastal, aga netoaega ei olnud. Seega on mul õigust sel teemal sõna võtta küll ja veel.

 
At 12:11, Anonymous Anonüümne said...

Just sedaviisi, kehkenpüksid!
Siin maal ja siin bloogis ütleb Padre mis oleb ja mis tuleb.

 
At 13:14, Anonymous Anonüümne said...

09:55 Midagi need keemikud ehitavad küll. Kummaline oli aga enne olümpiat viimasel MK etapil saadud haamer- esimesed neli kilomeetrit tiksus rõõmsalt juhtgrupis siis aga hakkas vajuma ja lõpus kaotas isegi Tammjärvele. Koht oli mingi 60+. Kokkuvõtvalt klassikas on Polto kahtlemata kõva aga kas ta suudab 50 kilomeetrit massstardis teistega võrdselt paugutada? Alaver ja Veerpalu on spetsialiseerunud ju 15 kilomeetrile ning kui tuua nüüd siise veel Marko Kilbi näide, kes juba mitmendat hooaega näitab küll kõva kiirust aga seda kiirust jagub vaid pooleteiseks kilomeetriks (tsiteerides sokigurmaani "esimesel tõusul oli Marko esikolmikus").

Intriig on igatahes õhus, sest kui medalit ei tule, läheb keemiakooperatiivi seis väga hapuks. Kasahhide vägivalsuse kohta info küll puudub aga majandussanktsioonid tulevad kindlasti ja omamoodi kättemaksuks hakkab Mati Karlovitš Eesti suusatamise saboteerimisega jälle otsast peale.

 
At 14:06, Blogger Priit Pullerits said...

Uskumatu, millise fantastilise üllatuse sain seoses suusatamisega Eesti suusaspordis hästi tuntud ja lugupeetud ja hinnatud mehelt! Rõõm on suur, väga suur! Loodetavasti saate peagi kõik seda näha.

 
At 15:24, Anonymous Anonüümne said...

Mida netoaeg muudaks?
Stardijoonel oli tänavu esimese ja viimase rea vahe ca 2 minutit, finishis 6 tundi..

 
At 16:30, Anonymous Anonüümne said...

Mida netoaeg nende jaoks muudaks, kes maratoni ajal koera kakatavad ja telksu krutivad?

 
At 16:59, Anonymous Anonüümne said...

Sellisel kujul netoaeg protokollis http://www.championchip.ee/results/377 on väga ok nagu Tallinna Sügisjooksul oli nt 10 km distantsil. Kõik kohad ja ajad on nii nagu kogu aeg olnud, lihtsalt netoaeg veel su real juures ja kes ise tahab, see saab end teistega võrrelda. Sellisel kujul on netoaeg lisaväärtus. Esimesi mehi ei puuduta see niikuinii. Samas tagumistel tore võrrelda kui soovi on. Neto aja põhjal ei jagata kohti ega midagi. Sellisel kujul las see neto aeg olla. Väga ok ju.

 
At 19:08, Anonymous Anonüümne said...

Mina ootasin et vabariigi kangem spordimees Kägu oma sõna sekka ütleks kogu selle käoajamise kokkuvõtteks. Aga ehk alati pole vajadust.

 
At 19:10, Anonymous Anonüümne said...

Teine põletav küsimus on ka õhus, et kas keppi ikka mõõdeti?

 
At 00:21, Anonymous MargusM said...

päris üllatab milliste pseudoproobleemidega staier siin tegeleb.

Priit, me oleme väääga põnevil, ära jäta ühtgi hingetõmmet kirjeldamata kellelt ja millist suurepärast hüvet said!
Ise pakun et ehk said Teppanilt need kerged suusakepid või hoopis hiina suusakombe..

 
At 09:43, Anonymous Anonüümne said...

Kelk lubas, Kelk lubas ...
Priidu sõber Ansip ka lubas viie rikkama sisse viia. Kas Padre teeb nüüd ühe kurja artikli ajalehte või blogisse Ansipi suutmatuse osas?
See on kogu Eesti jaoks palju olulisem lubadus kui neto-aeg vähestele "panna-on-vaja" meestele.
Ootame põnevusega!

PS. Oma spordikellaga (ilma pulsivööd kasutamata!) saad neto/bruto aega väga vabalt ise võtta - selleks on Lap-nupp.

 
At 11:09, Anonymous Anonüümne said...

Algo Kärp sai küll kõva koha - 17. Aga kuidagi kummaline tunne jäi sellest maratonist. Ei taha nüüd Kärbi kohta halvustada, aga kui vaadata ajalisi vahesid, siis...

Maraton on ikka korralik distants, nagu elu näitab, siis seda ei kannata väga sõita, kui selleks spetsiaalselt ei valmistu, lisaks sellele oled terve programmi kaasa teinud.

Kujutame ette näiteks olukorda, et Dario Gologna poleks käinud Tour de Ski, poleks osalenud eelneval OMil nii paljudes startides, siis võib enam kui kindel olla, et ta saanuks oluliselt parema koha, medalimängus olnuks raudselt. Samas Niskanen valmistus ainult 50ks, suusatavahetuses ja teates tegi lahtisõidud, 2 starti pole palju.

Klaebo ei tulnud ju üldse starti, kui valmistunuks ainult maratoniks, mis saanuks siis...

Jah see on valikute küsimus. Lähematele distantsidele panustavad enamus, sest kui ühel distantsil ebaõnnestud, siis saab mõnel teisel asja siluda. Klaeboga ju nii juhtuski. Suusavahetus läks ju pekki. Maratoni valivad vähesed seepärast põhidistantsiks, et seal on risk liiga suur, paned ju kõik ühele kaardile. Satub halb päev olema, suusk ei toimi, siis kõik pekis ju.

Seetõttu tunduski see maraton kuidagi kummaline. Kas seal selgus ikka tõeline suusakuningas. Võimalik, et võitja oli siiski õige mees. Samas konkurents TOP 20 sees oli kuidagi eriti lahja.

Oletame, et kõik suusatajad sügisel oleks ainult maratoniks valmistuma hakanud, siis ilmselt saanuks 5 minutlise kaotusega 45. koha.

Võidab ikka õige mees, aga supp tundub lahja ja mõru maik juures, kui kõiki tugevaid pole stardis. Järelikult suusaalasid on liiga palju.

Kahevõistlusest ma ei saa üldse aru. Suur mägi ja väike mägi. Lihtsalt kaks ühesugust võistlust. Oleks siis nii, et suurel mäel oleks võimalik 2 hüpet teha ja distants oleks kas siis pikem või lühem. Kõik see devalveerib medalite väärtust.

Hokis on lihtne, üks medal ja kõik. Aga ka seal pole NHLi tähti. Talimängudel saab kuidagi lahjalt medaleid võõreldes suve OMIga, enamus aladel võimalik mitmel alal mealile tulla samal sportlasel ja sel alal kus üks võimalus, seal pole kõiki kohal.

Mäesuusatajad saavad ju mitu medalit saada samad inimesed
Murdmaa sama värk
Laskesuusk
Kahevõistlus
Uisutamine
Kelly Sildaru aladel
Mäesuusakross üks vähestest aladest, kus vist sama inimene ei saa mitmel alal medalile tulla.

Suvealadel ka selliseid alasid ju on, aga siiski protsentuaalselt kõvasti vähem. Mõtlen just neid alasid, kus on võimalus tulla kahekordseks OMi võitjaks individuaalalal. 
At 11:24, Anonymous Anonüümne said...

Seda jah et devalveerunud. Laskesuusas 2 teadet, kahevõistluse teade on üleliigne kui juba 2 indiv ala olemas.

 
At 11:59, Anonymous Anonüümne said...

Murdmaa ongi lahjaks jäänud. Kahevõistluse ja laskesuusa medalid jagati välja pimedas. Seda teleülekannete tõttu. Aga et tänast maratoni näha, pidi Norra tugitoolisportlane ennast kell kuus hommikul üles ajama.
Aga kohalikus suusatamises hakkab alles nalja saama. Saarepuu juba kuulutas, et ta "hoiab kõrvad-silmad lahti" ehk siis otsib uut töökohta kuna Haanaja Teami kassa on tühi nagu sandi leivakott. Alaverl ja Veerpalul saab lähitulevikus palju vaba aega olema ja suusaliiduga vanad arved ikka veel õiendamata...

 
At 12:25, Anonymous Anonüümne said...

Astana lõpetab äri ja meie proff jälle tööta. Ma ütlesin juba 2014 et Padre Pullerits oleks pidanud võtma poisid oma mänedžeerimise alla. Sõitnuks täna stabiilses SKY mansas ja nautinud elu.

 
At 13:46, Anonymous Anonüümne said...

Taliolümpia medal on õige odavaks kuivanud tõesti. Lumeta maade osaks jääb kiiruisutamine. Talveta riik nagu holland aga piisavalt rikas et suur uisuhall ehitada ja ülal pidada. Vähemate vendade jaoks mõeldi välja see hokiväljakul siiberdamine ja ühisuisutamine milles meie Saskia võistleb. A Antsoniga teda võrrelda ja mingist Eesti kiiruisutamise kambäkist siiski rääkida ei saa. Ühisstart on päris uisutamise lohutusring eesmärgiga uusi osavõtjaid riike "integreerida".

 
At 14:13, Anonymous Anonüümne said...

Saskia finaaliplaan imelihtne. Tuleb olla mingis vahefinišis vähemalt teine, siis on ta 10 hulgas ja EOK rahade peal. Kolme punktiga pole võimalik 10 seast välja jääda ja mõne vahefiniši võiduga oleks 8. koht garanteeritud. Suure tõenäosusega saab ka 1punktiga TOP 10 koha, teoorias võib ka 12-es olla. Aga 80-90% juhtudel tagab ka 1p koha TOP 10 seas. No näis. Kummaline ala see ka. Kes läheb kohta püüdma 6.-8. koht, see selle ilmselt ka saab. Need kes tahavad medali, need selle ka saavad või on täiesti medalilt väljas. Seega finaalis peaks konkurents olema keskmistele kohtadele suht hõre.

 
At 15:20, Anonymous Anonüümne said...

Soojad õnnesoovid härra Pulleritsule EV 100 juubeli puhul. Samuti tema headele semudele ja enamusele kommentatooridele.

 
At 15:38, Anonymous Anonüümne said...

Ühinen 15:20 tervitustega.

 
At 15:44, Anonymous Paul, PP hea semu aastast 1986 said...

Mina olen salliv ja solidaarne ja õnnitlen kõiki suusablogi sitakotte.

 
At 16:12, Anonymous Anonüümne said...

Ühissõit või punktisõit, väga kummaline ala ikka, iga ringi lõpus võiks viimane välja kukkuda, siis oleks ikka korralik paugutamine paugutamine jalad piimhapet täis, nüüd oli mingi seasörk ja kulgemine.

 
At 16:20, Anonymous Anonüümne said...

Ühisstart on neile kes päris uisutamisse ajaga ei kvalifitseeru. Martin Liiv kvalitseerus, Saskia ei. Martini 18.koht on kõvem kui Saskia lohutussõidu 4. Eestlastel ei maksa sellest eufooriasse minna. Moodne olümpia on kaasav. Ega need teismeliste vigursuusatamise alad ju tõsine sport ole. Aga näe, olümpia medali annavad ikka.

 
At 18:14, Anonymous Anonüümne said...

Muide, Alaver olevat lubanud Kasastani meedia andmetel suure suuga oma läinudaastase palga tagasi maksta, kui Poltoranin täna medalita jääb. Meest sõnast...

 
At 21:36, Anonymous Anonüümne said...

TM avatud raja pikal maal oli sel aastal igatahes netoaeg ja nende põhjal ka protokoll.

 
At 10:17, Anonymous Anonüümne said...

EV 100
Padre oleks võinud meile, oma semudele palju õnne soovida. Siinsetele sitakottidele ehk ka, sest nemadki on eestlased, või noh, kaasmaalased.

 
At 11:14, Anonymous Anonüümne said...

https://www.instagram.com/p/BfkR0I2B3UV/?taken-by=saskiaalusalu

Palju õnne meile kõigile!

 
At 11:16, Anonymous Anonüümne said...

Tatjana Mannimaa 28. koht, koatusega 12+ minutit, lõpetas üldse 45 naist. See ju ehe tõestus et viimaseks maratoniks ei jää enam kedagi rajale. Rajale jäävad vaid need, kes tahavad medalid. 10 esimest naist on kõvad ja ka neist keegi spetsiaalselt ainult maratoniks ei valmistunud. Tund kahekümnese pingutuse juures kaotad 12 minutit. See on sisuliselt kilt ja pool minti. Tatjana ise muidugi tubli, et võttis selle koha vastu, mis pakuti. Eile tegi Saskia ju sama. Laskesuusatamises 27. naine ühelgi distantsil ei kaota esimesele protsentuaalselt nii palju kui murdmaas. Murdmaas vahed ikka kolossaalsed ja olgem ausad, suht ebahuvitav oli jälgida. Rajameistrid said küll ikka jamaga hakkama. Nii raske oleks siis teelahknevustele panna silmade kõrgusele viidad punane ring ja sinine ring ? Kusjuures, isiklikult mina juba esimesel päeval vaatasin neid radu ja mõtlesin, et kuidagi kummalised need ringid, pidevalt sama rada. Viimasel päeval juhtuski see jama ära. Kui ikka punases oled, siis sa ei suuda iga 500m järgi ju vaadata, et kuhu keerama pead.

 
At 11:35, Anonymous Anonüümne said...

Naiste maratonis sai pronksi sprindi olümpiavõitja. Meie maratonispetsilt kaotust 12 mintsa ja "treener" Saarepuu kiidab, et Tatjanalt jälle supper sõit. No kes see ikka koera saba tõstab aga mingi reaalsustaju võiks ikka inimesel olla. Praegu küll jääb mulje, et Saarepuu on mingite mõnuainete mõju all.

 
At 11:55, Anonymous Anonüümne said...

Mannimale kogu austus. Tänu tema osavõtule sai Eesti oma admin delegatsiooni paksuks ajada. Juhile lisaks oli veel mingi "infominister". Eesti naissuusatamist tipus ei ole ju kunagi olnud. Šmigun oli ühekordne projekt.

 
At 12:38, Anonymous Anonüümne said...

Saskia suurekspuhutud 4 koht on puhas vedamine, et üldse selline formaat nagu 2 ešeloni uisutajate võistlus on kavas ja lisaks see vahefinišite tsirkus. Ei ole kindel kas see ala ka järgmisel olümpial kavas on.

 
At 13:05, Anonymous Anonüümne said...

Mis siis toredat oli? USA naiste paarissprindi kuld, valgevene tüdrukute laskesuusa kuld. Mis veel? Aaaa! Uus-Meremaa tuli meeskonna uisutamises 4.kohale. Hokit ei armasta aga Saksa võit oli ikka väga lähedal. Oleks võinud ära võtta.

 
At 13:18, Anonymous Anonüümne said...

Olen ka suht kindel, et seda mass-starti sellisel kujul järgmisel OM-il enam pole. Meil juba 2 nutikat sportlast, kes väga haiged reeglid enda kasuks pööranud. Nabi maadluse kuld 2006. Nabi oli selleks ajaks maadlusega tegelenud 5 aastat. Ta tase oli siis kordi madalam kui Saskia Alusalu tase, aga ta tuli maailmameistriks. Otseloomulikult muudeti peale seda maadluse reegleid totaalselt. Aga eks need nišialad kogu aeg leiutavad ja katsetavad.

Kiiruisutamises poolfinaalide puhul on sellel reeglil nagu rohkem pointi. Kui minu teha oleks, siis ma teeks nii, et essad kuus saaksid ikka finiši kohtadega finaali ja 2 järgmist siis punktidega. Finaalis võiks 8 esimest saada ikka kohtadega finaali, ülejäänud kohad läheks siis punktidega.

 
At 13:20, Anonymous Anonüümne said...

*Finaalis võiks 8 esimest saada ikka finišijoone ületamise järjekorras kohad, ülejäänud kohad (9-16) läheks punktidega.

 
At 13:31, Anonymous Olle, suusablogi sitakott aastast 2004 said...

Ühisstart on esiteks lohutussõit neile kes õige uisutamise 30 hulka ei pääse. Teiseks, nägite missuguse raginaga tuldi viimased kaks ringi! Nagu päris uisutajad kohe. Kui Saskia täna seal konkurentsis pole, siis pole ta seda ka 4 aasta pärast. Ennustan et enne järgmist olümpiat teeb Saskia uisutamisega lõpparve tuues ettekäändeks ... noh pereelu näiteks. Või uued väljakutsed.

 
At 13:34, Anonymous Anonüümne said...

Taktikal on spordis oluline roll. Aga formaat ei saa olla nii totter, et teoorias on võimalik selline asi, kus tasemelt SELGELT nõrgem vastane on teistest parem.

Saskia tuli ju poolfinaalist ka läbi nagu ta tuli. Oli õnne, sai tasuta kohe esimeses vahefinišis planeerimata punktid. Kuna see mass-start on passimine, siis tegelikult ei saanud absoluutselt aimu kui hea Saskia kiiruisutamises siiski on. Reaalselt füüsilisi võimeid teistega ta ju võrrelda ei saanudki.

Ses mõttes on see rattasõit ka veits kummaline ala, seal võidavad vahel ka ainult taktikaga, eriti suurtuuridel. Vahel on mõned kuidagi eriti õnnelikud kui Taaramäe eelviimasel tuuri etapil plehku paneb ja võidab. Jah, see kõva saavutus, aga. Kui maailma 20.-30. ratturil sellest Taaramäe äraminekust savi on, siis see pole ju nii väärtuslik võit. Väärtuslik oleks siis, kui oleks tuuri teisel nädalal konkureerimas eriti kõrgele kohale ja paneks siis plagama ja saakski eest ära.

Suurtuuridel on etapivõitudel ja etapivõitudel ikka üüratu vahe.

Kui Tour-de-France koosneks ühest mägede etapist ja Taaramäe paneks siis eest plagama, ükskõik mis satsi ta ei kuuluks ja võidaks, siis oleks see ju 100 korda kõvem sõna.

Vot maratonijooksus on alati aus võitja.

Need pole ikka õiged võistlused ja õiged võidud, kus formaat juba on selle ettekirjutanud, et pooltel võistlejatel pole motti kõikidega võistelda, vaid valitutega.

Õhtuleht kirjutas hästi, kiiruisutamises oli eile ühe võistluse ajal 2 võistlust, Saskia oli ainus, kes valis selle "B-finaali", kuna tal konkurente sel võistlusel polnud, siis võitis. Mida rohkem mõtlen, seda haigem see formaat tundub :)

 
At 14:15, Anonymous Anonüümne said...

Üritame pisendada Suure Uisuriigi ajaloolist võitu? Nu-nuh.

 
At 14:15, Anonymous Baba Meher said...

Ärme muretse, oleme rõõmsad. 4 koht on Eesti parim. Nii on! Keegi ei mäleta teise koha mehi niikuinii. Järgmine kord võime saada medali Kellylt. See ongi meie saatus. Kord veab siin ja siis veab seal. Ei ole enam suurt eestlast. On kavalad ja osavad eestlannad kes imega toovad meid pildile. Isegi kui pilt sakib ja heli on uskumatu ning eelarve on üle mõistuse. Raha on ainult usk, millega luuakse illusiooni, et näidata pimeduses teed teekonnal liikujatele. Ei tule eestlastele traditsioonilist kulda. Meie asi on olla avangardis kes sammuvad ebatraditsioonilistel aladel. Sellega saame natuke uhked olla. Kes ei lepi paratamatusega murtakse maha. Õige eestlase tõug on aga paindlik nagu umbrohi. Närige muru!

 
At 14:21, Anonymous Anonüümne said...

Ei ole Kelly nii kindel midagi. Praegu hüppavad mehed ülepea saltot, homme on see kavas ka naistel. Kelly on 4 aasta pärast pikk ja peenike. Akrobaatika on teatavasti kämbude ala. See medal oleks tulnud nüüd, 2018. Aga ei tulnud. 2022 on mõistatus.

 
At 14:34, Anonymous Anonüümne said...

Meedia pasundab nüüd Björgeniga seoses kõige edukamat taliolümplast. Naah! Esiteks on meeste konkurents tüki kõvem kui naiste. Teiseks polnud Dähli ja Björndaleni aegadel sprinti, paarisprinti ja segateadet.

 
At 15:36, Anonymous Anonüümne said...

Kas keegi ei võtnud Priitu tasuta auto peale, et Tallinna Maraton sõitmata jäi!?
Aga küllap tuleb peagi vabandusi nagu kuulipritsist;)

 
At 16:38, Anonymous MargusM said...

13.34 kirjutab targalt.
samal põhjusel pean rohkem lugu Kangertist ja tema kürgetest GC kohtadest kui Taaraka harvadest paugutamistest. Põhimõtteliselt tuuride etapivõidu jahtijad ongi nagu B-finaalide sõitjad. Loomulikult on nad kõvad sõitjad kuid mitte kõige kõvemad, pigem natuke õnneotsijad..

 
At 16:54, Anonymous Anonüümne said...

Tere mehed. Möla on palju. Loodetavasti tuleb Padre ja ütleb mõne tõsise sõna.

 
At 18:01, Anonymous Anonüümne said...

“Padrel” on mast maas. Pole enam uisustiilikski sisu.

 
At 18:25, Anonymous Anonüümne said...

Kõik võtavad õiguse kritiseerida harrastussportlasi, et selles vanuses ja triatloni tegema, miks minnaks TM-ile panema, miks treenitakse nii pikalt, miks nii intensiivselt. Nii võib ju äragi surra. Kellegi asi ei ole kui sureb üks tavaline ülekaalus ja kunagi elus ühtegi üleliigset liigutust teinud kodanik.

 
At 20:59, Anonymous Anonüümne said...

Padre on kadunud. Kas rahvuslased mässisid ta oma petlikku võrku?

 
At 21:30, Anonymous Anonüümne said...

Pulleritsult Postimehes jõuline arvamus Eesti esitusest lõppenud olümpial. Kõik on õige, välja arvatud märge 'Alusalu imest'. Alusalu 'fantastiline' 4.koht pole ime, vaid olümpiaprogrammi kunstliku paisutamise tulemus. Igal alal on lisatud medaleid. Näiteks paarissprint ja segateade vastavalt suusas ja laskesuusas. Eriti grotesk on kahevõistlus. Väga väheharrastaval alal on ühel mehel võimalus võita 3 kulda.

 
At 22:52, Anonymous Anonüümne said...

"suusatajate vastusurve, mida siin blogis vedasin"

Teemast endast, täielik pseuduprobleem. Pohhui pole kui paar kohta taga pool protokollis oled?
Tartu maratoni 400 ndast grupist juba ajavõrdlusega ei võida (kui sa just Niskanen ei ole).

2. Kasutad siinse blogi arvamust argumendina vaid siis , kui see sulle sobilikust suunas kaldu on. Muidu blokeerid postitused.
Kui vana sa oled?

 
At 00:17, Anonymous Anonüümne said...

Eesti ei vaja mitte tarka ja oskuslikku juhti, vaid inspireerivat ja suunda valgustavat liidrit. Väga oluline juhtimisteaduslik vahe sm ajakirjanik-raketiväelane! Värskes Priidu arvamusloos on jälle eksitud. Karm juht on omane nõukaajale. Demokraatia vajab valgustajaid!

 
At 09:52, Anonymous Anonüümne said...

Eile ütles Margus, et 50+ on panemise aeg läbi. Tuleb rõõmu tunda mediteerimisest ja rajal mööda tuhisevate naiste tagumikke takseerides. Naiste püüdmine tuleb jätta noortele kepi ja paaristõugete sõpradele. Loomulikult on see siinsele armulikule peremehele väga kurb uudis. Eks seda on kurtidele kõrvadele aastaid siin ju ka räägitud. Aga siiani ei saa 50+ ajakirjanik aru (kuidas see juhe nii pikkkkk on), et me ei tee sporti mitte panemiseks vaid tervise toonuses hoidmiseks. Ja selleks on tõesti vaja teha suhteliselt vähe ja soovitavalt nauditavalt. Tähtis pole mitte panemise kiirus vaid ainult nauding. Ilma naudinguta muutub tegevus tüütuks kohustuseks, millest enamik vabatahtlikult loobub. Rahva pikaealisuse tõstmiseks on vaja promoda aeroobse liikumise nautimist. Seda võib teha 9 tunniga Kelgu matkarajal kui selline palverännak huvi pakub. Aga võib ka lihtsalt lükata Aegviidult Jänedale. Eesmärk peaks olema naudingu aspekti leidmine ja selle rahvale teadvustamine. Viina võetakse ju kah ikka nautimiseks aga mitte kiiruse ja pudelite arvu pärast. See Lätti maksude viiate seltskond on vaja meelitada metsakohina vedelal kujul manustamise juurest seda kuulama. Me mäletame Priidu üksiku hundina hulkumisi matkaradadel. Noh, vähemalt üritas. Aga jutt ei olnud, ütleme nii, atraktiivne. Eks ta ole. oskuslik jutuvestmine on keeruline.

 
At 11:22, Anonymous Anonüümne said...

9:52 on väga asjalik kommentaar. Kas ei koosne mitte enamus suusablogi elanikkonnast 50+- meessportlastest, kes hindavad visuaalselt kauneid vaatepilte otse looduse rüpest endast? Suvel sügisel ja talvel. Kevadel ka. Loodame siis et Padre meie kunn ja teejuht sellel õilsal teekonnal nirvaana väravate poole arvestab sellega.

 
At 11:58, Anonymous Anonüümne said...

Ka mina 9.52'ga nõus.
Juba mitmed aastad kõik märgid karjumas, et mees tõmba hoog maha. Sellises vanuses ja sellise põhja pealt ei saa enam midagi juurde tulla. Heal juhul suudad hoida olnut.
Mis teeb Priit?
Läheb järjest rohkem trotsi täis ja oma sõnavõttudes üha enam hüpleva loogikaga , seisukohti muutvaks tõmblemiseks muutunud.

Huu

 
At 12:16, Anonymous Anonüümne said...

Tuletame nüüd meelde, et milline moraalne kompass jagati siin blogis 24 veebruariks. Jutt oli selge, kuna kanakri teeb kambakat, siis tolereerime kallist jama. Eks Eesti on meile kõigile oma jamadega kallis. Ja sellega tabati kultuuriprogrammi koostamisel märki. Ma ei saa nõustuda ajakirjanikust kümnevõistleja arvamusega, et programm kurvastas nii pidulikul hetkel nii vormilt kui sisult. Oleme ausad. Ekraanil nägime startup stiili. See ongi raamist väljas lahendus. Enamik neist lendab prügikasti, kuid antud julge esitus aastapäeval kannab ennast väga võimast sõnumit. Kahju, et kriitikud seda rahapimeduses ikka ei näe. Saadame kukele selle korporeerunud loomingulise personali, kes on meid toonud tänasesse. Teeme platsi stagneerunud mõttemallidest puhtaks ja hakkame katsetama nullist. Mõtleme kõik koos ehedaid mõtteid ja teeme valmis visandid. Kogume need visandid kokku ja vaatame, et mida neist annab edasi arendada olemasolevate ressurside juures ning ära teha. Meie eliit on stagneerunud oma korrektse vormistamisoskusega. Vaja on rahvaalgatust rohujuure tasandilt. Just seda mõtteviisi promos kirutud NO31. Selge sõnum, et sedasi liga loga nagu elasime üle esimese sajandi, ei kesta me enam järgmist. Me ei saa promoda panemist. Peame promoma naudingut elust EV-s. Ainult riik , kus elanikud naudivad elu on magnetiks neile kes on siit lahkunud. Otsime siis omaltpoolt neid võimalusi, mis sportimise meeldivaks teevad. Kui suudame kaasata innustunud süsteemiväliseid arenema tippu, siis ühel hetkel saabuvad ka need kaua oodatud olümpia medalid. Järjepidevalt kaikaga kõigile sportijatele mööda küüru pannes ei tule ka kunagi ühtegi medalit kui me just medalimehi ei impordi sisse.

 
At 12:31, Anonymous Anonüümne said...

Konkurentidega saab ju võistelda ka 50+ vanuses. Käi koormustestil vahetult enne Tartu maratoni, saa teada oma aeroobne ja anaerboone lävi. Pulsikell käele, lepid 50+ sõpradega kokku, mitu protsenti mingist lävest pulss võib tõusta. Tulemusi saab ju hiljem arvutist ka vaadata. Oletame, et paneme puldi piiriks 150. Kui läheb pulss üle selle, on automaatselt DQ või kui on üle selle läve 30 sekundit, siis on DQ, kokkuleppe värk. Kui piirid paika vaieldud, siis start ja minek, kes enne kohale jõuab, see on parim - lihtne. Saad rahva melu nautida, kaunist loodust ja need reeglid sunnivad palju tegema sporti madala pulsiga. Seda liiki trenne peavad tegema tippratturid ja penskaritest ratturid - mahtu. Otsid omale 4-5 sõpra kellega mõõtu võtta või isegi veelgi rohkem ja saad selle mõõduvõtmise laksu ikka ka spordivõistluselt kätte 50+ vanuses.

Miskipärast kõik need 50 pluss vanuses panna vaja mehed pole nooruspõlves oma tulemust ära teinud. Priidul see 800m aeg kripeldab siiani. Erki Nool ja Jüri Jaanson ei käi küll praegu rahvaspordiüritustel arutult lammutamas. Käivad ainult need spordimehed, kes olid VÄIKESES Eestis mingis vanuseklassis kunagi tegijad olnud, ei enamat.

Need, kes rahvusvahelistel tiitlivõistlustel käinud, need ei käi rahvamaratonidel panemas. Mõni küll osaleb, näiteks Raul Olle, aga ta ei käi seal kohta ja aega taga ajamas sellisel kujul nagu varem. Muidugi tal omad eesmärgid on, aga ta ei käi nendel üritustel endale halba tegemas.

Võimalik, et ka Priit pole seni endale halba tegemas käinud. Aga see aasta loobuda sellepärast, et vorm kehva ja ei kõlba kehva kohta saada. Ise on siin blogis kõvatanud, et panna vaja ja panna vaja. Nüüd seepärast ei julge startigi minna.

Olen enam kui kindel, et Priit oleks saanud korraliku trenni, hea emotsiooni jne jne, võrreldes sellega, et käib pidevalt üksi pakasega väntamas tunde. On tõesti see üksi väntamine nii palju vahvam ?

 
At 14:51, Anonymous Anonüümne said...

Oleme suur IT riik. Meil on andmesidega moblad taskus, pulsilugemis- ja GPS võimekusega kellad käe peal. Asi siis oskajal need jubinad kokku panna. Lisada tarkus, mis analüüsib südame tööd, vere hapnikusisaldust, raja proofili, mida iganes sealt kätte saab ja vastavalt reageerib. Kas annab teada, et võta hoog maha või kui olukord kehvem, helistab ise sinu koordinaatidega kiirabisse.
Oleks mõistlikum lahendus kui TM-ile peale saamiseks 3 katsevõistlust läbi teha.
Ise ostaksin või rendiksin sellise vidina küll.

 
At 15:18, Anonymous Anonüümne said...

Ei aita see pulsilugemine mitte. Saatuslik südameviga on nii individuaalne, et seal pole mingit üldist valemit mille saaks valemiks progeda. Samuti tekiks siis kümneid valeväljakutseid. Olgu nii nagu härra Kankel soovitas et kes kannatab välja sportlike naisterahvaste poolt saadetud signaalid, selle postkasti saabub TMi toimkonna poolt saadetud e-kiri Olete aktsepteeritud ja legaliseeritud osalema.

 
At 15:45, Anonymous Anonüümne said...

Kas tõesti jättis vanameister ka Tallinna Maratoni vahele, milleks valmistetud sai? Tulemustes teda pole.
Keegi ei võtnud auto peale?
Haigus tuli kallale?
Vormikõver ei näidanud tõusu?
Tööd oli palju?

 
At 17:08, Anonymous Anonüümne said...

Selfie preili Vonniga:
https://www.instagram.com/p/BfnwWFulWtc/?taken-by=anti.saarepuu

 
At 17:11, Anonymous Anonüümne said...

Selfie on udune. Saarepuu oli liiga erutatud seisundis fookuses pildi tegemiseks. Käsi värises.

 
At 17:43, Anonymous Anonüümne said...

Kahju. Anti lasi oma niigi kõhnukese autoriteedi lõplikult jäärennist alla. Kus te olete näinud et murdmaasuusa treener teeb selfi lakutud preiliga? Mees kes on läbi ja lõhki suusatamise treener teeb pildi suurtükiväe kindrali või hambutu vene hokeistiga.

 
At 05:29, Blogger Yaro Gabriel said...

www0525

ugg boots
longchamp pliage
polo ralph lauren
polo ralph lauren
uggs outlet
ugg outlet
cheap jordans
air huarache
moncler outlet
true religion jeans

 
At 09:02, Blogger Stjsrty Xtjsrty said...

zzzzz2018.7.13
ugg boots
ed hardy uk
moncler online
ugg boots clearance
red bottom shoes
hugo boss outlet
ed hardy clothing
nike presto femme
louboutin shoes
louboutin outlet

 
At 10:06, Blogger Pansys Silvaz said...

qzz0725
stephen curry shoes
ferragamo outlet
michael kors outlet
christian louboutin outlet
polo ralph lauren
ray ban sunglasses
dolce and gabbana
michael kors outlet
canada goose jackets
spurs jerseys

 
At 06:11, Blogger 5689 said...

zzzzz2018.8.6
prada handbags
kate spade outlet
superdry clothing
polo ralph lauren outlet
nike air max 95
cheap basketball shoes
ray ban sunglasses
moncler jackets
polo ralph lauren outlet
snapbacks wholesale

 

Postita kommentaar

<< Esileht