kolmapäev, veebruar 14, 2018

Pullerits: Tähelepanu, maratonihoiatus!

Nii mõnedki on pühapäevase Tartu maratoni eel ilmselt optimistlikud. Karta on, et paljud on hurraa-optimistlikud. Mis tähendab, et nad on hüljanud kaine mõistuse. Aga kainet mõistust on vaja, et sündmusi ja protsesse arukalt analüüsida. Nagu teen seda Kuku raadios igal tööpäeva pärastlõunal kella kahe ja kolme vahel, mil esinen seal 7-8-minutilise olümpiakommentaariga. Näiteks täna näitasin, kuidas Eesti on viimasel kümnendil olnud selgelt langev ning Läti selgelt tõusev talispordiriik. Kuulake järele ja püüdke vastu vaielda - no pole ju võimalik! Isegi Art Soonets, kes tutvustamist ei vaja, helistas ja ütles, et karm kommentaar, aga paraku tuleb sellega täielikult nõustuda. (Väidetavalt pidi neid kommentaare kuulata saama siit.)

Samasuguse kaine ja õpetliku analüüsi tegin Tartu Postimehele seoses pühapäevase Tartu maratoniga. Paraku lehe piiratud formaat ei lubanud kõiki argumente välja laduda, seega jäid mitmed noist veel salve/sahtlisse/varrukasse. Too on kahtlemata hoiatav kirjatükk igaühele, kes pühapäeval pikale, 63 km sõidule läheb ja ei pretendeeri seal esimese viiesaja sekka. Ainus, mis võrreldes kolumni kirjutamise ajaga on muutunud, on ilmaprognoos. Kuid ega seegi, mis praegu välja kuulutatud, pruugi olla lõplik - seegi võib muutuda.

Niisiis, suusamehed, levitage mu kolumni kõigile neile, kes pole tänavu kuigi palju harjutanud, aga põlevad tahtmisest 63 km läbi sõita. Kes teab, võib-olla teete levitamisega suure heateo ning aitate ära hoida nii mõnegi kurva tagajärje.

Foto 1: Priit Pullerits aitab Tartu teatemaratoni eel Tehvandi staadioni tribüüni ees kinnitada numbrit meeskonna PSJJ kaaslasele, avavahetuse sõitjale Assar Jõeperale. Foto autor: Jaanus Laidvee
Foto 2: Jaanus Laidvee (vasakul) ja Priit Pullerits (paremal) saadavad meeskonnakaaslase Assar Jõepera Tartu teatemaratoni esimesele etapile. Foto autor: Sille Annuk, Postimees/Scanpix
Foto 3: Priit Pullerits (keskel) vaatab koos endise laskesuusataja Priit Viksiga (paremal), kuidas meeskonna PSJJ kaaslane, teise vahetuse sõitja Rait Pallo annab suuskadele enne võistlema minekut viimast lihvi. Foto autor: Jaanus Laidvee

26 Kommentaarid:

At 18:11, Anonymous Anonüümne said...

Seekord küll küsimust esitatud polnud, aga õige vastus sellele vaatamata: ärge põdege!

 
At 18:59, Anonymous Anonüümne said...

Jääb ka minul minemata, lumi jäi paar nädalat hiljaks.
Teada tõde et trenni mõju nädal-kaks ennem maratoni, suht olematu. Hiljaks jäänud. Vormis mehel nädal ennem starti ennast korra tühjaks sõita muidu vägagi tervistatav ja kasulik tegevus.
Suusatamine karm ala. Olen ka vormis olles (600km. all) Tartu Maratonil ennast kangeks sõitnud.
p.s. peale maratoni nädal hiljem oli olulord super. Trennid läksid iseenselikult 30km pikkuseks.

Kui rattamaratone/ rallisid ei pelga siis jooksus ja suusas ma mängima ei läheks.

Samas kui Priit räägib Kelgu üritustest jääb alati sitt maitse suhu..:)

Huu

 
At 19:10, Anonymous Anonüümne said...

Meediahunt Pullerits hoiab lippu kõrgel ja see on suurepärane.

 
At 19:36, Anonymous Anonüümne said...

http://podcast.kuku.postimees.ee/saated/priit-pulleritsu-olumpiakommentaar/


 
At 20:55, Anonymous Anonüümne said...

Tänane Tartu Postimehe artikkel "TM kui pühapäevane piinapink" on küll nagu mingi huumor PP sulest! Täielik "viinamarjad on hapud!" Kui mees ise on kuidagi nõrgaks jäänud, et tunnine esimene harjutamine klassikas teeb kõik kohad haigeks, siis millest me siin räägime! Tartu maratonile ei lähe keegi sunniviisiliselt ja enamus ei lähe ka sinna rebima kui harjutamine on vahest kesisemaks jäänud. PP on vaid kibestunud, et tema "talve ja TM ärajäämise" ettekuulutamised nii haledalt läbi kukkusid. Ja tegelikult tuleb pühapäeval ideaalne suusailm, mitte mingi sulailmas kannatusterada. Ja seetõttu on absoluutselt enamusele, kes on ISE otsustanud minna suusatama 63 km maastikul Otepäält Elvasse Tartu Maraton sel pühapäeval kui talvine laulupidu!

 
At 21:04, Anonymous Anonüümne said...

Aitäh lingi eest. Oli jõuline arvamusminut tõesti.

 
At 21:47, Anonymous Jesper said...

Selline pehmojutt ei kõlba küll kuhugi Priit. Õige võhmamees on aastaringselt heas vormis ja mingi sutsakas Otepäält Elvasse pole tema jaoks mingi probleem. Lödipüksid pelgavad, kõvad mehed lähevad ja panevad, sest panna on vaja!

 
At 22:23, Anonymous Anonüümne said...

Ei oleks sellist vingumist Pulleritsult küll arvanud! Paarist klassikasõidust täiesti surnud!
Õige suusahunt teeb kehval talvel 2-3 korda ca 30-35 km-list suusasõitu Tartu maratoni rajal ilma, et mingigi lihas ja kube valutaks ja siis sõidab 4 ja poole tunniga lõdvalt ja kerge tundega 63 km läbi,ilma et vaevaks pead, kas tulla 500 või 1000 sisse!

 
At 23:40, Anonymous Anonüümne said...

PP-st on ehe lumehelbeke või oli see kaerahelbeke saanud)))
Kuhu edasi?

 
At 00:53, Anonymous Anonüümne said...

Edasi, küsite?
Otse loomulikult Suure Mõõduvõtu starti!

 
At 00:58, Anonymous MargusM said...

jep, keeruline on viimaste kommenteerijatega mitte nõus olla.
Alfa-lumehelves või kaerahelves, vahet polegi kuid maapääle tulek on kindlasti kainestav : )
Priit ja suusatamine on minujaoks segane kombo (seda kindlasti minu enda alavaliku tõttu), olles neljase meeskonna nõrgim lüli käib ja laiab oksad laiali ringi- see on minujaoks täiesti arusaamatu käitumine. Tase on tal tubli keskmik kuid prõõkab eesti sportlaste üle (Kuku, 12.02) , sõidab Team Haanja mütsiga ja siis pritsib pa*ka nende suunas (Kuku 9.02). Kuulasin kõik lõigud järgi ja läbivalt suht õudne puterdamine ja "emotsionaalne rõhutamine" on päris ebameeldiv kuulata. Sellesosas on blogil teatud eelised.

 
At 06:53, Anonymous Anonüümne said...

Jeps. Oleks päris jube, kui blogi asemel oleks vlog ja ajakirjandus tsiteeriks juutuuber Priitu.

 
At 08:19, Anonymous Anonüümne said...

Tundub, et Priidule ei anna Kelgu orden rahu ...

 
At 08:31, Anonymous Anonüümne said...

Ka mind hämmastab see, et kui koht X sajas ei paista, siis muutub kõik mõttetuseks enesetapmiseks suusarajal, alfaisaste verepulmaks jne.
Kurat Priidu sugune vormis kutt teeb selle maratoni ära oma haige randmega kätt kasutamata. Kas see pole oluline?
Või on perse mulle see laulupidu kui solist olla ei saa, suuda.

 
At 10:06, Anonymous Anonüümne said...

Ei olnud neil raadiokommentaaridel küll midagi häda, mis te vingute. Sel alal on Priit samasugune profaan nagu igaüks meiegi seast. Ta on ju kirjutaja, mitte rääkija. Samas teiesuguseid sitakotte ei kutsu keegi raadiosse esinema. Sest teil pole midagi öelda ja kindlasti tuleks sealt üks kokutamine ja mõmisemine.

Kuid kahju on maratonist, kui Priit sinna ei tule. See pole ilma temata ikka see võistlus. Kas mingit võimalust ei ole, et ta ikka joonele tuleks? Äkki mõni mees, kes tulla ei saa, annab oma numbri sümboolse tasu eest talle. TM-l oleks ikka hoopis teine värv, kui Priit ka ikka osaleks. Nüüd mine ja sõida seal tontidega võidu. Suht mõttetu ja motita.

 
At 10:37, Anonymous MargusM said...

10.06 Millepärast sa sinna Maratonile lähed? Kas keegi lubas sulle et saad Priiduga koos sõita?
Sa ise oledki tont, suht mõttetu helbeke.

 
At 12:01, Anonymous Anonüümne said...

Kõige suurem tont oled sina MargusM, sitakott ja voodimärgaja.
Ei ole suuremat au Eesti, Baltikumi, või Moabimaa pinnal kui võistelda Padre Pulleritsu endaga.

 
At 12:40, Anonymous MargusM said...

Ära soni, helbeke : )
Mine Lemeksi võistlustele, seal saad oma isale kaasa elada.

 
At 13:02, Anonymous Anonüümne said...

Priit "Panna on vaja" Pulleritsust on saanud mingi iriseja-viriseja. Küll on ta vähe harjutanud, küll on tal kube haige. Ja sula ähvardab ka! Selliste vabandustega ei veena. Paljud meist siis Lapimaal kilomeetreid kogumas käinud on? Enamuses oleme samas seisus, kasutame kohalike suusaradade võimalusi.
"Sic transit" ja need teised sõnad! Suured mehed langevad! Kes tuleb asemele?

 
At 13:54, Anonymous Anonüümne said...

Kas tõesti hakkas oma rahast kahju stardinumbri ostmiseks?
Pole ju võimalik, et Pullerits on solvunud?

 
At 15:44, Anonymous Anonüümne said...

Ma arvan, et mingi hacker-helbeke on kaaperdanud Pulleritsu blogi ja kirjutab nüüd tema nimel seda hala. See ei ole ju võimalik, et alfaisane ja panejate tüvipersoon sellist nõrka paneks!

 
At 17:50, Anonymous Anonüümne said...

Viimati, kui siia sisse häkiti, oli kirjastiilist kohe aru saada, et Priit ise ei kirjuta. Ma kahtlustan, et tegu pole häkkimise vaid manopausiga (mitte segi ajada menopausiga). Sel juhul pole kahjuks meie alfaisane enam kuigi alfa (ega ka mitte isane).

 
At 18:12, Blogger Priit Pullerits said...

Jätke lora!

 
At 18:34, Anonymous Anonüümne said...

Ahvikari! Senikaua te lollitate, kuni me kõik bänni saame.

 
At 19:09, Anonymous Anonüümne said...

Aga äkki Priit nägi, et peale seda kui tulemusi enam ei tule - no kus see Saabki tulla kui enne starti peab ennast rõhksidemetega kokku tõmbama, et laiali ei laguneks - peale seda enam ei saa panna lihtsalt. Seega otsustas Priit liituda helbekestega. Nende hulgas olles paistab veel ikka jõrmina välja. Võhmameeste hulgas enam mitte

 
At 10:26, Anonymous Anonüümne said...

Viimasel õigus. reaalsuse nägemine selle kella teistmoodi helisema pannud.
Tulemustes, enesetundes pettumine. Järgneb ving ja halvustamine. Võetakse ette Kelk, tiigid-järved, kunstlumi.
Sõida ja ära mölise!

 

Postita kommentaar

<< Esileht