teisipäev, märts 20, 2018

Pullerits: Kuidas viies koht «eestikatel» lollil kombel saamata jäi?

Viies koht Eesti meistrivõistlustel suusatamises oli üksnes vormistamise küsimus.

Vaja oli vaid mehed mobiliseerida. Ja valikut oli. Näiteks Raio The Rai Piiroja, kes Estoloppeti maratonidel ründab juba teist kümmet. Või Jaanus Laidvee, kes on alati valmis minema starti, kui meeskonnaga kohtade jagamiseks läheb (rääkimata sellest, et ta on Tour de Moabi kindel teine mees). Või Indrek Teppo, kelle aeg triatlonis on nii kõva, et lausa alla üheksa tunni (ta oli esimene, kes läbis Eestimaal täispika triatloni alla üheksa tunni). Või Silver Eensaar, kes on minu teada rogainis vähemalt kolmekordne maailmameister (ja kes on ka Tour de Moabi radasid julgenud proovida). Või Assar Jõepera, kes oma U.S. Ski Teami varustuses tekitab juba kaugelt aukartust. Või Rait Pallo, mitmekordne Tartu nelikürituse võitja. Või Margus Ader, Eesti parim laskesuusakommentaator, sest on ise olnud laskesuusatamises Eesti tipp. Lühidalt, nagu näete, on valik väga suur. Siit puudub vaid Vahur Teppan, mitmekordne MK-sarja punktimees.

Niisiis tuli võistkond lihtsalt kokku ajada ja viies koht ära vormistada. Sest nii uskumatu, kui see ka pole, startis nädalavahetusel Jõulumäel Eesti meistrivõistlustel 3x10 km suusatamises kõigest neli meeskonda. Teppan polnud saadaval, tema osales Tartu Suusaklubi kolmikus. Raske aru saada, kuhu ta süda ja nimi päriselt kuulub, sest näen teda küll Hiina koondise vormis Hiina koondise abitreenerina, küll Limpa suusakooli juhatajana ja siis SuusaAkadeemia esimehena. Kuid mööngem, ega Teppanil siiski väga head vormi ole, kas või mullusega võrreldes, sest Jõulumäe teatesõidul sai ta oma etapil, vabatehnikas, alles neljanda ehk kõige viimase tulemuse, seda vähetuntud Henri Roosi ja Karel Nageli ning pisut rohkem tuntud Andreas Veerpalu järel. Nagu ta ise tunnistas, pole ta kuigi heas vormis.

Seda enam oli viies koht saadaval. Ja kahjuks jäi võtmata, sest puudus info, et konkurents on nii lahja. Oleks teadnud, et viies koht on üksnes vormistamise küsimus, oleks eelpool loetletud meestest kahel suutnud ikka tekitada kihku starti tulla. Kuid oma viga, et šanss kasutamata jäi.

Teppanil õnnestus tänu Karel Tammjärve (fotol vasakul) normaalsele sõidule viimases vahetuses pronks siiski kätte saada. Kindlasti polnud see see, mille järele ta läks. Aga vastuoluliseks muudab olukorra tõsiasi, et nüüd, kui tal esikoht saamata jäi, näikse, nagu üritaks ta seda pettumust minu arvel kompenseerida. Ta tahab ikka vägisi mind temaga võidu sõitma panna, ja lubas eelmise nädala lõpus taas, et võidab mind tagurpidi suusatades. Näitas oma suusastaabis seina ääres uhkelt isegi uusi Fischereid, millega kinnitas enesekindlalt, et teeb mulle tuule alla.

Küsisin, kas trikk on selles, et ta paneb sidemed tagurpidi peale ja nii saavutab olukorra, et suusad sõidavad ikka nina ees. Ta ütles, et pole sellele mõelnud, ja asus proovima. Aga minu silme all veendus, et ei ole võimalik sidet tagurpidi peale panna, see ei püsi suusal. Kuid ega ta seda trikki vajagi.

Nimelt kuulutas Teppan, et tegi 14-16-aastaste poistega trennis proovi, sõitis nendega 300 meetrit selg ees võidu (poisid sõitsid ikka õiget pidi) ning kinnitas, et trennipoistel polnud tema vastu mingit võimalusepoegagi! Vaat see on juba tõsine ähvardus. Kuid pidin ta entusiasmi maha tõmbama, sest ütlesin, et minu osalemine sõltub sellest, kas arst annab mulle pärast reedet üldse startimiseks loa, ja muidugi sellest, kas ma üldse startimiseks võimeline olen. Ehk nagu viitas eile spordireporter Tarmo Tiisler, kui mult küsis: «Kuidas rahvuslik neerukivi elab?» Vastasin, et peagi selgub.

Noortel meestel nagu Teppan, aga nagu ka Piiroja, on muidugi hea lammutada. Piirojal jäi õige pisut puudu, et oleks pühapäeval jõudnud Eesti meistrivõistlustel 50 km maratonis esikümnesse. Ta lõpetas 11. kohaga, kaotust 10. koha saanud Raivo Salale napilt alla 25 sekundi. Ega võitja Raido Ränkelgi valgusaasta kaugusele küündinud – temale kaotas Piiroja vaid 23.10 ehk alla poole minuti kilomeetri kohta.

«Kõva kutt oled!» kiitsin Piiroja.

«Oleks teinud nii, nagu Vahur ütles, oleks ilmselt koha võrra kõrgemal lõpetanud,» vastas Piiroja. «Vahetasin suuski alles kolm ringi enne lõppu ja vahe oli tuntav.»

«Aga hea, et ees oli mees, kes püüda, eks?» pärisin.

«Just. Vahepeal olin ikka pikalt viimane, aga siis sain Uha Jüri kätte, poiss oli endale liiga teinud. Proovis Raivo Salaga kaasa minna. Õnneks jätsin sama lolluse õigel ajal katki.»

«Lõpuks polnudki kaotust võitjale nii palju,» nentisin, «alla poole minta kilda kohta. Edasiminek ju!»

«Need mehed on ikka teiselt planeedilt,» kostis Piiroja. «Näed korra stardis ja siis, kui mööda lähevad. Ilmselt ei jõuaks ühte ringi ka sellist tempot hoida.»

«See nende töö, ära muretse,» lohutasin. «Nemad ei saaks jälle palle kastist minema pekstud.»

«Ilmselt mina ka enam mitte,» vastas Piiroja. Ja küsis: «Millal sul järgmine start ja mis alal?»

«Kevadel millalgi rattaga,» vastasin. «Joosta ju ei saa juba aastaid, muidu usun, et seal olnuks mul su vastu šanssi.»

«Arvan, et rattas on ka võimalus olemas,» pakkus Piiroja.

«Pagan, ei usu,» laususin vastu. «Sul on ikka kõva jalg all ja kopsud ka. Kui mul šanssi on, siis ehk seal, kus mu kergus pääseb maksvusele.»

Kas selle selgitamiseks peame Piirojaga sõitma Utah’sse Moabi mägedesse, kus on tõeliselt ägedad, maailma tipptasemel rattarajad, puhas klassika? Kui, siis võiks minna lõuna poolt, mööda kuulsat Route 66-t – vaadake, seal on näha ka ühte endist Ameerika spioonis, kes luuras Venemaa järele! Kas tunnete ta ära? Loodetavasti vene mürgitajad temani seal keset kõrbe ei küündi...

Foto 1: Karel Tammjärv (vasakul) ja Raido Ränkel Pyeongchangi olümpial 4x10 km teatesuusatamise vahetusalas. Foto autor: Tairo Lutter, Postimees/Scanpix 
Foto 2: Raido Ränkel Pyeongchangi olümpial 4x10 km teatesuusatamises Eesti neliku ankrumehena. Foto autor: Tairo Lutter, Postimees/Scanpix 
Foto 3: Karel Tammjärv sõitmas Pyeongchangi olümpial sprinditeadet. Foto autor: Tairo Lutter, Postimees/Scanpix 
Fotod 4 ja 5: Marko Kilp (nr 8) Pyeongchangi olümpial sprinditeatesõitu alustamas. Foto autor: Tairo Lutter, Postimees/Scanpix

46 Kommentaarid:

At 12:12, Anonymous Anonüümne said...

Priit see 5 koht (viimase koha püüdmine), kõlab kui eesti spordile välja pakutud mentaliteet.
Enam ei tegelda konkurentsi ja iseenda arendamisega, vaid nillitakse alasid kus miskit trükimusta kannatavad kohad ripakil oleks.

Huu

 
At 12:19, Blogger Priit Pullerits said...

You got it all right, man! That's exactly what I wanted to say. And you understood it perfectly. Congratulations!
Ah et miks inglise keeles? Noh, et see rooste ei läheks.

 
At 12:29, Anonymous Anonüümne said...

Kas see ongi sinu põhistrateegia kohtade püüdmisel ja hilisemal kiitlemisel, kui valid võistluse kus konkurents puudub? Või vähemalt oleks ainult tavalised pereemad, et saaks kiidelda kuidas naistele mütsi üle kõrvade tõmbasid?

Keele praktikaks - pathetic.

 
At 12:34, Anonymous Anonüümne said...

Head härrased. Toon teid maakamara peale tagasi. Unustage see mereröövli murrak. Te ju teate väga hästi mis keeles kirjutasid suured Puškin ja Lermontoff, kreeka päritolu prantsuse aadlik. Need mehed peksid oma vere hinnaga türgi hõimud piiride taha ning panid aluse rahumeelsele arengule ja kultuursele keelele.

 
At 13:16, Anonymous Anonüümne said...

Kurram, see tagurpidi suustaja käest suhkami-tegemise võistlus on olümpsi kõrval vist hooaja teiseks kõige kõmulisem ja emotsionaalsem asi! Andke aga hagu seal Limpa-boksi juures!

 
At 13:47, Anonymous Säinas, taluperemees ja eestlane said...

Raio Piiroja ei saanud mitte 11. kohta vaid jäi viimaseks, nii nagu ka PP oleks pidanud leppima viimase kohaga teatesõidus. Jumal tänatud, et lugupeetud PP nii palju oidu peas oli ning ei läinud kohale ja häbistav kaotus jäi tulemata.
Kuid eks ta ole, eduelamust tahab meist igaüks ja kui esikoha nimel enam võidelda ei suuda tuleb leida muud alternatiivid. Kes hakkab kõige kiiremaks tagurpidisuusatajaks, kes kiitleb Eesti meistirvõistluste esikümne piiril oleva kohaga. Kuid olgem nüüd ausad, suures mängus on need alternatiivid siiski vaid sitakottidele. Ja siit koorubki välja meiesuguste alatine tuumprobleem - kuidas olla tegija? Kuidas väljateenida austus ja kuidas koguda vähemalt sada laiki sotsiaalmeedias?

PP on enda koha elus leidnud ning saanud püünele. PP on justkui Eesti kroonimata blogikuningas ja mees kes suudab blogipoegi toota kiiremini kui omalajal Savisaar uusi Boroditše kloonida. Savisaarel kulus uue klooni tegemiseks kolmveerand aastat. PP läheb uute kuulsuste tootmiseks vaid mõni blogipostitus. Latt on kõrgel. Teivashüppe terminites rääkides 5.61 peal. Ma ise neisse kõrgustesse ei küüni, nokitsen vaikselt järgmise kümnendi probleemide kallal.

 
At 14:11, Anonymous Anonüümne said...

Säinatalu peremehele suured tänud kokkuvõtva postituse eest. Täpsustaksin vaid et Priit Padre Pullerits on kroonitud blogikuningas ja vabariigi amatöör- ja profisportlaste keskuses autoriteet number 1. Aga jah. Latt on kõrgel, kuid PPP ületab teistele kättesaamatud kõrgused mängeldes. Viimase aja saavutused : Moabist võidukarikas, Vilnast võidukarikas, Moskva ja Pekingi GP-d on oma võidumeest alandlikult "koju" ootamas. Head nokitsemist kõigile!

 
At 14:34, Anonymous Anonüümne said...

Kuidas viimane koht eestikatel lollil kombel saamata jäi?

 
At 15:34, Anonymous Anonüümne said...

Suur vahe on selles, et -
a) lähed võistlustele ja kohapeal selgub, et ongi ainult viis võistlejat. Võistled stiilis "panna on vaja", kuid jääd seekord viiendaks, ning
b) sellel, kui otsid võistlust kus osavõtjaid 5-6 ja siis pärast kiitled, et tulid esimese kümne sekka...

 
At 15:42, Anonymous Anonüümne said...

Talvised tiitlivõistlused on läbi, kuid kas ka ajurünnak Eesti talispordi edukuse teemal? Loodetavasti mitte. Miks ei ole kuulda arutelusid professionaalsete spordiajakirjanike sulest? Aetakse mingit igapäevast jutujorukest Tänakust ja euroopa jalgpalliklubidest. Mõlemad, nii ralli- kui jalgpallimaailm pöörlevad edasi täiesti sõltumatult meie žurnalistide analüüsidest.
Kes siis sõnastab homsed talispordisihid? Või loodame sellele et küll mõni noor taas Saksamaa uisuakadeemiasse läheb või ennast usa vigursuusa mänedžerile maha müüb?

Homne talisport on laskesuusatamine. TV-st näitab ka kurlingut, aga talvine laulupidu on laskesuusk. Viimase mk-etapi puhul pandi tähele asjaolu et esikuuikus oli ameeriklanna, jaapanlanna, lõunakorea esindaja. Konkurents läheb muidugi väga kõvaks, aga pole midagi teha, kui pole estonia võistlejat kas või tagaotsas, pole estonia riiki ka olemas, nii dialektilise paraboolsuse võtmes. Tähtis pole võit, vaid ... kohalolek.

 
At 16:14, Blogger Priit Pullerits said...

Väga õige ja asjalik kriitika eesti spordiajakirjanduse kohta. Siiamaani on pärast olümpiat ilmunud vaid kaks arvamuslugu Eesti talispordi teemal, ja need on mõlemad minu sulest (lisaks üks põhjalik kirjutis olümpia telekajastuste teemal). Analüüs ja asjade üle arutlemine on Eesti spordiajakirjanduses täiesti kadunud. Tõepoolest, kus on maailm mõtestatud, nagu hüüdis veel paar aastat tagasi PMi loosung? Selle asemel on tõesti, nagu 15:42 tabavalt märgib, servast servani taas jalgpalli (no mida kuradit on meil asja Messi ja Ronaldoga???) ja autosporti - väga tüütu, ääretult ebahuvitav.

 
At 17:00, Anonymous Anonüümne said...

Senised arvamuslood on olnud vaid soojad jutud, ehk tagajärgede üle targutamine. Rong läheb vältimatult eest ära, sest me ei tulista õiget märklauda.

Meie tänane edu on üksikud sportlased kelle ümber ehitame vajaliku meeskonna. Pole midagi parata, väikerahva puhul ongi see meie "saatus". Alusalu edu on Inzell, Uibo edu on Georgia ülikooli trennirühm ja hea kliima. Anname sportlasele stipendiumirahad et ta selles keskkonnas pikemalt püsiks. Lõpetavad need sportlased karjääri, läheb mitu aastat enne kui tuleb järgmine talent, kes sama skeemi kordab.
Mida püüti Ilvese puhul korraldada? Temaga reisiks kaasa hüppetreener, suusatreener, füsioterapeut ja arst, mmäärdemeister loomulikult ka. Kõva ressursside panustamine, kuid risk ebaõnnestuda on väga suur, tuulevaikus mäel või ebaõnn suusarajal. Selline meeskond oleks õigustatud, kui sportlasi oleks vähemalt kolm. Kõik korraga ju ei ebaõnnestu.

Mida siis teha? Ehitada oma Inzell ja Georgia? Adaverre katuse all uisurada? Koht on väike ja suurematest linnadest väga kaugel. Sama asi Otepääga. Sisehallist ei pääse, sest talved on viletsad. Kunstlume ja jääga sisehallid Tallinnasse ja Tartusse. Ainuke võimalus. Piisavalt noori harrastajaid kalli ehituse sees treenimas on ehk majanduslikult mõttekas ja futureproof lahendus?

 
At 17:15, Anonymous Anonüümne said...

Pruugib vaid hiinal suusatamine ja uisutamine tõsiselt ette võtta ja selle ala medaleid me tulevikus ei näe.
Sama asi vigursuusatamisega. Sealne trikitamine põhineb korduste arvule ning selles on asiaadid ületamatud. Mitte asjata pole pingpong ja vettehüpped nende valitseda.

Meie 10 võistluse edu põhines vähesel konkurentsil. Juba Raja ja Pahapilli aegadel laienes osavõtt märgatavalt. Mingi 2008 kui mehed olid oma saavutuste ealises tipus kerkisid kõvadeks konkurentideks pruunid poisid lõunaameerikast ja kariibi mere piirkonnast. Traditsiooniliselt kõvade usa ja saksa kõrvale. Praegu on meil palju perspektiivikaid 10-v poisse aga pruugib vaid mõnel jamaika või trinidadi ambaalil georgia ülikoolis trenni teha.

 
At 17:54, Anonymous Anonüümne said...

Kristjan. Natuke ikka arutletakse Eesti spordist ja ka olümpiast. Pühapäeviti on Vikerraadios pikem spordisaade, peale 18.00 uudiseid, kus noored spordiajakirjanikud tihti arutlevad Eesti Spordi teemal. Teisipäeviti 11.00 on Kuku raadios Spordireporter, kus samuti on diskuteeriv saade. Ma ise neid saateid kuulan episoodiliselt, aga vahel on täitsa hea. Aga arenguruumi on... PS. Miks Eesti meistrivõistlused suusatamises on viimaste MK etappidega täpselt ühel ajal? Nojah, muul ajal ei pruugi lund olla. Viimasel kahel MK etapil Holmenkollenis ega Falunis polnud kedagi meilt väljas?! Kohalolek puudus! Rahaline kokkuhoid! Kaval nipp? Kõik üritasid mugavalt Eestis oma "parima" anda. Võib-olla Eesti meistrikate parimatel on lootust mingi toetuse alla saada? Hetkel unustatud Rehemaa suudaks tervenenult endiselt eestikatel pjedestaalile tulla. Tema taseme juures on tal väga suur võimalus meie üksikute parimate suuatajate hulka uuesti saada. .... Kas kahevõistluses enam tiimile ei panustata? Pikaajalised parimad üritajad vennad Pihod visatakse täiega üle parda (nad pole peale 21 jaanuari ühelgi ametlikul FISi võistlusel osalenud)? Tiirmaa taandub vabatahtlikult. No saab vaevast lahti. Kristjan Ilves jääb üksi suuremat kalasaaki püüdma. Ilvese noorem vend ehk "tutvuse poolest" saab oma venna tuules veel natuke areneda, aga kas sealt lõpeb meie kahevõistlus?

 
At 21:13, Blogger Priit Pullerits said...

No kuulge, öelge nüüd, kas nii saab valmistuda selg ees väljakutsevõistluseks? Läksin pärast tööd kella seitsmeks spordiparki, et suusataks värskel lumel, see kitine, hästi ei libise, tekitab sitkust. Aga SuusaAkadeemia / Limpa suusakooli maja kinni! Uksel silt, et avatakse kokkuleppel, ning Vahur Teppani telefoninumber. Helistasin siis, et tahaks kokku leppida. Et kuidas nii, et kedagi pole pargi serval, pargis ega rajal? Ja teate, mis tuli välja! Teppan oli läinud Margus Aderi poole õhtust sööma! No mida värki?! Mees on ikka nii enesekindel, et ei vaevu enam tagurpidisõitu lihvimagi. Ütles mulle, et tegi täna hommikupoolikul tagurpidi kaks Lauri kilomeetrist ringi. Ma muidugi uurisin, et mis aeg oli. Ta ütles, et ühe ringi aeg oli 2.47. 2.47!! Mõistate?! Nägemist, ütlesin Teppanile. Ma sõitsin pühapäeval 20 ringi tugevalt mõnusas tempotrenni tempos ja sain ringide ajaks keskmiselt 3.25. Lühidalt: ma tahaks näha, kuidas keegi üldse tagurpidi suusatavale Teppanile edaspidi sõites vastu saab. Vaat, jah, seda meest tahaks näha. Tulgu ja näidaku end pühapäeval kõigile!

 
At 10:26, Blogger Priit Pullerits said...

Vaat, kuidas lähevad asjad liikuma! Üks mu loo algul nimetatud meestest tegi ettepaneku, et järgmisel aastal võiks selle ära teha ja oma tiimiga EMV starti minna, sest see näitaks eeskuju ja tooks küllap ka tavaharrastajaid nendele võistlustele. "Norm oleks, et seal võiksid ju ka harrastajate klassid olla," ütles ta. "See on suusaliidu korralik tegemata töö. Meiesuguste vanadest peerudest harrastajate kaudu tuleks sinna ka rohkem noori."

Haarasin mõttest kinni ja jagasin toetust. Vastasin: "Teatesõidu mõte on hea küll. Saaksime kalendriga, aga mis siis? Oleks lihtsalt lahe võistlus. Ega meiesugused harrastajad ei läheks tulemuse peale, vaid läheksime lihtsalt elamust saama. Mu blogiloos loetletud meestest saaks kaks võistkonda kokku ju! Need võiks komplekteerida nii, et oleks vähemalt omavahel hea konkureerida."

Mida teised asjaosalised arvavad? (Tšainikud ja luuserid võiks siinkohal moka maas hoida.)

 
At 10:39, Anonymous Anonüümne said...

10:26 ettepanekule allkiri alla.

21:13 ettepanekuga seoses - kas ühendate Teppaniga oma suusakaika-veo 25. märtsil toimuva Viimase Lume Hullu väljalangemissõiduga?

 
At 11:17, Blogger Priit Pullerits said...

10:39 - 2. küsimusele - jah, selline mõte oli, aga selle teostamist hakkavad segama reedese protseduuri (med.-line) tagajärjed.

 
At 11:29, Anonymous Anonüümne said...

EMV juhend näeb ette ESL-i litsentsi olemasolu alates klassidest MN18. Sarnased nõuded on muide ka teistel spordialaliitudel. Ilmselt ikka selleks, et pulleritsud ei tuleks nalja tegema.

 
At 12:04, Anonymous Anonüümne said...

Putin sai 10 miljonit häält rohkem kui ta oodata oskas. Seda nähtust võib täheldada mujalgi. Padre Pulleritsul on sõpru ja semusid rohkem kui ta seda ise arvata oskab. Ega see muidugi paha ole. Kuulsa mehe sõbrad tahavad kõik olla.

 
At 12:29, Anonymous Anonüümne said...

Just! Ma tahaks seda idioodist alajuhti näha, kes tuleb ütlema, kui Pullerits tahab meeskonnaga peale tulla, et kus su litsents on mees. Tark alajuht teeb litsentsi kohe valmis ja teeb seda sponsorluse korras sentigi küsimata. Sest Pulleritsu osalus tähendab, et üritus saab suure kajastuse. Kas keegi üldse teadis, et Pärnus mingid eestikad toimusid. Ei teadnud, kuni Pullerits siin sellest ei kirjutanud. Sama ka näiteks Tartu maratoniga. Kuna korraldaja oli loll ja Pulleritsu peale ei lasknud, siis kui suur oli TMi kajastus siin blogis? Null. Kui suur oli TMi kajastus Postimehes. Ka absoluutne null. Hämmastav, et ürituste ja alade eesotsas istub siiamaani mehi, kes ei jaga matsu, kui tähtis on selle turundamine ja et ajakirjandus ja popim blogi on kõvad turundusvahendid. Vist ainult Mihkel Reile on seda mõistnud, kui mu mälu ei peta. Tema asjad on siin saanud kajastust ja minu arust sai ta Elva rattaralli ka, kuhu ta kutsus Pulleritsu kaineks grupijuhiks. Arteris oli pärast vist terve kaheküljene lugu. Ei saa alati loota, et Pullerits ise kohale läheb, nagu Lähte rattasõit. Tal muud ka teha. Proaktiivne peab olema.

 
At 12:34, Blogger Priit Pullerits said...

Kurb lugu: minu Utah's suri eesti koolitüdruk:

http://www.wasatchwave.com/view/full_story/27554221/article-Account-Set-up-to-Help--Family-of-Exchange-Student?

 
At 12:34, Anonymous Anonüümne said...

12.29
Rohud võtmata?!
Kui on Pullerits sõbraks, pole vaenlasi vajagi.

 
At 12:35, Anonymous Anonüümne said...

Korram seltsimehed ajakirjanikud kui kirjutate, siis tehke seda nagu peab, raisk! Ilma teismeliste sõnapruugi ja kõveriku mõtteta.

Postimehes paneb Enn Lääne kõvade epiteetidega, isegi popp-sõna "suisa" pole unustanud lisada.

Meil on isegi USAs oma super-grupp Petros Kyprianou juhendamisel.


Jah, türgis on ja saksas on ja isegi usa-s on meil supergrupp.

Tegemist on järjekordse Uibole rahamangumise artikliga. Saagu ta see raha aga jätke medali mangumine. Ei tule aeglasele mehele mingit medalit. Välisvõistlustele tulevad mehed kes sisevõistluse "ässadele" krae vahele ... sedasamust.
 
At 13:01, Anonymous Anonüümne said...

12:29 räägib õiget juttu. Marketing peab olema selge ja fokusseeritud. Nagu PP blogis. Lisaks lühike ja asjalik, rahvuslik ja tulevikku vaatav.

 
At 13:29, Anonymous Anonüümne said...

Mõne mehikese loogika järgi oleks igati OK EMV- de raames oma sõpruskonna spordipäevi korraldada?! Loomulikult ikka tasuta. Huvitav, miks Priit ei osale nt. firmaspordi üritustel oma kollektiiviga? Et peremees ei luba ( ei anna raha). Kurb kahepalgelisus.

 
At 13:30, Anonymous Anonüümne said...

Anica tekst enne Utahi minekut: "Olen tegelenud Capoeiro, tantsimise, ujumise, kergejõustiku ja vehklemisega. Käin jooksmas ja kooli kõrvalt vahel ujumas ja jõusaalis, jalutamas, laulmas ja rattaga sõitmas." Kas järjekordne tõestus, et spordiharrastus on saatanast? Nii noored peaks ikka arstlikust kontrollist läbi käima nagu sportlasedki. Alles kiitis üks arst, et noorte spordihuviliste tervisekontroll on meil tipptasemel.

 
At 14:32, Anonymous Anonüümne said...

Ka mina nõustun arvamusega , et 12.29 jäid rohud võtmata. Tegu copy pastega Pulleritsu enda ajust. Kus kindel arvamus, et kui mina ei osale ja ei kirjuta paneb Klubi tartumaraton ka uksed varsti kinni.

2. näide Priidu stiilist: " Vastasin: "Teatesõidu mõte on hea küll. Saaksime kalendriga, aga mis siis? Oleks lihtsalt lahe võistlus. Ega meiesugused harrastajad ei läheks tulemuse peale, vaid läheksime lihtsalt elamust saama."

Lõpetuseks küsimus:
Mida teised asjaosalised arvavad? (Tšainikud ja luuserid võiks siinkohal moka maas hoida.)

Eelpool olev lõik kirjeldab just nimelt tšainikut ja luuserit. Kes eestikatel jalus tuiavad. Või ratturilingvistikat valdav Priit pole sõnast tšainik siiani aru saanud?


 
At 16:05, Anonymous Anonüümne said...

Heheheee, kui siin veel palju loete ja arutate, hakkate varsti kõik mõtlema ja rääkima nii nagu Pullerits.

 
At 21:43, Blogger Priit Pullerits said...

Täna õhtul 23,5 km 1:24.18ga. Väga mõnus. Esimesed 3-7 ringi on tüütud, teisest kümnest läheb paremaks, pärast 15 ringi läheb juba väga heaks, nii et ei tahaks äragi lõpetada. Aga ei saa ju öö läbi suusatada.

 
At 22:54, Anonymous MargusM said...

DeGendt'ilt täna ilus esitus ja teenitud võit, oli ikka närvidemängu ka natuke..

 
At 23:41, Anonymous Anonüümne said...

rattasõit võib ju pikaks aasta peale minna, aga kuidas kavatseb Priit küll ennast selle 1 kuuga rattavormi saada?
viska juba suusad nurka ükskõik kes selle "peapeal" suusatamise võidab

 
At 08:25, Anonymous Anonüümne said...

Blogi muutub igavaks nagu poliitikute "debatt". Keda huvitavad spekulatsioonid? Minge totalisaatorisse ja pange raha vahele, seal võite spekuleerida! Olete vaadanud ekraanilt poliitikute kultuuritust? Riigikogus räägivad mikrisse kõik kenasti järjekorras aga ERR-s korraga. Sinna on vaja appi korralikku sportlikku isafiguuri, kes ei haugu teistega segamini vaid läheb möliitiku juurde ning rebib mikri rinnust, võtab taskust musta kaardi, mis on saate keeld hooaja lõpuni või punase kaardi mis on keeld kaheks kuuks ja näitab käega talle ust. Kui aga ei allu korraldusele siis võtab taskust käerauad ja aheldab jutupauniku enda lähikontakti ning eskordib stuudiost välja. See annab jutustuudiole särtsu ja võimaldab kopitavat õhku tuulutada. Lisaks peaks olema kohustus erakondadel seal saates näidata ära kõik oma riigikogujate sõnaoskused. Seega tuleb lahkunu asemel alati asendusliige. Tekiks kohe dünaamikat. Harva pulti saavad tegelased jäävad publikule meelde just kogutud kaartide värvide ning arvuga. Auasjaks muutub kaartide kogumine oma põhimõtete kaitseks. Aga ERR on ju ostnud sisse nii möku formaadi ja sõltuv poliitikute rahaeraldistest, et enne hakkab Priit jooksma ime tõttu kui jutusaate formaadid ekraanil atraktiivseks muutuvad. Kusjuures ka saatejuhid võiks vahetuda. Ajal kui toimub väljaviskamise šõu, võtab jutu üle mõni valvekoer, kes loeb korraks epistlit ja jätkab hagu alla lükkamist, kuni järgmine poliitik enesevalitsemise kaotab. Hooaja lõpus selgub ühtlasi ka parim saatejuht, kes enim sõnakangelasi paika on pannud. Täitsa huvitav oleks näha, et kuidas pehmointervjuude guru selles ametis suudaks sama resoluutselt käituda nagu siin blogis. Tahaks näha seda tv eetri visuaalis.

 
At 10:05, Anonymous Anonüümne said...

See Araabia Ühendemiraatide basseinihoolduse alias ettevõtete likvideerimise reklaam on ikka väga õigesse blogisse maandunud. Kas keegi on tuvastanud, et milliseid viiruseid, andmeõngitsuse linke sealt arvutisse poetatakse? Kõige lahedam on, et araablased reklaamivad reklaamtekstis mainitud Al Jubail linna – Google Mapsis hoopis San Francisco klantspildiga. Vot see on tase. Äkki on tegemist hoopis tehisintellekti šedöövriga, kes on kõvas pohmakas ja eksinud kõigega mis talle mällu on kogutud? Ja ükski spämmirobot ei suuda seda isegi siit auväärtsest blogist seda tuvastada ja eemaldada. Mõni ime siis, et esimeseks tehisintelligentsi poolt tapetud süütuks ohvriks on talvisel ajal teel liikuv rattur. AI programm lihtsalt peab seda tavaliseks müraks, mis ei sobi kokku algoritmidesse ehitatud filtritega. Elagu tehnikarevolutsioon, uraa!

 
At 10:24, Anonymous Anonüümne said...

Tsitaat - "Kurb lugu: minu Utah's suri eesti koolitüdruk:..."

Tuleb välja, et blogipidaja ülbitseb niisama ja nimetab ennast selle blogi omanikuks.
Kui Utah on peale mõnda lühikest külastust tema oma, siis see blogi siin on peale mõne sissekande lugemist hoopis MINU oma!!!

Kas saite, si.akotid ja pehmod?!

 
At 14:07, Anonymous Anonüümne said...

Head isu peremehele! Näe hakkab just pearooga mekkima Arvamusliidrite söömaorgial.

 
At 14:16, Anonymous Anonüümne said...

10:24

Utahiga pole kindel, aga blogi kuulub küll blogi peremehele. Lisaks on isandal õigus mõni väike vastik ninnakargaja lintšida lasta. Kui ei usu, loe legal note'i, seal seisab et solvangud lahendatakse kohtukulli valvsa pilgu all. Sinu isegi üle punkti kirjutatud 'sitakott' kvalifitseerub au ja väärikuse haavamisena, nii et sõbrake oota kutset kohtusse või palu peremehelt andestust.

 
At 14:51, Anonymous Anonüümne said...

to 14:16
sellise asjaga kohtusse minek ainult naeruvääristab kaebajat ennast.

 
At 15:17, Blogger Theresa williams said...

Tere, ma olen Theresa Williams. Pärast aastatega Andersoniga suheldes läks ta koos minuga lahti, tegin kõik endast oleneva, et teda tagasi tuua, kuid kõik oli asjata, tahtsin ta tagasi nii palju, et ma armastan teda, Ma palusin teda kõike, lubasin, kuid ta keeldus. Ma selgitasin oma probleemi oma sõbrannale ja ta soovitas pigem ühendust kirjutamise ratastega, mis aitaks mul anda õigekirja, et ta tagasi saaks, kuid olen tüüp, mida kunagi ei usutud õigekirja, mul ei olnud muud valikut kui seda proovida, ma postitas kirja ratas ja ta ütles mulle, et ei ole mingit probleemi, et kõik oleks enne kolme päeva, enne kui kolm päeva tagasi mulle kolm päeva tagasi tagasi läinud, viskas ta õigekirja ja üllatavalt teisel päeval umbes kell 16.00. Minu endine kutsus mind, ma olin nii üllatunud, vastasin kõnele ja kõik, mida ta ütles, oli see nii kahju, et see juhtus, et ta tahab, et ma naaseksin teda, et ta armastab mind nii palju. Ma olin nii õnnelik ja käisin temaga, see oli see, kuidas me hakkasime uuesti koos elama koos. Sellest ajast alates olen lubanud, et keegi, kellele ma tean, et on suhteprobleeme, oleksin mulle selle inimese abistamiseks, viidates talle ainukeseks tõeliseks ja võimsaks õigekirja ratiks, kes aitas mind oma probleemiga. email: {drogunduspellcaster@gmail.com} võite talle e-kirja saata, kui vajate abi tema suhetes või muudes kohtuasjades.

1) Armastusloomingud
2) kadunud armastuse loitsud
3) Abielulahutuse ilm
4) Abielu Tähemärgid
5) siduv loits.
6) Breakup Tähemärgid
7) mineviku armastaja välja laskma
8.) Tahad edutada oma kontoris / loteriide õigekirja
9) tahab oma väljavalitu rahuldada
Kui teil on probleemi püsiva lahenduse leidmiseks, pöörduge selle mehe poole
{drogunduspellcaster@gmail.com} kaudu

 
At 20:47, Anonymous Anonüümne said...

Tundub, et keegi on Gabriel García Márquez'i loomingust kevade alguse puhul inspiratsiooni saanud? Siinses majapidamises kehtib (veel?) siiski reegel, et "panna tuleb!".

 
At 21:00, Anonymous Anonüümne said...

Täräsä Wälljamš, millisel suusarajal Anderson lahti läks? Kas peaksime Põltsus patrulli välja saatma?

 
At 22:59, Anonymous Anonüümne said...

23:41 on mingi "pool pea peale" tüüp. Suusalt rattale saab otse hüpata, ilma nende lollide Shimano-pedaalideta kõlbab isegi suusasaapad jalga jätta. Tehvandil hakkab just tipphooaeg, kevadpäike, kiirusereksid, kohvikus järjekordi pole.

 
At 00:48, Anonymous Anonüümne said...

10.24 mis sa ohid ja kohtuga ähvardad. Kirjeldati 1:1 Priidulikku retoorikat ja loogikat. Ei viitsi kommentaariumis tuhnida ja kokku lugeda, mida korda on ta lugejaid sitakottideks nimetanud.
Ja MOAB on Priidu oma, nagu ka Kelly Sildaru , Saskia Alusalu jne. jne. No kõik kellega ta intervjuu teinud liituvad Pulleritsu omandisse.

Huu

 
At 09:08, Anonymous Anonüümne said...

Huu, kui sa oled mõne kommentaariga vastanud mõnele pepe küsimusele, on see klassifitseeritav intervjuuks ja järelikult oled sa tema oma. Nii et vait olla ja edasi teenida.

 
At 23:01, Blogger Dida ELhaik said...

Autor on selle kommentaari eemaldanud.

 
At 23:01, Blogger Dida ELhaik said...


افضل شركات الاثاث المستعمل
قد يحتاج البعض إلى شراء بعض قطع الأثاث اللازمة في المنزل لكن عند البحث في المحال التجارية يجدون أن الأسعار باهظة بشكل غير معقول لذلك قد يفكر الكثير من الأشخاص اللجوء إلى شراء الأثاث المستخدم والذي يكون في حالة جيدة لكن قد تنتابهم الحيرة في معرفة الشركة التي لا بد من التوجه إليها للبحث عن قطع الأثاث المناسبة ولماذا كل ذلك فكل ما عليك هو التواصل مع شركة شراء اثاث مستعمل والتي عادة ما توفر جميع قطع الأثاث التي يرغب في اقتنائها جميع العملاء مهما اختلفت طبقاتهم المجتمعية فجرب ذلك الأمر بنفسك ونعدك بأنك لن تندم أبداً على ذلك الاختيار.
شراء الاثاث المستعمل بالدمام
شراء اثاث مستعمل
ارقام الاثاث المستعمل
اتخاذ القرار الحاسم بالتوجه إلى جهة معينة لشراء الأثاث المستعمل منها أمر ليس سهل إطلاقاً لكن عندما يكون لديك خلفية معرفية عن كل شركة فهذا بالطبع سيساعدك على اختيار ما هو أفضل لك ولكل أفراد أسرتك لذلك فسنطلعك في النقاط التالية على أهم المميزات التي تمتلكها شركة شراء اثاث مستعمل وذلك لكي تطمئن في حالة التعامل معها:
• توفير جميع أنواع الأثاث اللازم لكل منزل مثل غرف النوم وأطقم الصالونات والأنتريهات هذا بالإضافة إلى المجالس وغرف النوم الخاصة بالأطفال.
• يوجد بشركتنا المتميزة العديد من أجهزة الحاسب الآلي وتتميز باختلاف أحجامها وأنواعها وأسعارها وهذا لكي تناسب جميع عملائنا الكرام.
• إذا كنت تبحث عن شراء الأجهزة الكهربائية المنزلية مثل الثلاجات وأجهزة التكييف ففي شركتنا ستجد أنواع متميزة لا حصر لها يمكنك اختيار ما يحلو لك منها.
• يمكنك من خلال شركتنا المتميزة شراء جميع أدوات المطبخ مثل غسالات الأطباق وأفران الميكروويف والأفران العادية.
• لا تخشى عملية نقل الأثاث إلى منزلك حيث أن شركة شراء اثاث مستعمل توفر العديد من الشاحنات ذات الأحجام المختلفة لمساعدتك في نقل جميع الأثاث الذي قمت باختياره وشرائه إلى منزلك بشكل آمن.
• خدمة العملاء التابعة لنا تعمل على مدار 24 ساعة وهذا لاستقبال جميع اتصالاتكم الهاتفية وكافة استفساراتكم.
• يتم عرض جميع الأثاث المتوفر لدينا بشكل مرتب ومنظم هذا بالإضافة إلى أن أسعارنا لا يوجد لها منافس.

شراء الاثاث المستعمل
شراء اثاث
حقين الاثاث المستعمل

 

Postita kommentaar

<< Esileht