esmaspäev, aprill 16, 2018

Pullerits: Märk maas! Võrrelge oma avanädala näitajaid minu omadega!

Vaatame nüüd kõik üheskoos, mis tulemusi tõi esimene nädal ratta seljas pärast seda, kui olin ülemöödunud pühapäeval teinud avasõidu, kohe esimese korraga 50,8 km ja seda 1:38.45ga, keskmine kiirus 30,85 km/h.

E-K: null kilomeetrit, see-eest kaks Tallinnas käiku: esiteks, et kohtuda Eesti parima e-sportlaste meeskonna omanikega - ja provotseerida lugejaid, miks e-sport võiks olla täiesti tõsiselt võetav sport -, ning teiseks selleks, et usutleda Rail Balticu juhti Baiba Rubesat.

N: 44,4 km 1:22.36, keskmine kiirus 32,25 km/h
(kümnekilomeetriste lõikude vaheajad: 18.48 – 37.18 – 55.53 – 1:14.30)
R: 44,7 km 1:20.19, keskmine kiirus 33,4 km/h
(19.20 – 36.43 – 53.26 – 1:11.34)
L: 56,3 km 1:49.32, keskmine kiirus 30,85 km/h
(18.44 – 37.06 – 58.24 – 1:17.54 – 1:38.00)
P: 44,6 km 1:25.18, keskmine kiirus 31,35 km/h
(20.14 – 39.38 – 58.25 – 1:16.52)

Nädala nelja päevaga kokku täpselt 190 km.
Kulunud aeg 5:57.45 (võrdluseks: nädalas Tartu Ülikooli tudengite koduste ja kontrolltööde parandamiseks kulunud aeg – 6:01).
Nädala keskmine kiirus 31,86 km/h.

Kommentaariks nii palju, et 190 km on vaevu sama palju, nagu sõidavad peagi algava Giro d’Italia osalised ühe päevaga. Seega – vähe. Teiseks, nädala keskmine kiirus 31,86 km/h, mis on saavutanud nelja päeva jooksul tehtud sõitudega, võib küll olla enamiku teiste harrastajatega võrreldes ulmeline, kuid võrreldes Giro keskmise etapi keskmise kiirusega – mis on saavutatud ühes jutis sõites, mitte nelja päeva peale jagatuna – on varu siiski hiiglasuur. Kolmandaks, kui olen suutnud probleemideta ja eriliselt pingutamata saavutada juba esimese nädalaga keskmise kiiruse ligi 32 km/h, siis see annab suveks lootust – see on selge märk, et suutlikkus ei ole kuskile kadunud. Neljandaks, nimetatud keskmine kiirus on saavutatud pikas ja paksus sõiduriietuses, kus katmata on olnud ainult nägu, mis tähendab, et kui saaks lühikese võistlusvormi väele võtta, lisanduks kiirust kahtlemata veelgi. Viiendaks, ärme unustame, et Scotti kett on ääretult välja veninud ja mõnesid hammasrattaid pole ollagi, mis tähendab, et väntamine pole andnud sugugi kõige tõhusamat tulemust ning see annab kindlat usku, et kui tehnika ka korda lasen teha, lisandub lennukust veel omajagu. Ja kuuendaks, keskmine kiirus on hea vaatamata sellele, et pole ühtegi tempo- ega lõigutrenni teinud – isegi kevadel suuskadel mitte –, millest saab kahtlemata järeldada, et kui sõidud muutuvad spetsiifilisemaks ehk kui veel vinti ka peale hakkan keerama, siis läheb hoog vaid üles.

Mis kõik kokkuvõttes tähendab, et vorm ja seis pole hiilgavad, ent on kaugel ka lootusetusest.

Foto 1: Kevad käes - panna on vaja! Alan Hatherly LAVist kihutamas Briti rahvaste ühenduse mängude mägirattavõistlusel Austraalias Kuldrannikul. Foto autor: Reuters/Scanpix
Foto 2: Kevad käes ja mehed annavad hagu! Slovakk Peter Sagan dikteerib tempot ja venitab "ketti" 263 km pikkusel sõidul Maastrichtist Valkenburgi. Foto autor: imago/Belgia / Scanpix

69 Kommentaarid:

At 11:47, Anonymous Anonüümne said...

Soovitan soojalt minna eriti kulunud hammakatega võistlema.

Vihjeks veel niipalju, et kui kett enam hästi ei liigu, siis saab abi keti õlitamisest ja ei olegi vaja rutata ratast remontima.

Mida veel? Kas siia ongi vaja midagi enam lisada? Midagi hullu sellest kõigest kindlasti ei juhtu, seega proovi ära.

 
At 11:52, Anonymous Anonüümne said...

Mida me saime B Rubesa intervjuust? Portsu pro-RB propagandat udutamisel põhinevat. Öeldi selgelt välja et asja headusesse PEAB USKUMA.

Padre pole enda isiklikku hinnangut ka andnud.

 
At 13:24, Anonymous MargusM said...

Kui Priidu trennientusiasm oleks nakkav siis oleks meil palju lollpäid juures!
Trennides pole kõige tähtsam keskmine kiirus. Vastavalt treeningplaanile on ka erinevad näitajad kuid kindlasti mitte keskmine kiirus.

Veninud kett, kulunud hammakad ..ja ketiõlina võid kasutada oma Pacificust läbikäinud mootoriõli, topeltsäästukas.

 
At 13:38, Anonymous Anonüümne said...

Tubli Margus Teist hakkab tasapisi asja saama. Hr Pulleritsu blogi kasvatav mõju töötab Teie peal silmnähtavalt

 
At 13:55, Anonymous Kägu, kehakultuurlane said...

Minagi arvan, et kuni meil on selliseid noormehi nagu härra MargusM on meil veel lootust. Margus peaks rohkem joonduma Suure Juhi ja Õpetaja hr Pulleritsu tegemiste ja õpetuste järgi ning hoiduma sellistest sõpradest nagu hr Huu. Margusel on muidugi raske mõista, miks ei tohi ajal kui moslemid Euroopat üle võtavad kuulata hr Huu homopropagandat ja lugeda loenguid seksuaalsest kasinusest. Moslemist vallutajate kaks kõige võimasmat relva on naise üsk ja sihipäraselt kasutatav kürb, seega on lausa kuritegelik propageerida valgetele noortele eurooplastele homoideaale

 
At 13:56, Anonymous Anonüümne said...

Hommikune munapraadimise margariin peaks kah soojalt kasutades keti õlitamiseks sobima. Töö kiire ja tõhus. Saab teha köögis. Pole vaja õues auto kallal jurada.

 
At 14:12, Blogger Priit Pullerits said...

Õiget juttu räägite, mehed. Mul oli kunagi naise Optima, mäletate seda? Sellel olid hammakad veel hullemas olukorras, põhimõtteliselt neid polnudki, mistõttu ketti viskas ikka päris palju ja sageli üle. Ja teate, mis aitas? Loomulikult: panin õli peale ja kett jooksis lauluga. Nii et olete õigel teel, jagate matsu.

Aga MargusM, mis kuradi asi on treeningplaan? Nädal tagasi rääkisin ühe väga kõva harrastajaga, kes paneb minust veel kõvemini, ikka üle 41-42 keskmist (!), ja tema ütles, et tal pole mingit treeningplaani. Mõistate? Ega vist. Siis olgu selgelt öeldud: treeningplaan on tugevatele ainult takistuseks. Kordan: treeningplaan on tugevatele ainult takistuseks. Teisisõnu: treeningplaan on nõrkadele. Küsite, mis siis tol mehel on, et nii kõvasti paneb. Vastan: on treeningpõhimõtted. Nagu on treeningpõhimõtted ka mul. Varsti saate neist erialaajakirjast lugeda - siis minge ja mõelge oma pulsikellade ja treeningplaanide jms üle, mida teil tegelikult üldse vaja pole, aga millega te pea on segi aetud, nii et te ise end enam kuulatagi ei oska ja ei saa arugi, mida ja milleks teete.

 
At 14:35, Anonymous Anonüümne said...

Mina õlitan jalgaratta ketti alati pühapäeviti, sest siis praeb naine pannkooke. Kõrbenud õli enam toidutegemiseks ei sobi, sest väidetavalt sisaldab vähki tekitavaid aineid, aga ratta keti õlitamiseks on see niikui loodud. Nädal aega jälle hea sõita, kodune pannkoogi lõhn tagant tiivustamas ja naisukest, kes kodus ootab meenutamas. MargusM Te mõelge, eelkõige selle üle, et miks küll Padre Pullerits teie peale nii palju aega kulutab, teid manitseb ja õigele teele üritab suunata? Ta näeb teis perpektiivi.

Buu

 
At 14:48, Anonymous Anonüümne said...

Baiba ikka valus mutt. Äkki ehitaks Kuu peale sirge redeli?

 
At 15:03, Anonymous Anonüümne said...

Muti projekt ei või minna läbi Tartu. Tema projektis ei või midagi raisku minna, koi selline, hüpnotireerija.

 
At 15:15, Anonymous Anonüümne said...

Aga kui RB vett vedama läheb? Mis siis? Siis on Padre prestiiž kõva löögi saanud. Kes kannab kahjud? Kes taastab Padre kui võitjamehe renomee?

 
At 15:51, Anonymous Anonüümne said...

Kuna Rotšildi mehed panid õla alla siis ei lähe vett vedama. Ega siis Priit tühja pärast Tallinna komandeeringut ette võtnud.

 
At 16:15, Anonymous Anonüümne said...

Taavi Rõivas hõikas täna raadios välja lubaduse Tallinna Maraton kolme poole tunniga läbi joosata. Elame-näeme.

 
At 16:33, Blogger Priit Pullerits said...

...maraton kolme ja poole tunniga? What takes him so long?... And who cares! Ainus, mis siin oluline, on keskmine kiirus ratta seljas, sest pange nüüd tähele: see, kes kevadel ei lenda, ei hakka lendama ka suvel ning on sügiseks täitsa kustunud. Uskuge, te elu ei ole nii pikk, et siin midagi järk-järgutada (ärge vahtige lolli näoga - teate küll ja saate aru, millest räägin).

 
At 16:49, Anonymous Anonüümne said...

Rõivas on noor mees, ülekilosid pole. Kui asjatundja käeall treenib ja kui natukenegi lapsepõlvest seda jooksu soolikat sees on, siis teeb ära. Kuigi ma arvan, et pigem natuke läheb üle . Aeg tuleb sinna 3:35 kanti. Hr Pullerits, mis teie maratoni tippaeg on? õige Eesti mees ja pealegi veel võhmamees peaks ikka vähemalt korra elus sellise kuningliku distantsiga rinda pistma, see eraldab poisikesed meestest. Põhimõtteliselt on kaks jooksudistantsi mis midagi loevad. 100 meetrit ja 42,195 km. Üks selgitab maailma kiirema mehe ja teine maailma vastupidavama mehe. Ülejäänud on muidu punnitamine ja igav vaadata

 
At 17:15, Anonymous Anonüümne said...

Ole nüüd ole. Ikka keskmaadistantsid on need kuninglikud ja ülejäänud on praht. Kui 42km oleks mingi täheala, siis oleks 100km, 150km veel kõvem sõna. Teame siiski et ei ole, kuna tempo läheb lönts lönts lönts üle kanna.
Mida jooksis legendaarne söör Bannister ja söörid Snell ja Pullerits? Õige, 800m.
Savanni geenidega neegersportlased teevad kõva tööd ka veidi pikematel distantsidel. Jutuubis on videod Komeni 3000m rekordjooksust ja Bekele 10000m omast. Tempo on hirmus ning ei tule mitte mõttessegi et ise sama karmilt jookseks.
Padre tegi keskmaas sangaritegusid kui noor ja sire figuur. Tema potentsiaal oli 1.44,3

 
At 17:50, Anonymous Anonüümne said...

"siis minge ja mõelge oma pulsikellade ja treeningplaanide jms üle, mida teil tegelikult üldse vaja pole"

Ja siis on meil üks vend kel kodutööd ja koerapissitamisedki on minutipealt üles tähendatud!?
Sa Priit oled täpselt see inimtüüp ,kel erialakirjandus soovitab tungivalt kella trenni mitte kaasa võtta ja seda va spidokat üldse mitte jõllitada..

Hea spordikell:
https://www.slow-watches.com/24-hour-one-hand-watch/

 
At 19:52, Anonymous Anonüümne said...

Kelgukoertega on selline lugu, et nad tuleb rakendisse seada kindlas järjekorras, ehk siis kui näiteks mõni loom on harjunud emase järel jooksma siis isase sabas ta lihtsalt ei liigu paigastki. Taavi jooksus on ilmselt samad ohud.

 
At 20:16, Anonymous Anonüümne said...

To 19:52. Probleem tekiks juhul kui Taavi planeeriks alla 3 tunni joosta. Antud juhul neidiseid, kes sellise ajaga 42 km läbi suudavad sörkida meil jagub. Võibolla on isegi meile kõigele tuntud siredasäärne filoloogineiu Mirjam nõus endisele ministrihärrele starringupartneriks olema.

 
At 20:24, Anonymous Anonüümne said...

Priit tee oma ratas korda. Või veel parem osta korralik ratas. Keskmine tõuseb ilma lühikeseks koorimata 35km/h. Ei ole mõtet? On küll, tead omastki praktikast et rattal ja rattal on suur vahe.
Kehakultuurlane, mida põrgut on pistmist keskmisel kiirusel moslemi kürvaga?
Teine küsimus: miks kurat peaks RB minema Tartu? Mis seal Tartus on? Tartu käib juba rong ja üsna mitu korda päeva.

Huu

 
At 20:30, Anonymous Anonüümne said...

Loodan väga et meie Mirjam ei lähe sellisele odavale kompromissile. Usun et rahvuslikku aadet kõrges vääringus pidav filoloog Mirjam ei vaevu saamameeste kintsukaapijat isegi teretama. Ei mingit sparringut eurolääne pseudoväärtuste häbitu propageerijaga. Punkt.

 
At 20:32, Blogger Priit Pullerits said...

Jälle on sead rukkis - ehk mõni mees hakkab jälle oma tüütut maratoni ülistamist ajama. Vaadake, seletan: jooksmine olgu ikkagi jooksmine. Kas kolme tunniga maratoni jooksmine on mingi kõva jooksmine? Sellele vastamiseks peame appi võtma ajatundjad, IAAFi alade võrdluse tabeli. Meeste maratoniaega 3:00.00 hindab IAAF 440 punktiga. Vaatame, mis tulemusega teenib 800 või 1000 meetri jooksus 440 punkti. Need ajad on 2.14,85 ja 2.55,99. Andke andeks, aga ma jooksin juba koolipoisina ilma mingi trennita neist aegadest paremaid tulemusi. Seega on maratoniaeg 3:00.00 tavaline koolipoisi tulemus. Ehk otse öeldes: aeg, mis on maratonis kolm tundi ja üle selle, pole mingi tõsiseltvõetav jooksmine.

Siin ütles üks mees eespool õigesti, et 800 on õige ala. Jah, seal tuleb algusest peale panna peaaegu, nagu torust tuleb - panna on vaja!!! -, osates samal ajal hoida minimaalset reservi - seal on mängus jooksmise kauneim komponent - kiiruslik vastupidavus. Minu rekordaeg 1.55,9 annab IAAFi tabelis 865 punkti ja 1000 m rekord 2.32,0 (seda jooksin väga harva) 831 punkti. Maratonis peab 865 punkti teenimiseks jooksma aja 2:27.50. Hallooo, on siin selliseid mehi?? Olgu, vaatame mu 1000 m summat 831 punkti - selle teenimiseks tuleb maraton läbida 2:30.03ga - kas hakkas kergem?

Nii palju siis jooksmisest. IAAFi tabel on selles mõttes väga õiglane, et loomulikult on inimeste võimed erinevad - kellele sobib sprint ja kellele pikem maa -, nii et igaüks saab valida välja selle, kus ta on parim, ning siis saab asjatundlikult võrrelda, kumb on siis oma jooksualal tegelikult tugevam.

Te võite siin rääkida murdmaasuusatamisest või rattasõidust, aga ärge jooksmisest küll tulge minuga enda näite varal midagi rääkima - igatahes mitte enne kui olete teeninud IAAFi tabelis jooksuga 831 punkti, aga veel veenvam, kui 865 punkti. Head pingutamist!

 
At 21:07, Anonymous Anonüümne said...

Jah, härra Pullerits. Arvata on et siinsete kommijate lagi on iaafi 250 punkti, kui sedagi. Aga ütlema on kõvad.

 
At 21:13, Anonymous Anonüümne said...

Vaadake Hr Pullerits, meie siin oleme võhmamehed ,jookseme ja suusatame maratone.Väga paljusid huvitab mitu punkti teenib Pullerits IAAFi tabeli järgi maratoni distantsil?

 
At 21:19, Anonymous Anonüümne said...

Jah kui teemaks tuli. Mis on hr. Pulleritsu maratoni jooksu tähis ees?
Et noored saaks seda aega püüda.
Ei mitte 800m. , maratoni aeg?

Huu

 
At 21:57, Anonymous Anonüümne said...

Maraton on midagi, millest Pulleritsu jaks pole kunagi üle käinud.

 
At 22:28, Blogger Priit Pullerits said...

Noored arendagu kiirust, jooksku 800, mitte ärgu tapku oma särtsu aeglase tuima tampimisega. Küll nad vanuigi, kui enam õieti joosta ei jõua, jõuavad ka neid maratone löntsida, st joosta aega üle kolme tunni.

 
At 22:29, Anonymous Filoloog Mirjam said...

IAAFi tabelitest ei tea ma midagi, minu lemmikud on käändetabelid.
Aga joosta mulle meeldib väga, tulin tänagi tunnikeselt metsaringilt, suurepärane tunne!

Kuid kui litsmees Rõivas hakkaks mulle mõnel jooksul järgi jooksma ja minu prinki peput vahtima, siis, vabandage mind, aga virutaksin talle ilma pikema jututa jalaga munadesse. Vastik abielurikkuja!
Pealegi veel nii kõhn. Tõeline mees omab lisaks vahedale mõistusele ka treenitud keha ja romantilist keelt...

 
At 00:00, Anonymous Anonüümne said...

Ja mis see PP maratoniaeg siis on?
Pole ju võimalik, et PP pole maratoni jooksnud.

 
At 00:04, Anonymous Anonüümne said...

Millises stardis PP nädalavahetusel on?
Kõlleste Rattamaraton või Sangaste Valgete teede rattaralli.

 
At 00:50, Anonymous MargusM said...

Pakun et kui üldse siis Kõlleste sest Valgete teede rallil peab ta ise osaluse kinni maksma.

 
At 08:55, Anonymous Anonüümne said...

Valgetele teedele küll Priit ei lähe.
1.seal vahest raputab
2.määrib särgi-näo
3. Vajab kohati tehnilist oskust (raja valimine kruusal, vahest libisev tagaots, elementaarne “jänesehūpe” takistuse ilmnedes)
4. Korraldab Kelk

Huu

 
At 09:50, Anonymous Säinas, taluperemees ja eestlane said...

Seni kuni blogi stammkunded omavahel jälle kukepoksi harrastavad, tühje sõnu loobivad ja ketiõlitamisest teadust teevad, on siresäärne, kaunihäälne ja selge sõnaseadmisega filoloog Mirjam käinud pärleid sigalasse puistamas. Kuid ega vist siinsed puuslikud mõista sellest õppust võtta. Nemad ajavad ikka oma joru, et mis on mehe mõõt, kas 800 või 42 000 meetrit ja kas viis või viisteist tundi nädalas pedaale tallata on vähe või palju. Jätke nüüd oma sihitu belletristika ja lugege uuesti Mirjami sõnu: "Tõeline mees omab lisaks vahedale mõistusele ka treenitud keha ja romantilist keelt..." ja kõigele lisaks ei tulevat ka ülemäärane kõhnus kasuks.

PP on A ja O, kuid ega temagi saa Mirjami kolme põhjapaneva teesi vastu. PP räägib küll ohtrasõnaliselt ning tema jutus on palju õpetlikke mõtteid, kuid piisab vaid korra Mirjamil siinses testosteroonist nõretavas kevadises keskkonnas sõna võtta, kui elukogenumad meist saavad kohe aru, kust suunast elumerelained laksuvad. Kes meist ei tahaks üht pringi pepuga filoloogi enese käevangu saada ja teda metsa jooksurajale viia?
Kui on valida, kas veeta koos PP 1.55,9 staadionil ja pärast higisena pesuruumis teineteise selga küürida või kordki elus olla tunnike koos vaimult värske ning kehalt treenitud filoog Mirjamiga sinililledest säravas metsatukas, siis pole enam kahtlustki kuhu suunas kaalukauss langeb.

 
At 09:50, Anonymous Sinilill said...

Pullerits alandab eestlasi kui käsib noortel joosta nagu arengumaa võsaneegrid. Kõik, unustage ära! Eesti on innovatiivne riik. Tehnikasport on siin pikalt au sees. Isegi Priit ise tallab margariini laadse ollusega määritud keti sahinal vaikselt ratast. Tulevik on ikkagi tehnika päralt, tehke mis tahate. Noored peavad oma panuse sinna panema. Pealegi on meil häid tehnikasportlasi saanud riigitüüri äärde. Varem oli meil rattafänn Jürgen valitsuses. Nüüd on aga tema asemel väiksema sõnalise andekusega, kuid selle eest uhkemate medalite ja märkidega Toomas. Võtke noored ikka Toomasest eeskuju ja libistage parem vaikselt paadiga. Meid ei huvita spordiga sandistatud põlved mis piiravad vabadust, vaid õige tuulega võidetavad aurahad, mis teevad pisikese aatomiku laadse riigi suurte ja vägevatega sarnaseks.

 
At 10:12, Anonymous Anonüümne said...

Säina peremehelt üks kõigi aegade kaalukamaid absoluutse kaalukategooria kommentaare. Blogi stammkunded tõstavad sirgestatud sõrmedega käe mütsiääre ligidale.

 
At 10:33, Blogger Priit Pullerits said...

Nõus 10:12ga, et taluperemees Säinas on teinud väga kauni ja sisuka sissekande. Igasugused MargusMid ja Huud on temaga võrreldes totaalsed düsgraafid nii mõtteilt kui väljendusoskuselt. Säina avalause võiks raiuda Eesti kirjanduslukku - no kas keegi veel siin on paremini ja tabavamalt öelnud:

Seni kuni blogi stammkunded omavahel jälle kukepoksi harrastavad, tühje sõnu loobivad ja ketiõlitamisest teadust teevad, on siresäärne, kaunihäälne ja selge sõnaseadmisega filoloog Mirjam käinud pärleid sigalasse puistamas.

Selliste lausetega alustatakse romaane, mis võidavad Nobeli preemiaid!

 
At 11:03, Anonymous Anonüümne said...

Võtame siis appi asjatundjad, IAAF-i tabeli. Võrdleme näiteks maailmarekordeid erinevatel distantsidel ja mida me näeme - sprinteri distantsid on tugevalt eelistatud võrreldes pikemate distantsidega. Usain Bolt on kohe kümneid ja kümneid punkte kõvem mees kui Bekele. Hea küll, kui taustsüsteem on vildakas ja ebausaldusväärne (sest muidu oleks maailmarekordid sama punktikaaluga), võtame siis needsamad ajakirjaniku antud kaks andmepunkti (1.55.9 ja 2.32.0) ja ekstrapoleerime mööda ideaalsirget. Saame maratoni ajaks 2:39. Me teame, et pikematel distantsidel üldiselt on tempo aeglasem, inimene ei suuda maksimumilähedaselt pingutada ning väikesed reservid jäävad. Siiski võime enam-vähem kindlalt väita, et tolleaegses vormis oleks maraton joostud tõenäoliselt alla 3 tunni. See oleks kahtlemata kõva tulemus! Mina ei suutnud seda nooremana ja ei suuda seda ka praegu. Aga olukorraga tuleb rahul olla, kuniks maastikumaratone 4-5 tunniga jätkusuutlikult läbida suudame. Kutsutagu seda pealegi üleolevalt vantsimiseks.

 
At 11:56, Anonymous Anonüümne said...

Et PP saaks jälle piraati sõita.

http://sport.delfi.ee/news/jalgrattasport/uudised/video-tartu-rattaralli-viib-juubeliaastal-ratturid-uutmoodi-rajale?id=81791543

 
At 12:02, Anonymous Anonüümne said...

Tuletan meelde et PPP õige aeg oleks olnud 1.44,7 Mitu iaaf punkti see aeg on väärt?

 
At 12:04, Anonymous Anonüümne said...

"Sõida targalt!" veebikool

https://www.tartumaraton.ee/et/yritused/rattaralli/37/maraton/Veebikool/

 
At 13:17, Anonymous Anonüümne said...

Tahaks teada millest rääkisid Baiba C Rubesa ja Dr Pullerits off the record? Sellisel tasemel tete-a-tete on kulda väärt. Lubame keele hammaste taga hoida.

 
At 13:56, Anonymous Anonüümne said...

Priidule lubati massaaživagunit ehk (naerab lõbusalt).

 
At 13:57, Anonymous Anonüümne said...

Ta ei ütle, ah-hah-hah (naerab kelmikalt).

 
At 14:17, Blogger Priit Pullerits said...

...et tema ülemad ehk stakeholders ehk osanikud ei tahtnud, et ta selle intervjuu annaks.
Aga ta ikkagi andis - vaat nii.
Edasi järeldage ise.

 
At 14:43, Anonymous Anonüümne said...

Tunneme ikka kaasa siis raske ameti puhul. Vägisi pukis ja mujalt tööd ei leia.

 
At 14:45, Blogger Priit Pullerits said...

Lugege seda:
https://elu24.postimees.ee/4472891/ladina-ameerika-seebikad-ja-kolm-korda-paevas-seksimine-raadiohaal-brigitte-susanne-hunt-avab-end-taiesti-uuest-kuljest

Keskosast alates:

Mis on sinu kõige eredam mälestus Tartu Ülikoolist?

Las ma mõtlen … ma arvan, et minu jaoks need neljapäeva hommikud, kui sa tead, et sa … nüüd mul tuleb meelde, nüüd mul tuleb meelde! See oli Priit Pulleritsu uudiste … ei olnud uudiste alused, seal ma tegin kõik ära ilusasti. Reporteritöö oli see, kus ma sain aru, et sinust võib saada ajakirjanik ka siis, kui sa Pulleritsule ei meeldi. /---/

Ja sealt läheb veel pikalt edasi.

 
At 15:28, Anonymous Anonüümne said...

Las ma mõtlen, 3x päevas. St hommikul, päeval ja õhtul. Päeval olid uudiste alused. Järelikult käis kõva andmine tunnis, et sellised mälestused ja harjumused kohe.

 
At 17:55, Anonymous Anonüümne said...

Joppenpuhh. PP, kas see artikli autor on ka mõni Teie kasvandik? Mis õudust ma lugema pidin! Postimehest! Ajalehest, mis soovib olla ajakirjanduse eliit. No lugege seda järgmist lõiku. Kuskil seal kolmandas klassis kirjutatakse sellises stiilis.

Kohvikus sees oli mõnus ja soe. Tegu on väikese kohaga, kus ongi ruumi ainult kahele lauale. Me hõivasime Brigittega uksepoolse laua, kuna see oli siis vaba, kui me kohale jõudsime. Teine laud jäigi intervjuu lõpuni vabaks, kuigi päris mitu inimest käis kohvikust läbi.

 
At 18:12, Anonymous Anonüümne said...

Viimase aja Postimehe žurnalismi tipp oli artikkel nsvl-i naissnaiprist. Tekst oli kohutav, rasked grammatika ja lootusetud semantika vead. Küsisin endalt miks kirjutab inimene keeles, mis pole tema emakeel? Hehee, no siiski on.

 
At 19:06, Anonymous Anonüümne said...

R B Rubesa pole kerge vastane. Aga Priit tegi talle tuule alla. Aplaus!

 
At 21:25, Blogger Priit Pullerits said...

Mida juttu, sm Sinilill, kl 09:50 - kui mina räägin, et 800 m on õigete meeste distants, mitte maraton, siis teie kuulutate asjatundmatult: "Pullerits alandab eestlasi, kui käsib noortel joosta nagu arengumaa võsaneegrid."

Oh lollust-lollust! Palun vaadake protokolle. Just 800 meetri jooks on ainus jooksuala, kus valged eurooplased on neegritele süstemaatiliselt vastu saanud. Ma ei räägi ainult Coe'st ja Ovettist, aga meenutage selliseid nimesid, nagu Nils Schumann ja Vebjörn Rodahl ja Juri Boržakovski, kõik 800 m olümpiavõitjad, siis šveitslane Andre Bucher, kes tulnud maailmameistriks, ja prantslane Bosse, kes on maailmameister, ja siis see imeliku nimega poolakas Kszczot, kes tulnud viimasel MMil kahel korral teiseks. Aga vaat maratonis - seal on küll, kui Sinilille tsiteerida, võsaneegrite pidupäev.

 
At 22:19, Anonymous Anonüümne said...

Mitu neegrit meie Pašale Münchenis vastu sai? maratonis on valgetel meestel pidupäev. Rudisha ja Semenya on ju täitsa neegrid.

 
At 22:22, Anonymous Anonüümne said...

Mis sa vaene Priit ja su fännid teeksid ilma opositsioonita nagu Margus ja Huu siin on?
Mirjam on raju, ka mina annaks Taavi Rõivale liginemiskatse eest munadesse. Mitte et kardaks et ta rikub oma perelu, vaid pigem see et selline jobu muud ära pole teeninud.
800m suurim pluss et tegu valgete saamatute meeste viimase jooksualaga? Rassist ja eesti kuulsam šovinist ikka oled Priidukene. Coe ja Ovett? See on soo 80ndad. jääb juba samasugusesse udsesse aega nagu sinu 800m jooksud. Tuhmuv valuuta. Ujugu või sõitku ratast, see tuleb valgel mehel siiani paremini välja. Vaata neid alasid ka ise kui tahad näha võdiukat valget meest poodiumil.
Kurb on see et maratoni aeg jooksmata jäi, kui võimalus oli. Pole enam võimalustki numbreid hambusse visata järamiseks. Viide ja link 800m jooksule , ei ole siin lahendus.

Huu

 
At 22:30, Anonymous Sinilill said...

Faktid on sellised, et valged ajavad 800m jooksus võsaneegreid keel vestil taga - pilt Daegust 2011. Reaalsus on see, et neegrid kõrvetavad valged ka 800 m rajal välja.

 
At 22:34, Anonymous Sinilill said...

Kui David Rudisha on valge siis söön oma sõnad ära.

 
At 23:00, Blogger Priit Pullerits said...

Lolliks olete läinud või? Üldse andmeid töödelda ei oska või? Milline väide - et Paša ette ei jäänud ühtki neegrit!! Vaat see on tase! Küsijal pole niigi palju oidu peas, et teada, et need olid Euroopa meistrivõistlused, mitte MM-võistlused.

Vaatame kahe viimase MMi 800 meetri medalikolmikuid: kuuest mehest neli - neli! - on valged eurooplased. Vaatame maratonijooksu medalivõitjaid viimasel kahel MMil - kõik kuus on aafriklased. Lähme siit kaugemale: viimasel viiel MMil on kõik 15 medalit läinud maratonis aafriklastele. Viimase eurooplasena võitis MM-medali, pronksi, šveitslane Viktor Röthlin 11 aastat tagasi. 800 meetris on valged mehed jõudnud 2007. aasta MMist alates pjedestaalile aga seitse korda rohkem - kokku seitse korda. Nii et, jah, me ei pea minema tagasi Coe ja Ovetti ja Crami aegadesse, et rääkida valgetest, kes suutsid 800 joosta. Olgem täpsed: 800 on ainus distants, kus valged suudavad veel üldse konkurentsi pakkuda. Kes aga tahab mustade võsapoistega ühte ala teha, andku aga maratonis minna.

Nii palju siis faktidest. Kõik muu, mis te suust välja ja vastu tulete ajama, on alusetu mula. Häbi teil olgu!

Muide, vaatasin ka Track & Fieldi koostatud 2017 tulemuste põhist maailma ränkingut - 800 meetris oli esikümnes neli valget eurooplast. Aga maratonis? Mitte ühtegi.

Sleep well, I always win.

 
At 23:10, Anonymous Independent observer said...

Oi pekki, see on nokaut ju maratonijutlustajatele! Nägite, di*kheadid ja s*takotid, kuidas teile faktidega molli anti? Saite veel kord täiega sisse. Väidelda te ka ei oska. Mida te üldse oskate, s**akotid?

 
At 23:28, Anonymous Anonüümne said...

Sometimes lose, always win on see väljend, mida silmas pidasid. See on fakt. Kes vastupidist väidab, teeb fake newsi. KURB!

 
At 23:44, Anonymous Anonüümne said...

800m 4 valget eurooplast esikümnes. Tõsine pyrrose võit ikka küll.

 
At 08:23, Anonymous Anonüümne said...

Asi on niisiis sealmaal, et Baiba nägemine on juba suursündmus nagu füürer Saksamaalt kunagi. Ning oma põgenemisvõtet kasutada rahva vastaselt on piinlik, suured bossid teda ei lubanud, aga näe, minuga rääkis. Mida kotti see intervjuu muutis? Mille üle siin õnnelik olla?

See on nagu hr. Säinale sekundeerimine pr. Mirjamiga jalutamise suhtes. Säinal on aprillis kudeaeg, arusaadav, kuid mida Priit sealt veel otsib?!

 
At 08:43, Blogger Priit Pullerits said...

Oi, kui kõva argument, 23:44...
Näen-näen, et teil pole enam asjalikku moona, ainult tühjad paukpadrunid.
Las ma naudin oma järjekordset efektset võitu anonüümsete kommentaatorite enesekindla, ent küündimatu mula üle.

 
At 09:00, Anonymous Anonüümne said...

Kogu selle mula ja solvangute juures ei ole ma näinud siin Priidu maratoni aega.
See on Fakt! Ülejäänud on hägu ja teemast kõrvale juhtimine.
Küsiti ju maratoni aega , ei olnud soov see et räägime hoopis 800m. jooksust.
Faktimeister lao see fakt nüüd lagedale.

 
At 09:28, Anonymous Anonüümne said...

Kas Priidule veel meelde ei jää, et anonüümsed olid siin enne, kui Priit oma blogiga nende koju tuli?! (Et neid kodust välja tõsta)

 
At 09:57, Blogger Priit Pullerits said...

Võimas, tase läheb järjest kõvemaks: "et anonüümsed olid siin [blogis] enne, kui Priit oma blogiga nende koju tuli". Et laps sündis enne, kui tema ema üldse ilmale tuli. Andke aga minna, tarkpead!

 
At 10:13, Anonymous Anonüümne said...

Priit, ära häma.
"... Olgem täpsed: 800 on ainus distants, kus valged suudavad veel üldse konkurentsi pakkuda ..."
Kui 800m on ainult selle pärast õige ala, et see on AINUKE kus mustadele vastu saab, siis ei ole sellel spordiga küll mingit pistmist.
Selle loogika kohaselt on kõik peale kiikingu jama ...

PS, Asi läheb aina hullemaks, sest juba on mitu musta meest pro-pelotonis!

 
At 11:38, Anonymous Anonüümne said...

Blogi alguses ei olnud (minu ekraanil), siis tuli blogi ja hakkas midagi tahtma.

 
At 11:54, Anonymous Anonüümne said...

Reporteritööl on mark maas: "Reporteritöö oli see, kus ma sain aru, et sinust võib saada ajakirjanik ka siis, kui sa Pulleritsule ei meeldi. Wow, see on võimalik! See oli mingisugune detsembrikuu. Ma olin kolmapäeva öösel Shootersis hommikul kella viieni umbes ja Pulleritsu reporteritöö tund oli … reedel, reedel oli jah. Siis ma olin kaks tundi maganud ja ma läksin Pulleritsu tundi nii, et mul olid veel eelmise õhtu riided seljas, öökleit oli seljas. Mul oli meik täiesti lappes, silmaalused nagu pandakarul, kohe näha, et öö läbi kuskil Shootersis niimoodi pidu pand, et paha hakkab. Ja siis vot see tunne, et ma pidin seal klassi sisse minema. Teadsin, et mul on alkoholihais küljes. Kui ma jõudsin klassi, siis ma jäin veel hiljaks ka. Pulleritsu tundi ei tohi hilineda. Siis kõik mu kursakaaslased hakkasid naerma ka. Tegelikult kõige naljakam on see, et nad enamik ise olid minuga koos seal peol."

 
At 15:59, Anonymous MargusM said...

Priit, sinu tase kukub kolinal samalajal kui Anonüümsete kommenteerijate tase läheb järjest kõvemaks.

loeme nüüd rahulikult ja kõva häälega uuesti:
"..anonüümsed olid siin enne, kui Priit oma blogiga nende koju tuli_ (Et neid kodust välja tõsta)"

Ilmselgelt pole mõeldud et siin blogis või lausa sinu töökoha arvutis kus sa tõenäoliselt oma kommentaari vastu kribasid..
On vähemalt kaks faktiliselt tõest "siin" tähendust:
* siin= bloggeris
* siin= internetis

 
At 19:30, Anonymous Anonüümne said...

Jäta oma alternatiivsed faktid, Priit! Vasta küsimusele - mis ajaga oled sa jooksnud 42195 meetrit või ei olegi sa MEES?

 

Postita kommentaar

<< Esileht