Pullerits: Miks on Tõnis Sildaru asjas kohtuotsuse täielik avamine edasi lükatud?
Nagu aru saan, käib siin blogis asju uurimas ja kommenteerimas ka hulk juriste, kellest oleks kena, kui nad dešifreeriks meile arusaadasse keelde, mida sisuliselt tähendab ja millest tegelikult räägib see, et Harju maakohus andis eile teada, et kohtunik Katre Poljakova on lükanud edasi Tõnis Sildaru süüdistuse asjas kohtuotsuse teatavaks tegemise aja.
Juhindudes KrMS §-st 3151, kohus määras: lükata kriminaalasjas nr 1-23-7430 Tõnis Sildaru süüdistuses üldmenetluses kohtuotsuse tervikteksti kättesaamise aeg edasi, uueks ajaks määrata 11. august 2026. Põhja ringkonnaprokuratuuri saatis 22. detsembril 2023 Harju maakohtule süüdistusakti üldmenetluses kriminaalasjas Tõnis Sildaru süüdistuses. Tõnis Sildaru anti temale esitatud süüdistuses kohtu alla, kohtulik arutamine on lõppenud ja kohus kuulutas kohtuotsuse resolutiivosa 26. mail 2026, märkides, et otsuse terviktekst on kättesaadav 29. juunil 2026. Käesolevaks ajaks on selgunud, et kohus vajab otsuse tervikteksti koostamiseks rohkem aega.
Kohus juhindub KrMS § 3151 lg 2, mille kohaselt tuleb kohtuotsuse või selle resolutiivosa kuulutamise ja kohtuotsuse pooltele kättesaadavaks tegemise aja muutmine vormistada määrusega, milles on märgitud kohtuotsuse või selle resolutiivosa kuulutamise või kohtuotsuse pooltele kättesaadavaks tegemise uus aeg.
Määrus peab olema kohtumenetluse pooltele kohtus tutvumiseks kättesaadav hiljemalt sel kuupäeval, millele kohtuotsuse või selle resolutiivosa kuulutamine või kohtuotsuse pooltele kättesaadavaks tegemine oli algselt määratud.
Fotod 1 ja 2: Harju maakohus. Fotode autor: Martin Pedaja, Postimees/Scanpix



4 Kommentaarid:
See tähendab seda, et kohtunik ei saanud (eeldatavasti enne puhkust) kohtuotsuse põhjendava osa kirjutamisega valmis ning lubab selle vormistada määruses märgitud uueks tähtajaks.
Üks põnevam juhtum kuulus Erki Nool ja tema kaks katkist sportlast.
Erki Nool on väga hea treener, Jaanus Kriisk ja Mehis Viru olid ka väga head treenerid. Vot!!!!
mind huvitaks ka tõeline uuriv ajakirjandus - miks ei ole Erki Nool oma 30-aastase kergeraksukoolipidamise ajaloo jooksul kedagi viinud Eesti täiskasvanute koondisse? Miks 2 talle usaldatud valmistippu kohe katki läksid?
Postita kommentaar
<< Esileht