neljapäev, detsember 21, 2006

Pullerits: Täiesti mõttetu lumi

Mis pagana päralt seda lund nüüd küll vaja oli? See ainult segab jalus.

Sellise ilmaga nagu praegu, kui lumekirme õhuke ja sedagi kahandab vihm, pole ju võimalik nomaalset trenni teha. Käisin eile töö asjus palju mööda Tallinna ja pärast olid jalad läbimärjad. Kui nüüd maantee äärde jooksma minna, siis ei muutu vettinuks ainult jalad, vaid soppa saadavad kraesse ka mööduvad autod. Ja seda, kuidas teha nädalavahetusel imitatsioonitrenni, ei kujuta ettegi. Ilmselt ootab ees plöga, libedus ja muu õudus.

Teiseks, tegelikult, mida hiljem lumi maha tuleb, seda parem. Ja siin lähevad argumendid juba väga isiklikuks.

Nimelt. Olen võrdlemisi veendunud, et enamik minusuguseid ja ka sutsu kõvemaid suusatajaid ei malda praegustes tingimustes eriti harjutada. Musta maa tuim treening kusagil pimedas - see pole ikkagi see, kui saad kirju kombinesooni selga ajada ja kollased suusad kollaste saabaste külge kinnitada ning siis lumivalgel lumel prozhektorite valguses liuelda. Millegipärast ei usu, et suur jagu tublisid harrastussuusatajaid oleks seni jalad väga tõsiselt kõhu alt välja võtnud. Ja kui ongi, siis ilmselt on teinud vale või vähe kasulikku trenni. Nagu näiteks lihtsalt jooksmine.

Mul on nüüd rohkem kui kolm kuud harjutatud Eesti naiste B-koondise peatreeneri Kalmer Trammi plaanide järgi ning usun ja loodan, et see on andnud talveks korraliku põhja ja konkurentide ees eelise. Näiteks eelmise nädala kokkuvõte tuli selline (detailidesse ei lasku - firmasaladus ju):

kaks vastupidavust säilitavat jooksutrenni (pikkade tööpäevade lõpus);
kaks jõutrenni;
kaks imitatsioonitrenni, üks veidi kiirem (1:51) ja teine aeglasem, matkavam (2:02) - kilometraazh oli mõlemal sama.

Just need imitatsioonitrennid näitasid, et ilmselt ootab enamik harrastajaid lund ega ole end tõsiselt liigutama hakata. Need trennid tegin laupäeval ja pühapäeval, päevasel ajal Tartu dendropargis, millest paslikumat paika seda tüüpi harjutamiseks ma küll ei tea. Laupäeval nägin seal kahe tunni jooksul veel kõigest nelja treenijat, aga pühapäeval, mil isegi päike tuli välja, ainult ühte - ja toogi oli vist rohkem koera jooksutamas. (Sitke koer teil, kiitsin peremeest, et jaksab kaasa silgata.) Seega siis: parimal ajal pole harjutamas peaaegu mitte kedagi.

Või ma eksin? Uurisin asja.

Hansapanga juht Erkki Raasuke tunnistas otsekoheselt, et temal on treeninguga lood kehvasti. Sest tööd on palju ja eriti segab sagedane reisimine - siis pole üldse harjutamiseks võimalust. Hea nädal on tema sõnul selline, kui on saanud kolm korda trennis käia, peamiselt jooksmas ja jõusaalis. Ja natuke on ta Pirita metsas imitatsiooni ka teinud, kuid nii natuke, et neid kordi ei kannata koguni kokku lugeda. Kui talvise eesmärgi kohta pärisin, lausus ta: "Tartu maraton läbi sõita... ellu jääda." Kui avaldasin arvamust, et see temasugusele ka mõni eesmärk, vastas ta: "Spordi mõttes tuleb tagasihoidlikum aasta. Eesmärk on võimekust mitte minetada."

Madis Tiik, Eesti Perearstide Seltsi juhatuse esimees, kes omal ajal jooksis 800 meetrit 1.51 kanti, tunnistas, et on 2-3 korda nädalas jooksmas käinud, korraga tund ja veerand ehk 12-13 km. Ütles, et rohkem pole töö kõrvalt jõudnud. Aga pärast jõule kavatseb ta sõita Kesk-Soome nädalaks suusatama - kui lumi, mis seal vahepeal maha sadas, seni ära ei sula.

Olavi Israel, kes veel suvel kamandas vanglat, aga nüüd on ehitusettevõtte Wolmreks esimees, on harjutanud nädalas 3-4 korda, põhiliselt jõusaalis sõudeergomeetril ja tollel agregaadil, mille nime ei teadnud tema ega tea ka mina, aga millel tallad pedaale ja samal ajal sikutad ka mingeid kange. Pühapäeviti on ta teinud 10 km jooksuotsi. Kuid jaanuarist tahab hakata aktiivsemalt liigutama, sest eesmärk on ikkagi Vasaloppetile minna. Parajasti otsib ta teisi sinna minejaid, sest ühiselt on seal rahvamöllus ehk lihtsam hakkama saada. Nii et kel samuti Vasaloppeti kavatsused, võtku Olaviga ühendust 56 639 632 ja löögu temaga punti.

Art Soonets, minu verine konkurent, Baltimaade suurima digifotoarhiivi pealik, on harjutanud nädalas keskmiselt neli korda, peamiselt tunnikese rahulikult jooksnud. Ujulasse jõudmine on jäänud vaid unistuseks, tunnistas ta. Ent uuest aastast lubas hakata kõvemini treenima, 5-6 korda nädalas, ning pikendada mahtu ja suurendada teravust. "Eks püüa töö ja autoga sõitmise kõrvalt trenni teha," õigustas ta enda kesist treenitust.

Egert Kamenik, Presshouse'i ajakirjade grupi väljapaistvaim fotograaf, oli täna hommikul kell pool kümme, mil talle helistasin, peast täitsa unine. Kas suurest trennist? Oh ei! Tema trenn on seni olnud kaks korda nädalas 5-7 km pikkune jooksuots, sinna sekka mõned hüppelaadsed sammud, lisaks lõuatõmbamised ja kätekõverdused. Nagu Soonetsil, on temalgi ujumine vaid unistuseks jäänud. "Vaikne nohistamine," hindas ta ausalt oma senist tegevust.

Margus Uudami, OÜ Jaotusvõrk juhataja, tabasin Tartu sünnitusmajas. Ta oli just isaks saanud - mida oli ka häälest tunda, sest miks muidu inimene nii heas tujus on. Sündis tüdruk. Palju õnne! Suusatamisega on tal seis selline, et harjutanud on nädalas 2-3 korda, korraga tund kuni kaks. Sõitnud rullsuuskadel, ujunud ja sikutanud sõudeergomeetrit.

Meelis Atonen, Riigikogu liige ja rahanduskomisjoni esimees, tunnistas, et temal on treeninguga lood väga halvasti. Teda vaevavad seljavalud, nii et poolteist kuud pole saanud peaaegu üldse harjutada. Mingi vana trauma teeb liiga, seletas Atonen, mis häiris ka mõni aasta tagasi. Kuid tookord sai ta sellest kiiremini üle. Ta kahtlustas, et selg sai viga majaehitusel - et ilmselt tegi ta seal midagi tõstes endale liiga. Atonen on käinud kondiväänaja juures ja teinud seljaharjutusi. Sellest nädalast on ta saanud arstidelt loa, et võib ettevaatlikult proovida, kuidas selg nüüd vastu peab. Täna õhtul ongi see tal plaanis 5 km jooksuotsaga järele testida. Tõsi, avaldas Atonen, vahepeal on ta sõpradega ka kõnnimatku teinud, aga siis, paar tundi pärast koju naasmist, kui keha on maha jahtunud, on selg taas valutama hakanud.

Sellegipoolest pole Atonen loobunud mõttest lüüa kaasa Vasaloppetil ning sõidab suusakilometraazhi kogumiseks pärast aastavahetust kümneks päevaks Soome Levile suusatama. Ta loodab seal abi hea trennikaaslase, sõudja Jüri Jaansoni seltskonnast. "Kui ta mind just ribadeks ei tõmba," lisas Atonen. Nad on vanad sõbrad, on üheskoos Vasaloppetilgi käinud. Kui harjutama saab hakata, usub Atonen, et vabaneb kolme nädalaga ka 6-7 lisakilost, mis treeninguvaba aja tõttu kiirelt ja märkamatult naha alla kogunenud.

Eesti Energia pealikku Sandor Liivet ei saanud kätte - ja Andrus Ansipit otsustasin seejärel targu suusaküsimustega päeva hakul mitte tülitada ning Edgar Savisaare poole selle küsimusega pöördumine olnuks ilmselt küünilisuse tipp -, aga vähemalt oli näitleja Veikko Tääril mahti minuga vestelda küll. (Muideks, kõik küsitletud teadsid väga hästi siinse suusablogi olemasolust, mida oli rõõm kuulda.)

Täär oli ka ainus, kes korralikult trenni teinud. Ta viitas minu siinseile sissekannetele ja ütles, et on harjutanud samamoodi nagu minagi, ehkki mitte nii plaanipäraselt. Ent mitmekülgselt ikkagi. Nädalas on tal seni tulnud kokku viis treeningkorda, igaüks umbes kaks tundi. Kuid midagi tugevat ta seni teinud pole, pigem vaikselt harjutanud. Käinud jooksmas, ujumas, jõusaalis, rassinud sõudeergomeetril. Sõitis veel detsembri alguseski rullikutega. Eesmärk? "Eesmärk on Vasaloppet läbi sõita," vastas Täär. Ja lisas, et Tartu maratonil tahaks 200 parema hulka püsima jääda.

Aga kevadeks, märtsi teiseks pooleks, on Tääril väga uhke plaan. Ta tahab nimelt proovida kestvussuusatamist. Selle aasta kevadel juba proovis. Sõitis järjest pisut rohkem kui kümme tundi ja läbis selle ajaga 120 km. Tuleval kevadel tahab ta plaani pikendada - sõita ühtejärge 15 tundi. See saab esialgsete kavatsuste järgi toimuma Otepää 10 km pikkusel matkarajal. Täär oli lahkesti nõus, et kui leidub huvilisi, kes tahaks eksperimenti kaasa teha, löögu nad aga punti. Seega siis, kestvussuusatamise huvilised, jätke kommentaaride rubriiki endast märk maha ja viin teid Tääriga kokku.

Seni aga peab nuputama, kuidas lumeplögases ilmastikuks pikkadeks sõitudeks piisavat mahvi koguda.

Foto 1 - Pildil paremalt Andrus Veerpalu, Postimehe ajakirjanik Priit Pullerits ja Mati Alaver. Foto autor: Lauri Kulpsoo / Postimees / Scanpix.
Foto 2 - Pildil on Erkki Raasuke. Foto autor: Mihkel Maripuu / Postimees / Scanpix.
Foto 3 - Pildil on Art Soonets. Foto autor: Margus Ansu / Postimees / Scanpix.
Foto 4 - Pildil on Meelis Atonen. Foto autor: Cisse Noormets / Postimees / Scanpix.
Foto 5 - Pildil on Veikko Täär. Foto autor: Lauri Kulpsoo / Postimees / Scanpix.

30 Kommentaarid:

At 11:24, Anonymous Anonüümne said...

Minu jaoks on õhuke maha sadanud lumekiht positiivne - jooksen enamasti pealambiga (LED) metsa all, radadelt/teedelt eemal ja lumega on nähtavus oluliselt parem. Samas ei varja õhuke lumi ohtlikke objekte - auke, maha langenud puid jmt.

Suusatamisvõistlusteks ma ei valmistu, mistõttu pean vist oma teemasse mittepuutuva kommentaari (suusablogi ikkagi) eest juba ette vabandama.

Et kommentaar natukenegi suusablogi kohane oleks, lisan lingi kestvussuusatamise teemal: link

 
At 11:38, Blogger Priit Pullerits said...

Aitäh, Peep O., kõik vastukajad on teretulnud, ja Veikko Täär ilmselt rõõmustab kestvussuusatamise lingi üle.

 
At 18:30, Blogger ek said...

Tegelikult on päris palju asjaarmastajast suusasõpru, kes planeerivad pimedasse hilissügisesse nädala-paar puhkust, mil innukalt rassitakse lapimaa suusaradadel. Nagu näiteks see tartlaste seltskond.
Mina ise treenin tunde järgi, siis kui tuju ja lund on, ja minu "treeningplaan" on seni töödanud :) Vähemasti TM-i tulemused on seni järjekindlalt paranenud, viimati juba 300 sees. Viibiva talve tõttu sai eelmine nädal esimest korda elus endale suusalaager korraldatud. Rootslaste "salajases" murdmaatreeningmekas Bruksvalla's. Sellest olen lähemalt kirjutanud siin
Laagris olemise plusspooleks on ka võimalus rahulikult katsetada erinevate pidamismääretega - õppida oma suuski tundma. Ja üldjuhul on alati kellegilt nõu küsida.

 
At 22:36, Anonymous Anonüümne said...

Lugesin Heino Laivari blogi. Ei noh mehed, see ei ole normaalne, mis te teete. See on juba arulage sport, ausõna. 520 km nädalas. Seda ei tee Veerpalu ja Mae kah vist kuigi tihti. Hullud sellid olete!

 
At 13:40, Anonymous Anonüümne said...

lolle leidub...520km nädalas...see mees võiks varsti endale südamearsti juurde aja kinni panna

 
At 01:51, Blogger Unknown said...

tublid mehed need 300 km läbijad. Respekt!

 
At 12:36, Anonymous Anonüümne said...

selle asja nimi, millel jalad pedaalidel ja käted kangidel, nimi on "crosstrainer".
Ise valmistus suve ratta hooajaks just jõusaalis kestvustreeninguga, kus nii pooltundi igat ala - veloergomeeter, crosstrainer, jooksulint ja sõudeergomeeter.

 
At 10:57, Anonymous Anonüümne said...

520 km nädalaga - tuleb jah iga päev Vasaloppet. No eks igaüks tea . Kuid kevadepoole, kui juba sõidetud, võiks Veikko Tääri kestvussuusatamise ideest küll asja saada! Muide, ega keegi tea kas Eestist on keegi käinud Gröönimaa 3 x 60 km sõitmas?
Nimi on Arctic Circle Race: http://www.acr.gl/

 
At 11:43, Blogger ek said...

to kalle kiiranen:
Aastal 2002 käis Priit Kajari Gröönimaa kolme päeva maratonil. Rohkem vist pole keegi. Ise hoian juba mitu aastat üritusel silma peal ja kunagi teen ära. Varem on ACR toimunud alati aprilli viimane nädal, nüüd märtsi lõppu toodud. Gröönimaa sulab..

 
At 16:30, Anonymous Anonüümne said...

Mehed, kas teil natukenegi aru on peas, käige jooksmas, tegelge lihaste pumpamisega, olge normaalsed. See meeletu kilomeetrite tagaajamine ei anna teile midagi. Näete lõpuks kõik välja, nagu Pullerits. Ei tegu, ei nägu, selg kühmus suurest suusataja asendist, õlavöö endiselt kiitsuke, ei biitsepsit ega triitepsit, ainult võhm. Mehed, ma tean, mida räägin. Vaadake end peeglist...

 
At 22:40, Anonymous Anonüümne said...

to anonymous:
tegelikult ongi suusatajad reeglina kiitsakad. Käisin ühel aastal suverulli jooksuetappi ka vaatamas - algul mõtlesin et mis teismelised poisikesed seal jooksevad. No need muidugi profid. Harrastajad - peaasi et me pingutusest ise rõõmu tunneme - see pole ju kõige halvem "kiiks"? Ja eks me nüüd jõulude ajal veidi ka kosu :-)
kalle

 
At 10:37, Anonymous Anonüümne said...

Eesti Reservohvitseride Kogu võistkond on juba mitmendat talve käinud Utti retkel (http://www.erna.ee/?Tarkused/325km), kus eelmisel aastal läbiti 48h jooksul 325 km. Ka peagi algaval aastal on plaanis jälle minna. Toimub 2.-3. veebruarini, marsruut ikka sama (http://www.teres.fi/toiminta/maasto/2007/kaukopartiohiihto/). Mida aastad edasi, seda suuremaks on eestlaste delegatsioon läinud. Praegu harjutab EROKist retke tarvis juba üle kümne võitleja, sealhulgas ka paar naisterahvast (sh allakirjutanu, kes on liitunud Tartu Suusaklubi harrastajate trenniga). :)

 
At 07:05, Anonymous Anonüümne said...

Super :)

Autobusu Nuoma -----
pigus mobilieji telefonai -----
mobilieji telefonai -----
darbas anglijoje

 
At 05:27, Blogger oakleyses said...

oakley sunglasses, tiffany and co, prada outlet, louboutin shoes, michael kors outlet, ray ban sunglasses, gucci outlet, christian louboutin outlet, longchamp outlet, tory burch outlet, replica watches, nike free, michael kors outlet, cheap oakley sunglasses, ray ban sunglasses, prada handbags, tiffany jewelry, longchamp, michael kors outlet, louis vuitton outlet, ugg boots, ugg boots, louis vuitton, burberry, uggs on sale, oakley sunglasses, oakley sunglasses, louis vuitton, burberry outlet online, michael kors outlet, louboutin outlet, nike outlet, louboutin, louis vuitton, jordan shoes, michael kors outlet, oakley sunglasses, ray ban sunglasses, replica watches, ugg boots, nike air max, louis vuitton outlet, michael kors, nike air max, polo ralph lauren outlet, chanel handbags

 
At 05:29, Blogger oakleyses said...

abercrombie and fitch, mulberry, ray ban pas cher, hollister, air force, nike air max, air jordan pas cher, nike blazer, nike air max, vans pas cher, hermes, michael kors, true religion jeans, lacoste pas cher, louboutin pas cher, converse pas cher, coach outlet, north face, air max, ray ban uk, coach outlet, longchamp pas cher, tn pas cher, true religion jeans, ralph lauren uk, lululemon, timberland, true religion outlet, nike free run uk, vanessa bruno, michael kors, sac longchamp, hollister pas cher, north face, ralph lauren pas cher, new balance pas cher, nike roshe run, coach purses, hogan, coach factory outlet, nike free, kate spade handbags, nike roshe, nike air max, sac guess, michael kors, true religion jeans, michael kors, burberry, oakley pas cher

 
At 05:33, Blogger oakleyses said...

mac cosmetics, mcm handbags, wedding dresses, beats by dre, birkin bag, vans, asics running shoes, north face outlet, p90x workout, new balance, mont blanc, ray ban, hollister, bottega veneta, babyliss, nike huarache, vans shoes, nike trainers, louboutin, baseball bats, jimmy choo shoes, north face outlet, hollister, giuseppe zanotti, nike roshe, nike air max, celine handbags, nike air max, chi flat iron, insanity workout, reebok shoes, converse, gucci, converse outlet, timberland boots, soccer shoes, iphone 6 cases, lululemon, soccer jerseys, abercrombie and fitch, instyler, herve leger, longchamp, valentino shoes, hollister, ferragamo shoes, nfl jerseys, ghd, oakley, ralph lauren

 
At 05:33, Blogger oakleyses said...

montre pas cher, pandora jewelry, canada goose, juicy couture outlet, doke gabbana outlet, hollister, moncler, karen millen, marc jacobs, louis vuitton, replica watches, coach outlet, wedding dresses, swarovski, pandora charms, moncler, barbour jackets, canada goose outlet, ugg pas cher, canada goose, lancel, thomas sabo, ugg,uggs,uggs canada, canada goose, moncler outlet, moncler, louis vuitton, ugg boots uk, canada goose outlet, swarovski crystal, pandora jewelry, moncler, juicy couture outlet, michael kors outlet, ugg,ugg australia,ugg italia, louis vuitton, sac louis vuitton pas cher, moncler, barbour, supra shoes, canada goose uk, links of london, michael kors handbags, toms shoes, moncler, bottes ugg, moncler, doudoune canada goose, michael kors outlet online, louis vuitton, canada goose, pandora charms

 
At 03:19, Blogger oakleyses said...

tiffany and co, ugg boots, jordan shoes, jordan pas cher, polo ralph lauren, michael kors pas cher, christian louboutin uk, air max, burberry pas cher, longchamp outlet, christian louboutin outlet, oakley sunglasses, gucci handbags, tiffany jewelry, louboutin pas cher, ray ban sunglasses, christian louboutin, ray ban sunglasses, longchamp outlet, polo outlet, louis vuitton outlet, louis vuitton outlet, prada outlet, louis vuitton outlet, kate spade outlet, uggs on sale, cheap oakley sunglasses, nike free, nike roshe, ugg boots, nike air max, sac longchamp pas cher, nike outlet, polo ralph lauren outlet online, louis vuitton, oakley sunglasses wholesale, christian louboutin shoes, replica watches, tory burch outlet, longchamp outlet, chanel handbags, replica watches, oakley sunglasses, prada handbags, louis vuitton, oakley sunglasses, longchamp pas cher, nike air max, ray ban sunglasses

 
At 03:21, Blogger oakleyses said...

nike air max, michael kors outlet, michael kors outlet, nike blazer pas cher, ray ban pas cher, true religion outlet, coach outlet store online, timberland pas cher, nike tn, michael kors, uggs outlet, coach outlet, lululemon canada, michael kors outlet online, vans pas cher, michael kors, new balance, burberry outlet, ralph lauren uk, hollister pas cher, true religion outlet, burberry handbags, guess pas cher, michael kors outlet online, true religion outlet, converse pas cher, nike air max uk, polo lacoste, oakley pas cher, replica handbags, nike air force, sac hermes, coach purses, hollister uk, michael kors outlet, north face, hogan outlet, nike roshe run uk, ray ban uk, michael kors outlet online, sac vanessa bruno, north face uk, mulberry uk, kate spade, abercrombie and fitch uk, nike free uk, uggs outlet, michael kors outlet online, true religion jeans

 
At 03:23, Blogger oakleyses said...

north face outlet, hermes belt, gucci, reebok outlet, longchamp uk, iphone cases, ralph lauren, p90x workout, asics running shoes, soccer jerseys, chi flat iron, mont blanc pens, giuseppe zanotti outlet, converse outlet, herve leger, mac cosmetics, lancel, hollister clothing, bottega veneta, hollister, celine handbags, nfl jerseys, wedding dresses, timberland boots, nike air max, ferragamo shoes, nike air max, insanity workout, nike huaraches, vans outlet, new balance shoes, ghd hair, soccer shoes, oakley, abercrombie and fitch, mcm handbags, babyliss, baseball bats, north face outlet, lululemon, vans, hollister, beats by dre, valentino shoes, ray ban, instyler, louboutin, jimmy choo outlet, nike roshe run, nike trainers uk

 
At 03:24, Blogger oakleyses said...

moncler, canada goose, louis vuitton, doudoune moncler, louis vuitton, juicy couture outlet, toms shoes, juicy couture outlet, moncler outlet, pandora jewelry, canada goose outlet, canada goose, coach outlet, swarovski crystal, ugg,uggs,uggs canada, canada goose jackets, moncler uk, lancel, pandora uk, swarovski, moncler, moncler, pandora charms, moncler outlet, ugg pas cher, hollister, wedding dresses, canada goose outlet, links of london, canada goose, marc jacobs, thomas sabo, ugg uk, supra shoes, replica watches, moncler, louis vuitton, ugg, louis vuitton, canada goose outlet, louis vuitton, canada goose uk, karen millen uk, montre pas cher, ugg,ugg australia,ugg italia, pandora jewelry

 
At 05:52, Blogger eric yao said...

Coach Outlet Store Online Kate Spade Outlet Cheap Jordans Coach Purses Coach Outlet Kate Spade Outlet Nike Air Max Shoes Red Bottom Shoes Adidas Yeezy Boost 350 Adidas Original

 
At 05:17, Blogger Unknown said...

roshe run
nike zoom running shoe
nike lebron soldier 11
adidas yeezy
adidas tubular
ray ban sunglasses
yeezy boost 350
nike cortez men
nike mercurial
jordan 6

 
At 10:48, Blogger Unknown said...

www0525

mulberry handbags
louboutin shoes
ray ban sunglasses
spurs jerseys
nfl jersey wholesale
true religion jeans
coach outlet online
true religion jeans
coach outlet online
rockets jerseys

 
At 05:15, Blogger Unknown said...

qzz0606
yeezy boost
columbia sportswear
kate spade outlet
swarovski outlet
nobis outlet
canada goose jackets
chicago blackhawks jerseys
christian louboutin shoes
ugg outlet
light up shoes

 
At 05:20, Blogger Unknown said...

www0705

burberry outlet
coach outlet
warriors jerseys
fossil watches
pandora outlet
supra shoes
michael kors outlet
keen shoes
hornets jerseys
ferragamo outlet

 
At 09:02, Blogger Unknown said...

zzzzz2018.7.13
ugg boots
ed hardy uk
moncler online
ugg boots clearance
red bottom shoes
hugo boss outlet
ed hardy clothing
nike presto femme
louboutin shoes
louboutin outlet

 
At 05:30, Blogger jeje said...

adidas yeezy
pandora charms
ray ban sunglasses
football soldes
salomom shoes
nike shoes
coach outlet
kate spade outlet
pandora charms outlet
ray ban eyeglasses

 
At 06:08, Blogger 5689 said...

zzzzz2018.8.6
ray ban eyeglasses
michael kors outlet
pandora jewelry
off-white clothing
manolo blahnik shoes
ugg boots clearance
christian louboutin outlet
ralph lauren uk
coach outlet
uggs outlet

 
At 06:14, Blogger Unknown said...

michael kors factory outlet
nike dunk low
lebron soldier 10
christian louboutin
yeezy boost
michael kors
adidas iniki
kd 10
fitflops sale
tory burch outlet

 

Postita kommentaar

<< Esileht