neljapäev, juuni 05, 2008

Pullerits: Ühe vandenõuteooria anatoomia

Mis siis saab, kui võtta üksik fakt, lisada sellele sobiv taust ning teha seejärel mõned loogilised tuletised? Vaatame, mis saab.

Fakt, millest mulle ette kanti, on see, et Eesti Suusaliidu peasekretär Jüri Järv lööb kaasa Elisa telereklaamis. Muidugi helistasin Järvele, et küsida, kas seal reklaamis on ikka tema. On küll, kinnitas Järv. Ja tunnistas, muide, et ta on varemgi modellitööd teinud.

Lisame nüüd tausta. Elisa on EMT konkurent. Aga EMT, nagu võib veenduda suusaliidu koduleheküljel, on jätkuvalt suusaliidu suur rahaline toetaja. Mis tekitabki huvitava intriigi: suusaliidu tähtis funktsionär teenib lisaraha põhitööandja suure sponsori olulise konkurendi juures. Ajakirjanduses nimetataks seesugust olukorda huvide konfliktiks. Ajakirjanduses on huvide konflikt taunitav.

Aga ajakirjanduse reeglid nõuavad ka löögi alla sattunu kommentaari. Järv seletas mulle, et ta osales seal eraisikuna ning reklaamis kaasalöömine oli suusaliiduga kooskõlastatud ja EMT-lt oli tal koguni kirjalik nõusolek, nii et tema väitel mingit konflikti pole.

Asume nüüd loogiliste tuletiste juurde. Teooria, mis mulle kõrva sosistati, oli järgmine: kuna suusaliidul ei lähe kõige paremini - meenutame, et viis suusatajat pidid möödunud kuul sponsorautod poodi tagasi viima, sest tulemusi polnud - ja rahaga on olukord kitsas, siis tõenäoliselt on Järv hakanud tasapisi naasma oma vanade liistude juurde. Tegutses ta ju varem Esmofoni turundusjuhina.

Taas küsimus Järvele: mida ta seesuguste spekulatsioonide kohta kostab? Järv ütles, et tervitab kõiki spekulante. Tuletasin meelde, et mu küsimus käis siiski spekulatsioonide, mitte spekulantide kohta. (Vahemärkusena ja õpetusena kõigile: ärge põigelge küsimuse eest kõrvale, ükskõik kui efektne see kõrvalepõikav vastus ka pole, sest isegi juhul, kui tahate ainult efektitseda, jätab seesugune kõrvalepõikamine mulje, et üritate midagi peita.) Seepeale ütles Järv, et tal ei ole nende spekulatsioonide peale midagi vastata, sest need spekulatsioonid on alusetud.

Mis sellest kõigest järeldub? Spekulatsioone on vahva punuda ja levitada, see tekitab põnevust endale ja teistele. Paraku ilmneb enamasti, et spekulatsioone kontrollima asudes lendavad need seebimullina lõhki. Järele jääb ainult õrn seebine laiguke, ja seegi haihtub peagi olematusse.

Pärast Tartu rattarallit sosistati siin blogi kommentaarides salapärase tooniga, et uurigu ma järele, kes oli see salapärane 53. koha saanu ja miks ta tulemus on protokollist kustutatud. Nagu olnuks tegu mingi kolossaalse sobiga või totaalse prohmaka kinnimätsimisega. Tegin ühe telefonikõne ja selgus, et ei midagi sinnapoolegi (vt rattaralli järgse postituse kommentaarid).

Lõplik järeldus: selline susserdamine ja tagaselja sosistamine ei kanna vilja. Oleks ma Mati Alaver, ütleksin tema sõnadega, et see ei aita tulemust paremaks teha. Et tulemust saada, tuleb trenni teha. Talvel tegin ja uskuge või mitte, aga teenisin eile oma esimese medali suusatamises (ei hakka siin arvestama igasuguste maratonide osalejamedaleid, mida saavad kõik). Selgus, et tulin Tartu suusatalve sprindisarja koondarvestuses meesveteranide klassis 2. kohale. Lõpuks jõudis 13. mail väljastatud diplom koos medaliga ka minuni.

Eks sedaspidi näeb, kas see medal tähistab millegi algust või hoopis lõppu. Näeb siis, kui vähem alusetuid vandenõuteooriaid mu kõrvu puhutakse. Sest need, nagu ütlesin, segavad harjutamist.

Foto 1: Jüri Järv eelmisel aastal. Foto autor: Arno Saar, SL Õhtuleht / Scanpix
Foto 2: Jüri Järv (vasakul) ja Allar Levandi sirvimas ülemöödunud talvel suusatamise ajaloo raamatut. Foto autor: Raigo Pajula, Postimees / Scanpix
Foto 3: Eesti Suusaliidu peasekretär Jüri Järv ja AS Ithal Kraanad juhataja Mati Mürk 2006. aasta sügisel sponsorlepingut sõlmimas. Foto autor: Raivo Tasso, Maaleht / Scanpix

32 Kommentaarid:

At 14:11, Anonymous Anonüümne said...

jumal tänatud! lõpuks ometi on PP leidnud 5 min et koristada päisest ära smutovi morda ja kiirlinkide alt Torino taliolümpia.

Samas pole mööda mindud võimalusest iseendast mitmuses välja pakkuda. Blogi tutvustuse viimane lause - See blogi kajastab blogi autorite hoiakuid, arvamusi ja eelistusi!

 
At 17:26, Anonymous Anonüümne said...

Nagu oli siin enne mainitud, kõik kommenteerijad samuti osaliselt autorid, seega blogil on mitu autorit

 
At 13:54, Blogger Unknown said...

Olen Mavis Calos, esindaja Aiicco kindlustus plc, anname välja laenu individuaalsed erinevused usalduse ja au. anname laenu intressimääraga 2%. kui olete huvitatud võtke meiega ühendust selle ettevõtte e-pos (amaah.credit.offer@gmail.com) nüüd jätkata oma laenu üleminekudokumendi ok. kui teil on vaja laenu, et luua ettevõtte või kooli te olete väga teretulnud Aiicco kindlustus plc. Võite meiega ühendust võtta ka selle e-post: ( maviscalos_laen_laenamine@outlook.com ). saame üle kanda summa, mida taotletakse enne nädalas.

DO YOU NEED LOAN FOR PERSONAL BUSINESS? IF YES CONTACT OUR EMAIL ABOVE TO PROCEED WITH YOUR LOAN TRANSFER IMMEDIATELY OK.

 
At 12:05, Blogger Unknown said...

fangyanting20150708
tory burch shoes
ray-ban sunglasse
coach outlet
pandora bracelets
michael kors
ray bans
burberry handbags
rolex watches for sale
chanel outlet
chanel bags
gucci handbags
nike air max uk
replica watches for sale
longchamp sale
true religion jeans outlet
louboutin pas cher
cheap jordans uk
true religion outlet
fitflops shoes
michael kors bags
louis vuitton sito ufficiale
burberry scarf
gucci handbags
michael kors purse
football jerseys
michael kors handbags
soccer jerseys for sale
coach outlet store online
tory burch outlet
michael kors outlet
true religion
kate spade new york
jorda femme pas cher
michael kors bags
prada outlet

 
At 08:29, Blogger oakleyses said...

nike air max, ugg boots, oakley sunglasses, burberry outlet online, tory burch outlet, michael kors outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, uggs on sale, replica watches, cheap oakley sunglasses, louis vuitton, louis vuitton outlet, louis vuitton, chanel handbags, jordan shoes, longchamp, longchamp outlet, michael kors outlet, michael kors outlet, louboutin, louis vuitton outlet, ray ban sunglasses, burberry, oakley sunglasses, nike air max, kate spade outlet, louboutin shoes, polo ralph lauren outlet, tiffany and co, tiffany jewelry, prada outlet, ugg boots, christian louboutin outlet, michael kors outlet, gucci outlet, replica watches, prada handbags, ugg boots, michael kors outlet, nike outlet, polo ralph lauren outlet, longchamp outlet, oakley sunglasses, louis vuitton, michael kors

 
At 08:31, Blogger oakleyses said...

north face, sac longchamp, louboutin pas cher, oakley pas cher, true religion jeans, michael kors, nike air max, lululemon, converse pas cher, coach outlet, ralph lauren uk, michael kors, sac guess, north face, nike roshe run, vans pas cher, hermes, hollister, timberland, coach purses, new balance pas cher, hogan, vanessa bruno, nike free, michael kors, true religion jeans, air jordan pas cher, air force, abercrombie and fitch, true religion outlet, coach factory outlet, ralph lauren pas cher, burberry, kate spade handbags, nike blazer, lacoste pas cher, mulberry, tn pas cher, nike free run uk, longchamp pas cher, ray ban pas cher, nike air max, hollister pas cher, michael kors, true religion jeans, nike air max, air max, nike roshe, coach outlet, ray ban uk

 
At 08:33, Blogger oakleyses said...

ralph lauren, longchamp, ray ban, mont blanc, herve leger, hollister, gucci, vans, birkin bag, nike roshe, iphone 6 cases, celine handbags, hollister, converse, timberland boots, valentino shoes, bottega veneta, abercrombie and fitch, jimmy choo shoes, ghd, north face outlet, nike air max, insanity workout, lululemon, beats by dre, louboutin, nfl jerseys, instyler, asics running shoes, babyliss, p90x workout, hollister, north face outlet, soccer shoes, oakley, baseball bats, reebok shoes, wedding dresses, giuseppe zanotti, nike air max, converse outlet, soccer jerseys, nike trainers, ferragamo shoes, mac cosmetics, mcm handbags, vans shoes, nike huarache, new balance, chi flat iron

 
At 08:36, Blogger oakleyses said...

coach outlet, supra shoes, ugg pas cher, toms shoes, canada goose, bottes ugg, barbour, moncler, canada goose, swarovski, pandora jewelry, pandora charms, canada goose outlet, juicy couture outlet, doudoune canada goose, louis vuitton, ugg,ugg australia,ugg italia, canada goose uk, moncler, michael kors outlet online, moncler outlet, canada goose, canada goose outlet, moncler, wedding dresses, louis vuitton, pandora charms, ugg boots uk, pandora jewelry, michael kors handbags, moncler, moncler, sac louis vuitton pas cher, louis vuitton, hollister, montre pas cher, barbour jackets, louis vuitton, doke gabbana outlet, canada goose, lancel, ugg,uggs,uggs canada, thomas sabo, moncler, links of london, michael kors outlet, juicy couture outlet, replica watches, karen millen, marc jacobs, moncler, swarovski crystal

 
At 05:00, Blogger 艾丰 said...

jianbin1125
louis vuitton
michael kors outlet store
canada goose jackets
replica handbags
louboutin uk
canada goose sale
michael kors outlet,michael kors outlet online,michael kors,kors outlet,michael kors handbags,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
cheap oakley sunglasses
nike air max 2014
ugg boots
hollister,hollister canada,abercrombie and fitch,abercrombie,abercrombie fitch,abercrombie kids,a&f
hollister pas cher
oakley
ugg boots outlet
adidas jeremy scott
chanel outlet store online
michael kors outlet sale
moncler jackets
cheap uggs
michael kors handbags
links of london uk
the north face jackets
basketball shoes
north face jackets
michael kors outlet
ugg outlet
louis vuitton outlet store
true religion sale
giuseppe zanotti sale
barbour clothing
ferragamo shoes
air jordan shoes
nike trainers uk
canada goose outlet

 
At 05:05, Blogger Unknown said...

20151127xiaodaige
camisetas futbol baratas
tiffany outlet
swarovski crystal
oakley sunglasses
ferragamo shoes
moncler outlet
discount oakley sunglasses
michael kors outlet online
cheap ray ban sunglasses
longchamp handbags outlet
nike air max
cheap ugg boots
rolex watches
gucci,borse gucci,gucci sito ufficiale,gucci outlet
black friday deals
christian louboutin outlet
nike air huarache
michael kors handbags sale
new balance shoes
oakley sunglasses wholesale
north face outlet store
michael kors outlet sale
cyber monday 2015
michael kors handbags wholesale
hollister canada
mbt shoes outlet
canada goose outelt
tiffany and co
tods shoes
pandora outlet
ferragamo outlet
coach outlet online
ray ban outlet
tory burch outlet online
chanel handbags outlet
cheap nba jerseys

 
At 04:19, Blogger chenlili said...

canada goose jackets
ralph lauren outlet
uggs for cheap
ralph lauren clearance
basketball shoes
ralph lauren polo shirts
michael kors outlet
gucci outlet
lebron 12
louboutin shoes
toms outlet
retro jordans
mont blanc pens
air max 90
michael kors outlet
louis vuitton uk
uggs uk
canada goose coat
coach outlet clearance
michael kors outlet online
uggs sale
coach outlet
tory burch handbags
uggs on sale
christian louboutin shoes
uggs for men
louis vuitton outlet stores
north face jackets
nike trainers
los angeles clippers jerseys
coach outlet
replica rolex watches
gucci outlet
christian louboutin chaussures
ray ban pas cher
cheap jordans
minnesota vikings jerseys
cheap oakley sunglasses
louis vuitton handbags
chenlili20160829

 
At 03:31, Blogger chenlina said...

canada goose outlet
moncler jackets
ralph lauren uk
toms shoes
kate spade handbags
canada goose outlet
ugg australia
louis vuitton
louis vuitton outlet
nike roshe run
chenlina20161007

 
At 12:22, Blogger chenlili said...

supra sneakers
adidas yeezy 350
michael kors outlet
michael kors handbags
ray ban sunglasses
fitflops sale clearance
timberland boots
uggs outlet
canada goose sale
true religion jeans
hzx20161226

 
At 09:03, Blogger Unknown said...

toms outlet
true religion jeans outlet
polo ralph lauren
tory burch shoes
fitflops shoes
ferragamo shoes
new balance shoes
north face outlet
thomas sabo uk
polo ralph lauren
20170106caihuali

 
At 18:08, Blogger Unknown said...

nike air max
christian louboutin
fred perry polo
louboutin uk
louis vuitton outlet
hollister co
vans outlet store
pandora charms
cheap oakley sunglasses
ralph lauren sale clearance
20170217caiyan

 
At 10:56, Blogger Unknown said...

michael kors uk
air jordan uk
toms shoes outlet
adidas shoes
polo ralph lauren
adidas shoes
swarovski jewellery
nike roshe run
pandora
moncler outlet
20170419caiyan

 
At 08:52, Blogger Unknown said...

salvatore ferragamo
ugg boots
cheap nfl jerseys
polo outlet
nhl jerseys
ugg outlet
yeezy shoes
reebok outlet
cardinals jersey
montblanc pens

 
At 13:25, Blogger Unknown said...

polo ralph lauren
polo ralph lauren outlet online
pandora charms
adidas nmd
cheap jordans
burberry outlet canada
giuseppe zanotti sneakers
polo ralph lauren
burberry sale
yeezy boost 350
xushengda0619

 
At 07:19, Blogger Unknown said...

converse outlet
cheap jordans
nike roshe
derrick rose shoes
golden goose
off white hoodie
vans shoes
yeezy shoes
asics shoes
nike air presto

 
At 10:16, Blogger Unknown said...

www0416asics shoes
louboutin shoes
christian louboutin shoes
cheap ray bans
tods shoes
nike outlet
ralph lauren outlet
chiefs jersey
polo ralph lauren
nike outlet store

 
At 12:01, Blogger Unknown said...

qzz0419
nike outlet
oakley sunglasses
christian louboutin outlet
kate spade outlet
coach outlet online
rayban sunglasses
ralph lauren outlet
san antonio spurs
chrome hearts clothing
polo ralph lauren

 
At 04:01, Blogger raybanoutlet001 said...

zzzzz2018.4.27
chargers jerseys
canada goose jackets
yeezy
nike air huarache
49ers jersey
jordan 4
moncler jackets
canada goose outlet
skechers shoes
canada goose outlet

 
At 10:39, Blogger Unknown said...

www0525
pandora charms
pandora
pandora charms
mulberry bags
jordan shoes
adidas outlet
tory burch outlet
supra shoes
michael kors outlet
air max 90

 
At 05:00, Blogger Unknown said...

qzz0606
air max 90
canada goose outlet
brequet wathes
mulberry handbags
pandora outlet
canada goose jackets
coach outlet online
hawks jerseys
canada goose jackets
polo ralph lauren

 
At 04:41, Blogger Unknown said...

20180607 xiaoou
kyrie 4
gucci outlet online
true religion jeans
jordan shoes
michael?kors?outlet?online
coach outlet
lebron shoes
broncos jerseys
michael kors outlet online
off white clothing

 
At 17:15, Blogger Unknown said...

20180627xiaoke
coach factory outlet
jimmy choo sunglasses
kate spade
ralph lauren
michael kors outlet clearance
isabel marant outlet
adidas shoes
pandora charms
pandora jewelry
bcbg dresses

 
At 04:30, Blogger Unknown said...

www0705
louboutin pas cher
michael kors outlet
jordan 32
pandora charms sale clearance
uggs
cavaliers jerseys
michael kors handbags
michael kors outlet
oakley sunglasses
true religion jeans

 
At 05:09, Blogger jeje said...

moncler jackets
giuseppe zanotti sneakers
ralph lauren outlet
christian louboutin sale
canada goose outlet
true religion jeans
golden goose shoes
tory burch handbags
canada goose jackets
ray ban sunglasses

 
At 10:04, Blogger Unknown said...

qzz0725
ralph lauren polo shirts
oakley sunglasses
michael kors outlet
true religion jeans
stuart weitzman shoes
pandora charms
polo ralph lauren
kevin durant shoes
visvim shoes
true religion jeans

 
At 05:32, Blogger Unknown said...

golden goose
converse outlet
longchamp handbags
michael kors outlet online
basketball shoes
adidas yeezy boost
kyrie irving shoes
golden goose
kevin durant shoes
lebron shoes

 
At 05:21, Blogger jeje said...

basket nike vapor max 2017 Il est asics gel nimbus 18 pas cher devenu évident à la fin de la Première Guerre mondiale qu'un nouveau design de couteau adidas zx flux jaune fluo femme était nécessaire pour répondre aux exigences non seulement du chaussures nike air max plus tn men combat rapproché, mais aussi de la polyvalence d'utilisation. Un costume que vous avez air jordan 1 mid all colorways vu sur un mannequin ou quelqu'un d'autre peut ne pas air jordan chaussure pas cher vous flatter aussi bien que vous le pensiez. Les new balance online store france groupes numériques sont caractérisés par la diversité culturelle qui met en basket nike air max 1 essential noir et gris vedette des professionnels uniques, des nationalités, des entreprises et des hommes beige nike sneakers nike air pegasus 83 et des femmes qui hachent dans différentes cultures d'entreprise (Bauer et Erdogan, basket nike air presto 2009).

 
At 10:22, Blogger Unknown said...

www1020

pandora jewelry
off white jordan
jordan 4
louboutin shoes
kate spade outlet
nba jerseys
pandora jewelry
christian louboutin shoes
ecco shoes
moncler outlet

 

Postita kommentaar

<< Esileht