esmaspäev, oktoober 18, 2010

Pullerits: Kes tahab võrrelda oma treeningnäitajaid?

Liiga palju on viimasel ajal siin blogis sõnu tehtud, aeg oleks tegudele üle minna. (Üldse on sõnu liiga palju, näiteks: aga kui sinu tütar tahab abielluda neegriga? aga kui sinu poeg tahab abielluda moslemiga? Mis küsimused need on! Vastus on ju ilmselge: täitsa p***es!) Las nüüd edaspidi kõlada siin võrdlustes arvud ja näitajad, niisama ärplejate aeg on läbi.

Niisiis, suvehooaja lõpetas Tartu rattamaraton. Tol nädalal, kui maraton ka arvesse võtta, tuli sportimise aega 6:50 ja rattakilometraaži kogunes 161.

Järgmine, 38. nädal, kujunes hingetõmbeks. Tegin vaid neli lihtsat jooksutrenni, kokku 39 km, treeningaega kulus 3:06.

39. nädalal võtsin lõpuks ka rullsuusad kapist välja. Tegin viis trenni, neist kolm kulus jooksule, et jalgu liikumas hoida ja üldvastupidavust koguda, ning kaks rullitamisele. Treeningaega kulus 6:04, jooksin 40 km ja rullidega sõitsin ligi 36 km.

40. ehk üle-eelmine nädal oli plaanis juba korralikumalt trenni teha, sest järgmine, 41. nädal, pidi nagunii enamikus kuluma Norras. Tegin 40. nädalal kuus trenni, treeningaega kogunes 9:31. Jooksin kokku 32 km ja rullsuuskadel sõitsin 85 km.

41. ehk eelmine nädal ähvardas lüüa ettevalmistusse nelja päeva pikkuse pausi. Selleks, et seda ei tekiks, käisin esmaspäeva hommikul kell 7:40 jooksmas, läbisin 9 km, siis sõitsin kell üheksa Tallinna, et lennata sealt edasi Norrasse. Tagasi jõudsin neljapäeva õhtuks, ja et nädalalõpuks organismi ette valmistada, tegin samal õhtul kella kolmveerand kümne ajal ligi viiekilomeetrise kerge jooksu.

Ilmselt mõjus vahepealne paus, mis oligi mõeldud taastumiseks, just nii, nagu peab. Ehk tekitas superkompensatsiooni efekti. Reedel läksin jooksma tosinat kilomeetrit, tuul ulus, lund ja rahet peksis näkku, nii et vahepeal polnud midagi õieti nähagi, tee äär muutus poriseks ja alalõpmata tuli lompide vahel siia-sinna hüpata. Aga tulemuseks oli see, et läbisin nood 12 km rohkem kui kolm minutit kiiremini (alla 57 minuti) kui seni sügisel ükskõik millisel korral, kusjuures enesetunne oli lõpetades suurepärane. Nagu poleks suurt midagi teinudki.

Nädalavahetusel sõitsin rahulikult rullsuuskadega, nii et ka kergemana mõeldud nädalal tuli treeningaega kokku ikkagi 6:23. Jooksukilomeetreid sain kirja 30 ja rullide kilometraažiks kujunes 51. Eile pärastlõunal sõitis sealsamas Tähtvere ringil üks mees rulluiskudel, andis keppidega hirmsalt hoogu, tõusis puusadest hirmus kõrgele - küll ikka kihutas. Jah, väga ilusasti sõitis, aga kaks küsimust tekkis: esiteks, miks ta praegu nii kõvasti sõidab, et isegi Petter Northug ilmselt järele ei jõuaks, ja teiseks, kui ta ikka valmistus suusahooajaks, siis miks ta end rulluiskudega pettis, sest teada ju on, et trenni tuleb teha - et sellest kasu oleks - ikkagi suusatamise liikumisele lähedase kiirusega, mitte kaks korda kiiremini. Aga igaühel oma eesmärgid ja oma meetodid, ma ju ei tea tegelikult, mille nimel ta harjutas.

Olete ka ikka tasahilju talihooajaks valmistumist alustanud või lasete veel luuslangi?
******Poreči vanalinn, Istria poolsaar, Horvaatia. 23. juuni 2010. Pildistanud Priit Pullerits.

Foto 1: Andrus Veerpalu rullsuusatamas Otepääl. Foto autor: Joosep Martinson, Õhtuleht/Scanpix
Foto 2: Jaak Teppan (taamal) viimas läbi rullsuusatamise treeningut algajatele Tähtvere spordipargis. Foto autor: Margus Ansu, Postimees/Scanpix

41 Kommentaarid:

At 11:43, Anonymous Anonüümne said...

Pilt 2: Kas ei peaks kiiver peas ja vähemalt küünarnukikaitsed olema?

 
At 11:54, Anonymous Anonüümne said...

> Ehk tekitas superkompensatsiooni efekti.

See näitab, et õigeks taastumiseks ja sellega seotult - õigeks treeninguefektiks vajab 40+ keha juba vähemalt 3 päeva. Järeldus: 5-6 trenni pidevalt nädalas teha on tegelikult valesti tegemine (kui edasiminekut tahta).

 
At 12:02, Anonymous Peter said...

No nii: Oktoobris juba 800 km rulli, sellest 400 km paaristõukeid 5-10% tõusul. Lisaks 250 km imikat Tehvandi tõusul. Trenni aja ja distantsi sisse ei arva aega, kui pulss on nii all, et saab rääkida.

 
At 12:12, Anonymous Anonüümne said...

Priit, teen umbes kaks korda vähem kui sina, aga edestan sind võistlustel.
Vanem olen ka.
Järeldada võid, et kulutad oma aega ebaefektiivselt.

 
At 12:15, Anonymous Anonüümne said...

Või sõnu palju :)
Tegelt on ikka numbreid palju, mis vahet seal on mitu minutit, meetrit või korda, küsimus on ikka selles, et milleks sa neid minuteid ja meetreid loed, et mis see eesmärk võiks olla nii täpselt dokumenteeritud tõmblemisel?
Nüüd vaatad kusagilt, et 2004 mai kolmandal nädalal tegid midagi 1 tund ja 33 minutit, mis selle teadmisega peale hakata? Või 2005 suusatasid x meetrit ja y tundi, mis siis sellest?
Aru ma ei saa...

 
At 12:35, Anonymous Anonüümne said...

Konkurendid ka alustavad homme esimest korda rullsuusa proovimist, pole kunagi varem rullsuuska sõitnud, seega saab huvitav olema. See nädal on plaanis 2 trenni teha. Eelmine nädal oli lausa 0 tundi, üleeelmine nädal 4 h (Bike xdream), ja sellele veel eelnev nädal 6 h20 min (Haanja 100).
Emeri

 
At 12:49, Blogger Priit Pullerits said...

Alustame siis otsas:

11:43 - see on küsimus Veerpalule, mitte mulle.

11:54 - praegu on baasi ladumise aeg, teen suht rahulikult; mahtu ju on vaja, eks? Mida edasi, seda olulisemaks muutub intensiivsus ja taastumise aeg, kas pole nii?

Peter: no see ei ole võimalik! Ja kui ikkagi on, siis soovitan ettevaatlik olla. Kui perekonnanimi muidugi Northug pole... Aga sel juhul: mida te siit blogist otsite? ja kellega end siin võrdlete?

12:12 - kahjuks ma ei ole nii andekas ja võimekas nagu teie. Aga palju huvitavam oleks, kui ma teaks, kes te selline olete, oleks huvitav ju võistlustel võrrelda. Äkki kirjutate mulle kas või meilile, kui siin ei söanda oma identiteeti avada?

12:15 - ei, ma ei sori vanades plaanides ja kavades. Iga aasta on uus ja eriline. Liiati pidi iga metoodika end 18 kuuga ammendama. Nii et vanadest märkmetest pole eriti kasu. Tuleb mõelda rohkem sellele, mida uutmoodi teha.

Tere tulemast, Emeri! Mis muud kui head harjutamist. Pigem alustada pisut hilja kui üldse mitte kunagi.

 
At 13:02, Blogger Madis said...

Priit, võistlus ongi treening :-)
Muu liigutamine on lihtsalt niisama hea enesetunde saamiseks. Näiteks 23.10 on kavas ilusal Padise maastikul seiklusrogain kontrollajaga 6 tundi. Kui ilma ka ilusa annab, siis mida enamat võiks tahta. Positiivseid emotsioone kui palju! Selle ürituseni aga ei muud, kui orienteerumispäevakud suvel ja väga harva rattaga sõidetud - ülimugavustsoonis :-D

 
At 14:36, Anonymous Anonüümne said...

Ma tegin ka eile trenni. Jooksin 3 kilomeetrit 20 minutiga. Ilmselt saan heatahtliku patsutuse Pulleritsult. Sest Pullerits tunneb, et keegi on temast kehvem. Peter võiks teada, et Pulleritsust kõvem mees ei tohi olla. Seesugused ei lähe arvesse ja pole siia asja

 
At 15:15, Anonymous Anonüümne said...

...miks ta end rulluiskudega pettis, sest teada ju on....

Tuletaks meelde üht meest kes igal talvel üritab suuskadel uisutades! TM-ks valmistuda, või suusatada ainult ülemist kehapoolt kasutades :)) Ega see , nagu ka rulluisutamine ,päris külge mööda maha ka ei jookse aga sama hea treeningefekti annaks ka korvpall või konnaujumine.

 
At 15:59, Anonymous Anonüümne said...

Siinjuures tsiteeriks PP üllitatud "Maratonist" kõige olulisemat lõiku ja mehed, eriti vanuses 40+ peaksid seda hoolega jälgima: "Selleks, et vaim püsiks värske, tegelege sportides sellega, mis pakub teile rahuldust. Pole mõtet midagi poolvägisi teha. Tehke sporti ja tehke trenni, aga ärge seejuures lolliks minge. Harjutamisest peab mõnu tundma. Peaasi, et tunnete end hästi." Seega pole oluline, kas teed 800 km kuus või teed nn.mugavussporti, peaasi, et isa rahul oled ja asjast mõnu tunned.

ain

P.S. Ja PP võiks lõpuks need inimesed rahule jätta, kes ei spordi nii nagu PP õigeks peab. Ära hakkab juba tüütama. Oluline ei ole mida ja kuidas sa teed, vaid see, et üldse midagi teed.

 
At 16:51, Anonymous Anonüümne said...

Mehed - kui teil jaksu pole, siis vähemalt imiteerige treeningut. Tehke imitatsioonitrenni, aga ärge ajage Priitu halvustavat iba kogu aeg!

 
At 17:04, Anonymous Anonüümne said...

Mis puutub Priitu halvustavat iba, siis seda kutusub PP ise esile oma manipuleerimisvõtetega.
Rumal on peale ämbri tühjaksvalamist vett süüdistada, et ta ämbrist välja voolas.

 
At 17:08, Blogger Priit Pullerits said...

Kuulge, 17:04 jt, kes te olete leidnud uue ratsu - muudkui korrutate, et ma manipuleerin ja manipuleerin lugejatega. No kuidas küll? Millest te räägite?! Mis moodi ma ma-ni-pu-lee-rin lu-ge-ja-te-ga, kui räägin sellest, kuidas mina trenni olen teinud, või sellest, mida mina arvan spordi ja maailma asjadest?

Hmm, ja Ain, ma näen sellises suhtumises pealetungiva vasakliberialismi teatavaid tunnuseid: et igasugune konkurents ja võrdlemine on paha, isegi taunitav. Mulle vasakliberalism ei meeldi. Mulle meeldib konkurents ja võistlemine. Mina teen sporti selleks ja treenin selleks, et võistlustel võimalikult head kohta saada ja korralikku tulemust teha. Aga vasakliberalism peab seesuguseid võistlejaid ajale jalgu jäänud isasteks. Miks on nii, et võrdsustava vasakliberalismi järgi joondujad on justkui õigemad kui need, kes tõeliselt mees mehe ja hammas hamba vastu võistelda tahavad? Aga sellepärast, et heaoluriikides, kust vasakliberalism tuule tiibadesse on saanud (Rootsi jms), peab kõigil olema võrdselt hea, keegi ei tohi olla teistest parem, mistõttu esikoha diplomi saavad kõik, kes oma kere üle lõpujoone veavad, mis omakorda toob aga kaasa selle, et ühiskond käib kehaliselt alla. Pole ju tarvidust pingutada. Heaoluriigist ärarikutud inimesed on nõrgad. Vaadake laia pilguga, millised inimesed esindavad üha rohkem Euroopa riike spordis - immigrandid. Sest neil on veel motivatsiooni pingutada, aga vasakliberaalses heaolus ja võrdsuses üleküpsenud põliseurooplased on üha rohkem tossikesed, ja kui tossikesi on palju, siis on selge, et nende hoiakud ja mõttelaad peavad prevaleerima. Kas teile ei tundu nii?

 
At 17:26, Anonymous Anonüümne said...

OK, Priit.
Aeg: 30.10.2010 kl 06.00
Koht: Haanja suusastaadion
Mis toimub: Haanja100 jalgsi.
Vaatame, kumb meist ilusama diplomi saab?

ain

 
At 18:18, Anonymous Anonüümne said...

Hakkab jälle pihta...

PP oktoobris:
Mina teen sporti selleks ja treenin selleks, et võistlustel võimalikult head kohta saada ja korralikku tulemust teha.

PP juunis:
...esiteks läheme [Xdreami] lühemale ehk B-rajale ja teiseks pärakut me välja rebima ei lähe, asja tuleb mönuga vötta.

Õnnitlen, et olete nelja kuuga vasakliberalismi kombitsate vahelt välja vingerdanud!

Kahjuks on see kangelaslik protsess ilmselt oma jälje jätnud, kui lugeda PP 12:49 postitust - arusaamatu, miks peab Veerpalu käest küsima Teppani algajate treeningul kiivri puudumise kohta???

 
At 18:24, Anonymous Anonüümne said...

Pullerits, kuis sa Tartu rattamaratonil totaalselt hävisid, siis kukkusid seletma mingist kangelaslikkusest. Kõigile oli selge, et terve Pullertsu "tiim" ei taibanud, et peale vihma läheb rada pehmeks. Vale taktika, muud ei midagi. Lihtne.
Kes seda nüüd nii täpselt teab, kuidas sa antud naljaka artikliga lugejat manipuleerid. Selge on see, et mingi konks siin igatahes on.

 
At 20:56, Anonymous Anonüümne said...

Tallinna maratonil 2010 läbis distantsi 995 osavõtjat. Neist ainult u 500 esimese aeg oli alla 4 tunni. Ülejäänud kulutasid 42,195 km läbimiseks üle 4 tunni. Olgem ausad, see ei ole enam jooksu tempo. Mis tähendab, et massimaratonid ei ole enam võistlused, vaid massi läbituigerdamised. Aga ma ei nimetaks neid inimesi sellepärast veel vasakliberaalideks. 8)

 
At 09:21, Blogger Priit Pullerits said...

Kuulge, ma ju ütlesin, et aeg on jutustamine lõpetada ja hakata sõnade asemel tegusid tegema. Aga ei - enamus mehi annab ikka ainult lõugadele tööd, suuga tehakse siin ilmselt seda tasa, mida kehaliselt ei suudeta. Peale liba-Northugi ei ole siin kellelgi midagi eriti ette näidata. Arusaadav siis, et tühja jahvatatakse. Mind ei huvita teie ärplemine, tulge välja millegi konkreetsega, näiteks: mina (ees- ja perekonnanimi) olen harjutanud nii palju, sest ma tahan saavutada seda või toda, ja selle nimel olen ma teinud nii või naa palju tööd.

 
At 09:40, Anonymous hd said...

proov

 
At 10:02, Anonymous hd said...

jälle proov

 
At 10:08, Anonymous Anonüümne said...

No värk kipub vägisi maailmakorralduslikuks siin blogis liikuma.

Kui PP tegeleb maailma valgustamisega väga ühe nurga alt ja jätab varju kõik muu siis see ongi väga vaba maailmakäsitlus milles võrdsus on ainult demagoogiline sõnakõlks, et oma vendadele teistest võrdsemaid võimalusi luua.

Loomulikult on tulevikku silmas pidades hästi treenitud eestlastest Afganistaanis palju abi ning treeningprotsessis oma peaga mõtlemine on selles valguses absoluutselt keelatud. Kui treenija PP poolt rambivalgusesse sätitud treeneritele ja abimeestele pappi ei raatsi viija siis tuleb promoda seda, et igaüks omapeaga mõtlemisvõime kaotuseni trenni rügaks ja maailmaasjades kaasa ei möliseks. See ongi PP point. Kas ma eksin või julgeb keegi oponeerida?

 
At 10:09, Anonymous hd said...

priit,üldiselt mõnus sell oled,vahest on hea lugeda ,kui mõnele kümnesse paned.ise tegelen asjadega vastavalt aastaajale.Enamus kommijaid jäävad sulle alla,kõvemad on posit.jutuga.

 
At 10:09, Anonymous Anonüümne said...

proov

 
At 10:11, Anonymous Anonüümne said...

PP: „muudkui korrutate, et ma manipuleerin ja manipuleerin lugejatega. No kuidas küll? Millest te räägite?! Mis moodi ma ma-ni-pu-lee-rin lu-ge-ja-te-ga, kui räägin sellest, kuidas mina trenni olen teinud, või sellest, mida mina arvan spordi ja maailma asjadest?"

Priit ära tule rääkima, et sa ei tea, kuidas sa manipuleerid. Teed seda sama moodi nagu rämpsmeedia ja mugavusajakirjandus.
Suhtlusmeedia suurimaks probleemiks on lugejatega manipuleerimine Juba tekstide pealkirjad on koostatud nii, et keegi ei saa neist rahulikult mööda minna. Sedagi loetakse õnnestumiseks, kui kommenteeritakse ainult pealkirja, teksti ennast lugemata – klikke annab see ikkagi.
On mitu märksõna, mis panevad inimesi kommenteerima ja mida meedia oskuslikult kasutab. Näiteks homod, feministid, beibed – kui nendest juttu tehakse, teatavad kommentaatorid otsekohe, et neile sellised inimesed ei meeldi. Kommentaare kutsuvad esile ka tuntud isikud, inimesi ärritavad rikkurid, poliitikud, konkreetselt näiteks Edgar Savisaar (Pullerits). Neile tahaks igaüks kommentaariga virutada.

 
At 10:13, Anonymous Anonüümne said...

järg...
Kommenteerima kutsub võimalus näidata oma üleolekut, à la mina teadsin seda kogu aeg! Kui jätta teksti meelega väikseid vigu, tullakse neid parandama ja klikkide arv kasvab jõudsalt. Kommenteerima paneb mustvalge käsitlus – keegi on väga halb ja teine väga hea. Probleemi poolik avamine toob kommentaare – küsitakse, miks kirjutati ainult sellest, aga vaikiti sellest ja teisest. Kuid eesmärk ei olnudki terviklik käsitus, vaid kommenteerijate „äratamine”, et nad oma kommenteerimistööd korralikult teeksid.
Nipid, millega inimesi kommenteerima ahvatletakse, on üle 2000 aasta vanad. Quintilianus teadis neid kõiki. Täna kasutatakse neid vanu nippe aga kõige uuemas online-meedias.

 
At 10:14, Anonymous Anonüümne said...

järg...
Kommenteerimise nii tähtsale kohale tõusmine on hakanud muutma kogu meediapilti. Objektiivse sisuka uudise asemel imbub meediasse üha rohkem vähimagi uudisväärtuseta tekste, millel on kõrge kommenteerimisväärtus. Kui see trend süveneb, muutub meedia lõpuks tõeliseks kõverpeegliks.
T

 
At 10:22, Blogger Priit Pullerits said...

Aitäh, hd, kes te iganes olete, ei saa salata, et olete oma järeldusega ilmselt kümnesse pannud.

Aga 10:08st ei saa küll aru - miks ehitada selliseid absurdseid konstruktsioone? Okei, tegelikult saan aru: tahate lihtsalt ära panna ja tunda end vähemalt sõnades korraks (sic!) kõva tegijana. Võrrelge end näiteks 10:11 ja 10:13ga - too räägib palju asjalikumat juttu, argumenteeritult. Ehhki homode, feministide ja beibedega ei ole vähemasti mina siin pealkirjades eriti peibutanud (v.a üks kord kunagi ammu homosuusatajate teemal, aga seda ei mäleta enam enamik).

 
At 10:25, Blogger Priit Pullerits said...

Jah, 10:14, väga terane tähelepanek, olen kõigiti nõus. Aga mida teha? Kommenteerimine ära keelata? Teha kommenteerimine nimeliseks? Aga miks seda ei tehta? Sest jahitakse klikke? Mis viibki kokkuvõttes selleni, millest kirjutate. Surnud ring, kust pole väljapääsu?

 
At 10:42, Anonymous Anonüümne said...

Ära nüüd susserda Priit.
Ära mängi lolli, et sa ei aru ei saa. Ajakirjanik ei saa sulle füüsiliselt peksa, kuid vaimset vägivalda saab edukalt jagada. Siinsed lugejad on su trikkidest aru saanud, õnneks seetõttu vägivalt neile mõju õnneks.
Homodest, feministidest ja beibedest.Beibed on sul ju täeisti olemas.
Need võtted on täiesti olemas. Sa ei peta kedagi ära. Beibed on sinu arsenalis täiesti otsest tähenduses olemas. - eriti pildimaterjalis. Lisaks kummaline vaatenurk rulluisutamisele. Teine võte on sul mugavusspordi mõiste. Mugavusspordiks just tempeldakse nimelt meelevaldselt suvalisi spordialasid. Miks sa tõid sisse vasakliberalismi? Muide bloggeris on poliitika tegemine keelatud.

 
At 10:54, Blogger Priit Pullerits said...

See, et ma tõin sisse vasakliberalismi, ei ole poliitika. See on maailmavaate küsimus. Poliitikat mina ei tee, ma ei kuulu ainsassegi erakonda ega ole kunagi olnud ühegi erakonna liige ega kihuta siin ka üles kedagi kellegi poolt või vastu hääletama. Niisiis, ärge ajaga sassi maailmavaadet ja poliitika tegemist. (Kas nüüd võib kihla vedada, et siin tulen n+1 kommentaari, mis üritavad mingite kavalate konstruktsioonide kaudu näidata, et poliitika tegemine ja maailmavaade on üks ja seesama?)

Aga miks ei räägi keegi sellest, kuidas tal trenni tegemine ja talveks valmistumine käib? Nojah, järjekordne tõestus, et ju ei ole millestki rääkida. Või vähemasti tõestus sellest, et need, kes siin õige kõvasti muust karjuvad, ei ole spordis tegelikult mingid tegijad.

 
At 11:00, Blogger Madis said...

Priit, võib-olla neid trennitegijaid pole siin kommenteerimas sellepärast, et nad teevad trenni. Ja sellega on nad Sinust juba "ette jõudnud".
Mina olen suure osa ajast kontorirott ja liigutan ennast hetkevaates ülimugavustsoonis.

 
At 11:02, Anonymous Anonüümne said...

Vot siit saab teada, mida hea trenni pealt teha kannatab:

http://eestikrokodillid.blogspot.com/
Head kaasa-elamist.

 
At 11:04, Anonymous Anonüümne said...

Oma poliitilise maailmvaate propageerimine on poliitika. Minu meelest on siin tootud piisavalt oma treeningmahte ja motivatsiooni. kuid kuna sul on erinevad motivatsioonid, siis sa ei saa nendest aru. Ei tahagi aru saada. Suisa eitad teistsuguse maailmaate olemasolu. Mis see annab, kui kirjutan siis oma treeningmahu ja motivatsiooni? Mitte midagi. Treeningmaht on umbes 200 km jooksmist kuus. Talvel suusatamine. Suusatamine on teine ala. Spetsiaaltreeninguid ei tee. Eesmärk on rahvaspordi üritustel osalemine. Et oleks mõnus osaleda.

 
At 11:22, Anonymous Anonüümne said...

Teha kommenteerimine nimeliseks? Aga miks seda ei tehta? Sest jahitakse klikke?

Kas ülaltoodu tähendab tunnistamist, et ka Pulleritsu spordiblogi jahib klikke? Miks muidu pole siin kommimist sisselogimisega seotud ;)

 
At 12:22, Anonymous Anonüümne said...

Priit, ära ole nii mustvalge (ka manipuleerimisvõte), homod beibed jne on näide, sina kasutad veel teisi nimesid (Veerpalu Alaver jne.).
Sisu jääb samaks, see on manipuleerimine.
Kui kirjutad oma treeningust, siis just selle pärast tood selliseid võrdlusi ja näiteid.
Muide üks m.võte on ka ise oma artiklite kommenteerimine, eriti kui seda tehakse õli tulle valades.

 
At 13:49, Anonymous Anonüümne said...

Siin 10:08.
Õige Priit, tahtsin su tegelikule olemusele kiirelt ja lühidalt ära panna. 10 points sulle. Miks mitte nii pikalt ja asjalikult nagu seda tegi 10:11-10:14? Aga sellepärast, et ma ei armasta pikka retoorikat ja soovin, et point jõuaks kohale ASAP. Mida pikem tekst seda rohkem võimalusi on igasugustel retoorikutel juttu põhiteemast kõrvale kallutada. Seekord aga tulid sa välja aga ignorantlikult jutu parallleelteemale veeretamisega, meie otseselt valulapselt - mõtlevate inimeste kommentaaridelt. Eesti ajakirjandus teda rahastavate sõpradega istuks rõõmust tagajalgadel, kui kogu rahvas ainult delfit paneks.

 
At 09:40, Blogger oakleyses said...

nike air max, ugg boots, oakley sunglasses, burberry outlet online, tory burch outlet, michael kors outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, uggs on sale, replica watches, cheap oakley sunglasses, louis vuitton, louis vuitton outlet, louis vuitton, chanel handbags, jordan shoes, longchamp, longchamp outlet, michael kors outlet, michael kors outlet, louboutin, louis vuitton outlet, ray ban sunglasses, burberry, oakley sunglasses, nike air max, kate spade outlet, louboutin shoes, polo ralph lauren outlet, tiffany and co, tiffany jewelry, prada outlet, ugg boots, christian louboutin outlet, michael kors outlet, gucci outlet, replica watches, prada handbags, ugg boots, michael kors outlet, nike outlet, polo ralph lauren outlet, longchamp outlet, oakley sunglasses, louis vuitton, michael kors

 
At 09:44, Blogger oakleyses said...

north face, sac longchamp, louboutin pas cher, oakley pas cher, true religion jeans, michael kors, nike air max, lululemon, converse pas cher, coach outlet, ralph lauren uk, michael kors, sac guess, north face, nike roshe run, vans pas cher, hermes, hollister, timberland, coach purses, new balance pas cher, hogan, vanessa bruno, nike free, michael kors, true religion jeans, air jordan pas cher, air force, abercrombie and fitch, true religion outlet, coach factory outlet, ralph lauren pas cher, burberry, kate spade handbags, nike blazer, lacoste pas cher, mulberry, tn pas cher, nike free run uk, longchamp pas cher, ray ban pas cher, nike air max, hollister pas cher, michael kors, true religion jeans, nike air max, air max, nike roshe, coach outlet, ray ban uk

 
At 09:47, Blogger oakleyses said...

ralph lauren, longchamp, ray ban, mont blanc, herve leger, hollister, gucci, vans, birkin bag, nike roshe, iphone 6 cases, celine handbags, hollister, converse, timberland boots, valentino shoes, bottega veneta, abercrombie and fitch, jimmy choo shoes, ghd, north face outlet, nike air max, insanity workout, lululemon, beats by dre, louboutin, nfl jerseys, instyler, asics running shoes, babyliss, p90x workout, hollister, north face outlet, soccer shoes, oakley, baseball bats, reebok shoes, wedding dresses, giuseppe zanotti, nike air max, converse outlet, soccer jerseys, nike trainers, ferragamo shoes, mac cosmetics, mcm handbags, vans shoes, nike huarache, new balance, chi flat iron

 
At 09:51, Blogger oakleyses said...

coach outlet, supra shoes, ugg pas cher, toms shoes, canada goose, bottes ugg, barbour, moncler, canada goose, swarovski, pandora jewelry, pandora charms, canada goose outlet, juicy couture outlet, doudoune canada goose, louis vuitton, ugg,ugg australia,ugg italia, canada goose uk, moncler, michael kors outlet online, moncler outlet, canada goose, canada goose outlet, moncler, wedding dresses, louis vuitton, pandora charms, ugg boots uk, pandora jewelry, michael kors handbags, moncler, moncler, sac louis vuitton pas cher, louis vuitton, hollister, montre pas cher, barbour jackets, louis vuitton, doke gabbana outlet, canada goose, lancel, ugg,uggs,uggs canada, thomas sabo, moncler, links of london, michael kors outlet, juicy couture outlet, replica watches, karen millen, marc jacobs, moncler, swarovski crystal

 

Postita kommentaar

<< Esileht