Pühapäev, jaanuar 22, 2012

Pullerits: Mis oli Otepää MK-etapil kuluaarides põhiküsimus?

Postimehe sporditoimetuse juhataja Peep Pahv palus, et ma teda Otepää MK-etapi kajastamisel pisut aitaks - ja mis mul saab selle vastu olla? Ta soovis, et toodaksin inimlikku aspekti, mille peale mõtlesin, et olgu, tuletan meelde kõik, mida õppejõud Peeter Vihalemm mulle Tartu Ülikoolis avaliku arvamuse ja sotsioloogiliste küsitluste läbiviimise kohta õpetas ja teen siis gallupi. Tegingi - siin on mu aruanne Pahvile. Ajakirjanikuna on ju vajalik rahva meelsust teada ja tunda.

Aga see ei olnud, mõistagi, konti murdev ega aega nõudev töö, nii et jäi mahti ka ringi vaadata ja inimestega suhelda. Loomulikult läksin harrastajate meistriklassi 5 km sõidu eel sportlaste ettevalmistusala aia juurde, liiati seepärast, et mul oli tingimata vaja saada kokku ühe osaleja, näitleja Jan Uuspõlluga, tantsusaate võitjaga. Meil oli üks asi ajada, millest loodetavasti varsti kuulete. Ja seal nägin ma Eesti Suusaliidu presidenti Sandor Liivet kätega sooja vehkimas.

Liive astus mulle kohe rõõmsa näoga teretades ligi ja ütles ilma tseremoonitsemata, et kas peaks võistlejate nimekirja kibekiires korras täienduse tegema. Ei, ta ilme ei rääkinud kübetki sellest, et ta nööganuks. Mulle on Liive alati jätnud normaalse, lihtsa ja mõistliku mehe mulje - v.a elektrihinna tõusu teema, millega ükski tarbija päri ei saa olla, aga see pole siinne teema -, kes tagatipuks suudab mõista, kui ajakirjanikud millegagi eksivad (nad ei tee ju seda meelega), kes viha ei pea ega rusikat taskus kanna ning kes ei käitu stiilis olen-tähtis-ja-kõva-mees-ja-könnid-olgu-vait. Selle järgneva ma mõtlen vist välja, aga teades, et ta seda blogi loeb, ja oletades, et küllap on ta kursis ka suusasõprade arvamusega, milline oleks pidanud täielik ja õige stardinimekiri olema, siis mulle tundus, et ta tundis end suusaliitlaste otsusest, mis mu n-ö aia taha jättis, pisut süüdlaslikult. Ja isegi kui ma seda oma vaimusilmas üksnes ette kujutan, siis Liive sedalaadi avalik tunnistus, et ta teab, et mind mingil põhjusel stardinimekirja ei pandud, oli iseenesest aumehelik samm.

Ütlesin, et mul pole kahjuks varustust kaasas, ja las jääb asi nii, nagu korraldajad on otsustanud.

Vahva võistlus oli. Seda oli kõrvalt selgesti näha. Kõik olid õnnelikud, kui elus ja tervena, kuigi kurnatuna üle lõpujoone jõudsid. Igatahes paistsid palju õnnelikumad kui need Eesti suusatajad, kellele suusatamine on elukutse.

Ja paljud, väga paljud olid imestunud, miks mind stardis pole. Tegid seepeale suured silmad. Ja ütlesid, et nende arvates oleks ma pidanud igal juhul kaasa tegema. Kui nad pärisid, miks ma ei osale, siis mis muud mul üle jäi kui diplomaatiliselt vastata, et see on asi, millest keegi siin Otepääl kõvasti ei räägi, aga millest kõik väga hästi teavad.

Ma vist ei liialda, kui väidan, et kõige rohkem tunti huvi Jan Uuspõllu vastu - tal olid pidevalt mikrofonid nina all ja kaamerad palge ees - ja seejärel minu mitteosalemise vastu. Kõik vangutasid suusaliidu vastava otsuse peale vaid pead. President Liive oli vähemasti kaude asjasse puutuvaist (ses mõttes, et see oli ikkagi tema juhitava alaliidu korraldatud võistlus) ainus, kes selle küsimuse ka avalikult mulle silma vaadates teemaks söandas võtta.

Kuigi olümpiavõitja Erki Nool avaldas mulle hiljuti arvamust, et tippvõistlust ei tohi harrastajate mõõduvõtmisega siiski ühte patta panna - tedagi kutsuti kaasa lööma -, on mul hea meel, et Jaak Mae või kes iganes selle harrastajate võistluse korraldada võttis. Publik elas kaasa ja kindlasti said osalejad ühe meeldejääva emotsiooni - mul on nende pärast siiralt hea meel. (Üks küsimus siiski: kas võitja Allar Raja ja tema paariline Kaspar Taimsoo ei ole nüüd enam tippsportlased, vaid on tõesti samuti harrastajad?)

Pärast harrastajate võistlust istusin Uuspõllu väiksesse autosse ning tegime Otepäält minekut. Juttu, ja huvitavat, seltsiks ka Uuspõllu treeningupäevik, jätkus meil tükiks ajaks.
******Anza-Borrego Desert State Park, California. 5. aprill 2011. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Eesti Suusaliidu president Sandor Liive harrastajate 5 km distantsil. Foto autor: Liis Treimann, Postimees/Scanpix
Foto 2: Eesti Energia juht Sandor Liive lõpetamas harrastajate 5 km sõitu. Foto autor: Liis Treimann, Postimees/Scanpix
Foto 3: Kes on see kurnatud võistleja harrastajate 5 km sõidu finišis? Foto autor: Liis Treimann, Postimees/Scanpix
Foto 4: Näitleja Veikko Täär kukub pärast harrastajate 5 km sõitu finišialas ettevaatamatusest selili. Tema taga teadustaja Margus Ader, paremal võitja sõudja Allar Raja. Foto autor: Liis Treimann, Postimees/Scanpix

76 Kommentaarid:

At 21:42, Anonymous Anonüümne said...

Allar Raja on suusatamise mõttes harrastaja! Mis on selle sissekande mõte. Kas nüüd saaks rahu sellest teemast juba?

 
At 21:46, Anonymous Eduard Krõll said...

Kord juba kommenteerisin - Mae on argpüks et Pulleritsu sõitma ei kutsunud. Pullerits oleks selle harrastajate vastlaliu "suureks kirjutanud". Nüüd jääb see võistlus tavaliseks kassipulmaks.

 
At 21:57, Anonymous Anonüümne said...

Who cares? Mida see muutnud oleks? Vastupidi argpüks oleks kutsunud, aga Mael oli selgroogu ja ta jäi endale kindlaks. Kui oleks teda sinna tahetud (näiteks Sandor), siis ta oleks ka seal olnud. Ei tahetud, ei olnud - case closed!!!

 
At 22:03, Anonymous Anonüümne said...

Vabandust, kes on see Eduard, kes siin pidevalt toetavaid kommentaare kirjutab? Tema link viis mu mail.ee keskkonda. Pulleritsu naine? Armuke?

 
At 22:19, Anonymous Anonüümne said...

Mulle jäi küll selle harrastajate võistluse idee arusaamatuks. Mõni mees võttis seda võistlusena, mõni mees pullitegemisena, mõni lihtsalt ei jõudnud, PP poolt kiidetud Uuspõld ei julgenud üldsegi rada täies mahus läbida. Mis ajas neid mehi rajale- kas tõesti on edevus nii suur. Nagu näeme- on. Üks mees ei suuda siiamaani üle saada, et teda catwalk`ile ei kutsutud.
Pigem oleks pidanud, kui taheti midagi meeste ja naistesõidu vahel pakkuda, hoopisgi selle paroodia asemel korraldama näiteks noorte A või B vanuseklassiklassi võistlused, kus auhinnad oleks kätte andnud meeste sõidu võitja. See oleks Eesti suusaspordile hulga rohkem andnud kui see edevate meeste edevuse rahuldamine.

ain

Ja kui oleks tahetud teha nn harastajate meistriklassi, siis osalejate valik oleks pidanud lähtuma ainult sportlikust printsiibist.

 
At 22:34, Anonymous Anonüümne said...

Suusaliit ei tahtnud sind lihtsalt võistlema. Neil oli võimalus sulle tagasi teha ja nad tegid. Nad teadsid, kui väga sa võistelda tahaks ja seepärast sind ei kutsunudki.

 
At 22:35, Anonymous Anonüümne said...

Priit ja Liive üritavad halva mängu juures head nägu teha.
Erki Noolel on täielik õigus. Tippspordi profanatsioon on libe tee. Seepärast Allar Raja - kes on muidugi tippsportlane (kes ei tea kes on Allar Raja, võib ettekujtuse saada siit: http://www.fitness.ee/tv) - oleks teinud paremini, kui oleks osalemisest loobunud.

 
At 22:41, Anonymous Anonüümne said...

P.S. Allar Raja klassi mehed sõidavad sõudeegomeetril 1 km vist kusagil 2:45 kanti. Paaristõuke ja sõudmise vahel ju suur funktsionaalne sarnasus. Pole siis ime, et "harrastaja" Raja võidab 8)

 
At 22:46, Anonymous Anonüümne said...

Raja polnud seal ainuke võistlev tippsportlane, neid oli veelgi, aga nende tundmine ja teadmine käib osadele üle jõu... ka PP-le vist. Aga noh, kuna ta jäi võistlejaterivi tahaotsa, siis tema pääseb sellest siinsest jamast.

KK

 
At 22:53, Anonymous Anonüümne said...

Otepää MK põhiküsimus oli, et miks ei kutsutud teistega suusatama ainsat inimest, kes seda üritust tähtsaks pidas?

 
At 22:57, Anonymous Anonüümne said...

Hmnjah. Mis suusaliidul muud üle jääb, kui sporti nigu enam põle. Eks järgmisel aastal ootame karutantsitajaid ja silmamoondajaid. Loomulikult Mang ja Naastja ja kesnedsealveel olidki... Intsud...

 
At 23:06, Anonymous Anonüümne said...

Rõõm kuulda, et Jan Uuspõlluga midagi susisemas on. Kas harrastusspordi või teatri vallas? Kui üritate võistelda, siis peab Pullerits küll vist Uuspõllule korraliku händikäpi andma. Kui mõelda, siis seda laadi mõõduvõtmistel mingist hetkest muutub treenerite kvaliteet väga oluliseks. Aga Uuspõld ilmselt saab päevaseid trenne rohkem teha. Eks Priidul ole koduukse eelis ka (mida eelmises blogikirjutises käsitleti). Mul on ka terviserada praktiliselt ukse ees, tegin täna õhtul veel tund aega paaristõuget, kinnitambitud, jäljeta rajal.

 
At 23:08, Anonymous Anonüümne said...

Kuulge teadjad mehed, öelge plaun, kuidas selle Otepää rajaga siis lood tegelikult on? Kas Tehvandi tõus on liiga raske ja mõttetu ja suusatamise surm? Mida võistlejad tegelikult rajast arvavad? Algo Kärp ütles otse välja, et Tehvandi tõus tapab suusatamise, muus osas on rada väga tore. Ma ei võtaks seda nii lihtsalt, et 'kui sõita ei jõua, siis on iga rada raske' jne. Miks on tavapärase 100+ osaleja asemel Otepääl olnud alati vähem, nüüd pmst poole vähem startijaid?

Mitte, et see küsimus enam suurt tähtsust omaks, sest Otepää on kalendrist väljas ja eks paistab, kas see enam kunagi tagasi pääsebki. Aga ikkagi, targad mehed, rääkige, mida te teate sellest?

 
At 23:47, Blogger Andres said...

Olles ise aastaid Otepääl elanud ja seal suusatamisega tegelenud, siis minu isiklik arvamus on, et Tehvandi ei ole liiga raske - ei joostes, ega suusatades. Siis kui seal piisavalt palju harjutanud oled.

Aga igaühel on loomulikult oma seisukoht selle tõusu osas.

 
At 23:54, Anonymous duhh said...

Staaride võistlustele kutsutud naised olid naised ja mehed olid mehed. Ühe osalejaga Pulleritsuklassis poleks nagunii saanud auhinda välja anda.

 
At 00:02, Anonymous Anonüümne said...

Priit üdini naiivse mehena võtab kõike puhta kullana, mis talle öeldakse. Paraku on nii, et kui mees teeb PP ees osavõtlikku nägu, siis pärast läheb ja patsutab Maele õlale - hea, et võistlust ära ei solkinud.

 
At 01:21, Anonymous Anonüümne said...

:D
tõesti traagiline.

Selles mõttes oli muidugi tore, et oli kohe näha, mispoolest proff (=võistleja) end teistmoodi liigutab. Aga et PP arvab, et ajakirjanik ei eksi meelega... on ta siis eksinud?

 
At 07:32, Anonymous Anonüümne said...

Eestis ei ole mägesid. Aga suusarada tehakse maailma raskeim.

 
At 07:43, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 08:27, Anonymous Anonüümne said...

Et Tehvandi tõus tapab suusatamist, on Eesti suusataja suust kuidagi üllatav kuulda. Võib-olla on asi selles, et AV ja JM jaoks disainitud rada pole noortele kunagi meeldinud, nad lihtsalt ei julgenud seda enne vanameistrite lõpetamist öelda? Aga kuna JM nüüd ise peakorraldaja, siis kukkus see raja raskuse üle kurtmine ikkagi nadisti välja.
(Isegi Lembitu Kuuse kritiseeris suusatajat sellise jutu eest!) Samas näiteks Pormeister ütles Tehvandi tõusu kohta, et polnud hullu midagi.

 
At 08:33, Blogger Priit Pullerits said...

22:34 ja teised, kes räägivad teooriast "nagu küla koerale, nii koer külale".

Selge see, et ESL tahtis mulle selle üritusega "ära teha". Mis minu arvates on väiklane. Ja seepärast ma ei läinudki nendega sama teed, et teen neile omakorda tagasi ja ei kirjuta nende võistlusest ega lähe kohalegi (ma oleks saanud Pahvile iga kell ära öelda, Pahv ei ole minu ülemus). Pigem olla suuremeelne ja minna ninapidi pealtvaatajana kohale võistlusele, kust sind nimme on välja jäetud, ja sellest siis ka kirjutada, et see mingitki kõlapinda pälviks. Vastata väiklusele mitteväiklusega ehk mitte olla õel ja kuri ja kättemaksuhimuline - see teeb endalgi meeleolu heaks.

 
At 08:34, Blogger Priit Pullerits said...

07:43 - see ei olnud teilt ilus ega asjakohane kommentaar ühe eilsel staaride võistlusel osalenud mehe kohta. Palun jääge viisakuse piiresse!

 
At 09:14, Anonymous Anonüümne said...

Priit, saa juba aru, et kogu maailm ei keerle ümber sinu! See, et sa MKle kohale läksid ei näita küll mingit suuremeelsust või midagi sellist. MK on iga suusa(!)sõbra kohustuslik üritus. Tegelikkuses olukorrale järele mõeldes oleks su nimi sellele üritusele küll värvi juurde andnud ja kõvasti kusjuures. Eriti vaadates, et oli ka teisi ajakirjanikke, aga kokkuvõttes ütleks, et leierdasid seda teemat siin blogis üle, viimased paar nädalat polegi muust lugeda saanud, kui sellest, et Suusaliit on täis pahalasi, kes sind võistlema ei kutsunud.

 
At 09:25, Anonymous Anonüümne said...

Lugesin Teie artiklit tänases Postimehes. Sandor Liive valetas Teile, kui väitis, et laupäeval tehti 6000 pealtvaatajaga Otepää sprindivõitluste publikurekord.

Vähemalt kolmel korral on sprindil olnud rohkem pealtvaatajaid:
2009 - 7500
2006 - 7000
2007 - 6500

http://sport.postimees.ee/74019/otepaa-mk-etappi-jalgis-kohapeal-22-000-inimest/
http://www.ohtuleht.ee/216486

 
At 09:29, Blogger Madis said...

Igatahes huvitav on vaadata tulemuste protokolle. Pean silmas näiteks 5 km testvõistluse ja harrastajate 5 km omi. Intrigeeriv.

 
At 10:05, Anonymous Anonüümne said...

Raja oleks võinud suusatajaks hakata jah :D

 
At 10:13, Anonymous Anonüümne said...

Kah aastaid Otepää küngastel treeninuna võin öelda, et need lühikesed jõnksud üles-alla "tapavadki" need noored, kes seal pidevalt treenivad, see pole tõesti hea profiil algajatele suusatajatele ja sobib tõesti ainult juba väljakujunenud tugevatele, seetõttu ka võistlustel suured vahed, võrreldes "normaalsemate" etappidega. Lisaks mainiks veel seda, et telepilt hakkas ka see aasta igavaks minema - ikka samad kaadrid kuigi sellel rajal on huvitavaid kohti palju millest nö telepilti toota. Hea et nüüd aastaid vahele jääb, ehk siis tulevad uued ideed, rajad, tipud jms.

 
At 10:47, Anonymous Anonüümne said...

Postimees on tore töökoht! Kui ESL PP Otepääle ei kutsunud, siis kutsus Postimees (Pahv). Loodan Priit, et teda enda lohutamise eest tänad.

 
At 10:48, Anonymous Anonüümne said...

Priit, kuidas selle Otepääl suusatamisega oli? Kuskil ütlesid, et käisid seal ka suusatamas, Liivele ütlesid, et sul pole varustust kaasas?

 
At 10:50, Anonymous Anonüümne said...

Kummaline, et Postimehe eesmärk polnud suusapeo kajastamine vaid järjekordne virisemine Eesti suusatamise ja suusaliidu üle. Vaadake tänast Postimeest. Ühestki pealkirjast võitjate nime ei leia. Ühtegi interviuud võitjatega või teiste suusatippudega pole - milles asi? Selle jaoks, mida te kirjutasite, polnuks ju vaja Otepääle sõita.

 
At 11:00, Anonymous Anonüümne said...

http://sport.postimees.ee/712288/pormeistrit-sunniti-kahe-stardi-vahel-kombinesooni-vahetama/

Miks Pahv puusalt tulistab, kas ta ei tea, et teisele osapoolele antakse ka sõna?

 
At 11:57, Anonymous Anonüümne said...

Selline väiklusest rääkimine (08:33) kõlab üsna savisaarlikult.

 
At 12:14, Anonymous Anonüümne said...

Pahv räägib karmi tõde.

 
At 12:33, Anonymous Anonüümne said...

Harrastajate võistlus oli natuke naljaks tõesti. Täiesti nõus Ainˇ iga, et tegelikult peaks seal võistlema M16- M18 noored ,mitte eputavad , kõhud üle püksiääre rippuvad ,pigem suusatamist naeruvääristavad kakerdised. Kindlasti ei ole Tehvandi tõus treeninud -tehnikat valdavale sportijale üldse mingi ülirakse katsumus(minumeelest sõites sel rajal on oluliselt raskem peale Tehvandit ,alt Püksisäärest ülestulek?)Eesti suusatamise päästmiseks on nüüd aga üliõige aeg tegutseda:
1. lõpetada nimetamine A ja B koondislaseks -meil ei ole ühtegi suusatajat kes oleks parem või tublim teisest ,seega kõik kes tahavad alustagu nullist ja hakaku oma kohta päikese all välja võitlema ja seda just Eesti tasemel,mitte Šveitsi mägede päikeses A-koondise dressis PV1 tsoonis tikudes.
Rohkem spartalikke tingimusi suusatajatele - mehed! Siis kujunevad välja sportlased ,kes tahavad ja viitsivad ennast pühendada väga raskele ja võiks öelda ,et nürile suusaspordile ,kus ei olegi igapäev sähvivad fotokaid ja muud glamuuri.
RVW

 
At 12:34, Anonymous Anonüümne said...

Ja mis see tõde on?

 
At 12:39, Anonymous Anonüümne said...

RVW, keda meil nimetatakse A või B koondislaseks? Sinna pääsemiseks on kindlad kriteeriumid(tulemused), mida tuleb täita. Kõik käibki nullist, kellegil ei ole A või B koondises nimelist kohta. Vastav statuut on kindlasti ESL kodulehel olemas.
Räägid siin asjast, millega sa kursis pole.

 
At 14:20, Blogger Priit Pullerits said...

Ei, Reinu (RVW) jutt on jummmala õige. Võrreldes tema varasemate aastate sõnavõttudega isegi jahmatavalt karm - aga õige!

Ja Rein, aitäh vabatehnikas seda libisemisfaasi mulle ikka rõhutamast! Kristjan Oolo eratunnis hakkasin saama pihta, milles see lõpuks seisneb, ja proovisin ka harjutada. Käppa see niisama lihtsalt kohe esimese hooga ei tule, aga vähemasti nüüd tean, mida jälgida, et sõita veidigi sama ilusasti, nagu Sina ja paljud teised.

 
At 15:01, Anonymous Anonüümne said...

http://sport.postimees.ee/712284/eesti-suusatamise-seis-langenud-tase-ja-teadmatus/
Pahv kirjutab ju täna väga hästi. Isegi nii hästi, et tekib küsimus, kas Pahv on ise selle kirjutanud või on keegi teda aidanud. 8))

 
At 15:12, Anonymous Anonüümne said...

to: 12.39

Selles asi ongi ,et kõik need A- B statuudid ,mis seni soojal ,2 tippsportlasega suusaliidu ,toolil kehtestati ,oleks vajalik ometi lõpuks nurka visata.Näete ,et need ju ei tooda meile järelkasvu!! Ja suusatamisega olen küllaltki kursis kulla sõber 12.39
RVW

 
At 15:37, Anonymous Anonüümne said...

Veel üks štrihh langenud taseme juurde: kas eesti määrdemees saab mõistena sama populaarseks kui poola santehnik?

 
At 15:44, Anonymous Anonüümne said...

Plats puhtaks, lihtne öelda. Öelge siis kohe ka need nimed, kes sinna asemele peaks tulema. Ja miks nad ei ole täna ennast veel näidanud? Kui kaovad vanad nimed, kaovad ka rahad tagant ära. Nii saaks nullist alustada küll.

Ka eile oli mitmeid kordi kuulda, et ei ole ära taastund tuurist, puhatud on vähe, jne. No kui siis veel rohkem treenida ja veel karmimates oludes, mis siis küll öeldakse. Pole meil lihtsalt selle rahava arvu juures materjali ja kõik.

 
At 15:52, Anonymous Anonüümne said...

Priit kuidas treeningutega on, mitu ringi eelmine nädal kokku tuli, palju ringe enne Virut loodad koguda? Eelmise aastaga võrreldes on ringe oluliselt vähem tehtud.

 
At 16:00, Anonymous Anonüümne said...

Priit võiks jah oma ettevalmistusest süsteemsemalt ülevaadet anda. Üleminekuperiood, ettevalmistusperiood, võistluseelne periood, võistlusperiood. Ettevalmistusperiood jagatakse veel kaheks: EV1 ja EV2. Millises perioodid Priit üldse on?

 
At 16:13, Anonymous Anonüümne said...

Mis perioodid ja PP. PP aasta jaotub:
Nov-dets võistluseelne periood (suusk)
Jaan-pool märtsi võistlusperiood (suusk)
Pool märtsi-mai võistluseelne periood (jooks + ratas)
Juuni-juuli suvi ja puhkus
August ja pool sept võistluseelne periood (ratas)
Oktoober- ettevalmistav periood (suusk, osadel aastatel ka puhkus
Jooksus ja rattas võistlusperioode ei ole, sest üks võistlus ei ole periood.
Saime kokku 5 perioodi.

ain

 
At 17:12, Anonymous Anonüümne said...

RVW: Lõpetad ära A ja B nimetamise, mis sellest paremaks läheb (üks motivaator vähem)? Ega nimi meest riku. Asi ei ole ju selles, kuidas koondist nimetatakse, asi on keerulisem. Ikka väga naiivne on arvata, et millegi ümbernimetamine seda midagit parandab, sisuga on vaja tegeleda.

 
At 20:04, Anonymous Anonüümne said...

Tänases „Ringvaates" rääkis stuudiokülaline Kaljuveer, kui hästi korraldas Mae tänavuse Otepää etapi. Anu Välba küsis, et kas oli ka mingit erinevust eelnevate aastate korraldusega. Kaljuveer vastas: „Ausalt öeldes Alar Arukuusk sai KA väga hästi hakkama." Päris adekvaatne hinnang nende kahe mehe panusele :)

 
At 20:37, Blogger sk8erboi said...

kaljuveere jutt tänases ringvaates oli küll imelik. kes ülekannet vaatas, siis sai kohe aru, et seekordne rezii oli alla igasugust arvestust pool ajast näidati publikut ja 1,1 vaheajapunktist läks ülekanne otse 12,5 vaheajapunkti.

aga priit, siit sulle üks lead: mul oli sama opp 11ndal. ja 2 nädalat pean veel kindlasti rahulikult istuma. arstid, kellega mina suhtlesin ütlesid delikaatselt "ise teab millega riskib, oma tervis". kas ikka teab? http://sport.err.ee/iluuisutamine/4db4bb35-1294-4d4d-8201-dbb8ad5a872e

 
At 20:41, Blogger sk8erboi said...

ehk teisisõnu - miks peaks üks sportlane mingisuguse euroopa meistrivõistluste 12nda koha pärast tervisega ilmselgel riskima?

 
At 21:09, Anonymous Anonüümne said...

Sull, egas ometi Mae ega Kaljuveer ülekande režiid paika pane?

 
At 21:40, Anonymous Anonüümne said...

AV (ja ühtlasi MA) vaikne rehabilitatsioon käib? Lembitu Kuuse tegi ülekannetes mitu nüket selles suunas. Kaljuveer samuti. Või näen ma midagi valesti? .. Huvitav on selle juures see, et Eestis ametlik seisukoht on et AV ei olegi ju milleski süüdi jäänud.

 
At 21:47, Anonymous Anonüümne said...

Ah või et Capoli viibimine telebussis kogu ülekande aja näitab rezhii kvaliteeti... irw

 
At 21:58, Anonymous Anonüümne said...

"AV (ja ühtlasi MA) vaikne rehabilitatsioon käib? Lembitu Kuuse tegi ülekannetes mitu nüket selles suunas. Kaljuveer samuti."

Kuuse ja Kaljuveer on ju nagu AV ja MA - nemadki pole dopingutarvitamist kunagi tunnistanud. Ja kus siis veel oma agendat ajada, kui mitte Välba saates (kes ju ka AV-le südamest kaasa elab, nagu ekraanilt mulje on jäänud. Ja kes lasi kunagi Jüri Järvel endal suud ja silmad täis valetada kordagi kõhklemata.)

 
At 22:00, Anonymous Anonüümne said...

Pani ikka imestama küll, kui Kuuse kukkus Kärpi siunama,kui too julges avalikult oma arvamuse välja öelda. Kes on Kuuse? Lihtne spodikommentaator ja võtab õiguse avalikkuse ees otsustada sportlase seisukohtade üle. Igaljuhul oli lääge kuulata seda pidevat Otepää etapi leivanumbri toonitamist. Eespool öeldi õieti, et aastast aastasse põhikaamera paigaldamine Tehvandi tõususle on ennast ammendanud. Hea, et tuleb vaheaasta (-ad), tuleb ehk uusi ideid ja mõtteid.

 
At 08:49, Anonymous Anonüümne said...

MK etapp on selleks aastaks läbi. Huvitav oleks teada, kas Suusaliit teenis ürituselt ka sel aastal miljoni (vanas rahas).

 
At 09:01, Anonymous Anonüümne said...

Mina sest Jacki hurjutamisest aru ei saa. Kui mehele pakutakse paketti, mis koosneb vastvalminud keskusest, väljakoolitatud meeskonnast, kindlast sissetulekust ja garanteeritud positiivsest kajastusest ERR-is, miks ei peaks seda vastu võtma? Vaadake ühisstarte, õige spordimees nii teebki: võtke näiteks Northug. Suht nahhaalne kuju, kohtunikele paras peavalu. Aga kui ta seda ei oleks, siis tooks tema lõpuspurt talle vahest kahekümnenda, mitte esimese koha.
Nii et tubli töö Jack, oled meile nii palju positiivseid emotsioone pakkunud spordirajal ja nüüd ka korralduses. Usun et tänu sinule etapp tuleb ka järgmisel aastal.

 
At 09:58, Anonymous Anonüümne said...

Staaride võistlusest Otepääl : mõnest staarist on meedias juttu olnud nagu Uuspõld, Raja, Liive, Rimm, Täär, Juhanson ?, aga kes olid ülejäänud "staarid" ja kus võiks olla nende finishi protokoll ?

 
At 10:22, Anonymous Anonüümne said...

Sain võistluse protokolli ja peab ütlema, et mõnest "staari" nimest ei ole külla midagi kuulnud, kuigi kahtlemata on nad tublid inimesed.
Nüüd ei saagi kunagi teada, mis Priit Pulleritsu distantsi aeg oleks olnud. Kahju.

 
At 10:43, Anonymous Anonüümne said...

Otepääl ei toimunud mitte staaride võistlus, vaid võistlus nimega EMT Harrastajate Meistriklass.

 
At 11:14, Blogger Kaur said...

Miks oli staaride / meistrite võistlus vaid meestele?

 
At 11:21, Anonymous Anonüümne said...

Tsitaat: "Kes on Kuuse? Lihtne spodikommentaator ja võtab õiguse avalikkuse ees otsustada sportlase seisukohtade üle."

Päris nii see siiski ei ole. Kuuse on olnud tänase mõõdupuu järgi päris hea keskmaajooksja, oma isiklike rekorditega oleks ta 2011a edetabelis 1500m jooksus 7-s, 2000m jooksus 1. ja 3000m jooksus 5-s. Lisaks on ta olnud üpris edukas orienteeruja ning olnud ka vene ajal väga mastaapse orienteerumisvõistluse Ilvesteade üks korraldajatest. Kindlasti ei pruugi Lembitu Kuuse isiklik arvamus Tehvandi tõusust kõigile meeldida, kuid eelnevast ehk oli aru saada, "kust võtab ta õiguse otsustada sportlase seisukohtade üle" - nimelt olles ka ise kunagi sportlane olnud, oskab ta sel teemal rohkem arvata kui keskmine spordihuviline tugitoolis.

Erik

 
At 11:21, Anonymous Anonüümne said...

eks ta ole, paljudele EPL lugejatele jäänuks PP nimi tundmatuks...

 
At 11:25, Anonymous Anonüümne said...

Kaur Virunurm ütles...

Miks oli staaride / meistrite võistlus vaid meestele?

Kas Silja Suia on mees?

 
At 11:28, Anonymous Anonüümne said...

"Kaur Virunurm ütles...
Miks oli staaride / meistrite võistlus vaid meestele?"

Ei olnud ainult meestele, seal nimekirjas olid ka mõned naised. Ei leia praegu internetiavarustest seda lõpuprotokolli üles...

 
At 11:45, Anonymous MK etapi tulemused said...

http://www.owc.ee/tulemused/

 
At 11:55, Anonymous Anonüümne said...

Mind häiris ka Kuuse negatiivne hoiak Algo suhtes. Mees oli parim eestlane ja ütles otse ja ausalt välja, et ei saa aru miks tulemusi ei tule. Ei tea ei tema ega ka treener! Kui oled heas vormis siis naudid pingutust, kui aga ei ole siis ei naudi - mis siin arusaadamatut on? Ma usun et ka Priit teab, mis vahe on pingutada hea ning lennuka enesetundega või siis sellise keskpärase vormiga. Kui Kuuse ise ka kunagi sporti teinud siis peaks sellest ju aru saama!!! Mis raja raskusesse puutub, siis on igaühel vaba voli oma meelt avaldada või kuidas?

 
At 12:04, Anonymous Anonüümne said...

to 11.21
Seda enam kui oled sportlane või olnud sportlane, ei tee saa teise sportlase seisukohti avalikult maha,kasutades ära võimalust oma häält suure hulga avalikkuse ette tuua. Kuuse oli siiski selles võistluses pealtvaataja. Pole läinud meelest "peki saagimine". See näitab....

 
At 14:27, Anonymous Anonüümne said...

Voices of Otepää

http://youtu.be/Bdw7SYduZEo

 
At 16:52, Anonymous Anonüümne said...

Kuulasin selle osa reportaažist uuesti üle, kus Lembitu Kuuse Algo Kärbi arvamust kommenteerib. Siinsete sõnavõttude tõttu tekkis kahtlus, et algselt jäi midagi olulist kuulmata. Andke andeks, kuid kuidagi ei saa teiega nõustuda.

11:55, mina ei tunnetanud küll reportaažis Lembitu Kuuse negatiivset hoiakut Algo Kärbi suhtes, vaid jutt oli konkreetsest lausest, mille Algo võib-olla kogemata pillas (see on väike, kuid oluline vahe). Ja ma tõepoolest jagan siin Lembitu Kuuse seisukohta, et võistlus pole koht, kus peaks mõnus olema. Lisaks, kui sportlane pole vormis, siis kas selles on Tehvandi tõus süüdi?

Isiklikult arvan, et Algo Kärp on tubli suusataja ja kindlasti ei pidanud ta mõnusa raja ja tunde all silmas pühapäevasuusataja rahulikku tatsumist spordipargi ovaalil, kuid minu kõrva jaoks kõlas see avaldus siiski veidi kummastavalt. Ilmselt siis samamoodi ka Lembitu Kuuse ja Assar Jõepera jaoks.

Erik, 11:21

 
At 09:45, Anonymous ÄN said...

Erik, kas saad viidata kus antud reportaaž vaadatav on? Ja mitmendal minutil kõnealune lõik asub?

 
At 11:25, Anonymous Anonüümne said...

Jutt on naiste sõidu ülekandest, mis on vaadatav siin. Lembitu Kuuse kõnealune mõttearendus algab 14:00, soovitan kuulata alates 13:45.

Erik

 
At 12:22, Anonymous Anonüümne said...

nojah, aga Kuusel ongi ju seekord õigus - meie praegused mehed paraku on teine tase. :(

 
At 10:09, Blogger oakleyses said...

nike air max, ugg boots, oakley sunglasses, burberry outlet online, tory burch outlet, michael kors outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, uggs on sale, replica watches, cheap oakley sunglasses, louis vuitton, louis vuitton outlet, louis vuitton, chanel handbags, jordan shoes, longchamp, longchamp outlet, michael kors outlet, michael kors outlet, louboutin, louis vuitton outlet, ray ban sunglasses, burberry, oakley sunglasses, nike air max, kate spade outlet, louboutin shoes, polo ralph lauren outlet, tiffany and co, tiffany jewelry, prada outlet, ugg boots, christian louboutin outlet, michael kors outlet, gucci outlet, replica watches, prada handbags, ugg boots, michael kors outlet, nike outlet, polo ralph lauren outlet, longchamp outlet, oakley sunglasses, louis vuitton, michael kors

 
At 10:13, Blogger oakleyses said...

north face, sac longchamp, louboutin pas cher, oakley pas cher, true religion jeans, michael kors, nike air max, lululemon, converse pas cher, coach outlet, ralph lauren uk, michael kors, sac guess, north face, nike roshe run, vans pas cher, hermes, hollister, timberland, coach purses, new balance pas cher, hogan, vanessa bruno, nike free, michael kors, true religion jeans, air jordan pas cher, air force, abercrombie and fitch, true religion outlet, coach factory outlet, ralph lauren pas cher, burberry, kate spade handbags, nike blazer, lacoste pas cher, mulberry, tn pas cher, nike free run uk, longchamp pas cher, ray ban pas cher, nike air max, hollister pas cher, michael kors, true religion jeans, nike air max, air max, nike roshe, coach outlet, ray ban uk

 
At 10:18, Blogger oakleyses said...

ralph lauren, longchamp, ray ban, mont blanc, herve leger, hollister, gucci, vans, birkin bag, nike roshe, iphone 6 cases, celine handbags, hollister, converse, timberland boots, valentino shoes, bottega veneta, abercrombie and fitch, jimmy choo shoes, ghd, north face outlet, nike air max, insanity workout, lululemon, beats by dre, louboutin, nfl jerseys, instyler, asics running shoes, babyliss, p90x workout, hollister, north face outlet, soccer shoes, oakley, baseball bats, reebok shoes, wedding dresses, giuseppe zanotti, nike air max, converse outlet, soccer jerseys, nike trainers, ferragamo shoes, mac cosmetics, mcm handbags, vans shoes, nike huarache, new balance, chi flat iron

 
At 10:22, Blogger oakleyses said...

coach outlet, supra shoes, ugg pas cher, toms shoes, canada goose, bottes ugg, barbour, moncler, canada goose, swarovski, pandora jewelry, pandora charms, canada goose outlet, juicy couture outlet, doudoune canada goose, louis vuitton, ugg,ugg australia,ugg italia, canada goose uk, moncler, michael kors outlet online, moncler outlet, canada goose, canada goose outlet, moncler, wedding dresses, louis vuitton, pandora charms, ugg boots uk, pandora jewelry, michael kors handbags, moncler, moncler, sac louis vuitton pas cher, louis vuitton, hollister, montre pas cher, barbour jackets, louis vuitton, doke gabbana outlet, canada goose, lancel, ugg,uggs,uggs canada, thomas sabo, moncler, links of london, michael kors outlet, juicy couture outlet, replica watches, karen millen, marc jacobs, moncler, swarovski crystal

 
At 06:42, Blogger raybanoutlet001 said...

moncler jackets
michael kors uk
baltimore ravens jerseys
oakley sunglasses
kate spade sale
ralph lauren uk
ugg boots
coach factory outlet
coach outlet
mlb jerseys
2017.7.19

 

Postita kommentaar

<< Esileht