teisipäev, juuni 26, 2012

Pullerits: Kellel on spordis kõige kaunimad naised?

Sõitsin nädal tagasi Tartust Tallinna, roolis Scanpixi fotoagentuuri Baltimaade juht Art Soonets ja tema kõrval Võrumaa mees Olavi Mõts, mõlemad Haanja Rattaklubi liikmed. Mõts liiati tubli eraldistardist sõitja. Soovitas, et peaksin samuti seda ala proovima – see olevat puhas kannatamine. Seltskond oli küll väike, aga see-eest paslik, et tõstatada hoopis teine küsimus.

Ma ei ole küll kuigi palju rattavõistlustel käinud, aga selleks, et üht-teist täheldada, et peagi iga võistlust külastama. Nii ma siis küsisingi, et rohkem rattaelu näinud meeste arvamust kuulda: «Mehed, kas teile ei tundu, et kui vaadata Eesti vastupidavusalade harrastajaid, siis jalgratturitel on kõige ilusamad naised?»

Enne, kui jalgratturid tunnevad sellest küsimusest end kõrvust tõstetuna, peaks siiski ausalt tõsiasju vaatama. Let’s analyze this.

Tõepoolest, kui vaadata näiteks Tartu GP ja Tartu rattaralli aegset kutsutud külaliste tsooni, siis seal on alati palju kaunitare. Aga viimastel aastatel on nimetatud võistluste ajal olnud ilus suvine ilm, mis annabki enda sättimiseks ja väljanäitamiseks rohkem mänguruumi. Näiteks suusavõistlustel on kõik sageli paksult sisse pakitud, nii et ainult ninaots paistab välja.

Teiseks, eelnimetatud rattavõistlused soosivad naiste kohale tulekut, ja võimaldavad sedasi end üldse näidata. Start (v.a GP) ja finiš on ju Tartus. Kui suusavõistlused toimuvad kusagil metsa vahel, siis kes see ikka viitsib end sinna nii väga kohale vedada, eriti kui ennast veel näidata ka ei saa, mis on naistele tegelikult nii oluline. (Ja selles ei ole mitte midagi taunimisväärset.)

Aga siis ütles Mõts, et mingu ma õige motovõistlustele ja vaat, kus seal...

Ma ei ole tõesti motovõistlustel käinud. Ei tõmba ka. Nagu ei tõmba jalgpall, isegi mitte EM. Poolteist nädalat tagasi panin Postimehe Arteris kirja koguni kümme põhjust, miks jalgpallihullusega mitte kaasa minna. Neid põhjusi Postimehe veebist ei leia, seetõttu tutvustan neid siin.

1. Meil pole EM-turniiril mitte midagi kaalul – Eesti ju ei osale.
2. See on täiesti võõras mure, kas Portugal võidab Hollandit või Kreeka Poolat – või vastupidi.
3. Ei ole end mõtet närvi ajada, elades võõrastele kaasa – närvirakud ju ei taastu.
4. Ärge võtke endale südameasjaks midagi sellist, mida te ei suuda muuta ega mõjutada – ja ei suuda isegi siis, kui sõbrad teleri ette kampa kutsute.
5. Sellest ei sõltu absoluutselt mitte midagi, kelle poolt või vastu olete – võite end kodus hääletuks karjuda, ega Iirimaa või Rootsi sellest paremini mängima hakka.
6. Kas teil ajast, maailma ainsast täiesti taastumatust ressursist, tõesti kahju pole? Turniiril peetakse 31 kohtumist, millest igaühe vaatamiseks kulub koos vaheaja, eel- ja järelkommentaaridega vähemalt kaks tundi. See teeb 64 tundi. See teeb omakorda rohkem kui poolteist töönädalat.
7. Ärge vahtige juunikuu kaunitel õhtutel telekat. Siis te ei märkagi, kui sume võib olla öö.
8. Pikk istumine teleri ees, lisaks söögid-joogid, ja veel õhtusel ajal, enne magama minekut – see on ebatervisliku eluviisi musternäidis.
9. Et saate emotsiooni? Kaks-kolm väravat ligi kahetunnise teleülekande jooksul on tühine preemia tohutu ajakulu eest. Ja mõelge, kui need kaks-kolm väravat lüüakse võistkonnale, kellele pöialt hoidsite – kas sellist emotsiooni tahtsitegi?
10. Arvestage, et šansid on alati teie vastu. Tõenäosus, et meeskond, kelle võitu soovite, kohtumise tõepoolest võidab, on kõigest 33,3 protsenti (ärge unustage: viik ei ole võit).

Ega ma vist öelnud, et pole EM-turniiril vaadanud ühtegi kohtumist? Jah, ei ole. Ja olen selle üle uhke.
Ameerika fotograafi Alfred Eisenstaedti kõige kuulsama pildi, 1945. aasta 14.augustil New Yorgis Times Square'il noort naist suudleva sõduri foto järgi tehtud üleelusuuruses skulptuur San Diego kaldapealsel Californias. Taamal lennukikandja USS Midway, mille pardal nüüd asub muuseum. 8. aprill 2011. Pildistanud Priit Pullerits.

Foto 1: Rein Taaramäe oma pruudiga (kui ma nüüd ei eksi?) enne Tartu rattaralli starti. Foto autor: Kristjan Teedema, Scanpix Baltics
Foto 2. Austraalia jalgratturi Cadel Evansi naine Chiara Passerini poetab 2009. aastal rõõmupisaraid, kui mees saab kaela maanteesõidu maailmameistri kuldmedali. Foto autor: AFP/Scanpix
Foto 3: Aga äkki on hoopis jalgpalluritel kõige ilusamad naised? Tantsija Eleonora Abbagnato, Itaalia koondise kaitsja Federico Balzaretti naine. Foto autor: AFP/Scanpix

29 Kommentaarid:

At 10:39, Blogger Madis said...

Seal, kus on kõige rohkem raha, on kõige kaunimad naised :-)

Money talks...

 
At 10:51, Anonymous Anonüümne said...

no mikson vaja sellist sisutühja jama kirjutada????

 
At 11:25, Blogger Madis said...

Suvi ju. Saage aru. Hapukurgihooaeg...

 
At 11:29, Blogger Priit Pullerits said...

Lp 10:51 - kuidas see on sisutühi ja jama, kui peaaegu poolel inimkonnal keerleb elu naiste ümber?

 
At 11:31, Anonymous Anonüümne said...

Kuumad Eesti mehed rääkisid palavas autos poolpaljastest naistest. Perverdid? Normaalsed mehed räägicvad sellistes oludes õllest...

 
At 11:46, Anonymous Anonüümne said...

to 10:51
No mikson Sul vaja siin lugemas käia????
See on Priidu blogi, kui tahab kirjutab siia tarka juttu, kui tahab siis kirjutab jama, kui tahab siis postitab siia endast aktifotosid.

 
At 12:07, Anonymous Anonüümne said...

elu keerleb naiste ümber, mitte selle ümber, kellel on spordis kõige kaunimad naised. ja mikson 11.46 vaja sellist sisutühja ja mõttetut kommentaari kirjutada? paras paar

 
At 12:26, Anonymous Anonüümne said...

Muidu väga hea blogi, a seekord kasutas autor natukene ebaeetilist võtet klikkide võitmiseks. Ilusate naiste teemas suutis autor maha pidada monoloogi teemal, miks ta on uhke, et jalgpalli ei vaata. Elu24 kirjaniku igapäevaleib, kuid minu meeli natukene madalal ajakirjanduskorüfee jaoks.

Teemasse sisenedes. Produktiivsuse hoidmiseks ja laadimiseks tuleb aeg-ajalt lõõgastuda. On inimesi, kes teevad seda vaadeldes juunikuist sumedat suveilma (meenub viimane Jaanipäev *blink*) on aga ka inimesi, kes eelistavad igapäevamõtetest välja tulla natukene teistsugust laadi tegevusega. Näiteks vaadates jalgpalli. Tuleb lihtsalt aru saada, et inimesed on erinevad ning neid motiveerivad ning innustavad erinevad asjad.

Näiteks siinse blogi autoril on Suusatamine ja jooksmine "IN", jalgrattasport oli "OUT". Praegu on trend positiivne ning varsti eeldan, et näeme sissekandeid jalgrattaspordi "IN" poole pealt - hetkel tundub see olevat juba natukene parem kui mugavussport. Seiklussport (X-Dreami näitel) on "OUT" ning mehed on muutumas "Pehmoks", mida PP põhimõtteliselt jälestab (kasutades küll natukene viisakamaid väljendusvormeleid). Nimekirja lugedes tundub see olevat kergekt skisofreeniline ning eks see natukene olegi, kuid see näitab, kuidas ka blogi autor on inimene. Inimesed on ebaratsionaalsed ning ebaloogilised. Lugedes (nüüd juba aastaid :)) PP blogi võin öelda, et blogi "parimad teadmised" hüplevad ühest äärmuselt teisele ning nende ainus ühine ja läbiv telg on PP hetke siseveendumus. Võib juhtuda, et samasugune telg on ka teljeks, mis naelutab jalgpallifänni õhtuks teleri ette ning lubab järgmise päeva effektiivselt ja produktiivselt veeta.

Parimat,
Priit
P.S kommentaari autor ei põe jalgpallipisikut ning tänu sellele jäävad õhtud muude tegevuste tarbeks.

 
At 12:52, Blogger letsanalysethis said...

Kust me neid naisi näeme, keda me rivisse peame panema :-)

«Mehed, kas teile ei tundu, et kui vaadata Eesti vastupidavusalade harrastajaid, siis jalgratturitel on kõige ilusamad naised?»

Need samad naised on ka talvel suusaradade ääres!

 
At 13:45, Anonymous Anonüümne said...

Vaidleks vastu väitele, et "tõenäosus, et meeskond, kelle võitu soovite, kohtumise tõepoolest võidab, on kõigest 33,3 protsenti". See on nii ainult siis, kui mitte kasutada eelteadmisi meeskondade tugevusest. Näiteks kui Kreeka mängib Saksamaaga, peaks tõenäosus, et Saksa võidab, olema kõvast suurem, kui 33%. Mis see tõenäosus täpselt on, sõltub muidugi sellest, mis informatsiooniga selle arvutamisel arvestada.

Samamoodi võib ju öelda, et tõenäosus, et su järgmise lennureisi ajal lennuk alla kukub, on 50% (kas pole siis -- lennuk kas kukub alla või ei kuku alla).

 
At 14:03, Anonymous Anonüümne said...

Kõige ilusam naine on minul. Analyse this...

 
At 15:12, Anonymous Anonüümne said...

Tõesta

 
At 15:19, Anonymous Anonüümne said...

Priit, kas su abikaasa ka seda blogi loeb? Või plaanid kodurahu nimel hakata täiskohaga jalgratturiks?

A.

 
At 16:12, Anonymous Anonüümne said...

Priit kallis, alates veerandfinaalidest on võidu tõenäosus (nagu ka kaotuse) 50%. Finaalid viike ei tunnista. Su enda leksikat kasutades: pole vaja lahmida. Praegu st blogi kirjutamise ajal on play-offid (elik finaalid) käimas.

Sinu suur sõber Janno

 
At 19:14, Anonymous Anonüümne said...

Priit näitas, et ta suudab sama hästi nagu teised Postimehe ajakirjanikud kirjutada artiklit, millel puudub mõte.

 
At 22:35, Anonymous Anonüümne said...

Priit, oled sa siis mõnele eraldistardi võistlusele jõudnud ka? Ja kui oled siis, kuidas tulemus oli?

 
At 22:41, Anonymous Anonüümne said...

Dzentelmenid ei räägi üks-teisele naistest avalikus blogis. Pealegi Artil ja ta ratturitest tuttavatel on piisavalt palju pilte naistest rattaüritustel ja isegi sarmikatest naisratturihukaitsjatest nii, et sellest suudab iga elu24 kirjanik miskit kokku kribada. Parem räägime peaministri rattaretkest. Kas see aasta ei tulegi selle teemalist reportaazi?

 
At 23:57, Anonymous Anonüümne said...

oskab keegi nimetada kasvõi 1 asja, mida PP normaalse inimese kombel teeb?

 
At 08:08, Blogger Ain Veemees said...

Priit, kas sina kuulud kah ratturite hulka?

 
At 12:30, Blogger Priit Pullerits said...

Jah, Ain, kuulun küll. Viimase poolteise kuuga jooksukilometraaž null, suusa(rolleri)kilometraaž samuti null. Aga rattakilometraaži on see-eest päris korralikult.

 
At 12:37, Anonymous Anonüümne said...

Oli meil töö juures üks kahe magistrikraadiga naisterahvas. Ütles, et tema arvutada ei oska ja tundis selle üle uhkust.

 
At 21:40, Anonymous Anonüümne said...

http://www.styl.pl/magazyn/w-swiecie-kobiet/news-sila-jest-kobieta,nId,615189
Suusatajanna


AndresP

 
At 10:31, Blogger oakleyses said...

nike air max, ugg boots, oakley sunglasses, burberry outlet online, tory burch outlet, michael kors outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, uggs on sale, replica watches, cheap oakley sunglasses, louis vuitton, louis vuitton outlet, louis vuitton, chanel handbags, jordan shoes, longchamp, longchamp outlet, michael kors outlet, michael kors outlet, louboutin, louis vuitton outlet, ray ban sunglasses, burberry, oakley sunglasses, nike air max, kate spade outlet, louboutin shoes, polo ralph lauren outlet, tiffany and co, tiffany jewelry, prada outlet, ugg boots, christian louboutin outlet, michael kors outlet, gucci outlet, replica watches, prada handbags, ugg boots, michael kors outlet, nike outlet, polo ralph lauren outlet, longchamp outlet, oakley sunglasses, louis vuitton, michael kors

 
At 10:31, Blogger oakleyses said...

north face, sac longchamp, louboutin pas cher, oakley pas cher, true religion jeans, michael kors, nike air max, lululemon, converse pas cher, coach outlet, ralph lauren uk, michael kors, sac guess, north face, nike roshe run, vans pas cher, hermes, hollister, timberland, coach purses, new balance pas cher, hogan, vanessa bruno, nike free, michael kors, true religion jeans, air jordan pas cher, air force, abercrombie and fitch, true religion outlet, coach factory outlet, ralph lauren pas cher, burberry, kate spade handbags, nike blazer, lacoste pas cher, mulberry, tn pas cher, nike free run uk, longchamp pas cher, ray ban pas cher, nike air max, hollister pas cher, michael kors, true religion jeans, nike air max, air max, nike roshe, coach outlet, ray ban uk

 
At 10:31, Blogger oakleyses said...

ralph lauren, longchamp, ray ban, mont blanc, herve leger, hollister, gucci, vans, birkin bag, nike roshe, iphone 6 cases, celine handbags, hollister, converse, timberland boots, valentino shoes, bottega veneta, abercrombie and fitch, jimmy choo shoes, ghd, north face outlet, nike air max, insanity workout, lululemon, beats by dre, louboutin, nfl jerseys, instyler, asics running shoes, babyliss, p90x workout, hollister, north face outlet, soccer shoes, oakley, baseball bats, reebok shoes, wedding dresses, giuseppe zanotti, nike air max, converse outlet, soccer jerseys, nike trainers, ferragamo shoes, mac cosmetics, mcm handbags, vans shoes, nike huarache, new balance, chi flat iron

 
At 10:32, Blogger oakleyses said...

coach outlet, supra shoes, ugg pas cher, toms shoes, canada goose, bottes ugg, barbour, moncler, canada goose, swarovski, pandora jewelry, pandora charms, canada goose outlet, juicy couture outlet, doudoune canada goose, louis vuitton, ugg,ugg australia,ugg italia, canada goose uk, moncler, michael kors outlet online, moncler outlet, canada goose, canada goose outlet, moncler, wedding dresses, louis vuitton, pandora charms, ugg boots uk, pandora jewelry, michael kors handbags, moncler, moncler, sac louis vuitton pas cher, louis vuitton, hollister, montre pas cher, barbour jackets, louis vuitton, doke gabbana outlet, canada goose, lancel, ugg,uggs,uggs canada, thomas sabo, moncler, links of london, michael kors outlet, juicy couture outlet, replica watches, karen millen, marc jacobs, moncler, swarovski crystal

 
At 02:49, Blogger 柯云 said...

2016-02-27keyun
concords 11
polo ralph lauren
ralph lauren home
air max 95
coach factory outlet online
air jordans
kd 8
true religion jeans
ugg outlet online
louis vuitton purses
chanel bags
the north face jackets
cheap toms
louis vuitton outlet
ugg boots
hollister clothing
oakley sunglasses wholesale
hollister clothing
concord 11
oakley outlet
canada goose outlet online
christian louboutin shoes
timberlands
ray-ban sunglasses
hollister clearance
louis vuitton outlet stores
michael kors outlet online
toms
replica rolex watches
ray ban sunglasses
air force 1 trainers
retro 11
uggs sale
cheap nfl jerseys
ray ban sunglasses
nike free 5.0
oakley sunglasses
ugg boots
cheap jordans
instyler

 
At 23:47, Blogger منصتك الاخبارية said...


http://www.prokr.net/2016/09/cleaning-company-jeddah.html
http://www.prokr.net/2016/09/cleaning-company-riyadh.html
http://www.prokr.net/2016/09/cleaning-company-al-madina.html
http://www.prokr.net/2016/09/cleaning-villas-and-houses-company-in-yanbu.html
http://www.prokr.net/2016/09/cleaning-company-mecca.html
http://www.prokr.net/2016/09/cleaning-company-dammam.html

 
At 17:53, Blogger omar ail said...

Your site is very helpful
http://antiinsects.cabanova.com/
http://antiinsects.emyspot.com/blog/
https://antiisects.yolasite.com/
https://www.prokr.net/ksa/jeddah-water-leaks-detection-isolate-companies/
http://quran-qlayah.com/

 

Postita kommentaar

<< Esileht