pühapäev, aprill 21, 2013

Pullerits: Kes pakub mulle konkurentsi?

Nagu targemad mehed teavad, siis nende hulgas, kes hiilgavad ka peaga, mitte ainult jalgadega, on näitajaks see, kui palju sind tsiteeritakse. Ma ei mõtle, et kusagil blogosfääris või netikommentaariumis, pean silmas ikka erialaajakirjandust. No vaatame siis.

Lugesin laupäeval Go Reisiajakirja värsket numbrit, kus Andre Nõmm viitab ühele mu kirjutisele seiklusspordist (lk 26) ja nimetab minu blogi kultusblogiks.

Pühapäeval sattus mul oma asjades korda luues kätte ajakirja Jooksja tänavune esimene number, kus triatloni harrastav Reigo Lehtla kirjutab jalgrattasõidust: «Nagu mugavusala, kui tsiteerida Priit Pulleritsu:...» (lk 43). See mugavusala mõiste läks käibele siit blogist (nagu ka sõna heterofoobid, mida olen juba siin-seal kohanud).

Samas ajakirjas kirjutab Villu Zirnask Estoloppeti maratonisarjast (lk 22): «Oma suurimaks suusasaavutuseks võin vist pidada tõika, et ühel aastal olin harrastussuusatamise suurkuju Priit Pulleritsu järel Estoloppeti sarja kõige ühtlasemate tulemustega osaleja – selle arvutas välja üks Pulleritsu blogi statistikahuviline lugeja.»

Teisipäevases Postimehes avaldasin toimetuse palvel pika arvustuse tõsielufilmist «Sinivalge vale» (arvustus on lehe tasuliste lugude rubriigis, seda tasuta ei jagata), kus kasutasin mitmeid motiive, mille võtsin oma blogi esmaspäevasest sissekandest. Pärast leheloo ilmumist rääkisin EOK auliikme, Eesti antidopingu organisatsiooni looja Peeter Mardnaga, kes oli võtnud kinni minu väljatoodud tähelepanekust, et dopinguga vahele jäämise korral võtavad sportlased kogu süü endale ja teised poevad peitu – täpselt selline muster kehtis ka pärast Andrus Veerpalu dopinguskandaali puhkemist, kui tule alla jäi ainuisikuliselt Veerpalu, aga muud asjaosalised eesotsas Mati Alaveriga tõmbusid vaikselt kõrvale ja hoidsid madalat profiili.

Mardna nentis Eesti Olümpiakomitee täiskogul, et seadusandluses on vaja teha muudatusi, et dopingujuhtumite korral saaks sportlaste kõrval karistuse ka teda mõjutanud taustajõud. Oma ettepaneku tegemiseks sai ta tuge ka minu sõnavõtust.

Suur aitäh kõigile viitajatele! See näitab, et siin aastatega kirjutatu-avaldatu ei ole läinud kurtidele kõrvadele. Nüüd ootaks dr Holdeni ehk Ain-Ivar Tupi tsiteerimisskoori viimastest kuudest.
******
Kane Creek Canyon, Moab, Utah. 20. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Fotod 1 ja 2: Maanteesõitjad 14. aprillil Hollandis Valkenburgis. Fotode autor: AFP/Scanpix

61 Kommentaarid:

At 19:57, Anonymous Karl Vaart, Põlvamaa said...

Legendaarsele PP -le ei paku keegi konkurentsi. Esiteks ei tihka ja teiseks, jääks pikalt alla ka. Võib-olla vaid Zilmeri Kaarlil oleks võimalus vastu seista. On teine legende loonud mees. Mati Alaver ehk? aga tema on viimasel ajal vähikäiku teinud.

 
At 19:58, Anonymous Anonüümne said...

Aeg oleks Matil taas areenile astuda ja paar krõbedat mõtet lendu lasta. Kas saab eesti suusatamisest asja või ei saa?

 
At 20:22, Anonymous Anonüümne said...

Mage, Priit. Teiste alavääristamisega sa ennast küll kuidagi kõrgemale ei kergita.

Sina oled oma töö iseloomu tõttu avaliku elu tegelane ja seetõttu ongi sinu toimetamised tavalisest suurema tähelepanu all.

Aga Holdenile tuleb tunnustust avaldada, et tema blogile Pulleritsu blogi lugejate poolt pidevalt viidatakse. Kumb blogija siis tegelikult spordiharrastajate südames on?

 
At 21:21, Blogger Priit Pullerits said...

...Olen suht kindel, et dr Holden Võrumaa mehena saab sõbralikust nükkest aru ja ei võta kõike ülemäära tõsiselt. Vähemalt mulle on jäänud küll mulje, et nalja ta mõistab ja saab aru ka, et minu naljad paistavad teinekord kõrvalseisjaile üksjagu arrogantsed. Aga noh, anonüümsete kommentaatorite (ka teie olete üks neist anonüümseist, 20:22) nükked minu pihta ületavad ikka kordades, isegi kümnetes, nii jõhkruselt kui sageduselt selle sõbraliku torke, mille tegin lp dr Holdeni pihta. Aga kui konstruktiivsel lainel jätkata, siis, 20:22, enne kutsuge oma "kolleegid" korrale, kui hakkate mulle epistlit pidama.

 
At 21:48, Blogger dr Holden said...

Autor on selle kommentaari eemaldanud.

 
At 21:51, Anonymous Anonüümne said...

Holden on ärimees. Bonnieri kontserni "Äripäevas" tsiteeritakse pidevalt igasugu ärimehi, see pole näitaja.
Oluline on pigem see, et suurmaratonide aeg hakkab läbi saama. Bostoni pommimehed tõid selle veenvalt esile. Ei, SEB Tallinna maraton ja Klubi Tartu Maraton üritused pole muidugi surnud. Kvaliteeti hindav harrastussportlane liigub aga mujale. Vinni-Rakvere maraton, taaselustatud Vändra maraton, Holdeni algatatud Rõuge maraton - seal on kasvu potentsiaali! Ja see teeb ainult rõõmu.

 
At 21:57, Anonymous Pommer Ants, suusataja said...

Doktor Holden ja ka Doktor Pullerits on mõlemad kanged mehed ilma kahtluseta. Nad viiksid, kui vaja, meiesugused kehkenpüksid enda järel lahingusse.

 
At 22:10, Anonymous Anonüümne said...

Aasta viimastel päevadel sattusin lugema kodumaist reisiajakirja, milles oli alustuseks paarileheküljeline pildireportaaž USA-st, ühelt tuntud Eesti suusablogijalt.

Samas ajakirjas oli ühe kena foto (Colorado jõe Horseshoe Bend-ist) allkirjaks järgnev mõtteavaldus: “Selle pildistamine oli suur väljakutse, sest tuleb ronida kanjoni servale – aga lihtsa turistifotoaparaadiga kurvi kaadrisse püüdes ilmneb paratamatult, et see ei taha sinna ikkagi ära mahtuda. Siinne pilt on tehtud poolprofessionaalse Olympuse peegelkaameraga kolmjala pealt – ja ikkagi jäi osa jõest kaadri serva taha.” (GO Discover nr.6 2008).

Kui nüüd aus olla, siis mitte just kõige täpsem fotograafiaalane mõtteavaldus, sest nii, nagu ei saa panna ühte patta kõiki kompaktkaameraid, ei sõltu ka peegelkaameraga tabatav vaateväli mitte niivõrd kaamerast kui objektiivist ning kõige vähem kolmjalast. Aga see selleks.

Hea uudis on, et ka kõik kompaktkaameraga sinna kanjoni servale ronida tihkavad turistid saavad tegelikult täitsa vabalt parema pildi (kuhu ikka kogu jõgi vajadusel peale mahub), kui nimetet’ artiklis olev. Sest see on imelihtne, hädast päästmiseks tuleb öelda vaid üks võlusõna – panoraam.

allikas

 
At 22:28, Blogger Priit Pullerits said...

Ei läinud klahvi vajutamisega valesti, dr Holden. Vahepeal peab ikka rutiini ka murdma - seda ju spordimehena ja eriti kõva treenijana kindlasti tead.

Cashiga ma ei jama. Mul käib kõik korrektselt arveldustega, maksud kõik ausalt makstud, ei ole midagi nii, et kuskilt tuleb miskit mustalt. Aus mäng!

 
At 22:47, Blogger dr Holden said...

Autor on selle kommentaari eemaldanud.

 
At 23:00, Anonymous Anonüümne said...

Braavo, Holden, braavo!!! Hästi paned! Korrata, korrata!

Ei saa PP-st maksude poolelt aru. Reformarid ju tänu maksudest kõrvaleviilimisele omal ajal saidki riigitüüri taha. Elav ja järgimist nõudev eeskuju mõtlevale inimesele. Kuidas nad seda kõike teevad? Peaks nende telefonides ja arvutites DARPA salaukse lahti tegema ja siis läheks avanevastPandora laekast silmad suureks nagu tõllarattad!

 
At 23:39, Anonymous Anonüümne said...

Kui kirjutamise peamiseks põhjuseks on millegi saamise vajadus - olgu need siis klikid või kliendid või midagi muud - ei saa jutt liiga hea olla, s.t. mõlemal Lõuna-Eesti kohalikul kuulsusel - nii Holdenil kui Pulleritsul on potentsiaali blogimise alal palju rohkemaks kui nad siiani näidanud on .. Kahjuks rohkem huvitavaid blogisid harrastusspordi maastikul Eestis eriti ei ole.

 
At 08:17, Blogger Priit Pullerits said...

Lp dr Holden, kas tõesti peab kõike rahas mõõtma? Kas õnn on ka rahas? Meil on 21. sajand, muide, aga mõne mehe lähenemine on jätkuvalt nii padumerkantiilne, nagu 19. sajandi teisel poolel.

 
At 08:30, Anonymous Anonüümne said...

Priit 08:17 -

Tubli tubli!

Raha rahaks, kuid õigete tiitlite vastu see ei saa. Peale seda blogipostitust saab kindlalt väita, et jala on maha saanud ka uus Eesti staar! Kui ennem olid ainult staar-juuksur, staar-metroseksuaal, staar-beib jne., siis nüüd lisandub staar-blogija Pullerits.
Nimi on kõva, kuid kas ka seltskond ...?

PS. Siia ritta sobib blogija just selle tõttu, et ka eelpool loetletud on tegelenud ise enda "pushimisega".

 
At 08:30, Anonymous Anonüümne said...

Kahjuks pean sind veidi kurvastama. Puht huvist guugeldasin neid sinu "käibele võetud" sõnu.

Delfi kommentaariumist:
hah
14.10.2010 18:11
Aga heterofoob on hea väljend! Nüüdsest peale kasutan sõna "homoaktivist" asemel väljendit "heterofoob", nagu tasakaalustava tegurina...

"Mugavusala" kohta õnnestus leida esimest kasutust aastal 2008 ja see oli tehtud sinu poolt :)

 
At 08:38, Anonymous Anonüümne said...

Nartsissismi tõupuhtam näide.
PS. Seda minu sulest laiadesse massidesse minevat väidet võib vabalt tsiteerida.

 
At 08:59, Blogger dr Holden said...

Autor on selle kommentaari eemaldanud.

 
At 09:10, Anonymous Anonüümne said...

Tänapäeval on kõik mõõdetav rahas. Raha eest saab osta õnne, armastust, raha eest saab osta ka "tõde". Ainuke, mida eriti raha eest osta ei saa, on tervist. Olgu sul kasvõi 10 kartulikotti raha, aga uusi põlvi selle eest ei osta kuidagi.
Maamees

 
At 09:20, Blogger Priit Pullerits said...

Aga mida ütleb tänase Postimehe esiküljel Mart Kadastik! Ütleb nii: "Naiseta võid sa olla lihtsalt miljonär, bariton, doktor jne. Aga et tunda end inimesena, on vaja naist."

Noo nii, naisõiguslased ja homoõiguslased, kõik need sellised, nagu Reimo Mets ja Helen Talalaev jt: marss jalad kõhu alt välja ja kisaga võitlusse! Näis, kas teil on mune, et Kadastiku vastu ka julgeda minna või vahite nüüd nagu mäksa molud, kõrvad lontis.

 
At 09:23, Anonymous Anonüümne said...

Priit, kas väidate tõesti, et pole kordagi ümbrikus raha saanud oma haltuurade eest?

 
At 09:43, Anonymous Anonüümne said...

Ainult enamuse häda ongi see, et naine on ja miljonit pole. Kust Kadastik teab, mis tunne miljonär on olla? Või PP?

 
At 10:01, Anonymous Anonüümne said...

Kui inimene töötab ajalehes ja on õppejõud oma erialal, siis tema blogi peabki olema kuulus. Eriti tähtis asjaolu selle juures on see, et isegi kui oled näiteks üheks kuuks jätnud selle blogi lugemise, siis tagasi tulles võib olla kindel, et ära oldud aja jooksul on väga palju sissekandeid tehtud. Ka selliseid, mis on professionaalselt pastakast imetud. Ehk siis on vaeva nähtud.
Mis Sa ise arvad Priit, kes võiks olla ja milline võiks olla see inimene, kes tõesti sinu blogile konkurentsi võiks pakkuda?

Raul

 
At 10:09, Anonymous Anonüümne said...

Kui härrased lubavad, siis lisaksin veel järgmist.

Kas siis Holdeni blogi, laulutuules, taevani tõustes üles, ei võiks omale igavikku otsida?

Raul

 
At 11:05, Anonymous Anonüümne said...

Pulleritsu ideedest ja uudissõnadest palju on ammutatud kommentaaridest. Kui Sind tsiteeritakse, ole siis hea ja tsiteeri ka ise teisi.
Ah, et kuidas tsiteerida kedagi, kes isegi oma nime pole blogikommentaari alla jätnud? Väga lihtsalt:
(Anonüümne, 11:06 22.04.2013).

Võõraid mõtteid ilma neile viitamata kasutades paned toime loomevarguse, Priit!

 
At 11:06, Anonymous Redise Rein said...

Mart Kadastikku mina kirjameheks ei pea. Tal ei ole annet ka kõige madalamal tasemel kirjutamiseks. Kahjuks.

 
At 11:28, Blogger Priit Pullerits said...

Redise Rein, eksite. Kadastik on üks andkemaid kirjutajaid nende seas, kes on Eestis ajakirjanik olnud. Kindlastiandekam kui mina. Näiteks on mul siiamaani meeles tema sõnavõtt keeletoimetaja Helju Valsi matustel - midagi nii head, mõttetihedat, fantastiliselt sõnastatut ja suurepäraselt komponeeritut ei olnud ma vist aastaid kusagilt kuulnud.

 
At 12:06, Anonymous Anonüümne said...

"Postimees koosneb tegelastest, kes lakuvad üksteise võidu Kadastiku perset." kirjutas ajakirjanik Inno Tähismaa 2007. a Raimo Ülavere lahkumise puhul Postimehe peatoimetaja asetäitja kohalt.
Päris õudne ütlus, eks? Mina ei oska seisukohta võtta, aga Sinu remarki lugedes tuleb too Tähismaa seitse aastat tagasi kirjutatu meelde. Mis on suurepärane näide framing-ust: see, kes esimesena kirjutab, paneb paika raami, mille valguses kõike järgnevat hakatakse tõlgendama!

 
At 12:28, Blogger Priit Pullerits said...

Jah, 12:06, framing on oluline, aga ütlen tagasihoidlikult vastukaaluks nii palju, et olen Kadastikuga ragistanud nii kõvasti, et tema Volvoga Tartust Tallinna sõites tekkis kord mul selline tunne, et nõuan Kärevere silla juures peatust, et tahan maha minna. Täpsemalt ei räägi, sest kehtib kirjutama reegel, et mis Volvos räägitud, see Volvosse jääb.

 
At 12:38, Anonymous Anonüümne said...

mis sest ragistamisest kasu on kui päeva lõpuks ikka kõrvad lonti lastakse.

 
At 12:58, Anonymous Karl Vaart, Põlvamaa said...

Priit on ikka kõvemaid kirjutajaid. Vaatame või kommentaaride järgi. Ei saa Kadastik Kivirähk ega Veidemann rohkem kommentaare kui Priit. See mees on Eesti- ja Liivimaa meister intrigeerivate (heas mõttes) artiklite asjas. Kes loeb, see ükskõikseks ei jää. Vanasti kui ärkasin siis vaatasin Vremjat ja kuulasin kella 06-seid Moskva uudiseid. Täna esimese asjana kui ärkan loen suusablogi.

 
At 12:58, Anonymous Anonüümne said...

Kärevere sild oleks olnud hea valik. Olen alati kui kõvem häda peal, siis just seal jalasirutamise ja põiekortsutamise pausi pidanud. Seal saanuks teemajas teed rüübata, rahuneda ja mõne teejoojaga koos Tartusse edasi kulgeda.

 
At 13:04, Anonymous Viktor said...

Priit teab kuidas inimesi kõnetada. Nende varjatud mina välja meelitada. Doktor Pullerits on psühholoog enese teadmata. Aga mine tea, võib-olla teab ja itsitab vaikselt pihku kui meiesugused piinades väänlevad

 
At 13:10, Anonymous Anonüümne said...

Kadastiku raamat "Mina olin Jaak Kaljo" tekitaks kindlasti rohkem huvi kui see vana mehe koduporr, mis täna romaani nime all ilmumas.

 
At 13:48, Anonymous Lembit said...

Priidult kui peent keele- ja poliitikavaistu omavalt mehelt tahaks küsida et miks on digitaalses keele sõnaraamatus olemas sõna RUSSOFOOB, dialektilist vastandit ESTOFOOB aga ei ole (nagu estofoobe ei eksisteeriks, eks)
Minu meelest õhutab too fakt rahvaste vahelist umbusku ning mitte-teineteisemõistmist.

 
At 13:49, Anonymous Anonüümne said...

Sa Lembit oled nats, mine fobiseeri kuskil mujal

 
At 13:54, Anonymous Anonüümne said...

Olen olnud paljudel kordadel vaimustuses PP sõnaseadmise ja õigekirja oskusest. Samas eelmise loo kommentaare lugedes jäi silma "magistrand". Palun selgitust, millisele normile tuginete.
Keelepde

 
At 14:10, Anonymous Anonüümne said...

Raha on tõesti tähtis tänapäeval. Seda põlgavad ainult need, kel seda vaja ei ole. Tean mitmeid, kes oleksid surnud, kui ei omaks raha, arstiasjanduse ajamine on kohutavalt kallis. Ükskõik mis asja ajad, esimene asi on sissetulek, mida küsitakse. Kõik muu on sekundaarne, tasuta (lugemine jne).

**
"Sinivalge vale", just eile vaatasin seda, eks ta ole. Miks meil ei ole keegi sellest rääkinud (Alaver, kelle nina Soomes on jne). Sorry, mul ei ole võimalik Eesti suusatamise suurkujusid uskuda ja austada.

 
At 14:13, Anonymous Anonüümne said...

Priit sa pane lembitusugustele bänn, tirigu oma kummi kuskil delfis

 
At 14:21, Anonymous Anonüümne said...

Lugedes Postimehes Kadastiku romaani ülevaadet, siis järjekordne 50 Shades of Grey? sedakorda kodukootud? Imelik miks seal kommenteerida ei saa?

 
At 14:32, Anonymous Anonüümne said...

Mulle tunduvad Kadastiku tekstid sellised väga naiivsed ja lapsikud. Ei ootaks sellist 58 aastaselt mehelt. Kes pealegi peaks olema teatud ajastus karastuse saanud tüüp

 
At 15:05, Anonymous Anonüümne said...

"Pilkaja" värske number, 4(25) 2013 on kioskites müügil. Esikaanele on pandud üpris räige homofoobne "naljapilt". Kiire lehitsemine näitab, et too "Eesti erakapitalil ja huumorikultuuri entuasiastide initsiatiivil" üllituv väljaanne pea igal teisel leheküljel mõne "homonalja" peab asjakohaseks esitada.
Võrdõiguslikkuse EL Komisjoni raportöör tuleb varsti Eesti olukorraga tutvuma ja hinnangut andma. Kaks meie ajakirjanduse "pärli" - Priit Pulleritsu blogi ja "Pilkaja" saavad siis kõrgele raportöörile esmajärjekorras tutvumiseks kätte juhatatud!

 
At 16:09, Anonymous Anonüümne said...

Viimane sissekanne Pilkaja FB-s on kah igati teemakohane veepargi pilt

 
At 16:14, Anonymous Anonüümne said...

Mille vastu Pullerits ja Pilkaja siis eksinud on?

 
At 18:52, Anonymous Anonüümne said...

Jah, tuleb tõdeda, et Pulleritsul ei ole oma klassis konkurente, kes suudaks talle tõsiselt vastu hakata. Pullerits pikalt ees, siis tuleb tükk tühja maad. Nii see on.

 
At 19:11, Anonymous Anonüümne said...

Olen veendunud, et Priit Pullerits valitaks 10 Eesti Mõjukaima Ajakirjaniku hulka.

 
At 20:59, Anonymous Karl Eduard said...

Aga kes on Eesti mõjukaimad? Muuli? Hõbemägi? Ei ole ju kedagi. Priit on esimese 3 seas. Isegi mu vanatädi tunneb Priitu. On lugenud teda Postimehes ja mina rääkisin et mees on ka eesti spordikogukonna karismaatiline arvamusliider.
Tädile meeldis.

Aga Priit? Eesti hokikoondis näitas oma nägu. Kas mitte härra Seli ei peaks sõna sekka ütlema? Nii öelda vastutust kandma ja rahva õiglast viha kanaliseerima?

 
At 21:53, Anonymous Anonüümne said...

Kunagi olid siin mingid poksiklubi poisid kommimas kes lubasid igale heterofoobile molli anda (neile kes Priitu mõnitavad)

 
At 21:54, Anonymous Anonüümne said...

Mina tsiteerin Priit Pulleritsu tihti koosolekutel. Sal reageerib alati homeerilise naeruga...

 
At 22:03, Anonymous Anonüümne said...

Need poksipoisid teevad trenni, neil pole aega siin kommida.

 
At 22:10, Anonymous Anonüümne said...

Hr Pullerits, Mäksalt pärit inimesena mulle ei meeldinud molu üldistus. Miks mitte nt Laulupeo puiestee 7 või 9 molu?

 
At 04:25, Blogger Unknown said...

shijun 4.8 2
louis vuitton outlet
ray ban eyeglasses
cheap jerseys
coach purses
kate spade totes
ray-ban sunglasses
coach outlet store online
coach outlet store online
ray ban sunglass
ray ban sunglasses wholesale
coach factory outlet
michael kors purse
prada uk
louis vuitton handbags
tory burch handbags
chanel purses
michael kors outlet sale
coach factorty outlet
louis vuitton handbags
michael kors bags
toms shoes
michael kors canada
michael kors outlet
ray ban eyeglasses
coach factory outlet online
concord 11
michael kors handbags
jordan 9
fake watches
louis vuitton
louis vuitton outlet
jordan retro 3
abercrombie & fitch
prada sunglasses
louis vuitton handbags
abercrombie
louis vuitton handbags
louis vuitton outlet
louis vuitton outlet
michael kors uk

 
At 12:17, Blogger Unknown said...

qihang0904,coach outlet online
michael kors bags
jordan 3 infrared
discount oakley sunglasses
ralph lauren
cheap oakley sunglasses
coach factory outlet
louis vuitton outlet
ncaa jerseys
air jordan 11
louis vuitton purses
oakley sunglasses
hollister uk
adidas trainers
uggs australia
abercrombie fitch,abercrombie and kent,abercrombie & fitch,abercrombie outlet,abercrombie kids
gucci shoes
michael kors uk
michael kors outlet online
louis vuitton outlet
louis vuitton
ray ban wayfarer
"hollister,hollister co,hollister jeans,hollister.com,hollister ca,hollister clothing
"
abercrombie and kent,abercrombie fitch,www.abercrombie.com,abercrombie fitch,joe abercrombie,abercrombie uk
louis vuitton
coach factory outlet
louis vuitton outlet
uggs for women
louis vuitton outlet
ray ban aviators
timberland uk
mcm bags
michael kors handbags
michael kors handbags
michael kors
michael kors handbags
nike free runs
q

 
At 03:04, Blogger oakleyses said...

tiffany and co, christian louboutin outlet, longchamp, oakley sunglasses, michael kors outlet, michael kors outlet, replica watches, nike air max, michael kors outlet, louis vuitton, michael kors outlet, prada outlet, cheap oakley sunglasses, oakley sunglasses, gucci outlet, prada handbags, michael kors, polo ralph lauren outlet, kate spade outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, ugg boots, jordan shoes, ugg boots, nike outlet, burberry outlet online, longchamp outlet, ray ban sunglasses, oakley sunglasses, louis vuitton outlet, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, ugg boots, louis vuitton, louboutin, nike air max, louboutin outlet, chanel handbags, longchamp outlet, louboutin shoes, burberry, tiffany jewelry, nike free, uggs on sale, oakley sunglasses, replica watches

 
At 03:06, Blogger oakleyses said...

new balance pas cher, sac longchamp, hogan, true religion jeans, kate spade handbags, nike air max, air max, north face, ray ban pas cher, air jordan pas cher, true religion outlet, nike air max, ralph lauren pas cher, north face, louboutin pas cher, coach purses, sac guess, lululemon, coach outlet, timberland, nike roshe, longchamp pas cher, michael kors, burberry, air force, true religion jeans, lacoste pas cher, tn pas cher, nike air max, abercrombie and fitch, true religion jeans, hermes, vanessa bruno, michael kors, nike free run uk, michael kors, ray ban uk, ralph lauren uk, coach factory outlet, nike blazer, mulberry, michael kors, coach outlet, converse pas cher, nike free, vans pas cher, oakley pas cher, nike roshe run, hollister, hollister pas cher

 
At 03:09, Blogger oakleyses said...

bottega veneta, giuseppe zanotti, mac cosmetics, nike air max, north face outlet, longchamp, lululemon, soccer jerseys, mont blanc, new balance, celine handbags, baseball bats, oakley, ralph lauren, babyliss, louboutin, valentino shoes, insanity workout, vans shoes, nike trainers, iphone 6 cases, asics running shoes, reebok shoes, mcm handbags, beats by dre, ferragamo shoes, chi flat iron, hollister, jimmy choo shoes, nike huarache, wedding dresses, nfl jerseys, instyler, p90x workout, ghd, north face outlet, herve leger, abercrombie and fitch, iphone 6s cases, iphone 6s plus cases, iphone cases, hollister, soccer shoes, ipad cases, birkin bag, nike roshe, s5 cases, iphone 6 plus cases, timberland boots, iphone 5s cases

 
At 03:13, Blogger oakleyses said...

louis vuitton, converse, canada goose outlet, michael kors outlet, michael kors handbags, pandora jewelry, moncler, hollister, ray ban, sac louis vuitton pas cher, moncler, lancel, ugg boots uk, bottes ugg, doke gabbana outlet, moncler, coach outlet, montre pas cher, louis vuitton, moncler outlet, canada goose, louis vuitton, moncler, michael kors outlet online, doudoune canada goose, thomas sabo, moncler, karen millen, juicy couture outlet, toms shoes, wedding dresses, converse outlet, canada goose, moncler, vans, marc jacobs, links of london, hollister, pandora jewelry, moncler, canada goose uk, ugg,uggs,uggs canada, nike air max, swarovski, canada goose, pandora charms, ugg,ugg australia,ugg italia, swarovski crystal, supra shoes, canada goose, pandora charms, barbour jackets

 
At 05:22, Blogger 艾丰 said...

jianbin1125
louis vuitton
michael kors outlet store
canada goose jackets
replica handbags
louboutin uk
canada goose sale
michael kors outlet,michael kors outlet online,michael kors,kors outlet,michael kors handbags,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
cheap oakley sunglasses
nike air max 2014
ugg boots
hollister,hollister canada,abercrombie and fitch,abercrombie,abercrombie fitch,abercrombie kids,a&f
hollister pas cher
oakley
ugg boots outlet
adidas jeremy scott
chanel outlet store online
michael kors outlet sale
moncler jackets
cheap uggs
michael kors handbags
links of london uk
the north face jackets
basketball shoes
north face jackets
michael kors outlet
ugg outlet
louis vuitton outlet store
true religion sale
giuseppe zanotti sale
barbour clothing
ferragamo shoes
air jordan shoes
nike trainers uk
canada goose outlet

 
At 04:34, Blogger chenlina said...

fitflop sandals
michael kors handbags
michael kors outlet
oakley sunglasses outlet
louis vuitton outlet
giuseppe zanotti sandals
adidas nmd
coach outlet
fitflops
coach factory outlet
juicy couture
fitflops sale clearance
ray ban wayfarer
timberland boots
adidas running shoes
coach outlet store online clearances
christian louboutin outlet
michael kors outlet
longchamp handbags
celine handbags
nike air max 90
coach outlet
polo ralph lauren
air jordan pas cher
adidas superstar
louis vuitton outlet
replica watches
adidas outlet
coach factory outlet
ralph lauren polo
ralph lauren outlet
timberland outlet
kate spade handbags
louis vuitton
louis vuitton
toms shoes
michael kors outlet clearance
coach outlet
christian louboutin sale
gucci handbags
chenlina20160729

 
At 11:13, Blogger expertshelp said...

Competition is not only about winning, but also about being disciplined, being more intelligent and knowing how to deal with hard challenges. The competition outlined on this post are very stiff, but determination and passion keeps the competitors going. Meanwhile, if you need the best C.V Restructuring Assistance, just make an appointment with us by checking the link provided. You will be assisted.

 
At 11:30, Blogger Unknown said...

hollister clothing
nike huarache
instyler max 2
replica rolex
michael kors handbags
jordan shoes
nike trainers
nike outlet
michael kors uk
pandora outlet

 
At 11:27, Blogger expertshelp said...

I really feel that you have shared one of the most aspiring information details about competition, its a blog that inspires people to go for what they need. I do love this kind of information, which really makes me realize how much i need to utilize my talents. Big up to all the participants.
Hemp Rope Chandelier Light

 

Postita kommentaar

<< Esileht