teisipäev, november 26, 2013

Pullerits: Kuidas ma avastasin spordis haiguse ravi (tervise hinnaga)?

Novembrikuus on harjutamine lähtunud justkui motost «Kuidas saada minimaalselt treenides maksimaalne tulemus». 45. nädal – neli trennivaba päeva; 46. nädal – kuus trennivaba päeva (tõsi, ühel neist trenažöride teatevõistlus); 47. nädal – kuus trennivaba päeva. Viimasel nädalal olnuks tulemus viis treeninguta päeva, aga laupäeval, kui tahtsin minna rattaga maanteele Chrysleri tuules kiirustrenni tegema, väntasin esmalt teise linna otsa A&T Spordi kauplusse, et seal rehvid täis löödaks (löödigi), ja kui tagasi koju sõitsin, kallas juba nii kõvasti, et asfalt ujus, mis tähendab, et Pacifica tuules oleksin saanud totaalse veesaju, pealaest jalatallani. Ja kuna kurk kipitas niigi, siis tõstsin ratta tuppa tagasi. Sama stsenaariumiga lõppes pühapäevane kavatsus sõitma minna – niipea kui olin riidesse saanud ja rattaga välisukse taha jõudsin, nägin läbi ukseakna, et vahepeal oli sadama hakanud, ja kuna kurgu kipitus polnud kadunud, vaid pigem süvenenud, ei saanud ratas isegi korraks värsket õhku nuusutada.

Selle asemel, arvestades lisaks, et uuest nädalast lubas ilmaprognoos miinuskraade, läksin pühapäeval Arena spordiklubisse. See, et sportimise eest tuleb kellelegi peale maksta, ei käi küll kokku minu filosoofiaga, sest sport võiks olla samamoodi vaba ja tasuta, nagu on internetis ajakirjandus (ja muusika ja filmid ka, nagu noored teavad, mina mitte), aga kuna Postimees lubas mul kulud hüvitada, siis see andis õigustuse iseendaga kompromissile minna.

See polnud üldse lõbus, mis Arenas vastu vaatas: keegi oli suusaergomeetri trossid puruks tõmmanud. Masin seisis seina ääres nagu hunnik õnnetust. Sain teada, et süüdi on need «härjad», kes suusalaadal olid sel ergomeetril 100 meetri kiirusrekordit üritanud. Milleks korraldada selliseid võistlusi, mis lõpevad teistele mõeldud treeninguvarustuse purustamisega?

Samal ajal, nii pühapäeval kui esmaspäeval, kurgu kipitus taandus, kuid asendus nohuga. Aga mis ma avastasin: treenimine pakub nohu vastu leevendust. Niipea, kui hakkad sõudeergomeetrit sikutama – alustasin tänavu eriti rahulikult, tegin 5x2000 meetrit 6.-8. käiku varieerides tempoga pisut alla 9.20 – ja teed sinna vahele mõned jõuharjutused, tunned, et nohu on kui peoga pühitud. Olen sama märganud, muide, ülikoolis loenguid ja seminare andes.

Suure tõenäosusega, oletan, peitub nohu kadumise põhjus selles, et organismi hormonaalses talituses toimuvad mingid muutused – pinge tõuseb, keskendud kogu täiega mingile tegevusele, ilmselt ka adrenaliini hulk suureneb – ning need sunnivad nohu «vaiksemalt võtma». Seega, et võidelda nohu vastu, on küsimus siis selles, kuidas hoida elus pidevalt pinget ja adrenaliini ülal.

Täna, teisipäeva hommikupoolikul, tabas aga «nohuvastast treeningut» tagasilöök. Üht üksjagu süütut tõmbamisharjutust tehes tundsin, et alaseljast, nimmepiirkonnas, lõi valu läbi. Küll ma venitasin ja painutasin, aga valu ei taandunud. Nii ei jäänud muud üle, kui tuli minna apteegist Olfeni plaastrit ostma (viis lehte seitsme euro eest, ühe lehe mõju kestab 12 tundi). Näis, kas need toovad leevendust.

Üks on selge: mida vanemaks saad, seda rohkem tuleb olla valmis, et siit või sealt hakkab miski rebenema, valutama, tunda andma. 20-30-aastased ei saa sellest loomulikult aru, neile ei ole mõtet rääkidagi. Nemad ei küüni tavaliselt kaugemale prõõkamisest, et näe, üks loll on end sandiks treeninud. Ka 30-40-aastased ei taha sest aru saada, kuigi paljud neist on ise samuti siit-sealt tervisega kimpus olnud – aga nad unustavad oma hädad kiiresti (sest kes neid ikka tahab meenutada) ja seetõttu kujutavad ette, et on terved kui purikad (enamik aega ongi). Aga need, kel vanust üle 40, üle 45 – neil pole pääsu tõdemusest, et keegi meist ei lähe nooremaks. Seda on hea ja kasulik meeles pidada, sest vastasel korral, meri-põlvini-eluhoiakuga, võib endale nii kõvasti liiga teha, et alles üksjagu vanemana, 60- või 70-aastasena saad aru (nagu see on juhtunud paljude tippsportlastega), kui loll sa olid, et oma tervist noorena ja keskeas spordi nimel mõtlematult põletasid.

Niisiis, pidage meeles suur moraal: 20-30-aastaselt oleme kõik veatud ja väledad, aga küsimus on selles, kas end ka 40-50-aastaselt 20-30-aastasena ette kujutades suudame 60-70-aastastena omal jalal liikuda ja hakkama saada!
******
Poison Spider Mesa jeep road, a sandy wash, Moab, Utah. 22. aprill 2012. (Leia pildilt Jaanus Laidvee!) Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Sakslane Tony Martin pedaalimas tänavustel MM-võistlustel eraldistardist sõidu kuldmedali poole. Foto autor: AP/Scanpix
Foto 2: Sakslane Tony Martin ületamas tänavustel MM-võistlustel eraldistardist sõidu võitjana lõpujoont. Foto autor: AFP/Scanpix
Foto 3: Tänavustel MM-võistlustel eraldistardist sõidu hõbemedali võitnud inglase Bradley Wigginsi stiilinäide. Foto autor: AFP/Scanpix
Foto 4: Eraldistardist sõidu maailmameistri Tony Martini stiilinäide. Foto autor: AFP/Scanpix

38 Kommentaarid:

At 15:49, Anonymous Anonüümne said...

See polnud üldse lõbus, mis Arenas vastu vaatas: keegi oli sõudeergomeetri trossid puruks tõmmanud. Masin seisis seina ääres nagu hunnik õnnetust. Sain teada, et süüdi on need «härjad», kes suusalaadal olid sel ergomeetril 100 meetri kiirusrekordit üritanud. Milleks korraldada selliseid võistlusi, mis lõpevad teistele mõeldud treeninguvarustuse purustamisega?

1. Arena suusaergomeetrit ei kasutatud igamehe sprindi kiirusrekordi jaoks
2. Meieni ei ole jõudnud ühtegi omanikupoolset pretensiooni ning meie teada lahkusid kõik ergomeetrid peale mahavõtmist tervetena
3. Ja kui see ergomeeter ka lagunes meie poolt korraldatud võistlusel, siis organiseerime ka selle paranduse, kui ergomeetri omanik meile sellest teada annab
4. Ja miks sa siis osaled üritusel, kus teistele mõeldud treeningvarustust purustatakse

See, et sportimise eest tuleb kellelegi peale maksta, ei käi küll kokku minu filosoofiaga, sest sport võiks olla samamoodi vaba ja tasuta,

Sport ongi vaba ja tasuta, aga teiste raha eest muretsetud treeningvahendite eest tuleb maksta. See sinu tasuta saamise ihalus viitab ju paduvasakpoolsusele.

...väntasin esmalt teise linna otsa A&T Spordi kauplusse, et seal rehvid täis löödaks (löödigi),...

Eesti keeles ei olegi sellist sõna, mis iseloomustaks meest, kes isegi ratta õhukummi täis ei saa pumbatud.

aink

 
At 15:59, Blogger Priit Pullerits said...

Alustan tagant: Ain, ma suudan, isegi 17-tollistele velgedele tõmmatud rehvid käsitsi täis lüüa (ega CHR Pacifica ole mingi aasia käblik), ma ei käi seda Statoilis tegemas, nagu enamik käib. Mul ei ole kodus lihtsalt vastavat pumba otsikut, mis maanteeratta ventiili otsa sobib.

Ain, kas Sa ei arva, et ka teiste raha eest muretsetud uudiste eest võiks maksta? Ja nende kogumine, Ain, on tihti palju kallim, kui mingi suusaergomeetri ostmine. (If you dont't believe me, ask your wife.)

Ilmselt neelab Arena peremees selle kahju vaikselt alla. Mina toetusin siin oma väidet esitades temalt täna hommikul kuuldud infole.

 
At 16:18, Anonymous Anonüümne said...

Ilmunud on "gurud", kes levitavad õpetust, et jooksjad peavad vältima venitamist. Hoidke nende eest!

 
At 16:48, Anonymous Anonüümne said...

>> Mul ei ole kodus lihtsalt vastavat pumba otsikut

Õige mees ei ole nii äpu, et tööriista- või rattapoest endale vajalikku instrumenti ei suuda leida.

 
At 17:25, Anonymous Anonüümne said...

Kuidas Pulleritsu järelekopeerimisega üritatakse käivet tõsta.

EPL novatsioon: "Et tõsta kommentaariumis toimuvate arutelude kvaliteeti, [..] ütlevad Eesti Päevalehe ajakirjanikud sõna sekka viimases lehenumbris ilmunud lugude kommentaariumis."

 
At 18:02, Blogger Priit Pullerits said...

...No nüüd tegid seal EPLis suure avastuse ja innovatsiooni!... Ma olen seda siin ju kogu aeg teinud, juba seitse aastat kokku.

 
At 18:08, Anonymous Anonüümne said...

Miks sul on vaja siiber 6-8 vahel sõita kui tempo on 4:40 km peale. Tõmbled seal tühja või? Siiber 6 peal ja sagedus 19 annab juba 4:00 tempo. Ilmselt oled sa tavaline ergomeetri sikutaja, kes ei jaga matsugi sõudetehnikast, vaid lahmib niisama, sõudmine on tehniline spordiala, nõuab natuke intelligentsemat lähenemist.

 
At 18:50, Anonymous Anonüümne said...

ära jama, ykski epli vöi muu ajakirjanik ei kyyndi Priidule isegi ölani

 
At 19:20, Anonymous Anonüümne said...

Väga õige, 18:50. Ajakirjanike saatmine "põllule", anonüümsete kommentaatorite sekka, võib anda oodatule vastupidiseid tagajärgi. EPL ei arvesta, et kommentaatoritega suhtlemine, vastupidi, nõuab rohkem oskusi kui artiklikirjutamine. Kas EPLi ajakirjanike pink on piisavalt pikk? Töhmakas autor-kommentaator võib kergesti hävitada selle illusiooni, mida toimetajate toel ettevalmistatud kirjatükiga hoolikalt loodud.
Pullerits, seevastu, on blogiga seitsme aasta jooksul loonud endale korraliku pensionisamba. Sest on ju selge, et kui "Postimehega" peaks midagi juhtuma, siis saaks Eesti loetavaima spordiblogi (ca 100 X rohkem kommentaare) reklaami sissetoo misega tulu tootma panna. Praegu ilmselt reklaam ei ole mõeldav, sest sellega pakuks konkurentsi oma tööandjale.

 
At 21:58, Anonymous Anonüümne said...

Tere hommikust, härra Nohu! Vaadake ette, plaastrid tulevad!

 
At 01:38, Anonymous Anonüümne said...

Saatejuht Aarne Rannamäe küsis ka seda, kas arutelu jalgpalli MM-i teleõiguste üle üldse peaks olema avalik, milliseks ta praegu on kujunenud, või mitte. Tomberg leidis, et ei peaks. "Minuarust see debatt ei peaks olema avalik.."
Ja vajadusel võib rahvale valetada (Ⓒ minister Aaviksoo, RE)
Vot nii, armas spordisõber

 
At 02:24, Anonymous Anonüümne said...

Füüsiline konditsioon ei ole ehk nii väga, aga see-eest tarkust on Pulleritsul tublisti juurde tulnud.

 
At 03:35, Anonymous Anonüümne said...

Tombergi auks siiski: summa öeldi välja: "Tombergi sõnul on ERR pool räägitavast 600 000 euro suurusest summast juba tasunud. «Kohustus on üleval ka liinide osas ning peame näitame vähemalt 28 mängu MMil toimuvast 64 kohtumisest.»" Mida öelda? Kõva laks. 28 mängu on ikka väga palju. Kui mõelda kui palju sinna rahva produktiivset aega mõttetult pannakse.

 
At 09:32, Anonymous Anonüümne said...

Organisatsioon kõneka nimega EBU dikteerib Eestile oma tingimusi. See on hullem kui Maailmapank! Too Ebu-jebu paistab olevat FIFA maffia käepikendus, võimalik, et ära ostetud. Kui EBU, FIFA või kes iganes vajab sildfinantseerimist, mis siis Eesti peab seda pakkuma? Aga meil napib vist terve majandusliku mõtlemisega inimesi, muidu see nii ei oleks ega jääks.

 
At 09:58, Anonymous Anonüümne said...

Pilt nr 1. Tony Martini kingakate on lahti tulnud. Metsik sekundikadu!

 
At 10:12, Blogger Priit Pullerits said...

Ligi ERRi juhtkonda ja kõik saab korda!

See on tõesti arulage: me maksame niigi jõhkralt palju selle mõttetu, pööblile pakutava rassistlike sugemetega (banaanid, ahvi möiratused) ja vägivaldse (raketid, suitsupommid, kaklused) meelelahutuse eest, ja siis tuleb mingi kuradi välismaa organisatsioon meile veel ütlema, kui palju me selle raha eest midagi näitama peame. Ennekuulmatu kultuuriimperialism nüüdisajal! Papi said? Said. Vot, siis ära mölise! Kui tahame, näitame selle raha eest vaid finaali, ja kui tahame, näitame kõiki 64 mängu. Aga see, mis meile peale surutakse, on sama, et te ostate sõiduauto ja siis automüüja koos tootjaga esitab nõudmise, et peate sellega iga päev linnas suure tiiru tegema, ei tohi autot päevad läbi tagahoovis ega garaažis hoida. Absurd ju!

Miks sellised ettekirjutused, kui palju näidata? Ilmselt seepärast, et on suured rahvusvahelised kontsernid, kes maksavad omakorda selle eest, et nende kuradi kokakoola või panasoonik jõuaks teleripildi vahendusel staadioni tribüüni alläärest ikka kõigisse riikidesse - nemad ju maksavad FIFA-le selle eest, kui mitu silmapaari maailmas FIFA nende plagusid vaatama sunnib. Mida rohkem silmi, seda rohkem FIFA teenib. Niisiis, mis toimub: me oleme seatud suurte korporatsioonide lõa otsa ja peame jalgpalli MMi üle kandes teenima nende ärihuve. Jalgpalliga, seltsimehed, ei ole siin midagi pistmist! Ainus viis sellele jõhkrale kultuuriimperialismile vastu hakata on jalgpalli MMi vaatamist boikoteerida - eriti neis peredes, kus on mõõdikud -, et reiting oleks null.

Nii, head inimesed, ma olen oma nägemuse esitanud. Ma arvan, et see vääriks laiema publiku ette viimist, et üldsuse silmi avada (ja ma usun, et imperialismi- ja kapitalismivaenulik Eesti kultuuriüldsus, kes nüüd sai Sirbi kakluses hamba verele, asub minu poolele), aga enne seda küsin, kus on mu arutluskäigus puudulikud ja nõrgad kohad, et need kõrvaldada.

Ja muide, mis kellaajal Eesti aja järgi need Brasiilias toimuvad mängud meil üle kantakse? Ma saan aru, et Rio on meist neli tundi maas. Ehk kui mäng algab seal õhtul kell kaheksa, on meil kesköö, mis tähendab, et need, kes vutti vahivad, saavad magama kell kaks ja hiljemgi. Mis tööinimesi neist siis järgmisel päeval enam on, eriti kui see pull kestab mitu nädalat jutti?

 
At 11:15, Anonymous Anonüümne said...

Klge, kus Tartu spordiklubides üldse suusaergomeeter varustuses? Viiks oma raha lähinädalatel sinna, lugesin just üle, veel jagub.

 
At 12:01, Anonymous Anonüümne said...

Klge, kus Tartu spordiklubides üldse suusaergomeeter varustuses? Viiks oma raha lähinädalatel sinna, lugesin just üle, veel jagub.

Lisaks Arenale kindlasti ka Lõunakeskuse MyFitnessis. Mujal pole käinud.

aink

 
At 12:05, Anonymous Anonüümne said...

Ei EBU diktaadile!

 
At 12:13, Anonymous lihtne eesti mees said...

#Ja muide, mis kellaajal Eesti aja järgi need Brasiilias toimuvad mängud meil üle kantakse?#

Hanno Tombergi sõnul arvestatakse mängude algusaegade määramisel Euroopa, kui suurima ja rikkaima teleauditooriumi huvidega ja mängude algusajad on kell 19, kell 22 ja kell 1.

 
At 13:11, Anonymous Anonüümne said...

MV Spordiklubis on samuti suusaergomeeter olemas.

 
At 13:34, Anonymous Anonüümne said...

Jalgpall tipptasemel pole ammu enam sport, vaid meelelahutusäri, kus 22 multimiljonäri 100x70m suurusel muruplatsil omavahel nahkkera togivad ning seda ainult selleks, et kokakoola ja panasoonik igasse kodusse jõuaks. Erinevalt siin blogis propageeritavatest treeningmeetoditest (mis on ikka täielik jamps) toetan Priitu tema kampaanias mitte transleerida rahvusringhäälingus jalgpalli MM-i, Eesti võiks olla tõesti esimene riik, kus riiklikul tasemel sellele hiilivale mädapaisele vastu hakatakse.

 
At 14:04, Anonymous Anonüümne said...

aink, neid mehi, kelle iseloomustamiseks sa sõna ei leia,nimetatakse meesteks,kel pöial peopesast välja kasvab.

 
At 14:13, Anonymous Anonüümne said...

Mis on Postimehe ametlik arvamus jalgpalli mm-i näitamise kohta?
vt: http://arvamus.postimees.ee/2611288/juhtkiri-jalgpalli-mmi-ulekanne-on-kohalolek-maailmas
Peab hakkama Postimeest boikoteerima?
Peeter

 
At 14:34, Anonymous Anonüümne said...

Pullerits on ikka üks huvitav tegelane. Pröögib, et jalgpall on rassistlik ja vägivaldne meelelahutus, aga samal ajal promob kõvasti rattasõitu. See on ju täielik dopingu, valetamise ja kinnimätsimiste pärusmaa. Kus täielikud kaabakad ja tõprad nagu Lance Armstrong tehakse suurteks heerosteks jne.

Ühesõnaga Pullerits on nagu mingi suvaline Tallinna politrukk, kes karjub kõva häälega, et Reformierakond on üks seakari, kes vassib ja valetab ning hääletage ikka Savisaare poolt....

 
At 14:45, Anonymous Anonüümne said...

Pulleritsu ei saa loogikaga võtta. Loogika ja Pullerits on teineteise täielikud vastandid. Mingil määral saab Pulleritsust aru siis, kui lähtuda tema enesepildist: kui miski on mulle kasulik, siis see on õige - või kui mina arvan, et see on õige, siis see ka on õige. Niimoodi võib tõesti juhtuda, et "õiged" on kaks vastandlikku asja, aga kuna Pulleritsu seisukohad muutuvad nagunii üle päeva, siis pole sellest erilist hullu midagi. Tänane päev pole sama mis eile.

 
At 16:40, Anonymous Vidrik, kõhetu võhmamees harju maakonna metsadest said...

Priidul ON öigus - jalgpall on rassistlik ja vägivaldne meelelahutus. Eesmärgiga lasta pööblil aur välja et see tänavale oma poliitilisi öigusi nöudma ei tuleks. Naeruväärne vaadata kuidas seda vöetakse kui midagi olulist ja tösist. Jalgratas kui individuaalse arengu vahend on iga kell sellest jalaga/peaga palli tagumisest yle.

 
At 17:07, Blogger Andres P said...

Priit, see ergomeetri lõik on sul selge vassimine ( või kontrollimata faktide esitamine).
Kumb - valik on sinu. Aini selgitus on pädev.
Lisaks -sõudergomeeter pole suusaergomeeter, sõudeergomeetril ei tehtud 100m sprinte.

 
At 17:20, Anonymous Anonüümne said...

Eesti peavoolumeedias võimust võtva tsensuuri (ja selle ühe osana - ajakirjanike enesetsensuuri) tingimustes on Pullerits üks väheseid, kes oma blogis teatud teemasid ja vaatenurki suudab ja julgeb lahata. Au sellele mehele!
- - See, et Tartu suguses linnas ei ole leida spordiklubi, kus üks korralik, haritud, tõsist vaimutööd tegev mees nagu ajakirjanik Pullerist, arst dr Kaare või õppejõud dr Piirimägi saaksid trenni teha, näitab kui kaugele pööbellistumise protsess meil on juba edenenud.
- - PM juhtkiri on nagu arvata - hoia peast kinni - mingit 28 või 36-seerialist reklaamiga pikutud teleprogrammi sisse ostes oleme maailmas pildil!

 
At 17:34, Blogger Priit Pullerits said...

Suur aitäh, Andres P! Tunnistan oma viga: see, mis laadal tuksi keerati, oli tõesti suusaergomeeter, mitte sõudeergomeeter, nagu ma algul kirjutasin, ekslikult. Vabandan selle vea tõttu kõigi lugejate, eriti Ain K ja teiste suusalaada korraldajate ning Arena spordiklubi peremehe ees. Veel kord: sõudeergomeetrid oli kõik korras, puruks oli tõmmatud suusaergomeetri tross.

Aga see, et jalgpalli MMi näidates oleme maailmas pildil - no see on küll midagi luule vallast.

 
At 18:06, Anonymous Anonüümne said...

Nagu näeme, siis on Pohlaku ajupesu ajud pesnud ka Postimehe juhtkirja kirjutaja(i)l.
Uus peatoimetaja, Mart-Poiss, on ju ise kõva jooksu- ja ka suusamees - s.t. intelligentsete alade tegija - ja nüüd on kohe laskunud sellise vea läbi. Ai ai...

 
At 20:12, Anonymous Anonüümne said...

Eesti on ostnud 600 000 € eest ülekandeõigused 28 mängule (üht mängu osta ei saa), teinud pikaajalise ettemaksu, kui ostetud õigust ei kasuta - ei näita, saab veel trahvi. Ja kui vaatajaid pole piisavalt - kõigis maakondades peab olema vaatajaid - meediamonitooringu firma kontrollib! - siis saab veel lisaks trahvi. Ametiisikud (ERRis rohkearvulised nõukogu ja juhatuse liikmed), kes sellised orjastavad lepingud on Eestile kaela võtnud, on häbiks Eesti riigile!

 
At 21:18, Blogger Priit Pullerits said...

Nõus, selline leping on tõesti häbiväärne ja orjastav ega sobi endast lugupidavale riigile. Kummastav, et meie riigis lastakse ennast selliste orjastavate tingimustega tõmmata-tõugata.

 
At 22:09, Anonymous Anonüümne said...

Huvitav, kui kunagi sai sporti tehtud ja sageli selga ära tõmmatud, siis just ei soovitatud venitada. Aga võib-ollla on diagnoosid erinevad või on seisukohad muutunud:)

 
At 03:05, Blogger oakleyses said...

tiffany and co, christian louboutin outlet, longchamp, oakley sunglasses, michael kors outlet, michael kors outlet, replica watches, nike air max, michael kors outlet, louis vuitton, michael kors outlet, prada outlet, cheap oakley sunglasses, oakley sunglasses, gucci outlet, prada handbags, michael kors, polo ralph lauren outlet, kate spade outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, ugg boots, jordan shoes, ugg boots, nike outlet, burberry outlet online, longchamp outlet, ray ban sunglasses, oakley sunglasses, louis vuitton outlet, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, ugg boots, louis vuitton, louboutin, nike air max, louboutin outlet, chanel handbags, longchamp outlet, louboutin shoes, burberry, tiffany jewelry, nike free, uggs on sale, oakley sunglasses, replica watches

 
At 03:08, Blogger oakleyses said...

new balance pas cher, sac longchamp, hogan, true religion jeans, kate spade handbags, nike air max, air max, north face, ray ban pas cher, air jordan pas cher, true religion outlet, nike air max, ralph lauren pas cher, north face, louboutin pas cher, coach purses, sac guess, lululemon, coach outlet, timberland, nike roshe, longchamp pas cher, michael kors, burberry, air force, true religion jeans, lacoste pas cher, tn pas cher, nike air max, abercrombie and fitch, true religion jeans, hermes, vanessa bruno, michael kors, nike free run uk, michael kors, ray ban uk, ralph lauren uk, coach factory outlet, nike blazer, mulberry, michael kors, coach outlet, converse pas cher, nike free, vans pas cher, oakley pas cher, nike roshe run, hollister, hollister pas cher

 
At 03:14, Blogger oakleyses said...

louis vuitton, converse, canada goose outlet, michael kors outlet, michael kors handbags, pandora jewelry, moncler, hollister, ray ban, sac louis vuitton pas cher, moncler, lancel, ugg boots uk, bottes ugg, doke gabbana outlet, moncler, coach outlet, montre pas cher, louis vuitton, moncler outlet, canada goose, louis vuitton, moncler, michael kors outlet online, doudoune canada goose, thomas sabo, moncler, karen millen, juicy couture outlet, toms shoes, wedding dresses, converse outlet, canada goose, moncler, vans, marc jacobs, links of london, hollister, pandora jewelry, moncler, canada goose uk, ugg,uggs,uggs canada, nike air max, swarovski, canada goose, pandora charms, ugg,ugg australia,ugg italia, swarovski crystal, supra shoes, canada goose, pandora charms, barbour jackets

 
At 17:49, Anonymous Anonüümne said...

Ma olen 15 aastat vana. Ma sündisin HIV-iga, kelle ema suri HIV-nakkuse tõttu. Ja mul on kahju, miks ma kunagi dr. Ituaga poleks suutnud minu ema minu eest ravida, sest üksikemana oli minu ema jaoks väga raske kohtuda dr itua tervendavate sõnadega HIV / AIDSi herpese, Parkinsoni, Copdi, epilepsia, vöötohatise, külma valu, viljatuse, kroonilise väsimuse sündroomi, fibromüalgia, diabeedi Hepatiit kohta võrdselt Vähk, mis olin nii põnevil, kuid hirmutasin samal ajal, sest Ma ei kohanud sellist artiklit online, siis võtsin ühendust dr. Ituaga e-posti aadressil drituaherbalcenter@gmail.com. Samuti vestlesin temaga selle kohta, mis on +2348149277967 ta ütleb mulle, kuidas see toimib. Kiiresti Colorado postkontor Ma saan oma ravimtaimi 4/5 tööpäeva jooksul, kui ta andis mulle gildijooned, mida ma järgida, ja siin elan taas tervena, et kujutada ette, kuidas kasutada jumala oma teoseid kõikides artiklites Internetis, et levitada jumal töö või Dr Itua Herbal Medicine, ta on suur mees.

 

Postita kommentaar

<< Esileht